Jesteś tutaj
Strona główna > Wydarzenie
Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

V Podkarpacki Festiwal Sztuki Ludowej Nuta 2018 w Jedliczu

5 sierpnia 2018 @ 08:00 - 15:00

Ludowe dźwięki, znakomici wykonawcy, piękne stroje i niezwykłe miejsce. Tak w kilku słowach można opisać to co będzie się działo w niedzielę (5.8.2018) przy Starej Kuźni w Jedliczu. Festiwal Twórczości Sztuki Ludowej „NUTA” 2018 z roku na rok przyciąga coraz więcej kapel z całego regionu Pogórza Karpackiego. Nowym wydarzeniem będzie zainaugurowanie tegorocznej NUTY przez laureatów Konkursu na pieśń ludową, który miał miejsce na początku czerwca.
Zapraszamy twórców rękodzieła artystycznego do uczestnictwa w kiermaszu, który towarzyszy festiwalowi po wcześniejszym zgłoszeniu na telefon 605 682 499. mile widziane pokazy na żywo ludowych twórców)
Oczywiście zakończenie festiwalu to potańcówka na klepisku z gliny przy dźwiękach Zespołu Mambo- https://www.facebook.com/ZespolMambo/ -gwarantowana udana zabawa!

Już dziś wiemy, że w V Podkarpackim Festiwalu Sztuki Ludowej NUTA 2018 w Jedliczu zaszczycą nas:
Kapela Ludowa Zastawnych z Brzostku, Kapela Ludowa Rymanowianie z Rymanowa, Kapela Piastów z Miejsca Piastowego, Kapela Tarnowcoków z Tarnowca, Pan Kazimierz Wiśniowski- harmonijkarz, Zespół Ludowy z Korczyny, Zespół Śpiewaczy Potakowianki z Potakówki, Jarzębina z Piotrówki, Magnolia z Podniebyla i Zespół ludowy z Chorkówki

JASKOM SOFTWARE to firma która między innymi produkuje drukarki 3D i na nich drukuje przestrzenne przedmioty. Pan Tomasz wydrukował współczesne skrzypce wg najnowszej technologi na których postara się wydobyć dźwięki pieśni ludowej z naszego Podkarpacia jako połączenie tradycji z XXI wiekiem poddając się surowej ocenie członków kapel ludowych
i śpiewaczych oraz publiczności na NUCIE 2018. Wierzę, że z tej próby koncertowej wyjdzie obronną ręką.

Udostępnij na

Szczegóły

Data:
5 sierpnia 2018
Czas:
08:00 - 15:00

Organizator

Stowarzyszenie KUŹNIA w Jedliczu
Telefon:
605682499
Email:
jerzy@form-art.pl
Strona internetowa:
stara kuźnia
Do góry