Jesteś tutaj
Strona główna > edukacja >

Zespół Szkół w Jedliczu poszerza ofertę edukacyjną

Współpraca ORLEN POŁUDNIE S.A i Zespołu Szkół im. Armii Krajowej w Jedliczu

9 marca 2020 r. został podpisany list intencyjny pomiędzy firmą ORLEN POŁUDNIE S.A. i szkołą w celu nawiązania współpracy edukacyjnej. Dokument stanowi punkt wyjścia do podjęcia wspólnych działań na rzecz poszerzenia oferty edukacyjnej szkoły w przyszłości.

Szkoła w najbliższym czasie planuje podniesienie poziomu wiedzy technicznej i kluczowych kompetencji absolwentów szkoły, a także lepszego ich przygotowania do wymagań współczesnego rynku pracy.

Planowane jest utworzenie od września 2020 r.  nowych kierunków kształcenia, w technikum – technik technologii chemicznej, w szkole branżowej – operator urządzeń przemysłu chemicznego, które są odpowiedzią na prognozowane zapotrzebowanie specjalistów – wykwalifikowanych chemików na lokalnym rynku pracy. Orlen Południe, należący do grupy PKN Orlen planuje w Jedliczu realizację inwestycji budowy instalacji bioetanolu II generacji. Jednym z jej efektów będzie powstanie nowych miejsc pracy.

Swoje podpisy na liście intencyjnym złożyli Prezes Zarządu ORLEN Południe Marcin Rej oraz Dyrektor Zespołu Szkół Mariusz Kielar.

15 thoughts on “Zespół Szkół w Jedliczu poszerza ofertę edukacyjną

 1. Bardzo fajna inicjatywa. Tylko czy faktycznie powstanie ta instalacja bioetanolu ? Pani burmistrz w terminie wyda decyzje ?

 2. Uczyć będą nowych a słuchy chodzą, że likwidują stanowiska „umysłowe” i wszystko będzie zarządzane z Trzebini.

 3. Dla Jedlicza i okolic ta instalacja jest szansą na rozwój, a nie na śmietnik Europy. Miejmy nadzieję, że Pani Burmistrz też to rozumie.

 4. Dla Jedlicza to tak wielka szansa jak budowa rafinerii przez Klobasę i Trzecieskiego.

 5. Haha. Tak było z profilem chemicznym, utworzyli z myślą o pracy w Raginerii i co zakład padł i profil o dupe rozbić. Szkoda czasu i nerowo. Skończyć można byle co i tak zależy od tego gdzie masz znajomych.

 6. Tylko czy po ukończeniu tej szkoły absolwenci będą mieli pierwszeństwo w zatrudnieniu.

 7. Kolejny hi-tech. Zwozili odpady (dopiero teraz bedzie co palic), dorzuca jeszcze siano. No k… mac prawie fabryka Samsunga. I 200 „autek” dziennie wiecej przez srodek miasta – jakos tak wychodzi z liczb podanych przez pania posel jezeli liczyc w obie strony. I zyjesz na jakims zadupiu swiata, a masz halas i smrod wiekszy niz w niejednym miescie. Oczywiscie, ze juz niektorzy zacieraja rece

 8. Orlen to państwowa firma, która musi spełniać wszelkie wymogi.
  a instalacja jest szansa dla Jedlicza

  1. Spalarnia też chyba spełnia wymogi skoro jeszcze działa, ale powiedz to ludziom.
   Wszyscy czy jeszcze ktos?

 9. Ucząca sie młodzieży kochana jest zakaz szwendania sie po Jedliczu, to nie ferie, rodzice zatrzymajcie swoje dorosłe pociechy w domach. To nie zabawa, bo będziemy mieli drugie Wlochy, pozamykaja wszystko i będzie całkowity zakaz wychodzenia z domów dla wszystkich. Proszę o poważne podejście do sprawy ludzie opamietajcie sie bo to nie przejdzie jak katar czy grypa, ci którzy wrocili z zagranicy i ich rodziny najblizsze proszę odczekajcie przynajmniej kilka dni i pozostancie w domach. To nie są żarty, nie jestem ani za tvp ani za tvnem poprostu wiem co może sie stac jeżeli zbagatelizujemy chorobę.

 10. Dzieci chodzą ulicami, są w sklepach to powinno być karane za niedopilnowanie.Rodzice są odpowiedzialni za dzieci.Zabawa się skończyła.

 11. Podobno w Orlen Południe będzie pracować radna J. Bril. Nie udało się do sejmu to na ciepłą posadkę wrzucili. Pracowników umysłowych zwalniają nie wiadomo dlaczego a tu proszę. Żenada.

  1. Zgodie z przygotowaniem pewnie bedzie odpowiedzialna za logistykę dostarczania słomy na instalację bioetanolu. Dobra robota. Tak trzymać. rafineria dojna.

Comments are closed.

Top