Jesteś tutaj
Strona główna > inne >

Święty Mikołaj w asyście motocyklistów

Sam Mikołaj żył w trzecim wieku, był biskupem Myry (dawniejsze miasto na terenie dzisiejszej Turcji), a 6 grudnia to dzień jego śmierci.

Długo można wymieniać zawody i grupy, którym patronuje Święty Mikołaj – na pewno czuwa on nad dziećmi, ale jest także patronem bednarzy, gorzelników i piwowarów, cukierników i piekarzy, wytwórców guzików, panien szukających kandydata na męża, jeńców, kancelistów parafialnych, sprzedawców perfum, wina, zboża i nasion, kierowców, kupców, młynarzy, uczonych i studentów, notariuszy, obrońców wiary przed herezją, pielgrzymów i podróżnych, sędziów i więźniów, a że był biskupem miasta portowego, pod jego opiekę oddawali się również marynarze, rybacy i żeglarze.

Dziś co prawda święto to uległo komercjalizacji, a dawniejszy wizerunek biskupa z pastorałem coraz częściej zastępuje ubrana na czerwono postać rodem z amerykańskiej reklamy coca-coli, która pierwszy raz została wykorzystana w 1930 roku i jako taka została upowszechniona również w Europie

Święty Mikołaj w asyście motocyklistów Jedlickiego Stowarzyszenia Motocyklowego SHERWOOD RIDERS gościł w Jedliczu

Wzorem lat ubiegłych, w dniu 6 grudnia dostojnie ubrany w biskupie szaty Święty Mikołaj zawitał do Jedlicza i okolicznych miejscowości.

Motocykliści Jedlickiego Stowarzyszenia Motocyklowego SHERWOOD RIDERS, po raz kolejny wcielili się w rolę pomocników Świętego Mikołaja, przygotowując paczki z prezentami dla chorych i niepełnosprawnych dzieci oraz ich rodzeństwa. Kilkoro dzieci Św. Mikołaj odwiedził w domach spełniając ich marzenia, po czym udał się do Starej Kuźni, gdzie czekały dzieci zaproszone przez motocyklistów i  właścicieli Pubu. Odwiedziny niecodziennego gościa oraz wspaniałe podarunki sprawiły, że na twarzach wszystkich dzieci pojawił się radosny uśmiech.

Na pożegnanie Św. Mikołaj zapowiedział swoją wizytę w przyszłym roku.

Jedlickie Stowarzyszenie Motocyklowe SHERWOOD RIDERS dziękuje ORLEN OIL Sp. z o.o. za przekazaną na ten cel darowiznę, a Starej Kuźni, Form Art i Form Art Media za okazaną gościnność.

484 thoughts on “Święty Mikołaj w asyście motocyklistów

 1. Chciałbym się zapytać pani burmistrz dlaczego nie można przez gminną stronę www sprawdzić stanu powietrza w Jedliczu.
  Jest to możliwe po wejściu na krośnieńską stronę krosnocity.
  Tak dużo mówi sie o tym, a u nas w gminie jakoś nie ma chęci czy coś innego ?

 2. A ja informuję iż została złożona oficjalna skarga do Wojewody, na zaniedbanie Burmistrza w materii publikacji przekazu z sesji. Ja już nie będę wydzwaniać, czekać. Dziś powinno być nagranie. To nie pierwszy raz.

  1. Kazda gmina jakos sobie z tym radzi i nagranie zaraz jest. A tu w gminie sami specjaliści i eksperci a nagrania jak nie było tak nie ma.
   Z burmistrzem dzieje się coś nie dobrego.

 3. Pani Burmistrz nie ma czasu zając się sprawami nagrań, woli ustawiać się do zdjęć. Wnet będzie głośno jak dojdzie znowu do głosowań nad absolutorium i wotum zaufania. Oj czekam na ten czas, będzie co komentować.

 4. I dosłownie przed pół godziny pani sekretarka burmistrzyni poinformowała mnie, dosłownie „skoro nie ma nagrania to znaczy, że pani burmistrz nie wyraziła zgody na publikację”

  Dzięki.

  Dołączam nagranie z rozmowy do skargi do wojewody.

  1. Powiedzmy sobie uczciwie, czy gdyby nie było nagrań z obrad sesji, to ktoś by uwierzył w tę farsę? W to co wyczynia burmistrzyni? No kto zwykłym ludziom by uwierzył, że są poddani takiej obróbce? Że w swoim domu muszą tak cierpieć? Ze znoszą taki pręgierz? Toż za Franciszka Józefa było bardziej z sensem i po ludzku niż teraz.

 5. Pewnie czyszczą taśmę by jak zwykle wyglądało ze Pani Burmistrz ma rację a radni to grupa kłamców.

 6. Pewnie jej głupio opublikować swoje wystąpienia. Ja to bym się że wstydu spalił.

 7. Sekretarka zachowała się super. Tylko w tej sytuacji może mieć duży problem. Trzeba za parę dni sprawdzić czy jeszcze pracuje.

  1. Jednakowoż opinia publiczna powinna wiedzieć także, że funkcjonariusze CBA byli po raz kolejny w urzędzie. zabezpieczyli tym razem dokumenty dotyczące OSP gminnych.

 8. Może teraz jej przejdzie przez gardło by powiedzieć, jak kupuje samochody dla OSP. Podniebyl kupił sobie sam, Jaszczew kupili sami oczywiście podobno nie było dla nich tych 5 tyś, jakiś dziwny zakup dla Chlebnej, nowszy, taki ładny amerykański a tyle potrzeba dołożyć, drugie tyle co kosztował, w Moderówce deko lepszy niż był.Czyli CBA ma co sprawdzać

   1. Do domu ludowego na Borku cały rok nie kupiła wyposażenia bo nie ma kasy a urząd sobie mebluje.
    Widzę że blok funkcjonuje to może przyjrzą się temu tematowi.

 9. Jak bez sensu można wydawać publiczne pieniądze i wszyscy o tym głośno mowią jakie i w jaki sposob kupiła samochody ile kasy wyrzuciła w błoto np. w Piotrowce sprzęt do cwiczenia teraz stoi i rdzewieje w Żarnowcu pozamykane! inne inwestycje nieprzemyslane mam nadzieje że wreszcie wezmie Ktoś to wszystko pod lupę i powie tej kobiecie WYNOCHA

 10. Dziś ostatni dzień roku. Myśle , że możemy spróbować dokonać małego podsumowania. Mam propozycję żeby każdy chętny wpisał tu sukces i absurd naszego samorządu. Zacznę ja.
  Sukces : remont ulicy A.Krajowej wspólnie z powiatem
  Absurd : Dzienny Dom Opieki Medycznej w Żarnowcu. Cały rok zamkniety a taki miał być sukces panujacej władzy

  1. Sukces : brak
   Absurd : Zakup samochodu dla OSP Męcinka, który nie ma gdzie być garażowany

 11. Niestety nie doszukałam się pozytywów w działalności naszej burmistrz.
  Za porażkę uważam skłócenie się z cała Radą Miejską. Sposób traktowania radnych. To jest bardzo przykre

 12. Widze, że blog nasze Jedlicze wznowił swoją aktywność. Nareszcie.
  A co do dobrych spraw to myśle, że chodnik ten ostatnio wykonany w stronę nowej targowicy.
  Porażki – jest ich dużo . Trzymanie 900 tys na rozbudowę szkoły w Dobieszynie a faktycznie to nawet łopaty w grunt nie wbili. Z drugiej strony opowiadał że nie ma pieniędzy.

 13. Ten samochód dla OSP Mecinka to jest wielka porażka. Samochód odebrany po terminie, nie kompletny!, więc jak odebrała go komisja która była odbierać, i jak się wydaje pieniądze gminne na coś co nie ma gdzie trzymać. Jeszcze tu powinno się zająć CBA.

 14. Porażki: Dzienny dom opieki w Żarnowcu, kontrowersyjna, kosztowna i nieprzemyślana inwestycja DPS, wojny na linii Rada-Burmistrz, brak poprawy wizerunku i estetyki miasta, brak w budżecie „małych” zadań wydatnie podnoszących jakość życia mieszkańców (np. podłączenie do kanalizacji 4 domów na Łukasiewicza), brak realizacji wizji rozwoju Jedlicza w oparciu o Plan zagospodarowania przestrzennego, marginalizacja centrum Jedlicza (Cicha-Polna), zła sytuacja domów ludowych (doposażenie gdzie był remont lub brak remontu w ogóle), kiepski stan infrastruktury szkół, polityka kadrowa gminy, bida w gminnych OSP, forsowanie nielogicznej decyzji o wydaniu przeszło 2 mln na remont Naftowej (ulica powinna zostać wyremontowana w niższej kwocie i po starym śladzie bez potrzeby przebudowy), brak dużych remontów w GOSIR,

  Sukcesy: mimo wszystko współpraca przy inwestycjach powiatowych, działania na rzecz wybudowania mostu w Męcince,
  remont zabytków zlokalizowanych w Jaszczwi (dwór i oficyna), wydanie negatywnej decyzji o rozbudowanie spalacza,

  1. Nie ma dobrej współpracy z Powiatem, to pozory i tylko chwilowe. A niebawem kilka spraw wyjdzie na jaw i będzie wszystko jasne. Co do mostu w Męcince też bym nie była az taką optymistką, bo za chwilę też niestety wyjdą kolejne rzeczy i też wszystko się okaże. Wszystko jest iluzją:))

 15. Wiktor jeśli nie było tak jak pisałem to głupot bym nie pisał. A to że samochód odebrany po terminie i nie kompletny to sami się chwalili,bo pewnie nikt by nawet się nie domyślił że taki odebrali i po terminie.

  1. Z tego co wiem to samochód odebrany w terminie. Możesz sprawdzić – choćby kiedy został zarejestrowany w wydziale komunikacji. Istnieje jeszcze coś takiego jak pozostawienie samochodu w depozycie np w celu montażu jakiegoś dodatkowego wyposażenie i pewnie tak było z moich informacji. Sądzę że zanim się coś napisze trzeba to sprawdzić bo za pisanie nieprawdy grozi odpowiedzialność karna…… Ale twoje informacje zapewne są sprawdzone bo jak to napisałeś – chwalili się – nie skomentuje tego nawet.

   1. XYZ Ty to chyba nie wiesz co piszesz!, o jakim piszesz depizycie, skoro komisja która pojechała po auto to dopiero było robione. I dokładnie wiem co piszę.

    1. A czy wyposażenie niby dodatkowe jest zgodne i ujęte w świadectwie CNBOP

   2. XYZ głupoty piszesz nie ma czegoś takiego jak zostawianie samochodu w depozycie a rejestruje się i tak wcześniej przed odbiorem. Były strażak ma bardzo dużo racji. Samochód odebrany po terminie, niekompletny, w kilku punktach niezgodny z zamówieniem nie mylić z CNBOP bo tu pewno też by się doszukał czegoś i nikt tu nikogo nie oskarża ale głupotą jest kupować samochód nie mając garażu. teraz stoi w Jedliczu bo Jaszczew wyznała się na panu naczelniku z Męcinki ( WRESZCIE ) a teraz miesza w Jedliczu. Szkoda pisać bo CBA powinno się temu przyjrzeć.

 16. Sukces:tylko te inwestycje wykonane wspolnie z Powiatem
  Absurd:brak mostu Męcinka-Brzezowka,zamknięty DPS w Zarnowcu,budowa ul.Naftowej,umiejscowienie nowej targowicy w niewlasciwym miwjscu,brak kanalizacji,niesprawiedliwy podzial budzetu,współpraca z pudlem24,brak wspołpracy z Radnymi

 17. Porazka obecnej burmistrz to Raport RIO niedoczytałam w nim zadnych pozytywnych opinii poza tym krytyka radnych i ostatnio mieszkanki(z doświadczeniem)

  1. Dobrze że 2019 rok już się skończył. Nasza burmistrz zasłynęła 🙂

 18. Pozwolę sobie zacytować powyższy wcześniejszy wpis Apokalipsy”Nie ma dobrej współpracy z Powiatem, to pozory i tylko chwilowe. A niebawem kilka spraw wyjdzie na jaw i będzie wszystko jasne. Co do mostu w Męcince też bym nie była az taką optymistką, bo za chwilę też niestety wyjdą kolejne rzeczy i też wszystko się okaże. Wszystko jest iluzją:))”.
  Coś jest na rzeczy. Jednak zastanawiam się dlaczego milcza nasi radni powiatowi. Czy oni kumaja czacze ?

  1. Co jest nie tak na linii powiat – gmina bo nie bardzo łapie… Może mnie ktoś odwiecic. Byłabym wdzięczna 😉wszystkiego dobrego w Nowym roku 😉

 19. Dość enigmatyczny wpis. Jestem krytyczny co do naszej władzy, ale jednocześnie nie przepadam za takimi niedomówieniami, rzucaniem w eter plotek. Więc powiedz jakie sprawy wyjdą na jaw? Co się okaże? Co jest na rzeczy?

  1. Drogi Knurze:)) po pierwsze uważam, że to nie sztuka czekać aż jedna, biedna baba ustali nagłośni każdą sprawę. Zapewniam Cię, że to iż Powiat ma ciężko z naszą władzą to nie plotka. Skoro, niepytanie wysocy urzędnicy powiatowi sami formułują obiekcje co do jakości, płynności informacji, fachowości a wręcz pracy na ugorze, to mnie osobiście to nie zdziwiło. Mogłabym podac dwa konkretne przykłady, dotykające umów i tego jak się w bólach rodziły, ale to nie moje zadanie. Po drugie skoro jaka biedna baba jak ja, ma tę wiedzę bezwysiłkowo, to zakładam, że nalezy ona do gatunku powszechnych i nieplotkarskich. Pewna jestem wręcz, że radni powiatowi zapewne też wiedzą tyle co ja, a może nawet więcej. Dodam tylko tyle, że w jednej z rozmów bardzo zdziwiło mnie sformułowanie wieloletniego urzędnika powiatu, że „jest tragicznie, mimo że wszyscy są z tej samej partii, to współpraca jest fatalna”. Z jakiej partii niby jest nasza władza? No na moje oko z żadnej. Ona tak raczej przytulona do opcji niż partyjna.
   Po trzecie to nawet gdybym nie wiedziała tego co wiem, a oglądała np. ostatnią sesję (polecam zdecydowanie) to na samej tylko podstawie obecnych relacji Jolanty ze Stowarzyszeniem Dorzeczy Wisłoki, do jakich doprowadziła, a jakie zostały ujawnione przez radnego Dziurę, można śmiało podjąć tezę, że wykruszyło się towarzystwo, które chce mieć cokolwiek z Gminą Jedlicze wspólnego. I temu nie można się dziwić. Co więcej, nie ma najmniejszych szans, aby ktoś tu wyciągnął wnioski, zmienił się naprawił błędy. Nigdzie, ani w gminie, a w relacjach z instytucjami z Gminą współpracujących.
   Osobiście apelowałabym do osób posiadających wiedzę podobną do mojej o działania, a nie tylko bierne uczestnictwo w życiu samorządu i społeczności.
   I na koniec pragnę zwrócić uwagę na to jak bardzo JU usiłuje izolować radnych gminnych od starosty. „państwo tam jezdzą, bez mojej wiedzy! Ja nie wiem po co!” – tak mówi na prawie każdej sesji. czy to nie jest dziwne? Radni mają prawo pojechać do samego papieża jak uznają, że to wpłynie pozytywnie na kondycję gminy. Ale liczę na to, że niebawem opadnie i ta zasłona dymna jaką JU roztoczyła nad gminą izolując ją od mediów, urzędów i czyniąc z siebie jedyny łącznik „głuptaków jedlickich” ze światem. Już chyba naprawdę wystarczy. Teraz, na Nowy Rok życzę siły Radnym , którzy mają powtórkę z roku ubiegłego z budżetem. To tak jakby drugi raz bitwa pod Lenino nas czekała. Do wolnego Jedlicza jeszcze daleko, ale już odwrotu nie ma:))

 20. tyle niewiadomych, niedomowień czy wreszcie w Nowym Roku zostanie to przerwane i zaczniemy normalnie żyć?w naszej gminie jest wiele osób doświadczonych ktorzy z pewnoscią potrafiliby zarządzać gminą tak żebyśmy się nie wstydzili

 21. Ten człowiek nie nadaje się do zarządzania chociażby najmniejszą grupką osób.

 22. na stanowisku burmistrza nie może być osoba ktora nie potrafi współpracować z ludzmi okłamuje i jest do tego nieudolna w zarządzaniu.Oczekujemy w Nowym Roku zmiany na tym stanowisku, mając budżet gminy czy można tak wydawać jak jej się chce?

  1. Dobrym przykładem jest dyskusja burmistrzyni z radnym Dziurą. Radny ewidentnie wykazał że ta kłamie. W moich oczach straciła wszystko.

 23. Ktoś musi przygotowania do referendum w celu odsunięcia burmistrza, by przyszły rok zaczął się lepiej i jaśniej niż ten 2020. W moim odczuciu Radni tez pomogą co do referendum. Gmina to my i my powinniśmy dążyć do tego, by na stanowisku była osoba kompetentna, nawet jeśli został już wybrana osoba co się nie sprawdza

  1. Wydaje mi się że przygotowania do referendum ida pełną parą. Jolanta zdaje sobie sprawę z tego i chyba ktoś pracuje nad tym żeby wcześniej rade miejską odwołać. Ale to plan szalony i nie do zrealizowania

   1. Jolka to może sobie odwołać fryzjera na 13-stą. Jaką odwołać Radę? Całą, z Krajewskim czy bez Krajewskiego? Ludzi przesiedlić tych co głosowali przeciwko Jolancie? Wybić nad ranem wszystkich co piszą na forum przeciwko Jolancie? Do trzeciego pokolenia….

   2. Może szefem komitetu do spraw referendum by odwołać Radę zostanie wierny żelowy przyjaciel wraz z grupą?

 24. Dzienny Dom Opieki w Żarnowcu – ktoś wspominał co z nim odpowiedź jest prosta. Został wybudowany, uruchomiony czyli można odfajkowac ta inwestycje z listy Yolandy a to że nie działa już rok to inna bajka ale ludzie tego nie zapamiętaj tylko to że został otwarty.
  Teraz czas na obniżenie jej wynagrodzenia i odwołanie a następnie postawienie jest przed wymiarem sprawiedliwości. To co dzieje się na sesjach to przechodzi ludzkie pojęcie ale dobrze niech wszyscy zobaczą co wyprawia 31 osób wymienionych w ciągu 2 lat ciekawe jaka jest tego przyczyna pewnie nie ta liga co Yolanda i te opowieści jak wspaniałe jest hahahaha szok czas na zmianę na szybką zmianę oby nie było za późno zanim całkiem zrujnuje Jedlicze

  1. Tak najnormalniej to żal mi tych ludzi ( pracowników ) . Oni boja się własnego cienia. Jeden z jej bliskich pracowników na pytanie co słychać powiedział tak….. lepiej nie pytaj.
   Pracownicy zaczną mówić ale dopiero wtedy gdy ona odejdzie a oni poczują się bezpiecznie.

 25. Mieszkańcy chcą referendum!!!!!!!!! Radni my chcemy referendum aby wymienić władze już dość tej zabawy.

 26. Pytam gdzie jest nagranie z ostatniej sesji ? Jaki urzad tak załatwia się proste sprawy.

 27. Jade na wazne spotkanie to nieomieszkam przedstawić sprawę dot. transmisji z secji RM w gminie Jedlicze

 28. Ja muszę się podzielić taką uwagą. Byłem się zapisać na Sylwestra w Długiem. Wszystko fajnie. Impreza też w miare udana. Trochę narzekano na orkiestrę ale wiadomo że wszystkim nie dogodzi. Z jedzeniem też w zależności od gustu. Ja dużo nie lubie jeść to mi starczyło.
  Rzuciła mi się w oczy inna sprawa a mianowicie w DL jest poczet sołtysów którzy pełnili w Długiem tą zaszczytną funkcję. Nie wiem dlaczego ale nie widziałem portretu Pana Janka Skwary. Przecież to zasłużona osoba dla Długiego. Może obecna pani sołtys zreflektuje się i w najbliższym czasie zawiesi.
  Pozdrawiam i życzę szczęśliwego Nowego Roku 🙂

 29. Z nowym rokiem wchodzę do urzędu a tam na biurze obsługi jakiś gentleman. Jeszcze nie dawno była tam pani. Idę dalej, a tam znajomy i go pytam co to za zmiana. W odpowiedzi słyszę, że to nowy. Jak ktoś szepnął to nowy z gm.Jasło. Pytam, a ta pani co tam była gdzie się podziała. A on mi mówi że będzie się zajmować podatkami.
  I mamy kolejny przykład ekspertów i specjalistów. Osoba z biura obsługi zajmować się będzie podatkami. Od razu przypomniałem sobie o protokole z RIO. Teraz już nie ma się czemu dziwić.

 30. Kiedy zakończy się ten cyrk?mnie wstyd się przyznać że mieszkam w tej gminie

  1. Wiesiu już niebawem. Cierpliwości.
   Ja też chcę żeby moja gmina rządził ktoś kto się na tym zna. Po niej będzie dużo do naprawy. Trzeba reanimować gminę.

 31. Nie rozloszczaj mnie takimi wpisami. Żal ci pracowników.Mi jest żal ale tych co na kasie fiskalnej w sklepie siedzą za najniższa krajową.

 32. doKarqa własnie jestem w pracy na kasie i jestem zadowolona zarobek ok bonusy premia współpraca z szefem bardzo dobra takze Karqa powod w ugminy jest tylko jeden wszyscy tu nas mowią-zmienic burmistrz

  1. Co mnie obchodzi czy ktoś pracuje czy został zwolniony co mnie to obchodzi?

 33. W przeciągu tych 5 lat odchodzący nie z własnej woli wylali morze łez. Ktoś musi za to ponieść konsekwencje, a opinia publiczna usłyszeć jak byli traktowani.

 34. Przeczytajcie przekażcie ważne!
  Pił w lokalu udawal że pije,, a wodke wylewał do kwiatkow i nagrywal potajemnie po co a no zeby miec haki alkohol rozwiazuje jezyk wiec…
  a teraz myslicie ze nie chodzi z ukryta kamerka na kurtce lub innym sprzetem jak myslicie?

  1. Ja myśle że chodzi. Nagrywa radnych jak smsują, Chodzi na imprezy i w ogóle nie pije tylko ciągle nagrywa. a to pluskwa. Na pewno ma dużo haków. Ale zostanie wylany w raz z Lolą.

 35. Mina ze nagrywa i pisząc opluwa ludzi kompromituje nawet radnych ten wrobelek24 pod twoje dyktando

 36. HALO HALO Jedliczanie i Jedliczanki.!!! Czytam , czytam i cóż refleksja smutna. Widzę przed sobą ludzi smutnych , zakompleksionych , chce sie powiedzieć żałosnych. Jak długo można być takim ??? jak ? Bo jak można nazwać to wszystko co widzimy wokół nas. Sami sobie fundujemy depresje nie widzimy dobrych rzeczy , dobrych ludzi A tu po wigilii, po życzeniach, wybaczeniu sobie na wzajem urazów. Znów to samo. ! Konflikt jedlicki kwitnie. Wkrótce wyrusza orszak trzech króli ,Przejdzie ulicami Jedlicza. Idziesz czy zostajesz w domu by znowu wklepać w komputer swoje krytyczne uwagi o wszystkich i wszystkim co sie rusza wokół Ciebie. A może by tak pora stanąć w tym orszaku z uśmiechem i podniesioną wysoko głową z wyciągnięta dłonią do swojego sąsiada. Nie z fałszywymi intencjami tylko z sercem. Może w końcu zauważysz że mieszkasz w pięknym miejscu w naszym Jedliczu. że mieszkają tutaj sympatyczni ludzie . No cóż proste ! ale jak czytam powyższe teksty trudne do pojęcia I zrealizowania. Wiele do zrobienia w tej naszej Gminie Jedlicze oj wiele ,wiele do poprawienia, naprawienia. Czy złość , żal , kłótnia to dobry sposób na życie ! Zapytaj siebie ? Ja już znam odpowiedz.
  Ps. czasami milczenie nie jest złotem jest brylantem .Wybaczenie i porozumienie to dopiero sztuka .

  1. Masz rację, ale zastanów się kto do tego doprowadził. Kto deptał ludzi, kto wyrzucał z pracy, Dziś w świecie kiedy jednak praca jet ważna wielu ludziom wyrządzono ogromną krzywdę. Chyba nie masz wątpliwości kto.

 37. Jest nagranie z ostatniej sesji. Ta osoba od refleksji niech obejrzy uważnie i potem zdobędzie się na kolejną refleksję.
  Osobiście nie jestem zwolennikiem sztucznych pojednań przy Wigiliach i w orszakach. Jedlicze jest w stanie wojny, a pokój zapanuje tylko wtedy kiedy wyeliminuje się zarzewie i przyczynę tego konfliktu, czyli nieudolną władzę. Tu nie ma co udawać braterskiej miłości jak jej nie ma.

  Siadać i słuchać sesji.

  1. do Apokalipsy : .. Jak czytam Ciebie to mam wrażenie że ktoś cie w życiu bardzo skrzywdził. Masz racje siadaj i słuchaj !! podoba cie się ? ty w takich sytuacjach ładujesz akumulatory. No to ładuj a potem wyciągnij wnioski ! Warto . A tak dla Ciebie w skrócie sesja z dnia
   27 12 2019r . Przy stole prezydialnym siedzi Pani w białych rękawiczkach z pokerowa twarzą. Wie co robi! a na przeciw gromadka , która dostała do reki brzytwę . I tną ta brzytwa wszystko co jest w ich zasięgu. Hmmm. A może by tak to stadko zostawiło to niebezpieczne narzędzie i ubrało tez białe rękawiczki. Magiczne rękawiczki za pomocą których nabędą podstawowa wiedzę obowiązujących procedur by móc podyskutować z Pania w białych rękawiczkach.
   Ot taka refleksja. A ty Apokalipso siedź i słuchaj.

   1. Nie broń osoby która kłamie. Gmina w rozsypce. Po niej trzeba będzie wdrożyć program naprawczy

 38. do godz. 01:19 Jolanta na stojąco, powoli i skrupulatnie przekazuje co robił przez miesiąc m.in. udział w wystawie gołębi pocztowych.
  01:19:29 – radna Żychowska podsumowuje występ Jolanty to, że przez godzinę o 5 min. mówiła to co każdy może przeczytać na stronie.
  Wspomina także, o wizycie Jolanty z Wójtem Czubikiem, dzięki któremu rzekomo gmina dostała większy procent dofinansowania. To akurat nieprawda i to dalej zostanie zdemaskowane w trakcie sesji, gdyż powodem dofinansowania nie była ta „wycieczka” a wcześniejsza decyzja urzędu w Rzeszowie.

  1. Żadnych wgranic mnie „doświadczonych” żadnych doświadczonych czas na młodych
   A do Apokalipsy: tak jest w samorządzie na świecie to się samo kieruje…

 39. I następnie od 01:27:00 słuchać rozmowy na temat rządowego dofinansowaniu do wymiany pieców dla najuboższych. kiedy to Radny Dziura łapie władzę na „chachmentach” o tu już trzeba ciurkiem słuchać do momentu, aż wyjdzie żeby pokopać piłkę ze Sławkiem Peszko. Proszę zwrócić w trakcie uwagę, na to że Przewodniczący ma sobie szukać w internecie i po tablicach ogłoszeń wydarzeń w gminie.

 40. A po tym trzeba sobie zrobić przerwę…bo nie da się na to patrzeć bez przerwy.

 41. Żadnych wgranic mnie „doświadczonych” żadnych doświadczonych czas na młodych
  Do Apokalipsy: tak jest w samorządzie na świecie, to się samo kieruje…

 42. Na siłę nie brońcie tej osoby. Raczej na spokojnie przyglądnijcie się co zrobiła z naszą gminą. O tym że jest brudno to już każdy wie. Ale ile rzeczy zaniedbanych.
  Po niej trzeba bedzie lat żeby to wszystko zreanimować.
  Do dziś ciemno w piwnicach gdzie był prowadzony Dzienny Dom Opieki w Żarnowcu. Miało być tak cudownie. To dlaczego od roku nic się tam nie dzieje ?
  Szkoła ludowa aż wstyd jak jest zaniedbana.
  Przykłady można mnożyć.

 43. Gdyby nie było transmisji z obrad to bym nie wierzyła, że taka osoba może zajmować ważne stanowisko w gminie ale ze smutkiem i ogromnym żalem niestety stwierdzam, że to jest prawda co mówią o tej osobie w całej gminie to okropne nie dla niej tylko dla nas mieszkańców

 44. Ja chciałbym polecić pni burmistrz i naszym radnym artykuł ze strony krosno112 pt Kontenery socjalne – wszystko co warto wiedzieć”.
  Mam nadzieję że po przeczytaniu pani burmistrz zrezygnuje z zakupu a radni te środki przeznaczą na coś innego.

 45. -do godz. 01:19 Jolanta na stojąco, powoli i skrupulatnie przekazuje co robił przez miesiąc m.in. udział w wystawie gołębi pocztowych.
  01:19:29 – radna Żychowska podsumowuje występ Jolanty to, że przez godzinę o 5 min. mówiła to co każdy może przeczytać na stronie.
  – następnie od 01:27:00 słuchać rozmowy na temat rządowego dofinansowaniu do wymiany pieców dla najuboższych. kiedy to Radny Dziura łapie władzę na „chachmentach” o tu już trzeba ciurkiem słuchać do momentu, aż wyjdzie żeby pokopać piłkę ze Sławkiem Peszko. Proszę zwrócić w trakcie uwagę, na to że Przewodniczący ma sobie szukać w internecie i po tablicach ogłoszeń wydarzeń w gminie.
  -na końcu sesji wystapienie mieszkanki która podsumowuje Jolante Urbanik

 46. Słuchajcie co mówi obecna na sesji jedna mieszkanka.
  Nagranie 9 godz. 20 min 38 sek
  Władza została zdeklasowana.
  Brawo dla mieszkanki !

 47. Mieszkanka wypunktowała burmistrz jej niewiedzę i brak doswiadczenia w zarządzaniu itptrudno się dziwić ze źle funkcjonuje urząd skoro 32 pracownikow(doswiadczonych)opusciło biurka znajdując pracę w innej gminie

 48. Posłuchajcie 3:07:41, brakuje kilku sekund nagrania, ewidentnie ktoś przy nagraniach majstruje.

 49. Potwierdzam. Wygląda mi na to że ktoś coś ciął. Radni maja możliwość weryfikacji. Mniej więcej pamiętają jsk było. Może ktoś nagrywał na bierzaco. Można też zweryfikować z zegarem.

 50. A ostatnie słowa pana mieszkańca o menopauzie burmistrzyni tez słychać:))

 51. Rozum nie psuje sie przy menopauzie ,jak ktoś jest walnięty to często po pijoku został poczęty🤣

 52. Ciekawa jestem kto tym razem przyjdzie na sesje. Osobiście mam propozycje aby to byli wyrzuceni z pracy pracownicy.

 53. Zapowiadają drożyzne
  Drożyzna co to będzie? drozyzna wszystko w górę

 54. – W związku z inwestycją budowy mostu wraz z Gminą Tarnowiec udaliśmy się do wojewody wraz z wójtem Czubikiem i tam załatwiliśmy, ja załatwiłam…nie 50, a 60% dofinansowania. – mówi jedlicka Burmistrzyni
  – A co jest najważniejszym kryterium przyznania kwoty dofinansowania? – pyta wiceprzewodniczący Rady.
  – Dochód na jednego mieszkańca. Im mniejszy, tym większe dofinansowanie. I ja to załatwiłam…- wyjaśnia nasza Jola.

  1. Ten wątek radni powinni wyjaśnić u Wojewody. Z mojej wiedzy którą posiadam Jolanta nie miała wpływu na te 60 % dofinansowania.
   Czy by nie jest tak że bezczelnie podpina się pod te procenty ?

 55. w 53 minucie, w wystąpieniu co działo się w ostatnim miesiącu, Jolanta opowida o wyjeździe do wojewody. A po występie, po wypowiedzi p. Wenencj, radny Dziura o to dopytuje i uzyskuje odpowiedź, że procenty są przyznawane wyższe, za niższy dochód mieszkańców gminy. Także jeżeli rok jeszcze posiedzi doprowadzając gminę do większego dziadostwa, to kto wie, może nawet 80% dostanie Jedlicze:)) To jest sukces.

  1. Wskaźnik dochodowości jest liczony corocznie. Nie tak dawno Nowiny podawały wskaźnik najzamożniejszych samorządów ale niestety Jedlicza tam nie było. Gmina w ruinie i tyle.

 56. A ja tak dopiero zauważyłam, że Jolanta ma brwi w nowym miejscu, przeniesione na środek czoła bardziej. Coraz odważniejsze stylówy o outfity. Może zakochana? Tylko u vicedzielnicowego przyzwyczajenie druga naturą i fryzura „pod czapkę” z otokiem.

 57. To dziadostwo trwa 5 lat teraz dryfujemy wypie..c takiego „kapitana”co sobie nie radzi i prowadzi na pewne zatopienie

 58. W tamtym roku jeszcze był na Rynku w Krośnie, ale czy jeszcze jest…. Tylko głowy nie ogol bo taka łysina jest no cóż…..

 59. bierze 12 tysięcy otoczona prawnikami pracownikami zastępcą sekretarką itd itü i płacze jak ciężko pracuje usunać niech idzie do innej pracy bu tu nam takiej nie potrzeba

 60. Lolka ma duużo do stracenia ale radni?wyśmiewa kpi poniża jak długo będą znosić jej obelgi?

  1. Ja bym to zlała. Niech robią swoje, a Jolka siebie kompromituje o jest już równia pochyła. Widziałam w życiu wiele upadków i scenariusz się powtarza. No po ostatniej sesji. Obejrzą ją partnerzy ze Związku Dorzecza Wisłoki i co pomyślą? Każdy spierdala w podskokach od takiego wspólnika. No bo jak można potraktować poważnie człowieka, który twierdzi że to że dostał od kogoś maila z ofertą, nie odpowiedział na niego, to oznacza że podjął negocjację:)) Ile ja takich negocjacji dziennie mam w SPAMIE….Ja się tylko czasami zastanawiam się, czy jej odbierać głos na sesjach, czy wręcz przeciwnie dawać go więcej. Niech gada i niech ludzie słyszą.

 61. Ja mam prośbę, jeżeli są na forum lekarze specjaliści. Proszę rzucić okiem na 6 godzina 11 minuta, taka przerwa z piciem wody, odchylaniem palca oraz poszukiwanie akceptacji w osłupiałych pracownikach. Czy to już jest ten moment, czy jeszcze trzeba czekać żeby kogoś np. pogryzła?

 62. Radni jako przedstawiciele ludu szybko powinni załatwić ten temat. Jeżeli oni nie załatwią to mieszkańcy powiedzą im TOP. Czy chcą tego ? Za chwile może się okazać że bezradnych radnych trzeba po prostu przepędzić. I to wszystkich łącznie z Zuzią.

 63. 8 godzina 18 minuta. HIT! Przypowieść o pasie szahida. Boże…
  Historia jest o kapitanie samolotu (to chyba ona) z którym wsiadają pasażerowie, niektórzy w pasach szahida ( to chyba radni).

  Ale co jak kapitan jest w pasie szahida, ja się pytam?

  Tu już idzie na dżihad nasz ajatollah. Druga kadencja kalifatu.

  Nawet Woźniak dał jej wykład, po opowieści o beduinach. Posłuchajcie słów Pana Piotra.

 64. Jest niebezpiecznie. po takich słowach powinien paść wniosek o przebadanie przez psychiatre. Jaki ku….a pas ?
  Idę na kolejna sesje !!!!!

  1. Kolejna sesja odbędzie się w nowej sali, gdyż…tuż po zakończeniu ostatniej Jolanta zrobiła remont. Nowe stoły, chociaż tamte były dobre. Darła tynki, ryła boazerię. Szał!

   Pas szahida to ten wybuchowy islamistów z hezbollahu. Burmistrzyni schodzi już na niebezpieczne tory. Nie tylko zdrowotne.

 65. Przyznam że mocne to porównanie do pasu szahida. Nie wiem czy jakiś dziennikarz nie powinien się tym zająć.

 66. Pamietam na innej sesji mowiła coś o Stalinie teraz o pasie szahida powinno się ja odsunąc dla bezpieczeństwa ktorzy mają z nią kontakt

 67. 8 godzina 25 minuta -odp Jolanty Woźniakowi. Za to coś to powinna w trybie pilnym miec uwaloną pensję. Publiczna wycieczka do prywatnych spraw człowieka. Chamstwo.

 68. Puentując. W smole wytarzać, pierzem obsypać i z gołą dupą na rynek wypuścić, bo tu nic z kołtuna nie będzie. Dobranoc.

 69. Się zima robiii. No żeby ktoś nie był zaskoczony że trzeba odśnieżać i posypać . Dziś o 12 jechal przez Dobieszyn mały traktorek, ktory posypywal chodnik piaskiem. A do poludnia zeby wyjść ,to buty z łańcuchami ,bo lód był jak na lodowisku kolo hali sportowej.Czyli ruchu pieszych nie było. Dobrze że dzieci od świąt mają wolne od szkoły i ze dziś sobota.

 70. Władzo nie spij prezesie Jpgkim pobudka!!!!!!! Mamy zimę może by tak drogi sypać!!!!! Ślisko jak Cholera nawet na wioskach oczywiście z innych gmin sypia a u Nas co?

 71. Wszyscy w okolicy się śmieją że u nas takie lodowisko że strach jeździć żeby sobie samochodu nie rozwalić. Drogi powinny być odsniezone i posypane. Wstyd.

 72. Jutro fakturę do gminy za naprawe samochodu zaniose jak można zeby takie byly drogi

 73. Jest cieplej. Lód stopniał.
  Mimo o zapraszam na boczne drogi do Podniebyla.

 74. Pani Jolanta mówi o świetnym rozwoju. Może wartałoby żeby ją ktoś uświadomił jak to naprawdę jest na tle innych gmin. Nie ma się czym chwalić.
  Gmina po jej rządach musi przejść program naprawczy.

 75. Parę tygodni temu na posiedzeniu rady gościł były z-ca . Wygarnął i przedstawił dokumenty. Do dziś jakoś spokojnie. Jolanta nie reaguje ? Dziwne.

 76. Ona siedzi tu tylko dla kasy a wszystko ma w poważaniu zamiast pracy to tylko opowieści snuje

 77. Jedlicze od północy bez wody, a prezes JPGKiM uspokaja że powrót zasilania nastąpi niezwłocznie po usunięciu awarii. Ale obietnica, czyli może być po tygodniu,

 78. Najwyższy czas żeby pani Urbanik pomyślała o dokończeniu budowy kanalizacji w tych wioskach które nie mają i budowie wodociągu.
  Tłumaczenia o oczyszczalni to stary spleśniały kawał. Miała 5 lat na to żeby dostosować oczyszczalnie do wymogów Rozporządzenia. Został wykonany za ogromne pieniądze remont i dalej opowiada że do oczyszczalni nie można dopiąć kolejnych wiosek i w związku z tym nie wykonuje projektów. TO JEST BZDURA !!!!!
  Sprawa wody też jest bardzo istotna ponieważ widzimy co się dzieje klimatem, poziom wód drastycznie opada i dlatego musi coś z tym zrobić. W tej kwestii też nic nie robi.
  Niech sobie buduje oficyny, DPS a ludzie w ściekach i bez wody zginą.

 79. Gdzie jest komunikat władz na temat awarii wodociągu ? Co władza robi żeby ludziom zabezpieczyć wodę ? Gdzie są wyznaczone punkty poboru wody ?

   1. Z całym szacunkiem, gminną stronę śledzi 1/50 mieszkańców, jak nie mniej. Tudzież Pudla. Starsze osoby dziś rano nie znały przyczyny braku wody. Rozumiem, że prawne minimum zostało wypełnione po daniu ogłoszenia w internecie, ale aspekt szacunki do ludzi o autentycznego zmartwienia o nich , jak zwykle został olany.

    1. zmieniając temat w świecie dziś jak masz pieniądze jesteś kims możesz być dumny, butny bo stać Cie na wszystko np na doskonałego prawnika, znakomite usługi ,dobre wczasy zakupy i
     Jak masz pieniądz dużo pieniędzy to jestes w dzisiejszym czasie kimś!

 80. O to sorki. Nie czytam gminnej strony. Ale sorki.
  Bardzo dobrze że powiadomili oki. Sorki

 81. Jasny i wyraźny jest dopiero od wieczora, szkoda że cały dzień nie było informacji o dostępie do wody pitnej.

 82. Nikt nie czyta gminnej strony. Gdyby była atrakcyjna w czytaniu to tak. W głowie sie już kręci od tych informacji co która szkoła lub klub sportowy. tym się powinien interesować GOK i na jego stronie to powinno być. natomiast gminna strona powinna być konkretna

 83. Jak trzeba zapłacić podatek czy usługę MPGK to wiedza jak dotrzeć do mieszkańców a jak awaria to ona ma to gdzieś

 84. Od 5 lat mówi o modernizacji wodociągu. I tyle.
  Gdzie jest Rada Nadzorcza? Biorą kasę i to wszystko. A szef siedzi w Warszawie i na to gdzieś.

 85. Ze strony GOPS, Kierownik – Wioletta Godlewska-Jerzyk. Można transparentnie, można, ale po co?

 86. Kierownik GOPS Godlewska-Jerzyk to rodzina tego z GOK? Jezeli tak to byłyby jaja jak berety i rezygnuję z wszelkiej pracy społecznej mamy pracować na wizerunek gniny dokładając! a swoich upycha się na stanowiska kierownicze?

  1. Tak to synowa.
   burmistrz mogła ogłosić konkurs i wybrać ją z konkursu. Wtedy wyglądało by to zupełnie inaczej.
   To jest takie zawłaszczanie gminy i jej instytucji przez pewną grupke ludzi. Ale do czasu.

   1. Wcale inaczej to nie wyglądało. Wystarczy przypomnieć sobie historię sprzed roku, czyli początek końca miłościwie nam panującej.

 87. W zadnej gminie nie obsadza się etatow według widzimisie burmistrza ta Waszą panią chyba też obowiązuje Praw

 88. Wszyscy wiemy o awarii wodociągu. nawet radio i prasa podawały ta informację. Parę tysięcy osób pozbawionych wody.
  A urząd podaje informację :- wodę pitną można pobrać w dniu 06.01.2020 r. do godz. 22.00 oraz w dniu 07.01.2020 r. od godz. 6.00 w siedzibie Spółki przy ul. Marii Konopnickiej 10.”.
  Parę tysięcy osób pozbawionych wody a tu się proponuje jedno źródło gdzie można pobrać wodę. Dla przykładu , czy osoba w podeszłym wieku z Męcinki czy Potoka ma w zimie iść po wodę do JPGKiM przy Konopnickiej ?
  Kto wpadł na taki szaleńczy pomysł. Czy nikt nie zdaje sobie sprawy.
  N każdym osiedlu powinny być podstawione beczki z wodą.

 89. Kupować wiaderka i marsz śliskimi chodnikami do komunalnej bo tam jest jedyny punkt poboru wody.

 90. w bardzo trudnej sytuacji są ludzie starsi i samotni jak moźna w takiej sytuacji pozostawic mieszkancow w sytuacji bez wyjscia

 91. Kto się martwi gminą mieszkańcami? ten z mpg marioszka tylko kasę bierze a ta z gminy biega i robi sobie zdjęcia i duma jak wygrać następne wybory a z powaznym problemem ludzie zostają sami

 92. Na ostatniej sesji na końcu ktoś po chłopsku burmistrz powiedział jak powinna współpraca z ludzmi wyglądać no i była pracownik gminy miała wiele uwag czy burmistrz Jolanta Urbanik wyciągła z tego wnioski?

 93. a ja mam ja tez w……głośno mowią jej nie! nawet ci co na nia glosowali

 94. Oto tekst podziękowań podpisany przez JU i jej z-cę :”Dziękujemy pracownikom oraz prezesowi Jedlickiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej Sp. z o.o. Hubertowi Wojtynkiewiczowi za sprawne usunięcie skutków awarii sieci wodociągowej, która nastąpiła w dniach 6-7 stycznia br. Prace przy usuwaniu skutków awarii były prowadzone bezustannie, pomimo święta oraz trudnych warunków atmosferycznych, aż do czasu jej wyeliminowania. Słowa podziękowania kierujemy także do pracowników Urzędu Gminy w Jedliczu oraz JPGKiM, którzy pełnili dyżur przy dystrybucji wody przeznaczonej dla mieszkańców.”.
  Po pierwsze : mieszkańcy płacą słono za wodę i jest to wasz obowiązek żeby ją dostarczyć do domów
  Po drugie : dystrybucja wody dla paru tysięcy mieszkańców tylko w jednym punkcie przy ul. Konopnickiej to jest kpina
  Po trzecie : w jaki sposób konserwujecie siec skoro co chwila awaria, a za to bierzecie kasę
  Po czwarte : nie ośmieszajcie się.

 95. Tu bez wody, tu bez wody…a tu bez konkursu nowa dyr GOPS.

  Taka przykryweczka

 96. U Was ażeby było lepiej jedyne wyjscie to zmiana burmistrza zmiana w mpgku i wszystkich ktorzy swoje obowiązki zaniedbuja

 97. Ja musiałam się przespać z peanami na temat pracy, ludzkiego wysiłku, który sorry, ale wpisuje się w naturalne obowiązki. To żaden wyczyn. Nauczycielka sprawdza klasówki ludzkim, cudzym dzieciom i nie patrzy czy Trzech Królów, czy Familiada na „dwójce”. policjant idzie na służbę i nikt mu nie dziękuje, że zostawił rodzinę w Wigilię. Nie wiem, jakie pseudo elity, jakich nadludzi usiłuje stworzyć Jolanta. Na zwyczajnej babie z Męcinki, która dwa dni wyciągała wodę ze studni, gdyż mam ten przywilej nie bycia uzależnioną od herosów z gminy, nie robi to wrażenia.
  Gomułka, znany z podobnych podziękowań, pochodził z Krosna. Taka kultywacja…
  Jola, to już jest męczące. Ty się męczysz, my się męczymy. Wystarczy.

  1. Zrobiła wioche z Jedlicza. Referendum będzie częściowym lekiem. Jeszcze zostanie sprzątanie po niej.
   Zobaczcie jak my żyjemy, ile wszędzie brudu.

 98. Filantropom już dziękujemy. Tu potrzeba normalnych ludzi do pracy. Jolu, nie wyczyny, nie Bozowskie, nie Judymów. Normalnych, wypełniających swoje zadania w godzinach ustawowych. Nie nabierzemy się, jako mieszkańcy, na elitę. Patoelitę.

 99. My zapierniczamy w epegieku za gown..e pienądze na takich co nie widzili biurka od miesiaca za co on bierze tyle kasy?

  1. Szacun należy się pracownikom komunalki. mają ciężką pracę. Ale wynagrodzenie prezesa który na niczym się nie zna tylko chodzi z rekami w kieszeni to naprawdę jest nie sprawiedliwe. Pani burmistrz, wiemy że to pani znajomy ale jakas uczciwa proporcja powinna być zachowana.

 100. a no własnie głosno o nim że to jej znajomy ale takich co nawet tu nie pracuja ponoc też biora zaj..a kase to jo sie pytom za co mu płacą?

 101. Ludzie nie chodzili chodnikiem bo się nogi rozjezdzaly tylko szli drogą. Tak było na Borku i w Dobieszynie. Jeżeli nie ma czym sypać i kto sypać to trzeba sprzęt kupić a ludzi zatrudnić, a nie robić posmiewisko na całą okolice, żeby o 11 ludzie nie byli w stanie chodzić po chodniku. Dzieci do szkoły i że szkoły muszą chodzić, no dziś to nie było możliwe. Bezpieczeństwo? Gdzie.?

 102. Co to za nocne posiedzenia w UG? Czy to jakaś komisja? Auto pani Urbanik stoi pod gmina na samej górze się świeci. A Urząd jak mi wiadomo to chyba czynny do godziny 16 albo 17

 103. Podziękowania ma stronie gminy dla jpgk żenada, nawet nie śmieszne a żałosne, kiedy wreszcie ktoś zrobi porządek.

 104. Nawet to siedzenie po nocach nic wam nie da. Info wypływa z urzędu wielkim strumieniem. Śmiech na sali.

 105. Ja może przypomnę jak wyglądało „siedzenie po nocach” z JU i jakież było konstruktywne. JU jechała „ma sekundę” do domu. Nie było jej 3 godziny. Sekretarz i inni cali się nawet zadzwonić, gdzie się podziewa. Oczywiście ja musiałam, bo już szlag mnie trafiał. A ona śpi… Przyjeżdża wreszcie i godzinę opowiada jak wzięła Fervex czy coś tam i tak się jej ciepło zrobiło, że się położyła i wyspała. I oni tak słuchają jak świnia grzmotu, tego jak się dobrze spało Burmistrzyni. A sami siedzą nocami i nic z tego nie wynika. Potrafi pokazywać przez godzinę zdjęcia córki z wakacji. I wszyscy tak siedzą oglądają.
  Na miejscu obecnej skarbnik, to bym kitę na plecy zawinęła puki czas. Kobieta nie jest taka ślepa jak poprzednia i swój rozum ma. Nadstawianie głowy za kogoś jest jej zupełnie nie potrzebne.

 106. trudno się dziwić ze uciekli od niej ci sama ich wybrała toz to czlowiek nie nadający się do zarządzenia slyszalam że częsc pracownikow zamierza odejść to kwestia czasu.Niech odejdzie odopocznie i wróci do rodzinnych stron to życzenia noworoczne

 107. Szoda ludzi pracowników bo ich medialnie osmiesza jej wypowiedzi. są odzwierciedleniem rzadzenia odsunięcie ją jak najszybciej kazdy z nią miesiąc dłużej to tragedia dla gminy

 108. Było dwa dni gołoledzi. Ludzie ledwo chodzili . Starsze osoby w ogóle nie mogły wyjść nawet z domu do sklepu. Zwierzęta rozjeżdżały się nogi.
  Gdzie były nasze służby. Co sie dzieje że na każdym kroku są problemy. Oczywiście budżetu nie ma.

  1. To że było lodowisko to pikuś, bo wszędzie było, chociaż nie powinno, ale to że żaden pismak się nie zainteresował nieuchwaleniem budżetu to zastanawia.

 109. Burmistrz jest nie poważna. Jak widzi że tylu radnych jest przeciw to powinna ustapić i zaakceptować im ten wniosek . Było by po sprawie. Wilk syty i owca cała.
  To tylko jej upór i nic więcej.

 110. UJ nadal nie wie że budżet gminy muszą Radni zaakceptować? Kasa to musi się zgadzać czy burmistrz o tym też nie wie? jak coś jest nie tak to jak mogą radni przegłosować?ona myśli że na sesji ukryje się za wieńcem godzinami poleje wody wyjdzie na fotki i już mieszkańcy bedą hepi.

 111. Trzeba sobie zadać jedno, w sumie proste pytanie: czy budżet jest po to tylko żeby się tabelki zgadzały, czy jest dla ludzi? Skoro ma być dla ludzi, a burmistrzynie jak twierdzi zna ich potrzeby, to wyłącznie przewalaniem papierów było formalne zgłaszanie wniosków do budżetu. Przecież ona to wszystko wie. Ja, która mieszkam tu zaledwie 4 lata już wiem, że na Grabiny ludzie pralki nie mogą włączyć, bo woda ledwo leci, że most na Wierzbowej, że ciemno w Podniebylu, że już o garnkach na Borek nie wspomnę:)) Przecież chyba ona też to wie. To dlaczego nie ujmuje tego w budżecie? No niech mi ktoś to z sensem jakimś wytłumaczy.

 112. Mnie się wydaje że ktoś niezgrabnie jej doradza. Powinna wziąć pod uwagę głos radnych którzy reprezentują mieszkańców.

 113. To czrmy burmistrz nie opłata tych dziur na Naftowej. Przy okazji mogła by w Potrowce, Potoku, Jedliczu, itp. Brak dobrej woli?

 114. To czemu burmistrz nie połata tych dziur na Naftowej. Przy okazji mogła by w Potrowce, Potoku, Jedliczu, itp. Brak dobrej woli

 115. Zapraszamy na równoległą ulice do ulicy Cichej. Zaniedbana przez rządzących. U nas nawet nie ma co łatać bo asfaltu nie ma.
  Mamy XXI wiek . To jest kpina z podatników.

   1. Nie przesadzaj. Wszędzie można urwać podwozie, jak się jeździ po to, żeby urwać. Bo mam wrażenie, że tylko po to bywasz na Naftowej, żeby opowiadać jaka tam niedola i pogłębiająca się przepaść cywilizacyjna. Tak jakby inni mieli same rarytasy. Oczywiście, że trzeba połatać to co odpadło. Tylko nie chłopy dwa z wiadrami żużlu mają to robić, a dołożyć 2 tys. i jakaś maszyna niech to zrobi. I będzie leżeć.

    1. Apokalipsa to i na drogach się znasz ????.Sprobuj ominąć te dziury .Omijając jedną wpadasz w drugą.

     1. Codziennie jeżdżę Naftową. Codziennie. I nie wmawiaj mi tu dziecka w brzuch, bo tam do poprawki jest 400 m. Reszta jest równa jak stół. Nikt nie broni poprawić, załatać dobrze te 400 m. Nikt z kosą nie stoi i nie zakazuje. I nie to, że się znam, tylko gadania i powtarzania głupot nie lubię. Uparliście się na tą Naftową bez sensu i narobiliście tylko większego piekła. I nie możecie zrozumieć, że „nie” znaczy „nie”. Czego to się upierać przy głupocie. Mało durnot narobionych w gminie, za które wasze dzieci jeszcze będą płacić?

 116. Burmistrz remontuje 2 a nawet 3 razy w roku po tygodniu remontu dziury się wykruszaja się i wypadają jeszcze większe I głębsze .

 117. No właśnie. Jak dentysta, który zasuwa na amalgamacie. Robota durnia lubi. Nie zna się, to łata po 7 razy.

 118. Pamiętam jak pracownik w zimie latał po Naftowej z masą i lampa gazowa latać dziury. I co z tego wyszło?

 119. A to. że jesienią też łatali .Naftowa to pomnik gospodarności naszych radnych .Właściwie to w naszej gminie było cztery takie drogi trzy sa ,już zrobione .Naftowa jest już dziurawa jak dobry ser szwajcarski.

  1. Już tak zapytam. W przypowieściach do Was zacznę chyba mówić. Jak dywan kupujesz, to jak Ci się plama zrobi to go wyrzucasz z mety i drugi kupujesz? Nie. Pięć razy, albo i dziesięć będziesz prał zanim się go pozbędziesz. A jak Ci się dziura w asfalcie na drodze zrobi to chcesz od razu rwać cały asfalt, won i nowy kłaść ma całej drodze, żeby dziur parę przykryć.
   Jeżeli są wątpliwości co do kosztów, jakości napraw, to może nie radnym, a pionowi inwestycyjnemu trzeba się przyjrzeć? Może wymienić pracowników merytorycznych, specjalistów i ekspertów? Może wreszcie wyciągnąć konsekwencje wobec burmistrza za brak należytego nadzoru nad wydatkami, niewłaściwego doboru wykonawcy? Co radni mają do tego, że ktoś nie umie załatać dziury w asfalcie?

 120. Za jakość robót nie odpowiadają radni. Burmistrz ze swoimi ekspertami odpowiada.
  Nikogo nie bronię ale nie prubujcie tej nieudolności zwalać na radnych.

 121. Jest źle a będzie jeszcze gorzej. Po prostu ona nie nadaje się na to stanowisko. Ludzie się już śmieją. Występem na ostatniej sesji potwierdziła na co ja stać.

 122. Chciałbym zadać publiczne pytanie czy ta sytuacja którą opiszę uprawnia do stwierdzenia że ktoś działa na szkodę.
  Otóż : od paru tygodni widziane są zaparkowane na parkingu koło urzędu gminy samochody należące do UG. Stoi tam dwa Fordy Transit ,Skoda Octavia i Fiat Punto. Dodatkowo przed budynkiem GOPS stoi ich samochód służbowy.
  Samochody stoją na mrozie, w wilgotnych warunkach. Są też narażone na nocny wandalizm. Przeszkadzają też we wczesnorannym odśnieżaniu parkingu.
  Samochody miały garaż który podczas realizacji kolejnego nie trafionego pomysłu JU został wyburzony, zlikwidowany.
  Jolanta Urbanik wystarczająco długo wiedziała o tym że garaż będzie zburzony. Zatem miała czas aby poszukać miejsca na garażowanie samochodów lub wybudować nowy garaż.
  Zatem pytam czy moje pytanie jest zasadne.

 123. Nie tylko ja ale i mieszkańcy są oburzeni że tak niszczy i nie dba bo to kupione za publiczne pieniądze powinni ja obciążyć za niszczenie nienia obniżyć płace i wybudować garaże pani Jolu od radnych daleko to pani decyzja

  1. Niszczy wszystko co zostało wcześniej wybudowane przez tak zwaną i nie cierpianą przez Jolantę poprzednią władzę.
   Szkoła ludowa w Zarnowcu to już obraz nędzy i rozpaczy. A to był taki piekny obiekt.
   Hala w Jedliczu jeszcze stoi ale jak wygląda chociażby parkiet.
   Ogrodzenie cmentarza rdzą płacze.

 124. Dla niej najważniejsza jest ul naftowa naprawa kilka dziur za miliony i Jaszczew a pozostałe miejscowości nie maja ani grosza nawet miasto jest zaniedbane nigdy takiego zaniedbania nie było

 125. Przez weekend odsłuchałam kawałek nagrania z ostatniej sesji. Nasuwa się pytanie czy wszyscy wyborcy JU to oglądali ? Jeżeli nie to powinni.

 126. Moi znajomi mowili gdyby nie transmisja z sesji to by nie uwierzyli jak wypowiada się burmistrz

  1. A moi to nawet pytali czy to jest prawda . Są w głębokim szoku.
   Deklarują ze będą oglądać każdą kolejną sesję.
   A na koniec powiedzieli że kibicują radnym w tym nie równym pojedynku.

 127. Pudel pisze o Jasełkach w Potoku. W dalszej części tej notki pisze :”Dyrektor Samorządowego Przedszkola w Jedliczu Mariola Twaróg, podziękowała księdzu proboszczowi Januszowi Zajdel za wsparcie i pomoc przy organizacji, a także wszystkim uczestnikom za wspólne przeżywanie Jasełek”.
  Tak się zastanawiam czy te Jasełka to się same przygotowały. Wydaje mi się , że nauczyciele z przedszkola zrobili tu podstawową robotę.
  Ale jak Pani dyrektor ich nie wymieniła to mam nadzieje, że na pierwszego bedzie coś ekstra. Tak by przynajmniej wypadało.

  1. A jak tam z podległością służbową siostrzyczek. Oczywiście w przedszkolu.

 128. Mimo ze ta pani „wazna”nas chce skłocić to idac z ulicami na trzech Kroli zobaczyłam radość z organizowania przemarszu mimo usilnwgo starania jej i wprowadzanie nienawisci jesteśy Razem!

  1. Nikogo nie skłóci. Mam wrażenie że ludzie jednoczą się . Widzą że jest taka potrzeba.

 129. Coraz śmielsze, odważniejsze a jednocześnie niesmaczne i pokraczne są oficjalne kreacje naszej burmistrzyni. Niby nie śledzę modowych newsów, żadnych tam Macademian Girl, ale chcę, czy nie chcę zaczynam być na bieżąco z aktualnymi otfitami. Gminna strona zaczyna przypominać bardziej blog modowy niż serwis informacyjny. Odbiór kawałka chodnika w Jaszczwi. Nic nie widać oprócz tzw. listonoszki torebusi boho snake, wężowa skóra. Symbol wolności, jak u Tennessee Williamsa w „Tramwaju zwanym pożądaniem”. To nic, że wisi do kolan. Ale już kreacja. w której między dzieci poszła rozdawać nagrody 8 stycznia, w konkursie plastycznym, to już że tak powiem nie przystoi. Pani Lampatowa, w puszapach micha „D”, stoi na prawie każdym foto z dzieciakami, których nie widać na zdjęciach, gdyż wszystkie oczy widzą wyłącznie pręgowaną, pręgowaną kocicę. Jak to się ma to „dumnie prezentowanego” i na okrągło powtarzanego repertuaru o tym co się godzi, co jest etyczne, o godnym reprezentowaniu gminy na zewnątrz. No z całym szacunkiem, ale są jakieś granice odlotu, jest chyba jakiś code dres. Ja rozumiem, że te kreacje to już krzyk rozpaczy i wołanie „to ja, patrzcie na mnie!”, ale to sobie można na bal iść, karnawał w Rio (nie mylić z RIO), a nie dzieci straszyć. Ja nie wiem, czy jakiś inny włodarz gminy ma podobne wyskoki. Osobiście nie widziałam żadnego z burmistrzów czy wójtów, żeby wyskoczył w stylu „avanti” na w końcu oficjalną imprezę. Pośmiewisko.

  1. Ja może wytłumaczę co znaczy styl „avanti”, gdyż doszły mnie słuchy, że cała gmina googlowała. Otóż avanti, to styl luźny, powiewny, gotowy na przygody, przygotowany na kontakt z naturą ( to moja osobista definicja poparta wiedzą teoretyczną:)). Avanti znaczy podróż z przygodą. Dla tych, którzy czytali lektury szkolne, chociażby Lalkę Prusa, przypomną sobie przejażdżki przed i po polowaniu, kiedy to Izabela z kuzynką przejeżdżały się konno pomiędzy uczestnikami polowania. Avanti polega na luzie, który ma prowokować. Tak odbieram Burmistrza Gminy Jedlicze odzianego w panterę, druk czeski, klosz stojącego między dziećmi. Pytam czy przyszła tam uhonorować dzieciaki, czy pokazać swój temperament staroście….O fuuujjjj

 130. Ta ptaszyna 24 nawet czepiła sie pochodu trzech kroli bilismy z całą rodziną i moi znajomi było wspaniale ile radości dla dzieci

 131. Kawałek zrobionego chodnika w Jaszczwi i już fota. Może coś więcej należy zrobić i wówczas pozwać, a nie 100m kostki, mostek, zardzewiala barierka i mamy zdjęcie grupowe ojców i matki sukcesu. Może rozbudować jakąś szkołę w salę gimnastyczna, wyposażyć place zabaw przy przedszkolach, zmodernizowac boiska do gry w piłkę nożną i nie tylko w nożną koło szkół. Zrobić konkretnie jedną szkołę w jednym roku budżetowym aby dzieci mogły korzystać zarówno na zewnątrz jak i w środku w warunkach godnych XXI w.

  1. Jolanta jest już pogubiona. Gmina stoi. inwestycje, jeżeli można nazwać budowę kawałka chodnika bardzo marniutkie.
   to wszystko jest efektem tego że ona komplenie nie nadaje się na to stanowisko. to stracony dla gminy czas.
   Wyzwalniała ludzi . tam nie ma konkretnych osób które mog pociągnąć robotę.
   Lekarstwo jest jedno – wywalić .

 132. przed wywiezieniem za wszystko musi odpowiedzieć to nic nabic kabzę i odejsc a wy spłacajcie w podatkach

 133. łał faktycznie Yolly Prime Minister nasza wybotoksowana odziana w lamparty super- styl a la buffetowa na Pradze za czasów kiedy moja ciotka zbierała tam materiały do reportażu, koniecznie podpowiadam do kompletu pończochy typu come to the cabaret – egekt szoku dla wodza murowany- biedactwo – no cóż nie miał kto nauczyć – brak obycia zresztą jest dewizą PM

 134. Wystarczy isc na targowicę to się dowiemy od ludzi co mowią o burmistrz są załamani jak traktuje radnych jak podzieliła pieniądze ze po kontroli wypadła zle.

 135. Dziś jak zwykle było mało ludzi. Tematem była ostatnia sesja i zachowanie głównego aktora. Ludzie w szoku.

 136. Ogladalam z ciekawisci sesje i cały czas zadaję pytanie co ta kobieta tu robi? do czego dązy? czy nie trzeba jej pomocy medycznej? a co będzie jak dojdzie do nieprzewidzanej sytuacji?

 137. Kolejna awaria wodociągu. Od 5 lat JU nic nie robi z tym faktem. Nie wiem na co czeka. Znów bedzie zwalać na poprzedników ?

 138. Widzieliście jak wygląda dom ludowy w Potoku ? Czytajcie bloga.
  Kto dopuścił do takiej sytuacji ? Pokazane jest jedno zdjecie. Problem dotyczy całego obiektu.
  Do póki sołtysem był Młocek to wszystko było w porządku. Przyszła dobra zmiana i mamy to co widać.
  Sprawa do Prokuratury. Tego nie wolno odpuścić.
  Radni niech się pzejada i zobaczą na własne gały.
  REFERENDUM !!!!

 139. Drożyzna jak drogo bieda jakie ceny
  Jaka drożyzna brak
  Trzeba chyba podsłuchów na targowicy ucha przylozyc hahaha

 140. lola martwi się źe jest drozyzna? tyle kasy bierze co miesiac chyba kpi z ludzi pisze o załozeniu podsłuchow? niech idzie do sklepow to sie dowie wszyszkiego

 141. Jak ktoś ma w głowie podsłuchy to już mu tak zostanie.
  Wystarczy przejść się po miescie i wszystko wiadomo. na wsiach wrze. Nic ni robią a ten ogólny syf jest wszędzie.
  W Potoku ładnie wygląda dom ludowy. ale zaniedbany.

 142. Kolejny raz nie ma wody. To jest sytuacja nie do przyjęcia. Za to powinien swoje stanowisko stracić pan prezes Wojtynkiewicz.

 143. Jesienią koło tego domu ludowego też był bałagan. Trawy rosły przy budynku.

 144. Pamietamy jak przez 5 lat „dbano”o gmine to wszystko teraz wychodzi a na tym sa poszkodowani przede wszystkim mieszkancy

 145. Co to za akcja dziś była na granicy Dobieszyn-Jedlicze? Wykopy głębokie, czyżby złotego pociągu szukali?

  1. Nie. Awaria wodociągu. Znów będą podziękowania na gminnej stronie.
   Proponuje dać podwyżkę prezesowi JPGKiM a z drugiej strony mówić że nie ma kasy a remont sieci.

 146. Ja jej podziękowania mam w d….zapier …..za gowniane pieniądze a prezesi i burmistrz za co tyle maja?

 147. I pracujemy. PBS padł, niby przechodzi restrukturyzację. Lokalny bank, który od dawna cherlał. Ile jednostek gminnych miało tam konto? Zajęła burmistrzyni stanowisko? Zadbała o przeniesienie środków?

  1. Gdybyś się bardziej interesowała, to wiedziałbyś, że Gminę Jedlicze, obsługuje BS w Rymanowie a nie PBS. Zakładam jednak, że to wiesz a komentarz ma tylko wzbudzić niepotrzebne wątpliwości wśród czytających. Tracisz wiarygodność poprzez takie zachowanie. Szkoda.

   1. O moją wiarygodność to nie zabiegaj. ZOZ ma konto w PBS i tu się martw.

     1. Część z dofinansowań NFZ. Ja tego nie ustalę. Nie mam wglądu na konta. Jest rada społeczna, jest burmistrz, no jest jakiś gość, który jest i zastępcą dyrektora, a jednocześnie jest lekarzem z działalnością świadczącą usługi mieszkańcom gminy. W nich to ubodzie. Ja tam zdrowa jestem:))

 148. Robek czytaj dokładnie. Apokalipsa nie pisze o UG. Wcześniej też mi się tak wydawało.
  Może któraś jednostka związana z UG ma tam konto.

  1. Nie kompromituj się. Jeżeli ktoś ma tu problem z dokładnym czytaniem, to ty.

 149. Apokalipsa niczego nie traci, a nawet jezeli czasem cos palnie to i tak nic to nie zmieni

 150. Robek nie oceniaj innych po uwazaniu Apokalipsa nic nie traci a wręcz przeciwnie dzięki Jej komentarzom mamy wiedzę

  1. No jeżeli Twoim źródłem informacji są komentarze na forum internetowym, to faktycznie tylko pozazdrościć.

 151. Strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Równem przywitali w czwartek (16.01) fabrycznie nowy wóz ratowniczo-gaśniczy marki MAN.
  a w Chlebnej gm. Jedlicze strażacy z miejscowej OSP witali swój nowy nabytek który liczy ćwierć wieku. Ot taka to różnica

 152. jak mozna strazakom przekazywać takie stare samochody przecież oni ratuja ludzi ich dobytek oni pracuja za jakie pieniadze? i mozna na nich polegać nawet przed wyborami to tak im się teraz dziekuje?

 153. Mówicie o samochodach, jedni cieszą się bo witają stary samochód zakupiony przez gminę a inni cieszą się że mają samochód kupiony ze swoich środków. Pytam? gdzie są projekty na dofinansowanie do zakupu nowych samochodów. Inne gminy potrafią napisać a w naszej gminie nikt nie umie napisać. Jednak jestem pewien że jest to zabronione. Żal mi chłopaków co się angażują praktycznie społecznie ale może przyjdzie czas że osoby z władz gminnych (burmistrz) będzie ich potrzebować a na to oni się wypną z pewnością

 154. Po co się szarpać. I tak za długo to już trwa. Trzeba zrobić referendum i odwołać burmistrza.
  Tej gminie należy się normalność.

 155. W czasie kiedy w całej gminie nie było wody, kiedy poblokowano konta ZOZ, nasza Burmistrzyni w czapie z bąblem vel pomponem wyretyszowała się na foto zrobionych w obcej gminie. Wiemy turkus. Wiemy mohair. Rękawice z bobra.

  Pomóż jej Boże, bo nie wie co czyni.

 156. A to mail ze Specmedu. Akurat korzystam. Wszyscy uciekają. A tu co?

  PILNE!!!!
  W związku z ogłoszeniem w dniu 17 stycznia 2020r. przymusowej restrukturyzacji Podkarpackiego Banku Spółdzielczego Oddział w Krośnie prosimy nie dokonywać wpłat na dotychczasowy rachunek bankowy Specmed Sp.z o.o.

  Od 20 stycznia 2020r. prosimy dokonywać wpłat na nowy numer rachunku:
  06 1090 2590 ****************
  (Santander Bank Polska)

  Z poważaniem
  Joanna Kobak
  Specmed Sp.z o.o.
  13 43 668 02 lub 13 43 238 51

 157. Jaja, to po prostu jaja. SPG ZOZ traci kase a Pani burmistrz na nartach. Ludzie ogarnijcie się.

 158. Restrukturyzacja w PBS. Sanok stracił 3,5 miliona złotych (VIDEO)
  SANOK / PODKARPACIE. Samorządy, które miały jakiekolwiek środki w Podkarpackim Banku Spółdzielczym mają do piątku, 24 stycznia, dostarczyć do wojewody informacje, jakie kwoty zostaną zablokowane przez Bankowy Fundusz Gwarancyjny. Wojewoda ma u premiera „powalczyć” o wsparcie. W Sali Gobelinowej sanockiego zamku odbyło się dziś (20 bm.) spotkanie wojewody z samorządowcami i włodarzami gmin, a także przedstawicielami Bankowego Funduszu Gwarancyjnego.
  CO Z JEDLICKIM SPG ZOZ ?

 159. WAŻNA INFORMACJA DLA KLIENTÓW BANKU SPÓŁDZIELCZEGO W RYMANOWIE

  Bank Spółdzielczy w Rymanowie jest bankiem zrzeszonym w Grupie BPS. Jest również uczestnikiem Systemu Ochrony Zrzeszenia BPS oraz posiada gwarancje BFG.
  Oznacza to, że ma zapewnione wsparcie w zakresie płynności i wypłacalności,
  co gwarantuje bezpieczeństwo środków zgromadzonych w Banku Spółdzielczym w Rymanowie.
  Bank Spółdzielczy w Rymanowie nie jest z Podkarpackim Bankiem Spółdzielczym w Sanoku powiązany kapitałowo i przymusowa restrukturyzacja tego Banku, nie stanowi zagrożenia dla bezpieczeństwa depozytów naszych Klientów i stabilnego funkcjonowania Naszego Banku.

 160. Dlaczego do tej pory na gminnej stronie nie maa info o tej całej sytuacji. Przecież to dotyczy ZOZ-u. Burmistrz jest szefem rady Społecznej ZOZ więc powinna zwołać radę i przedyskutować temat.
  Swoją drogą to ciekawe ile środków niestety poszło sie paść.

 161. Co tam dla niej srodki ZOZ dla niej wazne sa fotki z czapeczka z pomponem:))) a tak powaznie my prosci ludzie martwimy sie o naszą gminę widzac nieodpowiedzialna osobe na stanowisku

 162. Jedlickie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej Sp. z o.o. informuje, że w dniu 23.01.2020 r. (czwartek) od godz. 7.30 do ok. godz. 19.30 na skutek niezbędnych prac na sieci wodociągowej w miejscowości Szczepańcowa nastąpi przerwa w dostawie wody miejskiej w Jedliczu, Dobieszynie i Potoku.

 163. Krosno24 pisze o kłopotach klientów PBS. Jest też wypowiedź prezesa MPGK Krosno : Środki finansowe w PBS posiadały jednak dwie spółki miejskie: MPGK i MKS. Były to jednak niewielkie kwoty i w ramach gwarancji Bankowego Funduszu Gwarancyjnego wszystko zostało zwrócone – potwierdził nam Janusz Fic, prezes MPGK. Kilka lat wcześniej MPGK korzystał z usług banku, m.in. z kredytu i lokat, ale na czas wycofał się ze współpracy.”.
  Jak mówi na czas wycofał środki.
  A co zrobił z-ca dyr ZOZ ? Interesował się sprwą ? podejrzewam że nie ponieważ jest to lekarz i te sprawy są mu obce.
  Wszystkiemu winna jedna drobna osoba, która z uporem maniaka nie zatrudnia dyrektora ZOZ.

 164. Jej upor brak wiedzy zwalnianie doswiadczonych pracownikow na kazdym kroku to mozna dostrzec a za swoje błedy usiłuje radnych obciązyć

 165. Zastanawia mnie fakt, po co tu tyle zamieszania dot. Banku w Sanoku Oddział Krosno. Bank Spółdzielczy w Rymanowie Oddz. Jedlicze wydał komunikat, że nic ich nie wiąże z Bankiem Sp. w Sanoku. O ile mi wiadomo nasza Gmina i jej podległe jednostki mają konta w Banku Spółdzielczym Rymanów a nie Sanok. Ponadto ZOZ Jedlicze to nie jest Specmed Sp.z o.o.

 166. Ciekawe ile klientów BS Rymanów słysząc o upadku PBS przeniesie swoje konta do banku obok. Czasem wystarczy , że kilkanaście procent klientów to zrobi i może być problem. Poza tym sytuacja BS Rymanów także nie jest w 100% idealna.

 167. Jak ma się doczynienia z dużą kasą publiczną to na stanowiskach powinny być osoby ktore maja wiedze w jednym palcu a nie przypadkowe jak w gminie

 168. SENIOR + już otwarty. Niestety nie w gminie Jedlicze a w gminie M.Piastowe.
  Czytamy notkę prasową:Ideą klubów Senior+ jest aktywizacja osób powyżej 60. roku życia. Inicjatorem powstania takiej placówki w Rogach była wójt gminy Miejsce Piastowe Dorota Chilik. Cała inwestycja kosztowała około 171 tys. zł.
  – Na ten cel otrzymaliśmy dofinansowanie z Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w wysokości około 115 tys. zł. Gmina ma również swój wkład w to zadanie w kwocie blisko 56 tys. zł. Myślę, że wszyscy będą tutaj miło spędzali czas i na pewno nie zabraknie ciekawych pomysłów, które będą w tym czasie realizowane – powiedziała wójt Dorota Chilik.
  Senior+ w Rogach już otwarty – terazKrosno.pl
  Źródło: https://www.terazkrosno.pl/wiadomosci/9318-senior-w-rogach-juz-otwarty

 169. SENIOR + już otwarty. Niestety nie w gminie Jedlicze a w gminie M.Piastowe.
  Czytamy notkę prasową:Ideą klubów Senior+ jest aktywizacja osób powyżej 60. roku życia. Inicjatorem powstania takiej placówki w Rogach była wójt gminy Miejsce Piastowe Dorota Chilik. Cała inwestycja kosztowała około 171 tys. zł.
  – Na ten cel otrzymaliśmy dofinansowanie z Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w wysokości około 115 tys. zł. Gmina ma również swój wkład w to zadanie w kwocie blisko 56 tys. zł. Myślę, że wszyscy będą tutaj miło spędzali czas i na pewno nie zabraknie ciekawych pomysłów, które będą w tym czasie realizowane – powiedziała wójt Dorota Chilik.

 170. urok biedy jest taki, ze nie mam zmartwienia czy bank upadnie czy nie , odkiedy myszy mi zjadły kase schowana przed zona wydaje wszystko zyje na bieżaco i nie pozwolę by się bogacili na mojej biedzie

 171. A w co Pani Chilik była ubrana na otwarciu? W boa czy w żakiecie jak normalny urzędnik?

  1. Na moje oko była ubrana tak w sam raz. Elegancko.
   Jest artykuł na terazkrosno .

 172. My liczylismy na sołtys Michniewską ze będzie walczyć o kanalizacje i szkołę a tu rozczarowanie ogromne jak oglądałem sesje to widziałem że przyszła na parę minut, jest sołtysem też powinna być na całej sesji to by miała wiedzę o całosci

 173. Pani sołtys ta wiedza jest nie potrzebna. Teraz trwa faza montażu składu bojówkarzy na sesję.

 174. Pani sołtys to niech lepiej weźmie się za kanalizację. Miała być budowana już w 2019 Roku.

 175. z innej beczki moja zona taka rade udawać biednych biedaków to wtedy nikt nie zwracam na ciebie uwagi badz skryty jak jestes biedakiem to nie masz wrogów i wtedy mozesz zmylic

 176. Namawia i prosi ale ja się błaznić nie będę już mamusia jej raz była i po co? nawet o nic nie zapytała czy wiedziała po co przyszła?

  1. Raczej ja przywieżli.
   A tak w ogóle to te gałęzie w fosie ile bedą jeszcze leżeć.

 177. Na gminnej stronie jest info o stanie powietrza. SUPER !
  dobrze że to dodali. Jak mozna panu informatykowi podpowiedzieć to jeszcze niech go nazwie np. Informacja o stanie powietrza w Jedliczu

 178. Jest rozpuszczana informacja ze jeśli radni nie uchwalą budżetu na 2020 r. to w gminie będzie komisarz.
  To jest plotka!!!!!!!!!!!!

 179. Arbuz wybierasz się na spotkanie odnośnie książki „Powrót do Jedwabnego” ?

 180. Będę obecna przy okazji zapytam tą „wazna”czy czyta książki i zna historię

 181. Wracam do pytania kiedy będzie kanalizacja w Długiem. Pani ołtys obiecywała że już w 2019 roku zaczną kopać.

  1. To jest jak grośba dla kogoś. Takim sygnałem muszą sie zając odpowiednie służby.

 182. Kiedy zakupione i naprawione będą sprzęty na hali?nieprzyjemnie ćwiczyć kiepsko posprzatane

 183. Byłem pare razy na siłowni rzeczywiscie sprzet wymaga naprawy lub wymienić na nowy gdzie są osoby odpowiedzalne?i od czasu do czasu porzadnie wymyć

 184. Wieczorem nie ma mozliwosci wyjsc z psem na spacer jest tragicznie kiedy w tej gminie zacznie być lepiej?

  1. Czy burmistrz zleciła kontrole kominów ? Ma takie uprawnienia. W innych miastach tak się dzieje.

 185. Sesja wkrotce i bardzo wazna z tego co ogladalem to budzet gminy proponowany przez p.burmistrz jest niesprawiedliwy radni maja wiedze jak podzielic budzet bo znaja problemy mieszkancow czyzby p. burmistrz nie była w temacie gdzie i jaka miejscowosc potrzebuje pomocy?

 186. pani sołtys przyjdzie na sesję bronić budżetu pani burmistrz z grupą śpiewaczek a przy okazji rozliczy się z bardzo udanego sylwestra

 187. Niech przyjdzie ze spiwaczkami to zapytamy ja kto i ile kasy otrzymuje i jak jest rozliczana zabawa sylwestrowa ?

 188. Udawał, że pije i wylewał alkohol, w lokalu, a inni dużo i mówili, mówili mówili….wtedy rejestrował a teraz nie?

  1. A sprzątaczka ścierała a oni byli tak upici ze jeden się zes…
   Potem Przyszła ona i też to samo.

 189. Do Mina masz racje wszyscy o tym wiedza jak ten od kultury za duzo nawadnia organizm Mina uswiadom go bo to szkodzi zdrowiu a pani UJ to toleruje?

 190. Ja serdecznie proszę, aby di publicznej wiadomości została podana przyczyna, dla której p. Urbanik nie była obecna na komisjach w środę. Czy miała dzień wolny? Czy była w delegacji? Jeżeli tak, to rozumiem, że ta delegacja jest podpisana.

 191. Celowa robota aby sesja się nie odbyła :D:D:D: Na każde pytanie zadane panu zastępcy nie potrafi odpowiedzieć . Widać ze nie ma zielonego pojęcia . Może by wymienić na innego

 192. W chu…cięcie też zajęcie. To jest chamówa już i faktycznie, można podejrzewać celowe działanie. I to prymitywne. Gdzie jest Lolanta?

 193. Wiadomo do której ta przerwa, czy tak będziemy czekać, aż się ubierze i umaluje? Jej się chyba wydaje, że jest wielkim strategiem:))

 194. Za co on bierze tyle kasy skoro na podstawowe pytania nie umie odpowiedzieć.

 195. Nie ma prądu to napewno wina poprzedniej władzy. Trzeba się trzymać tej wersji.

 196. Podatki płacimy i nas lekceważa powołała osobę co nie kuma sama nieobecna a pozniej bedzie mowiła ze to radnych wina czy ona ma jakis problem ze tak sie zachowuje bo to nie jest normalne

 197. A vicedzielnicowy poszedł telefony odbierać? Tam przy tym stole prezydialnym zaczyna być jak na oczepinach. Roszady.

 198. Inwestycje we wniosku radnych jak najbardziej na plus, ale gdyby nawet byla na to kasa to nie dojdą do skutku dzięki niektórym pracownikom inwestycji w UG. Ich brak wiedzy i opieszałość doprowadza do tego ze stare inwestycje sa slabo kontrolowane a nowych sie nie doczekamy.

 199. Zuchy moje kochane! Radni pełna profeska, ładnie przygotowani, konsekwentni. I nie trzeba być prawnikiem, żeby zagiąć parol na naszą palestrantkę. Brawo.

 200. Stop! bredniom oczekuje konkretow tak jak przedstawili radni Odwołać natychmiast!

 201. Po tej kompromitacji, wszyscy merytoryczni, komórki, skarbniki i inne pajace, powinni odejść! Stop płaceniu kasy debilom!

 202. Serce pęka, słuchając ile ci ludzie. w swoim własnym domu muszą się namordować, żeby ich posłuchać. To jest szok! Mi łzy stoją w oczach. Pani Weno, nikt się nie gniewa, ludzie rozumieją te emocje.

 203. Współczuję Radnym nie uczestniczę tylko śledzę transmisję i pytam ile będziemy cierpiec z ta osobą pani nie karc radnych bo to nie prywatny folwark nie dajesz sobie rady ODEJDŹ!

 204. Mogę prosić o krótkie streszczenie sesji? W robocie byłem i nie mogłem śledzić, a znając naszą gminę to nagranie pojawi się dopiero za pół miesiąca. Tak króciutko najważniejsze momenty. Z góry dziękuję.

 205. Czytam i nie wierzę jakie głupoty tu niektórzy wypisują:-)
  Jedlicka pato inteligencja. ha ha ha

 206. To przemowienie UJ jak by byla w posiadaniu kopii przemowienia Towarzysza Gomułki:)))projekt budzetu ktory przedstawili radni jest bardzo dobry natomiast projekt burmistrz nie został poparty bo byl bardzo niesprawiedliwy

  1. Dziś radni stanęli po stronie mieszkańców.
   Natomiast pani skarbnik chyba nie wie co do niej należy. mówienie radnym że sie z tym nie zgadza to delikatnie mówiąc nietakt. Pani skarbnik jest od tego żeby prowadzić ksiegowość, a jak sie z tym nie zgadza to niech zrezygnuje.

 207. Dzielnicowy porażka na podstawowe pytania nie umie odpowiedzieć śmiech na sali jakiego mamy specjalistę. Ja na miejscu zastępcy bym odszedł z Urzędu bo tylko się ośmiesza

 208. Brawo Radni. Mistrzostwo świata dzisiejsza sesja. P. Skarbnik trzeba zrezygnować, szkoda pani u boku p. burmistrz.

 209. Nie będe komentowac powyzszych wpisów. Uważam , że jeśli ktos wnosi poprawki a potem je przegłosowuje na ” tak” to oznacza dla mnie , że wie co sobi i bierze na siebie odpowiedzialnośc. Konkrety a nie bajanie . Radni co z Wami? macie ta wiedzę budżetowa czy tylko udajecie że ja macie .? Chcecie coś zrobic to róbcie ale róbcie do końca do kropki. A nie tak wniesiemy zmiany a reszte to mamy w nosie. Burmistrz i skarbnik niech sie martwi. Fajnie jak sie za nic nie odpowiada. Wszystko robicie pod publike i jak widać powyżej niektórym bardzo sie to podoba. Mnie zaś to sie nie podoba chce dobrej mereytorycznej przemyslanej debaty a nie wyzwisk. Pani Radna z Borku zastanów sie nad soba. !!

  1. Kto kogo wyzywał ? A tak w ogóle to radni mają pełne prawo do kształtowania budżetu. Mylśe, że was zaskoczyli wiedzą na ten temat.

 210. Jestem osobą która nikomu nie kibicuje. Kibicuje miastu i gminie aby się rozwijało. Jednak uważam że jeżeli dalej władza bedzie w tych rekach to dla gminy bedzie katastrofą. Przecież dziś pani burmistrz i pani skarbnik najwyraźniej pogubiły się. Dobrze że ci radni jeszcze nad tym panują.
  jak ktoś wspomniał na tym forum o referendum to ja jestem za. Trzeba odwołać ta panią i wybrać kogoś kompetentnego.

 211. Szanowni Radni nie pozwolcie na ten budzet przygotowany przez burmistrz i skarbnik, płacimy podatki i wszystkie inne miejscowosci takze,dlaczego nie ma dla nas ani grosza? ona mysli ze wpi….a miljony w Jaszczew to pozostali beda hepi.Odejdz kobieto bo sobie nie radzisz!

 212. Jedlicze jest najlepszym przykładem na to, że jak do startu w wyborach szykuje się niespełniona prawniczyna, to już na etapie pomysłu, trzeba dać jej szpica. Bo teraz siedzi i udaje specjalistę, szuka luk prawnych, szuka jak udupić budżet w końcu stworzony z potrzeb obywateli, a nie go zrealizować. Budżet napisali sami mieszkańcy, bo z ich wniosków powstał. A głupi upór, przekora, chorobliwa mania wielkości, podły najzwyczajniej w świecie charakter, będzie próbował to blokować. Pani skarbnik, to żadna pani skarbnik jest, tylko marionetka z pieczątką. Racy ludzie są potrzebni władzy. Kopa pod stołem dostaną i już wiedzą co mówić, czego nie mówić. Swoją drogą, to żeby nawet sam profesor Modzelewskie był skarbnikiem w tej nieszczęsnej gminie, inż. Karwowski prowadził inwestycje, a Wajrak ochronę środowiska, to i tak by się okazało, że nie mają nic do powiedzenia. Bo w Jedliczu rządzi prawnik, mierny, lichy, żaden, ale prawnik. Kolejnym ruchem po tym co wczoraj powiedziała skarbnik, że ona nie będzie robić planu finansowego na kolejne lata, bo się nie zgadza z budżetem, powinno byc położenie wypowiedzenia na biurku i odejście z pracy. Honorowo ma być! Od początku do końca, anie jakieś emocjonalne szantaże rozchwianych bab. Pozostaje tylko pytanie, w jakim procencie budżet lansowany przez Urbanik, był stworzony przez obecną skarbnik? I co robiła wieczorami poprzednia skarbnik w UG przed ogłoszeniem budżety?

  Obecna władza, która nie ma tak naprawdę nic wspólnego z dobrem gminy, stworzyła wokół siebie łańcuszek sekciarsko zapatrzonych w nią, a nie w to co mówi, dziwnych ludzi. Chociażby radna Uram. Nie wiem, czy ona zauważyła moment, kiedy przestała być radną dwóch wiosek, a została Sancho Pansa władzy.

  Kiedy się wchodzi do budynku gminy czuć mieszankę zapachów, w której górują, jak w korporacji, jak w Mordorze na Domaniewskiej, zapach potu wystraszonych szczurów i parzonej w każdym pokoju melisy.

  I to jest wasze życie, pani Skarbnik. I takie sobie wybraliście. Ale nie znaczy to, że wszyscy ludzie, cała gmina, ma żyć pod dyktando chorej wyobraźni.

 213. Apokalipso MASZ RACJE !uwazam gdyby burmistrz chciałaby być transparentna to z urzedu gminy nie pozbyłaby się ok. 50% doswiadczonych pracownikow.

 214. Szanowni piszący jestem pewien że szereg bardzo wartościowych pracowników odeszło z urzędu przez Panią Burmistrz (pisze z dużej litery by uszanować stanowisko a nie osobę, która jest na tym stanowisku). Pewnie też jest brak odpowiedzi na zapytanie jednej z radnej o liczbę osób, które odeszły z urzędu. Szkoda że wiele tych ludzi zawiodło się chociaż swoje obowiązki wypełniały bardzo dobrze. Teraz pracują ludzie, którzy powinni być poprzedników co najmniej praktykantami. Szkoda wszystkich ludzi zamieszkujących naszą Gminę, ich pieniędzy, wszystkiego co niektórzy chcieli zrobić.

  1. Za jej kadrowymi decyzjami stoją ludzkie tragedie. Przyjdzie czas że ci ludzi powiedzą jak było, jak byli potraktowani.
   Niektóre historie będą niemalże nie do uwierzenia. Ale są prawdziwe.

 215. Żartowaliśmy ze znajomym, że nawet jakby naszej Burmistrzyni objawiła się Matka Boska.
  – Jolanto, opamiętaj się! Zacznij żyć po bożemu. Ustąp czasami. Bądź dobra dla ludzi…

  to Jolanta i tak nie uznałaby tego objawienia, gdyż nie byłoby zgodne z procedurami i Matka Boska miała czas, żeby w terminie do 15 września się objawiać.

 216. Już czas by ci ludzie zaczęli mówić. Tyle zła im zrobiła ta kobieta. Ile jeszcze musi zrobić by ludzie przestali się jej bać. Wiedzą wszyscy że ma charakter WAMPIRA ale miarka się już przelała. Ktoś kiedyś mi powiedział jak się źle czuje w jej towarzystwie. To typowe dla takiego charakteru, wysysa z nich energię.

 217. W mim zakładzie odchodzą na emerytury lub do innej pracy ale szef nigdy by się nie zgodził by w krotkim czasie tylu zwolnic to byłoby katastrofą dla firmy , a dlaczego w Waszej gminie tak się dzieje to jest prosta odpowiedz

  1. Co to kogo obchodzi co to kogo obchodzi
   Dam ci rade: jak nie może wytrzymać to puść
   Jak ci nie odpowiada to się wyprowadź

   1. I tu jesteś w błędzie. Przez jedną czy dwie osoby nikt nie będzie sie wyprowadzał. I o tym sie przekonasz.
    I o traktowaniu ludzi też

 218. Tk masz racje powinna opuscic fotel w ugm i się wyprowadzić to byłoby z korzyscia dla Całej gminy

 219. Tk pamietaj że pycha i buta kroczy przed upadkiem, gmina była wspaniała czysta i zadbana Tk popatrz jak teraz wygląda? przedmową przeczytaną na sesji jak to pięknie nie zamydlisz oczu

 220. Łubu Dubu Łubu Dubu wyprowadzka z Gminy na dniach hahaha a w maju taczki i baj baj.

 221. Przychodzi Matka Boska do Burmistrz Jolanty z objawieniem.

  – Jolanto, opamiętaj się! Daj żyć tym ludziom. Ustąp czasami. Nie knuj tyle i wreszcie zacznij coś robić. – mówi zatroskana MB.
  – Droga Matko Boska, w całej rozciągłości popieram Matki objawienie, ale w związku z niezachowaniem procedur, w tym brak złożonego wniosku w formie pisemnej w nieprzekraczalnym terminie do 15 września, objawienie muszę uznać za bezzasadne. Matce Boskiej się tak wydaje, ze to każdy tak może przyjść i się objawić! Tylko, że potem to nie MB będzie odpowiadać za skutki objawienia, tylko Burmistrz. W związku z powyższym poproszę o 10 minut przerwy w objawieniu, gdyż muszę podszkolić moje komórki macierzyste, mitochondrialne i merytoryczne, żebym nie musiała ich pod stołem kopać, kiedy będą Matce tłumaczyć, że od początku samorządności, nigdy nie było tak żeby odbyło się jakieś objawienie poza procedurą. Amen.

 222. Chyba było to nawiedzenie MB.
  Dziś sesja ok. Burmistrza muszę pochwalić. Chciałbym żeby pozostałe sesje tak wyglądały.

 223. Burmistrz i radni w porządku, ale zachowanie skarbnika nie na miejscu. Ta pani chyba nie zna swoich obowiązków. Zwracanie sie do radnych w ten sposób ze nie wyraża zgody itp to nie na tym stanowisku. Rolą skarbnika jest coś zupełnie innego.

 224. No i dobrze. I o to chodzi żeby słuchać ludzi i nie robić piekła, tam gdzie go nie ma. I nikt nikomu wrogiem nie jest.

  1. Zobaczymy co ta pani zrobi. na podstawie dotychczasowych obserwacji można wnioskować że nastąpiła cisza przed gradobiciem

  1. Pudel24 to jest ogólnie żenada, ale jak nazwać to co dzieje się tu, w hejt komentarzach?

 225. Czy pani kierownik GOPS panuje nad pracownikami. ?Może ukróciła by wycieczki po sklepach w godzinach pracy.

 226. Jaka przyszłość czeka jasielskie szkoły i przedszkola?
  Przedstawiciele władz miasta wespół z radnymi i dyrektorami jasielskich szkół podstawowych i przedszkoli wzięli udział w debacie nad przyszłością oświaty w Jaśle. Dyskusja dotyczyła kluczowych dla funkcjonowania sieci szkół kwestii, takich jak finansowanie placówek oświatowych, prognoz demograficznych, czy też, jakości kształcenia. Wnioski będące efektem rozmów stanowić mają punkt wyjścia dla podejmowanych w przyszłości decyzji w zakresie polityki oświatowej.

 227. U nas jakos małe zainteresowanie szefa komisji oświaty tym tematem.

 228. Zmieniając temat. Ktoś ma informacje o działce po targowicy??
  Wygląda na to, że ktoś to kupił. Wisi znak teren prywatny, a plac posprzątany? Ciekawa sprawa, a gdzieś przeszło obok w tym całym naszym jedlickim piekiełku.

  1. I co, ksiądz nie da zaparkować wiernym kal na msze przyjadą? Bo swoją drogą utrzymywanie przez rok ostatni przez Gminę parkingu dla tych co na msze przyjeżdżają tez jest nienormalne.

 229. Teren prywatny Parafii. Posprzątała po sobie firma, która wykonała chodnik.

 230. Chwała Bogu ! Budżet Gminy Jedlicze na rok 2020 uchwalony.

 231. Dotyczy urzędu miasta Jasła. Jak czytamy na stronie jaslo4u.pl ”
  Jasielska policja została wezwana do urzędu miasta. Zgłaszający alarmował, że na terenie instytucji publicznej spożywany jest alkohol. Zdarzenie miało miejsce w poniedziałek.”

 232. Przepraszam to nie na stronie jaslo4u.pl tylko nowiny24.pl

 233. widziałem dziś kilka sztuk. Leciały na pólnoc nie mając najmniejszych wątpliwości, a te mają wyczucie.
  Pod Przemyslem też już były widziane.

  Na blogu ciekawy artykuł. Pozdrowienia dla jego autorów!

 234. Warto przeczytac na blogu odpowiedz p.Burmistrz na zapytanie w sprawie zamknietego domu opieki w Żarnowcu radnemu,jak długo Burmistrz będzie monitorować pezedmiotowy temat? ile będzie nieprzemyślanych inwestycji za ktore płaci podatnik?Oby nie zakończył swojej działalności jeszcze niewybudowany DPS podobnie jak DDOM Żarnowcu i nie był tylko w gotowości udzielania świadczeń.

 235. a mnie przeraża to co zobaczyłam na blogu jak można do tego dopuscić my dbamy o groby zmarłych a osoby odpowiedzialne niestety nie wykonuja nalezycie swoich obowiazkow

 236. A mi się morda śmieje od rana, nie mogę sobie poradzić ze śmiechem, ludzie nie kradnijcie gumek bo do piekła pójdziecie.

 237. No to dzieci z Dobieszyna już „mają” sale gimnastyczna. Przetarg unieważniony. Brawo dla Pani Burmistrz.

 238. Zwracam się do pani burmistrz.
  Szanowna pani , zapewne przejeżdża pani drogą przez las. To ten odcinek od drogi krajowej w stronę ulicy Brzozowej.
  Prosze zobaczyć ile śmieci jest w tym lesie.
  Trzeba wysłać kogoś na 2 godziny żeby to uprzątnął. To źle świadczy o mieście ale i o pani też.
  Siedzicie po nocach w urzedzie to może tym tematem wartałoby się zająć.

  1. Bo niby dofinansowania nie dostała. Che che przeleciał cały 2019 rok i nic nie zrobiła. Przecież mogła zacząć od rozbudowy szkoły bo w budżecie miał 900 tysięcy. Śmiech na sali .

 239. A w Swierzowej żłobek otwarli…….. Zazdrościć możemy tych szkół w gminie Chorkowka.

  1. Ale możesz być zadowolona że w Jaszczwi zakończył się remont oficyny za prawie milion złotych. Tm ma być jakies centrum. Jak gminna wieść niesie na szefa szykowany ten ptaszek. To by były jaja.

   1. A na sale w Dobieszynie 1,7 miliona nie ma , na kolejna budę nikomu nie potrzebną w Jaszczwi milion się znalazł. Trzecia siedziba GOKu Jedlicze, będzie gdzie robić sławny konkurs kiszenia ogórków

 240. Gmina Miejsce Piastowe ze względu na duże zapotrzebowanie planuje utworzyć trzeci żłobek na terenie gminy w miejscowości Głowienka.

 241. Kiedy z-ca dyrechtora GOK zaprosi na degustacje kiszonych ogórków ? Może by tak gminne święto z tej okazji ?

  1. Z. Jerzyk z-ca dyr GOK opowiadał w zeszłym roku coś na temat objazdu z dyrektorką Muzeum Rzemiosła w Jaszczwi co z tego objazdu wynikło? Czy objazd miał miejsce w godzinach pracy? jaki my z tego pożytek?
   Jeszcze jedno kultura to nie aneks kuchenny jedzenie, picie i kiszenie…

 242. 31 stycznia br. z udziałem burmistrza Dukli Andrzeja Bytnara i zastępcy burmistrza Dukli Łukasza Piroga odbyło się oficjalne otwarcie wypożyczalni, która powstała w ramach realizowanego projektu pn. „Sprzęt – dobre wsparcie” przez gminę Dukla. Projekt jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014 – 2020, Oś priorytetowa VIII Integracja Społeczna, działanie 8.3 Zwiększenie dostępności do usług społecznych i zdrowotnych.
  A u nas w Jedliczu kicha !!!!
  Możemy się pochwalić tym że burmistrz zarabia najlepiej ze wszystkich . Kiedy w końcu radni dobiora się do jej wynagrodzenia. Powinno się płacić za robotę a nie gwiazdorzenie.

  1. Rozumiem, że chodzi o sprzęt rehabilitacyjny. To jest wspaniały, potrzebny pomysł. Aż szkoda, ze się tu nie pomyślało.

 243. Z.Jerzyk zna się na kulturze. wie jak ogórki kisić, kapuste. Na objeździe pewnie też był 🙂
  Katastrofa. Mamy to co nam zafundowała JU.

 244. kochani radni przecież to wy uchwaliliście takie wynagrodzenie pani burmistrz w wysokości prawie jak ma prezydent warszawy mieliście nadzieję że będzie tego warta teraz widzicie że to była bardzo duża pomyłka więc na bo….. na co jeszcze czekacie a co chodzi o byłych pracowników co odeszli niby z własnej woli dlaczego nie przyjdą na sesję i nie powiedzą jak było naprawdę może pani radnej z Piotrówki i sołtys z Długiego zaczęły dział,,,,szare komórki

  1. Pracownicy pewnie przyjdą jak nadejdzie odpowiednia chwila. To ma jak w banku

 245. Proponuje mieszkańcom a szczególnie naszym radnym żeby w wolnej chwili weszli na oficjalne strony gmin nie koniecznie z powiatu krośnieńskiego i zobaczyli jak się działa jak się inwestuje

 246. Salka z projektorem w oficynie w Jaszczwi większa niż korytarz szkoły w Dobieszynie gdzie dzieci ćwiczą. Śmiech na sali, inwestycje naszej gminy.

 247. Ona daży pozostać do końca kadencji i narobić jeszcze większego bałaganu jak najwięcej kasy przekazać na Jaszczew i spełniać swoje kaprysy a Wy macie możliwość jej to zablokować nie pozwolcie zeby z Was kpiła

  1. Jesteś dobrze zorientowana. Co teraz jako kolejne będzie robione w Jaszczwi.

 248. Gmina Chorkówka ogłosiła przetarg na wykonanie zadania pn. „Budowa kanalizacji sanitarnej w miejscowościach Faliszówka i Poraj – etap II”. Po wyłonieniu wykonawcy przewiduje się rozpoczęcie prac wiosną br. Termin zakończenia realizacji zadania wyznaczony został na koniec sierpnia 2021 roku.
  Da się ? DA !!!!
  A u nas Długie, Piotrówka, Poreby i Podniebyle tona w ściekach.
  Chorkówka wcale nie jest bogatsza od gm. Jedlicze . Tam sie po prostu działa.
  Takiego mamy burmistrza.

 249. A nagranie z sesji kiedy się objawi? Cała Polska czeka z zapartym tchem.

  1. Pięknie odnowiony obiekt prawdziwa perełka
   Będzie służył mieszkańcom
   A pamiętacie sprawę z panią bibliotekarka, o której było głośno na cala Polske?

    1. Zanim wy się rozpłyniecie we wspomnieniach:) to ja proponuje zajrzeć do BIP i zobaczyć jak są skonstruowane zapytania ofertowe na utrzymanie zieleni w Jaszczwi i w Jedliczu. Nie trzeba być Colombo, aby zorientować się z, że precyzja zabiegów, kopczykowanie itd. z rozpisaniem pielęgnacyjnym na miesiące, jest raczej z myślą o konkretnym podmiocie zrobione. Ktoś jakby tego nie wiedział, to by pomyślał, że nie wiadomo w jakim stylu te nasadzenia. A to przecież kawałek zieleniaka przy drodze. O całym Jedliczu mniej pisania i wytycznych (skosić i zgrabić) niż o tym trawniku w Jaszczwi.

 250. O jeżeli do 15 nie będzie nagrania z sesji, to niestety pójdzie skarga „w wyzu”. Tydzień minął. Jak zawsze problem. Nie umiecie, nie dajecie rady to się zwolnijcie z tej gminy, niech przyjdzie ktoś co podoła obowiązkom. Wbrew powszechnej opinii, to wcale za takie grosze tam nie siedzicie.

  1. Mam propozycje aby JU opublikowała wynagrodzenia na poszczególnych stanowiskach. Pewnie tego nie zrobi bo dostali byście szału.

   1. Mi by wystarczyło info ile np. na dzień dobry dostał pan, który został kierownikiem od podatków? Tak na początek. Koszty utrzymania administracji nie wzrosły z byle powodu w tak drastyczny sposób. Czymś trzeba wabić, jak gmina ma taką a nie inną renomę na rynku pracy.

  1. Chodzą takie głosy że już w listopadzie planowano wymianę niektórych mebli w UG. Nawet pan z metrem miał dokonywać pomiarów.

 251. Nie mogłam sledzic sesji i oczekuję nagrania w żadnej gminie nie ma takich zaniedbań trudno się dziwić jak tylu pracowników odeszło

 252. Szanowni Państwo, dziś przeglądałem nagranie z sesji w dniu 29.01.2020. W tym nagraniu jest coś dziwnego np. godz. 3:14:50 widać jakąś migawkę, tak jak by coś było wycięte. Proszę by ktoś też to sprawdził, czy to moja tylko wyobraźnia ?. Proszę ewentualnie o napisanie tu o tym spostrzeżeniu.

  1. Ewidentne cięcie !!!!!
   O tym rada powinna powiadomić Wojewodę. Przede wszystkim Pan Przewodniczący Rady Piotr Woźniak

 253. Ja przeleciałam z grubsza, przyjdzie czas na szczegółowe oglądanie, ale kilka spostrzeżeń na gorąco.

  Jolanta straciła doradców już chyba wszystkich. Do końca trwała w zawieszeniu, bo nie miała rozwiązania jak wyjść z koziego rogu, w jaki sama, swoim uporem bezmyślnym się zapędziła.
  Mało tego. Jeżeli Radna Marć wnosi o obecność prawnika, bo to chyba oczywiste, że powinien być skoro tyle problemów jest, to jaki jest powód, prawdziwy powód, tego że go nie ma na sesji? Może taki, że ci co są na etacie to zielonego pojęcia nie mają? To po co ich trzymać?
  Kolejna rzecz. Występ pani z Borku. Jest to doskonały przykład na to, że społeczność nawet nie czuje momentu, w jakim przesiąka retoryką Jolanty. Tylko dlatego, że ze 110 godzin sesji jakie odbyły się w 2019 roku, 3/4 to za przeproszenie mantrowe pierdolenie burmistrzyni, pani z Borku teraz powtarza, za Jolką, że Radni nie rozumieją, nie szanują pracowników. A to jest bzdura. Ale…burmistrzyni osiągnęła cel, pozorną swoją jedność z pracownikami przeciwko złym radnym.
  Gwałtowność zmian w relacjach między Radą z Jolantą, nie wynika ze zmiany frontu, poglądów czy złośliwośi, ale z tego, że tym ludziom skutecznie opadły klapki z oczu. Uważam, ze w porę co ludzie zobaczyli, że z dnia na dzień, zaczęli budzić się w jakimś pandemonium, w którym ludzie nie mają głosu. Ludzi się nie słucha, a demony przyjąwszy ludzką postać prowadzą na zatracenie. I tyle:))

 254. A to, że wysadzić Burmistrza zza prezydialnego, bo szturcha, gmera tego Przewodniczącego, dopowiada i zmusza do zmian. Nigdzie nie siedzi Burmistrz z Radnymi. Jest gościem, a nie dyrektorem, kierownikiem. Dać jej zydelek z boku i niech tam sobie dosadza kogo chce i ich kopie pod blatem.

 255. Burmistrz nie przyprowadzi na sesję radcy prawnego bo takiego nie ma. Niech pokaże który z zatrudniony w UG tzw prawnik ma uprawnienia radccy prawnego. Ma tylko inspektorów po prawie ale nie radców. To kiedyś było ale poszli i wiecie dlaczego.

 256. II część. 2 godz. 20 minuta. Pytanie Pani Zychowskiej o to, na co wydała pod koniec roku kasę. Skarbnik zaczęła czytać, i…dostała kopa pod stołem i się zacięła. Kolkę trzeba posadzić w takim boksie z pleksi, bo w życiu słowa prawdy się nie dowiemy.

 257. A co Burmistrz wyrabia na biurku w gabinecie u siebie, że kolejne za 3 tys. kupiła sobie? Tańczy na nim w szpilkach? Jak można zniszczyć takie biurko, plądrując w terenie przeważnie?

 258. I domyślam się, ze kupiona zmywarka to taka domowa? Jeżeli tak, to oczywiste, że wywalona kasa. Pomijam, ze na te 20 szklanek i filiżanek to głupiego wydatek. Bo domyślam się, że nie gastronomiczna kapturowa? O własnie na takich wydatkach wyłazi gospodarność i pojęcie tej kobiety.

  1. Boże co za brednie… wiesz w ogóle jak działa, i przede wszystkim ile kosztuje zmywarko-wyparzarka przeznaczona do gastronomii? To by dopiero było jakby w Urzędzie stanęła wyparzarka za 10 tysięcy albo najlepiej od razu taka za 50, co się będziemy rozdrabniać. Zwykła domowa dla tych 20 szklanek, to najrozsądniejszy wybór.

   1. Żadna nie powinna stanąć. Każda zmywarka w tym miejscu jest wywaleniem kasy. Wiem jak działa i ile kosztuje przemysłowa zmywarka, dlatego drwię z pomysłu zakupu jakiekolwiek zmywarki, która raz na miesiąc ma być używana. Ale to wiedzę nie do pojęcia w szerszym kontekście.

    1. W szerszym kontekście prostackiej socjotechniki wykorzystywanej do manipulowania nastrojami czytelników? Tak, to rzeczywiście nie do pojęcia.

     1. Nie do pojecia podejmowanie takich decyzji. o jest skandal na całą Polskę.

 259. Już dawno powinien tam być Prokurator.
  W innej gminie radni nie pozwolili by sobie na takie wydawanie publicznych pieniędzy.

  1. Żeby skutecznie wprowadzić prokuratora do gminy i ukarać winną, to trzeba najpierw odwołać ją ze stanowiska burmistrza. Przepisy są kuriozalne w tej materii stanowią tak, że Radni zgłaszając przestępstwo, nigdy nie uzyskają statusu pokrzywdzonego. Pokrzywdzona może być co najwyżej Gmina, a tą….reprezentuje Burmistrz przed organami. I sam jest skarżącym niejako na siebie. Czyli dupa. I dlatego czują się bezkarni!!! bo wiedzą, ze można im naskoczyć.

 260. Radni maja prawo żądać aby na sesji był radca prawny. Mają takie prawo !!!
  Nie inspektor d/s prawnych a radca prawny.
  Ci młodzi ludzie muszą się jeszcze dużo uczyć. Kiedys widziałam jak próbowali zrobić jakąś prostą zmianę do uchwały . to była sesja chyba w 2019 roku. Zal było patrzeć.

 261. To dla czterech filiżaneķ trzeba było zmywarkę kupować do biura?chyba ze tam się pije na okrągło a takze nocą bo często się światło pali i nie wiemy ilu tam przesiaduje i co robią?

  1. To było wydawanie pieniędzy na siłę. Radna Marc tak obojętnie przechodzi koło tego tematu?

 262. Jeśli, ktoś z Was zauważy, przeglądając sesje, jakieś manipulacje przy nagraniu to proszę mówcie, która godzina i minuta. Jestem pewien ze przyda się to, by pokazać w jaki sposób wszystko jest pokazywane mieszkańcom naszej Gminy.

 263. Ja czekam kiedy jakaś życiową mądrość wróci do radnej z Podniebyla? Zuzia twierdzi, że budowa stanicy i szatni w Potoku, to potrzeby wyższego rzędu. Najpierw trzeba zaspokoić te niższe (czyli jakie? najeść się, wyspać, wypić i zapalić?) a potem straż i gimnastyka. A może by Radna zapytała swoją idolkę ile mądrzejszych rzeczy niż prestiżowe mebelki, można było zrobić za 60 tys.? Jak już się opracowało pewną retorykę, to trzeba ją stosować w szerszym kontekście i do każdego, a nie tylko wtedy kiedy pasuje.

  P>S. I co jednak jedlicki ZOZ stracił 119 tys. A tak się tu rzucali niektórzy.

 264. Tyle kasy ZOZstracił! i kto ucierpi? na pewno nie UJ ,119 000 straty a jake ponosi ZOZ comiesieczne koszty zamknietego domu opieki w Żarnowcu?

  1. A ja się pytam kto jest w Radzie Społecznej SPG ZOZ. Dlaczego ta rada nic nie robi ? Może jeszcze za to kasę biorą.
   Rada Społeczna powinna działac a nie czekać nie wiadomo na co.
   Ktoś zna skład tej rady ?

 265. Łeb mi pęka. Przesłuchałam, ale powiem tak. Ja już nie wiem co mnie bardziej wykończa? Czy to jak JU zieje jadem i huczy, czy tak jak ostatnio udaje dobrodziejkę i prawie przyjaciółkę?
  Smutno słuchać jak np. p. Zosia prosi, żeby Burmistrz słuchała ludzi. Boże…żeby zacząć słuchać, to najpierw trzeba przestać mówić, a przede wszystkim odrzucić ten mentorski, dydaktyczny, wszechwiedzący dryl.
  A niestety na nic takiego nie ma sensu tu liczyć.

  Ją trzeba wywalić. Tu nie ma co żyć nadzieją, że ona coś pojmie z tego życia. Odwołać, tylko to uratuje tę biedną gminę.

 266. Co Cie to obchodzi? Kim ty jesteś, że recenzujesz w taki sposób innych? Co ci z tego pisania? Po co to?

 267. Brzydalu, czas najwyższy by ludzie przejrzeli na oczy.
  Poczekaj jeszcze chwilke to do domu dostaniesz gazetke

 268. A ja napisze coś pozytywnego.
  Moja wnuczka przyszła z przedszkola i opowiadała jak koleżanka dostała zabawke od pani dyrektor. Samochodzik z laleczką czy coś w tym rodzaju. Pytała mi się ” czy j też dostanę ?”. Ja nie mam pojęcia ale jak pani dyrektor rozdaje to pewnie wszystkim . To bardzo miłe z jej strony.

 269. Za tą niegospodarność nie powinna dostać absolutorium. Natychmiast powinni jej obniżyć pensje.

 270. Nad urzędem znów się unosi dym. Tym razem sołtysi będący radnymi nie bedą roznosić podatkowych nakazów płatniczych.
  A jak to było do tej pory ? Nie było przeciw skazań ? A może inaczej było to rozwiązane, ale jakoś bezkonfliktowo funkcjonowało.
  Mnie się od razu nasuwa taka myśl że jest to związane z uchwaleniem przez radę budżetu ale nie po myśli JU.

  1. Nie w rewanżu, tylko za to, że nie zrobiła budżetu i że nie wywiązuje się należycie z obowiązków burmistrza, że stoją inwestycje, że polityka kadrowa leży. Jest wiele powodów, dla których JU nie powinna dostawać takiej kasy jak dostaje. radni, jak to ludzie poczciwi, mają opory. Ona jak widać ich nie ma i nie liczy się z tym, że czasami te parę groszy za rozniesienie kwitków, dla radnego to spore podratowanie budżetu. Ona nie ma problemu żeby „dowalić” między oczy. Ile razy im wypominała te marne 600 złotych diety. Jolancie, policzcie sobie, nawet zakładając ze pracuje po 10 godzin dziennie, 365 dni w roku ( co oczywiście tak nie jest) to za godzinę pracy wychodzi jej ok. 40 złotych. radnym tyle nie wychodzi. Samych sesji mieli 110 godzin. A gdzie komisje? Gdzie ślęczenie w domu? Liczy to ktoś czy tylko patrzy po foto na stronie gminnej i myśli, że JU sama na swoich barkach dźwiga tu wszystko? Ja bym obniżyła do 7-8 tys. Ani grosza więcej. I sprawdzić jak rozliczane jest to jeżdżenie prywatnym samochodem.

 271. Myslała że uwierzą w jej kłamstwa i za to żąda przeprosin to jest jakś szopka śledzę transmisję ze sesji i nie migę uwierzyć co nas spotkało żadna inna gmina nie jest w takiej sytuacji jedyne wyjście wiadomo jakie głośno mowią by nie otrzymała absolutorium

Comments are closed.

Top