Jesteś tutaj
Strona główna > inne >

Oświadczenie Radnych Rady Miejskiej w Jedliczu w sprawie obniżenia stawek za odpady komunalne

1 392 thoughts on “Oświadczenie Radnych Rady Miejskiej w Jedliczu w sprawie obniżenia stawek za odpady komunalne

 1. Wasze oświadczenie powinno informować mieszkańców o najbliższej rezygnacji z funkcji radnego każdego z Was po tym cyrku który odstawiliście. Po co oddawać głosy wstrzymujące się, skoro faktycznie są one głosem przeciw uchwale? Nie chcesz przyłożyć ręki do jakiejś decyzji, a jednocześnie nie chcesz głosować przeciw, bo to nic innego jak kategoryczne “nie”. W tym konkretnym przypadku jedna radna uchwaliła cenę za odbiór odpadów.

  1. Wystarczy że ZUZIA przegłosowała. tym gestem zapisała się w historii gminy che che che

  2. No prosze, co za logika.., jak nie przymierzając z jakiegoś 24. Pewnie załapiesz się na Nobla.

   Brawo Radni! wiedziałem, że nie odpuścicie!
   Można opłatę powiązać ze zużyciem wody, ale nie wiem co to wyjdzie. Niektóre gminy idą w tą stronę.
   Może coś się zmieni, bo przy okazji wyborów zrobił się wokół śmieci spory szum.

  3. gdyby to były głosy przeciw uchwale to uchwała by nie przeszła. KPW ?

  4. A gdyby i ona się wstrzymała to co COMMENTATOR ustawa by przeszła czy nie?? Do kogo masz pretensje? Jakby zagłosowali za było by niedobrze przeciw też niedobrze według Ciebie wi ec się wstrzymali od głosu tylko jedna osoba ustaliła koszt 30 zł.

   1. Czym zatem kierują się ci, którzy dokonują wyboru: „WSTRZYMUJĘ SIĘ”? Być może chcą w ten sposób wyrazić swoją postawę, typu:
    – nie wiem, nie mam pojęcia, za czym/kim się opowiedzieć;
    – nie rozumiem, czego rzecz dotyczy;
    – nie jestem w tym kompetentny/a;
    – jest mi to obojętne;
    – jestem niezdecydowany/a;
    – tak ochronię swoją pozycję przed pomówieniem o bycie za kimś/czymś lub przeciwko komuś/czemuś;
    – lubię być „okrakiem na barykadzie”;
    – co mnie ktoś/coś obchodzi;
    – nie będę w tym uczestniczył/a;
    – kogoś w ten sposób „załatwię”, „zablokuję”;
    – nie będę się angażował/a.
    Wybór decyzji „wstrzymuję się” jest w praktyce opowiedzeniem się PRZECIW czemuś czy komuś.
    Może ci, którzy chcą się wstrzymać, niech nie głosują, niech wyjdą z obrad, nie uczestniczą w zmowie ?
    Czy wybór zero-jedynkowy nie jest wyborem uczciwszym, tak wobec siebie, jak i tych spraw, których on dotyczy?

 2. Panie Prezesie Wojtynkiewicz, podoba się panu ten obraz nędzy i rozpaczy na zdjęciu? Nie wstyd panu takiej wizytówki. Tak trudno zadbać o porządek? Inna sprawa, że te trawska to pobocze drogi powiatowej. Radni powiatowi też w okopach. Pewnie propaganda teraz ważniejsza niż dbanie o porządek.

 3. Tak właśnie wygląda wizerunek firmy która ma dbać o porządek. Oczywiście Jolant URBANIK i prezes WOJTYNKIEWICZ nie widzą problemu.
  A stare przysłowie mówi ” jaki pan taki kram”

 4. Radni na co wy liczycie ?! Na współpracę z burmistrz ?! No chyba wtedy jak beędziecie raczki podnosić tak jak ona zechce i nie bedziecie mieli żadnych pytań. Pamiętacie pierwsza kadencję ? Wszystko wam pasowało.
  Teraz trzeba zebrac się w kupe i naprawić błędy. Tak jak z wynagrodzeniem.

 5. Ja mam wrażenie że skłdowisko odpadów pan Wojtynkiewicz zrobił tam przy moście. Przynajmniej tak to wygląda. W środku pewnie podobnie. Trzeba bedzie wysłac straż żeby sprawdzili czy nie ma jakiegoś niebezpieczeństw bo jak to wszystko sie zachajcuje to z Żarnowca nie dojadą a nie mówiac już o OSP Mecinka z siedzibą w Porębach 🙂

 6. Na ptasim szambie 24 jest nowy artykuł.Dziwie się jak samozwańczy „redaktor” może tak faktami manipulować(chyba,że mu ktos kazal).Otóz stawka gdyby była ustalona 29 czerwca tez bylaby 30/60 gdyż taki dostali Radni projekt uchwaly.Przelożenie o jeden dzień nic w tej kwestii nie zmienialo .Ale MENDA napisała ze burmistrz proponowała 25/50,tylko nie dodała ze na sesji 2 czerwca.Redaktor ŚMIEĆ

  1. Szczerze mówiąc to taka menda zdarza się jeden na milion. Że też trafiło na naszą gminę.
   Fpuj jak ja sie takim brzydze.

  2. No prosze ile G wyprodukowali z samego rana. Ta sama metoda, temat, styl, Tylko nicki się zmieniają Kolejny nalot na ORG. W ten sposób 'zasypuje” się tu od jakiegoś czasu każdą niewygodną treść.
   Apokalipsa, wdając się z czymś takim w dyskusję tylko to uwiarygadniasz. W takich przypadkach jedyna rzecz która może zadziałać to zwykłe spier…

 7. Manipulantka intrygantka klamczucha to przez nią ubodzy jeszcze bardziej zubozeja zaproponowała 30zl tylko dlatego żeby prezes i ona co miesiąc otrzymywali sakru. …e pieniądze

 8. Państwo Radni. Projekt Regulaminu leżał przed Wami od kwietnia. Nie zrobiliście nic merytorycznego poza odrzuceniem. Ponownie wniesiony z końcem maja. I co ? Nic. Leży w komisji radnego Twaroga. Nie raczycie popracować nad projektem, choć ponoć macie pomysły. Dobrymi (ponoć) intencjami to i piekło może być wybrukowane. Chcecie gotowca wypracowanego przez burmistrz i pracowników UG (tak można wywnioskować z przebiegu sesji)? Żeby ktoś za Was coś zrobił? Gdzie poprawki do regulaminu, jeśli się Wam nie podoba… No tak… Trzeba by się wysilić. Popracować. Jak widać, najchętniej do przecinania wstęg przy otwarciu dróg/ domów ludowych… Niewielu nabierzecie… I jak mawiał klasyk, jeden z radnych – parafrazując. My już wiemy co z Was za ptaszki… A i czas ochronny się skończył… Czas rozliczać za pracę (a właściwie jej brak). Mieszkańcy mają dość pozoranctwa!!!!

  1. Che che. Zrób referendum to się przekonasz. Koniec tych rządów. Trzeba dobrać się do dupy wszystkim przydupasom.
   Czekamy.

  2. Do Obserwator!
   Mam rażenie, że przez post Pani Obserwator przemawia do Was Szanowni Mieszkańcy Pani Burmistrz.
   Dość już tych słownych manipulacji.
   Non dimiserunt!!!

  3. Jak na szambo24 napiszesz że chcesz wyborów Rady i Burmistrza czerwone łapki – niedobrze jak tylko Rady zielone – dobrze : to czemu tak dobry Burmistrz boi się oceny mieszkańców miałby wtedy mocny mandat do sprawowania władzy!!!

 9. Uproszczę wam sprawe, bo widzę w dalszym ciągu są pewne problemy ze zrozumieniem podstawowej matematyki. Bierzemy stawkę od od stycznia do lipca i stawkę od sierpnia do grudnia, mnożymy razy ilość miesięcy przez które obowiązywała i dzielimy na 12. I cyk, macie stawkę średnioroczną porównywalna do innych, sąsiednich samorządów. I cyk stał się cud. Nie musicie dziękować, rozumiem wasz zachwyt.

 10. A do wszystkich rachmistrzów co liczą śmieci po pól roku i udowadniaj, że Ziemia jest płaska proponuję policzyć jeszcze lepiej.

  Przez 5 lat był 48 miesięcy x 7 złotych i 6 miesięcy x 16 6 miesiecy x 30 = 336+96+180=612/60 miesięcy =10,2 !!!!

  I tak trzeba liczyć! A w skali średniej życia mieszkańca to wyjdzie, jeszcze mniej!

  Zakładam, że ci co doszli wspólnymi siłami do tego rachunku, sami w niego nie wierzą, bo chyba debilami nie są. Szukają tylko naiwnych, którzy im przytakną.

  Burmistrz, bez zgody Rady, rękoma jednej Zuzi z Piotrówki podniosła stawkę za śmieci do 30 złotych od osoby za miesiąc. Koniec i kropka. Jedna radna była za podwyżką dla mieszkańców.

  1. Rękoma jednej radnej powiadasz..? To niech Ci radni kupią kupon w totolotka, bo taki wynik głosowania, to nie śnił się najstarszym bukmacherom. Cytując klasyka kabaretu: „przypadek..?”

   1. Ja jakoś się nie zdziwiłam tym głosowaniem. Zagłosowałabym jak, jak zagłosowali Radni, którzy wstrzymując się od głosu wyrazili swoją dezaprobatę dla podstępnych działań Burmistrzyni. Wstrzymali się bo są rozumni, a decyzja była salomonowa wręcz. Zuzia z Jolantą podniosły stawki za śmieci w Gminie. Nikt więcej.

    1. I bardzo słusznie, że została powołana spec komisja ds. komunalki. Bo tu jest pies pogrzebany. Powołanie biegłego powinno wyjaśnić opinii publicznej co leży u podstaw takiego wałowania przy wycenie śmieci. I może przestaną niektórzy gwiazdorzyć, jak p. Prezes, który na ostatniej sesji przeszedł smaego siebie.

    2. No nie jest to takie proste niestety, jak próbujesz udowodnić. W tej konkretnej sytuacji radni mogli zagłosować przeciw, bo do podjęcia takiej uchwały jest wymagana zwykła większość głosów. Nie zrobili tego co doprowadziło do takiej jak właśnie ta sytuacji, gdzie próbujesz na jedną osobę przerzucić odpowiedzialność za całą radę, która przypominam Ci jest organem KOLEGIALNYM i nie działa na zasadzie: jak nam coś nie pasuje, to wyrobimy jednego. Dlatego nie jest tak, że jedna radna ponosi odpowiedzialność za taki stan rzeczy. Rada nie znalazła rozwiązania i dlatego cała – jako organ – ponosi odpowiedzialności za taki stan rzeczy.

     1. Ja doskonale widzę abstrakcyjność tej sytuacji. Mimo wszystko nie mogę się nadziwić, że ciągle znajdują się ludzie, pokroju radej z Piotrówki, która bezwarunkowo nabiera się na Burmistrzową i wierzy (bo ona w to wierzy), że chociaż będzie się płacić 30 złotych, to cena wynosi 24:)) I ciągle nie mogę się nadziwić, że sa tez ludzie, którzy w tej przerysowanej mocno sytuacji, nie wiedzą jednoznacznej przyczyny zła w tej Gminie? jest to jedna, jedyna osoba. Wszelkie szukanie współwinnych jest pomyłką, bo wiem ile zdrowia tych ludzi kosztuje walka bez reguł. Bo taką wojnę prowadzi Urbanik. Bez zasad, bez reguł, bez przystanku. Ludzie w swoim rodzinnym domu muszą bić się o prawo do powiedzenia prawdy, a i tak zostaje ona odwrócona, przenicowana i rozproszona lawiną kłamstw.
      Nikt mi nie wmówi, że radni nic nie robią, że czekają na gotowe, że się obijają albo że sie nie znają. Nie ma sesji, żeby się nie okazało, że Burmistrzyni nie dostarczyła jakiegoś dokumentu, albo wyjęła go w ostatniej chwili. Nie ma sesji, żeby nie było jakichś „omyłek pisarskich”. Ten Urząd na drugie powinien mieć „omyłka pisarska”. To wszystko jest zaplanowane, żeby zbić radnych z pantałyku, zmylić, żeby ich kompromitować. A że się nie dają to wielka im chwała za to.
      Osobiście uważam, że w tych czasach mieszkańcy muszą, dla własnego dobra zaufać radnym i ich wspierać. Ru już nie ma odwrotu.

     2. Jeszcze raz EMILIA gdyby ZUZIA się wstrzymała pytam ustawa by przeszła czy nie , nie kombinuj jak pani BURMISTRZ proste pytanie?

    3. Czyli Ci radni którzy nie zagłosowali(wstrzymali sie) słusznie zrobili?
     Jakby wszyscy sie radni wstrzymali to kolejny miesiac doszedłby do wyliczen i smieci byłby po 35zł.!! Nie bronie zadnej z stron, ale wstrzymanie sie od glosu, to nic jak „umycie rąk”, zwalenie winy na kogo innego. Nie znam tej całej sytuacjI, czytałem na forum ze burmistrz popełniła błąd, ze podała złe wyliczenia – nie sprawdzam tego, bo nie chce mi sie słuchać 8 godzinnych wypocin z sesji. Zakładająć teorie, że burmistrz podała żłe stawki, to jesli radni by przyjeli ta uchwałe na przełomie kwietnia/maja to wczesniej by wyszły nieprawidłowosci i kwota by sie automatycznie zmniejszyla za odpady bo zostaje wiecej miesiecy do konca roku…CZYLI TAK naprawde w tej sytuacji wine ponosi cała władza czyli burmistrz i radni…bo jedna i druga strona popełnia błedy, Trzeba skonczyc z przepychankami i działać, porozumieć się w sprawie regulaminu…a z ich przepychania nic dobre nie wyjdzie:(

 11. HALO Halo tu ziemia !!!! Do wszystkich obrażających , złych , złosliwych , nie szanujących innych. Jesteście tak sflustrowani , że nie widzicie nikogo i niczego wokół siebie wprost amok. Czy tak powinien wyglądać szmorząd czy tak powinni sie zachowywać Radni , B urmistrz, sąsiad ze sąsiadem. Jak usłyszałam , że Pan radny z Potoka chciał wyjśc z koscioła bo mieszkańcy go tak zaatakowali, to wprost nie do wiary. Możemy sie spierać, możemy mieć inne zdanie ale nie wolno nam przekraczac granic. Państwo Radni : Zychowska, Dziura , Twaród , Okulska, Kusiak prosze przestać obrażać pracowników gminy, prosze przestać obrażać Burmistrz , proszę przestać obrażać mieszkańców .Ja mieszkaniec Gminy Jedlicze tego sobie nie życze. Zadajcie sobie pytanie każdy z osobna czy o to Wam wszystkim chodzi ? Rozgrywacie między soba jakąś wojenke w , której ja niechcę uczestniczyć. Piszecie jakies oświadczenia ale po co ja sie pytam Fakty sa faktami każdy widzi. Czytać kazdy umie wnioski wyciągać też. To o co wam chodzi ?? No chyba to żeby judzić jeden na drugiego . Jesli tak to jak widze po komentarzach wyżej udało sie Wam ale nie do końca. Możemy sobie tak bajać w nieskończoność oskarżać sie zamiast starać sie ponaprawiać to wszystko co zniszczyliście swoimi działaniami. A może pora posłuchać siebie nie podpowiadacza. Może pora to zrobic. Zachęcam.

 12. Z kontrolą w spółce gminnej zgadzam się w stu procentach, bardzo dobry wniosek radnego.

 13. Jest drobna różnica pomiędzy naszymi ocenami całej tej sytuacji, Ty trzymasz stronę Rady, ja nie trzymam niczyjej. Burmistrz bez zgody rady, może sobie co najwyżej poruszać palcem w bucie. Wina leży po obu stronach, a konsekwencje takiego stanu rzeczy ponosimy my wszyscy.

  1. Ale ona jest mistrzem manipulacji. I wiemy to wszyscy. Wprowadziła Radnych nie raz na manowce, apotem to wykorzystała. Przykład: najgłupsza na świecie umowa zakładowa tzw in hause z JPGiK został przyjęta przez Radnych, bo jak jej nie przyjąć? Swojego zakładu nie chcecie? No przyjęli. A oczywiste jest, że taki zapis zamyka drogę do uwolnienia cen i uzyskania najkorzystniejszej w drodze przetargi. I jest monopolista, ale własny, swój na osobistych portfelach hodowany. I co mają zrobić, jak im Burmistrz mówi : to nasz moralny obowiązek utrzymywać JpgiK! Tam pracują nasi mieszkańcy! Oni mają dzieci!

   No co w takiej, patowej sytuacji mają zrobić Radni? No co byś zrobił, jakby Ciebie tak zapędziła na manowce Burmistrz?

   Ja się tym ludziom nie dziwię, że się wstrzymali. Nie mogli inaczej zamanifestować braku zgody na działania Jolanty. Ale tez nie mogli być przeciw, bo by ich zajechała na amen, że śmieci leżą pod domami. Jezu, ja nie chce myśleć. Pudel by się zapluł na tym swoim portaliku.
   Z obecną, chwilową mam nadzieję, Burmistrz nie da się prowadzić kulturalnej walki. Dlatego podziwiam radnych, że starają się wytrzymać te chamstwo jakie ich spotyka z jej strony. Normalny, nerwowy człowiek by tego nie wytrzymał:)) Ja nie jestem w stanie słuchać dłuższych fragmentów sesji niż 15 min. Muszę wstać i wyjść z domu, bo mnie coś trafia. A ci ludzie siedzą z wampirem po 10 godzin i toczą regularną walkę. I nie dlatego, że lubią i chcą, tylko dlatego że ta cały czas atakuje.

   1. Oczywiście zakładam, że mówisz o wszystkich radnych, za wyjątkiem tej jednej, na którą próbujecie zrzucić odpowiedzialność za przyjęcie uchwały.

    1. Radnej z Piotrówki, która dała się wypuścić Jolancie na pożarcie i sama przegłosowała podwyżkę, nie rozumiem. Ja bym się nie dała tak wykorzystać Burmistrzowej. A Pani radnej albo to nie przeszkadza, że jej rękoma Burmistrzowa załatwia swoje dziwne sprawy, albo jest nieświadoma. Nie wiem do końca.

     1. Czyli Dziura, Marciowa czy Wozniak ktorzy mieli na stole oferte na 25 zł są niewinni? Obie strony sa winne, a te oba portale sa mało obiektywne – „24” typowo za burmistrz, „org” za radnymi…

   2. Nie wiem w jakim Pani świecie żyje ? Uwolnienie cen? Uwolnić to można ale orkę – był taki film 🙂 . W tej chwili to raczej jest zmowa cenowa ciche układy ja nie wchodzę na twój teren ty na mój. Nie sądzę żeby w przetargu wystartował ktokolwiek inny jak JPGKiM. Zresztą jak mnie pamięć nie myli mieliśmy tego przykład już. Oświadczenie mnie śmieszy:
    Trzeba było przyjąć 25 zł które było proponowane i wtedy medytować nad nowym regulaminem a nie pokazaliście swoją bezradność i trzeba było przyjąć 30 – a mało tego nawet cywilnej odwagi nie mieliście by zagłosować za – bo co ludzie powiedzą – a tak czyste rączki – haha. Nikt nie był w stanie przygotować kosztorysu. Panie radny z Dobieszyna ma Pan dużo do powiedzenia to czemu nie przygotował Pan kosztorysu? Mówi Pan dużo, składa wnioski, docinki fałsz obłuda – zamiast tyle gadać pora zacząć robić !

    1. DO XYZ
     kto ci takich bzdur naopowiadał ? Ty też podlegasz tej indoktrynacji ?
     Człowieku zanim cos napiszesz to wcześniej pomyśl.
     Tak, orke można uwolnic ale w ekonomii też funkcjnuje takie określenie. Nie bronie tej osoby ale namawiam do czytania specjalistycznej lektury.
     Faktem jest że najprawdopodobnij występuje tu zmowa milczenia. Takimi zjawiskami zajmuje się UOKIK z siedzibą w Warszawie. Mam nadzieję że zajmie się śmieciami w powiecie krośnieńskim i cichym podziałem rynku.
     Żeby zrobić ucciwa kalkulacje to trzeba posiadac wiele danych. Pewno nie wiesz ale radni nie są wstanie je zdobyć.
     Gołym okiem widać jak utrudnia się dostep do informacji. Najlepszym przykładem jest systematycznie odchudzana strona BIP.
     w demokracji jest ta że mozna zagłosować na TAK, NIE lub WSTRZYMAĆ SIĘ. Chyba zrobili to zgodnie z prawem. W tym przypadku wstrzymanie się to nic innego jak nie poparcie ustaleniu takiej wysokiej ceny.
     Zapraszam do bieżącego śledzenia poczynań naszej władzy to wtedy bedzie lepszy ogląd na sprawy gminy.

  2. Ja to rozumiem tak: radni nie byli na tyle kompetentni, aby coś wymyslić w tym temacie ( i nie dziwie się bo nie kazdy musi się na wszystkim znać) szukali więc pomocy u p.burmistrz i prezesa JPGK iM, a że nie pałają do siebie zbytnią miłością, p.burmistrz zamiast współdziałać dla dobra mieszkanców znalazła świetną okazję aby radę ośmieszyć i zrzucić na nich całą winę.

 14. Radni jak zwykle niewinni. Mam już dość waszego tłumaczenia. Chyba niektórzy, zapomnieli kto ich wybrał i komu macie służyć. Jakby nie wasze wojenki, to i mieszkańcy dzisiaj byliby by w innej sytuacji.

  1. Name czy Ty czytasz to co piszesz , nikt tu Rady nie broni jak ty nieomylnej pani Burmistrz i radzie w tym rozgardiaszu zdarzają się wpadki tylko z tym że są niezamierzone.

  1. Niunio, Twój komentarz pasuje idealnie do nicku, który sobie wybrałeś- jest bardzo infantylny, jeszcze tylko tupnij sobie nóżką.

 15. Błąd logiczny, który popełniasz przy zadawaniu tego pytania, jest następujący: w ocenie Rady uchwała i tak musiała zostać przyjęta, ponieważ odrzucenie skutkowałoby dla mieszkańców dalszymi podwyżkami cen za odbiór odpadów. Jako, że radna od początku była za przyjęciem pierwotnej kalkulacji, pozostali uznali że zagłosuje „za” podczas gdy sami wstrzymają się od głosu. Dzięki temu, że radna zagłosowała w sposób przewidywalny, paradoksalnie zatrzymała postępującą podwyżkę cen. Dlatego zamiast zadawać głupie z gruntu pytania, podziękuj radnej z Podniebyla za to, że w kieszeni zostanie Ci parę groszy. Dlatego należało by zadać pytanie co by było gdyby radna wstrzymała się od głosu, a nie czy ustawa by przeszła.

  1. Już się zaczyna….logika, meteorytyka. Rzygać się chce od tych nic nie znaczących, przez ich nadużywanie, słów. Nie wiem co tam na tych prawniczych studiach teraz uczą, ale jakby to powiedzieć…głupie pytanie może być jak najbardziej logiczne. W przypadku „głupoty” ocena nosi znamiona subiektywnej, ocena logiki to zwykła matematyka. I dlatego pani Burmistrz i jej poplecznicy nie rozumieją ludzi i nie maja pojęcia o co chodzi w życiu. Książków się nauczyli a nie życia z ludźmi. I to tez słabo, jka widać.

   1. Wszystkich, którzy mają jakąś własną, odmienną od Twojej ocenę sytuacji, starasz się zdyskredytować i obrażać zawsze tymi samymi oklepanymi w czasie argumentami. Poplecznicy, pieniacze, przydupasy itd. Każdy komentarz taki sam. Musisz się bardziej postarać.

    1. O i to dopiero jest błąd logiczny. Po pierwsze projekcja własnych poglądów na inna osobę:)) i przypisywanie jej zamiarów bez podstaw. A pod drugie przemycanie ukrytych treści, czyli presupozycja „musisz się bardziej postarać”. Ja nic nie muszę. A wyrazów przydupas itp. nigdy nie używam, bo ich bardzo nie lubię.
     A co nie zmienia faktu, że Radna z Piotrówki dała się wypuścić Jolancie i sama, całej Gminie, wszystkim mieszkańcom podniosła cenę za smeici. I to na tyle:))

     1. Żebyś nie wiem jak zaklinała rzeczywistość, Ty i tych kilku nieszczęśników, którzy nie mają własnego zdania i wierzą ślepo w to co piszesz, to nie radna z Podniebyla jednoosobowo podniosła stawki za śmieci, tylko Rada Miejska w Jedliczu w oparciu o dane przygotowane przez Burmistrza. I to tyle, zadn i filozofii to nie trzeba dorabiać, zresztą poczytaj sobie nagłówek uchwały. „Rada Miejska w Jedliczu uchwala co następuje.”

 16. Name , Niunio, No tak ; podejrzewam że to ta sama osoba.
  Nazywanie kogoś banda pajaców to takie malutkie.
  Akurat przeczytałem parę ostatnich wpisów i wyrażę swoje zdanie.
  Osobiście uważam , że każdy z was ma trochę racji ale diabeł tkwi w szczegółach.
  Ktoś zasugerował, że rada ma władzę. nie do końca. W praktyce to dość marnie wygląda. Władzę i to ogromną ma burmistrz. Ponad to rada w Jedliczu udzieliła burmistrzowi dodatkowych upoważnień w zakresie realizacji budżetu. Jest to zapisane w uchwale budżetowej.
  Na podstawie tych zapisów burmistrz naprawdę dużo może bez zgody rady.
  Co do kwestii śmieci to mam takie przeczucie, że burmistrz z prezesem komunalnej coś ukrywają. Dlatego dobrze by było żeby komisja rewizyjna przeprowadziła kontrolę nawet przy udziale biegłego. Komisja ma takie kompetencje.
  Ja mogę się domyślać o co chodzi ale wierze że to niebawem wyjdzie.
  Radna z Piotrówki w mojej ocenie jeszcze żyje patelnią.
  Niektórzy ludzie potrzebują mniej a inni więcej czasu aby dojść do pewnych wniosków.
  Przykład. W pierwszej kadencji radna Anna Z. już po paru miesiącach zorientowała się z kim ma doczynienia. Grupa radnych potrzebowała 4 lata aby dojść do tych samych wniosków. Radna z Piotrówki wcześniej czy później też to zrozumie. To tylko kwestia czasu.

  1. Ja to już wcześniej sugerowałem ze radna Anna pierwsza przejrzała na oczy i nawet budziła lekkie zdziwienie u innych Radnych , ja to dostrzegłem dobitnie po2,5 roku ale poruszając ten temat w domu miałem piekło czyli pani Burmistrz tak umiała zamydlić oczy. Proszę dzisiaj muszę powiedzieć moja najbliższa jest mocniej zniechęcona do poczynań pani Burmistrz jak ja wcześniej. Anno nie wszystkie poczynania Twoje mi odpowiadały ale tu akurat trzeba Ci przyznać rację.

 17. Kolejne oświadczenie? Z tego co pamiętam w ostatnim waszym stanowisku pisaliście o śmieciach po 20 zł. Dzisiaj ludzie płacą 30 i moim zdaniem tyle warte są te wasze oświadczenia.

  1. Oni coś piszą a ty w ogóle nic nie robisz bo na niczym się nie znasz

 18. Jedlicze nie miało i nie ma szczęścia do burmistrza potrzebujemy młodych perspektyeiczny ludzi młodych
  Nie w życiu publicznym dla ludzi umoczonych partyjniaków PZPR platnych szpicli donosiciel co za usługi brali pieniądze czerpali korzyści agentów młodzi młodzi i jeszcze raz mlodzi

  1. no to mamy kandydatkę na burmstrza. Krystyno czyń przygotowania. Na pewno bedziesz najnajnajlepsza.
   ja jako osoba niezależna muszę was zmartwić i podjarać. Dla mnie naj był poprzednik. Przynajmniej starał się, robił dużo a i gmina była czysta. Dziś wszędzie śmieci, pozarastane pobocza. Gwiazda nic nie widzi.

   1. A ja powiem tak nie zachłysnąłem się poprzednią władzą ani tą, a że trzeba coś odświeżyć nie ulega wątpliwości.Myślę że jest wielu dobrych młodszych wykształconych i co najważniejsze jeszcze nie uwikłanych w żadne interesy i struktury partyjne ludzi w naszej gminie tylko tacy nie pchają się do władzy rękami i nogami.

 19. Przykro patrzec jak Władze niszczą Gminę Jedlicze. Dawno nie w Jedliczu nie było ale takiego syfu jaki jest to nie pamiętam.

 20. Z tych młodych to rozumiem że w pierwszej kolejności Pudel, następnie Pan Fasolka i kto jeszcze? Ministrant? No bo Jolanta to już jakby nadszarpnięta rydwanem czasu. Teraz się skończą kremy z macica ślimaka od Guerlaina (wraz z wypłatą) to się sypnie naciąg. I to może być cios:)) nie tylko wizerunkowy. Zresztą są już podejrzenia, że dlatego siedzi na górze, na dół nie schodzi, bo ubiera tylko górę elegancką a dół ma już z tych tańszych – spodenki gimnastyczne chociażby.

  1. Ten komentarz, to naprawdę powinnaś zachować dla siebie. Tego typu prywatne wycieczki są nie na miejscu, są żenujące, nic nie wnoszą i to jest zwyczajnie kłamstwo. Ktoś, kto się plotką posługuje nie jest partnerem do dyskusji.

  2. Droga pani Ja nie miałem na myśli ani pudla ani pana fasolki , jestem daleki od tych panów jak i ich mocodawczyni ale i nie jestem za tym co już było miałem na względzie ludzi jeszcze nie zepsutych władzą ,raczej społeczników a nie goniących za stanowiskami i pieniądzem ponad wszystko.

 21. Z bliska to faktycznie nie ciekawie wygląda. Zmęczenie, grymas, trudno określić. Gmina się wali wiec problemów przybywa.
  Dzis w biedrze znów temat śmieci . Zuzia na ustach niemalże wszystkich. Facet z pełnym koszem towaru mówi ” Qwa tyle za to zapłaciłem ile zapłace za śmieci od dwóch osób . Niech to szlak ….”
  Szkoda że nie ma zebrań z mieszkańcami bo gwarantuje że było by ciekawie.

 22. To pisze Pudel, na swoim prywarnym profilu:

  Mieszkańcy Gminy Jedlicze❗️

  Pogarda niebotyczna…

  Hamulcowy i pedałowy układu sterowania degrengoladą i demontażem gminy, zatarli już wszystkie podzespoły. Jego część wierzchnia- plastik- dawno się stopił. Metal pod wpływem kosmicznej temperatury wygina się jak wątły kręgosłup.

  Pozoranci samorządowi: Doprawdy wy śmiecie jeszcze produkować kolejne makulatury bzdurnych oświadczeń? Ludzie Wam podziękują, albowiem zaprawdę powiadam wam, zasługuje robotnik na swoją zapłatę. Godnie i do poziomu- w pełnej rozciągłości tego słowa. Arrivederci.

  TS.”””

  Moja opinia: Mesjanizm…Jednostka chorobowa nie do odratowania.

  1. To smutne, że człowiek potrafi się tak zaprzedać. Zastanawiam się, czy rzeczywiście wierzy w to, co wypisuje, czy jest mu wszystko jedno. I z jednym z tej wypowiedzi wypada się zgodzić, robotnik zasługuje na swą zapłatę, i pan też kiedyś zapłatę otrzyma, wedle swych czynów. A skoro odwołuje się pan do Ewangelii, to polrcam rozważyć inny cytat, który idealnie charakteryzuje zarówno pana, jak i mocodawców: „Biada wam, obłudni nauczyciele Pisma, faryzeusze, bo jesteście podobni do pobielanych grobów, które z zewnątrz wyglądają pięknie, ale wewnątrz są pełne trupich kości i zgnilizny.”

 23. Jolu, dlaczego wykorzystujesz tego chorego człowieka? Odpuść mu, kurna bo przepadnie chłopina.

  Do rodziny. Odgońcie Burmistrz od brata, syna, męża bo ona go niszczy.

  Ratujcie chłopa.

 24. Ustawodawca powinien wprowadzić wymóg badań psychiatryczno psychologicznych na stanowiska samorzadowe

 25. Ja odstępuję od komentowania zachowań TS. Tu jest poważny problem.

  Przykro mi.

 26. Jestem w szoku.
  Od dzis juz nie zaglądam na J24. Jeżeli autorem tekstów na J24 jest ta sama osoba której tekst został wyżej przytoczony to nie mam wątpliwości.
  Wyrazy spółczucia dla najbliższych.
  jolu ty natomiast jeżeli akceptujesz tego typu teksty to wybacz ale brak mi słów.
  mam nadzieje, że mieszkancy opamietają sie i niebawem pójdą do referendum.

 27. Ani się tu śmiać ani płakać jakbym nie była już siwa to bym osiwiala tyle mam teraz płacić

 28. Nie wybaczymy jej tego Nigdy że najbiedniejszych zmusiła do płacenia 30zl wypisuje oskarża na 24 RADNYCH bo myśli ze w to uwierzymy burmistrz ma kasę i decyduje a reszta to ma gow ….o do decydowania

 29. Radni róbcie referendum !!!!
  Za śmieci i nie tylko musi ponieść konsekwencje . Najdroższe śmieci w okolicy i nie tylko .
  Gmina jak Titanic. Tylko orkiestry nie ma bo doprowadzili do likwidacji Kamfinioków.

 30. I do czego chora głowa jest zdolna? Do wszystkiego. A jak się zbiorą minimum dwa chore łby to nie ma zatrzymaj się.

  Dziś pojawiły się na wiejskich „bilbordach” plakaty, w kolorze przedstawiające zieloną taczkę za 99,99 z OBI (kupiłam taką to wiem) i z podpisem, bezczelnie „dedykowanym”, jak mówi Jola, Radnym. Naszym Radnym.

  Pytam kto zlecił druk tego plakatu w kolorze? Kto za to zapłacił? Bo kto zaprojektował to badziewie to wiadomo. Kto je po omacku kleił tez wiemy. Co ma za to obiecane wiemy również.

  Ja jutro jadę służbowo do Żurawicy (poważnie, na reportaż do tego zakładu). Tam raczej przyjmują na detoks teraz, ale może by się tu kwalifikowało, albo znają jakieś dojścia podpytam, gdzie się zwrócić, nim będzie za późno.

  Bo ta choroba posuwa się w tępię zatrważającym, a mimo wszystko szkoda nawet takich ludzi.

  No cóż strach przed utratą stołka jest paraliżujący, jak widac.

  1. Trzeba pracować ze zdwojoną siłą , trzeba drukować plakaty DPS czeka , ale myślę że Radni do tego nie dopuszczą i znowu bezowocne starania jak za poprzedniego Burmistrza. Dyrektorski stołek koło nosa.

   1. Moderówka z poprzednim burmistrzem jadła z jednego talerza na początku i coś się potem ze…….ało myślę że i tą panią też z biegiem czasu się ze …..ra , jestem tego pewien jak tylko niepotrzebni się staną do manipulowania sobą.

  1. Musi być. Ty wyobrażasz sobie, żeby ludzie w swoim domu dali sobie na łeb tak wejść Jolce i Pudlowi? Zeby bali się pójść do kościoła, bo kurwa nie wiedza co ich spotka na tablicy ogłoszeń jak wyjdą?

   Dziś wiesza plakaty o naszych Radnych! Jutro może powiesić paszkwil o każdym z nas!

   Zresztą osobiście doświadczyłam jak mieszja w pracy, bo w mojej próbowali. Tylko mi to akurat mogą naskoczyć. Ale do tego dojdziemy jeszcze. Ja tematu nie zamknęłam,

  1. I wyobraź sobie, że trafią na pracodawcę, który chce mieć święty spokój i człowiek traci pracę. No tak jak mówię, mi mogą naskoczyć, bo nie mają pojęcia gdzie i jak uderzyć, ale znam przypadki gdzie gadaniem, telefonami mailami nasza obecna władza doprowadziła do tego, że ludzie nie dostawali prace lub ją tracili.

   na mnie te lokalne kaczany są za krótkie akurat, ale byli tacy którym zaszkodziła, zaszkodzili i zaszkodzą jeszcze.

   Ale pójdzie fala uderzeniowa niebawem:))

 31. To sa psychole. Jest tyle różnych problemów do rozwiązania.
  Ludzie weźmy się w garść i zrobmy referendum. Takie obywatelskie.
  Władza panikuje.

 32. W jednej gminie odbyło się referendum a zarzut był nepotyzm

  1. W gminie Jedlicze bardzo łatwo bedzie udowodnić nepotyzm.
   W łatwy sposób można wykazać jak to bywa tu z zatrudnianiem osób. mam cała liste przykładów. moge udostepnić.
   Jolanta myśli że jest bezkarna ? Grubo się myli. Kwestia czasu.
   dobrej niedzieli i nie zwracajcie uwagi na osoby które mają zaburzenia emocjonalne.

  2. Tylko, że ona próbuje mieszać ludziom w firmach ogólnopolskich. Ma autentycznie szczątkową wiedzę w moim przypadku i napier….w redakcję, z którą ja nie mam nic wspólnego:)) A ja się temu od kilku miesięcy przyglądam….

 33. Mam ten plakat przyda się w krótce z małą korektą.Szalej mała szalej juz ci niedużo zostalo klej po slupach tablicach opluwaj na pudlu a my doskonale wiemy że 30 zł to twoja robota a nie Radnych

 34. Przed wyborami w 2014 roku też pojawiały się plakaciki. Teraz to już kojarze kto może stać za tymi taczkami. Godne pożałowania.

 35. a kogo byłoby stać żeby wydac tyle kasy na plakaty? szasta się naszmi pieniędzmi a jak braknie to podwyższy śmieci na 35z i znów rozwiesi plakaty że to Oni winni

 36. Arogancja obecnej władzy i jej orędowników jest niewyobrażalna. Jesteśmy świadkami spektaklu, w którym głównymi aktorami są pycha, zachłanność i obłuda. W grze o władzę i pieniądze już dawno przekroczono granice nie tylko przyzwoitości, ale i zdrowego rozsądku. Ja jednak wierzę w mądrość mieszkańców. Nie słowa, ale czyny pokazują wartość człowieka. A jak pisał ksiądz Tischner, miarą człowieczeństwa jest jego dobroć, pojmowana między innymi jako zdolność sprzeciwiania się niesprawiedliwości i złu.

 37. Dziś piękna niedziela a tu takie chamstwo z plakatami.
  Ja nie chce tego burmistrza.

 38. Do Żurawicy nie dleko to może trzeba wezwać i zawiozą. Czarny pusty łeb niech tam lata z plakatami.
  W nocy widzieli jak rozwoził i plakatował.

 39. Jaka władza takie zachowanie z plakatami. Pudel24, plakaty i opluwanie innych tym zachowaniem odwołanie zbliża się wielkimi krokami yolando

 40. Olbrzymia teraz nienawiść w Jedliczu ludzie się nienawidzą donoszą odwet Sąsiad sąsiada donosi chce zniszczyć jeden na drugiego wzajemna nienawiść złe energia w Jedlicz

  1. Też ta sądzę. Ryba psuje się od głowy.
   Trzeba referendum i odwołać burmistrza.

 41. Pudel pionek, jasna sprawa. Wykonawca, docelowo i tak do odstrzału przez królową. Jest w tej chorej układance jeszcze jedna szara eminencja. Jakoś cicho o aktywnej działalności kulturalnej zastępcy dyrektora GOK. Radni, tu też macie trop….

  1. Abstrahując od ciekawych wpisów na forum często na swiecie w życiu publicznym politycznym jest tak że ktoś firmuje podpisuje jakiś tekst paszkwil ale to nie on jest autorem
   on jest nieznaczącą płotką nikim nikim ,,śmieciem” ale kto inny miesza kto inny jest autorem prawdziwym kto inny pociąga za sznurki tak zwany autor widmo zły sufler ukryty za kurtyna

   1. Nomen omen tenże „redaktor” był ogromnym oredowniikiem P. burmistrz w uchwale ŚMIECIOWEJ. Śmieć lubi śmieci…..

  2. I ten pan to jest główny rozgrywający – gdzie sprawozdanie z wykonania i działalności GOK nie ma się czym pochwalić chyba tylko nic nie robieniem za wielką kasę. Czeka na dobre wyniki wyborów?To jest para rozgrywających w Gminie, reszta ro tylko pionki dla zasłony dymnej.

   1. Co zostało wykonane w Jaszczwi? Takie plany zamierzenia i co z tego ta osoba wykonała?
    Co z konkursem?

 42. Nie można się nigdy znizyc do poziomu Lolandy plucie i świadome wylewanie pomyji na niewinnych LUDZI z pewnością wróci do niej.Szkoda że mając swoje pięć minut nie wykorzystała dla dobra tej gminy.

 43. Trop z z-ca od kultury jak najbardziej właściwy. Radni zaciąkcie żurawia. Szczeny wam opadną.

 44. Czy czasem on nie ma ją w swoich w coś uwikłanych interesikach,i teraz trzeba mu jeść z ręki.

 45. Potwierdzam, ten apacz to szara eminencja. On knuje i doradza a burmistrzowa mu wierzy.
  ona jest otoczona ludźmi takimi jak on i pudel wiec utraciła kontakt z rzeczywistością.

 46. Co, ze sprawozdaniem z działalności GOK?
  Czy ktoś to weryfikuje z Rady Miejskiej?

  1. GOK to przechowalnia. Ten facet nic nie robi. A ciągle w godzinach pracy widać go poza GOKiem.
   Burmistrz to toleruje albo nie ma pojęcia co się tam dzieje.

   1. Ma bardzo dobre pojęcie ,a tu sezon ogórkowy się zbliża i szkolenia z kiszenia nie było a takie godzinne mamienie było co to GOK tam nie będzie robił . Od Radnych się wymaga rzeczy które do ich obowiązków nie należą , a u tego pana toleruje się wszystko. My wszyscy na to pracujemy tu nie krzyczy się oddać uposażenie za nic nie robienie .Tylko radnych widzą za te 500-600 zł. W sprawie Dyrektora to pracownicy by mogli coś powiedzieć tylko oni boją się własnego cienia.

 47. Kultura to nie jedzenie i kisenie kapusty, to nie aneks kuchenny przecież ktoś sprawuje nadzór nad tą instytucja

  1. Nad tą instytucją jak i nad innymi nie ma nadzoru. robia co chcą czyli nic nie robią.

 48. Wszyscy to wiedzą, ale co z tego, trzeba powołać specjalna komisje RM np tyle naopowiadała ta osoba co to nie zrobi w Jaszczwi i co i nic
  Albo referendum odwołujące burmistrza

  1. Burmistrz tak czy inaczej do odwołania. Tego pana z GOKu pierwsze trzeba rozliczyć a dopiero potem mu podziekować.

 49. Jak ktoś ogarnie ten burdel to powinien otrzymać super nagrodę takiego chustania i leserostwa to w naszej gminie NIGDY nie było

 50. Rozwiesila plakaty myślała że winę zwali na radnych a my w to uwierzymy masz nas za idiotow? Klej po tablicach jeszcze więcej to szybciej odejdziesz

 51. Ja się zastanawiam co ten pan z Goku robi w godzinach pracy na cmentarzu co drugi dzień?

   1. Tam żona prowadzi Firmę , pomaga w gminie nie ma co robić-tylko wypłatę przytulić po urzędzie pochodzić jak indor mocodawczynię pocieszyć i w siną dal to jest żyćie jak w Madrycie już 6 lat!!

  1. Jeżeli o te z plakatu to za małe. Radnych jest 15.
   Ale na pocieszenie powiem że spokojnie do tych z plakatu zmieści sie burmistrz, z-ca i prezes JPGKiM. Za 30 złotych od mieszkanca nalezy sie wygoda jazdy.

  2. Ja te taczki mam , to lipa rozlezą się przy wsiadaniu więc i widok będzie marny -chyba że usiądzie taka mała pani to może i wytrzymają i widok będzie okazalszy

 52. Yolanda w tym miesiącu pewnie odjedzie na taczkach na ukochaną Ukrainę do swoich :):)

 53. Gdzie jest nagranie z sesji ostatniej? Drugi tydzień mija.

 54. Czy RM powoła komisję w sprawie GOK?
  Takie były snutne szerokie wizje w sprawie np Jaszczwi, spora wyliczanka. Zresztą na oko ciężko byłoby tak dużo wydarzeń zrealizowac.
  Czy radni zostali wprowadzenie w blad?

  1. W GOK sielanka. Od lat nie ma dyrektora. Ten co jest z-ca komplenie nic nie robi. Szkoła ludowa w Żarnowcu to obraz nędzy i rozpaczy

   1. Jaki pan taki KRAM. Tylko dziwne jest to że trzy czwarte gminy mówi o tym i nic jeszcze synową na ciepłe stanowisko. W innych Gminach było by już pozamiatane!

 55. No dobrze ale to Rada Miejska uchwaliła statut GOK ona też ma zadania kontrolne i statut może zmienić
  Sprawa jest poważna!

  1. Sprawa jest bardzo poważna.
   Nepotyzm w UG osiaga wszelkie szczyty. to kolejny dowód na to że trzeba organizować referendum

  1. Artykuły na wspomnianym przez Ciebie portalu nie są godne polecenia. To tendencyjne elaboraty, które mają na celu manipulowanie opinią publiczną. To raczej niebezpieczne, a na pewno niemądre czerpać wiedzę z.tego bardzo mętnego źródła. Opinia RIO rzeczywiście jest negatywna i to fakt, ale to właśnie zdaje się RIO kilkakrotnie podważało działania Pani Burmistrz, wysyłając pokontrolne zalecenia. Ciekawe, dlaczego tych faktów nam „redaktor” nie przybliżył?

  2. Tomus nie ośmieszaj się.
   Śmieci po 30 dzięki burmistrz bo tak zaproponowała i tyle w temacie

 56. Szanowni Radni. Sytuacja decyzyjne w Gminie Jedlicze jest nieprawdopodobnie sparaliżowana. Bezczynność Rady jest niewyobrażalna co uwidacznia sytuacja głosowanie w sprawie opłat za śmieci głosuje 1 (jedna) Radna i uchwala stawkę podatku!!!!!!. Rada i Burmistrz nie współpracują co grozi zastojem rozwojowym Gminy. Czy Redaktor jest winny tej sytuacji ? Ja nie wiem , ale nawet jeżeli tak jest to bardzo słabo świadczy o kondycji i kwalifikacjach osób decyzyjnych. Proszę bardzo zaproponujcie pozytywne i konstruktywne wyjście z sytuacji. Pozdrawiam Stanisław.

  1. Szanowny Panie
   O jakiej bezczynności rady pan pisze ? To , że radni do ostatniej chwili walczyli o to by miedzy innymi pan nie płacił tak dużo za śmieci to uważa pan to za bezczynność.
   Bezczynność to jest zachowanie burmistrza który od ubiegłego roku nie potrafił przygotować takiego regulaminu utrzymania czystości który byłby do przyjęcia a jednocześnie gwarantował niższą stawkę za sieci. Burmistrz w mojej ocenie nie ma pomysłu jak realizować to zadanie.
   Jeżeli ktoś się wstrzymuje od głosu to oznacza że GŁOSOWAŁ ale nie poparł uchwały.
   Dobrze by było gdyby pan prześledził od początku do końca cały proces decyzyjny z uwzglednieniem obowiazujacego prawa.
   W innej gminie włodarz nie dopuścił by do takiej sytuacji.
   Mamy kiepskiego włodarza.
   Pozdrawiam
   P.S Absolutnie nie jestem adwokatem radnych.

   1. Ja też ,proszę się wzorować na innych Gminach tam Burmistrz przygotował regulamin jeszcze w 2019 r i obowiązuje od stycznia 2020r w 99 % gmin na terenie całego prawie Kraju. W Jedliczu wrzuca się regulamin w końcówce kwietnia dzień przed sesją nadzwyczajną nie uwzględniający ulgi za zielone i popiół i mówi macie przegłosować 28zł od osoby. Taki był początek. Panie Stanisławie a może komuś zależało na tym rozgardiaszu mój wiek mi to podpowiada.

  2. Obawiam się Panie Stanisławie, że konstruktywne wyjście z tej sytuacji obecnie nie jest już możliwe. To już nie jest spór, ale zacietrzewienie – zawzięte, zapamiętałe bronienie swoich racji, bez patrzenia na konsekwencje. Uważam, że strony tego konfliktu powinny się rozstać dla dobra społeczeństwa. Szkoda , bo większość z nich połączył komitet wyborczy pod jakże wymowną nazwą „Wspólna Gmina”

   1. Muszę się wtrącić.
    Jeszcze teraz mozna ratowac sytuację. Rada powinna bardzo szybko uchwalić regulamin. można to zrobic w ciągu 1,5 miesiaca.
    Kwestia rozbija sie o trawe , popiół i gabaryty.
    Jeżeli JU nie bedzie blokować a w części wypowie umowę JPGKiM to jest szansa że na 3-4 miesiące zeszło by się z ceny. Ale to wariant super optymistyczny.
    W moim przekonaniu problemem jest burmistrz która za wszelka cenę chce udowodnić swoje racje, a ich nie ma.
    Dla dobra mieszkanców obydwa organy powinny zostac odwołane. W przeciwnym razie dalej bedziemy sie cofać w rozwoju.

    1. Ten konflikt nie wynika tylko i wyłącznie z tematu „śmieci”.
     W mojej ocenie ma bardziej złożone podłoże. Jedna i druga strona chce innym udowodnić o słuszności swoich pomysłów
     i związanych z tym decyzji. Zadziwiające jest to, że pomysły jednej strony były akceptowane przez drugą stronę w drodze podjętych uchwał, po czym w niedługim czasie były torpedowane przy ich finalizowaniu zasłaniając się niewiedzą o podjętych działaniach drugiej strony. Przygotowanie dokumentacji z tym związanej i zaangażowanie pracowników pochłonęły z budżetu gminy wydatkowanie znacznych środków finansowych. Kto za to wszystko zapłaci. Podejrzewam, a raczej jestem pewny, ze to my podatnicy.

 57. Panie Franczak S.nie wierzę w to by Pan nie znał i nie śledził w jaki sposób burmistrz dążyła do ustalenia kwoty za śmieci.Można bardzo sprytnie uwiklac i zrzucić cień ma radnych by tylko siebie obronić.O wiele byłoby przyzwoicie powiedzieć Prawdę że komunalka już dostaje zadyszki i ją ratujemy i może w krótce trzeba powiedzieć że to juz „agonia”Panie Stanisławie skoro doskonale znasz kompetencje burmistrz i na pewno zależy Ci na naszej gminie nie obwiniaj Radnych

 58. Ze burmistrz sobie nie radzi o tym świadczy raport RIO dps w Zarnowcu zwlekanie z poważnymi inwestycjami np. skanalizowanie gminy nepotyzm odejście wykwalifikowanych (zwolnienie) pracowników itd itd itd jedyny ratunek to odwołanie burmistrza JU

 59. Panie Stanisławie burmistrz od stycznia miała źle ustalona cenę za śmieci do czego przyznała się na jednej z sesji. Teraz oprócz podwyżki wymuszonej wzrostem kosztów trzeba skompensować stratę jaka poniosło przedsiębiorstwo w wyniku źle ustalonej cen.

  1. Co źle? Źle to by było gdyby było więcej niż było. Co to są śmieci i ile to może kosztować każdy wie, więc żadne zaklinanie rzeczywistości nic nie da. Jeżeli dało się gdzie indziej, to da się i tu, tyle że tu zrobiono to po najmniejszej lini oporu. Czy aby na pewno najmniejszej?

 60. Burmistrz pozbyła się kompetentnych pracowników i mamy efekt. W innych dziedzinach też nie ma z kim rozmawiać.

  1. Che che che. Ten pan juz dawno powinien odejść z samorządu.

 61. Nie dla ESBECKICH metod w gminie nie dla donosów i ukrytych nagrań nigdy

 62. Zyga dla alkoholików jest jedyne miejsce w AA to poważna choroba przecież o tym wiesz i nie powinnaś zatrudniac tylko pomóc takiej osobie i oddac na leczenie

  1. Ogarnęła ją choroba pernamentnej nienawiści. Do Żurawicy nie zawioza bo tam Covid.
   Przestań już siedzieć przed tym monitorem i sprawdzać gdzie jaki samochód podjechał. bierz się za robotę bo syf na mieście.

 63. Czy to prawda że jest spotkanie mieszkańców w sprawie referend i śmieci? Ludzie sa tak wkurw że mają tego już dość brud smród kłamstwo podżeganie i za tym idzie kasa?

 64. Gdzie nagranie z ostatnich sesji? Ja wiem, że to kilkadziesiąt godzin pełnej jazdy, jaką zafundowała Burmistrz Jolanta Urbanik i trzeba to przyciąć i zaszpachlować, ale mija już drugi tydzień.

  1. Trzeba będzie zainterweniować u Pani Wojewody to się zaraz ukaże.

   1. Panią Wojewodę to trzeba poinformować o kilku innych rzeczach przy okazji.

 65. Nie dla zastraszania i szczucia radnych, pracowników itp. Stop dla pudla24 i yolandy stop dla nienawiści

  1. To ty się lecz. Gdzie jest Skarbnik? Ilu pracowników jest na chorobowych? Dlaczego pracownicy Gminy, prawnik nie bierze udziału w spotkaniach z Radnymi? Czyżby mieli zabronione? Dlaczego Burmistrz widząc Radnych, że obradują nad ceną za śmieci na sali w urzędzie, w godzinach pracy urzędu, przyleciała i zaczęła drzeć się , że to nieformalne spotkanie? Bo jak się okazuje ceny śmieci da się obniżyć, ale jak widać Burmistrz robi wszystko, żeby tego nie zrobić?

  2. Zyga mamy ujawnić jak jest naprawdę w UG że już wszyscy mają dość pani Burmistrz i Pudla24? Takiego chamstwa, zastraszania, szczucia to nawet w kryminale nie ma

 66. O nie ma dnia, żeby któryś z pracowników Gminy nie szedł do lekarza z rozstrojem nerwowym. Ja tylko czekam kiedy Vicedzielnicowy zacznie chodzić po L4. W policji to pewnie już by wziął.

 67. Sporo komentarzy odnoszących się do działalności GOK i to krytycznych

 68. Zyga masz rację nie można pozwolić by nas i radnych zaszczuwala w poprzedniej pracy do teraz sie modla i Bogu dziękują ze się jej pozbyli tu tez się trzeba uwolnić od tego chamstwa i kłamstwa

  1. To pan Dyrektor sprowadził tą panią dlatego mu wolno wszystko , może chodzić po Gminie jak indor napuszony : Burmistrz to widzi i nic! a inni muszą się własnego cienia bać. Ja bym nie dał złamanego szeląga czy to czasem ten przywódca jednej z partii politycznych nie decyduje o Gminie bo za śp. Wieczorka też grał pierwszoplanową rolę .Czy się mylę ??

 69. Apel do Rady Miejskiej w sprawie zmiany statut GOK oraz kontroli kiedy konkurs?

  1. Radni przetrzyjcie oczy. Nie widzicie że w tym GOK-u bryndza ?
   Szkoła ludowa w Żarnowcu to opuszczony obiekt. Tam nic się nie dzieje. Oficyna w Jaszczwi podobnie. A kto nad tym sprawuje władzę ?
   Radni oglądnijcie sie !!!!1

 70. Pyt. do radnych Tyle jest grantów, srodków zewnątrznych na różne inicjatywy kulturalne.
  Czy jedlicki GOK aplikowal o środki? Jeżeli tak to kiedy i z jakim rezultatem?

 71. A ja dziś dostałam bilingi z postępowania i to w sprawach związanych z prezesem PKS Krosno i kto tam się znalazł napierdalający ? No sami nieśmiertelni:))

  Jeden był herosem, a teraz 26 tomów akt tylko w jednej sprawie a spraw wszelkich toczy się równolegle 5. I za chwilę już dołączy koleżanka życzliwa, która umiłowała bratać się z najgorszymi żeby dopiąć swego. Albo, żeby to „jej: się nie wydało.
  Ja nigdy nie puszczam słów na wiatr. Nigdy.

 72. Wierzę mocno że w gminie Jedlicze KTOŚ(oby jak najszybciej)rozliczył burmistrz co do grosza z działalności i inwestycji.Jak można bez zastanowienia wydawać takie pieniądze na nieprzemyslane inwestycje przypuszczam że jedynym doradcą jest ten z ktorym prowadzili się za rączki

  1. W gminie Jedlicze trwa sielanka finansowa , żadne oszczędności nie obowiązują tak jak w zakładach pracy. Tu się płaci niektórym za to żeby czasem tylko pokazali się w pracy nie ważne w jakim stanie.

   1. W tej gminie a konkretnie w administracji samorządowej ( szczególnie w UG ) wystepuje ogromny przerost zatrudnienia, a co za tym idzie również ogromne wydatki na administrację.
    Jolanta U nazatrudniała sobie mnóstwo osób w wiekszosci jako dziekczynienie za pomoc w wyborach. Do kazdego pokoju wprowadziła swojego człowieka żeby pilnował kolegów i koleżanek. Tam każdy kazdego się boi. A tych ludzi jest tak duzo ze nawet nie wszyscy sie znają.
    JU nie liczy sie z pieniądzem . Czekam na zebranie to dowie sie o tym publicznie.

 73. Czy ja doczekam się nagrania sesji sprzed 2 tygodni? Ponadto gdzie jest Skarbnik? Czy to prawda, że Burmistrzyni podpisała umowę z Krosnem, że dostarczy im zielone odpady przez ileś tam lat i dlatego podnosi cenę śmieci i walczy, żeby nie było ulg za nie dawanie trawy czy popiołu?
  Czy to prawda, że kolejny pracownicy odchodzą z Urzędu?

  I czy to prawda, że Burmistrz rozpytuje kolejne osoby, czy nie chcą zostać jej zastępcą?

  1. Czy to prawda, że Ciebie nie zapytała czy nie zechcesz być jej zastępcą?

   1. Pytała już tyle osób, zawsze dopytywała i nadal dopytuje. Ale ona szuka i bierze durniejszych od siebie, dlatego ja akurat nie zostałam zastępcą:)))

 74. To jednak prawda, że porównywałyście swoje testy test na IQ.
  A nie pomyliłyście czasem wyników testów?

  1. Rejczel nie:)))

   Konkurentka padła na obieraniu banana:)) W poleceniu było tylko obrać, a ona obrała i z własnej inicjatywy go zjadła.

   Teoretycznie bystrzejsza, a praktycznie nie słucha poleceń:))

   1. Synonimem słowa obrać jest „wyznaczyć, powołać kogoś np: na urząd”. Dlaczego zatem przy tym wspólnym obieraniu Ciebie nie obrała?

  2. Ja nie wiem jak wt przechodzicie całymi rodzinami te testy…..

 75. Ona myśli że dobierze do współpracy niemoty a tym czasem szybko się zorientuje każdy zatrudniony z kim ma do czynienia i rezygnuje bo nie chce kiedyś oglądać kwadratowe słońce

  1. Może jeszcze chwile nie. Całkiem fajny cyrk to po co to rozbijać.

 76. Gdzie jest nagranie z sesji? Pudel juz drugi tydzień wciska ludziom kto i co zrobił. A może ludzie powinni sami ocenić i zobaczyć, że Urbanik podniosła razem z Zuzia cenę za śmieci.

  1. Zuzia podniosła cenę za śmieci bo pozostali radni stchórzyli zagłosować przeciw.
   Wstrzymać się od glosowania to nic innego jak :
   – nie wiem, nie mam pojęcia, za czym
   – nie rozumiem, czego rzecz dotyczy;
   – nie jestem w tym kompetentny/a;
   – jest mi to obojętne;
   – jestem niezdecydowany/a
   – co mnie ktoś/coś obchodzi;
   – nie będę w tym uczestniczył/a;
   – kogoś w ten sposób „załatwię”, „zablokuję”;
   – nie będę się angażował/a.
   Wybór decyzji „wstrzymuję się” jest w praktyce opowiedzeniem się PRZECIW czemuś..
   Może ci, którzy chcą się wstrzymać, niech nie głosują, niech wyjdą z obrad, nie uczestniczą w zmowie ?

 77. Zuzia zaglosowala ZA bo miała obiecane czyszczenie patelni hahah oczywiście tej patelni co dostała

 78. Nie dla ESBECKICH metod donosów nagrań funkcje publiczne osoby nieposzlakowane winnym pełnić!

  1. O odezwał się nasz Cyzik. Co tam chłopcze ?
   Masz racje trzeba skończyć z tymi Sbeckimi metodami. A pffuj jakie o paskudne.
   REFERENDUM !!!!!!!

 79. Zuzia ustaliła cenę śmieci. To się w głowię nie mieści. Podniebyle zapamięta.

 80. Głośno w sklepach na targowicy byli ludzie oburzeni nawet Ci którzy uwierzyli i popierali Urbanik teraz są rozczarowani. Jak można podnieść łapę i zgodzic się na30zl tylko dlatego bo burmistrz zaproponowała.Cyzik cieszę sie ze i ty jesteś za tym żeby burmistrza zmienić

 81. Zuzia kiedy przyjedziesz w końcu po ten rachunek za śmieci? Bo dzięki tobie taka cena my Ci tego nie zapomnimy już wszędzie o tobie mówią sklepy, targowica itp nawet w Krośnie ludzie o Tobie mówią

  1. Nawet w Białce Tatrzańskiej słyszałem jak grupa ludzi dyskutowała o swojej gminie i w pewnym momencie słyszę że mówią o mojej gminie jak to jedna radna zdecydowała o tak drogich śmieciach – to ci reklama GMINY

 82. Plakat Biblioteki pt. Odlot z książką. Kto robił?

  Dziecko, kilkulatek na plakacie trzyma w rękach Przekład Nowego Świata, czyli Pismo św. w wersji Świadków Jehowy?

  Czy mamy do czynienia z profanacją czyjegoś wyznania, czy wchodzimy wraz z jednostką publiczną w nową erę i ewangelizację z pułapu Gminy?

  Jaki odlot z Biblią? Co to ma być. Jolanta nie panujesz nad sytuacją.

 83. Może wprowadza nową wiarę przecież nie pochodzi z stąd jej jest wsioryba nawet ma daleko w poważaniu Kościół bo tez się spóźnia

  1. Ktoś kto zamieszcza w sieci i upublicznia powinien sobie zdawać sprawę z tego co robi.

 84. Widać że strach ogromny coraz bardziej wyjaśnień i obwinianie radnych żeby tylko wierzyliśmy w jej kłamstwa lolku co jeszcze wymyślisz? Ta treść na 24 to twój art aż mdli nas od tych twoich kłamstw. Odejdz nie wierzymy ci twoje perfidne kłamstwa dobiegają końca

 85. Gdzie jest Skarbnik? Gdzie jest połowa kierowników? Gdzie jest dyrektor GOK i ZOZ? Czy to już jest ten moment, że nie będzie już niczego?

  1. skarbnik szybko poznała się na rzeczy. Miał to być taki fachowiec, tak zachwalana przez panią burmistrz. I szybko sie okazało jak to jest w rzeczywistości.
   Ale na pocieszenie powiem, że po wybudowaniu mostu w Męcince pani była skarbnik spod lasu bedzie miała blisko i dalej bedzie nieoficjalnie siedzieć w UG do późnych godzin nocnych. chociaż wiemy że z ta fachowością to trochę na bakier było.

    1. Tak sie jej wydaje że jest alfą i omego. A w rzeczywistości jest tak , że powtarza to co zasłyszy od osób które są zorientowane w danej tematyce. A że nie wszytko ” łapie' to wychodzą później takie bzdety których nie chce się słuchać.
     Osoby które mają pojecie o sprawach samorządowych, o inwestycjach, o finansach zrywają boki jak słuchają tych monologów. Dlatego osobiście czekam na spotkanie z Jolantą Urbanik aby jej zadać konkretne pytania.

 86. wpis kieruję do Pani Jolanty Urbanik i Pani Jolanty Smarzowskiej dyrektora szkoły podstawowej w Jedliczu.
  Szanowne Panie !
  Dziś mamy Święto Demokracji, cały kraj głosuje. Mieszkańcy licznie idą do lokali wyborczych aby oddać swój głos.
  O tym , że mamy druga ture wyborów zaplanowaną na 12 lipca wiedziały Szanowne Panie od dwóch tygodni. tyle też miałyście Panie czasu aby przygotować lokal wyborczy i jego otoczenie.
  Wstyd mnie za Was jak mieszkańcy wytykaja palcami nie wykoszoną trawe na parkingu przed szkołą. Jak to wygląda ?
  Panie nie jesteście gospodarzami. Tolerujecie byle jakość.
  Pani dyrektor mogła by już od dawna odpoczywać na emeryturze, a pani burmistrz … to lepiej nie komentować.
  W gminie potrzebne sa zmiany !!!!

 87. Jak widać nawet w tak waznym dniu nie zadbaly o wizerunek nie zależy im na naszej gminie wkrótce obie zostaną rozliczne ta ugm wypisuje artykuły aż wszyscy zrywają boki i udawadnia że 30zl które zaproponowala burmistrz to o wiele mniej od 20zl propnowane przez RADNYCH

 88. Prezydent wybrany. Teraz czas na referendum w Jedliczu. odwołać ta władze i wybrac nową która zajmie się rozwojem gminy a nie wiecznymi sporami.

  1. Po wyborach kto przejdzie będzie mógł powiedzieć że ma mocny odnowiony mandat i śmiało decydować o Gminie.

 89. Trzeci tydzień nie ma nagrania z ostatniej sesji. A przypominam jeszcze o nagraniu z tej sesji jaka się nie odbyła, a jaką Jolanta emitowała drąc się na radnych do mikrofonu.

  Jeżeli z tak małą rzeczą sobie nie może poradzić, to o czym tu mowa?

 90. Z 10 lipca Do- Comenntator, wstrzymanie się od głosu to też -Gdy do przegłosowania jakiegoś wniosku,ustawy czy uchwały konieczna jest tzw. większość bezwzględna czyli 50% + 1 głos wówczas głosy wstrzymujące są de facto głosami PRZECIW danej decyzji !!!!Jeżeli uchwała nie jest korzystna dla wspólnoty w tym wypadku mieszkańców ( bądż dla ciebie ) poprostu nie chcesz przyłożyć ręki do jakiejś decyzji, a jednocześnie nie chcesz głosować PRZECIW bo to nic innego jak kategoryczne „NIE”. WSTRZYMAJ SIĘ OD GŁOSU !!!!!!!!Tylko tyle w tym temacie od strony prawnej i ludzkiej.

  1. Zasadą głosowania zwykłego, uchwała zostaje podjęta, gdy istnieje większa liczba głosów za niż głosów przeciw, zaś głosów wstrzymujących się nie bierze się pod uwagę. Czym zatem kierowali się radni wstrzymując się od głosowania ? Tchórzostwem, zmową, ucieczką od odpowiedzialności, niekompetencją , niewiedzą czy jeszcze czymś innym? Ich postawy jako radnych ciężko zrozumieć.

   1. Przeczytaj jeszcze raz bez emocji, a zrozumiesz czym kierowali się Radni : ludzkim podejściem do sprawy śmieci.

 91. Brawo Piotrówka 87procent-jaki prezydent taka radna lub odwrotnie.To kochajcie PiS i płaćcie za śmieci

  1. Co ma pierun do wiatraka – widać że jesteś od pani J pana J,Z boli Was przegrana!!

 92. W dniu wczorajszym rozmawiałem z jednym z radnych, który mi powiedział że otrzymał regulamin utrzymania czystości w Gminie Jedlicze. Okazuje się iż otrzymał ten sam co w marcu. Sam nie wiem o co tu chodzi, do czego dąży Burmistrzowa. Były spotkania pewne ustaleni i znowu robi po swojemu. Wszystko pewnie by znowu obarczyć winą Radnych. Pewnie komitet samozwańczy będzie to chciał wykorzystać podczas chęci przeprowadzenia referendum, które by miało odwołać Radę.

  1. Przeprowadzić referendum w sprawie odwołania Radnych nie jest takie proste. Trzeba zebrać 10% podpisów uprawnionych do głosowania z numerem pesel czytelnym Imieniem i nazwiskiem { w Jedliczu to ponad 1000 osób} W referendum musi uczestniczyć 3\5 biorących udział w wyborach .Jestem pewny że tych wymagań komitet nie spełni – tu tylko chodzi o owleczenie w czasie odwołania przez Radę Burmistrza.

 93. Bardzo dużo negatywnych krytycznych komentarzy na temat funkcjonowania GOK
  Co na to Rada Miejska? Co ze statutem

  1. Rada miejska na wiecznych wakacjach. Milczą !!!
   już dawno powinni rozliczyć tego z-cę dyr w GOK. Co to za funkcja jak od 5 lat nie ma dyrektora.
   Jeszcze raz pytam gdzie są radni, gdzie jest komisja rewizyjna ?

   1. Tu dużo zależy od Przewodniczącego Rady bo dał sobie wejść na głowę przez mocodawczynię .Bawi się z nim w kotka i myszkę. Owszem komisja rewizyjna może dużo ale najpierw Przewodniczący musi zwołac posiedzenie Rady i w puntach posiedzenia musi być sprawa GOK i Dyrektora a także statutu GOK Mocodawczyni wskazując 6 lat temu na tego pana wiedziała co robi.

    1. A wskazując następnie na jego synową, tylko to potwierdziła.

 94. Ja nie wiem. Jest komu żeby 2 godziny opisywać na gminnej stronie , że zostanie zamontowanych 8 żarówek, ale nie ma nikogo, żeby trzeci tydzień od sesji dać nagranie. Sorry, ale poszła skarga podpisana przez kilkadziesiąt osób do Wojewody. Ile można się tak ze wszystkim pieprzyć?

 95. Zrobić referendum i dać szpica. Rozwalić te układy.
  Koniec z nepotyzmem. Koniec z żartami.

 96. Panie Woźniak , pani Urbanik ! Dlaczego nie opublikowaliście nagrania z ostatniej sesji ? Jest niewygodne ?

 97. Pyt do Rady Miejskiej ile środków zewnętrznych, funduszy, dotacji pozyskał jedlicki GOK? Ile razy ta jednostka opublikowała z ciekawymi inicjatywami i pomysłami…
  Co z natychmiastową zmianą statutu tej instytucji?

 98. Czy na Krosno 112 i innych portalach piszą o tych bimbrownikach z Męcinki i Moderówki i kolegi z Krosna? Oj, a takie kukuryku było. Bez chodzenia do roboty…A tu zorganizowana grupa przestępcza wyszła? A w kościele od 7 rano…

 99. Dobrze ze wykryto bimbrownie jeden pracuje a inny zarabia na upijaniu ludzi oby zabrali się jeszcze za tych co udają ze ciężko pracują poprzyjmowane rodziny na wazne stanowiska upycha gdzie tylko może kiedy to ktoś przeswietli?

 100. Może wie ktoś dlaczego odpady bioderadowalne są nieodebrane od wczoraj przy ul. Grabiny? W czerwcu JPGKiM ochoczo wszystko odbierał nawet w soboty.

   1. Pewnie brakło im paliwa i nie maja kasy żeby zatankować. cos w tym jest.

 101. Ja zaczne od cytatu z jedlickiego portaliku który uważa się za wiarygodne źródło informacji.
  Cyt:”O tym, że gmina znalazła się w szponach samorządowych pozorantów wszyscy doskonale wiedzą. Polityczna hucpa w Radzie Miasta uwstecznia naszą gminę i powoduje coraz większe spustoszenie. Tolerowanie takiego stanu rzeczy jest jak dolewanie wody do basenu, w którym ktoś woła o ratunek. Współpraca z tymi ludźmi przypomina trochę grzybobranie na polu minowym. Rada Miasta złamała prawo, ale nie czuje z tego powodu żadnych wyrzutów sumienia. O szczegółach redaktor naczelny.”
  1. Chłopisko, redaktor pisze o samorzadowych pozorantach. To w tym miejscu zapytam pana redaktora 🙂 dlaczego od 2015 roku nie alarmował , że panią burmistrz otaczają pozoranci. Ci sami pozoranci którzy doprowadzili do wyboru Jolanty Urbanik na funkcję burmistrza.
  2. Oczywiście panie redaktorze 🙂 że nasza gmina z roku na roku w każdej dziedzinie uwstecznia się. Tak też było w pierwszej kadencji. Dlaczego pan o tym nie pisał
  3. Rada miasta złamała prawo. Hmmmm .Złamała to fakt. Ale dlaczego pan redaktor w żadnym ze swoich wpisów nigdy nie wspomniał o protokole z kontroli którą przeprowadziło RIO oraz o wynikach rekontroli przeprowadzonej przez RIO. A tam redaktorku ile razy burmistrz złamała prawo ?
  Ręce opadają. Redaktorek nic o tym nie pisał bo jest zlinkowany z UG. Przyjdzie czas kiedy opinia publiczna dowie się wszystkiego che che.

 102. Brali na WZ kolo Biedry. Nawt tankujacy p. Fasolka dziwil sie, ze na WZ biora, Ciekawe na ilu stacjach?

 103. Rada nie zlamala prawa, tylko uchwalila wadliwa prawnie ustawe. Juz nie pajacujmy tu wszyscy i nie udawajmy prawnikow niczym Jolka, ministrant i inni kosmonauci. Nie chce mi sie dzis pisac. Uchawalila, albo i nie uchwalila. Rio w Krosnie to nie Biskup. Nikt sie nie odwolal. Ale jeszcze czas.,.

 104. Umordowana skladaniem ogolnopolskigo tygodnika jestem, do ktorego jeszcze nie doskoczyla nasza Burmistrz zeby go zarzucac paszkwilami na moj temat. No Jolu masz wyzwanie! Jestem Naczelna! Szukaj! Szukaj!

  1. Gratulacje dla Pani Naczelnej !!!
   Mam nadzieję że jedna z pierwszych stron bedzie zarezerwowana dla spraw z gminy Jedlicze.

  2. Chwalipięta
   – Patrzcie!
   Mam sukienkę w prążki,
   granatowe piękne wstążki…
   A wy nie!
   Mam pierścionek i korale,
   aż pięć miśków i dwie lale…
   A wy nie!
   Mam akwarium i chomika,
   i zegarek, który cyka…
   A wy nie!
   I mam jeszcze szklane, nowe
   kulki różnokolorowe…
   A wy nie!
   Tak się chwali,
   tak się chlubi
   (Nikt w przedszkolu
   Jej nie lubi).
   Tak się chwali,
   jak najęta!
   Czemu? Bo jest
   chwalipięta.
   A wy nie??

    1. Dla Ciebie też by nie zaszkodziło poszukać dobrego lekarza psychiatry

  1. Na pietrowke taka gdzie gruba panna na wydaniu. A do tego jej tata z mama sie dogadali z calkiem niezlymi dystrybutorami z Moderowki i panem z Krosna. I tak uczynili sobie z tego zrodlo dochodu oraz prawie zorganizowana

 105. Jest już po wyborach i mam nadzieję że teraz jest czas najwyższy by dokonac kontroli w kazdej dziedzinie w urzędzie gminnym bo coraz głośniej o tym zarządzaniu

  1. Widziałam takie coś tzn kogoś peenego osobnika na cmentarzu małpka miał?? Czy wolno

 106. Jest nagranie z sesji ostatnich. I teraz porozmawiamy kurwa!

  Przez trzy tygodnie Burmistrz jątrzyła, burzyła spokój mieszkańców, wypisywała kłamstwa na J24, usiłowała po raz kolejny okłamać mieszkąńców.

  Teraz mamy nagranie. Nawołuję do odsłuchania sesji wszystkich mieszkańców.

  I nie dajmy się manipulować Burmistrzyni! Nie dajmy się manipulować mydłkom, którzy czyhają na stołki.

 107. Aaaa i już wiem co zostało wycięte z nagrania! Oj porozmawiamy….

 108. Rozmawiałam… to za dożo powiedziane:)) Miałam kontakt z vice Burmistrzem, który oprócz treści: Zastępca Burmistrza Gminy Jedlicze Jolanty Urbanik, Marcin Filip słucham ….nie był w stanie wydukać z siebie nic. Sorry wydukał, na pytanie kiedy będzie nagranie z sesji? odpowiedział, że „zapyta Rady Miasta” :))) Ktoś dopowiedział z boku, że „odpowiedniego referatu”.

  Już miałam dzwonić na policję z info, że natorbiony , ale dawni koledzy z drogówki poinformowali mnie, że tak bełkocze kiedy się boi:))

  Co tu się odpierdala?

  1. Opanuj się kobieto. Jak będziesz takim językiem pisać gazecie ogólnopolskiej to Cię wyjebią z Naczelnej. A szkoda by było, taka zdolna z prowincji.

 109. Robią co im się podoba na czele lali chustaja się imprezuja a potem jak kasy brakuje to podwyższa śmieci to woła o pomstę do nieba jak długo za nasze pieniądze będziemy utrzymywać taki stan?

 110. 3% z kosztów śmieci to obrandowane, kolorowe worki. 30 % wynagrodzenie wszystkich pracowników JPGiK. Czy nie da się odpuścić te prestiżowe worki, każdy niech wkłada we własne, a dać ludziom tylko naklejki w odpowiednich kolorach? Wiecie co znaczą 3% z milionów?

  1. Ja wiem , ale wiem też ze burmistrz i ta cała reszta nie ma instynktu ekonomicznego. Dla nich 3 czy 20 % to bez znaczenia.

 111. Czy radni staną na wysokości zadania w sprawie opisywanych sytuacji dot. GOK? Czy staną na wysokości zadania? Czy uda sie

 112. Radni są bezradni . Ten kulturalny robi co chce czyli nic nie robi.

 113. Po obejrzeniu transmisji ze sesji twierdzę że te 6 lat stracone ze to może sen że to nieprawda niestety tak to sie dzieje w gminie Jedlicze radni zbywani musza udawadniec cos co do nich nie należy Panie prezesie MPGK wypowiadając ” totalna ignorancja” miał Pan na myśli Pania burmistrz? Nie wie Pan czy podwyżkę otrzymali pracownicy?Niektóre pytania były za trudne dla Pana.Tak się teraz kompromituje jak 6 lat posługuje sie kłamstwem.

 114. Apokalipsa to jesteś w końcu tą osobą publiczną czy nie? Jako naczelna to raczej jesteś. Coś chyba gubisz się w tym co piszesz w swoich komentarzach. .

  1. Prezes JPGKiM w mojej ocenie prezentuje kompletne dno.
   W normalnie zarządzanej gminie byłby natychmiast zwolniony .
   w mojej ocenie nigdy nie powinien być zatrudniony na takim stanowisku. Zero.

   1. Takiego syfu nie było nigdy. Chodniki zarośnięte, trawa przy kraweznikach prawie do kolana, syf jak Pieron. WSTYD MI ZA PANA. MOŻE TRZEBA UDAĆ SIĘ DO OKULISTY

 115. Przystanku na Manierskiego już z trawy nie widać. Takich mamy gospodarzy.

 116. To prezes i burmistrz niech szukają wyjścia z tymi śmieciami jakos w Tarnowcu władza stara się i płacą połowę z tego zeby radni rączki do góry i na wszystko się zgadzali to by burmistrz ich nie krytykowała ale oni bronią mieszkańców bo wiedzą jak my zyjamy

 117. W Krośnie otworzyli Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Jedliczu też mieliśmy przy moście jak na Żarnowiec tylko ze Yolanda objęła stanowisko zobaczyła kto to wybudował i trza było zlikwidować a jak zlikwidować to pozbyć ludzi miejsc pracy. To są właśnie działania aktualnej władczyni krasnalowej Muminków Małej Mi 😜😜😜4

  1. W Jedliczu była sortownia to ją zlikwidowała. Teraz śmieci sortuje Krosno ale za to trzeba zapłacić. I wy sie dziwicie dlaczego śmieci tak drogie. Jolanta wam to zafundowała. Rada to sobie mogła .

 118. Włos się jerzy na głowie jak dowiadujemy się co ona wyprawia likwidować sortownie zbiórkę odpadów? toz to brak rozumu a teraz szuka winnych? no tak o koryto boi ale ze tylu poszło na bruk i musimy zajeb….płacić za smieci to ma w daleko w poważaniu

  1. Zlikwidowala sortownie. Gdzie wtedy był Dziura, Żychowska, Marciowa i inni którzy teraz narzekają.
   Hala przy moście wygląda jak stajnia.

 119. A ten prezes to nawet nie wiedział czy dostał nagrodę. Ale nie pociumany.

 120. 500procent płacimy wiecej za śmieci?q-wa sprzedaje likwiduje co było u nas dobre i siedzi na górze przed laptopem ze strachu czy wstydu?

   1. Chore ambicje jak można usiąść obok a nie za stołem prezydialnym, czy wy tego nie rozumiecie? Zostanie tam jak nawet całkiem ten wirus minie. A co będzie robił GOK jak dni Jedlicza nie będzie , ostatnie zajęcie odpadło.?

 121. No szykować kartony do przeprowadzki droga Burmistrz i świta. Jedziemy z koksem! Prawo dzięki Bogu jest dla wszystkich.

 122. A Pan prezes z komunalki pierwszy. Tak Pana Burmistrz wysterowała:))

  1. W dalszym ciągu proszę opanuj się kobieto. Jak chcesz to zrobić?

 123. Jako mieszkaniec gminy i ja dorzucę swoje trzy grosze do ogólnosamorządowej dyskusji. Głosowałem na Jolantę – przyznaję, ale obserwując z boku gminne szaleństwa chce się rzec, a nawet krzyknąć: „Zibi wróć”. Ciekawym ewenementem medialnym jest quasi TVPis, czyli portal jedlicze24, na którym próbowałem zamieścić komentarz nawołujący redaktora naczelnego do dwóch rzeczy: 1. obiektywizmu, 2. ujawnienia , jak na rzetelnego dziennikarza przystało, swoich danych personalnych. I co? A no to, że tak szybko jak mój komentarz się pojawił, tak szybko zniknął. Ludzie, takie rzeczy się w głowie nie mieszczą. Droga Apokalipso! Odnośnie stanowiska vice Burmistrza, czyż nie jest prawdą, że takie stanowisko dostaje człowiek, który albo zjadł zęby na kampanii wyborczej, albo jest doskonałym specjalistą w jakieś dziedzinie (np. ekonomii), albo też wieloletnim samorządowcem itp… Otóż postać samorządowa pana vice, którego zdarzyło mi się poznać, jawi mi się jako echo doskonałej roli Romana Wilhelmiego. Zaraz zaraz, doświadczenie w samorządzie? Ach tak. Był przez 3 miesiące sołtysem… Czy pani burmistrz mogła by przedstawić realne powody powołania swojego zastępcy w formie funkcjonariusza w stanie tymczasowego spoczynku? Zresztą, o ile mnie piliszynel nie myli, takich stołków jest w UG więcej…Dla mnie temat na pierwszą stronę Nowin 😉

 124. Pomóżcie Ratujcie Naszą Gminę za co tak cierpimy? Tak to cichy krzyk i płacz mieszkańców i pytania bez odpowiedzi czy kiedyś doczekamy się normalnosci w tej gminie? czy Ktoś odwola obecną burmistrz a powoła sumiennego doswiadczonego nie zaklamanego Burmistrza?

  1. O takiego ciężko, raczej trafiają się karierowicze, manipulanci i goniący za szmalem- mieszkańcy są na dalszym planie,

 125. Potrzebujemy technicznego i analitycznego patrioty lokalnego, który nawet i może zarabiać 12k na miesiąc, ale musi dbać o gminę jak o swój dom czy samochód! Jest tyle obszarów, w których miasto i gmina kuleje, stoi w miejscu, a nawet się cofa. Do tego niespotykana na skalę ogólnokrajową wojna prawie całej Rady z Burmistrzem! Pudel propagandową i z góry osądził, że winny są temu tylko i wyłącznie radni. Nie widzi żadnych uchybień po stronie Kierownika Urzędu. A fakty są takie, że zniechęciła do siebie Radę, odpowiada za załamanie kadrowe urzędu gminy i szybkie łatanie ludźmi do przyuczenia, w jednostkach gminnych mimo upływu lat mamy p.o. dyrektorów bez konkursów, miasto jest zapuszczone i zarośnięte trawskami. Ale i tak najgorsza jest ta zaostrzająca się wzajemna wojenka i podział społeczeństwa. Dlatego dla dobra ogółu radni i burmistrz powinni coś ze sobą w końcu zrobić! Gmina nie ma czasu, kondycji na to by tkwić w takim impasie do kolejnych wyborów. Wykrwawi się…

  1. Może mnie skrytykujecie ale Yolanda ma szczęście że jest zaraza. Żadnych spotkań z mieszkancami. Wszystko zwala na epidemie.

 126. Jeżeli dwukrotnie nie będzie przyjęte absolutorium można rozpisać referendum?

 127. Czy radni staną na wysokości zadania w sprawie opisywanych sytuacji związanych z GOK? W tym zmiana statutu

 128. Musimy się wtedy Wszyscy zmobilizować aby odwołać Panią Burmistrz . Dość złego już zrobiła dla Gminy

  1. Z tą mobilizacją mieszkańców to może być różnie , oby wnioskodawcy potem nie zostali sami na placu boju. – zwykle bywa tak że ta krowa co dużo ryczy mało mleka daje -dla jasności ja też jestem za odwołaniem lecz wiem że nie będzie to takie proste jak Wam tu się pisze .Nie macie pojęcia ile w to trzeba włożyć własnego czasu i ile to kosztuje nerwów . To nie jest pstryk i już jest !!

 129. chetnie poczytalabym w wydanej w gazetce jak zarządza burmistrz bo dużo słyszę krytyki na Jej temat bo kiedyś był biuletyn i każdy wiedzial co w naszej gminie jest zrobione a co jest w planie

 130. Pytanko do pana Stanisława Twaroga przewodniczącego komisji ochrony środowiska.
  Panie przewodniczący co jest z regulaminem utrzymania czystości i porządku w gminie. Dlaczego panska komisja nic nie robi ?

 131. Ten Twaróg to co taki opieszały. Diete bierze ale do roboty nad regulaminem to nie ma zapału

 132. Będą bić pianę a później beda „za” jak to było z DPS radzę abyście nie tracili czasu na polemikę a byli bardziej skuteczni śledzę transmisję i dochodzę do wniosku ze tak dalej być nie może obklejla tablice paszkwilami osmieszyla siebie

 133. Czy zostanie przyjęte absolutorium? Jeżeli nie to, czy łatwo będzie przeprowadzić referendum odwołujące?

  1. Takie pytanie to do radnych. Ww mojej ocenie ludzie maja już dość rządów Jolanty Urbanik i pewnie chętnie pójdą na referendum żeby jej podziekować. Ale jak mówię to jest moja opinia.
   Ten człowiek dużo złego zrobił i dalej nie może to być tolerowane.

 134. Ja namawiam wszystkich do wysłuchania sesji. I jeżeli ktoś łapie za słówka Radnych, to proponuję posłuchać co wygaduje na sesji Prezes JpGiK.

 135. Szanowni państwo słyszałem jak Twaróg mówił że regulamin to nie jest to sprawa jego i komisji kierowanej przez niego. Regulamin ma opracować referat gminy tak by Rada go zaakceptowała. Radni sie spotykali, dyskutowali nakazali zmiany Pani kierownik i co, nic. Pani Burmistrz zależy na tym iż regulamin był przeciągnięty do grudnia a potem ten 28 i 85. Jest to pewne

  1. Burmistrz przeciąg bo zmiana regulaminu nie jest jej na rękę. gdyby tk było to by go juzz dawno przygotowała.
   A co Do Twaroga to uważam że trochę ma rację. wiem że radni oczekują dobrych materiałów a nie takiego badziewia. ale skoro już dostali taki byle jaki regulamin to w ich kompetencji jest dokonanie zmian i to jest bezdyskusyjne.
   Wszyscy do wymiany.

 136. Tochę historii esbecy mieli szpicli donosiciel oni weszyli za pieniądze np kto prowadzi nielegalny zakład, bimbrownie
  Szpicli płatne im donosili to były ich i uszy MO

  1. Tak pewnie i było. Dziś jest podobnie. Ludzie spotykaja się spokojnie w domu ludowym w borku a tu jakas q..wa donosi . Druga robi zdjecia itp.
   A śmieci po 30 złotych przez niedorajde . Ręce opadają.

 137. Albo lepiej. Stoi pod sklepem właściciel i ludzi straszy! Głupoty opowiada! Nazwiskami rzuca! Udaje mistrza pierwszego kroku, a wszytko dlatego że ma korzyści. Sam śmieci oddaje do innego odbiorcy a innych agituje i prawie zmusza, żeby śmieci do JPGiK po 30 zł dawali. I tak miesza, miesza chociaż ostatnio woli straszyć.

 138. Ja serdecznie proponuję fikającemu handlarzowi pietruszką oraz wszystkim mieszkańcom zapoznać się z zamieszonym ma BIP dokumentem podpisanym przez JU, stanowiącym oficjalną odpowiedź na zapytanie radnego Dziury w sprawie ….no właśnie niech sobie każdy doczyta w zakładce interpelacje i zapytania.

  1. Po lekturze jestem w ogromnym szoku. Ludzie obudźcie się !!!!

   1. Tak, utworzyła się klika której wyobraża się, że wszystko jej wolno. Przewalają tylko FV, a podejrzewam że to jeszcze nie wszystko? No i jak nie będą się nawzajem kryć?

    1. Ciekawe jaki jest koszt występu zespołu na Dni Jedlicza i tego samego zespołu w innej Gminie czasami w tym samym dniu.Czy GOK negocjuje czy ………

 139. Sa komentarze na tym i innych forach o szpitalach temat ploty i pogloski w sklepach kto doniósł są ploty pojawiają się dziwne komentarze o donosicielstwie

 140. Czy to w ogóle jest możliwe to co słyszałam, że siostry michalitki likwidują przedszkole i w to miejsce chce otworzyć placówkę KATOLICKA!!! redaktorek z J24 i jego wspólnik? To chyba jakiś żart? Jeżeli nie to kto im pozwala na takie coś? W domu katechetycznym niby mają otwierać, bo słyszałam że wspólnik redaktora już z płytkarzem rozmawiał o remontach? To już zaklepane? Ktoś ksiedza uświadomił co to za kreatury czy nie?

  1. Che che che . On chce zakładać katolickie przedszkole ?
   To jakiś niesmaczny żart. Na portalu tak gnębi ludzi, tak szczuje a tu katolickie przedszkole ?
   Ciekawy jestem kto da swoje dziecko.

 141. Ktoś kogoś wkopał…tak to prawda o tym zjawisku pisał np Tadek

 142. Trzeba być popierdolonym, żeby zastanawiać się czy ktos donosił, czy nie donosił jak chu…je truli ludzi? I dobrze, że zamkną dziada. Mniej bab będzie się wkurwaiało we wsi, bo już niektórzy jak cienie chodzili przez tych co im tu niektórzy tak wspólcvzują.

 143. W Jedliczu podobno ma powstać dwa przedszkola i prywatny łobek. Pewnie pudel jeszcze o tym nie wie 🙂

 144. Osobiście wnoszę, aby wszyscy bimbrownicy, pracodawcy zatrudniający samych z orzeczeniem o niepełnosprawności, samozwańczy redaktorzy oraz ci z niebieskimi kartami, zebrali się w kupę i…założyli sieć przedszkoli i żłobków. Pod auspicjami Burmistrz Jedlicza Jolanty Urbanik.

  Do ataku:))

 145. ” Całe samotne lata tylko kombinuje jak to donieść na gminę, na radnych, w końcu z zazdrości, po kolei na sąsiadach zaczęła słynna Apokali się mścić za to, że ktoś ma lepiej – ma rodzinę.” – tak o mnie pisze na Pudlu.

  Co ja mam napisać? Chyba prawdę.

  W 2006 roku spłaciłam w wypadku samochodowym męża Adama. Byłam w 5 miesiącu ciąży. Straciłam córkę.

  W 2011 udało mi się zostać rodziną zastępczą Michała. Mój syn jest niepełnosprawny. Obronił magisterium

  Walczmy. Nawet na Krystiany

  .

 146. COMA!!!

  Na całe szęście wiem jak rade dać bez wiary i
  Znalazłem wielu, którzy drogę pokazali mi
  Przez całe życie na najwyższej pędzą fali
  Pochmurne niebo im na głowy się nie zwali

  Czemu mnie zostawił?
  Czemu się oddalił?

  Zanim Rogucki :))))

 147. Na całe szczęście wiem jak radę dać bez wiary i
  Znalazłem wielu, którzy drogę pokazali mi
  Przez całe życie na najwyższej pędzą fali
  Pochmurne niebo im na głowy się nie zwali

  Na całe szęście wiem jak rade dać bez wiary i
  Znalazłem wielu, którzy drogę pokazali mi
  Przez całe życie na najwyższej pędzą fali
  Pochmurne niebo im na głowy się nie zwali

  Czemu mnie zostawił?
  Czemu się oddalił?

  Musiałem znowu się schlać
  Nie widać drogi we mgle
  Listopad włazi do miast
  Na dole dzieje się źle
  Na dole dzieje się źle

 148. Pani Burmistrz odróżnia na muchę od błystka? Nawet na zawody wędkarskie chłopa nie wysłać…Szok! Jak ktoś ma dostęp do Pani Burmistrz to niech ją złapie za …krocze. Może tam co dynda:)) Małe bo małe, ale transs:)) Takie LGTB +

  Ja akurat doceniam, jak to dobrze być zwyczajną kobietą, która docenia mężczyzn i ich walory…

 149. Bardzo ważna wypowiedź Pani Małgorzaty Ginalskiej. Ludzie odsłuchujcie sesje.

  Pani Małgosiu dziękuję za mądre słowa:

  Wspomnę o ustawie o odpadach z poprzedniego roku, która zakłada szerokie konsultacje społeczne. No jak się mają te szerokie konsultacje społeczne, jeśli społeczeństwo w ogóle niezorientowane za co płaci, jakie będą stawki. Dotyczy to również działań proekologicznych, które ustawa też zakłada. Trzeba prowadzić do uświadomienia mieszkańców, żeby zmniejszyli odpady, a tutaj jak cię przesłuchuje wypowiedzi zaproszonych gości (Prezesa JPGiK) i Pani Burmistrz i też to mam wrażenie, że po prostu wszystkim tutaj państwo chodzi o to, żeby tych odpadów było jak najwięcej. Nie ma kompostowania co też ustawa to przewiduje, ale za to jest założenie zwiększonej ilości odpadów o 10%. Powinniśmy działać zupełnie odwrotnym kierunku. (…) Oprócz tego, cały czas myślę o tym w 262 rodzinach zakwalifikowanych pod względem ubóstwa. Jak one udźwigną takie stawki?

  1. Pani radna . Takiej stawki to nie tylko 262 rodziny nie udźwignie.
   Zafundowano nam opłatę która rocznie będzie dla mieszkanców stanowiła wiekszy koszt utrzymania rodzina od kosztu za energię elektryczną czy gaz.
   to jest coś niesamowitego co się w tej gminie wyrabia.
   Burmistrz nie ma pojecia o tym jak ludzie żyją. mam nadzieję, że obniżka jej pensji pozwoli p. Urbnik zrozumieć co to znaczy od pierwszego do pierwszego.

   1. Pani Burmistrz ma złoty zegar na ręce i w ciągu jednego meczu występuje w dwóch kreacjach. Co najmniej jak po oczepinach. Od sportisze elegance po koktajlówkę:)) Odstrzelony od rzeczywistości kocopoł, który dochrapał się władzy i za żadne skarby jej nie wypuści.

 150. Ludzie zakładają fotowoltaikę, żeby zmniejszyć rachunki za prąd – teraz gmina powinna pójść w przydomowe spalarnie śmieci bo za nie będziemy płacić więcej niż za prąd. to co tu się wyprawia to jest masakra jakaś. Burmistrz i radni nie wiedzieli, ze się umowa kończy i na ostatni gwizdek wszystko zostawili? JPGKiM i to co się dzieje w PSZOK koło mostu w Żarnowcu to też kabaret, pracownicy zachowują sie tak jakby byli najważniejszymi osobistościami w gminie – ba – w województwie 🙂

 151. Jak mam utrzymywać mpgk prezesa co nie wiedział czy były podwyżki i jakaś radę co biorą nie wiadomo za co bo pracuja w Warszawie itp itd to oddać to komuś kto poważnie traktuje firmę i LUDZI nie kłamie i nie obraza

 152. Pudel z Jolką i Panem fasolką chca odwołać Radę:)) Ludzie! W swoim domu nie możecie czuć się bezpiecznie. Jolka z Pudlem…Dziś Radni, jutro nas zaczną przesiedlać! Tyrania

 153. Tym razem nasza Radna Zofia Kusiak. Dobry, kochany człowiek. Starałam się co do słowa zapisać jej wypowiedź na ostatniej sesji.

  Radna Zofia Kusiak:

  Czy Państwo ( Burmistrz i Prezes JPGiK) nie obawiają się, że w momencie kiedy ustalimy stawkę irracjonalną 30 zł od osoby, że mieszkańcy zmobilizują się, bo już to robią, i podpiszą umowę z innym odbiorcą? Więc jeżeli dojdzie do tego, że grono mieszkańców poszuka sobie innego odbiorcy doprowadzicie Państwo do tego, że po prostu ‘Komunalna” upadnie? Chyba, że jest to właśnie chyba że jest to celowe działanie?

 154. Tomaszku, Jolciu, Panie Fasolko…jak już macie na mnie ochotę to piszcie, że nie w prokuraturze są jakieś rzeczy, a …posadziłam w sześciu postępowaniach na ławie oskarżonych prezesów PKS Krosno. Dzięki mnie pracownicy, kierowcy odzyskają zaległe pensje. A to, że nasza Burmistrz oraz jej oszołomy kontaktują się z prawomocnie skazanym Prezesem SS:)) to mam w pozyskanych bilingach. Takie towarzystwo…

 155. Coooo ? Pudel chce odwołania rady ???
  Ale się ubawiłem. Che che che
  Będzie jazda. Kto mieczem wojuje ten od miecza padnie.

 156. Na pudlu ktos kto się podpisuje „Polak” pisze :
  To się nazywa skrajna nieodpowiedzialność ludzi którzy są radnymi w naszej gminie. A żeby ukryć swoją niekompetencje przy pomocy jednego mieszkańca i jednej mieszkanki tej od prywatyzacji jednego zakładu z Krosna ( sprawa w prokuraturze), na niszowym portalu org i fb mieszają ludziom w głowach. Każdy kto ma odrobinę zdrowego rozsądku wie że można było ustalić 25 zł i wówczas zmieniać regulamin i dać ludziom tzw dopłatę. Wówczas mogło by być 20zł. A teraz gdy jest 30 i dadzą rekompensatę to może będzie 25 zł. I tak przez niekompetencje radnych ludzie przepłacają za śmieci. Pora na zmianę w Jedlickim ratuszu, tym radnym należy podziękować. A ponoć już taczki ktoś zamówił.”.
  Szanowny” Polak” >a, nadzieję, że to nazwisko bo po tylu kłamstawach które wypisujesz nie można cie nazywać Polakiem.
  Nie stoję w obronie radnej Patli bo jej nie lubię , tak po prostu jej nie lubię. Nawet na nią nie głosowałem.
  Ale nie moge tolerować kłamstwa które wypisujesz. Być może nie wiesz co piszesz, nie rozumiesz tego co piszesz. Abo po prostu wprowadzasz w błąd.
  W tym miejscu zacytuje twoją głupotę :”kto ma odrobinę zdrowego rozsądku wie że można było ustalić 25 zł i wówczas zmieniać regulamin i dać ludziom tzw dopłatę”.
  Chłopie powiedz dlaczego burmistrz od razu nie przygotowała takiego regulaminu takiego żeby ludzie mniej płacili.
  Przecież ustalenie regulaminu to obowiązek burmistrza !!!!!
  Patla faktycznie nie głosowała za podwyżką ale i też nie była przeciw. Głos neutralny ale nie można powiedzieć że poparła podwyżkę.
  Czekamy na referendum. Panie rada i padnie burmistrz. Dla dobra gminy obydwa organy władzy muszą odejść.

  1. Ten polak to debil i jeszcze próbuje głupio …rymować.Moja riposta.Jak nie masz CWELU o czymś pojęcia,nie pisz głupot,,wal do kibla bo będziesz mieć wzdęcia.Mogę ci wyznawco pudla jeszcze dodać: Pudel to szuja , to KAWAŁ ch……5

  2. Uczciwym jest aby obydwa Rada i Burmistrz poddały się ocenie mieszkańców – jeden koszt referendum- a co jak si ę okaże że mieszkańcy będą przeciwko odwołaniu Rady [ taka możliwość istnieje] wtedy będziemy organizować drugie referendum o odwołanie Burmistrza logicznym jest że rada z takim wnioskiem wystąpi. Dość trwonienia pieniędzy w naszej Gminie, jak pani Burmistrz czuje że ma takie poparcie u mieszkańców to czemu boi się jak ognia poddać ocenie ? .A co do artykułu na J24 dotyczącym pani Patla przecież komitet referendalny pochodzi z jej okręgu wyborczego trzeba przygotować grunt dla pana RZ-cy nowego kandydata na Radnego a że radna miała duże poparcie a tatulo mimo zdjęć z panią Premier przepadł po raz drugi z marną ilością głosów to trzeba ją jakoś zdyskredytować.
   ,

 157. Jaki pudel przecież to robota jest yolandy juz sie jej grunt wali pod nogami i tyle . Ale Jolu pamiętaj kto czym wojuje od tego ginie tak mówi przysłowie i mam nadzieje ze odwołają mieszkańcy ale Ciebie i skończy sie zastraszanie ,niszczenie i oczernianie ludzi na pudlu24 bo każdy o tym wie że te wszystkie artykuły to Twoja robota

 158. Radni organizujcie referendum. mieszkńcy chcą odwołać ale Jolante Urbanik ,

 159. Szanowni Radni nikt już dobrze o niej się wypowiada gdzie ucho przyłożyć tam krytyka niech dalej kluczy nie dajcie się znizyc do jej poziomu pracujcie uczciwie i z myślą o mieszkańcach te wpisy 24 to mamy w czterech literach

  1. Jolu! Refendum ci się śni? Toć Ciebie trzeba odwołać. Gmina w maraźmie.

 160. Do PUDLA.
  NIE ŻYCZĘ SOBIE ŻEBY KTOŚ PCHAL MI SIĘ DO DOMU ZA PODPISAMI W SPRAWIE REFERENDUM. POSZCZUJE AZOREM.
  Już narobiłeś dość szkody.

 161. Jeśli to referendum się odbędzie i rada zostanie odwołana, to i tak 80% tych samych radnych zostanie ponownie wybranych, pozostałe 20 % nie zostanie wybranych , bo nie weźmie udziału w ponownych wyborach. Nikt z obecnych Radnych nie zrobił niczego na szkodę Swoich Wyborców, Miasta i Gminy. Nasz obecny burmistrz już grudniu 2018 roku zorientował się, że Rada nie będzie już tak spolegliwa jak za poprzedniej kadencji i w styczniu 2019 podjął kroki, aby zablokować wszystkie inwestycje, aby ludzie byli niezadowoleni. Drodzy Mieszkańcy Gminy USTALONA PRZEZ BURMISTRZA STAWKA ZA ŚMIECI – 30 zł jest podłożoną właśnie przez burmistrza tak zwaną „świnią”, aby odwołać Radę. I po co to zamieszanie zamiast pracować rzetelnie i transparentnie, jak to mówi nasz złotousty burmistrz, bo tylko na gadaniu się kończyło. Na sitwę, która działa w tym procederze, tez spadnie kara Boża, bo każde zło, jakie zadamy bliźniemu wróci do zadającego. Szkoda tylko Jedlicza i tych straconych lat. Następny burmistrz jakiego wybierzecie najlepiej niech będzie niemową.

 162. Odwolac Radę? NIGDY! !! właśnie ta Rada nie pozwoli burmistrz wydawać łatwo i bezprzeanalizowania pieniadze to ta Rada proponowala 20zl za śmieci a burmistrz 30 znamy LUDZI którzy sa Radnymi i wiemy że robią wszystko by było w miarę sprawiedliwie

 163. Dwa kolejne artykuły na J24 w sprawie Radnej T.P nie są bez przypadku to Przewodnicząca Komisji Rewizyjnej , zbliża się ocena z wykonania budżetu i całokształtu działalności pani Burmistrz , pewnie chodzi o naciski na tą osobę o korzystne oceny pracy , a że Radna nie jest jakoś uwikłana aby czerpała jakiekolwiek korzyści z pełnionego mandatu więc jej wypowiedzi w obronie mieszkańców stara się przedstawić w nie korzystnym świetle czasami wyjmując z sensu całej wypowiedzi.

 164. Czy ja dobrze rozumiem, że prawa ręka Jolanty czyli specjalista od kiszenia ogórków, wice dyrektor GOK, został zastępcą szefa krośnieńskiego PO? Zawsze drugi…

  To mu teraz w opozycji do PiS jesteśmy jako Gmina? Czyli jednak polityka…

 165. APEL !!!!
  Apeluję do osoby która na pudlu podpisując się nickiem „Polak” pisze głupoty.
  Jeżeli ktoś nie zna przepisów, kompetencji organów, ekonomii to ni powinien wypowiadać się publicznie na tematy które zna tylko z opowieści.

 166. Ale się pudel wysilił. 😊 Dowalił Dziurze jak nic. Przy tym zadał pytanie jsk to jest ze w 2019 Roku Dziura był za podwyżka śmieci a teraz nie. 😊😊😊 Koń by się uśmiał. Pudlu to jest proste jak budowa cepa. W 2019 z obliczeń wynikało że trzeba a teraz w 2020 pewnie uznał ze nie trzeba.
  Mamy demokrację i Dziura nie musi się zgadzać z myślą przewodnią naczelnego wodzą.

 167. To już nie jest denerwujące. To już nawet nie jest śmieszne ani żenujące. Artykuły na ptasim portalu wskazują na to, że ich autor czy autorzy już dawno stracili kontakt z rzeczywistością, a ta sytuacja staje się już niebezpieczna. Nawet nie chcę szukać przyczyn takiego stanu rzeczy. Czyżby „redaktor” oglądał zbyt dużo bajek typu „Porwanie Baltazara Gąbki” i wydaje mu się, że jest szpiegiem w Krainie Dreszczowców? A tak na poważnie, wystarczy porównać ulotki wyborcze Radnych z komitetu pani Burmistrz i jej rekomendacje na kazdej z nich. Jakimi wyjątkowymi ludźmi i doświadczonymi społecznikami byli wówczas, kiedy jedli jej z ręki. Co ich wszystkich tak nagle odmieniło? Jaka jest wiarygodność obecnej Burmistrz? Kochani Współmieszkańcy, po prostu myślmy!

 168. Mam mocne obawy czy pudel jest poczytalny. On chyba wierzy w to co pisze, a z obiektywizmem nie ma to nic wspólnego. Są mieszkańcy, którzy śledzą obrady sesji i mają pełen obraz rzetelności pseudo dziennikarzyny T.S. Żałosne jest to, że pisze co chce i steruje emocjami niezorientowanych w rzeczywistości mieszkańców. Będąc na miejscu radnych skierowałabym sprawę do organów ścigania. Nie wiem czy bidulek jest zorientowany, że na te wypociny, które bierze na siebie są paragrafy.

  1. Nie ma się co gorączkować , zobaczymy kto się odważy chodzić za podpisami o referendum., a trzeba zebrać ponad 1100 podpisów. W Jedliczu proponuję pudla z pietruszką zapraszamy odpowiednio Was przywitamy.

   1. Jak do mnie przyjdzie to dostanie takiego szpica ze mu hemoroidy pękną.

 169. Tomuś jak chcesz żeby Ci się referendum udało to musisz bardziej naszczuć na ludzi.

 170. Ten wice od kultury jest z PO i Pis zależy jak zawiewa jednym i drugim kadzi jak widać to mu się oplaca kasę zgarnia i nic nie robi.

  1. Dobrze że Rada jest bezpartyjna z wyjątkiem jednej bo zaraz by był krzyk że to polityczna sprawa cokolwiek by zrobili w sprawach kadrowych i referendalnych

 171. Pożegaczka boi o 4-litery? wymyslila akcję przeciwko Radnym? Radni są Ok! wystarczy usunąć podżegaczke i w naszej gminie będzie wspaniale

 172. Też jestem tego samego zdania. Radni muszą się wziąć za tych ludzi. Za tego kulturalnego odpowiedzialnego za szkołe ludową w Żarnowcu, dom ludowy w Jaszczwi i za to że pod względem kultury nic się nie dzieje

 173. Tomek i Jola…wytrzyjcie usta, a potem ucałujcie Radnego Dziurę w dupę.

 174. Czy radni staną na wysokości zadania w sprawie sytuacji opisywanej w GOK i zmiany statutu nowego konkursu i audytu

 175. Rozpinkoliła cała administrację a teraz chce jeszcze rozpinkolić radę ?
  Brać się za dupę tym przydupasom.

  1. Ten od GOKU to dopiero ma życie jak w Madrycie . Tu partia PO zastępca w Krośnie czas potrzebny na sprawy partyjne pochodzi po Gminie o 9 tej na zakupach potem nocą w GOKU i tak w koło a wy ludzie podatek do Gminy odprowadzcie żeby pan Dyr 4 tys. przytulił a w zamian woda ścieki i śmieci macie najdroższe i do tego wystarczy mieć ukończone liceum – a tak miało być transparentnie !! pani Burmistrz wystarczy przeczytać ulotki wyborcze

 176. Taka piosenka mi chodzi kamerki ukryte kamerki tu i tam kamerki tu i tam

 177. Są tacy co do koszuli maja przyjęte mini kamerki niewidoczne A to „kręci” A to rejestruje cyfrowo nie do podwazenia npw sądzie DOWOD

 178. Esbecy niszczyli odnosili nagrywanie kamera tak robili i mieli platnych szpicli

 179. Byli są i będą płatni szpicle oni z tego dobrze żyją z drugiej strony trzeba uważać nie podkładać się żeby problemów nie bylo

 180. Jak to jest, że cena za odbiór śmieci ustalona była tylko do 31.05? Dlaczego taki termin? A skoro już taki był to chyba wiadome było, że od 01.06 muszą być utrzymane te ceny lub ustalone nowe. Wiadome, że takie ustalenia powinny być dokonywane odpowiednio wcześniej – ale oczywiście nie w naszej gminie. Może mnie ktoś oświeci, bo tego nie rozumiem – początkowa stawka 25 nie przeszła bo za dużo a późniejsza 30 już tak. Wielu ludzi tego po prostu nie rozumie – skoro wcześniej płaciło się 16 a teraz 30 to wiadome, że ludzie się buntują bo to prawie dwukrotny wzrost ceny.
  Burmistrz i radni nie są od tego, żeby się lubić lub nie lecz od tego by to wszystko działało jak należy. Tutaj to wygląda jak zabawa w piaskownicy i sypanie sobie piaskiem w oczy z czystej złośliwości. Jak mówię znajomym ile będziemy płacić za śmieci to nikt nie chce uwierzyć.

 181. Tak. Zgadza się.. Donoszą jej i te kamerki które ma. A ten czarny głupi łeb robi zdjęcia z ukrycia. Ostatnio czaił się w Długiem. Szkoda chłopa. Psycha na bakier.

 182. A czy to prawda, że po meczu w Potoku umiłowaną Burmistrz wyprowadzali prawie w ochronie bo mieszkańcy omal jej w latarę nie wypalili?

 183. Mam pismo od burmistrz nie od radnych że od 1.06 będzie inna stawka za śmieci skoro radni poponowali 20zl to dlaczego burmistrz zaproponowala aż 30zl?i szuka winnych i jeszcze na koszt nadciąga rozwiesza plakaty Radni wiedzą jak skromnie żyjemy i nie chcieli żeby aż tyle płacić za śmieci może pani ma zanik pamięci? i zmienia zdanie w zaleznosci od humoru

 184. Ponoć chcieli jej wpierd…. za całokształt na meczu w Potoku niech sobie ukrainka dalej grabi. Już widać do czego doprowadziła swoim zachowaniem że społeczeństwu nerwy puszczają

  1. Nacja nie ma wpływy na czyjś charakter. Jak ktoś jest zły, to jest zły. Od kolebki. No chyba że jest Dżokerem z Batmana:))) I nie wkręcać nas tu na Jolantę Ukrainkę. Ona jedliczanka, z krwi i kości:))

 185. Gdyby nadawala się do rządzenia i nie była msciwa i zjadła potrafiła rozsądnie zarządzać kasą to jest mi wsio ryba skąd jest ale w tej sytuacji to najlepiej gdyba wrociła skąd pochodzi przeszła samą siebie

 186. Może jej wibrator chcieli wręczyć a wyszło że to atak na nią był

 187. Na zawody wędkarskie to raczej z zakrytymi ramionami. Kobiety muszą mieć gust i wiedzieć co włożyć na każdą okazje.

 188. Zastanawia mnie jedna rzecz, dlaczego nikt nie protestuje w Jedliczu przed UG lub JPGKIM że śmieci takie drogie, dlaczego nikt nie opisał w gazecie takiej ogólnopolskiej przypadku naszej gminy i robienia z mieszkańców dojnej krowy. W innym powiecie sprawa poruszona i przedstawiona bylaby w tv, a unas każdy krzyczy przez internet i wszyscy będziemy płacić tak ogromne pieniądze na śmieci. A pan prezes bedzie zarabiał ponad 100 tys na rok i śmiał sie z mieszkańców.

  1. Święte słowa! Cały czas brakuje mi w tym wszystkim mediów, tyle że te nasze lokalne są dość nieruchliwe. Wiem co mówię. Nie żebym ich nie lubił -. przeciwnie
   Zaczyna się tutaj robić gnój i trochę śię martwię znając miejscową ludność. Tutaj się nikt nie wychyli, to już taka francowata mentalność. To dopiero widać z oddali. Dali sobie wcisnąć spalarnię, teraz śmieci, a za chwilę siano.
   No i jeszcze ten misio robiący roz..l w całej gminie, I to zupełnie bezkarnie. Jest jakieś prawo, w tym prawo prasowe nakazujące zamieszczenie sprostowania. Niestety, przejmować jest się czym i było od samego początku. Na takie rzeczy w Internecie miejsca nie ma.
   Jeszcze dojdzie do tego, że burmistrz będzie mianowany (bo kto ich powstrzyma), czyt, pisowski, i któregoś ranka obudzicie się z pudlem u steru. Tata ściezki przetarł., a może będzie pociągał z sznurki?

  2. Nie napisał i nie napisze bo znają i boją się, że będzie napierniczać pismami, paszkwilami straszyć sądami. Sama Jaworowicz by się wystraszyła. Ty myślisz, że oni wtej gminie pracują? Siedzą i tylko knują.

 189. Dziś dostałem ten kwit co i większość z Was. Jutro dostanie reszta.
  Kwit podpisany przez kierownika. Burmistrz każe płacić 30 złotych od osoby i żeby nie firmować daje to do podpisu jakiemuś kierownikowi.
  Przecież i tak wszyscy wiemy że ta kwota to propozycja burmistrza poparta przez jedną radną Uram Jóefę z Piotrówki.
  Dzis też dowiaduje się że właściciel Pudla tego na usługach władzy założył komitet żeby zrobic referendum i odwołać radę.
  To zwykła przykrywka ceny za śmieci.
  Niech nie udaje głupa. Wiemy że trzeba odwołać ale burmistrza.
  Przestrzegam żeby mi się nikt nie odważył przychodzić z jakąś listą bo spuszcze psa a naprawdę ma mocną mordę. Dostanie przynajmniej do pasa 🙂

 190. W urzędzie wierchuszka knuje a reszta zastanawia się gdzie tu uciec. Większość pracowników szuka pracy.
  Gdzie jest skarbnik ? Już ponad 4 miesiące jej nie ma. Miła być taka fantastyczna jak taki młody z-ca. Teraz Yolanda gorączkowo szuka chętnych na funkcję skarbnika ale nie ma kamikadze.

  1. No i czym zajmuje się obecny zastępca? Bo jeżeli tylko przeszukiwaniem przy pomocy kumpla policyjnej bazy przez Koszalin (gdyż tam nie trzeba się rejestrować) w poszukiwaniu haków na adwersarzy, to słabo. Kolega beknie. BSW w drodze. Takich błędów się nie popełnia. Takich rzeczy nie robi się dla wątpliwej kariery.

   1. Przecież po to go zatrudniła żeby tylko szukał paszkwili na ludzi, to w Jedliczu gorzej jak za komuny teraz stanąć w trzy osoby to zaraz pudel robi zdjęcie z ukrycia .Zastępca nie zdaje sobie sprawy że kiedyś będzie musiał wrócić do policji a jego obecne działania nie etyczne jak na policjanta wyjdą na światło dzienne ale to jego sprawa, czy warto teraz postępować na granicy prawa dla Burmistrzowej : ma swoje lata i chyba wie co robi?

 191. Jolanta z pudlem piszą historię która jest skrupulatnie spisywana. Wyjdzie fajna ksiega 🙂 Coś po tej władzy musi pozostać 🙂 Wielki smród

 192. Kwit za śmieci 30 zł podpisał pracownik gminy za zgodą burmistrz. to dlaczego wprowadza w błąd ludzi twierdząc że to wina radnych? Nic NIGDY NIE PODPISZĘ W DOMU! Moja znajoma podpisała oszustom i splacala kredyt 5 lat Radni nas bronią mnie się nie podobaja rzady ale pani burmistrz

  1. Jeszcze sobie referendum wymyśliła.
   Czekam na spotkani z mieszkańcami. Zadam parę konkretnych pytan. Dobrze się szczuje przez pudla .

 193. Jestem przekonany w 100000% że po incydencie w Potoku nie spotka się z mieszkańcami . Chyba że wynajmie sobie ochronę taką jak ma jedyny prezes RP

  1. To nie tylko w Potoku. mieszkancy chcieli by z nią porozmawiać na różne tematy. Między innymi o cenie za śmieci.

 194. I najważniejsze pytanie dla Pani Urbanik ile jeszcze będzie używać tej nienawiści do innych osób na portalu jedlicze24 bo już większość mieszkańców w Gminie ma dość tego . Spowiedź jej nie da nic i chodzenie do kościoła .

  1. Jestem starszym człowiekiem ale myślę że doczekam czasu jak Burmistrzowa puści pudla w maliny zresztą zastępcę też , tylko ten od kultury ma coś z nią i razem knują te paszkwile.

 195. kiedyś to były czasy kiedyś lepiej kiedyś tu prywaciarza jak robił to nie było kamer kaner

 196. Pomogę jak by Ci brakło określeń którymi możesz obrażać ludzi:
  Tępy palancie w „de” kopany,
  Synu najgorszej kurtyzany,
  Paskudna mordo, zły pomiocie
  Sklejony z genów po idiocie,
  Żmijo obmierzła, wredna, śliska,
  Gnijąca warstwo torfowiska,
  Skutku uboczny chorób licznych,
  (W tym – przede wszystkim wenerycznych),
  Świeża padlino, brudna ściero,
  Trądzie, tyfusie i cholero,
  Ścierwo, klejnocie ciemnogrodu,
  Żywe ucieleśnienie smrodu,
  Jamo, do której plują ptaki,
  Ryju podobny do kloaki,
  Nędzna przybłędo spod Sodomy,
  Świńskie koryto pełne pomyj,
  Potwór! Wywłoka! Kreatura!
  Krzyżówko skunksa, pchły i szczura,
  Poczwaro ty ropnistooka,
  Ozdobo szamba i rynsztoka,
  Klonie sparszywiałego chwostu,
  Odmiano ścieku i kompostu,
  Szmato, na której psy siadają,
  Bękarcie zła! Nie uwłaczając.

 197. Do Apokalipsy pisz lolka na24 bo to dociebie pasuje zafundowalas nam 30zl za śmieci i wciskasz nam kit że to nie ty chcemy się spotkać z toba bo mamy wiele pytań

  1. No właśnie !!! kiedy będą zebrania z nasza miłościwie panującą ? trzeba będzie porozmawiać. Tematów dużo.

 198. Myślałem, że już nic mnie nie zdziwi. Stawka za odbiór śmieci najwyższa w powiecie, ulice zaśmiecone jak nigdy dotąd, na chodnikach paskudne zielsko, miiejcami trawa po kolana, ale nasza władza znalazła rozwiązanie problemu. Na gminnym profilu zaprasza mieszkańców do akcji „Przyjmij wyzwanie, wspólnie sprzątanie….” Szczyt bezczelności czy brak wyobraźni? Chyba ktoś zupełnie stracił kontakt z rzeczywistością. A najlepsze jest to, że już znaleźli się chętni. Pójdą, posprzątać za MPGK, zapłacą podatki, żeby opłacić niektóre ciepłe posadki, nie mówiąc już o kosztach odbioru śmieci i jeszcze pani Burmistrz za to podziękiją. Czy to jakiś Matrix?

   1. Przecież parę osób dobrze się ma dzięki obecnej burmistrzowej , więc i dla klakierstwa pójdą posprzątać tzn. udawać że sprzątają ; nawet dyr. GOK wymyślił wakacje w Żarnowcu – ale się chłopisko wysilił!!! drugi raz w tym roku na świeta konkurs kartki 10 prac na całą Gminę teraz zobaczymy?

 199. 30 zlotych z śmieci !!!
  Za to odpowiedzialna jest Burmistrz i Rada Nadzorcza JPGKiM !!!

 200. Tomuś chodź po podpis. Przeciez trzeba ta burmistrz odwołać.
  Dymu narobiłes i co ? Nie chcą podpisywać. Za te 30 złotych to jestem za tym żeby ją odwołać.

 201. NICZEGO NIE PODPISZĘ! przeciw Radnym! Dlatego że chcą dla nas by żyło się lepiej to szczujnia przygotowała odwołanie będzie wkrótce lista p/UJ to podpiszę!

 202. Niech przyjdę z lista na Radę to jak szybko wejdą tak szybko wyleca na Referendum na odwołanie BURMISTRZA sam będę chodził i dwoma rękami się podpisze

  1. Jestem ZA i nie mogę się doczekać kiedy Jolanta Urbanik wypadnie z wielkim hukiem. To niewłaściwy człowiek na odpowiedzialnym stanowisku.

 203. Ile osób prosiła Burmistrz żeby chcieli zostać jej zastępcami zanim doszło do dzielnicowego? Jak zmniejszała się skala wymogów pod względem merytorycznym:)) i z kim nadal pertraktuje burmistrz żeby zakamuflować wtopę?

 204. Ciekawe gdzie będzie Władza po referendum na turnusie czy ZK Moszczaniec czy ZK Białołęka . Jak myślicie ?

 205. czy Sejm wprowadzi obowiązkowe badania psychiatryczne na stanowiska np burmistrzow

 206. O tych badaniach to tak na poważnie trzeba pomyśleć. W niektórych krajach tak jest i to cywilizowanych.
  Chętnie bym zobaczył zaświadczenie pewnej osoby.

 207. Jolu otworzyli ci strone internetową.
  Cholera juz ciężej bedzie wciskać kit mieszkańcom.
  Stołek ucieka spod dupci.

 208. To co krzywdy zrobiła ludziom pisząc szkalujac wpisując na 24 po tablicach nieprawdę już dawno powinna być oddelegowana do ośrodka wypoczynkowego i nigdy nie powinna być zatrudniona na odpowiedzialnym stanowisku zmarnowanych tyle lat tyle okazji funduszy unijnych straciliśmy czy tak musi byc dalej?

  1. Wydaje mi się że nadszedł moment rozliczenia JU z krzywd jakie wyrządziła wielu mądrym ludziom. Każda historia to ludzki dramat.
   Tego nie da się zapomnieć.

 209. Jej intryga nie wyszła to już kolejny raz myślała że uwierzą w jej kłamstwa 30zlotych za śmieci wymyśliła? i wini za to radnych? tym razem straciła całkowicie wiarygodność

  1. RADA GMINY jest organem stanowiącym (uchwałodawczym) oraz kontrolnym gminy. Jest to organ kolegialny, obradujący i podejmujący rozstrzygnięcia na sesjach zwoływanych przez Przewodniczącego Rady. Jako organ kontrolny gminy Rada Gminy kontroluje działalność burmistrza , gminnych jednostek organizacyjnych oraz jednostek pomocniczych gminy. W tym celu powołuje komisję rewizyjną. Komisja Rewizyjna jest jedyną obligatoryjnie istniejącą komisją Rady Gminy. Powołanie innych komisji ustawodawca pozostawił w gestii Rady Gminy.
   Pytam się jakie działania podjęła Komisja Rewizyjna wraz z innymi Komisjami Rady, aby nie dopuścić do tego stanu naszego samorządu w jakim się znajduje?

   1. Bardzo dobre pytanie. Komisja Rewizyjna nic nie zrobiła żeby nie doszło do takiej sytuacji. pozostałe Komisje też kuleją.
    Ale na sprawe trzeba spojrzeć obiektywnie. Burmistrz zachowuje się fatalnie. To co wyprawia z radnymi to porażka.
    Wracając do Komisji Rewizyjnej to uważam że powinni rozliczyć Jolantę Urbanik bardzo skrupulatnie. W przeciwnym wypadku oni też zostaną rozliczeni ponieważ jest to ich ustawowy obowiazek.
    Trzeba odwołać burmistrza i rade też.

    1. Zgadzam się z tym w zupełności. Moim zdaniem Rada swoim działaniem, a raczej jego brakiem pozwoliła obecnej Burmistrz na takie posunięcia (nie do końca trafne inwestycje, negocjacje w sprawie gospodarki odpadami tylko z jednym odbiorcą JPGKiM Jedlicze zamiast ogłosić przetarg nieograniczony i wiele innych.)

 210. czy radni staną na wysokości zadania w sprawie opisywanych sytuacji dotyczących GOK? Czy zmienia statut?

 211. Ze wszystkimi powyższymi argumentami można się zgodzić .- Rada jest kiepska. Ale czy taka osoba jak Jolanta Urbanik w ogóle powinna pełnić tą funkcję ? NIE moi drodzy. Prześledźcie tak na spokojnie całą jej karierę. Opinie na jej temat w Urz.S , później radnej i wreszcie burmistrza.
  Kiedyś ktoś zadał bardzo ciekawe i intrygujące pytanie. ” wiesz, że jest z Przemyśla i coś więcej jeszcze wiesz ? ” Nie wiem i mieszkańcy pewnie też nie wiedzą. Dobrze by było poznać jej historię. Wtedy możemy mówić o człowieku.
  Pewne jest to , że władzę zdobyła na ludzkiej tragedii, pewne jest też to że wiele rzeczy zostało zniszczone, pewne jest też to że nie jeden pracownik wyrzucony z pracy przeżywał osobistą tragedię, pewne jest to że gmina cofnęła się w rozwoju, pewne jest też i to że śmieją się z nas dzieki niej.

  1. Władzy nie zdobyła, lecz wyborcy ją wybrali. Pytanie dlaczego?
   Ano chyba dlatego, ze mieli dość rządów poprzedników. Ludzie wybrali mniejsze zło, głosowali nie za nią lecz przeciw ówczesnej władzy. Przy drugiej kadencji pewnie by poległa gdyby nie knowania jednego kandydata z poprzednią ekipa. Taka jest niestety smutna prawda.

   1. No to teraz masz jaka qwa dobra. Zniszczyła wszystko co było możliwe. Zniszczyła administrację. Dziś nie ma z kim rozmawiać. Każdy odsyła do innego pokoju aż w końcu człowiek się poddaje.
    Obiekty niszczeją. Cmentarz zaniedbany. W szkołach marazm. kluby sportowe błagały o pieniądze bo nie miał kto konkursów ogłosić. Samochód strażacki z Męcinki trzyma w Porębach. Łeb boli. Co ty opowiadasz. Przykładów moge ci mnożyć i mnożyć.

 212. Slyszę że ludzie są poprosjtu źli, słabe są zarobki przeważa płaca 1700 trzeba dom utrzymać, dzieciom zapewnić być i takie podwyżki, tyle za śmieci!? Dla mnie 5 zł to już wydaje mi się że za dużo jak na raz a tu teraz 30 zł od osoby.! Ceny mamy jak za granicą a zarobki już nie są europejskie.

 213. Zgadzam się ludzie glosowali przeciwko ówczesnej
  bardzo sie cieszymy że tak sie wówczas stało, że te 16 lat minelo

  1. Minęło już 6 lat obecnej władzy i co mamy ? Konflikty, nieporozumienia, wypierdalanie ludzi z pracy, zaniedbane drogi itp. Chcecie wiecej tego ?
   Trzeba zrobić referendum i zresetować rządy w naszej gminie.
   Ale wcześniej trzeba rozliczyć z pieniedzy ktre pompowano do pudla i spółki.

  2. Ty wtedy sikałeś w pampersa więc co możesz powiedzieć . Tylko tyle ile ci wpoili. Ja wiem jak gmina wyglądała i jak się zmieniała. Teraz pomimo tylu możliwości cofamy się i to lata wstecz.
   sześć lat rządów i ta do tej pory administracji nie skompletowała. Ma już trzeciego zastepcę, ze skarbnikiem też jakies jaja. Co jest grane ?
   Przespano cała unijna perspektywę. gmina coś robi z pieniędzy unijnych ale tylko dzieki związkowi gmin w Jaśle z którego Zagórski rozważał wystąpienie, Fotowoltaika z gminą Dukla, most z gminą Tarnowiec. A co sama ? Żłobek i DDOM w Żarnowcu który kolejny rok stoi pusty. DPS odwleczona na wniosek burmistrza inwestycja. Co sie tu wyrabia ? Przetrzyjcie oczy.

 214. Nie dla ESBECKICH metod donosów szpiegownia ukrytych kamer niszczenia ludzi nie przyjadą esbeckie metody
  na stanowiskach tylko osoby o nieposzlakowanej opinii

  1. Pełna zgoda !!! Dlatego trzeba organizować referendum i odwołać super władze 🙂

 215. A jak Pan Mine napisał o pewnym osobniku co w Rzeszowie co to miał udawałć że pije na sali A dla zmylenia wylewał i nagrywał potajemnie To teraz nie nagrywa z ukrycia teraz nie chodzi z przybiera kamerka? Nie bądźcie naiwni

  1. Tak wylewał że po chwili cały był mokry. A ona mu wtedy powiedziała pij pij.

 216. Twój nick sugeruje, że masz jakąś obsesję. Po czym można poznać dobrego czy też złego człowieka? Po efektach jego działania. „Po owocach ich poznacie.” Choćbyś nie wiem jak zaklinał rzeczywistość, efekty pracy tego „złego” Burmistrza były widoczne. Przyjezdni znajomi zazdrościli nam tak zadbanego, prężnie rozwijającego się miasteczka. I mimo różnego składu Rady prace posuwały się do przodu. Ta „zła” władza potrafiła znaleźć kompromis z nawet najbardziej zaciętą opozycją. A teraz, mamy kwieciste monologi i nieustającą autopromocję, a jak się to przekłada na efekty. Zaśmiecone miasto, trawa przy chodnikach do kolan, paraliż inwestycyjny, konflikt z Radą, który wymaga już tylko radykalnych rozwiązań. Można by wymieniać długo te złe owoce. Od władz samorządowych, niezależnie od tego, jakie mają poglądy, oczekuję skiteczności w działaniu dla dobra
  mieszkańców, racjonalnego wydatkowania funduszy i raczej jednoczenia społeczeństwa niż jego dzielenia poprzez wzniecanie nienawiści do kogokolwiek. Obecna Burmistrz, cytując jedną z Radnych, jest doskonałą celebrytką, ale niestety kiepskim gospodarzem.

 217. Do Pp ja bym też broniła obecnej gdyby mnie zatrudniła jak ciebie i nic nie robiła czasem tylko do urzędu udzielić „rady” kogo wyśmiewać na 24 a jeszcze do Tadeusza tak teraz nie ukrywaja ze piją nawet. imieninowe uroczystosci. odbywaja się w czasie pracy na duzej sali to kpina i wstyd na cały Kraj

 218. Pracownicy tylko głowami kiwają. są w szoku. Jasne że nie wszyscy ale wielu. Prywatny folwark sobie urządziła.
  Nie wspomne już o zarządzaniu GOKiem bo to kolejna kpina

  1. Powiem Wam ten pan to ukryte całe zło w Gminie, to on kieruje tym całym bałaganem – wiem co piszę. On nawet z Wałęsą trzyma sztamę . Szpec od nic robienia ale dobrze zarobić lubi!!

 219. Są nawet fotki jak za rączki się prowadziła z malinowym nosem nawet tego nie ukrywali toteż nie może mu nic rozkazać lepiej. za niepowodzenia oskarżyć radę bo to łatwe

 220. Powtarzam jeszcze raz – To Rada Gminy jest organem kontrolnym gminy. Jako organ kontrolny gminy Rada Gminy kontroluje działalność burmistrza , gminnych jednostek organizacyjnych oraz jednostek pomocniczych gminy. Za obecny stan winna jest w pierwszej kolejności rada gminy, gdyż widocznie nie sprawowała należycie swoich zadań kontrolnych.

  1. Commentator: A ten pan to nie całe zło , nie każdy umie być takim cwaniakiem jak ON umie się ustawić czyimś kosztem i jeżeli chodzi o tego pana Rada nie jest bez winy.

   1. To co piszesz jest prawdą. Obecna burmistrz ma najgorszych doradców jakich mogła sobie wybrać.

  2. Nie chrzań. Rada jest organem uchwałodawczym. Zaś Komisja Rewizyjna jest od kontroli.
   Nie zwalaj na radę. Burmistrz zawiera umowy ze swoimi dyrektorami i dlatego to burmistrz jako pracodawca sprawuje bezpośredni nadzór.
   Apeluje nie wprowadzaj ludzi w błąd !!!!!

 221. Ustawa o samorządzie gminnym
  Art. 15. [Rada gminy (miejska) jako organ stanowiący i kontrolny]
  1. Z zastrzeżeniem art. 12 organem stanowiącym i kontrolnym w gminie jest rada gminy.
  2. Jeżeli siedziba rady gminy znajduje się w mieście położonym na terytorium tej gminy, rada nosi nazwę rady miejskiej.

 222. Przeczytaj ze zrozumieniem tekstu a później dyskutuj.
  Dz.U.2020.713 t.j. | Akt obowiązujący
  Wersja od: 21 kwietnia 2020 r.

 223. Kompetencje rady są naprawdę małe. Co z tego że rada za pomocą komisji rewizyjnej skontroluje np. GOK. Rada nie ma narzędzi zmuszających do działania.
  To burmistrz który powołuje na stanowisko, ustala pensję, udziela urlopów, akceptuje wszystkie poczynania dyrektora itp ma instrumenty za pomoca których moze na bieżąco rozliczac dyrektora z realizacji zadań.
  U nas jest tak, że burmistrz nie sprawuje odpowiedniej kontroli bo w wiekszosci ci ludzie zostali przyjęci nie z konkursu a jako znajomy burmistrza.

 224. Dz.U.2020.713 t.j. | Akt obowiązujący
  Wersja od: 21 kwietnia 2020 r.
  Art. 18a. [Komisja rewizyjna]
  1. Rada gminy kontroluje działalność wójta, gminnych jednostek organizacyjnych oraz jednostek pomocniczych gminy; w tym celu powołuje komisję rewizyjną.

 225. Jeżeli komisja rewizyjna powołana przez Radę Miejską jest słaba cała rada jest słaba i nieudolna. Nie potrafi wykonywać swoich czynności kontrolnych względem Burmistrza.

  1. Pełna zgoda. Kiepściutka Rada , kiepściutki Burmistrz. Wszyscy do wymiany

 226. Załącznik Nr 5 do Statutu Gminy Jedlicze
  Regulamin Komisji Rewizyjnej Rady Miejskiej w Jedliczu
  Rozdział 2.
  Tryb prowadzenia kontroli
  § 4. 1. Podstawową formą działania Komisji są kontrole.
  2. Komisja przeprowadza kontrole w oparciu o zatwierdzony przez Radę plan pracy Komisji.
  3. Komisja może dokonywać kontroli nie ujętych w planie pracy na wyraźne zlecenie Rady.
  4. Przedmiotem kontroli jest działalność Burmistrza, gminnych jednostek organizacyjnych oraz jednostek
  pomocniczych Gminy w zakresie:
  1) gospodarki finansowo-ekonomicznej,
  2) gospodarowania mieniem komunalnym,
  3) przestrzegania i realizacji postanowień Statutu Gminy, uchwał Rady oraz innych przepisów,
  4) realizacji bieżących zadań Gminy.
  5) Kontroli dokonuje się z punktu widzenia interesu Gminy pod względem legalności, gospodarności,
  celowości i rzetelności.

 227. To by było najlepszym rozwiązaniem obecnego problemu z naszym samorządem. Pytanie – kto zajmie się organizacja jednego referendum?

  1. Masz dużo racji, zarzucając Radnym bezczynność. Tak było w pierwszej kadencji obecnej Burmistrz. W momencie, gdy Radni się obudzili i zaczęli wytykać błędy osobie, która w swoim przekonaniu mylić się nie może, trafili na „czarną listę”. Referendum o odwołanie Rady już od jakiegoś czasu jest planowane i starannie przygotowano pod nie grunt. Pytanie brzmi, czy Radnym nie zabraknie odwagi, by doprowadzić do referendum o odwołanie Burmistrza, jeśli tak to czy mieszkacy wezmą w nim udział i będą zdecydowani na zmiany? Niestety w naszej społeczności wielu narzeka, ale tylko nieliczni próbują coś zmienić na lepsze.

   1. Co to znaczy obudzili się? Jeżeli podejmowali uchwały nie mając świadomości za czym glosują to świadczy o ich niekompetencji.
    Wstyd się przyznawać że nie wiedziałem, za czym głosuję.

    1. Czyżbyś naprawdę nie rozumiał pzenośni, czy tylko udajesz.? A więc wyjaśniam : obudzili się to znaczy zaczęli słuchać, obserwować, krytycznie oceniać decyzje Burmistrz, wyrażać sprzeciw. Dlaczego wcześniej zachowywali się bezrefleksyjnie, nie wiem. Nic jednak nie usprawiedliwia ich zachowania i przyklaskiwania absurdalnym decyzjom. Co ich odmieniło, nie wiem, ale to jest akurat zmiana pozytywna. Z uporem dyskredytujesz działania Rady, a nie dostrzegasz drugiej strony medalu. Problem jest o wiele bardziej złożony. Uważam, że odwołanie Radnych niewiele zmieni, jeśli pozostanie obecna Burmistrz. Jeśli Radni nie będą bezkrytycznie zatwierdzać wszystkich, nawet tych irracjonalnych pomysłów, to znów staną się niewygodni i dojdzie do kolejnej wojenki.

 228. Skoro RADNI ponoszą odpowiedzialmosc to dlaczego w Raporcie pokontrolnym RIO uwagi sa skierowane do Burmistrz a nie do RADNYCH? Moim zdaniem należy jedynie zmienić przewodniczacego rady by w czasie obrad była dyscyplina i odwolac burmistrz i zaprzestać kompromitowac gminy na24

  1. Raport kontrolny RIO jest konsekwencją braku kontroli Rady – Komisji Rewizyjnej

   1. Ty Commentator Do Rek457 po prostu bredzisz.
    RIO wykazało dokładnie kto tu winien i nie odwracaj kota ogonem

 229. Tutaj ludzie na kogoś bez doświadczenia nie zagłosują, więc całe to pieprzenie w kólko o tym samym nie ma sensu. No chyba, że chodzi o coś jeszcze..
  Wybór jest prawie żaden. Musi się czymś wykazać, powinni mu ludzie ufać, musi mieć czas i chęci, no i oczywiście musi wiedzieć do czego służy Naftowa. A już po tej historii, to każdy będzie się naprawdę długo zastanawiał.

  To nie jakaś metropolia, tak już wygląda Polska prowincja. Jeżeli ktoś miał z tym styczność, to wie jacy ludzie siedzą po gminach i powiatach. Oczywiście zdarzają się wyjątki, choćby była wójcina Cisnej, ale i tutaj niektórzy robią wrażenie.

 230. To jak który chetny, to niech się zgłosi do jakiegoś radnego/radnej po nauke. Może np nosić teczkę, czy latać na ksero . Jak się już nauczy, to wtedy będzie mógł zawracać ludziom głowę.

 231. W dalszym ciągu nie rozumiem jaka myśl przez ten wpis chcesz przekazać

 232. Księga Mądrości Syracha
  Syr 22,9-18
  Mądrość i głupota
  229 Uczyć głupiego – to kleić skorupy lub budzić śpiącego z głębokiego snu.
  10 Nauczać głupiego – to jakby nauczać drzemiącego, który jeszcze w końcu zapyta: «A o co chodzi?»

 233. Tacy wszyscy jesteście mądrzy to pokazcie na co was stać. pokażcie co do tej pory zrobiliscie.

 234. Czego nie rozumiez? To ty chciałeś odwoływać Radę. „Commentator do DAKSTERA 26 lipca 2020 o 22:15 To by było najlepszym rozwiązaniem obecnego problemu z naszym samorządem. Pytanie – kto zajmie się organizacja jednego referendum?” Poniał?

 235. Co to znaczy obudzili się? Jeżeli podejmowali uchwały nie mając świadomości za czym glosują to świadczy o ich niekompetencji.
  Wstyd się przyznawać że nie wiedziałem, za czym głosuję.

  1. Błąd polegał tylko na reasumpcji głosowania – nie powinno tego być ale od takich nieprawidłowości w innych Gminach jest radca prawny który nie dopuszcza w sesjach do takich pomyłek. Jedlicze jest nie chlubnym wyjątkiem gdzie na sesjach nie uczestniczy radca prawny[ w jednej z gmin radca prawny musiał chwilowo opuścić sesje to ją przerwano i przeniesiono na inny dzień . Ale takie standardy w Jedliczu nie są do zaakceptowania przez panią Burmistrz i tu cisza, lepsze bezprawie i nepotyzm.

 236. Commentator: kombinujesz dobrze , chcesz przykryć sprawy dyr. GOK i pani Burmistrz zwrócić uwagę na Komisję Rewizyjną { może i pozwoliła na wiele tej parze } ale nie każdy od razu jak pani burmistrz bezpardonowo i nie prawdą atakuje- chociażby poprzez J24 Myślę z warto poczekać te dwa tygodnie i potem ocenić działania tej Komisji i nie dawać sie manipulować Commentatorowi który działa sprytnie na wszystkich portalach tuszując nie wygodne sprawy dla urzędu. i nie których ludzi tam zatrudnionych.

  1. Nic nie kombinuję. Należy odwołać Radę Gminy i Burmistrza
   w jednym referendum. Pytanie tylko kto jest w stanie to zorganizować? Czekać nie ma na co, gdyż czas tu niczego nie złagodzi bo to już nie jest konflikt tylko zacietrzewienie z obu stron.

   1. No i sam zadajesz pytanie i sam na nie odpowiadasz: nikt. Nie ma takiej możliwosci, aby Radnych i Burmistrza odwołać w jednym referendum. Skoro tak wnikliwie studiowałeś kompetencje Radnych, radzę pogłębić teraz znajomośc przepisów dotyczących referendów odwoławczych.

 237. Chyba jeszcze nie było, więc: SMIECI powinny być wkrótce TAŃSZE. Rząd się ocknął i zamierza zawiesić przepisy które doprowadziły do obecnej sytuacji. Pytanie, co zrobi Gmina?

  żródłó: serwisy.gazetaprawna.pl/ekologia/artykuly/1486678

 238. Tak się zasłaniasz radą . Ja sobie przypominam w tamtej kadencji takiego radnego Krzysztofa który przez 4 lata raz zabrał głos mówiac ” ślubuję ….. „

  1. I takich Radnych by chciała pani Burmistrz , zresztą Krzysztofem podpiera się nadal w swoich brudnych kombinacjach.

 239. Nikim się nie zasłaniam. Nie bronie „takiego radnego Krzysztofa”
  ale czasami warto milczeć zamiast głupio gadać.

   1. Zamieniła go radna która dużo mówi ale nie wiadomo o co jej chodzi. Biedne te dzieci w szkole. Oj biedne.

  1. Trafiłeś w punkt. Zgadzam się z Twoim zdaniem. Ale jednak dopowiem. Mówić językim prostym, czasem dosadnym, popełniając błedy, nie zawsze oznacza „głupio gadać”. I analogicznie wygłaszać kilkugodzinne, kwieciste monologii naszpikowane efektownym słownictwem, nie zawsze oznacza mówić mądrze.

  1. GOK powinien być połączony z GOSirem i mieć jednego dyrektora, tak w ramach oszczędności i może by zaczęło się coś robić bo teraz to tylko towarzystwo wzajemnej adoracji.

 240. Do Commentator pani Jolu teraz za próżno plakac nad rozlanym mlekiem nie trzeba było kierować się nienawiścią pozostawić pracowników doswiadczonych, Burmistrza,Zastępcę i byłaby nasza gmima na pierwszym miejscu.No cóż obserwując co pani wyczynia z radnymi śmiem twierdzić że jedynym lekarstwem na uzdrowienie tej sytujacji jest odwolamie pani.

  1. Jak to Commentator ja już miesiąc temu miałem pewność kim jesteś? ale starałeś się udawać kogoś kim nie jesteś – wydaje mi się że zostałeś już prawie sam, ale tak to bywa jak się z mieszkańcami kontakt uczciwy zrywa.

 241. dzisiaj jeden na drugiego donosi weszy ludzie się potajemnie nagrywarka udaja mych sąsiad nienawidzi sąsiada esbeckie metody

 242. Niech zapanuje zrozumienie izgoda! mieszkańcy będą szczęśliwi

 243. Za dużo przykrości i nienawiści zasiala bo nic innego nie potrafi teraz powinny być kontrole ugm100% rozliczyć damę i wybrać kogoś kto do zarzadzania się nadaje i tego z kamerką co ma całą rodzinkę zatrudniona wyp……c

 244. Gminny koordynator sprzątania Jedlicza pisze;

  „Każdy z koordynatorów otrzyma materiały promocyjne dotyczące akcji #wspólnesprzątanie, które będzie mógł rozpropagować wśród mieszkańców.”

  Co to będą za „materiały promocyjne”? Ulotki? :)))

 245. W obecnej sytuacji i relacjach Rada – Burmistrz zgoda i jakakolwiek współpraca jest mrzonką. Każda inwestycja, każda istotna kwestia do ustalenia jest sparaliżowana już na etapie projektu. Gmina przez to traci czas, możliwość planowego rozwoju. Czy naprawdę 15 000 ludzi zasłużyło na taki los? Wiele by się mogło dobrego wydarzyć, a jest realizowane minimum do przetrwania + 1 bonusowa duża inwestycja rocznie na otarcie łez. Przy takim budżecie i możliwościach gminy to bardzo minimalistyczne podejście….

  1. Jedna z najbogatszych gmin w pow. Krosno i co z tego MARAZM chcesz coś klękaj przed damą i proś {czy to z jej kieszeni}?

 246. Ja nie proszę burmistrz prywatnie ale żeby mieszkańcy fugami szli do burmistrz prosząc o sprawy które naleza do gminy to smiechu warte w żadnej gminie tak się nie dzieje to jakiś cyrk odstawia ta Pani to pośmiewisko robi z calej gminy

 247. Szanowni Państwo dziś pod osłoną nocy jeździ po Dobieszynie były radny z Modeówki Krzysztof G. i zawiesza na tablicach ogłoszeń jakiegoś paszkwila który jest nie podpisany.
  Co za metody .
  Burmistrzowej pali sie grunt pod nogami wiec robi akcje aby odwołać radę.
  Panie Krzysztofie wyjdź pan z podziemia ze swoimi kolezkami ptaszkami. Pokażcie swoje inteligentne główki.

  1. Widziałem za pomocnika ma takiego gościa z czarnym łbem. Trzyma mu młotek jak ten wali po tablicy.

 248. Czy te materiały też sponsoruje GOSiR, JPGKiM, przedszkole i GOK ?

 249. Zamowiona jest juz karetka dla panow nocnych goncow, Szok. Zrecie te tabletki i sie wam wlacza jakas niesmiertelnosc. I co debil jeden napisal, drugi rozkleja? A no to, ze,..marzy im sie referendum. Jak beda to dwa z ta roznica ze radni wroca naswoje mijsce, a jolka poldzie na zasilek.

  1. Che che che w nocy rozwiesza plakaty a rano napisze że pojawiła się odezwa do mieszkanców.
   Chłopie nie wal wiekszego głupa niż jesteś.

  1. Chyba sraczki dostali bo referendum nad odwołaniem Jolanty coraz bliżej. I to będzie na poważnie a nie takie szczucie.
   Jade w teren może mi sie uda fotke zrobić jak pożądne obywatele lepia plakaty.

 250. Przecież wiadomo kto za tym stoi. To ubeckie metody. Wstydziła by się .

 251. Krzysio nie poniżał byś się. Dalej nie możesz pogodzić sie porażką? Chłopie a kto za ciebie bedzie się wypowiadał. Cztery lata siedziałeś i raz zabrałeś głos. To chyba nie o to chodzi.

 252. A kiedy rozwiesicie banery o sprawach sądowych naszej burmistrz ?
  A kiedy będą plakaty o wynikach kontroli z RIO ?

 253. Ja pier mamy anonimowych inicjatorów referendum. Co to za leśne dziadki. Znacie ich? Wiadomo że ptaszek ten co obraża mieszkańców i kto jeszcze?

 254. Ten z Moderowki co napozyczal kasy i nie oddał? a drugi ten szpieg z krainy deszczowcow?jaka królewna tacy paziowie obaj mają COŚ😁obiecane to zapier…….ą a my i tak nie odwołamy Radnych bo oni nas nie szczuja tylko bronią

  1. Ta garstka PAZIÓW nie będzie w stanie zebrać podpisów przekonacie się jak tylko ruszą w teren w połowie zbiórki zrezygnują bo gdzieniegdzie trafią na mocne spotkania pierwszego stopnia z nogi.

   1. dostanie sztaceta to przestanie menda szczuć i kombinować. mocodawca niech się za robote bierze bo rok się kończy a tu bryndza

 255. Podoba mi się to hasło „Nocna jazda dla Jolanty” niestety ale jej też potrzeba forsy na leczenie. Zażywa tyle lekarstw że niestety ale już widać po jej osobie. Jej zachowanie, ta śliczna uroda już się niestety mocno zmieniła. Do tego jeszcze problemy nie tylko w urzędzie ale też w innych sprawach. Jeśli chodzi o wiernego żołnierza z Moderówki to należy powiedzieć jedno: zawsze jej był potrzebny tylko do czarnej roboty, traktowała go jak maszynę do głosowani, która jest zaprogramowana tylko na jedną opcję. Teraz może wykorzysta nie tylko jego ale też małżonkę a idzie w tym kierunku.

  1. Obydwoje są żądni władzy i stanowisk , za poprzedniego burmistrza też razem byli i o dobrym wygodnym stołku marzyli .ale jakoś sprawę spieprzyli i zniwelować marzenia musieli. Myślę że w pierwszej kolejności zostaną odrzuceni przez obecną Burmistrz po wykonaniu brudnej roboty ,GOK i jego pan nie lubią konkurencji.

 256. Anonimowi inicjatorzy referendum w natarciu !!!!
  Ten kwit na tablicy ogłoszen to mozna sobie włożyć w d……
  Przecież tam pomówienia . Pajace niech się zabiora za normalna robote to bedzie większy pożytek.

 257. Szuflandia:))
  W formacie A3..?.na laserowej drukarce…?wieszane nocą powiadacie…
  Opili się jrasnale Karamerko i Kwintek polokokty i walczą o kingsajz dla swojej nadszyskownik Kilkujadki:))

  – Postulat brzmi; odwołać Wysoką Radę i powołać Radę Niską. Taką poniżej 1,5, żeby nie zasłaniała naszej nadszyszkownik Kilkujadki!

  spoko, spoko…

 258. Odnośnie sprzątania . Na gminnej stronie jest info i taki tekst :Każdy z koordynatorów otrzyma materiały promocyjne dotyczące akcji #wspólnesprzątanie, które będzie mógł rozpropagować wśród mieszkańców……
  Tu pytam kto zapłaci za te materiały i czy aby …… okaże się po akcji.

 259. Burmistrz Gminy tak dba o dobro mieszkańców: 5 miesięcy będzie trwało przygotowanie referendum odwołujące obecnych radnych. Przy założeniu czarnego scenariusza dla Mieszkańców, że referendum doprowadzi do odwołania Rady Miejskiej w Jedliczu. Następne 5 miesięcy zajmie wybór nowej rady. Razem 10 miesięcy destabilizacji pracy w Gminie.
  Kto na tym zyskuję, chyba tylko burmistrz, bo ma spokój i nikt mu nie będzie przeszkadzał powadzić dotychczasowych kosztownych inwestycji, które służą tylko niewielu lub są zamknięte, a 90 Mieszkańców może poczekać, choćby i 10 lat. Piękne słowa już są zgrzytem w uszach słuchających. Nie lubimy już słuchać burmistrz, a tym bardziej oglądać na licznych fotografiach. MEGALOMANIA i całkowity brak zdrowego rozsądku.

  1. Moim marzeniem jest żeby wreszcie ktoś poprowadził sesje tak jak to jest w innych Gminach. Zdecydowanie ,zgodnie ze statutem Gminy 10 minut riposta 5 minut i tyle pustego mamienia ludzi. Za reklamę swojej osoby trzeba dodatkowo poprosić i zapytać kto tego zechce słuchać{ samochwała w kącie stała i sama z sobą rozmawiała} ale jeżeli będzie ten sam człowiek prowadził sesje to dalej się cofamy, a ona triumfuje !?

  2. Jedyną ofiarą polityki Jolki i Pudla jest Radna Uram z Piotrówki.

   Najwierniejszą odstrzelić…biedna Zuzia

   Wsiami jakoś tak działać? ? Werbować na siłę? To już było. Kontrybucje?

   Takie małe KGB. Taka Autonomia Jedlicka.

   A piszę to do wszystkich. Nawet do tego Pudla, do tej Jolki co mi kamiennej brytfanki po babce ziemniaczanej nie oddała.

   Jesteście legalną władzą. Pani Brytfanka jest, Pudel może mniej.

   Co dalej po udanym referendum? Pacyfikacje? Przesiedlenia?

 260. W sklepie słyszałam że pomysłodawcą referendum jest Yolanda,Pudel24 i ten od sklepu

  1. Tak . To cała podziemna śmietanka. Do tego jeszcze Krzysztof G, Ewa M itp. W sumie mega grupa. Aż czekam na spotkania.
   Swoją drogą to spuszcze psa jak przyjdą po podpis.

 261. dzisiaj bieda z nędza drożyzna male sklepy zbankrutuje zwolnienia bieda maraz

  1. W gminie już od 5 lat bieda i marazm. Nic się nie dzieje. Cofamy się w rozwoju. Na ulicach bałagan. W kulturze kompletny zastój.

 262. Zibi3 to jolcia tobie bieda nic nie zrobi nie pisz takich bzdur kasy nazbieralas za co? nadal szczujesz? zNIE ODWOLAMY RADY! za śmieci 30zl? to twoja robota ! RADNI JESTESMY Z WAMI.ona chce odwołać radę by robić co się jej podoba

  1. Oni zamiast zajmować się w pracy robotą na rzecz gminy to knują i ustawiają kto po nocy bedzie rozwoził plakaty. Wstydzili byście się !!!!
   Pani zastęcpo jest tam pan ? Panie drogi brudne, chodniki ,rowy nie udrożnione, przepusty itp. oczywiście mówie o gminnych. o tym wszystkim powiem na najbliższym zebraniu.

 263. Czy ktoś z Państwa zna nazwiska Grupy Mieszkańców, którzy z redaktorem naczelnym jedlicze24.pl złożyli do Komisarza Wyborczego w Krośnie wniosek o Referendum odwołania Rady w Jedliczu? Wszyscy Mieszkańcy czekają na tę listę. Powinni się sami ujawnić, a nie kryć się za opłotkami.

  1. Słyszałem o grupie Anonimowych Alkoholików ,ale o grupie Anonimowych Referendalników nie słyszałem

 264. Pudel…profil wasz o niby-referendum był założony w 2015 roku…pod nazwą(…) Potem była zmieniona nazwa na (…) I dziś, Przez te lata profil zebrał swoje przypadkowe lajki. I wy, oszuści dziś!!! zmieniliście nazwę na Referendum:)) i macie zebrane lajki z 5 lat, za nie wiadomo.

  Drogie, młode, nieopierzone, chu…wy tak, to sobie możecie w swoich gównach rzeźbić.

  Za stare wygi jesteśmy:))

  Tylko czekać, jak na pornolowych stronkach zaczynicie w tej Gminie tworzyć przyszłość Jedlicza:)))

  Będzie myloon lajków w sekundę:))

 265. Nie zdziwiłbym się gdyby radna Uram zbierała podpisy nad odwołaniem rady 🙂

  1. Ludzie nie tacy naiwni żeby podawać imię i nazwisko i jeszcze pesel , a jak referendum się nie uda a rada zrobi referendum o odwołanie BURMISTRZA – bo tak będzie , wtedy wyjdzie czarno na białym kto z kim trzyma bo listy są do wglądu i kontroli prawidłowości zbierania podpisów Myślę że tylko rodziny zbieraczy i ci korzystają z koneksji z JU. zdecydują się podpisać a tu trzeba ponad tysiąc podpisów.- powodzenia?

 266. To jakie kroki musi teraz wykonać tajemniczy Komitet celem doprowadzenia do referendum? Nie bagatelizowałbym sytuacji bo zebranie 1000 podpisów to mniej niż 10% ogółu ludności. Myślicie, że ile jest świadomych mieszkańców znających realia i sytuacje w naszym samorządzie? 5%? Wystarczy, że w każdym sołectwie uda się zebrać z 80 podpisów….

  Niemniej bardzo mnie ciekawi ten Komitet i kto zapuka do moich drzwi.

  1. Zebranie podpisów to nie wszystko. Póżniej jeszcze przeprowadzenie głosowania a w sytuacji Covidu to będzie bardzo kiepska sprawa. Tyle tylko że ci zbieracze z Jolanta w tle naciągną gminę na kolejne koszty. to taka zabawa za która podatnik zapłaci.
   No i jak tu jej nie odwoływać. MUSIMY !!!!!

   1. Nie ulega wątpliwości że musimy bo dalsze jej urzędowanie i ten nepotyzm zniszczyłby Gminę. Do tego nie można dopuścić.

  2. Na początku listy winien być skład komitetu będzie widać kto zapuka do drzwi?

 267. Żeby jak w filmie nie potknął się tak nieszczęśliwie,że sobie wbił nóż w plecy….O gdyby Bareja żył to w samym Jedliczu ze trzy hitowe komedie nakręcił

 268. Na początku listy sa ukryci ci którzy czerpia korzyści z gminy. O tym trzeba mówić. Boją się o własne stołki

  1. Chyba pracownicy Gminy nie mogą być bo nie wolno robić nacisków i mieć wpływu zależności.

 269. Tomuś ! Ewo ! Krzysztofie !
  Przyjdźcie po podpis !!!!!
  Przekonacie się co o was myślą ludzie .
  Gmina macie za dojną krowe ?

  1. Za Krzysztofa Gmina długi spłaci jak pani będzie dobrze służył., Tomusia ratuje zleceniami z GOK i JPGKiM i innych komurek Ewa musi Niemcy odrobić i.t.d.

 270. Z tych postów wynika że w komitecie są sami pseudo społecznicy radę odmłodzimy kasę w gminie mocno odchudzimy – super perspektywa.

 271. Będzie wolność Tomku w swojej Gminie tak mówią co spijaja śmietankę wyborcy -wybierzmy Tych Samych!!!

 272. Boże, Boże widzisz i nie grzmisz, kto zaczyna się dobijać do rządów. Kto z tych pseudo społeczników coś zrobił, pierwsze dla swojej miejscowości a po drugie dla gminy. Oczywiście dla siebie tak i taki jest cel tych z komitetu. Tak nawiasem czemu komitet jest tak anonimowy, ukrywając swoje nazwiska, jak podczas niewoli niemieckiej. Każdy powinien wiedzieć kto w nim jest. Cyba ze chodzi im o anonimowość bo jak będą wyglądać jak się nie uda odwołać Rade. Jakoś potrzeba będzie żyć dalej a piętno zostaje tak w społeczeństwie jak i w otoczeniu swoim.

 273. Do Obserwator wszyscy wiedzą kto głośno w calej gminie ale z tego będzie ciekawie;))))

  1. A tak na spokojnie zastanówcie się komu to wszystko zawdzięczamy ? Znacie odpowiedź na to pytanie ?

 274. UWAGA MIESZKAŃCY GMINY !!!!
  Wszystkim nam wiadomo że powstał jakiś anonimowy komitet referendalny nad odwołaniem rady miejskiej.
  W tej chwili są zbierane podpisy. Ludzie stoją w kolejkach zeby po paru godzinach złożyć swój podpis. to szlachetna inicjatywa na czele której stoi ikt inny jak powiązany z JU redaktor 24 godzinnego portalu.
  Ja doradzam abyscie państwo chwilę poczekali bo będziemy zbierać podpisy nad odwołaniem nieudolnego burmistrza.

 275. Tak teraz dla niektórych bieda ale czasem mozna być zwolnionym np ze sklepu za podbieranie kasy i plotkowanie na ludzi ploty krążka pieniądze kasy fiskaln

 276. Mój azor od tygodnia czeka pod bramką na przybłędy z listami do podpisania. Azor to pies rasy Astaf. Czarny w białe łaty.

 277. Ludziom mówiła glupoty że przebywa na urlopie a prawda taką że od dawn „wykopana” zwolniona bo kradla i podbierala pieniądze z kasy i na ludzi ploty rozsiewala plotkowala teraz bieda z nędza margines

 278. Nasza Burmistrz twierdzi że to Radni kompromitują Jedlicze. radziłbym podpytać co mówią i co myślą o JU w urzędzie wojewódzkim. Mówią, to ta co chodzi i si e sama, coraz głośniej do siebie śmieje? Taka co opowiada w każdym pokoju niestworzone historie juz nie tylko na radnych, ale tez na ludzi, na mieszkańców. Jak jej skrzydła podcinają, jak ją tu niszczą, jak partyzantka działa, Niestworzone rzeczy. I potem to samo. Siedzi na sesjach. Chichra się sama do siebie. Oczami szuka poklasku. Tabletki za mocne? Też trzeba uważać. Nie żreć tyle, żeby się na pogrzebach nie zacząć śmiać. Widać głowa już nie ta.

 279. Oj widać widać wystarczy popatrzeć. Buźka już nie ta, jakaś zmęczona i zniszczona. Od dawna mówiono ze jest na prochach, teraz to wychodzi już na zewnątrz. Jednak ta nienawiść nadal w niej jest i poczucie że ja i tylko ja, typowy narcyz. Kto z nią miał dłuższy kontakt to się przekonał. Najlepiej wiedzą to Radni zwłaszcza ci co są od początku z nią. Myśli że nowi dadzą się w konia robić i postanowiła zrobić zmianę

 280. czy Sejm wprowadzi obowiązkowe badania psychiatryczne psychologiczne kandydatów na burmistrzów/wojtow?

  1. Do Pana pietruszki….
   Czas na zbieranie podpisów określony jest w ustawie, a tu są ludzie którzy mówią jak było i że to potwierdzą. No no no.

 281. Tak to prawda, na cmentarzu zmarli chcą mieć spokój, należny szacunek, a czesto dochodzi do dziwnych głosnych ekscesów plotkarskich to nie magiel czy służby mogłyby się tym zająć albo np monitoring

  1. ZAGA nie zmieniaj tematu. Podpisy były zbierane przed ustawowym terminem. To łatwo nie przejdzie che che che

   1. Na liście powinny być nazwiska komitetu i treść po co są zbierane , komitet powstał w tym tygodniu to podpisy nie mogły być wcześniej jak zgłoszenie tego faktu do Komisarza Wyborczego.

 282. A czy to prawda że natej liście nieświadomi podpisują śmieci 38zl na osobę???to q-wa strach teraz dawac jakiemuś konusowi dane O Nie NIGDY ! Wałęsaja się wymuszają a później problem

  1. Trzeba być niepoważnym żeby im dawać dane adresowe łącznie z PESELEM. Jeszcze im.

 283. moja stara mi mówiła, a dużo wie że teraz sporo ludzi pracuje w domu zdalnej pracy

 284. Czytajcie nowy portal. Dziś jest artykuł o nowym regulaminie śmieciowym. Otwiera oczy.
  Jedlicze.info

 285. Przeczytałam, historia przyjęcia stawki 30 zł jak najbardziej zgodna z prawdą. Co do propozycji regulaminu, beznadzieja. śmieci pojadą w las, jak to dawniej było i tyle spowodują dodatkowe opłaty.

  1. Do xxx co ty chrzanisz ? Na podstawie czego pojadą ? Chyba nie rozumiesz co tam jest wpisane. Jolu nie tędy droga.

 286. Pani burmistrz teraz dowiedziałam się calej PRAWDY czytając jedlicze.info jak to pani krok po kroku skrupulatnie chciała zrzucić winę na radnych za śmieci otóż czy pani uważa że w gminie mieszkańcy to ludzie nie myślący? ze pani bedzie wciskać kit i w to uwierza? Po tym jak się dowiedzialam calej prawdy pierwsza będę na liście za odwolaniem pani.

  1. Jestem w szoku !!!
   To tak jej zależy na tym żeby obniżyć cenę dla mieszkańców ?
   Cały tydzień trzyma w szufladzie ten regulamin i nie wysyła do sanepidu ?
   SZOK !!!!!!!!
   Teraz kumam o co chodzi .

 287. Tak dąży by stawka 30 zł była do końca roku bo nie doszacowała na początku roku. Również tym sposobem robi zamęt że to wina Radnych. Projekt jest tylko nie ma kto go przekazać do SANEPIDU w Krośnie. Pewnie też niedługo wyjdzie jak to pracownicy zmieniają zdanie w obecności Burmistrz czyli co mówią poza biurem UG a co w obecności Burmistrz, która zrobiła sobie prywatny urząd (folwark). Oj wyjdzie szydło z worka już nie długo. Radni i inne osoby o tym mówią. Już nie długo absolutorium i wotum zaufania pewnie wielka królowa wie co się stanie. Nawet wielki przyjaciel w Moderówki i Jaszczwi nie pomoże nie mówiąc o redaktorku śledczym.

 288. Gołym okiem widać że Jolanta wcale sie nie spieszy z tym regulaminem.
  Chciałbym żeby radni publicznie zadali pytanie dlaczego nie opracowała takiego regulaminu który pozwoliłby na utrzymanie niższej ceny. miała wiedzę jak to zrobić.
  Czy nie wydaje wam się że tu coś nie czacza ?

  1. Żeby mieć jakiekolwiek podstawy do referendum musiała coś wymyślić -wymyśliła śmieci i cały czas gra śmieciami – znalazła kilku klakierów obiecała złote góry i mamy to co mamy . Regulamin prześle do sanepidu jak tylko się da, odwlecze w czasie. Przecież jej nie chodzi o dobro mieszkańców to walka o utrzymanie stołka i kilku innych stołeczków dobrze wynagradzanych .

   1. Po artykule na Jedlicze.info bardzo dobrze widać że Jolanta gra na czas. Czy ona myśli że ludzie są tacy naiwni?
    Referendum organizują po to aby radę uprzedzić przed odwołaniem burmistrz. Za późno.
    Trzeba ją odwołać.

 289. Myśle, że niestety Jelicze nie ma i nie miało dotychczas szczęścia do burmistrza.Potrzebujemy młodych perspektywicznych osób skutecznych o wspaniałej opinii

  1. Cymbał jesteś. Poprzedni był gospodarzem. Jedlicze super wyglądało. Ta zniszczyła dorobek. Młody zastępca już był. Pokazał co potrafi.

   1. Czyżby już zaczęto o schedę po Burmistrzowej walczyć – nie za wcześnie , a może by tak ktoś jeszcze nie uwikłany w układy? Spokojnie ci co najbardziej do kryta się garną potem efekt taki jak teraz mamy. To nie musi być koniecznie ktoś z Jedlicza , ważne by był dobrym gospodarzem i społecznikiem a nie materialistą!!

  2. No właśnie mamy rządy „młodego, perspektywicznie myślącego burmistrza”. Opinia też była wspaniała do czasu aż wyszło szydło z worka. Powinniśmy oceniać ludzi po efektach ich pracy, bo nikt nie jest doskonały.

   1. To jest niekompetentny człowiek na bardzo odpowiedzialnym stanowisku. Musi zostać odwołana.

 290. Burmistrz nie musi być wyfiokowany, wyczesany, wypachniony, w klipsach, klapkach i co najważniejsze nie może być niespełnionym pseudo prawnikiem. Niech będzie ekonomistą, geodetą, zootechnikiem, budowlańcem, ale niech się zna na czymś przydatnym. Bo tymczasem w Gminie Jedlicze jest samograj, który wszystko robi z myślą o własnych sukcesach, anie o ludzkich troskach.

  Jolanta musi odejść. Sorry, zostać usunięta. sama przecież nie wpadnie na myśl, że to koniec.

 291. Wczoraj 31 lipiec na Borku czyszczono chodniki po zimie 😂,zarosla kostka trawami ,mchami, piasek wyplukalo i błoto a trawka się zazieleni

  1. Chodnik z kostki tak zarośnięty że kosili kosiarką żyłkową. Ludzie przystawali i patrzyli na te jaja. Co oni wyprawiają to ludzkie pojecie przechodzi.

   1. A to dopiero pierwszy pokos. Jeszcze jeden w połowie sierpnia i w stogi , kopy, kucki czy ja się to tutaj nazywa, trzeba będzie pomału stawić. Najlepiej przy pomocy ekologów z innej części Polski. Krowy się puści, barany. A jak dobrze pójdzie to w przyszłym roku przejdziemy na tych chodnikach na trójpolówkę. Żyto po kartoflach, a na oziminę seradela. Jest moc.

 292. Jak może gmina funkcjonować dobrze? skoro najważniejsza osoba daje zły przykład skupiając się przede wszystkim na wieszaniu plakatow po tablicach ośmieszaniu RADNYCH i ludzi przyjmowaniu swoich a jak będzie realizował jej kaprysy to przyjmie nawet cała rodzinę z naszej gminy powstał cyrk na kółkach a nie urząd zal patrzeć jak dorobek poprzedniego burmistrza ludzi pracowników urzedu marnieje a gmina zarasta chwastami

 293. Mieszkańcy wikłając się w referendum, nie zdają sobie sprawy z tego, że jak raz zrobi się precedens z odwoływaniem Rady Miejskiej, to w każdej kadencji zbierze się jakaś grupa wichrzycieli i będzie dochodzić do podobnych sytuacji. „Jeszcze się taki nie urodził, aby każdemu dogodził”. Trzeba tu patrzeć na konsekwencję takiego działania, które może wprowadzić chaos, nieporządek i zamęt. Destabilizacja potrwa 10 miesięcy. Zważywszy kto firmuję to całe zamieszanie. Czy ta osoba trudniła się jakąś inną pracą niż robienie ludziom kompromitujących zdjęć i poważanie ich autorytetu? „Jaki pan taki kram”, „Lepiej z mądrym zgubić, niż z głupim znaleźć”.
  Nie dajmy się zwodzić takim ludziom. Im wcale nie zależy na dobru miasta i Gminy.

  1. Ja wychodze z podziwu mając na uwadze sposób myślenia Joanty Urbanik. Ta zamiast dogadać się z radnymi, działać dla wspólnego dobra to uknuła plan niszczenia na pudlu poszczególnych radnych, następnie wprowadziła podwyżkę za śmieci aby rozzłościć mieszkańców a teraz finalnie chce rękami anonimowej grupy odwołąć radę. Prawda że przemyślane działanie ?
   Zwracam jeszcze uwagę na to że referendum będzie gminę dużo kosztowało. z tym wydatkiem Jolanta Urbanik wcale sie nie liczy.
   Ja nie chcę takiego burmistrza który działa w ten sposób. Dwołać !

 294. W Waszej gminie Jedlicze co to za Pani?która chce odwołać ludzi wybranych przez mieszkańców? bo co? bo maja inne zdanie? coś z ta osobą jest nie tak skoro ma racje powinna rozmawiać takze z mieszkańcami byc otwarta na wszystkie tematy chyba że nic nie kuma tylko chce pieniążki co miesiąc a ludzi ma w d……ie to najprościej pozbyć się rady która wie co chcą mieszkańcy

 295. Nie może przeboleć obniżenia(zresztą słusznego) jej poborów.Zranione zwierzę wali na oślep….

 296. Moze nie wie burmustrz ile zarabiaja w Jedliczu w zakladach pracownicy to niech ich zapyta np mpgk i porowna z zarobkami prezesa mpgk i swoimi czy to tak ma być?dlaczego premie nam zabrali skoro zapier….i toqar idzie?

   1. Przecież oni oszczędzają tylko na robolach , władza w Gminie ma się powiem BARDZO DOBRZE ! A co tam z tymi co płacą podatki , niech płaczą i płacą nie obchodzi nas jakie mają zarobki oby nam się dobrze żyło, a jak nie to postraszymy referendum dla Radnych!!

 297. Złe emocje w Jedliczu nienawiść jeden na drugiego donosi nienawidzi i te zdjęcia z kamerka

 298. Cóż to brakuje Wam tematu. Nawijać, chętnie poczytam o tych Waszych wynurzeniach które do niczego dobrego nie doprowadzą.
  Referendum do którego jak dojdzie moim zdaniem będzie nieskuteczne chociaż chciałbym aby ta ekipę wymieniono w całości. Pozdrawiam.

 299. Do helo.
  O tych twoich wynurzeniach przeczytaj na blogu Nasze Jedlicze.
  A może sam napiszesz jak mieszkańcy codziennie za śmieci płaca 1 PLN od osoby.

 300. Po zapoznaniu się z grubsza z komiksem pt. Raport o stanie Gminy stwierdzam, że najważniejszym wydarzeniem w Gminie, był „Mikołaj na lodzie”, gdyż wspomina się o nim minimum trzy razy.

  Bawmy się!

 301. I dziś jest oczywiście nadzwyczajna sesja, gdyż Burmistrzyni przypomniało się, że że fontannę w rynku trzeba robić! I znowu będzie katować tych ludzi biednych, bo jak się domyślam za chwilę powróci temat działki księżowskiej. Bo jak fontanna i zielona jakaś kępa ma powstać, to będzie trzeba przenieść przystanek. I apiać się zacznie….

  Rozgrzebane wszystko, to jeszcze trzeba następne rozgrzebywać. Szukać koalicjanta.

 302. Fontanna tak potrzebna jak DPS ktory zaczeto budowę i nie kończy sądzę że celowo powracają inwestycje na które zdrcydowana wiekszosc mieszkańcow nie wyrażaja zgody no i po co i komu ta fonntanna? burmistrz przyjedź do nas do Dlugiego i innych miejscowości pooddychasz swiezym powietrzem z rowów te syfy plyna dalej ale brak reakcji gminnej władzy później dziwimy wybucha epidemia i szukamy powodu

 303. A nasz vice pucio siedzi łapeczka grzebie w telefoniku:)) Piżamka w kropeczki. Jakie to słodkie…

 304. Co to za ścieżka przyrodnicza, która składa się z ławeczek multimedialnych? Jedna stara, lodówka multimedialna już leży pod gminą….

 305. Na siłę korzystać z projektu i to miękkiego, po to tylko żeby dzieciom zagracić resztki podwórka pod szkołą. Wspaniałe. Ekologiczna inicjatywa, a w gminie syf. Może dać przykład dzieciom i Jolkę z workiem po Gminie puścić?

 306. Ginalska ma rację. 3 ary spod każdej szkoły zabrać na warzywniak, rynne, zbiornik na opady, korą wysypane….To chore!

  Dzieci już likwidują dzikie wysypiska, teraz zaczną żywić

  Jeszcze chwila i zaczną bronić, jak MON da 100% dofinansowania na pistolety.

  1. Trzeba wziąść pod uwagę utrzymanie tego wszystkiego tak jak i dwór w Jaszczwi koszt do 90 tyś rocznie utrzymanie zieleni ogrzewanie itp . O tym nikt nie mówi . Dofinansowanie tak ale na potrzebne sprawy drogi szkoły kanalizacje o takie niech pani Burmistrz składa aplikacje . A ławkę za 30 tyś już mamy na której nikt nie siada !

 307. Po tym co słyszę, te ślizgi, nic nie jest kompletne, to po chu….ta sesja?

  Wychodźcie Radni bo to Sajgon jakiś? Niech się przygotują, a potem bedzie o czym gadać.

  1. Pudel już czeka z jęzorem na wieszku. Zaraz bedzie takie walone w radnych. Patafile.

 308. A Jolka połączyła szkolne inwestycje z kostką z darciem asfaltu w rynku i razem to podsunie.

 309. Na blogu nasze jedlicze bardzo wyraziście opisano relacje jakie były i jakie są obecnie między burmistrem a radnym P. Dziurą otóż niejeden raz bylismy świadkami jak serdecznie uśmiechała się i podawała rączkę a w drugiej trzymała wypowiedzenie z pracy.

 310. Zuzia ma nadzieję, a nawet jeździ do Krakowa. no światowa kobieta

 311. Sekretarz to jeszcze siedzi w tym urzedzie ? Już dawno powinna być na emeryturze . Dlaczego nie zrobi miejsca dla młodego urzednika. mieszkańcy domagają się odmłodnienia kadry.

 312. Ja proponuję aby w ramach rewitalizacji rynku postawić foto budkę. Pani burmistrz lubi się fotografować to bedzie miała pod ręką. Rano foto, po południu foto.

 313. burmistrz koniecznie do wymiany. Jak najszybsze referendum.Dość jej kłamstw. Niech nie sugeruje się epidemią i zajmie się ważnymi inwestycjami w Gminie. Niech bierze przykład z innych Gmin, nie daleko szukając z GMINY CHORKÓWKA. Ostatnia sesja trwała 1h 66s i wszystko zgodnie było uchwalone. Zorganizować jak najszybciej referendum. Ja z rodziną najszybciej z tego skorzystam . Dość cyrku oczywiście z jej strony na cały świat.

 314. Za P Sanockiego był ład w całej Gminie .Krawężniki błyszczały a teraz bałagan wszędzie bez wyjątków. Siedzi z prezesem na sesji tylko patrzą na siebi e robiąc z siebie pośmiewisko przed Mieszkańcami .Tylko im kasa w głowie.Popieram Panią Wenę Panią Marć Patlę P Kusiak P Ginalską już nie wspomnę o P Ryszardzie jak im mówią prawdę aż Ich miło słuchać.TAK trzymajcie.

   1. Kaktus ty pewnie z tej niedorzecznej ekipy. No cóż tacy też muszą być.
    Burmistrz dziś na sesji dała kolejny popis niekompetencji.
    Bzdury opowiada. Warto będzie jeszcze raz to przesłuchać. Namawiam tych którzy dziś nie mogli oglądać bezpośredniej relacji żeby to zrobili jak sie ukaże nagranie.
    Oczywiście że burmistrz do wymiany.

 315. Jestem na wyjeździe. Proszę o informację co zostało na sesji uchwalone? Jakie ścieżki, szkolne projekty? Coś wokół rynku będzie robione?

  1. Zwiną asfalt ( dobry ) i wyłążą kostką ” kocie łby”. To priorytetowa sprawa. Jak burmistrz mówi strategiczna.
   jak się chcesz dalej wku to ci powiem że przystanek w rynku dach chce pokryć darnią. Chociaż mówiła że wystąpi do Prezydenta Krosna o zmiane lokalizacji a za chwile że trzeba go zmodernizować. Rozumiesz coś z tego ?
   Oczywiście w ramach zabezpieczenia przeciwpowodziowego bedzie kurtyna wodna, taka wyspa. kształt to pewnie jakaś piczka. Jak zapytali o koszty utrzymania to nie potrafiła odpowiedzieć ae zaraz wlazła na inny temat.

 316. Co wy godocie. Yolanda chce w Jedliczu postawić dziewiczy wytrysk? Już widać że nie ma na co pieniędzy wydawać. Chyba że zafunduje że swoich to może być

 317. Przystanek trzeba wypieprzyć bo stanowi zator na krzyzowce. A finansowanie 100% środki własne czy udało się pozyskać zewnętrzne dofinansowanie?
  Ja akurat jestem za modernizacja rynku więc informacja dla mnie bardzo interesująca.

  1. Tak. Dopiero składają wniosek ( Zwiżek Gmin Dorzecza Wisłoki ). Ale oprócz wytrysku czy zdzierania asfaltu na drodze od GOPS koło chodów urzedu i PKO a następnie położenie kostki to jest jakis absurd.
   Kobieta nie ma pojeci o robocie i takie właśnie podejmuje decyzje.
   Przystanek bezwarunkowo aut !!!!!

 318. Jak najbardziej zgadzam się z Podatnikiem.ona nie ma o niczym pojęcia a jak mówi o swoich merytorycznych pracownikach to poprostu chce się wymiotować widać słychać i czuć w całej gminie. Nie dziwię się pracownikom co odeszli np P Monika .Jak cudownie wygląda Dukla .ona organizuje referendum ze swoimi o odwołanie Rady.niech znajdzie w sobie choć troche honoru i opuści swoje stanowisko.dość ośmieszania gminy.Ludzie dia strasznie dziwią jak mąż i córka z nia wytrzymują .Jak odeszła z us to pracownicy w podzięce dali na Mszę Św.

  1. Pani JU powinna przejechać się w niedzielę po innych gminach i zobaczyć jak tam wygląda sprawa np. porzadku. Aż miło popatrzeć na inne gminy. dawniej u nas też tak było za pana S. ale zobaczcie co zrobiła. Obraz nędzy i rozpaczy.
   Wczoraj na sesji jak usłyszałem że ona chce budować kurtyne wodną tylko że nie wie jakie bedą koszty utrzymania to myślałem że mnie szlak trafi.
   Ludzie kur opamietajcie się i patrzcie co tu sie wyrabia.

  1. Jeżeli nie wyrażą zgody na ten idiotyzm, to znowu J24 bedzie pisał jak to pani burmistrz zdobywa granty a rada nie chce skorzystać. Tylko że ten projekt jest Norweski tam szkoły są w otoczeniu zieleni tam ten program ma rację bytu. Jaki ten nasz rynek jest wyspą ciepła który ma wpływ na klimat bzdura . Jest w Jedliczu wiele miejsc gdzie można ten projekt przypisać tylko trzeba chcieć. Rewitalizacja rynku bez konsultacji z mieszkańcami budynków przyległych do rynku to już ze strony pani Burmistrz kompletne lekceważenie i wiara że tylko ona jest w stanie podjąć sensowne decyzje. Złamię Radnych i wykonam bezsensowną inwestycje mam to za punkt honoru!!!

 319. Gdy nie P sekretarz to by już dawno było po gminie,jeszcze ona trzyma na tym puls.Młodzi pracownicy z urbanikową długo nie wytrzymają Jak szybko przyjdą tak szybko odejdą,wgminie przy niej sprawy np budowy załatwia sie ponad rok w dzień imprezki. Róbcie jak najszybciej referendum oczywiście za odwołaniem burmistrzyni jeszcze jedno z tym referendum które ogłosiła ze swoimi/// w internecie na plakatach za odwołaniem Szanownej Rady zrobiła z siebie kompromitację Rada mówi szczerą prawdę w przeciwieństwie do niej Oglądam każdą sesję i bardzo mi się podobają słowa P wiceprzewodniczącego pani burmistrz znowu pani kłamie.Jeszcze jedno .W innych gminach sesja idzie zaraz po zakończeniu.W nas Sami Państwo bardzo dobrze wiecie jak jest .Dopiero trzeba interwencji P wojewody i policji.Wstyd a burmistrzyni mówiąc że ma duże poparcie w sołectwach i w centrach jeszcze więcej sie pogrąża w kłamstwach

 320. Jakie jeszcze wymyśli idiotyzmy? Jak dlugo będzie tak zarządzać? miała być transparentność wydawania publicznej kasy kiedy to będzie?dlaczego nie kończy budowy DPS? Co z budynkiem w Zarnowcu? Dlaczego z targowicy możemy korzystać tylko w środę?jak są rozliczanie samochody którymi jeździ byrmistrz? itd brak odpowiedzi i dobrej współpracy i sklocanie ludzi przez ważna pania spowodowało że nie ma chętnych do pracy spolecznej jedynie czego oczekują to odwołania tej osoby.

 321. Najwięcej mnie denerwuje jak na sesji siedzi i jak ktoś mówi przytakuje spudszczając głowę.Dlaczego na wczorajszej sesji jako gospodyni mało mówiła wyręczając sie P , Sekretarz.Zawsze boi się odpowiedzi na pytania Szanownej Rady.któr ra mówi prawdę/

 322. Czy Sejm wprowadzi obowiązek badań psychiatrycznych dla kandydatów na stanowiska burmistrzów?

 323. jola samosia która jako burmistrz sama podejmuje nieprzemyslane decyzje a Szanowna Rada je odrzuca. Gdzie kanalizacja oświetlenia pomoc żywnościowa dla potrzebujacych jak za P ,Sanockiego P Rostka lub ościennych Gminach.Powtórzę za większością Mieszkańców burmistrzyni do wymiany.Gmina Jedlicze potrzebuje dobrego człowieka na odpowiednim stanowisku.

 324. Po pierwszej kadencji powinna byc odwołana raport RIO to potwierdził współczuję radnym podziwiam ile muszą stoczyć walki z nią by nie pozwolić na wydawanie kasy na byle i niepotrzebne budowy

  1. To jest jakie nieporozumienie. jaka buta i arogancja.
   Co do z-cy to może bez komentarza.

 325. I dziś mamy przykład na to, że Jola jest zbyteczna. Mało nie wjechała biedna we mnie przed 17, wyjeżdżając z „obejścia” gdyż poprawiał fotelik:)) i…nie była sama. Ach ta druga młodość:)) Trzecie zęby:))

  No Basia wróciła, Sekretarz prowadzi obrady, spocony vice dzielnicowy patrzy swoim streetem:.

  Gmina w komplecie.

  Basia z balkonikiem, po dziewięćdziesiątce, poprowadzi sesję.

  Czy tem grosz jest tego wart?

  A tu z boku mówią, że „młodzi” mają zmienić Radnych:)) Zeby nie okazało się, że Sekretarz prosto z Gminy do kościoła wnosić będzie trzeba.

  Burmistrzyni jest prawie bezczelna.

  1. Od czego jest zastępca Burmistrza jak prostego projektu uchwały nie potrafi przedstawić – czy to są merytoryczni pracownicy ? A od Radnych wymaga się żeby znali zagadnienia prawa ustawowego KPINY !!!!

 326. Gdzie krzykliwa gospodyni.Niedość że zawsze siedzi ma piętrze to dzisiaj wogóle jest nieobecna .Jaki spokój aż miło sledzić sesję PaniBasia super prowadzi.Super doświdczona.A zastępca brak słów.Takie są fakty jak się nie robi konkursów tylko przyjmuje samych swoich .Przykład gops gok wiadomo u kogo chodzi.

  1. Pani z GOPS nie wiedziała nawet ile ma pracowników , a dyr GOR szkoda słów – NEPOTYZM na całegoi i ona chce referendum Radnych kpina z mieszkańców

 327. Całkowicie popieram Tu tak.Skończyła by z tą merytoryką Mieszkańcy są powżnymi ludżmi i swoje zdania i opinie mają .

 328. 8Kiedy referendum o odwołanie burmistrzyni. Czepiła się Szanownej Rady .ona do odwołania i to jak najszybciej .Niszczy gmine zbudowaną przez poprzedników. Dość,

 329. Proponowałbym po dwie lampy dla każdego radnego z tyłu i z przodu aby ich oświecić pozostałe dla Pani Burmistrz

 330. Muszę zobaczyć sesję bo to co ludzie mówią to juz nie jest śmieszne to jest niebezpieczne milczeniem obojętnością doprowadzimy do tragedii to musi się zmienić!!! Dołączyły do Radnych

 331. Dzis jadac z Arlamowa w strone Ustrzyk znalazlam Gmine w ktorej widze Jolante po tym jak juz Jedlicze sie od niej uwolnia. Tam jest tyle barszczu Sosnowskiego, z ktorym co raport o stanie gminy opowiada, ze z nim wojuje, ze do grobowej deski jej starczy.

 332. Oglądałem sesje. Szacun dla radnych za to że nie pozwolili na fanaberie Jolanty Urbanik. Jak można proponować radnym budowe kurtyny wodnej w momencie gdzie 200 m dalej ludzi podtapia.
  Jak można było wpaść na taki chory pomysł żeby zrywać asfalt na drodze wzdłuż urzedu i kryć to kostką. Czy w tych głowach to jeszcze jest coś rozsadku ?
  Radni róbcie referendum i odwołujemy ta Panią

  1. Czy ktoś wie co kryją piwnice pod bankiem ,tam kiedyś były cele więzienne w trakcie wojny. Gdyby tam teraz ułożyć kostkę i zrobić powierzchnie przepuszczalną to cała woda by zlewała się do piwnic i budynki mogły by się usuwać bo takie jest ukształtowanie terenu. Taki idiotyzm mogła wymyślić tylko osoba kompletnie ………….!Ja znam to miejsce i wiem jak by to się skończyło- a tam zamiast zadbać o smutną historię to chciano ją zalać : brawo pani Burmistrz.

   1. Pani Burmistrz nie ma najmniejszego pojecia o sprawach technicznych. Nie wiem kto jej podsunął taki pomysł ale to zwykły głupiec. Ma też pracowników od budowlanki ale trudno sie im dziwić że nie postawili weta.
    Głoszenie przez panią Urbanik wizji prac w rynku potwierdza tylko to jaką jest nie kompetentną osoba na tym stanowisku.
    Kurtyne wodną to niech sobie postawi w Jaszczwi koło domu ludowego.

 333. Radni zapytajcie panią Burmistrz Jolantę Urbanik gdzie była wczoraj jak obradowaliscie nad wnioskiem do Związku Gmin.

 334. Nie oglądałem sesji, ale jeżeli projekt przebudowy rynku został udupiony to wielka szkoda. Nie rozumiem dlaczego tak demonizujecie kurtynę wodną? To przecież bardzo fajna forma w przestrzeni. Dla dzieciaków ekstra. Dziś rynek jest martwy. To porośnięty drzewami niedostępny teren. Mógłby on być dostępny dla mieszkańców, dla młodych matek z dziećmi. Kolejna sprawa to ten asfalt. Rynek jest przede wszystkim dla ludzi, a nie dla samochodów. Uważam, że dla estetyki miejsca kostka jest dobrym rozwiązaniem. Jedynym kardynalnym błędem rewitalizacji jest pozostawienie przystanku na rynku! Uważam, że miasto powinno rozwijać się harmonijnie i na poprawę jego najbardziej centralnego miejsca zasługuje w 100%. Musimy również inwestować w wizerunek i poprawę przestrzeni publicznej. Jesteśmy w tym obszarze zapoznieni o co najmniej dekadę. Myślenie, że po co nam to, po co tamto to niestety malomiasteczkowe przywary byle jakości, która wrosła już mam w krew. Jedlicze już abstrahując od Pani JU potrzebuje oddechu i takich inwestycji bo inaczej ukisimy się we własnym sosie. Jestem na tak dla nowej jakości w rynku. Zdecydowanie!

  1. Istne bzdety piszesz tylko JU takie coś może chcieć zrobić. Chore ambicje człowieka. Proszę sobie wyobrazić ile potrzeba zrobić remontów dróg, ciągów oświetleniowych nie mówiąc już o kanalizacji. Znowu wraca jak bumerang przebudowa rynku. Opamiętaj się kobieto jeśli nie to źle się to skończy dla gminy.

  2. Ja już wcześniej pisałem co by się stało z podpiwniczeniem budynków przyległych do rynku, tam od strony ulicy fundamenty są nadbudowane cegłą i w przypadku kostki brukowej cała woda ze względu na ukształtowanie terenu była by w piwnicy. Pisałem też że ze względów historycznych warto by pamiętać o tym miejscu. Sama fontanna może zaznaczam może by i mogła być ale czy to najpilniejsza inwestycja . Czy czasem nie są to tylko ambicjonalne względy? Dla pana najważniejsza jest estetyka tego miejsca a gdzie logika i mieszkańcy tej ulicy ? Gdzie wygoda przejazdu , tak martwiła się pani burmistrz w sprawie przystanku:coś lub ktoś jest w tym wypadku nie uczciwy i kłamie

  3. James nikt tu nie jest przeciwko rewitalizacji rynku, tylko jak pojawia się projekt, który w swoim założeniu pozwala pozyskać pieniądze na niwelowanie skutków suszy czy powodzi w tzw. wyspach miejskich, w czasach kiedy ludzie co 3 tygodnie pompują wodę z piwnic, a Gmina wybiera wniosek, w którym jest (nikogo nie pytając oczywiście) zaplanowane: zerwanie asfaltu, położenie granitu, wykarczowanie zieleni, postawienie kurtyny wodnej, i pogłębienie zatoki!!! obłożenie dachu przystanku kępami trawy, to można fiknąć jak się tego słucha. Zamiast podzielić na co tylko można dla ludzi, niech te wyspy zielone będą. Dzieciom w Męcince na placyku, koło domu ludowego, można zrobić porządek. Ogarnąć nasadzenia zrobić. Zbiorniki retencyjne dla ludzi. To są potrzeby pierwszej kolejności. Na czas słuszne. Jurtyna, pewnie że lux, ale yo ostatnia rzecz na dziś. Zobacz co robią w Besku na skwerze. Wszystko to co miasta miały wybrukowane, zrywają i wracają do zieleni.

   1. Czytam na stronie Stalowej Woli, która także przystępuje do tego projektu pytania potencjalnych beneficjentów;

    Czy w zakresie rewitalizacji terenów zieleni, z uwzględnieniem funkcji rekreacyjnej, za kwalifikowane mogą zostać uznane wydatki na infrastrukturę towarzyszącą w postaci placów zabaw oraz elementów małej architektury? Jeśli tak, to jaką część projektu mogą stanowić w zakresie kosztów?

    Tak, pod warunkiem, że będą to działania towarzyszące i bezpośrednio powiązane z działaniami adaptacyjnymi i mitygacyjnymi. Proszę zwrócić uwagę, że budowa i/lub przebudowa infrastruktury sportowej, turystycznej i przestrzeni publicznych bez powiązania z działaniami adaptacyjnymi i mitygacyjnymi będzie niekwalifikowana w niniejszym naborze. Nabór nie precyzuje rozłożenia kosztów pomiędzy działaniami. Natomiast zgodnie z ogłoszeniem o naborze „Projekty kwalifikujące się do dofinansowania muszą mieć kompleksowy charakter tzn. uwzględniać działania adaptacyjne, mitygacyjne i działania edukacyjno – informacyjne oraz wskazywać ich wzajemne powiązanie. Kompleksowość projektu zostanie zweryfikowana w procesie jego oceny”. Jednocześnie zgodnie z Podręcznikiem Wnioskodawcy, str. 45 „Najwyższą liczbę punktów otrzymają projekty, które będą realizowały powyżej 12 działań adaptacyjnych i mitygacyjnych”

    I czy nie można było zrobić edukacyjnego ogródka z mała architektura, postawić te tablicę ekologiczną dzieciom w Męcine?

    Nie, bo trzeba było kurwa mac na siłę wlepić swoje ambicje i rynek ma odwal. Bo to co jest zaproponowane to bez pojęcia przecież.

 335. Kiedyś rzeczywiście myślałem że to osoba ktora coś dobrego zrobi w naszej gminie ale już w pierwszej kadencji ludzie szemrali że glupote zarobili że taką wybrali no i mamy burmistrza ale jakiego? idziemy na sesję by pomóc radnym by pomysły burmistrz powstrzymać takich głupot to tylko chory na umyśle może proponować

 336. Do Jam tak na rozum wez co proponujesz żeby byla kurtyna na rynku z preznaczeniem dla dzieci ludzi itp to nie powinno byc tam ruchu samochodowego no i ściągać asfalt coś ci się babo porabało

 337. Czyżby już JU zaczęła pracować? Wszystko na to wskazuje bo są komentarze, które tylko ona potrafi pisać.

 338. Radbi wielkie dla Was gratulacje. że jesteście przeciw głupim pomysłom burmistrzyni.Nisch sie rozglądną z prezesem komunalko jaki mają porządek w gminie. Tylko odpady komunalne w górę.Wielki wstyd na cały świat .Turysci przyjeżdżają na wakacje i ma samo wejście chwasty do kolan .K omunalka kuleje to co naszym kosztem mamy ją wzbogacić ,Dobrze wiedzieli że 16 zł będzie mało. W sobotę organizuje porządki, Tu potrzeba codziennych porządków tylko szkoda jak zwykle kasy. Wszystkie inwestycje na nic . Kobieto nie radzisz sobie to odejdż/To powtarzanie o merytorycznnych pracownikach jest do znuszenia. Fakty mówią same za siebie.Aby foontanna miasto powinno być czyste np Krosno. Za poprzedników Jedlicze było uporządkowane/ Pani burmistrz wielki wstyd

 339. Szkoda do niej cokolwiek mówic bo tak jest w siebie zapatrzona że nie widzi co się w około dzieje. Bałagan wszędzie a gdzie inwestycje ? W lesie.
  To co sie w gminie robi to jest ZERO na przeciwko możliwości jakie gmina posiada. My mieszkańcy jesteśmy załamani Pani postawą.
  Czekam na prokuratora który rozliczy was za smieci i nie tylko.

 340. Chciałabym zapytać, o taką rzecz. Kiedyś w bibliotece i w piwnicach w gminie były setki takich fajnych albumów o Gminie Jedlicze z projektu unijnego. Obecna burmistrz kazał je tam schować i żeby zmarnowały się, bo były wydane przez p. Sanockiego i był tam wstep i podziękowania z jego nazwiskiem. Czy one jeszcze są, czy już zniszczone? Jeżeli jeszcze są, to może by rozdać ludziom, przecież to pamiątka. Dobrze wydane, zdjęcia ciekawe. No czemu być takim wrednym i żałować. Przecież można do bibliotek rozdać. Mieszkańcy chętnie by wzięli nawet za symboliczny datek.

 341. Pani Urbanikowa dla kogo pani chce stawiać tą fontanne ? Dla tych co z piwkiem siedza pomiędzy tymi tujami ?
  Kobieto przyjedź i się rozglądnij. Trzeba ruszyć 4 litery.

 342. Dawniej w gminie sprzątali skazani . W każdej wiosce było widać efekty. A teraz . Za co oni biora pobory. Radni już dawno powinni burmistrzyni obniżyć wynagodzenie. Ale cóż lepiej póżno niż wcale. Jeżeki kto kolwiek wejdzie na bip jedlicze i przeczyta że burmisztrzynią jest kobieta ręce opadają.W innych gminach Wójtami są Panowie i widać efekty np Gmina Chorkówka .Tam podczas sesji panuja zgoda pomiędzy P Wójtem a Radą.Miło słuchać, Wczoraj było spokojnie wiadomo z jakiego powodu.

 343. Po P Burmistrzu zostały pamiątki a po niej zostanie bajzel .Naprawdę trzeba być nie człowiekiem. Wielkie współczucia dla rodziny.

  1. Jeszcze wyjdzie na światło dzienne cała prawda o jej zachowaniu vs poprzednika. Usłyszycie co wyprawiała.

 344. Oj ZZ!!!! OBCHODZI bo to osoba publiczna która nas reprezentuje. Musi być nieskazitelną.

  1. To kiedy rozbierają asfalt koło urzedu ? Teraz chyba na to moda bo jak sobie przypominam to przy remoncie ulicy Naftowej też planowała zbieranie dobrej drogi.
   Co za czasy ! Jesteśmy bardzo bogatym narodem.

 345. Co ona wyprawia.Kiedy dokończy kanalizację oświetlenia porządki w Gminie pokosi trawska ,Obym nie był wróżką ale chyba 33 któregoś miesiąca . gosposia od siedmiu boleści Chociaż mam czyste sumienie że na nią nie głosowałem.

 346. Oj zaskoczy jeszcze nie jednym.Oby tylko czymś pozytywnym ale to nie w jej stylu.BURMISTRZ do wymiay w trybie natychmiastowym…………..

 347. Ostatnio było sporo ciekawych i intrygujących opinii na temat działalności GOK? Czy wiadomo coś wiecej

  1. GOK i dyr zamilkli strach co to będzie jak JU nie będzie ,sitwa w strachu !! Kto nierobów przyjmie a tu lewe ręce i cudu nie będzie .

 348. Jak to jest radni Rady Miejskiej nie wiedzą o opisywanej sytuacji GOK? chociażby szumnie zapowiedzi dotyczące Jaszczwi co zostało z tego zrealizowane? Gdzie są radni?

 349. czesto w mediach pisze się na temat różnych bohaterów jaki jest wymiar ich rzekomego bohaterstwa skala? często podaje się też te informacje w stosownym momencie

  1. Jola nie kompromitowa byś siebie i mieszkańców w tym kasku na poddaszu. To bardzo sztuczne.

 350. Fotka 3 .Co wybiera sobie pokój..Całkowicie zgadzam się z p Cześkiem .Tak samo jak ubiera sobie mundur strażacki..Kpina .Naprawdę wielka kompromitacja.

 351. Przecież widać że to ustawka. Ludzie płacą po 30 zł za śmieci a ona sobie foty robi. Kpina z podatnika

 352. W artykule budowa DPS w Jedliczu, podana jest kwota kosztów własnych, Wkład własny gminy 1 182 333, 90 zł.
  Nie dodano jednak, że za wyposażenie pokoi i całego budynku, który ma służyć starszym ludziom musi zapłacić Gmina, a są to niemałe kwoty.

 353. Tragedia. Nic nie robią w tej gminie. Nic. Wicedzielnicowy uciekł, Jolka jeździ bez celu po mieście….

  Regulamin od śmieci leży w gminie 2 tygodnie!!!!

  1. W gminie całoroczne WAKACJE ,czy się stoi czy się leży parę tysięcy się NALEŻY- paniali czy niet ?

  2. Po 8 jechała do gminy, ręce na za piętnaście druga, biały żakiecik. Ale loków już nie miała, to może pojechała na „mokrą włoszkę” reprezentować Gminę.

 354. Urbanikowa boi się nawet zejść do radnych a tu opowiadają że w delegacji „) To bardzo podejrzane. A może to delegacja ….:)

 355. Radni róbcie jak najszybciej referendum i odwołajcie tą szelmę i zastępcę skutki wybierania pracowników bez konkursu
  wychodzą na światło dzienne .Gdy nie P Sekretarz już by dawno zginęła. Oglądam wszystkie sesje.. Wielki szacunek za dzisiejsze wypowiedzi Paniom Gosi Ewie Zosi Panu Skwarze Marć Apoklalipsie, Żeby sesja trwała 3 dni ,Dzisiaj sesja w GMINIE CHORKÓWKA. Szanowni Mieszkańcy oglądnijcie i osądcie, Mieszkańcy zróbmy z Ukrainką porządek.

  1. A ja chciałem wyrazić uznanie dla komisji REWIZYJNEJ , ta dopiero się ostatnio napracowała i ile niewspółmiernie do innych czasu poświęciła. Zabieranie głosu na sesjach nie zawsze jest odzwierciedleniem włożonej pracy przez innych ;chyba ze to już kieł – wyb……