Jesteś tutaj
Strona główna > wydarzenia >

Radni Rady Miejskiej w Jedliczu uczcili 229 rocznicę Uchwalenia Konstytucji 3 maja

Grupa Radnych Rady Miejskiej w Jedliczu z Przewodniczącym RM Piotrem Woźniakiem na czele złożyła wiązankę kwiatów pod tablicą upamiętniającą fakt uchwalenia Konstytucji 3 maja.
W ograniczonych warunkach spowodowanych panującą pandemią koronawirusa oraz z przestrzeganiem zaleceń sanitarnych uczczono w tak skromny sposób to doniosłe wydarzenie
w historii naszego narodu.

 

Konstytucja przyjęta przez Sejm Rzeczypospolitej (nazwany później Wielkim) w dniu 3 maja 1791 roku w Warszawie była pierwszą w Europie i drugą w świecie nowoczesną konstytucją.
Twórcy konstytucji, czerpiąc inspirację z myśli politycznej i filozofii europejskiego oświecenia oraz amerykańskiej konstytucji uchwalonej w 1787 roku, uważali, że władza ma służyć dobru całego narodu, a nie jedynie interesom warstw uprzywilejowanych. Konstytucja miała zapoczątkować wprowadzanie kolejnych reform zmierzających do wzmocnienia państwa. Podjęte działania w
obronie zagrożonej przez sąsiadów Polski stanowią dzisiaj przykład odpowiedzialności świadomych przedstawicieli elit społeczeństwa. Ostateczny rozbiór Polski przez Austrię, Prusy i Rosję w 1795 roku doprowadził do utraty jej niepodległości. Współtwórcy Konstytucji 3 Maja, Ignacy Potocki i Hugo Kołłątaj po latach ocenili, że była „ostatnią wolą i testamentem gasnącej Ojczyzny”.

 

Obchody tradycji Konstytucji 3 maja były zakazane podczas rozbiorów Polski. Po odzyskaniu niepodległości po pierwszej wojnie światowej, rocznica Konstytucji 3 maja została uznana za święto narodowe w 1919 roku. Podczas okupacji niemieckiej i sowieckiej święto Konstytucji 3 Maja było zakazane. Po drugiej wojnie światowej komunistyczne władze w Warszawie zmierzały do likwidacji trzeciomajowych obchodów ze względu na odwoływanie się do tradycji niepodległości Polski oraz ich narodowo-katolicki charakter. Przeciwstawiano im i nagłaśniano propagandowo Święto Pracy. Przez wiele lat nie odbywały się państwowe uroczystości związane z rocznicą Konstytucji 3 maja, a wszelkie próby uczczenia święta kończyły się zazwyczaj zatrzymaniami i szykanami. W 1990 roku, po upadku komunizmu i odzyskaniu suwerenności przez Polskę, powrócono do przedwojennej tradycji i ponownie proklamowano dzień 3 maja świętem narodowym.

Ryszard Dziura

241 thoughts on “Radni Rady Miejskiej w Jedliczu uczcili 229 rocznicę Uchwalenia Konstytucji 3 maja

 1. Ona prowadzi swoją, oddzielną, prywatną Gminę. I to nie jest nasza Gmina Jedlicze:)) Ma swoją Konstytucję 3 maja, swoje rocznice, swoje bukiety, swoją świtę (w porywach do 7 osób, albo mniej), swoje media. Po prostu swój świat. Swoje życie, kompletnie nie związane z Gminą Jedlicze, ani z ludźmi, ani koszeniem traw, ani z naprawą dróg, ani z budżetem, ani z takimi przyziemnymi duperelami.

 2. Zawsze uroczysta msza z okazji 3-Maja odbywała się o godzinie 11,00. dlatego uważam, że to właśnie o tej godzinie była oficjalna Msza Święta i składanie kwiatów.
  O godzinie 13,00 była też msza ale to dla tych którzy pewnie nie mogli być o 11,00.
  Radni brawo.

 3. Lekceważenie Radnych Rady Miejskiej przez p. Burmistrz jest dalece naganne i nieeleganckie. Takie zachowania niczego dobrego nie wróżą. Ludzie muszą się szanować wzajemnie. Jeśli mają inne zdanie w danej sprawie, to wystarczy rozmawiać, a nie ciągle pokazywać swoją wyższość i nieomylność.Burza mózgów wypracowywała wiele fantastycznych rozwiązań. Buta i pycha nie jest dobrym doradcą.

  1. bardzo się dziwię pani burmistrz że tak traktuje radnych. Jeszcze żeby ona sama była jakimś fachowcem to no można by było przymknąć ok. Ale burmistrz jedynie co jest to jest dobra aktorką. Wielu ludzi już się n niej poznało. Dużo gada i mało robi. Radni też ci z jej koitetu byli zaślepieni. dobrze że przynajmniej teraz ich oświeciło. I jeszcze na koniec śmię stwierdzić że ci którzy są teraz bardzo blisko burmistrza za chwile będą po drugiej stronie barykady. Najlepszym przykładem jest sytuacja sekretarza gminy.
   Nawet pseudo redaktor pudla otworzy oczy, Kwestia czasu.

 4. Epidemia koronawirusa sprawiła, że wiele firm walczy o przetrwanie i szuka oszczędności. Część przedsiębiorców stara się wysyłać pracowników na przymusowe urlopy, by w ten sposób zaoszczędzić. Nie jest to jednak zgodne z przepisami.

 5. Czy działka po dawnej targowicy ma już nowego własciciela ? na co wskazywałaby tabliczka ,,teren prywatny,, i słupki.

   1. Dobry gospodarz mógłby brać za dzierżawę od gminy nadal z zastrzeżeniem sprzedaży gdyby znalazł się kupiec. Parafianie mogliby nadal tam parkować w niedzielę, ale wydaje mi się że ktoś w porozumieniu z właścicielem chce uderzyć w radnych za odmowę kupna za tak wysoką cenę.

    1. Akurat mieszkańcy w tej decyzji popierają radnych .
     O jakim ty mówisz dobrym gospodarzu ? Chyba nie o JU.
     GDZIE JEST SKARBNIK ?????

     1. Władzy kościelnej która nadal mogła dzierżawić plac w porozumieniu z gminą. Jestem raczej pewny że tego za tą kwotę nikt nie kupi. Lecz porozumienia nie było żeby Parafianie mogli psioczyć na Rade , komuś na tym zależy.

  1. Właścicielem działki była i jest Parafia w Jedliczu. Jest to teren prywatny, szkoda, że parafianie nie mogą tan parkować samochodów idąc do kościoła, jak kiedyś gdy teren ten dzierżawiła Gmina.

   1. No tak Gmina mogła nadal dzierżawić ten teren do czasu aż znajdzie się kupiec a parafianie tam parkować. Tak postępują dobrzy gospodarze.

  1. A czy funkcyjne to z kieszeni Burmistrza czy mieszkańców? -Zwiera szeregi jakby coś, gdzieś lub jakieś W…..Y trzeba myśleć perspektywicznie .

 6. Jolanta Urbanik pisze :
  Poddane dezynfekcji zostaną:
  – chodnik wokół budynku Urzędu Gminy Jedlicze wraz z wejściem głównym do Urzędu (barierki) oraz wejściem do Zespołu Ekonomiczno-Administracyjnego Szkół i Przedszkoli;
  – przystanki autobusowe: w Jedliczu – obok Urzędu, obok NZOZ „Medikor”, w Jaszczwi – obok Ośrodka Zdrowia;
  – SPG ZOZ: chodnik wejściowy, poręcze przy budynku oraz chodnik w kierunku Apteki w Jedliczu;
  – NZOZ „Medikor”: chodnik główny, poręcze, schody do budynku;
  – Ośrodek Zdrowia w Jaszczwi: pobocze, poręcze, schody wejściowe;
  – cmentarze komunalne – bramki, poręcze.

  A ja pytam co z przystankami po wioskach ? Dlaczego pozostałe chodniki nie zostaną zdezynfekowane ?

  1. Kobieto nie pisz co zostanie zdezynfekowane tylko bierz się do roboty i na bieżąco dezynfekujcie. Czy ktoś ma pojecie ?

 7. Nigdy ale to nigdy w dniu 3 maja zaden burmistrz nie składał kwiatow bez Radnych nawet bym nie uwierzyła do czego ta kobieta jest zdolna to brak wyobrazni szacunku do nas i do tego dnia.

 8. a teraz bije się rękami i nogami, żeby do sesji nie dopuścić majowej, no jest wniosek o obniżenie jej pensji. Mamona najważniejsza.

 9. ja to proponuję żeby Rada upubliczniała korespondencję z p. Burmistrz. Ludziom by się oczy otworzyły co ona wyrabia, bo to chyba już czas. Przeciez to nie są tajne pisma. Jest namiastka tonu, w jakim odpowiada, chociażby na zapytania i interpelacje. Proszę sobie przeczytać odpowiedź na BIP do p. Kusiak albo p. Lisowskiego. Tak Burmistrz odnosi się do swoich, bądź co bądź, przełożonych.

 10. Ktoś kiedyś wspominał na tym forum o statucie GOK-u i sprawie nadzoru nad tą instytucją.
  Czy coś wiadomo więcej?
  Ktokolwiek, cokolwiek?

  1. 3 godzinny monolog jak zwykle pani Burmistrz a radni w maskach muszą tego wysłuchiwać, gdzie szacunek i bezpieczeństwo tak szeroko opisywanych przez Burmistrza .To są kpiny z Radnych. Panie Przewodniczący Rady przetrzyj pan oczy.

 11. Za tą pracę i kłamstwa i nie realizowanie Uchwal Radnych – zmiana burmistrza a Uram powinna podziękować za patelnię😀😀😀nie wypowiadaj się Uram za wszystkich

 12. Burmistrz co ty mówisz? Pracowników krytykowali? Ustąp i będzie ok inny burmistrz nie bedzie widzial pustki lecz pielna gminę

  1. W mojej ocenie jak ktoś nabył prawa emerytalne to po co jeszcze pracuje przecież młodzi też chcą coś osiągnąć
   A po drugie ten drążący głos dziwne to wszystko

 13. ha ha ha to dlaczego plakalas? baniu nie kompromituj się przestań lamie Ci sie głos zdrowie tracisz i bronisz na siłę

 14. Pan wice teraz powinien sam zrezygnować z częsci swojej pensji. A nawet dopłacić Gminie, za to że siedzi i nic nie robi.

 15. Teraz czas na ucięcie diet radnym.
  Rozliczymy Was przy najbliższych wyborach.
  Piszę do Tvn-u, zobaczymy jak się będą nasi złotouści gospodarze będę przed Polską tłumaczyć.
  Powiem krótko : TO JEST SKANDAL .

 16. Do klakier-będziemy z radnymi i Tvn nagłośni jeszcze inne problemy mieszkańców z ktorymi sie borykają. czy złośliwość czy nieudolstwo w zarzadzeniu klakierka?

 17. W tego co wiem to pewna grupa młodych ludzi z naszej gminy chce stworzyć alternatywę dla skompromitowanych włodaży gminy.
  Dość kłótni i ciągłego przeciągania liny.
  Dość nieudolnych radnych.
  Czas tych ludzi minął i nie chcę ich więcej oglądać.
  Młodzi do boju, czas obalić leśnych dziadków.

   1. Masz rację a razem z nią świta radnych.
    Młodzi dla Jedlicza jestem bardzo zaciekawiona waszą inicjatywą.
    Oby wam się udało. Trzymam kciuki.

 18. Barbaro czy ty sobie zdajesz sprawę co ty dziś zrobiłaś ? Przypomnij sobie z co opowiadałaś . Człowieku brzydze się takimi.

  1. Zrobili dobra robotę. Sesja obnażyła kompetencje kierownika GOPS. Zastępca fatalnie. Sekretarz – z takim człowiekiem w góry się nie idzie.

 19. Jedno co mogę stwierdzić po obejrzeniu dzisiejszej sesji to to, że ta rada jest DZIURAWA jak ser szwajcarski.

 20. Pan Filip nie ma zielonego pojecia o samorządzie a dziś sie wypowiada na tematy samorzadowe.
  Nawet z kartki nie mógł przeczytać

 21. Przeczytać to nie mógł Radny Tomasz nawias otwarty nawias zamknięty dostał gotowca a czytać nie potrafi. Porażka mój 5 letni wnuk lepiej czyta chwała że mamy takich oczytanych ludzi

  1. Co tam radny . Zastępca jak dukał z kartki. Poza tym brak elementarnej wiedzy. Źle to widze.
   Burmistrzowi obniżyli kase i dobrze. Nie zasługuje nawet na to co ma.

 22. Mógłby ktoś strescic co ta Korzeniowska odstawiła i generalnie co się działo pod koniec? Bo jak rozumiem wynagrodzenie w końcu jej obcięli.

  1. Korzeniowska to bez komentarza. Wystawiła radnych. Podobno sama do nich wydzwaniała prosząc o interwencje a dziś he he he. Na miejsc pani burmistrz to bym się bał z nią pracować. W taki sposób to może każdego .Co za człowiek ?

   1. W moim przekonaniu jeśli dwie strony nie potrafią od tak długiego czasu się dogadać to powinni zrezygnować zarówno Pani Burmistrz jak i Rada.
    Tworzymy nową młodą jakość dla naszej Gminy.
    Chcemy aby młodzi, ambitni ludzie nie zniszczeni przez politykę naprawili to co Ci ludzie zniszczyli przez swoje chore ambicję.
    Jedno co możemy obiecać to ,że w naszych kręgach nie bedzie ludzi, którzy od dłuższego czasu kompromitują nas mieszkańców oraz naszą Gminę.
    Nie będzie też tych, którzy robili to w poprzednich kadencjach.
    Nowa jakość dla nowej Gminy.
    Czas start.
    Pozdrawiamy:-)

    1. Już na samym starcie za dużo buty i obietnic uczciwości. Jak pokazuje życie w miarę jedzenia apetyt rośnie a władza rozum odbiera .Życzę powodzenia , może nowe wybory coś wyjaśnią ludzie swój rozum mają.

 23. Pani Korzeniowska chyba nie prześpi spokojnie tej nocy. Po tym co zrobiła to będą się jej śniły same koszmary.

 24. Ta pan kierownik z GOPS to jakaś nowa? Nic się nie orientuje. Chyba przykro jej ze tak kiepsko wypadła. Ja jej nie żałuję bo była butna do radnych. Poza tym głos ma ładny. Twarzy nie widać.
  No i nie wiedziała ilu ma pracowników. To już szczyt wszystkiego.

 25. Skoro prosiła radnych o obronę to na sesji prawie z płaczem zaprzeczała czy była może zastraszana? Jej głos świadczył że mówiła z wielkim trudem

 26. Pani Basia jak w Uchu Prezesa porostawiała radnych po kątach. Dziura mało się mię przewrócił:-)

  1. Basia, to sama siebie postawiła do kąta. Kto się teraz do niej odezwie? Ani pracownik, ani radny, ani ludzie, ani ta cała burmistrz. Sama sobie strzeliła w kolano, a rykoszetem wszstkim co jej dobrze zyczyli w plecy. Wstyd.

 27. Wiersz nie jest mojego autorstwa, ale jest doskonały. Nie wiem kto jest autorem, dlategiego bez konsultacji, ale z należytą estymą i radością upibliczniam to dzieło satyryczne.

  Spóźniony Słowik”

  Płacze Pani Słowikowa,
  pod lasem w Grabinach,
  że już prawie jedenasta,
  a Słowika nie ma …

  Taki rano był wesoły,
  i tryskał humorem,
  przy śniadaniu zwał się nawet
  śledczym redaktorem.

  To robienie zdjęć zza węgła
  zapewne go zgubi,
  a on na to: – Kochanie,
  szefowa to lubi.

  A może coś się stało,
  może go napadli
  czarne włoski wyskubali
  i aparat skradli.

  Albo go zawlekli
  gdzieś w głuchy zakątek …
  włosy – głupstwo, bo odrosną,
  lecz zdjęcia – majątek.

  To na pewno grupa radnych,
  którym chciał przysolić,
  za ostatnie artykuły
  mogą mu wpierd…

  Chyba zadzwonię do burmistrz,
  ona dużo może,
  tyle lat jej w dupę właził,
  chyba mu pomoże …

  A tymczasem, Słowik we drzwiach:
  – wybacz moje złoto,
  tak nachlałem się w Piotrówce,
  żem wrócił piechotą.

 28. BASIU NIE PRZEJMUJ SIĘ, JESTESMY Z TOBĄ:-)
  POSTĄPIŁAŚ TAK JAK PODPOWIADAŁO CI SUMIENIE I NIKT NIE MOZE TEGO OCENIAĆ.
  POWIEM CI TYLKO, ŻE JA JESTEM Z CIEBIE DUMNA.
  DODAM JESZCZE, ŻE NIEKTÓRE UWAGI RADNEGO DZIURY NA POZIOMIE WIĘZIENNEJ GRYPSERKI.

  1. ” podpowiadało jej sumienie ” Właśnie wyszło jakie ma sumienie.
   Basia dobrze wie jak było. Basia z sumieniem na bakier.
   Jak szefowa dowie się co Basia to jej szczena opadnie.

   1. To żądza pieniądza niektórym pracownikom Gminy rozum i odrobinę ludzkiej godności zabrało. Ten wirus to może bozia zesłała dla opamiętania się . Ale jak widać po wczorajszej sesji to tylko zakłamanie fałsz i obłuda , ale takie postępowanie ma krótkie nogi. Myślę że koszmary powinny po wczorajszym zachowaniu dręczyć tak poważaną osobę .

    1. Z koszmarami to może przesadziłem, przepraszam ale sumienie to pewno tak. Ktoś kogo dobrze znam nie spał całą noc bo się takiego obrotu sprawy nie spodziewał.

 29. Burmistrzyni na smutną nie wyglądała, może nawet na zadowoloną, ze jej pensję zmijszono. Teraz będzie mogła udowodnić, że mieszkańcy są najważniejsi i praca. Nie wiem po co o to wynagrodzenie walczyli Sekretarz i zastępca. Im przecież nic nie zabrali:)) A Jola neich robi swoje, bo przeciez kasa nie ejst dla niej ważna. Rozumiem, że nie zamierza się odwoływać od decyzji RM, że nie pójdzie do sądu, bo wtedy straciłaby całą radośc służenia mieszkańcom do grobwej deski, jak zapowiedziała:)) Głupio tylko, że Sekretarz i wice mają większe pensje od szefa. Ale to już ich problem jak to rozwiążą. Są przeciez jedną, wielką, patologiczną rodziną :))

 30. Oj, coś czuję, że radnym odbije się to czkawką.
  Najwięcej straci klawisz, który jest twarzą tego całego cyrku.

 31. Mamy prawo oceniać niekompetencję i nieudolność oraz wyciągać wnioski
  Wczoraj nastąpiło obnażenie w sprawie GOPS-u A co że statutem GOK-u radni zauważyli w uzasadnieniu, że brak konkursu to zaniechanie

 32. Barbara dobrze wie że byt jej siostry w UG jest od niej uzależniony. Gdyby wczoraj zachowała sie inaczej to dziś obydwie były by na chorobowym.
  Trzeba jasno powiedzieć , że stanowisko kierownika jednego z referatów jest obsadzone przez siostrę sekretarz.
  Widać jakie są powiazania tej całej grupki.
  Kierownik GOPS to synowa Jerzyka.
  Czy to nie jest przykład na nepotyzm ?

  1. Dobrze by było żeby ci ludzie posiadali chociaż odpowiednie wykształcenie i kompetencje a tu licealista i jeszcze często powoływany do komisji przetargowej w sprawach inwestycyjnych to jest fachowiec znawca zagadnień.

 33. „System generuje sprawozdanie” a te tabelki puste po co? „System generuje sprawozdanie”. „Dziękuję pracownikom urzędu i jednostek za poświęcenie, to są prawdziwi fachowcy”.

 34. Radny należy odpowiadać z szacunkiem, pokorą, merytorycznie z wysoką kompetencją
  Tyle się mówi o wypełnieniu w Polsce NEPOTYZMU, układu, układzików, niekompetencji

  1. Mój wiek mówi mi że tu ktoś komuś podsuną świnię, zmusił do pewnych zachowań. Znam życie, ludzie chorzy na władzę totalną chciwcy pieniądza posuną się do niewyobrażalnych czynów zachowań i świństw. To kiedyś ujrzy światło dnia.

 35. Na miejscu Pani Burmistrz poszedłbym z tym do sądu i uwierzcie mi, że by wygrała.
  Wiem bo zajmuję się takimi sprawami na codzień.

  1. Ale po co on ma iść do sądu. Jej nie zalezy na kasie. Ona, jak każdy stachanowiec, bo się za takiego uważa, zapierdala dla samego opowiadania, ze zapierdala. Zresztą wszystkiego jej nie zabrali. M ateraz taką pensję jaką powinna niec za pracę w urzędzie. Najwyżej nie pojedzie na jakieś wystawy gołębi do Korczyny. W domu w sobote i niedzielę posiedzi. Uważam, że tylko jej przysługę zrobili. Może nauczy się gotować. Babkę ziemniaczaną na początek. Formę do babki już ma. Kiedys mi zabrała moją glinianą i do dziś nie oddała:)) 3 lata:)) Ale niech tam. Ku chwale ojczyzny!

   1. Po to, żeby pokazać mieszkańcom, że zarzuty kierowane w stosunku do jej osoby są głupie i bez podstawne.
    Po to aby pokazać co Ci Radni mają w głowach.
    Przecież nie musi sądzić się o pieniądze tylko o sprawiedliwość.
    To jest moje zdanie i chętnie jej w tym pomogę.

    1. To którą z kolei kancelarią, doradca, pomagierem na usługach JU będziesz? jaki zarzut jest głupi? Ten z raportów RIO? Nieściąganie podatków półmilionowych? A to, że któs subiektywnie wspomniał, że impertynentnie się zwraca do ludzi, to zapewne miał do tego prawo. Uwaga natury obyczalowej i kulturowej, nie prawnej. Z takimi się po sadach nie hula. No chyba, że chcesz Pani Urbanik pomóc w dotarciu do konfesjonału i w szczerej spowiedzi.

 36. Jolu nie pisz tu, bo wszyscy wiedza że to Ty. Wiesz że kończy się Twój czas. Jeszcze chwila i koniec. Jakoś dziwnie wczoraj brzmiało jak powiedziałaś, ja do końca życia będę pracować dla dobra Gminy. Moim zdaniem ty już za długo pracujesz na rzecz naszej Gminy. Zbliża się małymi kroczkami czas na głosowania nad twoimi osiągnięciami. Czas pokaże swoje.

 37. Wczoraj byliśmy świadkami reinkarnacji pani sekretarz. Ogromna przemiana.
  Pani Sekretarz jest pani wielka. Tylko kameleon jest lepszy.

  1. Ale, że po jakiej? Jaka to strona? Bo ja ci gwarantuję, że większość gminy to nie wiem, ale więszość jej znajomych ma ją za chciwą cwaniarę, albo za zastraszoną idiotkę. To za czym tu stać? A to co do niej mówią, to jedno. Więcej prawdy raczej za plecami teraz o BK. Słabo widzę jej relacje z ludźmi od wczoraj

   1. Ciekawa jestem jak spojrzy oczy tym z którymi miała ostatnio tyle kontaktów. Co się z nia stało ? Amnezji nagle ostała ?

 38. Prosze powiedzieć radnemu z Potoka, że referując przygotowane mu wystąpienie nie czyta się nawiasów;-)
  Wstawiłbym emotkę jak łapię się za głowę ale nie umiem:-(

  1. Już późne popołudnie a ludzie dalej komentują wczorajszą sesję.
   Zwracają uwagę na lekceważący ton burmistrza w stosunku do radnych. Bardzo brzydkie zachowanie.
   Kolejna sprawa to ton jakim zwracała się do radnych ta nowa kierownik od opieki społecznej. Karygodne.
   Chwalą obniżenie kasy dla Urbanikowej. Gmina w zastoju. nic wielkiego się nie robi.
   Występ Sekretarza przebija wszystko. lekcja moralności w praktyce.

 39. Drodzy Mieszkańcy Gmina Jedlicze ! 🙂 Tym razem nie wiem jak wam to powiedzieć ….Jest źle. Wstyd opowiada Tmasz S. ……
  Panie T. Pierwsze zdanie i byk !!!
  Pytanie do pana : jak to jest z tym wyższym wykształceniem.

  1. Kogo pyta pan? o dyr. GOK czy o panią GOPS-u błysnęła wczoraj inteligencją i wiadomościami jak Teściu wykształceniem. To te obiecywane wyższe standardy pani Burmistrz w mianowaniach bez konkursów . Co dalej?????

  1. Kuguar kiepski jesteś.
   Osobiście nie interesuje mnie ta wasza wojenka ale w głowie mi się nie mieści że osoba ze ścisłego zarządu może sie tak zachować.

 40. Kiedy odbędzie się transparentny konkurs na stanowisko dyr GOK i konkurs na stanowisko kier. GOPS?
  Ilu jest pracowników zatrudnionych w GOPS?

 41. Radny Dziura zaprasza Panią Burmistrz do Rady, że tam u nich wszystko zgodnie z procedurami i bezpiecznie. A w pierwszym rzędzie chłop bez maseczki siedzi. Czy to nie jest kuriozalne?
  Jak to się do słów złotoustnej radnej z Borku, że rada polityki nie uprawia ?

  1. Faktycznie debil, ren radny bez maseczki. Akurat tak się skłaa, ze był to przydupas Jolanty , radny Krajewski, ktory…glosował przeciwko pbniżeniu wynagrodzenia Jolki. Faktycznie głupi chłop.

  2. A Burmistrz schowany w gabinecie w trosce o Radnych nie prowadzi w sumie prawie 5ipół godzinnego nic nie wnoszącego poza własnym promowaniem dialogu. To są dopiero procedury przeciw wirusowe. W sumie 10 godzin w maskach a pani w gabinecie niczym nie przejęta. BRAWO tj. ta troska o zdrowie ale czyje tylko swoje.

 42. Ja mam małą prośbę do radnych. Przestańcie kompromitować swoimi wypowiedziami mieszkańców, którzy was wybrali!

  1. Lepiej poproś swoją mocodawczynie niech nie kompromituje całej gminy w oczach całej Polski. Ludzie z Polski oglądają ten cyrk i rece załamują. Współczuja radnym.

 43. Nareszcie radni obniżyli wynagrodzenie naszej pani. Szkoda że tak późno.
  Gmina stoi w rozwoju. Propaganda nic nie zdziała. Trzeba skończyć z tym dziadostwem.

 44. Bardzo dobrze ze uwalili jej wynagrodzenie za to niszczenie Gminy niszczenie ludzi itp ile pieniędzy zmarnowała, syf w całej gminie, krzaki wycięte parę miesięcy temu do tej pory leżą i zarastaja trawa, dzienny dom w Żarnowcu tak się podniecala ohoho co to nie będzie dwa lata już stoi bez używania i niszczeje wywalenie pieniędzy teraz DPS KTO TO WIDZIAŁ aby z chodnika zaglądać do pokoju chyba że se tam zwoła cała rodzinkę i reszta wstępu miała nie będzie. Wystarczyło posłuchaj 13 stron uwag i na pewno to nie wszystko taki gospodarz powinien pójść siedzieć

 45. Radni podajcie do publicznej wiadomości uzasadnienie do uchwały o obniżeniu wynagrodzenia. Niech mieszkancy czytają

 46. Dla Zuzi i Yolandy polecam zapoznanie się z art na terazkrosno opisujacym budowę Domu Kultury w Rymanowie.
  Blisko 11 mln zł kosztowała budowa nowego budynku Gminnego Ośrodka Kultury w Rymanowie
  Niech obydwie panie nie udowadniają jak to spektakularnie rozwija się gmina Jedlicze. Czy to taki obiekt chciałyscie panie łącznie z Sekretarzem posadowić na byłej targowicy ? Może wybierzcie się na wycieczkę do Rymanowa to wam pokażą jak to ma wyglądać.

 47. Dzisiaj Pani Kidawa- Błońska wskazała drogę Pani Burmistrz- rezygnację. W 2014 roku wybraliśmy panią burmistrz, bo mieliśmy dość poprzedniego burmistrza. W 2018 wybrano panią burmistrz, bo udała się pewnemu redaktorzynie skojarzyć głównego kontrkandydata z poprzednim burmistrzem. Pani burmistrz miała bardzo proste zadanie by zostać zapamiętaną jako dobry burmistrz- nie powielać metody poprzedniego burmistrza, czyli złośliwości. Pani niestety przebiła poprzednika w złośliwości i to nie tak jak on, że po 4 kadencjach wszyscy mieli go dość, a zrobiła to po roku drugiej kadencji! Przed wyborami w 2014 roku pewien portal z pewnym redaktorzyną naczelnym bardzo długo publikował artykuły przychylne ZS, praktycznie do momentu, gdy na portalach sondaże zaczęły wskazywać JU jako zwycięzcę. Jakże szybko zmienił front!

  1. Bredzisz jak opentana. Siedź w tej dziurze moncicielu i nie skłócaj ludzi. Mendo jedna. Natychmiast trzeba ją usunąć bo gmina tonie.

 48. Dla Zuzi i Yolandy polecam zapoznanie się z art na terazkrosno opisujacym budowę Domu Kultury w Rymanowie.
  Blisko 11 mln zł kosztowała budowa nowego budynku Gminnego Ośrodka Kultury w Rymanowie
  Niech obydwie panie nie udowadniają jak to spektakularnie rozwija się gmina Jedlicze. Czy to taki obiekt chciałyscie panie łącznie z Sekretarzem posadowić na byłej targowicy ? Może wybierzcie się na wycieczkę do Rymanowa to wam pokażą jak to ma wyglądać.

 49. Spóźniony Słowik”

  Płacze Pani Słowikowa,
  pod lasem w Grabinach,
  że już prawie jedenasta,
  a Słowika nie ma …

  Taki rano był wesoły,
  i tryskał humorem,
  przy śniadaniu zwał się nawet
  śledczym redaktorem.

  To robienie zdjęć zza węgła
  zapewne go zgubi,
  a on na to: – Kochanie,
  szefowa to lubi.

  A może coś się stało,
  może go napadli
  czarne włoski wyskubali
  i aparat skradli.

  Albo go zawlekli
  gdzieś w głuchy zakątek …
  włosy – głupstwo, bo odrosną,
  lecz zdjęcia – majątek.

  To na pewno grupa radnych,
  którym chciał przysolić,
  za ostatnie artykuły
  mogą mu wpierd…

  Chyba zadzwonię do burmistrz,
  ona dużo może,
  tyle lat jej w dupę właził,
  chyba mu pomoże …

  A tymczasem, Słowik we drzwiach:
  – wybacz moje złoto,
  tak nachlałem się w Piotrówce,
  żem wrócił piechotą.

 50. Podobno mamy spektakularny rozwój gminy. W takim razie zapraszamy panią burmistrz z naszą radną Ginalską na ulice równoległą do Cichej.
  Nie zapomnijcie przyjść w gumowcach.

  1. Wreszcie poszli po rozum do głowy, i przejrzeli na oczy, ale oczywiście i jak zwykle nie wszyscy!!!!

 51. No dowalił Pudel swojemu radnemu. Napisął taki artykuł, jakby winą przewodniczącego rady było to, że radny z Żarnowca siedział bez maski. Ale żeś przywalił….Nawet ja wiem, że Radny bez maski może chodzić, bo…płuca nie ma. Wstydź się Pudel! Brudy się ciebie czepiają za każdym słowem plugawym, jakie wychodzi z ciebie. Dziadostwo, dziadostwo i jeszcze raz dziadostwo. Nawet w swoich walisz, a przecież ten radny bez maski wierny bezmyślnie, jak Sekretarz. Bez zasad, bez rozumu.

 52. To jest facet bez jakichkolwiek zasad. Działa jak by na zlecenie.
  Czepiać się gościa który ledwo z życiem uszedł to juz może tylko on.
  Jest jeszcze młodym człowiekiem i nie wiadomo co go jeszcze spotka. Oby drań nie musiał walczyć o każdy oddech.

 53. Rada miała prerogatywe obniżyć i obniżyła
  A poza tym co mnie interesuje czyjś stan zdrowia lub choroby co mnie to interesuje

 54. Pudel wymyślił genialny patent. Polega on na tym że jak pod artykułem dasz łapke np. CZERWONĄ to automatycznie dodaje się łapka ZIELONA.
  Chlopisko super wiarygodny.

  1. Albo już głosowałeś na ten artykuł lub 2 łapki po drugiej stronie Musi chłop się czymś pochwalić mocodawczyni jak duże jest zainteresowanie jego portalem i poparciem wpisów,

 55. Jak można wypowiadac się na temat radnego który nie miał maseczki nie wiedząc z jakiego powodu.Jak dlugo będzie pudel obrażał upakarzał ludzi i radnych?kiedy otrzymamy odpowiedzi na pytania Radnych?

 56. To najgorsza podłość dręczyć i pastwić się nad kimś kto jest w niepełnym zdrowiu, wykorzystywać fakt ,że walczy z chorobą , ma problemy zdrowotne – ohyda ohyda ohyda ! ekipa z rynku ma to we krwi

 57. Radny nie ma obowiązku tłumaczyć się przed pudlem dlaczego nie nosi maseczki wstyd wstyd żeby takie rzeczy pozwolić wypisywać i za to mu jeszcze płacić

 58. Przez weekend pooglądałem sesje w różnych gminach. Wszędzie gidzie tylko widziałem, a było to sporo gmin, podczas obrad na sali z radnymi zawsze by wojt czy burmistrz.
  To tylko u nas robi się takie cyrki. Ja nie chce żeby moa gmina rządził ktos kto się tak zachowuje. Radni zróbcie referendum i odwołajcie burmistrza. Tak dalej być nie moze.

 59. Kraków: Tajemnicze umowy urzędu. Magistrat ma problem z ujawnieniem dokumentów .
  A jak to jest w Jedliczu ?

  1. Dziękuje za taką nadzwyczajność. Może lepiej by było gdyby była po prostu zwyczajna.
   jej działania prowadzą do katastrofy pod względem rozwoju gminy. od 5 lat prawie ni się nie robi. Żlobek wpierniczony w ogród przedszkolny, DPS nad skarpą i co więcej ?

   1. Gdyby siedziała razem z radnymi to musiała by maskę założyć ,i jak tu wtedy podziwiać jej urodę i wdzięk. Pospólstwo niech siedzi sobie samo 10 godzin w maskach.

 60. A ja tu słyszę na mieście, że rodzina zabrała klamoty pani Skarbnik z biurka w UG. Czy to może oznaczać arivederci praszczaj? Jezeli tak, to musiała dobrze dostac w pienał, skoro sama nie przyszła po rzeczy. Ale szacun dla Skarbnik, bo więcej honoru ma od …niektórych.

  1. Znając życie i pudel jak nie dostanie gratyfikacji a rada dopilnuje złożonych zapytań wielka przyjazń tryśnie .tak pomału pani zostanie z kilkoma najwierniejszymi,: czyli mierny ale wierny.

 61. Dziś redaktor śledczy się nie spisał. Na pogrzebie wielki orędownik prawa, paradował bez maseczki jak to wygląda, tylu ludzi a on bez maseczki. Za to wielka pani królowa ratusza zabezpieczona po same uszy, maseczka, rękawiczki, może i kombinezon ochronny miała pod ubraniem.

 62. Czy to prawda że ten z kamerką śledczy był na pogrzebie z kamerka i był bez maseczki??? może na tym portaliku znów będzie wysmiewał ludzi?

  1. Już na pogrzebie mówili że jakas menda stoi z boku i obserwuje na dodatek bez maseczki. Nie wiecie kto to był ?

 63. Nigdy w naszej gminie nie dla esneckichh metod ukrytch przypietych mikro kamerek dyktafony donosów nigdy!

  1. Nigdy, a to przenigdy. Jak mógł łazić po cmentarzu bez maski. Gdzie miał ten aparat i aparaturkę. stosuje sbeckie metody. Ksiadz mógł go pokropisc swięconą wodą.

  1. Przygotowuje sobie grunt na wszelki wypadek jak go pani kopnie w D…e W zależności od sytuacji może to nastąpić już w nie tak odległym czasie. Myślę że to mu to nic nie da. Wszyscy go dobrze znają.

 64. Czy są takie osoby są maja kamerki mikro mini przyjęte? Oraz dyktafony cyfrowe żeby mieć dowód i czy to psychoza?

 65. Wczoraj na pogrzebie oczywiście wielki czarny łeb bez maseczki. Pani do radnych nie zeszła na salę gdzie było 14 osób a w taki tłum poszła.

 66. Ten sledczy z czarnym łbem co kompromituje na zlecenie co gnoił p Kryske smiał iść na pogrzeb?

 67. To ten co przy wyborach Zarządu Osiedla Jedlicze Centrum rozdawał karteczki z nazwiskami na kogo mieszkancy mają głosować ?
  Przecież wiecie kto za tym stoi. Rozwalic ten układ !!!!!

 68. Z wielka estymą a wręcz egzemą oczekuję na publikację ostatniego nagrania z sesji. Jednakowoż nie ma

 69. Do Apokalipsy: Ja mam do Ciebie takie zapytanie:co Ty z tego masz?co Ty masz z tego pisania i pisania co Ty z tego masz?

  1. Retoryczne pytanie głupca.
   Takie pytanie to mogłaś zadawać w PRL-u. Nie wiesz , że dziś jest demokracja i wolność słowa. Rozumie że jest ci nie narękę to że ktokolwiek ktoś coś napisze innego niż ten twój pudel, ale wyobraź sobie że w XXI wieku MOŻNA !

 70. Do Barbary K. „Czasem trzeba umieć przebaczać, choć serce krwawi, czasem trzeba widzieć słońce, choć wokół szaleje burza z piorunami”
  Che che. takim dwulicowca nie przebacza się

 71. Jolu to nie twoje obszary i klimaty by tu bywać i pisać. Spadaj! Ty zamiast krwawić wypociny na J24 weź się do roboty i przemyśl co do tej pory zrobiłaś odnośnie swojego wizerunku. Pewnie dziś siedzisz i jeszcze pracujesz z dziennikarzyną śledczym co zmienić lub dopisać. Oj żal mi ciebie, ty taka biedna i chyba na dodatek chora.

 72. Nic się tu nie zmieni chyba, że piorun jasnisty pier…lnie w te durne łby. Już patrzeć na to nie można.

 73. 3 godz 40 minuta. Wypowiedź p. Wenencji. Cała prawda o podziemiu. Głupimi art na Pudlu właśnie taką wypowiedź chce się zakrzyczeć. Ale się nie uda.

 74. Ja pierdykam. To ona ten sposób ? To wszystko tak załatwia ? po co jej plany rozwoju, po co jej strategie. Wystarczy że ktoś jest grzeczny i miły., o i uległy 🙂 che che che
  REFERENDUM !!!!!!!

 75. Jakaś poirytowana pierniczy na pudlu o radnej z Borku. Zastawiam się czy ta poirytowana nie zastanowiła sie nad tym co powiedziała radna z Borku. Bo jeżeli to prawda co powiedziała to poirytowana w takich sytuacjach sprawa co najmniej dla Reportera , prawdziwego reportera.
  Żeby burmistrz w ten sposób do kogokolwiek ? Prokurator !!

  1. Na pudlu straszą wyborami Radnych ,im się wydaje że im się uda zmienić Rade i pozostawić tego samego Burmistrza . Otóż panowie i panie to tylko Wasze marzenie. Wybory tak ale Rady i Burmistrza .

 76. Jak się joli marzy odwołanie rady to niech sobie marzy. nikt nikomu nie zabronił marzyć.
  Ale jak trzeba będzie to burmistrza odwołamy, my mieszkańcy. A wiecie dlaczego ? Bo jest kiepskim gospodarzem a na dodatek obstawia się takimi jak pudel.

 77. no to pudel odpalił petarde. Mało gołębie z dachu nie pospadały. Jeszcze podpisuje redaktor naczelny. powinno być redaktor naczelna .

 78. Pudel publikuje a ja chce powiedzieć że pani Sekretarz chyba dostała amnezji . Możecie pisać co chcecie ale fakty są zupełnie inne. Wszyscy wiedza jaka jest prawda i nie pogrążajcie tej sekretarz.

 79. Mam pytanie do matki pudla. Czy jako dziecko nie miał problemów emocjonalnych, czy nie był bity, czy nie był przestraszony. Czy korzystał z pomocy psychologa, psychiatry?

  1. Ja pamiętam jak w poprzedniej kadencji ,tj.6 lat temu PUDEL przyszedł głosować z rodziną jakie robili zamieszanie . Każdy miał robione zdjęcie jak wrzucał kartę do głosowania do urny. Wtedy tata też startował na radnego, ale z miernym skutkiem około 30 głosów Z kim teraz zrobi sobie baner chyba z Wałęsą może to odniesie skutek i tata z synem wkroczą na salony.

 80. Szanowni Państwo !!
  Burmistrz Gminy Jedlicze chce abyśmy wszyscy płacili z śmieci po 27 złotych na osobę !!!
  Musimy się temu przeciwstawić. Mam nadzieję i wierzę w to ze radni na to nie pozwolą.
  Minie COVID to trzeba odwołać burmistrza. Swoimi decyzjami pogrąża nasze rodziny.

 81. A dlaczego trzeba było czekać do nocy na ro dzieło? Ja myślałam, że jakieś wyłuzdane sceny będą, dialogi przynajmniej po niemiecku, a ty biedny Pudel sam sobie coś próbuję przetłumaczyć i co gorsza w to uwierzyć. I Ty Pudel serio uważasz, że wywalenie Sekretarz z funkcji ze słowami „Basia ty już się wypaliłaś” i wsadzenie jej do pokoju koło śmietnika, gdzie lamentowała Radnym, żaliła się, wydzwaniała twierdząc, że nie da się tak sponiewierać na koniec pracy, że rok musi przesiedzieć , żeby nie wiem co. I ludzie jej starali się pomóc. Interwieniowali nawet w sprawie tego śmietnika. Usiłujecie stworzyć z ludzi jakies demony. A ja proponuję przejechać, albi nawet zadzwonić, do pewnego DPS w Gminie Przemyśl i może wy wszyscy miłośnicy, przejrzycie na oczy, jak zobaczycie kto i ile lat, mając tak dystyngowane dziecię, przesiedział w domu dziadów. Mi już autentycznie rzygać się chce, bo aż nie wierzę że ktoś może być tak upośledzony, że np. dosłownie odbiera sformulowanie o pistolecie. Poświęcić na to cały dzień pisania…..

 82. Myślała ze mieszkancy Dobieszyna i radny Dziura będą szli do niej na kolanach i błagać o budowę czy inną inwestycję.Tylko zmiana burmistrza pozwoli nam żyć normalnie o nic nie błagać

 83. Obniżają pobory pracujemy jak woły za grosze a ta wymyśliła podwyżkę za smieci to jakiś absurd

 84. Ooooo! Wy Lolanty nie denerwujta aktualnie! Ona już nie wie kim, czym i z której strony się zasłonić. Taki lider, taki lider…:)) I taka wtopa. Nie moge się doczekać poniedziałku:)) Ale będzie szał:)) Pudel wykituje z wrażenia.

 85. Taka brzydka pogoda ale zachęcam mieszkańców do odwiedzenia placu budowy DPS. Przekonajcie się na własne oczy jak się buduje gmach na działce na której nie jeden z nas nie wybudował by nawet domku jednorodzinnego.

  1. A lada chwila, przejonajmy się jak gmina i budżet zostanie wyruchana, a z liderowania i parasolowych inwetsycji, zostanie tylko jedlicki DPS na środku drogi. O zobaczymy, czy burmistrzyni też wyśle list ze stanowiskiem, że za to że się wycofują z projekyu to zapłaca kary? A tadna Zuzia niech mi pomoże poszukac, swojego umiłowanego duszpasterza pedofila z Kopytowej, który również z ramach Liderowania i parasolowych, wspaniały pozyskiwanych środków, miał remontować niesamowitą izbę pamięci? Pani ruszy się i go poszuka, bo potrzebny jest. Wysłali go Korczyny, ale ponieważ nie stosował się do zalecen Donu Seniora, to go pogonili. I szukam ja biedna. Radna Zuzia, taka dla mieszkańców usłużna, zakladam że mnie w tej biedzie wesprze.
   Oj za DPS bedzie….bedzie zabawa, bedzie się działo…:))

 86. Im trudniej się żyje i ubozejemy o ona podsuwa radnym podwyżkę czym się kierowała? Pamiętam jak zapewniała na zebraniach ze nie będzie podwyżek Radni nie zgodzcie się to Wy nas reprezentujecie

  1. No prawdopodobnie jedna z Gmin się już wycofała z projekyu i nie będzie realizować swojej inwestycji, gdyz po dóch przetargach stwoerdzili, że ich nie stać. Zakąłdam, że w ślad za postawą z czasów kiedy kordowani byli radni o przegłosowanie DPS, JU wyśłe listy do Wojewody i do Gminy która wycofuje się i będzie straszyć! Bo przeciez, statystyki, tabelki, kwota dofinansowania była liczona wspólnie. Teraz jak przeliczą, to będzie mniej punktów, czyli mniej dofinansowania. I zostanie wrzud na dupie w postaci DPS.
   Już nawet dramatem p. Sekretarz tudzież cyklem paszkwilów na Radnych nie da się przesłonić głupoty. najgorszego gatunku głupoty, bo wedukowanej. Ze o śmieciach po 27 złotych nie wspomnę…

 87. No prawdopodobnie jedna z Gmin się już wycofała z projekyu i nie będzie realizować swojej inwestycji, gdyz po dóch przetargach stwoerdzili, że ich nie stać. Zakąłdam, że w ślad za postawą z czasów kiedy kordowani byli radni o przegłosowanie DPS, JU wyśłe listy do Wojewody i do Gminy która wycofuje się i będzie straszyć! Bo przeciez, statystyki, tabelki, kwota dofinansowania była liczona wspólnie. Teraz jak przeliczą, to będzie mniej punktów, czyli mniej dofinansowania. I zostanie wrzud na dupie w postaci DPS.
  Już nawet dramatem p. Sekretarz tudzież cyklem paszkwilów na Radnych nie da się przesłonić głupoty. najgorszego gatunku głupoty, bo wedukowanej. Ze o śmieciach po 27 złotych nie wspomnę…

 88. ul. Aleja Jana Pawła II
  38-400 Krosno – Press Media Południe -Gripa Medialna:)))

  Ja proponuję ustalić co to za firma krzak, bez NIP:)) To wydawca Pudla? Bo Pudel chyba jako redaktor naczelny wie, że zgodnie z prawem prasowym portal nie ejst tworem samym w sobie, a ma zwierzchników w postaci np. wydawcy czy właściciela.

  A może taka ‚grupa medilna” nie istnieje i tak sobie tu chłopak uprawia samowolę pseudoprasową?

  No chyba przyszedł czas. ….

    1. Dhostig.pl to dobra firma. Dobra bo tania. Ale, że trollownię taka utrzymują jak J24? Może trzeba poinformować, że prowadzona jest na ich serwerze taka działka i zawieszą. To będzie chyba jedtne wyjście. dhosting.pl Sp. z o.o.
     Al. Jerozolimskie 98
     00-807 Warszawa

     NIP: 7010198361
     REGON: 141998822
     KRS: 0000336780

     Dział sprzedaży
     Numer telefonu: +48 22 292 01 23

 89. A Pudloju chyba grabie po obejściu ktoś rozkłada. I co biedny stanie na grabie, to zapomina, że szedł sałatę podlać, i zamiast tegp leci do kompa i pisze, pisze, piesze…Przez dwa dni trzy razy stanął na grabie. I są efekty.

 90. Zygmuś aleś sie napracował. Znów całą niedziele spędziliście na płodzeniu paszkwila. Wstydził byś się.

 91. Radni doskonale znają potrzeby mieszkańców i staraja się wywiązać z powierzonych im obowiązków.Bardzo dziękujemy Radnym za pracę w Radzie.

  1. Radni wiedza jak rozwijac gmińę to dlatego szczujnia tak działa.
   trzeba organizować referendum odwołać burmistrza. To podstawa prawidłowego rozwoju gminy

 92. Chwala Bogu że sa transmisje z obrad sesji a opluwanie kompromitowanie i dyskredytowanie radnych to nie przynosi chwały tej która płaci za te paszkwile.Jezeli nawet są jakieś potkniecia radnych to i tak postrzegamy Ich pozytywnie gdyby nie Ich upór i determinacja byłoby jeszcze gorzej

 93. Zawsze będziemy bronić radnych. Burmistrz z przydupasami do odwołania i to natychmiast.
  Gmina w hibernacji , tu sie nic nie robi.

Dodaj komentarz

Top