Jesteś tutaj
Strona główna > inne >

Oświadczenie Radnych Rady Miejskiej w Jedliczu

298 thoughts on “Oświadczenie Radnych Rady Miejskiej w Jedliczu

 1. Państwo radni dlaczego nie zgłosicie tego do organów ścigania ? Wtedy uzyskacie dostęp również do poznania nazwisk osób które obrażają was pod tymi paszkwilami. Kiedyś trzeba to zrobić i opublikować wszystkie nazwiska . niech ludzie czytają.

 2. Widać że się redaktorek sprzedał Yolandzie. Za kasę wszystko zrobi tylko zapomniał że ona się wyprze wszystkiemu a całość winy spadnie na redaktora Słowika. Całe Jedlicze już mówi o nim jakim to trzeba być skur….. Żeby za złotówkę się sprzedać i obrażać ludzi którzy mogli by jego rodzicami być. Ale jak to się mówi takie zachowanie jakie redaktorek24 prezentuje to musiał wynieść z domu.

  1. To jest bezwzględny człowiek. Brzydzę się takimi. Pomagierów też trzeba pietnowac

 3. Co kogo obchodzi czym czy kim Ty się brzydzisz co to kogo obchodzi
  Chyba że sam wzbudzasz obrzydzenie smieci

 4. Ja chyba wiem kto za tym gościem stoi. Jak czytam jego tekst to tak jak bym kogoś słyszał. Ta dyskusja pod tekstami to też 2-3 ludzików którzy nie liczą się ze słowami. Dobrze by było ujawnić te nazwiska

 5. Radni w ogóle nie powinni sie zajmować tak marginalna sprawą jak pudel. Kto to niby jest ? to zwykły opluwacz i tyle.

 6. Może nie do końca w temacie ale chciałbym zapytać Panią Radną Ginalską co z projektowaniem równoległej ulicy z ulicą Cichą. Już kolejną kadencję temat śpi. Może przynajmniej zapyta Pani co w tej kwestii przez ostatnie lata zrobiła Jolanta Urbanik.

 7. Obawiam się, że nic. Kiedyś pojawiło się pytanie na sesji o Cichą. Problemem jest wykup kilku nieuregulowanych działek. Gmina raczej nie robi nic w tym temacie. A już w pewnością nie szuka rozwiązań by rozwiązać problem inną drogą. Wielka szkoda bo praktycznie przez zastój inwestycji infrastrukturalnych cała duża część dzielnicy centrum leży na łopatkach. Śmiem twierdzić, że obecna władza dla Centrum jest hamulcowym!

  Co do Pana redaktora naczelnego bez komentarza. Nie podałbym mu ręki za ten hejt i napuszczanie ludzi na siebie.

  1. Od momentu objecia władzy przez JU miasto jak by się zatrzymało. Ba, nawet uwstecznia sie. Jest paskudnie. współczuje tym mieszkańcom z ulicy równoległej do cichej bo od 6 lat nic nie robi z ta drogą a oni tam chodza w błocie. To prawie środek miasta. Teraz np daje 75 tys na remont drogi w Jaszczwi . Pieniądze są tylko Jolanta nie chce robić.

 8. A ja sobie nie życzę żadnego wykupu Nad Skarpa ile lat trwa sprawa. To są lata spraw w sadowych i inne przeszkodt

 9. Komentować należy fakt, że mamy problem ze śmieciami a nie z naczelnym portalu. Zamiast zajmować się ważnymi dla nas sprawami wy piszecie oświadczenia, które mnie jako mieszkańca kompletnie nie interesują. Macie problem ze sobą to widać. A naczelnemu portalu jedlicze radzę skontaktować się ze swoim prawnikiem i zastanowić się nad dalszymi działaniami wobec piszących to oświadczenie.

  1. Nie trasz. Już dość tego straszenia. Nie chce tu nikogo bronić ale to co on wyprawia to naprawdę jest ohydne. Swoją drogą to mógłby podać do sądu. Wtedy wiele rzeczy bedzie się mozna dowiedzieć od świadków . Może wyjdą sprawy finansowania itp ?

 10. Jadąc dzisiaj ulica Brzozowa moim oczom ukazał się nowy chodnik który Yolanda wybudowała wszystko pięknie tylko jeszcze z miesiąc i nie będzie go widać bo już trawa zaczyna rosnąć między kostką. Nie wspomnę o trawie która sięga do kolana przy krawężniku. Wstyd mi za taką wizytówkę tym bardziej że jest to główny wjazd do Jedlicza. Chyba nasza Władza wraz z prezesem KOMUNALKI są ślepi. Syf syf i jeszcze raz syf

  1. Przyglądnijcie sie jak wygląda ulica Manierskiego. Totalny syf. Ale wydaje mi się że to obowiązek powiatu.
   Gdzie są radni powiatowi ? Panie Ginalski, Panie Bril , Pani Józefowicz . Panowie tego nie widzicie ? to aż w internecie trzeba o tym pisać ?

 11. W Dobieszynie, Potoku porozbijane szyby na przystankach. Jest mnóstwo rzeczy drobnych, które kłują w oczy i po których można rozpoznać czy mamy sprawną i skuteczną władzę.

  1. Tak tak. Jsk ktoś pisze o nieróbstwie to od razu mówicie ze to hejt. Śmieci po 30 to też hejt?

 12. Abstrahujac jeżeli ktoś czuje się znieslawiony poniżony zniszczony pomówiony warto się skonsultować z adwokatem to zawsze jest odpowiedzialność nie tylko karną ale i cywilną np duża odszkodowanie

 13. Przystanek w Dobieszynie od strony Jedlicza na tzw. Dole, tak zmasakrowali, na ławce była obskorowana kora z drzewa, szyby porozbijane, to swoi takiej dewastacji by nie zrobili.

 14. Przeczytaj pudla to się przekonasz co wyprawia. To się w głowie nie mieści. Chwycił się chłopa który walczy z…… Trzeba być chsmem żeby tak robić. Są pewne zasady których nawet najwięksi wrogowie przestrzegają.
  Proponuję modlitwę o jego rozum. Zdrowaś………

 15. Trzymajmy się razem trzymajmy się ludzie nie dla esbeckich metod donosów szpicli nagrań ukrytych nigdy przenigdy

  1. Tak. Masz rację. Trzeba skończyć z tymi sbckimi metodami. Chodzi ch i nagrywa a później opluwa. Precz z pudlowskim esbeckim matolem

 16. Kolejny artykuł na jedlicze24! To nie dziennikarstwo a zwyczjne chamstwo Panie Słowik!

 17. Panie Słowik musi Pan otrząsnąć swoim mózgiem jeśli się go ma. Bo to szczucie, artykuły są po niżej pasa. Widać że słaby miał Pan przykład w domu aby nauczyć się szacunku, kultury to innych osób. Może trzeba Panu i Pani która pisze z Panem szlam zrobić publiczną lewatywe aby usunąć z tych głów zasrane pomysły i chamstwo

 18. Cenimy Pana Skware J.bo mamy świadomość ile i jak ciężko pracował na rzecz gminy i naszej miejscowości jest dla nas wzorem naśladowania i wierzymy i życzymy Mu powrotu do zdrowia i współpracy z mieszkańcami

 19. Ta krowa, co dużo ryczy, mało mleka daje – mądrość ludowa. Pan Jan to skromny człowiek, ale służy mieszkańcom Długiego lepiej niż zapalczywi krzykacze, populistyczni demagodzy czy narcystyczni oratorzy. A pan „reaktorze bezczelny” swoimi tekstami już dawno sięgnął dna, teraz to już chyba odwiert. I rzeczywiście są tacy, którzy szukają dziury w całym i pan jest tego najlepszym przykładem.

 20. Ośmieszanie krytyka i dyskredytowanie Radnych na24 nie wzbudzi we mnie negatywnej opini wobec Radnych negatywnie postrzegam drugą stronę.

 21. Panie Janku jesteśmy z Panem. Życzymy Panu dużo zdrowia.
  Ten pudel ma coś z głową. Ale nie jest sam. Wiemy kto za nim stoi.

 22. Pani nie zablysla niczym jej pomysly to porazka jedynie co potrafi to szydzic i opisywac za nasze podatki

 23. Czy w tej gminie będą chętni kandydowac na radnych skoro tak się ich medialnie ośmiesza?proszę zobaczycie portale innych gmin czy tak się przedstawia radnych jak w gm.Jedlicz?

  1. Nie jestem osobą mściwą ale powiem to . Pudel obys przeszedł w życiu tyle co pan Janek. Twoja mocodawczyni też.

 24. Nawet chorych i nieobecnych szkaluje czy to tak miało być? Mimo twojej nienawisci i msciwosci i opisywaniu ludzi radnych życzę ci abyś odeszła i pozwoliła ludziom żyć w spokoju

  1. Myślę że ten moment odejścia zbliża się milowymi krokami dla mocodawczyni i pudla i zostanie mu chodzenie tylko nocą żeby mu kto nie s….ł tylnej części za te świństwa co ludziom na portalu czynił.

 25. Te wszystkie paszkwile które są wypisywane na pudlu24 są na poziomie jądra ziemi. Można sobie tylko wyobrazić z jakiej rodziny pochodzi Pan Słowik. Współczuję że nie mógł nic dobrego wynieść z domu przede wszystkim szacunku i dobroci do drugiego człowieka. Ale dni są jego już policzone i yolandy miejmy nadzieję że w lipcu zostanie odwołana że stanowiska a następca który przyjdzie zrobi porządek po tym burdeku jaki jest w Jedliczu i miejscowościach gminnych.

 26. Pani Ewo nam nie potrzeba cyt.”to czy tamto” tu sa poważne problemy, które na czas nieobecności naszego Radnego Pani powinna zglaszac na Kazdej sesji!

  1. Coś mi się wydaje że pani Ewa ma ochotę zostać radną.
   Przy okazji zapytam panią Ewę co z kanalizacją ? Przecież opowiadała pani w 2019 roku że już, już będzie budowana . Coś się nie sprawdzają te pani przepowiednie

 27. No pani Burmistrz może się Pani wykaże i zrobić coś dobrego dla osób które są zalane podczas tej nawalnicy a nie szczucie innych na pudlu

 28. Do wszystkich, którym wydaje się, że tworzą historię Jedlicza. Jesteście miniaturami ludzi, a nie wiem czy nawet nie narzędziem Szatana? Pudel, Sołtyska Wokalistka z Długiego, Radna Susi, Spożywczak Fasolka i na koniec Jolka Artystka Akrobatka. Ja już pomijam, że Wam nie przeszkadza mieszanie na jednym FB różańca z Sobótkami. I tu i tam wiedziecie prym. Ja już nawet z taką litością patrzę na to foto, gdzie biegną Panie w wieku średnim i więcej, w biustonoszach koronkowych, gdzie im cycki mało oczu nie wybiją. Niech biegną. Ja już nawet nie komentuję Burmistrzyni w kasku kierownika budowy, która trzymając mapę, palcem czterolatka pokazuje „A jezioro przeniesiemy tu!”. Ale, nie mogę przejść obojętnie wobec szkalowania człowieka, o którym powszechnie wiadomo, że pomimo stanu zdrowia jest bardzo oddany lokalnej społeczności.
  Panie Janie, nie poznałam Pana osobiście, ale widzę efekty Pana działania o ogromny szacunek ludzi, którzy doceniają Pana postawę. Pomimo walki o zdrowie nie zaniedbał Pan swoich mieszkańców.
  I tu powtarza się historia, niestety, metoda jaka wiodła prym w szkalowaniu Pana Sanockiego. Powtarzam. Na pierwszym spotkaniu, na którym poznałam obecną Burmistrz, zostałam przez nią poinformowana, że Sanocki udawał nowotwór! Ze celowo ogolił sobie głowę, żeby wzbudzić litość wyborców! O wiem, ze nie tylko ja byłam w ten sposób informowana! W takim tonie są informowani Pani Marszałek Kurowska, posłowie PiS.

  Ta władza kłamstwem, obłudą i wielką nienawiścią do ludzi stoi. Nie nabiorą się ludzie na filigranowe postury. Nie nabiorą się ludzie na to, że da się zrobić przysługę jednym krzywdząc innych. A tylko taką politykę prowadzi obecna, osamotniona już, Władza.

 29. O jeszcze z innej beczki.

  W piątek, traf tak chciał, że wracając z Korczowej, w Przeworsku odbiłam na Dynów o ok. 15 znalazłam się w „oku cyklonu” w Hadlach Szklarskich. gm. Jawornik Polski. Uciekaliśmy przed 2.5 metrową falą, która zniosła most, drzewa, domy tartak. W ostatniej chwili, wraz z jakimś motocyklistą, wyciągnęliśmy z auta sparaliżowanego strachem, młodego człowieka. Chwilę później, na naszych oczach, jego auto zabrała woda. Po ustąpieniu fali, znaleźliśmy ten samochód, zalany po dach, ok. 7 km od miejsca zdarzenia.
  Ale…pomimo, że nasza sytuacja była rozpaczliwa, a nie byliśmy mieszkańcami gminy, dostaliśmy SMS z kontaktem do sztabu kryzysowego. Zadzwoniłam.

  I to bie był taki sztab jolkowy, że dla wybrańców, dla zdjęć robiony. Ro była prawdziwa pomoc i kontakt. Wójt Gminy Jawornik, pracownicy wszyscy na miejscu. Nie bagatelizowali. Nasza gripa była uwięziona w miejscu Monasterz na tzw. Skarpie. Cały czas był kontakt. Wysłali spycharki, do odgarniania szlamu. Łodzie. Uwolnili nas po 7 godzinach, kiedy ustąpiła fala.
  Dziś była nawałnica w naszej Gminie Jedlicze.

  Pytam? Co robi władza? Gdzie jest? Wie co się dzieje?

  1. Droga Apkalipso.
   Jako strażak OSP brałem udział we wczorajszej i dzisiejszej akcji ratowania dobytku ludzkiego w naszej gminie.
   Odpowiadając na Twoje pytanie stwierdzam, że wszystkie służby i instytucje odpowiedzialne za sytuacje kryzysowe w naszej gminie zadziałały perfekcyjnie.
   Z tego miejsca chciałbym podziękować wszystkim, którzy pomogli w walce z tym strasznym żywiołem.

   1. A Jolanta? Gdzie była, co robiła?

    Na gminnej stronie mamy tylko kontakt na numery alarmowe. Zatem rozumiem, że akcje interwencyjne odbyły się bez udziału gminnego wsparcia?

    Czy był powołany gminny sztab kryzysowy?

    1. Mam wrażenie, że nie przeczytałaś ze zrozumieniem mojego poprzedniego posta 🙁
     Więc odpowiem Ci jeszcze raz.
     1. Pani Burmistrz była na miejscu działań ratunkowych.
     2. Akcja ratunkowowa była prowadzona profesjonalnie i brały w niej udział wszystkie GMINNE służby i instytucje za to odpowiedzialne.
     3. Tak, był powołany sztab kryzysowy.
     4. Dodatkowo wszyscy ewakuowani zostali zabezpieczeni nocegowo.

     Powtórzę jeszcze raz, że akcja została przeprowadzona wzorowo.
     Jeśli masz jeszcze jakieś pytania pozostaję do dyspozycji.
     Pozdrawiam.

     1. Ach te wasze wykłady w punktach. Ach ta wasza rzeczowość. Gdyby tak było jka tu piszesz, to by to było widać i nie trzeba by udowadniać w podpunktach. Ale , że nie widać to trzeba cały świat przekonywać….wpisami.

 30. Strażaki OSP, od czasu nastania Jolanty, ludzie w każdej sytuacji ratują się sami. Wiem, bo ti mieszkam. Mamy tych OSP strażaków, to tez mieszkańcy i pomagają. Gorzej, jak mp. pana Zagórskiego z Męcinki Jolanta wciągnęła w wir polityki. A on poszedł jak w dym. I przez taki układziki, że auto nasze męcińskie nie stoi w Męcince, tylko w gdzieś tam, ale za to 2 tygodnie wcześniej jest ściągane na tzw „bramę weselną” ( brat Słowika dziennikarza przebrany za policjanta) to my, mieszkańcy już nie wiemy na kogo możemy liczyć?

  Na 112? Zawsze.

  Ale na swoich, najbliższych włodarzy? Nigdy?

  1. Mam wrażenie, że nie przeczytałaś ze zrozumieniem mojego poprzedniego posta 🙁
   Więc odpowiem Ci jeszcze raz.
   1. Pani Burmistrz była na miejscu działań ratunkowych.
   2. Akcja ratunkowowa była prowadzona profesjonalnie i brały w niej udział wszystkie GMINNE służby i instytucje za to odpowiedzialne.
   3. Tak, był powołany sztab kryzysowy.
   4. Dodatkowo wszyscy ewakuowani zostali zabezpieczeni nocegowo.

   Powtórzę jeszcze raz, że akcja została przeprowadzona wzorowo.
   Jeśli masz jeszcze jakieś pytania pozostaję do dyspozycji.
   Pozdrawiam.

   1. Strażak chyba nie wiesz co piszesz całą akcja powodziowa to totalne dno gmina i burmistrz wraz z zastępca polegli. Strażacy robili swoje na ile pozwalała sytuacja. JMPGKiM szkoda gadać a ty to chyba z Męcinki jesteś ta sytuacja przerosła panią burmistrz.musi się dużo uczyć ale jak się nie słucha strażaków tych co nie jedna powódź przeszli tak jest. Olała prezesa i komendanta gminnego a widziała tylko Zagórskiego. Zle się dzieje jak współpracuje się z gościem który na niczym się nie zna.

 31. Apokalipsa swoimi postami dyskredytujesz ludzi biorących udział w akcji ratunkowej.
  Uważam, że jest to nieeleganckie i niesprawiedliwe.
  Ponadto mam wrażenie, że politykę to uprawiasz Ty, niestety w cieniu ludzkich tragedii.

  1. Panie strażak wszystko by się zgadzało, tylko rzeczywistość jest inna . Dla Potoka pieniędzy ciężko było w budżecie przez panią Burmistrz odszukać dopiero Rada po ciężkich bojach coś tam zmieniła , to samo Jaszczew i Dobieszyn same utarczki o cokolwiek – czy to jest zachęta do wytężonej pracy czy takie podziękowanie pani Burmistrz? czy o wszystko trzeba na kolanach prosić . Chyba tylko strażacy z Męcinki tacy zadowoleni ; ale czy wszyscy ?

   1. Apokalipsa masz zupełną rację w naszej gminie widzi się tylko jednostkę z mecinki pozostałe są złe bo nie układają się z Panią. Żarnowiec pisał o dotacje do zakupu sprzętu hydraulicznego niestety prezes jest pod kreską więc nie dostali. Podobnie Dobieszyn czy Podniebyle. Pozostałe jednostki też nie lepiej. Samochód z Mecinki w Porębach bo tam nawet samochodu nie mają. Zero remontów czy zakupów musimy liczyć tylko na dotacje zewnętrzne i wkład własny. Gdyby nie ludzie którzy wspierają OSP i strażacy którzy działają to już by nas nie było

  2. Zobaczymy jutro na sesji, któ na ludzkich tragediach buduje kapitał. 3 godziny będzie czytała co robiła.

 32. Dla strażaków należą się brawa za pomoc i chęć niesienia pomocy . Chociaż nie jestem zwolennikiem pani Urbanik to jej też należą się brawa że nie bała się wyjść na deszcz.

  1. To jest jej zas . obowiązek.
   A co do tej bramy z udziałem wozu strażackiego i brata ptaszka to temat nie jest zakończony. Trzeba wyjaśnic kto wydał pozwolenie na wyjazd i kto za to zapłacił . Takie akcje to możecie sobie robić na swoim sprzecie a nie gminnym i za publiczne pieniądze.

 33. Kiedyś poprzednik nie dbał o blask fleszy, tylko w kaloszach razem ze strazakami ratował gminę, razem z radnymi i sołtysami. Tu recepta jest jedna, mniej fleszy, a wiecej roboty!

 34. Ona ma w dupie wszystko i teraz widzicie różnice jaki porządek był w gminie za poprzedników a jak jest teraz to samo dotyczy się akcji powodziowych jak było a jak jest teraz oraz ile się robiło a ile robi się teraz. I niech nie pier*olą że jest dużo lepiej teraz bo wszystko wygląda tak jak w za króla. Zastał Polskę drewnianą a zostawił murowana u nas jest tak : Zastała Gminę murowaną a zostawi drewnianą

 35. do Apokalipsa wiele osob głośno mówi jakie kłamstwa wygadywala na Pana Sanockiego Z. Karma powoli wraca, jak taki człowiek może nas reprezentować? i zarządzać naszą gminą?skoro z czyjejś tragedii dla wlasnej korzyści zrobiła takie kłamstwo.Mam nadzieję, że wspólnymi siłami nie pozwolimy na dalsze niszczenie Ludzi

 36. Ale to słychać jak ona mówi syczy jak żmija a wzrok ma diabła. Ale pamiętaj pod kim dołki się kopie to się samemu w nie wpada. Mam nadzieję że już zaczynasz się pakować i wrócisz do Sambora. A w Gminie powróci miłość i normalność

 37. Dawniej w gminie to robota szła. Budowali drogi, mosty, szkoły itp. Teraz zaczęła budować DPS i już od razu wydłużenie terminu realizacji o kolejny rok. Tak samo zrobiła z lodowiskiem i innymi inwestycjami np oficyna. A fotowoltaika to dzięki komu u nas w gminie jest na szarym koncu. Gminy juz dawno mają porobioną

 38. Jak mogla wymyśleć takie kłamstwo o chorobie byłego Burmistrza? i nadal kpi z LUDZI poważnie chorych wyśmiewajac na j24 to trzeba przerwać bo takiej osobie nie można powierzyć powaznych spraw

 39. Ja myślę że ktoś chyba ma chorobę psychiczną która należy leczyc albo poddać dalszej diagnostyce bo to nie jest normalne aby tak szczuć wszystkich

 40. Dlaczego mamy znosić upokorzenie szczucie wysmiewamie kompromitacje zmiana tylko jednej osoby pozwoli nam żyć w spokoju i normalnosci bez wzajemnego szczucia tak jak w innych gminach

   1. Czy będą w prawie obowiazkowe badania psychiatryczne psychologiczne dla kandydatów na stanowisko burmistrza

 41. Zróbmy oficjalną ankietę w której trzeba będzie określić czy wysyłamy władze na diagnostykę i ewentualne leczenie bo to zachowanie normalne nie jest.

  1. Dzisiaj sesja ciekawe czy ktoś zapyta jak skończyła się sprawa zaległych nie zapłaconych podatków warsztatów Potok , czy ci tak merytoryczni urzędnicy Gminy odzyskali { chyba było grubo ponad 1 mil. zł } czy nieróbstwo i nieudolność pozbawiły Gminę tych należności.

 42. Jolanta po wpisach na forum poleciała wczoraj po południu nagrać wstrząsającą relację z powodzi…

  Burmistrzyni twierdzi, że Straż aż z RZEPEDZI??? była w Jedliczi. Może z Rzepnika? Jola Rzepedź to głuche Bieszczady:)) Ty znasz się na mapie coś czy nic? Tak to jest, jak ktoś udaje że wie o co chodzi.

  1. Ona nawet nie wie skąd straż była. Gdyby chłopy w swoje rece nie wzięli spraw to by nie wiedziała o co chodzi.

  2. Pani Apokalipso chyba Pani coś nie doczytała 🙂 zapraszam na profil fb OSP KSRG Rzepedź jest foto jak chłopaki pompują wodę u nas 🙂

  3. Zapomniała dodać że chciała obciążyć gminę Dukla za udział naszych jednostek przy podtopieniach na terenie gminy Dukla A działały tam raptem 3 jednostki. A jak do nas przyjadą do pomocy sąsiednie Gminy to jest ok

 43. Nie mieszkańcy będą musieli tylko Burmistrz wydymała ludzi. Rozwiązać umowę tzw. zakładową czyli in house. Ogłosić przetarg. JPGiK już leży na łopatkach nie ma co się gimnastykować. Ludzie nie dadzą rady utrzymać bankruta.

 44. Co pani burmistrz opowiada ze decyzja radnych to decyzja polityczna??? To Bzdura! !! Śledzę transmisję KAŻDĄ i niech pani takich rzeczy nie opowiada poprostu nie radzi sobie pani trzeba odejść

 45. Jolu, Gmina nie prowadzi działalności gospodarczej, ale…ma taką możliwość. Nie wykorzystujesz jej.

  Co zrobił Prezes JPGiK jako spółka prawa handlowego, aby utrzymać spółkę na powierzchni? Czy czekacie tylko na zwartość portfeli mieszkańców?

  A luka finansowa? Do tego dojdziemy.

 46. A przy okazji zapytam się: Basiu, jak Ty się czujesz siedząc tam gdzie siedzisz? Mina nietęga.

 47. Jolu skoro masz błąd pisarski w zgłoszeniu do RIO, to nie rozpatrzą jutro tylko poproszą o uzupełnienie braków:))

  A jest jakiś dokument, który wyszedł spod waszego pióra bezbłędnie?

 48. Kobieto przestań z tym merytorycznym i nie szukaj winy i nie doszukuj się polityki dlaczego nie odpowiedzialas na pytanie radnej Okulskiej? to ważne bo dotyczy kasy

 49. I to jest ten moment, kiedy powinien pierd…olnąć w tę Gminę piorun. Bez kitu. Bo tu nie ma ludzkiej siły na szatana.

 50. To burmistrz czesze co miesiac kasiore a ona rozlicza radnych ha ha ha ha ha babo dlaczego mamy płacić tyle za śmieci 16zl to i tak bardzo dużo a co ty zrobiłeś w tej gminie?

 51. I jak na walcząca z powodzią to rzeźka jest, drze mordę, jakby…nie przymierzając krechy ściągała co parę godzin. Skąd taka siła nieludzka?

 52. Wyłączyć Jolantę – Czwartego z Braci Grimmm.

  Jolka łze!!@!

  A co do odwołania kierownik z zebrania to upublicznię nagranie a do tego również:)))

  Protokół jaki musiała napisać …..:))

 53. brawo Panie Radny Dziura to jest prawda tylu urzędników doradców i co 😫 winuje tylko radnych nie daje się tych jej bzdur słuchać

 54. Skończ człowieku nie kłam i nie pier…….merytorycznie i merytorycznie mieszkańcy tu biedni a „trupa ” komunalke nie wskrzesimy proponuję obniżyć władzom i radzie nadzorczej

 55. Basia. ty powinnaś wyjść z tego cyrku. To jest tragedia, że Ty dajesz się tak poniewierać. Przecież Ty słyszysz co ona gada, łże. Nie wierze, że Ty się na to zgadzasz.

 56. Te kartki i twoje wyliczenia mnie nie przekonują bo mało zarabiam i jeszcze mi zabrano premie jak mam tyle płacić?jak wyżywie 5-cio osobową rodzinę

 57. Radni tak macie Rację skoro burmistrz zaskarzyla Uchwale do RIO to jaki sens ustalać. stawkę ?

 58. Ludzie rozumni… radna z Borku nie wiedziała, że jest pandemia. Wyborco z Borku. Ogarnij się i weź sprawy w swoje ręce…

 59. Cha to wychodzi na to że nie przewidzieli realizacji tego DPS. Tak płakała w styczniu a teraz chce przenosic

 60. Chyba słuchanie Ci się wyłączyło, bo bzdury piszesz o wypowiedzi naszej Radnej. Słuchaj ze zrozumieniem, a nie czepiaj się bez powodu.

 61. Po co właściwie GOK GOSiR i podobno JPGiM zawierały te umowy? Przecież GOK ma swoją witrynę?

 62. Nie wiem co chciała powiedzieć ta pani sołtys. Gadała i gadała ale o czym ?

 63. Pani sołtys z Dlugiego wcześniej trzeba było poćwiczyć czytanie tego gotowca a co do maseczek to jestem na nie bo były bez atestu tobie nie podoba się wypowiedz Radnego a ty odsluchaj jaka twoja byla wypowiedź i wtedy oceniaj innych

  1. Pani sołtys musi jeszcze dużo uczyć sie. A dlaczego nie pyta o kanalizacje w Długiem. przeciezż miała być juz budowana

 64. Pani Korzeniowska to chyba już od stycznia powinna być na emeryturze. Dlaczego blokuje etat dla młodych ludzi ? Co to za polityka ?

 65. Na komentarz na J24, w którym komentujący przywołał umowy portalu ze spółkami gminy nie wolno oddać głosu. Śmiech na sali i totalna kompromitacja z tym ręcznym sterowaniem opinii publicznej.

 66. Pani Ewo , troche trzeba się orientować.
  Ja mam takie pytanie do pani. bo pni chodzi po te deklaracje, roznosi. Czy nie uważa pani że ludzi tak rónie do tego podchodza ze względu na COVID. Dzis trzeba trzymać dystans o tak jak burmistrz.

 67. Burmistrz zwołała sesje na ..14 i poszła. A ci siedza i pewnie jeszcze do 24 posiedzą. Ktoś tu nie ma oleju.

 68. Radni za długo już siedzą. Powinni przerwać sesje. To na dobre wszystkim wyjdzie.

 69. Niech mi ktoś powie że obrady do północy to coś normalnego . To jest kompromitacja.
  Jak do tej pory tylko sejm obradował w nocy. Teraz gmina Jedlicze.
  Pani burmistrz zaproponowała sesję na 14,00. Czyby zamierzone ?

 70. Wszystko zaplanowanie i przemyślane jak udreczyc drugiego im gorzej to jej lepiej

  1. Jestem zwykłym obywatelem. Nikt nie jest moim faworytem. Ale jak to dziś oglądałem to towarzyszyła mi myśl jak długo będzie ona u pokazać tych radnych. Mają stalowe nerwy. Wielki szacun. To jest straszne.

 71. Bezmyślne powtarzanie za Jolką, że nikt inny nie chce śmieci odbierać z Jedlicza oprócz komunalki jest niedorzeczne. Nie chce, bo co? No jest zmowa? A może chcą przystąpić inni do przetargu, ale po to podsunęła umowę zakładową, żeby odciąć tę drogę innym? Przecież to proste jak drut, co tu jest grane. A ta dalej broni trupa zamiast mieszkańców.

  1. Śmieciami rządzi KROSNO , przetargami podejrzewam że też : nawet w radzie MPGiK jest gość z komunalki z Krosna reszty można się domyśleć

 72. Bieda z naszą teraz ludzie zwolnieni firmy upadają sklepy ludzie za najniższą albo 80 50 procent bieda

 73. O jak mają nie pytać ci się dzieje w Gminie Jedlicze, jak Głowa Gminy wrzuca film ma gminną stronę, na którym fika jak sarna, piszczy jak Maryna w zasieku, zamiast wziąć się za robotę i codzienne obowiązki. A najlepszy koniec filmu. Ministrant z Potoka z koszykiem, bez komży tym razem:)) zbiera na ofiarę:))

  Jak maja się nie śmiać i jak nie pytać?

 74. Burmistrz na sesji piętro wyżej nie na sali obrad ciagle uwagi do RADNYCH to absurd ale na obronę najlepszy atak. Niegospodarnosc i szastanie kasą to widać po co te nowe fotele itd skoro poprzednie były ok

  1. Nawet ściany drapała. godło w jakieś inne niż państwowe kolory. To wszystko dlatego ze wydaje sie jej że za plecami stoi poprzednik. Che che che. To obsesja

   1. Takie objawy leczy się w specjalnym szpitalu. Są tam salę bez klamek.

 75. Wkrótce opuści to miejsce tylko trzeba Wszystko po niej odkazic i to nie raz!,

 76. GOK ma swoją witrynę w jakim celu była ta umowa, o której radny wspominał ?

 77. Drapie gryzie kpi opisuje RADNYCH kłamie byle by zniszczyć wysmiac i pozostać przy tym do tego co się absolutnie NIE NADAJE

  1. Dziś się okaże kto z radnych naprawdę jest konsekwentny i zależy mu aby Rada miała coś do powiedzenia , a nie małymi kroczkami cofała się do tyłu i kto jest d………m. Zobaczycie jak dziś pani będzie triumfować nikt jej nie ograniczy głosu z oddali. Po takim zachowaniu przegramy wszyscy .

 78. Przewodniczący Rady Miejskiej Piotr Woźniak nie panuje nad obradami. Ten człowiek w ogóle nie nadaje sie na ta funkcję. On nie ma własnego zdania. On szkodzi. Radni powinni go szybko wymienić.

  1. A jak myślisz po co był ten artykuł na J 24 – dyrygent bez pałeczki- żeby przypadkiem Radzie nie przyszło do głowy jakaś zmiana Przewodniczącego Rady. Po tym artykule będzie im głupio coś zmieniać ,przecież oni tego nie pisali w obronie Rady tylko obronie tego co jest im na rękę . Po drugie KRET pracuje, są o krok do przodu.

 79. Trzymajmy się razem nic nam się zlegonoe spotka a siły ciemności nie przejada

 80. B. ciekawa jestem, czy w przypadku jeśli RIO unieważniło Uchwałę z czerwca i trzeba będzie podjąć nową ze stawkami obowiązującymi od sierpnia, czy nawet września, oczywiście odpowiednio zwiększonymi, to stawki będą obowiązywać do 31 grudnia czy już na wieki wieków.

  1. A na jakiej podstawie sądzisz że stawki muszą być wieększe ? A co to ma znaczyć ?
   Cały problem to błędy Jolanty URBANIK !!!! To ona źle skalkulowała stawki począwszy od lat wcześniejszych !!!!!

   1. Tylko że pani wyczuła że można sobie pozwolić na wiele dlatego jest jak zabawa w kotka i myszkę Pani na górze Przewodniczący – może by pani zeszła do nas- a pani swoje jak w żadnej innej Gminie i dalej próbuje co może ugrać na niezdecydowaniu. Mieszkańcom zaczynają puszczać nerwy i o to pani chodziło. dzisiejsza przegrana ? cofamy się .

    1. Gmina za rządów Jolanty Urbanik cofła się o 6 lat. Jesteśmy juz poza wszystkimi gminami. Teraz oaa chce nadrobić propagandą ale widac jak faktycznie jest.

   2. A od czego jest taki organ jak komisja ds. gospodarki? Nie zdałam całej winy na burmistrza,bo radni jej przeszkadzali jak było to tylko mozliwe!

 81. Jeżeli śmieci będą droższe jak w innych gminach to osobiście z moimi znajomymi podpisujemy listę za odwolaniem Wszystkich

  1. A ja zakładam komitet referendalny o odwołanie BURMISTRZA GMINY.

 82. I co państwo radni teraz? Opinia RIO nie zostawiła na was suchej nitki. Cierpliwość mieszkańców powoli się kończy.

 83. P. Burmistrz postawi na swoim i będzie 30 zl za śmieci zobaczycie. Kiepsko będzie.

 84. Słuchając aroganckich wypowiedzi prezesa JPGKiM wymiękam, to wszystko z naszych, moich podatków, Burmistrz nie lepsza.

 85. Z mojej wiedzy wynika że samochód OSP Męcinka jak Pani pisze stacjonuje w Porębach bo obecny stan garażu zagraża jego bezpieczeństwu. I tu kolejna podpowiedź – po zimie płyty budynku OSP zaczęły się rozsuwać, powstały pęknięcia na ścianie a nikt nie zagwarantuje że 48 letni budynek jest bezpieczny – i to są fakty a nie mity. Warto zapytać choćby strażaków a nie opowiadać bajek :-). Ja tak zrobiłam chłopaki mi wytłumaczyli i wynika z tego że mają rację. Co do bramy byłam widziałam i bardzo dobrze że zrobili bramę swojemu koledze, który notabene był naczelnikiem tej jednostki ale
  Pani pewnie tez o tym nie wie bo skąd. Ochotnicza Straż Pożarna to nie tylko wyjazdy akcje to tez integracja ludzi podobnie OSP Jaszczew pojechała na ślub swojego naczelnika OSP Żarnowiec też był jak mnie pamięć nie myli nawet JRG było i co – i bardzo dobrze w ten sposób pokazuje się że pamięta się o kolegach lib koleżankach w takim dniu 🙂

 86. To co dzieje się na tych sesjach to istna targowica. Śmieją się z nas wszędzie, a dziaiejsza opinia izby jeszcze to potwierdziła.

 87. 30 zł nie mam z czego płacić ,jakie są u nas w okolicy zarobki to każdy wie

 88. Zachowanie prezesa KOMUNALKI jest masakra takie cwaniactwo że szok zero kultury tego pana trzeba wymienić bo dość że śmieci nie zbierają to by ten burdel w Jedliczu mogli sprzątać a jak im dobrze pójdzie to by yolande ze stolka mogli posprzątać

  1. Nie kompromituj się. Gdzie byli pozostali radni? Nie mieli odwagi zagłosować przeciw?

   1. To był majstersztyk w głosowaniu Uramowa i Burmistrzowa mogą sobie ręce podać z czasem ludzie im zapłacą.

    1. Przestań pieprzyć głupoty. Radni mają większość A Ty zwala aż winę na jedną osobę…Ale bredzisz! Żal mi Cie…

    2. Czyli uważasz że pozostali radni wstrzymało się od głosu z łaski dla burmistrza?? Wstrzymało się bo im było głupio przyznać rację! Jakby cena mogła być niższa to by ja przegłosowali. Nie kompromituje się!

 89. Czas najwyższy Urbanikowa i cała resztę prezesów, dyrektorów wymienić i aby w końcu w Jedliczu było normalnie jak dawniej

  1. A przewidywałem triumf Burmistrzowej , dobrze że Rada głosowaniem trochę twarz uratowała.Uramowej to płaszczenie wyjdzie kiedyś bokiem teraz to ona wzięła na swoje barki 30 zł.

   1. Tak radni mają kilkanaście głosów, a radną Piotrówki jeden i to przez nią są śmieci droższe? Ty nawet na matematykę nie chodziles…przemawia przez Cb zazdrosc. Winę ponoszą wszyscy pozostali radni z DZIURA na czele…

  2. To prawda. Poprzednia kadencja Pani Burmistrz była dużo lepsza ale zachowanie rady też było inne.

 90. uram jako jedyna glosowala za stawka 30 i to ona z Jolka zdecydowala o podwyzce. Brawo Jozia

    1. Pani Uram zrobiła wielką robotę. Podniosła cene za śmieci.

    2. Podziękuj Dziurze,bo on też przeliczył, wyszło mu 30 zł i zagłosował za podwyzka!!

  1. Dlaczego pozostali radni się wstrzymało od glosu? Czemu się Nie sprzeciwił? Bo wiedzieli że nie mają racji! Cala wine ponosi DZIURA!!A Ty winę zwalasz na jedną osobe! hipokryta i to w dodatku bez wykształcenia!

 91. Pani Uram jak nie umie pani liczyć to proponuję cofnąć się do podstawówki. Teraz jestem przekonany że wszystkie faktury za śmieci będę przywozil pani do domu

  1. To czemu Dziura nie zaprotestował? Może Okulska,może LIPKA? Oni też nie umie liczyć? Bo według Twojego roku myślenia zagłosowali za stawka 30 zł czyli ta ” z kosmosu” wyrwana!!! Zastanów się co piszesz, bo bredzisz!

 92. Uram z Jolka. Dwie barysznie ustalily ze wszystkich ludzi stac na 30 zl od osoby za smici!

 93. Pani Uram mieszkańcy pani podziękują, taka radna to skarb, głosować za wyższą stawką dla mieszkańców to ewenemet w skali kraju.

  1. Przecież ta stawka wyszła z obliczeń!! Czemu pozostali radni nie przedstawili alternatywy? Bo nie mogli, bo takie są wyliczenia. Gdzie była Okulska która na fb śmiała się z burmistrz proponuje 30zl? Czemu nie przedstawiła swojej oferty?

 94. Gdyby urbanik oglosila kontyngety jak za niemca, to Uram bylaby za?

 95. Prezes komunalki to niech lepej zajmie sie tym bałaganem w gminie. Wszedzie pełno śmieci

 96. Józia coś ty narobiła. To przez ciebie śmieci bedą po 30 złotych .

  1. Wy szkole omijaliscie dalekim łukiem…jedna osoba ma być odpowiedzialna za podwyżkę?? A głosy pozostałych? Bredzicie!

 97. A głupi! a głupi! A głupi wy! – krzyczał Maciej Rózeczka z „Pana Tadeusza” na swych pobratymców, którzy nagle, pod wpływem demagogicznych argumentów, decydują się dokonać zajazdu na Soplicowo. Nie bez powodu ten cytat dziś mi się przypomniał.

 98. Jak śmieci były po 7 zł to opowiadała ze drogo. Teraz po 30 to nie drogo?

 99. Jeżeli się naruszy rażąco prawo co wtedy jakie konsekwencje

  1. Radni nie powinni się przejmować wpisami na J 24 tam pisze tylko 6-7 czasami 9 osób zmieniają tylko NAME by zwiększyć wrażenie wielkości zainteresowania portalem{ ja to wypróbowałem pisałem pod różnymi name} nawet łapkami muszą kombinować , tak na próbę chciałem dać czerwoną to po drugiej stronie wyskoczyło 4 zielone więc to takie zainteresowanie tym portalem. Redaktor musi się wykazać za otrzymane zlecenia z gminnych komórek nawet z przedszkola .

 100. Trzeba szukać oszczędności, kompostowania, przy zakupach rozważenia, aby do domu nie znosić opakowań, ograniczenia wytwarzanych odpadów i jeszcze wielu działań proekologicznych. Kto tu myśli o naruszenia prawa.

  1. Ddokładnie od znalezienia tych oszczędności jest komisja ds komunalnej w radzie…ciekawe jak im lidze opracowanie tego regulaminu???! Robimy zakłady czy uda im się zrobić e tej kadencji:) kurs na nie 1,01zl, na tak 100zl:)

   1. Do Kris
    Chcę ci wytłumaczyć na czym polega twoje złe myślenie.
    Za opracowanie dokumentów na sesję odpowiada burmistrz. To burmistrz składa wniosek o zwołanie sesji. Do tego wniosku dołącza projekty uchwał a na specjalnej koszulce podpisuje się, że kieruje uchwałę na sesję.
    Wszystkie uchwały muszą być akceptowane przez burmistrza. Takie jest prawo.
    Nie prawdą jest że obowiązkiem komisji ( jakiejkolwiek ) jest szukanie oszczędności. to burmistrz ma działać dla dobra mieszkańców.
    Nie moze też być tak że burmistrz przedkłada radzie jakiś np regulamin który w gruncie rzeczy jest barachłem, a rada ma go dopracowywać, szukać oszczędności itp. Rada ma zaopiniować ten dokument i ewentualnie zasugerować zmiany z którymi musi sie zgodzić burmistrz.
    Sytuacja ze śmieciami jest banalnie prosta. Otóż burmistrz już w styczniu źle skalkulowała cenę za śmieci , nie przygotowała regulaminu a teraz winą chce obarczyć radnych. Sama przyznała , że od stycznia opłata była niedoszacowana w około 4,50 zł. Tą stratę wliczyła do obecnych 30 złotych.
    Nasza burmistrz ma taki charakter że nie potrafi przyznać się do błędu. Powinna powiedzieć jak było , uderzyć się w piersi , przeprosić i poprosić o to byśmy wszyscy naprawili ten błąd . Wierzę, że nie było by takiej jazdy.
    Niestety Jolanta U nie nadaje sie do pełnienia takiej funkcji. Burmistrz musi to być prawdziwy mąż stanu. Dziś gmina jest skutecznie podzielona a robi to JU z pudlem na czele.

    1. To po co jest komisja ds komunalnych? Za co biorą pieniądze? I nie o razem ludzi bo nikt Cm nie obraża!

 101. Opłata 30 złotych od osoby to jest efekt zaniedbań Jolanty Urbanik która nie urealniała ceny wtedy kiedy trzeba było . A po drugie do dziś nie przygotowała właściwego regulaminu utrzymania czystosci i porzadku.
  A ta poza tym to uważam że taki człowiek jak prezes komunalki nie powinien zajmować tego stanowiska. Jego buta i arogancja przechodzą wszelkie granice. Miasto jest brudne , wszędzie trawska . Ten pan dla dobra wszystkich powinien zostać odwołany.

  1. Zgadzam się z Twoim zdaniem, Jedliczaninie. Niestety, opinia publiczna jest bez przerwy atakowana pseudoartykułami, które wybielają nasze władze, a obarczają całą winą Radnych. Szkoda, że nie ma portalu, który podawałby rzetelne informacje. Niestety kłamstwo powtórzone wielokrotnie zaczyna być uważane za prawdę.

   1. To jest prawda.
    W mojej ocenie burmistrz jest natychmiast do odwołania. To wszystko ja przeroslo

 102. Jeżeli komunalka ma problemy finansowe i to nie małe, w Jedliczu mamy brudne ulice, chodniki a na cmentarzu trawa po kolana, jeżeli z koszy przy przystankach wysypują sie śmieci to kogo to wina? Pewnie osoby zarządzającej czyli prezesa. Nikt tu nikogo nie kontroluje i nikt nie ponosi konsekwencje. W innej gminie prezesa juz by nie było, wymienili by na lepszy model. W Naszej gminie liczy sie co innego, każdy wie co.

  1. Kowunalka ,GOK ,GOPS:to ludzie kogo- z konkursu czy mianowani więc kogo mają się bać kto ich sprawdzi czy są w pracy czy na prywacie. takiego NEPOTYZMU nie było nawet za poprzedniej władzy a o to był oskarżany { ja też myślałem że jest niedobrze } a pani tak obiecywała zmianę tylko że nie powiedziała że na gorsze.Teraz jest mi głupio.

 103. Zapraszamy, niech zostanie zrobiony porządek na ul. Sikorskiego. Zarośnięty trawą chodnik i pobocze, główna droga z Jedlicza na Krosno i to tak wyglada. To jest miasto czy małpi gaj, zarośnięty trawami i krzakami. To się tyczy również innych miejsc.

 104. Jestem osobą zamieszkującą teren Gminy Jedlicze. Od dawna śledzę to co dzieje się na terenie Gminy jak i na pewnych portalach. Jestem też osobą, która ma styczność z grupa Radnych jak i z pracownikami Urzędu Gminy, również z Panią Burmistrz. Właśnie takie okoliczności mnie skłoniły do pewnej refleksji i napisania kilku zdań do Was. Mianowicie kiedy po byłym Burmistrzu nastąpiły zmiany wszyscy wpadli w zachwyt i pewnie to była przyczyna tego co teraz jest. Osoba, która nastała, myślę ze to już od jakiegoś czasu , być może od czasu gdy została usunięta z Przewodniczącego Rady, rozpoczęła przygotowania. Moja osoba jest pewna że poświęciła przerwę w kadencji by się wyjątkowo dobrze do tego przygotować. Postąpiła zgodnie z przyjętym planem, jednak za pierwszym razem się nie udało. Dało to jej jeszcze bardziej większego kopa by zrobić wszystko, jako ta sponiewierana przez poprzednika, by obalić swojego pogromcę. Udało się to zrobić w 2014 roku kiedy zgromadziła ludzi wokół siebie, którzy są autorytetami w swoich miejscowościach, zresztą do dziś mimo nagonki na ich osoby. Ludzie ci zaufali jej, słuchając pięknej mowa i oczywiście licząc na coś nowego po czterech kadencjach poprzednika. Przez cztery lata owijała ich wokół palca, myśląc jedynie o sobie i następnej kadencji. Nowe osoby, mówiąc o Radnych z wyjątkami, dopiero zaczęli się uczyć swojej roli. Większości byli to ludzie tak zwani społecznicy, którzy chcieli robić coś dobrego dla swoich miejscowości czy dla całego społeczeństwa Gminy Jedlicze. Niestety ci Radni niestety już zauważyli zmianę osobowości Burmistrzowej przed ostatnimi wyborami, jednak nadal mieli nadzieję na współprace. To oni jak zresztą można prześledzić kampanie wyborczą, kandydata promowali a ona to wykorzystała.

 105. Wybory to wygrana nie kandydata ale tych ludzi co zrobili wiele w drodze do stołka, dziś oczywiście oni mają satysfakcje ze potrafią dużo zrobić, zjednoczyć się, kogoś wypromować. Jak się okazuje czasem potrzeba głębokich przemyśleń czy dana osoba jest kompetentna i na to zasługuje. Burmistrzowa po wyborach urosła do miana dyktatora wygrywając dzięki grupie ludzi w pierwszej turze na co grupa Radnych sobie nie pozwoliła. Z tego powodu zaczęły się pewnie przeciągania, które w dalszym etapie przekształciły się w silną opozycję co do osoby Burmistrzowej, która wywodzi się z komitetu pewnej grupy radnych. Wszystko to doprowadziło do konfliktu przy opracowywaniu projekcie uchwały budżetowej na rok 2019. Potem cały rok 2019, który też pokazał wiele odmiennych poglądów Radnych i Burmistrza. Finałem roku 2019 było nie udzielenie wotum zaufania dla Burmistrz, oraz udzielenie absolutorium z wykonania budżetu za 2018 rok, minimalną ilością głosów. Znowu prace nad projektem uchwały budżetowej na rok 2020 przynoszą pewne zgrzyty między Radnymi a Burmistrzem, przekład to uchwalenie uchwały budżetowej podobnie jak w poprzednim roku, czyli uchwalenie dopiero w styczniu. Zmiany w projekcie uchwały budżetowej na rok 2020, były omawiane kilka krotnie w różnym gronie z Panią Burmistrz, które nie przynosiły skutku. Nie zmienne stanowisko Radnych a zwłaszcza Komisji Finansów, doprowadziły do uchwalenia uchwały budżetowej na rok 2020 w takim kształcie jaki chcieli Radni. Po tym fakcie z wiadomych przyczyn Pani Burmistrz jest pewna że tak jak w roku 2019 tak i w roku 2020 nie dostanie wotum zaufania, co to spowoduje odnośnie osoby Burmistrza? Również nie wiadomo jak Radni podejdą do absolutorium z wykonania budżetu za rok 2019.

  1. Obserwatorze, to prawda, co napisałeś. Jednak warto dodać, że, jak mówi przysłowie, „Dobrymi chęciami jest piekło wybrukowane.” Radni wprowadzili na fotel Burmistrza osobę w równym stopniu złą, bezwzględną, co sprytną. Potrafi dążyć po trupach do celu, wykorzystuje innych, dopóki są potrzebni, po czym bez skrupułów niszczy. Jest oczywiste, że raz zdobytej władzy nie odda tak łatwo. Jeśli wszyscy Radni popierający wczesniej Burmistrz są obecnie w opozycji, to nie przypadek. Co jest bardziej prawdopodobne, że zmieniło się nagle 10 osób, czy że jedna okazała się zupełnie inna niż się wszystkim wydawało. Niestety, za obecny stan moralną odpowiedzialność ponoszą także Radni, bo wypromowali osobę, która działa na szkodę gminy, a w dodatku robi to w białych rękawiczkach. Smutne jest, że wielu mieszkańców naszej gminy wciąż się na ten wykreowany medialnie nieskazitelny wizerunek nabiera i jeszcze biją brawo.

   1. Teraz zapłacą po 30 złotych za śmieci to się im oczka otworzą.
    Burmistrz nie dość że ma paskudny charakter to na dodatek nie zna się na robocie. Jest kiepskim gospodarzem który otoczył sie takimi ludźmi jak pudel czy butny prezes JPGKiM. Na mieście syf a ten podskakuje.

   2. Ta pani została przedstawiona w Rocie przez pana Jerzyka jako osoba która zmieni oblicze Jedlicza ,która wzmocni gospodarczo Gminę .Rota wówczas prowadziła spór z Burmistrzem o przynależność do SB i to był główny zarzut. W rozmowach obiecywano że na wszystkie stanowiska w Gminie odbędą się konkursy i kandydatka na fotel Burmistrza to osoba godna zaufania nie będzie sprzyjać żadnej opcji politycznej , będzie dbać o mieszkańców -jak jest to widzimy – umiała oczarować kandydatów na Radnych . Zaraz po wygranych wyborach odsunęła tych co mieli jakieś swoje zdanie { na spotkaniu powyborczym co nie którym dała ogonek żeby nie mogli swobodnie rozmawiać a sama z panem J zaczęli przygotowania do bezwzględnego przejęcia władzy w Jedliczu. Mąż był bez pracy więc trzeba było wykazać przed panem S jakie to wielkie mają zasługi w obaleniu pana S. już wtedy w głowie były tylko .względy finansowe a nie mieszkańcy Gminy Radnym sama poustawiała klocki w komisjach i Przewodniczącego rady i to już powinien być pierwszy sygnał że nie liczy się z nikim.Pomyliła się w nominacji tylko co do Przewodniczącej Komisji Rewizyjnej , która jako pierwsza nie chciała jeść jej z ręki. inni liczyli że się zmieni, i tak się zmienia do dnia dzisiejszego.Tylko nie liczni wyszli na tym z korzyścią i korzystają coraz więcej ale nie mieszkańcy. Muszę przyznać że do powstania tego dziadostwa i ja nie świadomie się przyczyniłem. Do napisania tego zmusiło mnie niebywale buńczuczne i aroganckie zachowanie Prezesa JPGKiM -wobec Radnych a tym samym Mieszkańców- tylko w komunie sekretarze gminni tak traktowali swoich rozmówców ( czasami nawet lepiej) czy ten pan nie wie z czyich podatków za swoją nieudolność jest opłacany, to zachowanie jak i niektórych w gminie to nauka pani mocodawczyni. Co nas dalej czeka aż się boję myśleć :a w życiu widziałem i przeżyłem. wiele.

    1. Pisząc że się boję miałem na myśli to ile śię jeszcze pomyj wyleje w portalach zanim zrobi się normalnie tak po ludzku tak po chrześcijańsku tak spokojnie { koronawirus nas wystarczająco doświadczył} ale czy czegoś niektórych nauczył??

 106. Prezes mówi to co ustalili z p. Burmistrz, zauważyliście ze gdy kończy i odkłada mikrofon to spogląda zaraz na panią, która swoją miną akceptuje to co mówi. To samo pracownicy gminy, może nie wszyscy.

 107. Wygląda na to, że strona jedlicze.24 jest niezabezpieczona, strach tam wchodzić. Można złapać wirusa gorszego od KOVID. Brawo informatycy. Redaktorku do roboty, czas usunąć awarię. Co za strata dla Mieszkańców, stracone kilka godzin hejtu.

 108. Z samorządu zrobiła aparat władzy. To co się dzieje przez Urbanik to pogrzeb tej gminy. A wszystko z obsesji na punkcie Pana Sanockiego. To choroba

 109. Wiadomo że wiele inwestycji było przeciąganych i w finale nie zrealizowanych. To wiedzą tylko Radni jak zagłosują. To wszystko powoduje iż pewna grupa z Panią Burmistrz nie chce dopuścić do takiej sytuacji by nie otrzymać wotum zaufania po raz drugi oraz by nie było sytuacji że nie otrzyma absolutorium z wykonania budżetu za rok 2019. Taki scenariusz jest bardzo możliwy. Postanowiono więc robić wszystko by do tego nie dopuścić. Robiąc nagonkę poprzez portal na poszczególnych radnych czy poprzez różne rozpowszechniane komentarze na temat grupy Radnych. Widać że jest powiązanie pomiędzy pewnym portalem i jego redaktorem naczelnym (śledczym) a osobami, które za wszelką cenę chcą Radnych przedstawić w złym świetle, wobec mieszkańców jak i społeczeństwa naszej małej Ojczyzny. Tutaj należy się mocno zastanowić do czego prowadzi taka polityka, co tą polityką można osiągnąć. Tak wielka mściwość na pewno w przyszłości obróci się wobec tych, którzy ją stosują.

 110. Jedlicze nie miało i nie ma na te chwilę szczęścia do burmistrza to dramat naszej spolecznosci

 111. Ona nie może strawić Burmistrza Pana Sanockiego Z. tylko dlatego że Mu do pięt pod względem zarządzania niedorasta to ogromna przepaść! Tak to jest doceniamy czlowieka wówczas gdy na stołek dostanie się przez przypadek niemota.

 112. Do Krystyna nie jesteś obiektywna masz już trochę wiosenek i doskonale pamiętasz jak wyglądała nasza gmina za Wieczorka jak urzędnicy traktowali petentów gdzie byli czasie pracy? i dobrze wiesz że przez 16 lat ciezkiej pracy Pana Sanockiego Radnych i pracownikow gmina Jedlicze była na pierwszym miejscu i nikt nie otrzymywał pracy za ulotki nie realizowano inwestycji tylko dla fotki by potem zamknąć i wyrzucić nasze pieniadze w błoto

 113. Jej się coś dzieje jak słyszy nazwiska poprzedników a startowała tylko po to aby wszystko zniszczyć, zgnoic i pokazać co to nie ja potrawie. Ale tak to jest jak się ma korzenie podobno Ukraińskie i Żydowskie

  1. Panie ” Doktor oby z prawdziwym tytułem” pani Burmistrz otoczona co najmniej 2 radcami prawnymi tylko czeka na błąd w jakiejś podjętej uchwale. W innych wszystkich gminach radca uczestniczy w sesjach i dba o prawidłowość uchwał.To jest normą w całej Polsce ale nie w Jedliczu. I z czego się tu cieszyć. A tak na marginesie panie DOKTOR pani burmistrz też twierdzi że rada nic nie rozumie { chyba jakieś nieuki } a tam zasiada siedem lub osiem osób z wyższym wykształceniem trzy z średnim to tak sobie myślę że może pani Burmistrz mówi innym językiem . BO jak inaczej to zrozumieć . Nawet jest trzech pedagogów , więc nie rozumiem kto tu jest powiem grzecznie głuchy na argumenty.

   1. A co ma tytuł przed nazwiskiem ? Jak inteligencji nie mają, to wykształcenie nie pomoże.. . jakby mieli rację to by oddali głos przeciw tej stawce i uchwalili mniejszą stawkę, bo mają większość głosów! A tak chcieli zachować pozory i wstrzymali się od głosu. Po prostu uznali że zwaną wine na inną radną bo ona jako jedyna ” wypiela piers” i załosowała za podwyzka! Co by bylo jakby sie wstrzymala od glosu jak pozostali? Przeciez komunalka by nagle ceny nie obnizyla, a wrecz przeciwnie: zebrala by sie kolejna rada, pierdzieliliby o glupotach 6h a cena za odpady za miesiac by wzrosla bo zostaloby mniej miesiecy do konca roku!Tak naprawdę kto jest inteligentny wie kto w tej sytuacji zachował się jak tchórz i kretacz! Przewodniczaczy WOZNIAK i vice DZIURA jako najwyżej postawione osoby w tej radzie powinny wyjść na mównice i powiedziec: „przez ostatnie trzy miesiące odnośnie odpadów komunalnych dzialalismy na szkodę mieszkańców. Klamalismy, matyczylismy, spiskowalismy…Nie potrafiliśmy wykonać prostych obliczeń matematycznych, nie chcieliśmy opracować regulaminu. Te zadania nas przeroszly. Żeby wyjść ” honorowo” z tej sytuacji wstrzymalismy się od głosu. Gdybyśmy w tej sytuacji mieli rację to odrzucilibysmy wniosek burmistrza o cenie 30 zł od mieszkańca i podjęli uchwałę z mniejszą kwota. W ramach rekompensaty, zobowiązujemy się do pracy nad nowym regulaminem. Z prac nad nim będziemy zdawać raport na sesjach. Dodatkowo wszyscy radni którzy ” byli” umoczeni w ta sytuację i wstrzymali się od głosu oddadzą bezwarunkowo trzy miesięczne uposażenie radnego na pomoc osobom pokrzywdzonym w powodzi- to jest teraz temat najisyotniejszy”. Takim oświadczeniem uratowali by trochę honoru, o który tak zabiegają…Ale nasi radni udają cały czas że to jedna, czy tam dwie osoby są odpowiedzialne za tak wysokie ceny odpadów. Przestaliby się kompromitować!!

    1. Wpis ratujący panią URAMi wnioskodawczynię. nawet gdyby Rada coś zawiniła to raczej niechcący i w obronie mieszkańców. lecz o tym KRIS zapomniał lub raczej ZAPOMNIAŁA.

     1. Po pierwsze podpisz sie jakims nickiem sugerujacym czy jest mezczyzna czy kobieta. Ja poteafie sie przyznac do swojego imienia, a Ty potrafisz oczerniac bezimiennie…Ten portal to sami wyznawcy rady. Ja nie bronie burmistrz, ale Wytlumacz mi jedno rad i mają większość głosów, to czemu nie potrafią wytłumacz że racjonalnie jest w błędzie. Przecież gdyby było tak jak tutaj pisza że burmistrz zrobiła źle kalkulacje to powinni wyciągnęc konsekwencje W stosunku do jej osoby. Czego tego nie zrobili?

     2. Niepodstawne insynuacje kto pisze posty, jest karalne. Nie obraziłem nikogo na tym forum, piszę swoje zdanie, nie stosuje wywodów,nie obrażam nikogo. Więc jeśli jesteś „człowiekiem na poziomie” zachowaj się z godnością…

    2. Kris, Twój komentarz wskazuje, że jesteś w mylnym błędzie. Radni od kwietnia walczą o niższą stawkę. za odpady dla Mieszkańców. Wystąpili z inicjatywą opracowania nowego regulaminu, ale ta inicjatywa nie znalazła u rządzących uznania.
     Kris skąd czerpiesz te wiadomości ? Mam nadzieję, że nie z jedlicze24, a tak a przy okazji, ta nazwa , która służy takim skandalicznym wpisom powinna być zabroniona. Proponuję ptasie.szambo24

    3. Nie wiem szanowna pani co pani ma przed nazwiskiem i to mnie nie interesuje. Nie mniej jeśli nie ma się zupełnie wiedzy na temat walki radnych o stawki za odpady aby były rzetelne to niech pani nie syczy, bo to bardzo nieładnie. Uchwalili stawkę 20 zł. Gdyby burmistrz się nie bała, że RIO stawkę podtrzyma, to na pewno by jej nie skarżyła. Nie wzięli tej stawki z powietrza, tylko z wyliczeń na podst. danych jakie otrzymali. Wytknęli jej czego nie zrobiła w sprawie śmieci od tamtego roku, a co jest jej obowiązkiem. I co, ona tego nie słyszy, ana słyszy co chce i tylko pokazuje, że jest najmądrzejsza, a nikogo innego nie słucha, Rady też. 30 zł to jest tak drogo, że śmieci będą leżeć w rowach. Obawiam się ze sołtysi i radni już nie będą ich zbierać razem z dziećmi ze szkół. Ja mojemu dziecku na pewno nie pozwolę.Szanowną panią proszę o uczciwość przekazu a nie wyszukaną narrację. Z faktami się nie walczy jak powiedziała burmistrz na sesji. Radni nasi to bohaterowie w tej walce ze złem, butą i pychą przeciwnika. A miało być tak super, Dobrej nocy.

 114. Ładnym gadaniem można mącić w głowach do pewnego momentu.
  Za parę miesiecy wspomnicie moje słowa. Nie jestem prorokiem ale coś jest na rzeczy.

 115. Do Kris
  Chcę ci wytłumaczyć na czym polega twoje złe myślenie.
  Za opracowanie dokumentów na sesję odpowiada burmistrz. To burmistrz składa wniosek o zwołanie sesji. Do tego wniosku dołącza projekty uchwał a na specjalnej koszulce podpisuje się, że kieruje uchwałę na sesję.
  Wszystkie uchwały muszą być akceptowane przez burmistrza. Takie jest prawo.
  Nie prawdą jest że obowiązkiem komisji ( jakiejkolwiek ) jest szukanie oszczędności. to burmistrz ma działać dla dobra mieszkańców.
  Nie moze też być tak że burmistrz przedkłada radzie jakiś np regulamin który w gruncie rzeczy jest barachłem, a rada ma go dopracowywać, szukać oszczędności itp. Rada ma zaopiniować ten dokument i ewentualnie zasugerować zmiany z którymi musi sie zgodzić burmistrz.
  Sytuacja ze śmieciami jest banalnie prosta. Otóż burmistrz już w styczniu źle skalkulowała cenę za śmieci , nie przygotowała regulaminu a teraz winą chce obarczyć radnych. Sama przyznała , że od stycznia opłata była niedoszacowana w około 4,50 zł. Tą stratę wliczyła do obecnych 30 złotych.
  Nasza burmistrz ma taki charakter że nie potrafi przyznać się do błędu. Powinna powiedzieć jak było , uderzyć się w piersi , przeprosić i poprosić o to byśmy wszyscy naprawili ten błąd . Wierzę, że nie było by takiej jazdy.
  Niestety Jolanta U nie nadaje sie do pełnienia takiej funkcji. Burmistrz musi to być prawdziwy mąż stanu. Dziś gmina jest skutecznie podzielona a robi to JU z pudlem na czele.

  1. Zgodzę się burmistrz opracowuje dokumenty, przesyła je randym PRZED SESJĄ. Czyli radni mają czas na ich analize i przygotowanie wniosków oraz swoich postulatów. Dlatego nie przekonują mnie żadne argumenty, że radni nie przygotowali REGULAMINU – powinni to zrobić chociaż żeby być w zgodzie z swoim sumieniem, że zrobili wszystko co można żeby te śmieci obniżyć…

   1. Tylko normą jest u pani Burmistrz że dokumenty są przesyłane dzień przed sesją na mejla i to w godzinach popołudniowych i trzeba by nic nie robić tylko śledzić pocztę. Tak szanuje Radnych i jeszcze raz powtórzę Nie myli się ten co nic nie robi ,Rada też tylko nie pani Burmistrz .

 116. Pani nie wciskaj i nie odpowiadaj bajek doskonale wiemy ile może radny soltys a co moze burmistrz dysponując 80 mil nie myśl czasem że masz idiomów i uwierzą w twoje intrygi głośno we wszystkich sklepach instytucjach aż wrze jak są wszyscy za tym by cie wywieźć na taczkach masz tylu doradców i co z tego???

 117. Czemu obrażasz? Tylko to potrafisz? Zgadzam się radni złożyli wniosek o zmianę regulaminu 28 maja, a tematem zajmują się od przełomu marca i kwietnia? Czy opracowanie nowego regulaminu było możliwe w dwa dni bo umowa się kończyła końcem maja? Przecież jest komisja ds komunalnych, powinna opracować wstępny regulamin i przedstawić to na sesji. Przecież tak się robi w poważnych instytucjach..mi mój dyrektor zadaje opracowanie analizy i jak ja opracuje to dopiero wtedy rozmawiamy o wnioskach…Przecież radni nie muszą się o wszystko pytać burmistrza, opracowali 13 punktów obrażających burmistrz bez jej wiedzy to i mogli przygotować regulamin. Nie potrafię tego zrozumieć, dlaczego tego nie zrobili. Nie mówię że burmistrz jest idealna, też uważam że w kilku aspektach powinna się poprawić, ale pisanie na tym forum że burmistrz jest wyłącznie odpowiedzialna za ceny śmieci, a pozostali radni którzy się wstrzymali od głosu są niewinni to jest kpina W żywe oczy!

  1. Do Kris!
   Już można uczestniczyć w sesjach Rady Gminy. Przyjdź zabierz głos. Mieszkańcy powinni uczestniczyć w obradach, zgłosić wnioski. Możesz wpłynąć na Panią Burmistrz, może Cię posłucha.

   1. Normalny pracujacy uczciwie człowiek nie ma 8 godzin czasu żeby przyjśc i suchać wzajemnych obelg. Wole ten czas poświęcić rodzinie, pracy przy domu, relaksowi:)

 118. Jeszcze raz do KRIS
  Wszyscy wiemy , że burmistrz jeszcze w styczniu źle skalkulowała cenę smieci. Przyznała się do tego na przed ostatniej sesji 29 czerwca.
  W takim razie co radni mogą więcej powiedzieć. Wiadomo że cena była źle skalkulowana, że od czerwca trzeba było podnieść cenę ze wzgledu na wzrost kosztów.
  Ja absolutnie nie bronię radnych. Też uważam , że wielu z nich nie powinno pełnić tej funkcji. Ale w tej kwestii nie będę się wiecej wypowiadać bo stoję na stanowisku że równiez burmistrz, z-ca i parę innyh osób chociażby takich jak prezes komunalnej nie powinni pełnic tej funkcji.
  Co do rdnych i czemu nie rozliczyli burmistrza to myśle, że powinni to zrobić przy absolutorium. Burmistrz doskonale zdaje sobie sprawę z tego że śmieci moga ją pogrążyć.
  Kris nie wiem czy mi przyznasz rację, ale osobiście uważam że jeżeli ktos gra takiego że zna się na wszystkim to w moim przekonaniu nic nie wie. Jest cieniutki. Gminy gadaniem nie rozwinie nikt. Centrum miast kapucha, gmina kapucha. Inne gminy nam odjeżdżają.
  Mam nadzieję, że dojdzie do szerokiej dyskusji na temat sprawujących władzę i wtedy zapewne padnie dużo więcej argumentów.

  1. Zgadzam się z Tobą w stu procentach, nasza gmina odjeżdza w nie tym kierunku co trzeba…stan dróg w niektórych miejscowosciach jest fatalny, oświetlenie uliczne też. Nie ma obkietów sportowych dla młodzieży, OSP to jest dramat. Uważam że w tej kwestii ma burmistrz wiele do poprawy, ale i radni też. Ale za Zibiego było podobnie, były środki na wozy OSP to ciągle coś było nie tak, niektóre głowne drogi są nieremontowane od kilkunastu lat… Ja nie potrafie zrozumieć jednego…Ci sami radni byli w burmistrz za pierwszej kadencji wpatrzeni jak w obrazek…Co się od tego czasu zmieniło? Bo ja rozumie że jedna, dwie osoby mogłaby zmienic zdanie. Ale cała rada? W tym sporze(nie tylko smieciowym) chodzi o władze. Bo ja potrafie zrozumiec Dziure, jesli ma postulaty merytoryczne, ale jesli nie ma postulatów merytorycznych, alo głosuje przeci budowie drogie na ulicy naftowej(gdzie formalności są dopiete, kasa z wyzszych o”organów” przyznana to krew mnie zaleXX…Radni i burmistrz muszą się dogadać, ale nie widzę chęci z zadnej z stron..

   1. Tylko takich dróg jak naftowa jest w Gminie dużo i o które można było wystąpić o dofinansowanie i tylko pani Burmistrz wie dlaczego akurat ta droga , kiedy na Jaszczw poszło najwięcej pieniędzy reszta Gminy to co ?

    1. Kiedyś widziałem w internecie wylizenia ile idzie pienidzy na głowę jednego mieszkanca w poszczególnych miejscowościach.
     Na pierwszym miejscu jest Jaszczew a potem długo gługo nic i pozostałe miejscowości.
     A w kosciele się mowi że chciwość to grzech.

    2. Ale skoro byla sxanda zrobic droge naftowa to lepiej bylo ja zrobic i miec jedma droge mniej do robotu. Przypomne Ci ze radni musieli wczesniej zaakceptowac remont tej drogi. Wiec nie mozna calej winy obarczac burmistrz. Nie bronie jej bo po wioskach drogi sa fatalne, ale obiektywnie patrzac droganiezostala zrobiona przez nie przeglosowanie tej ustawy przez radnych.

     1. Radni nie głosują ustaw. W średniej szkole było kto co głosuje. Ustawy głosuje Sejm !!!
      Ulica Naftowa – osobiście robiłbym na odcinku od powiatówki w obydwie strony do pierwszych skrzyżowań. Tak, tam trzeba to zrobić. Oświetlenie też, ale nie na całym odcinku przez las czy pod Moderówką.
      Burmistrz mając ograniczone mozliwosci finansowe musi podchodzić do inwestycji , ich lokalizacji w posób gospodarski, niezależny. Tu jak wszystko załatwiła po cichaczu i dla ” swoich”
      Mam wrażenie, że sprawowanie władzy przez JU polega na rozdawnictwie dla swoich bez realizacji Strategii rozwoju Gminy którą Jedlicze posiada .
      Zatem ta sytuacja nie może wiecznie trwac. Nikt nie może za publiczne pieniadze realizować swoich interesów. Musi być referendum i trzeba z tym zrobić porządek.

    3. Jakby każdy myslał tak jak Ty to nić by nie zostało zrobione…pierwszy etap zrobimy ulicę naftową, potem w porębach, potem w moderówce. Jeszcze zgodziłbym się z Twoim argumentem, jeśli zostałaby wykonana inna ulica, ale wszystkie fundusze na drogą naftową przepadły, a innym miejscowością nie przybyło nowych dróg. Taką metodą nigdy dróg w gminie nie odnowimy….

     1. I znów sie mylisz. Wszystko powinno sie zacząć od planu, wizji, strategii. Pokaż mi wizje rozwoju gminy wg Jolanty Urbanik.
      Wymyśliła sobie że będzie robić Naftową informujac że żadna inna droga nie nadaje się do roboty.
      Radni prosili aby się spotkać i ustalic kolejność dróg do remoontu ze wzgledu na ich stan techniczny i gestość zaludnienia. Nigdy do takiego spotkania nie doszło.
      A ja uważam, że gdyby realizowała wcześniej ustalona strategię Gminy i wspólnie z radnymi ustaliła by plan remontów dróg na cała kadencje to by nigdy nie było takich kontrowersji. Wystarczyło usiąść i ustalić. może Naftowa by się w tym też znalazła. Radni gdyby widzieli wizję, że w kolejnych latach będzietu, tam itp to by na pewno zaakceptowali takie rozwiązanie.
      Ale ja nie jestem adowkatem radnych ani JU. To jest mój pogląd na sprawę.
      Poza tym wszystkim wykorzystywanie tzw pudla jest strzałem w kolano JU. mieszkańcy doskonale wiedzą kto za tym stoi. Jego artykuły powoduj agresje i niesnaski. Burmistrz to toleruje czyli sie utożsamia.

   2. No to dlatego zmieniono pana Sanockiego na panią Urbanik żeby żyło się spokojnie i lepiej a jak jest jeszcze większe szambo.

    1. Pod każdym wzgledem w gminie było lepiej. Robili błędy ale do takich rzeczy nigdy nie dochodziło.
     Sam Morawiecki przyznał że każdy robi błędy ale trzeba być jeszcze pokornym. tu tego nie ma.

 119. Kris, przerzucił się z portalu ptasie.szambo24, bo właśnie strona się wywaliła.

 120. Kris, a pewnie masz inaczej na imię , Firma a samorząd to są dwa różne światy. Jolancie Urbanik też się wydawało że można np wszystkich zwolnić i byle kogo posadzić na tym miejscu. Mamy dziś tego efekty ? Chyba nie powiesz że nie.
  Dobry pracownik samorządowy to pracownik wykształcony i niezależny. Często musi postawic veto pracodawcy żeby ten nie robił głupot. Tu niestety wszyscy się boją. Przecież od 2019 roku było wiadomo że trzeba opracowac nowy regulamin, że muszą być konsultacje społeczne. I co ?
  W maju rzucono radnym na sesję nadzwyczajną bez możliwości opiniowania przez komisje rady.
  Kris, czy uważasz że tak powinno być ? Tu nie ma tłumaczenia.
  Gmina nasza potrzebuje rozwoju i spokoju. Nie może być tak , że facet który wiadomo że ma powiązania z JU pisze ohydnego paszkwila na radnego który walczy z rakiem. To jest obrzydliwe.
  Nie może być tak że zarzuca się radnej z Modeówki to że nie wykoszone pobocze w momencie kiedy ta kobieta miała zalany dom pod okna i walczy ze skutkami. Tego nikt nikomu nie życzy. A w tym samym czasie Moderowka ma z-ce burmistrza który gdyby był obrotny i gospodarski załatwił by ten problem bez rozgłosu. On ma wieksze mozliwości.
  Jak powiedziałam wcześniej czas na dyskusje nadchodzi i wtedy piekne usmiechy , straszenia i ataki nie pomogą.
  Mówie dość tego .

  1. Czego mnie oskarżasz bezpodstawnie ze mam i naczej na imie? To mi uwłacza, nie każdy kłamie…Dalej mi nie wytłumaczyłeś dlaczego radni nie przygotowali tego regulaminu???Co im przeszkodziło w jego opracowaniu i przedtawieniu mieszkanco,?? Podasz konkrety? Czy bedziemy sie przepychac o jakies tam wypowiedzi, bo ani burmistrz nie jest swieta ale radni też na sesjach gadają bzdety… Bo mogę powiedzić że Burmistrz nie jest świeta w naszej gminie, ale oczywiste jest to że radni nie zrobili w stosunku do odpadów komunlanych tego co powinien

   1. Rzecz bezdyskusyjna. W ustawie jasno zapisane czyj to obowiązek.

    1. To po co jest komisja ds.komunalki? Za co pieniadze biorą? Jakby było tak żr burmistrz wszystko przygotowuje, a rada to tylko weryfikuje i zatwierdza lub nie, to można bybyło taką radę „wywalić” i zatrudnić bezstronnego komisarza, któy by weryfikował te dokumenty. Skoro radni potrafią przygotować 13 punktów „obwiniających” burmistrza, to nie widzę przeszkód żeby przygotowali też REGULAMIN – jakby im na tym zależało, to by do tematu podeśli poważnie i merytorycznie. Tak już pisałem wcześniej mieli by czyste sumienie względem siebie i mieszkanców, że zrobili wszystko co mogli żeby obniżycz koszty utylizacji śmieci…

     1. Kompetencje komisji są opisane w Statucie. Można się z tym zapoznać.
      Co do niby tych wygórowanych diet to kupa śmiechu. Diety stanowią tylko rekompensatę za czas nieobecności w pracy. Pracodawcy nie płacą takiej osobie np wtedy kiedy jest na komisji. Tu absolutnie bym sie nie czepiała. Wyższe diety to od poziomu powiatu.
      Też jestem zdania że kiedys jak robiono reformę samorządową to nie potrzebnie utworzono takie ciała jak RADA. Taki organ jest na każdym poziomie samorządu. Lepiej było by zatrudnic dwóch specjalistów, menagerów . Realia są takie a nie inne.
      Jeszcze raz powtarzam że rada tylko opiniuje i oczywiście może zgłaszać wnioski i sugestie. Ale porządnie materiały ma opracować burmistrz przy pomocy pracowników, a raczej odwrotnie. Dziwię się, że u nas np. ten regulamin to taki dokumencik napisany przez jedną osobe. Naprawdę nie ambitny. Śmię twierdzić, że to było na tzw. sztukę. Ale z drugiej strony p.burmistrz opowiada jakimi to niby dysponuje ekspertami , specjalistami i tymi merytorycznymi. W rzeczywistości wyglada to tak jak ten regulamin.

 121. Po co oddawać głosy wstrzymujące się, skoro faktycznie są one głosem przeciw uchwale? Nie chcesz przyłożyć ręki do jakiejś decyzji, a jednocześnie nie chcesz głosować przeciw, bo to nic innego jak kategoryczne “nie”. W tym konkretnym przypadku jedna radna uchwaliła cenę za odbiór odpadów.. Zastanówcie się radni co robicie.

  1. Jedna radna , która za patelnię idzie jak w dym. Nie zastanawia sie, że mieszkańców wywóz śmieci bedzie kosztował wiecej niż opał na zime, wiecej niz opłata za energię czy gaz.
   Nie tak dawno w związku z COVID burmistrz zaproponowała pomoc dla przedsiebiorcó. A jak teraz można nazwać pomoc dla mieszkańców ?

 122. Do Kris, radzę poczytać ze zrozumieniem Ustawę o samorządzie gminnym. dowiesz się jakie obowiązki ma burmistrz, jakie kompetencje Rada Miejska i jeśli masz wystarczający poziom intelektu to może do ciebie dotrze, kto powinien opracować regulamin. Jeśli radni dostają dokument, który w krótkim czasie jest wycofany przez burmistrz, bo jest kiepski, i dostają za jakiś czas nowy niewiele lepszy, to dlaczego radni mają go poprawiać, a właściwie przerabiać tak żeby był zgodny z przepisami prawa. Od tego jest burmistrz i słusznie na sesji powiedziała radna W. Żychowska, nie pamiętam w jakim kontekście, ale to jej zas…y obowiązek. I takie są przepisy prawa i tego się trzymajmy. A 13 stron uzasadnienia uchwały z d….y się nie wzięły. J. U. pracowała na to 6 lat i uważam, że o 6 za dużo. Od początku wybór jej na stanowisko burmistrza to jakieś nieporozumienie i mam cholerny żal do radnych z jej komitetu, że przez 4 lata ślepo klepali co im podsunęła. Teraz zbieramy tego żniwo. Budowa DPS w takim miejscu to trzeba było być ślepym, żeby się na to zgodzić, a klepnęli, żłobek jak najbardziej potrzebny, ale dlaczego na placu zabaw przy przedszkolu. Przykłady można mnożyć, te były z rodzaju tych mocno kaso chłonnych. A czy ktoś mi powie na jakiej podstawie SPG ZOZ prowadzi w przychodni w Jedliczu centrum rehabilitacji, bo na stronie NFZ ogłoszenia o konkursie znaleźć nie mogę, czy bazowali na umowie dla Jaszczwi? Z czystej ciekawości podrożę temat i zobaczymy co z tego wyjdzie. Jak zastępcy nieistniejących dyrektorów radzą sobie z prowadzeniem placówek publicznych wg mnie wcale sobie nie radzą i pojęcia nie mają o zarządzaniu.

  1. Z tegoco tutaj piszecieto radanic nie ma robic yylko zatwierdzac przygotowane uchwaly. To zatwierdzac ichwalymogli by zwykli mieszkancy w glosowaniu online…wychodzina yo ze rada nix nie moze, a burmistrz wszystko. Z tego co sie orientuketo rada jest organem ustawodawczym, aburmistrz wykonawczym…nie bede tez polemizowal, ale LUDZIE obarczanie tylko burmistrza w sprawie smieci to kpina. R
   Skoro zle wyliczyla to radni powinni ja przywolac do porzadku, nalozyc sankcje. Po to sa. A tutaj na tym forum wychodzi ze oni prawi nic nie moga…no to kpina w zywe oczy. Nie btonie burmistrz, bo skoro twierdzicie ze zle wyliczyla kalkulacje to musialbym to sorawdzic i wtedy sie wypowiedziec. Ale z waszych oponi tutaj wynika ze radni nic prawoe nie moga, nie maja komprtencji, narzedzi…to po co wyplaty biora, po co przeciagaja rady po 8h( wiem wiem burmistrzowa tez libi owijac w bawelne)?

   1. To nie do końca jest tak, że nic nie mogą. Ale przy tym Burmistrzu są jak ubezwłasnowolnieni. Jak próbują się sprzeciwiać i wprowadzać swoje propozycje, to się ich wyśmiewa, dyskredytuje wylewa na nich pomyje. Byli dobrzy dopóki bezrefleksyjnie łykali wszystko i przegłosowali każdy, nawet najbardziej odjechany pomysł Burmistrza. Teraz są źli, niekpmpetentni, kłótliwi, itd… I to jest normalne?

    1. Co ma wyśmiewanie do ustaw? Mają wiekszość głosów! To żaden argument merytoryczny…Ten argument jest bezsensu, to tak jakby PIS nie wprowadził 500 + mająć wiekszość głosów, bo PO się z nich nabija, twierdzi że się nie da tego zrobić, że braknie pieniezy

     1. Jeśli już jesteś taki merytoryczny, Kris, to Radni mogą podjąć uchwałę, a ustawy to raczej Sejm. Moja wypowiedź nie miała na celu rozgrzeszenia Radnych, bo już dawno powinni podjąć konkretnie działania, aby zapobiec nieprzemyślanym decyzjom Burmistrz, które pociągają długoterminowe koszty z naszej, czyli podatników kieszeni. Brakuje im też odwagi i konsekwencji w działaniu. Chciałem jedynie zwrócić uwagę na arogancję władzy i niezahwiane przekonanie o nieomylności. Taka postawa jest typowa dla desporyzmu, nie stwarza warunków do demokratycznego dialogu i uniemożliwia osiągnięcie kompromisów. Śmiem twierdzić, że ta Rada i ten Burmistrz już nie osiągną porozumienia, a na tym tracimy tylko my, mieszkańcy.

  2. Pomijając temat śmieci, bo prawda jest taka że radni i burmistrz są winni tej sytuacji, nie można „zwalic” winy na jedną z stron.. Mam inne pytanie. Wypłata burmistrza gminy. Zgadzam się z Dziurą zę burmistrz tak niedużej gminy jak Jedlicze nie powinna zarabiać kwot pięciocyfrowych, około 70000 (czyli mniej wiecej tyle ile teraz rani zaproponowali to jest kwota odpowiednia, chyba że gmina by się mocno rozwijaja to mogłaby dostac nagrodę uznaniową). Wytłumacz mi jedno, Ci sami radni, czyli DZIURA, MARĆ, WOŹNIAK itp. za pierwszej kadencji przyznali MAKSYMALNE wynagrodzenie burmistrzow od POCZĄTKU jej urzędowania. Przecież nie wiedzieli jak będzie pracować. Dlaczego to zrobili??Przecież już wtedy gmine wieści przestały być wydawane, strona gminy wyglądała kiepsko – argumenty DZIURY. Dlaczego wtedy na samym początku nie przyznali burmistrzowi „średniego” wynagrodzenie? Jeśli by dobrze pracowało, to po roku, dwóch dostała by podwyżkę, bo to jest w kompetencjach rady. Wytłumacz mi dlaczego wtedy tak się zachowali? Burmistrz ich zaczarowała? Za piękne oczy jej MAXA dali? Argumenty, typu że startowali z jednego komitetu mnie nie przekonuja. Jeśli się jest społecznikiem, pracuje na rzecz mieszkańców to tak nie można tych spraw załatwiać. To tak jakbym ja sprzedał telefon o wartości 1000zł dobremu kumplowi z studiów za cene 500zł…tak się interesów nie robi, musiałbym mieć albo za dużo pieniądzy, albo nie mieć rozumu…Z wypowiedzi radnych wynika że są wszystko wiedzący, to nie potrafili o tym pomyśleć… Ten post nie jest bezpośrednim atakiem w strone radnych, tylko chce pokazać na tym przyapdku widać że te całe przepychanki, które mają miejsce od roku pomiędzy burmistrz a radą to jest nic innego jak kwestia polityczna. Komuś zależy na tym. No to nie jest normalne żeby rady trwały po 6-8h. Wiem że burmistrz przeciąga swoje wypowiedzi, ale radni nie pozostają jej dłużni – wywodów na sesji nie ma końca….Szkoda że na tym tracą mieszkańcy…

 123. Zwolniła pracowników tylko dlatego że pracowali z poprzednim Burmistrzem mądre to? To bezmozgowiec i teraz mamy co mamy szukanie winnych kłótnie byleby zostać przy korycie

 124. Radni jeszcze w czerwcu nie mając innej możliwości dotarcia do większe grypy mieszkańców na tablicach ogłoszeń w informacji wyrazili swoje stanowisko w sprawie gospodarki odpadami w gminie Jedlicze. Na takim dużym A3 formacie wszystko jest jasno w napisane, można doczytać. Dla leniwych podaję, że również na facebooku też jest to stanowisko udostępnione. Zapraszam do lektury, tam wszystko pisze.

  1. Na J24 jest już artykuł o tytule Rada podjęła uchwałę o podwyżce śmieci na 30 zł tylko nie nic że na wniosek pani Burmistrz to ta rzetelność portalu- tego brukowca żeby chociaż raz słowo prawdy.

 125. Chciałbym zwrócić uwagę na cwaniackie zachowanie prezesa komunalki.
  Ten pan utrzymywany jest z opłat jakie uiszczają mieszkancy za wodę, ścieki, śmieci. To mieszkancy składają się między innymi na jego pensję.
  To co zrobił, jak sie odnosił do radnych to przeszło wszelkie normy.
  Ale nad nim jest jeszcze rada Nadzorcza i Burmistrz. Ciekawy jestem czy którys z tych organów przynajmniej upomniał tego pana. Podczas sesji miałem wrażenie że burmistrz jest zadowolona z tego jak on sie odnosił do radnych. jest to przykre, żenujące i obrazujące w jakim sanie jest gmina.
  Ten pan z pokorą powinien wysłuchiwać wszystkich uwag a nade wszystko zabrac się za robotę. Wszyscy widzimy ten bałagan, te trawy itp.
  Tacy ludzie nie powinni pobierac pensji ze środków publicznych.

 126. Odnośnie twojego wpisu dotyczącego wynagrodzenia burmistrza.
  W całości zgadzam się z tym wpisem. Radni w pierwszej kadencji łącznie z burmistrzem po wygranych wyborach postanowili skoczyć na urząd.
  Wtedy bezmyślnie ustalono jej wynagrodzenie coś koło 2 tys większe od poprzednika który miał niesamowita wiedzę, był ekonomistą, gmina się rozwijała itp.
  To był skok na kasę i nie tylko. Grupa radnych z komitetu reprezentującego JU podzieliła się władza w Radzie Miejskiej. To nikt inny jak oni powołali Woźniaka na stanowisko przewodniczącego. Pamiętam jak mieszkańcy po prostu śmiali się z tego. To nikt inny jak oni szefami poszczególnych komisji rady zrobili członków komitetu JU.
  To wszystko działo się pod dyktando Jolanty U.
  Ale przyszedł taki moment że drogi się rozeszły. Kto winien nie wiem. Mysle, że jednak JU która po otrzymaniu władzy i kasy uznała że oni są nie potrzebni. A oni to poczuli i sie zaczęło.
  Problem tkwi w charakterze JU. Na sesjach widać jak traktuje radnych i nie tylko. Wymiana kadry na niespotykaną skalę też o czymś świadczy. A ja daję głowe, że wielu z tych którzy odeszli było dużo mądrzejszych od JU. Ona to czuła.
  Wracając do sedna.
  Radni obniżyli jej wynagrodzenie ale ja mam takie pytanie czy ona nie odwołała się do sądu ? Przecież lubi brylować też i tam. Spraw sądowych ma kilka. Wynajmuje do tego firmy zewnętrzne ponieważ w UG nie ma prawnika z prawdziwego zdarzenia. Był konkretny to go zwolniła. Kolejny sam się zwolnił.
  Skutki działalności tej pani odczujemy przez najbliższe lata. Póki co za śmieci będziemy płacili więcej niż za ogrzewanie gazowe które do tej pory stanowiło największe obciążenie dla rodzin.

  1. Prawie się zgodzę z całością Twojej wypowiedzi – nie jestem politycznym betonem, argumenty merytoryczne, które przedtawiłeś powyżej „trafiają do mnie”. Błędem było powołanie WOŹNIAKA na przewodniczącego, on po ludzku sobie nie radzi z tą funkcją. Błędem było że radni jej ustalili wynagrodzenie na MAXA, jedynie w mojej opinie nie zgodzę się z Tobą że to było BEZMYŚLNE. To była celowe działanie, po prostu radni w tamtej kadencji mieli „szatmę” z burmistrz, razem się wspierali, popierali…Dlatego też nie rozumiem niektórych argumentów w 13 punktowym „ARTYKULE” DZIURY. Takie punkty jak droga na ulicy naftowej, czy temat strony UG, czy też gminnych wieści to już były za pierwszej kadencji burmistrz „mocno pomijane”. Dlatego nie rozumiem, że nagle DZIURA i pozostali radni sie o to wściekają, bo przez 7 lat to im nie przeszadzało. Rozumiem że można daną sytuacje ignorować przez ile miesięcy, starać się z nią walczyć i jeśli się nie uda to złożyć wniosek o obniżkę pensji. Jednak te tematy im przez 7 lat nie przeszkadzały, więc jako obserwator, uważam że jest typowy „skok na władze”. Zgadzam się z radnymi, ze burmistrz nie powinna tyle zarabiać, ale „kuluary” tej sprawy chyba przyzna każdy że wyglądały bardzo groteskowo. Od przedstawicieli gminy, jako radni oczekiwałbym merytorycznego przedstawienie sprawy (było tam kilka punktów z którymi się zgodzę), a przedewszytkim podejście do tematu na chłodno, bez emocji. W tym wystąpieniu było sporo nerwów, emocji, które uważam że nie przyszporzyły naszej gminie „pochwał”. Bo można powiedzieć, że”ARTYKUŁ DZIURY” wykazał jakieś niezgodności, ale wokół tego było tyle emocji że też nie przyszporzyło to naszym radnym „pochwał” w oczach mieszkanców czy też „władców” innych gmin. Bo ja gdybym był np włodarze, czy też radnym z gminy Dulki czy Tarnowca, to nie chcialbym podejmować rozmów z obecną władzą i radnymi w Jedliczu. Nie oceniam tutaj kto jest odpowiedzialny za ten chaos, ale w moich oczach nie chciałbym mieć coś wspólnego (w kwestiach inwestycji itp) z gminą JEDLICZE.

   1. PEŁNA ZGODA !
    Obydwa organy władzy do wymiany. Nie trzeba długo czekać, trzeba to szybko zrobić.
    Odbudowa kadr potrwa długo. Praktycznie trzeba naprawić szkody a później przejść do działania co tez potrwa.
    Gmina została cofnieta w rozwoju w mojej ocenie do roku 2005.
    Może sie mylę ale nie o wiele. Zostało utracone wiele szans. Wystarczy popatrzeć jaki skok cywilizacyjny w tym czasie dokonała gmina Wojaszówka. Duzo biedniejsza od naszek.

   2. Masz dużo racji, Kris. Emocje, to zawsze zły doradca. Jednak niełatwo się zdystansować, szczególnie gdy ktoś robi wszystko, aby Cię wyprowadzić z równowagi i celowo prowokuje. Tak wyglądają relacje Burmistrz – Rada. Niestety Radni ulegają emocjom, a Burmistrz nie, tak na marginesie nie wydaje mi się to normalne. Albo trzeba być bardzo zimnym, wyrachowanym człowiekiem albo … może farmakologia? Przecież w Twoich wpisach, Kris, też wyczuwa się emocje.

    1. Niezgodzę się z Twoim stwierdzeniem o moich emocjach. Jeśli w moich wpisach są emocje, to w wiekszośći wpisów na tym forum przemawia pycha i emocje bo są wyjątkowo stronnicze. Widzę że jesteś merytorycznym rozmówcom i przynzasz mi chyba w tej kwestii racje. Można powiedzieć wiele o etyce pracy burmistrz, ale etyka pracy radnych też nie jest na wysokim poziomie. Wielokrotnie w swoich postach(stram się być obiektywny, raz mi to lepiej wychodzi, raz gorzej), zwracam uwagę że burmistrz ma „swoje za uszami” i że radni mają po części rację. Ale nikt nie może mi wmówić, że wina jest po jednej stroni. Radni mają wiekszość głosów, mogą/powinni działać na korzyść mieszkańców. Prowokacje i wyprowadzanie z równowagi to są niestety dzisiejsze „aspekty polityki…Jednak uważam że radni oraz burmistrz nie dyskutują nad tematami „wagi Państwowej”, Radni są w o tyle dobrej sytuacji że mają wiekszość głosów, wieć te prowokacje(nie wiem jakie, bo aż tak szczegółowo nie ogldam 8 godzinnych wypocin…) nie powinny aż tak destabilizować pracy rady – są w wiekszości, moga się „wspierać” nawzajem, dązyć do celu jakim jest poprawa bytu w gminie. Tak samo jak chyba wszyscy mieszkańcy uważam że śmieci są stanowczo za drogie, wina obraczam cała władzę gminy – bo te trzy miesiące to był kabaret. Niejednokrotnie na tym forum widziałem wpisy, że radni nie tworzą ustaw, projektów czy jak to się nazywa. Zgodzę się z tym, że burmistrz przygotowuje te projekty i jest odpowiedzialna za to. Ale skoro radni są odpowiedzialni za stwierdzenie czy te ustawy są zgodne, to nie wiem na czym polega w sumie ich praca. Przykład śmieci – burmistrz podaje z wyliczeń 30zł na osobe, według tezy radni sprawdzają wyliczenia które podała burmistrz, jesli im wyjdzie 30 zł to teoretycznie jest OK, jesli inna kwota to jest zle. Zakładam że wyliczenia są prawdzie, bez błędów. Nie uważam jednak że na tym się powinna skończyć pracy radnych, przecież burmistrz mogła w wyliczeniach o czymś zapomnieć lub celowo pominąć. Dlatego uważam że radni, tym bardziej że sprawa śmieci trwała 3-4 miesiący mogli przygotować Regulamin, czy też zestawienie(jak zwał tak zwał) pokazujące jakie śmieci oddają, ile tego kosztują, co ewentualnie można zrobić żeby z te opłąty zmniejszyć np. kompostownik, oponny, limit czarnych worków, znizki dla osób np senierów czy studentów(bo zkładam że wiekszosć roku mieszkają na stancji jak studia w KRK czy RZ). Dzięki takiemu zestawieniu, radni zyskali by w oczach mieszkańców, pokazali że jest szansa w kolejnej umowie z komunalka na redukcje cen śmieci, że Burmistrz popełniła ogromny błąd(wprowadziłą zament, doprawadziłą do afery). Tylko tego oczekuje od radnych, zeby podesli rzetelnie do tematu, przedstawili do merytoryczne argumenty. Jako postronny obserwator sesji, jestem zdruzgotany – wypowiedzi OBU stron są żenujące, bardzo mało w niej merytoryki, nie świadczy to dobrze o naszej gminie. Jeszcze może by było lepiej jakby był norlalny przewodniczący, który wprowadziłby spokój na sali…a u nas targowica. Jedyna opcja to rozwiązanie rady i burmistrza, bo to będzie chyba najsprawiedliwsze. Jeśli radni mają poparcie wsród obywateli(według komentarzy na tym forum jest sporu zwoleników ich na tym forum) nie powinni się przejmować „wyborem” na kolejną kadencje.

     1. Tak, popiram . Cała władza do lamusa. Ta konstelacja szkodzi gminie. Burmistrz fatlna pomyłka. może dobra w urzedzie skarbowym ale nie w pracy z ludźmi. trochę znam się na ludziach i myśłe że ma jakis kłopot, może uraz lub cos w tym stylu.
      Absolutnie nie powinna zajmowac się pracą z ludźmi.
      Przewodniczący rady natychmiast do odwołania. jak by miał ociupinke honoru to by sam zrezygnował.
      Boje się że znów na podstawie propagandy władze wezma tak nieobliczalni jak pudelek i wtedy będzie dramat.

  2. Tylko jaką władzą podzieliła się grupa radnych z komitetu JU , tak się podzieliła jak za Burmistrza Sanockiego a nawet mniej bo tylko komisjami . Nie ma co tak gorliwie bronic poprzedników też by dużo mówić tylko że na tle obecnej władczyni tamto wygląda lepiej.

   1. Jak się podzielono władzą ? A no tak :
    1. Wszyscy szefowie komisji RM to przedstawiciele komitetu Wspólna Gmina
    2. Przewodniczacy RM też startował ze Wspólnej Gminy
    o i mamy całą władzę uchwałodawczą .
    P.S Za bur.San to tez było tak że rade miał przeciwko sobie. Ale takich jaj nigdy nie było. nie winie radnych. Problem stworzyła JU poprzez swoje zachowania. Koniec kropka

 127. Szanowni Mieszkańcy gminy Jedlicza obudzcie się z letargu bo zostaniecie bez grosza i zaorana gmina tak donosila tak składała skargi na radnych czyli na Was żeby osiągnąć cel byście płacili aż 30 zł za śmieci

 128. Jeśli ktoś czyta artykuły i posty na temat Radnych i problemów w Naszej Gminie z portalu ptasie.szambo24 to niech weźmie pod uwagę to , że 80% to kłamstwa, a 20 % to zmanipulowana prawda. Szkoda czasu i życia.

 129. Jola ty się wykończysz tym pisaniem dla pudla !!!!!
  Daj luz !!!!!
  Wakacje !!!!!!
  Halo tu ziemia !!!!

 130. Radni przez swoją opieszałość i nieudolność doprowadzili do tego, że będziemy za śmieci płacić 30 zl zamiast 25 proponowane przez burmistrza.
  Prosty rachunek :
  1. To co przegłosowali radni :
  6 miesięcy × 16 zł + 6 miesięcy × 30 zł = 23 zł średnia roczna.
  2. To co proponawała Pani Burmistrz:
  6 miesięcy × 16 zł + 6 miesięcy × 25 zł = 20,50 złśrednia roczna
  Łatwo można policzyć, że przez nieudolność RADNYCH czteroosobowa rodzina zapłaci o 120 zł więcej w skali roku.
  Ja osobiście za takich radnych to serdecznie dziękuję.

  1. Te wyliczenia kr…..nie możesz sobie wsadzić w ……
   Podaj powód tej różnicy. Podaj powód niedoszacowania ceny od stycznia. Podaj powód dlaczego mieszkancy mają pokrywac straty komunalki spowodowane fatalnym zarządzaniem. ten gość niech sie lepiej rozglada za pracą dla firmy a nie wszystko z gminy od podatnika.

   1. Dokładnie. Smieci przez 5 lat były niedoszacowane. Przez dokładał z kapitału zakładowego, aż przeżarł wszystko. I teraz przez to jest sajgon.

  2. A gdyby Prezes MPGiK podał koszt odbioru Smieci jeszcze większy to jak to Rada ma sprawdzić przecież w firmie w koszty można włożyć wszystko nawet nieudolność . Myślę że solidna kontrola komisji Rewizyjnej podparta dobrym rewidentem może ukazać prawdziwe koszty. A co do przedstawionych to powinno być 5×16 i 7×25 co by dało 21,50 to tak gwoli prawdy.

 131. I w tym wpisie naprawdę można wyczytać między wierszami Twoje poirytowanie, Kris. Nie odbieraj tego jako krytykę, bo to zupelnie naturalne, że pewne sprawy nas oburzają, niektórzy ludzie denerwują i jeśli nikogo nie obrażamy, to mamy prawo okazywać emocje. Co więcej, słodki uśmieszek i czrujący głosik w moim odczuciu jest nienaturalny, żeby nie powiedzieć nienormalny. A teraz pytanie: czy w którejkolwiek wypowiedzi stwierdziłem, że wina leży po jednej stronie? Napisałem, że ta Rada i ta Burmistrz już się nie dogadają. a takie przeciąganie liny nie służy dobru mieszkańców. O postawie Radnych, szczególnie tych z komitetu obecnej Burmistrz, dużo można by pisać. Przez kilka lat zachowywali się bezrefleksyjnie i irracjonalnie, przyklaskując wszystkim pomysłom władzy. Co ich nagle odmieniło, nie wiem-własny interes czy dobro gminy? Piszesz o dążeniu do obiektywizmu, to godne pochwały. Tyle że obiektywne mogą być fakty, natomiast komentarz zawsze jest subiektywny, bo czy chcemy,czy nie jest wyrazem naszych upodobań, przekonań czy sympatii. Wszystkie więc komentarze tutaj są subiektywne, moje również. Możesz się z moją opinią zgodzić lub nie, to Twoje święte prawo. Przejdźmy jednak do faktów. Zarzucasz Radnym, że nie przyjrzeli się kalkulacji ceny śmieci. Gdybyś przebrnął przez kilkugodzinną sesję, i to nie jedną, przekonałbyś się, że Radni zrobili rozeznanie, jakie ceny obowiązują w innych gminach, jakie rozwiązania tam stosują i próbowali negocjować, podpowiadać, ale tu nie ma dialogu. Nie zdołali się też dowiedzieć, jakie są szczegółowe składniki skalkulowanej ceny. No ale tacy są obecnie ludzie na stanowiskach kierowniczych: kierownik GOPS nie wie, ilu ludzi ma w swojej komórce, prezes Komunalki nie jest w stanie odpowiedzieć, jaki jest wynik finansowy jego firmy. Skoro Ty nie byłeś w stanie przebrnąć przez sesję, to wyobraź sobie, że większość mieszkańców nawet nie próbuje. Skąd więc czerpią wiedzę? Z plotek, z tendencyjnego portalu? Niestety niewiedza pozwala obecnej władzy zręcznie manipulować opinią publiczną.

 132. Osobiście nie widzę innego rozwiązania jak #komunalnachellenge. Jolka sieknie ze trzy szpagaty i mostek ze stójki, film nakręci i zrobi zbiórkę.
  Na tym etapie temat śmieci uważam za zamknięty, bo to już nie ma o czym deliberować.

 133. W czerwcu oddałem śmieci za 84 zł według cennika komunalki. Przeważnie oddaję tyle, lub mniej. Teraz będę musiał płacić 180 zł miesięcznie. Pytam więc, za co, albo może za kogo mam płacić ponad dwa razy więcej, niż warte to, co oddam.

 134. I to jest bardzo prorodzinne?! za śmieci trzeba u nas będzie płacić cenę jak w wielkich miastach ,tylko że u nas zarobki najniższe. Martwi mnie to i irytuje.

Comments are closed.

Top