Jesteś tutaj
Strona główna > edukacja >

Wojciech Sumliński w Starej Kuźni w Jedliczu

Nowa książka Wojciecha Sumlińskiego, Ewy Kurek oraz Tomasza Budzyńskiego „Powrót do Jedwabnego” wpisuje się w nurt dyskusji, co tak naprawdę wydarzyło się w Jedwabnym. Czy w takiej sytuacji możliwy jest jakikolwiek dialog? Przecież podstawę dialogu stanowi prawda. Czy wobec histerycznej nagonki ze strony naszych adwersarzy, powinniśmy milczeć? Czy w imię tzw. „świętego spokoju” i w obliczu konsekwencji, jakie mogą nas dotknąć, możemy schować głowę w piasek?

Na te i wiele innych pytań, wyczerpujących odpowiedzi udzielił Pan Wojciech Sumliński, dziennikarz śledczy, który gościł w Jedliczu przy Starej Kuźni dnia 15 lutego. Celem spotkania była promocja  książki Powrót do Jedwabnego, kulminacyjnej pracy dziennikarza śledczego Pana Wojciecha. Książka ta opowiada prawdę uznaną za zbyt prawdziwą, by o niej opowiadać i której wpływ na rzeczywistość przekracza wyobrażenie wielu z nas.

Zainteresowanie problemem jest bardzo duże, a świadczy o tym choćby bardzo duża frekwencja gości, których sala przewidziana na to spotkanie ledwie pomieściła. Był czas na wysłuchanie prelekcji, był czas na zadawanie pytań no i czas na zakup książek autorstwa Pana Wojciecha. Na koniec można było indywidualnie zamienić kilka słów z autorem i poprosić o podpis na zakupionym egzemplarzu.

Było to już któreś z kolei spotkanie z współczesnym uznanym autorytetem w Polsce jako realizacja wykładów wieczorowych przy Starej Kuźni, które mają miejsce raz na dwa miesiące. Trwają rozmowy dotyczące planowanego następnego spotkania w ramach wieczorowych wykładów z ks. prof. Tadeuszem Guzem na temat Objawień w Gietrzwałdzie, a będące inauguracją nowego projektu pt: Budowa 150 kapliczek gietrzwałdzkich na 150 lecie Objawień w Gietrzwałdzie. Pierwsza taka kapliczka ma powstać w Jedliczu w miejscu na którym stał kiedyś jedlicki kościół. Ale to już całkiem inne wydarzenie, które mam nadzieje dojdzie do skutku.

Reportaż ze spotkania z Panem Wojciechem poniżej:

507 thoughts on “Wojciech Sumliński w Starej Kuźni w Jedliczu

 1. No fajna sprawa w roli głównej Pani Burmistrz. Osoba wszystko wiedząca, znająca się na wszystkim, istny fenomen.

 2. Niedawno ogłoszono wyniki naboru programu ,,Niepodległa” na organizację wydarzeń kulturalnych, wiele gmin, ośrodków kultury otrzymało dofinansowanie np gmina Miejsce Piastowe. Moje pytanie brzmi czy GOK w Jedliczu otrzymał dotację?czy wogóle aplikował do tego programu?

 3. Wczoraj oglądałam sesje. Tak zastanawiam się nad tymi naszymi radnymi dlaczego tacy bez radni . Powinni uchwalić referendum i po sprawie. gminę trzeba uwolnić od tej pani.

 4. Panie Giemza sledzilam sesje i jestem rozczatowana pana wiedzą na zadawane pytania przez radnych panie Mariuszu idąc na sesję trzeba być merytorycznie przygotowanym i czy to prawda że pan pracuje w Warszawie i otrzymuje w MPGK kasę?

  1. Pan Mariusz za parę stówek stracił pamięć. Nie pamięta jak decydował o wyborze technologii dla jedlickiej oczyszczalni, nie pamięta jak przez długie lata był szefem rady nadzorczej. Ale pamięta że jak przez krótki okres czasu nie pełnił tej funkcji i nie brał kasy to wtedy nagle jak powiedział na sesji groziła katastrofa ekologiczna. To mam rozumieć że jak przez lata był szefem rady nadzorczej to wszystko było ok, a później jak go brakło to przy tych samych pracownikach od razu groziła katastrofa ekologiczna ?

 5. Facet nie ma honoru. Ja pamiętam co wyprawiał. Karma wróci panie . Po co przyszedł na sesje jak nic nie rozumie, nic nie wie, był zwolniony.
  A teraz panie Giemza jak wygląda nasze miasto ? Jest pan szefem rady nadzorczej przedsiębiorstwa które bierze kasę za utrzymanie porządku.
  Musi pan częściej bywać i patrzeć jak miasto tonie w śmieciach.

 6. Znalam go byl dobrym znajomym nawet pomagałam mu w potrzebie ale się zawiodłam nigdy nie pomyślałam że do tego jest zdolny żeby aż tak nisko upaść jak się czujesz MG….zo?

 7. Może z innej beczki, oglądając ostatnią sesję zauważyłem taki moment, jak jeden z radnych składał wniosek formalny o zabezpieczenie środków na zakup nowego samochodu do działań OSP. W ślad tego postanowiłem się więcej dowiedzieć. Z tego co wiem teraz, to zarząd jednej z jednostek OSP stara się o nowy samochód i z tego powodu robią co mogą. Bywają u różnych wpływowych ludzi. Okazuje się ze jest to możliwe by ta jednostka otrzymała nowy samochód, jednak należy mieć wkład własny. Ten wkład obecnie to 200 tyś. Szkoda że wcześniej nikt z urzędu nie złożył wniosku o nowe samochody, bo za 400 tyś. można było pozyskać dwa nowe samochody a nie pozyskiwać stare dokładać do nich i cieszyć się . Dwa samochody by pewnie rozwiązały w pewnym stopniu problem taboru OSP z terenu Gminy Jedlicze Obecnie tylko jednostka z KSRG może się o taki samochód ubiegać. Szkoda ze tego nadal nie rozumie władza w gminie (Burmistrz), która nosi dumnie mundur strażacki. Tak na marginesie czy ktoś wie, której jednostki OSP jest członkiem Pani Burmistrz

  1. A jakby w nawiązaniu mam pytanie. Co to za idea, dumnie prezentowana przez JU, na zebraniu w Męcince o połączeniu OSP Męcinka z OSP Jedlicze? I to przejdzie?

   1. Tak połączyć OSP Jedlicze z Męcinką, Podniebyle z kimś tam, a może Potok z Jaszczwią i co, a gdzie tradycja, jeszcze klub sportowy Potok z Dobieszynem lub Chlebna z Moderówką tu są oszczędności. To może szkoły Podniebyle i Piotrówka z Jedliczem lub Potok z Dobieszynem. Pewnie to by władzy pasowało.

 8. I drugie pytanie. W jakim celu JU wyrzuciła panią Sekretarz z jej gabinetu do pokoju piętro niżej? Czy planuje posadzić tam kolejnego specjalistę, doradce? Stworzyć Izbę Pamięci i mauzoleum? Zrobić pokój dla Przewodniczącego Rady, żeby potem opowiadać, jak to zła rada wywaliła zasłużonego pracownika z pokoju i tworzyć kolejną martyrologiczną legendę tej kadencji?

  1. Ujawniono , że pani sekretarz nawiazała kontakt wzrokowy z radnymi. Jest to co najmniej naganne.
   Została przeniesiona do innego pokoju, pietro niżej, jak najdalej od władzy. Zapewne sama już nie siedzi 🙂
   Swoją drogą to jak jest już w okresie emerytalnym i jest taka sytuacja to powinna pieprznąć tym wszystkim i odpoczywać nad lazurowym wybrzeżem.

    1. W 2014 była euforia to teraz czas na płacz. Takich płakających znalazłby więcej. Przyjdzie czas że to opowiedzą. Nie którzy już mówią.

   1. Ta cała burmistrz nie dorosła do kostek kobiecie co pełni stanowisko Sekretarza. Tyle lat tu pracuje była za kilku burmistrzów i zna się na robocie. Mila, uczynna, zawsze chętna do pomocy a nie tak jak burmistrz, ja Burmistrz Gminy Jedlicze, Pani Burmistrz to jej słowa buta i pycha. Pewnie już nie potrzebna ale dla Burmistrza źle się ta sprawa skończy ona kiedyś by za nią w ogień skoczyła jak zresztą wielu w Gminie. Teraz jest nowe rozdanie i ludzie zrozumieli kim jest kobieta sprawująca stanowisko Burmistrza

 9. Byliśmy u Burmistrz z pewnym problemem to byl stracony czas zadnych konkretów tylko nieskończenie trwający monolog z którego nic nie wynikało i nie dotyczyło tego problemu z jakim udalismy się do Burmistrz poprostu owijanie gó…….a w bawełnę

 10. Człowiek, który nie ma własnej, prawdziwej historii, nie ma wspomnień, nie ma przodków, z których jest dumny, nigdy nie uszanuje tradycji i historii innych ludzi. Dzięki Bogu ten głupi pomysł jest niewykonalny, ale samo zabranie głosu przez JU w tej materii, jest jak scena z filmu „Poszukiwany, Poszukiwana”, w której z zawodu dyrektor grany przez Dobrowolskiego nanosi poprawki na makiecie, po architektach. „A jezioro przeniesiemy tu!”.

 11. Ja się pytam dlaczego Pani Burmistrz nie zastosowała się do wyniku głosowania na sesji wniosku Pana Lipki o rozłączenie Burmistrzowej z V-ce Przewodniczącym . Powinna od razu iść do kąta i tam siedzieć :):):)

 12. Radni za swoje niech tak powiem służenie Burmistrz, żeby otrzymać cokolwiek dla mieszkańców ze swojego terenu, za jej wylansowanie w czasie wyborów swoimi nazwiskami jako wiarygodnych ludzi w środowisku, jak słychać na sesji dostali już podziękowanie, oj dostali i to z nawiązką, Każdy słyszy na sesjach jak ich wyzywa, szydzi,wyśmiewa, drwi… bo ONI swoją robotę zrobili, dzięki nim, przede wszystkim ich rodzinom i bliskim stołek burmistrza ma. Pani SEKRETARZ, też teraz otrzymała swoją zapłatę, dopiero na sesji w środę szyderczo wychwalana, a w czwartek zdyskredytowana. Jaką trzeba być pyszną,butną, bezwzględną, złą osobą aby tak postępować, a jest przecież Burmistrzem naszej gminy. P. Korzeniowska jako Samorządowiec od zawsze, to przykład i wzór do naśladowania dla pracowników, to wychowawca młodych pracowników. Dostała i Ona zapłatę za służenie i lojalność szefowej jak inni. Jakaś dobra epoka w naszej gminie się już dawno skończyła. Jest brak poszanowania dla strażaka, radnego, sołtysa, społecznika…, Jeśli mówisz prawdę, nie taką jakby chciano usłyszeć, jesteś wtedy wrogiem. To smutne i przerażające, ja też głosowałam na UJ :((

 13. A teraz drodzy radni słuchajcie i wyciągajcie wnioski.
  Jeszcze pewnie brzmią wam w uszach słowa piane na rzecz pani Sekretarz nazywanej przez JU Dyrektorem Generalnym urzędu. To nie tylko raz. Takich sytuacji było dużo więcej.
  Zapewne pamiętacie ostatnią , lutową sesję kiedy też JU wypowiadała się o pani Sekretarz w samych superlatywach. To właśnie wtedy pani sekretarz zapewne już wiedziała, że musi zmienić lokum, że Dyr.Generalny to już historia.
  Dochodzą głosy że panią Sekretarz można spotkać na parterze. Teraz tam jej miejsce. Czy nie jest to upokarzające żeby sekretarz urzędu nie miał samodzielnego pokoju ?
  Jest już następca. Bez większego doświadczenia w pracy samorządowej. Pan Michał będzie miał ciężko. A może ten epizod zakonczy tak jak pewien młody z-ca.
  Jednym słowem patrzcie dalej na to wszystko.

 14. Pomijając aspekt moralny rozumiem, że pomimo odebrania funkcji kierownika urzędu kasy nie mogła zabrać Barbarze. A skoro mianowała następną ofiarę, to dodatek musiała dać temu panu nowemu. Kasa skąd, jak gdzie? To raz. A dwa to chyba pierwszy znany mi przypadek, gdzie czwarta osoba w gminie, pod względem hierarchii siedzi w gorszych warunkach niż nowy pracownik. W tym urzędzie nie ma jednego co by rozkręcił jakiś bunt? Ja nie wiem, jak tak można patrzeć spokojnie na takie coś?

  1. Barbara gdyby miała trochę honoru i odwagi to jak by pierdutnęła drzwiami z drugiej strony to by ta na wschód spierniczała.

 15. Nie wiem, czy to możliwe, bo aż się nie chce wierzyć. Czy Baśkę zastąpił ten ministrant z Potoka, taki w za małej marynarce metrosksualnej? Taki co niby prawnik, bo wiadomo, gmina nie ma prawnika (no oprócz falandyzującej namiastki). Bo właśnie mi to powiedziano….i włosy mi dęba stanęły. I tak mają stać? Czy mogą opaść, bo to fejk?

 16. „…stwierdziła posłanka PO (Joanna Frydrych). Jak dodała, w jedlickiej rafinerii ma powstać nowa instalacja i mówi się, że ma przejeżdżać średnio w miesiącu około dwa tysiące TIR-ów. – I teraz pytanie: którędy i jaką drogą i co się stanie z tymi drogami, które są obecnie w takim, a nie innym stanie – powiedziała posłanka.”
  (Drogowe poprawki posłanki Joanny Frydrych odrzucone – terazKrosno.pl)

  Bo dla mnie to było oczywiste od samego początku, tylko liczby przerażają. Macie Szanowni Państwo kolejny problem i należałoby się jakoś do tego odnieść. To ja tu podziękuję koledze posłowi który podobno za tym chodził. A nad Lubatówką to by się gdzieś miejsce nie znalazło? Cały smród u nas?

  1. Pani Jola jak poczuje smród zgniłej słomy składowanej jako surowiec dla bioetanolu to sie wtedy obudzi. Jak na razie to miesza w urzedzie i udaje że coś robi. Właśnie Kierownik referatu organizacyjnego dostał ” awans” i poszła z płaczem do innego pokoju.

 17. Ten siwy co tak dukał na sesji o oczyszczalni to może ten prezes RN co siedzi w Warszawie ? Ktoś wie ?

 18. Ten siwy zeszmaci się dla każdej władzy. Zrobi największe świństwo dla własnych korzyści i korzyści własnej rodzinki! Fe to obrzydliwe i niemoralne!

 19. Co ona jeszcze tam robi przy tym stole prezydialnym. A ten co drzemie za mównica?
  Panie Woźniak trzeba zrobić z, tym porządek.
  Dać krzesełko gdzieś z boku i niech siedzi. Na sesji to ona jest gościem i ma siadać tam gdzie gospodarz wskaże.

 20. Pod Słowickim Lasem było przed północą i zapadał już sen. J24 przewracał się z boku na bok, kiedy nagle dostał w bok szturchańca od baby.
  – Wstawaj! – rzuciła wygruzowując się z piernatów.
  – Co? – zapytał J24 – Nogów nie umyłem?
  – Wstawaj! – powtórzyła – Dzwonią z Centrali.
  J24 wyskoczył z łóżka. Drżącymi dziennikarskimi dłońmi ledwo uspokoił wibrujący telefon.
  – Jestem! Czym mogę służyć? – zapytał jak zawsze. Tę formułę powtarzał przeważnie wtedy, kiedy Centrali potrzebny był jego umiłowana zlewnia pomyj. Pudel24. Tylko Pudel mógł wytrzymać grafomańskie popisy J24. Pudel zmieniał go ze snującego się na co dzień smrodu po gaciach, w drapieżce. Lubił tę drugą tożsamość.
  – Choleryjaż jednakowoż – zaklęła jak umiała najelegancjiej Centrala – Wywlekliż spuszczonej na sankach Dyrektor Generalnejż! Wywlekli moje „I have a dream” o połączeniu wszystkich OSP w jeden wielki pożar, wszystkich Kół Gospodyń w półkolonie no i tych innych wizji poxanaxowych. Musimy to jakoś przykryć! Zarządzam „Disinformation Alert!” Publikuj coś, żeby odwrócić kota ogonem do góry! Musimy odwrócić uwagę, – zarządziła Centrala.
  J24 rozejrzał się niespokojnie po ciemnym pokoju.
  – Jest mały problem…- wycedził – Skończyły nam się koty do wywracania! Te co mieliśmy sa już tak wyobracane, że sam nie wiem gdzie przód, gdzie tył. A nabór nowych kotów stoi w miejscu. – jęknął.
  – Jołkiż płkiż! – znowuż nie wytrzymała Centrala – Zatemż przechodzimy na model „Czajka” 1- rzuciła autorytatywnie.
  – O oczyszczalni mam pisać? – zabłysły oczy J24.
  – Oszalałeś! Czajka, ten ptak! Udaje, że ma skrzydło złamane żeby odciągnąć agresora od gniazda. Piszemy tak, że wiesz…że ja jestem poszkodowana, ranna jak łania, że podli radni wyrzucają mnie od stołu z bukietem. ..W sumie to ja tu już napisałam. Wrzuć na Pudla. – rzuciła.
  – Dobrze. To ja, od siebie, dodam tylko taki tytuł co wcale nie pasuje do treści i nikt nie wie o co chodzi? – zaproponował J24.
  – A to…i tak cie nie powstrzymam. Rób co chcesz.

  Przed północą J24 siedział drżący przed swoim ważącym 7 kg laptopem. Podziwiał swoje demoniczne dzieło. Nie zauważył, że zaczął dyszeć z rozkoszy kiedy zaczął sam sobie ….pisać komentarze pod świeżutkim paszkwilem.

 21. JU zgodnie z decyzją RM ma siedzieć tam, gdzie jej miejsce. Ja wniosek p. Lipki odebrałam jako gest w stronę Pani Burmistrz, która honorowo powinna zrozumieć jak jest intencja Rady. Jeżeli nie rozumiesz, że to Ty masz się przesiąść, to radni powinni doprecyzować kiedy i gdzie masz się przesiąść. Chcieli być grzeczni, zostawili wolną rękę kobiecie, ta zachowała się jak zawsze. Na najbliższej sesji powinni dać 5 minut i wskazać krzesło, czy krzesła przy stole z pracownikami. Tak jak to jest w każdej gminie.

 22. A ja mam pytanie do znawców, Czy prawdą jest że sołtys z Żarnowca zwołał zebranie wiejskie aby „zabrać” pieniądze które OSP Żarnowiec miało na wkład własny do zakupu sprzętu?
  Jeśli jest to prawda to jak mawiał klasyk „myli państwo ktoś stąpa bo bardzo cienkim lodzie”. Napiszę kolokwialnie Pan ten nie godzien nosić tytułu sołtysa wsi! Zabierać pieniądze strażakom? Do czego to dochodzi nie wieżę w zbiegi okoliczności ktoś pewnie „kazał”. A mało tego wieści mnie doszły że na ten zakup OSP dostało 50 tyś zł dotacji z PZU a zabezpieczona kwota miała być wkładem własnym. Czy ktoś jest w stanie odpowiedzieć czy jest to prawda?

 23. Żniwo U LoL ma trudne co zasiala to zbiera same plewy. wyżej komentarze oddają całą prawdę Radni nie pozwólcie aby nadal niszczono tak piekna kiedyś gmine

 24. Ale teraz inflacja drożyzna drogo tak drogo koniec z końcem oplaty
  Ale nie wszystkim tym co się powodzi szczescie sprzyja ludzie zazdroszczą i z zazdrości „gnija” wewnetrznie

  1. Jolu przeciez ci się powodzi po co te lamenty? dla ciebie drożyzna? Lapiej zrezygnuj to w gminie bedzie super

 25. Sołtys z Zarnowca dał się wypuścić i skłócił całą wieś. Nigdy nie miałam o nim dobrego zdania ale nie myślałam że jest aż taki. Stary chłop a dał się omotać. Kiedyś na sesji widziałam jak go klepała po ramieniu. Pewnie od razu zmiękł. Chłopie miałbyś jakąś godność. Ale jak się tu postawić jak córka pracuje w samorządowym przedszkolu w Potoku. No jak.

 26. A co tam z tym Dziennym Domem Opieki w Żarnowcu. Dalej stoi w gotowości? To dopiero jaja.
  Jola gratuluję pomysłu che che che.
  Remont już skończony? Pacjenci w ciągu roku zdemolowali?

 27. Jeden dom oieki zamknięty i kto płaci? za nietrafione inwestycje powinna zapłacić ze swojej kieszeni a nowy dps też taki czeka koniec?

 28. Pudel24 już szykuje chyba skok władzy „na kasę” mieszkańców Moderówki na wzór tego co zrobili w Żarnowcu?
  Dzieło na Pudlu bezcenne. Pomijam, że „pomimo” pisze się razem, pomijam inne biedy językowe. Skupiam się nad treścią, z której wynika, że „dziennikarz” – kal sam o sobie mówi – chodził po drodze przeznaczonej do remontu i pytał mieszkających przy niej ludzi, czy oni chcą tego remontu, a ludzie mówili mu, że nie:))) Nie chcą remontu swojej drogi. No nie opadną ręce? W Jeldliczu nie można w żaden sposób ruszyć ul. Cichej, bo nie daj Boże poprawi się komfort życia byłego Burmistrza. W Jaszczwi nie można zrobić paru metrów drogi bo ją widzi z okien radny Twaróg. Nad Skarpą nie można remontować ludziom żeby z chałupami do wody nie powpadali, bo radna Marć ma tam znajomych. W Modrówce za żadne skarby nie można poprawić drogi, bo mieszka przy niej radna Kusiak. To nic, że każdy objazd, każdy wypadek, cały ruch z krajówki kierują tamtą drogą. To nic, że pół wsi tą drogą jeździ do kościoła do Szebni. Nie!
  Przerobiony był już na Pudlu radny Tomek Lisowski, Radny Lipka, za radnym Woźniakiem latanie było z kamerą, teraz atak na radną Kusiak. Oczywiście wszystko bez sensu i mierne w treści i formie. I kto na następny będzie? Wszystko tylko po to żeby uprzykrzyć życie ludziom, piekło zrobić, dolać oliwy do ognia.
  A dziś zapewne dwa „skurwesyny’ (bo w Jedliczu jest tylko dwa skurw…, słownie dwa, dwoje, jak kto woli, które wystarczają do robienia w gminie rozpierduchy) będą stali pod ołtarzami, ręce składali.

 29. Z pewnością prześledze aktualności w prasie. Nie można być obojętnym na te sprawy jakie dzieją się w naszej gminie nie można biernie przyglądać się nieudolstwie kłamstwie i rorzutnosci publivznycj pieniędzy

 30. Co mu z tego latania z kamerą że opluwa Radnych i Ludzi którzy wskazują potrzeby mieszkańców przykład Moderowciekawym świadczy ze nie ulegli kłamliwej propagandzie UJ a ten z kamerką kiedyś zakończy swoja „karierę”z ciekawym życiorysem

 31. W sumie to szkoda mi tych ludzi którzy z nim egzystują. Na pewno charakteru nie da się zmienić wiec jaki tu to i taki w życiu.
  Z drugiej strony doskonale wiadomo kto nim steruje.
  Mam propozycje do niego aby nakręcił materiał na temat zwolnionych pracowników i przyjrzał się sprawie z ostatnich dni związanej z sekretarzem .

 32. Pudel w sposób krytycznie nie uczciwy ” obrabia ” radną z Moderówki. A ja mam pytanie do tego pana dlaczego wraz z tym niemotą nie zajmie się łącznicą która podzieli Moderówkę i zablokuje masę terenów budowlanych. Tego mu nie pozwoliła ?

 33. Ja mam dla pudla fajny temat tylko nie wiem jak sie z nim skontaktować. To byłby hit. Papa pudla się domysla

 34. Nie komentujcie i nie wchodźcie nawet na Pato-Pudla. To, że usuwa komentarze niewygodne to jedno, ale sprawdza kto pisze i wydzwania do ludzi i ich straszy sądami. Każde słowo na Pudlu to prowokacja. Nikt nie popiera tych wypocin. To są dwie, trzy osoby zaburzone, które siedzą i młócą ten hejt. Olejmy to, nie dawajmy się wciągać.

  1. Tego jeszcze nie było, Apokalipsa pisze o hejtowaniu. Czy ty siebie czasem czytasz, te swoje żenujące wypociny?

 35. Ja bym chciał żeby na zebrania chodziła jednak pani burmistrz. Przykro mi to mówić ale z-ca jest niezorientowany w problematyce. Z resztą widać to na posiedzeniach rady.
  Czekam też na zebrania wiejskie z udziałem pani burmistrz. Wiele spraw jest do omówienia.

 36. Na jedlickim cmentarzu wichura powaliła kolejne drzewa.
  Teraz trzeba zaprosić pana byłego zastepcę z żoną niech usuwają skutki. Przypomnijcie sobie co dawniej wyrabiali jak poprzednia władza chciała zrobić z tym porządek.

 37. Brzoza zwalona a ja pytam tych ekologów – no i co misie ? Dobrze ze nikogo nie zabiło. Tamtędy dzieci do szkoły chodzą.

  1. Jaki Ty masz interes prawny w sprawie drzew? Jaki masz interes prawny w tej sprawie? Drzewa produkują tlen, dają życie, brzozy były planowo nasadzane, nasi przodkowie wiedzieli, że są symbolem przemijania, natomiast tuje nie pasują do polskiej nekropolii, co innego w Italii

   1. Maria ty lepiej już nie filozofuj. wiesz co najbardziej pasuje do tej twojej filozofii ?
    niech zniszczą jeszcze kolejne pomniki to twoja filozofia się ziści.

 38. Pod Słowickim Lasem było przed północą i zapadał już sen. J24 przewracał się z boku na bok, kiedy nagle dostał w bok szturchańca od baby.
  – Wstawaj! – rzuciła wygruzowując się z piernatów.
  – Co? – zapytał J24 – Nogów nie umyłem?
  – Wstawaj! – powtórzyła – Dzwonią z Centrali.
  J24 wyskoczył z łóżka. Drżącymi dziennikarskimi dłońmi ledwo uspokoił wibrujący telefon.
  – Jestem! Czym mogę służyć? – zapytał jak zawsze. Tę formułę powtarzał przeważnie wtedy, kiedy Centrali potrzebny był jego umiłowana zlewnia pomyj. Pudel24. Tylko Pudel mógł wytrzymać grafomańskie popisy J24. Pudel zmieniał go ze snującego się na co dzień smrodu po gaciach, w drapieżce. Lubił tę drugą tożsamość.
  – Choleryjaż jednakowoż – zaklęła jak umiała najelegancjiej Centrala – Wywlekliż spuszczonej na sankach Dyrektor Generalnejż! Wywlekli moje „I have a dream” o połączeniu wszystkich OSP w jeden wielki pożar, wszystkich Kół Gospodyń w półkolonie no i tych innych wizji poxanaxowych. Musimy to jakoś przykryć! Zarządzam „Disinformation Alert!” Publikuj coś, żeby odwrócić kota ogonem do góry! Musimy odwrócić uwagę, – zarządziła Centrala.
  J24 rozejrzał się niespokojnie po ciemnym pokoju.
  – Jest mały problem…- wycedził – Skończyły nam się koty do wywracania! Te co mieliśmy sa już tak wyobracane, że sam nie wiem gdzie przód, gdzie tył. A nabór nowych kotów stoi w miejscu. – jęknął.
  – Jołkiż płkiż! – znowuż nie wytrzymała Centrala – Zatemż przechodzimy na model „Czajka” 1- rzuciła autorytatywnie.
  – O oczyszczalni mam pisać? – zabłysły oczy J24.
  – Oszalałeś! Czajka, ten ptak! Udaje, że ma skrzydło złamane żeby odciągnąć agresora od gniazda. Piszemy tak, że wiesz…że ja jestem poszkodowana, ranna jak łania, że podli radni wyrzucają mnie od stołu z bukietem. ..W sumie to ja tu już napisałam. Wrzuć na Pudla. – rzuciła.
  – Dobrze. To ja, od siebie, dodam tylko taki tytuł co wcale nie pasuje do treści i nikt nie wie o co chodzi? – zaproponował J24.
  – A to…i tak cie nie powstrzymam. Rób co chcesz.
  Przed północą J24 siedział drżący przed swoim ważącym 7 kg laptopem. Podziwiał swoje demoniczne dzieło. Nie zauważył, że zaczął dyszeć z rozkoszy kiedy zaczął sam sobie ….pisać komentarze pod świeżutkim paszkwilem.

 39. Dzisiaj nowy artykuł na J24. Już w dniu wczorajszym ludzie mówili że lada dzień ktoś nowy będzie na tapecie w J24. Tym razem Radny Twaróg. Dziwne jest to iż obecny redaktor naczelny bywał u radnego nie raz, jakoś wtedy nie przeszkadzało mu jego pogląd na poczynania Pani Burmistrz. Spowodowane to jest pewnie tym iż Radny wraz z innymi bardziej postanowili kontrolować poczynania Pani Burmistrz. Natomiast redaktor naczelny to wierny paź Burmistrzowej. Z pewnością też ma strach w oczach o utratę ciepłych posadek osób ze swojej rodziny. Szkoda że w swoim najnowszym artykule redaktor naczelny nic nie napisał odnośnie wniosku formalnym, który ostatnio był odczytany na sesji przez Radnego.

 40. Oglądam sesję Radni są bardzo dobrze przygotowani do omawianych tematów a ich krytyka przez Lale ma odwrotny skutek znam Radnego Pana Twaroga i Go popieram przede wszystkim nie kłamie jak ta. Ptaszyno Ile jeszcze radnych wskaże ci ta do opluwania?

  1. Ta cała akcja przypomina mi niszczenie byłego burmistrza. Ten pan też się tak zachowywał. Każdy wie kto nad tym czuwa .
   Pamiętacie ?

 41. Dlaczego J24 usuwa komentarze, czy się czegoś taki gieroj boi. Czy z każdym musi iść do Pani Burmistrz by kazała opublikować. Kilkoro znajomych dzwoniło do mnie co zrobić by się ukazał komentarz na J24. Odsyłam wszystkich do redaktora naczelnego ale to jak rzucanie grochem o ścianę. Jeden komentarz Kacpra już jest trzy razy pisany i usuwany (zresztą to samo).

 42. Jolanta nic już z tym nie zrobi. Sprawy zaszły za daleko. Pudel ma ja w garści. gdyby prubowała to zrobi z nią to samo co z innymi.

 43. Ja mam dla Pana redaktora świetny materiał na nowe artykuły. Pisania będzie przez parę dni. Mianowicie chodzi o los ludzi i zwolnienia z pracy w ostatnim czasie z urzędu Gminy Jedlicze, i oczywiście hit sprawa ostatnio głośna w urzędzie to zamieszanie co do osoby Pani Sekretarz. Właśnie to są sprawy ważne i to chcą wiedzieć ludzie. Również też uważam że taki lokalny portal powinien być bez stronniczy, chyba że ma się z tego korzyść.

 44. Obłudnik na sesji w środę mówi:

  „A już Pani Sekretarz, która koordynuje i współpracę z Radą i współpracę, i organizację wewnętrzną Urzędu jest naprawdę osobą merytoryczną i ma taką wiedzę, przed którą ja nawet chylę czoła. Jeśli chodzi o sprawy organizacyjne statutowe i wiele innych aspektów, i macie państwo, mieliście zawsze szeroki dostęp do Pani Sekretarz, bo była zawsze dla was. I drzwi zawsze były i są otwarte.”

  Ten sam obłudnik w czwartek, spuszcza po schodach tę wychwalaną Panią Sekretarz odbierając jej funkcję i jak mówią plotki twierdząc, że jest „niewydolna”.

  Wszystko w temacie.

 45. Dla pana Pudla to jest temat jeszcze lepszy ale wolałbym żeby się ze mną skontaktował. Chętnie udzielę informacji . Zapraszam

 46. Tak mi się cosik zdaje, że ta apokaliptyczna wizja apokalipsy jest po to żeby napie… Ć na burmistrz za jej zgoda, hahah

 47. Podobno wraca temat ulicy „Naftowej”. Czy Pani Burmistrz znowu składa o dofinansowanie? kto ją do tego upoważnił?. Też by popatrzeć, kto przy niej mieszka. Czy nie jest tak że przy jednej mieszka Radny przy drugiej Radna w innej części znajomi Radnych i te drogi są już odrzucane. Przy każdej drodze ktoś mieszka, drogi nie buduje się w lesie gdzie nikt nie mieszka tylko by poprawić ciągi komunikacyjne dla ludzi.. Natomiast proponowanie drogi z uporem maniaka to wyjątkowo widać że robi się pod konkretnych ludzi, można to sprawdzić. Większość wie kto tam mieszka lub czyja rodzina.

  1. Gdyby się kierowano taką zasada to wyjazd z Jedlicza byłby bardzo utrudniony. Przy ulicy Brzozowej mieszka były zastępca burmistrza, radna Patla, szef Rady Nadzorczej JPGKiM .
   Dlatego jak ktoś opowiada że w Moderówce koło Kusiakowej chce się wyremontować drogę to ja nazwe go kretynem. KRETYNEM !
   Ulica Naftowa wymaga remontu ale na odcinku 800 metrów. Wniosek powinien być skorygowany na ten zakres. Myślę , że burmistrz powinna to zrobić, a radni zaakceptować.

 48. Jestem i byłem sceptykiem robienia tej drogi za 2 mln, ale w skromniejszym zakresie remont jest wskazany. Ostatnio jechałem odcinkiem od krzyżówki w stronę kopalni. Dramacik jeżeli chodzi o nawierzchnię.
  Tyle, że podobnie jest w wielu miejscach gminy. Potok, Piotrówka…

  1. To nie dramacik a dramat .!Jeżdżę ta droga z Modewrowki .Wieczorem można tam zawieszenie urwać. ,ale skrót duży. Pozdrawiam

 49. Ja słuchałam nagrania z ostatniej sesji. Jestem po pozytywnym wrażeniem tej pani która zastępowała panią skarbnik. Mówiła ze spokojem i bardzo konkretnie. A z racji że jestem księgowa to powiem że w moi odczuciu zna się na tym co robi. Tą droga pozdrawiam ta panią.

  1. Pochwalicie, pochwalicie i za 5 min. następna kobieta będzie pracy szukać. Już chyba był czas żeby zauważyć mechanizm?

 50. Ta Pani akurat ma zapewnione miejsce w każdym urzędzie gminy na terenie powiatu krośnieńskiego. Jest fachowcem wysokiej klasy w tym co robi.

  1. Ja też, słyszałam że to bardzo fajna Pani która ma bardzo duża wiedzę jeżeli chodzi o to co robi. To ona ciągnie robotę w tym dziale.
   Brawo. Więcej takich ludzi.

 51. Patrząc na ulicę naftowa to nie przesadajcie bo jaki tam jest ruch i ile domów? Droga w bardzo dobrym stanie jest a odcinek w moderowce należy się go zrobić bo jak wygląda. Zaraz będzie pudel pisał że radna mieszka itp to na brzozowej się inwestowalo w odcinek dla rowerów po którym nikt nie jeździ bo auta mieszkańcy stawiają itp

  1. Nie wiem czy macie orientację jakie gmina ma możliwości wykonania remontu ul Naftowej i tej drogi w Moderówce. Na budżet który liczy ponad 80 mln to jest pestka. Tu tylko trochę chęci JU i po sprawie. Ja nie wiem po co to całe zamieszanie . Sztuczne ?
   Mniejsze gminy nie takie remonty robią. Np gmina Jasło w jednym roku zrobiła coś z 5 dróg z tego funduszu, a z budżetu kolejne. O co tu w tym chodzi ?

 52. Naprawdę się wam wydaje że ludzie nie widzą, że wszystkie komentarze na tym forum wypisuje dwie, trzy osoby? Np. komentarze o pracownikach urzędu, w prowokacyjnym tonie, w stylu przeciętnie rozgarniętego czwartoklasisty. I ciągle powtarzane zwroty: „ta pani”, „ci ludzie”, ” w tym dziale” chociaż wszyscy wiedzą, że „ten dział”, to referat. Jeden człowiek ze zbyt dużą ilością wolnego czasu i dziesiątki różnych nicków. Żenujące.

 53. Nowy artykuł. Akurat oglądałem całą sesje i widzę że Pan redaktor bardzo sprytnie wybrał teksty Pani Radnej. cała ta wypowiedz jest i można odszukać, jest ona odnośnie pazerności Radnej z Piotrówki, która chce wszystko nie patrząc na innych. Ze względu iż jest w bardzo dobrym układzie z Panią Burmistrz chce wyciągnąć jak najwięcej nie patrząc na potrzeby innych miejscowości.

 54. Sorry, ale muszę. W nawiązaniu do tego co na blogu. Nagrody w maju były równe. Każdemu po 2200. Łącznie z Pudlem. Pod koniec roku, tu apel do blogu: wymazać nazwiska zostawić funkcje i dać do wglądu dla ludzi.

 55. Na oficjalnej stronie gminy Miejsce Piastowe jest zawiadomienie o sesji. Do zawiadomienia dołączone są projekty uchwał. Czy tak nie powinno być również w gminie Jedlicze ?

 56. Tu napiszę bo oczywiście wystraszony Pudel mnie zablokował na swoim portaliku. Pisze tam jakiś filozof podwórzowy o cytacie z Hamleta. Ze niby Radna Żychowska popełniła błąd cytując „źle się dzieje w państwie prawa”. Tam koleś twierdzi, że powiedziała „w państwie polskim”. Otóż żadnego błędu nie popełniła. Przyzwyczajeni do tłumaczenia Barańczaka znają jeden cytat ” żele się dzieje w państwie duńskim”. O mało tego, przypisują go Hamletowi. A tum czasem …Wypowiada je oficer Marcellus w chwili, gdy królewicz Hamlet, mimo protestów towarzyszy, podąża za duchem swego ojca, widzianym tylko przez niego. Przed Barańczakiem było może 10, 15 tłumaczeń, w tym Iwaszkiewicza, gdzie jak wół stoi „źle się dzieje w państwie prawa”. Puenta: źle się dzieje w państwie prawa.

 57. Szanowni czytający, należy powrócić do drogi w Moderówce. Tam przed propozycja włączenia do inwestycji remontowej tej drogi o którą tyle szumu, były zbierane podpisy. Jedna z osób, która podpisała listę widziała również podpis byłego Radnego, więc o co chodzi pewnie i on też chce remontu tej drogi czy nawet nie wiedział co podpisuje. Jeszcze jedno należy jasno powiedzieć ta droga nie prowadzi do Pani Radnej z Moderówki tak jak to opisuje J24

 58. W Mecince będą budować most na 40 ton. Jak zaczną jeździć TIRy to mieszkańcy nie zaznają spokoju.

 59. Na 40 ton ? !
  Przecież JU krytykowała poprzedników że chcieli zaprojektować most o takiej nośności. Miał być mniejszy . To co sie nagle stało że to taki duży ?

  1. Podejrzewam, że kryteria otrzymania dofinansowania przewidują taki tonaż. Podobnie było z Naftową. Przeskalowanie inwestycji by mogła wskoczyć w dofinansowanie z Funduszu.
   Co nie zmienia faktu, że jedna jak i druga inwestycja jest potrzebna.

   1. Nie masz racji. Tonaż wymusza kategoria drogi. Tu od lat było wiadomo że mniejszego mostu nie da się wybudować. To ta dzika przed 5 laty propaganda mieszała ludziom w głowach. Ci co wtedy to opowiadali łącznie z sołtysem nie mieli pojęcia.
    Ciekawy jestem co teraz będzie opowiadać.

 60. Ale skąd nagle takie czarnowidztwo? Przecież droga przez Tarnowiec, Czeluśnicę, Brzezówkę może co najwyżej przyjąć jakieś zbłąkane na GPS Tiry do ZPRE. Przecież przez te tereny nie przechodzi żaden tranzyt. Nie tu gdzie i za czym jechać?! Niestety podobna analiza „zagrożenia” istnieje w Moderówce, w której ludzie w XXI wieku boją się pociągu przejeżdżającego przez wieś.

 61. Jak to mówią niiedowiary na Naftowej miała być autostrada Apokalipso jak weszłs w posiadanie tych fascynujących wiadomości. Miały być bramki I viniety?Cudownie .

 62. Tu jest ewidentna tragedia. Widzę, że bazują poplecznicy na prawniczej wiedzy Jolki. A takiej brak. Daleko nie zajdziecie.

 63. Oczywiście. Samo natężenie dyskusji świadczy o kontrowersyjności. I nie będzie lepiej z tym charakterem.

 64. Słyszałam, że jest już komitet referendalny. Czy ktoś wie do kogo można się zgłosić. Chętnie zapiszę się jako wolontariusz.

 65. GOK organizuje koncert z okazji Dnia Kobiet. Panie będa mogły wysłuchać zespołu z Kiszyniowa. 🙂

 66. Na pudelku piszą że trzeba radę rozwiązać. Ale niby kto to ma zrobić ? Radę można odwołać w referendum, ale u nas w gminie to burmistrza trzeba odwołać. Pomijając kłótnie w radzie to trzeba ją odwołać za to że nie dostała wotum zaufania i że nie realizuje budzetu. Planu wydatków za 2019 rok nie zrealizowała na kwote ponad 8,5 miliona !!!! To jest skandal !!

 67. Dlaczego zespół z Kiszyniowa? tj 778,9km od Jedlicza Pani Burmistrz czy koszty dojazdu nocleg wyżywienie i koncert to będzie na koszt gminy? Dlaczego nie możemy podziwiać polskich zespołów?

  1. Sentyment ?
   Radni zapewne zapytają o koszty ale zaraz pudel skrytykuje że śmią pytać i przeszkadzają.

 68. Kiszynów to stolica Mołdawii. Wspaniały naród. Swabodnyj. Ale co on ma wspólnego z Jedliczem?

 69. Nie pójdę na koncert z obawy o swoje i bliskich zdrowie organizując taką zbiorową imprezę trzeba wziąć pod uwagę apele dotyczace niebezpiecznej dla ludzi epidemi jaka w szybkim tempie rozprestrzenia się poprzez kontakt z chorą osobą.

 70. Powyżej ktoś pisze, że radę trzeba rozwiązać, burmistrza odwołać, ale wytłumaczcie mi proszę dlaczego czepiła się sekretarz, przecież Pani Barbara, to ocean spokoju, kultury, mądrości i wiedzy. Znajoma mówiła, że była w urzędzie i pod drzwiami do biura, do którego „strąciła” ją jaśnie panująca na parter, stoi szereg pojemników na odpady. WSTYD, widzę ,że w naszym urzędzie zaczyna panować samowola władzy i swoisty sposób podziękowań. Pojemniki na odpady przy drzwiach sekretarza, to obraz, który świadczy o urzędzie, o kulturze organizacji o burmistrzu. Sekretarz, to pierwsza osoba po burmistrzu, wujcie do którego przecież przychodzą strony załatwiać sprawy, więc nie tylko gabinet powinien być godny ale i otoczenie. Basta !!!

  1. Sekretarz dała się wciągnąć w ten chocholi taniec.
   Myślała ze służąc pani spokojnie dotrwa do emerytury. Stało się inaczej. W mojej ocenie została sponiewierana za te ponad 40 lat pracy w tym urzedzie. jeśli się nie myle to jest osoba która najdłużej przepracowała w UG w Jedliczu. Ale też jeżeli mnie pamięć nie myli to też ( na wniosek 🙂 ) otrzymała państwowe odznaczenie. Ciekawy jestem co było napisane w uzasadnieniu do wniosku.
   Teraz ma malutki pokoik, blisko pojemników na śmieci.
   JU mówiła o przywróceniu w UG normalności. To tak ona ma wyglądać ?

   1. ciekawe co z tym zrobią radni – może debata na temat atmosfery w urzędzie i migracji doświadczonych pracowników

 71. Szkoda mi radnych i Pani sekretarz, służyli UJ całym sercem, a teraz ich obraża i wyśmiewa. To się nikomu nie podoba, to do niczego dobrego nie prowadzi, a jej buta jest zgubą dla gminy i jej mieszkańców.

 72. A proszę mi powiedzieć kto powstrzyma Pudla? Już zaczął z grobów ludzi podnosić, żeby dokuczyć radnym. Psychiatryk. Oczywiście, że i mi zdarzyło się użyć ostrego języka, ale nigdy nie było wyzwisk takich jak pod adresem radnych. Jolanta się zgadza na takie coś? Ja zawsze powtarzam, że Pudel Jolantę pogrąży. Gwóźdź dobije do przysłowiowej trumny. Kwestia czasu.

  1. Radni powinni bardziej zaangażować się w problem wyjaśnienia tak dużego eksodusu pracowników. może trzeba po prostu sprowadzić PIP niech zrobi konkretną, anonimowa ankietę lub coś innego.

 73. ŁADNIE CI W TEJ POMARANCZOWO-SZAREJ KURTCE I OKULARACH PRZECIWSŁONECZNYCH, NIE ZA ZIMNO NA ROWER. MOJE SŁONECZKO😉

 74. Pani Burmistrz nie ma czasu teraz zajmować się czystością miasta i całej gminy. Obecnie to zwalcza przeciwników, zresztą tych co ją doprowadzili tam gdzie jest obecnie. Szkoda tych ludzi bo naprawdę chcą coś zrobić dobrego dla swoich wyborców. Zrobić by zrobili, bo gmina ma spory budżet. Jednak Pani z hamulcem nie pozwala bo chce budować pomniki, które upamiętnić maja jej osobę Jeden już jest w Żarnowcu, który jest nieczynny już ponad rok. Czy to jest to?

 75. Syf w mieście taki ze masakra ale tak ona biedna bidulka czasu nie ma bo trzeba pisać artykuły po nocach na radnych aby na pudlu opublikować

 76. Zajrzałam akurat na Pudla i czytam; „Nie milkną komentarze po ujawnionym przez nasz portal skandalu dotyczącym drogi w Moderówce”. Co on wypisuje? Jakie komentarze? Jakim skandalu?

 77. Czytam w jednym akapicie: „Według informacji uzyskanej od naszego informatora…” i za chwile „Ten temat jest powszechnie znany tutejszym mieszkańcom”.

  To albo on jest powszechnie znany i nie ma afery, albo ten informator z opóźnionym zapłonem. Zresztą na co taki informator, który przekazuje tematy powszechnie znane:))

 78. Robilam zakupy i słyszałam jak kretykowali burmistrz że zgadza się na takie artykuły o radnych, wychodząc pomyślałam, że mieszkańcy mimo krytyki popierają obecnych radnych

  1. To fakt. Ludzie są oburzeni tym co ten facet wypisuje. I faktycznie mówią, że to za przyzwoleniem tej pani.

 79. Jak przeczytałam ten artykuł to ogarnął mnie ogromny niesmak i niepokój że jest przyzwolenie za pieniądze podatnika pisać artykuły o takiej tresci

 80. Czy nasza szanowna władza wie ile osób z terenu gminy w ostatnim czasie powróciło z Mediolanu ? Jakie podjęto środki ostrożności ? Czy te osoby zostały przebadane, czy podlegają kwarantannie ?

 81. Piszą na Krosno112, że ORLEN Oil, spółka z Grupy ORLEN, rozpocznie produkcję płynu do dezynfekcji rąk w Zakładzie Produkcyjnym w Jedliczu. Pierwsza partia produktu już wkrótce trafi na rynek. W ten sposób Grupa ORLEN aktywnie angażuje się w działania Ministerstwa Zdrowia, związane z zapobieganiem rozprzestrzeniania się koronawirusa w Polsce.

  A w tym czasie, nasz jedlicki pudel roi na deszczu jak wypłosz i robi zdjęcia Radnym, jak się okazuje o każdej porze dnia i w prywatnych sytuacjach.

  Pudlu, może zająłbyś się pracą dziennikarską, albo przynajmniej zbliżoną do dziennikarstwa!

  1. Ciekwy jestem czy pudel zna granice przyzwoitości. Co na to jego żona, mama , tata . O czym w domu dyskutują.
   Nie wspomnę o społeczeństwie bo to powszechnie wiadomo.

 82. Nie dla esbeckich metod, nie dla esbeckich donosów nie dla płatnych donosów nie dla esbeckich nagrywan i niszczenia

  1. Popieram. Wczorajsza akcja na Borku to nic innego jak esbeckie metody. Siedzi w samochodzie, szaleje, aparat w pogotowiu . Robi zdjecia, zachowuje się irracjonalnie. Precz z tymi esbeckimi metodami !!!!!!

 83. Zastanawiam się czemu ma służyć śledzenie ludzi, Radnych w ich prywatnym czasie? No bo skoro stoi i czeka pod budynkiem to znaczy, że śledził. Czy to oznacza, że ludzie mają bać się wyjść z domu? A może już się boją? Czy chodzi o zastraszenie radnych? O uprzykrzenie om życia do granic wytrzymałości? Ubecja, to miała jeszcze jakieś zasady, tak na marginesie. I ja nie wiem czego można się spodziewać po takim kolesiu, co zamiast siedzieć w domu woli cały dzień i noc kwitnąć ludziom pod oknami? A może to wariat jakiś niebezpieczny? Może kwasem obleje? Może pogryzie, rzuci się? To zaczyna już być poważna sprawa.

 84. Taki człowiek co tak śledzi to może być psychicznie chory i niebezpieczny lepiej uważać 😜A może na ścianie w domu na zdjęcia tych osób? Może ma fantazje?

 85. On już nie ma odwrotu tańczy jak mu pani gra te pomyje wylane na wybranych przez nas radnych to jest bardzo wymowne kto układa i pisze scenariusze do tej tragikomedii

 86. Wszystko kiedyś się kończy. I ten szał tez się skończy. Mamy do czynienia z jakimiś zaburzeniami. Po prostu trzeba go przebadać. i nie tylko jego.

 87. Myślę że to kwestia czasu jak pudel24 będzie biegał po Jedliczu w kaftanie że swoją szefową

 88. Ja się poszcza… m normalnie po art. Pudla. Dziennikarskie śledztwo zakończyło się ustaleniem, że…nic nie wiedział prowadzący „śledztwo” psychol, który o sobie pisze w liczbie mnogiej. Pudel. Ludzie z wełnianymi kołdrami z pokazu wychodzili, Pudlu. A Ty się wystałeś jak obszczymur zamiast dzieciom bajkę poczytać.

  Tyle w temacie.

  P.S. Wspaniała relacja zdjęciowa:)))

 89. Myślałam że pudel że swoją mocodawczynią już dawno sięgnęli dna A okazuje się że oni w tym dnie jeszcze odwiert zrobili!

 90. Pudel po takich emocjach dzisiaj nie zaśnie, a jutro medal od JU dostanie. Brakuje słów na takie zachowanie.

 91. Doprawdy ten reportaż śledczy poprawił mi humor przed snem. Chciałbym podziękować dziennikarzom śledczym za materiał. Tak się zastanawiam ile ich było i jak byli rozstawieni po Borku? Pod DL, pod sklepem, pod pizzerią, na krzyżówce, jeszcze jeden w Moderówce w delegacji?! 🙂

 92. w innych miejscach też byly spotkania ale świerka nikt nie powiadomił ha ha ha następnym razem musisz obstawiać wszystkie krzyżówki z kamerką to zobaczysz ile jest spotkań codziennie, Referendum blisko.

 93. Z uwagi na fakt, że jedlicki pudel zawiesił się wczoraj, jak przepierdziane gacie na płocie, ledwo musnęłam to dzieło. Ale dziś doczytałam i jestem zmuszona przyznać, że jest epokowe

  Otóż w najznamienitszym momencie czytamy:

  „Ta socjotechnika, polegająca na rozmieszczeniu samochodów w różnych miejscach dzielnicy Jedlicze-Borek, miała na celu odwrócenie uwagi przejezdnych od miejsca, w którym odbywa się potajemne spotkanie. Krótko mówiąc: członkowie spotkania nie chcieli zwrócić niczyjej”.

  Przytoczony fragment, to nic innego jak doskonała i prekursorska analiza, mało zbadanej, socjotechniki parkowania rozproszonego. Otóż w najprostszej swojej wersji socjotechnika ta, polega na parkowaniu tam, gdzie jest wolne. Nie oznacza to jednak, że nie ma bardziej rozbudowanych wariantów. W typie rozszerzonym możemy spotkać: parkowanie równolegle, parkowanie tyłem, parkowanie blisko wyjścia, czy najbardziej złożone, gdyż związane z przewidywaniem ruchów innych użytkowników parkingu – parkowanie, tak żeby mnie nie zastawili i żebym mógł wyjechać. Badanie nad tym ostatnim socjotechnicznym parkowaniem, jest ciągle w powijakach.

  A ponadto..

  W seryjnym dziele pt. „Nocna jazda po kim tylko się da”, seryjnego twórcy Jedlickiego Pudla, znajdujemy jeszcze jedną ciekawostkę. Otóż zdeterminowany na bycie wszechobecnym autor, naznaczony misją zbawienną, mesjańskim przymusem, widzi siebie w wielu miejscach jednocześnie. Ocierający się o Absolut (nie mylić z wódką) mickiewiczowski poziom percepcji bohatera, występującego w wielu miejscach naraz („Nazywam się Milijon – bo za miliony kocham i cierpię katusze”) to nie koniec możliwości Pudla. Należy bowiem założyć, iż kolejną, ostateczną fazą jego podążania w stronę oślepiającego blasku 400 unikatowych wejść na serwer, będzie postawienie się na równi z…tu przemilczę imię. Oczy Pana widzą wszytko.
  Moja przepowiednia zaczęła się wypełniać. Przybył pierwszy jeździec Apokalipsy.

  A wracając do socjotechniki, to ja też się trochę znam:)) i stwierdzam, że nie było żadnego informatora, a genialny „śledczy” jeździ, jeździ aż coś wyjeździ.

  I na koniec piosenka. Śpiewamy na melodię mistrzowskiej „Ballady o Dzikim Zachodzie”. Po drobnych poprawkach po Mistrzu Młynarskim:)) Trzy! Cztery!

  Miasto było tu, jakich tysiące,
  Rafineria i górki naprzeciw,
  Jak gdzie indziej, świeciło tam słońce,
  marli starcy, rodziły się dzieci,

  I tym tylko od innych różni się ta ballada,
  że w tym mieście gdzieś na Polski krańcach
  na jednego mieszkańca jeden śledczy przypadał,
  jeden śledczy na jednego mieszkańca.

 94. Na targowicy w środę bywam często niestety muszę teraz zrezygnować. bo tak ten człowiek biega z tym urządzeniem i nagrywa i pisze bzdety o ludziach aż wstydzę się za niego

 95. Piszą ze takie tzw pluskwy i miniaturowe kamerki to za grosze można kupić w internecie tzn sprzęt to teraz kamerki tanie

 96. Wczoraj jadąc drogą 28, około godziny 19.30 z Jasła do domu w okolicy posesji Pani panującej, zobaczyłem dwa samochody , które chciały skręcić na posesję królowej. Okazało się iż w pierwszym siedziała sama ona a w drugim nasz dzielny dziennikarz, szpieg. Wygląda na to że razem pracowali cały dzień bo w dniu wczorajszym Pani była nie osiągalna. Ostatnie godziny przed udostępnieniem informacji, musieli dograć wszystko. Również Dzielny szpieg musiał pobrać zapłatę za tak niebezpieczną pracę. Mówią ludzie z okolic Borku jak jakiś szaleniec szalał samochodem po ulicach miasta Jedlicza właśnie we wtorek w godzinach wieczornych. Jedni twierdzą że to jakiś chory psychicznie, inni ze naćpany a okazało się że to „dzielny” ptaszyna. Napracował się chłopina bo sam musiał być tu i tam. Jak wiadomo sam te bzdety opisuje na zlecenie, a pisząc w liczbie mnogiej to zakrawa na jakieś dziwne zachowanie. Czy to już ostatnie stadium choroby?

 97. Panie Pudel , widział pan że dwa samochody stoi na parkingu pod kościołem. Może by tak dziennikarze śledczy ruszyli w teren. to może być podejrzane spotkanie. Nie wiem ,ale wygląda mi że ktoś szedł do domu przedpogrzebowego.
  Chłopie siadaj w auto i goń. Lola bedzie miała o czym pisać

 98. Dziś już nie mam wątpliwości . Referendum musi być. Burmistrz
  W naszej gminie chce się zaszczuć ludzi, wprowadzić strach. To jak za Stalina. Metody ubeckie. Jak można chodzić za kims i robić mu bez jego zdjecia.
  Radni niech się wezmą w kupe i wypierniczyć to na zbity pysk.

 99. Jolu władza ci się wymyka. Jeszcze pare tygodni i pa pa. Gruchnie ten cały bajzel a przydupasy po katach będą uciekać. Nawet dziennikarz śledczy przy tobie nie zostanie.

 100. Wiadomo do głosowanie nad wotum zaufania już blisko i można przewidzieć jaki będzie wynik. By do tego nie dopuścić potrzeba zniszczyć, zastraszyć radnych, może próbować odwołać poprzez referendum. Droga Pani jestem za referendum ale całej rady i burmistrza i wtedy się okaże kto zostanie. Też należy mieć na względzie absolutorium z wykonania budżetu za rok 2019. Kto go wykonał? Też pewnie w plecy będzie głosowanie. Wtedy „dobra” opinia, „cudowny” fałszywy uśmiech nic nie będzie znaczył. Tylu włodarzy otrzymują głosy za a tu taka królowa w plecy, wstyd, i gorzkie rozczarowanie. Właśnie tu jest problem u niektórych.

 101. Są głosy od pracowników że ich po prostu wstyd. A ja mówię, że wstydzimy sie wszyscy jako mieszkancy. Gmina jest słynna na całą Polskę.
  Dziennikarze śledczy na każdym skrzyżowaniu. WSTYD !!!!

  1. I USA. Ja udostępniam gdzie mogę. Trochę wejść Pudlowi nabiję ale zasłużył:)) Za taką polewkę ogólnoświatową.

 102. No i właśnie. Co poradziłby Vice dzielnicowy, wykonując swój dawny zawód, sąsiadowi, który przyszedłby z problemem.
  – Jestem osobą prywatną. Koleś mnie śledzi, robi mi zdjęcia bez mojej wiedzy i zgody, a następnie opisuje to w publicznym portalu.

  Albo:
  – Jestem osobą publiczną. Pełnię funkcje społeczne. Koleś za mną jeździ,…itd. czym ogranicza mi, uniemożliwia wykonywanie misji społecznej, publicznej. Szalując w mediach naraża moje dobre imię, uwłacza wyzwiskami, przypisując mi zachowania, zdarzenia jakie nie miały miejsca. Pomawia.

  Co poradziłby Vice – dzielnicowy?
  a) przyszedłem tu was godzić i dlatego siedzę i się nie odzywam, bo już kur…nie wiem o co chodzi i zaczynam się orientować, że wdepnąłem

  b) chłopie, co to jest wobec wieczności

  c) co się martwisz! odpisz mu na forum, że jest kutasem miękkim waflem robionym i będziecie kwita

  Co wybiera nasz Vice?

 103. Podobno rusza kampania społeczna o wdzięcznej nazwie: posadźmy arbuza na wiosnę, zna ktoś szczegóły?

 104. Obywatelu, no ja odnoszę inne wrażenie…:))) Tu każdy ma swobodę, nie działa pod presją, że trzeba pisać….raczej mam potrzebę to odniosę się do absurdów zgotowanych przez chore umysły … tu nikt niczego nie steruje, nie kasuje … jest swoboda wypowiedzi obywatelu …:)))

 105. A mnie z kolei ciekawi czy owi mnodzy dziennikarze śledczy to na etacie są zatrudnieni czy działają społecznie lub ideowo?

 106. Dbając o swoje bezpieczeństwo chciałbym poinformować tę grupe śledczych redaktorów że jutro koło godziny 10,30 będę na targu w Jaśle. Mam nadzieję, że obtoczycie mnie ścisłym kordonem a któryś grzeczniejszy pomoże mi donieść do samochodu parę rzeczy które mam zamiar sobie kupić. Dobrze by też było stanąć na każdym skrzyzżowaniu . Ci co będą przesiadywać w krzaczkach z aparatami niech uważają bo czasem kundelki tam sikają.
  Dobrej nocy

 107. JU zabrania korzystania z domów ludowych ? To proszę mi wytłumaczyć na jakich zasadach udostępniany jest dom ludowy w Długiem . Np na próby zespołu muzycznego.

 108. Domy Ludowe były budowane przez duży udział mieszkańców i teraz będą np. wesela uroczystosci nagrywane przez dziennikarza sledczego?

  1. W jego ofercie będą momenty jakich jeszcze nie było. dokumentowany bedzie przejazd od koscioła do sali. Na każdym skrzyzowaniu bedzie stał dziennikarz sledczy. Nie wspomne już o nocy poslubnej. 🙂

 109. Mam wrażenie, że ktoś 🙂 z tym pudlowskim paziem chce doprowadzić do tego żeby ludzie się bali , nie spotykali a radni to tym bardziej.
  W tej sytuacji radni powinni spotykać się w jak najwiekszej ilości z ludźmi, dyskutować o gminie, pokazywac co wyrabia paź i mocodawca.
  Bardzo łatwo jest wykazać powiązania niektórych osób.
  Jeśli myśla ze zastraszą to sa w duzym błędzie.

 110. TAK! dobry pomysł spotykać się z mieszkańcami chętnie będę uczestniczyć na spotkaniu z radnymi.

 111. Pudel. Jutro 20:30 2 miejsca w Helosie w Vivo. Ode mnie. 2 miejsca Ci wykupiłam. Tobie i weź kogo chcesz. Na hasło Apokalipsa Jedlicze.

 112. Jak dziennikarz śledczy wybierze się do Vivy to kto będzie śledził nagrywał? Kiedy będą spotkania Burmistrz z mieszkańcami? Czy to prawda, że nie można rezerwować sali w domach ludowych?

  1. Pani sekretarz może powie jsk się udały wspólne zakupy w VIVO. Skoro redaktor śledczy robi takie relacje to może……
   Kij zawsze na dwa końce.

 113. do p.burmistr i radnych
  Czy Państwo w jakiś sposób monitorujecie osoby które wróciły w ostatnim czasie z północnych Włoch. Czy sa one objęte kwarantanna domową ? Czy jedlicka służba zdrowia jest przygotowana na takie sytuacje ?
  To są bardzo ważne problemy a jak do tej pory wszyscy milczą.
  Burmistrz jest szefem Rady Społecznej ZOZ. Czy są podejmowane jakieś działania ? Czekacie Państwo aż ktoś zachoruje ?

 114. Chore kichajace,kaszlace dzieci które mamusie zaopatrują w Apap i wio do szkoły,powinny być przymusowo odsyłane do domów. A nie zarażają innych!!! Tak jest taka prawda. A teraz gdy jest kronawirus powinno być to przestrzegane.

 115. Jednak Pudel w malignie. Twierdzenie, że wysadzenie joli zza stołu prezydialnego jest pierwszym krokiem do zmiany przewodniczącego jest tak samo mądre jak teoria o tajnych spotkaniach. Jolka nie chce się przesiąść, uważa to za potwarz i mącą już, żeby pokłócić ludzi. Przegłosowane. Ma zabrać swój piórnik ze swoim Plastusiem, bukiet i usiąść tam gdzie jej Radni wskażą. I dać żyć tym, którzy prowadzą sesję.

 116. „Określiłbym ją mianem politycznego szpagatu, tak szerokiego, że jego wykonanie bez zostawienia w szatni kręgosłupa, byłoby niemożliwe. ” – zapamiętajcie to zdanie. Ono przejdzie do literackiego kanonu:)) Ja pomijam, że w Jedliczu mowy nie ma o jakiejkolwiek polityce na szczeblu gminy, samorządu. Mnie ten kręgosłup w szatni pokonał. Bo jakby nie patrzeć to kręgosłup w szpagacie nie przeszkadza. W szerokim szpagacie przeszkadzają raczej krótkie nóżki, i „reklamówa z landrynami”. Ale zostawianie tego w szatni – odradzam. Mogę się domyślić, że cała ta parabola miała traktować nie o szpagacie ( to takie rozciąganie nóg) a o tzw. mostku (wygięcie kręgosłupa). Ale to już za późni Pudlowi tłumaczyć.

 117. Zaczynam mieć podejrzenie, że „źródło”, tak często wymieniane ostatnio przez Pudla to …Bols się nazywa. Szczerze, to połowy tego tekstu nowego nie rozumiem, a to co zrozumiałam nie ma sensu.

 118. Na oficjalnej gminnej stronie zamieszczone są życzenia dla wszystkich Pań z okazji Dnia Kobiet. Świetnie !!!!!!
  Ale na uwagę zasługują podpisy. Po środku podpis pani JU czcionką dwukrotnie większą od podpisu Przewodniczącego Rady Miejskiej i z-cy burmistrza.
  Nie wiem co to miało na celu ale uważam że w związku z tym że jest równouprawnienie to wielkość tych liter powinna być taka sama.
  Pani burmistrz mogła by sobie trochę odpuścić. To nie zbyt ładnie wygląda.

 119. A propos anatomii – w szpagacie wykonywanym jako ćwiczenie gimnastyczne dla rozciągnięcia czy to w gimnastyce sportowej czy artystycznej czy też w balecie nowoczesnym czy klasycznym największe znaczenie mają zakres ruchomości w stawach biodrowych oraz więzadła mięśnie ud oraz dna miednicy i krocza .. – to tyle tytułem wyjaśnienia profesjonalnego – szpagat w balecie jest również samodzielną pozycją baletową, poprawnie wykonany wymaga aby każda część nogi i pachwiny (!) dotykała podłogi, w wieku 50 plus ta figura jest niewykonalna, chyba że się jest Mają Plisiecką lub Nataliją Biessmiertnową- pozdrawiam innych miłośników baletu klasycznego chociaż ja wolę amerykański na palcach. Myjmy ręce , dotyczy także urzędników UG i Pań w sklepie !

 120. To jest dość mądra uwaga oparta na osobistej obserwacji (niestety), czasem Pani w sklepie ślini palec aby rozkleić torebkę do której pakuje nam jedzenie, czasem gołymi rękami podaje produkty- jeśli takie spostrzeżenie o konieczności zachowania higieny czyli tak naprawdę odpowiedzialności społecznej za zdrowie bliźniego Cię uraża to znaczy że musisz rzecz lepiej przemyśleć – mam nadzieję że jeśli jesteś Panią ze sklepu to już się zorientowałaś (łeś) o co chodzi

 121. Widzę że napuszczanie radnych na radnych idzie pełna parą. AK długo będą milczę tego pewnie nikt nie wie ale myślę że pewna granicą została przekroczona.
  Ktoś jest w ogromnych opałach. I słusznie.

 122. To zrób sobie zakupy przez internet, jak się ekspedientek w sklepie brzydzisz. Zakupy zrób raz na tydzień, może jesteś z tych co 3 razy na dzień do sklepu biegają? . Nie, nie pracuje w sklepie, drażnią mnie takie pseudo pańcie, szukasz brudu? To zaglądnij pod swoje tipsy. Jeśli masz. Nie spotkałam się nigdy z sytuacja żeby pani że sklepu slinila cokolwiek. To o czym piszesz, zalatuje już pod natręctwa(zaburzenie kompulsywno-opsyjne) , to mam nadzieję że się zorientowałaś o co chodzi. Czyżbyś uważała się za kogoś lepszego…. . Mamy straszną zarazę w kraju, ludzie się boją, boją się i panie ze sklepu, z aptek, bo to one mają kontakt z bardzo wieloma ludźmi, a w domach mają rodziny. Strach jest, to już widać, To mycie rąk przed wirusem uchroni.? Trzeba pilnować swoich rąk. Wystarczy poczytać co się na świecie dzieje. Wszyscy się zastanawiają nad tym, co dalej będzie.? Wszyscy o tym mówią, niewiadomo co będzie .Jest strach.

 123. Co by nie mówić, a jedliczanie z Włoch wracają całymi autobusami, nikt ich nie bada i po całej gminie się rozjeżdżają. A UG dał najmniejszą czcionką info gdzie się zgłaszać i na tym poprzestał. A co mnie osobiście wręcz bulwersuje, to zamiast tak jak inni dmuchać na zimne ograniczając ilość imprez masowych, to władza zwozi jeszcze Ukraińców, Wowa Z Charkowa i się nie zastanawia.

   1. Ale z Wową w ansablu gra 3 Ukraińców…geniuszu. Zresztą nacja nie ma tu znaczenia. Liczy się spęd i potencja zarażania na życzenie Pani Burmistrzyni.

 124. Jolanta była wczoraj na tym koncercie czy przestraszyła się wirusa ?
  Impreza powinna być odwołana.
  Jak na tą epidemię jest przygotowany prywatny i gminny osrodek zdrowia ?

 125. Ja mam pytanie czy w szkołach przedszkolach a szczególnie w urzedzie sa dozowniki z płynem dezynfekujacym ?
  Pudel sprawdził ? Napisze artykuł ?

 126. Do pani dyrektor.
  Nie życzę sobie żeby ledwo gadający z powodu jakiegoś przeziębienia nauczyciel uczył dzieci. Powinien siedzieć w domu i nie zarażać. Niech do pracy wraca jak bedzie w dobrej formie.

 127. Wracają,wracają. Niech się każdy zastanowi, bo każdy ma rodzinę, jeśli nie on sam, to ktoś z rodziny jest w grupie ryzyka.I nie ma co sobie lekceważyć,a bo mnie nie dotyczy. Ale ludzie mają różne podejście,nie zawsze mądre i odpowiedzialne. Co to będzie za miesiąc.

 128. Moje dzieci chodzą do jednej ze szkół podstawowych w naszej gminie i odkąd pamiętam jest problem z chorymi dziećmi, które mamusie wypychają do szkoły z tabletkami,są to jedne i te same osoby. A te mamusie w wiekszosci nie pracujące, siedzą w domu.I później cała klasa chora. Teraz powinny być zachowane szczególne środki ostrożności i nie powinno być to tolerowane.

  1. Gdzie jest dyrektor. Dlaczego nie reaguje. A wychowawcy. Nikt im buzi nie zamknął. Oni muszą wiedzieć że są odpowiedzialni.

 129. w dniu 13 marca na Borku jest zebranie ogólne mieszkańców.
  Czekam na panią burmistrz. Mam parę pytań. Tylko prosze nie wysyłać z-cy bo on raczej nie zorientowany.

 130. Zrezygnuj z uścisku dłoni, a zamiast tego stosuj inny rodzaj powitania, np. przybijaj piąstkę (ale nie piątkę!), zrób lekki ukłon lub zetknij się z drugą osobą łokciem.
  Dotykaj włączników światła, przycisków w windzie itp. TYLKO kostką zgiętego palca. Podczas tankowania podnoś dozownik paliwa przez ręcznik papierowy lub używaj jednorazowej rękawicy.
  Otwieraj drzwi zamkniętą pięścią lub biodrem. Nie chwytaj za klamkę dłonią, chyba że nie istnieje inny sposób otwarcia drzwi. To szczególnie ważne w przypadku drzwi łazienkowych i znajdujących się w miejscach publicznych, np. na poczcie.
  Jeśli masz dostęp do chusteczek dezynfekujących, używaj ich w sklepach, do wycierania rąk, wózka i fotelika dziecięcego.
  Myj ręce mydłem przez 10–20 sekund i/lub używaj środków dezynfekujących do rąk na bazie alkoholu (ponad 60 proc.), ilekroć wracasz do domu po wykonywaniu jakiejkolwiek czynności w miejscu, w którym przebywały inne osoby.
  Trzymaj środki dezynfekujące przy wejściu do domu oraz w samochodzie, by można było użyć jej po zatankowaniu i dotknięciu brudnych przedmiotów, gdy nie można natychmiast umyć rąk.
  Jeśli to możliwe, gdy kaszlesz lub kichasz, używaj jednorazowych chusteczek i wyrzucaj je. Jeżeli nie ma takiej możliwości, zakrywaj usta łokciem, ale pamiętaj, że na ubraniu może znaleźć się wirus, który potrafi przenosić się przez tydzień lub dłużej!

 131. Mała rączkę podawała każdemu nawet temu który tego nie oczekiwał proszę tego z kamerką aby pilnował ts Panią by nie witala się a trzymała raczki przy sobie ze względu na wirusa

 132. Czy to prawda że w ubiegłym tygodniu parę osób które pracowały w północnych Włoszech wróciło do gminy i nie sa objęte kwarantanną ?
  Podobno jedna z osób nawet pracuje w sklepie. Kto ją dopuścił do pracy ?

 133. Dlaczego jeszcze nie ma dozowników z płynem do dezynfekcji przed wejściem do urzędu, szkół, ośrodka zdrowia, przedszkola itp.

 134. Mówienie że problem nie dotyczy mnie czy Ciebie bo jesteśmy przed 60tką to zwykły idiotyzm , ludzie obudźmy się, każdy jest odpowiedzialny za to co się dzieje, nie popełniajmy błędu Italii, ROZSĄDEK PONAD WSZYSTKO#coronavirus
  — Tomasz Kupisz – piłkarz grajacy we Włoszech

 135. Posłuchajcie mojej opowieści
  Pił w lokalu i udał ze pije wciagal ludzie a ludzie naiwni i opowiadali az uszy puchnely a on udawal ze puije i wylewal do doniczek i nagrywal
  zeby miec dowody i pewnie szantazowac miec w garsci
  A teraz nie ma czego na siebie jak myslicie?

 136. Podobno mieszkańcy chcą odwołania Yolandy ze stanowiska jutro na targowicy mają być zbierane podpisy aby ją odwołać Od 9 rano do 11 mają być zbierane . Jak najwięcej osób żeby przyszło . I pana pudla24 zapraszamy do relacji tego wydarzenia

 137. Śledczy pewnie będą siedziec w krzakach koło rzeki a nawet będą w stanie zamaskowac się w szambie na oczyszczalni

 138. Uwaga !
  Koronawirus w natarciu a moja wnusia przychodzi z przedszkola i mówi, że dziś bawiły się z panią dyrektor w zabawę w którym wszystkie dzieci w kółeczku trzymały się za rączki.
  Ja się na tym nie znam ale wszędzie trąbią żeby nawet się nie witać a tu dzieci w kółeczku trzymają się za rączki. Już kiedyś zauważyłem że nie ma pojemnika z płynem dezynfekującym. Tyle osób tam przychodzi a dyrekcja nie reaguje.

 139. MUSIMY BYĆ PROSPOŁECZNI – to że ktoś zwraca uwage na niebezpieczne dla wszystkich zachowania nie może być piętnowane ( to także uwaga dla dobieszynianki !), a więc : Mycie rąk powinno być naszym nawykiem a obowiązkiem po skorzystaniu z toalety, przed jedzeniem i wielokrotnie w trakcie przygotowania posiłku. Myjemy ręce zawsze po przyjściu do domu , po użyciu chusteczki do nosa !, a także, gdy zasłaniamy usta podczas kaszlu lub kichania, po kontakcie ze zwierzęciem (również po uprzątnięciu kuwety) i osobami chorymi, po wyniesieniu śmieci, zmianie pieluchy (tak u dziecka, jak i osoby dorosłej), Wszystkich którzy maja kontakt z wielokrotnie dotykanymi przez ludzi powierzchniami !!! Namawiam do uprzejmego zwracania sobie uwagi jeśli zauważymy że ktoś nie przestrzega zasad , jesteśmy chorzy – zostańmy w domu i skontaktujmy się telefonicznie z Sanepidem lub Oddziałem Zakaźnym – na stronie gminy informacja jest mało czytelna. Dużo ludzi na naszym terenie ma nieustanny kontakt z kimś kto właśnie wrócił z zagranicy z terenów objętych wysoką liczbą zakażeń – zachowujmy się „bezpiecznie” dla siebie i innych, to kwestia czasem życia dla ludzi starszych i obciążonych wieloma chorobami. I stosujmy te zasady nie tylko gdy ktoś „patrzy nam na ręce” ale 24 GODZINY NA DOBĘ . Respiratory niech pozostaną w pogotwiu a nie w bezustannej pracy. Bądźmy życzliwi dla siebie. a Pani Władza, o czym marzę, niech przed kamerą da przykład jak prawidłowo myć ręce i to będzie mega super hit, za który wszyscy będą Panią szanować. Nie ma sensu rugać Radnych trzeba współpracować, ta energia potrzebna jest teraz do działań pożytecznych. Przyszłość pokaże w jakim punkcie się znajdziemy. To jest próba naszej przyzwoitości, skonsolidowania i poddania się pewnym regułom.

 140. Dlaczego na oficjalnej gminnej stronie, na głównym banerze nie ma informacji o wirusie ? Ludzie nie zdają sobie sprawy z powagi sytuacji. Nie słuchaliście Prezydenta ? Nie czytacie internetu ?

 141. Tomus ja też zgorszona tym jak mógł czekać z kamerą na spotkanie na Borku juz zrezygnowalam z wynajmu sali w tej gminie bo to jakieś jaja

 142. Wszystkim sołtysom składa dziś życzenia a pare tygodni temu sołtysom – radnym nie pozwoliła roznosić podatkowych nakazów płatniczych

 143. Za sterem siedzi Pani i slodziudkiem glosikiem małymi łapkami wskazuje „kamerce” kogo dzisiaj śledzić i kompromitować

  1. No właśnie…tekst powinien być podpisany. Jakoś, byle jak, ale podpisany. Nie jest, to snują się domysły. I to chyba słuszne…

 144. Przecież jest transmisja z sesji i po co powiela się ponownie? Zabrać się do konkretnej pracy rozwiązać problemy z którymi się borykamy ps.nie wyobrażam sobie co by było gdyby Rada wszystko akceptowala.

 145. trzeba uważać co się mówi i do kogo tajnych informatorów na jawnych i niejawnych etatach szpicli konfidentek może nie brakowac

  1. Tak. Jak prywatne spotkania są w stanie wyczaić i jeszcze później robić zdjecia to wyobraźmy sobie jaką mają machinę.
   Jeden pan nawet w tej godzinie zero kiedy dostał telefon to pobladł, wstał i wychodząc byłby drzwi rozwalił. Juz nie wrócił. Z dużym prawdopodobieństwem można powiedzieć że też był w to zamieszany.
   Straszne czasy.

 146. Panie pudlu24 będzie spotkanie organizowane jutro o godzinie 19,35 miejscówka to kładka na wierzbowej temat ciekawy warto przyjechać zapraszamy

 147. Dalej w przedszkolu nie ma płynu do dezynfekcji dla dzieci a przy wejściu dla rodziców.
  Komu chcecie zrobić na złość.

 148. Chodzą cwaniaki po Jedlicze i się śmieją z wirusa. Dziś w aptece takie młode lepki tak po 25 lat robili głupie uśmieszeki że ludzie panikują bo nakręca ich telewizja.

 149. I zobaczymy czy dzieci będą siedzieć w domach czy szwedac się po ulicach i sklepach ,bo zajęcia w szkołach odwołane.Zobaczycie wtedy, jakich mądrych rodziców mają. Lament i łzy to będą gdy ktoś z rodziny umrze, to się wtedy oczy otworzą.

  1. We Włoszech też tak myśleli. Poczytajcie zagraniczną prasę to się dowiecie jak tm jest. Oby tylko u nas tak nie było

 150. Na świecie i w Polsce bardzo trudny czas dla ludności. W gminie naszej podobnie. To wszystko przez ten cholerny wirus. Wszystkie media na całym świecie żyją tym tematem. Ale jest takie jedno gdzie głównym tematem jest po raz kolejny przedstawienie w złym świetle naszych radnych. Nie musze wymieniać nazwy tego czegoś. Brak mi słów. Tym bardziej że wszyscy wiemy że to były pracownik samorzadowy. Burmistrz przy każdej okazji powtarza, że pracownicy muszą być o wysokiej kulturze i moralności. Nie wiem czy wtedy jak pracował w UG posiadał te cechy, ale wiem że jeżeli ktoś je ma to nie traci w momencie np. zmiany pracy. To są rzeczy które ma się w genach lub się ich nie ma.
  Dobrej nocy.

 151. Zamiast ośmieszać kpic i dyskredytować radnych lepiej zadbać o mieszkańców bo jest niebezpiecznie co Burmistrz w tej sprawie robi?Czy nadal będą artykuły dot.przebiegu sesji RM i foto radnych?

  1. Wchodzę do jedlickie go ZOZ a tam ani płynu do dezynfekcji, pielęgniarki bez fartuchów ochronnych, bez masek. Jakiś lekarz to samo. Pytam go o fartuch i maskę to tylko się uśmiechnął.
   Pani burmistrz!! Pani to nadzoruje!!!!

   1. Czyki Pan dyrektor nie daje sobie rady skoro nie potrafi zabezpieczyć pracowników przed pandemia. A może szkoda mu pinindzy?

 152. Ren wirus to niektórym z nieba spadł. Zawsze to o parę dni się odwlecze podjęcie decyzji o biogazowni na rafinerii. Bo ta decyzja to miecz obosieczny. Jaką by nie podjęła to dla kogoś wrogiem zostanie. Jak się zgodzi, to ludzie znienawidzą. Jak nie nie zgodzi, to przedsiębiorca przeklnie. A tak, wirus ….tak wydłuży czas i postępowanie administracyjne, że termin na otrzymanie dofinansowania przez rafinerie minie…i samo się rozwiąże. – Robiłam wszystko co w mojej mocy, żeby się udała inwestycja, no ale sami widzicie…No nie moja wina. – jak zwykle powie.
  A przy okazji w cieniu pandemii, chciałam zapytać. Na co, po co i dlaczego prawie dzień w dzień Pudel siedzi w gabinecie wiadomym? Tu dobrzy ludzie zdjęcia zrobili, w sumie nagranie też. Co to za persona? I czy za darmo tam przychodzi? To są pytania na dziś.
  Kolejne w przygotowaniu
  Zdrowia życzę.

 153. Siedzą i piszą, przecież wiadomo kto wszystko układa. Również po nocach piszą a do pracy przychodzi różnie a to 10 lub później bo potrzeba odespać, same prochy nie wystarczą. Zresztą co niektórzy jeszcze nie zostali opisani, więc potrzeba pewnie coś wymyślić.

 154. Ciekawe ile sobie Władza Jedlicka będzie z Nas sobie jaja robić. Wchodzę do sklepu, apteki, ośrodka zdrowia zero jakiś płynów do dezynfekcji masakra. Najważniejsze aby sobie fotkę jebn…ć, cium cium i na pudel24 a co z profilaktyka i zabezpieczaniem się przed wirusem. Chyba nikt z Władzy nie ma zielonego pojęcia

  1. Nie mają pojęcia. Burmistrz, dyr ZOZ bez pojęcia. O wirusie mają tyle pojęcia co ja o języku chinskim

 155. Apel środowiska lekarskiego cytuję : „Najważniejsze jest teraz zachowanie spokoju i rozsądku oraz przestrzeganie podstawowych zasad higieny. Wszyscy musimy dążyć do minimalizacji ryzyka zakażeń. To też zadanie dla kierujących placówkami ochrony zdrowia, opiekuńczymi, edukacyjnymi, zakładami pracy. Funkcjonowanie tych instytucji należy zorganizować tak, aby chronić zdrowie i życie obywateli.

  W takich sytuacjach życie społeczne jest ograniczane i trudno przewidzieć, kiedy „wróci do normy”. Sytuacja jest szczególna, ale nawet w kryzysie emocje są złym doradcą. Musimy wykazać się odpowiedzialnością społeczną, stosować się do wytycznych Głównego Inspektora Sanitarnego i zaleceń rządu.”

 156. I ciąg dalszy „Ważnym sposobem przeciwdziałania epidemii jest ograniczenie liczby potencjalnych kontaktów, sprzyjających szerzeniu infekcji. Istotne jest, aby nie zatajać informacji o pobycie w krajach dotkniętych koronawirusem lub o kontakcie z osobami zarażonymi albo z podejrzeniem zarażenia. Pamiętajmy, aby kierować się do oddziału zakaźnego. Wizyta w innej placówce nieposiadającej odpowiedniego zaplecza, np. u lekarza podstawowej opieki zdrowotnej, naraża innych pacjentów.”

 157. I ostatnia część :”Samorząd lekarski apeluje do polityków, aby sytuacja epidemiologiczna w Polsce przestała być przedmiotem politycznych targów i rozgrywek. Jedynym celem działań musi być zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańcom naszego kraju, w tym również ciągłe i rzetelne informowanie na podstawie wiarygodnych źródeł i wiedzy medycznej.”

 158. A w sklepach ani maseczek ani rękawiczek, już o szybach przy ladach nie wspomnę, ludzie te kobiety mają rodziny.

 159. Nie radziła sobie jak nie było poważnego problemu a teraz to jak mamy oczekiwać madrych decyzji od niej? kiedy bedzie z tym skowronkiem uświadamiać a nie kamerowac i pisać paszkwile?

 160. Odbyło się posiedzenie Gminnego Zespołu Zarządzania Kryzysowego w temacie zagrożenia koronowirusem.
  I jakie zapadły ustalenia, konkretne ustalenia ? Jakoś nie mogę się doszukać. To wszystko o czym mówią to można było dużo wcześniej przeczytać w internecie.
  Najkonkretniej wypowiedział sie … Prezes JPGKiM i ta Pani doktor zakaźnik.
  Sprawa ogromnie poważna.

 161. Wypowiedź Dr n. med. Sabiny Dobosz była z pewnością merytoryczna dlaczego brak. bezposredniej transmisji?Pani kierownik GOPS Wioletta Godlewska Jerzyk kiedy beda uruchomione specjalne linie tel?Pani burmistrz teraz dopiero zostaną zakupione opryskiwacze dezynfekcyjne i lampy bakteriobojcze do chlodni kaplicy cmentarnej?teraz zobowiazano pracowników do dezynfekcji pomieszczen biurowych kaplicy?

 162. Zakaz witania(także z burmistrz) i kichania 😷 dezynfekcja rąk itp itd to wytyczne epidemiologii

 163. Otóż na zebraniu z JU nie ustalono nic. Jolanta się wirusom nie kłania:)) Zebranie rozpoczęła od złamania elementarnego zakazu podawania dłoni. Kiedy jeden z uczestników odmówił i nie podał była wzburzoną. Chodzą też słuchy, iż tak zgrabnie nawiązała do edukacji młodzieży w systemie on-line, że gdyby ludzie nie wiedzieli, ze to Ministerstwo wymyśliło, to mogliby pomyśleć że nasza Burmistrz, sama na to wpadła. Oj…jesteśmy w czarnej dupie.

 164. Dopiero przejrzałam „media”. Czy ja dobrze rozumiem, że na zebranie dotyczącym bezpieczeństwa mieszkańców Gminy, nie zostali zaproszeni, czy wezwani Radni, albo przynajmniej Przewodniczący Rady? Czy wiedzę dotyczącą swojego zdrowia a nawet życie ludzie mają czerpać z pośledniej wiarygodności portaliku? Burmistrzyni siedzi na zdjęciu z zebrania z czerwonym kamienieniem u szyi uwieszonym na sznurku. Czy ludziom też zostało obwieścić się jaspisowymi amuletami co chronią od demonów, czy coś jest robinie? Czytam co zostało zdeklarowane. Od 12 minęło już kilka dni. Pytam, co z tych deklaracji zostało wdrożone w życie? Czy JU wie co to tryb pilny? Wie co to stan gotowości? Jakieś tempo większe. Coś tam pracuje w tej głowie oprócz knucia?

 165. Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Jedliczu Wioletta Godlewska – Jerzyk poinformowała o planowanym uruchomieniu specjalnej linii telefoniczne.
  Pani Kirownik i co z tą linią ?
  Planuj planuj

  1. Normalnego telefonu nie ma kto odebrać. Podopieczni GOPS-u przez zimę deskami z wierzei ze stodoły, łamanymi palili, na klepisku śpią, w dupie ma się ludzi w potrzebie, bo ważniejsze nasiadówki w gabinecie ‚kuleżanki z góry”. To jest kuriozum! na co i po co ludziom mieszać w głowach gminnymi infoliniami, jak są telefony ogólne? I co, że założy infolinię? I kto to będzie wiedział o jej infolinii?

   1. Może wirus trochę ograniczy bieganie nie których pracowników GOPS po okolicznych sklepach. Pani kieorwnik albo nic o tym nie wie co świadczy o tym że nie panuje nad jednostką, alb toleruje bo to kumple z pracy.
    Za to jest odpowiedzialna burmistrz bo ona powołała bez konkursu tą osobę na to stanowisko.
    To dzieki burmistrzowi .

    1. Gops zaopatruje swoich podopiecznych w różne art . Więc gdzie pracownicy mają je kupować?!
     Średnio rozgarnięta ameba wie, że zakupy robi się w sklepie.

 166. I na koniec taki dowcip-pytanie. Pani Burmistrz, te zapasy, które się zrobiło to już można zacząć jeść? Czy na coś jeszcze czekamy?

 167. Panie Prezesie , poinformował Pan na spotkaniu u pani burmistrz ze zakupiliście opryskiwacze do dezynfekcji. Mamy wirusa . Dlatego proszę powiedzieć nam mieszkańcom gdzie przeprowadzaliście za pomocą tego sprzętu dezynfekcję. A może sprzęt jeszcze zapakowany leży w magazynie ?
  Dezynfekować będziecie już po wszystkim ? Czarno to widz.

 168. Pudel pisze: ” po za członkami Zespołu Zarządzania Kryzysowego uczestniczyło również wiele ważnych osób, które decydują o dużych społecznościach na terenie Gminy Jedlicze.”

  Posłuchajcie debile, bo już inaczej nie mam słów, dlaczego tumany gminne nie wezwały na tak ważne zebranie przynajmniej Przewodniczącego RM? Na co wy macie nadzieję? I za to poniesiecie konsekwencje. Osobiście w dupie mam porady władzy o myciu rąk, bo żadnym autorytetem nie jest. Podobnie jak Pudel nie jest wiarygodnym źródłem informacji. Ale widzą możliwość lansu na ludzkiej biedzie. Hańba!

 169. Panie Pódló , proszę rozważyć we własnym obywatelskim sumieniu , czy to czas na szczucie i jątrzenie – to proszę odłożyć na poźniej bo to zapewne pański pattern DNA i tego się pan nie wyzbędzie – ale może dołączyłby pan do grona przyzwoitych i napisał czasem coś pożytecznego dla ludzi np jakie są formy zabezpieczenia i pomocy dla ludzi samotnych i starszych w gminie czyli w populacji szczególnie narażonej epidemiologicznie, jakie srodki ostrozności zalececa GIS – a jeszcze jedno – układ immunologiczny u ludzi żywiących się nienawiścią i zajadłością jest słabszy- jesteśmy wszyscy w tym samym położeniu – niestety nie liczę na to że pan rozumie co ja tu napisałem

 170. Gdzie są w sklepach szyby przy ladach?Czemu ekspedientki nie są zabezpieczone maseczkami ? Tylko utarg się liczy?

   1. Dlaczego na gminnej stronie nie ma aktualnych informacji dla mieszkańców ? Dlaczego Władza milczy ?

 171. Ludzie siedzcie w domu.Róbcie zakupy np. co 3 dni,nie musicie codzienie jeść chrupiacych bułeczek.

 172. Moim zdaniem wielki szacunek należy się pracownikom Gopsu ale także lekarzom, aptekarzom czy ratownikom medycznym. Gdy czytam niektóre wypowiedzi zamulonych hejterów to włos mi się jeży na głowie.
  Jestem przekonany, że Ci co dziś tak ujadają za jakiś czas będą siedzieć obsrani i wyzamykani na cztery spusty w swoich domach.
  A Ci na, których dziś wieszacie psy będą na pierwszej lini frontu walcząc o zdrowie i życie tych, którzy sami o siebie nie są w stanie zadbać.
  Więc czasem warto pomyśleć zanim się takie bzdury wypisuje.
  Pozostańcie w zdrowiu.

  1. Ja tu nie widzę hejtu. ludzie raczej piszą o tym co jest.
   Jasne że trzeba docenić wszystkich tych którzy są na pierwszej linii frontu.

 173. Burmistrz robi wielką naradę i nie zaprasza radnych, sołtysów. To nie tak powinno być. Radni i sołtysi mają wiele kontaktów z mieszkańcami. Oni przekazali by wiedzę jak sie należy zachowywać.
  W takiej sytuacji nie można w ten sposób.

  1. Po co ? Żeby radna z Borku temat braku patelni w domu ludowym podejmowała.
   Niech działają ludzie kompetentni.
   Nie ilość a jakość się liczy.

   1. Żebyś, Ty tak walczył o innych i o zdrowy rozsądek jak Radna z Borku, to było by Was dwoje do pozytywnego działania. „Nie czyń nikomu co tobie niemiłe,” wystarczy się stosować i życie jest godnie przeżyte. Życzę rozumu i zdrowia.

 174. Mam taki pomysł. Namawiam wszystkich ekspertów siedzących z drinkiem przed komputerem, którzy wiedzą najlepiej i pozjadali wszystkie rozumy, żeby zgłosili się na wolontariat.
  Zobaczymy, ale myślę, że mocni są tylko w gębie!!!

 175. Więc te emocje tonujmy.
  Wspieramy się nawzajem. Zapomnijmy o animozajach politycznych i bądźmy razem.
  Tu chodzi o życie naszych bliskich.

  1. jakich politycznych. W Jedliczu nie am żadnych politycznych animozji. Nikt do żadnej partii nie ciągnie, w żadnych opozycjach politycznych nie jest. Tu jest zły gospodarz, samolub i tyle. Tu nie uprawiajcie demagogii właśnie politycznej, żerując na nieszczęściu.

 176. W szoku jestem jak plujecie jadem nawet w takiej chwili…opuśćcie….a tak na marginesie to nie chciałabym być dzisiaj na miejscu włodarza, i pracowników gopsu cała robota i odpowiedzialność spadła na nich żeby Wam wszystkim dupy ratować…więcej pokory…

    1. A może ja Ciebie do czegoś namówię? Istnieje coś takiego jak ROZUM. Może tego spróbuj? Słyszałeś i czymś takim?

 177. Czy biegły z zakresu lingwistyki jest w stanie ustalić prawdziwego autora np tekstów paszkwilanckich? Chyba dość łatwo kryminalistyce obalić, po sposobie budowania zdań wyrażania słownictwa, że to nie ta osoba co się podpisuje napisała np paszkwil

  1. Penie jest, ale odpowiedzialność za publikowane treści zgodnie z prawem prasowym ponosi Naczelny i Wydawca, jeżeli publikuje anonimy. A ponieważ w przypadku wspomnianych paszkwilów, wydawca i „naczelny” to jedna i ta sama osoba, to sprawa jest prosta. Chyba, że wspomniany wyżej MÓZG wyśle mu sygnał, że „spotkanie z kupą w spodniach”, a przywołany ROZUM podpowie, że nie ma sensu się podkładać, to wtedy sam wyzna kto go „zmusił” do publikacji obraźliwych, nieprawdziwych i powielających fałszywe informacje tekstów. Ale tu MÓZG musi iść w parze z ROZUMEM.

 178. Jedliczanin i Myśląca =uj.Odpowiedzialnosc to świadomość kazdego z nas i nie czekam az włodarz bedzie nam dupe(tak .napisala myslaca)ratować niech zrezygnuje i bez niej będzie łatwiej pokonać problemy.

  1. Piszesz o rezygnacji w takim czasie? Naprawdę?!
   Oby tacy ludzie jak Ty nie doszli nigdy do władzy!!!

 179. jeśli ktoś zwołuje sztab nie przeczytawszy podstawowych zaleceń sanepidu i wytycznych GIS, nota bene podając wszystkim rękę na powitanie – kto śmie się sprzeciwić i ręki nie uściśnie?( pytanie czy sama miała umyte?) – na to oznacza, że nie ma zielonego pojęcia o rzeczach krytycznie istotnych tzn nie daje żadnego przykładu – a co dopiero mówic o koordynacji działań

 180. Podałem rękę odruchowo i do teraz zastanawiam się dlaczego? Przecież bylem świadomy że nie powinniśmy się witać ale żeby taka osoba nie miała wiedzy? to tragedia z jaką wiedzą do ludzi?

  1. Widocznie nie powinno Cię być na tym spotkaniu!!!
   W tej sytuacji, jako człowiek, który był uważany za osobę pomocną, okazałeś się osobą bez wiedzy i charyzmy.
   Chcesz pouczać innych a sam nie potrafisz zachować się jak należy.

   1. Burmistrz, który lekceważy mieszkańców, Radę Miasta, sołtysów – do odwołania! Burmistrz, któremu nie zależy na powszechnym dostępie do wiedzy, jak Gmina zamierza, czy ja się chroni przed epidemią -do odwołania! Burmistrz, któremu wydaje się, że to minimum zrobione na pokaz wystarczy – do odwołania! Nie zna się, nie umie, pcha się na wizję, ujmuje celowo szacunku do Rady, wykorzystuje nawet najdramatyczniejszy moment do lanserki. Odwołać! Rozliczyć! Zapomnieć! Iść dalej. Zadna Gmina nie wytrzyma 3 lat kolejnych z tym człowiekiem. Nie będzie co zbierać.

 181. Wybrana dzięki pracy u podstaw obecnych Radnych. Wybrana symboliczną liczbą głosów, w porównaniu do wielkości elektoratu w całej Gminie. Wybrana tylko dlatego w pierwszej kadencji, że zachorował kontrkandydat (to jeszcze rozsiewano ploty, że udawał chorobę). W drugiej tylko dlatego przelazła, bo p. Juszczak z osobistych przyczyn odpuścił kampanię. Urbanik to nie jest Burmistrz tej Gminy. To przypadek! Przypadek nieporadny, zły dla Gminy. Przypadek, który należny zakończyć. O nigdy więcej takich przypadków.

 182. I czytajcie bloga „naszejedlicze”. W ostaniom tekście obnażona została prawnicza niewiedza Burmistrzyni i to, że jej wadliwa interpretacja prawa pozbawiła ludzi dochodu.Prawo w tej gminie jest interpretowane „na dwoje babka wróżyła”, tak jak jest wygodnie władzy. Pandemia pandemią, ale jak tam sprawy w sądach? Żłobek? Lodowisko? Co tak ucichli? A?

 183. Ta mała podawała rączki witala się z każdym czyżby olewala ważne komunikaty MZ i epidemiologii?

 184. A kto to wie kto koło Ciebie stoi. ?! Powracali z zagranicy.Bezrozumne podejście tych którzy myślą że nas to nie dotyczy,bardzo mnie złości.

  1. Przykro to powiedzieć ale pierwszej fazie zakażeń najwiecej jest od tych ktorzy wrócili z zagranicy.

 185. W związku z licznymi wnioskami mieszkańców dotyczącymi poprawy nawierzchni dróg i informacjami przekazanymi w pisemnych odpowiedziach o planowanym rozpoczęciu przeglądu pozimowego stanu gminnych dróg w miesiącu marcu, uprzejmie informuję, iż z uwagi na ogłoszony z dniem wczorajszym zamiar wprowadzenia stanu zagrożenia epidemiologicznego ogólny przegląd dróg zostanie zrealizowany w terminie późniejszym.

  1. O to jest głupie. Przegląd dróg odbywa się na wolnym powietrzu. Nie rozumiem dlaczego zostaje odwołany? Czyżby wymówka się trafiła? No debil. To tak jakby rolnik, w pole nie pojechał orać czy siać, bo koronawirus i zasieje w późniejszym terminie. To jest robienie sobie tyłów na siłę. Toż wsiada w samochód i chodzą po drogach, z zachowaniem metrowej odległości. Każdy swoim może przyjechać autem. Nie muszą tym busem, co się o niego kłócili. Potrwa epidemia do września i co?

 186. Do ciotki Zoski masz rację!😀i po co było zapraszac zespół z Mołdawii? żeby było jeszcze wiecej zakażeń?

 187. A Pudel przepisuje w skali 1:1 teksty z gminnej strony, z Wirtualnego Jasła i z innych i rzeźbi w gównie. A potem się dziennikarzem nazywa. O tempora, o mores!

  1. Radni powinni wyjaśnić kto dla kogo pisze teksty i na jakich zasadach są udostępniane.
   Pudel jednego zdania nie jest w stanie sklecić dlatego mam przypuszczenia że są to takie przebitki.

 188. Czy to prawda że w naszej gminie przez koronawirusa nie będą drogi naprawiane ?
  A co to ma wspólnego do tej epidemii. Czy komuś się już cos w głowie pomyrdało ?
  Nie róbcie mieszkańców w balona. Każdy pracownik w domu ma komputer i może zdalnie taki przetarg przygotować.
  Pani Jolu, ludzie czytają, rozglądają się i wiedzą że jest to możliwe. Zatem proszę brać się do pracy i realizować uchwalony przez Radę budzet.

 189. Pani Burmisyrz proszę zobaczyć jak w Krośnie budują drogi warto to widziec w jakim szybkim tempie i jaka odpowiedzialna praca

 190. Będąc w pobliżu widziałam jak ludziska zabezpieczają się przed wirusem. Jedna paniusia to nawet założyła białe rękawiczki. Co prawda 3 rozmiary za duże bo zwisają za końce palców , ale ma.

 191. Burmistrz ograniczyła godziny pracy urzędu a wiec i swoje. Remontów dróg nie będzie wykonywać.
  Dlatego trzeba jej do minimum ograniczyć wynagrodzenie.
  Radni do roboty !

 192. Dlaczego na miescie taki syf ? Nie chodzi mi tylko o rynek. Do czego ta kobieta doprowadzi ? Z jednej strony wirus a z drugiej syf.

 193. Cyrk ktoś bardzo inteligentny kazał zamknąć cmentarz przed epidemią pewnie to był rozkaz naszej damy która jeździ białym rumakiem

 194. Dlaczego zamkniety cmentarz? Czyżby bała się zmarlych? Głośno było o tym a ja myslalam że tp żart,zadzwonię do Władz i zapytam czy to prawidłowo żeby ludzie wchodzili jedna bramką? i blisko siebie?

 195. To mogła wymyslic tylko osoba która mysli zupełnie inaczej jak inni. nie chce dowalić ale wiemy o co chodzi.

 196. Ciepło się zrobilo,przyzwyczaili sie do kronowirusa i łażą. Ludzie siedzicie w domu,w ogrodzie a nie spacery.

 197. I już od rana ciśnienie…ja nie wiem czy jest drugie takie miejsce na ziemi, gdzie by epidemia tak bardzo pasowała władzy.Wszystko odwołane. Wszystko. Nawet nabór wosków, który można zrobić drogą elektroniczną. Przegląd dróg. Odwołany. Inne gminy tez tak nic nie robią?

 198. Ja mam publiczne pytanie do naszej Władzy.
  Co przez ostatni tydzień Władza zrobiła aby zabezpieczyć swoich mieszkańców przed epidemią ?
  1.Władza zamknęła urząd i tam się zadekowała.
  2. Zamknięto łańcuchami cmentarza w ten sposób aby mieszkańcy wychodzili i wchodzili przez jedną wąską furtkę co relatywnie zwiększało niebezpieczeństwo ewentualnego zarażenia. Dobrze że po interwencjach to zmieniono.
  3. Zakupiono opryskiwacz.
  4. Na mieście syf, a wiadomo że poprzez bród jesteśmy jeszcze bardziej narażeni.
  5. Władza chodzi w białych rękawiczkach. To jest sygnał.

 199. Jeśli władza chodzi w białych rękawiczkach to będzie smród z tego :):):):) Mafia działa w białych rękawiczkach

 200. Jestesmy solidarni w takiej sytuacji wzajemnie sobie pomagamy i przestrzegamy wytyczne epidemiologii ale żeby nic mie robic i izolować się w bialych rękawiczkach to tego nie moge zrozumieć

 201. W Dukli to działają. Na gminnej stronie jest taka informacja:Informacja dotycząca dyżurów MOPS Dukla w związku z rozpowszechnianiem coronawirusa COVID – 19

 202. Brak kanalizacji w wielu miejscowosciach może się okazać dodatkowym zrodlem zakażenia ludzi, mimo próśb mieszkańców o budowę kanalizacji pani na przekór budowala zupelnie co innego przykladem jest np. targowica obecnie zamknięta bo nie mozna sie spotykać

  1. Pani ma was wszystkich w powazaniu. Bierze kase i to wszystko. Kanalizacji praktycznie nie robi. Jak gdzieś podłączono parę domów to ogłaszała wielki sukces. Całe południe do skanalizowania. Nic nie robi !!!!!
   Radna z Piotrówki i tak jej broni jak lwica .

 203. Jeżeli w XXI w. brak kanalizacji to trudno się dziwić że epidemia atakuje ludzi nie można pozwolić aby ludzie blagali burmistrz o coś co jest konieczne dla życia i zdrowia całego społeczeństwa

 204. Trzeba powiedzieć wprost i jasno – lat rządów Jolanty to lata stracone. Co takiego zrobiła dla gminy?
  Na początku swojej pierwszej kadencji wybudowano kanalizację dla Chlebnej. Ale trzeba jasno powiedzieć , że ta inwestycję łącznie ze środkami na realizację przygotowali poprzednicy.
  Dokumentację dla Długiego robi już chyba 4 rok. Teraz okazuje się że podzieliła na pół.
  Dokumentacja na Wądoły niby gotowa, ale nic poza tym .
  Ścieki z Długiego chce pchać pod górę. Kto jej to doradził ? to jakiś szalony plan. Można było puścić przez Poręby do Chlebnej a wtedy Poreby miały by bardzo blisko do kolektora.
  O Piotrówce i Podniebylu w ogóle nie myśli.
  Pytam w jakim jestesmy miejscu ? Ktoś powiedział że w czarnej D.

 205. Jezeli rozumowanie tej pani jest takie „to mnie nie dotyczy” jest w ogromnym błędzie to odpowiedzialne stanowisko i nie możemy pozwolić na dalszą degradację środowiska i wybuchu następnej epidemii a w razie tragedii zamknięciem się i ubraniem białych rekawiczek

  1. Na zwalaj wszystkiego na epidemie. Powinna robić wszystko co jest możliwe żeby nasze środowisko było czyste. Jak nic nie robi to odebrać jej wynagrodzenie i po sprawie. Jaka praca taka płaca.
   Przyjdą tacy którzy naprawią po niej błędy i bedą normalnie pracować.

 206. Proponuję zerknąć na bolg nasze jedlicze „Dziś tylko apelujemy do Was”. Krótka treść apelu, który zawiera wszystko co powinien wiedzieć człowiek, aby nie szkodzić sobie i innym, jak przestrzegać zasad i nie kusić losu ( dot. koronawirusa). Polecam do zapoznania, to mądre porady, (nawet nie porównuję do zamkniętych pięciu bram cmentarza i „białych rękawiczek”

 207. Wyślijcie kogoś do UG niech sprawdzi czy oni tam są. Ze strony internetowej wynika że od tygodnia nic się nie dzieje.

  1. To nie jest aż tak istotne.
   Istotniejsze jest to ile osób pomimo tego że powinny być na kwarantannie nie przestrzega tego obowiązku.
   Tacy ludzie sieją bezpośrednie zagrożenie dla innych.

 208. Czy tylko osoba wracającą z zagranicy ma podać się kwarantannie a co z rodziną, domownikami z którymi mieszka?

  1. Nie wiem jak mówią przepisy ale uważam że też wszyscy powinni być na kwarantannie. Ten który powrócił z zagranicy a jest chory bez objawów to od razu zaraża.

 209. Ale co utajnione? Liczba osób z całą pewnością nie jest tajemnicą. Ich dane osobowe tak, ale liczba jakim prawem. Jutro będziem dzwonić do GOPS-u na infolinie:)) Neich siedzo blisko telefonu, nie łażo, pilnujo niech. I niech bedo przygotowane:))).

 210. Tak! powinni podać liczbę osób przebywajacych na kwarantannie w naszej gminie,ba, powinni podać do informacji ile takich osob na kwarantannie znajduje się w poszczególnych miejscowosciach gminy. Żeby ludzie mieli świadomość o ty że ich otoczeniu są takie osoby i należy się pilnować. Bo niektórzy nie wiedzą,a więc myślą że tego nie ma. I takie informacje powinny być aktualizowane. Przecież nie zyjemy w ciemnogrodzie.

 211. Czy o wszystkim trzeba burmistrz przypominac? o porzadku także? Jak żyje juz trochę to takiego burmistrza nie było żeby ludzie prosili o co prosić ludzi ona powinna

 212. Pani Burmistrz to nie ma kim pracować, gdyż jak się okazuje ci, którzy cokolwiek wiedzą i na czymś się znają to są na home office, zwolnieniu oraz na ….kwarantannach właśnie. pani Burmistrz stoi jak lat nad dobrą duszą, bo nie wie o co kaman. Pojechała na zebranie samorządu, służb, to jak weszła w białych rękawicach, to chłopy do dziś nie mogą się otrząsnąć. Sztandar wyprowadzić! Krótko, to jest dramat. Nie wytłumaczy takim ludziom, że dezinformacja, milczenie zatajanie prawdy powoduje jeszcze większą dezinformację, a w końcu panikę. Bo co mnie tak naprawdę obchodzi cały świat, a nawet małopolska, jak ja nie mam wiedzy co się dzieje w mojej wsi. To nie są tajemnice. A debilny Pudel, bo już nie powiem, pisze, że „masz informator” doniósł mu, że w Korczynie jest chora osoba. I buduje atmosferę wiedzy tajemnej bez sensu, w czasie gdy ta informacja była od 16 dostępna na stronie www Urzędu Marszałkowskiego. Odwołać i zapomnieć. nie ma rady. Jak nas wirus nie wymorduje, to z brudu zdechniemy w tak prowadzonej Gminie.

 213. Czy to prawda że nasza Jola kwarantannę przechodzi w swoim gabinecie ? Podobno rano pakuje sie tam i wychodzi dopiero jak pracownicy pójdą do domu.

 214. I mamy obostrzenia….. – wyjście tylko do pracy, sklepu, spraw niezbędnych do życia
  – w transporcie publicznym tylko połowa miejsc siedzących
  – zakaz zgromadzeń powyżej dwóch osób, nie tyczy się członków rodziny
  – w kościołach tylko 5 wiernych.

  I trzeba się słuchać.

  1. To wszystko powinno być na gminnej stronie. Co się dzieje że nic od tygodnia nie daja w tym zakresie.
   Burmistrz już jest wypalona.

 215. wojewódzki Państwowy Inspektor Sanitarny wydał wytyczne dla osób odbywających kwarantanne.
  Dlaczego nasza gmina ( Pani Burmistrz ) nie zamieściła wzorem innych gmin tego pisma na gminnej stronie.
  Mam wrażenie, że nasza władza głęboko sie ukryła a tu niech się dzieje.

 216. Jakie obecnie wynagrodzenie otrzymuje burmistrz oraz ci którzy ze względu na zamkniety urzad i obiekty nie maja pracy? Czy będą zwolnienia z podatków , wywoz smieci itp.jeżeli utracilem prace i nie mam za co żyć?

 217. Tymczasem w Jedliczu!.

  Nasza Burmistrz włączyła się w handel pokojami ludziom na kwarantannie.

  Koszt pobytu to 200 zł za dobę, w tym trzy pełne posiłki. Czyli kwarantanna 14 dniowa wyniesie 2800zl. :(. Inf. pochodzi od obsługi Hotelu Artis.

  Ogłoszenie na stronie gminy burmistrza.

  Dajcie mi chwilę!

 218. Burmistrz wydała Komunikat o następującej treści :” osoby powracające z zagranicy , skierowane do odbycia obowiązkowej kwarantanny, w sytuacji gnie nie mają możliwosci odbywać kwarantanny domowej w swoich domach rodzinnych będa mogły ją odbyć odpłatnie w hotelu Artis w Moderówce. Dalej podaje numery kontaktowe telefonów .
  Czy to jest zgodne z wytycznymi PPWIS ?

 219. A dlaczego nie w Venus, albo agroturystyce tańszej? Albo w klasach w pustej szkole? Umowa natychmiast do wglądu? ja rozumiem, ze pewnie musiała wskazać miejsce kwarantanny, ale to trzeba się wysilić trochę. Nie każdy zarabia 13 tys. Czy za stan gotowości hotel dostaje jakaś kasę od Gminy? Umowa natychmiast do wglądu!!!

  1. Jest. Skupiony na swojej karierze i dupie, ambitny do tego stopnia, że wygryza starych pracowników i sam się „pnie”. Co takich ludzie obchodzą. Ale jak widać w korcu maku się dobrali wszyscy. Chamstwo, dziadostwo. Skurwysyństwo.

   Odwołać! To cała „elyta” da ludziom żyć!

 220. Ku..wa, Dom katechety pusty. W Domach Ludowych zakaz zgromadzeń, kwarantanna ja się patrzy. To zawsze po linii najmniejszego oporu. Na odpierdol!

  1. I kogo pytali? Tak wybrali jak na pożegnanie Vice i Skarbnika i tak samo jak na parę grilli gminnych i innych imprez.

 221. O mało tego, w takiej sytuacji, kiedy nie ma miejsc typu, bursy itp. należące do powiatu, to powiat podsyła do gminy. Gmina wskazuje, podkreślam wskazuje, bo to wyjątkowa sytuacja miejsce, lokum na kwarantannę. Tu nie ma zapytań ofertowych i innych. Lolka wskazała najbogatszy obiekt w okolicy i najdroższy. jakoś wybrali…

 222. Powinni tylko za jedzenie płacić i zużycie wody plus ogrzewanie. Nadal nie mogę dojść do siebie, 200zl za dobę,

 223. Pania Burmistrz stać na tal droga kwarantanne ale mnie gdyby to dotyczyło na pewnoNie! Zarowcu i domy ludowe obiekt sportowy itp zamknięte dlaczego nie ma informacji na ten temat?

 224. Wspólnie z radnymi mieszkańcami powinna Pani Burmistrz rozwiązywać w tych tragicznych czasach problemy które nas wszystkich niestety będą w krótce dotyczyć

 225. Szanowany Jedliczanie nie proponuj nikomu kwarantanny żebyś sama nie była w potrzebie czym jeszcze musisz się doświadczyć żebyś zrozumiała ze pycha kroczy przed upadkiem?

 226. W jaki sposób gmina zabezpiecza mieszkańców przed wirusem ? Ja jakos nigdzie nic nie zauważyłem.
  Pani jak nie ma pojecia o co kaman to mogę podpowiedzieć ewentualnie niech zapyta tych którzy na tym się znają.

  1. Warszawa – Białołęka – 30 zł za dobę. Widzisz…destynacja nie determinuje dobrych i mądrych ludzi. Jedni chcą i umieją pomóc, inni …są chujami. Bez względu na zajmowane stołki i majątek.

   Hańba rym którzy zarabiają na potrzebujących! Hańba! I na pohybel!

 227. Zresztą sprawą Urbanik cenników zajmuje się gross mediów ogólnopolskich. Nie moja to już sprawa. Mnie tu i teraz interesuje kiedy!!! Sesja Rady Gminy i przekazanie info o stanie finansów Gminy?

  I pracujemy dalej!

 228. Jak można komuś w takiej tragedii proponować za taka kwote kwarantanne! Domy ludowe, DPS w Zarnowcu Remizy OSP pomieszczenia hali sportowej itp świeca pustkami to dlaczego nie można przeznaczyć dla osob które sa objęte kwarantanna?

 229. Dlaczego Jedlicze nie jest dezynfekowane ? Kiedy ostatni raz były zdezynfekowane chociażby ławeczki na przystankach ?

 230. Zadaje naszej władzy publiczne pytanie : Co zrobiliście Państwo od wielkiej narady w kwestii zabezpieczenia mieszkańców przed wirusem ?

 231. Jolanta Urbanik pisze :
  Wspólna inicjatywa połączenia Gminy Jedlicze i Gminy Tarnowiec mostem na rzece Jasiołka jest coraz bliższa realizacji. W dniu wczorajszym o godzinie 11:00 odbyło się otwarcie ofert przetargowych. Na ogłoszony 27 lutego br. przetarg odpowiedziało aż pięć firm – Informacja z otwarcia ofert przetargowych.
  Wartość ofert brutto kształtuje się od 6 472 935, 41 zł do 9 486 531, 82 zł. Wszyscy oferenci zaproponowali 84-miesięczny okres gwarancji. Na budowę mostu wraz z drogą dojazdową Gmina złożyła w roku ubiegłym do Funduszu Dróg Samorządowych wniosek o dofinansowanie…..
  Pod informacją z otwarcia ofert widnieje dopisek : Kwota którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na realizacje zamówienia to 6 605 513, 64 zł
  Czyli mam rozumieć , że środków starczy jedynie na pokrycie kosztów jedynej, najtańszej oferty.
  Po tej publikacji należy domniemywać, że od wczoraj została dokładnie sprawdzona najtańsza oferta ?

  1. Postaram się to wyłuszczyć:)) w małej dykteryjce:

   Zwłóknienie płuc postępowało, a kaszel dusił coraz mocniej. Nie mogła już prawie oddychać, gdy z uporem, już piąty rok, wciskała na swój wielki łeb zbyt małą koronę władcy Choinkowa..
   – Co robić? – pomyślała – To znaczy co zrobić, żeby nic dalej nie robić, a żeby myśleli, że robię?

   Gorączkowe myślenie mieszało się z gorączką. Prawie maligną.
   – Wody! Lodu! Co robić, kiedy nie mogę pokazywać się w mediach? Co robić, kiedy nic nie przecinam, nie bywam? Co robić kiedy nie ma mnie na wieczorkach poezji? Na co te suknie? Na co te fryzury? – wyła, usiłując wsadzić głowę do ocynkowanego wiadra 11 litrów, które podobnie jak korona okazało się za małe.
   – Dzwonię! – pomyślała i z chwilę jej palce ślizgały się po zbyt dużej klawiaturze telefonu.
   – Wierny Pudlu – rzuciła autorytatywnie słysząc że ktoś odbiera jej połączenie – jesteś mi potrzebny do brudnej roboty.
   – Ja ledwo żyję o Pani – usłyszała charczenie – Łamie mnie w kościach od lezenia na zimnym, kiedy śledziłem Radnych i przeraźliwie męczy mnie taki stukot we łbie…
   – Taki, jakby mała piłeczka odbijała się od pustaków? – przerwała pytaniem O Pani.
   – Tak…dokładnie. Taki pustostan i tam coś usiłuje…znaleźć drugą, szarą komórkę, tak jakby…
   – Mam to samo. – nie pozwoliła mu dokończyć – Wierny Pudlu, musimy stworzyć iluzję, że ja coś robię, ze pracuję, że wiesz jest jakaś tajna potajemna, podziemna misja, do której nie mają dostępu prostaczkowie. Ani Radni, ani zdrajcy anie te kmioty – mieszkańcy. Rozumiesz? – zapytała.
   – Rozumiem. Mamy zrobić wydarzenie z niczego? – upewnił się
   – Tak, tylko nie bardzo przychodzi mi coś do głowy….
   – Może to, że odbierasz telefony O Pani? – zapytał
   – No co ty…- uśmiechnęła się uśmiechem numer 231 z katalogu „na czas kwarantanny” – Przecież nie odbieram jednakowoż. Zbyt wiele osób wie o tym, że chcąc się skontaktować ze relefonicznie, dzwonią na Berdyczów. To musi być magiczne i …niesprawdzalne – zamyśliła się.
   – Wiem! – wrzasnął Pudel tak głośni, jakby w jego pustostanie nagle spotkały się dwie piłeczki – Przecież wczoraj przyszło do Ciebie aż!!! 5 listów!!! Zrobimy artykuł o …
   – Otwieraniu …kopert – zawtórowali sobie czując przypływ energii.
   – Robimy! – powiedziała – Tylko wiesz, że ja potem i tak powiem wszystkim, że kompletnie nie mam wpływu na to co piszesz, nawet na moje, cytowane przez ciebie wypowiedzi.
   – To mnie trochę boli…

   Ale nie mógł trwać w pretensji. Tak pięknie było jej w gumowych rękawiczkach….

   P.S. Przepraszam za błędy. Nie czytam. Nie sprawdzam.

 232. 147 osób objęte jest kwarantanna w samym Krośnie i jest to podane a w naszej gminie??? Kiedy się coś dowiemy?

 233. Ludzie siedźcie w domu, zakupy róbcie raz na tydzień, naprawdę można, NIE NARAZAJCIE siebie, swoich bliskich i innych ludzi.Ogladacie telewizję, przecież widzicie co się dzieje w innych krajach.

  1. no jest…. Apokalipsa Ty uważaj na siebie, bo jesteś nam potrzebna! Kurcze, dopiero co ten Berdyczów gdzieś mi chodził po głowie 🙂

 234. A ja tak z rana zapytam dlaczego JU nie zwołuje sesji? Jaki jest powód? I czy w tym czasie przygotowuje wybory tzn. zbiera te komisje. I czy są chętni do pracy w komisjach? A dlaczego pytam. Dwa dni temu rozmawiałam z kolegą ze studiów Michałem Litwiniukiem, który jest prezydentem Białej Podlaskiej i on mówi, że nikt nie chce robić przy wyborach. Wysłał nawet list do Morawieckiego w tej kwestii. A tu wszystkiego trzeba się domyślać.

  1. A czemu nie? Jolka musi chyba mieć zgodę Rady na przesunięcia w budżecie w związku z budowa mostu Męcince. Przecież ma tylko 500 tys. zabezpieczone, a najniższa oferta jest wyższa. Po drugie sprawozdanie z realizacji budżetu za 2019. Ja osobiście domyślam się co kombinuje, bo jest przewidywalna i niby epidemia jest na rękę. A sala jest duża. Wejście oddzielne. Codziennie w sklepie więcej przypadkowych osób się spotyka niż na sesji. Wyłączyć tylko udział mieszkańców i tyle. Można procedować. Nikt z nikim nie musi się całować. JU dać za ścinę z pleksi, jak niebezpiecznego:)) i nie wiedzę przeszkód.

   1. Przed sesją nie ucieknie. Na podstawie Statutu sesja min raz na 3 miesiace.
    Życie jednak pokazuje że bez rady długo nie da się funkcjonowa. Pamiętamy jak jeszcze nie dawno bo w ubiegłym roku był wysyp sesji nadzwyczajnych. Teraz można bez tych sesji ? Można che che che

 235. Dziś pójść do komisji wyborczej to trzeba być szalonym. Chyba że będą siedzieć w takich uniformach jak medycy którzy leczą chorych na wirusa.

 236. Może bedzie budowany most w Mecince. To zasługa Piotra Woźniaka.
  Wydał polecenie pani burmistrz a ta teraz realizuje. Super Panie Piotrze. Zawsze w Pana wierzyłem.

 237. Parafianie, bądźcie mądrzejsi od waszych proboszczów. To nic, że księdzu się wydaje że „duchowo wspiera” i jest wieczny i po kilkadziesiąt osób z porannej mszy wychodzi z kościoła w Jedliczu. najwięcej zarażeń jest obecnie przez takie właśnie lekceważenie przypisów w kościołach. Ksiądz chce duchowo służyć, nikt mu nie zabrania. Może transmitować msze. Może łączyć megafony. Nikt mu nie jest wrogiem. Ale niech nie prowokuje sytuacji, z których jest potem bieda. I żeby nie było, że duchowo będzie służył …rodzinom chorych, a nie daj Boże zmarłych. Bądźcie ludzie mądrzejsi od tych naszych księży.

  1. Roman a racje.
   Kościoły powinny być pozamykane. Taka sytuacja jak w Jedliczu jest sytuacją dalece naganną.
   Ludzie nie widzą co sie dzieje np we Włoszech , że co dobę do kostnicy wjeżdzą prawie 1000 trumien . Chcecie tego ?

 238. Kosciol jest otwarty po mszy i też można się pomodlić,zresztą są mszę w telewizji czy internecie online, w tamtym tygodniu była msza że Zrecina a dziś z Krościenka Wyżnego. Wielka szkoda że z Jedlicze nie ma. A można by było, święta za 2 tygodnie.

 239. U nas – 5 osób na mszy, pierwszeństwo ma rodzina która ma intencję,jeśli osób przyszło by więcej prośbą o wrócenie się do domu.Wyczytalam w ogłoszeniach,ktore przez znajomego zostały mi przesłane mesengerem.

 240. Uważam że to bardzo mądre i czytelne.Mamy pandemię ,uwajrzajmy na siebie i na innych.Bo to straszne, że teraz na tym świecie wirusa zabija tysiące osób. Wszystkiego dobrego i uważajcie na siebie.

 241. Apel do mieszkańców.
  Jeśli musicie już wyjść: zakładajcie maseczki!!!
  To bardzo ważne jak pokazuje przykład Korei Południowej.
  Mam wrażenie, że u nas jest to odbierane jako obciach???!!!
  Dbajmy o siebie i o innych !!!

 242. Spotkali się na posiedzeniu sztabu kryzysowego w Nowym Mieście Lubawskim. Omawiali sytuację w powiecie w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa. Po spotkaniu okazało się, że dwie osoby były zakażone. Teraz koronawirusa wykryto u szefowej sanepidu, strażaka, komendanta powiatowego i wójta gminy Biskupiec. Kwarantanną objęte zostały najważniejsze osoby w lokalnym samorządzie.
  Przypomnijcie sobie jak wyglądało podobne spotkanie w Jedliczu.

 243. Siedzieli blisko siebie podawała rączkę wiedząc o pandemii ja mam ogromne obawy czy po tym spotkaniu nie zostało zakażonych uczestnikow skoro mimo zakazów. witala się z każdym

  1. Przyjmijmy, że nikt z uczestników tego spotkania nie był wtedy nosicielem.
   Ale zachowanie burmistrz podającej każdemu rękę jak i też bliskość siedzenia świadczą o tym że ona nie ma pojecia jakie zasady obowiązują. Jak ma nas mieszkańców chronić skoro sama robi takie podstawowe błędy.

 244. No właśnie. Chyb to było koło 13. Na parkingu przed kosciołem w Jaszczewi stała znana Dacia i drugi samochód takiego z wielkim łbem.

 245. To w Moderówce już nie, za torami też nie?, a czy było zgodnie z wytycznymi i ograniczeniami, dwie osoby i dość, czy śledczy sprawdzał czy słuchał, czy parkowanie rozproszone czy scalone, czy mieli maseczki.? żeby zło się nie rozpełzło ;((

  1. Ona nie kuma w tych kwestiach. W obecnej sytuacji obcych osób nie powinno się do domu wpuszczać. Pewnie coś pichca i pudelek ogłosi

 246. W tragicznej chwili trzeba nam jedności a jak to można dokonać skoro przez 5 lat budowała mur i nienawiść oczekiwała nowych twarzy dokonała tylu zwolnień oj oj oj żeby czasem nie błagała o powrót do normalności i zgody między ludźmi

  1. Tak tak. Nie dla tych SBckich metod. Zwalnianie ludzi w taki sposób jak pozbyła się najlepszych, najlepiej wykształconych z ogromnym doświadczeniem to własnie te metody.
   A śledzenie ludzi i robienie im zdjęć, którzy spotykają się na prywatnym spotkaniu to co to jest jak nie SBckie metody.

 247. To jest bardzo niebezpieczny człowiek. Ona posunie się do wszystkiego aby zostać przy korycie. Ona widzi tylko siebie i swoich przydupasow pokroju tajny informator z aparatem. Trzeba ją odsunąć od władzy zanim wszystko zrujnuje a ludzi skończy przysychicznie co można powiedzieć że jej się to udało. Nikt z tym niebezpiecznym człowiekiem nie chce pracować. Ludzie opamietajcie się!!!!!!!

  1. Opowiedz jak wylewales za kołnierz żeby nagrywać kolegów udwales jak było? Opowiedz…ludzie wiedzą
   Z tobą chcą pracować hahaha
   Jak masz słabą psyche to chyba powinieneś podjąć leczenie lubisz obwiniać innych za swoje noepowodzenia

 248. Ludzie dajcie sobie spokój z tym politykowaniem w tym miasteczku.To nie jest ważne,nie teraz.Teraz jest strach oddychać!Włączcie telewizory, popatrzcie co się w Polsce i na świecie dzieje! A nie jakieś wojenki jedlickie, dajcie sobie spokój, kogo to teraz obchodzi jak na świecie taka zaraza i śmierć.

 249. Jaśmin coś ci się poplatalo Świat Ojczyznę Gminę tworzymy My jeżeli nieudolne jest w małej gminie to odczujemy to niebawem myslisz ze mamy pania co w białych rekawiczkach przesiedzi ten tragiczny czas i nam bedzie ok?

Dodaj komentarz

Top