Jesteś tutaj
Strona główna > inne >

Dobroć powraca

Dobroć dawana innym zawsze do nas powraca.

Nigdy nie traciłam nadziei wierzyłam, że nadejdzie taki dzień, że ktoś poda mi pomocną dłoń i odmieni nasze życie. Chciałabym dożyć w godnych warunkach nie na ulicy, tam gdzie można zjeść chociaż raz dziennie ciepły posiłek, ciepłą herbatę czy napić się ciepłej kawy to moje i Tadeusza marzenie. Życie bez dachu nad głową na ulicy sprowadza człowieka na dno, wyklucza ze środowiska wpędza w samotność i nędzę. Nie ukrywam, że moim i Tadeusza marzeniem było zamieszkać chociażby w piwnicy  we własnym domu ale niestety to były tylko nasze marzenia. Ja już mam 82 lata a Tadeusz 71lat chociaż jest dla mnie wsparciem i pomocą często ze względu na zdrowie sam potrzebuje pomocy. Życie prawie na ulicy to  warunki trudne nie do wyobrażenia szczególnie  gdy nadchodzi jesień i zima, najtrudniejsze chwile to te gdy w czasie snu padał na nas deszcz, ale nawet w takiej chwili  nie traciłam wiary, wierzyłam że nadejdzie dzień w którym nam zaświeci słońce i nasze tragiczne  życie się  odmieni. Mimo, że był deszczowy i zimny dzień dla nas ten dzień był piękny bo mogłam mojej Zosi opowiedzieć ze łzami w oczach o naszym życiu o naszej nędzy, bezdomności. Odchodząc zapewniła , że nie zostawi nas bez pomocy. Od tej pory codziennie otrzymywaliśmy ciepły posiłek, herbatę, kawę a nawet ciepłą wodę. Trudno byłoby przeżyć w chłodne dni i zimne noce bez pomocy dobrych ludzi, którzy pomagali nam przynosząc ciepłe kurtki ,polary, kołdry, koce a nawet kanapę by jakoś przeżyć do czasu aż zostaną załatwione potrzebne dokumenty aby nas umieścić w schronisku.

Pragnę podziękować mieszkańcom, którzy na apel przewodniczącej Koła Gospodyń Wiejskich w Porębach pomogli nam wyjść z tej tragicznej sytuacji z nędzy i bezdomności wspierając nas finansowo.

DZIĘKUJĘ BARDZO:

Zofii Trybus, Zofii Biedroń, Alicji Janik, Teresie Peszko, Elżbiecie Kubackiej, Edycie Biedroń, Waldemarowi Janas, Marioli Jeż, Katarzynie Kubacki-Jeż, Marii i Stanisławowi Jeż, Rozalii Łukaszewskiej, Annie Dranka, Marcie Maciejowskiej, Władysławie Ginalskiej, Trybusowi Sylwester, Dariuszowi Trybus, Annie Świebodzie, Marzenie Wojdyło, Bolesławowi Sanockiemu oraz Opiece Społecznej.

Kazimiera Stanek

Tadeusz Świętnicki

602 thoughts on “Dobroć powraca

 1. Łza się w oku kręci jak sie czyta ten list.
  Nie znam sytuacji rodzinnej tych Państwa ale czy oni nie maja dzieci ?
  Brawo Pani z koła gospodyń.
  A Pan Panie sołtysie Kazimierzu za wiejską kasę chce poszerzać droge dojazdową. Burmistrz to toleruje ? Nie widzi ?

 2. Tak jak pisze Zaga łzy same leczą .Tylko u nas jest wielki problem bo mamy burmistrzynią bez serca . Za P S anockiego była pomoc żywnościowa z Rzeszowa a obecna nie ma sumienia Jąby postawić w takiej sytuacji. Karma wraca. Wspaniały tytuł dobroć powraca Wielkie brawa i dużo zdrówk adla z KG.

  1. Normalnie się uśmiałem. U redaktora „konfederata” chwalą zibiego :D. Kogo wy chcecie nabrać? Teraz przefarbujecie sie na prawicę?

 3. Pozostać w tej trudnej chwili bez pomocy najbliższych to przykre i nie wyobrażalne ale są na szczęście Ludzie, którzy są wrażliwi na ludzką krzywdę i na Nich można liczyć

 4. Duże uznanie dla tych osób ktorzy podali pomocną dłoń ludziom bezdomnym nie wyobrażam sobie w tym wieku pozostać w zimne noce bez ciepła czy ciepłego posiłku i prawie pod gołym niebem.

  1. Ci Państwo mają syna. On powinien ponieść konsekwencje ża to że rodzice trafili do schroniska. to sie w głowie nie mieści.

  1. Na takie cudo udało mi się trafić przypadkiem: (27 stycznia 2013, 20:25) „Nie kłamię. Nazywam się Bożena ……… Mieszkam w Strzyżowie. Czytelny profil założyłam, po tym jak wiele osób z mojego otoczenia wykorzystywało wiedzę na mój temat, do toczenia dziwnych dyskusji na tym właśnie forum. Liczne osoby w Strzyżowie prowadzą ze mną dziwną wojnę podjazdową. Po miesięcznym pobycie w szpitalu, w październiku, gdzie nie miłam dostępu do komputera, wróciłam i okazało się iż prowadzę ożywioną dyskusję na różne tematy, obrażam ludzi, szkaluję i przez to jestem prawie trędowata a pół miasta się gniewa Dlatego ukróciłam to zakłdając profil ze zdjęciem. Teraz nikt nie podszywa się pode mnie, no a ja mogę dostać najwyżej kilka Żydków…ale to przeżyję.” Tak na marginesie to nazwisko zakropkowane ale można wygooglować komentarz i samo wyskoczy.

   1. No i widzę, że chcesz tak skończyć, jak ten co to napisał:)) Ryszard K. na niego mówią:)) Aleś ty guuuuupi:))

 5. To przerażające że nie było dla nich miejsca nawet w piwnicy?oby nikogo nie spotkał taki los.Wychowujemy dzieci czasami w ciezkich i trudnych warunkach a na starość nie mamy od nich pomocy

 6. Jak długo Ci ludzie żyli w tych strasznych warunkach? Co robił w ich sprawie sołtys? to on powinien najlepiej znać problemy mieszkańców.Dobrze że pomogli ludzie bo bez nich nie wyobrażam sobie jak by ich życie wyglądało.

 7. Do Aty red za co bierzesz kasy od podatnika? My ciężko pracujemy a ty du…….e plaszczysz twój koniec blisko dość leserostwa i udawanie ze pracujesz te fotki twoje to se zabierz i uwolnij nas od nienawiści mamy cie dość

 8. Wirus się rozprzestrzenia w szybkim tempie. Gminy kupuja szczepionki przeciw grypie. A Pani na co czeka ? Znów na ostatni moment albo już po ?

 9. Jak tak dalej pójdzie to Jolanta gotowa faktycznie zawlec Radę przed Trybunał:)) To mu do Hagi uderzymy, albo do Strasburga. I mamy tam nawet znajomości:)) A jak sie dobrze postaramy to się znajdzie paragraf nawet na zbrodnie wojenne:))

 10. Pudla opętało jakies szaleństwo. Pisze o naruszeniu Konstytucji.
  Chłopisko już nie wie o czym pisze ale tak jest jak się nie zna podstawowych mechanizmów władzy.
  Po tym artykule to brakuje tylko jednego zdania, że radni jutro jadą do Moszczańca i nie wracają.

  1. Lepiej pewien obywatel w swoim wpisie na J 24 idzie podpuszczony przez mój wpis dalej i prosi władzę gminy o dalsze kroki w tej sprawie przeciwko Radzie – Trybunał i coś jeszcze pewnie Moszczaniec : Jadę tam na grzyby to Radzie coś podrzucę tym bardziej że zamkną mi bliską osobę.

 11. O durny Pudli z durną piczką z Jaszczwi….bo już inaczej nie da się. RIO doraźnie obroniło dupę, ale nie na długo. RIO stwierdziło, że na 17 godzinnej sesji nie było dyskusji:)) RIO nie stwierdziło, że w Gminie Jedlicze dzieje się dobrze, RIO nie stwierdziło, że został zrealizowany budżet. Dalej jest ta sama chujnia. Ktoś kto uważa, że stało się dobrze dla społeczeństwa jest w błędzie. Niedołęga została i cały czas jaki ma spędzi na knuciu, a nie pracy.

  Co z wymianą pieców? Wie ktoś coś? Ludzie się wycofują.

 12. Łamanie Konstytucji przez duże „Ł” ….

  Jak to przeczytałam, to Tena Lady:)) to za mało. Konstytucja przez duże „Ł” to rozumiem konstytucja Łańcuta? Czy może obłasti Ładoga?

  Ja chce jutro widzieć Lolkę w koszulce, rozmiar SMYK, z napisem KONSTYTUCJA. Z Wałęsą w parze. Podobna zawartość czerepy.

 13. Tak ta szczujnia spod lasu sie podnieca że aż niemiło.
  Nie dawno sam Sąd najwyższy stwierdził rażące naruszenie prawa przez premiera i co z tego ?
  mnie interesuje to czy się gmina rozwija, czy burmistrz wykonała budżet uchwalony przez radę.
  Budzetu nie wykonała, rada źle ją oceniła a dla RIO jest ok. che che che.
  Mam wrażenie że można nic nie robić i być bezkarnym.

  1. To biskup powinien tu zjechać. Wykląć, ekskomunikować tych szatanów wszystkich i przeprosić parafian.

   1. Coś mi się wydaje że pani Burmistrz chwilowo zmieniła jak kameleon barwy partyjne i skorzystała z pomocy posła w ocenie RIO . Co na to Jedlickie władze tej partii -milczą .Myślę że trzeba by tą sprawą zainteresować kogoś wyżej . ale poczekam na dalszy rozwój sytuacji

   2. Pierwsze kroki powinien skierować do Ciebie ze święconą wodą, Może się opamiętasz i nie będziesz tak zionąć jadem nienawiści.

    1. A Ty doradcą biskupa zostań. Grafik mu prowadź i wstępną selekcję, bo widzę żeś taki z tych mądrzejszych:)) Asystent…

    1. Wczoraj był dzień zdrowia psychicznego. Rozumiem, że nie obchodziłeś? Umiesz dyskutować o sprawach powszechnych bez prywatnych wycieczek? Tak tylko pytam…

  1. To w zasadzie kroku nie powinieneś zrobić, stać jak wryty, jak czytasz swoje wpisy. I proponuję już się delikatnie zacząć wyciszać, bo już za dużo sobie pozwalasz.

   1. W tym „pozwalaniu” jak ty to nazywasz do pięt Ci nie dorównuję.
    Na tym koniec polemiki w tym temacie.

  2. Dyrektorem ośrodka zdrowia zawiaduje Burmistrz Comentator pytam Ciebie jak tak dobrze jest zarządzana Gmina to jakim cudem nie można uzyskać recepty przez cały tydzień -codziennie pytam i się upominam – chodzi o lek na serce, czy to jest normalne. Może dla tego że nie jestem z kliki Burmistrza a to byłby już absurd. Dobrze że apteka poszła mi na rękę bo bez tego leku nie mogę być nawet jeden dzień.Czy obok tego potrafisz przejść obojętnie jak jesteś tak wrażliwy.

   1. Nigdy nie pisałem, że Gmina jest zarządzana dobrze. Za obecny stan w jakim znajduje się nasz samorząd winię zarówno Burmistrza jak i Radnych Rady Miejskiej. Powinni oni zrezygnować ze swych stanowisk skoro razem nie potrafią funkcjonować dla dobra społeczeństwa. Referendum w sprawie odwołania jednej czy drugiej strony pociągnie za sobą wydatkowanie znacznych środków finansowych. A i tak w moim przekonaniu będzie nieskuteczne.

    1. Masz rację. Burmistrz i Rada powinni honorowo podać się do dymisji. Tego nie zrobią bo to tchórze.

     1. Prawda – tchórze którym brak jest również ambicji i honoru. Bawią się w wojenkę plemienną za pieniądze podatników.

     2. Powód funkcjonowania pospołu zniknie po odwołaniu burmistrz. Gwarantuję że radni dogadają się z każdym innym burmistrzem. Ludzie chcą odwołania burmistrza, a nie odczuwają potrzeby odwołania rady. Gdyby potrzebowali pudel zebrałby podpisy. Apelowanie do urbanikowej żeby zrezygnowała jest jak głos wołającego na puszczy. Z wielu powodów. Prędzej w słońce w miejscu stanie, prędzej w rzece stanie woda niż się do dymisji podał:))) A co do radnych to też mandatem nie rzuca ci co trzeba:))) Bo ja rozumiem, ze twoim zdaniem Zuzia z Piotrówki dobrze wypełnia swój mandat? Bo jest zgodna bad podziw wobec Jolanty.

 14. Nawet nie wiesz że w Chlebnej sołtysem i radną jest ta sama osoba. Wypisujesz bzdury ze szkapa by się ośmiała.
  nie kompromituj się

  1. Tak Zuzia z Piotrówki dobrze wypełnia swój mandat szczególnie jak nam ustaliła cenę za odbiór odpadów po 30 zł od mieszkańca przy cichej aprobacie pozostałych pseudo-radnych. Żenada po stokroć żenada.

   1. Ludzie wyrazili swój pogląd na Radę nie udzielając wsparcia incjatorom referendum ,więc dlaczego mieliby teraz ustępować przed rezygnacją Burmistrzowej z zajmowanego stołeczka- którego tak gorliwie broni .Powiem tak radni mają już dość tej wojenki zaznaczam niektórzy Radni i prędzej by oddali się ocenie mieszkańców jak pani Burmistrz . Jak by to wyglądało, gdyby teraz sami przeciwko sobie wystąpili z incjatywą referendum. A pani burmistrz dalej brylowała z góry nad nimi Commentator wytłumacz mi to bo może mam na oczach klapki i czegoś nie widzę i nie rozumiem- nadmieniam że z kilkoma Radnymi rozmawiałem ostatnio.

    1. Nie napisałem żeby ustępowali przed Burmistrzem. Jeżeli jedna i druga strona nie potrafi ze sobą współpracować, to mając na względzie dobro społeczeństwa, kierując się odrobiną honoru
     i odpowiedzialności powinny zrezygnować z pełnionych funkcji jednocześnie.

 15. Brawo Pani Biedroń. Lepszej propagandy nie mogła Pani zrobić. Szkoda że nie wymienila Pani nazwiska Okrzesa w podziekowaniach, gdzie pozwolila im ta Pani mieszkać u Siebie. Niestety gdy się pieniądze przetraca na alkohol i nie płaci za wynajem to tego są skutki. Szkoda że nie było artykułu o tym jak zostawila cala rodzine, w tym małego syna na pastwę losu A sama poszła pić i się bawić.. smutne. Gmina nie miała podstaw do zapewnienia im lokalu gdyż ich dochody były spore. A jeszcze jedno pytanie Pani Zosiu, za czasów Pani „kadencji ” dlaczego nie pomogła Pani zabezpieczyć dom przed zawaleniem?

  1. Sama się nakręciła bo się tłumaczy, że nic nie robił GOPS. Czego się ta ekipa nie dotknie to strup.

 16. Panią Burmistrz zapraszam jutro rano na ul. Polna i cichą. Można w szpileczkach bo kałuże spore…

 17. Brawo Pani Biedroń. Chociaż Pani nie jest sołtysem to potrafiła Pani załatwić dla tych ludzi tak ważną sprawę. Teraz niektórych szlak trafia i pisza biedoty głupoty. Prosze sie tym nie przejmować. Sołtysa obecnie macie kiepskiego . Trzeba go przy najbliższej okazji odwołać. Teraz jeszcze chce sobie drogę do domu poszerzyć.

 18. Oczekuję od radnych upublicznienia zarzutów jakie skierowała burmistrzyni do RIO i odpowiedzi rady na te zarzuty. Ja wiem, że jedynym zarzutem było to, że radni nie dyskutowali na 17-godzinnej sesji. I nic więcej. Bo jeżeli ktoś myśli, że RYO uznało, że budżet jest wykonany, to się myli.

  1. Masz racje – jeden zarzut że przewodniczący nie zachęcał do dyskusji nad wykonaniem budżetu i Radni nie podjęli dyskusji w tym temacie, czym naruszyli zasadę legalizmu wynikającą z art 7 Konstytucji.A na Jedlicze24 artykuł mocny-Rada Miejska naruszyła Konstytucję RP i przepisy prawa, Tak mocno wybrzmiewa nagłówek że nie wiadomo jak wielkiego przestępstwa dopuściła się Rada ,ma to zrobić olbrzymie wrażenie na mieszkańcach – teraz czeka Radę tylko lincz!

 19. Do burmistrzyni ….Kto mieczem wojuje od miecza ginie………Najwyższy czas wziąśc sobie te słowa do serca………………

 20. Jak miło patrzec jak się ościenne Gminy rozwijają7 a nasza burmistrzyni wszystko rujnuje . Przykład np Piotrówka art . Nasze Jedlicze ,REFERENDUM……………

 21. Dlaczego radni nie opublikowali pisma które skierowała JU do RIO i dlaczego nie opublikowali własnej odpowiedzi ?
  Dla mieszkańców była by możliwość zapoznania się z faktami.

 22. Maja odbywać się seanse filmowe…to nie będzie żadnej dyskusji rozmowy na temat projekcji? Nie na komu prowadzić wymiany opinii? To jest kultura?

  1. Sesja będzie jak łaskawie zwoła przewodniczący Woźniak. Ale znając jego zapał to może to się wcześniej wydarzyć jak burmistrz zawnioskuje o nadzwyczajna sesję.

 23. Na oficjalnej gminnej stronie są zdjęcia z posiedzenia Młodzieżowej Rady Miejskiej.
  Jeyną osoba w maseczce jest przewodniczący Woźniak Piotr. Pozostali bez masek w tym Jolanta Urbanik.
  Tak sobie myśle jak to się ma do posiedzeń Rady Miejskiej w Jedliczu. Jolanta Urbanik jak mówi ze wzgledów bezpieczeństwa siedzi pietro wyżej odizolowana od radnych. Tu natomiast jest bez maski, w bliskiej odległości, chętnie pozujaca do zdjęcia.
  Szanowna Pani Jolanto ! nie bała się że Pani zarazi młodzież albo odwrotnie ? Teraz wyszło to Pani podejście do radnych. To nie wirus panią zmotywował do wyizolowania się od radnych , to wniosek radnych żeby panią przenieść od stołu prezydialnego.
  Od tamtej pory siedzi na górze !!!!!!!

  1. A ja będąc przewodniczącym nie rozpoczął bym sesji bez radcy prawnego i Burmistrzowej tam gdzie jej miejsce. Wreszcie niech nastąpi normalność. Rada nie ma już nic do stracenia . Burmistrzowa nie może prowadzić 3-godzinnego monologu na temat swoich sukcesów których brak na każdym kroku. bez możliwości przerwania jej wywodów. W innym przypadku Przewodniczący Rady natychmiast do wymiany.,bo Rada straci zaufanie mieszkańców!! a burmistrz będzie triumfował i naśmiewał się z Radnych dalej.

 24. Trzeba skończyć już z tą telenowelą. Całe G będzie z tego odwołania księżnej. Czekam na jakieś konkrety dotyczące zarysu przyszłorocznego budżetu. Co jaśnie nam panujący planują zrobić dla Nas w roku 2021.

 25. Słyszałam, że ludzie wycofują kasę z wymiany pieców. Drugi rok już wymienia i nie może zacząć.

 26. Niech rządzi nadal to wiecej udowodni ze do tego sie nie nadaje Poza tym kto się odważy przyjac ten bałagan.Pilnie powinien być wybrany inny przewodniczacy Rady! który będzie dyscyplinowal wszystkich i był konsekwentny i potrafił logicznie pisać pisma i nie od dyktando wielmoznej

 27. burmistrzyni nie ładnie wrednie wyglągasz na fotkach więc koniecino weż się solidnie za porządną robotę w gminie. Pon aprawiaj to co zniszczyłaś po poprzednikach . Wybierz się jak ktoś pisał po deszczach na Cicha i nie kpij z mieszakańców bo oni z ciebie już dawno kpią………

  1. Panie Wożniak gdzie sesja w sprawie śmieci ? czy pan czeka aż pani Burmistrz zwoła sesję nadzwyczajną. Gdzie dyskusja nad nic nie robiącym GOK- czy pan śpi czy gra w orkiestrze burmistrzowej.?

   1. nad ZOZ, nad szkolnictwem po wsiach, nad biblioteką, nad tyfusem, który się zaraz rozpęta w Gminie z brudu i smrodu. Nad ilością zatrudnienia w Gminie, temat rzeka i wciąż aktualny. Kobieta pewna mówi do mnie, że cyt. ” na parkingi nie ma miejsca, myślałam, że zebranie jakieś, święto? Nie to samochody pracowników Gminy, których jest tyle, że mieszkaniec musi parkować nie wiadomo gdzie. Weszłam do budynku, a tam chmara!~Jak w liceum na korytarzu. Same dzieci. U tylko latają.” I to jest powszechny pogląd na urząd pod rządami Urbanik.

    1. Bibliotekarka rozpoczyna zdanie od ,,będąc…itd czy ktoś zatrudniajacy wymienioną osobę sprawdzał jej kompetencje i umiejętności językowe? właściwie w większości tekstów zamieszczonych gdzie jak gdzie, ale na stronie książnicy lokalnej są błędy stylistyczne świadczące…

 28. I moje pytanie na dziś: Czy Jedlicze jako miasto, doczekało się budżetu obywatelskiego? czy nie, bo się gniewa władza?

 29. Ładnie się zbłażniła w Piotrówce Tylko brawo brawo, I to jest kobieta zarządzająca Gminą .Kompromituje sie na każdym kroku Dziecinada tak jak i w ratuszu a opiekunką jest przedkolana y…… Wstyd na cały świat . Wszyscy się z Nas śmieją N ie wiem czyta ona czyta te komentarze bo na jej miejscu bym sie grubo zastanowił nad jej postepowaniem,Przeciez to ma już skończone 50 lat.

 30. P. burmistrz kiedy zaświecą lampy na Stawisku. W Piotrówce oświetlenie było zrobione póżniej i działa. Nie trudno się domyślić dlaczego. Jest pażdziernik dni krótsze pada deszcz.Podobno że oświetlenie ma świecić w listopadzie a w internecie było pisane inaczej Czyżby jak zawsze brak funduszy W innych Gminach dzieje się zupełnie inaczej .

 31. P. burmistrz kiedy zaświecą lampy na Stawisku. W Piotrówce oświetlenie było zrobione póżniej i działa. Nie trudno się domyślić dlaczego. Jest pażdziernik dni krótsze pada deszcz.Podobno że oświetlenie ma świecić w listopadzie a w internecie było pisane inaczej Czyżby jak zawsze brak funduszy W innych Gminach dzieje się zupełnie inaczej .

  1. Najważniejsze że fotkę sobie strzeliła. Teraz to do wiosny zaczekacie.
   Oczywiście powie że sprawa po stronie Energetyki

  1. NIGDY !!!!! A niby kto to ma zrobić ? Burmistrz ? che che nie na rękę. Radni ? Nie wiedza jak che che !!!!
   Żyjemy w gminie zarządzanej przez ludzi którzy tylko nas ośmieszają. Kabaret trwa

 32. O widzę że nagonka na Woźniaka.
  Pytam jakim prawem w ogóle tam trafił. To Jolanta Urbanik ustaliła że Woźniak bedzie przewodniczącym. Rada tylko zaakceptowała , to było wtedy kiedy Jolancie sprzyjali radni.

 33. Do nieroba.Tak jej tylko foteczki w głowie . Wiadomo że czekaa na energetykę i podobno światła mają świecić za 2 miesiące Na zebraniu mówiła mówiła że w listopadzie. MY sobie na to nie pozwolimy.Rozum w głowach mamy nie taki jak ona. 2 mce już minęły bo światła były zrobione w sierpniu .Burmistrzyni bez klękania na kolankach merytoryczni prcownicy mają przy tej drodze postawić znak ostrzegawczy do 2 i pół tony.Pani lenistwo juz się skończyło Nie nadaje sie pani do zarzządzania gminą

 34. Do Tekli ..Taką mamy niestety gospodynięlW poprzedniej kadencji rządzili Panowie ale były miejscowości czyściutkie a teraz Sami widzicie Powtarzam za Przedmówcami jola do odejścia;

 35. Warto przeczytac naszejedlicze to szok ile wydano na strefę relaksu w Piotrowce czy ta pani nie ma wyobraźni? żeby tyle kasy wydać komu to potrzebne? Święto zmarłych wkrótce wiele osób spotkałam na cmemyarzu którzy zatrzymywali się przy kaplicy XVIII wiecznej pieknie odremontowanej za poprzedniego Burmistrza Pana Sanockiego a teraz jest w stanie opłakanym,mowili.

 36. Oglądajcie Teraz Krosno jak Wasz zca śpi na otwarciu roku akademickiego, A gdzie wtedy była yola .Jaką Wy macie tą władzę;

 37. Super portal tylko czy burmistrzyni to czyta i bierze sobie bardzo duże niezadowolenia Mieszkaańców z jej strony do serca. Wstydzimy się bardzo przed innymi bardzo dobrze rozwijającymi sie gminami.

  1. Czyta, czyta. to obowiazek pracownika specjalnie do tego zobligowanego. Zajmuja się pierdołami zamiast rozwijać gminę

 38. W życiu widziałem różne rzeczy ale po raz pierwszy kogoś kto na cmentarzu ze zniczem w ręce ewidentnie pozuje do zdjęcia patrząc w obiektyw. Człowieku opanuj się trochę . Dokad ten rozum cie zaprowadzi

 39. A przewodniczący z Mecinki tymczasem zbezcześcił konstytucję Filipin…RP…Republik Pilipinas….oni RP mają naklejone na samochodach. Do czego posunie się jeszcze ten nieobliczalny człowiek? Pudel, ty mi dawkuje emocje:)))

 40. Zgadzam się z tobą Apokalipsa, po tym jak kiedyś z trudnością znalazłam miejsce na parkingu i weszłam już do tego urzędu pierwsze co zobaczyłam to 3 osoby przed ladą. 3 osoby na wejsciu, to ile ich tam musi być w całym urzędzie? Pytam sie. Jeszcze jedno co robi tam ta czarna kręcąca loki baba i przyglądająca się wszystkim co ona ma na celu robić? nawet komputera nie ma.

  1. Co robi pani kręcąca loczki ,segreguje mieszkańców na swoich do szybszej rzetelnej obsługi i na tych do załatwienia po macoszemu czyli czekaj tatka latka aż kobyła padnie.

 41. Czytajcie nasze jedlicze to zobaczycie gdzie w Piotrowce umieściła kamerę ha ha ale to nie żarty to prawda jest fotka.ludzie chodzą po blocie brak światła bród itp a ona wydaje tyle bezmyślnie kasy

 42. Wcześniej czytałam Nasze Jedlicze i się zgadzam po co taki wydatek na kamerę W ioski bez kanalizacji oświetlenia szlag człowieka trafia na jej niszczycielstwo Wczesniej aby pokosiła trawę w Piotrówce trzeba było interweniować,Obie podniosły odpady komunalne na 30zł żeby pomóc mieszkańcom wiadomo o kogo chodzi a ty wydaje na marne fundusze Chyba że się będą obydwie hustawkach na hustawkach i wirować na karuzeli a kamera będzie nagrywać yoli sie juz może fotki znudziŁy. L udzie musimy ztym coś zrobie .to w zupełności przekracza jej zachowanie.Tak dalej nie może być A jeszcze jedno czego nie brała udziału w rajdzie rowerowym tylko stała i brawo brawo jak n……. Niech już wyjeżdza do swoich gdzie jej miejsce.Co do ratusza to sie zgadzam Ktoś jej raz napisał mam nadzieję że czyta ten portal oby jak sie załatwia sprawy w innych urzędach .nawet w czasie epidemiiIku poprzednich pracowników leczy sie u specjalistów a obecni wystrzaszeni widać na sesjach i tylko jej głupie uśmieszki.

 43. Ale macie czar…………w tym Jedliczu tylko jej jeszcze dać miotłę i od…………………

  1. I tu jest dziwna sprawa, być może się mylę- Krośnieński PIS popiera Jedlickie PO Gdyby się okazało że to prawda to naprawdę świat się wali i nie ma już komu wierzyć. Ktoś w RIO coś że taka zmiana tylko dlatego że Radni nie zadawali pytań. Przecież z nagrań z sesji widać jak Burmistrz przeciąga sesje i chce żeby zakończyła się w dniu następnym -to kiedy ci Radni mieli czas na zadawanie pytań, a do tego jeszcze ponad 20 tematów do przerobienia. Sesja absolutoryjna powinna mieć4do5 punktów i przewodniczący nie powinien się na więcej zgodzić, tego teraz mamy konsekwencje.

 44. Głos wolajacego na…czy odbędzie się debata, duża dyskusja nad kultura jedlicza z polaczona wnioskami kadrowymi?

 45. Redakcjo NASZE JEDLICZE JEDLICZE INFO piszecie prawdziwe ciekawe reportaże o gminie w wielkim przeciwieństwie do naszej kłamczuchy która wszżdzie sieje farsę .Też się pytam tak jak P TadekW ale nepotyzm sie boi narobili napiszę narobili bagna ………… a prawda w oczy kole .Czekamy na debatę, Miarka się przebrała Mieszkańcy mają świetne rozumy,

 46. Biuro Wystaw Artystycznych organizuje pewien spacer architektoniczny, na plakacie jest informacja o współpracy GOK i GBP. Na czym ta współpraca ma polegać? Co obie instytucja merytorycznego, wartościowego wniosą? Nie jest to chyba tylko podwieszanie się?

  1. Czy w GBP i GOK są osoby, która posiadają wiedzę na temat przeznaczenia konkretnych budynków, wiedzę kto konkretnie zamieszkiwał w poszczególnych willach? wiadomości o układzie? To są proszę Pani typowe pytania retoryczne, bez odpowiedzi.

 47. Napewno podwieszanie sie przeciez gok nic nie potrafi zrobić na żywo .Przeciez na rózne seanse można pójść do kina a oni wyświtlą a yola powie jakich to ona ma profesjonalnych pracowników. Do tego się zniżali na wakacjach że dzieci płaciły po 5zł za róznego rodzaju atrakcjce. I znowu powraca nepotyzm GOPS gok Wszyscy wiemy o co chodzi,Robić konkursy jak inne instytucje.To cotu sie dzieje to ŻENADA.

 48. Do Przewodniczącego Rady Miejskiej Piotra Woźniaka: kiedy zwoła Pan nadzwyczajne posiedzenie Rady Miejskiej w sprawach opisywanych tj. nepotyzmu i sytuacji w kulturze? Potrzeba czegoś na kształt sejmiku mieszkańców…

 49. Do Przewodniczącego Rady Miejskiej Piotra Woźniaka
  Kiedy poda się pan do dymisji ? Już wystarczy tej tragi komedii .
  Ośmiesza pan funkcje przewodniczącego RM, nie potrafi pan prowadzić obrad. Teraz efektem jest uchylenie uchwały o absolutorium. To pańska wina i tylko pańska.
  Wstydu oszczędź i sie podaj do dymisji

 50. To teraz ta……dostanie absolutorium czy się można od tego odwołać Nerwy mi puściły .Przeciez ona musi jak najszybciej opuścic ratusz.Ona dobrze gra wswoje gierki. Radni róbcie z tym coś.

 51. jola dobrze umie kombinować przedłuża sesje plecie bez sensu przewodniczący musi zrezygnować niech sesje prowadzi wce on jej mówi super Niech sobie nie myśli że ona jest tu królową bo u mieszkańcówjest typowym d………… Fałszywie pchała się do RM aby wygrać nastepna kadencję a teraz co czyni .J eszt beszczelna,Radni życze Was dużo zdrówka a przedewszystkim wytrwałości cierpliwości Nigdy sie nie poddawjacie . ona absolutkie na to nie zasługuje'

  1. A z jakiej jest opcji Radna Sejmiku Wojewódzkiego że tak wspiera wszystkie inicjatywy Burmistrzowej ( ostatnio W Długiem spacer z kijkami) coś mi tu nie pasuje . Wydawało mi się że jest z PIS ale teraz mam wątpliwości zresztą to nie jej pierwsza opcja polityczna. A może to z kwiatka na kwiatek , czy się temu ktoś nie przypatrzy puki jest na to czas. Wspierać Jerzykowe akcje plus dla PO

 52. Pytam Jolantę Urbanik gdzie jest budżet obywatelski ?! Deklarowała Pani ze będzie. Już kolejny rok z rzędu nie ma . To była tylko Pani ściema przed wyborami.

 53. Przecież ona wszystko ściemnia ale to już jej końcówka To człoweik który nie zna słowa HONOR.

 54. No tak w końcu sobie pod konie roku kupiła za ponad 60tys.Widzi jakie mają w innych to odmałpia to samo. Tylko nie widzi jak inne gminy zarządzają a jak ona Dziwne jest też to z kontrolą z RIO przeciez po raporcie widać biało na czarnym że nic nie zrobiła . Inwestycje wykonane w paru procentach alno wogóle, Gdzie tu jest sprawiedliwość I ona ma jeszcze tupet się odwoływać,

  1. właśnie !! Ma tupet !!! Zero samokrytyki . gmina cofa się w rozwoju a ta skarży radę !!!!
   Ma szczęście że jest Covid bo inaczej by to wyglądało.

    1. Ja uważam, że to Jolka powinna wykupować comiesięczny karnet na korzystanie z darmowych usług. Prawnicy, amortyzację, żarcie za darmo, lubrykanty.

 55. U nas wKrosnie przezydent nie jest najlepszy ale wasza burmistrzyni przechodzi samą siebie ,Leserka pod każdym względem Ludzie róbcie coś z nie pókinie jest może jeszcze zapóżno To człowiek nie nadający na pełnienie tej poważnej funkcji. Przecież składała .ślubowanie A RM poucza jak nauczycielka .wstydu nie ma grosz. Drodzy mieszkańcy Gminy Jedlicze życzę wiele cierpliwości.

  1. Krośnianinie my to wszystko wiemy. Trzeba ją odwołać bo to porażka.
   jest epidemia i ciężko pewnie było by skutecznie przeprowadzić referendum. Najlepiej by było gdyby Premier ją odwołał i powołał komisarza.

   1. Napisz Janio do Premiera Morawieckiego i Jarosława Kaczyńskiego to na pewno ją odwołają i powołają Komisarza Alexa
    Haha haha haha

    1. Doradca nie masz z czego kpić – wystarczy nie przegłosować parę uchwał nie przyjąć budżetu i komisarz jest jak ulał i nie będzie Haha hhaha tylko porządek wreszcie.

 56. To dobrze, że Jedlicze jest monitorowane i są kamery w centrum one mogą rejestrować różne zdarzenia i inne

 57. LUDZIE!!! Nie uważacie że taki temat pod tym artykułem jest po prostu niestosowny? Jeśli macie coś do burmistrz to proszę podejść i powiedzieć jej w twarz. Zero honoru nie macie, wypisywać takie coś na drugiego czlowieka. Hejt widzę coraz większy, zastanówcie się co piszecie. Siedzicie w domu i plaszczycie dupy, wyjdzie na ulice skoro coś nie gra. Każdy człowiek zasługuje na szacunek, a w szczególności kobiety. Żal mi Was, zalejcie się tym jadem

  1. Jad to sączy się z Twojej wypowiedzi. Nie oceniaj innych pochopnie, czyżbyś sądziła według siebie. Każdy ma prawo wyrazić swoje zdanie, a ten portal to umożliwia, nikt tu nie kasuje komentarzy i nie dorabia „czerwonych łap”. Jeśli jest tak dużo komentarzy krytycznie oceniających działania pani Burmistrz, to powinno Ci to dać do myślenia. Rozmowa szczera i otwarta z panią Burmistrz nie ma najmniejszego sensu, chyba, że jest to hymn pochwalny na jej cześć. Niejeden się już o tym przekonał.

   1. Po pierwsze to nie jesteśmy na „Ty”, a po drugie zastanówcie się co piszecie.. to wszystko zostaje w sieci. Pisanie nic nie zmieni, warto się wziąć do działania A nie się jedynie nakręcac. Ten artykuł nie jest polityczny więc nie rozumiem tą nagonkę. Proszę pisać takie komentarze pod artykułami z tym związane. Chyba że ten tekst jest polityczny? No w sumie imiona i nazwiska nie pojawiły się tutaj przypadkowo.. trzeba wiedzieć komu się klaniac na ulicy.. przykre że w dzisiejszych czasach żadna pomóc nie jest bezinteresowna. Pozdrawiam i życzę miłego dnia. Mam nadzieję że nikt tak Panią/Pana nie potraktuje jak Pani/Pan Panią burmistrz. Szanujmy się trochę:)

    1. No i Tym komentarzem to mnie Pani (a może Pan) trochę rozbawiła. Pisze Pani o szacunku i kulturze, ale w swoim poprzednim wpisie sama Pani o kulturę wypowiedzi ani o szacunek do innych nie zadbała. To hipokryzja wymagać od innych zasad, których się samemu nie przestrzega. Dlaczego założyła Pani, że jestem autorem obraźliwych komentarzy na temat Pani Burmistrz? W mojej wypowiedzi nie było nic obraźliwego. Krytyka czyjegoś zachowanie, jeśli wynika z obserwacji, chyba nie jest hejtem.
     A na ulicy kłaniam się wszystkim, których znam, w przeciwieństwie do wielu obłudników, którzy znają kogoś, gdy mu się dobrze wiedzie, a jak się potknie, to nagle dopada ich amnezja.

    2. Żenadą to jest życzyć miłego dnia po 17:)) No chyba, że tym na drugiej półkoli, albo w chwili kiedy się dopiero wstało…na Teleexpress:)))

 58. Nie wiem kim jestes i dlaczego tak bronisz osoby która tylu byłych pracowników skrzywdziła. To po pierwsze.
  Po drugie mówisz wyjdźcie na ulice i rozmawiajcie. Hmm , na tak zabałaganione ulice to się nawet nie chce wyjść. widzisz jaki syf ?
  Nikogo tu nie bronie ale jak mówisz o honorze to pierwsze powiedz to JU. Ona nie miała honoru zwalniając ludzi , oczerniając itp.
  Gmina zapóźniona w rozwoju. Przykre to ale prawdziwe.

 59. O się władza cieszy…Powiat w czerwonej strefie od 17 paźdz. Nikomu ten korona wirus tak nie służy w planach jak naszej burmistrzyni.

   1. No i dzięki Bogu, ale nasz też był na liście, ale go wycofali.

    „Na czwartkowej konferencji prasowej Premier RP Mateusz Morawiecki wraz z Minister Zdrowia Adam Niedzielski poinformowali o nowych obostrzeniach dotyczących. Wbrew wcześniejszym informacjom POWIAT KROŚNIEŃSKI NIE JEST W CZERWONEJ STREFIE. „

 60. Widzę że mamy adwokata albo adwokatkę burmistrzyni Jedno mnie tylko zastanawia dlaczego na sesjach nie ma radcy prawnego Porozmawiać z bur gdzie i kiedy w ug panuje pandemia na ulice nie wyjdzie tel się nie odbiera itd To jest portal który nie szanuje burm tak jak ona nie szanuje mieszkańcówa zawsze twierdzi że ma 15000,Wszystkie kom oprócz ż są na6 To nie jest j 24 tego nikt nie czyta Jest pażdziernik za czasów pop władzy liście były grabane i wywożone a dzisiaj,,,,,, Jest pewne bur wczesnie czy póżniej powiemy pa pa Przepraszam za skróty,

 61. Apokalipsa jakie Ty piszesz wspaniałe przedewszyskim prawdziwe komentarze. Też mnie strasznie zdenerwował komentarz ż.

 62. dziś zostało opublikowane zdjecie mister Woźniaka w dwóch odsłonach : jedno zdjęcie to Mr.Woźniak w maseczce a drugie bez maseczki.
  Ja proponuję opublikować również dwa zdjęcia:
  Pierwsze to Lady Urbanik na spotkaniu z cukrzykami . Tam jest w maseczce a drugie np. podczas obrad sesji wśród pracowników i tu już bez maseczki.
  Takich przykładów z Lady Urbanik można mnożyć więcej ale PUDLU nikt oprócz ciebie nie zejdzie do tego poziomu.
  Jest coś takiego jak minimum przyzwoitości, zasady które wyniosło sie z domu.

  1. Brak polotu tego naszego Pudla jest tak wielki, że aż ciężko dobrać do niego rozmiar politowania, z jakim patrzy się na jego twórczość. Taką przez duże „tfu”.
   Ale jeszcze większy jest zakres niewiedzy dziennikarza śledczego w temacie p. Woźniaka i jego zainteresowaniem lokalnymi mediami. Otóż powszechnie dostępna widzą jest fakt, że p. Woźniak nie czyta niczego w internecie, a nawet jak mu ktoś coś z internetu przeczyta, to on tego do wiadomości nie przyjmuje. Także Pudel może pisać o dymisjach, maseczkach, tworzyć prymitywne gierki słowne w memach, a Pan Woźniak raczej się tym nie przejmie.

 63. Czy coś wam wiadomo że w gminie powstał jakis komitet młodych i gniewnych który chca zebrać podpisy i odwołać burmistrza i radę ?

 64. Tak dużo zła nienawiść i zawiść wśród ludzi jak się noga powinien ludziw mają za nic za śmiecia okrutne to ale prawdziwe takie jest zycie trzeba nieść ten krzyz

 65. Coś jest na rzeczy z tym komitetem. To raczej nie pic na wode. Ludzie juz maja dość tego kabaretu i ośmieszania.

  1. Porządny człowiek , Jedlicze by takiego potrzebowało a panią od NEPOTYZMU i rozdawnictwa dla znajomków na szeroką skalę. Przetrzymanie trzech baranów w oborze za 45 Tyś. cena najdroższa w Polsce . Poczekajcie na najbliższą sesje.

 66. Tylko kiedy ta sesja bo coś się nie mogą zebrać,Odpowiedz jest jedna boją sie szczerej prawdy , Na awejściu powinni być zbadani alkomatami , Mieszkańcy już tego dopilnują.Dość Nepotyzmu ,Ja bym w takiej atmosferze nie mogła pracować Burmistrz nie ma grosz rozsątności. Już nie wspomnę o bałaganie w GMINIE JEDLICZA w czasach pandemii , kobieto ogarnij się i zrezygnuj przed referendum, Bo na twoje miejsce czekaja porządni kandydaci.

 67. Pudel nawet informując o śmierci wójta podaje nieprawdziwe informacje. Cytuję :”Wójt Jan Czubik dbał o dobrosąsiedzkie relacje z Gminą Jedlicze, z którą podjął wspólną inicjatywę połączenia Gminy Jedlicze i Gminy Tarnowiec mostem na rzece Jasiołka”.
  Inicjatywa była o wiele wcześniej . Ś.P Wójt kontynuował to dzieło.

  POROZUMIENIE
  w sprawie wspólnej realizacji inwestycji pod nazwą „Budowa mostu na rzece Jasiołce
  w miejscowości Jedlicze – dz. Męcinka”
  zawarte w dniu 7 kwietnia 2006 roku w Jedliczu,
  pomiędzy:
  Gminą Jedlicze, reprezentowaną przez Burmistrza
  Zbigniewa Sanockiego
  a
  Gminą Tarnowiec, reprezentowaną przez Wójta
  Krzysztofa Szajnickiego o następującej treści:
  § 1. Przed miotem porozumienia jest realizacja inwestycji
  dla Gmin: Jedlicze i Tarnowiec pod nazwą: „Budowa mostu na
  rzece Jasiołce w miejscowości Jedlicze – dz. Pęcinka”.
  §. 2. Ustala się , że most o którym mowa w § 1 posiadał
  będzie następujące parametry techniczne:
  a) szerokość jezdni – min. 5 mb,
  b) nośność – min. 20t.
  Dziennik Urzędowy
  Województwa Podkarpackiego – 2142 – Poz. 619
  §. 3. Zawierający porozumienie zgodnie postanawiają, że
  inwestorem wiodącym wspólnej inwestycji wymienionej w § 1
  będzie Gmina Jedlicze.
  §. 4. Ustala się, że obydwie Gminy będą partycypować
  w kosztach przygotowania i realizacji inwestycji w równych
  częściach po 50% każda z Gmin.
  §. 5. Inwestor wiodący tj. Gmina Jedlicze doprowadzi do
  opracowania projektu budowlano – wykonawczego: Budowa
  mostu na rzece Jasiołce w miejscowości Jedlicze – dz. Męcinka
  i uzyska decyzję o pozwoleniu na budowę w/w obiektu.
  §. 6. 1. Strony porozumienia zgodnie deklarują ścisłą
  współpracę zarówno na etapie przygotowania, jak i realizacji
  inwestycji wspólnej oraz w trakcie eksploatacji.
  Przedstawiciel Gminy Tarnowiec będzie uczestniczył
  w podejmowaniu wiążących decyzji w sprawie przygotowania
  i realizacji inwestycji oraz przy odbiorach częściowych
  i końcowym.
  §. 7. Rozliczenie udziałów gmin odbywać się będzie
  w oparciu o faktury Wykonawców za przygotowanie i realizację
  inwestycji.
  §. 8. Niniejsze porozumienie zawiera się na czas
  wykonania inwestycji.
  §. 9 Wszelkie zmiany porozumienia wymagają formy
  pisemnej pod rygorem nieważności.
  §. 10. Porozumienie zawarto w 4 egzemplarzach, po dwa
  dla każdej strony.
  §. 11. Porozumienie podlega publikacji w Dzienniku
  Urzędowym Województwa Podkarpackiego.
  BURMISTRZ
  Zbigniew Sanocki
  WÓJT
  Gminy Tarnowiec
  Krzysztof Szajnicki

 68. Nie ma się czym chwalić skoro przez osiem lat od 2006 (dwie kadencje) poprzednik nie doprowadził do opracowania projektu budowlano – wykonawczego i uzyskania decyzji o pozwoleniu na budowę w/w obiektu. Niech napisze szczegółowo co było powodem takiej opieszałości a później niech poszukuje prawdy.
  Daleko posunięta hipokryzja.

  1. Commentatorze ty doskonale wiesz jaka jest prawda. Firma upadła. A nawiasem mówiąc jak to jest że Jolanta do chwili obecnej nie wyegzekwowała wyroku sadowego ? 🙂

   1. Firma nie upadła, tylko wycofała się ze współpracy z oszołomem, który robił wszystko aby tej współpracy nie było. Dlatego inwestycja która powinna być zrealizowana już bardzo dawno dopiero teraz doczekała się realizacji. Taka jest prawda której proszę nie przekręcać.

    1. Czy mógłbyś powiedzieć kogo nazywasz oszołomem ? Piszesz że taka jest prawda to skonkretyzuj.

 69. Spójrzcie na str Jedlicze jakie kondolencje . Sama je złożyła, M oże nie ładnie tak pisać o Zmarłym . Kobieta po 50 ze zmarłym na Ty . Jesteśmy ciekawi jak o niej kiedyś będą pisać , Bo napewno że tyle zrobiła dla gminy,

  1. Kondolencje daleko nie na miejscu.
   Ty wszystko siama. Nie wiesz że są radni, że jest przewodniczący rady. Ta strona internetowa to ni twoja prywatna własność.

   1. Przecież ta pani nie uznaje prawie nikogo ( może barona Jerzyka ) i widzi tylko czubek własnego nosa . A gdzie u niej odrobinę taktu Nie mówiąc już o Radzie -to tylko ja i ja sama i dzięki mnie i to moja zasługa , klękajcie narody!

  2. Wybaczcie…ale po jaki chu…ona składa te kondolencje w Jedliczu? To chyba w Tarnowcu powinna złożyć? I jak znam życie, cały dzień nic bladzie nie zrobili w robocie, tylko te kondolencje wszyscy pisali, poprawiali. To jest chore. Człowiek jeszcze nie wystygł, a już knuje.

 70. Jak tak można ?! Dlaczego w imieniu Rady Miejskiej nie podpisano kondolencji ? to jest zwykłe …….

 71. Ciekawe z kim pojedzie na pogrzeb czy tak samo samotna jak już nie pamiętam na czyjś pogrzeb. Poprostu brak słów Nerwy mnie ponoszą .Przecież s nie jest sama w tej gminie ,Już wszędzie narobiła b,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

 72. Może byli na Ty ale pisząc kondolencję powinna się trochę zastanowić i zachować. ona nie ma za grosz kultury.

 73. Sprawa b,,,,,,,,,,,,,,,,,, już jest w odpowiedmin miejscu N iedługo emisja. J edno nas zastanawia czy jej mąż i córeczka nie nagadają jejo tego pustego m”””””'

 74. Apokalipsa wielkie brawa Jak zawsze super komentarz Pogonić ją jak najszybciej ma tylko jedną córeczkę dać jej conajmiej 3 dzieci. ONA za śmieci i nie tylko już niedługo odpowie razem z prezesem płaćcie za te długi jpgkim,

 75. Rodzina po jej ś mierci będzie miała tylko kondolencjeie od NEPOTYZMU. Co dzisiaj się żenada nie wypowiada A jeśli przypuszczamy że to jest P lub Ż to prawdziwa Ż jej prawa rączka,

  1. NEPOTYZM na każdym kroku. Radni bezradni a kultura w gminie pod wodzą tego pana to jakieś wielkie nieporozumienie.

   1. A pani takiego człowieka na przekór mieszkańców mianowała go dyrektorem , bo dzięki pandemi zdał zdalnie jakiś tam egzamin. I to jest bezstronny burmistrz co dba o gminę . Takiego miała ale sąsiednia Gmina.

 76. Gmina potrzebuje szybkiej zmiany burmistrza. Koniec z tym marazmem i hibernacja.
  Mieszkańcy obudźcie się!!!!

 77. Budowę mostu Męcina-Brzezowka zapoczątkował Pan Burmistrz Z.Sanocki z gminą Tarnowiec doslonale pamiętam więc nie powinno się wprowadzać ludzi w błąd informacje powinny być rzetelne

 78. Mnie dziwi tylko jedno jak yola po tym co tyle ludziom narobiła złego i robi nadal może spać spokojnie. Uczciwy człowiek tak nie postępuje a jej do uczciwości bardzo daleko ona słowa życzliwośc nie będzie znać do końca swoich dni ,Referendum .Gmina koniecznie musi dychnąć świerzym powietrzem.

 79. Do czy to normalne, Komentarz na 6 Zakrapiana al…….. a burm też chyba nie odmówi…. Ten carat zbliża sie do kresu.

 80. Po ogłoszzeniu konkursu na zastępcę GOPSU odbył się konkurs wygrała P AK bardzo sympatyczna Pani. Wielkie gratulacje . Jednak mamy pytanie dlaczego kierowniczka została przyjęta bez konkursu ,Nieodpowiedni człowiek na odpowiednim stanowisku. Jak tak nieuczciwie może pracować Dość ratuszowego gminnego nepotyzmu Mamy przykład po gok wszystko na 0 Nastała ju nie ma nic Kapel wszystko poniszczyła i czyni to dalej.Kija ma 2 końce.

 81. Przecież nasza królewna sam wszystko robi ja jestem j samosia tak samo z mostem jak z początku mówiła jak zawsze bez sensu że gmina żebym żle nie napisał dała wszystki e koszty. Wszystko sima siama ,K obieto nie wiem gdzie spędzasz deszczowy weekend ale to jest dobry moment jakie zdanie maja o tobie mieszkańcy Proszę uporządkować gminę bo za parę dni Święto Zmarłych bo fotka pomiędzy liśćmi nieładnie będzie wyglądała Do roboty;

 82. Tu większy dramat się rozgrywa w cieniu wielkiej polityki. Pudel Wasze dzieci wychowuje:)) Na zdjęciach nie widać, ale gwarancji nie ma, że w grafiku jest od 13.00 do 14.00 – wspólne czytanie Pudel24, ze zrozumieniem:))

 83. Dobroć powraca prawdziwe słowa które się ludziom o dobryma sercu sprawdzają Naszej burmistrzynisie nie sprawdzą bo ona ma złe serce .Widać to np na ul Cichej jak Mieszakńcy proszą o drogę a ona sobie drwi UG któey powstał za P S to nie kościół i Nikt przed nią nie będzie klękał na kolanach Niech sie choć troche zastanowi nad swoim bezczelnych zachowaniem bo życie jest naprawdę kruche tym bardziej w tym czasie.

  1. Do Ireny. Na tą drogę zapewne nie możecie liczyć jak na kanalizację. Gdyby chciała cokolwiek zrobić to już dawno mogła zacząć od dokumentacji.
   Taki problem nie dotyczy tylko Waszej drogi. Są drogi w gminie które ewidentnie można i należy wyremontować i jest możliwość pozyskania na ten cel pieniędzy zewnętrznych. Ale JU nie jest zainteresowana. To nie jest gospodarz.
   Gdyby burmistrzem był ktoś inny, nie ważne kto, to zapewniam was że wiekszość z tych problemów była by rozwiązana.
   Tu brakuje dobrej woli.

  1. Co z tego że my sobie tu piszemy, ona z tego sobie nic nie robi i brnie z NEPOTYZMEM i kombinacjami z mamoną dalej. Teraz pandemia atakuje z zdwojoną siła to i ona nie boi się REFERENDUM i z doktorem Jerzykiem kpi sobie z nas wszystkich. Sam nigdy nie myślałem że aż tak daleko są zachłanni i egoistyczni w stosunku do mieszkańców i nie mają za grosz honoru !!

 84. Prawdziwe słowa ale My Mieszakńcy musimy koniecznie cos z tym zrobić Musimy ratować Gminę , Przcież ten nepotyzm nie ma o niczym zielonego pojęcia ,Oni mają tylko t;;;;;;;;;;;;;;;;;;;

 85. M yślę że sprawiedliwości stanie się zadość O tyma że nie pozyskuje środków zewnetrznych to wiadome niech spojrzy na G Chorkówka wpigułce co tam się robi Wójt jest dopiero jedną kadencję Z Radą żyją wjak najleoszym porządku a ona co wyczynia jeszcze dołączył do niej ten od kultury,Oni nie majś za grosz wstydu nie wspominając o kulturze.

 86. Kiedy w końcu zaświecą światła Czyżby zabrakło pieniędzy na energetykę ,W poniedziałek dzwonimy w odpowiednie miejsca W Jaszczwi dl za 5mln ijuż wilgoć grzyb Ludzie jaką MY mamy burmistrz .

 87. Ale to jak już nie jeden raz powiedzieli jej Radni to nie jest jej prywatny folwark,Radni róbcie jak najszybciej referendum.Tak dalej być nie może ,Tak jak piszą powyżej to nie jest rozsądny burmistrz. Tylko fotki fotki.,,

 88. Obawiam się ze radni nie są zainteresowani referendum.
  Przewodniczący Woźniak robi wszystko żeby stać okrakiem. Do południa siedzi u Jolanty a po południu knuje z radnymi.
  Trzeba wymienić przewodniczącego rady i sytuacja diametralnie ulegnie zmianie.
  Rada powinna też mieć trochę inicjatyw własnych. Sprawę GOK juz dawno powinni załatwić.
  Pytam kiedy Komisja Rewizyjna po zleceniu przez radę uda sie na kontrole do JPGKiM. Pani Patla olewa decyzje rady ?
  Tu prokurator musi sie tym zając.

  1. Jak się okazuje zgodnie z przepisami prawa Komisja Rewizyjna nie jest władna do przeprowadzenia kontroli JPGKiM bo ta posiada Radę Nadzorczą i tylko Rada Nadzorcza jest władna do przeprowadzenia kontroli . A więc Rada nie miała prawa do podjęcia takiej uchwały , ale tak się dzieje jak burmistrzowa wbrew prawu trzyma Radcę Prawnego tylko dla własnych rozgrywek. Jak widać Patlowa nie olewa uchwały! Radę Nadzorczą jedno osobowo powołuje Burmistrz a więc jaka Rada Nadzorcza takie MPGiK i za wyniki odpowiada R.N i Burmistrz . Dlatego mamy śmieci po 30 zł ,lecz wygodniej zwalić winę na Radnych którzy nie mają żadnego wpływu na MPGiK. Alonzo zapoznaj z przepisami firm posiadających Radę Nadzorczą i kto może je kontrolować.

   1. Nie zgodzę się z tym stwierdzeniem. JPGKiM dysponuje środkami publicznymi i z tego to właśnie powodu komisja Rewizyjna może przeprowadzić kontrolę. Prosze podać przepis prawa który nie pozwala na to żeby taka kontrola była przeprowadzona.

    1. Woj. Sąd Adm. w Gliwicach – Komisja Rewizyjna nie może kontrolować komunalnych spółek z.o.o, mimo że są spółkami z kapitałem gminnym, nie można uznać je za gminne jednostki organizacyjne. Tym samym nie mogą być kontrolowane przez komisje rewizyjną rady miasta. Art.18. 2 punkt 9 lit..f oraz h.u.s.g. Jak już wcześniej pisałem tylko Rada Nadzorcza może przeprowadzić taką kontrolę , a ją powołuje jedno osobowo burmistrz, i koło się zamyka. Stąd te 30 zł. bo oni nie są zainteresowani w rzetelnym zarządzaniu MPGiK. Czasami jak się jakąś osobę wywołuje do tablicy to trzeba być pewnym swojej racji -to tak na marginesie.

    2. I komisję można się sprzeczać, ale pojedynczy radny może zażądać dokumentów, a rada możne zobligować Jolkę, jako wykonawczy, do wszczęcia audytu w komunie. O ona musi to zrobić. Mało tego jakby tam nie było wałów, to powinni bez niczego się zgodzić i pokazać, że są uczciwi. Ale, że nie wpuszczają…to można się tylko domyślać.

   2. Ustawa o samorządzie gminnym Art. 18a.
    1. Rada gminy kontroluje działalność wójta, gminnych jednostek organizacyjnych oraz jednostek pomocniczych gminy; w tym celu powołuje komisję rewizyjną.
    Komunalne spółki handlowe mogą być kontrolowane przez radę gminy, za pośrednictwem komisji rewizyjnej, ponieważ należą one do gminnych jednostek organizacyjnych.
    Kwestię tę rozstrzygnął Naczelny Sąd Administracyjny w wyroku z 29 sierpnia 2019 r. (sygn. akt I OSK 657/19).
    Trzeba trochę poczytać a później pisać bzdury. Znowu należy podkreślić nieudolność Rady.

    1. Spółki, których jedynym właścicielem jest gmina, mieszczą się w pojęciu „gminnych jednostek organizacyjnych”, pomimo tego, że posiadają odrębną od gminy osobowość prawną.

     1. ale są to spółki prawa handlowego i tak są traktowane w sądach, jak widać. Zeby mogli iść musieli by jako organ być udziałowcami. A nie tylko Jolka.

      Ch…tam nie pójdzie rewizyjna, to pójdzie prokurator. Nie będzie pytał się o pozwolenie.

      radni chcieli w swoim kręgi to załatwić, to władza woli na ostro.

    2. Nie takie bzdury piszą, bo co województwo to rozstrzygnięcie. Dlatego powtarzam, jakby było czym się pochwalić to by wpiścili. Bić się nie będą przecież o szafę z dokumentami, jak ich nie wpuszczą.

     Sama zaraz jebnie komunalka i wtedy zobaczymy kto kogo będzie pociągał do odp za działanie na szkodę spółki. Tu tylko takie pyrrusowe zwycięstwa nas czekają.
     Jolka się cieszy, ze wygrała z radnymi i zrobiła w chu…wszystkich łącznie z niewinnymi mieszkańcami. To musi jebnąć, żeby ktoś następny okrzyknął wiwat.

     1. Kwestię tę rozstrzygnął Naczelny Sąd Administracyjny w wyroku z 29 sierpnia 2019 r. (sygn. akt I OSK 657/19).
      Proszę się zapoznać z dokumentem. Wujek Googel umożliwi dostęp do dokumentu.

     2. Wujek Googel też mówi-Analizując wcześniejsze orzecznictwo sądów administracyjnych dot.przedmiotowego zagadnienia, najlepszym rozwiązaniem jest wystąpienie o podjęcie stosownej uchwały w tej sprawie przez skład 7 sędziów NSA. To ostatecznie wyjaśniło by ostatecznie pogląd w tej sprawie Czeka na to 3000 jednostek samorządu terytorialnego w Polsce ,oraz spółek których są udziałowcami.

    3. W tej sprawie Przew. Komisji Rewizyjnej pismem zapytał radcę prawnego gminy o nie jednoznaczną wykładnię prawa w tej sprawie. jak do tej pory nie otrzymał odpowiedzi. Wobec powyższego że są różne wyroki w tej sprawie, trzeba poczekać na ocenę radcy prawnego Gminy żeby znowu nie było niekończących się odwołań i art. na Jed. 24.

     1. Dobre:)) Ja dziś siedziałam w wannie i przeprowadziłam rachunek, który napawa optymizmem.

      Nasza Johlanta Terezza Emanulel del Urbaniko oytzymała 3500 tys głosów. Z czego połowa głosowała nie na nią, a przeciwko p. Juszczakowi.
      Czyli do rachunku przyjmuję 1750 osób.
      Zakładając, że w równym tempie, Huanita z Jaszczwi. miesięcznie wk…wi 100 nowych osób, z czego 80 z gminy i ze 20 spoza Jedlicza, to daje nam 21 koma 8 miesiąca, na wkurzenie wszystkich. Całej gminy. Od wyboru, chyba już mamy cel osiągnięty.

      I to widać i słychać. Ona ciągle żyje w idylli jakiejś i niewiedzy. I osobiście uważam, ze ci judasze co ją poklepują po plecach i kłamią jej w żywe oczy, że jest uwielbiana robią tej kobiecinie ogromną krzywdę.

      Jolu nie daj na sobie żerować. Masz samych fałszywców koło siebie. Serio.

     2. A jak myślisz jaka będzie wykładnia prawna radcy prawnego opłacanego przez Burmistrza? Na co ty liczysz, bądź realistą.

 89. Zagłada Jedlicza, upadek kultury, tego już nie ma, nawet w okrojonej postaci, jest tylko wyobrażona kultura, a co mamy w zamian: infantylizm, niekompetencja, schematy. Potrzebujemy spotkania z prawdą, dobrem, intelektem. Czas już na radykalne i stanowcze działania.

  1. Kultura w Jedliczu, a co to takiego?
   Chyba,że masz na myśli kult dla Pani Burmistrz
   i ura jak krzyczą radni na sesjach.

   1. Nie interesuje nas co to dla Ciebie Poczytaj co chociazby Apokalipsa napisała na temat kultury czytelnictwa w Jedliczu

  2. Normalne- Wskaż lepsze rozwiązanie tej sprawy jak wykładnia Radcy Gminnego żeby nie być posądzonym o nie znajomość prawa , W innych gminach normą jest udział radcy prawnego w sesjach i takie sprawy są na bieżąco konsultowane by uchwały powstawały w zgodności z prawem, Co jest normą w innych gminach w Jedliczu jest tylko wyłącznie zależne od uznania Burmistrza. Najlepiej kłaść kłody pod nogi Radzie.

   1. Od pierwszej kadencji trzeba było kontrolować działania Burmistrza i nie pozwalać jej na błędne decyzje. Proszę się zapoznać z nagraniem z sesji jaka odbyła się 29 listopada 2017 r. Stek podziękować za byle co. Teraz obudziliście się, że jest coś nie tak. Teraz to za późno. Zacietrzewienie obu stron jest tak duże, że nie widzę dalszej współpracy dla dobra gminy. Obie strony honorowo powinny zrezygnować z pełnionych funkcji aby nie narażać mieszkańców na koszty związane z referendum

    1. Nie dla esbeckich metod! podsłuchów ukrytych mini kamerek, dyktatorów, donosów to nie przejdzie!

    2. Commentator – chcesz włożyć kij w mrowisko jako Normalne. Widać do czego dążysz?Wcześniej nie miałeś nic do napisania w sprawie zbierania podpisów o referendum dla Radnych . Teraz imiennie wzywasz osobę do kontroli MPGiK wbrew nie jednolitym przepisom w tej sprawie, po to by znowu J24 miał o czym pisać. A może TY to Yola??????

 90. Co się w tej gminie porobiło jak władzę przyjęła nieudolna burmistrzyni Jedno Nas zastanawia czy ona zna słowo WSTYD.

 91. Organizujcie sesje zwyczajną a nie dla młodzieży tylko konkretną krótką jak po innych G minach i jak burmistrz mówi bez sensu proszę jej jak najszybciej odbierać głos. Kończy sie pażdziernik a nie było jeszcze ani jednej sesji a jak yoli sie coś ub zdura to sesje trwają wieki.

  1. Chciałam podziękować pani ,, Apokalipsie” za znakomitą ocenę i podsumowanie stanu kultury jedlickiej szczególnie książnicy gminnej i ośrodka kultury. Za dobro uczyniono przez Panią jeszcze raz dziękuję!

   1. Dobrze, że kobieta zadzwoniła do biblioteki z interwencją, chciała się dowiedzieć nie dowiedziała się niczego

 92. Na Krosno112 przebrowadzana jest zbiórka dla Mieszkańca u Którego wybuchł pożar , JU jako troskliwa o Wszystkich Mieszkańców powinna też pomóc.Dobro powróci.

 93. W Krośnie urzędy ograniczająpracę ,C ielawe czy nasz wszechwiedząca burmistrz też to uczyni. Wiadomo że ona od dłuższego czasu ogranicza sprawy załatwień spraw w ratuszu.Owszem były poluzowania ale tutaj zawsze tłumaczy się epidemią pod każdym względem sprzątnięcia lasów zrobienia dróg kanalizacji dróg. Kobiecino obudż sie w końcu z tego letargu'

  1. Żeby usprawiedliwić pozostanie na górze w trakcie sesji -jak pani merytoryczna może siedzieć nie merytorycznymi Radnymi i to jeszcze broń boże nie za stołem prezydialnym. To nie do pomyślenia jak tak MERYTORYCZNA osoba siedzi obok nie w centrum zainteresowania swoją osobą.

 94. Poprustu boi się siedzieć na dole i usłyszeć prawdę To co ona wyczynia to nie ma na to określenia,Niech sie zapisze na klauna du cyrk bo i tak w gminie nic nie robi Jak sie załatwia gdziekolwiek sprawy i zapytają jak gmina to tylko uśmiechy Piszą że ciężko ją będzie sprzątnąć ale z każdej sytuacji jest wyjście, I wtedy damy w podzięce na Mszę jak dali w US jak odeszła ,Co to za człowiek.

 95. Nasza gminna strona zaczyna przebijać w tempie newsów Krosno112. Dawno już zatraciła walory i przymioty strony informacyjnej, ale urzędowej. Podkreślam urzędowej. Zrobili ze strony portal a nawet prywatną ściankę FB.
  A potrzebnych rzeczy nie ma szans znaleźć.

 96. Na gminną stronę nie ma sensu wchodzić bo tam tylko lansik jolanty. Beeee
  Na strone GOK też nie bo nic nie ma. A tak w ogóle to na czas pandemii w związku z tym że ich działalność jest ograniczona do minimum to powinno się im obniżyć wynagrodzenie.

 97. I kolejna sprawa. Większego kalibru.

  Zacznę od drobnego wstępu. Osobiście nie znam żadnej firmy pogrzebowej, czy zarządcy cmentarza, który by stwierdził, że jemu przemysł funeralny się nie opłaca. Do wczoraj….Doszły mnie bowiem słuchy, że naszej komunalnej nie opłaca się nadzorować cmentarza i pozbywają się tych usług. Jest to coś nie z tej ziemi. Jak można nie zarobić, czystych pieniędzy na pogrzebach?
  Tak samo jak na śmieciach. Dwie branże, nieśmiertelne, żyły złota. U to wypuszczać z rąk.

  Czy ten prezes ma kontakt z rzeczywistością? Kasa sama pcha się do kieszeni i nie umie tego wykorzystać.,

  Ja nie dziwię się, że boją się kontroli wszelkiej, bo też bym się bała na ich miejscu.
  Rezygnując z zarządu cmentarzem, nie wiem, na jakich zasadach, rozumiem ze musieli oddać parafii zarząd.
  I to parafia przekazuje prywatnej osobie cmentarz?

  Wiem jedno, że wszędzie się biją ludzie o to żeby zarządzać cmentarzem. Najczęściej wprowadza się wówczas wyłączność na firmę pogrzebową. Obce firmy płacą tzw. bramowe, czy odźwierne. Darmowe to są pieniądze. Tracą na tym rodziny zmarłych, ale biznes się kręci.
  Ja nie życzę źle nowemu właścicielowi, ani dzierżawcy cmentarza. Może wreszcie będzie większy porządek, ale nie jestem w stanie pojąć co wyrabia komunalna?

  Rozumiem, że za tą decyzją pójdą zwolnienia pracowników i redukcja uposażenia zarządu?

  Sami się wykańczają…

  1. Redukcja uposażenia zarządu, nie za czasów tej pani- oni z jednej miski jedzą!! Pracowników zredukują , albo sami będą odchodzić jak to się będzie walić. W innych miastach biją się o ten interes a komunalka oddaje- czymś mi tu śmierdzi. To wszystko niedługo myślę ujrzy światło dzienne. Pobory obcięte , to może z innej kieszeni wyjęte ?

   1. Jolanta Urbanik w pierwszej ze swoich decyzji zlikwidowała sortownie śmieci komunalnych . Teraz śmieci sortowane sa w Krośnie za co mieszkancy płaca. Śmiech na sali.
    Jest to przykład jej nie kompetencji.
    Teraz sprawa cmentarza. Tym natychmiast powinni zająć się radni. ale nasi radni niczym się nie zajmują. To są przypadkowe osoby nie mające pojecia o funkcjonowaniu samorządu.
    Gmina ww maraźmie.

 98. Czy faktycznie JPGKiM jako administrator jedlickim cmentarzem podnajmuje usługi kopania grobów ? Ile na tym zarabia czy dokłada do tego interesu.

 99. Co za gmina zawsze ze wszystkim spóżniona jak któraś Gmina da na str ogłoszenie w tym przypadku o oddawaniu krwi to u as też ,Wszystko ma spóżniony zapłon I to są merytoryczn ipracownicy. A z cmentarzem i komunalką to napawdę poważna sprawa ona chce wszystko usunąć tylko nie siebie, Ten czas napewno nastąpi ,Co to za ludzie że nie potrafią myśleć tylko słuchają takiej ma………

   1. Wydaje mi się że bardziej folwark Jerzyka oraz JU . Gdyby ich coś nie wiązało to by go tak nie broniła i awansowała- on robi co chce nawet wodę święconą w godz. pracy u niego toleruje . Z nikim nie jest tak skoligacona jak z nim.

 100. Byłby św spokój jakby nie wygrała wyborów Jedlicze by żyła spokojnie Mam czyste sumienie że z rodziną na nią nie głosowałm,

 101. Nic się nie zmieni, gdyż burmistrzyni jest zajęta. Korzystając z pogrzebów udziela wywiadów ma temat mostu.

  Wszystko to niesmaczne.

 102. Myślałem że wątek tego mostu na pogrzebie to jakis niesmaczny zart. Ale to fakt. Trzeba miec zasady w każdym miejscu.

 103. Teraz Krosno jak się wypowiadała o św J Czubiku jaki był dobry życzliwy wspaniały Tak jak piszecie wielkie jej jprzeciwieństwo A o tym moście jej fałszywa opowieść

 104. Zmiany muszą nastąpić koniecznie i natychmiast ,ona nie ma prawa u nie może dotrwać do końca kadencji,

 105. Tak. O moście snuje fałszywą opowieść. Przed wyborami opowiadała ze most będzie chciała wybudować mniejszy niż poprzednicy zakładali. Teraz okazuje się że taki sam. tyle sa warte jej słowa.

 106. A kto doprowadzi do referendum – widzę że Radni mają już dość tej utarczki , Przewodniczący Rady zwołuje sesję dla młodych gniewnych: idzie wybitnie na rękę Burmistrza, a sesja w sprawach śmieci i innych np. GOK go nie interesuje. Pani triumfuje za chwilę pojedynczo zajmie się Radnymi. Nepotyzm kwitnie na całego, a na J24 ukazał się wyprzedzający artykuł burmistrzowej o zmianie Przewodniczącego Rady -Fałszywy w treści -żeby przypadkiem Radnym nie przyszła do głowy zmiana Przewodniczącego Rady który jej je z ręki. Taki jest obecnie obraz Gminy. I gdzie w tym wszystkim widać szanse na REFERENDUM -najpierw trzeba by w Radzie coś zmienić u góry., to może by coś drgnęło?

  1. Woźniak natychmiast do zmiany. Gdyby ktoś inny był przewodniczącym to nie było by takich spraw jak ostatnio. To są jego zaniedbania. Nie potrafi nawet poprowadzić obrad Rady

 107. Na każdym kroku w dokumentach widać jej nieudolnośc a ona bezszczelnie się jeszcze odwołuje ,Bałagan wszędzie brak oświetlenia zresztą Sami wiecie.Co on myśli tu siedzieć do końca swoich dni Tak jak piszecie ładny ma t………….Szl……człowieka trafia n…..

 108. dzis przeczytałem na stronie Jedlicze Info artykuł po przeczytaniu którego mało mnie szlak nie trafił.
  To co wyprawia nasza Burmistrz musi sie szybko skończyć. Radzie miejskiej życzę dużo sił, odwagi aby w końcu pozbyć się ze stanowiska tego człowieka. gminą musi rządzic ktoś kto jest przyjaźnie nastawiony do ludzi.

 109. Jolanta podnosząc rękę na radę podniosła ją na mieszkańców.

  Ale wszystko kija, nawet najdłuższa żmija.

 110. A głupi! a głupi! A głupi wy! – krzyczał Maciej Rózeczka z „Pana Tadeusza” na swych pobratymców, którzy nagle, pod wpływem demagogicznych argumentów, decydują się dokonać zajazdu na Soplicowo.
  Niejednokrotnie ten cytat przytaczałem ale to co Wy wyprawiacie pisząc bzdety na tym forum zmusza mnie do tego aby przypomnieć że człowiek jest istotą Homo sapiens – istota żywa wyróżniająca się wśród innych najwyższym rozwojem psychiki i życia społecznego, jedyna posiadająca kulturę i zdolna do jej tworzenia, pod względem biologicznym gatunek człowiekowatych. U Was niestety tego brakuje. Dlaczego ?

  1. Do Commentatora
   Jeżeli ma być np miłość to musi obu stronom to odpowiadać, jednej i drugiej stronie musi się podobać, bo romanse nie są wieczne…

   1. Nie piszę o miłości ale o poszanowaniu człowieka jakim o by nie był. Może trzeba spojrzeć krytycznie w swoje działania. cyt, „Kto z was jest bez grzechu, niech pierwszy rzuci w nią kamieniem”.

  1. Przykład zadania pytania na które brak jest odpowiedzi
   O co tobie Chodzi i twojej małżonce. o tej porze.

   1. Commentatorze bardzo słusznie przypomniałeś o homo sapiens ale jeszcze bardziej słusznie o psychice. Chyba wiesz w jakim kontekście.
    Chyba zgodzisz sie ze mną że cała, a to absolutnie cała nasza władza jest to natychmiastowego odwołania. Nie bedę tu przytaczał mocnych słów ale powiem delikatnie … to miejsce nie jest dla nich !!!
    Ryba psuje sie od głowy a zatem burmistrz i przewodniczący Woźniak jak najszybciej do domu.
    Jak burmistrza odwołać mogą tylko mieszkańcy to Przewodniczącego Woźniaka moga i powinni odwołać radni. W moim przekonaniu jest to najwiekszy problem tej władzy.
    Burmistrz Jolanta gdyby miała konkretnego partnera do rozmów o przyszłości gminy wierze , że w wielu sprawach postępowała by inaczej.

 111. Woźniak działa na dwie strony. Codziennie widują go w UG. A jeszcze niedawno radna z Borku walczyła o to żeby dostał swoje biuro. Pytam po co?
  Do zwykłej pracy niech pójdzie a nie żyje z naszych podatków. Ja sobie tego nie rzycze.

 112. Nasza gmina ma najgorszą burmistrz a co za tym idzie cała władzę pomijając parę tylko sympatycznych osób bo tacy w UG pracują,To ona burm wyprawia to jest nie doopisania. Jak wspaniale działają ościenne Gminy , Śp WJ Czubik był zasłużonym Wójtem ,Z charakterem dobrego człowieka słynął na całą Polskę a nasza co ,Ośmieszyła się jeszcze na Jego pogrzebie opowiadając jak zawsze bzdety o moście itd Pytamy się ile ta ł,,,,,,,,,,będzie jeszcze pracować w ratuszu. Mamy jej już dość Przecież gmina teraz jak szkoła sami młodzi ,to się w głowie nie mieści ,Co takie małolaty mogą o czym wiedzieć jeszcze w takiej atmosferze jak tam panuje ,Za czasów poprzedników który wybudował Gminę aż miło był tam wejść A teraz yola czuje się jakby to był adres JASZCZEW, ,-

  1. cyt. „Za czasów poprzedników który wybudował Gminę aż miło był tam wejść,”
   Gmina to my, to kto niby miał ją budować. Zastanów się co piszesz.

   1. Racja. Gmina to my wszyscy czyli społeczeństwo. Społeczeństwo pracuje na środki którymi dysponuje Gmina. Budowanie zaś Gminy to słusznie nie trafione określenie. Skłaniał bym sie bardziej to użycia słowa ” rozwój” ” budowa infrastruktury” itp.
    Wszystko to ma swój sens.
    Dziś nasza Gmina przeżywa swoisty kryzys a nawet paraliż.
    W sensie społeczności zostaliśmy skutecznie podzieleni. No wszyscy wiemy w jaki sposób. To szczucie w J24 , te wypowiedzi często kłamliwe naszej Lady , doprowadziło do tego że począwszy od Rady Gminy a skończywszy na całej Gminie jesteśmy skutecznie podzieleni.
    W sensie rozwoju kompletna zapaść. Tego nie da się obronić ponieważ cyfry mówią same za siebie. Nie cofając się zbyt daleko . W 2019 roku budżet wykonany w 62 %. to oznacza że burmistrz pracowała na pół gwizdka. W społeczeństwie demokratycznym za tą pracę powinna otrzymać 62 % przysługującego jej wynagrodzenia.
    Idźmy dalej. Jest praktycznie końcówka roku . Ze sprawozdań z wykonania budżetu za pierwsze półrocze wynika, że są to cyfry w wiekszości jednocyfrowe. Zatem Szanowny Commentatorze śmiało można stwierdzić że jesteśmy w czarnej ………
    Miłego dnia.

    1. Proszę zadać pytanie 15 radnym który swoją nieudolnością doprowadzili do takiego stanu. Nie potrafią zapanować nad jedną osobą?
     Ustawa o samorządzie gminnym Art. 18a.
     1. Rada gminy kontroluje działalność wójta, gminnych jednostek organizacyjnych oraz jednostek pomocniczych gminy.

     1. A co ma pora do zadania pytań o stan i rozliczenie kultury? paradoksalnie ludzie zaczęli się interesować kultura, bo i sporo komentarzy na ten temat

     2. Pełna zgoda. Rada nie panuje nad jednym mściwym człowiekiem.
      Już w momencie kiedy masowo zaczęli odchodzić pracownicy z urzędu radni powinni zareagować. Radni ( grupa radnych ) doskonale wiedzieli co chce zrobić JU. To za ich przyzwoleniem został rozmontowany UG. Dziś mamy full pracowników, a jak przyjdzie załatwić sprawę to odsyłają jeden do drugiego. W innych gminach śmieją się z naszych wybitnych specjalistów od finansów, którzy notorycznie wydzwaniają i dopytują o proste, elementarne rzeczy.
      Ale wracając do sedna sprawy. Radni mają swojego Przewodniczącego który powinien panować nad przygotowaniem i przeprowadzeniem obrad sesji. To nikt inny jak Piotr Woźniak odpowiedzialny jest za to, że nie potrafi panować nad obradami. To jemu ustawodawca dał możliwość kierowania obradami, a u nas w Gminie Woźniak nie ma wpływu nawet na mikrofon. To JU kiedy chce włącza się ze swoim głosem ( piszcząco-drażniącym ).
      Jakim prawem ?!
      Burmistrz skarży na radnych . To już szczyt bezczelności. Ale proszę spojrzeć jak to robi. Po pierwsze nie daje możliwości radzie aby ta na bieżąco konsultowała rozbieżności prawne, a następnie próbuje w oczach społeczeństwa wykazać jacy to oni sa nie douczeni. To jest szczyt ch………
      Rada ma do dyspozycji Komisję Rewizyjną, która na dobrą sprawe nie działa. to właśnie Komisja powinna kontrolować burmistrza. Komisja jest organem ustawowym wiec nie może sobie lekceważyć swoich obowiazków. Co robi Komisja rewizyjna ? A no nic. Obawiam się , że przeciętny mieszkaniec wie więcej o pracy urzędu i burmistrza niż sama komisja. A może nie chca wiedzieć ?
      I na koniec. Rada ma uchwalony plan pracy. Wiec zapytajmy publicznie Przewodniczącego Woźniaka jak czuwa nad realizacją tego planu pracy, jakie poczynił kroki aby był zrealizowany. Tu tez odpowiedź sama nasuwa sie na usta.
      W mojej ocenie głównym problemem jest przewodniczący Woźniak który nie potrafi ogarnąć swoich obowiązków. O burmistrzu to szkoda w ogóle dyskutować.

 113. P Wożniaka powinien zastąpić Wce przewodniczący do czasu wyboru nowego; On się z nią nie patyczkuje i nie słucha jej głupich wypocin Przede wszystkim nie ulegałby jej. A jak już słucha to po wysłuchaniu Radny DZ i inni P Lipka P ŻYCHOWSKA P Marć i inni odpowiednio prawdziwie w imieniu Mieszakańców mówią jej prawdę, Oni jako Rada bardzo dobrze znają potrzeby Mieszkańców a ona tylko wszystko potrafi blokować Rado wielkiej cierpliwości Gmina potrzebuje rozwojul

  1. Przecież to radni w większości ci sami wybrali z pośród siebie przewodniczącego rady na I i II kadencję za panowania Jolanty.
   Więc o co chodzi. Czyżby znowu nie byli w pełni świadomi.

   1. Commentator -przecież wiesz kto wskazał Wozniaka na Przewodniczącego, od początku burmistrzowa chciała mieć człowieka którym będzie mogła manipulować jak tylko zechce. Znała dobrze jego charakter i że będzie mogła owinąć go sobie koło palca. Co do Komisji Rewizyjnej -może i mało robi w działaniu kontrolnym , więc Przewodnicząca Komisji próbowała złożyć rezygnacje i myślę że w najbliższym czasie tego dokona ( rozmawiałem z nią na ten temat) Tylko cała Rada nic nie jest w stanie w obecnej chwili zdziałać więc zobaczymy co zdziała w nowym kształcie Komisja Rewizyjna -przy tym Przewodniczącym Rady Z tego co wiem to członkowie 2 komisji pracują najczęściej , może i z marnym skutkiem ale przeciwnik nie przebiera w środkach i nie byle jaki. Łatwo oceniać czyjąś prace krytycznie nie znając poświęconego czasu kilu radnych na komisje i ich częstotliwość, a szczególnie dwojga radnych którzy nocami pracują pisząc odwołania i wyjaśnienia na skargi.

  2. Tylko że radny może wejść tylko do holu -dalej to już pandemia, to jak ta komisja miała by kontrolować Burmistrza . To jest Jedlicze , to jest Gmina gdzie Burmistrz siedzi podczas sesji osobno nie z Radnymi jak to jest normą w innych Gminach . Pani korzysta z wielu Radców Prawnych nie bacząc na koszty i znalazła by wiele sposobów w tym czasie żeby zniechęcić komisje rewizyjną do kontroli w dobie koronowirusa. Z resztą jak do tej pory zręczni kiwa Radnych ale i to do czasu ,kij ma dwa końce

   1. A pamiętam jak w 2015 roku było w urzedzie chyba dwóch radców a ona zwolniła bo tyle jej nie było potrzebne. Teraz to nawet zewnętrznymi firmami adwokackimi sie obstawiła. Pomijajac armie prawników w urzedzie.

 114. Racja. Gmina to my wszyscy czyli społeczeństwo. Społeczeństwo pracuje na środki którymi dysponuje Gmina. Budowanie zaś Gminy to słusznie nie trafione określenie. Skłaniał bym sie bardziej to użycia słowa ” rozwój” ” budowa infrastruktury” itp.
  Wszystko to ma swój sens.
  Dziś nasza Gmina przeżywa swoisty kryzys a nawet paraliż.
  W sensie społeczności zostaliśmy skutecznie podzieleni. No wszyscy wiemy w jaki sposób. To szczucie w J24 , te wypowiedzi często kłamliwe naszej Lady , doprowadziło do tego że począwszy od Rady Gminy a skończywszy na całej Gminie jesteśmy skutecznie podzieleni.
  W sensie rozwoju kompletna zapaść. Tego nie da się obronić ponieważ cyfry mówią same za siebie. Nie cofając się zbyt daleko . W 2019 roku budżet wykonany w 62 %. to oznacza że burmistrz pracowała na pół gwizdka. W społeczeństwie demokratycznym za tą pracę powinna otrzymać 62 % przysługującego jej wynagrodzenia.
  Idźmy dalej. Jest praktycznie końcówka roku . Ze sprawozdań z wykonania budżetu za pierwsze półrocze wynika, że są to cyfry w wiekszości jednocyfrowe. Zatem Szanowny Commentatorze śmiało można stwierdzić że jesteśmy w czarnej ………
  Miłego dnia.

 115. Woźniak do cihauzu ( komórka w jidisz). Trzeba mu badania zrobić na covid. łazi do Gminy, całymi dniami tam siedzi a chodzą słuchy, że Vicedzuelnicowy i ministrant są na …kwarantannach o ile nie więcej. Także Woźniaka na zamek, a niech Pan Dziura poprowadzi najbliższe sesje. Dla dobra wszystkich. W poczuciu odpowiedzialności, jako rzecze Lolka.

  1. Jeżeli Radni chcą odzyskać swój honor i mieć jakikolwiek wpływ na bieg wydarzeń w Gminie a także dla dobra mieszkańców działać , to wbrew artykułu na j24 ( z resztą Yola napisała go z przekąsem specjalnie żeby Radni czasem nie zdymisjonowali Wożniaka] powinni spowodować żeby chociaż ze 2 sesje poprowadził Zastępca i pokazał jak ma wyglądać prawidłowo poprowadzona sesja Jeżeli Wożniak się na to nie zgodzi zdymisjonować bez skrupułów dla dobra nas wszystkich i całej gminy . W innym wypadku szkoda włożonej pracy a szczególnie paru radnych którzy poświęcają swój czas nerwy zdrowie na walkę z tym NEPOTYZMEM i nieudolnością burmistrza – a Wożniak to wszystko niweluje. Bez względu na to czy to robi świadomie kombinując razem z Yolą ,czy też z braku charyzmy jaką powinien mieć Przewodniczący Rady powinien zachować się tak jak sugerowali mu niektórzy Radni. Chyba że nie ma honoru- a myślę że ma- to niech czeka aż to się stanie w brzydkim świetle.

 116. Przecież to radni w większości ci sami wybrali z pośród siebie przewodniczącego rady na I i II kadencję za panowania Jolanty.
  Więc o co chodzi. Czyżby znowu nie byli w pełni świadomi.

 117. Do Apokalipsy i Czytelnika ,Dobrze piszecie sesje powinien prowadzić P Dziura przecież On i teraz więcej mówi jak Przewodniczący. Jak Wożniak trzyma z tą nieudolną burm to jest bardzo żle. To prawda wybrała go specjalnie już napisze z kulturą co tu się wulgaryzmy same nasuwają aby nim kierować .Sesje niech prowadzi wice i jola będzie szybciutko powołana do porządku. Tylko zasadnicze pyt kiedy w końcu sesja\

 118. Sesja jutro informacja podana dzisiaj dzień przed sesją .W Chorkówce sesja 26 pażdziernika info podana 19 tydzień wcześniej to tylko 1 przykład takie można mnożyć I to meyrtytoryka naszych pracowników gminy,yola opuść ten fotel jak najszybciej dość błazeństwa na każdym kroku w każdym miejscu . Mieszkańcy chcą godnie spokojnie żyć ty się do tego stanowczo nie nadajesz. Tu musi być odpowiednia osoba a ty nią nie jesteś, Jakie były plakaty w różowej sukience z fałszywym ukraińskim uśmieszkiem żeby wejść na 2 kadencje a teraz co Miej trochę honoru i odejdż sama cichutko niż z hukiem to ten się już zbliża i lada moment nastąpi,

  1. Gmina Chorkówka jak i inne działaja normalnie. Wszyscy informują o poczynaniach. Widać ze pomimo panującej pandemii w każdej gminie dzieje sie dużo. U nas niestety stery są w rękach nieodpowiedzialnych. Pani Jolanta jest kiepska w tym co powinna robić. Dobra jest w dzieleniu, zwalnianiu, podstepach i tym całym NEPOTYŹMIE.
   Pamiętam jak w pierwszej swojej kampanii wyborczej krzyczała bardzo głośno ” zaprowadzę normalność w tej gminie, wszystko będzie jawne i transparetne !!!”.
   I co z tego jest ? Wszystko odwrotnie .
   Gmine uwaza za swoja prywatną rzecz. Za grosz nie ma samokrytyki.

  1. Teraz ewidentnie widać jak po wygranych wyborach w 2014 roku JU ustawiła swoich żołnierzy. To z jej namaszczenia Przewodniczącym Rady został Woźniak. Radni to zaakceptowali bo nie liczyli sie z tym że po pewnym czasie będa już niepotrzebni JU a Woźniak bedzie robił to co ona zechce. I dlatego JU zależy na tym żeby P.Woźniak dalej pełnił funkcję Przewodniczącego RM.

 119. Do Ferdynarda2 ,Szczera prawda, Widać jej judaszostwo Skoro mówiła ze zaprowadzi normalność to jaka jest ta normalnośc Obiecanki cacanki aby wejść do koryta. Za P S anockiego to była normalność a za jej kadencji jest tylko nienormalność pod każdym względem Jak ją nie wstyd przed innymi Gminami , W M iejscu Piastowym tez kobieta sprawuje władzę i dużo się dzieje A ona potrafi swoim paskudnym charakterem przynosić RM i Mieszka ańcom tylko wstyd .. Szanowna Rado życzę Wam jutro dużo cierpliwości. Musimy z nią zrobić p….

 120. Tak sesje powinien prowadzić P Ryszard.On się z nią nie będzie patyczkował Jak do Jego głosu dołączą P Ż M P LP Tomasz P Kusiak P Ginalska P Ewa P Skwara P Kopeć P Twaróg burmistrz nie będzie miała nic do powiedzenia,\ Chyba że sobie wezmie adwokatkę jak na ostatniej sesji aby ją bronili albo pracowników którzy siedzieli prawie do rana.RM Mieszkańcy są z Wami.

 121. Za P Sanockiego to była normalność – ty chyba nie wiesz co piszesz albo jesteś po totalnej amnezji. Szybko zapomnieliście o procesach sądowych i wylanych łzach ludzkich. Widać Gmina Jedlicze jest skazana na takich gospodarzy albo na lepszych nie zasługuje.

  1. Zasługuje – tylko porządni ludzie sami do władzy się nie pchają. wiedzą że pracując uczciwie dla dobra gminy ” to ciężki chleb” i wytężona praca. A jak się garnie do władzy i do pieniędzy to dobro gminy ma się daleko z tyłu ciała – tak jak jest teraz i możecie pisać i zwracać uwagę i pluć w oczka to i tak nic nie da-deszcz pada.

  2. A niby o jakich procesach sadowych ? Mógłbyś powiedzieć.
   Teraz dopiero sa procesy sadowe i to przegrane na duże kwoty.
   W samym 2019 roku na kancelarie adwokackie wydano ponad 50 tys złotych. Ty to rozumiesz ?

  3. Placek a kto niby wylewał łzy ?
   Ja ci mogę powiedzieć ile osób zostało zwolnionych przez Jolantę Urbanik. W jaki sposób ich traktowała. Jak prowadziła rozmowy w 4 oczy. Ci ludzie żyją i jak trzeba będzie to już deklarują że pójdą do Sądu i potwierdzą. wiesz ile osób zniszczyła ? Są tacy którzy do chwili obecnej chodzą po doktorach.

 122. Za Pana Sanockiego Z. mieszkać w tej gminie to był zaszczyt znał się i dbał by kazda inwestycja była zrobiona na 6! a nie jak jest teraz.Sprawy w urzedzie były załatwiane przez doswiadczonych pracowników.Doskonale pamiętamy jak Mu kładziono kłody i jak opluwano ten z srebrnymi piorami i lala byli pomyslodawcami kłamstw i skłocania ludzi

  1. Ja też pamietam. Teraz już wiem kto to robił. Mam nawet dość dużo tych różnych wycinków. A to chamy.

   1. Ja jak bym od Jolanty dostał stanowisko to pewnie tez bym tak sadził. Rozpitoliła wszystko co sie dało. Gospodarka komunalna leży i kwiczy. opłatami za śmieci łatacie dziury finansowe. Wstyd

   2. I ja tak uważam. Ale komuś widocznie ta zmiana nie pasuje i skutecznie manipuluje ludzkimi umysłami i postawami. Arcymistrzostwo.

 123. Pamiętacie takiego stolarza z Dobieszyna ? Ten to napsuł mu zdrowia. Teraz za zasługi synowa skarbnikiem. Takim skarbnikiem że zbytnio nie kuma.

 124. Kto wiecej pomyj wylał i szczul poprzedników ten otrzymał stanowisko np dyrehtor, kierownik za-ca itp koryto nie jest na zawsze zasiali nienawiść ona do nich wróci

  1. Hej tam jedliczaniunie !!!
   Co u was dobrego ? Wymieniliście juz ta panią na gospodarza ?
   A przewodniczący to dalej z pieskiem spaceruje ?
   Róbcie cos bo się słyszy że u was zastój.

 125. Sorry a Jolka jeszcze nie szczula w mojej nowej pracy:) jeszcze się nie dowiedziała że… U niej w Przemyślu..Jolu stoisz…stoisz…

 126. Jak sesje będzie prowadził P Ryszard to będzie przebiegała sprawnie tak jak w innych gminach.Tam trwają niecałą godziną lub ponad i wszystko dobrze się kończy a nasza yolanta wylewa swoje wyp……… Jak czytam powyzsze komentarze to wszyscy się z naszej władzy śmeija oczywiści dzieki złej opin i yoli Musimy coś z tym jak najszybciej zrobić Tak dalej być nie może.

  1. On sam nie ustąpi ,nawet na dwie sesje żeby zobaczyć jak powinna wyglądać prawidłowo prowadzona sesja. Yola mu to z głowy wybija bo ludzie by widzieli wtedy prawidłowo prowadzoną sesje i jaka ona jest maluczka i ma niewiele konkretnego do powiedzenia.Radni będą jednak prędzej czy póżniej ,a najlepiej prędzej go odwołać jeżeli chcą mieć wpływ na sesję podejmowane tam decyzje i ograniczenie monologów nic nie wnoszących Burmistrzowej.

 127. Tego muła powinni szybko odwołać. On jest przyczyną tych obłędnych sesji. kto to widział żeby tak prowadzić obrady. Przecież on nad niczym nie panuje.
  Swoja drogą zachecam do czytania ostatniego artykułu na Jedlicze.info Czytajcie również załączniki. Będziecie mieli obraz tego co wyprawia Jolanta Urbanik

 128. Dzisiaj koszą po drugiej stronie Domu LUOWEGO nie dużą trawę żyłkówką a krawężniki zarośnięte pokrzywami zasypane mokrymi liśćmi .Akurat w sklepie słyszałam rozmowę starszych Państwa z Krakowa nie mogli uwierzyć że mamy taką burmistrz nie…. Jeszcze porobili zdjęcia .3

 129. Dziś sesja. namawiajcie swoich sąsiadów, znajomych żeby śledzili co dzieje się z mieszkańcami i naszymi radnymi na tych igrzyskach.

  I odpowiedzmy sobie wszyscy, czy dzięki tej tonie odwołań Jolki, cokolwiek w gminie poszło do przodu? Zmieniło się ma lepsze? Rozwiązano jakiś ludzki problem? Zapobieżono człowieczej tragedii? Nic…nic

  Patrzmy wspólnie z Radnymi na ręce tek kobiety. I dbajmy o siebie nawzajem.

  W gminie nie mamy okupację i musimy się z niej wyzwolić.

 130. Jolka nabuzowana rutinoscorbinem…co najmniej? Podam kazus usunięcia ze stołka osoby nadużywającej? To za chwilę. Nie ważne, czy wódy czy xanaksu?

  Powinien wejść w tej chwili lekarz:)) koordynator

 131. Sesja się zaczęła z opóżnieniem i już przerwa z powodów technicznych Pani Weno super prosimy tak dalej RM jesteśmy z Wami Co skarbnik wróciła gdzie tyle była.

 132. U Was też tak co chwilę się wyłącza przerywa ,Masakra. Winnych Gminach super a u Nas jaki pan taki kram.

 133. Jolka twierdzi, że Poręby będą w podziale bojowym… Jolu gotowość w podziale bojowym oznacza osłabienie doraźnego bezpieczeństwa gminy. Ty po…jesteś?

 134. Czy jednostki OSP będą sladowac złom? Co za samochód strazacki za takie grosze? Jednostki powinny otrzymac nowe samochody ktore należą do systemu a nie takie na ktore niw mozna liczyć

 135. Panie lisowski po co Pan zadaje pytania jak i tak Woźniak nie pozwoli zeby Pan usłyszał odpowiedź. Widzicie z kim jest Woźniak ?
  Woźniak do wymiany !

 136. Ja oglądam sesję ze znajomym psychologiem, który nie znając historii Jolki powiedział po 10 minutach słuchania, powiedział ona jest DDA? Zadko spotyka się aż taki poziom wyparcia.

 137. Proszę porównać jednostki OSP no i strażaków kiedy ile razy wyjeżdżali pomagali i uczestniczyli w uroczystosciach -zero i po co ich doposazac i to starym gruchotem?

 138. Kłamstwa ujrzały światło dzienne co chodzi o śmieci a teraz regulamin przedstawiony a to kombinatorka zapowiadała ze w nowym roku smieci bada tańsze oj lalu lalu przestań z ta dyskusją merytoryczną i wycieczkami

 139. Czy ten Wozniak przerwie jej ten stek kłamstw czy nie .Znowu dwie trzecie sesji to ona robi sobie reklamę kosztem Radnych Myli pojęcia do kogo należy termin opracowania regulaminu do gminy czy do Rady? A ten nic siedzi jak paw i nie przerywa jej głosu .Ostatni raz oglądam sesje moje zdrowie warzniejsze.

 140. Brawo Pani Wenecja usłyszałam prawde kto tu zawinił zaskarzyla uchwałę i jeszcze śmie nam wciskac kit

 141. Jedlicze uratuje wyłącznie rozpędzony tir z naczepą na krajowej 28 w okolicach kościoła w miejscowości Jaszcew?

 142. Nie oczekuje miłości od burmistrz a solidnej pracy na rzecz gmiiny i oplaty za smieci na poziomie gminy Tarnowiec.

 143. Każdy na pewno przyzna mi rację ze takich jaj za poprzedniej Władzy na sesji nigdy nie było a tak mialo być wspaniale radni na kazdym kroku udawadniaja jej kłamstwa

 144. Jak bym miał takiego pracodawcę jak yola to bym już nie pracował.Zaraz bym odszedł , A jeszcze siedzą i słuchają jej fałszywycht rad.,

  1. A za co śpiochy brały diety w I kadencji. Krytykują teraz działania Burmistrza które są wynikiem podjętych bezmyślnych uchwał
   w I kadencji. Totalny brak rozwagi i odpowiedzialności.

 145. Nie wiem czy jedynaczka i mąż czyta te prawdziwe komentarze ma jej celowo małą literą ale na ich miejscu bym się spalił ze wstydu mając taką matkę i żonę Chociaż mężuś w pracy też się na niczym nie zna

 146. Nie oglądałem do końca sesji oglądnę po włączeniu na emisję ale jak kmiecik się jej boi to zaraz widać .

  1. Taki kawał chłopa i sie jej boi. dziś było widac jak sa wszyscy wystraszeni. Tylko im współczuć.
   Pani skarbnik to tak na chwile wpadła czy popracuje z parę tygodni. Ostatnio pare miesięcy jej nie było. Ale to bez znaczenia bo i tak p. Sylwia wszystko robiła.

 147. Józia dziękuje kmiecikowi za to co j est jego obowiązkiem ,A ten jeszcze jej dziękuje i pozdrawia; MASAKRA,

  1. Kabaret. ci ludzie nie maja za grosz wyczucia.
   Oj kiedys nowa władza bedzie musiała dokładnie przewietrzyć ten urząd, który między innymi przez takie zachowania stracił na wartości.

 148. Sesja ma być jutro.W innych gminach sesja po skończeniu idzie na bieżąco a tu trzeba powycinać cokolwiek .

 149. NEPOTYZM już nie długo jerzyki d,,,,, itd kres się kończy Jak oni mogą tak pracować jak ich yola nie wiem jak ją nazwać ma taka opinię/ WSTYD.

 150. LOLA święte słowa, Trzeba ją jak najszybciej odwołać SZkoda naszej gminy;Wiem coś na ten temat bo pracowałam za kadencji P Sanockiego i był ład zgoda porządek wszędzie Nie wiem czy ona to czyta ale śmiała się jak ktoś wie z kogo .Podsumowując burmistrz nie jest człowiekiem godnym zaufania,

 151. Nepotyzm a dzięki komu pracuje rk Nie będzie n bo yola wyleci na z p a za nią nie wiem jak to nazwać'

 152. burmistrzyni proszę jutro odbierać telefony bo będzie gorąco… Mówi p że są d rzwi szeroko otwarte J,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,W się kłania i mieszkańcy wniosek już złożyli

 153. Niby które drzwi szeroko otwarte ? Che che che. Kpina w kaloszach.
  Wyślij kobieto kogoś na miasto niech posprzata bo syf.
  Patrz jak pracują ci z komunalki. Tak jak by szefa nie mieli. Kiedyś przyjechali zasadzić dwa kwiatki na wysepce przy krajowej to prosze sobie wyobrazić że bło tam 3 chłopa, stali ponad godzinę , ja zdążyłam objechać Krosno a ci dopiero wynurzali sie z samochodu. Kabaret

 154. Trzeba jak najszybciej odwołać tego nieroba.
  Gmina cofnięta w rozwoju o jakieś 30 lat.
  Tragedia. Stare auta strażackie kupuje.
  Nepotyzm na każdym kroku.

 155. Wielka krzywda. Każde obrazoburcze słowo z ust jolki skierowane do rady to cios w mieszkańców. Jolka zaczęła już kolejna kampanię. Będzie grać apiać nazad strażakami, zacznie niby młodymi. Ta wielka smuta i krzywda dzieje się na naszych oczach. Jedyny ratunek to wspierać naszych radnych w rozliczaniu jolki z każdego ruchu.

 156. I do pani skarbnik. Osobiście jestem zdruzgotana pani postawą. Włosy ładnie ułożone. kolor nowy. Ładnie…ale zawartość łba nadal nie powala. Nic panią nie nauczyło załamanie nerwowe? Buńczuczna postawą pracuje pani na kolejne?

 157. I na koniec. O Wozniaku. Stare chińskie przysłowie mówi. Z braku gwoździa odpadła podkowa. Z braku podkowy koń nie dostarczył wiadomości. Z braku wiadomości…przegrani wojnę.

  1. Na następną sesje 30 punktów jeden z ostatnich jak zwykle GOK działanie na zmęczenie żeby przypadkiem ktoś nie rozliczał ulubieńca Jerzyka! Pani myśli jak pozamiatać chociaż częściowo NEPOTYZM !!!!!

 158. Pani Skarbnik to wyżej głowe trzyma niż ……..
  Ale zeby być takim napuszonym i próbować grać fachowca jak szefowa to trzeba mieć wiedzę i umiejetności. Ani jedna ani druga tym nie grzeszy.
  Jak ci pracownicy tacy mądrzy to po jasną cholere wydzwaniają po gminach.

 159. Apokalipso piszesz super komentarze Na następnej sesji należy ją zbadać wiarografem Chociaż nie trzeba czekać na wynik bo widomo że cały czas kłamie , Wczoraj siedziała w maseczce i tylko kiwała głową Widać na każdym kroku jak pracownicy się jej boją Jedno wszystkich zastanawia jak można być taką p

 160. W Tarnowcu odbyła się 27 sesja w w Chorkówce odbędzie się w poniedziałek a u nas wczoraj była 32 Samo mówi za siebie ,A burm dalej nic nie robi tylko gra aktorkę jak jej zawsze mówi P Wena i inni. Opowiada bzdury że drzwi są szeroko otwarte sama się nie słyszy jakie bzdety opowiada. W której Gminie Wójci mają taką najgorszą opinię jak ona u nas, Nigdzie. Ona nie wychodzi nawet na ulicę bo się boi własnego cienia, A jak już idzie to Mieszkańcy mówią że się jej nie kłaniają tylko ona sama ale nie odpowiadają jej dzień dobry Samo mówi za siebie Wczoraj jak opowiadała o samochodach strażackich to się nawet mój wnuk śmiał.

 161. Do Maska Obowiązkowo. Eleganckie słowa.a Oni nie znają prostych słów Wstyd Honor tak jak od OSP opowiada to co mu gosposia kazała Z jakim przystajesz takim się stajesz.

 162. kupuje stare wozy strażackie i udaje ze odnawia tabor. To jest jakiś szał . Kłamczucha jeszcze doczeka momentu gdzie jej wszyscy ładnie podziękują .

 163. Mundur trzyma w szafie ubiera go tylko od święta i robi z siebie większe pośmiewisko. Dać ją do pożaru. Kobieto nie rób tyle wszędzie jako bur Jedlicza RM i Mieszkańcom wstydu Chyba masz w sobie choć trochę honoru opuść mury gminy obyś jej więcej nie zniszczyła .Dobrze mówią trzaskowska.

 164. ja proponuję pociągnąć dogłębnie temat OSP. Jolka twierdzi, że solidarnie jednostki OSP zrzekły się uposażeń ekwiwalentów, żeby zabezpieczyć potrzeby jednej jednostki. Prawda to czy kolejne wyparcie rzeczywistości.

 165. Kiedys kupiłem samochód za 13 tys to trzeba było dołożyć kupę forsy by nim jechać a ona kupuje strażacki wóz za 13 tyś strażacy nie powinni przyjąć takiego wozu bo to zagrożenie dla ruchu i Ich bezpieczeństwa

  1. A swoją drogą zbycie auta z Męcinki to grzech pierworodny. To powinna być perełka. Chluba. Ale …

 166. To skoro ma takiego merytorycznego pracownika od OSP to dlaczego jej nie wytłumaczy że taki samochód zupełnie nie spełni się bo zaraz będzie się popsuje i trzeba włożyć następne kwoty na naprawę. Czemu ona jest tak żłośliwa dla strażaków a do zdjęcia pierwsza Winę zawsze o uchwalenie budżetu zwala na RM gdyby Radni nie ustalili następnego budżetu gminy by już dawno nie było Piszecie jak za Poprzedników sesje przebiegały spokojnie a teraz co Szkoda że nie było na sesje wce bo na pewno by tak nie miauczała. Wszystkich poucza tylko nie siebie Nikt długo by w takiej gminie nie wytrzymał mając takiego pracodawcę Szczęśliwi Ci co w porę odeszli,

 167. Tak czytam te Wasze komentarze i się zastanawiam jaką macie cierpliwość wytrzymywać z takim człowiekiem U nas jest to nie do pomyślenia. REFERENDUM.

 168. Może i ludzie chcieli zmian, ale ja osobiście takiej zmiany jak jest w kulturze to nigdy nie przypuszczałam wierzę jednak że nastąpią zmiany i audyt.

  1. Przecież tu nie chodzi o kulturę im chodziło tylko o trzepanie kasy, małym nakładem pracy lub praktycznie brakiem pracy. Nie zdziwił bym się gdyby się okazało że dyr. kultury ma zwrot za paliwo jak kilka innych osób min. dyr przedszkola- a jeżdzi dużo codziennie do Krosna?

 169. Konserwator nie wyraził zgody na formułę styropianową ocieplenia obiektu. – Jolanta Złotousta….:))

 170. Jeżeli uda się odwołać w referendum to i siła rzeczy nastąpią chyba zmiany w kulturze, a co teraz?

  1. a teraz bryndza. Kulturalny siedzi troche w Jedliczu , trochę w swojej firmie i bierze kase z naszych podatków. To wszystko toleruje JU która juz na siłę chce udowodnić że wszystko może. no już nie jeden taki był i sie przeliczył.
   Gratulacje dla radnych za cierpliwość w słuchaniu tych bzdetów.
   Trzymajcie się mocno. mieszkańcy was wspierają.

 171. Mam pyt czy uczeń szkoły musi do godz. 15 przebywać w domu i uczyć się zdalnie a po godz 15 tylko z dorosłym czy policja to będzie egzekwować?

 172. Do gdzie ten jerzyk jeszcze pracuje a co kultury to jemu bardzo daleko tak jak yoli i jego synowej Ich tak jak ktoś już pisał przed wejściem trzeba badać alkomatem my się na sesję 28 o to postaramy A jola z tym czerwonym to tak coś więcej W tej gminie to się naprawdę dzieje

 173. Lepiej zbadajcie parę osób pod względem zawartości leków psychotropowych. Ja mam parę typów. I raczej się nie mylę w tej kwestii. Prawda Małgosiu?

 174. Tak badania konieczne a w szczególności yolancie.Dzięk ii niej Gmina już zapisana w historii. Dość.

 175. A ja namawiam strażaków żeby powiedzieli jak było z „zrzeczeniem” się kasy na ekwiwalent. Wszyscy słyszeli jak oznajmiła, że to strażacy sami zaproponowali. A jak było naprawdę? Ona tymi strażakami orze na okrągło. Nie dajcie się chłopy.

   1. I za Yolandy ani jeden konkurs się nie odbył , nawet w radzie nadzorczej w MPGiK jest facet z konkurencyjnej firmy z Krosna – ciekawe kogo uczciwie reprezentuje i z kim trzyma , jedno pewne z Yolandą na pewno- to jest dopiero NEPOTYZM na największym poziomie .Gdyby takie coś było ze strony Rady to J24 by może huczał na całego a może i CBA by było włączone.

 176. Na jedlicze.info raport o stanie GOK i dworze Stojowskich. Ze się nic nie dzieje że woda stoi itd.

  Lecz…

  To tylko pozory. Przez cały sezon wesele za weselem było na parkietach, z wykorzystaniem kuchni, za kur,…zapiał 300 złotych!!! za wynajem. Za ro Artis jako organizator brał po 190 zł od osoby. Mam foto, mam menu. Na cholerę robć dzieciom zajęcia i się angażować jak można dać zarobić ziomalom. A może i samemu się coś przytuliło pod stołem? Ja chciałbym zobaczyć te parkiety po weselach. Ściany wymazane.

  1. W związku ta sytuacja powinna się w trybie nadzwyczajnym zebrać Komisja Rewizyjna i specjalny zespół. Na koniec dziwią słowa potencja niewykorzystany, co zrobiono np w 2019 r.?

 177. Za parę złotych prywatny biznesmen robi kase. O wszystkim wie Jolanta Urbanik. Mam nadzieję, że CBA zajmie sie sprawą.

 178. yola na ukrainę tam jest twoje miejsce. Mieszkańcy mają cię już po wyżej wszystkiego z tobą trzymają tylko judasze takie jak czerwony i inni s p…………………..

 179. Krótko na temat y na k,,,,, Babino opuść tą gminę z nepotyzmem N sesję trzeżwi zdrowi bo zawsze jesteś na prochach A sesja 28 br.Wstydu babino nie masz P R Wena i inni super ci mówią prawdę na sesjach P Ż wielkie brawa R Jesteśmy z Wami.

 180. Może się okazać przy najbliższej okazji że trzeba będzie sie poddac testowi a zawarcie psychotropów. Zobaczymy ile osób nie przyjdzie.

 181. Pozwolę sobie zacytować fragment artykułu zamieszczonego na portalu Jedlicze.info … „Niepokój komisji wzbudził stan techniczny obiektu (Dwór Stojowskich), w którym nadmierna wilgoć powoduje zagrzybienie ścian. Szczególnie dotyczy to piwnicy tego obiektu, w której, nie tylko po opadach, znajduje się woda. Pracujące od kilku miesięcy osuszacze niewiele pomagają, generują natomiast koszty (ok. 50 zł dziennie). Wspomniany obiekt jest w okresie gwarancyjnym prac wykonanych w ramach remont. Obawę komisji budzi niezrozumiała opieszałość zarządzającego nim w kwestii wyegzekwowania naprawy niedociągnięć prac remontowych.”.
  Szanona Komisjo Oświaty i Radni , a gdzie wyście byli do tej pory ? O tym , że w piwnicach stoi woda wiadomo już od dawna.
  To nie opieszałość zarządzającego w sprawie reklamacji , a zamawiającego. Bo jak mi wiadomo to Urząd Gminy podpisywał umowę z wykonawcą robót. Brać się za burmistrza. To jest jej problem. Ona za to odpowiada.
  Koszty 50 złotych dziennie razy co najmniej parę miesięcy to jest kwota około 10 tys złotych. Kto ma za to zapłacić ? Podatnik ?
  Plac zabaw zarośnięty ? A gdzie jest gospodarz obiektu w postaci dyrektora ? Jak nad tym dyrektorem sprawuje nadzór Burmistrz Jolanta Urbanik .
  Bardzo się dziwię, że nawet takiej rzeczy nie potrafi dopilnować. Mieszka bardzo blisko tych obiektów. Gdyby zależało jej na tej infrastrukturze to zrobiła by wszystko żeby było inaczej.
  Radni przebudźcie się !!!!!

   1. Za filie GOK odpowiada zarządzający, ale umowe na remont podpisał Burmistrz. Zarządzający ma obowiązki ale akurat nie ten.

    1. Tylko do przetargów w Gminie też można mieć wiele do życzenia , a szczególnie jeżeli w komisji przetargowej jest taki as z znajomością zagadnień budowlanych jak dyr. GOK tam nic to jak tu coś? To wszystko szyte grubymi nićmi !

 182. Szkoda, że foto nie mogę dodać, to byście zobaczyli jakie wesela robił zaprzyjaźnimy hotel (ten od kwarantanny za 2800) i kto na tym zarabia. Z całą pewnością nie Gmina.

   1. Wesela robił hotel z Moderówki. Hotel brał 190 zł za menu od gościa. Za wynajem, do gminy trafiało, na ręce GOK 200-600 złotych za całe wesele. Kulka dni wynajmu. Plis za prąd wodę jakieś drobne. Co tu tłumaczyć. Wszystkie formalności załatwiał Jerzyk. No co tłumaczyć…Proszę iść wynająć remizę za 600 zł za tydzień. A tu świeżo po remoncie zabytek.

    1. Wierzę że opisywane przez Ciebie sprawdzana gruntownie sprawdzone i przebadane przez właściwe organy!

    1. Dziękuję za odpowiedź. Gratuluję Pani wiedzy i determinacji i życzę wszystkiego dobrego.
     Ps Nepotyzm jest to coś haniebnego, nagannego i patologicznego, naruszający zasady współżycia społecznego, a jeszcze jak beneficjentami nepotyzmu są osoby niekompetentne…

 183. Czytamy te upokarzające komentarze i dziwi nas że ta niezdrowa ps nie ma honoru podać się do dymisji ale ukraincy taką .mają Ona słynie tylko z fotek a z żadnej konkretnej pracy Pan od inwestycji na sesji bo śledzimy wasz cyrk w roli głównej nieudolnej p bur czyta a czytać się nie powinno tylko wykonywać pracę a u was się nic nie robi bo w naszej gminie bardzo dużo .Wystarczy przejechać się w stronę Zręcina jak oczyszczone rowy Inna miejscowość nie będziemy pisać jaka miała problem z wodą dzięki nieudolności waszej hrabianki ,Jak ona tak dalej będzie rządzić to ją wywieżcie na taczkach,

 184. A ja mam takie pytanie czy Państwo Radni wiedza o tym wszystkim czy udają że nic nie wiedzą. Może jak sprawą zajmie się prokurator to wtedy odzyskają pamięć.

 185. Radni zajmijcie się w końcu ta szmajorą. Emocje wszystkich ponoszą JAK takie jerzyki synowa gops akurat obcięta na jerzyka może tam zarządzać gops .Za czasów P Sanockie go to była pomoc umorzenie podatku pomoc żywnościowa itd a teraz co N A MIEJSCU tej wioli bym nie pracował Sam nepotyzm g k długo by wymieniać ,HONORowi JUŻ O deszli Sory za błędy ale nerwy ponoszą Pismo o nepotyzm jużwysłane, BĘDZIECI E szukać w PUP pracy . Jolu zajmij się pracą i nie opowiadaj bajek.bo na pewno nikt oprócz twojego nepotyzmu nie będzie cię wspominał jakŚP Wójta Czubika On miał honor A ty z honorem na 0

 186. Jak to był remont za tyle pieniędzy, a tutaj mowa o wilgoci osuszacz co pracuje za 50 zł dziennie jak to nazwać? dlaczego tam się tak mało dzieje?
  po co te wesela czy parkiet i ściany nie porysowane?

 187. Czy o to chodziło cały czas? To się przewijało, a to o aneksie kuchennym, kuchni, aneksie i jak się pewnie najeść, a to kiszenie kapusty, ogórków itd i na dodatek mnóstwo obiecywanych, a niezrealizowanych przedsięwzięć 2019

 188. No i mamy pania w malinowej sukni i szpilkach z fałszywym uśmiechem jak się okazuje inwestycje za miliony już wilgoć zżera a reszta?strażacy otrzymają „wozy” za 13 tys

  1. koń by się uśmiał. Gminy kupują nowe samochody strażackie a ta gdzieś z demobilu jakiegos grata chce kupić. Czy się wam w głowach juz kompletnie poprzewracało ?
   toć to auto za 13 tys będzie gorsze niż Żuk z 74 roku che che che.
   A może naszym radnym trzeba uświadomić jak burmistrz zakupiła dla OSP Moderówka samochód strażacki. miał być taki świetny ( pewnie jak ten teraz dla Poręb ) i jak wyjechał na drogę to go musieli zholować bo dziad zgasł i tyle było jazdy.
   kupuj graty i mów że dawniej były z 74 roku .

  1. Nie obrażaj kogoś w imieniu mieszkańców. Podpisz się imieniem i nazwiskiem jako twój komentarz. Dość chamstwa na tym forum.

   1. Niej odwagę przyznać się że trochę przesadziłeś, chyba. że jesteś ogrodnikiem i przeprosić innych forumowiczów za taki język.

    1. Też tak uważam. można mieć o kimś jakieś nawet bardzo złe zdanie ale publicznie nie można tego robić. Uważam że muszą być granice . Przynajmniej na tym portalu.

   2. Takie słownictwo to tylko na J24 tam takiego słownictwa używali, i kłamliwych obelg – tu na tym portalu powinna być ostra prawda ale wyrażana w inny sposób.

 189. Zamiast wyzywać się od szmat, proponuje przeczytać tekst na naszejedlicze. Czyny nie słowa mówią za człowieka.

 190. Czytałem to jest nie do pomyślenia Ciekawe tylko czemu bur razem z merytorycznymi pracownikami taka żłosliwa Przecież MY Mieszkańcy płacimy podatki W rowie koło policji od dłuższego czasu też leży znak a podobno w gabinecie jej nie pasują zapachy odświerzacze powietrza

 191. ,,Uznając celowość zadania Dziady Adama Mickiewicza” na czym polega uznaniowość i celowosc tego zadania?

 192. Temat butności powraca. Dobrym przykładem jest ostatnia sesja i występy p. skarbnik. Kto nie oglądał to proszę sobie zobaczyć jak będzie opublikowana. Pani skarbnik nie dość, że w tym roku bardzo mało się napracowała, nie błyszczy wiedzą, wiemy jak ta praca wygląda, to na dodatek tak butnie się odzywała do radnych jak by była co najmniej ministrem finansów. Pokory !!! Pokory mówię wam . Nie reprezentujecie takiej wiedzy i umiejętności za jakich się macie.

  1. Takie zachowanie buńczuczne to szkoła Burmistrzowej , zwróćcie uwagę na zachowanie wcześniejsze pani z GOPS to samo – Pani burmistrz dobiera sobie załogę o podobnych cechach i miernych wiadomościach lecz wysokim mniemaniu o sobie. Tacy ludzie mimo niezadowolenia mieszkańców nic sobie z tego nie robią i tkwią na stołkach do ostateczności. To samo małomówna skarbnik. i jeszcze parę innych osób.

 193. Może by zrobic porzadek koło tego domku na Sikorskiego bo elementy od ogrodzenia to tak od 2 lat leżą ,trawy przerosniete. A po drugiej stronie przy okazji trzeba by trawe skosic od górki po granice z Dobieszynem, bo jak to wygląda to nie jest w polach tylko przy głównej drodze.

 194. Ja czekam na nagranie z sesji nadzwyczajnej. Usłyszałam już od pracowników tyle sprzecznych informacji, że aż się boję co zostanie opublikowane.

  1. A na sesji zwyczajnej 28.10 temat GOK na samym końcu wreszcie niech Radni rozbiją to pseudo małżeństwo i zmienią z powrotem zapis w statucie & 10 punkt 2 jest teraz: może być powołany w konkursie,” na tak jak było przedtem ” powołanie poprzedzone jest postępowaniem konkursowym ” i nie jest wymagana opinia czynników społecznych .^ 6lat temu Rada to spieprzyła to niech teraz naprawi a Gmina i mieszkańcy dużo na tym zyskają bo może nastąpi rozwód tej pary.

   1. Zgadzam się to radni zmienił statutjest nadzieja, że zmienia i poprawia ten statut?
    Dlaczego nie odbył się transparentny konkurs na równych szansach dla wszystkich?

 195. Też czekam.A do porządku w gminie to jak po poprzednikach objęła kadencję urbanikowa to jest nieład pod każdym względem .

 196. Ten budynek socjalny na Sikorskiego to dramat. A był taki ładny. Był tam porzadek w około domu. Coś ty babo narobiła.

 197. niech jeszcze ktoś porobi zdjęcia budynku socjalnego w chlebnej. Trzeba wejść do środka to zobaczycie co tam się dzieje. W 2015 roku burmistrz opowiadała że cyt” budynek w złym stanie bo koło komina cieknie ” Ch cha cha. Niech sobie teraz pojedzie zobaczyć gdzie nie cieknie. Dopuściła do ruiny !!!!!!

 198. Wielka burmistrzy ni weż się w końcu za robotę Płacimy podatki dlaczego taka ruina wszędzie Weż sie w końcu za robotę , Mieszkańcy domów socjalnych muszą żyć godnie. R 2016 nie powiemy w jakim kościele przystępujesz do komunii jest też czerwony . Idziesz przez cały Kościół po przyjęciu rozglądasz się po całym kościele I ty masz Boga w sercu

 199. Budynek w Chlebnej został całkowicie zdewastowany, zgnojony. gdzie są ci „merytoryczni fachowcy ” ?
  Gdzie jest burmistrz odpowiadający za gminny majątek ?
  Był taki moment że chcąc się pozbyć problemu wpadła na pomysł żeby budynek rozebrać. Czy to jest mądre ?

 200. Cytat z Jedlicze.info :”Dwór Stojowskich oraz Oficyna z zewnątrz prezentują się bardzo okazale. Sala główna Dworu czeka na gości. Ale zaplecze kuchenne jest zagracone starym i nowym sprzętem wyposażenia i mało jest miejsca dla jego użytkowników. Izba Pamięci, ze względu na zawilgocenie jest nieczynna. Woda podchodzi już w dolne części biblioteki, co ma niekorzystny wpływ na znajdujący się tam zbiór woluminów.”.
  Pani Burmistrz co to za fuszerka ? Tak się inwestuje publiczne pieniądze ?

  1. nie wiem dlaczego ale w innych gminach nagranie z sesji jest niemal natychmiast. U nas , tak jak wszystko, z dużym opóźnieniem.

 201. Na każdej sesji jest głosowany jakiś punkt nawet pół roku po terminie _ śmieci też były o pół roku – a potem krzyk że Rada nie przypomniała , a gdzie ci merytoryczni pracownicy na czele z merytoryczną Burmistrz. To do nich to należy. Na najbliższej sesji też będzie taki punkt który w innych Gminach był głosowany na początku roku.- będą j……a!

 202. U nas burmistrz to nieporozumienie. Ona nie zna się na sprawach samorządowych. Tylko intrygi i podchody. Jak tak można ?

 203. Wiem że jutro tylko chodzi mi o nagranie z 22 Tak jak piszecie wszędzie jest na bieżąco a tu merytoryczni pracownicy. Ludzie nie ośmieszajcie się na cały świat. /

  1. Nie będzie, gdyż poucinana jest nie ma fragmentów bo się psuło, a ponadto muszą ją przepisać:)) jako transkrypcję dla głuchoniemych.

   Serio.

 204. najbardziej to mnie zastanawia fakt, w jaki sposób widzi swoją karierę prawniczą pani D. Chyba jej nie zależny na lokalnych klientach, bo działać aż tak ślepo, bronić tyłka Jolanty, nie patrząc na ludzi, mieszkańców, to nie wróży za dobrze. Jolanta nie jest wieczna.

 205. Zuzia w histerycznym pędzie opuściła obrady:)) Wybory uzupełniające w Piotrówce? Patrz Jolu co na robiłaś z Zuzią. Puszczałaś ją na front bez karabinu i się bidna Zuzia wyprztykała:))
  Jolanta nie ma litości nawet dla swoich żołnierzy.

  1. Zuzia na sesję przyszła chora !!! Radni prosili ją że jak jest chora to by wyszła dla dobra pozostałych. Ta nie posłuchała. Została. Teraz wyszła. jak się okaze że zaraziła radnych to sprawę nalezy skierować do Prokuratury. ona jest świadoma tego że jest chora.

 206. Czy nastąpią zmiany w regulaminie GOK? Czy jest szansa na zmianę struktury, a przez to oszczędności i połączenie GOK np z GOSiR lub GBP?

 207. Zuzia na sesję przyszła chora !!! Radni prosili ją że jak jest chora to by wyszła dla dobra pozostałych. Ta nie posłuchała. Została. Teraz wyszła. jak się okaze że zaraziła radnych to sprawę nalezy skierować do Prokuratury. ona jest świadoma tego że jest chora.

 208. Najsmutniejsze jest to, że gmina z kasa się nie liczy, a na koniec po rozwiązaniu stanu prawnego stada, wystawią FV temu co go odebrali. Ile z tych pieniędzy idzie na karmę dla zwierząt, a ile na weta, który nic nie robi, ile na papierologię?

 209. Wiśniowska Pani się nie kompromituje. 3 lata temu stado 160 krów w gminie wiejskiej Sanok było zabezpieczane i to zimą. Miesięczny koszt utrzymania krów!!! to było 8 tys. Co to za perliczki? co wpier za 17 tys. miesięcznie?

 210. Trzeba sprawdzić do kogo jajka trafiają z tych gminnych kur? Jolka może biszkopty trzepie co niedziela:)) i trzyma ekologiczne stado. Z wełny swetry robi, skarpety. Konno jeździ. Kozy doi. Mleko, twarogi, śmietana do bryzgania kartofli. na naszym ryneczku nie ma stoiska jakiegoś?

 211. Zostało 20 owiec chce za utrzymanie miesięcznie 16 tyś to utrzymanie jednej owcy miesięcznie kosztuje 800 zł a owca na runku kosztuje 250 do 350 zł Czy on jest zainteresowany w przejęciu tych owiec na własność Pani burmistrz kit pani wciska Radnym i nam wszystkim tu prokuratora trzeba

  1. Koty się rozeszli po gminie jak luterska wiara. Jolanta apeluje o podwyżki na koty. Gmina idzie w żywiec, wełnę, gręplarnie, i wyprawianie kotów. Taka wszyta w portki skóra z wygarbowanego kota cuda może czynić. Od reumatyzmu jedyne lekarstwo. I Jolanta widzi tu dla nas niszę. Tylko jak we wszystko na początek trzeba zainwestować. 800 miesięcznie w każdego kota poborowego.

   1. Józia odczytała błagalny i wychwalający panią Burmistrz tekst, oświadczyła że jest chora ( może mieć kovida) i wyszła no i teraz jest dylemat jak to prawda?

    1. Zgłosić radną do wymazu. jak się okaże ze ma to prokurator. Z tego co słyszałam już w poniedziałek na komisjo siedziała chora.

     1. Za takie ” celowe” przebywanie wśród ludzi może w tej sytuacji ponieść bardzo przykre konsekwencje.

 212. Teresa Patla agro-ekonom. Liczy wartość owcy w stosunku do kosztów utrzymania. Brawo , brawo. Takich ludzi nam trzeba.

  1. Podane przez Gminę koszty utrzymania sa mocno przegięte i dlatego dobrze, że Pani Patla zwróciła uwagę na te dysproporcje.

  2. Wygląda na to pani lizo że gdyby ten pan zażyczył sobie 3000 tyś za przetrzymanie owcy to trzeba zapłacić. Teraz pani burmistrz powiedziała że będzie egzekwować koszty od właściciela przez komornika to koszt będzie 6 cio krotnie wyrzszy od wartości tych owiec . Brawo pani lizo za pani znajomość agro i ekonomi!! bogata gmina burmistrzowa niedługo rozwali cały budżet ma kobieta gest

  3. A szczytem tej opieki jest to że 50 zwierząt pozostało 20 w co ja i tak wątpię i wysłał bym tam komisję aby przed podjęciem uchwały sprawdziła stan faktyczny ,-mocno zainteresowana pani Lizo.

 213. Miałby ciekawe dochodzenie i śledztwo i pewnie musiałby zgłosić na policję. Sprawa dotyczy pracowników. Panie dzielnicowy można pana numer telefonu służbowego?

 214. Patrz Jolka i jej lubrykanty co wyrabiacie z ludźmi. To jest karygodne , żeby ludzie walczyli u byli resztkami sił doprowadzani do łez.

  Dobrze, że p. Marć wspomina o partnerze w Niemczech.

 215. Mam wrażenie, że składanie tych wniosków do z-cy to tak jak na Biuro podawcze. Sorry , ale takie mam odczucie

 216. Bardziej transparentny od urzędu naszego był Urban na konferencji dotyczącej zabójstwa Pyjasa. Więcej prawdy powiedział niz ta zbieranina.

 217. Radni dowiedzcie się ile tam tych zwierząt faktycznie jest i za co był płacone. Z podziałem na role w tum łańcuchu pokarmowym, że się tak wyrażę: wet itd.

 218. Jestem pod ogromnym wrażeniem p.z-cy. to jest merytoryka. Na niemal każde pytanie jest odpowiedź .. nie wiem, nie chce w błąd wprowadzać, odpiszemy na piśmie ….. klasa

 219. Super !!
  A wracając do sesji to co z tymi kozami, baranami, kurkami ? widze że coś sie władza pogubiła.

 220. Poszukuj prawdy a nie staraj się ją manipulować pod dyktando tych, którzy celowo chcą zamętu i podzielenia społeczności lokalnej celem osiągnięcia swoich niespełnionych ambicji
  Prawda polega na zgodności rzeczy i umysłu. Wygłaszam sąd: Dziś jest słoneczny dzień. Jeśli faktycznie jest tak, że dzisiejszy dzień jest słoneczny, sąd, który wygłosiłem jest prawdziwym. Gdyby stan rzeczy był całkiem inny, np. gdyby było pochmurno, zdanie powyższe byłoby fałszywe. Ta klasyczna definicja prawdy jest zgodna z potocznym poglądem większości z nas. Można powiedzieć, że to rozumienie prawdy jest zgodne ze zdrowym rozsądkiem. Przy bliższym zastanowieniu się nad tą definicją prawdy pojawiają się pewne, wcale niebanalne trudności.

   1. Nie nie skopiował, sam próbował coś wymodzić na podstawie korespondencji między wiekowej od Arystotelesa do Tomasza z Akwinu. Potem stanął i się nawet wyłożył, bo wplątał współczesną oparta na logice tzw. twierdzenie prawdy. Na szybko, bo nie ma czasu grzebać „Twierdzenie prawdziwe to
    twierdzenie zgodne z odpowiednim faktem” lub „Prawdziwość zdania polega na jego zgodności z istniejącym stanem rzeczy” itp. Ale to nic z „prawdą” nie ma wspólnego, bo jak mawiał Englert w serialu Dom, prawda jest jak dupa, każdy ma swoją.

    1. Teraz już rozumiem jaką ty prawdę próbujesz przekazać mieszkańcom. Gratuluję wypowiedzi. Tą swoją prawdę wsadź sobie gdzie chcesz, najlepiej tam gdzie słońce nie dochodzi.

 221. Drogi Comenntatorze.

  Mimo wszystko spróbuję, nieprzerwanie drążyć w dążeniu do prawdy. I tak na początek….

  Nie dalej, jak wczoraj, po godz. 10.00 dotarło do mnie info iż dwóch pracowników gospodarki komunalnej (nazwiska znane) jest autem komunalnym na cmentarzu w Kopytowej, w godzinach pracy. Robią fuchę.
  Dziś dowiaduję się, że pracownicy tłumaczyli się prezesowi, że fuchę w godzinach pracy, zleciła im nie kto inny, jak sekretarz gminy ( by the way na urlopie z powodu zapewne pogrzebu w rodzinie). Mieli przygotować grób przed pochówkiem.
  Tak słyszałam, nie wiem…prawda, nie prawda?
  Ale mnie interesuje odp na następujące pytanie:
  Jak ta sytuacja ma się do „prawdy” jaką serwowała nam burmistrz, że naszym, mieszkańców moralnym obowiązkiem jest utrzymywać na powierzchni JPGiK jej pracowników oraz ich rodziny, jak oni sobie doskonale bez nas radzą?
  Czy prawdę mówił prezes komunalki, że wszystko jest w jak najlepszym porządku, kiedy wczorajsza wpadka, to tylko wierzchołek tego o czym od dawna wiadomo, tzn. ludzie widzą i wiedzą, a władza nie.
  A gwarantuję, że jak dojdzie do konfrontacji w tej materii na sesji z radnymi, to usłyszymy TAKĄ PRAWDĘ:)) że nam kapcie pospadają.

  także tak…

  1. Wczorajszy wypad do Kopytowej jest dobrze udokumentowany. Mam nadzieję, że pani Jola wyciągnie surowe konsekwencje w stosunku do prezesa firmy. To on jest odpowiedzialny.
   Tłumacza mieszkańcom że przez radnych taka wysoka stawka za śmieci. Teraz już rozumię, że jak się tak produkuje koszty to najlepiej żeby za to zapłacił mieszkaniec.
   Nie próbujcie dorabiać ideologii.
   Pani sekretarz dała oficjalne zlecenie ?
   A na inne ? 🙂

  2. Ale zajmujcie się plotkami ani pomówieniami, chyba że działacie na czyjeś zlecenie. Sekretarz czy inna osoba mogła zlecić wykonanie prac. Prowadzone przez Ciebie śledztwo w tej sprawie jest śmieszne i pachnie dziecinadą.

   1. w Kopytowej? Mój biedaku….naiwny. O własnie takich wymówek teraz szukają w JPGiK i w Urzędzie.

 222. ktoś kabluluje ktoś wynosi informacje kto Ci podał te wiadomości? Czy Ty jesteś dziennikarzem śledczym?

 223. No kto mi podał? No kto kabluje? Dziś każdy jest śledczy. Dochodź, nikt Cię nie powstrzymuje.

  Podpowiadam tylko, że najświętszą zasadą dziennikarstwa jest chronić swoich informatorów. Ale też ich sprawdzać.

  Dlatego głupio się nie pytaj.

  1. I co znaczy kabluje…

   Płacisz jak tępak po 30 złotych za śmieci i ty się złościsz, że ktoś kabluje, jak sobie w chu…przycinają? Nie raz i nie dwa. I nie tylko na tym. A prezes…oddzielna historia. Ale przyjdzie czas.

   A były masowe wymazy w JPGiK bo żona pracownika gminy są chorzy? Czy też tajemnica?

   Kto tu głupi?

    1. czy ty jesteś dziennikarzem? Czy istnieje coś takiego jak tajemnica zawodową firmy, zakładu pracy?

     1. :))
      Tak. Ale da się ją utrzymać, jak wszyscy kradną. W innym wypadku nie bardzo:))

      A macie jeszcze jakieś tajemnice…zakładowe? :))) Jestem zaiste ciekawa…

 224. Widze że gówno zostało rozgrzebane. Zaczekajcie jeszcze chwile to się więcej dowiecie. Koniec z tym dziadostwem.

 225. Podoba mi się ta wasza samokontrola i ocena społeczna prowadzona na tym forum.. Przypominają mi się czasy PRL gdzie każdy szukał tzw. haka na sąsiada i później uprzejmie donosić do odpowiednich organów.

  1. To nie hak jak sie domyślam. Jak ktoś robi fuhe za publiczne pieniądze to jak to nazwac. szukacie alibi dla chłopków ? 🙂

  1. Masz rację. Firma to nie prywatny folwark którym nie potrafią zarządzać a chłopy jak to chłopy pewnie sobie wyskoczyli . Ja bym ich nie winił tylko tego kto rozlicza z czasu pracy.
   Sam daję wiare że to było zlecenie oficjalne, do sprawdzenia, opłacone w kasie lub przelewem.

   1. Po wczorajszej awanturze, pewnie już może tak być. Ale niesmak pozostanie…

    oraz wiele pytań…

 226. Bardzo się dziwie burmistrz ze trzyma takiego prezesa. Właśnie tacy ludzie robia jej złą opinię. Zauważcie sami. Jerzyk w GOK też jej robi złą opinię. Synowa Jerzyka w GOPS również. To wszystko wpływa na złą opinie o tych jednostkach ale i o burmistrz. Dopełnieniem jest z-ca burmistrza który nie orientuje się w sprawach samorządowych. Wczoraj na sesji dał na to dowód. Na wiekszośc prostych pytań odpowiadał że nie wie, nie chce wprowadzić w błąd itp.
  I to jest obraz całości.

  1. Pracownik przyjęty lub tj. zatrudniony po znajomości na stanowiska kierownicze lub dyr. do tego jeszcze bez konkursu kogo będzie się bał ?. A jak jeszcze pomaga w interesach pikantnych ma pewność że go nie ruszą . Jak w pewnej partii , będziesz nasz to nawet jak coś przekręcisz to my i tak cię wybronimy . Dlatego takie są efekty pracy tych ludzi. Burmistrzowa teraz rozdaje szczodrą ręką bo boi się referendum i chce mieć jak najwięcej kolesioskich układów . Nie liczcie że wyciągnie jakieś konsekwencje wobec tych osób Więc jesteśmy na drodze do jeszcze większego NEPOTYZMU!!

 227. Poziom wczorajszej dyskusji na sesji to jakiś żart.
  Jeśli radni mają choć trochę honoru to powinni sami odejść.

  1. Mówisz o Zuzi która odczytała hymn pochwalny, okaszlala wszystkich i poszła? Sama odeszła:)))

 228. A niby dlaczego radni mieli by odejść ? To że dopytują, że są zainteresowani tym co się dzieje, że dopytują dlaczego tak ogromne kwoty płaci za utrzymanie paru owiec ?
  Czegoś tu nie rozumie
  Osobiście uważam , że radni za mało przyglądają się pracy burmistrza i jej ekipy. Ostatnie doniesienia dotyczące JPGKiM czy domu ludowego w Jaszczwttteż są bardzo niepokojące

  1. Najlepiej jak Radni mieli by zamknięte oczy ,głosowali w ciemno jak za komuny- a owce karmione złotym runem po 20 zł dziennie ( gdzie chleb kosztuje 3 zł a i owieczke w tym okresie jeszcze trawką podkarmisz ) zaklepali to wszystko to wtedy mieli by honor Brawo lexus ty byś postawił Gminę na nogi.

 229. Panie Lexusie, zapewne oglądaliśmy sesję w innych gminach. Ja uważam, że radni z Jedlicza odrobili zadanie na piątkę z plusem. Wytknęli burmistrzowi, że przez 10 miesięcy pracuje na niezatwierdzonym programie opieki nad zwierzętami, bo zaniedbała terminy, wykazali wiedzę w analizie budżetu, zadawali bardzo merytoryczne pytania, na które niestety nie potrafiono im odpowiedzieć. Zasadnie też wypunktowała p. Żychowska dyr. GOK Jerzyka, który powinien się wstydzić za to co napisał do swojej uchwały. W mojej ocenie to honoru nie ma ale burmistrz, wciąż pyszna, butna, zadufana w sobie osoba. Radni wiele się nauczyli i wciąż się uczą, wystarczy posłuchać ich wywodów, za to ich cenię. Wprawdzie ich walka o prawdę, to orka na ugorze ale właśnie oni walczą o ten swój honor i godność jednocześnie walcząc o nasze, mieszkańców sprawy. Proszę mieć to na względzie, że to tanga trzeba dwojga.

  1. A czy ten pan od owiec to nie sąsiad państwa Uramów, co tak obydwoje ochoczo zbierali podpisy pod referendum przeciwko Radnym? Jeżeli to prawda to może to usprawiedliwiać choiną rękę pani Burmistrz. Stąd może to złote runo dla stada.

 230. Gdzie jest nagranie z sesji nadzwyczajnej, na której burmistrz twierdzi, ze strażacy sami się zgłosili żeby oddać swoje pieniądze z dotacji Jolancie z powrotem do dyspozycji? 2 tygodnie czekamy

 231. Chciałam poruszyć sprawę pewne nieletnie chodzą bez opieki zachorowań coraz więcej czy opiekun lub rodzić też ponoszą konswkwencjwn prawne, karne?

 232. Producenci kwiatów którzy parę miesięcy pracowali aby na 1 listopada przygotować piękne dekoracje dziś mogą stracić majątek a nawet zbankrutować.
  Pomóżmy im przetrwać ten ciężki dla nich czas. Niech każdy z nas solidarnie zakupi przynajmniej jedną chryzantemę. Dla nas to nie duży wydatek, a dla nich to być albo nie być.
  Mam nadzieję, że czytająca te wpisy nasza władza również wykona gest zakupu kwiatów ale i również z takim, podobnym apelem zwróci sie do mieszkańców poprzez oficjalną internetową gminną stronę.

 233. Morawiecki ogłosił, że ARiMR odkupi wszystko czego nie sprzedadzą producenci i handlujący.

Comments are closed.

Top