Jesteś tutaj
Strona główna > ludzie >

SHERWOOD PARTY w Bóbrce

Coroczne spotkanie motocyklistów na SHERWOOD PARTY w Bóbrce.

Jedlickie Stowarzyszenie Motocyklowe Sherwood Riders już po raz piąty zaprosiło motocyklistów do Muzeum Przemysłu Naftowego i Gazowniczego w Bóbrce na Zlot motocyklowy Sherwood Party 2021. Trzydniowa impreza przyciągnęła wielu miłośników dwóch kółek. Sporo osób pokonało setki kilometrów, by spotkać się z podobnymi jak oni pasjonatami.

W zlocie wzięło udział ponad 700 uczestników z całej Polski, zjawili się również goście z Niemiec, Austrii, Słowacji oraz Belgii.
Tradycyjnie dla zlotowiczów zorganizowano konkursy – m.in. na najgłośniejszy motocykl, przeciąganie liny i slalom w alkogoglach. Dla najlepszych były nagrody ufundowane przez sponsorów zlotu, m.in. ORLEN POŁUDNIE i ORLEN OIL.
Uczestnicy mieli też okazje zwiedzić Muzeum – Skansen Naftowy w Bóbrce, a także wybrać się na przejażdżki ciekawymi trasami krajoznawczymi. W sobotnie przedpołudnie miłośnicy jednośladów, podzieleni na grupy, wybrali się na turystyczny objazd powiatu krośnieńskiego. Odwiedzili m.in. Zamek Kamieniec, Pijalnię Czekolady w Korczynie i Pustelnię św. Jana z Dukli w Trzcianie.
Jedlickie Stowarzyszenie Motocyklowe Sherwood Riders od wielu lat organizuje imprezy integrujące środowisko. Początkowo zloty odbywały się w Jedliczu, a od 2016 roku impreza została przeniesiona do Bóbrki i od tego czasu odbywa się regularnie – zawsze w pierwszy weekend września. Przez trzy dni „motocyklowe miasteczko” zlokalizowane w skansenie, na „Kasinej łączce” przy wiertni „kanadyjce”, tętni życiem.
Oprócz licznych konkursów uczestnicy zlotu mieli okazję skosztować tradycyjnych potraw z polowej kuchni i przede wszystkim – prowadzić często do świtu rozmowy z ludźmi, których łączy wspólna pasja.

O muzyczną oprawę imprezy zadbał DJ Utopia, a wieczorem zagrali Loose Blues, Iron Head i Nikotyna.
Głównymi sponsorami wydarzenia były Orlen Południe SA i Orlen Oil sp. z o.o.

J.K.

 

Top