Jesteś tutaj
Strona główna > edukacja >

Wyklęci żołnierze, wyklęta kultura- spotkanie z Tomaszem Żakiem w Starej Kuźni w Jedliczu

…Trzeba cały czas pamiętać o tym, że Oni- tzn. Wyklęci, Niezłomni wychodzą z Łączek i innych miejsc z ustami zapchanymi gliną i wołają dalej „NIE”. Pokazują,  że można było inaczej. I jeśli to ich „NIE” potraktujemy jako fundament nam przekazany, to mamy od czego się odbić i wrócić do łańcucha pokoleń, by służyć Panu Bogu i Ojczyźnie. A, Cyprian Kamil Norwid, Zygmunt Krasiński, Ci tytani tytanów i ich lektury niech na nowo będą podstawą, tego co będzie w głowach i sercach współczesnych Polaków. To oni kształtowali kulturę, którą wyklęto i nam odebrano. Jak znaleźć tę drogę do łańcucha pokoleń, w przykuwający sposób opowiadał nam Tomasz Żak – reżyser teatralny, twórca Teatru Nie Teraz – jednej z najstarszych w Polsce scen niezależnych, pisarz, publicysta, a przede wszystkim katolik.

Zachęcam do obejrzenia i wysłuchania relacji ze spotkania z Panem Tomaszem, w ramach wykładów wieczorowych przy Starej Kuźni w Jedliczu. Reżyser obiecał wraz ze swoim „Teatrem Nie Teraz”, odwiedzić nas w maju, by uraczyć nas spektaklem „Ballada o Wołyniu”, który odbędzie się w rafineryjnej sali widowiskowej w Jedliczu. (Szczegóły w trakcie ustaleń).

„Ballada o Wołyniu” to pierwszy w Polsce spektakl sceniczny, który opowiada o ludobójstwie na polskiej ludności Kresów Wschodnich w latach II wojny św., dokonanym przez nacjonalistów ukraińskich. Ten niezwykle trudny temat, przez cale dziesięciolecia przemilczany, a obecnie niestety nadal zakłamywany, obchodzi jednak setki tysięcy Polaków: wciąż żyjących świadków tamtych wydarzeń, ich rodziny i ludzi zainteresowanych prawdą historyczną. Scenariusz spektaklu korzysta z wątków legendarnej książki wielkiego polskiego pisarza Włodzimierza Odojewskiego „Zasypie wszystko, zawieje” (za zgodą autora). Wykorzystywane są także oryginalne świadectwa osób, które przeżyły Zagładę Polaków na Kresach oraz stare pieśni, w tym starą melodię ukraińską ze współczesnymi słowami Bogny Lewtak-Baczyńskiej.” (http://www.nieteraz.pl/realizacje-page/ballada-o-wolyniu/).

200 thoughts on “Wyklęci żołnierze, wyklęta kultura- spotkanie z Tomaszem Żakiem w Starej Kuźni w Jedliczu

 1. Cześć pamięci polskim bandytom!

  Za carskich czasów, wiemy to sami

  Byliśmy zwani wciąż bandytami

  Każdy, kto Polskę ukochał szczerze

  Kto pragnął zostać przy polskiej wierze,

  Kto nie chciał lizać moskiewskiej łapy

  Komu obrzydły carskie ochłapy

  I wstrętnym było carskie koryto

  Był „miateżnikiem” – polskim bandytą.

  „Polskich bandytów” smutne mogiły

  Tajgi Sybiru liczne pokryły.

  Przyszedł bolszewik – znów piosnka stara

  Czerwonych synów białego cara.

  Polak, co nie chciał zostać Kainem,

  Że chciał być wiernym ojczyźnie synem,

  Chciał jej wolności w słońcu i chwale,

  A że śmiał mówić o tym zuchwale,

  Że nie chciał by go więziono, bito,

  Był „reakcyjnym polskim bandytą”.

  I znowu Sybiru tajgi pokryły

  „Polskich bandytów” smutne mogiły.

  Gdy odpłynęła krasna nawała

  Germańska fala Polskę zalała.

  Kto się nie wyrzekł ojców swych mowy,

  W pruską obrożę nie włożył głowy,

  Nie oddał resztek swojego mienia,

  Swojej godności, swego sumienia,

  Kto nie dziękował, kiedy go bito,

  Ten był „przeklętym polskim bandytą”.

  Więc harde „polskich bandytów” głowy

  Chłonęły piece, doły i rowy.

  Teraz, gdy w gruzach Germania legła,

  Jest Polska „Wolna i Niepodległa”,

  Jest wielka. Młoda, swobodna, śliczna,

  I nawet mówią „demokratyczna”.

  Cóż z tego, kiedy kto Polskę kocha,

  W kim pozostało sumienia trochę,

  Komu niemiłe sowieckie myto,

  Jeszcze raz został „polskim bandytą”.

  I znowu polskości tłumią zapały

  Tortury UB, lochy, podwały.

  O Boże, chciałbym zapytać Ciebie,

  Jakich Polaków najwięcej w niebie?

  (głos z góry)

  Płaszczem mej chwały, blaskiem okryci

  Są tutaj wszyscy „polscy bandyci”.

  Dlatego proszę cię wielki Boże

  usłysz wołanie moje w pokorze

  ocal Ojczyznę przed łachudrami

  A kim są oni? Też wiedzą … sami.

  Kiedy twarz moja łzą jest spowitą

  uczyń mnie Panie – polskim bandytą.

  Gdy demokraci siedli do stołu

  co z postkomuną dzielą pospołu

  scenę i miejsca w pamięci korcu

  Po Popiełuszce i Suchowolcu

  Kto dziwnie zginął? Każdy z nas spyta.

  Kolejny kapłan – polski bandyta!

  Każdy już myślał, że koniec pieśni

  a tu rusofil z kiścią czereśni

  z germanofila partii co wyszedł

  zada pytanie skoro już przyszedł

  któż to tam zginął w Smoleńsku? – spyta

  Polski Prezydent? Polski bandyta!

  Nie minie miesiąc od tamtej zbrodni

  gdy kainowi wyznawcy podli

  znów skrytobójstwa będą sprawcami

  Kogo zabili? Zgadnijcie sami!

  Między siedzenia twarz jego skryta

  historyk prawdy – polski bandyta!

  Dlatego proszę cię wielki Boże

  usłysz wołanie moje w pokorze

  ocal Ojczyznę przed łachudrami

  A kim są oni? Też wiedzą … sami.

  Kiedy twarz moja łzą jest spowitą

  uczyń mnie Panie – polskim bandytą.

 2. Będzie most w Mecince. Podobno Woźniak kazał burmistrzowej to zrobić. To chłop się spisał na medal.

 3. Kroki podjęte przez lokalne władze w niemieckiej miejscowości Jena, okazały się skuteczne. W ciągu ostatnich 9 dni nie pojawiły się tam nowe przypadki koronawirusa.
  Miasto Jena położone jest w środkowej części Niemiec, w kraju związkowym Turyngia. Liczy 104 tys. mieszkańców. To tam środki zapobiegające rozprzestrzenianiu koronawirusa świetnie się sprawdziły. W ostatnich dniach nie przybywa zakażonych.
  Od początku kwietnia wprowadzono tam obowiązek noszenia maseczek ochronnych. Mieszkańcy mieli tydzień na dostosowanie się do nowych zasad.
  Co prawda jest to w Niemczech a nie w Polsce, ale wirus wszędzie jest taki sam.
  Tu bębniono od paru dobrych tygodni żeby uruchomić rezerwe budżetowa i wyposażyć mieszkanców w maski. Doszło do tego że mieszkancy sami radzą sobie jak mogą. jedni szyją, drudzy kupują, ale i sa tacy którzy nie mają.

 4. Nic się nie zmieniło w myśleniu, to co niemieckie jest lepsze. W Gminie Jedlicze w sklepach maseczki rozdają za darmo. Trzeba tylko udać się do jakiegoś sklepu.

 5. Urząd Gminy w Jedliczu będzie otwarty dla naszych mieszkańców
  i klientów od godz. 8:00 do godz. 14:00.

 6. DPS w budowie a już chodzą słuchy kto ma być dyrektorem. Jeśli to ta pani z Moderówki o której wszyscy mówią no to bedzie che che

 7. Po Jedliczu i okolicach niektorzy ludzie jeżdżą na rowerach ze spuszczonymi maseczkami. Wszycy ci ktorych udalo mi się zaobserwować to osoby młode między 16 a 30 rokiem życia. Co to ma znaczyć!To babcie i dziadkowie przestrzegają wytycznych a cwaniaczki nie! Karać !!! Popoludniami wypuszczają się na przejażdżki.

  1. Ludzie maja w nosie t nakazy. Obudzą się jak będzie ju problem .Ale bedzie to za późno

 8. Są wyznaczone dla seniorów a w jednym sklepie w tych godzinach siedzi nadaje ploty na ludzi to trzeba zglosić i sprawdzić monitoring dla naszego zdrowia
  Jaka ona ma opinię?

 9. Ze strony gminnej w sprawie mostu w Męcince:

  W dniu 17 kwietnia Premier Mateusz Morawiecki zatwierdził listy zadań gminnych i powiatowych przeznaczonych do dofinansowania w ramach Funduszu Dróg Samorządowych na rok 2020. Wniosek złożony przez Gminę Jedlicze znalazł się na wysokiej pozycji tj. 25 miejsce na 103 inwestycje gminne, które otrzymały dofinansowanie. Dzięki naszym staraniom ponad 3, 9 mln zł trafi do budżetu Gminy ze środków Funduszu.(…)

  Wnioski:
  – Wynika z tego, ze Gmina Tarnowiec wcale nie byłą potrzebna do niczego! Sama, wszystko sama!
  – Ani słów a o tym, że 3,9 mln. to dofinansowanie dla dwóch gmin, po połowie. To, że nie mając specjalistów ktoś się porywa na lidera projektu tylko po to, żeby sztuczny ruch na koncie gminnym wykonać, to inna rzecz.
  Czekamy, aż na stronie Gminy Tarnowiec pojawią się podziękowania dla Gminy…gdzie tam Gminy Jedlicze…dla Burmistrz! za to, że im most wybudowała.
  Propaganda rodem z komuny.
  Aż niesmaczne.

 10. „Rozpoczęliśmy znaczące prace remontowe na placu zabaw”.
  Jakiś poliglota to pisał.

 11. Ale się uśmiałem czytając wpis o tym że na dyrektora jeszcze nie wybudowanego DPS szykowana jest pewna pani z Moderówki. Hi hi. To by były jaja.
  A tak na serio to chciałbym żeby jak najszybciej DPS uruchomił działalność. Nie mogę się doczekać momentu żeby zobaczyć ile osób stać bedzie na wpisowe.

  1. Pielęgniarka , Dyrektorem DPS-u zresztą co tam wszystko w Jedliczu możliwe. A w GOK licealista to są ci merytoryczni pracownicy .Pani Burmistrz Dyrektora powołuje się z zachowaniem kwalifikacji uprawniających do zajmowania Go na tym stanowisku . To jest reguła dla szanujących prawo. W innym przypadku to jest KOLESIOSTWO

 12. Na interneowej stronie dukla.pl jest artykuł o nowych nasadzeniach zieleni w tym mieście. To wzystko za sprawą byłego pracownika UG w Jedliczu. Pani Monika podobnie jak wielu innych wykształconych osób swoją wiedzę i doświadczenie wykorzystuje na obcej gminie, aż w Dukli. Tu ją niszczono jak wielu innych.
  Życzę powodzenia dla pani Moniki . Tam Panią docenią.

 13. Czy w sprawie GOK bulwersującej media i mieszkańców wypowie się Komisja Rewizyjna i i inne organy?

 14. Jak już mowa o DPS to ja bardzo serdecznie zapraszam Państwa radnych żeby zobaczyli na miejscu jak to wygląda, tzn. co Państwo narobiliscie. Mówię o was radni bo o burmistrzu to nawet nie ma co wspominać. Wyszło jak wyszło czyli jaki burmistrz, jaka władza taka lokalizacja DPS.
  Czy Państwo widzicie jak żeście spierniczyli tą instytucję ? Trzeba było jeszcze mniejszą działkę i na większej skarpie. To sie w głowie nie mieści jak to wygląda. Z jednej strony 4 metry i z drugiej pewnie z 5. Jaka tu komunikacja ? Jaki wygląd.
  Za to kiedyś ktoś odpowie i to słono.

  1. To od początku było wiadome. Do tego dojdą jakieś miejsca parkingowe i będzie naprawdę krucho z przestrzenią. Oczywiście można snuć piękną idyllę, że mieszkańcy będą chodzić do parku na spacery. Jednak obstawiam, że w tym obiekcie mogą się pojawić osoby, które na pokonanie 300-400 m nie będą miały ochoty i wolałyby pochodzić sobie w jakimś ogrodzie wśród zieleni.

   1. Idź tam zobacz to się przekonasz na własne oczy że tam nie ma miejsc parkingowych ! Nie ma !!!!!

 15. Apokalipsa, myślałem, że jesteś prawdziwą poetką 🙁
  A tu zwykły brukowiec.

 16. Komuś już psycha kuca. Zresztą nie pierwszy raz.

  Ja mam pytanie, co dzieje się ze Skarbnik? Od lutego praktycznie Gmina jet bez skarbnika. I teraz chodzą słuchy, że też na chorobowym. Destrukcja postępuje?

  1. Jest to dowód na to że bez tego Skarbnika gmina jakoś funkcjonuje. Jeżeli można nazwać to funkcjonowaniem

 17. Bez skarbnika, bez sekretarza, w sumie bez zastępcy, bez pracowników, już nawet niemerytorycznych:)) Prawie jak Francja za Ludwika Słońce. Gmina to JA!

 18. Takie oto ogłoszenie na gminnej stronie :W związku z epidemią wirusa SARS-CoV-2, od dnia 23 kwietnia do odwołania obowiązują następujące zasady przyjmowania klientów Urzędu Gminy Jedlicze:
  To ja się was pytam czy mieszkaniec jest klientem czy petentem. Klient to raczej w sklepie czyb że podatnika traktuje się jak klienta.
  P.S Dobrze że nie pacjent.

 19. W Jedliczu to chyba nie obowiązują żadne nakazy związane z wirusem. Po ulicach jeżdżą rowerami bez masek podobnie jak większość pieszych na chodnikach. Komisariat to działa czy nie ?

 20. Tak to prawda.To samo jest w Dobieszynie.Jeżdżą bez maseczek i to nie są okoliczni.Bo sie ludzi zna,chociażby z widzenia.A tu towarzystwo jeździ na rowerachi biega po chodniku bez maseczek. Czemu to nie jest karane. Poczuli luz. Niech po polach jeżdżą i biegają bez maseczek. Nie czujemy się przez to bezpieczni.

 21. Czy ktoś się orientuje kto kupił budynki po byłych warsztatach w Potoku? Hala przechodzi całkiem spory remont. Co tam się będzie znajdowało?

 22. Na ulicy Rejtana wg Jolanty Urbanik miała być ścieżka rowerowa. Nie ma. Czuję się oszukany jak pewnie wielu mieszkańców.
  Wywalić tego burmistrza.

 23. Doskonale pamiętam jak poprzedni Burmistrz Pan Zbigniew Sanocki zawarł porozumienie z Władzą Tarnowca w sprawie budowy mostu dlaczego obecna Burmistrz dopiero teraz zamierza budować most? Dlaczego tak pozno?jestem przekonany gdyby nadal rządził poprzedni Burmistrz most byłby juz dawno wybudowany a pieniądze podatnika rozsądnie wydawane.

  1. Poprzedni Burmistrz też miał swoje minusy, ale obecna ma dużo więcej minusów . A ja na nią głosowałem wielka pomyłka. Czyżby w Jedliczu nie było odpowiednich ludzi?

 24. Nie ma w wolnej Polsce w życiu publicznym miejsca dla tajnych, PŁATNYCH współpracowników, konfidentów, szpicli SB. To ,,śmierć” cywilna. Etyka, nieposzlakowana opinia w życiu publicznym to przesłanie śp. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego

  1. Co przyszedł tu czarny wielki łeb ? Znow na miescie syf. W Potoku ulica jak by nikt od lat nie sprzątał.

 25. Trzeba się modlić o rozum dla takiego. Żona, dzieci. Oni też jakos muszą wytrzymać.
  To jest chorobą. Jak głowa się psuje to wiele osób cierpi.

 26. Może ktoś z gminy przeczyta tutaj i usunie informacje „Ogólnopolskie Zawody w Biegach Narciarskich pod Honorowym Patronatem Burmistrza Gminy Jedlicze” – 7 marzec 2020
  Trochę nie halo informować o zawodach sprzed 2 miesięcy
  http://www.jedlicze.pl/node/9867

 27. OGŁOSZENIE
  30 kwietnia (czwartek) w sali posiedzeń Rady Gminy im. Franciszka Matusiewicza w Urzędzie Gminy Miejsce Piastowe, odbędzie się XXVIII sesja Rady Gminy Miejsce Piastowe.
  I DA SIĘ NORMALNIE !!!
  TYLKO W JEDLICZU WARIACTWO

 28. Pani Burmistrz złożyła projekt zmiany cen za wywóz śmieci od 1 czerwca br. na 28 bodajże złotych od osoby (segregowane). Pytam się, czy to było z kimś konsultowane? Jakieś wyliczenia, wzięcie pod uwagę spadek cen paliw? Czy sobie państwo znaleźli sposób darcia z ludzi pasów, żeby utrzymać fatalnie zarządzaną komunalkę? Może poszukać innych rozwiązań, anie tylko podwyżki?

  1. Chyba już całkowicie ich porąbało. Obniżyć jej pensje . Mieszkańców nie stać na utrzymywanie tak drogiego burmistrza i tak drogiego prezesa komunalki.

 29. Sprawa ustalania cen za śmieci, kalkuacji , przetargów , likwidacji własnej sortowni to wszystko powinno trafić do Prokuratury Okregowej poza powiatem krośnieńskim. Niech ktoś w końcu zrobi jej konkretny audyt.

 30. A ja się pytam gdzie jest projekt uchwały, który obniża wypłatę Burmistrzowi. Miał być podobno na sesji i znikł. Radni właśnie wystąpili podobno z projektem uchwały o obniżenie wypłaty dla burmistrza, jednak ktoś ściąga bo dobrze i jeden miesiąc mieć po staremu. Tak zależy na dobru Gminy pewnym ludziom.

  1. Pewnie burmistrz go schowała i nie odda 🙂
   Widać na czym jej tak naprawdę zależy

 31. A jaki to powód, że zwoływana sesja jest sesją nadzwyczajną?
  22 projekty uchwał i sesja nadzwyczajna? Ktoś się chyba nie douczył kiedy zwołuje się sesję w trybie nadzwyczajnym. A tak swoją drogą to interesujący jest program sesji, szkoda tylko, że nie ma projektów uchwał udostępnionych. Jeśli rzeczywiście opłata za odbiór odpadów ma wzrosnąć do 28 zł, to jest to czterokrotny wzrost od 2014 r. kiedy zdaniem kandydatki na burmistrza była to wygórowana stawka. Nie przypominam sobie też, żeby przez te 5 lat z kawałkiem była chociażby jedna obniżka. Ciekawym zagadnieniem, jest egzekwowanie należności za odpady od mieszkańców, którzy nie płacą. Śmiem przypuszczać, że pozostali mieszkańcy za nich płacą i stąd m.in. taka cena za odbiór. Po co się wysilać. Tak było z zaległymi podatkami, dopiero kontrola RIO ruszyła co niektórych. Kolejny temat dla Radnych żeby się temu przyjrzeli i zlecili Komisji Rewizyjnej kontrolę w tym zakresie.

  1. Przed wyborami w 2014 roku chodziła na spotkania z mieszkańcami i deklarowała że obniży cenę za śmieci. Wtedy było to oś około 10 złotych czy nawet poniżej. Bębniła że śmieci są za drogie. Dziś od tamtej pory proponuje wzrost do 28 złotych. To 300 % od 2014 roku !
   Czy ci ludzie mają jakis honor ? Kałmstwem i oszczerstwami zdobyła władzę a dziś prosze bardzo mamy efekty. Czy 84 złote za niesegregowane to nie jakiś kosmos ? Ludzie w Niemczech płaca mniej !!!!!!

 32. Ja piernicze . Czy ona oszalała ? Chce ta stawkę zwiększyc do 400 % od tamtej pory ?
  Miało być tak tani.

 33. To nie Gminy zwiększają stawkę za odbiór odpadów. Może zamiast w DPS należało zainwestować w nowoczesny zakład do nich przerabiana. Wtedy to my dyktowalibyśmy ceny. Nie dajcie sobą manipulować głupim komentatorom.

  1. W Jedliczu była sortownia to zlikwidowała. Podporządkowała śmieci pod Krosno a to jest monopolista

   1. Z kalkulacji wynika że to JPGKiM zwiększa koszty za zbiórkę odpadów. A tu w tym roku jak na razie paliwo w dół , ale pensje dyrektorów rady nadzorczej, żeby było śmieszniej jeden pan z konkurencyjnej firmy z Krosna w radzie ,to szczyt g……y. Wzrost kosztów JPGKiM 120% Tu coś w trawie piszczy.

    1. Z jakiej kalkulacji? Ktoś widział tą kalkulację? JPGK jaką ma rolę w systemie przetwarzania? Jest podwykonawcą dla Remondis? I jakiego rzędu jest ten wzrost związany JPGK?

 34. p burmistrz oczyszczalnia jest wydolna czy nie? czy będzie burmistrz co parę lat podłączania odcinkami 172? w upalne dni przejdziemy po pania by zobaczyć jak ludzie żyją przy obecnej burmistrz i pani decyzjach

  1. Zaraz: zacznie płakać ze tyle robi a tu ja atakują. Ludzie po prostu domagają się pracy

 35. Jestem przekonany że burmistrz musi odejść a za nią tacy jak … Che che. Nie wymienie. Przekonacie się niebawem. Nieroby do domu.

 36. 30 zł za worek smieci, a niektorzy i wiecej. Za te pieniadze toz to mozna taksowka na wysypisko sobie samemu wozic. I kaze ci sie dokladac do czyichs trawnikow i nikomu niepotrzebnej kostki, ktora nieuzywana zaraz zarosnie i zacznie sie znow darcie.
  Gdzie indziej to to towarzystwo juz dawno by bylo pogonione, ale tu jest inaczej, tu jest Jedlicz, tutaj ludnosc lyknie wszystko. Dobrze, ze Apokalipsa was nie zna, inaczej by nawet nie zaczynala.

  Szanowni Panstwo, chce odzyskac poczucie, ze ktos tu jeszcze nad czymkolwiek panuje. Czy leci z nami pilot?

  1. Wymieńcie sobie tą burmistrz na kogos konkretnego. Ona was tak opóźni że przez lata do siebie nie dojdziecie.

 37. Aż zal patrzeć jak wije się jak piskorz nasza władza, żeby tylko jej nie uwalić wypłaty. Przecież po co ta nadzwyczajna sesja? Po to żeby nie glosować wniosku radnych o obniżenie wynagrodzenia. Po co te przechwałki na stronie? Po to żeby pokazać jak to pracuje. A remiza w Dobieszynie zgodnie z planem…pięcioletnim chyba, To jest żałosne. Już nikt się nie nabierze…

 38. Aż widać jak się wije. A wypłatę to jej dawno powinni uwalić. Ona nie zasługuje nawet na połowe z tego co ma.

 39. Jestem gotów się założyć o ostatni grosz, że radni jak zwykle „skoczą” Pani Burmistrz i ten dziwny chocholi taniec będzie trwał do następnych wyborów. A przy najbliższym głosowaniu radni i tak łapki w górę.

 40. Zygmunt stoisz na tym parkingu zamiast posłuchać dobrej muzyki. Stary chłop ale……

 41. A co to w urzedzie nie ma burmistrza ? Nie uczestniczy ? Wrzuciła do kotła 24 punkty i dała dyla ?

 42. Czy pani Jola siedzi w redakcji pudla ? Wystawiła chłopa na pożarcie i został skonsumowany.

 43. Od września wiedzą o odpadach a teraz płaczą i mówią że muszą. Żal mi tych pracowników

 44. czego od tych gminnych pudli wymagać, jak oni kurna nie umieją krzesła ustawić radnym tak, żeby nie trzeba było siedzieć okrakiem na dwóch nogach od stołu. Na każdym kroku wychodzi debilizm, albo perfidia.

 45. Panie Filip cieniutko z ta wiedzą. Jak by nie ci merytoryczni to kwiczymy. Wiem że pan nie musi tego wszystkiego znać ale powinien pan nie zastępować tego kto to wszystko sobie wymyślił.
  Zróbcie sesje zwyczajną i zobaczycie że nie bedzie takich problemów. Sami się podkładacie.
  Jolanta niech was nie wpuszcza w maliny. Idziecie jak w dym ale to mgła.

 46. Pani Ginalska też ładnie punktuje. Co ci pracownicy przygotowali ?
  to są stawki które opłacać może burmistrz za swoje ponad 10 000 złotych miesięcznie

  1. Dlatego pierwszym etapem sprowadzania Urbanik na ziemię będzie uwalenie jej pensji. A potem podniesienie jej stawek za śmieci.

 47. Radni nie zgodzcie się na takie podwyżki my nie zarabiamy co miesiac po 13 tysiecy jak burmistrz

 48. Czy został podany powód absencji naszej wykładni moralnej, etycznej i prawnej? Czy wiadomo dlaczego nie ma, przynajmniej oficjalnie, Jolanty? I dlaczego ci pracownicy dają się tak w chu…robić?

 49. Na kalkulacji za śmieci jakie zostały przesłane radnym nawet się Burmistrz nie podpisała. Znowu będzie gadanie, że ona nic nie wiedziała, że pracownicy sami, tak jak podatków nie ściągali, a ona nic nie wie. Wy w tej Gminie tez się obudźcie i zobaczcie co z wami wyprawia.

 50. Radni, korzystając z okazji, że wpuściła Was do urzędu dowiedzcie się gdzie jest Skarbnik?

 51. Ważne uchwały a burmistrz jest nieobecna dlaczego??? Nie ma odwagi uczestniczyć na sesji?

 52. Szanowni Państwo, teraz widać przez kogo sesje są przeciągane i rozwlekane. To nie ciągle krytykowani Radni, tylko krasomówstwo p. Burmistrz powoduje tak długie sesje. Dzisiaj brak włodarza (ciekawe dlaczego, chociaż sama sesję zwołała) i proszę bardzo sesja merytoryczna. Radni jak zawsze konkretni, zdecydowani, przygotowani bez niepotrzebnego bicia piany i karcenia przez Burmistrz zresztą ciągle z wszystkiego niezadowolonej.

 53. Kierownik od inwestycji opowiada banaluki. DPS budują w 12 miesiecy i da sie. Pani kierowniku niech sie pan nie ośmiesza

 54. Ale oni są niekompetentni. Panie kierowniku, pane burmistrzu co wy tam robicie. To jakas pomyłka

 55. Miło ogląda się taką sesję, widać profesjonalizm Radnych, nikt nie przeszkadza, nikt nie gwiazdorzy. DPS w rok, da się, ale trzy salki w Dobieszynie w dwa lata mają budować. Żenujące takie „gospodarzenie” Władzy, widać nie o rachunek ekonomiczny tu chodzi, ale z pokazanie figi mieszkańcom/wyborcom w Dobieszynie.

 56. Gdzie jest Jolanta ? Zwołała sesje nadzwyczajną bo tak jej niby szybko potrzebowała a tu jej nie ma. Jaskrawo widać co ona wyprawia.

 57. Ta pani która mówi o finansach jest jak widać bardzo profesjonalna.
  mówi ze spokojem a co najwazniejsze wiać że wie o czym mowi. Ci panowie i ta pani od ochrony środowiska to coś kiepściutko.

 58. Aż miło śledzić transmisję obrad dyskusja pytania merytoryczne odpowiedzi nie zawsze wyczerpujace ale dzieki ze nie ma gospodymi i jej monologu przez pare godzin

 59. Zastępca burmistrza to raczej malutko ma do powiedzenia. Szefowa pewnie kawe pije a chłopisko się męczy

 60. Słyszałem tłumaczenie kierownika od inwestycji w punkcie rozbudowy szkoły w Dobieszynie. Mam takie wrażenie że pan kierownik albo boi się cokolwiek powiedzieć, albo po prostu jest niekompetentny.
  Z tego co się orientuję to raczej nie miał do czynienia z takimi inwestycjami oprócz budowy domy.
  Taką mamy teraz gminę.

 61. Jolanta dziś poległa na naszych oczach definitywnie. Już od dłuższego czasu jej pojawianie się wyłącznie w asyście świty, świadków niby merytorycznych osób, które miały mocować jej linie, było typową oznaką kulawej bylejakości. Po dzisiejszej absencji, to może już się nawet nie odzywać. Brak argumentów, brak wiedzy, brak pojęcia, brak pomysłu. Miota się jak ryba na piachu. To koniec.

 62. Wyobrażcie sobie jak by ta sesja wyglądała gdyby na tej sali siedział zastępca i miał odpowiadać na pytania. PEŁNA KOMPROMITACJA !!!
  Tam na górze siedzą w salc konferencyjnej jeden na drugim i próbuja coś gadać.

 63. BRAWO RADNI !!!!!, pokazaliście klasę z najwyższej półki. Mądra Rada, mądre decyzje, tak dalej ;))

 64. Co Ci Radni wyprawiają?!!!
  Przyszli na sesję, żeby nie głosować?!!!
  Ważne projekty, które czekają na akceptację a Ci sobie jaja robią( jeszcze w czasach pandemii )
  Pogonić to towarzystwo w diabły.

 65. Nie widzę związku z tym wywodzie. Jak można głosować uchwały, do których nie było kalkulacji, przecież to chodzi o pieniądze mieszkańców. Pewno gdyby przegłosowali cenę odpadów 28 zł segregowane i 84 zł niesegregowane. dopiero by byli krytykowanie, że bezmyślnie podnoszą rękę. Jeszcze, się taki nie urodził, żeby wszystkim wygodził. Miłego wieczoru.

 66. Pani Kosmata raczej pisze żeby tylko skrytykować radnych. Ja uważam że dziś zachowali sie ok. Maja racje że wiekszość z tych uchwał powinno być rozpatrywane normalnej procedurze.
  Wtedy nie ma emocji, mozna nad wszystkim dyskutować.
  Wrzucanie komuś jak wór na plecy 20 uchwał to trochę przesada.

 67. Krytykuję radnych za ich podejście do niektórych zmian proponowanych na sesji.
  Np: wprowadzenie zmiany technicznej umożliwiającej odbycie szkoleń dla osób bezrobotnych na terenie naszej gminy.
  Moim zdaniem głosując przeciw pokazali jak głęboko mają ludzi w d…e.
  PS. Tu nie chodziło o pieniądze ale głosowali na Nie bo nie i już.
  Ja takich radnych w naszej gminie nie chcę i uwierzcie mi, że zwykli obywatele też już są nimi zmęczeni i rozliczą ich przy wyborach.

  1. Ogladałem ta sesję. ten dokument dotyczący jak mówisz wprowadzenia zmiany technicznej umożliwiającej odbycie szkoleń dla osób bezrobotnych na terenie naszej gminy liczy ponad 130 stron.
   Radni chyba nie dają wiary burmistrzowi i niestety muszą wszystko czytać od A do Z.
   Coś takiego to się załatwia na zwykłej sesji a nie na łapu capu.
   Nie można lekceważyć roli radnych

 68. nie wiem jak pudel będzie teraz tłumaczył niekompetencje pracowników a szczególnie z-cy. Żenada
  Swoją drogą to z-ca powinien Boga chwalić za to ze nie siedział tam na dole bo na zadawane pytania pewnie musiałby wydzwaniać do pracowników co oni na to.

 69. Co najmniej miesiąc przed sesją radni posiadali dokumenty oraz wiedzę co będzie przedmiotem tej sesji.
  Wydaję mi się, że średnio rozgarnięty człek by się przygotował.
  Zrobili cyrk i tyle w temacie.

  1. Nie łżyj. Dostali dwa dni przed sesją dokumenty. A gdzie była Jolanta?

 70. Anonimie powiedz skąd masz taką wiedzę że radni od miesiąca posiadali dokumenty. Masz wtyki w urzędzie ?A może w urzędzie dostęp do dokumentów ma pudel i inni nie uprawnieni.
  Musze cie zmartwić. Ta kwestia jest już w toku. Koniec zabawy w tej piaskownicy.

 71. Do dziś nie mogę dojść do siebie po tej wczorajszej sesji. Nie moge sobie poradzić z myślą jacy pracownicy i z-ca burmistrza są na utrzymaniu podatników. Zastepca na proste pytania nie był w stnie odpowiedzieć. Ciągle zasłaniał sie tajemniczym merytorycznym pracownikiem.Kierownik od inwestycji pożal sie boże.

 72. Do No Name Radni bardzo byli przygotowani tylko do kogo i z kim mogli prowadzić dyskusje skoro burmistrz nie było na tak waznej sesji? Ogladajac przebieg sesji powiem JESTEM ZA I POPIERAM RADNYCH.Nie uczestniczac w tej sesji to lekceważenie wyborców to kpina z nas wszystkich

 73. Jak to wszystko wygląda. Wrzuca radnym 20 uchwał i się nie pokazuje. zastępce wystawia na pożarcie . Pracownicy z trzęsącym głosem próbują cos mówić ale słychać że cedzą każde słowo.
  Ludzie opamiętajcie się i nie dajcie się tak traktować. W końcu powiedzcie DOŚĆ TYM METODĄ !!!!!

  1. Nie. Negocjuje z Dodą angaż na Dni Jedlicza:)) Bo to najważniejsze.

   1. Oj nie będzie lansiku. Imprezy odwołane to gdzie się fotki zrobi? A I Sambor nie przyjedzie. Biedusia

 74. Po ostatniej sesji chciałbym złożyć protets.
  Protestuje ponieważ widząc kompetencje z-cy burmistrza i paru innych tm występujących nie będę płacić podatków na utrzymanie takiej administracji.
  Pan zastępca teraz chyba wie że o wiele łatwiej wypisywać mandaty niż pełnić taka funkcję.

  1. Najbardziej podobało mi się, kiedy p. Dziura zapytał o podstawę zwołania sesji w trybie pilnym, a wicedzielnicowy powiedział, że „trzeba było zwołać, żeby Gmina dobrze działała”. Jak w kawale: ja wiem co się zepsuło! Autobus się zepsuł….
   Straszna, uwłaczająca godności urzędu, niewiedza ale też arogancja, która pozwoliła wyciągnąć ręce po taką funkcję. Samorządowcem nie może być człowiek z ulicy. To nie jest tak, jak tam piszą Pudle, że czas na młodych. Praca w Gminie to nie prowadzenie spożywczaka. A dowodem na to będzie burdel, jaki zostawi po sobie ta kadencja, składająca się z coraz mniejszej liczby zorientowanych w zadaniach ludzi.

   1. Pudel ma takie pojecie o samorządzie jak szewc o pilotowaniu odrzutowca. To sa ludzie którzy tylko zbiegiem okoliczności zdobyli dobili sie do urzedu. Efekty juz są a będa jeszcze o wiele bardziej poważniejsze. Kwestia czasu.
    To tak jak by małpie dać brzytwe.

 75. Proszę Szanownych Obywateli- problem niestety polega na tym, że owa Pani Władza nie ma absolutnie żadnych kompetencji społecznych, nie ma wokół siebie ludzi współpracujących wszyscy sensowni ludzie uciekli lub uciekną w najbliższym czasie emanuje od nie ,przejmujące poczucie lekceważenia Radnych , Urzędu oraz nas czyli Mieszkańców , to jest smutne – czyli osiągnęliśmy dno , pani widzi tylko kasę i czubek sowich owych butów – nie na tym polega słuzba nam i Polsce – nie na tym !!!!

 76. swoich nowych butów- miało być – sorry chochlik klawiaturowy wtargnął – i tyle mam do powiedzenia od lat przypatrując sie nieco z boku całej sytuacji , jeśli Radni wytrwają w swej solidarnej postawie i mądrości -to może nas uratują ! spójrzcie wokół i wyciągnijcie wnioski- można gminę pchnąć o dziesięć lat do przodu albo zaprzepaścić i utopić w błocie do reszty !

 77. Ja osobiście czekam co na Pudlu odpacykują w związku ze złożonym wnioskiem o obcięcie pensji JU? Domniemuję, iż to największy aktualnie problem naszej władzy. Z samopochwał już się wyprztykała przed tą sesją? Kotonawirusem już się nie da za bardzo zasłaniać. Teraz tylko zostaje liczyć na to, że wielka asteroida przyjdzie z pomocą. Tyle tysięcy chcą obciąć…. Płacz i zgrzytanie zębów

  1. Chciałabym zobaczyc ilu żołnierzy zmobilizuje do walki o kasiore. Wyjdzie prawdziwe oblicze tej władzy. Osobiscie uważam, że nigdy nie powinna mieć ustalonej tak wysokiej pensji. Człowiek bez przygotowania, nie zna się na sprawach gospodarczych, i mściwa. To co zrobiła z byłymi pracownikami to powinno być skrupulatnie opisane w jakiejś książce jako przestroga dla mieszkańców. Zanim na kogoś zagłosuja niech pomyślą na co go stać , jakie ma zamiary itp

 78. No i czy Gmina Jedlicze ma jeszcze Skarbnika? Czy już nie?

 79. Z tego co piszą na Blogu, to jednak zaproponowali pewną bonifikatę za zawracanie sobie d kompostowaniem odpadów. Całe 2 zł!
  Ale już w takim Sanoku wyszło im 5,50, co obniża całą opłatę do 17,50 od mieszkańca i gołym okiem widać że ta liczba jest dużo bliższa prawdzie. Za taką kwotę to już pewnie ktoś zada sobie odrobinę trudu, a to chyba było intencją ustawodawcy.

  Czasem warto spojrzeć za opłotki sąsiedniej metropolii, choćby w stronę Królewskiego Wolnego Miasta.

 80. Obniżyć MAX! mamy dosc kłamstw szczucia poniżania i zwalniania oczekujemy burmistrza, ktory potrafi zarządzać urzedem publicznymi pieniędzmi i naprawi to co zostało zniszczone

 81. A dlaczego na Pudlu na foto nie ma Radnych, którzy składali kwiaty pod tablicą dziś? Przecież była cała grupa Radnych. O co tu chodzi? Co znowu Pudlownia uknuła?

 82. Z to co dzisiaj odwalili radni powinni zrobić użytek. Co to ma znaczyć . I jeszcze ta maseczka w białe kropeczki. Oj ludzie zastanówcie się nad sobą.

 83. czy Radni wybrani przez mieszkańców nic nie mają dopowiedzenia? że wypowiadają się w naszym imieniu dlatego Ich lekcewazy?

 84. W takim dniu jak 3 Maja to nie jest dzień żeby się pokazać ,zaistnieć. i narobić sobie zdjęć.Radni w ciszy z powagą zaprezentowali się o wiele lepiej nie robiąc w tym dniu kampanii.

 85. Z tego co ja wiem, na Burmistrzyni nie poinformował nawet Przewodniczącego rady, o tym że będzie składanie kwiatów i drobne uroczystości związane ze świętem narodowym. Zamieściła tylko na belce strony internetowej info, że ona w imieniu mieszkańców będzie kwiaty składać. Rozumiem, że ci którzy uczestniczyli we wspólnych obchodach tzn. radni powiatowi, za-ca z GOK, sołtyska z maską z majtek w groszki, ksiądz, też sobie przeczytali na stronie i przyszli? To co odpierdziela władza, to jest takie chamstwo, że słów brakuje. Otóż w imieniu mieszkańców to Radni mogą składać kwiaty, a nie Burmistrz. Burmistrz to sobie może w imieniu niedobitków pracowników urzędu wiechcia złożyć. Ten poziom arogancji, dyskredytacji Rady Miasta, ten poziom impertynencji, to wieczne, niekończące się knucie, mieszanie, udowadnianie kto tu rządzi skończy się dla kogoś domem wariatów. Nie takie mózgi padały zalane jadem. Zeby chociaż część tej nienawiści jaką nosi w sobie nasza władza przełożyć na pracę, to inaczej by to wyglądało w Gminie. A tak, jest coraz gorzej. I w tym roku, taki drobiazg niby, ale dzieci w szkole nie miały zajęć, i tych dni zbierania śmieci i to co się dzieje po rowach w całej gminie to przechodzi ludzkie pojęcie. Wniosek: dzieci ze szkoły utrzymywały porządek w Gminie likwidując dzikie wysypiska. zabrakło dzieci, śmieci walają się wszędzie. A burmistrzyni zachowuje się jakby gmina była jej prywatną fabryką. No nie jest i trwoga temu, kto tę żwirowisko przejmie po tej kadencji.

  1. Po jej zachowaniu w ostatnich dniach aż jaskrawo widać na co ją stać i jakich metod używa.

 86. Od dłuższego juz czasu pewien ” Gminny mieszkaniec” notorycznie obraża mieszkanców. Być może jeszcze nie wie, ale sprawa zgłoszona tam gdzie należy. Konic z tym obrażaniem.

 87. I ponawiam pytanie: gdzie jest skarbnik gminna? Jest czy nie ma? I co na to wojewoda, że od stycznia praktycznie gmina bez skarbnika?

  1. Może zobaczyła co się dzieje i dała dyla.
   Jola sobie poradzi. Tylu ma tam specjalistów i ekspertów że nikt nie zauważy ze nie ma skarbnika. Tyle tygodni jej nie ma i cos się stało ? NIC.

 88. na stronie gminnej pojawiły się wyniki naborów na nowych pracowników. Jak w czasie epidemii była przeprowadzona rozmowa kwalifikacyjna i dlaczego nie podano informacji kto składał dokumenty i ile było podań? Podano tylko wyniki. Urzędnikami zostali znajomy władzy z kampanii i żona jednego z pracowników? Normalne to?

  1. Jednym z nowo wybranych jest pan który bardzo aktywnie uczestniczył w kampanii wyborczej JU. A takie pytanie co z jawnością wyborów ?

 89. Rada Rodziców pragnie podziękować Radnemu powiatu krośnieńskiego, Marcinowi Józefowiczowi oraz innym Darczyńcom za nieodpłatne przekazanie maseczek i płynu do dezynfekcji.
  Chciałbym żeby Pan radny publicznie pokazał fakture za zakup płynu . jeśli zrobił to z własnych pieniedzy to SUPER !!!!!!!

 90. Radni Rady Miejskiej w Jedliczu z prywatnych środków zakupili podstawowe wyposażenie dla OSP w gminie. Informował o tym w podziękowaniu do Rady,p. Marek Maciejowski (podziękowanie na ostatniej sesji przeczytał Piotr Woźniak). Dzisiaj mamy Dzień Św. Floriana, więc zdrowia i jego opieki życzę wszystkim Strażakom w gminie. Dziękuję za wasze oddanie, gotowość i Waszą służbę dla nas. :)))

 91. Pytam się gdzie jest SKARBNIK ?? !!!!!
  Wymiękła ? A miała być taka super .

 92. Władza jak nie była na sesji to niech nie opowiada na pudlu. Żenada

 93. Cha cha czyta z kartki to co jej napisali. Gra mądrą. Gdzie jest skarbnik?

 94. Mamy swoją telewizję reżimową:)) w koreańskim stylu. Coś strasznego.

  1. Pod pretekstem wyjazdu w delegacje nie uczestniczyła w sesji a teraz opowiada , a raczej czyta z kartki .
   Radni kiedy w końcu zabierzecie jej kase za te bzdury.

 95. Rano przed sesją była w urzędzie tak mówią pracownicy, licząc że radni nie przyjdą. Liczyła że będzie miała na kogo zwalić. Jednak radni przyszli i stała się tragedia, potrzeba było uciekać, bo przewidziała że będą pytania. Zostawiła tych biednych ludzi, by wyglądało że to oni robią złą robotę. Pewnie znowu zwali na pracowników, że to ich wina a ona taka dobra. Robota w tak zwanych białych rękawicach.

 96. Mam taką sugestie dla Jolandy. może lepiej by było zająć się robotą niż siadanie przed kamerą i czytanie z kartki.

 97. Dochodzą słuchy ze w końcu radni złożyli wniosek o obniżenie wynagrodzenia dla Jolanty Urbanik.
  Dlaczego tak późno pytam .

 98. Terytorialsi dostarczyli 330 litrów płynu.
  To teraz czekam na serie zdjęć jak p.JU będzie rozdawała

 99. Ha Ha Ha w Dobieszynie ją wyprzedzili z tym płynem. Może i mieli tylko 100 litrów no ale byli szybsi. Szkoda tylko że teraz OSP, Rada Rodziców i Sołtys są u Pani skreśleni.

  1. Ona sobie dość szybko skreśla. za chwile zostanie sama.
   GDZIE JEST SKARBNIK ??!!!!!

 100. Qwerty to nie tylko straż w Dobieszynie jest nie potrzebna naszej Pani!, tylko wszystkie jednostki OSP z wyłączeniem OSP Mecinka i krasnalem naczelnikiem.

  1. Dokładnie ten gość jest wszędzie tam gdzie go nie potrzeba.
   Wszyscy na tym tracimy a najwięcej OSP Potok, który może przez dziada stracić możliwość budowy nowej remizy.

 101. A dlaczego ten fantastyczny samochód z OSP Mecinka jeszcze jest garażowany w Jedliczu?, przecież miał tam tylko być przez okres zimowy!. A może najwyższa pora sprawdzić ten nowy samochód czy jest zgodny w końcu z Świadectwem dopuszczenia wydawanym przez CNBOP w Józefowie.

 102. Ale po co to sprawdzać on nawet nie jest zgodny z zamówieniem . A co dopiero CNBOP. Co do tego że stoi w Jedliczu to też się zastanawiam jak długo jeszcze. Wiosna już chyba jest i powinien być w Męcince no chyba że znowu jest coś nie tak i mały naczelnik coś kombinuje.

  1. Jak to nie jest zgodny z zamówieniem. Masz na to dowody że tak kłapiesz ?

 103. Przeczytaj zamówienie jak jeszcze jest na stronie u nich przygladnij sie specyfikacji i samochodowi ( wyposarzenie ) a pozniej zabieraj głos. Możesz również sprawdzić CNBOP.

 104. Nikt nie chce robić tak jak Oni z innymi jednostkami ale jak ten ich pseudo naczelnik nie usiądzie na czterech literach to ktoś wreszcie może nie wytrzymać.

 105. Walerian dowodów jest bardzo dużo i klapać to Ty możesz razem z tym naczelnikiem co myśli że jest nietykalny.
  Qwerty powiem że podziwiam te jednostki OSP którym ten mistrz naczelnik z Mecinki narobił bardzo wiele złego i powinni w końcu też się odezwać tak głośno jak to on zrobił i dopiero wtedy Walerian by klapal hahaha.

 106. Walerian umiesz czytać?, przecież Qwerty napisał.

 107. Centrum Naukowo – Badawcze Ochrony Przeciwpożarowej – Państwowy Instytut Badawczy w Józefowie.

 108. Ktoś ten samochód odebrał i potwierdził ze wszystko zgodne ze specyfikacją. Jak to samochód UG to chyba jest winowajca.

 109. Za oszpecenie tego platana ktoś powinien ponieść konsekwencje karne. 10 letni platan kosztuje daleko ponad 1 tysiąc złotych. Zniszczenie takiego drzewa to jest rozbój w biały dzień.
  W Jedliczu był to chyba jedyny okaz .
  Brawo władza, tak trzymać.

 110. Laik protokół odbioru samochodu był podpisany w terminie jakim powinien być przekazany samochód dla OSP Mecinka z tym że nawet był ne zrobiony do przekazania. Po samochód udała się delegacja z OSP i gminy lecz nawet po tygodniowym przesunięciu terminu odbioru samochód nadal jest nie zrobiony. Najlepszą wiedzę w tym temacie ma zapewne sam naczelnik OSP Mecinka jak również Pan Prezes M. M. Który był osobiście odbierać samochód z OSP Mecinka. Tylko mam pytanie jak można podpisać protokół odbioru na coś co fizycznie jest nie zrobione?, i do dnia dzisiejszego samochód nadal jest nie taki jak był w specyfikacji przetargowej.

  1. Zapewne Jolanta Urbanik wie o tych manewrach. Jak nie reaguje, toleruje ten stan rzeczy to znaczy że ma wiedzę i współudział w sprawie. dobrze że sprawa ujrzała swiatło dzienne. Mam nadzieję, że ktoś kto czyta t wpisy szybko zweryfikuje te informacje.
   Najlepiej jak by sprawą zajął sie jedlicki pudel. Redaktor ma wprawe w węszeniu to i to zwęszy.

 111. O samochodzie z Mecinki powinien pojawić się specjalny artykuł wtedy byście widzieli komentarze. Na J24 kasował na bieżąco to nikt nic nie napisał. Były strażak z OSP te jednostki o których mówisz pewno mają swój honor i tylko dla tego nic jeszcze nie wypłynęło od nich ale pewno wiedzą więcej niż mi się wydaje. Z tego co slyszalem zakupem samochodu interesował się tylko Prezes.. Aby się mu nie odbiło tym samochodem i nie tylko…..

  1. Qwerty coś mi się wydaje że trochę naciągasz to wszystko

 112. Gdzie jest Skarbnik? Kto jest prawnikiem gminnym? Takim na etacie, takim jak powinien być w normalnej Gminie?

  1. Skarbnika NIET. Gdyby nie ci starzy pracownicy których chciała się na siłę pozbyć to by dziś nie miał kto ciągnąć tej administracji.
   Wszyscy z poprzedniej ekipy byli be, ale dziś gdyby nie oni to jak by ten urzad funkcjonował.
   Sprawa prawnika. Pamietam jak się pozbywała prawników, bardzo dobrych prawników. Dziś w urzedzie co pozostało ? podpiera się firmami prawniczymi którym słono płaci.

 113. W czwartek Sesja Rady Miejskiej. Ciekawa jestem czy Pani burmistrz będzie uczestniczyć. Może znów wyjedzie w delegacje.
  Tym razem od 6 rano będziemy się przyglądać kto wchodzi do urzędu.

 114. Qwerty tym samochodem z OSP Mecinka powinni zająć się również radni, i na sesję zaprosić naczelnik OSP Mecinka i Pana Prezesa M. M. Poprosić o wyjaśnienia Jak zostały wydane środki finansowe gminne i nie tylko gminy na coś co jest nie takie jak ma być.

Comments are closed.

Top