Jesteś tutaj
Strona główna > historia >

Jubileuszowe wino z winnicy Wiarus

Za kilka dni obchodzimy stuletnią rocznicę Bitwy Warszawskiej, która uważana jest jako jedna z 18 najważniejszych w losach świata.

Z tej okazji na jednym z produkowanych przez nas win zamieściłem okolicznościową etykietę upamiętniającą tamto wydarzenie. I tutaj muszę wyjaśnić, iż absolutnie nie kierowałem się intencjami natury komercyjnej. Jest to tylko 50 butelek i właściwie w większości przeznaczam je głównie na prezenty dla ludzi, których szanuję i poważam. Na etykiecie widnieje wizerunek Naczelnego Wodza Józefa Piłsudskiego oraz gen. Tadeusza Rozwadowskiego, szefa Sztabu Generalnego WP. Wizerunek Tadeusza Jordan Rozwadowskiego jest nieco większy, a to dlatego, że to on był faktycznym autorem planu kontrnatarcia oraz koncepcji bitwy, której został koordynatorem.

Nie będę tutaj pisał nic więcej o obu postaciach bo te informację można znaleźć w Wikipedii. Krzyż natomiast jest odznaczeniem, które otrzymał mój dziadek od prezydenta RP za udział w tej wojnie wraz z awansem na pierwszy stopień oficerski. Samo wino natomiast zostało zrobione z trzech aromatycznych odmian:
Muskat Odeski, St. Pepin i Prairie Star. Pytano mnie dlaczego akurat ta rocznica, a nie inna. Odpowiedź jest taka, że to jest rocznica ważna dla mnie i moich rodaków. Kropka! Choćby i dlatego, iż w historii ponosiliśmy nie tylko klęski, ale i zwycięstwa. Proszę o tym pamiętać!

Wszystkim Państwu życzę miłego świętowania.
Tadeusz Kruczek

631 thoughts on “Jubileuszowe wino z winnicy Wiarus

 1. Najgorszy rok w mioim życiu,tak samo jak ten tydzien. I lepiej mi było upić się winem ,niż miłości platonicznej smutki teraz przełykac

 2. Bo trochę miłości to jak trochę wina.A zbyt dużo jednego i drugiego powoduje chorobę.

 3. Czytam bloga Nasze Jedlicze i teraz rozumie dlaczego mamy az tak drogie śmieci. Tą sprawą, zarządzaniem JPGKiM powinny się zająć odpowiednie organy państwowe.

 4. Bieda nędza bieda niektórzy nie mają pieniędzy siedzą w domach nie mają co kupić
  albo po cmentarzu laża i siedza

 5. Ale poważnie od pewnego czasu wydaje mi się że mniej jest ludzi na ulicach czy po sklepach.

 6. Ten facet chodzi za podpisami czy już zwątpili ?
  Pytam bo mój amstaf czeka na niego.

 7. Obecnie nagłaśniane są przypadki nepotyzmu osoby rezygnują
  czy na niższy szczebel kraju te sprawy wypłyną?

 8. Można powiedzieć że czapa mi dymi. Poświęciłam się i przez 2 dni obejrzałam można powiedzieć trzykrotnie sesję. Wniosek jest jeden Jolka po prostu nie ma za grosz honoru.

 9. Ktoś pod poprzednim postem napisał, że cały urząd pracuje nad odwołaniem się od uchwały, uśmiałam się. Odwołanie od tego bubla bez jednego konkretnego argumentu napisze nawet sprzątaczka w schowku na mopy. Oczywiście z całym szacunkiem dla sprzątaczek. Cały urząd… paradne doprawdy.

  1. I niech Jola pójdzie jako najmądrzejszy prawnik na świecie na wojnę z RIO, wtedy zobaczy kto jest bublem.

  1. Na pudlu spokój. Nie ma kto pisać. Yolanda na urlopie.
   Brzydale uszate też się pogoni.

 10. Pudel musi uruchomić forum, bo sieroty po J24 nie mają się gdzie podziać i gdzie lansować. I tak mnie biedaki bezskutecznie zaczepiają, na poziomie, jaki nie zachęca do dyskusji. No bo co odpowiedzieć takimi conentatorowi

  1. Jeżeli pracownica żłobka chodzi za podpisami (nie wiem czy to zgodne z przepisami- na pewno nie etyczne) to musi to być podejrzane , albo pracę otrzymała po znajomości i musi spłacić dług wdzięczności? Akurat w tym przypadku wiadomo – słynny brat męża Druga sprawa to że od przedszkola, od dyrekcji wieje jeszcze większym lizustwem i NEPOTYZMEM . Jest tyle instytucji gminnych i ich dyrektorzy nie tworzyli w domu zebrań ekip wypadowych bo mają więcej honoru i rozumu. Ale jak się komuś coś zawdzięcza ,tylko w tym przypadku akurat nie tej osobie , więc tu obowiązuje przepis MIERNY ALE WIERNY, ale to może do czasu.

 11. T`a z żłobka biega za podpisami żeby odwołac radę a Kryska jej robote ułatwiła. A pffuj.

 12. To na co ona liczy, na awans, na podwyżkę czy to już taki brzydki charakter. A tu sława rodziny już nie ta co parę lat temu. A co będzie jak burmistrzowej nie będzie a ludzka pamięć zostaje.

 13. Jedlicze dotychczas według mnie nie miało i nie ma szczęścia do burmistrza. Potrzebujemy osoby o wspaniałej opinii, nieposzlakowanej przeszłości, ale zarazem ideową, energiczną, dynamiczną.

  1. Powtarzasz się jak zdarta płyta. Oczywiście masz prawo do własnego zdania. Nie zgadzam się jednak z tą opinią. Właśnie mamy teraz osobę o „nieposzlakowanej” opinii „energiczną i dynamiczną”. Oprócz zarządzania gminą jeździ rowerem, robi pompki…. niestety ta krowa, co dużo ryczy, mało mleka daje. Dla mnie nie jest ważny wiek, płeć, poglądy polityczne, ale skuteczność, efektywnosć i gospodarnosć. Nie wiem, co masz do poprzedniej wladzy, ale ja pamiętam, jak wtedy wyglądało Jedlicze. Porządek na ulicach, fachowcy w urzędzie, dyscyplina pracy, sensowne inwestycje. Dotrzymane obietnice wyborcze, a nawet jeszcze więcej. Ale jak się chce zmienić dobre na lepsze, to się czasem wpada w bagno.

 14. A ja myślę że ta pani zbiera podpisy bo myślała że zadziała magia nazwiska i ruszą ludzie do składania swoich danych. Oby czasem swoim działaniem nie przymknęła blasku tego nazwiska w którym do tej pory się ogrzewali. Widać że ciężko o 1000 osób popierających Burmistrzową

 15. Masz prawo do swojego subiektywnego zdania, ja się z nim nie zgadzam. Cieszy mnie fak, ze piszesz, że to przeszłość, a ja wierzę, że już nigdy powróci. Wiara czyni cuda…

  1. Wiary bym w to nie mieszał. Każdy komentarz jest subiektywny, bo jest wyrazem poglądów, upodobań, emocji, a te nas różnią. Obiektywne są fakty i zawsze staram się na nie powoływać w swoich wypowiedziach. Jakoś nie mogę się dopatrzeć konkretów w Twojej wypowiedzi. Dyskusja ma sens tylko wtedy, gdy pojawiają się argumenty.

   1. Tak. Obecna dłużej rządzić już nie może. Za duzo krzywd wyrządziła. Za dużo rzeczy zniszczyła.

 16. Na blogu Nasze Jedlicze poinformowano, że Chorkówka właśnie podniosła ceny za odpady, tyle że na 22zł. Na stronie gminy wyczerpująca inf. co i dlaczego.

 17. Wielkie brawa dla Szanownej Rady ta niemiła osoba musi jak najszybciej odejść, Dość juz swiństwa w gmine narobiła , Szkoda tych jej merytorycznych pracownik.Kazała im siedzieć do późnych godzin żeby ją bronili . Wstyd . Chwała Tym co już odeszli , Z takim człowiekiem się nie da pracować ten jej fałszywy uśmieszek. Gmina tonie w brudzie ,Za poprzedników był błysk a ona z prezesem komunalki chce spłacać długi które narobiki kosztem mieszkańców,Żenada Radni tak trzymajcie , Jesteśmy z Wami.

 18. Do komunalki radni powinni zaprosić prokuratora. Za to co zrobiła z firmą ktoś powinien odpowiedzieć. Ja nie zyczę sobie żeby cenę śmieci podwyszać bo trzeba spałacać czyjeś błędy.

 19. 30zlotych za śmieci to pbutmistrz powinna płacić i prezes komunalki ale nie mieszkańcy tak dużo mówi o trosce mieszkańców no „zatroszczyla” się najdroższe w Jedliczu odbiór śmieci wszystkich chce uwikłac w swoje uknute intrygi kto to widział żeby pracowników do godz 1 30 przetrzymywac w urzędzie. Blog świetny!!,

 20. co sie dzieje w naszym przedszkolu ze wszyscy nie dostali umów ? Może łaskawie pani burmistrz zajmie sie tym problemem.

   1. Umowy będą kiszone jak ogórki i kapusta w domu ludowym w Jaszczwi.
    Ludzie, gmina się wali.

 21. A ja powiem tak niech się spełni przepowiednia o przyszłości z opowiadania na blogu. Wiele złego w naszej gminie się już stało i to przez jedną małą osobę. Nie zasługujemy na taki los, przecież jako mieszkańcy mamy swoją tradycję. Stąd wywodzą się nasi dziadowie, nasze korzenie,po prostu mądrzy, pracowici ludzie. Dlaczego poddajemy się rządom osoby, która nie lubi ludzi, nie szanuje i nie wiadomo skąd przybyła i tylko manipuluje, knuje i kłamie i szydzi z nas? Proszę o uczciwą refleksję w tym temacie

 22. Błędem tego środowiska jest fakt, że dało się nabrać na pewną pozę filigranowej pensjonarki z przedwojennej szkółki dla dobrych panien. Te sukienusie, te klosze, te nózie, ten międzywojenny język z salonów, dworków, rautów, który nigdy nie sięgnął bruku. I to dobieranie wokół siebie towarzystwa. Jak stanie z którymś z młodzieńców gminnych, i to rzec by można pastereczka i kominiarczyk:)) Porcelanowe ideały.

  A prawda jest zupełnie inna. czasu nie oszukasz. Na mądrych, starganych życiem. twarzach doświadczonych ludzi widać dorobek ich życia. Widać ich mądrość. Nie muszą się nawet odzywać. A tu, mimo skończonych 50-lat…pusta lala.

  Manekin….

 23. Przepraszam. Naszej pięćdziesięciolatce nie złożyłam życzeń. Ale mam dla niej piosenkę.

  Песня крокодила Гены

  Пусть бегут неуклюже
  Пешеходы по лужам,
  А вода по асфальту рекой.
  И не ясно прохожим
  В этот день непогожий,
  Почему я весёлый такой.

  Я играю на гармошке
  У прохожих на виду…
  К сожаленью, день рожденья
  Только раз в году.

  Прилетит вдруг волшебник
  В голубом вертолёте
  И бесплатно покажет кино.
  С днём рожденья поздравит
  И, наверно, оставит
  Мне в подарок пятьсот эскимо.

  Я играю на гармошке
  У прохожих на виду…
  К сожаленью, день рожденья
  Только раз в году.
  К сожаленью, день рожденья
  Только раз в году.

  Piosenka krokodyla Gienka*

  Przeskakują niezgrabnie
  Przez kałuże przechodnie,
  Na asfalcie jak rzeka lśni deszcz.
  I nie wiedzą nic o tym,
  Że w ten dzień niepogodny
  W moim sercu wesoły brzmi śpiew.

  Ja gram sobie na harmoszce
  I przechodniom patrzę w twarz…
  Urodziny są, niestety,
  w roku tylko raz.

  Wnet czarodziej przyleci
  W samolocie niebieskim
  I za darmo wyświetli mi film.
  Z życzeniami się zjawi
  I w prezencie zostawi
  Pysznych lodów tuziny ze trzy**.

  Ja gram sobie na harmoszce
  i przechodniom patrzę w twarz…
  Urodziny są, niestety,
  w roku tylko raz.
  Urodziny są, niestety,
  w roku tylko raz.

  Jolu, wiem że rozumiesz. Spóźnione, ale szczere.

  Resztę wytłumaczył krakadił Gienia:)))

 24. Nie środowisko dało się nabrać, ale radni którzy widocznie nie byli do końca świadomi o podjętych przez siebie uchwałach. Ale do tego trzeba właściwego pojmowania istoty sprawy, którego radnym widocznie brak. Ja bym się wstydził do tego przyznać, że dałem się na coś nabrać.

 25. Nie każdy potrafi kłamać i mataczyć bez mrugnięcia okiem-tylko mistrzowie tak potrafią- Radni nigdy nie mieli do czynienia z taką mistrzynią, więc się nabrali. Niektórzy mieszkańcy jeszcze teraz ulegają magi przekonywania pani do swoich racji. Nie każdy jest tak nie omylny jak Pani/ Pan.

 26. Tylko ludzie o niskim poziomie intelektualnym dają się na coś „nabrać”. Pragnę również wyrazić swoją dezaprobatę dla poczynań Burmistrza – chociażby w sprawie opłat za odpady które finansują nieudolność zarządzania JPGKiM. Jednak radni którzy dzisiaj krzyczą że o czymś nie wiedzieli, dowodzi ich niekompetencji.

  1. Radni jak i burmistrz to bardzo słabe ogniwa naszego samorządu. Niestety trzeba to zmienić.

 27. Prawie ośmiogodzinny maraton, pod tytułem „50-ta sesja zwyczajna Rady Miejskiej w Jedliczu” odbył się 29 listopada 2017 r. w Urzędzie Gminy. – transmisja dostępna na jedlicze.org
  0:27 – Radna Teresa Patla dziękuje za chodnik, kanalizację, prośba o remont dalszej części chodnika.
  2:11 – Radny Stanisław Twaróg dziękuje wszystkim, którzy przyczynili się do odnowienia pomników i grobowca Stawiarskich, prosi o wykonanie drogi i montaż kliku lamp.
  5:00 – Radny Ryszard Dziura dziękuje za wiaty przystankowe oraz za rozdawanie żywności.
  9:10 – Radna Jolanta Woźniak uzasadnia potrzebę funkcjonowania zbiornika p.poż. w Podniebylu
  oraz dziękuje pani Burmistrz za pozyskanie środków na jego remont.
  11:32 – Radna Ewa Okulska zgłasza zerwanie podbitki w Domu Ludowym w Chlebnej
  12:04 – Radna Wenencja Żychowska – dziękuje Pani Burmistrz i Staroście za chodnik przy ul. Sikorskiego.
  14:42 – Radny Jan Krajewski – dziękuje za remont drogi i prosi o ustawienie znaków.
  15:20 – Informacja Burmistrza, że za sprawy organizacyjne odpowiada Sekretarz Gminy i podziękowania dla niej.
  16:18 – Radna Anna Zaleszczuk odnosi się do pisma złożonego na poprzedniej sesji przez radną Krystynę Marć. Porusza sprawę nieobecności na sesjach radnych powiatowych. Odnosi się do poruszanych na poprzedniej sesji spraw oczyszczalni ścieków oraz kondycji finansowej JPGKiM.
  24:27 – Radny Ryszard Dziura odnosi się do wypowiedzi radnej Zaleszczuk.
  28:59 – Radna Krystyna Marć – popiera słowa radnego Dziury oraz odnosi się do wypowiedzi radnej Zaleszczuk.
  34:40 – Radny Stanisław Twaróg „odnosi się” do wypowiedzi radnych Marć i Zaleszczuk. Prosi o wyjaśnienie czy ta sama firma budowała chodniki na ul. Brzozowej i Sikorskiego.
  36:20 – Radna Wenencja Żychowska – tłumaczy radnemu Twarogowi sprawę chodników.
  39:45 – Radny Józef Tucki – pyta o zerwane lustro. Dziękuje za podsypanie poboczy.
  41:38 – Radna Teresa Patla – odnosi się do wypowiedzi radnej Zaleszczuk.
  43:10 – polemika radnej Zaleszczuk z radną Patlą.
  43:58 – Przewodniczący Woźniak odnosi się do wypowiedzi Radnej Zaleszczuk.
  45:36 –Radna Krystyna Marć pyta o możliwość połączenia ul. Nad Skarpą z ul. Kościuszki.
  46:36 – Sołtys Poręb Kazimierz Pec – pyta o projekt kanalizacji w Piotrówce, odnosi się do budowy
  kanalizacji w Porębach oraz dziękuje „za to, co zrobione już”.
  52:28 – Radny Ryszard Dziura – odnosi się do wypowiedzi sołtysa Poręb.
  55:44 – Radny Stanisław Twaróg o budowie kanalizacji.
  57:06 – Pani Zofia Biedroń (mieszkanka Poręb) –mówi o kanalizacji wsi Poręby. Pyta radną Żychowską o znajomość przebiegu drogi w Porębach, o której kiedyś wypowiadała się na sesji.
  1:00:25 – Radna Żychowska odnosi się do wypowiedzi Pani Biedroń.
  1:00:57 – Pan Waldemar Janas (mieszkaniec Poręb) – pyta Panią Burmistrz o kwestie budowy kanalizacji.
  1:04:19 – Pani Burmistrz odpowiada na pytanie Pana Janasa.
  1:29:55 – Pan Janas stwierdza, że wypowiedź Pani Burmistrz rozmydla jego pytania.
  1:31:44 – Radna Ewa Okulska odnosi się do spraw kanalizacji.
  1:34:52 – Polemika pomiędzy radną Żychowską a Panią Biedroń.
  Co się stało po niecałych dwóch latach z tymi mózgami. Od kółka wzajemnej adoracji do zacietrzewienia.

  1. Jak to co się stało ? Przejrzeli na oczy !! Zasłona opadła. Tak też opadła mieszkańcom. Wtey radne miały dużo szczęścia bo nie było Covidu . Widzieliśmy jak się całowały z panią burmistrz. Radny z Żarnowca aż wypieków dostawał.
   Ale to już historia . Burmistrz do wymiany bo sie nie sprawdziła. gmina popadła. nie ma rozwoju. miało być 80 miejsc pracy i co ? Nie ma !! To była tylko propaganda.
   Radną Zaleszczuk kopali , a teraz co powiedzą ? Słusznie to robili ?

 28. Nie zwalaj winy na Cowid. „Jak to się mówi” cytat z praktycznie każdej wypowiedzi P. Radnej Weny Żychowskiej i Ewy Okulskiej – delikatnie mówiąc brak pojmowania istoty sprawy.

   1. do chwili kiedy masz taką gibkość, ucałuj się sam w swoją dupę. I odejdź.

 29. Radni są ok tylko Przewodniczącego trzeba wymienić. W Mecince tyłu fajnych młodych ludzi.

  1. Zgoda. Woźniak nie nadaje się na ta funkcję. Caly czas się ślizga. Dom ludowy zamknięty. Teraz kiedy jest przewodniczącym to ten dom ludowy powinien lśnić. No ale cóż. Ww gminie nic się nie robi to i w Męcince spokój.

 30. A ja z innej beczki, jak Monty Python

  Co to za akcja z darami JPGiK dla strażaków? Stać podbierającą się nosem spółkę na takie gesty?

 31. A teraz drugie pytanie: co to kurwa za zgłoszenie na tego biednego strażaka za parę złotych? Prezes komunalki przypierniczył kapitał zakładowy, jeździ, buja się, wozi i na niego nie zgłosił nikt i nic.
  Licealista pełniący obowiązki dyrektora GOK fruwa o każdej porze dnia i nocy, kawy kupuje, ciasta za państwowe i jemu nic.
  Wszystkie amortyzacje, delegacje służbowe chodzące po galeriach im nic.
  A chłopina co 100 razy za darmo zapierdalał, za parę groszy robi się z człowieka bandytę?

 32. Może by się pan vicedzelnicowy przeszedł do cukierni w mieście nowej i zebrał materiał dowodowy, kto, ile ma Wielkanoc za państwowa kasę ciast nakupował i rozliczył z gminnych? Ja mam za Pana takie rzeczy robić? Taki pan szpieg wyborowy to na co pan czeka? A jak wiedza za mała, to pomogę. Bo jak się już idzie zgłaszać, a idzie w końcu policjant, to by się chociaż kodek otworzyło i mniej więcej dobrało kwalifikację na podstawie zebranego materiału dowodowego. A nie dowalało prokuratorowi roboty i powodów do żartów. Swoją drogą ten co to przyjmował to też zuch po trzech klasach i jursie tańca.

   1. Jak wzbudza w tobie agresję to radzę pójść do lekarza . We wczesnym stadium może opanuje. A jak nie to kup sobie opaske na oczy i sie połóż.

  1. Ciastami. Ciasta to takie wypieki w skład których wchodzą mąka, jaja, spulchniacze, dodatki:)

   A o co chodzi, to niech vicedzielnicowy ruszy dużą pupę, poprawi reklamówę z landrynami, wyjmie telefon z kielni żeby mu się o kolana nie obijał, i wyjaśni.

   Jak to wyjaśni, to mu podrzucę kolejna sprawę na mieście.

   Dużo roboty policyjnej przed vicedzielnicowym.

 33. Do wicedzielnicowego
  Proszę się dobrze przygotować na zebrania z mieszkańcami bo pytania będą konkretne i dociekliwe. Oczywiście nie da sie wyręczyć p.szefową.

 34. Czy osoba po liceum może pełnić funkcję dyrektora nawet P.o.? Czy nie ma obowiązku podjęcia studiów wyższych? wymóg?
  Czy to wypada? Czy naprawdę Rada zmieni statut i dokona gruntownej kontroli?

  1. Radni w tej kwestii nic nie mogą jak i w innych kwestiach.
   Burmistrz chroni swojego przy…… W normalnej gminie nic takiego nie miało by miejsca.

 35. Pani Burmistrz Gminy Jedlicze !!
  Jest Pani szefową sołtysów i dlatego sie pytam dlaczego Pani nie ukaze sołtysa z Męcinki Piotra Woźniaka za to że nie dba o dom ludowy. Tam sie nic nie dzieje. Stoi zamkniety od kad przyszła Pani na Burmistrza.
  Poza tym Woźniak codziennie tam chodzi bo to widać i nie widzi że w tablicy ogłoszeń na ścianie domu ludowego juz od dawna jest rozbita szybka. Przecież mógłby to naprawić. bierze diete i za sołtysowanie pewnie też. Proszę sie tym zainteresować

 36. Woźniak niech w końcu zrobi coś z tą płytą betonowa po starym sklepie. Sklep zlikwidowany a płyta została. To tam koło remizy. A może to sprawka burmistrzynie bo ona odpowiada za ten teren. Panie Wozniak zrób pan coś bo przy referendum to my Pana odwołamy razem z burmistrz.

 37. Jak w takim tempie będzie budowany most Mecinka Brzezowka to nie wiem czy go skończą za 10 lat przejście mamy ale burmistrz Jedlicza nie zadbała by w czasie deszczu moglibysmy przejść nie utaplani w błocie jak nie wie to niech zobaczy jak Władza Tarnowca utwardzila przejście.Zapraszamy Burmistrz po deszczu aby w szpilkach przeszła przez kładkę z Mecinki do Brzezowki

 38. Tyle co rozpoczęła się sesja a malutka już knuje,Trzeba ją jak najszybciej sprzatnąć ,Tak dalej byc nie może ,Popieram Lucka.

 39. Panie Przewodniczący prosze jej zabrać głos i zbadać psychiatrycznie ,Tego nie da się spokojnie słuchać Radni mówi że kłamią a KŁAMIE tylko ona. Jeszcze do Lucka ona napewno już na moście wstęgi nie przetnie i foto nie zrobi, jej czas jużdobiegł końca Siedzi tylko i opowiada o merytoryce priorytetach i wymachuje łapami . Szabowna Rado za te jej kłamstwa pogajcie ją do sądu , Najwyższy czas ona będzie pouczać poważne Panie nauczycielki. Niehc sobie poucza córkę oby nie była taka sama jak ona

 40. Ja w trasie chwilę słyszałam składanie wniosku przez p. Kusiak. To w jakim szale działa Urbaniak, jak chichra się sama do siebie, cyklicznie powtarza wyświechtane kwestie… To jest szok. Tam ktoś mierzy choć temperaturę tej kobiecie?

  1. Jestem w szoku po tym co Yolanta zaprezentowała w stosunku do Pani Zofii Kusiak. ciekawy jetem kiedy skończy sie to szaleństwo. Ta Pani nie ma zahamowań.

 41. A ja bym się nie „chichrał”, tylko śmiał się na głos po tym jaki wniosek i w jakim stylu ten wniosek został złożony. W twoim rozumowaniu każdy radny może złożyć wniosek formalny i przewrócić do góry nogami założony wcześniej budżet optując za sprawą która według niego jest najważniejsza. A stado przegłosowało wniosek bez wnikliwej analizy jego zasadności i hierarchii ważności spraw. Śmiech na sali powinien się roznosić echem po całej gminie. To jest cyrk.

    1. Jutro będą wyłapywać debili i psychicznych. Musisz się gdzies ukryć. Wejdź do dziury.
     P.S Jedź zobacz jak ludzie tona w błocie idąc na tymczasowe przejście w Mecince. to tylko nasza władza tak potrafi. Tarnowiec zrobił dobra robotę.

  1. A twoim zdaniem burmistrzyn że zrujnowana reputacja może bez konsultacji z organem nadrzędnym wprowadzać swoje chore jazdy w życie, co pociąga za sobą też niemałe rewolucję w budżecie. Są dwa warianty: skompromitowana Urbaniak odejdzie sama, albo ja wywiozą. I tu są kolejne dwa warianty wywózki: sledczak albo szpital pod specjalnym nadzorem. Może szczerze mówiąc nawet do kompa nie chce się zasiadać żeby przewidywać los lokalnej matrony. Dlatego wybaczcie błędy z tel.

 42. We wtorek było huczne obchodzenie 50-lecia naszej gwiazdy. Zgonieni byli wszyscy dyrektorzy jednostek. Siedzieli jeden przy drugim bez maseczek. Nie było żadnych problemów. Gdzie tam zaraza, gdzie tam covid ?
  Tylko dlaczego nasza najjaśniejsza nie jest w stanie przyjść na sesję i usiąść z radnymi ? Teraz nie może powiedzieć że boi się wirusa bo gdyby się go bała to by nie było takich imprez.
  Swoją drogą urząd gminy nie jest prywatnym folwarkiem Jolanty Urbanik. Tego typu imprezy może sobie organizować w lokalu, których jest pełno na każdym kroku.
  Nie wiem jak to można nazwać ale wiem że dłużej tak być nie może.

  1. I tak byłam pierwsza z częścią artystyczna dla naszej półwiecznej skompromitowanej burmistrzyni. Słyszałam że byli dyrektorzy szkół, którzy napisali wiersze dla jubilatki😁 jak widać Covidy to nie jedyny powód zdalnego nauczania. Zdecydowanie zasadne jest izolowanie dzieci od tego typu pedagogow

 43. Czy Sejm wprowadzi wymóg badań psychiatryczno psychologicznych dla kandydatów na stanowiska burmistrzów wojtow?

 44. A teraz dobranoc. Wyśpijmy się, bo jutro dopiero czekaja nas emocje. Dobranoc szczególnie dla naszej drogocennej miniaturze władzy.

  1. Często i dużo komentujesz, mam pytanie jak łączysz prace zawodowa obowiazki z tak dużą aktywnością na forum?

 45. Trzeba jej przygotowac taczki a nie Raczie jak chciała z pudlem i innymi ,na sesji jak zawsze tradycyjnie zwalała na Szanowną Radę. Hucznie bezprawnie w gminie obchodziła 50 a w głowie jak s………….. J eszcze jedno o imprezach w gminie napisze ładnie bo o tej instytucji ju mówią nieładnie od dłuższego czasu w godzinach pracy urządza sie imprezki ale to już i ich koniec .maleńka na wylocie to będzie całkiem inaczej. Z różnych stron Polski przyjeżdzają bardzo powazne osoby aby załatwić poważne sprawy a w gminie mówią że za 2 godziny bo jest uroczystość , Za poprzedników było super i napewno za niedługo tak będzie, yola ty nie masz za grosz wstydu.

 46. Jola kiepsko wypadłaś na tym zebraniu. Za dużo błądzisz w tematach. Źle to widzę przed nadchodzącym referendum.
  A wracając do sesji to się zastanawiam co ci zrobiła radna z Moderowki.

 47. Pani Sołtys Ewo, takie moje odczucie że trzeba się nauczyć regulaminu , statutu . Tam jest napisane jak ma wygladać zebranie i jak sie go prowadzi. Gospodarzem zebrania to była Pani. Pani zapraszała. Sytuacja z radnymi to żenada. Pani powinna zaprosić radnych i ładnie ich powitać. Oni powinni wiedzieć jakie sa oczekiwania mieszkańców, powinni uczestniczyć w tych zebraniach.
  robienie wszystkiego żby nie zabrali głosu to aż było widać. Burmistrz i tak fatalnie wypadła jak zawsze i nie da sie tego ukryć.
  Pozdrawiam i miłego weekendu

 48. Pani Ewo sprawozdanie z działalności sołtysa to nie tylko wyjazdy na śpiewy. Trzeba dbać o rozwój miejscowości.

 49. A ja dla Pani Ewy zadedykuje paragraf 16 Statutu Gminy Jedlicze :” Nadzór nad działalnością organów jednostek pomocniczych sprawuje Rada oraz Burmistrz …….”. Tak wiec Pani Ewo radni byli u Pani można by rzec służbowo. Żałuje tylko że nikt Pani nie wypłukał kich.

 50. Na pożegnanie proboszcza śpiewała po góralsku p Ewo musisz dużo się jeszcze uczyć pomyśl zanim zaczniesz kogoś krytykować nie wykonuj poleceń pani których kiedyś mozesz żałować pani odejdzie a ty zostaniesz

  1. W związku z jakimi górami śpiewała p. Sołtys? O ile jeszcze resztkami sił pojmę śpiewanie szant zad Soliną, to śpiewania z Jedliczu po góralsku przez autochtonów już mniej. A umie śpiewać pani Sołtys?

   1. Już znalazłam film z wokalem. Michniewska-Torzewska- Połomska omal. Wizja taka bardziej radiowa, jak Keith Flint z The Prodigy, ale to już nie wszystkie talenty muszą iść w parze.

  1. No i nie rwę się. A widzisz mnie gdzieś żebym mikrofon lokalnym wokalistkom wyrywała?

  1. Skąd. Nie umiem. Mam głos raczej do zapowiadania pociągów niż do śpiewania:))

   Ale mogę zostać menago skutecznym. Ja wam tu drugi Kołobrzeg zrobię:)) Tu jest tyle zespołów, talentów, że aż klęska urodzaju.

   Widzę już sołtys z Długiego w furażerce jak daje czadu:

   Szli na zachód osadnicy

   szlakiem Wielkiej Niedźwiedzicy,

   karabiny i haubice

   zawiesili w cieniu brzóz…..

  1. Od festiwalu piosenki radzieckiej zaczynało wiele gwiazd. Jest target na Zieloną Górę, to robię Zieloną Górę. Pracuję na tym co mam, co wam w duszy gra:))

  1. O widzisz, społeczeństwo podzieliło się bez emocji? Własnie emocje w jakie ludzie zostali błędnie wprowadzeni, doprowadziły do rozjazdu wspólnych intencji. I co gorsza, zagrano, a konkretnie Jolanta, zagrała na najniższych z emocji: na egoizmie, na znudzeniu constans, chociaż nie było złe, na chęci odegrania się, na potrzebie zemsty itd. Ponieważ wymknęło się jej to wszystko spod kontroli jedzie na polaryzowaniu strachu, napuszczaniu, tworzeniu potajemnych koalicji. Inaczej totalny upadek.
   Mnie, chociaż ti zabrzmi brutalnie, kompletnie nie obchodzą uczucia ludzkie. Kieruje się własnymi. Jak piszę to, to co myślę. Nie ustalam strategii.
   Ale jestem bliska teorii, że w wypadku takiej deformacji uczuciowej do jakiej doprowadzono was tu pospołu, to chyba jedyną odtrutką jest własnie granie na tych pozytywnych uczuciach. Nie mul ich proszę z postawą religijna i tym, ze jak ktoś wrzuca codziennie święty obrazek i motto na FB to sam jest święty.
   W mojej ocenie najważniejszą rzeczą dla mieszkańców Jedlicza jest powrót świadomości o własnej, prywatnej sile, godności i wierze w siebie. Nie, że trzeba być za kimś, z kimś, po czyjejś stronie, żeby być wartościowym człowiekiem.

   Jolka taki podział, taką stygmatyzację wprowadziła, ludzie się na to nabrali i pogubili się. Pozbędą się Jolki, minie noc, wstanie słońce. Dla wszystkich takie samo.

   Ale mnie o tym. Dlaczego Strabag zawinął się z budowy mostu w Męcince? Zabrał wszystko, łącznie z kamerami i tablicą informującą o inwestycji. Czy to jest to, na co wyglada?

 51. Pani Ewo ja proponuję dobrze zająć sie domem ludowym. Troche jakby zaniedbany, Otoczenie też wymaga doglądnięcia. W wiosce też widać duże potrzeby w drobnych sprawach komunalnych. Ponadto prawda że już w 2019 roku miała być kopana kanalizacja ? Czyje to słowa ?
  Kanalizacji nie ma i pewnie długo nie będzie. Chyba widzi pani ,że to gra na zwłoke. Rozbudowa szkoły , taki malutki zakres na 3 lata, a gdzie jeszcze wyposażenie ? Pewnie ze dwa kolejne lata . W tym tempie to nowe pokolenie nie doczeka tych obiecanych spraw.
  Ale Pani Ewo w Jaszczwi na modernizację domu ludowego wydatkowano ponad 4 mln złotych w bardzo krótkim okresie czasu i to Pania nie sierdzi ? A teraz w tym domu ludowym wilgoć, grzyb itp. A dyrektor Jerzyk miał tam urzadzać kursy kiszenia kapusty. Kolejne zbiory miną i kursu nie było.
  Może lepiej było by przypilnować spraw miejscowości, a nie być ” adwokatem” władzy która wszyscy widzimy jak postępuje w stosunku do w/w inwestycji.

  1. Widać pani Ewa adwokatem pani Burmistrz , a sprawy mieszkańców na dalszym planie- ale czy tak powinien postępować Sołtys ?

   1. We wsi wrze. Ludzie oburzeni po występach dwóch pań. Sołtys bardzo źle się zachowała.

    1. We wsi to ludzie się zastanawiają co sołtyska ma z tego wchodzenia w dupę burmistrzowej? Bo ani wieś, ani mieszkańcy to nic z tej przyjaźni nie mają. I też się szykuje rewolta za burdel w domu ludowym. Aż oczy się pocą jak wchodzimy na zebranie a tam syf jakiego nigdy nie było. Składowisko jakieś, kable wiszą, kołtuny kurzu. Sołtysowanie to nie tylko balety i wycieczki. A sprawdził ktoś ile za prąd się płaci za nasz DL? Kto i po co tam siedzi po nocach? Pandemia nie pandemia. Roztrzepaniec nie sołtyska.

 52. Czy Ktoś wie kiedy 5O w końcu opuści gminę Już tego wszystkiego dość ,.A na temat sołtyski to szkoda mówić i się wypowiadać trzyma z nią sztamę .Obydwie brać się za porządne porządki .Żenada.

 53. Zebrania wiejskie przygotowane przez sołtysów trwają mieszkańcy z pewnością oczekują spitkania z Władzą bo na wiele pytań nie mają odpowiedzi a czy to prawda że w miejscowości Poręby uczestniczący na zebraniu używali wulgarnych słów pod adresem Burmistrz?Jeżeli to prawda to gdzie był sołtys wsi Pan Pec K? dlaczego pozwolił na takie zachowania wobec Wladz?

  1. Pan K. P dba tylko o swój interes. Chcę za wiejskie pieniądze poszerzyć drogę do siebie. Burmistrz nie reaguje. Czyżby Pan Kazimierz miał trudności zmieścić się w obecnej szerokości drogi? Może lepiej postawić tam Drogówkę.

 54. Ogladałem sesje z 28 sierpnia. P. Stanisławie super Pan powiedział To juznie ta gmina co była za Poprzedników. Wtedy był super Burmistrz porządni pracownicy . N iestety to juz tylko historia.Teraz tylko rodzina i jej merytoryczni pracownicy. Już sie jej słuchac nie chce. N iech zauważy jak jeżdzi do pracy ludzie stoja na przystanku i mało kto sie jej kłania. Elegancko Pan to powiedział z P Lisowskim P Patlą Dziurą Weną Tak trzymajcie .ona musi odejść Pup czeka .

 55. Dla jej wykwalifikowanych pracowników też się etaty znajdą. Mieszkańcy się strasznie dziwią że z nią wytrzymują .Ci co odeszli są szczęśliwi

 56. Jak taka wielka strażaczka to czego nie jedzie do grożnego pożaru. To jest obrażanie Straży Pożarnej . Raport na wielki minus. Inne Gminy sie tylko śmieją Mam czyściutkie sumienie że z rodziną na nią nie głosowałem , W Gminie CHorkówka sesja ponad godz a tutaj 15 Wszystko wiadomo. Wzieła sobie adwokatów , na koniec,

 57. Ponawiam pytanie: co z budową mostu w Męcince? Strabag się zawinął i nawet tablicy informacyjnej nie ma.

  1. Może zrobił palowanie, zawinął się, a pozostały zakres będzie wykonywany przez podwykonawcę?

   1. Może i przez podwykonawcę, ale ja się pytam czy lokalizacja mostu jest zgodna z dokumentacją i pozwoleniem na budowe. Pytam bo jakos mi to nie wyglada najlepiej

   2. Ale tu być l już podwykonawca. Strażak pracuje wyłącznie na podwykonawcach. Ja słyszałam że nie było stosownie ch badań geologicznych. Trafili na skalę. Postawili jakiś tam filar i on im dupnal. No i że koszt budowy jest niedoszacowany…tradycyjnie

 58. Składowisko w Jaszczwi jest zamknieęte. Nie ma możliwości żeby tam wozić śmieci. Gmina powinna podjąć szybkie działania. Ciekawy jestem jak to się zakończy. A może gmina doskonale o tym wiedziała ?

 59. Na blogu są zdjęcia i warto zobaczyć! Od osoby za śmieci az 30zlotych! a w Jaszczwi i swoi na wysypisko bo po co segregowac i jeszcze placic JUrbanik burmistrz mieszka tam i nie wie o tym???

 60. Tak Jolanta panuje nad wszystkim jak nad tym wysypiskiem. Obraz nędzy i rozpaczy. Idźcie zobaczyć to się przekonacie.

 61. Na Jedlicze.Info bardzo fajny artykuł. Tam się wyjaśnia procedurę odwołania burmistrza.

 62. Jaka na jestem dziś wzruszona. Właśnie wracam z Piotrówki. Boże jak ona się wspaniale rozwija! Ludzi z Polski tłum! wszyscy podziwiają ten rozwój. A i ja ne chcę zostać z tyłu i tez podziwiam. Tak podziwiam, że wzruszyłam się prawie jak protokolant na zebraniu wiejskim.

  Słyszałam, ze na zebraniu w Piotrówce było 18 osób. Prawie wszyscy w zachwyceniu działalnością Urbanik. Niech śpiąca większość Piotrówki ruszy się i zacznie interesować się tym co wyprawiają, również z Waszą wsią. Bo jak się nie wyrwiecie z letargu to te 18 osób znowu wam wybierze na następną kadencję kolejną niedorajdę. I ludzie zacznijcie się wreszcie interesować tym co się dzieje.

 63. Do Jaszczwi na to wysypisko śmieci to tylko jeszcze czarną wywieść i po sprawie .Super artykuł na Jedlicze ,info. Redakcjo piszcie kiedy referendum ,Idę pierwszy,yola chciała odwołałać Radę a jej kres się zbliża ,Mieszkańcy w podzięce dadzą na Mszę tak jak dali pracownicy US jak odeszła.Są szczęsliwi W ratuszu tez zapanuje spokój ,Ludzie si ę zastanawiają skąd w nie tyle jadu./

 64. Nigdy przenigdy juz nigdzie i nigdy nie będziesz burmistrzem bo sie do tego nie nadajesz nie będziesz stosowac esbec metod wyzej ktos pisze prawdę

  1. Popieram . Trzeba ja odwołać w referendum i nigdy nie dopuścić do takiego stanowiska. Już dużo szkód narobiła. Wyzwalniała tak wykształconych i merytorycznych pracowników pozbywając ich często jedynego dochodu.

 65. „50-ta sesja zwyczajna Rady Miejskiej w Jedliczu” odbyła się 29 listopada 2017 r. w Urzędzie Gminy.
  Transmisja dostępna na jedlicze.org
  0:27 – Radnej Teresa Patla dziękuje za chodnik, kanalizację, prośba o remont dalszej części chodnika.
  2:11 – Radny Stanisław Twaróg dziękuje wszystkim, którzy przyczynili się do odnowienia pomników i grobowca Stawiarskich, prosi o wykonanie drogi i montaż kliku lamp.
  5:00 – Radny Ryszard Dziura dziękuje za wiaty przystankowe oraz za rozdawanie żywności.
  9:10 – Radna Jolanta Woźniak uzasadnia potrzebę funkcjonowania zbiornika p.poż. w Podniebylu oraz dziękuje pani Burmistrz za pozyskanie środków na jego remont.
  11:32 – Radna Ewa Okulska zgłasza zerwanie podbitki w Domu Ludowym w Chlebnej
  12:04 – Radna Wenencja Żychowska – dziękuje Pani Burmistrz i Staroście za chodnik przy ul. Sikorskiego. (100 krotne podziękowania)
  14:42 – Radny Jan Krajewski – dziękuje za remont drogi i prosi o ustawienie znaków.
  15:20 – Informacja Burmistrza, że za sprawy organizacyjne odpowiada Sekretarz Gminy i podziękowania dla niej.
  16:18 – Radna Anna Zaleszczuk odnosi się do pisma złożonego na poprzedniej sesji przez radną Krystynę Marć. Porusza sprawę nieobecności na sesjach radnych powiatowych. Odnosi się do poruszanych na poprzedniej sesji spraw oczyszczalni ścieków oraz kondycji finansowej JPGKiM.
  24:27 – Radny Ryszard Dziura odnosi się do wypowiedzi radnej Zaleszczuk.
  28:59 – Radna Krystyna Marć – popiera słowa radnego Dziury oraz odnosi się do wypowiedzi radnej Zaleszczuk.
  34:40 – Radny Stanisław Twaróg „odnosi się” do wypowiedzi radnych Marć i Zaleszczuk. Prosi o wyjaśnienie czy ta sama firma budowała chodniki na ul. Brzozowej i Sikorskiego.
  36:20 – Radna Wenencja Żychowska – tłumaczy radnemu Twarogowi sprawę chodników.
  39:45 – Radny Józef Tucki – pyta o zerwane lustro. Dziękuje za podsypanie poboczy.
  41:38 – Radna Teresa Patla – odnosi się do wypowiedzi radnej Zaleszczuk.
  43:10 – polemika radnej Zaleszczuk z radną Patlą.
  43:58 – Przewodniczący Woźniak odnosi się do wypowiedzi Radnej Zaleszczuk.
  45:36 –Radna Krystyna Marć pyta o możliwość połączenia ul. Nad Skarpą z ul. Kościuszki.
  46:36 – Sołtys Poręb Kazimierz Pec – pyta o projekt kanalizacji w Piotrówce, odnosi się do budowy
  kanalizacji w Porębach oraz dziękuje „za to, co zrobione już”.
  52:28 – Radny Ryszard Dziura – odnosi się do wypowiedzi sołtysa Poręb.
  55:44 – Radny Stanisław Twaróg o budowie kanalizacji.
  57:06 – Pani Zofia Biedroń (mieszkanka Poręb) –mówi o kanalizacji wsi Poręby. Pyta radną Żychowską o znajomość przebiegu drogi w Porębach, o której kiedyś wypowiadała się na sesji.
  1:00:25 – Radna Żychowska odnosi się do wypowiedzi Pani Biedroń.
  1:00:57 – Pan Waldemar Janas (mieszkaniec Poręb) – pyta Panią Burmistrz o kwestie budowy kanalizacji.
  1:04:19 – Pani Burmistrz odpowiada na pytanie Pana Janasa.
  1:29:55 – Pan Janas stwierdza, że wypowiedź Pani Burmistrz rozmydla jego pytania.
  1:31:44 – Radna Ewa Okulska odnosi się do spraw kanalizacji.
  1:34:52 – Polemika pomiędzy radną Żychowską a Panią Biedroń.

  PYTAM SIĘ CO SIĘ STAŁO PO TRZECH LATACH? Niech mi ktoś wyjaśni dzisiejszą postawę P. Burmistrz i Radnych Rady Miejskiej.

  1. Radni przejrzeli na oczy. Zobaczyli że są robieni w konia i na ich garbach buja się nasza Trzaskowski. Swoją drogą Pani Ania Zaleszczyk swoje przeszła w poprzedniej kadencji. Zupełnie niesłusznie. A Jolka tylko siedziała dumna, bo miała wojowników. A po sesji szła na górę i z każdego, nawet najwierniejszego drwiła i śmiała się.

   1. Zgadam się z Tobą, ze Panii Zaleszczuk „przeszła swoje” aczkolwiek to osoba z Komitetu Wyborczego pod jakże wymowna nazwą Wspólna Gmina. Jeżeli Pani Zaleszczuk szybko przejrzała na oczy co można powiedzieć o pozostałych Radnych?

 66. Pytasz co się stało ? Ja ci odpowiem.
  RADNI DALI SIĘ NABRAĆ NA PIĘKNE MÓWIENIE !!!!!
  Taka sama sytuacja była wtedy kiedy Jolanta Urbanik została radną . Wszyscy piali z zachwytu. Jeden radny nosił jej teczkę, drugi przynosił herbatkę, ktoś leciał po ciasteczka itp. Nawet tak zostali zauroczeni , że wybrali ją na Przewodniczącą Rady Miejskiej. Jednak po paru miesiaca zaczęli przecierać oczy. Skończyło sie na tym że ją odwołali z funkcji Przewodniczącej Rady a w uzasadnieniu podali że nie ma współpracy itp.
  Co mamy teraz ? Ta sama sytuacja tylko parę lat później.
  Osobiście nie dziwie się radnym że tak się zachowują. Dziwie sie, że tak późno przejrzeli na oczy.
  Ci wszyscy którzy tak wierzą w Yolande wcześniej czy później też dojdą to tych samych wniosków. Kwestia czasu. Nawet Zuzia z Piotrówki zmieni zdanie. Pani Ewa z Długiego też.
  Ile można ludzi mamić ? 6 lat stracone dla gminy. jak do tej pory to tylko propaganda. Zobaczcie jak inne gminy nam odjechały.

 67. RADNI DALI SIĘ NABRAĆ NA PIĘKNE MÓWIENIE !!!!!
  Pięknie to nazwałeś, dowodzi to. że Ci ludzie nie rozumieli tego co słuchali i byli nieświadomi za czym głosowali. Nie chce nikogo obrażać ale odpowiedz sobie sam jaki poziom oni reprezentują?

  1. W 100 % zgadzam się z tobą. Yolanda wykorzystuje bezradność radnych spowodowaną brakiem elementarnego pojęcia o roli jaka pełnią, nie mówiąc już o rozwoju gminy.Z resztą Yolanda nie wiele wiecej wie na ten temat. Jak w poprzednim wpisie mówiłem nadrabia gadaniem. Wystarczy z uwaga posłuchać chociażby sesji absolutoryjnej. Radni zadali mnóstwo pytań, a ta mówiła godzinami nie udzielajac konkretnej odpowiedzi. Najlepszym przykładem było proste pytanie zadane przez radnego Lisowskiego.
   W poprzedniej kadencji Pani Zaleszczuk też na początku dała się nabrać, ale już po paru miesiacach widać było że się zreflektowała. Wynika to zapewne z tego że radna Zaleszczuk jest osobą bardzo dobrze wykształconą, ścisły umysł i chęć systematycznego pogłębiania wiedzy.
   Mam takie wrażenie, że radni przez pierwsza kadencję nie za bardzo wiedzieli nad czym głosują.
   Totalnym nieporozumieniem jest pełnienie funkcji Przewodniczącego Rady przez Piotra Woźniaka. Śmie twierdzić że gdyby dziś zrobił mu ktoś test na znajomość Statutu Gminy to by go na pewno oblał. To on jest odpowiedzialny za te całe cyrki. Gdyby panował nad przebiegiem obrad zgodnie z regulaminem to by nigdy nie dochodziło do takiego tragi-kabaretu.

 68. Czy to prawda że w Piotrowce mieszkaniec na zebraniu płakał ze musi płacić za smieci 30 z?dla burmistrza 30 to pikus a jak chłop może niema ani grosza to się rozplakał

  1. Mieszkaniec płakał ze wzruszenia że ma taka wspaniała władze. Protokołował aż wreszcie zabrał głos i tak popłynął z zachwytami, że aż się wzruszył i rozryczal. A to nie byle jaki mieszkaniec bo życiowy partner radnej Zuzi. I to jest dramat, ale też przykład na to jak manipulant potrafi omamić człowieka. Całe rodziny. Szkoda mi szczerze tego pana i innych jemu podobnych, gdyż otwieranie oczu w tak zapatrzonych wypadkach będzie bolało w dwójnasób. I to są stalinowskie, wręcz beriowskie metody.

  1. I dobrze że się wstrzymali bo nie wzięli udziału w tej rzezi która Zuzia z Jolka urządziła mieszkańcom. One dwie wyłącznie.

 69. Nie rozumiem jak możesz usprawiedliwiać podstawy Radnych. Wydajesz mi się osobą, która rozumie bez niepotrzebnej spekulacji istotę sprawy. Omamić może tylko i wyłącznie ktoś człowieka o niskim poziomie intelektualnym. Myślący człowiek nie da się omamić.

  1. Ale ja w takiej sytuacji, szantażu do jakiego posunęła się urbanik z prezesem komunałki też bym się wstrzymała. Osobiście dziwię się Zuzi, która była za podwyżka. Gdyby Zuzia miała swój rozum też by się wstrzymała. i niech sobie jola szaleje. Oczywiście że przy jasno postawionych sprawach głosowanie hast tak albo nie. Ale w takich karczemnych manipulacjach, gdzie wiadomo e jest i drugie i trzecie i kolejne dno, też bym palców nie moczyła. Za śmieci odpowiada wyłącznie jolka i ten z jpgik. Jolka teraz chodzi i opowiada że od stycznia potanieją śmieci. I wspomnicie który je słowa, że do końca roku będzie forsować kolejna podwyżkę, bo komunałki leży na łopatkach. Tu jest pies pogrzebany. I nie to że nie wiedzą co robią radni, tylko są ostrożni, bo tyle razy ile ona ich sorry ale wyruchał, to jazdy by szukał podstępu. Z nią procedowanie to jak gra w papier, nożyce, kamień.

 70. Dlaczego śmieci są tak drogie ? Odpowiedż macie w artykule na blogu Nasze Jedlicze. Artykuł z 2 września pt.”. Mleko się wylało czyli o śmieciach w Gminie Jedlicze – AKTUALIZACJA”.
  Żadni radni nie sa odpowiedzialni za podwyżkę cen śmieci. odpowiedzialna jest Jolanta Urbanik która dopusciła do tej sytuacji. Ten niby prezes nie ma pojecia o zarządzaniu taką spółką. Efekty widać a gdyby ktoś się konkretnie zainteresował jak jest zarządzana spółka to by wszystko było jasne.

 71. U nas w Potowce na zebraniu jedna dziekowala nie wiem za co? przecież zrobił wszystko poprzedni Burmistrz a radnym był p.Chochołek te podziękowania nie były szczere tylko ze strachu ten co płakał to ze szczęścia ze ostatnie zebranie z obecną )))

 72. Nie do końca zgadzam się z tymi komentarzami. Dlaczego śmieci są tak drogie ? Artykuł na blogu nie wyjaśnia wszystkiego.
  Obecnie obowiązujące wysokie stawki za odpady komunalne są wynikiem braku reakcji radnych na poczynania Burmistrza. Kto jak nie radni pozwolili na zawarcie umowy in -house z JPGKiM.
  Na odbiór odpadów komunalnych powinien być ogłoszony przetarg nieograniczony który wyłoniłby wykonawcę z najkorzystniejszą ceną. Ościenne gminy tak postąpiły i maja stawki niższe..
  Zamówienie z wolnej ręki które zastosowano w naszej gminie jest niekonkurencyjnym trybem udzielenia zamówienia publicznego. Nie dochodzi w nim do porównywania ofert i wyboru najkorzystniejszej z nich. Tryb ten pomija takie zasady zamówień publicznych jak konkurencyjność i równe traktowanie wykonawców. I właśnie ze względu na swój charakter powinien być stosowany wyłącznie w sytuacjach, gdy zastosowanie trybów podstawowych byłoby bezcelowe (np. jedynie jeden wykonawca jest w stanie spełnić wymogi zamawiającego). Gdzie była rada gminy z komisją rewizyjną na czele , ze dopuściła do takiej sytuacji?

  1. Między innymi cena śmieci ratuje JPGKIM. WŁAŚNIE NA BLOGU TEN JEDEN DOKUMENT POTWIERDZA TO.

  2. Hola, hola! I tu właśnie wchodzi element element nieczystej gry, jaką prowadzi Jolanya. Gdyby chodziło wyłącznie o wysokość stawki, to żaden radny nie miałby oporów, żeby odstąpić od umowy wewnątrzzakładowej z JPGiK. Ościenne gminy nie mają swoich spółek handlowych, własności gminy, to mają wolną rękę w ogłoszeniu przetargu i wyboru oferty. A tu? To ejst nasz moralny obowiązek utrzymać komunalną!!! – grzmiała na sesji Urbanikowa. – Chcecie pozbawić dzieci pracowników komunalnej środków do życia!!! – nie było tak?
   Papiery, zdrowy rozsadek , świadomość kosztów, to jedno, a wojna na emocje to inna rzecz.
   Stawianie teraz po raz kolejny radnych pod murem jest absurdem. Ci którzy dążą do obarczenia rady odpowiedzialnością za śmieci jak widać ulegają przemożnemu wpływowi Jolki, która wraz za łamagą prezesem doprowadziła do takiego stanu spółkę, że leży i nie wstanie.
   Nie popieram stanowiska osób, które w tej chwili dołączają bezmyślnie do teorii uknutej przez burmistrzynię, że rada jest głupia i dlatego, że się nie zna, to podpisała co jej posunięto.

   Tak nie jest. Nie da się napierniczać na każdego i z każdej strony i prowadzić siedem wojen na raz. Wojna jest jedna. Wróg też jest jeden.

   I czekam na film z sesji specjalnej.

 73. Tak, ja to potwierdzam. Ale do tego dopuścili radni którzy pozwolili na taki tryb zamówienia.

  1. Jeśli mozna jeszcze raz.
   Wszystkie uchwały ktore Rada głosuje są autorstwa burmistrza. Do tej pory chyba tylko jedna była autorstwa radnych a dotyczyła wynagrodzenia burmistrza.
   Burmistrz PROPONUJE rozwiązania zawarte w uchwałach. Biorąc do tego zdolności krasomówcze burmistrza i niezbyt wysoki poziom IQ wiekszości radnych , burmistrz ” przepycha ” to co chce. W tym przypadku zaproponowała in-hous tak to tłumacząc że oni łyknęli to sądząc że bedzie to z korzyścią dla gminy ale i dla mieszkańców.
   Oczywiście radni nie są tu bez winy, ale propozycję złożyła burmistrz.
   Można się zastanawiać co by było gdyby przegłosowali na nie. Otóż napisała by na nich kolejne pismo do RIO i głosiła by mieszkańcom że znów poniesie cenę bo radni nie przegłosowali.
   Zastanów się dlaczego do tej pory burmistrz nie przedstawiła radzie takiego regulaminu który podobnie jak w innych gminach pozwoliłby na obniżenie ceny za śmieci.

 74. Ten niezbyt wysoki poziom IQ większości radnych jak to delikatnie napisałeś doprowadził do tego co mamy w samorządzie jedlickim.
  Jeżeli głosuje się nie wiedząc za czym, i łyka się wszystko co ktoś podsunie to trzeba krytycznie również spojrzeć na siebie.

  1. Panie bezstronny chciałbym znać wysokość Twojego IQ , ta krowa co dużo ryczy mało mleka daje i bardzo mądrą udaje. Powiem tak mądry Polak po szkodzie – po fakcie każdy gieroj!!

 75. Skończcie z tym zaglądaniem ludziom w IQ. Ti jest gmina miejsko wiejska a nie Sorbona.

 76. Obejrzyjcie plizzz sesje nadzwyczajną. Tam IQ Jolanty, na poziomie Sharon Stone. I co z tego? No i co? Wszystko w rozpierdolu, chamstwo na sesji, łgarstwo. I co z IQ, jak ono idzie w kierunku niszczenia gminy.

 77. A ja wam powiem , że obserwujac poczynania burmistrza śmie stwierdzić że ta kobieta oprócz tej jak to mówicie kwiecistej mowy nic poza tym nie prezentuje.
  Nie ma pomysłu na rozwój przestrzenny gminy, obce jej sa pojecia z planowania zabudowy miejskiej i poza jej obszarami. ponadto nie ma kompletnie pojecia o finansach samorzadu. Ta kobieta jest tylko aktorką. /efekty widać. Zadajcie jej konkretne pytanie to wam nie odpowie.

 78. Posłuchajcie co wyrabia burmistrz na sesji nadzwyczajnej. I co z tego IQ, jak to samo zło.

  1. Pani Kusiak powinna wziąć dobrego adwokata i zrobić z tym porządek.
   Mieszkancy słuchajcie nagrania z ostatniej sesji !!!!!

   1. Bo nasza pani burmistrzyni jest najprymitywniej na świecie zazdrosna o Panią Kusiak. O to, że Pani Zosia jest niezwykle urodziwą i naturalną kobietą. Nie musi wieszać na sobie pół pensji, żeby się wyróżniać. O to, że Pani Kusiak jest kobietą niezależną, samodzielną, a do tego pogodną. O to, że Pani Kusiak jest dobrym człowiekiem , który ma do tego siły na wolontariat, prace społeczne i co najlepsze nie afiszuje się tym. I wreszcie najważniejsze, burmistrzyni jest wściekle zazdrosna o każdą relację z byłym włodarzem. To jest obsesja, niespełniona miłość, od której jak widać był tylko krok do nienawiści. Żadne tam mosty, drogi. Tu chodzi o najprymitywniejszą babską zazdrość.

    1. Specjalnie przejechałem jedną i drugą drogę w Moderówce, znam tą miejscowość- tam się urodziłem. Gołym okiem widać która droga jest bardziej przydatna mieszkańcom i która jest w gorszym stanie. Sam argument że przy jednej mieszka Radna jest śmieszny, nawet tak bezpośrednio nie mieszka przy drodze spornej. Ilość mieszkańców która korzysta z obu dróg jest niewspółmierna 6-8 gospodarstw przy drodze popieranej przez panią Burmistrz i około 40 gospodarstw przy drodze popieranej przez Radną. Nawet stan drogi jednoznacznie na korzyść Radnej.Więc o co tu chodzi , czy to personalne rozgrywki? czy to nie spełnione aspiracje niektórych osób, ale to wszystko nie może być kosztem mieszkańców i w tym wszystkim udział bierze WŁADCZYNI – to ją całkiem jako gospodarza eliminuje!!!

 79. Źle świadczy o Pani Kusiak jeżeli ma jakiekolwiek relacje z byłym TW Zibi Mars. Nie powinna się przyznawać do takiego towarzystwa. Ale jak jest sterowana przez niego bo sama nie potrafi zaistnieć to musi słuchać jego wskazówek.

  1. Bardzo dobrze to świadczy o byłym burmistrzu. Ludzie go szanują, nie musi siedzieć w bunkrze obroletowany z góry na dół, ludzie się go pytają, on chętnie służy radą. A Jola szósty rok siedzi i pól człowieka z własnej i nieprzymuszonej woli przy niej nie ma. Sam jasyr. I może chciałaby coś znaczyć, a tu zero posłuchu, bo i zero pomyślunku.
   I dlatego good bye, arriverderci, praszczaj.

   O żebyście na łbach stawali, to Sanocki, czy Rostek byli, są i będą. A dlaczego? A dlatego, że zrobili dla gminy i ludzi tyle, że się nie da wymazać.

   A ty jeden z drugim to zamiast tu pierdolca ćwiczyć idź płytki układać.

 80. Jolanta i te jej przydupasy do pięt im nie dorastają. W jednym są lepsi.. W szkalowaniu, knuciu, obrażaniu.
  Burmistrz musi odejść ale z hukiem jej należnym.

 81. Tamci budowali a ta niszczy, patrz szkoła ludowa,.
  Co się dzieje z domem ludowym w Jaszczwi? Podobno gnije po renoncie

 82. ona celowo małą litera nie umywa się do Sz P KUSIAK P Sanockiego SzP Rostka Szanownej Rady. Tak jak piszecie , Na miejscu P, Zosi poszłabym z nią do s ądu ona wszystko zniszczyła Przegrałaby kolejną sprawę.Na następne zebrania przyjedzie prywtnym samochodem bo słuzbowy już ma zabrany a wyjedzie na wózku dl lalek bo tam się zmieści. Elegancko jej powiedział P Twaróg że to nie jest carat.Juz nie wspomne o P Wenie P ryszardzie P LIPCE i innych RADNYCH jak jej mówia prawdę Jakby miałatroche honoru to by jużdawno odeszła ale pytanie dokąd . Opinie ma już strasznie naganną i tym samym robi gminie wstyd na cały świat to nie jest człowiek.

 83. do Szczery-to JU nie dorastasz do pięt pod każdym względem Merytorycznym! do Pana Sanockiego Pana Rostka i pozostałych zwolnionych pracowników masz już 50 lat kształcenie i nauki pozyskałas w jakichlatach?nie niszcz Ludzi którzy są oddani dla naszej małej Ojczyzny Gminy Jedlicza odejdz bo mamy cie już DOŚĆ

 84. W życiu publicznym wysoka moralność, etyka, nie ma miejsca w życiu publicznym dla osób, która czerpały korzyści finansowe np brała pieniądze od SB za informację donosy itd są wg mnie skonpromitowane
  To słowa m.in nasze prezydenta sp. Lecha Kaczyńskiego chodzi o jakość życia publicznego

  1. Zofi ales ty głupia. podpisujesz się Zofi a przecież wiadomo kim jesteś. Wyluzuj, wypij ciepłą herbatkę bo jutro bedzie mega news.

 85. Oj tak, oj tak droga Pani święte słowa, święte słowa! potrzeba

  osób o nieposzlakowane opinii tak to prawda.

  1. w takim razie Jolanta musi odejść. Opinie to ona ma fatalną. skrzywdziła wiele porządnych osób. Moga to poświadczyć jak po nocach przez nią płakały

 86. Takich przypadków jak Twój już się nie da leczyć małą czarną biedna istoto z Jaszczwii.

 87. Do Zofi =burmistrz gdyby żył Prezydent Lech Kaczynski na pewno w Naszej Gminie nie byłoby tyle nienawiści i podziałów

 88. Do Zofi wierzę mocno że obecni decydenci odsuną Cię od zarządzania gminą bo takich nietrafionych inwestycji Nigdy Nikt nie wymyslił np.dps w Zarnowcu i 30zl za śmieci

 89. W rynku praca wre. Dwóch panów podkaszarką wykasza trawę na chodniku. Trawa już tak urosła ze tylko podkaszarką można ja usunąć. A w zaciszu gabinetu pewna pani ma to gdzieś. Mogła by wyjść na chwile i się przespacerować. Usłyszy parę konkretnych zdań od mieszkańców za zakurzenie okien i całej okolicy.

 90. Czy ja dobrze zrozumiałam, że jedno z modernizowanych przejść przy skrzyżowaniu Dubisa/Tesiąclecia zostanie przeniesione ma koszt gminy, pod kontem prywatnego przedszkola?

  O !

   1. Wy tu durniów znowu z ludzi zrobiliście. Przejście dla dzieci przy szkole i drugie przy skwerze też się kwalifikowało.

    Czemu przejście przy przedszkolu Pudla i Pietruchy? Do odbioru potrzebne?

 91. Pani na sesji siedzi na górze to na rynek ani tyle nie wyjdzie dla mnie to dziwne z radnymi na sali obrad jej nie ma a po zebraniach jeździ uważam że gok gosir na czas epidemii powinni pozostac na urlopie bezpłatnym a burmistrz 1/2 etatu bo nie mają tyle pracy co przez poprzednie lata

 92. Niech ona mówi po ukraińsku to ją nikt nie zrozumie albo niech wcale nie mówi Czepiła się P .Zosi że nie wie cokolwiek Na wcześniejszej sesji kierownik gops pokazała swoje dożwiadczenie wtym że na pytanie P Ryszarda nie umiała odpowiedzieć ile ma pracowników Tak wychodzą przyjęcia bez konkursów po znajomości rodzinie przykład wielkiej asystentki rodzinnej na nic się nie znającej tylko ludziom dokładać problemów To musi jak najszybciej skończyć .6 lat w plecy ,Wczoraj była sesja w CHorkówce trwała ponad godzinę Wszystko sprawnie aż milutko oglądać a tu zawsze przez nią cyrki Ona powinna brać dober tabletki na pamięć Wszystkich poucza . N iech sobie weżmie lusterko i pouczy samą siebie Szlag człowieka na to wszystko co czyni trafia. Za poprzedników to G mina była w porządku, Tak jak P K usika mówiła którą całkowiecie popieram przed wyborami żeby wepchać się na fotel obiecywała złote gruszki na wierzbie mieszkańcom a teraz co czyni.

  1. Wtedy śmieci były za drogie po 7,50.Mowila że będzie taniej. Teraz po 30 i straszy ze może być drożej.

 93. Ona nie wyjdzie do ludzi bo się boi własnego cienia .Dobrym przykładem jest prowadzenie sesji.Góra dół to co ona wyprawia to przechodzi ludzkie pojęcie.Na każdym kroku widać jej nieróbstwo .Dobrze wie że Mieszkańcy ją nieładnie napiszę dopadną Na zebraniach wyleci tak jak w Potoku. Jak ona jako gospodyni ma taki porządek w domu to pożal się Boże.

  1. Czy ktoś wie coś o zebranych podpisach o odwołanie Rady , termin miną . Mają potrzebną ilość czy nie? Jakoś dziwnie cicho w tej sprawie.

 94. A czy ktoś wie co z wodą w Jedliczu, czy będzie dzisiaj. Jest awaria a strona gminna milczy, tak najlepeij.

  1. Bo dla nich najlepiej milczeć. Pani z Jaszczwi ma swoja studnie to ją ty nie obchodzisz.

 95. Od dziś wybijamy się na wolność.

  Komitet zbierający siły przeciwko Radnym poległ.

  Słuchajmy co mówią nasi Radni. Teraz tylko wspólna praca. I będziemy wolni. Jeszce chwila.

 96. A Jolce rano wytłumaczę co znaczy transgraniczne. Przyda się jej przed wylotem.

 97. Oj ptaszku jak mi przykro chyba nie wytrzymam z rozpaczy 🙁 Nie udało się zebrać podpisów potrzebnych aby radnych odwołać uuuuuuu jaka szkoda

  1. Ptaszek porażkę na pandemie zrzucił, a druga sprawa jak taki człowiek ma prowadzić przedszkole. Kto wyraził zgodę na umieszczenie w tym budynku który w czynie społecznym był budowany. Co kościół na to ? jak on tylu Radnych niesłusznie szkalował- przecież to woła o pomstę do n….eba.

  1. GOSiR i GOK powinien mieć jednego dyrektora już dawno , a tym bardziej w czasach pandemi. Myślę że Rada na najbliższej sesji poruszy ten temat. Ja też bym chciał zarabiać 4-5 tyś za wypicie kawy i czasami coś tam jeszcze , poplątanie się chwile po Gminie i w teren a ludzie za 2 tyś ciężko pracują.w zakładach pracy.

 98. Mam nadzieję że radni w końcu poradza sobie z tą instytucja. tu potrzeba porządnego dyrektora a nie majstra od kiszenia ogórków.

 99. Czy nastąpią zmiany w statucie GOK czy będzie nowy konkurs czy radni zostali wprowadzenie w błąd w sprawie aktywności filii GOK w Jaszczwi?

 100. Jeszcze nigdy nie było takiej klapy kompletny zastój zero w GOK jak w ostatnich 6 latach poprzedni dyrektor GOK znał się ma muzyce prowadził imprezy nie jakal się nie był pif wpływem i miał klasę

  1. Teraz Jolanta chce zrobić Jerzyka dyrektorem GOK z pominięciem konkursu. Wszystko miało być takie transparetne. WŁAŚNIE WIDAĆ TĄ TRANSPARENTNOŚĆ.

  1. Tak ale na sam koniec chcą się jeszcze dobrze poustawiać nawzajem ,Jeszcze zostanie dyr przedszkola ,to dopiero pani która najwięcej szkody robiła dzisiaj wiem że Burmistrz Sanocki miał rację pozbawiając ją stołka a tak płakała jaka to ją krzywda spotkała. Dwie Radne uwierzyły i podały jej rękę i
   co w zamian – świństwo i podjazdy kablowanie . Ważne że siostrunie zatrudniła bardzo buńczuczną osobę .

   1. Myślę a nawet jestem pewna, że to pomówienie.
    skończy się w sądzie. Będę dyrektor namawiać do tego kroku. Wpierw prokuratura by się dowiedzieć kim jesteś a potem dalsze kroki. Dość obrażania i pomawiania.

  2. Szanowna Pani słyszałem jak Pani zdołowała vice w Moderówce, szkoda że to nie królową. Jednak dziś na sto będzie w Jaszczwi i miała by Pani okazję ja zdołować w swojej miejscowości. Z chęcią bym chciał coś takiego zobaczyć i przeżyć. Jest Pani wielka.

   1. Jestem w szoku że komuś mogą się podobać takie bzdety jakie wypowiada ta Pani. Moderówka zeszłaś na psy ale mówią jaki Pan taki kram.

  1. Jeśli burmistrz organizuje spotkanie to w obowiązku powiniena w nim uczestniczyć a nie wysługiwać się zastępcą. To brak szacunku dla mieszkańców. Często mówi, że szanuje ale nie łudźmy się ona tylko mówi. Ta Pani kłamstwo i obłudę na wypisane na twarzy, wystarczy tylko dobrze popatrzeć, bo wielu nabrała na tą swoją pseudo dobroć. Mieszkańcy, trzeba uczestniczyć w zebraniach to władzę poznacie na żywo. Tylko obietnice i fałszywe uśmieszki. Nie oczekujcie, że dotrzyma słowa. Ona nie zna słowa honor. Nawet przeciw Radnym, co razem startowali chciała zrobić referendum. To nie jest gospodarz, to nasza wspólna porażka.

   1. Chciała odwołać radnych wysługując się Pudlem. To nie jest osobą godna funkcji burmistrza.

  2. Ten Pan sam się zdołował nabierając się na zaszczytną funkcję, a nie mając bladego pojęcia o samorządzie. Ten pan sam się zdołował pisząc zawiadomienia na strażaków. I jest bidny, osierocony bo jego też oszukano. A Joli przygotowałam dziś inna niespodziankę.

   1. Nie tak dawno przytaczała Pani sprawę ciasta wielkanocnych. Czy coś szerzej w tej kwestii może Pani podać

    1. Bardzo jestem ciekawy co Apokalipsa wypieka na Święta Wielkanocne.. Może ma jakiś przepis na ciasto, chętnie upiekę i poczęstuję . HaHaHa

 101. My mieszkancy musimy skończyc już z tą farsą. Radni róbcie referendum a my odwołamy tego nieudolnego burmistrza.

 102. Co to u Was za urzad? co za Burmistrz? wazne sprawy ludzi pilne załatwiane przy wejsciu a odpowiedz za kilka dni to jakiś cyrk przyjedz do nas do sarostwa pani Burmistrz to zobaczysz jak petenci są zalatwiani

 103. Kultura w jedlickim GOK ? co się dzieje? Kto i ile otrzymał z okazji swieta plonów? dlaczego nie jest to czytelne tylko dla swoich? Tak dluzej nie moze być!!! Oczekujemy dyrektora GOK-u który wszystkich zachęci do pracy na recz gminy niezależnie kiedy i gdzie się urodził.Dyrektor GOK powinien znać adresy wszystkich koł K GW i sprawiedliwie traktować

 104. Raport nRajgorszy jaki mozna stworzyć ,Radni ją super skrytykowali Widać zasługi jej co ciągle powtarza pracę jej merytorycznych pracownikówać,Najgorsza gmina w Polsce,Należy się przyglądnąć jak ona zachowuje się na sesji.Głupie uśmieszki itd, Dobrze piszecie .Kandydat na burmistrza powinien mieć badania psychiatryczne.Szanowna Rado wielki szacun dla Was , Życzę cierpliwości . Jużnie długo wszystko będzie dobrze.

 105. Jedyna gmina w której sesje trwały do 1 30 jedyna gmina w ktorej do godz 1 30 byli kierownicy w pracy jedyna gmina gdzie zamknięty DPS jedyna gmina w której odeszło 50%pracownikow to jedyna gmina w ktorej osmiesza się radnych i nie tylko jedyna gmina w której mieszkańcy płacą 30 zl za smieci to jedyna gmina w ktorej burmistrz wyjaśnia ze przyczyną tego jest troska o mieszkańców

 106. Jedyna gmina w której radni sami się ośmieszają glosując za podjęciem uchwał a później z tematów podjętych uchwał się wycofują – przykład Przebudowa ul Naftowej, Rewitalizacja Rynku w Jedliczu i wiele innych.

  1. Jak i zakup placu po targowicy gdzie inwestorzy mieli się bić o ten plac i co .Dama poradziła postawić słupki żeby ludzie w niedzielę nie parkowali i co stoi do dnia dzisiejszego to są panie FAKTY. Tu cisza . Pudel w zamian miał dostać dom katechetyczny na przedszkole czy te posunięcia są dla dobra Gminy czy to NEPOTYZM w czystym wydaniu – ale i to wszystko do czasu.

 107. Radni przyjęli drogę do remontu ale gdy okazało się, że podrzędna droga ma kosztować 2,5mln (w tym wkład własny ponad milion) wycofali się i słusznie przerzucając środki na bardziej palace potrzeby mieszkańców

 108. ul. Naftowa nie jest podrzędna drogą, jest drogą która spełniała parametry drogi publicznej które kwalifikowały się do dofinansowania. Wyliczyłeś – Gmina Jedlicze mogła dostać dofinansowanie w wys. 1,5 mln zł. Jedyna gmina która z tego nie skorzystała, wniosek o dotację oceniony był pozytywnie. Zadanie było ujęte w zestawieniu o dofinansowanie. Zaznaczam, że nie mieszkam przy ul. Naftowej.j

  1. No i co z tego że było ujęte.
   Budżet ma ograniczone możliwości. Do tej drogi trzeba dodać nie milion a 1,25 mln. to nie jest byle jaka kwota. na rozbudowę szkoły w Długiem która ma kosztować podobna kwotę burmistrz zadanie rozłozyła na 3 lata. Oczywiście bez wyposażenia. Czyli potrwa to z 5 lat. Wy nagle już chcecie droge za 2,5 mln . Chyba warunki lokalowe dla dzieci są ważniejsze. a swoją droga to JU wydała na oficyne i dom ludowy ponad 5 mln . To jest ok ? Mogła wam dwie takie drogi zrobić.

   1. Gmina Jedlicze nie składa się tylko z miejscowości Jaszczew i tam ma być lokowane 50% środków gminnych – składa się przypominam FAKTOM z 15 miejscowości!!!!!

  2. Droga gdzie kilka osób zakupiło działki i było mocno zainteresowane w remont tej drogi-powiem delikatnie{ przyjaciele znajomi od wspólnych poczynań} może mieli obiecane że na pewno inwestycja będzie realizowana stąd taki szum o tą drogę.

 109. Tego przewodniczącego Wożniaka to sobie wymieńcie. Kiepściutki, pary nie dał. Co to za facet.

 110. Poza tym że nie potrafi wypowiadać się i zająć obiektywnego stanowiska to pisma jakie pisał to obciach i kompromitacja gminy do Fakty to ze mieszkasz w Jaszczwi to nie znaczy że masz wyczyścić budżet gminny i pozostałe miejscowości mają ci bic brawo

 111. Ona chce żeby miliony do Jaszczwi? 💪💪ma odpier…oficyne i dom ludowy to tam niech działa razem z dyrehtorem bo nic nie robią tylko kasę wypie…….i za co biorą co miesiac kasę?

 112. Radni do końca kadencji nie powinni do Jaszczwi dać ani jednej złotówki.
  koniec z tym pompowaniem kasy w Jaszczew.
  poprzedni burmistrz wybudował im prawie całą kanalizację, odrestaurował szkole i przedszkole, wybudował ośrodek zdrowia a nawet zamknął wysypisko. potem mu podziekowali w głosowaniu .
  Jolancie też podziękują 🙂
  Radni powinni wyliczyć ile kasy poszło na która miejscowość i tak dawać.
  Ci z Naftowej to trochę pokory. Myślą że krzykiem załatwią prawę. Trzeba rozmawiać a ich przywódca JU tego nie robi.

 113. Szanowni Państwo ja wiem że chcecie na siłe mieć ta drogę ale musicie zrozumieć że gmina Jedlicze to nie tylko Jaszczew i ulica Naftowa.
  Rozumie, że obiecano wam tą drogę . Przecież angażujecie się chociażby w komitet referendalny. No, jak przypuszczałem nic z tego nie wyszło. To wszystko miało być w jakiś sposób wynagrodzone.
  W gminie jest jeszcze 10 innych miejscowości w ktorych problemów drogowych tez jest bezliku. Ludzie też płaca podatki i też oczekują.
  W Jaszczew od zarania dziejów pompowano pieniądze i przyzwyczailiście się do tego że zawsze tak będzie. Nie będzie !!!!
  Wasze apetyty rozbudziła JU ale musicie się obejść smakiem.

  1. Bojówkarze Joli są tak bardzo manipulowani, że tylko czekać, kiedy przejrzą na oczy, to fikną.

   Osobiście byłam świadkiem szaleństwa kobiety napuszczonej, a wprowadzonej w błąd, przez Urząd, która walczyła o drogę w Moderówce sadząc, że albo jej droga będzie zrobiona, albo inna. I co sie okazało? Obie drogi mogą być zrobione. O tak samo jest z Naftową. I nie pieklijcie się ludzie napuszczani prze Jolkę, bo ona tylko żyje takimi wojnami. I ten sportowiec co wczoraj wyskoczył w Jaszczwi, to niech mniej szumu robi, a zapyta się porozmawia z radnymi, bo wiecej pan z nimi ugra niż z upadłą władzą.

 114. RACJA!Radni powinni podsumować jakie i ile otrzymały miejscowosci za burmistrz Urbanik wowczas mieszkancy będą świadomi jaka jest sprawiedliwa Urbanik i działa dla dobra wsystkich;))

  1. A ile ogryżli niektórzy pracownicy Gminy ile znajomki nagród w różnej postaci dostali, nic wiele nie robiąc lub wcale- a może by tak dokładnie rozliczyć dni Jedlicza porównując do innych gmin, porównując wpływy ze stoisk i koszty zespołów?? WARTO !!!!

 115. Jak masz pieniądze! jak masz pieniądze jesteś w dzisiejszym świecie coś wart, jak nie masz to nic np nie stac Cię na adwokata. Ludzie zawistni i zazdroszczą tym, którym się wiedzie powodzi

 116. Dlaczego również nikt nie wspomni o kolejnej prawej ręce jolki , kolejnym za-cy z Ośrodka Zdrowia może dlatego że jest wspaniałym mężem opiekującym się chorą żoną, wspaniałym ojcem, świetnym lekarzem i za-cą dyrektora, który dba o o rozwój przychodni i swój personel.

 117. Kultura na bakier. Chce Jerzyka bez konkursu zrobić dyrektorem. to jest ta transparentność ?

 118. Nie tylko kultura do naprawy. po tej władzy wszystko musi przejść rewitalizację.

 119. Opinie pozytywną otrzyma poprzedni dyrektor GOK znał się na muzyce często przygrywał potrafił prowadzić imprezy aż miło było Jerzyk może sprawdziłby się w innej roli ale nie dyrektora GOK-u

  1. acet od kiszenia ogórków i kapusty zostanie dyrektorem GOK w 15 tysiecznej gminie. Kompromitacja tego kto go powoła.
   Teraz zasłania się kołami gospodyń stawiając ich w nie komfortowej sytuacji.

   1. Facet po liceum ogólnym – poczytajcie jakie wymogi powinny być postawione na dyr. GOK przynajmniej studia kierunkowe jeżeli jest powołany bez konkursu . Pani burmistrz wystawia sobie opinie rzetelności i pracy dla dobra Gminy tym powołaniem. Przy referendum mieszkańcy tego i wielu innych NEPOTYZMÓW nie zapomną. Myślę że Radni i tym problemem dadzą sobie radę i pan J…..K długo nie posiedzi na tym stołku.

 120. Czy ktoś może udzielić odp na pyt. co wspólnego maja Stojowscy z Jaszczwi z bitwą warszawską?

  1. Oraz co ma wrzesień do bitwy warszawskiej? Czyżby w sierpniu wesela były we dworze ważniejsze?

   1. Zamiast zgłębić, poszerzyć wiedzę, chociażby na temat Stojowskich, to będzie emitowany np film kicz Hoffmana, kolejna wtopa GOK, tyle dobrze, że kiszenie się nie odbedzie

 121. ten po liceum podobno coś skonczył. Miałe pare podejść . Trzeba dopytać jaki to temat pracy licencjackiej miał na obronie.

 122. Teraz dopiero skończył? piórka już srebrne i co on może w GOK? nie oczekuję już nic będzie tylko wesolutko jak do tej pory

  1. Dzisiaj licencjat można skończyć bez problemu – wystarczy się zapisać być na kilku wykładach i w dobie pandemii zdać zdalnie egzamin. Dlatego absolwent aż 6 lat uczęszczał i dopiero pandemia go uratowała . Ale kto zdawał egzamin???

   1. To teraz dostanie pozwolenie na degustowanie mocnej herbatki rano i w południe a po południu razem hulaj dusza.

 123. Warto poczytać nasze jedlicze kilka razy poczytano bo nie wierzono ze to się dzieje w gminie ludzie jak poczytajcie to zrozumiecie dlaczego tak nas ogrywaja

  1. BRAWO !!!,, świetny, tekst i wywód na naszymjedliczu. Tak można „obrazowo” trafić do odbiorcy, aby wszyscy wyznawcy burmistrza wreszcie zrozumieli, że wierzą w boginię nieprawdy, obłudy, kłamstwa, pomówień, manipulacji , szyderstwa i drwiny względem drugiego człowieka. Radni poznali się na niej ( szkoda, że późno,mogli wcześniej ) i przestali jej wierzyć i słuchać. Dlatego jest na nich taja wściekła i mści się na nich ile tylko wejdzie. Duszę by chyba zaprzedała, żeby jej było na wierzchu. To po prostu bardzo zły człowiek, któremu się całkowicie pomyliły role. Należy jedynie patrzeć na fakty, wyciągać wnioski a one nasuwają się same, tak np jak ten tekst na blogu ( wystarczy tylko klocki poskładać i wszystko jest jasne, jak nie wiadomo o co chodź to chodzi o władzę, prywatę i o pieniądze).

 124. Niech to szlak trafi. Płacimy po 30 złotych za śmieci a ci za posiedzenie przy kawie i ciastkach prawie dwa tysiące brutto !!!!
  Ludzie opamiętajcie się.

 125. Tak , tak skończył Uniwersytet Trzeciego Wieku ze specjalizacją kiszenia warzyw ogrodowych.

  1. Ile środków zewnętrznych na interesujące projekty pozyskał GOK w Jedlicze? Ile ciekawych inicjatyw uzyskało dofinansowanie? pytam sporo tylko czy radni podejmą?

 126. Miło się czyta ten tekst na blogu, widać kto uprawia prywatę. Pewnie na zebraniu w Jaszczwi ten wierszyk czytany przez jednego członka Rady Sołeckiej, właśnie odnosił się do naszej burmistrzowej. Szkoda że tego nie przewidziała bo pewnie by zakazała odczytu. Brawo dla Pana J.G. wiersz naprawdę był dobitny i wskazuje jak nasz burmistrz działa i pracuje dla dobra Gminy.

  1. Od samego początku pracuje dla swojej kieszeni, najpierw z panem J……kiem zrobili dobre wrażenie na panu Sanockim pomijając innych a podkreślając własne zasługi-chodziło o pracę dla męża. A potem razem NEPOTYZM w pełni i uwłaszczanie się, dobro mieszkańców na odległym miejscu., do tego charakter -do mnie na kolanach to może coś załatwisz.

 127. Ja nie wierzę że ci z rady nadzorczej za jedno posiedzenie maja tyle co ja za dwa tygodnie ciężkiej pracy. To jest niemożliwe.

 128. Jak MPGK w Jedliczu ma nie mieć długu skoro tak łatwo płaci się za co? Teraz jasne jak słońce dlaczego płacimy 30zl za śmieci trzeba się tym wszystkim dokładnie przyjrzeć tak nie może być

  1. JPGKiM na długach a prezes rozdaje prezenty. W normalnym samorządzie na drugi dzień wyleciał by z pracy. Burmistrz widzi i nie wyciąga konsekwencji ? Co tu jest grane ?

 129. Chce tą drogą zwrócić się to pewnego Państwa którzy byli na zebraniu w Jaszczwi.
  Państwo mieliście ” problem” że na zebraniu pojawili się radni.
  Szanowni Państwo ….. radni co prawda wybierani sa w okregach wyborczych ale są to radni Gminy. W zwiazku z tym musza interesować się wszystkimi problemami w całej gminie a nie tylko w swoim okręgu. To ma znaczenie np. podczas podejmowania uchwał budżetowych czy innych.
  Dlatego uważam, że Państwo posunęliście się za daleko. Przed taką akcją najlepiej by było jak się nie wie co mówią przepisy po prostu przyjąć tych ludzi jako gości.
  Nie wiem dlaczego tak się stało, ale moge przypuszczać że jest to wynikiem pogłębiających sie społecznych podziałów. Składa się na to wiele czynników. Między innymi ataki personalne na radnych na pewnym portalu, przebieg obrad Rady Miejskiej gdzie burmistrz zamiast integrować się i pokazywac dobry przykład izoluje się gdzieś w jakimś gabinecie urządzonym za publiczne pieniądze. W naszej gminie źle się dzieje. Inni nas wytykają.

 130. W jakim celu nasza burmistrz poleciała wczoraj na otwarcie przedszkola w Głowience? Jaki interes tam reprezentowała pakując się w różowych półgolfach di połowy fotografii? Śmiałam się wczoraj bo z ust człowieka, którego o taki dystans do swojej ku-leżanki, bym nie podejrzewała, usłyszałam kapitalne określenie jakie funkcjonuje w kręgach trzymających władzę: Trzaskowska z Jedlicza. :))

 131. Super określenie Trzaskowska z Jedlicza .Pytacie jak ten z gok krórko mówią tzraskowski We wcześniejszych komentarzach ktoś pisał o wiszącym po 2 turze wyborów plakat trzaskowskiego W tamtym tygodniu dalej wisiał.ona bzdety o swoich mertytorycznycj=h pracownikach a tu wszędzie luki w ich zarządzaniu gdzie tylko popatrzy. Zauażcie jak siedzi jak P Apokalipsa napisała jak zawsze super komentarz obok Poważnych osób a ją traktują tak samo jak Mieszkańcy za nic. kobieto popatrz na sąsiednie Gminy jak się rozwijają a ty Jedlicze już dawno zniszczyłaś ; Poprzednicy budowali na ty to co robisz to widac wszędzie Syf i twoje nieróbstwo .Dobrze że juz nie długo.

  1. A ile przyjdzie się jeszcze z nią męczyć – to nie takie proste pozbyć się kombinatora i pozoranta. Będzie trzymać się nogami i rękami stołka nawet za obniżone pobory , bo kto by to do pracy przyjął żeby potem mieć problemy chyba za statystę do filmu – lubi się fotografować.

 132. Wiadomo po co pojechała, Zrobić sobie fotkę bo jej tylko to w głowie ,Nic innego logiki do funkcjonowania gminą żadnej. Żeby tylko żona tego samego nieroba ze stolicy jak ona nie była o nią zazdrosna i jej mąż

 133. Mały kazus na noc. Strona A, za pośrednictwem podczaszego, doprowadza do zawarcia ustnej i podstolowej umowy symulowanej na podstawie której Strona B nabywa prawa do nieruchomości, której administratorem jest Strona A. Strona B na użytkowaniu tejze nieruchomości systematycznie pozyskuje znaczne kwoty. Podczaszy stratny też nie jest. Zagadnienia do rozkminy: ile kosztuje wesele w dworze w Jaszczwi? Dlaczego gmina ma z tego damski wuj? I co dzieje się pod okrągłymi stołami z surówką z marchwi między podczaszym a stroną B.

 134. Jolanto Urbanik pismo do Kol Gospodyń to kpina.
  Po co ta farsa jak i tak zatrudnisz Jerzyka na stanowisku dyrektora.
  Zrób uczciwy konkurs!
  Miało być transparetnie i przejrzyście. A jak jest? Nepotyzm.

 135. Jak ona wyleci zurzędu to tak samo wyleci jej nie wiadomo jak to nazwać ten goku jego synowa krótko ci których poprzyjmowała po znajomościach .To juz się kończy.ona się do niczego nie nadaje ty zlko ludziom życie niszc zyć Zwiezrzki mają o wiele więcej uczuć.

 136. C o ona taka smutna na zdjęciach na otwarciu żłobka w Głowi ence .Czuje że jej koniec się zbliża Czemu nie zabrała swojejo kwiecistego głosu tak jak inni gospodarze gmin.

 137. Burmistrz napewno się nie sprawdza i jest do wymiany. Dla dobra gminy Rada także. Doprowadzili wspólnie, szczególnie burmistrz z radnymi ze swojego komitetu do toksycznej sytuacji w gminie. Pudle, Apokalipsy i inni intelektualiści, swego czasu – wszyscy pili ciepłą herbatkę do późnych godzin nocnych w urzędzie. O tym należy pamiętać. Uważacie, że tylko jedna osoba była w stanie narobić takiego bałaganu w gminie? Teraz część z nich chciałaby przejąć władzę. To jest chore.
  Mam nadzieję, że następnym burmistrzem będzie ktoś, kto całkowicie na nowo spojrzy na potencjał tej gminy i mieszkańców. Ktoś, kto tu mieszka od lat i potrafi rozmawiać z ludźmi i zadba o ich dobro. To będzie bardzo trudne zadanie i potrzeba kogoś naprawdę doświadczonego, z energią do działania.
  Napewno jest kilka takich osób w gminie. Tylko czy zechcą się w to „pchać”?
  Osoby, które znam i które wg mnie powinny zarządzać tą gminą, świetnie radzą sobie poza nią.
  I co nam pozostaje? Ciąg dalszy szamotaniny, przeplatanej seansami z sesji i pustymi, choć czasem z dozą ciekawej publicystyki dyskusjami na forach. Wszystko oczywiście dla dobra i z troską o mieszkańców 🙂

  1. Optymisto czyżbyś już miał swojego kandydata na burmistrza, wygląda na to że jesteś sympatykiem poprzedniej władzy. Dlaczego tak sądzę bo masz pretensje do Radnych z komitetu Urbanikowej. Twoja pewność wyboru kandydata na burmistrza jest trochę buńczuczna jakbyś był nie omylny. Radni z komitetu obecnej burmistrz też myśleli że wybierając ją robią to dla dobra Gminy.Twój wpis znamionuje dużą pewność Twojej osoby, a to czasami o czymś świadczy. Zaznaczam że nie bronię obecnych Radnych , ale nie myli się tylko ten co nic nie robi ?

   1. Z tego co się słyszy to poprzednia władz nie jest zainteresowana . Ale poszerzając pojecie ” poprzednie ” może to dotyczyć osób z np. kogoś z kręgów powiatówki, czy nawet wyżej.
    W gminie jest parę osób które spokojnie mogą pełnić taką funkcję. Tak sądzę bo gorzej jak w tej chwili to już nie może być.
    Zapewne trafi się jakiś kamikadze który przyjdzie w to bagno. Miekszkańcy mają dość obecnej władzy i tego jawnego nepotyzmu. Co do kompetencji to nawet nie próbuję dyskutować bo to bez sensu.
    Gmina potrzebuje gospodarza a nie celebryty.

   2. Oczywiście, że widzę potencjalnego kandydata. Nawet nie jednego. W demokracji to chyba normalne. Chyba, że Ty mentalnie żyjesz w innym ustroju. Problem w tym, że najbliższe wybory będą za 3 lata. Taki jest stan faktyczny. Nic nikomu z góry się nie należy. Władzę wybiorą mieszkańcy.
    Radni z komitetu obecnej Burmistrz oczywiście działali w dobrej wierze. Tylko miesiąc po wyborach musieli przyjąć do wiadomości, że dali ciała w tym zakresie. Konsekwencje ponoszą mieszkańcy. Oczekujesz może zbiorowego pomnika chwały dla radnych?

  1. Konkurs robić a na co? Na najgłupszą wypowiedź radnego albo radnej na sesji Rady Miejskiej czy na coś innego?
   A może na najbardziej nieprzemyślaną uchwałę podjętą przez radnych?

 138. Z pewnością w urzędzie nie ma miejsca na odgrzewane kotlety. Co co napisał Optymista jest prawdą. Z całą pewnością są osoby, które mogłyby dźwignąć Gminę. Tylko czy ktoś będzie chciał wejść w ten syf? Co oceny Radnych mam mieszane uczucia, ale moim zdaniem nie są krystalicznie czyści patrząc na obecną sytuację. Najlepsze byłoby zupełnie nowe rozdanie.

 139. Zmiana powinna nastąpić 100% przede wszystkim burmistrz a radnych wybierzemy także musza to byc ludzie którzy „kumaja” młodych nowych to niebezpiecznie bo zanim zajorza to minie 5 lat i znowu zrobią nas w bambuko

  1. Musi być mix ludzi doświadczonych z młodymi. W innym przypadku dusimy się we własnym sosie bez świeżego spojrzenia na potrzeby gminy i mieszkańców.

   1. Zgadzam się ze stwierdzeniem że nie mozna postawic tylko na młodych. Pamietacie jaki byl z-ca ? Młody !!! i co ?
    Teraz jest z-ca zupełnie ez doswiadczenia , i co ? Kiepsko.
    Burmistrz bez pojęcia o fiansach, skarbnika nie ma .
    Wstyd jak sie słyszy że p. Sylwia wydzwania z każdym głupstwem w około a najwiecej do Tarnowca. To sa ci merytoryczni ? specjaliści ?
    A może Jolanta Urbanik nie wie o tym co się dzieje ?

    1. Wstyd to pisać takie komentarze na temat osoby, która poradziła sobie świetnie w sytuacji w której się znalazła.

  1. No widzisz? A wystarczyło pomyśleć, a tak wygrałeś konkurs na najgłupszy wpis.

  1. Nic nie zrobią. Tyle lat go tolerowali, współpracowali, nawet chwalili. To co teraz mają zrobić? Poawanturują się i przyjmą do wiadomości, że Pan Jerzyk został dyrektorem.
   Tylko nowe rozdanie w gminie może coś zmienić.

   1. Szanowny optymisto, osobiście jestem daleka od formułowania określeń typu awanturują się. Chciałabym jak wyglądałaby Twoja dyskusja z taką, nazwijmy to… postacią, jako jest Jedlicka Trzaskowska? Spróbuj spokojnie, logicznie rozmawiać z kimś kto łapie cię za słowa, wyśmiewa dla samego funu, drwi stawiając się wyżej w każdej dziedzinie wiedzy, robót budowlanych. Wszystkiego. Ja to raczej jestem pełna podziwu dla naszych radnych, że z takim spokojem tracą zdrowie i czas jaki mogliby poświęcić dla rodzin czy przyjemności. Uwierz, że w stronach z których pochodzę, po pierwsze takiego filozofa by nie wybrali, po drugie baby by nie wybrali, po trzecie jakby się pomylili i wybrali, to szybko by błąd naprawili. Sami ludzie. A jakby tak im zaczęła pieprzyć jak tu, psuć czego się nie dotknie, kserować zamiast zapierdalać, to by na drzwiach wynieśli nieroba, tak że nawet by smród nie został. Osobiście jestem zwolennikiem szybkich i radykalnych posunięć. O jedno mam żal do radnych, że starają się zachować zgodnie z wartościami jakie zapewne z domów wynieśli, a walczą z osobą bez honoru. Dlatego z góry są na straconej pozycji w bezpośrednim starciu.

    Mój lokalny wójt przez wiele lat rządził w gminie. Jeszcze w latach dziewięćdziesiątych każde gospodarstwo miało przydomowa oczyszczalnie. Drogi zrobione. Chłop na każde zawołanie z ludźmi, potrafił i chciał pomagać. Ale ludzie też umieli się odwdzięczyć i kiedy przyszedł czas zagłosowali i nasz wójt został senatorem i dalej służy tak jak służył ludziom. Wiek już nie pozwala żeby pracował jak dawniej w terenie, ale nie słyszałam żeby ktoś z kwitkiem odszedł z jego biura. Mało tego…uwierz, że jeżeli w tej chwili zadzwonię do chłopa, to powie: dzieciaku, co ci potrzeba?

    A tu nie ma takiego składu ani rafy, ani gminy, który by pasował Jolce. Ją należy spakować i będzie zdecydowanie lepiej.

    1. Ja to się dziwię że ludzie głosowali. Przecież co z ciotka wyczyniała wszyscy wiedzieli. Wiadomo że to nic dobrego

    2. Apokalipso szanowna, argument przemówił. Niech będzie, że wycofuję stwierdzenie „poawanturują się”. Wiele to nie zmienia, bo sytuacja nadal wygląda kiepsko.
     Ja nie poruszam kwestii dla wszystkich tutaj oczywistych typu: charakter czy postępowanie opisywanej przez Ciebie postaci. Wiele osób mieszkających w gminie Jedlicze, od dawna wie o tym doskonale. I w żadne „kontrakty” z tą panią nie weszło.
     Ty swego czasu weszłaś i przekonałaś się o tym, o czym wiemy tu od dawna doskonale. Nic nowego nie odkryłaś.
     Weszli w te „kontrakty” radni z jej komitetu. Chodzili po domach, wychwalali ją w ulotkach, pozowali do zdjęć pudlowi. Oczy by wydrapali jej oponentom swego czasu. Takie są fakty o których nie można zapominać.
     I teraz owszem, możemy ich podziwiać. Ja im nawet serdecznie współczuję. Tylko nie ja, a oni właśnie przekonali mieszkańców do wyboru tej pani na Burmistrza. I szczerze mówiąc, łaski nie robią, że teraz starają się to odkręcić. Jeszcze niedawno temu słuchali jej jak baranki. Niektórzy, choć nie wszyscy, publicznie uderzyli się w pierś, co oczywiście budzi mój szacunek.
     Pytanie: kto w tej sytuacji ma ponieść odpowiedzialność, choćby honorową?
     Nawiązując do Twojego lokalnego wójta. Z opisu wynika, że to piękna postać. Dla nas to narazie rarytas i marzenie. Ale uwierz mi, że są tu ludzie dobrzy, pokroju takiego Twojego lokalnego wójta. Pytanie, czy zechcą… Ludzie, których bym widział radzą sobie świetnie gdzie indziej.
     Mam nadzieję, że jako mieszkańcy, zainwestujemy tu kiedyś w takie właśnie osoby.

 140. Radni w tym temacie nic nie mają do gadania. Jedynie opinia stowarzyszeń czy Kół Gospodyń, którzy otrzymali zapytani co do kandydata, może coś zmienić. Dlatego należy apelować by ci zaopiniowali negatywnie, wtedy jest podstawa do tego by złożyć odwołanie od decyzji burmistrza. Z tego co wiem to już spływają opinie i to opinie, które są pozytywne. Więc KRÓLOWA będzie miała podstawę by go powołać na dyrektora.

  1. Już jest podstawą, gdyż pismo nie zawiera prośby o opinie, a autorytatywny stosunek jolki do jerzyka, czym w rażący sposób narzuca stanowisko kołom gospodyń. Jakby był taki gieroj to koła gospodyń wiejskich same by wystąpiły z inicjatywą. Ale niedługo jolka wyleci, jerzyk …w ślad za nią, także niech sobie popiszą😁

   1. Co wspólnego mają Stojowscy z Jaszczwi z bitwą warszawską? Czy to nie jest miarą niekompetencji, braku wiedzy?

 141. Musi być konkurs na równych zasadach dla wszystkich, transparentny na stanowisko GOK

 142. Urra Pani Skarbnik wróciła !!!!!!
  Skarbnik po tylu miesiacach nieobecności jest !!!!!!!!
  Nadchodzi okres planowania budzetu na 2021 rok. Czy i tym razem pani Biernacka bedzie nocami przesiadywać w urzedzie ? Potem wyjdzie jak wyjdzie 🙂

  1. Tyle się mówi w Polsce I w Europie o walce NEPOTYZMEM tak bardzo pietnuje się to zjawisko

 143. Mimo zapowiadającego się triumfu i wyzwolenia gminy z rąk panowania burmistrz, tak się w najbliższym czasie nie stanie.
  Przebiegła istota przewiduje poczynania radnych i wyprzedza ich o krok.

 144. Jak tam owołanie Burmistrz do RIO ? . Wyjasnione czy dalej bedziecie wciskać ludziom ciemnote ?

  1. Naświetl proszę czy chodzi ci o opinię, do niezatwierdzonego protokołu, czyli inaczej nieistniejącego? Błagam….:))) Cała Polska z tego wyje ze śmiechu.

  2. Zresztą absolutorium jest mało ważne w tym co za chwilę nastanie. Uwierz. Ma nie ma, nikogo to nie będzie obchodzić. I może się okaże, że to radni o krok są przed Lolą?

 145. Spokojnie. Lola do odwołania. Nic tej machiny nie zatrzyma. pakujcie sie wszyscy . Świeżo upieczony dyrektor też.

 146. Mam nadzieję że jeszcze doczekamy sie i pożyjemy w tej gminie z innym Burmistrzem który w miarę możliwości będzie rządził sprawiedliwe szanował ludzi i nie Kłamał.Obecnej życzę by w zdrowiu opuściła szybko to stanowisko i otrzymała pracę i doswiadczyła tego co niektórym zgotowała

 147. halo halo tu ziemia przypominam wam że pewnośc nie jednego zawiodła i zgubiła. Rozważacie taki scenariusz że w referendum mieszkańcy powiedzą ,że chcą aby nadal była burmistrzem . Nie wszyscy a mniemam że większość jest za pozostaniem burmistrz,Wy tu piszący na tym portalu robicie takie wrażenie że cała Gmina jest niezadowolona. To wam mówię że się mylicie. Chce spokoju, Chcę poszanowania wszystkich i wszystkiego dość mącicielom i awanturnikom , Mam inne zdania niż tu piszący i czytając mam wrażenie , że sami siebie napędzacie .

  1. Nikt nigdy wszystkich nie zadowolił. Tak samo do głosowania pójdą tacy i tacy. Wynik może być różny a najlepiej gdyby wszyscy podali się do dymisji.
   U naszej burmistrz problemem jest jej charakter i nienawisc

  2. Ale człowieku, co my mamy zrobić. Jak przyjdą po Jolantę panowie w kominiarkach, żebyś ty miał spokój. Referendum to tylko wisienka na torcie.

 148. Apel do radnych RM w sprawie opisywanych sytuacji dotyczących GOK! w mojej opinii to bedzie papierek luksusowy dzialanosci Rady

  1. Polaku, a czego oczekujesz od radnych w sprawie GOK ? Co mają zrobić aby Cię np. zadowolić?

 149. Do Odpowiwdz zależy Ci bo masz korzyści i nie interesuje Cie jak są wydawane publiczne pieniądze bo nie wierzę że nie jesteś w temacie.Pyszczki macie pozamykane bo doicie krasule która ledwie dycha ona odejdzie a wtedy sam dołączysz do tych którzy ja krytykowali bo nie wierzę że Ci jej zarządzanie odpowiada teraz bijesz brawo bo nie mozesz inaczej

  1. Jakie wspaniałe interesy robi to można przeczytać w dzisiejszym wpisie na blogu.

 150. dziś na zebranie do Chlebnej nie przyszła. Strach w oczach bo mieszkańcy mieli dużo pytań. tylko część została zadana z-cy, ale ten wiadomo …… nic . Przyjdzie czas że przyjedzie, chociażby przed referendum które zbliża się szybkimi krokami.

 151. Odwołać sołtys z tej wsi razem z burmistrz 100 tyś za dom i działki to chyba żart niegospodarnosc i olewatorstwo na każdym kroku

  1. Jedna wielka bzdura jest właśnie opisana na Nasze Jedlicze i tyle. Jeśli ta działka jest w centrum Długiego to brawo, chyba sami nie wiedzą gdzie ta działa się znajduje śmiechu warte bliżej do lasu jak do centrum wsi, to raz a dwa ten dom mimo że jest murowany w stanie bardzo dobrym tak napisane również jest na Nasze Jedlicze również nie wie jak wygląda w środku, jedna wielka ruina zaniedbana przez byłych właścicieli gdyż i przestańcie pisać bzdury.

    1. To tylko tak Ty twierdzisz nie znając dokładnie historii i szczegółów.

 152. Ten dom w Długiem to piekna posiadłość. Tam jest droga dojazdowa i to gminna . gmina powinna odtworzyć drogę i było by piekne miejsce czy to na mieszkania , czy na coś innego. trzeba tylko główką ruszyć.

 153. Apokalipso, jakby tak brać na poważnie wszystko to, co piszesz to ta nasza Burmistrz już dawno powinna siedzieć w łagrze. Ale jak dobrze wiesz, nie siedzi. Pewnie zaraz mi odpowiesz, że to kwestia czasu. Ok. Zobaczymy. Grasz ludziom na emocjach, ale niestety nic z tego.
  Nie bronię jej. Uważam, że nie powinna pełnić tej funkcji. Ale Ty sama, w podsycaniu emocji, czy wręcz nienawiści wcale nie jesteś gorsza.
  Kojarzysz mi się z Patykiem Vegą. Uwielbiam jego filmy. Nawet coś prawdy w tych jego filmach jest, ale to cały czas jednak fabuła.
  On mocno nakręca spiralę przed premierą filmu. Przed wejściem do kin Polityki mówił, że zmiecie tym filmem rząd. Przed premierą Pętli pokazywał nagrania polityków z klubów nocnych, po czym okazało się, że to lipa. On sam świetnie zarobił a ludzie musieli zrozumieć, że złapali się na tanie chwyty marketingowe. Ale filmy są fajne. Dobrze się bawiłem.
  Ostatnio też wyczytałem, że skarbówka skonfiskowała Patrykowi luksusowe Lamborgini. Prawdopodobnie przez przypadek nie zapłacił podatku. Fajnie jest robić szum wokół siebie i grać na ludzkich emocjach. Warto też samemu być uczciwym. Wtedy będzie się także wiarygodnym.

 154. Bzdura. Trwa to to fakt, ale nieprzerwanie wzywane są kolejne osoby na przesłuchania. Na tempo nie mam wpływu. Fatalnie orientujesz się jak widzę w ludzkich zamiarach i równie fatalnie je oceniasz. Ja delikatnie mówiąc mam koło pióra ludzkie emocje. Mnie interesują fakty. Wszystkiego tez nie można tu napisać, może zatem stąd to uczucie manipulacji. A jak mówił komisarz Ryba w „Kilerze”: policja działa w jedynie sobie znanym tempie”:)) Akurat nie o policję tu chodzi, ale jest podobnie.

  A Vegi nie lubię w fabule. Cenie go jednak za dokument, o którym już pewnie każdy zapomniał „Prawdziwe psy”. Za pamiątkę jaka została po Sławku Opali i Andrzeju Sadzińskim (obydwaj już nie żyją) . Ze juz nie wspomnę o sąsiedzie mym niedawnym Krzysku Balawendrze, który pochodzi ze Strzyżowa i był postrachem szkółki w Legionowie. I na tym mój związek z Vegą się kończy.

 155. A sformowanie o podsycaniu do nienawiści, dobrodusznie ci wybaczam, bo podejrzewam, ze się tylko tak wymskło:))) Inaczej musiałabym zachować się jak Jolka.

  Ja proponuję skupić się w ocenach na władzy, a nie na mieszkańcach.

 156. A w zasadzie miałam tego nie pisać, ale …Apeluję z tego miejsca do radnych, aby upublicznili to co Jolka wysyła np. do RIO. Jakie paszkwile na radnych, kurwa nawet na tych pracowników swoich co ich tak niby broni. To we łbie się nie mieści, co potrafi wyrabiać chciwa baba, żeby zostać na stołku. Bo to może tez przez fakt, że ja wiem nieco więcej niż zwykły Kowalski, buduje się atmosfera jakiejś manipulacji.

  Namawiam do opublikowania tych wszystkich kłamstw, szykan wręcz jakie pod adresem własnych pracowników, mieszkańców rozsyła władza po całym województwie.

  I taki Obserwator, to zamiast obserwować i filozofować, to może by tez dupsko ruszył i zaczął działać. To nie igrzyska, żeby czekać tylko na to kto wygra i się dobrze bawić. Wiesz, ze nie powinna być na stołku to kurwa się weź do roboty, anie patrzysz jak garstka ludzi walczy z Golemem.

  1. Jesteś osobą odważną, energiczną podjęłam walkę z wieloma osobami z władzą jesteś bardzo odważną tak Cię postrzegam

 157. Optymista…jeszcze lepiej, nie Obserwator. I proszę mnie tu nie poddenerwowawszy bo paprykę robię:))

 158. Posądzasz mnie o bzdurę, fatalną orientację czy ocenę. Ok. Nie możesz o wszystkim pisać. Ok. Ale piszesz, że cyt. „po Jolantę przyjdą panowie w kominiarkach”. To już wskazuje, że masz szczegółowy dostęp do jakiegoś śledztwa i wiesz w takim razie, jaka będzie decyzja np prokuratora. I tu niestety widzę Twój przerost ambicji i możliwości. Tu widzę tego współczesnego, trochę napompowanego marketingowo Patryka Vegę. Jeśli do tego dodajesz później, że masz koło pióra ludzkie emocje, to już naprawdę kiepsko wygląda.
  Ale ok. Żebym nie wyszedł tu na totalnego pieniacza. Przecież jesteś wolnym człowiekiem. Działaj, szukaj, analizuj, pisz, zgadzaj/nie zgadzaj się. I szanuj ludzkie emocje proszę. Gmina Jedlicze to nie tylko Jolanta i Radni.
  Kurcze, jak to się stało, że dałaś się kiedyś zaciągnąć do jednego stołu z Jolantą i pudlem?

  1. I dodam, że naprawdę nie interesują mnie ludzkie emocje. Mówię, piszę to co myślę. Ludzie niech kierują się własnym rozumem.

   1. Jeżeli piszesz to co myślisz, to twoje myślenie jakoś bardzo szybko się zmienia i zależne jest od panujących układów, Przykłady:
    Twój wpis z dnia 1 grudnia 2017 godz. 11.57 jako komentarz do 50-tej sesji zwyczajnej Rady Miejskiej w Jedliczu z dnia 29 listopada 2017 r. „Niektórzy radni to jak dobermany, psy szoguna. I to pier….w koło Macieju. To jest jak mantra. I takie slogany, populizm aż się wylewa. 8 godzin”

    Twój wpis z dnia 13 sierpnia 2020 godz 12.50
    „Słuchać sesji. Słuchać naszych dziewczyn Zosi, Małgorzaty, Ewy, Krysi, Weny, Tereski. I chłopaków Ryśka, Stasia, Janusza, Piotra, Janka, Romka. Jesteśmy z Wami:))”

    Czyż nie jest to postępowanie zgodnie ze starożytnym przysłowiem – Wróg mojego wroga jest moim przyjacielem, które sugeruje, że dwie przeciwległe strony mogą lub powinny współpracować przeciwko wspólnemu wrogowi.

 159. Apokalipsa. Ok. Zgoda. Skupmy się na tej władzy. Ciebie się nie boję. Ale z papryką zadzierał nie będę. Jedna jej odmiana (bardzo ostra) już raz przeprowadziła zamach na moje życie. Przetrwałem. Zatem mam jeszcze jakąś misję do spełnienia:)

 160. Pomijam komentarze ale odniosę się do tego co w naszej gminie bo płacimy podatki i oczekujemy by zarzadzajaca burmistrz gminą rozwiazywala nasze problemy utrzymala czystość w Jedliczu i nie tylko bo wstyd zaprosic mi znajomych z innej gminy

  1. Dobry Burmistrz oszczędnie zarządza kasą na całej niwie swojej działalności , ale jak mianuje człowieka o nie kierunkowym marnym wykształceniu na wyższe stanowisko – a co za tym pewnie i wyższe pobory- gdzie większość mieszkańców negatywnie ocenia jego pracę to o czym to świadczy? Chyba że liczy na partyjne poparcie tego człowieka według sloganu tej partii że będę cię bronił jak NIEPODLEGŁOŚCI – w tym przypadku może trzeba tą sprawą zainteresować obecne władze . żeby czasem RIO nie wydawało trzech różnych opinii bo to jakieś dziwne. Poczekamy zobaczymy co dalej , ktoś dobrze określił Trzaskowska z Jedlicza.

 161. Możecie pisać tysiące komentarzy na temat sprawowania władzy przez p burmistrz, i o niej, ona i tak się do niczego nie poczuwa. Uważa, że jest najmądrzejsza, najpiękniejsza, zna się na wszystkim, działa merytorycznie, transparentnie, nie ma sobie nic do zarzucenia. Wkoło ma tylko gromadę głupców , których wiedzie ku szczęśliwości. Zdrowy rozsądek już dano ją opuścił, o refleksji nad sobą już nie wspomnę. Na razie otacza ja jeszcze kilku „przyjaciół”, tylko dlatego, że maja nadzieję jeszcze coś ” skubnąć” ze stołu władzy dla siebie, ale to najgorszy sort „przyjaciół”

  1. To jest chyba dobry komentarz do sytuacji w naszej gminie. Niestety u Burmistrz brak refleksji. Uodporniła się na radnych. Myślę, że dotrzeć może do niej jedynie ktoś z bliskiego otoczenia, ale jak wiadomo dobrego doradcy to też niestety nie ma…

 162. Wczoraj w Potoku odbyło sie zebranie wiejskie. Gminę reprezentowało trzech kompetentnych, specjalistów, ekspertów. Nie było p. burmistrz.
  Kto to jest ten z-ca który na proste pytania nie zna odpowiedzi. Panie wystraszone .
  A teraz tak na serio. Pani kończcie wstydu oszczędźcie.

 163. To po co zebrania robić po miejscowosciach jak pani nie przyjeżdża na nie. Trzeba przyjechać do pani

   1. Może była w Żarnowcu, bliżej swojego pryncypała który musi odrobić zatrudnienie córki w szkole. taki mały nepotyzm!

 164. Pani Tereso już dawno powinna być wg mnie powołana specjalną komisja Rady Miejskiej do spraw praktyk kumoterskich i nepotyzmu wraz z raportem

  1. Radni są bezradni. Też tak sadze że powinni zająć się tym problemem. Kto to widział żeby tak tolerować to co wyprawia.

  1. Burmistrzowa broni się nogami i rękami i czym może żeby zachować stołek nawet za niższe pobory, tylko jak dalej będzie wyglądać współpraca z Radą przeciwko której chciała zrobić referendum? Przecież to na tym ucierpi cała Gmina ,-będzie całkowity brak zaufania między nimi- i co dalej? Samo powołanie p. Jerzyka na dyr. GOK świadczy że idzie na wojnę z Radą i większą częścią mieszkańców Gminy którzy są przeciwko tej nominacji. Takie robienie sobie na przekór i pokazywanie kto ważniejszy do niczego dobrego nie prowadzi , a na tym tracą mieszkańcy. Czy referendum ? a weżmie udział wymagana ilość mieszkańców?- jakie jest dobre dla mieszkańców rozwiązanie ?

  1. Nie było konkursu. W momencie przyjęcia do pracy ta pani wiedziała że będzie kierownikiem. Była kierownik miała powiedziane ze przyjmuje nastepcę. Z resztą nic nie miała do powiedzenia w momencie przyjęcia, musiała podpisać angaż.
   Czyż to nie jest nepotyzm ?

 165. NIE DLA NEPOTYZMU W GMINIE !!!!!!!!!
  To jest moje hasło na zbliżajace się referendum
  Macie propozycje innych haseł ? Publikujcie !

  1. On ma cieżko… Nogi same rwą się do tanca, duch ohoczy, nawyki wypracowane, charakter sie nie zmienil, a tu…nie można bo ksiądz pilnuje:))

 166. Yolanda była w Żarnowcu. Chyba ja zlekceważyli bo było bardzo mało ludzi. Ciekawa była co jest w Potoku i wysłała pudla na rekonesans.

 167. Drodzy mieszkancy !
  Zobaczcie jak można rządzić . W Rymanowie oddano do użytku nowy Dom Kultury. A co mamy u nas ? Nic nie mamy ! Mamy dyrektora bez konkursu który nawet obiecanego kursu kiszenia kapusty nie potrafił zorganizować.
  pani burmistrz to nam zafundowała.
  Czytajcie na teraz krosno artykuł pod tytułem : Okazały Dom Kultury i Złote Gody w Rymanowie

  © Okazały Dom Kultury i Złote Gody w Rymanowie – terazKrosno.pl

 168. Czy to prawda ze ten co ma przedszkole podczas mszy spaceruje po kościele? i ludziom przeszkadza może mu palma odbiła? Tyle co krzywdy zrobił i drwili razem z tą to by mu mogło odp…..ć

 169. Ten wyprostowany miał genialny pomysł i dzięki swojej patronce udało mu się go zrealizować. Być może nie każdy wie, ale jego działalność jest dofinansowywana z pieniędzy podatników. Proszę zorientowane osoby o rozwinięcie tematu płac i dofinansowań prywatnych przedszkoli.
  Sprawa nepotyzmu w urzędzie gminy i jednostkach gminnych również powinna zostać nagłośniona.

 170. teraz chodza słuchy że chce się pozbyć dyrektora GOSIR a na to miejsce wsadzić pana od rowerów i członka komitetu referendalnego. Jak ktoś coś wie na ten temat to piszcie.

 171. Pan Zbigniew Leśniakowski, pełnomocnik Wojewody Ewy Leniart, wyraził zgodę na spersonalizowany kontakt z mieszkańcami Gminy Jedlicze w sprawie Burmistrz Jolanty Urbanik. Telefon, bezpośrednio do pokoju p. Leśniakowskiego 178677213. Proszę dzwonić, informować, uzyskiwać informacje.

 172. A jeszcze doszły mnie info, że Jolanta chce odwołać dyr od sportu i na jego miejsce powołać krzykacza od rowerów z jaszczwi? Prawdaż azaliż to jednakowoż>

  1. a ten od rowerów to na czym się zna ??? jak założyć siodełko czy łańcuch ?? hahahah to ładny z niego czopek ciekawe w który otwór jej wszedł?

 173. Genialne! jak słyszą, że z Kedlicza się dzwoni to natychmiast przełączają do kogoś kto skargi przyjmuje:)) Znają naszą Panią wszędzie.

 174. Bardzo miła obsługa. Poświecają tyle czasu ile potrzeba. Słowem wysoki poziom.

 175. Może zamiast DPS w Jedliczu to by otworzyć odział psychiatryczny ? mieli by blisko :):)

 176. Czy ktoś może opisać zebranie w Ż arnowcu bo nie mogłem być. Kto był z Radnych.Pozdrwiam Jedno wiem że była nic nie robiąca yola która tylko nie ma na nic funduszy.Wiadomo że to nie sa jej prywatne pieniądze tylko publiczne.

 177. Jolu, Skarbie, czy Ty myślisz, że jak NSA czy RIO uzna wadliwość jakiejkolwiek uchwały RM, to wszyscy Ci nagle zaufają? Nie ma takiego organu na niebie i Ziemi, który by nakazał ludziom, których oszukałaś po wyborach, żeby Ci zaufali. Nie ma. Koniec. To że bijesz się o ten stołek, bo przecież nie o dobro Gminy, to tylko Cę pogrąża. Wiesz co to honor? Słyszałaś o czymś takim? Wiesz co to odejść z twarzą? Jolka, robisz sobie i ludziom wielką krzywdę. Robisz ogromną krzywdę pracownikom, nawet temu biednemu Vice, który zostawił porządną robotę i nabrał się na Twoje obiecanki, a teraz siedzi jak zbity pies na zebraniach i trzyma łeb w kolanach. A mógł być dalej dumnym policjantem. Jolu już przestań nas uszczęśliwiać na siłę. Mu, mieszkańcy Gminy Jedlicze mamy już dosyć. Osobiście, jako świeży nabytek, wolę posłuchać autochtonów, którzy wyrośli z tej ziemi i dla których to miejsce nie jest tylko poligonem doświadczalnym, ale ojcowizną.
  Proponuję zadać pytanie: co zrobiła dla Gminy pani Burmistrz Jolanta Urbanik np. w ostatnim tygodniu? Moim zdaniem niewiele, gdyż była skupiona na pisaniu odwołań, skarg na mieszkańców, na Radnych, do wszystkich sądów w okolicy. Ile zewnętrznych kancelarii brało w tym udział i za czyje pieniądze?

  A mało tego. Pani Burmistrz musi szukać coraz dalej kancelarii, gdyż wszystkie najbliższe są już poobrażane? I przypomina mi się fakt z życia PKS Krosno, kiedy pan prezes ( znasz Jolu pana?) zaczął tak wydziwiać, ze co się zdarzyć nie powinno, ale Zipper & Wulf pieprznęło papierami w pysk przesiekowi i mądrzy prawnicy powiedzieli, że nie chcą reprezentować takich ludzi. Widzę, że schemat się powtarza?

 178. Wielkie brawa P Wiktorze , Z tą lawiryndą najwyższy czas zrobić porządny porządek ,To nie jest człowiek……..

 179. Do Pani Sołtys Michniewskiej? Nieoceniona Pani Sołtys, od kiedy to Pani dysponuje drewnem pozyskanym z wycinki, nawet interwencyjnej, z gminnych działek? Trzy dłużyce, leżą ma posesji zaprzyjaźnionych z panią osób? Co to za predestynacje? Może w tej materii popisałby się Pan Vice Dzielnicowy i złożył zawiadomienie, bo i czyn karalny i nawiązka razy trzy:)) wartości drewna. Może tu uda się podciągnąć procentowo realizację gospodarki leśnej:)) Pomagam jak mogę, żebyście wyszli z twarzą.

 180. Czy Gmina wydała pisemna zgodę ? Na jakich zasadach zabrano to drzewo ? A może to tylko tymczasowe zmagazynowanie .

 181. burmistrzyni………… kiedy będą posprzątane lasy z wycinek po dłuższym czasie tłumaczenie się epdemią nic nie da.Najwyższy czas się uderzyć w pierś,popatrzyć na inne Gminy.Dlaczego latarnie zrobione w tym czasie z funduszy sołeckich w tym samym czasie świecą w jednej miejscowości a innej nie oczywiście nie ma gmina funduszy żeby zapłacić Energetyce. Do fotek to jest pani pierwsza .Super że pani czas się już kończy .Skończy się też NEPOTYZM.

 182. A jak nie wie gdzie jest Długie, gdzie jest gminna działka, gdzie jest ścięta topola (trzy dłużyce) to służę dokumentacją filmową i fotograficzną. I pozwoliłam sobie uzyskać „zgłoszenie”, które ja zakłada, jest pokłosiem wpisu na blogu. Nawet taką prostą rzecz umiecie tylko spier…lić. Sołtysowa już pewnie wyje w telefonie do Jolanty. Tak uważam, że Jolanta powinna wziąć na barki całą sytuację, a jeżeli nie to państwo O… powinni odpowiedzieć za kradzież drewna? No tylko tak widzę łańcuch powiązań:)))

  1. Chciałbym zapytać którą drogą dojechali do tego drzewa. Podobno nie ma tam dojazdu – to wersja rozpowszechniana. Ja natomiast wskazuję pani sołtys żeby zajęła się dojazdem który istnieje w ewidencji czyli działką 520/1 której właścicielem jest Gmina Jedlicze . Dlaczego do tej pory Burmistrz nie wystąpiła o wskazanie granic i ochronę własności ?

   1. mało tego…jak dobrze się przyjrzymy to wycięliście drzewo należące do wód polskich:)) Geniusze!

   1. Nie trzeba być geniuszem, a wystarczy tylko troche poczytać. sprawą niezaprzeczalna jest że istnieje dojazd do tego domu. To właściciel terenu powinien wystąpić o jego ochronę. Teraz zobaczę co zrobi, jak przestrzega obowiązujące prawo.

 183. Piszecie super komentarze które kryją samą szczerą prawdę ,Najlepiej pisze Apokalipsa.Zastanawi ma czy yola bo w zasadzie ona jest tu n ajgorsza jak ogólna gospodyni czyta . Zobaczcie str Gminy Chorkówka jaka współpraca z Radnymi Młody Wójt a ona 50 i na niczym sien kompletnie nie zna tylko podniosła śmieci a syf jak piszecie nie do opisania Wyciągnać ją ze swoimi merytorycznymi pracownikami jeżykami prezesem dac sprzet sprzatający i do roboty ,Szanowna Rado róbcie referendum jak najszybciej M am zięcia za granicą i mówi że z naszej gminy cały świat się śmieje Wiadomo że urbanikowa musi jak najszybciej wylecieć z wielkim hukiem ,

  1. No jak nie wie? Wydzwaniała po strażakach, organizowała wycinkę. To chyba świadoma praw o obowiązków!

  1. Jeszcze w tym roku . Jolanta robi wszystko żeby do tego nie doszło. teraz widać jak broni stołka. Im bardziej broni tym wiecej osób che ją odwołać. Wpadła w jakis amok.

 184. Chciałbym zapytać Pnia Burmistrz kiedy przedstawi Radzie miejskiej projekt uchwały dotyczący strefy wolnej od LGBT

  1. A w jakim temacie milczeli? Jeszcze tylko Lgtb tu brakuje, bo mało tematów do piekła.

   1. Pompka nie jest częścią roweru, jest jego wyposażeniem.
    Ale jak może to beton rozumieć. Nie ma miejsca na mózg.

 185. Na stronie Jedlicze. Info tekst o kolejnych perturbacjach z regulaminem śmieciowym.
  Burmistrz natychmiast do wymiany.

 186. yola jak najszybciej wyjeżdżaj w swoje strony na Ukrainę .Tu się do niczego nie nadajesz . I jeszcze jedno jak sie jeszcze nie leczysz to sie lecz u porządnego psychiatry .Mieszkańcy mówie jak oglądaja sesję jak się zachowujesz to jest karygodne. Głupie wredne uśmieszki Trzymanie swoich merytorycznych pracowników do póżnych godzin nocnych aby ci uratowali tyłek ale nic z tego.kobeto świat nie stoi na kasie tylko na pracy aty wszystko zniszczyłaś po poprzednikach . Następnytema sprzedaż domu w Dłuciem za 100 OOO .zasadnicza bezmyślność,

 187. Z chorym dzieckiem kierują mnie do przychodni W Jaszczwi, Od 2 tygodni nie mogę uzyskać porady czyżby byl tylko jeden lekarz pediatra na etacie w przychodni? wie ktoś coś na ten temat?Sezon przeziębień, to jest niepowane. Trzeba będzie dziecko przepisać

 188. Do dziś nie mogę się powstrzymać od śmiechu jak na zebraniach występował wicek. No merytoryczny do bólu.

 189. Czy się nadaje czy nie ale zatrudnia tylko swoich rodzinami to chore żeby takiemu człowiekowi wyrażać zgodę na przedszkolne nie zapisze dzieci bo może ich kamerowac opisywać a może i rodziców? to co wyczyniał z ludźmi to strach się bać on zdolny do wszystkiego

  1. Mam nadzieję że nabór do przedszkola pójdzie mu tak jak zbiórka podpisów w sprawie referendum odwołania radnych. Mieszkańcy nie zapomną mu tego co wypisywał na swoim portalu- jakie kalumnie całkowicie dalekie od prawdy krzywdzące i upokarzające a także powodujące nieporozumienia między mieszkańcami. Na razie ma obronę Burmistrzowej ale i to do czasu. Dziwię się kościołowi że nawiązał współpracę z takim człowiekiem skłóconym z większościom patafian.

 190. To co pisał i zapier. …..z tą kamerą to w życiu nie dam dziecka jak można było tak szczuc i tak drwic z ludzi jak można było podpisac z takim człowiekiem umowę?

 191. Od kiedy to wystawkę” książek z regałów określa się mianem wystawy? kilka instytucji wymaga gruntownych zmian

 192. W tej gminie to wszystko się robi żle. yola zawsze sugeruje jaką ma kadrę merytoryczną Śmiech na sali Zadowoleni Ci co opuścili mury tej gminy .Został tylko nepotyzm ale i to już niedługo Gops potrzebuje zcy kierownika i już wolne stanowisko .Z nia nikt długo nie wytrzyma Cnyba w tym przypadku odbędzie sie konkurs.

  1. A dlaczego nie było konkursu na stanowisko kierownika GOPS ?
   Wszystko po układach. Jerzya synowa na wejsciu już wiedziała że będzie kierownikiem , z reszta sama się chwaliła.

 193. Zgadza się ,Sa m nepotyzm w gopsie Taka wielka kierownik a nie wie ile ma pracowników D opioro po wielkim ośmieszeniu przez RM znajduję się raport z zeszłego roku .ona się nie nadaje na to stanowisko tak samo jak burmistrzyni teść prezes jpgkim asystentka rodzinna……. Ościenne i nie tylko ościenne gminy się z nas smieją Ci ludzie nie maj aani trochcę ambicji””

 194. Dlaczego w gopsie nie ma zcy kierownika .Czyżby nepotyzm się już kończył.czy ludzie narzekają na ich niepozytywne zachowanie.

 195. Kiszenia kapusty jak nie było tak nie będzie .Ile się naczytał na sesji aż był czerwony jak zawsze aby tylko wejść do koryta Obiecanki z jego strony dla mieszkańców tak samo jak przez yolę ……….. Ten sie śmieje kto sie śmieje ostatni””””

 196. A ja nigdy nie zawiodę się na „bajecznym” stylu redaktora nieistniejących Gminnych Wieści. ” 20 zapalonych cyklistów pokonało łącznie dystans blisko 140 km, poznając wyjątkowe walory turystyczne Beskidu Niskiego.” – czytamy w ostatnim, jakże uduchowionym wpisie na stronie gminnej.
  I aż wzięłam kalkulator, bo ciężko mi było uwierzyć, że 20 rozgrzanych rowerzystów, przejechało, jakby nie liczyć po 7 km:)) skoro łącznie zrobili blisko 140 km:))
  Następnie czytamy: „gdzie po krótkim odpoczynku i zakwaterowaniu uczestnicy wyruszyli na kolejny etap rajdu”…To albo krótki odpoczynek, albo zakwaterowanie? A tak serio, to na cholerę się kwaterować, jak za chwilę się wyrusza na kolejny etap:))
  Nie będę się dłużej pastwić, rozumiem że tekst pewnie podesłany, ale jak ktoś podpisuje się nazwiskiem pod tym, jako opiekun strony, to niech by przeczytał i poprawił. A nie jak na Twitterze w Gdańsku: Z ogromną przyjemnością przyjęliśmy informację o śmierci radnego….

  1. Zgadzam się z pani przemyśleniami, czy osoba, która publikuje teksty na stronie gminy potrafi je poprawić pod względem stylistycznym i gramatycznym? Czy posiada kompetencje językowe? Chociaż mnie to dziwi skoro pracownica biblioteki zaczyna zdanie od słów ,,Bedąc współorganizatorem…”

    1. Będąc współorganizatorem patriotycznego wieczoru w Dworze Stojowskich w Jaszczwi, którego motywem przewodnim była Bitwa Warszawska, nasza biblioteka włączyła się aktywnie w jego organizację. – o to zdanie w całości jest żywym dowodem na to, że Włożenie majtek przez głowę, dla niektórych to codzienna rutyna.
     Swoją drogą atmo w bibliotece głównej jest zd cudowanie snieta, od czasu zmian personalnych. Pani kierownik sprawia wrażenie niedożywionej przez co anemicznej. Zarówno w mowie jak i w czynię. Życie uszło z tego miejsca, jakiś entuzjazm. Panie bibliotekarki są lux i w głównej i w filiach i jakoś żal mnie bierze jak widzę je coraz bardziej wycofanie. Byłam świadkiem dłuższej wypowiedzi pani kierownik na bliżej trudny do określenia temat i powiem, wyszłam cudem o własnych siłach z lokalu😁 ten brak charyzmy potrafi wyczerpać w 15 minut. Zdecydowanie kolejny przypadkowy przechodzień w gminnych instytucjach.

     1. To dowiemy się jakie zasługi w bitwie warszawskiej lub szerzej dla niepodległości mieli Stojowscy z Jaszczwi? zostały zaangażowane środki publiczne i dwie instytucje bibiloteka i GOK w ten wieczór, czy poznamy prawdę?

    2. Będac młoda lekarka…przecież to jest kabaret, tylko ta humoreska to jedlicka rzeczywistość.
     Na dodatek przypuszczam, że osoby zabierajace głos na temat jedlickiej kultury i czytelnictwa, posiada większą wiedzę od odpowiedzialnych za promocje i kulturę, tylko my to towarzystwo utrzymujemy.

     1. Dla mnie dosadnym wyznacznikiem stanu i Gok i biblioteki jest wygląd ich stron www. Już nie poruszam tematu wyglądu, ale bardziej zawartości. Wiadomo, że o tym decydują dyrektorzy. Pocieszające jest że na wysokim, trzymającym kontakt z czytelnikami, są niektóre fanpage filii, co jak wiadomo, zawdzięczamy wspaniałym paniom bibliotekarkom. Bo przecież nie dyrektorstwu.

 197. Te układy się już kończą.Dla ,, super panującej władzy ” z burmistrzynią na czele drzwi PUP są na oścież otwarte.T ylko z jej opinią ciężko jej będzie znależć zatrudnienia Stanowczo nie umie kierować ratuszem ,Poprzednicy wrócą i będzie okey.

 198. Czyżby nasza burmistrzyni nie brała udziału w zawodach rowerowych Jest tak ciężko zapracowana ,ale to jest smutne że na każdym kroku nie widać jej merytorycznej pracy , Gdyby nie bardzo duża pomoc Rady M iejskiej ta gmina by juz 6 lat nie istniałą.

 199. Ona nie masz szans wysadzić Sz RM z siodełka, Rada z Mieszkańcami z fotelika w jednej chwili ją wysadzą. Ten czas zbiża się szybkimi krokami.Ten czas można przeliczyć już na godziny…. Za wiele świństwa już narobiła ,Wszystko ma swój kres. Tylko co ona będzie dalej robić,

 200. Najsmutniejsze jest to że jeszcze trochę czasu upłynie zanim wysadzą ją ze stołka, i będzie dalej popis z oddali na sesjach. Dziwne że Przewodniczący Rady pozwala na popisy Burmistrzowej z góry bez możliwości pozbawienia jej głosu. Na spotkaniach jest bez maski a na sesji nie uczestniczy razem z Radnymi bo była by możliwość pozbawienia jej pouczających monologów .Przewodniczący Rady z j…….ami nie pozwolił by na taką zabawę w kotka i myszkę chyba że gra się w jednej orkiestrze???

  1. Woźniak to pomyłka na stanowisku Przewodniczącego Rady. Urbanik wiedziała i dalej wie że jak on jest to ona może robić wszystko.

 201. Tak P, Wożniak powinien jej nonstop zabierać głos. Samego mnie i wszystkich mieszkańców denerwuje jak mówi bez sensu,Poucza Radę ,Sama niech sie pouczy.Popieram Dobre siedzi na górze i robi z siebie większą wariatkę . Mamy wielkiego pecha mając taką burmistrz.Wszędzie narobi wstydu to nie jest człowiek Radni jestem z Wami.Brzydko napisze walcie jej prawdę Jest powiedzenie p ś w o a o m ż d p.

  1. nie wiem co się stało z nasza panią burmistrz ale na początku aż taka nie była. Teraz to przechodzi sama siebie.

 202. Moim zdaniem pod takim że RM obniżyła jej wynagrodzenie i zbliża się REFERENDUM.Rada słusznie zrobiła Mogła szybciej .Lepiej póżno niż wcale/

 203. Ona wogóle nic nie robi tylko wygłasza swoją bez sensu kwiecistą mowę .Wspólczuję jej merytorycznym pracownikom jak z nią wytrzymują nie mówiąc o mężu i córce .Tłumaczy się że wolałaby spędzać czas z rodzina niż pracować ,To niech spędza ma tylko jeda pełnoletnią córkę a jako burmistrz potrafiła podnieść odpady nieczystości na najwięcej chyba w całej PolsceKARMA WRACA.

  1. TAK !! Nadszedł juz ten czas. Zmiana nastapi nie tylko w kulturze ale pierwsze trzeba zmienić władzę. Radę i burmistrza.

 204. Ona ogłasz ankietę strategię gminy na lata 2021=2026 a przez jej kadencję co zrobiła. N a ulicach syf tylko jej niszczenie w głowie .
  Co czyniła z Zagórskim ile przyrody poniszczyli. W tych latach co ogłasza anikete jej już w 200 procentach nie będzie.Kobieto miej choć trochę honoru odejdż sama bez referendum.

 205. Im się wydaje z dyr. GOK że jak coś tam zrobią od niechcenia to już ludzie zapomną całe lata nieróbstwa .Jak wisi nad nimi podsumowanie ich pracy ,to tak jednorazowo coś tam zainicjują . Ani jedno z nich pracy by nie dostało bo wszyscy wiedzą jacy to pracownicy. Zostaje im jak najdłużej trzymać się Gminy i to robią nie przebierając w środkach. Tylko że na tym traci cała Gmina i jej mieszkańcy. Z radą już tak daleko się skłóciła że nie ma żadnych szans na współpracę. Zostaje tylko referendum nawet bez względu na opinię z RIO.

 206. Szczerą prawdę P pisze Dobre.Oni się do niczego nie nadają tylko fotki imprezki i niszczenie wszystkiego co zrobili Poprzednicy.Tak dalej być nie może i tak stanowczo długo trwa.

 207. Jak można zorganizować wieczór pod szumną, nazwą patriotyczny u Stojowskich skoro na dobrą sprawę mało o nich wiemy, nie wiemy czy Stojowscy byli za niepodległością czy służyli Austriakom? To jest dla mnie przykład braku wiedzy niekompetencji. To, że ktoś nazwie jakieś wydarzenie mianem patriotyczne to jeszcze z niczego nie zwalnia.

  1. Ale GOK potrzebował na gwałt jakiegoś wydarzenia żeby zaistnieć , pokazać że coś robi ( bo poza kartkami wielkanocnymi nie miałby się czym pochwalić) wymyślił wieczór patriotyczny u Stojanowskich a ich historyczna przeszłość dla p. Jerzyka i p. Urbanikowej były mało ważne. Musieli się czymś wykazać po awansie dyr. GOK. Ot takie mamienie mieszkańców i liczą na ich niekompetencje jako że oni są tylko MERYTORYCZNI !!!???

 208. Teraz wypada zwrócić się do GOK z zapytaniem w formie informacji publicznej: jakie zasługi dla idei niepodległości mieli Stojowscy z Jaszczwi? Co jeszcze musi przekonać radnych RM?

 209. Ten siwulec wraz ze swoją czarną synową i oczywiście jolą nic nie robią tylko wstyd dla mieszkańców.

 210. Kiedy w Waszej GMINIE nastąpią wreszcie zmiany.Jestem z GMINY CHORKÓWKA u nas to się dzieje a u Was najwyższy czs sprzatnąć tą całą yolę . RM oczywiście bez jej pupuli w jak najlepszym porządku . Niech sobie nie myśli że mieszkańcy będą przed nią celowo małą literą będą klękać na kolanach a

 211. Przecież takiego bałaganu i syfu nigdy nie było do tego ten opierzony z 24 tak ośmieszył ludzi ze wstyd się przyznać ze mieszka się w tej gminie a przyjmuje się juz rodzinami o tym mówią na całym Podkarpaciu

  1. Mnie też wstyd jak obcy ludzie z innych miast pytają co się tam u was dzieje. Nie będe przytaczał konkretów bo nie to miejsce ale wstyd mnie ze musze to wysłuchiwać .
   Takiego bałaganu w mieście nigdy nie było. Szkoda że kobieta rządzi gminą ale za grosz nie ma poczucia estetyki.

   1. che che che kiedyś chodnik kosili podkaszarką. Tylko nagrac i do TVP. Byłby ubaw na całą Polske.

 212. Ona jedna idealna a trzynastu Radnych nie merytorycznych , ich usunąć a ją pozostawić – dziwne trzynastu się myli a pani nie omylna?

 213. Wielka niedorajad ze swoimi Merytorycznymi
  pracownikami posadziła parę drzewek w kierunku Zręcina ale o nie trzeba dbać ale o co i o kogo ona dba.Niech już w końcu skończy ich na sesjahc nazywać merytorycznymi bo ich niedbalstwo widać wszędzie .W ug i po za urzędem .Śmiech na …………… babino weż się w garść bo juz najwyższy czas. 6 lat w plecy Jak się koiłaś przed Radnymi przed wyborami a teraz co czynisz ty nie masz honoru tyle do b z p .Trzynastu Radnych super cię ok………na sesji .Oni to mają naprawdę merytoryke a ty z twoimi merytorycznymi pracownikami im d p n dó
  Krótko na temat nie błażnij sie już na tyle bo NEPOTYZM jeszcze moment i kłania sie PUP .
  Wtedy będą ogłaszane konkursy .Świetnie powiedział ci jeden z Radnych że to nie jest carat,Jeszcze jedno waszz merytorykę to widać w ostatnim raporcie dane z zeszłych lat.To jest jeszcze większe osmieszanie władzy a na tym cierpią mieszkańcy

 214. Do Robol . Nie obrażając Boga święte słowa.Ta kobieta się donicze go nie nadaje tak jak tu piszecie .Nic jej nie pasuje ,Na sesji opowiada o swojej rodzince . Wolałaby spędzać urlop z rodziną niz pracować , Dobrze jej mówią Radni niech sobie odsłucha jakie głupoty opowiada a przedewszystkim zaobserwuje swoje zachowani tiki itp Ona się czepia radnych . SZ RM jesteśmy z Wam’i ………

 215. Dobrze zarządzający burmistrz pracuje w odpowiednich godzinach jak porządni Wójtowie w innych Gminach a ona się po nocach szwęda po gminie .W głowie się to nie mięści .Mam czyste sumienie że nie głosowałem z rodzinie na takiego nieroba.Miłej niedzieli.

 216. wielka burmistrzyni wielkimi krokami zbliża się swięto Zmarłych wię prosze pamiętać o posprzatniu maista aby nie było tak jak tamtego roku gdy przyjechały Rodziny z całej Polski załamały ręce aatymbardziej jak sie dowiedziały że gospodynią jest kobieta .Śmieci potrafiła p podnieść na 30 zł to ma być porządek jak w innych Gminach.Za śmieci jak się słyszy i tak mieszkańcy nie będą płacić tylko p z p komunalki.Po obniżonej pensji będzie pani troszkę gorzej ale da pani radę.Co powiedzieć rodziny korzystające z gops Tam pobierają świadczenia na dzieci a nie na pani niegospodarność,

 217. Kiedy w końcu pojawią się gminnne wieści …Czy nie jest wstydem aby wiadomości zJedlicza były opisywane w Naszym Powiecie np o pobieraniu krwi U nas można by było cokolwiek napisać .Dziwi mnie jedno że na tyle merytorycznych pracowników nie znajdzie pani odpowiedniego redaktora ale z drugiej strony to nikt miejsca dłuco nie zagrzeje. Suchając sesji to RM jest merytoryczna . Trochę lat już przeżyłam ale takiego burmistrza jak pani nie spotkałam ,Pani poptrafi tylko robić minę do złej gry

  1. To jest kobieta która nie lubi ludzi którzy mają swoje zdanie i ludzi nie przekupnych. Strasznie ceni duże pieniądze niezależnie jak zdobyte, ma charakter jak wódz z Bi…….si – nie liczy się z zdaniem i uwagami mieszkańców, Ja i tylko ja i dzięki mnie- podobnie jak Wałęsa, to buta. Jeszcze dużo wody upłynie zanim Gmina się jej pozbędzie. Ta kobieta nie zna Słowa przepraszam pomyliłam się lub nie miałam racji. A mylić się może każdy.,tylko nie ONA?

 218. Szyły my maseczki a ona zabrała do szpitala i robiła sobie zdjęcia z tymi maseczkami jak można byc tak bezczelnym żeby na naszej pracy spolecznej robić sobie kampanię

 219. Przecież to jest ukrainka z krwi i kości więc wiadomo jacy są ukraincy . Zgadzam sie z poprzednikami.Mieszkańców tylko dziwi jak mąż i jedynaczka z nią wytrzymują chyba że są tacy sami.

 220. Kiedy będą posprzątane wioski i miasto Jedlicze Porobiłem zdjęcia i wysłałem w odpowiednie miejsca ,Krawężniki porarastane glebą trawą a yola już pozuje na parkingu w Dobieszynie, Kobieto weż się za robotę .fotki ci nic nie dadzą i tak nie długo w w n z p .Ludzie jaką MY mamy władzę Ośmieszają Nas na każdym kroku,To woła o pomstę do nieba;;;;;;;;;;;;

 221. Jak nie lubi ludzi to niech idzie do ZOO,Zwierząta są bardziej sympatyczni już nie mówiąc o wierności i odpowiedzialności Ona mysli że Mieszkańcy nie mają rozumu.jej mądrość najlepiej widać na sesjach .Oglądają ja ludzie mają ubaw. Tam jedynie się odpowiednio zachowuje jedna osoba na górze.

 222. Tak izoluje się od RM bo tak jak ktoś już pisał boi się prawdy spojrzenia w oczy.yola koronawirus już w rządzie niech ci da trochę do myślenia.

 223. Kiedy w końcu będzie sprzątniety plakat trzaskowskiego z Borku bo jeszcze więcej przypomina niegospodarność yolanty.

 224. Jola i Jerzyk mogą się jeszcze plakatem Trzaskowskiego nacieszyć tyle im zostało, mieszkańcy już dawno mają wyrobioną o nich opinię. Dlatego ten plakat pozostanie aż oni opuszczą swoje stołki.

 225. Abstrahując od tematy czy ustawodawca wprowadzi wymóg badań psychiatryczno psychologicznych na stanowiska burmistrzów wójtów kierowcy niektórych kategorii muszą?

 226. Pytam Państwa radnych co jest z cena za śmieci? Obiecywaliście szybką zmianę regulaminu. Miesiące mijają i cisza.
  Wszyscy do wymiany.!!!!!

  1. Prawdopodobnie jest zatwierdzony przez sanepid , ale w jakiej wersji tego nikt nie wie. Jakie poprawki wprowadziła Burmistrzowa a znając ją na pewno coś tam namieszała to zobaczymy dopiero na sesji którą powinien zwołać Przewodniczący Rady , a czy zwoła to inna bajka zależy w której drużynie gra? bo ja już mam duże wątpliwości.

 227. Czy radni RM podejmą działania w sprawie jedlickuego kultury? Czy staną na wysokości zadania

  1. Seledynowa – to hasło nie do zastosowania w naszej Gminie sprawy już za daleko zaszły ktoś pomyje już wylał i to nie raz. a szczególnie na Jedlicze24!

 228. To nasz lalunia już nie z pudlem tylko z jerzym, Obrotna tylko tam gdzie nie trzeba Jaki jerzykddnidnijcie sie to widać po gok jeżdzi tylko siedzie w gminie .Nieodpowiedzialni rozglądnijcie się po inn ych Gminach tak jest super Wójt .

 229. Ktoś napisał że można zadzwonić do Urzędu Wojewidzkiego że kontakt spersonalizowany czy mozna uzyskać informacje też telefonicznie?

 230. Zobaczcie strony innych Gmin DUKLI gdzie pracuje P M pracująca dawnie w nasze gminie G Chorkówka Krosno Ssłoneczniki a u nas kwitnące chwasty róznego rodzaju bałagan Że nasza dama odmałpowuje cokolwiek od innych gmin a tego nie potrafi zrobić .WSTYD………………

 231. Macie to co wybraliście. Wasza gmina to już zakątek. Faktem jest że macie bałagan na ulicach. nie trafiliście z wyborem burmistrza.
  Powodzenia wam życzę ale zmiencie to bo będzie jeszcze gorzej.

 232. SZ R M kiedy referendum Musimy ją jak najszybciej odwołać inni już się z Nas śmieją i to od dłuższego czasu ,Napweno pójdzie szybko a nie tak jak chciała Was odwołać ona myślała że komitet który założyła ze swoimi p………….. zbierze odpowiednia liczbę głosów. W sprawie jej odwołania pójdzie jak z płatka/

 233. Kiedy sesja bo ludzie czekają ma cyrk oczywiście w roli głównej burmistrzyni zca p m, Rada bez 2 osób ładnie po niej j,,,,,,,,,. i tak trzymajcie ;Nie ma o niczym pojęcia tylko Wszystkich i wszystko niszczyć, Do fotek pierwsza W innych gminach to jest nie do pomyślenia,

  1. A co Ty taki zdziwiony jak byś dopiero się narodził- udajesz czy głupka zgrywasz a może ty żołnierz Gminny- w takim wypadku JPGiK to ci wytłumaczy co to za ciecz i jak powstaje.

 234. Mylisz się i to bardzo . Jeżeli dojdzie do referendum w sprawie odwołania Burmistrza czy Rady Miejskiej to będzie ono nieskuteczne, a jego koszty poniesiemy my wszyscy z naszych podatków. Tego chcesz?

  1. A czy taki stan rzeczy może trwać dalej i mieszkańcy mają na tym tracić , przecież tego się już nie da poukładać – za dużo złośliwości było- ktoś się już nie zmieni i nie będzie współpracy.

   1. Wszystko pomału można unormować tylko panią Jole trzeba odsunąć od władzy. Ona jest głównym powodem podziału gminy . kto to widział żeby tak przez parę lat zrobić. to się w głowie nie mieści. Przypominacie sobie od czego zaczęła swoje rządy ?

  1. Ale w sprawie odwołania burmistrza Jedlicza powinno przejść , jeszcze parę popisów z góry burmistrzowej przekona mieszkańców do jej odwołania – ona się już nie zmieni ludzie się o tym przekonają.

   1. To że tego się już nie da poukładać masz słuszną rację. Wina leży po obu stronach. Jeżeli Rada Gminy pozwalała w pierwszej kadencji na nieprzemyślane decyzje Burmistrza zbiera teraz owoce głosowania za niektórymi uchwałami.

    1. To pani burmistrz obrastała coraz bardziej w piórka ,rada miała nadzieję że ona się zmieni- jeszcze przed tymi wyborami dawała jej szansę na zmianę postępowania – ale ona coraz bardziej brnęła w swoje tylko ja mam rację i jestem nie omylna lub była pod czyimś mocnym wpływem co też jest możliwe.

     1. Jeżeli radni kierowali się nadziejami to dowodzi, że nie pojmowali istoty sprawy – nie ma tu miejsca na jakieś nadzieje to jest niekompetencja. Niejednokrotnie radni głosowali za podjęciem uchwał a później negowali realizacje zadań które zostały przez nich zaakceptowane. Jak to wytłumaczyć?

 235. Problem tkwi po obydwu stronach.
  Jolanta Urbanik uważa się za osobe która jest ” ekspertem” w sprawach samorządowych, finansistą, prawnikiem, geodetą, drogowcem itp. W rzeczywistości na niczym sie nie zna. Trzeba jej przyznać że umie przekonywująco mówić. Problem w tym że wiekszość ludzi wierzy w to co gada a ci którzy sie na danej sprawie znają mówią co ona opowiada ?!
  Radni to osoby które w wiekszosci tez nie maja pojecia. Na dodatek w pierwszej kadencji zaklepali jej idiotyczne pomysły a teraz lamentują. pytam gdzie wtedy byliście ? Gdzie były wasze rozumy ?
  Reasumując : WSZYSCY DO WYMIANY !!!!

    1. Comentator – a może ty Jola , jak nie ma wyjścia to by i radę za sobą pociągnąć – nie każdy ma tak paskudny charakter – ludzie wierzą w nawrócenie ,dobre zmiany , jak uczy Kościół nie w każdym siedzi DIABEŁ.

 236. Zapomniałem dopisać gwoli prawdy – Radni też mają coś za uszami, też można im coś zarzucić ale nie współmiernie mniej jak Burmistrzowa tu nie ma co porównywać . Niektórzy ludzie jeszcze dzisiaj się nabierają na jej kwieciste wywody.

  1. Pamiętacie jak w pierwszej kadencji JU na oczach kamer , kiedy juz szła transmisja z sesji radni ( nie wszyscy ) całowali sie z JU. To było aż niemiłe. Tu nie mozna za to winić tylko radnych. Wine ponosi również ta która pozwalała na takie czułości często wykonywane przez kobiety. Ja tu nic nie sugeruje.
   Teraz mamy Covid i bez całowania tez jakoś żyją tylko że w stanie wojny 🙂
   Od skrajności w skrajność.
   Gdyby było normalnie to pewnie do dzis byłby spokój.
   Trzeba przywrócić normalność i zorganizowc referendum nad odwołaniem tej całej władzy.

   1. Ja jestem za referendum , dla dobra sprawy Burmistrza i rada też powinna poddać się ocenie – chociaż jestem raczej pewien że 70% Radnych przejdzie ponownie. Więc płonne nadzieje tych co teraz tj. od wczoraj zaczynają na tym portalu równać winę Burmistrza z Radnymi . Czas pokaże kto ma rację , mieszkańcy to nie moherowe berety jakby nie którzy chcieli.

 237. Gdzie jest burmistrz z Jedlicza ?!
  Na stronie internetowej terazkrosno.pl jest artykuł „Powstaje „Zagłębie Czarnego Złota”
  Bardzo fajna inicjatywa.
  Czytajcie i wyciagajcie wnioski.

   1. I co – Jola ma Wam posprzątać. Idź do mieszkańców z edukacja ekologiczną i nie pisz bzdur. Albo sam posprzątaj i wtedy napisz, że jest czysto.

 238. To że płacimy podatki nie upoważnia nas do beztroskiego zaśmiecania terenu. Opamiętaj się, i zastanów co piszesz.

  1. A ja dzisiaj czytam że Rada ma sama przeciwko sobie zorganizować referendum – bo wam się nie udało zebrać podpisów- może jeszcze oszczędzić burmistrzową , posprzątać za MPGiK i co jeszcze sobie życzycie bo Wy jesteście obywatele wyższej nacji należą Wam się szczególne prawa.

 239. pewnie nie do końca zrozumiałaś co chciałem powiedzieć.
  Mnie nie chodzi tylko o tzw śmieci typu opakowanie po lizaku czy czekoladzie czy oranżadzie.
  Są tez inne zanieczyszczenia których podatnik bezposrednio nie produkuje np. piasek zalegajacy w kratkach ściekowych , przy krawężnikach, chwasty na poboczach itp. od tych spraw jest Gmina jako instytucja i to jest jej obowiązek. No ale rozumie że tych rzeczy jak sie nie widzi to się i nie reaguje.
  Jednym słowem w Gminie jest brudno !

 240. Tak zgadzam się w gminie jest bardzo brudno płacimy podatki więc burmistrzyni powinna dbać z prezesem jpgkim o porządek. W Dobieszynie parking zrobiony byle jak do zdjęcia pierwsza a koło przystanku śmieci koła kosza bo się już wkoszu nie mieszczą,A odpady podniosła do 30 złWiadomo że z referendum tka może szybko nie pójdzie ale trzeba robić jak najszybciej Tak jak ktoś pisze o Terza Krosno i Bóbrce W Gminie CHORKÓWKA mają porządna Władze Miejcu P. Tarnowcu a u Nas sami wiecie.Referendum.

  1. Kupa śmiechu. Fotografuje się w Dobieszynie na parkingu który zapłaci z funduszu sołeckiego. Wstydziła by się zeby nawet sołtysa nie zaprosić . jak to wygląda ? Widać jak pozuje ale na miłość boska to już po 50 !!!!!

 241. Przecież ona nie ma wstydu honoru,,,,,,,,,,,,,,,, Ona nadaje sietylko na sesję zdjęciową bo jako burmistrzyni to dwie ręce do roboty i jej codzienne słowka o swoich merytorycznych pracownikach. Na sesji 28 sierpniaP Twaróg super jej powiedział sle widać że Mieszkańców i Rzdnych to wszystko denerwuje a ona nic sobie z tego nie robi. yolu celowo mała literą kij ma dwa końce.

 242. Tak duża nienawiść w Jedliczu ludzie np zza krzaków donoszą informują rejestrują a zapis z monitoringu jest zawsze dowodem

   1. Co pokazało że pani broni się rękami i nogami pisząc naciągane odwołania i tak do referendum dojdzie bo taki stan rzeczy dalej trwać nie może bo to by doprowadziło do upadku Gminy. Mieszkańcy sami widzą , pani lepsza na górze Radni osobno gorszy sort na dole – cała polska się z tego śmieje nigdzie takiego czegoś nie ma. Lexus tu jest nad czym się głęboko zastanowić i ręce załamać a nie cieszyć z opinii RIO raz pozytywnej dla Rady po odwołaniu odmiennej zobaczymy po tym odwołaniu jaka będzie. Najgorsze jest to że my wszyscy na tym sporze tracimy i tak dalej być nie może. Dobrze to ma tylko kilka skoligaconych osób.

  1. No chyba Burmistrza ,bo rada przeciwko sobie referendum nie zorganizuje . Pani burmistrz z ptaszkiem próbowała pozbyć się Rady lecz bezskutecznie . Więc Ciekawski pomyśl czy TY podcinałbyś gałąż na której siedzisz ,pytasz czy kpisz?

 243. Burmistrz zostanie odwołana, żeby nie wiem jak wyginała się w kabłąk to nic jej nie pomoże. Razem z nią odejdą pozostałe miernoty i tumany. Autentycznie nie mam już słów na was biedy kalwaryjskie. Wszyscy zamykają kina, u nas GOK otwiera projekcje w oficynie. Nie wiem czy ktoś nagle rzuci wszystko i poleci oglądać Most na rzece Kwai, ale nawet jeżeli to bez jakiejś dyskusji, wprowadzenia nie ma to najmniejszego sensu. Także Pan konferansjer na moje oko do emerytury nie dożyje na państwowym. I kolejna gwiazda, taka mega star, przez duże „GU”. Pani dyrehtor biblioteki, która dopuściła do tego, że w rocznice śmierci Konopnickiej na garbie, której żerują pokolenia jedliczan, wkleiła jako własny tekst zerznięty na chama z jakiejś strony biblioteki z Podhala. I zadowolona, odwalona robota.
  Ludzie, ja nie jestem stąd, ale mam chyba więcej szacunku do lokalnej historii niż te jolkowe prawe ręce. Doprowadziliście do tego, że ludzie autentycznie zainteresowani wydarzeniami kulturalnymi nie chodzą na nie! Osobiście pojadę do Dukli, do Iwonicza na spacer po mieście z architektem, a w Jedliczu nie pójdę, bo zrobiliście sobie z GOKU i biblioteki klikę. Ale już niedługo…

   1. Ja jestem niepotykanie spokojny człowiek, ale wczoraj już nie wytrzymałam i telefonicznie wygarnęłam pani dyrektor biblioteki jej bezczelność. Baba twierdzi, że ona o niczym nie wie kto na FB wrzuca te głupoty. Doprecyzujmy…ma FB głównej biblioteki, bo od filii to można się uczyć. Jedna biblioteka dwóch na krzyż pracowników i jak się okazuje brak kontroli. Ile razy wejdę, to ględzi przez telefon, głupoty jakieś, których jestem zmuszona słuchać przez otwarte drzwi. Jak wsiadam do samochodu, to muszę z głową na kierownicy chwilę odpocząć po tum wypożyczaniu, bo życie z człowieka schodzi przy takiej lebiodzie. To Jedlicze ginie w oczach, umiera na rękach, na każdym froncie.

    I na koniec , wychodzisz z biblioteki i widzisz jak bezczelny typ w daci zgniła zieleń, jedzie na zakazie do głównej, chociaż wie doskonale, że jeżdżenie pod oknami ludziom nie jest szczytem kultury, Tym bardziej, że taaaaką drogę zbudowali ( i to dwa razy:))) od strony ośrodka. To jak już jestem w temacie wyjazdu spod GOK, to serdecznie proszę o to żeby zniwelować ten durny narożnik wraz z nasadzeniami, tak żeby można było bez robienia kopert wyjechać z parkingu.

    1. Czy ktoś z mieszkańców dokonał zgłoszenia w związku z łamaniem przepisów drogowych lub udokumentować ten fakt?

 244. I muszę to powiedzieć, że w tej chwili więcej życia jest na kursie z tanatokosmetyki i toalety pośmiertnej czy innym funeralnym, niż w bibliotece czy GOK.

 245. Jeżeli dojdzie do referendum w sprawie odwołania Burmistrza czy Rady Miejskiej to twierdzę z przekonaniem, że będzie ono nieskuteczne, a jego koszty poniesiemy my wszyscy z naszych podatków. A koszty będą spore. Jeżeli jedna i druga strona nie potrafi ze sobą współpracować, to mając na względzie dobro społeczeństwa, kierując się odrobiną honoru i odpowiedzialności powinny zrezygnować z pełnionych funkcji.

  1. Comentator nie zaklinaj rzeczywistości ,widać jak bronisz jednej strony konfliktu . Czemu wcześniej nie pisałeś że zbiórka podpisów w sprawie odwołania rady będzie nieskuteczna i referendum będzie nieskuteczne , Nagle się obudziłeś i jak chodzi o burmistrza to twierdzisz że będzie nieskuteczne. Rada przeciwko sobie nie zorganizuje referendum ku uciesze burmistrzowej. nie podcina się gałązki na której się siedzi żeby zadowolić nierobów i mianowanych po uznaniu .( NEPOTYZM) w Gminie kwitnie coraz bardziej!

 246. Będzie skuteczne. Z całym szacunkiem, ale zakłada, że nie masz kontaktu z ludźmi po wsiach, w terenie. Ludzie są wkurwieni i zdeterminowani. Całe gminne zło przypisują Jolce. I słusznie. Czują się skrzywdzeni i uciemiężeni. Jak z okupacji. Jolka tez żyje w przekonaniu, że ludzie ja uwielbiają, a ci którzy pojawiają się na zebraniach to ustawka.

 247. Zaangażowanie społeczeństwa w sprawy samorządu można było ocenić na podstawie frekwencji na ostatnich zebraniach wiejskich 20 – 30 osób. W większości zebrania nie odbyły się w pierwszym terminie z uwagi na brak quorum. Większość społeczeństwa ma w dalekim poważaniu wojenkę plemienną którą prowadzą obie strony. Ja też spotykam się z ludźmi. Nie interesują się i nie znają problematyki tych spraw. Przykre ale prawdziwe.

  1. A z kim mieli rozmawiać na tych zebraniach , z zastępcą burmistrza który na najprostsze pytania nie daje odpowiedzi tylko notuje i mówi że odpowiedzi w póżniejszym terminie. Ludzie widzą jak na sesji nie odpowiedział na najprostsze zadane pytania , to po co mają iść na zebrania żeby go fizycznie zobaczyć- nic nadzwyczajnego

   1. Zebrania wiejskie nie polegały na spotkaniu i rozmowie
    z Burmistrzem lub jego Zastępcą lecz na podjęciu uchwał mieszkańców w sprawie realizacji zadań z Funduszy Sołeckich
    w 2021r. Jeżeli nie widzisz potrzeby uczestnictwa w tych zebraniach mieszkańców danej miejscowości to gratuluje myślenia.

    1. Tak…jesteśmy już przyzwyczajeni do tych przytyków o IQ, o braku myślenia. Tu mieszkają dobrzy, prości ludzie i nie chcą Jolki. A od Ciebie Komentatorze, widzę ze jesteś uczoną osobą, oczekiwałbym ze z dobrym słowem i nie kagańcem:)) wiedzy pójdziesz w tłum i nie będziesz ich blokować ale mobilizować do działania. Więcej serca.

    2. A co do zebrań. Na ilu zebraniach byłaś….Komentatorze? Bo rozumiem, że interesujesz się Gminą.

     1. Byłem na jednym zebraniu, w swojej miejscowości. Każdy powinien postąpić tak samo. Nie czułem potrzeby odwiedzania innych miejscowości gdyż sprawy tam poruszane nie dotyczyły mojej miejscowości. Widzę Apokalipsa , że ty też masz kłopoty z pojmowaniem istoty sprawy. Nie spodziewałem się tego po Tobie.

     2. Komentator czuję, że w Długiem byłeś…Od kiedy cię kojarzę, zawsze grałeś w dwa ognie…

    3. Ja bym widział sens gdyby podjęte na tych zebraniach uchwały były realizowane chociaż w 50% -pani i tak zrobi jak jej się przyśni według własnych upodobań tak jest co rok . Ludzie obserwują sesje budżetową i widzą ile jest w wersji pani burmistrz ich wskazań!!!

     1. Realizacja podjętych uchwał przez mieszkańców leży w kompetencji Rady Miejskiej w Jedliczu i jej Komisji Rewizyjnej.
      Trzeba umieć dopilnować spraw mieszkańców skoro ich wybrali na swoich przedstawicieli.

 248. Zapytania do biblioteki w formie informacji publicznej na temat tytułu wieczoru i Stojowskich i spraw tutaj poruszanych…

 249. Do Tamara u nas za pieniądze sołeckie będzie poszerzal sobie KP drogę asfalt ma światło także to teraz bedzie poszerzal a trawy w rowach mostki zawalone brzeg się osunie i wiele innych potrzeb ale po co jest wladza

 250. Pudel nadaje, iż RYJo stwierdziło:

  „Rada Miejska w Jedliczu naruszyła zasadę legalizmu wynikającą z art. 7 Konstytucji RP, w myśl którego organy władzy publicznej działają na podstawie i w granicach prawa.”

  Pudel wie wcześniej co stwierdził organ nadzorujący samorząd niż np. Przewodniczący RM – najważniejszy człowiek w Gminie?

  Ponadto, pierwszy raz widzę taką bezczelność, już nie wiem kogo RIO czy ministranta z Potoka działającym wspólnie i w porozumieniu z Jolantą i Pudelm :))) żeby wyręczać Trybunał Konstytucyjny w ocenianiu zgodności z Konstytucją:)) Drogie matołki …

  Pudel Ty buduj to przedszkole, tak jak obiecałeś. Tum się zajmij. Dostałeś od nas szansę. Bo już…sorry ale do biskupa leci kwit!

  1. Jeśli to jest prawda co napisał jak ty go tam nazywasz „Pudel” to potwierdza się to co pisałem wcześniej. Radni Rady Miejskiej nie posiadają wiedzy ani kompetencji do piastowania zaszczytnej funkcji radnego skoro nie potrafią przygotować należycie pod względem prawnym swoich uchwał.

   1. Lepszych radnych tu nie znajdziesz. Mi pasują ci, którzy są. Przypominam, że to jest gmina miejsko-wiejska, a nie Bruksela. Jolka zabroniła gminnemu prawnikowi czuwać nad decyzjami Rady! nadworna prawnik posłuchała. Na miejscu rady złożyłabym skargę na p. mecenas do Izby i może by zrozumiała, że nie jest prywatnym prawnik Jolki, ale GMINY!!!
    Zainteresuj się raczej, kal Cię tak prawo interesuje, ile zdalnych kancelarii prawnych, z całej Polski, obsługuje Jolkę i jej fanaberie? A potem będziesz rozliczać naszych Radnych. Sam też wiedzą nie grzeszysz.

     1. To skora już tak wszystko wiesz, wszystko umiesz, znasz się na wszystkim, to czas…umierać:))

   2. Comentator – To ty druga Jola wszystko najlepiej wiedząca , więc po co obstawia się prawnikami – a taki bład ze nie zadano pytań Burmistrzowi to popełniły rady w zielonej Górze i Olsztynie gdzie w swoim składzie mają ludzi po studiach prawniczych. Jola tak ustawiła czas rozpoczęcia sesji i tyle punktów żeby Radni nie mieli czasu na zadawanie pytań a że Przewodniczący Rady gra w tej samej orkiestrze to pozwalał jej na przeciąganie sesji a przed północą to nawet pracownicy mieli jej w tym pomóc.

 251. Aco było na zebraniu w Żarnowcu Wiem tyle że była nieudoczna yola ludzie wiedzieli wcześniej i dlatego mało ich było bo jej obiecanek maja już dość jest do tego stopnia bezczelna że fundusze sołeckie zabiera albo rozkazuje co znimi zrobić ,Dlaczego była w Ż a gdzie indziej wysyłała zce ,Niech sie każdy domysli ,Pozdrawiam.

 252. Poczytajcie jakie inwestycje są w Chorkówce Au nas wszystko jolanta rujnuje. Jeszcze nie daj Boże i nasze gminy nie będzie . 6 stracionych lat .Przecież z każdej nawet najgorszej sytuacji jest wyjście ,RM róbcie jak najszybciej referendum.

 253. Problemem jest nieudolny Przewodniczący Rady Miejskiej Piotr Woźniak. A co do przestrzegania prawa to w głowie sie nie mieści żeby na sesji nie było prawnika . To dlatego te problemy. To jest celowe działnie burmistrza

 254. O czym Ty mówisz, Commentatorze? Takie pojęcia jak: godność, honor czy uczciwość dla wielu z tych ludzi to tylko pięknie brzmiące słowa.

 255. Przed przystąpieniem do wykonywania mandatu radni składają ślubowanie:
  „Wierny Konstytucji i prawu Rzeczypospolitej Polskiej, ślubuję uroczyście obowiązki radnego sprawować godnie, rzetelnie i uczciwie, mając na względzie dobro mojej gminy i jej mieszkańców.”
  Z tego co napisałeś wynika, że mamy w radzie hipoktytów.

  1. Comentator żebyś stawał na uszach to i tak referendum musi być bo taki stan rzeczy nie może trwać , gmina się pomału zwija zamiast rozwijać. Powiem Ci więcej Jeżeli dojdzie do wyborów i Radnych to zakładam się z tobą że 70% Radnych przejdzie tych samych natomiast Burmistrzowa ma najwyżej 35% szanse. ^6 lat temu zapytał mnie Jerzk jakie szanse ma burmistrzowa powiedziałem 50 do 60 % i tak było tak samo i teraz trafiłem Więc po co Twoje zmartwienia o kosztach nie udolne zarządzanie Gminą nie tyle kosztuje a NEPOTYZM jeszcze więcej. A hipokrytke to mamy ale i tu zamilkne.

   1. Nie mam nic przeciwko referendum byle by ono było skuteczne.
    Na wydawanie zbędnych środków finansowych każda gmina nie powinna sobie pozwolić.

Comments are closed.

Top