Jesteś tutaj
Strona główna > budowa i remonty >

Figura Matki Bożej z Gietrzwałdu jest już w Jedliczu

Paweł Leszega
Urodzony w 1961r. w Uhercach Mineralnych (woj. Podkarpackie). Ukończył PLSP w Rzeszowie, oraz IWA UMCS w Lublinie w 1984r. Po studiach podjął pracę w Liceum Plastycznym im. T. Brzozowskiego w Krośnie jako nauczyciel snycerstwa.
Na jego dorobek artystyczny składają się wystawy indywidualne oraz udział w kilkudziesięciu wystawach zagranicznych, ogólnopolskich, regionalnych i środowiskowych oraz wielu plenerach malarskich i rzeźbiarskich. Nagrody w konkursie „Obraz, Grafika, Rysunek, Rzeźba Roku” w BWA w
Rzeszowie oraz w Biennale Plastyki w BWA w Krośnie.
Brał udział w wielu formach nauczycielskiego doskonalenia zawodowego, organizowanych między innymi przez Akademię Sztuk Pięknych w Krakowie oraz Centrum Edukacji Artystycznej MKiDN. Dwukrotnie nagrodzony przez CEA za sukcesy w pracy pedagogicznej.
Zajmuje się rzeźbą, malarstwem, fotografią i rysunkiem. Podejmował w swoich rzeźbach i obrazach wątki dotyczące relacji sacrum i profanum; prace aktualne są synergią natury, ekologii, geometrii z ekspresją klasycznego warsztatu.
Jest autorem realizacji rzeźbiarskich: kaplicy wotywnej „Pieta” w Krośnie z 2006 r., tablicy pamiątkowej poświęconej Stanisławowi Kuci, wybitnemu artyście pochodzącemu z Wrocanki, wykonanej w 2014 r. dla U.G. Miejsce Piastowe.
W latach 2007 – 2017 uczestniczył w Międzynarodowej Akcji Rzeźbiarskiej „EXODUS” w Woli Sękowej, oraz w dwóch edycjach „Gogołowskich Drzewoludów”. Podczas plenerów w ramach programu INTERREG zrealizował wielkoformatowe rzeźby upamiętniające wybitne postacie: Aleksandra hr.
Fredrę i prof. Stanisława Pigonia w Korczynie oraz „Skrzypka” i „Janosika – Marka Perepeczkę” w Dukli, a także słowackiego pisarza i poetę Pawła Orszagh Hviezdoslava w Stropkowie.
Twórczość artysty została zaprezentowana w IV tomie „Sztuki Podkarpacia” wydanego przez Podkarpackie Towarzystwo Zachęty Sztuk Pięknych w 2015 r. w Rzeszowie.

115 thoughts on “Figura Matki Bożej z Gietrzwałdu jest już w Jedliczu

 1. Panie Pawle wspaniała robota. Figura jest przepiękna.
  W którym dokładnie miejscu będzie stać kapliczka? Mniej więcej kiedy można się spodziewać początku prac przy budowie?

 2. Na początku chciałbym przeprosić, że piszę nie na temat postu o Figurze Matki Bożej z Gietrzwałdu, ale aż prosi się o modlitwę o przebudzenie ludzi w Jedliczu i sołectwach (szczególnie tych, gdzie nie ma kanalizacji). Kolejny raz, fundusze na rozbudowę kanalizacji przechodzą „koło nosa” a w gminie, jak zwykle, chyba mało kogo to obchodzi. Myślę, że już tak się wszyscy przyzwyczaili do smrodu, że kanalizacja już w gminie nie potrzebna. Celem rozjaśnienia tematu, polecam lekturę postu z poniższego linku:

  https://naszejedlicze.wordpress.com/2020/06/13/a-u-nas-kanalizacja-to-marzenie/

 3. Szczególnie odrażające jest mieszanie wiary w jakieś prymitywne zagrywki i szczucie ludzi na siebie. Myślę że nasza wspólnota powinna się za ciebie pomodlić bo bardzo tego potrzebujesz.

  1. Jak najbardziej dziękuję za modlitwę, myślę że w dzisiejszych czasach każdy jej potrzebuje. Ponadto chciałbym nadmienić, że na nikogo nie szczuje, tylko chciałbym się upomnieć o sprawy bardzo istotne dla naszej społeczności, a co do wiary – wierzę, że ktoś nas wysłucha…

 4. To ja też nie na temat. Lubię ten wiersz
  Szukam cię – a gdy cię widzę
  udaję, że cię nie widzę.
  Kocham cię – a gdy cię spotkam
  udaję, że cię nie kocham.
  Zginę przez ciebie-nim zginę
  krzyknę – że ginę przypadkiem
  K. P. – Tetmajer
  A on dalej się nie domyślił

  1. Wiedziałam że jesteś doskonały,a więc Cię pokochałam,a później zobaczyłam że nie jesteś doskonały ,więc pokochalam Cię jeszcze bardziej…

  2. Miłośc to uczucie , ktorego żądać nie mozna, ona jest darem , nie osiagnieciem

 5. CYTATY…..(….)gdy nasze oczy się spotkały,poczułem,jakby coś zaskoczyło,.niczym klucz w zamku ,…(….)mozesz calkowicie zmienić wygląd,ale oczy….. Oczy zawsze pozostaną takie same.Te oczy zdradzają człowieka. Są bramą do naszej duszy. ,….Piekno kobiety nie przejawia się w ubraniach ,które nosi,lub w sposobie w jakim układa wlosy.Piekno kobiety musi być widoczne w oczach,poniewaz są one drzwiami do jej serca-gdzie mieszka miłość.

  1. nie ma niezrozumialych kobiet-są tylko niedomyslni mężczyźni

   1. Walcz do końca!-piekne hasło
    Lecz gdziesz ten koniec bywa,
    Gdy w myślach pragnienie się ukrywa

 6. Już wolę te wierszyki i cytaty czytać niż o wielkiej gminnej polityce

 7. Do Zielone- pięknie. Przykre że w tak krótkim czasie bo tylko w ciagu pięciu lat zniszczono pozytywną energię ufność do drugiej osoby ale nie tracimy nadzieji i wierzymy że gdy odejdzie powroci zgoda i wzajemne poszanowanie

 8. Nadal problem ze śmieciami nie rozwiązany jestem w Rzeszowie to zgłoszę jak w czasie pandemii przestrzega się zaleceń sanepidu

 9. Jestem wdzięczna ludziom, którzy pojęli się zadania, aby Matka Boska Gietrzwałdska „zamieszkała” u nas w Jedliczu.
  Tak jej ukazanie się w Gietrzwałdzie (północ Polski) ochroniło Polskę przed skutkami I wojny światowej, kiedy najcięższe walki tej wojny tam miały się rozegrać. Tak teraz ochroni Naszą Małą Ojczyznę – Gminę Jedlicze przed
  zakusami Złego w różnej formie.

 10. Będziemy gorąco się modlić i prosić Matki Boskiej by odeszła na zawsze ta pani która tyle złego wniosła do naszej gminy

 11. W tym momencie prowadzona jest bezpośrednia relacja z obrad Walnego Zgromadzenia Związku gmin Dorzecza Wisłoki. Obecna na spotkaniu pani Jolanta Urbanik. Z przekazu bardzo dobrze widać, że ciągle pisze na komórce ( pewnie SMS ) , tu jej nie przeszkadza obecność w tak dużym gronie . Tylko naszych radnych sie boi ?

 12. Piosenka S.Sojki Na miły Bóg, życie nie tylko po to jest by brać. Życie nie po to, by bezczynnie trwać. I aby żyć, siebie samego trzeba dać. Wrażliwy dotyk, czułe słowo wystarczą. Czasami tylko tego pragnę, tego szukam. Na miły Bóg….

 13. Oby nie posiadał „zoltych papierów” bo musi odpowiedzieć za to wszystko to kwestia czasu to ze ma kamerkę to nie znaczy że mu wszystko wolno

  1. Jest paragraf ale on ma chora głowę to nie wiadomo czy nie ma żółtych papierów. Wtedy bezkarny.

 14. Trzeba poddać nie jedna a dwie glowy do leczenia psych i referendum!!! Oddalić szybko by nie było za późno

 15. Kochane trole na usługach tego „opinodawczego” portaliku. To nie gminny mieszkaniec obraża radnych. To radni robią pośmiewisko z mieszkańców gminy. A teraz do klawiatur. I niech towarzystwo wzajemnej adoracji się wzajemnie adoruje. Chociaż czekamy z utęsknieniem na te bzdury które w pocie czoła produkują. Pośmiać się zawsze warto.

  1. Ja odsyłam do protokołu kontroli RIO. Faktycznie można się posmiać 🙂

 16. Państwo, kórzy polecieli z deklaracjami i wystwiają śmieci bez umowy z Gminą nie wiedza, że przez nich będziemy pałcić po tyle ile zechce Jolanta, czyli po 30złotych od osoby. Jak Radni chcą dobrze, to wy jak debile lecicie jak ćmy do świecy. Zobaczycie kretyni, co miesuąca nie mozeci wytrzymać, że będziemy płacić jak za zboże. A durna Męcinka pierwsza. Ciemcica.

   1. Tak, potwierdzam
    Teraz ze śmieciami nas zrobiła. Ludzie myśla, że płacą po 10 zł od worka i to wszystko , a prawd jest zupełnie inna. Radni powinni jako przedstawiciele społeczeństwa zapytać publicznie Jolantę Urbanik ile faktycznie kosztuje nas podatników odstawienie 1 worka śmieci. 10 złotych to koszty zbiórki, a gdzie pozostałe ? podatnik za to płci ani nie wie z czego. A ja mu mówię że z jego podatków.

    1. Okrucienstwo, jeden drugiego donosi, sąsiad zniszczyłby sąsiada, chamstwu i głupota też ma swoje do powiedzenia

   2. STARY TESTAMENT
    Mądrość Syracha
    Kłótnie
    Jakie jest paliwo, tak się ogień rozpala,
    jaka jest zapamiętałość w kłótni, tak się ona wzmaga;
    jaka siła człowieka, taka będzie jego zapalczywość,
    i zależnie od zamożności, gniew jego będzie rosnąć.
    11 Gwałtowna sprzeczka roznieca ogień,
    a gwałtowna kłótnia wylewa krew.
    12 Jeśli dmuchać będziesz na iskrę – zapłonie,
    a jeśli spluniesz na nią – zgaśnie,

 17. Dlaczego nam wciskają jakieś zlecenia? dla mnie jest to bardzo nie jasne wiec dlatego będę śmieci skladowal do chwili kiedy będzie wiadomo ile zapłacę za odbiór śmieci

 18. Burmistrz sprawuje władze nad JPGKiM. To burmistrz i prezes sa odpowiedzialni za ten stan rzeczy. Firma jest źle zarządzana. Pracownicy zaczynaja głośno o tym mówić.

 19. Nadal nie jest rozwiązany problem ze śmieciami to kombinowanie doprowadzi do tego zaczną wywozic do lasu

   1. STARY TESTAMENT
    Mądrość Syracha
    Potrzeba rozwagi
    7. Nie oskarżaj, zanim dokładnie nie zbadasz,
    najpierw zastanów się, a dopiero potem udzielaj nagany.
    8. Nie odpowiadaj, zanim nie wysłuchasz,
    a w środek mów nie wpadaj!

    1. Za JPGKiM spółke w której 100 % udziału ma gmina odpowiada burmistrz. I nic się nie zmienia. To że firma tonie to powszechnie wiadomo. To jest zasługa sprawujacych wladzę w gminie i JPGKiM.
     Ja nie będę płacił za śmieci po 30 złotych od osoby tylko dlatego że ktoś zaniedbał sprawę. Pierwsze musi się przyznać do błędu i poprosić ludzi o to żeby zgodzili sie na taką cenę.
     Skończyły się żarty.
     A teraz pudel niech napier na kolejna osobe. To właśnie w ich stylu.

     1. STARY TESTAMENT
      Mądrość Syracha
      Roztropne mówienie i milczenie
      5 Niejeden milczący został uznany za mądrego,
      a innego skutkiem wielomówstwa znienawidzono.
      6 Jeden milczy, bo nie wie, co odpowiedzieć,
      a drugi milczy, gdyż umie [czekać na] stosowną chwilę.
      7 Człowiek mądry milczeć będzie do chwili odpowiedniej,
      a chełpliwy i głupi ją lekceważy.
      8 Kto w mówieniu miarę przebiera, odrazę budzić będzie,
      a ten, co na wszystko sobie pozwala, popadnie w nienawiść.

 20. STARY TESTAMENT
  Mądrość Syracha
  Panuj nad językiem!
  Lepiej się potknąć na gruncie pod nogami niż o [wybryk] języka;
  tak więc na złych upadek przyjdzie prędko.
  19 Jak człowiek niemiły, tak opowiadanie w niestosownym czasie,
  będzie ono stale na ustach ludzi bez wychowania.
  20 Przysłowie [usłyszane] z ust głupiego będzie odrzucone,
  nie wypowie go bowiem w chwili stosownej.

 21. 30 zl? od osoby? burmistrz potrafi pomnozyc przez 7? Niech nie liczy że tyle zapłacę bo poprostu musiałaby moja rodzina głosem przymierac

 22. Szanowni mieszkańcy Gminy Jedlicze w dniu wczorajszym Radni otrzymali projekt uchwały odnośnie śmieci. Projekt pokazuje ze Burmistrz proponuje 30 złotych za segregowane i 60 niesegregowane. Każdy niech się odniesie do tej informacji czy to jest normalne? Mieszkańcy muszą z tym coś zrobić bo za niedługi czas będzie chciała by segregowane były po 50 złotych.

 23. Znajomy mi piwiedzialUważać co się mówi do kogo i na fejsie uważać co się pisze…

 24. Oddajcie Bogu co Boskie Cesarzowi co Cesarskie. Ochydą jest robienie polityki kosztem religii. Pokazujecie figurę kultu religijnego aby przy niej prowadzić manipulacje polityczne. Czy ktoś normalny mieszałby figurę Matki Boskiej z ścieciami? Potraficie jedynie pluć na ludzi którzy nie są tak obłudni jak wy. Ale co można powiedzieć o 13 stym apostole – jedynie srebrniki mu w głowie. Tu taka pobożność a obok jego speluny strach w nocy przejechać bo co nóż zamącony alkoholem małolat się pląta – i to jest ok.

  1. Ty jesteś obrońca tej która chce abyśmy płacili za śmieci po 30 złotych od osoby?

 25. Ona po skarbówce to wie jak kasę ściągnąć z mieszkańca. Chwali się że ściąga z Unii a tu chodzi o mieszkańca. Referendum i odwołać

  1. Gmina Jasło na same drogi ma w tym roku 5 pozytywnych wniosków dofinansowania i Burmistrz nie robi takiego zamieszania wokół własnej osoby jak to jest w Jedliczu, ludzie klękajcie bo pani jedzie.

 26. Czy wg Was ciężko jest przeprowadzić referendum i to jeszcze z rezultatem?

 27. I co na to Pani Zuzia, Sołtyska z Długiego, wicedzielnicowy, Pudel i jego wspólnik od spozywczaka? Tego chcieliście dla mieszkańców? Tego bronicie?

 28. Witam, myślę że Radni powinni poprzeć 30 złotych po tym jak ich potraktowali ci mieszkańcy co oddawali śmieci za 9 i 10 złotych.
  Oni walczą o jak najmniejsza kwotę a ludzie tego nie rozumieją i oddają jak im proponuje królowa. Wnet zapłacimy najwięcej w Polsce

 29. Ta śpiewaczka z Długiego i Zuzia mogą zapłacić nawet i 50zl jedna i druga ma kasę bo to radna i sołtys ale ludzi z Piotrowki ani z Dlugiego to nie stać na taką kwote jaką proponuje burmistrz

 30. Jestem też, tego zdania żeby radni poparli te 30 zł i mieszkańcy na czele z sołtyska z Długiego niech płacą jak za zboże.

 31. Dlaczego mam płacić 30 złotych za śmieci? to jakiś absurd inne gminy w których wujt potrafi zarządzać takich problemów nie ma

  1. Bo tam Burmistrz jest dla ludzi i umie zarządzać, a u nas dla swoich mianowanych pupili ot i wszystko. Ale że ludzie tego nie zrozumieli to jest najgorsze.

 32. Zamiast komunalka szukać kasy to oni podaja prywatne numery do wywozenia nieczystości

 33. Czy w Sejmie przejdą obowiązkowe badania psychiatryczne dla kandydatów na burmistrzów, wójtów?

 34. Burmistrz i cała rada powinni sie podać do dymisji. Musi nastąpic zresetowanie tego nie wydolnego systemu. Mam na myśli Władze.
  Trzeba pilnie ujawnić powiązania władzy z pudlem i inne. Atmosfera musi być oczyszczona.

 35. Dla mnie skandalem jest radny/radna ktory np od 30 lat sprawuje mandat i jeszcze na dodatek łączy to np z funkcją przewodniczącego lub sołtysa. Jak można ta długo cały czas np nie dac szansy młodym i jak niektórzy się komunikują wstyd i hańba

 36. Popieram Tych Radnych,którzy dostrzegają problemy calej gminy i wypowiadają się obiektywnie zmiana powinna nastąpić na stołku burmistrza i wówczas Wszyscy się dogadają

 37. Wszyscy do dymisji! popieram i jeszcze jedno cyt .telefony nie idom wielokrotnie naruszanie ustawę o j. polskim naruszano prawo ustanowione w tym względzie, o poprawności językowej i akcencie nie wspominam

 38. Radny może łączyć funkcję radnego z sołtysem. Nie ma kolizji prawnej.
  Po drugie mamy demkrację. Tą osobę wybrali mieszkańcy tak na funkcję radnego jak i na sołtysa. To mieszkańcy zdecydowali że tak będzie.
  Czy ci się to podoba czy nie to jest właśnie demokracja.
  Osobiście uważam, że w małych społecznościach nie ma potrzeby rozbijać obydwu funkcji. Mniejsze koszty.
  Zaś np. w mieście , u nas Jedlicze, Męcinka, Borek akurat radni łączą obydwie funkcje. Ale trzeba też jasno powiedzieć że kasę biora tylko jako radni !!! Nie prawdą jest że mają podwójnie płacone.
  Problem tkwi w głowie czyli głowa gminy jest nie trafiona. Trzeba wymienić burmistrza bo realnie patrząc wszystkie gminy od nas odjeżdżają. To, że pani Jolanta przechwala sie od paru lat to akurat nie świadczy że jest super. Jest bałagan. Mało środków unijnych, skłócone społeczeństwo, prawdziwy eksodus urzędników. Liczne konflikty z radą.I pracownicy którzy odeszli coraz śmielej mówią jak było.
  Lekarstwo ? Referendum i szybka zmiana burmistrza.

  1. Radni róbcie to referendum bo gmina tonie. Zaraz utonie w śmieciach .

 39. Nienawiść teraz panuje niszczenie jeden drugiego do ziemi chce ” wdeptac” trzeba uwazac

   1. Szpicli w Jedliczy nie brakuje na etatach jawnych i niejawnych konfidenci zarobic

 40. Czy opinia publiczna ma świadomość, że Rada ustalila stwki wywozu śmeici na 20 złotych od osoby? Burmistrz zaskarżyła tę decyzję do RIO i 30 czerwca ma być decyzja RIO. Po co zatem kolejna uchwała dzień przed decyzją, skoro jeszcze tamta może okazać się dobra?

  1. Czy Apokalipsa ma świadomość, że Rada nie może uchwalić stawek poniżej kosztów ich odbioru?.
   Uchwałę w tej sprawie należało podjąć po wcześniejszym rozeznaniu cen rynkowych w postępowaniu przetargowym. Podstawowym trybem postępowania w Prawie Zamówień Publicznych jest przetarg nieograniczony. Zamawiający podejmując decyzję o udzieleniu zamówienia in-house ( w tym wypadku JPGK Sp. z o.o.) powinien ocenić wpływ tego zamówienia na innych uczestników rynku, m.in. czy nie zakłóca ono konkurencji na danym rynku i nie skutkuje nadużyciem pozycji dominującej przez zamawiającego – będzie to miało szczególne znaczenie dla tych zamówień, w przypadku których będzie istniał rynek wykonawców zainteresowanych i zdolnych do realizacji danego zamówienia.

  2. Nie może okazać się dobra, bo podpisanie umowy o odbiór odpadów po stawkach, które nie wiadomo skąd wzięli Radni, skutkuje tym, że na koniec roku zabraknie środków na realizację takiej umowy, a to z kolei jest naruszeniem dyscypliny finansów publicznych! Innymi słowy Burmistrz najpierw musi zabezpieczyć pieniądze, a później je wydać, nie odwrotnie.

   1. Irenko nie do końca jest tak jak mówisz.
    Burmistrz powinna dbać o interes mieszkańców, to podstawa. W tym przypadku to burmistrz dba o interes spółki która jest fatalnie zarządzana. Prezes i Rada Nadzorcza powinni być szybko zwolnieni.
    Dlaczego burmistzr nie przyglądnie się działalności spółki ? Tak bezgranicznie wierzy tym ludziom ,którzy nie wiadomo w jaki sposób znaleźli się tu ? Prezes nie jest menagerem, nie jest powołany z konkursu. Szef rady nadzorczej z Warszawy cheche. Zastępca szef rady nadzorczej to pracownik krośnieńskiego MPGK, firmy konkurencyjnej.
    Trzeba ich dokładnie rozliczyć, a nie wierzyć w to co jej mówią. Ale kobieta skąd ma to wiedzieć jak ona nie ma pojęcia o ekonomii. To jest dramat

 41. Mnie interesuje Raport RIO z kontroli w urzedzie a śmieci powinny zostac na poziomie 16zl ludzie są tak skolowani że zaczynają wywozic w las

 42. Kontrowersyjne w branży odpadowej zamówienia in-house polegają na zlecaniu przez zamawiających (gminy) zamówień publicznych z obszaru gospodarki odpadami w niekonkurencyjnym trybie „z wolnej ręki” podmiotom (w uproszczeniu) przez nie kontrolowanym, czyli własnym spółkom komunalnym. Takie rozwiązanie uderza w przedsiębiorstwa prywatne, które mogłyby usługi odbioru i zagospodarowania świadczyć i ubiegać się o zlecenia na zasadach konkurencyjnych. Z tego też powodu dopuszczalność stosowania wspomnianego trybu uzależniona jest od spełnienia rygorystycznych przesłanek wymagających ich ścisłej interpretacji.

 43. Art. 67. Prawo Zamówień Publicznych
  Udzielenie zamówienia z wolnej ręki
  1. Zamawiający może udzielić zamówienia z wolnej ręki, jeżeli zachodzi co najmniej jedna z następujących okoliczności
  12) zamówienie udzielane jest przez zamawiającego, o którym mowa w art. 3 zakres podmiotowy ustawy ust. 1 pkt 1–3a, osobie prawnej, jeżeli spełnione są łącznie następujące warunki:
  a) zamawiający sprawuje nad tą osobą prawną kontrolę, odpowiadającą kontroli sprawowanej nad własnymi jednostkami, polegającą na dominującym wpływie na cele strategiczne oraz istotne decyzje dotyczące zarządzania sprawami tej osoby prawnej; warunek ten jest również spełniony, gdy kontrolę taką sprawuje inna osoba prawna kontrolowana przez zamawiającego w taki sam sposób,
  b) ponad 90% działalności kontrolowanej osoby prawnej dotyczy wykonywania zadań powierzonych jej przez zamawiającego sprawującego kontrolę lub przez inną osobę prawną, nad którą ten zamawiający sprawuje kontrolę, o której mowa w lit. a,

  Ad pkt 1 Zamawiający może udzielić zamówienia ale nie musi.
  Podstawowym trybem postępowania w PZP jest przetarg nieograniczony.

 44. Uczyć głupiego – to kleić skorupy
  lub budzić śpiącego z głębokiego snu.
  Nauczać głupiego – to jakby nauczać drzemiącego,
  który jeszcze w końcu zapyta: «A o co chodzi?»

 45. Dostali w czwartek moje zlecenie. W piątek śmieci zbierali ale moich nie wzięli bo niby zlecenia nie mieli. A co najlepsze to od sąsiadów których zlecenia w tym samym czasie były dostarczone śmieci zabrali. Dzwoniliśmy do nich mieli sprawdzić ale cisza. Dzwoniłem dzisiaj zlecenie mają i nie widzą problemu. Zrezygnowałem z tego zlecenia , szkoda z nimi w ogóle rozmawiać.

 46. Burmistrz musi dbać o interes mieszkańców a nie prezesa który nie liczy się z kosztami. Niech Pani burmistrz zacznie od weryfikacji kosztów funkcjonowania JPGKIM a szczególnie administracji, kosztów rady nadzorczej i gazy prezesa..

 47. Tak miało być szybko , a tu prosze bardzo. Roboty na budowie DPS stanęły a burmistrz chce wydlużyć czas realizacji do przyszłego roku. Tak sie jej śpieszyło, tak nalegała, tak straszyła utratą dofinansowania i karami .

 48. Bo szybko by się okazało że nie ma kim obłożyć DPS i jest to inwestycja na wyrost w naszej gminie czyli mniej potrzebna. Wydłużając termin i nie rozumiem dalej na co zmiana w budżecie czyli zaciągnięcie nowego zobowiązania na ten cel w 2021 roku. Znowu jakaś kombinacja , najpierw śmieci a potem zmęczenie Radnych i może przejdzie- stara taktyka.

  1. To jest po to żeby w budżecie na 2021 zablokować już w połowie tego roku pół miliona złotych.
   Jeżeli jakaś firma wygrała przetarg i podpisała umowę to tam na pewno są zapisy dotyczące nie terminowego wykonania prac.
   Pogonić burmistrza. Jej rządy to nic dobrego dla naszej gminy.

 49. Nasza gmina i my wychodzimy jak Zabłocki na mydle budowa w tym miejscu DPS to nieprzemyslana inwestycja warto zobaczyć jaki „komfort” będą mieli podopieczni.

 50. Zgadzam się z waszymi opiniami. Ta inwestycja to się nam czkawką odbije. Ciekaw jestem jaki będzie roczny koszt utrzymania tej placówki? Mocno na wyrost i na fali entuzjazmu podjęta decyzja. Zastanawiam się czy ten pomysł podparty był głębszą analizą czy to tylko realizacja chwytliwego hasła wyborczego…

   1. Komunalna to taka fajna nasza firma. I co wyście z nią zrobili?
    Zarząd komisaryczny stoi już w progu.

 51. Świadectwem waszego poziomu są wasze wypowiedzi. W dniu dzisiejszym trole tego niesmacznego portalu są ludźmi maoże nie młodymi ale samodzielnymi, oblepiającymi wszystko swoim śluzem jak ślimaki po obfitych opadach deszczu. Lezą wszędzie, wszędzie ten śluz. Ale czas biegnie. Lata uciekają. Szacun, jeśli Arbuzem, tudzież Armagedonem będzie miał się kto zaopiekować. A co jeśli ich bliscy zaniemogą wcześniej niż oni. Kto im pomoże. Skończą jak w Indiach na ulicy. Mali ludzie, zadufani w sobie bez wyobraźni – tylko oni mogą podważać potrzebę DPSÓW. Trole – STARZEJECIE się – z każdym dniem.

 52. Do Realista ten DPS w sam raz wybudujesz dla siebie i dla twojego alfasa tam będziecie mieć duzzzzzo czasu na knucie i kamerowanie ps.spacer będziecie mieć ograniczony

 53. Nie ma się co martwić o innych, bo takie kpiny i śmiechy, to potem na starość lubią się zemścić.. Bo w życiu różnie potem bywa,już nie tacy madrzy byli…….

 54. A głupi! a głupi! A głupi wy! – krzyczał Maciej Rózeczka z „Pana Tadeusza” na swych pobratymców, którzy nagle, pod wpływem demagogicznych argumentów, decydują się dokonać zajazdu na Soplicowo. Nie bez powodu ten cytat dziś mi się przypomniał.

 55. APOKALIPSA
  Wywołuję Cię do tablicy
  Brakuje mi Twojego ciętego języczka i wypowiedzi opłacanych przez Pana X -TW

 56. Tomuś idz juz spać. Jutro nowy dzień. Kogoś przysrasz. No idź.

 57. Kamerki kamerki kamerki tu i tam
  Ukryte przypięte niewidoczne esbeckie pluskwy kamerki kamerki tu i tam

  1. Idź się leczyć psycholku.
   Śmieci po 30 zł od łebka? Brawo Yola. Trzeba było dać 40.

 58. Co zrobi nasze słońce z tymi śmieciami po 30 złotych. Pewnie już duma w jaki sposób pudel ma powiedzieć że to niska cena bo mogło być po 50.

 59. Marzenia o lepszej przyszłości.
  Marzę, abyśmy mogli oddychać czystym powietrzem, a nie takim jak Nam się wmawia, że jest czyste. Aby każdy wdech nie wywoływał strachu o to co w powietrze dziś wyleciało ze „słynnego” komina spalarni. Marzę aby włodarze dobrze zarządzali powierzonym majątkiem i podległymi ludźmi, a nie wykorzystywali ich do ciągłych intryg i obrzucania błotem tych, którzy ośmielili się mieć inne zdanie. Piękna mowa już nikogo nie mami. „Mowa wasza niech będzie TAK , NIE, a wszystko inne od ZŁEGO pochodzi”.
  Teraz czas na czyny, abyśmy mogli obudzić się w lepszej rzeczywistości,. Abyśmy znów mogli mieć poczucie bezpieczeństwa.

  1. Piękne słowa, ale przy tej rządzącej sa nie do zrealizowania.
   Miłego dnia

Comments are closed.

Top