Jesteś tutaj
Strona główna > wydarzenia >

Radni Rady Miejskiej w Jedliczu uczcili 229 rocznicę Uchwalenia Konstytucji 3 maja

Grupa Radnych Rady Miejskiej w Jedliczu z Przewodniczącym RM Piotrem Woźniakiem na czele złożyła wiązankę kwiatów pod tablicą upamiętniającą fakt uchwalenia Konstytucji 3 maja.
W ograniczonych warunkach spowodowanych panującą pandemią koronawirusa oraz z przestrzeganiem zaleceń sanitarnych uczczono w tak skromny sposób to doniosłe wydarzenie
w historii naszego narodu.

 

Konstytucja przyjęta przez Sejm Rzeczypospolitej (nazwany później Wielkim) w dniu 3 maja 1791 roku w Warszawie była pierwszą w Europie i drugą w świecie nowoczesną konstytucją.
Twórcy konstytucji, czerpiąc inspirację z myśli politycznej i filozofii europejskiego oświecenia oraz amerykańskiej konstytucji uchwalonej w 1787 roku, uważali, że władza ma służyć dobru całego narodu, a nie jedynie interesom warstw uprzywilejowanych. Konstytucja miała zapoczątkować wprowadzanie kolejnych reform zmierzających do wzmocnienia państwa. Podjęte działania w
obronie zagrożonej przez sąsiadów Polski stanowią dzisiaj przykład odpowiedzialności świadomych przedstawicieli elit społeczeństwa. Ostateczny rozbiór Polski przez Austrię, Prusy i Rosję w 1795 roku doprowadził do utraty jej niepodległości. Współtwórcy Konstytucji 3 Maja, Ignacy Potocki i Hugo Kołłątaj po latach ocenili, że była „ostatnią wolą i testamentem gasnącej Ojczyzny”.

 

Obchody tradycji Konstytucji 3 maja były zakazane podczas rozbiorów Polski. Po odzyskaniu niepodległości po pierwszej wojnie światowej, rocznica Konstytucji 3 maja została uznana za święto narodowe w 1919 roku. Podczas okupacji niemieckiej i sowieckiej święto Konstytucji 3 Maja było zakazane. Po drugiej wojnie światowej komunistyczne władze w Warszawie zmierzały do likwidacji trzeciomajowych obchodów ze względu na odwoływanie się do tradycji niepodległości Polski oraz ich narodowo-katolicki charakter. Przeciwstawiano im i nagłaśniano propagandowo Święto Pracy. Przez wiele lat nie odbywały się państwowe uroczystości związane z rocznicą Konstytucji 3 maja, a wszelkie próby uczczenia święta kończyły się zazwyczaj zatrzymaniami i szykanami. W 1990 roku, po upadku komunizmu i odzyskaniu suwerenności przez Polskę, powrócono do przedwojennej tradycji i ponownie proklamowano dzień 3 maja świętem narodowym.

Ryszard Dziura

430 thoughts on “Radni Rady Miejskiej w Jedliczu uczcili 229 rocznicę Uchwalenia Konstytucji 3 maja

 1. Bardzo fajne zachowanie. Nie widze tylko Jolanty, ale ona chodzi własnymi ścieżkami.

 2. To Radni reprezentowali mieszkańców w tak ważnym dniu. Dziękujemy.

 3. Burmistrz który nie utożsamia sie z radą powinien odejść. to działanie szkodliwe dla gminy

 4. Ona prowadzi swoją, oddzielną, prywatną Gminę. I to nie jest nasza Gmina Jedlicze:)) Ma swoją Konstytucję 3 maja, swoje rocznice, swoje bukiety, swoją świtę (w porywach do 7 osób, albo mniej), swoje media. Po prostu swój świat. Swoje życie, kompletnie nie związane z Gminą Jedlicze, ani z ludźmi, ani koszeniem traw, ani z naprawą dróg, ani z budżetem, ani z takimi przyziemnymi duperelami.

 5. Zawsze uroczysta msza z okazji 3-Maja odbywała się o godzinie 11,00. dlatego uważam, że to właśnie o tej godzinie była oficjalna Msza Święta i składanie kwiatów.
  O godzinie 13,00 była też msza ale to dla tych którzy pewnie nie mogli być o 11,00.
  Radni brawo.

 6. Lekceważenie Radnych Rady Miejskiej przez p. Burmistrz jest dalece naganne i nieeleganckie. Takie zachowania niczego dobrego nie wróżą. Ludzie muszą się szanować wzajemnie. Jeśli mają inne zdanie w danej sprawie, to wystarczy rozmawiać, a nie ciągle pokazywać swoją wyższość i nieomylność.Burza mózgów wypracowywała wiele fantastycznych rozwiązań. Buta i pycha nie jest dobrym doradcą.

  1. bardzo się dziwię pani burmistrz że tak traktuje radnych. Jeszcze żeby ona sama była jakimś fachowcem to no można by było przymknąć ok. Ale burmistrz jedynie co jest to jest dobra aktorką. Wielu ludzi już się n niej poznało. Dużo gada i mało robi. Radni też ci z jej koitetu byli zaślepieni. dobrze że przynajmniej teraz ich oświeciło. I jeszcze na koniec śmię stwierdzić że ci którzy są teraz bardzo blisko burmistrza za chwile będą po drugiej stronie barykady. Najlepszym przykładem jest sytuacja sekretarza gminy.
   Nawet pseudo redaktor pudla otworzy oczy, Kwestia czasu.

 7. Epidemia koronawirusa sprawiła, że wiele firm walczy o przetrwanie i szuka oszczędności. Część przedsiębiorców stara się wysyłać pracowników na przymusowe urlopy, by w ten sposób zaoszczędzić. Nie jest to jednak zgodne z przepisami.

 8. Czy działka po dawnej targowicy ma już nowego własciciela ? na co wskazywałaby tabliczka ,,teren prywatny,, i słupki.

  1. Coś mi się wydaje że NIE . Parafianie muszą zostawiac samochody na urzedowym parkingu

   1. Dobry gospodarz mógłby brać za dzierżawę od gminy nadal z zastrzeżeniem sprzedaży gdyby znalazł się kupiec. Parafianie mogliby nadal tam parkować w niedzielę, ale wydaje mi się że ktoś w porozumieniu z właścicielem chce uderzyć w radnych za odmowę kupna za tak wysoką cenę.

    1. Akurat mieszkańcy w tej decyzji popierają radnych .
     O jakim ty mówisz dobrym gospodarzu ? Chyba nie o JU.
     GDZIE JEST SKARBNIK ?????

     1. Władzy kościelnej która nadal mogła dzierżawić plac w porozumieniu z gminą. Jestem raczej pewny że tego za tą kwotę nikt nie kupi. Lecz porozumienia nie było żeby Parafianie mogli psioczyć na Rade , komuś na tym zależy.

  2. Właścicielem działki była i jest Parafia w Jedliczu. Jest to teren prywatny, szkoda, że parafianie nie mogą tan parkować samochodów idąc do kościoła, jak kiedyś gdy teren ten dzierżawiła Gmina.

   1. No tak Gmina mogła nadal dzierżawić ten teren do czasu aż znajdzie się kupiec a parafianie tam parkować. Tak postępują dobrzy gospodarze.

 9. Gdzie jest Skarbnik i kto jest aktualnie prawnikiem Gminy Jedlicze? Konkretnie.

 10. Burmistrz powołał Zastępcę Kierownika Urzędu Stanu Cywilnego…..
  Ja piernicze ale news.

  1. A czy funkcyjne to z kieszeni Burmistrza czy mieszkańców? -Zwiera szeregi jakby coś, gdzieś lub jakieś W…..Y trzeba myśleć perspektywicznie .

  2. Nie umiała telefonów przełączać w sekretariacie, to została przeniesiona.

 11. Jolanta Urbanik pisze :
  Poddane dezynfekcji zostaną:
  – chodnik wokół budynku Urzędu Gminy Jedlicze wraz z wejściem głównym do Urzędu (barierki) oraz wejściem do Zespołu Ekonomiczno-Administracyjnego Szkół i Przedszkoli;
  – przystanki autobusowe: w Jedliczu – obok Urzędu, obok NZOZ „Medikor”, w Jaszczwi – obok Ośrodka Zdrowia;
  – SPG ZOZ: chodnik wejściowy, poręcze przy budynku oraz chodnik w kierunku Apteki w Jedliczu;
  – NZOZ „Medikor”: chodnik główny, poręcze, schody do budynku;
  – Ośrodek Zdrowia w Jaszczwi: pobocze, poręcze, schody wejściowe;
  – cmentarze komunalne – bramki, poręcze.

  A ja pytam co z przystankami po wioskach ? Dlaczego pozostałe chodniki nie zostaną zdezynfekowane ?

  1. Kobieto nie pisz co zostanie zdezynfekowane tylko bierz się do roboty i na bieżąco dezynfekujcie. Czy ktoś ma pojecie ?

 12. Nigdy ale to nigdy w dniu 3 maja zaden burmistrz nie składał kwiatow bez Radnych nawet bym nie uwierzyła do czego ta kobieta jest zdolna to brak wyobrazni szacunku do nas i do tego dnia.

  1. Bardzo prymitywne te jej poczynania. Malutka nie tylko posturą.

 13. a teraz bije się rękami i nogami, żeby do sesji nie dopuścić majowej, no jest wniosek o obniżenie jej pensji. Mamona najważniejsza.

 14. ja to proponuję żeby Rada upubliczniała korespondencję z p. Burmistrz. Ludziom by się oczy otworzyły co ona wyrabia, bo to chyba już czas. Przeciez to nie są tajne pisma. Jest namiastka tonu, w jakim odpowiada, chociażby na zapytania i interpelacje. Proszę sobie przeczytać odpowiedź na BIP do p. Kusiak albo p. Lisowskiego. Tak Burmistrz odnosi się do swoich, bądź co bądź, przełożonych.

 15. Ktoś kiedyś wspominał na tym forum o statucie GOK-u i sprawie nadzoru nad tą instytucją.
  Czy coś wiadomo więcej?
  Ktokolwiek, cokolwiek?

 16. Pani burmistrz czy te maseczki szyte przez panie były z atestem?

  1. 3 godzinny monolog jak zwykle pani Burmistrz a radni w maskach muszą tego wysłuchiwać, gdzie szacunek i bezpieczeństwo tak szeroko opisywanych przez Burmistrza .To są kpiny z Radnych. Panie Przewodniczący Rady przetrzyj pan oczy.

 17. Pani burmistrz nie jest sama to widać i dlaczego nie ma burmistrz maseczki ???

  1. Może siedzi z mężem lub współmieszkańcem a to jest dozwolone, chyba nie ma tam zastępcy?

 18. Jaka jest treść tego wniosku o obniżenie pensji Burmistrzowi? O jaką kwotę chodzi?

 19. Nic dobrego . Wredne czasy w Jedliczu. Rozgonić to towarzystwo.

 20. Za tą pracę i kłamstwa i nie realizowanie Uchwal Radnych – zmiana burmistrza a Uram powinna podziękować za patelnię😀😀😀nie wypowiadaj się Uram za wszystkich

  1. Pewnie netto. Ale JU pewnie będzie walczyć w sądzie o kasę. Ona nie odpuści.

 21. A to ona planuje do końca życia pracować w Gminie? Oszalała?

 22. Burmistrz co ty mówisz? Pracowników krytykowali? Ustąp i będzie ok inny burmistrz nie bedzie widzial pustki lecz pielna gminę

 23. A Basia miała pistolet przy skroni? Szok! Wszyscy mamy takie wrażenie. Basia….dałaś dupy!

  1. W mojej ocenie jak ktoś nabył prawa emerytalne to po co jeszcze pracuje przecież młodzi też chcą coś osiągnąć
   A po drugie ten drążący głos dziwne to wszystko

 24. ha ha ha to dlaczego plakalas? baniu nie kompromituj się przestań lamie Ci sie głos zdrowie tracisz i bronisz na siłę

 25. Pan wice teraz powinien sam zrezygnować z częsci swojej pensji. A nawet dopłacić Gminie, za to że siedzi i nic nie robi.

 26. Teraz czas na ucięcie diet radnym.
  Rozliczymy Was przy najbliższych wyborach.
  Piszę do Tvn-u, zobaczymy jak się będą nasi złotouści gospodarze będę przed Polską tłumaczyć.
  Powiem krótko : TO JEST SKANDAL .

 27. Do klakier-będziemy z radnymi i Tvn nagłośni jeszcze inne problemy mieszkańców z ktorymi sie borykają. czy złośliwość czy nieudolstwo w zarzadzeniu klakierka?

 28. W tego co wiem to pewna grupa młodych ludzi z naszej gminy chce stworzyć alternatywę dla skompromitowanych włodaży gminy.
  Dość kłótni i ciągłego przeciągania liny.
  Dość nieudolnych radnych.
  Czas tych ludzi minął i nie chcę ich więcej oglądać.
  Młodzi do boju, czas obalić leśnych dziadków.

   1. Masz rację a razem z nią świta radnych.
    Młodzi dla Jedlicza jestem bardzo zaciekawiona waszą inicjatywą.
    Oby wam się udało. Trzymam kciuki.

 29. Młodzi budować struktury i startować w przyszłych wyborach.

 30. Barbaro czy ty sobie zdajesz sprawę co ty dziś zrobiłaś ? Przypomnij sobie z co opowiadałaś . Człowieku brzydze się takimi.

 31. Nasi Radni to takie „Ostre Cienie Mgły”.
  Totalna porażka:-)

  1. Zrobili dobra robotę. Sesja obnażyła kompetencje kierownika GOPS. Zastępca fatalnie. Sekretarz – z takim człowiekiem w góry się nie idzie.

 32. Jedno co mogę stwierdzić po obejrzeniu dzisiejszej sesji to to, że ta rada jest DZIURAWA jak ser szwajcarski.

 33. Pan Filip nie ma zielonego pojecia o samorządzie a dziś sie wypowiada na tematy samorzadowe.
  Nawet z kartki nie mógł przeczytać

 34. Przeczytać to nie mógł Radny Tomasz nawias otwarty nawias zamknięty dostał gotowca a czytać nie potrafi. Porażka mój 5 letni wnuk lepiej czyta chwała że mamy takich oczytanych ludzi

  1. Co tam radny . Zastępca jak dukał z kartki. Poza tym brak elementarnej wiedzy. Źle to widze.
   Burmistrzowi obniżyli kase i dobrze. Nie zasługuje nawet na to co ma.

 35. Mógłby ktoś strescic co ta Korzeniowska odstawiła i generalnie co się działo pod koniec? Bo jak rozumiem wynagrodzenie w końcu jej obcięli.

  1. Korzeniowska to bez komentarza. Wystawiła radnych. Podobno sama do nich wydzwaniała prosząc o interwencje a dziś he he he. Na miejsc pani burmistrz to bym się bał z nią pracować. W taki sposób to może każdego .Co za człowiek ?

   1. W moim przekonaniu jeśli dwie strony nie potrafią od tak długiego czasu się dogadać to powinni zrezygnować zarówno Pani Burmistrz jak i Rada.
    Tworzymy nową młodą jakość dla naszej Gminy.
    Chcemy aby młodzi, ambitni ludzie nie zniszczeni przez politykę naprawili to co Ci ludzie zniszczyli przez swoje chore ambicję.
    Jedno co możemy obiecać to ,że w naszych kręgach nie bedzie ludzi, którzy od dłuższego czasu kompromitują nas mieszkańców oraz naszą Gminę.
    Nie będzie też tych, którzy robili to w poprzednich kadencjach.
    Nowa jakość dla nowej Gminy.
    Czas start.
    Pozdrawiamy:-)

    1. Wy Tomus to sobie możecie. Takie watazki to do łopaty a nie rządzenia.

    2. Już na samym starcie za dużo buty i obietnic uczciwości. Jak pokazuje życie w miarę jedzenia apetyt rośnie a władza rozum odbiera .Życzę powodzenia , może nowe wybory coś wyjaśnią ludzie swój rozum mają.

 36. Pani Korzeniowska chyba nie prześpi spokojnie tej nocy. Po tym co zrobiła to będą się jej śniły same koszmary.

 37. Ta pan kierownik z GOPS to jakaś nowa? Nic się nie orientuje. Chyba przykro jej ze tak kiepsko wypadła. Ja jej nie żałuję bo była butna do radnych. Poza tym głos ma ładny. Twarzy nie widać.
  No i nie wiedziała ilu ma pracowników. To już szczyt wszystkiego.

  1. Kogo pytasz samego siebie? Bo z treści wynika, że jesteś dobrze zorientowany.

 38. Skoro prosiła radnych o obronę to na sesji prawie z płaczem zaprzeczała czy była może zastraszana? Jej głos świadczył że mówiła z wielkim trudem

 39. Basiu miłego dnia po wczorajszej sesji.
  Dobrej kawki z szefowa. Jesteś tak lojalna 😊

 40. Pani Basia jak w Uchu Prezesa porostawiała radnych po kątach. Dziura mało się mię przewrócił:-)

  1. Nie znasz kulis. Ja na miejscu burmistrz szybko bym się z nią rozstał.

  2. Basia, to sama siebie postawiła do kąta. Kto się teraz do niej odezwie? Ani pracownik, ani radny, ani ludzie, ani ta cała burmistrz. Sama sobie strzeliła w kolano, a rykoszetem wszstkim co jej dobrze zyczyli w plecy. Wstyd.

 41. Wiersz nie jest mojego autorstwa, ale jest doskonały. Nie wiem kto jest autorem, dlategiego bez konsultacji, ale z należytą estymą i radością upibliczniam to dzieło satyryczne.

  Spóźniony Słowik”

  Płacze Pani Słowikowa,
  pod lasem w Grabinach,
  że już prawie jedenasta,
  a Słowika nie ma …

  Taki rano był wesoły,
  i tryskał humorem,
  przy śniadaniu zwał się nawet
  śledczym redaktorem.

  To robienie zdjęć zza węgła
  zapewne go zgubi,
  a on na to: – Kochanie,
  szefowa to lubi.

  A może coś się stało,
  może go napadli
  czarne włoski wyskubali
  i aparat skradli.

  Albo go zawlekli
  gdzieś w głuchy zakątek …
  włosy – głupstwo, bo odrosną,
  lecz zdjęcia – majątek.

  To na pewno grupa radnych,
  którym chciał przysolić,
  za ostatnie artykuły
  mogą mu wpierd…

  Chyba zadzwonię do burmistrz,
  ona dużo może,
  tyle lat jej w dupę właził,
  chyba mu pomoże …

  A tymczasem, Słowik we drzwiach:
  – wybacz moje złoto,
  tak nachlałem się w Piotrówce,
  żem wrócił piechotą.

 42. BASIU NIE PRZEJMUJ SIĘ, JESTESMY Z TOBĄ:-)
  POSTĄPIŁAŚ TAK JAK PODPOWIADAŁO CI SUMIENIE I NIKT NIE MOZE TEGO OCENIAĆ.
  POWIEM CI TYLKO, ŻE JA JESTEM Z CIEBIE DUMNA.
  DODAM JESZCZE, ŻE NIEKTÓRE UWAGI RADNEGO DZIURY NA POZIOMIE WIĘZIENNEJ GRYPSERKI.

  1. ” podpowiadało jej sumienie ” Właśnie wyszło jakie ma sumienie.
   Basia dobrze wie jak było. Basia z sumieniem na bakier.
   Jak szefowa dowie się co Basia to jej szczena opadnie.

   1. To żądza pieniądza niektórym pracownikom Gminy rozum i odrobinę ludzkiej godności zabrało. Ten wirus to może bozia zesłała dla opamiętania się . Ale jak widać po wczorajszej sesji to tylko zakłamanie fałsz i obłuda , ale takie postępowanie ma krótkie nogi. Myślę że koszmary powinny po wczorajszym zachowaniu dręczyć tak poważaną osobę .

    1. Z koszmarami to może przesadziłem, przepraszam ale sumienie to pewno tak. Ktoś kogo dobrze znam nie spał całą noc bo się takiego obrotu sprawy nie spodziewał.

 43. Burmistrzyni na smutną nie wyglądała, może nawet na zadowoloną, ze jej pensję zmijszono. Teraz będzie mogła udowodnić, że mieszkańcy są najważniejsi i praca. Nie wiem po co o to wynagrodzenie walczyli Sekretarz i zastępca. Im przecież nic nie zabrali:)) A Jola neich robi swoje, bo przeciez kasa nie ejst dla niej ważna. Rozumiem, że nie zamierza się odwoływać od decyzji RM, że nie pójdzie do sądu, bo wtedy straciłaby całą radośc służenia mieszkańcom do grobwej deski, jak zapowiedziała:)) Głupio tylko, że Sekretarz i wice mają większe pensje od szefa. Ale to już ich problem jak to rozwiążą. Są przeciez jedną, wielką, patologiczną rodziną :))

 44. Oj, coś czuję, że radnym odbije się to czkawką.
  Najwięcej straci klawisz, który jest twarzą tego całego cyrku.

 45. Mamy prawo oceniać niekompetencję i nieudolność oraz wyciągać wnioski
  Wczoraj nastąpiło obnażenie w sprawie GOPS-u A co że statutem GOK-u radni zauważyli w uzasadnieniu, że brak konkursu to zaniechanie

  1. Muszą dobrać się do dupy tym co nie wiedzą nawet tego ilu mają pracowników.

 46. Barbara dobrze wie że byt jej siostry w UG jest od niej uzależniony. Gdyby wczoraj zachowała sie inaczej to dziś obydwie były by na chorobowym.
  Trzeba jasno powiedzieć , że stanowisko kierownika jednego z referatów jest obsadzone przez siostrę sekretarz.
  Widać jakie są powiazania tej całej grupki.
  Kierownik GOPS to synowa Jerzyka.
  Czy to nie jest przykład na nepotyzm ?

  1. Dobrze by było żeby ci ludzie posiadali chociaż odpowiednie wykształcenie i kompetencje a tu licealista i jeszcze często powoływany do komisji przetargowej w sprawach inwestycyjnych to jest fachowiec znawca zagadnień.

 47. „System generuje sprawozdanie” a te tabelki puste po co? „System generuje sprawozdanie”. „Dziękuję pracownikom urzędu i jednostek za poświęcenie, to są prawdziwi fachowcy”.

 48. Radny należy odpowiadać z szacunkiem, pokorą, merytorycznie z wysoką kompetencją
  Tyle się mówi o wypełnieniu w Polsce NEPOTYZMU, układu, układzików, niekompetencji

 49. Pani Barbaro mieszkańcy murem za Panią.
  Pokazała im Pani gdzie taki zimują:-)

  1. Mój wiek mówi mi że tu ktoś komuś podsuną świnię, zmusił do pewnych zachowań. Znam życie, ludzie chorzy na władzę totalną chciwcy pieniądza posuną się do niewyobrażalnych czynów zachowań i świństw. To kiedyś ujrzy światło dnia.

 50. Na miejscu Pani Burmistrz poszedłbym z tym do sądu i uwierzcie mi, że by wygrała.
  Wiem bo zajmuję się takimi sprawami na codzień.

  1. Ale po co on ma iść do sądu. Jej nie zalezy na kasie. Ona, jak każdy stachanowiec, bo się za takiego uważa, zapierdala dla samego opowiadania, ze zapierdala. Zresztą wszystkiego jej nie zabrali. M ateraz taką pensję jaką powinna niec za pracę w urzędzie. Najwyżej nie pojedzie na jakieś wystawy gołębi do Korczyny. W domu w sobote i niedzielę posiedzi. Uważam, że tylko jej przysługę zrobili. Może nauczy się gotować. Babkę ziemniaczaną na początek. Formę do babki już ma. Kiedys mi zabrała moją glinianą i do dziś nie oddała:)) 3 lata:)) Ale niech tam. Ku chwale ojczyzny!

   1. Po to, żeby pokazać mieszkańcom, że zarzuty kierowane w stosunku do jej osoby są głupie i bez podstawne.
    Po to aby pokazać co Ci Radni mają w głowach.
    Przecież nie musi sądzić się o pieniądze tylko o sprawiedliwość.
    To jest moje zdanie i chętnie jej w tym pomogę.

    1. To którą z kolei kancelarią, doradca, pomagierem na usługach JU będziesz? jaki zarzut jest głupi? Ten z raportów RIO? Nieściąganie podatków półmilionowych? A to, że któs subiektywnie wspomniał, że impertynentnie się zwraca do ludzi, to zapewne miał do tego prawo. Uwaga natury obyczalowej i kulturowej, nie prawnej. Z takimi się po sadach nie hula. No chyba, że chcesz Pani Urbanik pomóc w dotarciu do konfesjonału i w szczerej spowiedzi.

 51. Jolu nie pisz tu, bo wszyscy wiedza że to Ty. Wiesz że kończy się Twój czas. Jeszcze chwila i koniec. Jakoś dziwnie wczoraj brzmiało jak powiedziałaś, ja do końca życia będę pracować dla dobra Gminy. Moim zdaniem ty już za długo pracujesz na rzecz naszej Gminy. Zbliża się małymi kroczkami czas na głosowania nad twoimi osiągnięciami. Czas pokaże swoje.

 52. Wczoraj byliśmy świadkami reinkarnacji pani sekretarz. Ogromna przemiana.
  Pani Sekretarz jest pani wielka. Tylko kameleon jest lepszy.

 53. Powtórzę! Pani Barbaro większość mieszkańców gminy jest po Pani stronie.
  Dziękujemy za odwagę.

  1. Ale, że po jakiej? Jaka to strona? Bo ja ci gwarantuję, że większość gminy to nie wiem, ale więszość jej znajomych ma ją za chciwą cwaniarę, albo za zastraszoną idiotkę. To za czym tu stać? A to co do niej mówią, to jedno. Więcej prawdy raczej za plecami teraz o BK. Słabo widzę jej relacje z ludźmi od wczoraj

   1. Ciekawa jestem jak spojrzy oczy tym z którymi miała ostatnio tyle kontaktów. Co się z nia stało ? Amnezji nagle ostała ?

 54. Prosze powiedzieć radnemu z Potoka, że referując przygotowane mu wystąpienie nie czyta się nawiasów;-)
  Wstawiłbym emotkę jak łapię się za głowę ale nie umiem:-(

  1. Może pisał w domu i przejety chciał dokładnie odczytać. to prosty chłop

  1. Już późne popołudnie a ludzie dalej komentują wczorajszą sesję.
   Zwracają uwagę na lekceważący ton burmistrza w stosunku do radnych. Bardzo brzydkie zachowanie.
   Kolejna sprawa to ton jakim zwracała się do radnych ta nowa kierownik od opieki społecznej. Karygodne.
   Chwalą obniżenie kasy dla Urbanikowej. Gmina w zastoju. nic wielkiego się nie robi.
   Występ Sekretarza przebija wszystko. lekcja moralności w praktyce.

 55. Drodzy Mieszkańcy Gmina Jedlicze ! 🙂 Tym razem nie wiem jak wam to powiedzieć ….Jest źle. Wstyd opowiada Tmasz S. ……
  Panie T. Pierwsze zdanie i byk !!!
  Pytanie do pana : jak to jest z tym wyższym wykształceniem.

  1. Kogo pyta pan? o dyr. GOK czy o panią GOPS-u błysnęła wczoraj inteligencją i wiadomościami jak Teściu wykształceniem. To te obiecywane wyższe standardy pani Burmistrz w mianowaniach bez konkursów . Co dalej?????

 56. Ten portal powinien się nazywać jedlicze.ogry i intelegenty 😉

  1. Kuguar kiepski jesteś.
   Osobiście nie interesuje mnie ta wasza wojenka ale w głowie mi się nie mieści że osoba ze ścisłego zarządu może sie tak zachować.

 57. Kiedy odbędzie się transparentny konkurs na stanowisko dyr GOK i konkurs na stanowisko kier. GOPS?
  Ilu jest pracowników zatrudnionych w GOPS?

 58. Radny Dziura zaprasza Panią Burmistrz do Rady, że tam u nich wszystko zgodnie z procedurami i bezpiecznie. A w pierwszym rzędzie chłop bez maseczki siedzi. Czy to nie jest kuriozalne?
  Jak to się do słów złotoustnej radnej z Borku, że rada polityki nie uprawia ?

  1. Faktycznie debil, ren radny bez maseczki. Akurat tak się skłaa, ze był to przydupas Jolanty , radny Krajewski, ktory…glosował przeciwko pbniżeniu wynagrodzenia Jolki. Faktycznie głupi chłop.

  2. A Burmistrz schowany w gabinecie w trosce o Radnych nie prowadzi w sumie prawie 5ipół godzinnego nic nie wnoszącego poza własnym promowaniem dialogu. To są dopiero procedury przeciw wirusowe. W sumie 10 godzin w maskach a pani w gabinecie niczym nie przejęta. BRAWO tj. ta troska o zdrowie ale czyje tylko swoje.

 59. Ja mam małą prośbę do radnych. Przestańcie kompromitować swoimi wypowiedziami mieszkańców, którzy was wybrali!

  1. Lepiej poproś swoją mocodawczynie niech nie kompromituje całej gminy w oczach całej Polski. Ludzie z Polski oglądają ten cyrk i rece załamują. Współczuja radnym.

 60. Nareszcie radni obniżyli wynagrodzenie naszej pani. Szkoda że tak późno.
  Gmina stoi w rozwoju. Propaganda nic nie zdziała. Trzeba skończyć z tym dziadostwem.

 61. Bardzo dobrze ze uwalili jej wynagrodzenie za to niszczenie Gminy niszczenie ludzi itp ile pieniędzy zmarnowała, syf w całej gminie, krzaki wycięte parę miesięcy temu do tej pory leżą i zarastaja trawa, dzienny dom w Żarnowcu tak się podniecala ohoho co to nie będzie dwa lata już stoi bez używania i niszczeje wywalenie pieniędzy teraz DPS KTO TO WIDZIAŁ aby z chodnika zaglądać do pokoju chyba że se tam zwoła cała rodzinkę i reszta wstępu miała nie będzie. Wystarczyło posłuchaj 13 stron uwag i na pewno to nie wszystko taki gospodarz powinien pójść siedzieć

 62. Radni podajcie do publicznej wiadomości uzasadnienie do uchwały o obniżeniu wynagrodzenia. Niech mieszkancy czytają

 63. Po tym wczorajszym kabarecie juz wiem z kim lepiej nie rozmawiać bo może wywinąć numer.

 64. Dla Zuzi i Yolandy polecam zapoznanie się z art na terazkrosno opisujacym budowę Domu Kultury w Rymanowie.
  Blisko 11 mln zł kosztowała budowa nowego budynku Gminnego Ośrodka Kultury w Rymanowie
  Niech obydwie panie nie udowadniają jak to spektakularnie rozwija się gmina Jedlicze. Czy to taki obiekt chciałyscie panie łącznie z Sekretarzem posadowić na byłej targowicy ? Może wybierzcie się na wycieczkę do Rymanowa to wam pokażą jak to ma wyglądać.

 65. Dzisiaj Pani Kidawa- Błońska wskazała drogę Pani Burmistrz- rezygnację. W 2014 roku wybraliśmy panią burmistrz, bo mieliśmy dość poprzedniego burmistrza. W 2018 wybrano panią burmistrz, bo udała się pewnemu redaktorzynie skojarzyć głównego kontrkandydata z poprzednim burmistrzem. Pani burmistrz miała bardzo proste zadanie by zostać zapamiętaną jako dobry burmistrz- nie powielać metody poprzedniego burmistrza, czyli złośliwości. Pani niestety przebiła poprzednika w złośliwości i to nie tak jak on, że po 4 kadencjach wszyscy mieli go dość, a zrobiła to po roku drugiej kadencji! Przed wyborami w 2014 roku pewien portal z pewnym redaktorzyną naczelnym bardzo długo publikował artykuły przychylne ZS, praktycznie do momentu, gdy na portalach sondaże zaczęły wskazywać JU jako zwycięzcę. Jakże szybko zmienił front!

  1. Bredzisz jak opentana. Siedź w tej dziurze moncicielu i nie skłócaj ludzi. Mendo jedna. Natychmiast trzeba ją usunąć bo gmina tonie.

 66. Dla Zuzi i Yolandy polecam zapoznanie się z art na terazkrosno opisujacym budowę Domu Kultury w Rymanowie.
  Blisko 11 mln zł kosztowała budowa nowego budynku Gminnego Ośrodka Kultury w Rymanowie
  Niech obydwie panie nie udowadniają jak to spektakularnie rozwija się gmina Jedlicze. Czy to taki obiekt chciałyscie panie łącznie z Sekretarzem posadowić na byłej targowicy ? Może wybierzcie się na wycieczkę do Rymanowa to wam pokażą jak to ma wyglądać.

 67. Spóźniony Słowik”

  Płacze Pani Słowikowa,
  pod lasem w Grabinach,
  że już prawie jedenasta,
  a Słowika nie ma …

  Taki rano był wesoły,
  i tryskał humorem,
  przy śniadaniu zwał się nawet
  śledczym redaktorem.

  To robienie zdjęć zza węgła
  zapewne go zgubi,
  a on na to: – Kochanie,
  szefowa to lubi.

  A może coś się stało,
  może go napadli
  czarne włoski wyskubali
  i aparat skradli.

  Albo go zawlekli
  gdzieś w głuchy zakątek …
  włosy – głupstwo, bo odrosną,
  lecz zdjęcia – majątek.

  To na pewno grupa radnych,
  którym chciał przysolić,
  za ostatnie artykuły
  mogą mu wpierd…

  Chyba zadzwonię do burmistrz,
  ona dużo może,
  tyle lat jej w dupę właził,
  chyba mu pomoże …

  A tymczasem, Słowik we drzwiach:
  – wybacz moje złoto,
  tak nachlałem się w Piotrówce,
  żem wrócił piechotą.

 68. Podobno mamy spektakularny rozwój gminy. W takim razie zapraszamy panią burmistrz z naszą radną Ginalską na ulice równoległą do Cichej.
  Nie zapomnijcie przyjść w gumowcach.

 69. Czytajcie bloga to kwintesencja teatru który się rozegrał w Ratuszu w dniu 14.05. 2020 roku.

  1. Wreszcie poszli po rozum do głowy, i przejrzeli na oczy, ale oczywiście i jak zwykle nie wszyscy!!!!

 70. No dowalił Pudel swojemu radnemu. Napisął taki artykuł, jakby winą przewodniczącego rady było to, że radny z Żarnowca siedział bez maski. Ale żeś przywalił….Nawet ja wiem, że Radny bez maski może chodzić, bo…płuca nie ma. Wstydź się Pudel! Brudy się ciebie czepiają za każdym słowem plugawym, jakie wychodzi z ciebie. Dziadostwo, dziadostwo i jeszcze raz dziadostwo. Nawet w swoich walisz, a przecież ten radny bez maski wierny bezmyślnie, jak Sekretarz. Bez zasad, bez rozumu.

 71. To jest facet bez jakichkolwiek zasad. Działa jak by na zlecenie.
  Czepiać się gościa który ledwo z życiem uszedł to juz może tylko on.
  Jest jeszcze młodym człowiekiem i nie wiadomo co go jeszcze spotka. Oby drań nie musiał walczyć o każdy oddech.

 72. Rada miała prerogatywe obniżyć i obniżyła
  A poza tym co mnie interesuje czyjś stan zdrowia lub choroby co mnie to interesuje

 73. Pudel wymyślił genialny patent. Polega on na tym że jak pod artykułem dasz łapke np. CZERWONĄ to automatycznie dodaje się łapka ZIELONA.
  Chlopisko super wiarygodny.

  1. Albo już głosowałeś na ten artykuł lub 2 łapki po drugiej stronie Musi chłop się czymś pochwalić mocodawczyni jak duże jest zainteresowanie jego portalem i poparciem wpisów,

 74. Jak można wypowiadac się na temat radnego który nie miał maseczki nie wiedząc z jakiego powodu.Jak dlugo będzie pudel obrażał upakarzał ludzi i radnych?kiedy otrzymamy odpowiedzi na pytania Radnych?

 75. To najgorsza podłość dręczyć i pastwić się nad kimś kto jest w niepełnym zdrowiu, wykorzystywać fakt ,że walczy z chorobą , ma problemy zdrowotne – ohyda ohyda ohyda ! ekipa z rynku ma to we krwi

  1. Może znów bedą głosić że ten pan udawał chorobe. To stary numer tej pani.

 76. Radny nie ma obowiązku tłumaczyć się przed pudlem dlaczego nie nosi maseczki wstyd wstyd żeby takie rzeczy pozwolić wypisywać i za to mu jeszcze płacić

 77. Wspaniała prezentacja pontyfikatu Jana Pawła II.
  Za tydzień też się wybiorę.

 78. Przez weekend pooglądałem sesje w różnych gminach. Wszędzie gidzie tylko widziałem, a było to sporo gmin, podczas obrad na sali z radnymi zawsze by wojt czy burmistrz.
  To tylko u nas robi się takie cyrki. Ja nie chce żeby moa gmina rządził ktos kto się tak zachowuje. Radni zróbcie referendum i odwołajcie burmistrza. Tak dalej być nie moze.

 79. Kraków: Tajemnicze umowy urzędu. Magistrat ma problem z ujawnieniem dokumentów .
  A jak to jest w Jedliczu ?

 80. U nas jest Burmistrz nadzwyczajny , to i obrady toczy z piedestału. Mus różnic się od innych GMIN!!!

  1. Dziękuje za taką nadzwyczajność. Może lepiej by było gdyby była po prostu zwyczajna.
   jej działania prowadzą do katastrofy pod względem rozwoju gminy. od 5 lat prawie ni się nie robi. Żlobek wpierniczony w ogród przedszkolny, DPS nad skarpą i co więcej ?

   1. Gdyby siedziała razem z radnymi to musiała by maskę założyć ,i jak tu wtedy podziwiać jej urodę i wdzięk. Pospólstwo niech siedzi sobie samo 10 godzin w maskach.

 81. A ja tu słyszę na mieście, że rodzina zabrała klamoty pani Skarbnik z biurka w UG. Czy to może oznaczać arivederci praszczaj? Jezeli tak, to musiała dobrze dostac w pienał, skoro sama nie przyszła po rzeczy. Ale szacun dla Skarbnik, bo więcej honoru ma od …niektórych.

  1. Znając życie i pudel jak nie dostanie gratyfikacji a rada dopilnuje złożonych zapytań wielka przyjazń tryśnie .tak pomału pani zostanie z kilkoma najwierniejszymi,: czyli mierny ale wierny.

 82. Dziś redaktor śledczy się nie spisał. Na pogrzebie wielki orędownik prawa, paradował bez maseczki jak to wygląda, tylu ludzi a on bez maseczki. Za to wielka pani królowa ratusza zabezpieczona po same uszy, maseczka, rękawiczki, może i kombinezon ochronny miała pod ubraniem.

 83. Patrząc na redaktora pudla to jedno się nasuwa kawał ……….

 84. Czy to prawda że ten z kamerką śledczy był na pogrzebie z kamerka i był bez maseczki??? może na tym portaliku znów będzie wysmiewał ludzi?

  1. Już na pogrzebie mówili że jakas menda stoi z boku i obserwuje na dodatek bez maseczki. Nie wiecie kto to był ?

 85. Mendą to jesteś Ty.
  Nawet takiego dnia nie potrafisz uszanować.

 86. Nigdy w naszej gminie nie dla esneckichh metod ukrytch przypietych mikro kamerek dyktafony donosów nigdy!

  1. Nigdy, a to przenigdy. Jak mógł łazić po cmentarzu bez maski. Gdzie miał ten aparat i aparaturkę. stosuje sbeckie metody. Ksiadz mógł go pokropisc swięconą wodą.

 87. Piersze chciał p.Krystyne wywalić z zarządu osiedla a teraz ….. a pfuj.

  1. Przygotowuje sobie grunt na wszelki wypadek jak go pani kopnie w D…e W zależności od sytuacji może to nastąpić już w nie tak odległym czasie. Myślę że to mu to nic nie da. Wszyscy go dobrze znają.

 88. Czy są takie osoby są maja kamerki mikro mini przyjęte? Oraz dyktafony cyfrowe żeby mieć dowód i czy to psychoza?

 89. Konstruować to ty sobie możesz heehe,coś gość chciałeś pokazać,poucz się jeszcze

 90. Wczoraj na pogrzebie oczywiście wielki czarny łeb bez maseczki. Pani do radnych nie zeszła na salę gdzie było 14 osób a w taki tłum poszła.

 91. Ten sledczy z czarnym łbem co kompromituje na zlecenie co gnoił p Kryske smiał iść na pogrzeb?

 92. To ten co przy wyborach Zarządu Osiedla Jedlicze Centrum rozdawał karteczki z nazwiskami na kogo mieszkancy mają głosować ?
  Przecież wiecie kto za tym stoi. Rozwalic ten układ !!!!!

 93. Z wielka estymą a wręcz egzemą oczekuję na publikację ostatniego nagrania z sesji. Jednakowoż nie ma

 94. Do Apokalipsy: Ja mam do Ciebie takie zapytanie:co Ty z tego masz?co Ty masz z tego pisania i pisania co Ty z tego masz?

  1. Retoryczne pytanie głupca.
   Takie pytanie to mogłaś zadawać w PRL-u. Nie wiesz , że dziś jest demokracja i wolność słowa. Rozumie że jest ci nie narękę to że ktokolwiek ktoś coś napisze innego niż ten twój pudel, ale wyobraź sobie że w XXI wieku MOŻNA !

 95. Do Barbary K. „Czasem trzeba umieć przebaczać, choć serce krwawi, czasem trzeba widzieć słońce, choć wokół szaleje burza z piorunami”
  Che che. takim dwulicowca nie przebacza się

 96. Jolu to nie twoje obszary i klimaty by tu bywać i pisać. Spadaj! Ty zamiast krwawić wypociny na J24 weź się do roboty i przemyśl co do tej pory zrobiłaś odnośnie swojego wizerunku. Pewnie dziś siedzisz i jeszcze pracujesz z dziennikarzyną śledczym co zmienić lub dopisać. Oj żal mi ciebie, ty taka biedna i chyba na dodatek chora.

  1. Tak, tak to sbeckie metody. Gdzie byliście szkoleni? Czarny łeb też przeszedł szkolenie.

 97. Nic się tu nie zmieni chyba, że piorun jasnisty pier…lnie w te durne łby. Już patrzeć na to nie można.

 98. 3 godz 40 minuta. Wypowiedź p. Wenencji. Cała prawda o podziemiu. Głupimi art na Pudlu właśnie taką wypowiedź chce się zakrzyczeć. Ale się nie uda.

 99. Ja pierdykam. To ona ten sposób ? To wszystko tak załatwia ? po co jej plany rozwoju, po co jej strategie. Wystarczy że ktoś jest grzeczny i miły., o i uległy 🙂 che che che
  REFERENDUM !!!!!!!

 100. Jakaś poirytowana pierniczy na pudlu o radnej z Borku. Zastawiam się czy ta poirytowana nie zastanowiła sie nad tym co powiedziała radna z Borku. Bo jeżeli to prawda co powiedziała to poirytowana w takich sytuacjach sprawa co najmniej dla Reportera , prawdziwego reportera.
  Żeby burmistrz w ten sposób do kogokolwiek ? Prokurator !!

  1. Na pudlu straszą wyborami Radnych ,im się wydaje że im się uda zmienić Rade i pozostawić tego samego Burmistrza . Otóż panowie i panie to tylko Wasze marzenie. Wybory tak ale Rady i Burmistrza .

   1. :))) Tak. I Jolanta wskaże nowych radnych sama:)) pudla, groszka i inne fasolki i baciuszki.

 101. Już się szykują na Panią Wenę. Poirytowana …Pudel wściekły, a nie poirytowana.

 102. Jakie nadrania czy CYFROWE? Takie trudno podważyć
  Potajemne nadrania

 103. Jak się joli marzy odwołanie rady to niech sobie marzy. nikt nikomu nie zabronił marzyć.
  Ale jak trzeba będzie to burmistrza odwołamy, my mieszkańcy. A wiecie dlaczego ? Bo jest kiepskim gospodarzem a na dodatek obstawia się takimi jak pudel.

 104. no to pudel odpalił petarde. Mało gołębie z dachu nie pospadały. Jeszcze podpisuje redaktor naczelny. powinno być redaktor naczelna .

 105. Pudel publikuje a ja chce powiedzieć że pani Sekretarz chyba dostała amnezji . Możecie pisać co chcecie ale fakty są zupełnie inne. Wszyscy wiedza jaka jest prawda i nie pogrążajcie tej sekretarz.

 106. Mam pytanie do matki pudla. Czy jako dziecko nie miał problemów emocjonalnych, czy nie był bity, czy nie był przestraszony. Czy korzystał z pomocy psychologa, psychiatry?

  1. Ja pamiętam jak w poprzedniej kadencji ,tj.6 lat temu PUDEL przyszedł głosować z rodziną jakie robili zamieszanie . Każdy miał robione zdjęcie jak wrzucał kartę do głosowania do urny. Wtedy tata też startował na radnego, ale z miernym skutkiem około 30 głosów Z kim teraz zrobi sobie baner chyba z Wałęsą może to odniesie skutek i tata z synem wkroczą na salony.

 107. Szanowni Państwo !!
  Burmistrz Gminy Jedlicze chce abyśmy wszyscy płacili z śmieci po 27 złotych na osobę !!!
  Musimy się temu przeciwstawić. Mam nadzieję i wierzę w to ze radni na to nie pozwolą.
  Minie COVID to trzeba odwołać burmistrza. Swoimi decyzjami pogrąża nasze rodziny.

 108. A dlaczego trzeba było czekać do nocy na ro dzieło? Ja myślałam, że jakieś wyłuzdane sceny będą, dialogi przynajmniej po niemiecku, a ty biedny Pudel sam sobie coś próbuję przetłumaczyć i co gorsza w to uwierzyć. I Ty Pudel serio uważasz, że wywalenie Sekretarz z funkcji ze słowami „Basia ty już się wypaliłaś” i wsadzenie jej do pokoju koło śmietnika, gdzie lamentowała Radnym, żaliła się, wydzwaniała twierdząc, że nie da się tak sponiewierać na koniec pracy, że rok musi przesiedzieć , żeby nie wiem co. I ludzie jej starali się pomóc. Interwieniowali nawet w sprawie tego śmietnika. Usiłujecie stworzyć z ludzi jakies demony. A ja proponuję przejechać, albi nawet zadzwonić, do pewnego DPS w Gminie Przemyśl i może wy wszyscy miłośnicy, przejrzycie na oczy, jak zobaczycie kto i ile lat, mając tak dystyngowane dziecię, przesiedział w domu dziadów. Mi już autentycznie rzygać się chce, bo aż nie wierzę że ktoś może być tak upośledzony, że np. dosłownie odbiera sformulowanie o pistolecie. Poświęcić na to cały dzień pisania…..

 109. A u nas w Dobieszynie ruszyła rozbudowa szkoły. No wreszcie!

  1. Nie miała już wyjścia. Tyle walki o to przez radnego Dziurę to juz musiała.

 110. Myślała ze mieszkancy Dobieszyna i radny Dziura będą szli do niej na kolanach i błagać o budowę czy inną inwestycję.Tylko zmiana burmistrza pozwoli nam żyć normalnie o nic nie błagać

 111. Obniżają pobory pracujemy jak woły za grosze a ta wymyśliła podwyżkę za smieci to jakiś absurd

 112. Ooooo! Wy Lolanty nie denerwujta aktualnie! Ona już nie wie kim, czym i z której strony się zasłonić. Taki lider, taki lider…:)) I taka wtopa. Nie moge się doczekać poniedziałku:)) Ale będzie szał:)) Pudel wykituje z wrażenia.

 113. Taka brzydka pogoda ale zachęcam mieszkańców do odwiedzenia placu budowy DPS. Przekonajcie się na własne oczy jak się buduje gmach na działce na której nie jeden z nas nie wybudował by nawet domku jednorodzinnego.

  1. A lada chwila, przejonajmy się jak gmina i budżet zostanie wyruchana, a z liderowania i parasolowych inwetsycji, zostanie tylko jedlicki DPS na środku drogi. O zobaczymy, czy burmistrzyni też wyśle list ze stanowiskiem, że za to że się wycofują z projekyu to zapłaca kary? A tadna Zuzia niech mi pomoże poszukac, swojego umiłowanego duszpasterza pedofila z Kopytowej, który również z ramach Liderowania i parasolowych, wspaniały pozyskiwanych środków, miał remontować niesamowitą izbę pamięci? Pani ruszy się i go poszuka, bo potrzebny jest. Wysłali go Korczyny, ale ponieważ nie stosował się do zalecen Donu Seniora, to go pogonili. I szukam ja biedna. Radna Zuzia, taka dla mieszkańców usłużna, zakladam że mnie w tej biedzie wesprze.
   Oj za DPS bedzie….bedzie zabawa, bedzie się działo…:))

   1. To, że lokalizacja jest fatalna to wiadomo od dawna, ale co masz na myśli pisząc o tej zabawie?

 114. Im trudniej się żyje i ubozejemy o ona podsuwa radnym podwyżkę czym się kierowała? Pamiętam jak zapewniała na zebraniach ze nie będzie podwyżek Radni nie zgodzcie się to Wy nas reprezentujecie

  1. No prawdopodobnie jedna z Gmin się już wycofała z projekyu i nie będzie realizować swojej inwestycji, gdyz po dóch przetargach stwoerdzili, że ich nie stać. Zakąłdam, że w ślad za postawą z czasów kiedy kordowani byli radni o przegłosowanie DPS, JU wyśłe listy do Wojewody i do Gminy która wycofuje się i będzie straszyć! Bo przeciez, statystyki, tabelki, kwota dofinansowania była liczona wspólnie. Teraz jak przeliczą, to będzie mniej punktów, czyli mniej dofinansowania. I zostanie wrzud na dupie w postaci DPS.
   Już nawet dramatem p. Sekretarz tudzież cyklem paszkwilów na Radnych nie da się przesłonić głupoty. najgorszego gatunku głupoty, bo wedukowanej. Ze o śmieciach po 27 złotych nie wspomnę…

 115. No prawdopodobnie jedna z Gmin się już wycofała z projekyu i nie będzie realizować swojej inwestycji, gdyz po dóch przetargach stwoerdzili, że ich nie stać. Zakąłdam, że w ślad za postawą z czasów kiedy kordowani byli radni o przegłosowanie DPS, JU wyśłe listy do Wojewody i do Gminy która wycofuje się i będzie straszyć! Bo przeciez, statystyki, tabelki, kwota dofinansowania była liczona wspólnie. Teraz jak przeliczą, to będzie mniej punktów, czyli mniej dofinansowania. I zostanie wrzud na dupie w postaci DPS.
  Już nawet dramatem p. Sekretarz tudzież cyklem paszkwilów na Radnych nie da się przesłonić głupoty. najgorszego gatunku głupoty, bo wedukowanej. Ze o śmieciach po 27 złotych nie wspomnę…

  1. Sorry za literówki, ale pisanie głosowe i nie mam czasu poprawiac.

 116. Ludzi ratujcie pudla. Oszalał. trzeba wysłać karetkę pod las.

 117. ul. Aleja Jana Pawła II
  38-400 Krosno – Press Media Południe -Gripa Medialna:)))

  Ja proponuję ustalić co to za firma krzak, bez NIP:)) To wydawca Pudla? Bo Pudel chyba jako redaktor naczelny wie, że zgodnie z prawem prasowym portal nie ejst tworem samym w sobie, a ma zwierzchników w postaci np. wydawcy czy właściciela.

  A może taka 'grupa medilna” nie istnieje i tak sobie tu chłopak uprawia samowolę pseudoprasową?

  No chyba przyszedł czas. ….

   1. Yak oczywiście, aychiwizujemy te perełki na bieżąco:)))

    1. Dhostig.pl to dobra firma. Dobra bo tania. Ale, że trollownię taka utrzymują jak J24? Może trzeba poinformować, że prowadzona jest na ich serwerze taka działka i zawieszą. To będzie chyba jedtne wyjście. dhosting.pl Sp. z o.o.
     Al. Jerozolimskie 98
     00-807 Warszawa

     NIP: 7010198361
     REGON: 141998822
     KRS: 0000336780

     Dział sprzedaży
     Numer telefonu: +48 22 292 01 23

 118. A Pudloju chyba grabie po obejściu ktoś rozkłada. I co biedny stanie na grabie, to zapomina, że szedł sałatę podlać, i zamiast tegp leci do kompa i pisze, pisze, piesze…Przez dwa dni trzy razy stanął na grabie. I są efekty.

  1. Dziś o 24.00 przeczytacie Mega TEKST !! Pudlu czytaj tu na org.

  2. Zadałem ci pytanie ponawiam co Ty z tego masz?co Ty masz z tego pisania?

 119. Zygmuś aleś sie napracował. Znów całą niedziele spędziliście na płodzeniu paszkwila. Wstydził byś się.

 120. Kasę jej obcięli to szaleje. A że ma takiego co realizuje to i jest.
  Wpadli w szał.

 121. Radni doskonale znają potrzeby mieszkańców i staraja się wywiązać z powierzonych im obowiązków.Bardzo dziękujemy Radnym za pracę w Radzie.

  1. Radni wiedza jak rozwijac gmińę to dlatego szczujnia tak działa.
   trzeba organizować referendum odwołać burmistrza. To podstawa prawidłowego rozwoju gminy

 122. Badzcie wszyscy o 24 przy kompach. Tekst wielu porazi i wsrtząsnie gminą. Jeszcze godzina !!!

 123. Chwala Bogu że sa transmisje z obrad sesji a opluwanie kompromitowanie i dyskredytowanie radnych to nie przynosi chwały tej która płaci za te paszkwile.Jezeli nawet są jakieś potkniecia radnych to i tak postrzegamy Ich pozytywnie gdyby nie Ich upór i determinacja byłoby jeszcze gorzej

 124. Zawsze będziemy bronić radnych. Burmistrz z przydupasami do odwołania i to natychmiast.
  Gmina w hibernacji , tu sie nic nie robi.

 125. Posłuchajcie nagrania z ostatniej sesji. Tam bardzo dobrze widać za kogo ona ma radnych.
  Gdyby nie ci znienawidzeni radni to już od 1 czerwca płacili byśmy za śmieci po 28 złotych od osoby a ci którzy nie segregują to aż po 84 złote od osoby. To jest wyraz troski Jolanty Urbanik o mieszkanców naszej gminy.

  1. Przeglądałem zrobioną kalkulację przez Gminę, tam sam wzrost kosztów odbioru śmieci przez MPGiK jest o 120% a paliwo poszło w dół o 25% to jest dopiero ciekawa rzecz .W dobie walki ze smogiem trzeba dać ulgę za odpady zielone i popiół , to MPGiK będzie wykonywać mniej kursów. Problem może leży w kadrze kierowniczej i radzie nadzorczej.,-nieudolność i duże zarobki.

   1. Kadra kierownicza i rada nadzorcza do natychmiastowej wymiany. Niee radzą sobie. Nastawieni sa na to że koszty pokryje zwykły obywatel. Kalkulacja raczej polega na tym w jaki sposób koszty rozłożyć na mieszkanca. Niech pokażą jedną rzecz związaną z podjeciem działań obniżających koszty funkcjonowania firmy.

  2. Ja tu czegoś nie rozumie. Tak bardzo śpieszyło sie jej że nawet na sesji nadzwyczajnej chciała uchwalać regulaminy i ceny za smieci a tu prosze bardzo. Cena tak i to od lipca .
   Ogromnie śpieszyło się z uchwaleniem Regulaminu Utrzymania Porządku, wzoru deklaracji . Co juz nie trzeba ? W takim razie co miała oznaczać ta próba uchwalenia tych dokumentów na sesji nadzwyczajnej ?
   Zaświtało coś ?
   Dobrze że wtedy radni nie podjeli tych uchwał.

 126. Dlaczego na gminnej stronie BIP nie ma oświadczenia majątkowego Prezesa JPGKiM za 2019 rok ?
  Za 2018 zarobił 91.066,21 zł
  Rozumiecie dlaczego wszystko drożeje ?
  Czekam na oświadczenie za 2019 rok tam bedzie klu spraw

  1. Chciałem jeszcze dodać że jeden pan z rady nadzorczej wieki jest związany pośrednio z MPGiK i odpowiada za wybrany projekt oczyszczalni ścieków i dlatego sama dokumentacja rozbudowy kosztuje nas prawie milion zł.,gdzie Gmina Dukla za nowy projekt zapłaci 200 tyś.Teraz gro czasu jest w Warszawie mało w Jedliczu a drugi pan z rady jest z firmy konkurencyjnej , to też ma wpływ na cenę śmieci.

   1. Powiązania członków rady nadzorczej miedzy innymi z firmą konkurencyjną juz od dawna powinny byc pod lupą prokuratorów. W związku z tym że radni aczęli dobierać się do d tej pani od razu powstał szum medialny. To i tak im nic nie pomoże. JU odpowiada za cenę smieci. Do tego doprowadziła że będziemy płacić najwiecej ze wszystkich.

 127. Jak moglla proponować tyle za śmieci co powiemy naszym dzieciom że nam na jedzenie zabrakło? Wpierw obniżyć prezesowi i tym co w Warszawie siedzą a tu biorą

  1. Mógłbyś podpowiedzieć konkretnie gdzie go opisali? Chętnie zerknę 🙂

 128. Kon z kobyłka plują w radn….ch jeszcze chwilę i kon z kobylka sami się opluja

 129. Burmistrz Jolanta Urbanik chce aby mieszkańcy płacili za segregowane śmieci po 27 złotych od osoby na miesiac.

 130. ale artykuł na FB warto poczytać to w głowie się nie mieści teraz wszystko jasne! glosno o tym było i się potwierdziło

 131. Temu redakt sledcz należało się art na6! ja bym się spalil ale obciach

 132. Zajebisty. Pół dnia tego szukałem. Cymbały nie powiedza gdzie to jest a potem u cha cha

 133. Robi się poważnie. Słyszeliście o tym nowym portalu który mają lada dzień odpalić ? Dzis jakieś zdjęcia poglądowe robili w parku koło DPS, nad stawami też byli.
  Czekam z niecierpliwością co to bedzie.

 134. Czy opisał redaktor trafnie? Czy wstyd na całe Jedlicze i okolice ? Czy tak odbieracie?

 135. Facio z FB to ma polot. Dziadek jak czytał to się za głów łapał. Więcej takich.

 136. Na pudlu można dawać łapke albo zieloną albo czerwoną.
  Jak się zdziwiłem jak dałem łapkę zieloną a tu od razu 4 łapki czerwone . nie wiarygodne. Oszust !!!!!!

 137. Rzetelność portalu idzie w parze z systemem oceny artykułów 🙂
  W dodatku już kilka razy przy próbie wejścia mój komputer mnie nie wpuszcza z uwagi na ochronę przeciw wirusami…

  1. Ja też to potwierdzam. Antywirus mi się włącza i sygnalizuje że jest cos nie tak.

   1. Aja dziś chciałem dać czerwona łapke to wyskoczyło 4 zielone po przeciwnej stronie . Pudel zwiększa poprzez to niby zainteresowanie swoim portalem i zmienia obraz oceny mieszkańców . Melduje pani Burmistrz jak duże jest zainteresowanie i jak wielkie ma poparcie. Ale to wszystko ma krótkie nogi i prawda zwycięży .

 138. Pani Burmistrz czy to prawda że chce Pani. zwolnić redaktora?jezeli tak to kto go zastapi?

 139. a ja ciekaw kto mu płaci za te „art” na 24J?

 140. Czy biegły psycholog lub językoznawca jest w stanie ustalić prawdziwego autora tekstu? Dobór słów kogniwistyka?
  Bardzo często na świecie przykład ktoś kto ma małą inteligencję, dobór słów podwiesza się i firmuje cis co nigdy by z jego mózgu nie moglo wyjść albo kopiuj wklej

 141. Bądź opcja trzecia. Jeżeli ktoś w koło tłoczy słuchaczom do głów te samem frazesy, to oni nawet nie czują kiedy bezwiednie i bezmyślnie przejmują nie tylko słowa, formy, ale także utożsamiają się z tym co powtarzają. Podam może kilka przykładów. Pani Zuzia z Piotrówki nawet nie poczuła jak zaczęła powtarzać: Wyznacznikiem rozwoju Gminy jest ilość pozyskiwanych środków zewnętrznych, czyli unijnych. I powtarza to za każdym razem, gdyż to wielokrotnie usłyszała od Burmistrzyni i uznała to za tautologię oraz własne zdanie.

  Następnie zwróćmy uwagę na sformułowania: retoryka hejtu, narracja radnego itp. Wypowiadający to wkoło wszyscy uczestnicy publicznych debat nawet nie wiedzą kiedy zaczęli, przejęli od JU te sformułowania. Jolanta nie wie, a co za tym idzie jej naśladowcy również, że retoryka i narracja to w zasadzie to samo, a może bardziej narracja to forma retoryki. Ale o tym więcej arystoteles.

  A już mistrzostwem jest ukuta przez JU zbitka „stricte merytoryczna wypowiedź”. Scricte = zwięźle. Merytorycznie = krótko. A Jolanty „stricte merytoryczna” wypowiedź trwa 2 godziny i jest o dupie Marioli. No coż brak retoryki:))

  Uwielbiam, uwielbiam rosnące stpniowania, jakie opanowały najpierw wypowiedzi Jolanty, a następnie jej pupili i Pudla.

  W Jedliczu nie ma „dużego dofinansowania”. W Jedliczu jest dofinansowanie POTĘŻne!

  W Jedliczu nie ma lokalnej kwarantanny. Tu jest cała narodowa!! kwarantanna. Itd Itd.

  Ale już szczytem szczytów, było zdanie Pudelisza z drugiej części tryptyku o Panu Ryszardzie:)) Uwaga cytuję:

  To jednak nie przeszkadzało radnemu, aby zmobilizować radnych do głosowania nad projektem, który krótko mówiąc trąci myszą.

  Ja pomijam brak przecinka. Zwracam uwagę na „trącenie myszą”.
  Powiedzenie poprawnie brzmi „trącić myszką” i nie ma nic wspólnego z gryzoniem. Myszka to staropolska nazwa stęchłego, starego wina!!!

  Ale dla Pudla i jego pryncypałki:))) wszystko kojarzy się jak widać z padliną.

 142. Im więcej opluwaja Radnych tym bardziej Ich POPIERAM! Radni to My! !! ps. mysz kojarzy mi się z bardzo małym stworzeniem z podgryzaniem i niszczeniem tego co dobre

 143. Im więcej opluwaja Burmistrz tym bardziej ją POPIERAM! Burmistrz to My! !!

 144. Ty to możesz sobie popierać. Nadszedł czas kiedy mieszkańcy widzą prawdziwe oblicze tej pani.
  Gdzie jest skarbnik?!

 145. Rekord świata. Szanowni Państwo dla sprawdzenia jak działają łapki zaznaczyłem łapkę zielona w ostatnim komentarzu J-24 i co ? dostałem olśnienia z 2 łapek zielonych zrobiło się 17 nawet rekord świata to za mało i dodatkowo dwie czerwone. Pokazuje to manipulacje na portalu gdzie radni są ośmieszani. Wynika z tego że te niby łapki to bujda sam redaktor śledczy sobie ustawia jak chce. Dowód taki iż poparcie dla brukowca i królowej jest mniejsze niż zero.

 146. Tymczasem Rymanów modernizuje swój rynek. Jedlicze zostaje chyba jednym z ostatnich miast w regionie, które praktycznie od komuny nie wykonały poprawy estetyki i funkcjonalności centrum. Wiem, że Burmistrz chciała, ale temat nie został zatwierdzony przez Radę. Nie jestem zwolennikiem Pani Burmistrz, ale akurat w tym punkcie uważam, że nasz Rynek należy zrewitalizowac. Oczywiście z poprawkami projektu. Przystanek autobusowy wywaliłbym na wysokość starej targowicy. Myślę, że warto poruszyć ten temat w latach 2021-22.

  1. Pełna zgoda co do tego że nic nie robi z tym rynkiem . Natomiast jak nie wiesz to się nie wypowiadaj co do tego że rynek nie był modernizowany od komuny. Jeszcze w 2000 roku, a było to kawał po komunie na tynku stały olbrzymie wierzby. Mam to na fotografiach. Być może jesteś młodym człowiekiem, ale jak czegoś nie wiesz to się nie wypowiadaj. Zapewne też nie pamietasz jak wtedy wyglądał wjazd do Jedlicza tu od strony krajowej przez las. Za ŚP. Wieczorka były to chaszcze które obdrapywały karoserie samochodowe. Później to zmienili. Teraz jest podobnie jak za komuny. Wstyd jak powalone drzewa z odciętymi czubami wystają prawie na jezdnie. Tej pani to nie przeszkadza.

  1. To się jutro okaże. Ja bym wolał żeby Jolante w końcu odwołali.

 147. Co to za redaktor śledczy jak sam siebie oklamuje

 148. Na jedlicze24.pl jest fajny artykuł jak radni się zachowują na spotkaniach sołectw.

 149. Rada obniża pensję nieudolnej burmistrzyni, pracownicy piszą apel, aby utrzymać zostawić jej 11 tys, za kurwa bumelantkę.

  Czy pracownicy Gminy Jedlicze wiedzą co to mobbing? Czy wiedzą co znaczy Kamikaze Boski Wiatr, żywa tarcza, pierwszy szereg, Jankie Dudley.

  Oj głupiutkie wy plecaczki, głupiutkie młode, albo wystraszone stare.

  Czy pod tym dyktandem podpisało się ok. 100 zwolnionych osób to ja bym rozumiała, ze to ma sens.

  A tak, to proponuję, aby ci miłościwi zrzucili się na brakujące Jolancie tysiące ze swoich pensji, nagród itp.

  Nie tylko Jolkę,a le tych darmozjadów pogoni komisarz.

  Także szykujecie lubrykanty. Za chwilę bezdiecie komu innemu w dupę wchodzić.

  1. Apokalipso nazywasz ludzi darmozjadami, a co ty takiego konstruktywnego robisz przez cały dzień? Czy trollowanie to Twój zawód?

  1. Co ty z tego pisania masz? Co ci z tego cały czas piszesz? Co ty masz z tego pisania? Na co?

 150. Czemu nie ma sesji? Nic nie słychać. ajak słychać to po dwa razy. Naprawcie to. Co to za syf!

 151. Czy Jolanta prowadzi sesję???? O jasny chuj! Wojewoda powiadomiony! Koniec!

 152. Aaaa Jolce można dać głos a nie można jej odebrać? Zajebiście. To z atakie coś kilka powinna sobie abonament wykupić na korzystanie z przywilejó. WON! A jak cię wypierdolą z funkcji to wezmą cię w obroty PRAWNE, ci co czekają, żeby Gminy nie pozywac. czekamy.

 153. Dawno nie pisałem, ale dziś po tym co przed chwilą usłyszałem muszę odnieść się do wypowiedzi w sprawie wywozu śmieci. Kolejny szantaż. Od czerwca mieszkańcy nie będą mieli zapewnionego wywozu! To jest przecież obowiązek BURMISTRZA! A nie Rady. Tym bardziej, że już w styczniu otrzymałem informację, że harmonogram jest tylko do maja, gdyż od czerwca planowana jest podwyżka. Nie było czasy żeby przygotować się wcześniej?
  I druga sprawa. Kolejna kalkulacja??? Czyli poprzednia była niewiarygodna??? Zła??? Nierzetelna??? Kosmos!!!
  Kolejna wojenka sprowokowana przez Jolantę Urbanik aby przedstawić się mieszkańcom na zasadzie „patrzcie jak ja dobrze chcę, a ci wredni Radni mi nie pozwalają!”

  1. To już trzecia kalkulacja. Pierwsza była jeszcze bardziej fantasy. Ale kal może być inaczej, kiedy nie ma nadzoru nad zakupami w JPGiK, centralnego zakupu na podstawie zużycia, i nie dalej jak dziś widzę jak chłop co kosi trawę (bardzo porządny człowiek) kupuje na W-Z płyn do kosiarki z cyklu cena jak na stacji. Świadkiem był oprócz mnie ten Groszek (myślałam, że Pan jest wyższy, a Pan sięga mi po ucho) i nawet on, paź Jolanty zdziwił si ę, że na komercyjnej, marżowej stacji JPGiK robi takie zakupy pojedyncze. Domyślam się, że ja Groszek zobaczył W-Z to przyszło mu bardziej do glowy, że on tez by nie chciał płacić keszem, ale to już takie moje domysły.

 154. Ludzie. Nie ma takiej drugiej gminy na świecie, która byłaby tak opuszczona jak Jedlicze. Ludzie tu wołają pomocy! Mamy Burmistrza, który nami gardzi! Mamy Burmistrza, która nawet jak milczy to łże! Ginie Gmina. Ginie dorobek dobrych, oddanych Gminie ludzi. Katowani są nasi Radni . Nie chcą pisać o Jedliczu żadne gazety, bo Birmistrz je …. nazwijmy to uspokaja. Burmistrza się boją ludzie, bo taki jeden nasz mieszkaniec, który powiedział dwa słowa przeciwko Jolancie, na drugi dzień miał poborcę ze skarbówki za 17 złotych!!!! Komornik, wchodząc na posesję człowieka, z gruntu uczciwego, przyznał, że dostał w trybie pilnym przykaz. Napisały Super Nowości, to za sekundę musiały się tłumaczyć, o bonusie nie wspomnę.

  Ja, szary człowiek wierzę w Radnych, bo to tacy zwyczajni ludzie jak my. Nie prawniki, nie redaktory.

  1. Komisja MPGiK też się nie odbyła bo pan PREZES MPGiK nie zszedł do radnych gdyż pani burmistrz się bała dać mu wolną rękę . Jej już nie pasowało schodzić bo do Radnych nie zeszła.,-ona wszystko musi nadzorować . Prezes to tylko pionek w jej parti szachów

  1. Sesja nie odbyła się, bo Radni walczą o tańsze śmieci dla ludzi. Walczcie. Prosimy!

 155. Wezwać karetkę, pobrać krew na stwierdzenie czy nie ma zawartości środków psychotropowych i dać szpica. To jest lekarstwo.

 156. Gdyby prezes JPGKIM zszedł do radnych to jutro mógłby juz dłuzej spać.

 157. Gdzie jest ta lista do podpisania się za odwołaniem bburrrrr?tak nie może być byśmy płacili taką kwotę!80%poborow a śmieci w górę

  1. Odwołać burmistrza. Tak dużej nie może to sie dziać w tej gminie.

 158. A mało tego rozliczyć kierowników gminnej struktury! Absolutnie. Skoro brną z Jolką, ich sprawa. Dokument, jaki mam w ręku!! Świadczy o tym, że podwładni kierowników, biedaki, biedne dzieci przyjęte do gminy, boją się. Z kierownikami może być poukładana. Ja tego nie odpuszczę. To jest ten sam mechanizm niszczenia pracownika, jaki widziałam w PKS Krosno o za jaki przezes zasiadł na ławie oskarżonych z 26 tomami AKTÓW OSKARZEN. Podziemna Gmina Jedlicze tez pójdzie siedzieć.

  1. Kibicuje Ci odkąd masz coś do powiedzenia w sprawie tej nieszczęsnej gminy, ale teraz to już przesadzasz. Od kiedy to Rada Gminy może wydawać pracownikom urzadu jakiekolwiek polecenia służbowe? Ja rozumiem, że radni może i dla dobra mieszkańców to robią ale w jaki sposób niby ci pracownicy mieliby sprzeciwiać się poleceniom swojego zwierzchnika. Z tej sytuacji nie ma dla nich dobrego wyjścia i takimi wpisami działasz tylko na niekorzyść tych ludzi. Rozumiem też Twoje nastawienie do władzy ale próbujesz coś ugrać dla siebie kosztem innych ludzi, tak samo zresztą dzisiaj zachowali się radni. Manifestacja czego niby miała to być?

   1. Swoje sprawy załatwię bez uszczerbku dla ludzi. Możesz się nie zgadzać. Oznacza to jedno. Przegapiłeś jakiś spory moment rego co się dzieje. Z wyrywkowych sytuacji powstają takie oceny i niedopowiedzenia. Jolka jest jak Wasilij Czujkow, generał dowodzący obroną Stalingradu. W dupie ma cywili, pracowników, mieszkańców. Ona broni wyznaczonej pozycji. Pewnie nawet nie wie, że udało się jej wyciągnąć wszystkich, jak jak Czujkow w Stalinindradzie, w walki uliczne i wykrwawiać się, zamiast skończyć wszystko w tempie wojny błyskawicznej. Nikomu nie szkodzę ja. Pracownicy szkodzą sobie sami, nadstawiając pierś za kogoś, kto ma ich głęboko w dupie.

    1. Niczego nie przegapiłem, przeciwnie. Już kilka lat temu byliśmy świadkami list deklaracji lojalności, akt spraw sadowych, procesów, zwolnień, ludzi ze łzami w oczach wychodzących z urzędu. Tak było. Wtedy byłaś największą obrończynią tych ludzi, teraz prowadzisz narrację dokładnie taką, jakiej wtedy byliśmy świadkami. Tak samo zresztą było z radnymi. Wtedy byli dla Ciebie niewygodni, teraz kiedy zmieniło się ich stanowisko względem władzy, zmieniła się również Twoja narracja względem Rady. Powtarzam Ci raz jeszcze, próbujesz załatwić swój interes kosztem tych ludzi. Hipokryzja. I naprawdę nie musisz ze mną rozmawiać przy użyciu tych wszystkich porównań zaczerpniętych z historii, filozofii czy literatury. Być może na czytelnikach robi to jakieś wrażenie i daje im jakiś obraz Twojej osoby, na mnie nie robi.

     1. A to znaczy, że mnie z kimś mylisz. Bo chyba za krótko mieszkam w tej gminie , żeby być świadkiem zdarzeń, o jakich mówisz. Nie znałam pracowników, którzy z płaczem wychodzili, słyszałam, po latach że tak było. Radnych nie znałam. Znam ich od 2 lat. Za to Jolantę poznałam i znam kilku pracowników, kórzy wieszali na niej psy, a teraz podpisali się grzecznie pod lojaką. A co do mojej sprawy, to wiedzę, że kompletnie się nie rozumiemy, bo ja nie mam żadnych pretensji do gminy czy radnych, a personalną do Burmistrza. I nie ma znaczenia czy ja odwołają za tydzień, czy będzie do końca. Ja poczekam, aż się stanie cywilem. I wtedy ją rozliczę. Także przykro mi, ale chyba naprawdę nie wiesz kim jestem.

   2. Jest wyjątek. Dotyczy on przewodniczącego rady. Może wydawać polecenia pracownikom. Oczywiście w kwestii obsługi rady. Ale jest taka możliwośc. poczytaj przepisy.

    1. Dobrze, zgadza się, przepis jest. To teraz powiedz mi co zrobisz w sytuacji kiedy przewodniczący rady jest w opozycji do wójta czy burmistrza, tak jak zresztą jest w Jedliczu, gdy otrzymasz dwa polecenia sprzeczne?

 159. Burmistrz zmieni się niebawem. Listę „Jojalną” dostanie. Popisaliście się. Wstańcie z kolan. Zacznijcie gadać jak ludzie z Radnymi.

 160. Szanuję Radnych że nie godzą się na podwyżki za odbiór śmieci kto poddał taką propozycję to wiadomo mam pytanie czy obniżono wynagrodzenie prezesowi i radzie nadzorczej w MPGiM ?czy my co kwartał będziemy dopłacać do usług bo tak jest najwygodniej i bez wysiłku nie bacząc na innych ludzi zyjacych czesto w nędzy

 161. W innych Gminach ościennych mogą być ceny za śmieci po 16 do góra 20 zł. minus ulga za zielone i to od marca 2020r , ale tam Burmistrz i Prezesi MPGK oraz Rada Nadzorcza są dla mieszkańców i są roztropni a w Jedliczu to wszystko szemranie wygląda.

 162. Ja jestem ciekawy jak bedą zeznawać przed prokuratorem osoby które podpisały ten kwit. to będą zapewne zeznania pod przysiegą. Ci którzy to zrobili pod jakimkolwiek przymusem powinni natychmiast sie wycofać. Wiem co mówie.

  1. Pierwsze będzie zeznawał pan nowy kierownik który chodził i podsuwał do podpisania.

 163. No to coraz ciekawiej. jak dlugo można pozwolić by osobka lekceważyla wszystkich i wszystko?

 164. Bardzo dziękuję Radnym że nie zgadzają sie na podwyżkę za śmieci

 165. Woda , kanalizacja, śmieci najdroższe w powiecie. Gratulować tylko naszym włodarzom takiej gospodarności.

  1. Napisz konkretnie że pani burmistrz. to ona prowadzi taka gospodarke w naszej gminie. Wszystko pada. Ceny najwyzsze.

 166. Jolanta ogłasza, że nie będą odebrane śmieci. OK. I co z tego. Czy czeka, że teraz wszyscy rzucą się na kolana i zaczną błagać: weźcie śmieci bez względu na cenę? Nie rozumiem także, dlaczego ludzie mają reanimować trupa, jakim jest JPGiK? Rozejrzeć się, może są tańsze firmy w okolicy, które oborą śmieci za niższą cenę.

  1. Burmistrz ma obowiązek zorganizować odbiór smieci . Nic mnie to nie obchodzi , ma zabrać i to wszystko

 167. Tak jest. J w poniedziałek wystawiam i reszta mnie nie obchodzi. mogła sobie o tym dużo wcześniej pomyśleć.
  Swoja droga to ten młody który nosił liste do podpisu musi przeczytać przepisy szczególnie KK.

 168. Pudel szczeka (psy faktycznie szczekają),ze radni sobie poszli.Tylko nie napisała menda słowa prawdy…dlaczego sesja nie odbyła się..Ano jeżeli Przewodniczący nie ma mozliwości prowadzenia sesji w normalnym trybie…to ją odwołał.Brak możliwości dyspozycji kierowania mikrofonami (udzielanie głosu),którą posiadala ciągle przeszkadzająca burmistrz-bez możliwości jej zablokowania spowodowały obrady bezsensowne.Jesli chciala prowadzić obrady sama,to faktycznie Radni byli jej niepotrzebni.Tyle w temacie.

 169. Burmistrz nie była na sali obrad z radnymi? to jaki sens prowadzić obrady?sesja ważna bo dotyczy podwyżek (nie wiadomo dlaczego) a burmistrz zamiast prowadzić merytoryczną dyskusję z Radnymi to przemawia nie wiadomo skąd i na jaki temat ?

  1. Na poprzedniej sesji się udało bo Przewodniczący Rady za bardzo ugodowy i nie rozumiem dlaczego się zgodził na takie prowadzenie obrad , to myśli i tym razem będę gwiazdorzyć bez możliwości odebrania mi głosu i wpływu na treść obrad. Postraszę mieszkańców nie odbieraniem śmieci a za nie udolność MPGIK oraz pani Burmistrz – bo to ONA mianowała PREZESA -zapłacą mieszkańcy.

 170. Niech ktoś zgłosi Jolantę do Hot Chelelnge Sixtyyyyn, to będzie miała co robić. Chylikowa z projektu parasolowego już śpiewała. Nominowała Ortyla i Babinetza. naszej nikt nie nominuje? Tak ja kochają?To by był wykon, jednakowoż.

 171. Pewien radny po swoich słowach to już może się pakować.
  Swoją ( w jego mniemaniu ukrytą ) wypowiedzią pokazał prawdziwe oblicze tej rady.
  Cieszę się, że mieszkańcy w końcu zobaczą o co tak naprawdę tej radzie chodzi.

  1. Tak tak. Ja chciałbym żeby JU odwołała się od decyzji w sprawie wynagrodzenia i żeby sprawa trafiła do Sądu. Wielu będzie miało możliwość złożenia zeznań. Miedzy innymi pracownicy którzy podpisali list. Wysłucham argumentacji pana z Potoka który biegał z listem.
   Róbcie proces !!!! Będzie okazja wiele wywalić 🙂

 172. Tu nie trzeba procesu.
  Myślał, że nikt nie słucha i powiedział prawdę.
  Teraz mieszkańcy gminy usłyszą jacy to ludzie nas reprezentują.
  I Wam obrońcy rady szczęki opadną:-)

  1. W poniedziałek wystawiam śmieci ( Żarnowiec ) i po temacie. To obowiazkiem burmistrza jest je odebrać. Jak nie to się zawiezie do Jaszczwi pod bramkę.

 173. Ho ho ho. Kolejne osoby mówią jak to było z tym podpisywaniem. Panie Michale chyba problem.

 174. Radni w uzasadnieniu obniżenie wynagrodzenia podnieśli sprawę GOK i GOPS chodzi o brak konkursu co z GOK?
  Na innym portalu radni są obrazani czy ktoś poniesie konsekwencje postow

 175. Ja myślę, że każdy mieszkaniec danej miejscowości powinien dostarczyć śmieci na podwórko swojego radnego.
  Zaklinanie rzeczywistósci, że to wina Pani Burmistrz jest śmieszne.
  Każdy kto się trochę interesuje wie, że to radni zbojkotowali sesję i zrobili to z premedytacją.
  Ps. Ja moje śmieci wywożę do Dobieszyna 🙂

 176. Chodził od biurka do biurka jak komornik i nie było, że się pytał czy podpiszesz, tylko „podpisz tu” mówił. Połowa ludzi przechodzi z biegunka do pracy, na tabletkach Ma trzech może czterech przydupasów, reszty pracowników nie szanuje, nie mamy nic do powiedzenia, a jal ktoś coś się odezwie to się tyle razy musi tłumaczyć, że lepiej się nie odzywać. Nie ma pracownika, któryby nie był na L 4, albo nie miał kartoteki u Wilusza albo Hejnara w Krośnie. Siedzę w tej Gminie, tak jak inni. Nie wiem, może to już taka depresja, że boję sie walczyć albo zwolnić. Bzrura jest, ze nasza praca jest wydajna. Nic nie jest wydajne. W takim stresie nie da się pracować wydajnie, po trzy razy wszytko się robi. Kolejna bzdurą jest to, że tu wszyscy popieramy byłą Sekretarz. Nie popieramy, bo to obłudna baba zawsze była i w simie, żeby nie ona to pewnie tyle osób by nie odeszło. O jej wystąpienu to nawet nie komentuje, bo prawdę powiedziawszy, to nawet po niej się nikt nie spodziewał takiego czegoś. Listę podpisałam, bo niewiem jakie byłby konsekwencje gdybym nie podpisała. Mało kto podpisał tę listę szczerze. A byli i tacy, co nawet do przeczytania im nie dali tego co podpisują. Jedna wielka ściema i mistyfikacja.

  1. Jeżeli prawdą jest to co piszesz o pracy w gminie to jestem przerażony i szczerze Ci współczuje. Jednocześnie chciałbym wyrazić solidarność i życzyć dużo zdrowia i lepszych dni.

 177. W poniedziałek od której godziny radni odbierają śmieci od mieszkańców?

  1. Chłopie ogarnij się trochę ,można uwielbiać mocodawczynię ale z rozsądkiem podchodzić do sprawy. Za sprawy śmieci odpowiada Burmistrz i tak jest w każdej GMINIE!!!!!

 178. W związku z odbiorem śmieci można kontaktować się pod tel. 606 849 520. To jedyna kompetentna i odpowiedzialna za ten śmietnik osoba. Jak zawsze służy pomocą. 24 godzi 7 dni w tygodniu a nawet 8.

 179. Na miejscu radnych złożyłbym zawiadomienie do odpowiednich organów i opisał dokładnie to co się dzieje. Z reszta sa nagrania na których doskonale widać co sie wyprawia. Sprawa pracowników ewidentnie do prokuratury. Młodzieniec pracuje pare tygodni i się podpisuje pod tekstem wychwalającym prace z 6 lat. Jakie ma porównanie, na jakiej podstawie tak sadzi. ?
  Prokurator może pod złozona przysiegą zapytac delikwenta o prawde. Wtedy nie będzie krył komuś tylka a raczej będzie ratował własną d.

 180. Piszą o sprawue karnej, postępowaniu karnym dotyczą sprawy wykroczenia

 181. Chyba ktoś już ma pełno w porach bo kolejny paszkwilek.
  W poniedziałek śmieci pod urząd zawożę i nic mnie nie interesuje.

  1. Proponuje od dziś zmienić-PUDEL na KUNDEL to brzmi zdecydowanie lepiej i wiarygodniej.I będzie,ze na KUNDLU napisali to i to……

 182. NOWY TESTAMENT
  List św. Pawła do Galatów
  Miłość i wolność
  13 Wy zatem, bracia, powołani zostaliście do wolności. Tylko nie bierzcie tej wolności jako zachęty do hołdowania ciału, wręcz przeciwnie, miłością ożywieni służcie sobie wzajemnie! 14 Bo całe Prawo wypełnia się w tym jednym nakazie: Będziesz miłował bliźniego swego jak siebie samego3. 15 A jeśli u was jeden drugiego kąsa i pożera, baczcie, byście się wzajemnie nie zjedli.

  1. Ale Ty Kaznodziejo, mam nadzieję, że wiesz czego dotyczy ten fragment Listu do Galatów? I co najważniejsze do kogo pisze Paweł? Apostoł Paweł w tym fragmencie zwraca się do Piotra, z którym toczy spór o drogę powołania pogan do chrześcijaństwa. Paweł tu akurat gani Apostoła Piotra, który wydłuża przyjmowanie chrztu przez Pogan, bo uważa, że najpierw muszą być obrzezani i sprawować szabas. Ja rozumiem, że teraz znajdziemy wielu obłudników, którzy sięgają po Słowo Boże, i tak interpretują sobie jak im popada. W sumie to zaraz się okaże , że nie ma takiego wersetu w NT, żeby Apostoła Paweł nie karciła Radnego Dziury czy Radej Żychowskiej.

   Za to Niemen, śpiewając „ludzi dobrej woli jest więcej” miał na myśli wyłącznie sołtyskę w Długiego i Jolantę. Nikogo więcej.

   Jakie to prostackie

   P.S. I tak nie wyjeżdżajcie z Biblią, bo Hiszpańska Inkwizycja tez się Słowem Bożym zasłaniała.

   1. STARY TESTAMENT
    Mądrość Syracha
    Mowy
    4 Gdy sitem się przesiewa, zostają odpadki,
    podobnie [okazują się] błędy człowieka w jego rozumowaniu.
    5 Piec wystawia na próbę naczynia garncarza,
    a sprawdzianem człowieka jest jego wypowiedź.
    6 Hodowlę drzewa poznaje się po jego owocach,
    podobnie serce człowieka – po rozumnym słowie.
    7 Nie chwal człowieka, zanim poznasz, jak przemawia,
    to bowiem jest próbą dla ludzi.

 183. STARY TESTAMENT
  Mądrość Syracha
  Cierpliwość i opanowanie siebie
  22 Niesłuszny gniew nie może być usprawiedliwiony,
  przebranie miary w gniewie jest jego upadkiem.
  23 Cierpliwy do czasu dozna przykrości,
  ale później radość dla niego zakwitnie.
  24 Do czasu będzie ukrywać swoje słowa,
  a wargi wielu wychwalać będą jego rozum.

 184. Mariusz – nie wtrącaj się z religijnymi wartosciami.Jakoś w tych fragmentach nie było nic o poszanowaniu godności ludzkiej.A ta niestety z pozycji władzy (dokładnie jak w kraju) jest cały czas deptana.I nie wazne czy to pracownik,radny,mieszkaniec…Ważne ego- TO JA.Znajdź odpowiedni werset i wtedy go przyślij

 185. Niestety mój plan, aby być dziś wyłącznie poważną, spaliła na panewce, gdyż otworzyłam Pudla.

  ” I w końcu, próba bezprecedensowego „wymierzenia broni” w kierunku pracownika urzędu.” – nie przebiłam się nawet przez zatrważająco długi lead, doszłam do tego miejsca i to chyba będzie na tyle. Nie mniej jednak oczekuję, że p. Barbara, o której to mowa, wystąpi i głośno powie, że nikt jej pistoletu nie przystawiał, i zgodnie z obraną przez nią drogą, wyjaśni, że Pudel nie powinien wykorzystywać jej osoby, do sztucznego tworzenia konfliktu między nią a Radą. Tak byłoby logicznie, konsekwentnie i po ludzku.

  Ciągle lead o kolejna perełka – samozwańczy dyktatorzy.

  Z definicji dyktatura samozwańcza oznacza władzę….jednego człowieka, który ją objął bez woli ludzi. Noriegia czy ten Czeczen teraz Kadyrow, to są samozwańcy. Więcej nie wiem, nie znam się. Zatem idąc tropem prawdy liczba samozwańców dyktatorów w Jedliczu wynosi zero. Jest za to osoba, chociaż wybrana przez garstkę mieszkańców, prowadzi politykę wypisz wymaluj zbliżoną do tego co odpierdalał Hirohiyo – otoczony klakierami debil, Breżniew – półgłowek, który za wszelką cenę próbował dorównać poprzednikom, Husajn – znany wyłącznie z w wywoływania konfliktów, Pol Pot – z wykształcenia socjolog, ideowiec zrównoważonego rozwoju państwa, a jak ludzie nie chcieli działać, tak jak on sobie to umyślił, więc za karę pozbawiał ich …pracy. Takie dyktatory.

  Dalej nie czytam nawet.

  Sam lead zrobił mi dzień:))

 186. Jest podany na innym portalu przedruk z Nowin z 2008
  Sprawa na całe Jedlicze głośna, post czyta wiele osob szokująca wypowiedz

   1. Radni nie mogą pozwolić na takie ceny. Burmistrzynie stać ale nie nas.

  1. Ile lat będziecie nas karmili tymi sprawami to już przeszłość i na tym nic już nie zbudujecie. Nas interesuje teraz’ dziś jutro a nie to co było i już nie wróci .

 187. Pare miesięcy miała na uchwalenie Regulaminu a teraz zwala na radnych. Gdzie jej sumienie.

 188. Zuzia na burmistrza. Dobrze kobieta gada. uchwalić i po sprawie. Nie ważne czy po 28 złotych na łeb czy 40 zł a może 20 złotych. UCHWALIĆ> !!!!!
  Jestem za tym żeby szybko uchwalić. Naród niech płacze i płaci . A co ?

  1. Zuzia stała się twarzą kampanii śmieciowej:)) Jolanta pisze teksty, ona daje fizis.

 189. Ale Zuzia pięknie wygląda. Nawet śmieci takie drogie chciała uchwalić.

 190. Zuzia fantastik. Zuzia juz nie tylko od patelni. Piotrówka dumna

  1. STARY TESTAMENT
   Mądrość Syracha
   Mądrość i głupota
   9 Uczyć głupiego – to kleić skorupy
   lub budzić śpiącego z głębokiego snu.
   10 Nauczać głupiego – to jakby nauczać drzemiącego,
   który jeszcze w końcu zapyta: «A o co chodzi?»
   11 Płacz nad zmarłym, stracił bowiem światło,
   płacz nad głupim, bo rozum zgubił.
   Ciszej płacz nad zmarłym, bo znalazł odpoczynek,
   życie zaś głupiego gorsze jest od śmierci.

 191. Ja do Radnej Uram. I to tak całkiem poważnie. Pani była przecież na tej sesji, która nie doszła do skutku. Była Pani tam w środku, to może Pni nie wie, może to zostało przed Panią zatajone. Otóż to, co niby się nie odbyło, było transmitowane on line. ja zawsze sobie nagrywam, bo wiem jak wyglądają manipulacje w tej Gminie przy nagraniach, dlatego to włączyłam i dzięki Bogu mam. Pani Radna, jest Pani pogodną, zapewne dobrą osobą. To widać. Tylko jak ciepłą, tak naiwną. Pani daje podpisać swoim nazwiskiem tekst na Pudlu, gdzie cyt. „Józefa Uram oceniła zachowanie radnych, którzy przyszli i wyszli…” kóre sugeruje, że radni ot tak opuścili salę obrad. A tymczasem przez 1,5 godziny, bo tyle mam nagrania, Radni siedzą i proszą, apelują żeby Urbanikowa zlazła z obłoka, przestała piętrzyć problemy, zarządziła porządek z nagłośnieniem, bo wie Pani doskonale, że napierdalałam w mikrofon jak na Eurowizji, nie dając szans na normalne obrady. Przecież Pani tam była? Kobieto, przestań być popychadłem Jolki, tylko oytząśnij się. Nikt Ci nie każe chodzić pod rękę z Dziurą czy Twarogiem, Lipką czy Weną. Ty bądź sama, ale na Boga myśl sama. A tak to zrobili z Pani yatczę do rzutów w lotki. Pod artykułem Pudla. który jest nieprawdą, jest Pani podobizna. Pudel napisze kilka pozytywnych komentarzy sam. Pani myśli, ze to ludzie. A oni patrzą tylko, czy Pani ma jeszcze poparcie i czy jest się zza kogo przyczaić do kolejnego ataku. Nie csię Pani skupi faktycznie na działaniu dla mieszkańców, a nie koalicji z Urbanikową.

  1. STARY TESTAMENT
   Mądrość Syracha
   Potrzeba rozwagi
   7 Nie oskarżaj, zanim dokładnie nie zbadasz,
   najpierw zastanów się, a dopiero potem udzielaj nagany.
   8 Nie odpowiadaj, zanim nie wysłuchasz,
   a w środek mów nie wpadaj!
   9 Nie wadź się o rzecz, która ci nie jest konieczna,
   i nie mieszaj się do sporów grzeszników!
   10 Synu, nie bierz na siebie za wiele spraw,
   bo jeśli będziesz je mnożył, nie unikniesz szkody.
   I choćbyś pędził, nie dopędzisz,
   a uciekając nie uciekniesz.

  2. Jakie słownictwo? Jak obrażasz ludzi! jak Ty się zachowujesz na tym forum? To jest coś nieprawdopidobnego… dobrze Ci ktoś napisał co Ty masz z tego pisania haha

 192. Burmistrz napier..lała:)) Nie ja:)) Literówka się zaktadła.

 193. Patelna może czasem się przydać ale ten sprzęt w krzakach to wyrzucone pieniądze a teraz popiera podwyżkę za smieci ja stać a nas mieszkańców nie! osobiście zapytam radna Uram czy wie w jakiej nędzy żyjemy?

  1. Radna z Piotrówki pochwali się na najbliższej sesji ile razy ćwiczyła na sprzecie nad Chlebianką. A może nawet razem z pania burmistrz.

 194. Nie trzeba referendum żeby odwołać burmistrza. wiem co mówie.

 195. Oby szybko fotel burmistrza objął czlowiek który potrafi zarządzać publiczna kasą i potrafiłby wspolpracowac z Radnymi i mieszkańcami

  1. Będzie konkretny. Albo konkretną np Zuzia cha cha.
   Każdy lepszy od obecnej

   1. Pani Uram jak chce to Piotrówka i Podniebyle może płacić 28 zł za śmieci .Można umotywować tym że jest to teren górzysty duże odległości miedzy gospodarstwami i ma jak tak chce koniecznie. Widocznie tam są ludzie bogaci ,ja nie myślałem że aż tak bogaci Pani Uram wie najlepiej.

 196. w nadchodzącym tygodniu wyjdzie cała prawda. Os..acie się z wrażenia. Pudel kupuj pampersy. Nie jaki Darek też i to grube. Tyle na teraz.

 197. Che che. Fajnie to wygląda. Dajcie jeszcze wiecej zdjęć. moje znajome takie ugrzecznione też tam są che che Agnieszka P. i Monika G

 198. Panie Darku z zielonej Pan taki stary chłop i chce się Panu paprać w takim g. Przecież w internecie nie jest pan anonimowy. Jak pan spojrzy ludziom prosto w oczy ?

 199. Mnie zastanawia jedno. Jakim to trzeba być człowiekiem aby tak szczuć, gnoić itp jak Nasza królowa z ratusza i pudel24. Ale obu im ktoś kiedyś tak podziękował.

 200. Zuzi chyba nikt jeszcze patelni nie wyczyścił bo tak pier….

 201. Wstydzili by się tak szczuć.. Wasze nazwiska, są już znane. Młode kobiet jak mogą tak bluźnić. Też ten gazowni. Trzeba wszystkich ujawnić. Mieszkańcy muszą poznać te nazwiska

 202. Gosc masz rację jak można tak szczuc radnych których popieramy i Ich wybralismy to Oni nas reprezentują i wiedzą co potrzeba w danej miejscowisci

 203. Będziesz grzeczna, miła i uległa. Ale to sku……
  Widzicie co mamy ?

 204. Ze śmieciami jakoś to będzie. Ja bardziej boję się tej wojny o mikrofon. Znowu zamknie się ma górze i będzie nadawać jak wariat.

  Ja spodziewam się, że skoro emitowała te cyrk, który odstawiła, to go teraz da na stronę. Ludzie powinni zobaczyć. Ludzie i jacyś specjaliści.

  Mistrzostwo siata. Burmistrz, która jak się rozchodzi o punktualność, to porównywalna jest do Wałęsy, który miał prowadzić strajk w obronie Walentynowicz i spóźnił się na niego 3,5 godziny, krzyczy przez mikrofon.

  – Moi drodzy! Ja, my tu już od godziny siedzimy gotowi na górze, dlaczego nie zaczynamy?

  A no dlatego, że nie ma sali gotowej, gdyż mikrofon, jedyny wiodący zabrany jest na górę.

  Burmistrz to ja już nie usiłuję zrozumieć. Ale tych Lolków, bolków co widzą szefa, który zamyka się z mikrofonem w bunkrze, słyszą co wygaduje. ..

 205. Jesli będzie jak poprzednio to sesja nie odbedzie się. A co to k… Wielki Brat? Orwellowską nowomowę juz mamy….starczy

 206. Cytat „W pewnym momencie Pani powiedziała, jak ja pytałam co ze światłem przy ulicy przy której mieszkamy, a co z placem bo ludzie mnie pytają. A Pani powiedziała Pani Burmistrz tak: „ jak będziesz grzeczna, posłuszna i uległa to może będziesz mieć to światło i ten plac”. I proszę Pani , ja mam na to świadków. To był mój prywatny dom. W moim domu mnie Pani znieważyła”.

  1. To jest straszne kto nami rządzi. W innym kraju to by natychmiast za coś takiego została odsunieta od władzy. Mam nadzieję, że tym zajmą się odpowiednie słuzby.

 207. Ktoś pyta dlaczego w pierwszej kadencji Radni byli z panią burmistrz, otóż jej jeszcze dokładni nie znali-ja też. Gdy ją zaczęli poznawać co sobą reprezentuje , myśleli że uda się ją sprowadzić na ziemię i dla dobra mieszkańców dalej kontynuować powierzoną misje. Pani Burmistrz już przed wyborami 2018r szukała sprzymierzeńców w innych partiach i organizacjach politycznych, ale się nie udało. Chciała koniecznie zmienić zaplecze czyli Radnych bo ci obecni zaczęli mieć swoje zdanie i przestali jeść jej z ręki. Pół godziny przed upływem czasu rejestracji z podkulonym ogonem wyraziła chęć startu nadal z tymi Radnymi . Co teraz mamy to jest pokłosie tego że Rada chce być współgospodarzem w gminie i nie być tylko maszynką do głosowania czasami bardzo kontrowersyjnych projektów rozwoju Gminy. Co dalej ? , Myślę że tu już nic się nie da załagodzić – przykładem jakieś podchody na ostatniej sesji ,pan Burmistrz w asyscie w swoim gabinecie z możliwością prowadzenia obrad a reszta na sali obrad pozostawiona samemu sobie powiem na?????

  1. Tak, z radnymi boi sie obradowac bo niby zagrożenie, ale jak na górze siedzi z nią w malutki pokoiku ilus tam pracowników i pudel to już sie nie boi. Paranoja

Comments are closed.

Top