Jesteś tutaj
Strona główna > inne >

Grzegorz Braun w Starej Kuźni

26 października br. w Starej Kuźni w Jedliczu gościliśmy posła RP Grzegorza Brauna oraz jego zwolenników, znajomych i przyjaciół. W oczekiwaniu na posła, od wczesnego ranka pod opieką tutejszego przewodnika, kilka godzin wypełniło grzybobranie w pobliskich lasach zwieńczone sukcesem. Następnie wspólne zwiedzanie  Muzeum Przemysłu Naftowego i Gazowniczego im. Ignacego Łukasiewicza w Bóbrce, które mieści się w miejscu najstarszej na świecie kopalni ropy naftowej, przyniosło rozszerzenie nieznanych wiadomości o prekursorskich działaniach na terenie całego Podkarpacia w XIX w. trzech wielkich Polaków z Ignacym Łukasiewiczem na czele. Lekcję prawdziwego patriotyzmu otrzymaliśmy w Muzeum Marii Konopnickiej w Żarnowcu zakończone wspólnym odśpiewaniem Roty napisanej przez poetkę. Uskrzydleni i uzbrojeni w wiedzę źródłową, konfederaci przybyli do Starej Kuźni i wśród starych sprzętów, wystawieni na ostatnie promienie słonecznego lata, wszyscy oddali się wspólnym dyskusjom w oczekiwaniu na posła RP Grzegorza Brauna.

Posła przyjęliśmy chlebem i solą przy akompaniamencie kapeli ludowej Jodłowianie z Jodłowej. Pan Grzegorz przywitawszy wszystkich uraczył nas piękną przemową, po której padł armatni wystrzał na wiwat. W atmosferze przyjaznej i koleżeńskiej aż do późnej nocy trwały niekończące się Polaków rozmowy.

 

794 thoughts on “Grzegorz Braun w Starej Kuźni

 1. Wczoraj patrząc na sesję widziałem jak znowu JU oszukała radnych co do kupna starej targowicy. Uchwałę dała do przegłosowania, która daje jej prawo kupna bez ceny, co za podstęp. Szkoda że tylko kilku radnych się połapało a pozostali zagłosowali za. Jak zwykle wielka trójca była za, czyli Uram, Kopeć i Krajewski. Jak dojdzie do kupna znowu będzie zwoływać mieszkańców by robili zadymę, jak radni nie będą chcieli wyrazić zgodę na kredyt potrzebny na zakup placu. Podobno jest działka podobna w tej samej okolicy i pewnie za mniejsza kasę. Oczywiście pewnie nikt o tym w gminie nie wie bo po co, jak jest na tapecie stara targowica.

  1. 10 tys za ar to duża przesada. W Jedliczu max kwoty to około 5 tys. Ta działka podzielona linia energetyczna ca ja dyskwalifikuje.
   Gratulacje dla negocjatorki.

  1. Parafia potrzebuje kasy a gmina kupuje chociaż nie wie po co ? Może znów tam upichci jakąś instytucje która bedzie bez parkingu. Żłobek najlepszym przykładem, a DPS potwierdzeniem

 2. To wygórowane kwota a burmistrz jaki ma plan co do tej działki? z wypowiedzi wynika że nie ma więc może ktos inny zainteresowany będzie kupnem😶

 3. Czy Pan Poseł Grzegorz Braun jest świadomy przyjaznych relacji i współpracy środowiska z byłym TW i jego otoczeniem? Czy w jego ocenie nie dyskredytuje to przywódców Starej Kuźni. Myślę, że warto wyłożyć Panu posłowi, dokąd przyjechał. Niech się tym zajmie.

  1. Tobą obserwatorzy powinien się zająć psychiatra. Nie pomawiaj gnoju bo twoje IP jest znane.

 4. Nie ma w wolnej Polsce miejsca w życiu publicznym dla tajnych PŁATNYCH donosicieli UB SB to „śmierć” cywilna
  Swoją drogą G. Braun poruszał temu esebeckich konfidentów

 5. Lolu lolu jak ty wydajesz publiczne pieniądze? tak nie można czy o tym nie wiedziałaś? że każdą złotówkę trzeba było pod lupę i wydawać z głową odejdź będzie to z korzyścią dla całej gmimy

 6. W tej gminie potrzebny ktoś kto potrafi zarządzać wydawać kasę rozsądnie i nie skłócać ludzi a raczej jednoczyć

 7. Lola nie ma zielonego pojęcia o zarządzaniu gminą. Dobiera ludzi niekompetentnych . Trzeba z tym w końcu skończyć. REFERENDUM !!!!!

 8. Zauważyłam, że późnym wieczorem często p. JU przebywa w urzędzie, ale nie sama 🙂

 9. Czy Pani wie że dalej przedszkole w Potoku zajmuje dalekie miejsce w Konkursie na Przedszkole Roku ? Czy Pani nie wstyd z tego powodu ?

 10. Rzecz się ma w Porębach.
  W ostatnich tygodniach w tej miejscowości wykonano coś koło 200 metrów asfaltu. Sprawa na pewno będzie nagłośniona na oficjalnej stronie gminy z odpowiednim naciskiem na długość . Tenże wspomniany odcinek asfaltu to zapewne jak usłyszymy to zasługa oddanego władzy sołtysa Poręb.
  Ale w czym rzecz; pomijając już fakt, że połowa tego odcinka przebiegająca przez łąkę nie ma uzasadnienia, to szerokość jezdni już warta uwagi. Na oko to około 2,8 m czyli niemalże tyle ile szerokości ma samochód. Jadąc tamtędy od razu ma się lęk czy aby nikt nie pojedzie z przeciwnej strony bo nie było by gdzie się rozminąć. Nikt nie przemyślał tej sytuacji. Marzyło by mi się żeby w takiej konkretnej sytuacji znalazła się pani burmistrz która zdecydowała o tej drodze. Ale chciałbym też żeby na tą drogę wybrali się wszyscy radni ( najlepiej samochodami ) z przewodniczącym komisji Komunalnej na czele.
  Ludzie , jak coś planujecie to się wcześniej zastanówcie.

 11. To co przez łąkę chcielibyście autostradę mieć.? Natężenie ruchu z góry w dół 4 auta na dzień. Chcesz mieć autostradę pod oknami przenieś się z Porąb do miasta. To i przy okazji i myślenie ci się wypośrodkuje. O czym ty marzysz. Jak w błocie żeście jeździli to jakoś się autami rozmijały teraz trzeba wam zatoczki że 3 na tym odcinku zrobić bo się rozminąć nie możecie.

 12. Tyle kasy wydano a droga może byc tylko jednokierunkowa jak można było tak wąską drogę pozostawić to zrobione na odp…

 13. Takie drogi to buduje jedynie ta władza. Świat idzie z postępem a my się cofamy.
  Jak można było taką wąską drogę zrobić w tych porębach. Chyba że założono że dalej tam jeżdżą tylko furmankami.

 14. Ta droga w Porebach to chyba ścieżka rowerowa zobaczyć jak buduje ile kasy jest w Jaszczwi

 15. Jedlicze – Gmina na odpierdol wita! Takie hasło powinno witać wjeżdżających, Jedlicze – Gmina na odpierdol żegna! a takie żegnać zszokowanych wyjeżdżających. To w związku z drogą w Porębach i każdą cenną inwestycją, której zasadność i jakość rozumie tylko JU.
  Osobiście czekam na nagranie z sesji i dyskusję na temat działki parafialnej. Dochodzą słuchy, iż pada argument, że Dom Kultury na tym „obrzynku” ma wizję budować:)) A najbliższy parking razem z placem widokowym we Wrocławiu. Nie głupia osoba powiedziała, że za chwilę Pałac Stawiarskich opustoszeje to chyba lepszego DK nie wyobrażam sobie. Ja pytam po co, z jakim przeznaczeniem ma być ta działka? Nie przekonuje mnie argument Zuzi, z którejś sesji, że to inwestycja:)) Gwarantuję, że za tyle co zostanie ewentualnie kupiona w zyciu się jej nie sprzeda. Jeżeli natomiast JU planuje wesprzeć tym sposobem bezsensowną budowę kościoła w Porębach, to niech ma na baczeniu, że rozkręci się afera na całą Polskę.

  1. Cha cha cha. Dom Kultury na tkim kawałeczku ? Che che che to ta działka nawet na parking za mała. Chyba że ktoś mysli że wszystko takie małe w tym otoczeniu.

 16. Czy ktoś wie gdzie można znaleźć protokół z ostatniej rekontroli RIO w naszym urzędzie ? Czy będzie upubliczniony ?

 17. A dlaczego Jolka ma być negocjatorem z księdzem? Czemu nie radni np. Lipka, Dziura, chłopy co coś wiedzą o budowaniu?

 18. Ludzie rezygnują z fotowoltaiki….I nie dlatego, że JU twierdzi, że ludziom się plany zmieniają, tylko dlatego, że próbuje się ludziom wcisnąć badziewie.

 19. I na koniec. Sesja była zwołana tylko i wyłącznie dlatego, że 30 paźdź. był ostateczny termin, żeby Jolka przedłożyła info o oświadczeniach majątkowych. Reszta to tematy zastępcze. Znowu na odpierdol i w ostatnim momencie.

  1. Dlaczego program fotowoltaiki jeszcze nie ruszył ? Nie wiecie ? To ja wam powiem. Nasza gmina jest w czarnej ….. We wszystkich ościennych gminach mieszkańcy już od dwóch lat korzystają z fotowoltaiki. To dlatego tak jest że w ug pracuja jak mówi sami specjaliści i eksperci ? Nie dajcie się nabrać na te gadki. Znając poczynania JU śmię twierdzić że w tym roku nie zostanie zainstalowana ani jedna instalacja na budynkach prywatnych.

 20. abstrahując od tematu w Polsce czy drewniane skrzynki z warzywami moga być ustawione w ciągu na drodze co ze spalinami co na to sanepid i inspekcja handlowa?zdrowie naszych pociech

 21. Dom kultury w Jedliczu na tym skrawku😂? No tak ,a parking gdzie??? Aaaa pod kościołem jest!. Skąd te pomysły. Jak tak chcą budować to niech szkołę w Dobieszynie rozbudują.Dzieci chodzą do szkoły na 2 zmiany i o 16ej kończą. Miała być rozbudowa ale jest cisza.

  1. dobieszynianeczko, to wszystko to pozorne działania. Już w styczniu miała prawie milion złotych na inwestycje oświatowa w Dobieszynie. Przez cały rok nic nie robiła. Pieniadze nie wykorzystane. Dopiero teraz ogłoszony przetarg na sale gimnastyczną ale oczywiście realizacji w tym roku to już nie bedzie. ROK STRACONY.
   W podobny sposób markuje remont domu ludowego w Męcince. Corocznie jest około 200 tys w budżecie a roboty faktycznie nie widać. To jest tylko mydlenie oczu .
   Faktyczne roboty widać tylko w Jaszczwi, le pamiętajmy że ona jest burmistrzem całej gminy a nie sołtysem Jaszczwi.

   1. Musze tu powiedzieć że Ona robi to co sama uważa za słuszne a nie licząc się z opinią sołtysów czy radnych, tak też jest w Jaszczwi. Mnie interesuje czemu nie zrobiła remontu drogi, skrótu w kierunku kościoła. Ja do Rzeszowa często jadę i tam jest świetny skrót do Bajd i na Rzeszowską, ale z tego co wiem Ona jest w konflikcie z radnym. Pewnie chce pokazać kto jest wadzą i tego odcinka drogi nie zrobiła. Czekam może zrobi znowu coś co będzie jej pomnikiem dla potomnych. W Jaszczwi chyba liczy na długą pamięć ale w kierunku dobrym czy złym? Już wielu poznało się na jej osobie, też i w Jaszczwi.

 22. Wszystko co piszecie to cała prawda. Problem jest w tym , że ta mała osoba ma jakąś swoją wydumaną wizję i ją realizuje. 15 radnych nie jest w stanie zahamować tego pędu a przecież mają nad nią władzę .
  JU nie idzie z postepem. Wydaje jej się że to co robi to jest jedynie słuszne. Problem dla gminy i to na wieki.
  Domy ludowe to przeżytek a ona dalej przy tym tkwi.
  Szkoda gminy bo jest piekna i bogata.

 23. Nie dba był 1.11 i nadal jest syff na rynku jakiego nie widziano od lat gałęzie na poboczach utrudniaja jazde drogowskazy poskręcanie zle informuja jak długo tak będzie?

 24. A ja się pytam pani sołtys z Długiego kiedy będzie rozpoczęta budowa kanalizacji w naszej miejscowości. Mówiła Pani że w tym roku kanalizacja będzie budowana. Kolejna sprawa to co z rozbudowa szkoły ? Jest gotowa dokumentacja z pozwoleniem na budowę.

 25. Budżetem ugm powinien zarządzać człowiek doświadczony i z wyobraźnią i nie kierować się nienawiścią a pracować na rzecz naszej małej Ojczyzny

 26. Kiedy zostanie zrobiony porządek koło DL w Długiem. Pełno śmieci, butelek itp. Za tamtego sołtysa to był błysk.

 27. Słyszałam , że p.dyrektor przedszkola dostała nagrodę. od burmistrza . Czy mogła bym gdzieś zapoznać się z uzasadnieniem przyznania tej nagrody. jakie to zasługi dla edukacji ma p.dyrektor ?

  1. Może to zapłata dla Pani dyrektor za użyczenie lokalu (domu) na tajne spotkania pewnej grupy ludzi.

   1. To już chyba wiem kto w następnym roku dostanie nagrodę. Niech mnie szczyści jak to bedzie ta malutka .

 28. W naszym urzędzie chyba coś złego się dzieje. Burmistrz siedzi w gabinecie do późnych godzin nocnych.
  Różne słuchy o tym chodzą.
  Raczej jest to nie normalna sytuacja. Burmistrz jak kazdy powinien odpoczywać odpowiednią ilość godzin. Zmęczony władca może popełniać błędy, może to się odbić na jego zdrowiu. Już słyszeliśmy o lekarzach pełniących non stop przez pare dni swoje dyżury. I czym się to skończyło ?

 29. Nawet żeby odpoczywala 24 h na dobę to nic nie poprawi sposobu zarzadzania jedyny ratunek to zamienić na inny model może będzie w stanie wyjść z tego bagna

 30. Nie wiem dlaczego tak bardzo późno świeci się w przedszkolu. Czyżby ktoś zapomniał zgasić światło ? A może podobnie jak w urzędzie dyrekcja pracuje.

 31. Nigdy tak dluuuugo nie świeciło się w ugm my za to płacimy kto i po co tak dluuuugo siedzi w biurze?

 32. Czas najwyższy powiedzieć STOP takiej Pani która dzieli i oklamuje i wydaje publiczne pieniądze bez konsultacji i nieprzemyslane inwestycje

 33. Mam pytanie czy przy radzie miejskiej funkcjonuje jeszcze komisja oświaty i sportu. Jeżeli tak to mogła by się zająć działalnością GOSiR. Na tej hali nic sie nie dzieje. Tylko jakies oklepane turnieje. Gdyby nie MUKS to w Jedliczu pod wzgledem sportu mało by się działo.

  1. Ale dużo alkoholu się tam pije, na siłowni czasami jak w gorzelni czuć.

 34. Wyważone komentarze mieszają się z tak durnymi, że aż oczy bolą od czytania. Trochę mi wstyd.
  Przeglądam właśnie stronkę komercyjnej inwestycji mieszkaniowej w Potoku. Mieszkania się sprzedają, Potok rozrośnie się trochę liczbowo, a kasa do budżetu gminy będzie wpływać większa. Może by tak zatem wyasfaltować jeden z drogowych łączników z DK28? Po oddaniu wszystkich mieszkań siłą rzeczy zrobi się tam dość spore osiedle. Temat uważam za istotny bo taki przyrost ludności gminy to coś nowego w naszych małomiasteczkowych realiach…

  1. Bardzo słuszny wniosek. Radni powinni o to zabiegać, ale znając dotychczasowe poczynania naszej miłościwie panującej to mam wrażenie, że nic z tego nie wyjdzie. W Jedliczu są opracowane ( jeszcze za poprzedniej władzy ) dwa potężne plany przestrzennego zagospodarowania. Środek miasta. Do dnia dzisiejszego nie potrafiła nawet pozyskać gruntów pod budowę drogi, a teren już prawie w 100 % zabudowany. Jolanta ma gdzieś takie sprawy.

 35. Na gminnej stronie takie o to ogłoszenie :Wolne miejsca na wymianę kotłów gazowych”. Ogłoszenie podpisane przez burmistrza gminy.
  Myśle, że burmistrz sama powinna sobie odpowiedzieć dlaczego mieszkańcy nie chcą podpisywać umów na kotły. Zobaczymy czy ten sam los spotka fotowoltaikę.

  1. Czy ta pani niczego nie rozumie ? Zaprasza do podpisywania umów, a żadnych informacji o tych kotłach nie podaje. Czy przeciętny mieszkaniec wywali kasę nie wiadomo na co ? Może burmistrz nie zastanawia się nad wydawaniem publicznych pieniędzy ale mieszkańcy liczą się z każda złotówką i muszą wiedzieć co kupują.

   1. Przepraszam. Nick miał być Polacy przy piecu , a nie w piecu. Przepraszam

 36. To zaczyna być zastanawiające z tą fotowoltaika czy ktoś ma informacje na ten temat?

 37. Zastanawiam się dlaczego burmistrz tak mało informuje o tej fotowoltaice. Przecież mogła by napisać jakie to urządzenia, jakiej firmy, kto bedzie wykonywał itp. A tu cisza, zastanawiajaca cisza.

 38. Ten z kkmunalki niech się normalnie ubierze i pójdzie na miasto z pracownikami to załapie w czym problemb* nie ma kto rządzić poddobnir jak w GOK i GOSIR, Ale Podstawa to maLa czarna do domu. To będzie z korzyści dla niej i mieszkańców.

 39. Niech wróci skąd przyszła to będzie czysto kasa sprawiedliwie i z rozumem wydawana a ludzie będą się wzajemnie szanować

  1. Panie prezesie z JPGKiM ! Kontenery pełne a śmieci walają się w około.
   Trzeba to zebrać !

 40. Na gminnej stronie jest info pt:' Teatrzykedukcyjno-profilaktyczny w Podniebylu”. dalej zamieszczone dosłownie 3 zdania „W szkole w Podniebylu 15 X odbył się teatrzyk edukacyjno – profilaktyczny, którego bohaterem był Borsuk Bazyli. Pełne humoru przedstawienie przybliżyło dzieciom tematykę zagrożeń i skutków nieodpowiedzialnego zachowania w ruchu drogowym oraz wobec osób nieznajomych. Wszystkie dzieci wykazały się aktywnością podczas takich zajęć.
  SP Piotrówka
  P.S
  Wielkie gratulacje dla autora tekstu. Naprawdę wysilił się ! Brawo !

 41. Kolejny nabór na stanowisko urzędnicze.
  Zastanawiam się czy Pani burmistrz wie ilu ma pracowników, czy radni orientują się w tych zmianach kadrowych. A może dobrze by było gdyby radni zorientowali się jak to jest w innych gminach.

  1. Miasto Krosno chociaż o wiele większe z potężna administracją nie prowadzi tak długotrwałego i intensywnego naboru.

 42. Dlaczego mamy płacić za zwolnienia i przyjęcia tylu pracowników urzędu a podatnik nie ma zadnej informacji z jakiego powodu pani podejmuje takie decyzje?

  1. Ktoś musi ją z tego rozliczyć. Tego nie można tolerować. Co w tej kwestii robią radni?

 43. Panie Prezesie Wojtynkiewicz ! Koło studni pełny kontener i fura śmieci wokół niego. Wczoraj wiał wiatr i pod domy rozwiewał.
  Czy Pan nie wie co z tym zrobić ? Zebrać i wywieźć w miejsce do tego przeznaczone.

  1. Napisz e’maila do Prezesa JPGKiM, każdy tutaj żale wylewa, jakby nie można było merytorycznie, bezpośrednio do UG, JPGKiM, GOK, GOSiR itd. Nie tak dawno zadzwoniłam do UG, że w lesie w zatoczce walają się śmieci, w godzinę było posprzątane. Swoją drogą gospodarz powinien widzieć co się dzieje, a nie rekcja dopiero po interwencji.

   1. Gdyby burmistrz panowała nad sytuacją to by nikt nie interweniował. Może pudel by się tym zainteresował.

 44. Przecież ma zarabiste pobory i pozostali to my musimy wskazywać co jest do roboty?znak który wprowadza w błąd już 3 miesiące i nikt nie reaguje rynek ulice syf gdzie są odpowiedzialni?

 45. Tego nie przewidział nawet jasnowidz Jackowski. Sołtys z Moderówki zastępcą burmistrza ma być. Z policji się chłop zwolnił, 11 lat służby:)) Jaka był to była ta służba, ale pewniejsza niż ta fucha:)) KMP leży na brzuchach ze śmiechu. Ale nas tu w tej gminie to już tylko mogiła zbiorowa czeka, jak dzielnicowy zacznie rządzić. Grono specjalistów rośnie w tempie zatrważającym.

 46. Co to za czarny humor ?
  Che che che. No to teraz bedzie się działo 🙂 che che che

 47. To kandydat na wzór poprzedniego zasili swoje konto i z koszem kwiatów na koszt podatnika zostanie pożegnany:))

 48. Kandydat na medal w końcu może coś w tej gminie się zmieni na lepsze!A ktoś kto pisze negatywy oceniając przed rozpoczęciem pracy jest tylko zazdrosnym I zadufanym w sobie ludkiem!czas na zmiany lepsze zmiany!😊

  1. Ale co ten chłopina zrobi? Co on zrobi? Po pierwsze co zrobi przy Jolancie? Nic, bo tez nic ona mu nie da zrobić samodzielnie (patrz poprzednicy). Po drugie, nawet gdyby mu dała coś działać (a przypominam, że nie da), to co on z tego ormo za wiedzę wyniósł? Co z umiejętności nabytych przez 11 lat służby w formacji z gruntu fatalnej, nepotycznej, na funkcjach o wąskim zakresie obowiązków, może się mu przydać w pracy w samorządzie. No chyba tylko to, ze wychodząc z policji powinien być przyzwyczajony do mobbingu. Dzielnicowy jest dowodem na to, że juz nikt sensny, ktoś po ekonomii, rachunkowości, jakimś ostatecznie budownictwie, nie chciał przyjść do Jedlicza. I jeżeli nasz vice-dzielnicowy sądzi, że w gminie wstąpi na nową ścieżkę rozwoju niby zawodowego, to zaprawdę powiadam jest w błędzie. Tu się nikt od 4 lat nie rozwinął:))

 49. Śmiech na sali jakie policjant ma doświadczenie w zarządzaniu itp śmiech na sali . będą jaja jak wytrzyma z yolanda z 3 miesiące i go zwolni wyląduje na łące. W KMP śmiech co gość wyprawia. Ale opinia o nim marna na dzielnicy .

  1. Chyba korpus podoficerski. Ale jako mieszkańcy musimy się przygotować, że wchodząc do gabinetu vice-dzielnicowego mamy mieć przygotowane prawo jazdy, dowód rejestracyjny, ubezpieczenie OC i jedną oponę do sprawdzenia bieżnika. Musimy dbać, aby nasz vice łagodnie przeszedł z jednego bagna w drugie.

 50. W tak szacownym mieście jak Jedlicze nie można znaleźć osoby godnej na to stanowisko? Jedlicze to największa społeczność w Gminie. Mam nadzieję, że to tylko plotki.

  1. w Jedliczu znam parę osób które nadawały by sie na stanowisko z-cy, ale problem jest jeden ….. nie z tym burmistrzem.
   Jak gminna wieść niesie JU prowadziła kilka rozmowy z kilkoma osobami ale dostała kosza.
   Iść w góry to trzeba wiedzieć z kim i mieć do niego zaufanie.

 51. Szanowni Jedliczanie = macie co macie boście miernotę z FAS wybrali więc weźcież wasze pińcet plus idzcie do sklepu nakupcie kiełbasy i wódki – bo to wasze menu codzienne- i tak Dostojewskiego nie przeczytacie i obiecanego ałdi nie kupicie – i żyjcie sobie spokojnym życiem prowincjonalnej dziury bo tak niestety macie zapisane = JU nie winna temu, bo to Wasz wybór ona tylko swym chłopskim sprytem kroi Was jak umie i czyni to skutecznie nad wyraz

  1. Bardzo trafiona uwaga. Naród ma to co chciał. teraz płacimy rachunek tej niemocy. Co miesiąc ponad 10 tys plus oczywiście wszystkie składki. Jak ktoś umie liczyć to zdaje sobie sprawę ile to jest.
   Co za to ? Nic, gmina cofa się w rozwoju. Ościenne gminy uciekaja przed nami.

 52. Poprzedni opuścił szybko dlaczego? bał się odpowiedzialności?teraz nadstawiac garb za jej błędy to niebezpiecznie nie dziwię się że nie ma chętnych

 53. Decydując się na to stanowisko trzeba mieć wyobraźnię i wnikliwe sprawdzać czytać wszystko zanim złoży się podpis bo współpraca z nią to ….????

  1. Kamikadze Boski Wiatr wiedzieli na co się decydują. Wiedzieli, że idą na śmierć. Słuszną, bo zgodną z ich przekonaniami.
   A vice-dzielnicowego zadepczą jak „kaczaka” w drodze do wiadra z wodą:)) zanim łeb podniesie.

   1. Ciekawa jestem jaki bedzie miał zakres obowiązków. Na czym się zna. Moze bedzie z-ca d/s sołectw, albo porządku, albo nie wiadomo czego.
    A jakież to ma wykształcenie ? Żeby się nie okazało że tylko jakiż wieczorowy licencjat. To by była szopka.

    1. Cały świat czeka w napięciu pytając: Co on umie?
     Niebieskie karty zakładać umie. Breloczki rozdawać umie. Umie jechać uprzywilejowanym. Albo nie umie. Umie latarą jebnąć po gałach. Umie nagrywać. Umie…

 54. Pilne! Potrzebuję tytułów wymienionych swego czasu przez panią Arbuz vel Apokalipsa czasopism, dla których rzekomo pisała artykuły.

 55. Może to pomyłka. Nie sołtys z Moderoeki a sołtys z Poręb ma być zastępca. On to ma doswiadczenie

 56. To ten co z wiczerkim był? i wyjazdy były? Jeżeli tak to powolutku trzeba manatki pakować i wiać,tu musi być ktoś kto potrafi po niej to wszystko doprowadzić do ładu

  1. Czy pani burmistrz orientuje się w kwestii wykorzystania remizy OSP w Porębach. Zapraszam na wizje lokalną ale taką nie zapowiedzianą.
   Dom ludowy miał stać otworem dla wszystkich.

 57. Nie wiem czy to prawda ale podobno mają bardzo nie przyjemną sprawę sądową. To by była kolejna.

 58. Strefa aktywności w Piotrowice – powierzchnia wyłożona gumowymi wycieraczkami – szok.

 59. Kto korzysta z tego placu sport-wypoczynkowego w Piotrowce?lepiej za te pieniądze byłoby polatac dziury doposazyc OSP szkoły

  1. Tak sobie wymyśliła p.JU to tak ma być. Nie ważne że to w takiej dziurze, nie ważne że to będzie w sumie kosztować tyle że mógłby kanalizacje zrobić dla Piotrówki. Ważne że pomysł będzie zrealizowany i ważne jest to że jest patelnia.

 60. Ona rzeczywiscie ma przerabane 148cm(na obcasie)i za co się zabierze wszystko do d…..musi być ktoś kto przed każda wydaną złotówka podatnika będzie sie sto razy zastanawiał

 61. Dlaczego jeszcze nie została rozliczone z nieprawidłowości jakie wykazała kontrola z RIO

 62. A ogrodzenie tego placyku to pod co zrobione? No po co ja sie pytam tam takie niskie ogrodzenie?!

 63. Jedno co musze przyznać p.J to to że jest skuteczna w niszczeniu tego co wypracowali poprzednicy. Poza tym to jestem jej działaniami bardzo niemile rozczarowany.

 64. Jak można tak niszczyć dorobek poprzedniej Władzy i ludzi którzy społecznie pracowali

  1. Ja i tak nie zapomnę co dla nas jako społeczeństwa zrobili poprzednicy. Teraz widać jak na ich tle wyglądają obecne rządy. Tzn jak kiepsko wyglądają.
   Gmina rozwijała się w każdej dziedzinie. Przyszło takie co na totalnej krytyce chciało zbudować swoją pozycję. Nic z tego. Cieniutko , cieniutko.

 65. O pięć lat za długo trwały jej „rzady” dlatego już nie nadrobimy straty jakie poniosła nasza gmina

 66. Zniszczyła tych którzy pracowali za darmo na rzecz gminy co Ci ludzie byli jej winni że tak ich nienawidziła?

 67. Zamiast targowicy lepiej żeby wybudowano most w Mecince przecież Radni byli za.To wstyd żebyśmy nie mogli w XXI w nie mieli możliwości przejechać do sąsiedniej miejscowości

 68. Chciałbym się zapytać pani sołtys czy miasto Jedlicze dalej musi tak brudno wyglądać. Główna ulica tokarskich zasypana liśćmi i innymi śmieciami.
  Gdzie by nie pojechał np. Krosno, Rymanów, Dukla, Tarnowiec, Wojaszówka to wszędzie jest czysto. U nas się nie da ? A może ktoś komuś robi na złość ?

 69. o co chodzi z tym skrzynkami drewnianymi obok w ciągu drogi? o estetyce nie wspomnę miasta i spalinach

  1. To jest nowoczesna forma zwalczania gołoledzi. Działa to tak: jak komuś ślisko to niech sobie posypie.

 70. A w środku co jest piasek czy żwirek zbrylajacy ? Bo drogi co roku DELIKATNIE u nas w Dobieszynie posypane. To też jest eko ,bo jak samo nasypalo to i ma samo stopniec. Chyba że w tym roku mnie zadziwią.

  1. Ciesz się że piaseczkiem sypią bo u nas żużlem który jest traktowany jako odpad promieniotwórczy.

 71. Nawet z Piotrow krytykują że tyle kasy wydała na atrakcje w krzakach gdzie był rozum?

 72. Nie wiem co za leń jest odpowiedzialny za gminną stronę ale mógłby czasem stare i daleko przeterminowane wiadomości usunąć a na to miejsce dać coś bardziej ciekawego.

 73. Tych ciekawych wiadomości gm nie może pisać może wkrótce wszystko zostanie napisane.

 74. Gm stronę zaktualizowali piszą o sylwestrze w Długim(ogromne wydarzenie😳)ps.za poprzedniego sołtysa było ok)

 75. Poprzedni sołtys Długiego był prawdziwym gospodarzem. Teraz widzę że zabawa w głowie. A gdzie jest obiecana kanalizacja?

  1. Wolałbym żeby napisali o kanalizacji i rozbudowie szkoły w Długiem a nie o sylwestrze. Ale właśnie u nas są teraz takie priorytety.

 76. A czy inne wioski nie organizują sylwestrów? Wydaje mi się że kanalizacja i szkoła to jest sprawa gminy (pani burmistrz) a sylwestra organizuje rada sołecka.

  1. Nie słyszałem żeby Pani sołtys publicznie domagała się od pani burmistrz rozbudowy szkoły i budowy kanalizacji.

 77. W Długiem to już nie można przejść drogą bo tak z rowów śmierdzi szambem. Nie mówiąc już o wodzie ze studni.
  Obowiązkiem burmistrza jest zadbanie aby wszyscy mieli kanalizacje. Mamy XXI wiek a ktoś tu pier o imprezach. Zabierzcie się w końcu za kanalizacje !
  Rozbudowa szkoły to naturalny obowiazek.

 78. Może sołtys
  nie ma świadomości co to jest ochrona środowiska i zdrowie mieszkańców?nam trudno oddychać żyjąc przy otwartych szambach

  1. Może dzieci z Długiego zorganizowały by spotkanie z rada sołecką i ich uświadomiły. Dzisiejsze dzieci są bardzo mądre i inteligentne.

 79. Ma kasę i to sołtysa obowiązek być do końca sesji i zabrać glos nie tylko złożyć podpis i chwilę posiedzieć

  1. Od kolejnej sesji trzeba się przyglądnąć jak to jest z tą obecnością.
   Na jedną z ostatnih sesji radna Marć przyszła już w momencie kiedy czytali protokół. Ciekawa jestem czy za tą sesję wzięła diete.

 80. Gminna strona pisze o 85 leciu Koła Gospodyń Wiejskich w Potoku.
  Dobrze , że panie z KGW zorganizowały to spotkanie.
  Pani szef gminny jak zwykle spóźniona i to mocno. to brzydko z jej strony. Wiele osób starszych musiało na panią czekać.
  Niestety dom ludowy zaniedbany. Zrobiony przez poprzedników ale nie szanowany przez następców. Płytki poodpadane, wilgoć w katach, karnisze wiszą na bakier. Za dwa złote kupi kołek i można fajnie to poprawić. W toaletach cuchnie wilgocią.
  Koło domu ludowego bałagan, trawy , mchy itp.
  Sołtys musi się wziąć do roboty bo szybko dom ludowy zapadnie w ruine.
  I tak na koniec zastanawiam się czy pani burmistrz widziała to wszystko okiem gospodyni i czy wyciągnie jakieś wnioski.

  Jest nowy sołtys ale nie wiem czy to dobry wybór.

 81. Pytanie do pani burmistrz i do pewnej pani dyrektor.
  Pytanie jest krótkie: czy pracownik będący na zwolnieniu L4 może przychodzić do pracy za wiedzą pani dyrektor i wykonywać czynności ?
  Jednostka ta jest w zasięgu monitoringu ( kamery ).

 82. Mamy przykład bezgranicznego tupetu.
  Jak podano na gminnej stronie „Największe obiekty, które powstały lub zostały zmodernizowane w ostatnich latach w Gminie Jedlicze:
  – Nowa sala gimnastyczna wraz z zapleczem sanitarno-szatniowym w Szkole Podstawowej w Moderówce (2018r.),
  – Modernizacja boiska piłkarskiego przy Szkole Podstawowej w Długiem (2017 r.),
  – Wielofunkcyjny kompleks lodowisko/kort (2016r.),
  – Place rekreacyjne (2012r.-2019r.)”
  Nic by w tym dziwnego nie było gdyby nie fakt , że znamy stosunek laureata do budowy boiska. W końcu zostało wybudowane w przeważającej części ze środków funduszu sołeckiego.
  Co do lodowiska to wszyscy wiemy jak naprawdę było z tą inwestycją. Inwestycja zakończona procesem sądowym.
  Place rekreacyjne lata 2012- 2019. Tu się zgadza że większość tych placów była zrealizowana przed 2015 rokiem czyli przed rządami JU. Teraz zapraszam na wycieczkę i przyglądnięcie się jak one wyglądają w okresie letnim. Słowem – zarośnięte trawami.
  Zastanawiam się, czy ten kto sporządzał wniosek zawarł w nim chociażby fakt przeniesienia łuczników do Moderówki , czy napisał że kluby sportowe jeszcze w marcu,kwietniu nie miały dotacji.
  A może pochwalono się zielonymi salami fitness realizowanymi przez LGD ? W Potoku dzięki radnemu wycięto krzaki żeby ludzie mogli do niej dojść. W Podniebylu wybudowano nad Chlebianką. Rewelacyjna lokalizacja.
  Jak na razie dużą rzadkością jest aby na tych obiektach ktoś ćwiczył.

 83. Przepraszam. Przed ostatnie zdanie. Ma być w Piotrówce a nie w Podniebylu.

 84. Aż żal patrzeć jak się przemęcza
  Burmistrz Jolanta, Jedlicza tęcza.
  Tańczy, strzela, pielgrzymuje
  Sama gminę wciąż buduje.
  A jeszcze niektórzy rzucają jej kłody pod szpilki!
  To nie ludzie! To wilki.
  To mówiłam ja Apokalipsa, spokojnie oczekując dnia, kiedy to wszystko je…nie.

 85. A tak z innej beczki. Jak mamy wierzyć nowemu vice, jak on jeszcze dobrze się nie rozejrzał a już kręci.
  Otóż, aby zasiąść na vice tronie nie można być funkcjonariuszem. Zatem opowieści, legendy o urlopie bezpłatnym są wyssane z palca. Żadna formacja mundurowa nie weźmie na siebie odpowiedzialności, gdyby coś się działo wokół przebywającego na urlopie. Urlpowany policjant, strażak itd. to nadal funkcjonariusz. Zatem aby zostać samorządowcem na etacie, należało się ZWOLNIĆ!!! Istnieje jednak przepis, że w ciągu 3 lat, taki np. vive może złożyć akces powrotu do służby. Ale czy to oznacza, że jak mu się nie spodoba, to rzuci gminę w każdej chwili, tak żeby nie tracić podejścia? To jest to społecznikostwo?

  1. Chyba pani Jolanta nie pozwoliła by na to żeby z-ca nie był krystalicznie czysty .

 86. Jak można uprawiać sport jednocześnie wdychajac cuchnace opary z rowów? czy zapomniano o kolejności inwestycji?

  1. Tą kolejność na pewno wymyśliło grono specjalistów i ekspertów na które często powołuje się JU.
   Ktoś by powiedział ” taki mamy klimat „

 87. Do Pytanie jest krótkie. Pani dyrektor Przedszkola w Jedliczu chyba nie wie jakie mogą być konsekwencje takiego działania, dla niej jak i dla ,,sekretarki”- dziś jest również w pracy na L4. Sprawa dla ZUS i INSPEKCJA PRACY!!!!

 88. Wzywam panią burmistrz do poinformowania odpowiednich organów w związku z sytuacją dopuszczenia do pracy osoby która przebywa na zwolnieniu L4. Jako funkcjonariusz publiczny ma pani taki obowiązek.

  1. Pani dyrektor przedszkola nie wydala ? No to jak ?!
   Przecież dostała nagrodę burmistrza za osiągnięcia.

 89. Hahaha chyba się przewrócę ze śmiechu. Człowieku czy ty myślisz że ona to czyta. Ta napisz donos do odpowiedniej instytucji i masz po sprawie bo przecież Jedlicze z tego słynie …….

  1. ona nie musi tego czytać. ważne że ktoś inny to czyta. Ty to czytasz, a jak ty to czytasz to tak jak by ona czytała.

 90. Chyba nie powstanie w Jedliczy pomnik Pawku Morozowa symbol donosivielstwa i niszczenia człowieka?

 91. Ludzie z Chlebnej i całej gminy czytajcie gminną stronę. Piszą tam jaką to wykonano modernizację boiska sportowego.
  Własnym oczom nie wieżę. Gmina się postawiła.
  W ramach tej inwestycji wykonali dwa boksy dla zawodników oraz zakupiono dwie wolnostojące bramki.
  Trzeba za to przyznać kolejny medal.

 92. Zobaczcie co jak i za ile robi się w JAszczwi a co o jak zrobiła w innych miejscowościach

 93. Urzad Gminy i podległe jej jednostki to nie prywatny folwark na zasadzie robta co chceta trzeba zarządzać zgodnie z literą Prawa

 94. W dniu 27 listopada Sesja Rady Miejskiej. Jednym z punktów jest :Przyjęcie uchwały w sprawie rozpatrzenia skargi na działalność Burmistrza Gminy Jedlicze.
  A miało być tak transparetnie, krystalicznie. Urząd miał być przyjazny dla mieszkańców.
  Jestem zawiedziona działalnością burmistrz.

 95. ….ale doczekaliśmy się burmistrza za poprzedniej Władzy rozwijała się gmina i wszystko chodziło jak w zegarku a teraz?

 96. Czy Jolanta ustosunkowała się do wystąpienia p. Piotra Rostka na jednej z sesji? Dużo już minęło czasu. Człowiek żądał konkretnego działania. I gdzie ono?

 97. Fanie wygląda nowa nawierzchnia na ul. A.krajowej.Wieloletnie działania pana byłego starosty Juszczaka przyniosły efekty.

 98. Pan Juszczak J. to Jemu zawdzięczamy naprawę dróg powiatowych w naszej gminie nie trzeba było o to walczyć zawsze kierował się dobrem mieszkańców

 99. Trzeba przyznać że zrobił dużo dla gminy w okresie kiedy burmistrzem był p.Sanocki. Później to jakoś nie było widać roboty. jedynie droga do Dobieszyna, ale wiadomo że dużo wcześniej planowana.

 100. Pan Juszczak i Pan Juszczak…Ty w przyszłość trzeba patrzeć, a nie Pan Juszczak. Od 1 grudnia rozpoczyna się „rozbicie dzielnicowe”! Punk 7 rano, „orzech” na głowę i raportówka ahoj przygodo za pieniądze ludzkie ! Dżolloly po drodze na ramę w Jaszczwi. Zawsze to jakieś nowe doświadczenie:)) Taki powiew świeżości. A i dla mieszkańców rarytas. Osbiście jestem ciekawa inauguracji i przemowy wprowadzającej nowego zastępcę. Ciekawa jestem ile zasług, umiejętności, doświadczenia zostanie wymienionych w peanach powitalnych, a na ile czasu po prostu nie starczy. No i bukiet z jakich kwiatów otrzyma u progu swojej nowej drogi? Białe, niewinne róże? Żółte, pamiętliwe żonkile? Czy, tak po gospodarsku! Trzy goździki bez celofanu! Sądzę, że własnie teraz zapadają w urzędzie, te trudne i ważkie decyzje.

 101. Ja mam pytanie do Pani sołtys z Długiego. W Potoku mówiła Pani o strajku pod gmina. Mogę się przyłączyć tylko kiedy to będzie.

 102. Podobno był pani skarbnik aż z Brzezówki fatyguje się żeby pomóc sklecić budżet. To są jaja jak balony.

 103. Dziś sesja, o której zaczyna się? W gąszczu ogłoszeń o naborze i wynikach wyborów na stanowiska pracownicze nie jestem w stanie ujrzeć ogłoszenia o sesji RM.

 104. Oczywiście awaria transmisji. Siedzieli wczoraj wieczorem, naprawiali, dziś naprawiali, naprawiają. Nie am takiej drugiej gminy, żeby na każdym kroku był taki syf! nawet w takiej dupereli. To od początku nie działa, bo za dużo majstrowania przy tym jest.

  1. Ale jakich? Czy CBA było w gminie w ostatni piątek? Albo po co nam nowy skarbnik, jak mamy emerytowanego w służbie czynnej? Albo dlaczego do jednej sesji w miesiącu nie są się w stanie przygotować do transmisji? Albo kiedy skończy się wiekuisty nabór do pracy w UG? Albo dlaczego wyremontowane domy ludowe stoją puste? Czego tu się bać?

 105. Sesja przerwana a Jolanta już w kamizelce odblaskowej fotografuje się na tle chodnika. Może lepiej by zrobiła gdyby dopilnowała funkcjonowania przekazu audio z obrad rady. przez rok nie potrafiła sobie z tym poradzić. A przecież to burmistrz odpowiada za stworzenie możliwości technicznych dla takiego przekazu.

 106. Jaja sobie robią z transmisja sesji. Tak jak na każdym kroku. Wiedza ze jest kłopot to naprawiamy przed sesją aby działało wszystko w 1000% ale widać to jest ponad wszystko dla osób odpowiadających za to. Może trzeba zmienić taka osobę na inną bardziej kompetentną

 107. Od 13.00 jest transmitowana Sesja z obrad rady miejskiej w Dukli. nie ma przerw, nic nie tnie głosu, obraz normalny.

 108. I co sesja odwołana. Kto odpowiada za uruchomienie i działanie sprzętu. Nie można tego sprawdzić wcześniej.

 109. 26 listopada pl. godz. 17 osobiście widziałam jak pod gminą stało auto dostawcy internetu oraz auto na blachach z Łańcuta, biały bus. panowie monterzy byli w sali obrad, swiatło się świeciło. majstrowali. Swieciło się światło w serwerowni piętro niżej. Co robili? Wokół jest masa monitoringu i raczej nie da się łgać, że nikogo tam nie było. Byli, a co robili? Ktoś tu kogoś w chu..próbuje robić.

 110. To jest celowa robota Yolandy. Trzeba ją rozliczyć za to i ciekawe ile zapłaciła firmie która odpowiada za sprzęt który nie działa tylko w Jedliczu

  1. Przecież ten sprzęt jest na gwarancji. Dla mnie to jakaś dziwna sprawa. Od początku nie działa. Kto to odebrał, kto zapłacił fakturę. Dlaczego to tak nie działa. A za serwis to może im dodatkowo płacą ?

 111. Coś mi się widzi, jeśli to prawda że robiła sobie zdjęcia bez przewodniczącego rady to może mieć problem z tą kasą dla powiatu. Ŕadni się zastanowić powinni.

  1. W mojej ocenie to radni byli by głupi jak by teraz po wykonaniu robity zgodzili się na partycypacje w kosztach budowy kawałka chodnika. To ona wcześniej nic o tym nie wiedziała ?
   Powiat musiał mieć zabezpieczenie 100 procentowe aby ogłosić przetarg. Co to w ogóle ma być ?

 112. Po fakcie chce wciskać radnym podjęcie decyzji? A gdzie była parę miesięcy temu? Teraz niech sobie płaci z prywatnych. W sumie foto kosztuje.

 113. Czytam na gminnej stronie tekst pt.Modernizacja placu zabaw przy Szkole Podstawowej w Jedliczu i nie wierzę. Jeszcze niedawno tłumaczyła, a wręcz grzmiała na nawierzchnię placów zabaw przy szkołach. Mówiła kto to wymyślił z tej gumy. Teraz w Jedliczu została wylana taka sama guma różniąca się tym że nie jest z płyt tylko wylewana w całości. Jak choćby ta stara w przy szkole w Dobieszynie.
  Lepsze ” rozwiązanie ” zastosowała w Jaszczwi. Kazała ściągnąć miękką nawierzchnie a wysypała żwirek w który kotki i pieski sikają. W sumie taka przyszkolna kuweta.
  Kto nie wierzy to niech jedzie i sprawdzi.

 114. Czy ta sesja w końcu się odbyła? Zda ktoś krótką relację z ciekawszych fragmentów?

  1. Nie nie odbyła się. Jolanta z niedowierzaniem odczytała swoje osiągi z ostatniego miesiąca, czyli raport o stanie rozkładu Jedlicza, a następnie odebrało głos i wizję. Sesję odwołano, przełożono. Nincze Sesja:)) Nincze! – że tak zażartuję.

   1. Jutro ciąg dalszy tego cyrku. Godzina 17.00
    Będe już po pracy to oglądne i może coś skomentuje che che.

    1. Przyjdź zobacz, możesz zabrać głos, a nie leżeć na kanapce i śmiać się.

 115. Pani. Radna Zychowska słusznie zauważyła co do przetargu a odpowiedzi tej to lanie wody a głosu nie mogę znieść

 116. Niech to kupi prywaciarz i zbuduje tam chociażby mieszkaniówkę. Nie wyobrażam sobie zgody na taką transakcję bo to za przeproszeniem frajerstwo. Przepraszam, ale ksiądz proboszcz trochę przegiął. Jeśli jakiś bogaty przedsiębiorca jest w stanie tyle zapłacić, niech kupuje. Gmina nie może pozwolić sobie na taki zakup!

 117. Niech kupi działkę! Już niedługo będzie z obwarzankami stała ze straganem, to się jej przyda:))

 118. Ciągle neguje dobre pomysly Radnych ona najmądrzejszy działka zdecydowanie za droga

 119. Zuzia niech już zamilknie. Ciekawy jestem czy, z prywatnych pieniędzy by wydała tyle kasy. Jaki market?
  Powołuje się na Warszawę. Ja pier…

 120. Zuziu. porównując działki na Saskiej Kempie z działką na zakręcie w Jedliczu można faktycznie uznać, że jest za pół darmo:))

 121. Dziura ma rację, jest 400 tys. to rozporządzić kasę na potrzeby we wsiach. . Darmo jazda do Szala, nic nie wskórają. 20 tys. może, a to nie ma co du…py sobie zawracać. Skoro jest 400 tys. to je rozdysponować.

 122. Tyle działek gminnych zaniedbanych i po co za taka kwote kupować następną

 123. Wszystko drożeje smieci towar ludzie w naszej gminie biedni a tu działkę kupowac za takie pieniądze

 124. Z drugiej strony nie rozumiem dlaczego niektórzy mają taką awersję do zakupu prywatnego działki. Przecież gdyby powstał tu jakiś większy sklep to wszyscy byśmy na tym skorzystali. Gdyby nawet zainteresował się tym deweloper i wybudował kilka mieszkań to również wartość dodana dla Jedlicza. A tu takie pitolenie bo trzeba kilka miejsc na parking w niedzielę i może kiedyś wymyślimy co by tu mogło być by służyło społeczeństwo. Moja rada jest taka jak Kuria puści działkę za 250 – 280 tys. to można w to wchodzić, jeśli nie to podać sobie ręce i życzyć wszystkiego najlepszego. Koniec kropka.

 125. Mam poważne wątpliwości czy skarbnik napisze ta uchwałę. Minęło już pół godziny

 126. Już godzinę czekamy na uchwałę. Chyba ten specjalista,ekspert nie jest w stanie jej napisać. Pracownik ( ten od poprzedników ) pojechał już do domu i jest kłopot.

 127. Za chwilę zobaczymy na stronie Internetowej Gminy Jedlicze że został ogłoszony nabór na stanowisko pracy hahah poszukujemy specjalistę który napisze uchwałę w 15 min hahahah

 128. Yolanda może dzisiaj zadzwoń do Proboszcza jest czarny piątek to promocja pewnie będzie na działkę z 47% jutro takiej okazji może nie być

 129. To jest wszystko żałosne. Jesteśmy naocznymi świadkami tego, jak Jolancie absolutnie wszystko wymyka się z rąk. Zero ludzi do pracy, zero pojęcia, zero planu, zero realizacji. To jest właśnie upadek, przed którym kroczyła pycha.

 130. A ten nowy czołg w Męcince będą teraz w nocy inaugurować? Toż to nie pojęte.

 131. Opłaty za żłobek to nie jest radość jaką wyraża głosem pani to jest ogromny dla mnie ciężar

 132. Na co to zaprosił wszystkich przewodniczący już po zakończeniu transmisji? Bo obraz urwało ale dźwięk przez chwilę jeszcze był.

  1. Zaprosił na powitanie samochodu strażackiego dla OSP Męcinka. Radni mają tam trzymać plandeke bo nie ma garażu a pada.

 133. W tej gminie nie ma już normalności. Radni siedza i czekają na uchwałę. Miała być za 15 min ale oczywiście była tylko że po godzinie. Czy dobra to się okaże jak pójdzie do RIO i ja po miesiącu zaakceptują.
  Żałosne to wszystko. Nawet ciężko słuchać te bzdury które wciska się ludziom.

 134. Radnej z Piotrówki wystarczyła patelnia i już wszystko akceptuje.
  Dobrze by było zrobić jej test kompetencyjny w zakresie samorządu. Pozostałym pewnie też.

 135. Obawiam się , że JU i Skarbnik nie za bardzo panują nad gminnymi finansami. Jak bedzie opublikowane nagranie z sesji to zauważcie co na temat finansów opowiada JU. Ci którzy cokolwiek znają się na tych sprawach sa w szoku.

 136. Wracając do tematu działki , tej po starej targowicy to dreszcze przez człowieka przechodzą jak JUrbanik opowiada o instytucji kultury którą można by tam było zlokalizować.
  Jak w ogóle można mieć taki pomysł ? Czy w tym urzędzie już nikt taki nie pracuje który mógłby jej to wybić z głowy ?
  Pani Sekretarz Korzeniowska doskonale zdaje sobie z tego sprawę, że lokalizacja na tej działce domu kultury to bardzo zły pomysł. Być może pani sekretarz boi się cokolwiek powiedzieć.
  Już zepsuto otoczenie przedszkola lokalizując tam w jego ogrodzie żłobek. Kolejny nie trafiony pomysł to lokalizacja przy ul. Kościuszki DPS.
  Mam wrażenie, że ci nasi radni są w jakimś amoku i nawet nie próbują podnieść merytorycznej dyskusji.
  I tak na koniec : Państwo Radni , dom kultury ma być jednostką na miarę XXI wieku ! Sam radny Dziura zapytał jak by to było z salą widowiskową.
  Mniejsze miasta , czy nawet gminy maja domy kultury z prawdziwego zdarzenia. Okazałe, z dużym parkingiem itp. Tu w Jedliczu jak powiedziała pani Sekretarz można by było wygospodarować 12 miejsc parkingowych. Śmiech na sali .
  Ludzie opamiętajcie się i nie pozwólcie burmistrz rozpoczynać takich inwestycji bo to spieprzy pod względem lokalizacji tak jak te do tej pory.

 137. Na BIP jest protokół pokontrolny RIO. To tekst dla ludzi o stalowych nerwach. Z treści wynika, że JU nikt nic nie mówił, ona chce dobrze, ale wszyscy ukrywają przed nią, ona jest niczemu nie winna, ze podatki milionowe są nie ściągane, on nic nie wie, nie wiedziała 5 lat. Ja się pytam: komu i za co płacone jest kurwa 11 tys. miesięcznie? Gdzie skarbnik? Gdzie sekretarz jak się publicznie zwala wszystko na pracowników urzędu, żeby tylko dupska chronić? O nie tym razem!

 138. I ja się nie dziwię, że z tym człowiekiem nikt nie chce pracować w tej gminie, bo to jest pętla na szyję, taka praca.

  1. Wszyscy odpowiedzialni tylko nie ona.
   Jest kierownikiem jednostki który bierze 11 tysięcy złotych miesiecznie i odpowiada za całość. Jak tak można zwalać na pracownika.
   Teraz już wiem po co jej jest potrzebny zastępca który nie ma zielonego pojecia o samorządzie.

 139. Gmina Chorkówka nie tak dawno oddała do użytkowania dom ludowy w miejscowości Żeglce.
  Funkcjonalny budynek ( jak na potrzeby tej wioski ) został posadowiony na działce o powierzchni 50 arów, czyli większej niż działka po starej targowicy.
  Jedynym mankamentem tej inwestycji to parking. jest zbyt mały ponieważ na tej 50 arowej działce nie było możliwości wykonania większego.
  Jolancie Urbanik chodzi po głowie budowa obiektu kultury który miałby się zmieścić na działce 40 arowej i to z licznymi ograniczeniami. Świadczy to o tym , że nasz pseudo gospodarz nie ma zielonego pojecia o takich sprawach.
  Zanim Państwo Radni podejmiecie decyzję to zastanówcie się tysiąc krotnie.
  Bzdurą jest że na tej działce może powstać market. Jego budowa też była by ograniczona z tych samych względów. Przy markecie musi być odpowiedni parking, a tu nie ma takiej możliwości. Wystarczy zapytać właściciela jedlickiej Biedronki czy Centrum na jak dużych działkach zlokalizowane są te obiekty.
  a działka nadaje się jedynie na mały parking i może jakąś zajezdnię autobusową.

 140. Coś w tym jest. Jeżeli udałoby się kupić tą działkę w cenie do 250 tysięcy można wtedy myśleć nad centrum przesiadkowym i mini dworcem, tak aby wyrzucić przystanek z rynku, zlikwidować postój autobusów wzdłuż ulicy. Wtedy ten projekt przebudowy rynku poddać korekcie i stworzyć reprezentacyjną część miasteczka dla mieszkańców, która stałaby się wizytówką, a nie jak w pierwszej lepszej wiosce przystankiem zarastającym chaszczami.
  Problem przystanku widoczny jest zwłaszcza teraz gdy w LO mamy podwójny rocznik. Dzieciaki plus mieszkańcy stoją w ciasnocie pod tym blaszakiem w oczekiwaniu na autobus. Bardzo prowincjonalny obrazek. Mam nadzieję, że ta albo inna władza wyrzuci przystanek z rynku.

 141. Działaka to tema t przykrywka, który ma przykryć inne ważniejsze tematy. Bez sensu przedłużać temat działki, która jest za droga, za mała, na którą nie ma pomysłu, bo miasto zaczyna być samowolką, a nie uporządkowaną konstrukcją. Po co brać rzeczoznawcę i mu płacić za usługę wyceny, skoro ta wycena potem nic nie znaczy? Po drugie , moim zdaniem cena 200 tys. też jest wydumana, bo ciekawa jestem czy uwzględnia koszty jakie poniosła przez lata gmina na uzbrojenie tej działki, położenie asfaltu itp. {rzez srodek idzie rura 1,10 m i co z nią zrobią? No bez sensu. Ja ogólnie pierwszy raz widzę takie negocjacje, gdzie kupujący chce kupić nie wiedząc po co i sam się pcha żeby cenę wyższą zapłacić. Bzdura, marnowanie czasu. Są ważniejsze tematy. Przypominam, że w piątek 22 listopada w urzędzie gminy było CBA i zabezpieczyło dokumenty. Po drugie przeczytajcie proszę protokół z RIO (też trzeba było się tłu, żeby udostępnili) i zobaczcie, do jakich manipulacji ucieka sie aby tylko obronić soją dupę! Umoczoną! Po trzecie budżet na 2020 i tu trzeba być czujnym.

 142. Coś więcej o tym CBA? Skąd się tu wzięli i czego szukali?

  Do kiedy wg ustawy Burmistrz ma czas na przedstawienie budżetu 2020?

 143. Ciekaw jestem jakie zadania zostały zawarte na nowy rok dla Jedlicza? Może jakieś spektakularne remonty i budowy nowych dróg? :)Coś się dzieje ze skateparkiem dla dzieciaków?

  1. Co z tego że w budżecie będzie coś założone jak w rezultacie nic nie robi. Najlepszym przykładem jest ten rok . W budżecie były różne środki a wykonanie prawie zerowe. Poza tym uciekają środki unijne. Gmina kiepsko wykorzystuje tą szanse.
   W sumie to burmistrz do kitu. Dużo gada a mało robi efektów nie widać.

 144. Czytałam ostatni protokół po kontroli RIO. Jestem w głębokim szoku. Teraz wychodzi jak działa nasz urząd. MASAKRA.
  Ale w najwiekszym szoku jestem po tym jak szef potrafi wszystko zwalać na pracowników . Gadki typu nie wiedziałam, nie słyszałam itp to są poniżej pasa. Pytam za co bierze 11 tysięcy złotych miesięcznie skoro nic nie wie.
  Wczoraj na sesji też nie odpowiedziała na pytania ( bardzo proste pytania) które zadawali radni.
  jak długo można to tolerować ? Jak długo radni bedą jej utrzymywać tak potężne wynagrodzenie.

 145. Gdyby nie zwolniła doświadczonych pracowników dzisiaj gmina byłaby na 6! teraz zbiera owoce swojej bezmyślności a my już tego lania nie możemy słuchać

 146. Czy ktoś wie kiedy będzie jakieś zebranie z mieszkańcami ? Bardzo chętnie przyjdę zadać naszej władzy parę ciekawych pytań. Radnym też.

 147. No to będzie się działo.
  niech ja dokładnie sprawdzą. Może wyjdzie sposób finansowania pudelka 🙂
  Ktoś pytał co w budżecie na 2020. Tego nikt nie wie. Może radni jak dostali budżet. Najlepsze jest to że do opracowania budżetu ściągła byłą skarbnik bo ta nie mogła sobie poradzić. Tak że nie wiadomo co tam nabazgrały.

 148. Pani Jolu cóż znów się stało że na gminnej stronie nie ma nagrań z sesji. Wpadliście panikę, popłoch czy coś w tym rodzaju ? Ma pani pracowników którzy za to odpowiadają. A to chyba sekretarza działka.
  Prosze się otrząsnąć i brać się do roboty. Emerytów na emeryturę a zatrudnić tych którym chce się pracować.

 149. Na stronie krosnocity.pl jest dostępna informacja o bieżącym stanie jakości powietrza w Krośnie … i ościennych gminach. Można sprawdzić jakość powietrza w Jedliczu mierzoną na ul. Rejtana. Z informacji wynikającej z kliknięcia w ten baner wynika że sponsorem czujnika jest Związek Gmin Dorzecza Wisłoki w Jaśle. Chyba to wiarygodna informacja bo gmina jest członkiem tego związku.
  Super sprawa. Nareszcie mamy czujnik.
  Szkoda tylko że aby sprawdzić jakość powietrza w Jedliczu trzeba wchodzić przez krośnieński portal.
  Czy nie mona sprawdzić jakości powietrza poprzez oficjalną gminną stronę internetową ?
  Może radni zajmą się tą sprawą. We wtorek jest sesja to może ktoś zapyta o co chodzi.

 150. Coś się pokiełbasiło z gustem. Zawody w tenisa a strój jak na zawody hippiczne.

 151. Jest dostępna apka w Google Play – Airly. Z jakością powietrza jesteś na bieżąco.

 152. No i tak. Vice dzielnicowy z Dżokejem już puchary wręcza. Ostro idą. Zacząć urzędowanie od pucharów, to co będzie dalej?

  1. Zaczął ale jako pomocnik, podający. Pewnie bedzie do takich spraw plus podpisywanie niewygodnych pism.

 153. nabedzie doświadczenia i zostanie burmistrzem ps.będzie lepszy od dzokeja😊

  1. szybko pozna się na szefowej i myśle że nie długo to on bedzie szefem.

   1. Może tak być. Z tym, że pamiętajmy, że nawet gdybyśmy w drodze losowej postawili na to, że burmistrzem będzie pierwsza osoba, która wysiądzie jutro z Misia, to i tak byłaby lepsza od Dżokeja.

    A przy okazji. Ogłoszony został ranking zamożności samorządów pod względem wpływów do budżetu podatków w przeliczeniu na jednego mieszkańca. Jedlicze są w drugiej grupie od końca ze wskaźnikiem 1589 złotych na głowę. Zapewne byłoby lepiej, gdyby Burmistrz nie zaniedbała ściągnięcia podatków typu 700 tys z podatnika w wstanie upadłości.

 154. A wracając do „vice”. Czy to normalne, że np. Rada czy mieszkańcy z plotek i pudla24 dowiadują się, ze jest jakiś wiceburmistrz? Osobiście uważam, ze to chamówa, brak szacunku do ludzi i instytucji. Dzokejka miała możliwość przekazania wspaniałej info, o tym kto będzie ubezpieczał tyły. Jesteśmy przecież po wysypie sesji.

 155. Znow pcha sie w nie swoje. Rada moze zmienic porzadek. Ona nic do tego nie ma.

 156. zapomniał dodać, ze jak w patrolu drogówki jeździł, to komenda cała darła łacha….ale to drobiazg.

 157. Wynagrodzenie obniżyć i przesadzić zza stołu prezydialnego. To nie jest ich miejsce, ale Radnych. Ona nie może siedzieć przy Woźniaku, bo go zadziobie.

 158. Mogą sobie durnoty opowiadać. Skarga jest zasadna, bo to nie jest skarga na wodę, drogę i cuda na kilku tylko na niewłaściwe działanie Burmistrza. Obiecuje, nie realizuje. Co gorsze obiecuje, a nie ma prawa obiecywać.

 159. Gminę może uratować tylko odwołanie oszołoma., łgarza i manipulanta! Ludzie obudźmy się. Pomóżmy tym naszym Radnym, bo skończy ich na naszych oczach!

 160. Kurwa …zawitego terminu! Bryluje…Mądrzy się. Kobieto nie tylko ty skończyłaś prawo! To, że nie ma prekluzyjnego terminu, to nie znaczy, że człowiek ma dwa lata czekać na odpowiedź. Głosujcie już! Zabrać mikrofon. Nie słuchać!

 161. Szok co ta kobieta opowiada, ciężko sie słucha jej bredni. Radni powinni obniżyć jej uposażenie. Puste gadanie.

 162. A exsołtys siedzi jak na jaju…i nie wie co się dzieje. Jak na 7 tys. za miesiąc to chyba za mało.

 163. Chodnik bez wiedzy Rady to jest prokurator. przekroczenie uprawnień. Zobaczymy czy Powiat podłoży się. Poczekajmy….

 164. Tego nie da się spokojnie słuchać teraz mówi, ze jej tylko wystarczy powiedzieć i ona już robi:)) br zuchwały. No tal! No prze….A tabelka 7 % wykonania budżety zapewne o tym świadczy?

 165. Jolanta opowiada właśnie, że Starosta praktycznie przechodził przez Gminę z robotnikami budowlanymi, tak jakby przypadkiem i zaczął budować chodnik…Niesamowite.

  1. A to gad. Przyjechał tak z nienacka ale miał dla niej kamizelkę. Czuł że będzie.

  1. Panie Dziura tego nie da się słuchać co pani Burmistrz opowiada . Powinniście obniżyć wynagrodzenie . Kolejna sprawa powinniście teścik ustny przeprowadzić panu Zastępcy z wiedzy jaką posiada aby mógł pełnić taką funkcję

 166. Pani Marc coś kombinuje z planem przestrzennym. Kto jej takich bzdur naopowiadal. Jsk nie ma planu to się robi decyzję o warunkach zabudowy

 167. Rysio sobie pogada a ona dalej będzie swoje robić.
  Czemu jej nie utna wynagrodzenia

 168. Gajda niech glupot nie opowiada. Naftowa jest ok. Wczoraj tam jechałem.

 169. Marciowa sama chciała żeby samochody ciężarowe jeździły koło szkoły a teraz prosi o pomoc. Mogła wcześniej myslec

 170. Cyt: Podjęłam decyzję o połączeniu zjazdu, czyli wjazdu, czyli zakrętu, czyli drogi powiatowej czyli gminnej, czyli łącznika…

  To jest dno! Łgarz! Manipulant! Dno! Dno! I metr mułu!

 171. Mitomania, megalomania, galopujące chamstwo. Niebezpieczna jednostka, zagrażająca swoim działaniem i zaniechaniem, obecnością całej gminie. Ludzie, to jest ostatni dzwonek!

 172. Wśród Radnych na pewno byłby ktoś bardziej nadający się na stanowisko Burmistrza niż ta

 173. Jeżeli dyr szkoły mało zarabia to mam pytanie ile godzin tygodniowo pracuje? i dlaczego nie zrezygnuje ze stanowiska?

 174. Podsumujmy z grubsza. 3 posiedzenia, w sumie 16 godzin. Ile to się można było nałgać? Ile naopowiadać? Ile nazmyślać? Ile legend utrwalić? Ile wody nalać….Ale dzięki Bogu, ludzie już tego nie łapią i nie łykają.

 175. Jak na kobietę to powiem że wstyd mnie za nią. Wierzę że sprawiedliwość ja dopadnie

 176. Widziałem różnych ludzi którzy potrafią odwrócić kota ogonem ale taki Specjalista i to wybitny jest tylko jeden.

 177. Im wiecej mówi o wzajemnym szacunku tym bardziej lekceważy i kpi z tych którzy zadają niewygodne pytania

 178. Jola daj już spokój tym radnym. bierz się za robote bo wszędzie brudno, wszędzie zapóźnienia.

 179. Ale gadała od rzeczy. Kluczyła w każdym pytaniu. Najlepiej ją skasowała pani Zofia z Poręb.

 180. Nowy zastępca mówi : od 11 lat zwiazany z administracją rządową „. Jako dzielnicowy ? czy jko sołtys ?

 181. To co zrobiła dziś Pani Zofia Biedroń z wielką Jolą to mistrzostwo świata. Tak trzymać niech się Jola zastanowi nad swoja dumą bo skończy w psychiatryku po tych tabletkach co zażywa na przerwach

  1. To prawda. Pani Zofia po mistrzowsku obnażyła zuchwałość o arogancję władzy. 6 metrów asfaltu, o jakim była mowa, to żaden Jolanty ukłon w stronę mieszkańców, bo ona nie miała pojęcia o tym asfalcie. Już nawet ja wiem, że to nie żadna jej decyzja o wylaniu 6 metrow asfaltu w Porębach, a chłopom zostało z budowy drogi i bez jej wiedzy to położyli. Kompromitacja Jolanty galopuje. A Pani Bierdroń Mistrz!

 182. Brawa dla Pani Zofii, brawa dla radnych. A Zuzia niech żyje w swoim świecie.

 183. Obniżcie jej stawkę wynagrodzenia ! Ona nie jest warta funta kłaków.

 184. Słuchając pani burmistrz mam wrażenie, że jej ciągle wydaje się że ktoś na nią donosi, ktoś ją podsłuchuje, ktoś ją obserwuje itp.
  Widzę, że jest to osoba z gatunku takich które mają manię wyższości. Wydaje im się , że mają do czynienia z głupcami.
  Ale jak by to wszystko co mówi wziąć w całość i wycisnąć to nic wiele mądrego nie zostaje.
  Wczorajsza sesja dała mi bardzo dużo do myślenia. Do tej pory myślałem , że to co niektórzy mówią to jakaś wymyślona sprawa. Dziś mam już pewność. Ta Pani nie powinna pełnić tej funkcji.

 185. Jestem w szoku jak traktuje radnych czyli nas to Oni nas reprezentują odsunąć od władzy tą panią

 186. Wczoraj podczas sesji udowodniła że jest nieporozumieniem na tym stanowisku. Przez 5 lat jedzie na oszczerstwach, niedopowiedzeniach i walce nie wiadomo z kim. To ma być burmistrz reprezentujący 15 tys gminę ?

 187. Dlaczego ten niewydolny organizacyjnie urząd nie opublikował uchwał z ostatniej sesji ?

  1. Sam sobie odpowiedziałeś na pytanie – bo jest niewydolny. Uchwał nie ma, dziwnym trafem znikają nagrania z sesji. Na nagrania z ostatniej sesji czeka się w nieskończoność. W ościennych gminach nagrania są udostępniane bezpośrednio po zakończeniu sesji, nikt przy nagraniach nic nie kombinuje i jest sprawa klarowna. Wszędzie, tylko nie u nas. Podsumowując – jaki pan taki kram.

 188. Trzeba rozbić ten niezdrowy układ.
  Już niebawem na stanowisko kierownika GOPS ma być powołana synowa z-cy dyr. GoK – z. Jerzyka. Jak to jest że już od roku wiadomo kto ma byc kieronikiem GOPS. Gdzie konkurs ? Jolanta Urbanik obiecywała że wszystko ma być takie przejrzyste.
  W tej gminie nie maa już zdrowych zasad.
  Jedlickim GOKiem rządzi wieczny z-ca dyrektora wspomniany Jerzyk. To już kolejny rok gdzie jednostka nie ma dyrektora a jest tylko z-ca. Zastępca nie istniejącego dyrektora.
  Analogiczna sytuacja w ZOZ.
  Czy to nie jest chore ? Gdzie sa te deklarowane przez Jolante Urbanik zasady. przykładów jest wiecej ale do nich wrócę w odpowiednim czasie.

 189. Widzę że od roku w naszym przedszkolu trwa remont tego samego pomieszczenia. Czyżby jakieś kłopoty techniczne ? Ciekawy jestem czy przed odejściem mojego dziecka z tej placówki ten remont zostanie zakończony.

 190. Ja się cieszę, że GOKiem zarządza Pan Jerzyk, przynajmniej coś się dzieje:-)
  PS. Pani Jolu życzę dużo wytrwałości i proszę pamiętać cała Gmina za Panią !!!

  1. Cała Gmina za Panią hahaha chyba ona sama i zastępca bo każdy już ma dość

 191. A może wyłonimy przyszłego kandydata na Burmistrza z grona ujadających w komentarzach.
  Wszyscy tacy elokwenti i wszystko wiedzący 😉
  To byłby dopiero cyrk 🙂

 192. Ja też jestem za referendum !!!
  Myślę, że wyniki mocno zaskoczyłyby radnych bezradnych.

 193. Widzę że od roku w naszym przedszkolu trwa remont tego samego pomieszczenia. Czyżby jakieś kłopoty techniczne ? Ciekawy jestem czy przed odejściem mojego dziecka z tej placówki ten remont zostanie

 194. Ja mam 2 taczki wywieźć nie będzie trudno tę damę która tyle bałaganu narobiła

 195. Wywaliła tyle kasy na oczyszczalnie a teraz mówi że może przyjąć ścieki tylko z Długiego. Coś mi to smierdzi

 196. A może mi ktoś powiedzieć gdzie jest ten wspaniały samochodów który był tak witany z OSP Mecinka, bo zaginął po nim ślad.
  A może będzie….

 197. A może Pan Prezes Zarządu gminnego nam powie!, bo tak się chwali wszystkim do około jak on to nie był przy odbiorze tego samochody,jak wspaniałe odbierał, tylko pewnie zapomniał że termin przekazania był 20 listopada a nie 28 listopada.
  Pewnie kolejna…, będzie.

 198. Trzeba zapytać o publiczne pieniadze (ogromne) wydane na oczyszczalnię to nieporozumie żeby kanalizacja dla mieszkancow Poręb była planowana po rozbudowie oczyszczalni co burmistrz opowiada?dzieki Bogu ze jest transmisja ze sesji bo nie wierzylem że można tak się zachowywać

 199. Samochód z Męcinki chyba stoi w prywatnym garażu. to się da sprawdzić. A co do terminu odbioru to również sprawdzimy czy został wykonany i przekazany zgodnie z umową.

 200. Video ze wszystkim tak jest w tej gminie!, kupiło się auto dla OSP Mecinka też za publiczne pieniądze i teraz dopiero mówi się głośno że auto nie zmieści się do ich pseudo remizy. Niech wkoncu się ktoś zainteresuj tą wspaniała gminą.

 201. A to można tak!, kupić auto za pieniądze gminy i Narodowego fundusz i robić sobie z nim co się chce?, ale to dopiero szopka. Co do tego terminu to się osp chwali na Facebooku swoim, a co do odbioru to tak jak pisałem Pan Prezes osobiście był, odbierał a mało tego sam mówi że dopiero przy nim było wszystko robione. To jest dopiero….

 202. p.burmistrz kiedy zostaną usunięte z rowów ścięte ostre gałęzie które leżą na drodze?jadąc przerysowaly mi. galezie samochod jak się okaże że trzeba szpachlowac itd to kto koszty poniesie?

 203. Gałęzie wywieziemy i na tych samych taczkach ta która tyle kłamie

 204. Tomasz-to dama w urzędzie kiedy zacznie pracować? szanować mieszkańców i nie sklocac i mówić prawdę?

  1. Za brak szacunku do ludzi i inne sprawy szybko stąd wyleci. Pudel już nie pomoże. Sponsor też nie pomoże.

 205. Jestem w szoku jak po raz pierwszy oglądałem sesje nigdy bym nie uwierzyła ze tak może zachowywac się kłamać nas osoba na stołku w tej małej Ojczyźnie

 206. Mamy nowego z-cę burmistrza. Jak sie wam wydaje, wytrzyma dłużej od tego młodego z pierwszej kadencji JU ?

 207. Już wiem po co jest zastępca. Ostatnio na turnieju latał na parking po torebeczke.

 208. Pewien znawca,celebryta i filozof pisze :”Lodowisko w Jedliczu zostało tak zaprojektowane, że jest to obiekt wielofunkcyjny, a więc w odróżnieniu od innych lodowisk, proces mrożenia nie jest bezpośredni ze względu na nawierzchnię kortu tenisowego, która stanowi pewnego rodzaju izolację”.
  Ma namyśli jedlickie lodowisko. To lodowisko za które JU ostatnio odebrała nagrodę. Che che che
  Chłopie jak nie wiesz o co chodzi z tym mrożeniem to nie pisz tego co ci każą. Lód na tym lodowisku można robić juz przy plus 5 stopniach.

 209. Rozumiem, że o nagrania z sesji 27,29.11 mam zwrócić się do Urzędu Marszałkowskiego. 03.12. tez poinformuję, bo chyba bez przesady. Ile można zgrywać. Żałosne to.

 210. Jolanta doskonale zdaje sobie sprawę z tego , że podczas tej sesji radni i nie tylko spuścili jej manto. /dlatego nie chce upubliczniać tej wizerunkowej katastrofy.
  Ponadto jej sposób wypowiedzi , długie przerwy, modulacja głosem moga wskazywć na to że coś jest nie tak.

 211. A nie można by złożyć skargi do Rady Miejskiej na działalność burmistrza? Dzisiaj 6 grudnia a nagrania z 27, 29 listopada i 3 grudnia nie ma?

  1. Można złożyć skargę ,ale zdecydowanie lepiej będzie zorganizować referendum i podziekować tej pani. W społeczeństwie wrze . Powodem są niekompetentni pracownicy i niekompetentna burmistrz.
   Osobiście czekam kiedy to wszystko pierdutnie.

 212. No i ja tu nie podejrzewać, że coś manipuluje się z nagraniami czy z transmisją? Nigdzie tak nie ma. Jest potwierdzenie od rzecznika CBA Temistoklesa Brodowskiego, że CBA prowadzi czynności w urzędzie i jednostkach podległych, a na sesji słyszy się kłamstwa. Jest foto 6 metrów asfaltu zwalonego w polu w Porębach, a na sesji słyszy się, że to była przemyślana decyzja burmistrza wyłożenia asfaltu. Przy tej ilość łgarstw jest sprawa oczywistą, ze odwleka się upublicznienie nagrania. Ale jeżeli okaże się, ze było manipulowane, to będzie prokurator.

 213. Oglądając przebieg sesji zastanwaiam czy człowiek przy zdrowym rozumie może okazywać że jest szczęśliwy i dumny ze siebie mimo tylu porażek.

 214. Wystarczy popatrzeć komuś prosto w oczy i już widać o co chodzi. Sprawa jest klarowna

 215. Łącznica kolejowa przez Moderówkę podzieli wieś na dwie części. Mam żal do władzy że jest bezradna

 216. To bedzie łącznica imieniem JU i byłego radnego. Bo to właśnie w tym czasie w ubiegłej kadencji zapadały decyzje dotyczące budowy łącznicy.

 217. Garaż przy ul. Kościuszki już rozwalony. Samochody pod gołym niebem i niszczeją. to jest prawdziwa gospodyni.

 218. Daleki jestem od bezpodstawnej krytyki i nie zgadzam się z wieloma komentarzami, które tutaj są zamieszczane. No ale czy w tym urzędzie jeszcze ktoś myśli? Budowa łącznika od goku jak najbardziej zasadna, ale juz forma całkowicie nie trafiona. Wytyczenie drogi z parkingu to strzał w kolano. Już teraz jest ciasno, a po oddaniu rehabilitacji nie będzie już w ogóle gdzie auta zaparkować. Kolejna wspaniała inwestycja. Smutno mi gdy na to wszystko patrzę.

  1. To nie tylko ten przykład na nie myślenie.
   Ja dalej pytam co z Dziennym Domem Opieki w Żarnowcu. Piwnice dalej puste.

 219. Kiedyś musi za to wszystko odpowiedzieć tyle potrzeb w gminie a tu wymysla co rusz jakieś inwestycje czy pyta mieszkancow Radnych lub kigos madrego?

 220. Bardzo złe wieści docierają z urzędu. wprost mówi się o prywatnym folwarku, o traktowaniu pracowników.

 221. 2 tygodnie od sesji nie ma nagrania. Pani Burmistrzyni, Pani wie o tym, czy tak jak w przypadku nieściągniętego podatku i raportu z RIO będzie Pani twierdzić, że nie wiedziała co się dzieje? Zaraz znajda się winni. Wszyscy tylko nie burmistrzyni.

 222. Jak by nie patrzeć to funkcja dyrektora jednostki zobowiązuje do właściwego odzienia. To podkreśla rangę tego stanowiska.
  Patrząc w czym pan dyrektor GOSiR przyjmował młodzież można by wysnuć wniosek że w tej kwestii musi jeszcze popracować. To nie chodzi o to żeby ubierał się np w dżokejki ale dobrze by było gdyby bezrenkawnik ( serdaczek ) zamienił na marynarkę.
  Jak cie widzą tak cię piszą panie dyrektor.

  1. Ja osobiście jestem fanem GOSiR a w szczególności cennika znajdującego się na stronie www. Cennik ów jest to niekończąca się kaskada ludzkich wzlotów i upadków, z kalkulatorem i bez, eksplozją fantazji, fatamorganą rozsądku społecznego i kunsztownym wysiłkiem burzy mózgów ekspertów i wizjonerów.

   Samych, że tak powiem, pozycji dotyczących wynajmy sali gimnastycznej jest aż 14! I gdybym dziś maiła się zakwalifikować do jakiejś grupy wyszczególnionej w cenniku, to nie wiem za ile, po ile i kiedy mogę korzystać z hali.

   A o cenach toi nie mam czasu pisac, ale warto wejść na stronę o zobaczyć co tam się wyrabia.

   Sauna 0,4 zł za minutę (rozumiem, że rozgrzana sauna) a byle jakie solarium na mieście 1 zł. Ja nie wiem, kto płaci za bezmyślnie nie skalkulowany prąd? Noe chyba, że utrzymanie trwałego syfu w saunie, jest celowe i na tyle odstrasza klientów, że żadnym zużyciu nie ma mowy.

   1. Jeżeli ceny nie wynikają z zetelnej kalkulacji to dyr może mieć problem

 223. Byłam ostatnio na hali i śmiem twierdzić że ZIMNO JAK CHOLERA, TOALETY SYF NA DODATEK ŚMIERDZI BRAK PAPIERU I RĘCZNIKÓW NIE WSPOMNĘ O MYDLE MASAKRA JAKAŚ. PARKIET CHYBA NIE BYŁ KONSERWOWANY OD NOWOŚCI. jak tak można brakuje dyrektora ten co jest to nie radzi sobie z Hala i zarządzaniem

  1. Za chwile będziemy mieli ruinę, a nie GOSiR który był wizytówką gminy. podobnie dzieje się w szkole ludowej w Żarnowcu. Obraz nędzy i rozpaczy. Ogrodzenie w ruinie, drewno nie zakonserwowane.
   Jolanto obudź się !!!!!

 224. Gdzie jest nagranie z sesji? Mam rozumieć że Władza boi się opublikować bo trochę się po uszach dostała Pani Urbanik haha

 225. Hala niestety niszczeje. Od nowości w wielu zakresach jak chociażby parkiet nie wykonano żadnych prac renowacyjnych. To potężny obiekt, który generuje duże koszty, ale niebawem trzeba będzie się zmierzyć z tematem wymiany lub remontu parkietu.

  1. Wyraźnie widać brak gospodarza. Parkiet już dawno powinien być wyremontowany. Poza tym w hali po prostu cuchnie potem. Ktoś powie że tam się ćwiczy. Nie w jednej hali ćwiczą i jest zupełnie inaczej. Po prostu o to trzeba dbać.
   Lolka nie dba. Dyr może by i co zrobił ale jak ta nie da mu kasy to niby za co kupi farbę.

 226. Kolejna rzecz. Być może ktoś to z gminy przeczyta. Proszę Państwa każdy z Jedlicza zna skrót do Biedronki po skarpie w narożniku parkingu. Nie wiem do kogo należy ten teren zielony pomiędzy parkingiem, a drogą powiatową, ale jeśli jest to powiatu lub gminy to może warto byłoby zrobić jeden schodek i obłożyć to kostką? Koszt nieduży, a ułatwienie spore dla mnóstwa ludzi robiących codziennie zakupy. Warto również wspomnieć o chlewie śmieciowym jaki panuje na tym skwerku…
  Naprawdę czasem wystarczy zrobić niewiele, a mądrze by zadowolić ludzi. Piszę to w dobrej wierze, bez złośliwości. Jedlicze to nasz wspólny dom.

 227. Co do hali, pakiet ma być ponoć odnowiony.
  Że cuchnie z łazienek i szatni to chyba wiadomo.
  Ale dla jasności wąty o ten archaiczne na te czasy obiekt powinny być kierowane pod adresem czyim?
  Proszę o rozjasnienie mi w głowie,, kto przyjął taki k.,a projekt i wcisnał mieszkańcom taka hale na dożywocie…
  To chyba zrobił ktoś na złość własnym mieszkańcom.

  1. Nie ważne, że to archaiczny obiekt. Tu chodzi o higienę. Uporczywy zapach potu odstrasza. W obecnej dobie są odpowiednie środki przy pomocy których można sobie z tym poradzić. Ale ostatnie lata to nie chce mówić jak to wygląda.
   Co do pomysłu tego obiektu to polecam spotkanie z wiecznym z-cą nieistniejącego dyrektora GOK – Z.Jerzykiem. W czasach kiedy obiekt był projektowany ten pan pełnił funkcję przewodniczącego Rady Miejskiej, a burmistrzem był już Ś.P. T.Wieczorek. W internecie można zapoznać się z protokołami z posiedzeń rady z lat 1999-2000 gdzie toczyła się ożywiona dyskusja w tym temacie. Tam jest wszystko napisane.

 228. Domyślam się, że chodzi o obiekt „anachroniczny” czyli niezbyt nowoczesny, a nie archaiczny:)) Bo „archaicznie” to byśmy tu Colloseum mieli, obiekt który stanął u podwalin wszelkich hal sportowych. Jaki jest taki jest. Nie oznacza to, że jak się budynek nie podoba to ma w nim walić człeczanką jak z murzyńskiej chaty. Choćby był najbrzydszy, to ma być zadbany. A jest syf. Pomijam dziwnie odklejoną od rzeczywistości obsługę, zwariowany cennik, ale niech przynajmniej będzie czysto. Taki drobiazg.

  1. Ciekawa jestem czy pani burmistrz skorzystała by z tej sauny. Gdyby to widział SANEPiT to automatycznie by zamknął a dyrektor otrzymał by mandat.

 229. Tą stroną chciałbym pochwalić panią dyrektor jedlickiego żłobka. Strona internetowa aktualna, w żłobku, czyściutko, panie się starają. pani dyrektor bardzo miła. Może tym wpisem nie zaszkodzę pani dyrektor bo wiem że niektórzy nie lubią lepszych.

 230. Szkoda tylko że ten żłobek znajduje się w przedszkolnym ogrodzie. Fatalna lokalizacji. Zepsuli ogród przedszkolakom, Parking malutki. Ale dyrektorka ok.

 231. Kiedy w końcu pójdzie na emeryturę p. Barbara. Trzeba młodym dać szansę.

 232. Mam transmisję z sesji i wolnej chwili odslucham bo prawdopodobnie było cielkawie czy jest protokół po kontroli tej ostatniej?

  1. Gdzie masz tą transmisję jak urząd jeszcze jej nie opublikował. Protokół z ostatniej kontroli dostepny na stronie BIP

 233. I sami zobaczcie czy takie przeciaganie z publikacją nagrania z sesji nie powoduje domysłów ? Przecież ta Urbanikowa sama sobie szkodzi.

 234. Do Vryga z ostatniej sesji nadal brak transmisji to fakt ale wiem z kim mamy do czynienia to warto pewne dowody posiadać

 235. Kolejny nabór na stanowisko urzędnicze. Che che che. Mieszczą się tam jeszcze ci urzędnicy ? A może wszyscy ewakuują się z pokładu tonącego Tytanica

 236. No i mamy nagranie z sesji. Niekwestionowanym hitem jest wypowiedź mieszkanki Poręb, która w bardzo kulturalny sposób udowodniła jak JU po prostu zmyśla. 4godzina06 min 13 sek.

 237. Radna z Piotrowki wyjaśnia skargę na burmistrza i twierdzi że jest niezasadna skąd jej taka wiedza?

 238. Proszę o informację jakie inwestycje drogowe zostały ujęte w projekcie budżetu 2020?

 239. O mój Boże co ona mówi? Tego się nie da słuchać pisała że tyle milionów wydała na oczyszczalnie i co nadal niewydolna?

 240. Tegom chciał – że tak powtórzę za hetmanem polnym koronnym, kasztelanem kijowskim, starostą kowelskim, Czarneckim.

  Wyprowadzą burmistrzynię.

 241. Czy burmistrz wie co mówi? Czy wie co to znaczy poskromić kogoś? Tzn-uczynic poslusznym, zmusić kogoś do posłuszeństwa,powsciagnac czyjeś dążenia

 242. Tłuk, przywłeka, coś …wlazło do Was Jedliczanie i ono IT Wam mówi, jak Wy macie w swojej izbie żyć.

  1. Mówi ale nie wszyscy będą ja słuchać. Jeszcze chwila, trochę cierpliwości. A tak nawiasem mówiąc to takiego syfu na ulicach jeszcze nigdy nie było. Butelki, papiery, plastikowe reklamówki i wiele innych śmieci .

 243. A moim zdaniem to ci radni są bez j…. Co to znaczy że ona tak nimi narabia . to wszystko jest bez sensu.

 244. Mam pytanie po jakim leku można się tak wyluzowac? * to chyba nie ziołowy.

 245. Maj się zbliża zobaczymy czy będzie powtórka z tego roku :):) Oby się to powtórzyło to będzie referendum i Yolanda pojedzie na UK

  1. Chyba radni widzą co się dzieje . A jak nie to oni też do wymiany. Tk dalej być nie może.

 246. Tak nie może nadal być Radni mają świadomość jak się mieszkańców radnych traktuje i jak się zarządza publicznymi pieniędzmi

 247. Audyt w gminie i nowy burmistrz i to wszystko nikt nie będzie odpowiadał za czyjeś nieudolstwo (celowe i zamierzone)

 248. audyt już był. Protokół z kontroli przeprowadzonej przez RIO to też audyt. Same uchybienia. Wiecej nie potrzeba. Teraz wyciągnąć konsekwencje i odwołać.

 249. W urzędzie mamy kolejnego pracownika który mieszka poza terenem naszej gminy. Tym razem jest to osoba z Kopytowej.
  A pamiętam jak Jolant Urbanik zarzucała poprzedniej władzy zatrudnienie jednej osoby z Jasła . Jak wypisywała jak to zatrudnia się osoby z zewnątrz tak jak by nie było w gminie.
  Teraz tylko sporadycznie zatrudnia się osoby z gminy.

 250. Protokół pokontrolny RIO mnie przeraża głośno o kontroli CBA Co z nasza kiedyś wspaniała gminą?

 251. Nawet ta co biegała po Dlugim nie ma za co dziękować powiedziała warto oglądać transmisję bo nikt by nie uwierzył że tyle krytyki padło

 252. Jesteśmy ewenementem w skali kraju. Tyle sesji co w Jedliczu to nie ma nawet w stolicy. Co trzy dni sesja. A niektóre kilkudniowe. nasi Radni są świętymi, a przynajmniej błogosławionymi.

 253. Wycena tej działki tez budzi moim zdaniem kontrowersję. Kto położył na niej asfalt? Gmina. To 40 tys. ma dwa razy zapłacić za podniesienie wartości działki? Paradoks.

 254. Pani Zuziu, proszę mi wierzyć, że nie wszyscy jesteśmy katolikami. I Pani Zuziu jak Pani chce pomagać parafii, to ze swoich. Ja kompletnie nie rozumiem tej dyskusji. Bardzo dobrze Pan Tomasz mówi. Nie i koniec, tu nie ma co dyskutować.

 255. Jolanta ludzie wstydzą się i nie chcą oraz nie muszą z Tobą jeździć. A chyba ksiądz ekonom diecezjalny, tez chyba specjalnie o Ciebie nie pytał. Więcek, pewnie nawet nie zauważył, że Cie nie ma.

  1. Tak za 12 tys. a wymieniają opony za 7 tys. Nie do ogarnięcia. Jak zatankują do pełna, to podwoją wartość zakupu.

  1. Słaba Skarbnik. Vice siedzi z miną jak na nocniku. I tym ludziom płaci się horrendalne pieniądze. 12 samochodów dla Chlebnej w skali roku dostaje Burmistrz. Mało mniej Sekretarz i reszta ferajny.

  1. Dziś na stół wzięli sprawe działki po byłej targowicy i samochodu dla OSP w Chlebnej. Pochylili się nad tymi sprawami i w sumie nic nie wyszło. ZONG. Jednakowoż zatwierdzili kasę na zakup chyba ćwierć wiecznego Jelcza.

 256. Oby tym zdezelowanym samochodem nie musieli strażacy. wyjeżdżać bo tak stary samochód jest niebezpieczny

  1. Ci to przynajmniej mają garaż bo w Męcince kupili samochód który postawili na dworze i już jest w serwisie bo go rozmroziło.

 257. Tu przynajmniej gmina im kupi a co w Jaszczwi sami sobie kupili bo pani nie była zainteresowana. Mimo że były projekty i można było kupić dla struktur KSRG. Widać że jednak zależało im na tym by działać mimo wszystko

  1. Pani jest pogubiona. To wszystko ją przerosło. Jedyne co jej dobrze poszło to wypierniczenie z urzędu najlepszej kadry. Dzis nie ma z kim rozmawiać.

 258. Jestem w szoku !
  podczas omawiania sprawy działki radni zadali Jolancie bardzo proste pytania. Nie umiała odpowiedzieć.
  Podczas ostatniej sesji też była taka sytuacja.
  Pani skarbnik też nie błyszczy.
  Gmina jest na poważnym zakrecie. W powietrzu czuć referendum.

 259. Tyle kasy to nieporozumienie wiele dzialek gminnych (zaniedbanych) wpierw te trzeba zagospodarować a nie wykładać zarabiste pieniądze nie majac koncepcji

  1. Zuzi nie ma tam w Piotrówce działek żeby kupić na gminę?
   Wielki szacun dla radnych i ich zdrowe podejście do tego tematu. Nie jestem przeciwnikiem kościoła ale uważam że równe zasady obowiązują wszystkich.
   Burmistrz może lepiej niech się już nie wypowiada bo co zdani to kompromitacja.

 260. Ona by wnet zaorala gminę na szczęście radni mają pod kontrolą jej pomysły

  1. Tak. Oczywiście bęcki dostała, bo zasłużyła. Lamentowała, że jej na wycieczkę do kurii nie wzięli.

   Ale teraz jest kolejna jazda przed naszymi Radnymi, bo Jolanta Moderówkę ma dwie części planuje łącznicą podzielić. Ciekawa jestem jaką postawa wykaże się część gwardii przybocznej Burmistrzyni, którym pod oknami przejdzie teraz linia kolejowa.

   1. Oni sobie jeszcze nie zdają sprawy jak zaczną pociągi kursować. Huk, stukot, zgrzyt itp. Poza tym kawał Moderoeki wyłącza strefa kolejowa.

    1. Wieś podziela na dwie częsci i wtedy bedzie dwóch radnych i dwóch sołtysów.

 261. Może byłego radnego zrobią sołtysem i znów chłop pary z gęby nie puści przez całą kadencję.

 262. To co sie wydarzyło w Moderówce nigdy nie powinno miec miejsca. Dobry gospodarz dba o swoje sioło. A tu bierze co daja nie patrzy na nic tylko oczekuje oklasków. Moderówka chciała łacznicy kolejowej Jedlicze- Szebnie gdzie jest stacja kolejowa. Moderówka ma mieć łąćznice Jedlicze – Chrząstówka. Gdzie tu logika ? gdzie tu gospodarnośc. Jesli Radni tego nie zablokują to bedzie porażka nie tylko dla Moderówki .A jest jeszcze szansa na zablokowanie tego wariantuW2 i zmiane na wariant W1. Do dzieła Radni mieszkańcy Moderówki wam pomogą.

  1. Radni w tej kwestii wiele nie mogą. Musisz wiedzieć , że osobą która chciała tego wariantu jest jolanta urbanik. Osoba która podczas wyborów wsparło większość mieszkańców Moderówki. Czas na blokowanie tej inwestycji był 3 lata temu kiedy Waszym radnym był pan Krzysztof. Ale słuchając sesji nigdy nie słyszałem żeby ten pan zabrał głos w ogóle, a nie mówiąc już na temat łącznicy.
   Śmieszy mnie to jak bodaj że tydzień temu jolanta u wspierała głos mieszkańców. Pytam dlaczego nie prowadziła żadnych działań blokujących przebieg łącznicy przez środek Moderówki.
   Jak ktoś ma odrobinę wyobraźni to wie jakie to będzie miało skutki.
   A może była sołtys powie dlaczego po paru miesiącach zrezygnowała z funkcji sołtysa ? Nawet w tej sprawie pisała pisma.

 263. Moderówka ma z-cę burmistrza to wszystko załatwi. Jako sołtys dużo miał do gadania to teraz nich pokaże co potrafi.

 264. To co ona chce z Moderowka zrobić to tragedia ludzie nie pozwólcie ona podejdzie a Wy będziecie płakać i Wasze pokolenia

 265. Podzieliła całą gminę jedynie Moderowki nie potrafiła to teraz próbuje łącznica podzielić bądźcie solidarni i nie pozwólcie na podział tej pieknej miejscowosci

  1. To jest jakiś koszmar. Zabrać się za tych jej poplecznikoe z jerzem na czele.

   1. Dzięki temu Panu możesz trochę kultury zażyć a z biegiem czasu może i trochę nabyć.

  1. Czyżby stara ekipa się obudziła ?
   Tyle co wy bagna zrobiliście ( oczyszczalnia ) to się w głowie nie mieści.
   I tu użyję Twojego nicku: PAMIĘTAMY!!!

  1. Nie chcesz to nie przychodź.
   Czyżby bardziej Ci się podobały Dni Jedlicza za czasów poprzedników?
   Ja osobiście zdecydowanie wolę pobawić się przy kultowych zespołach niż słuchac w kółko tych samych grajków pod halą w Jedliczu.
   Panie Jerzyk dziękujemy.

 266. Ja dla odmiany chciałabym się podzielić z Wami taką radością, jaka mnie wczoraj wieczorem niespodziewanie spotkała. Otóż wychodząc z psem na podwórko usłyszałam nagle znajomy głos z nieba:
  – Mikołaju, Mikołaju siwą brodę masz….
  Uniosłam wzrok ku górze oczekując widoku Rudolfa Czerwononosego w zaprzęgu św. Mikołaja przemierzającym nieboskłon i jowialnego „Hooo Hooo Hooo”,
  – Jak ja ciebie pocałuję, to mi prezent dasz…- słychać było z oddali.
  I już patrzyłam z nadzieją na komin, gdy nagle uświadomiłam sobie, że to drze się w mikrofon nasza burmistrzyni na lodowisku!

  Nie mniej jednak dziękuję za wprowadzenie tego elementu baśniowości na wszystkich posesjach położonych w promieniu 3 km od GOSiR. To było przeżycie jak z Disneya.

 267. Na lodowisku byla sobą bo na sesji tak nie wypada mimo ze bardzo się stara to ten gwizd i syczenie zdradza charakter

  1. Krzyżówka zminimalizować z drutem kolczastym! Juź nic gorszego nie mogło nam się trafić!

 268. TYLE SIĘ MÓWI O ODWOŁANIU PANI BURMISTRZ RADNI NIE MAJĄ Z NIĄ WSPÓLNEGO JĘZYKA ROBI CO SIĘ JEJ PODOBA CZY DŁUGO JESZCZE BĘDZIEMY PATRZEĆ JAK GMINA UPADA RADNI CZAS SIĘ OBUDZIĆ JAKĄ WY MACIE PRZYJEMNOŚĆ PRACOWAĆ Z TAKĄ PANIĄ BURMISTRZ PRZECIEŻ TO JESZCZE 4 LATA SZOK

 269. Jak przyjechalem po latach na swieta do jedlicza to nie moglem uwierzyc jak mozna pozwolic zeby tak byly zasmiecone ulice wokol sklepow i panowal balagan gdzie sa odpowiedzialne osoby?

  1. Jaki pan taki kran.
   Jedlicze jest okropnie zaniedbane. Mieszkańcy zwracają uwagę ale nie ma reakcji ze strony władz.
   Jest to efektem tego że prezesem spółki odpowiedzialnej za sprzatanie jest dobry znajomy naszej burmistrz. Siłą rzeczy w takim układzie nie wyegzekwuje porządku. Na dodatek szefem rady nadzorczej jest facet który mieszka w Warszawie a tu przyjeżdża sporadycznie. Jest oddany władzy bo jego żona i siostra pracuja w samorządowym przedszkolu.

 270. Jednakowoż ze spraw organizacyjnych. W tym tygodniuż mamy ważne wydarzenia. Posiedzenie komisji przed sesją budżetową oraz zebranie w Moderówce. Bądźmyż z naszymi Radnymi, którzy nie schodzą z placu boju na sekundę nawet. Wspierajmy ich ile sił, gdyż w tym miesiącu idziemy na rekord: 4 sesje, 10 zebrań oraz bardzo wiele komisji.

 271. Moja rodzina mi opowiadac ze tak sie tu was dzieje bo ta pani co zarzadza naprzyjmowala swoich ogromne ilosci ze brakowac biur a robota nadal nie zrobiona dlaciego ludzie pozwola na to? u nas by na drugi dzien musiala opuscic biuro

  1. Tu jak mówi są sami eksperci i specjaliści. Tylko nie wiadomo od czego

 272. To nie moze tak trwać przecież znajdzie sie ktos w gminie z którym można współpracować a nie pograzac co roku jeszcze bardziej siedzieć cicho i nie zbierać głosu jak było u niektorych radnych to znaczyło ze wogole nie wiedzieli o co chodzi na sesji takich radnych nsm nie potrzeba

 273. Mieszkalem w gminie Jedlicze przez wiele lat i wspominam te lata jako wspaniale pod kazdym wzgledem to co teraz opowiadaja mi znajomi to koszmar zeby jedna osoba tyle zla wprowadzila i co to za czlowiek?

 274. Kiedyś ktoś mnie namówił żebym oglądnął nagranie z sesji. Nie pamiętam juz która to była sesja. Ale powiem tak – byłem w szoku. Macie 15 radnych którzy siedzą i … no własnie. w śród radnych jest parę rozsądnych osób ale zastanawiam się dlaczego milczą.
  rozumie ta panią która wtedy tylko dziekowała. Może to z tej ekipy ale reszta ?
  Stać was na porządną władzę . Żle się dzieje i za to nie tylko burmistrz odpowiada ale i ci radni którzy na to jej pozwalają.

 275. Na gminnej stronie internetowej pojawiła się informacja o XXI Sesji Rady Miejskiej. Sesja zaplanowana na 27 grudnia br godz. 9,00.
  To ostatnia sesja w tym roku, ale w sumie najważniejsza ze wszystkich bo jest to tzw. sesja budżetowa. Będzie uchwalany budżet gminy na 2020 rok. Ogromnie ważny dokument.
  Jednak po zapoznaniu sie z ogłoszonym porzadkiem obrad zastanawiam się kto wpadł na pomysł aby z 17 punktów tej sesji uchwałę w sprawie budżetu gminy na 2020 rok zostawić na sam koniec ( 13 pozycja ). Nie wiem czy jest to działanie zamierzone, ale na pewno nie przemyślane.
  Czy dla Pana Przewodniczącego Rady Piotra Woźniaka ważniejszym jest np punkt. „Przyjęcie uchwały w sprawie wyrażenia zgody na odstąpienie od obowiązku przetargowego trybu zawarcia kolejnej umowy najmu”.
  Nie dziwię się , że w tej gminie wszystko jest na bakier obrócone do góry nogami.
  A może ten budżet jest tak cienki ( jak poprzednie ) , że nie ma się czym pochwalić i został zostawiony na sam szary koniec.
  Radni mają szansę zmienić porządek obrad. Liczę na ich mądrość.

 276. Drodzy, która to jest ta działka kupiona na rzecz Osp Męcinka? Ktoś umie rozpoznać lokalizację po numerze?

  A co do sesji to macie jakieś przecieki o szczegółach budżetu 2020?

   1. W budżecie nic nie ma ale po co pytasz jak budżet na 2019 czyli obecny nie zrealizowany.

  1. Pod remizę zakupili działkę nr 376/11 przy ulicy Betlej. Jadąc z Męcinki w stronę ulicy A. Krajowej jest to działka za ostatnim domem po lewej stronie . To tamten rejon. Można sprawdzić w systemie mapowym.

   1. Serio? „Remiza na peryferiach”…taki czeski film. To by raczej z górki gdzieś zrobili bazę tym chłopakom i dziewczynom, z ozorami na brodach będą latać. Ale już pomijając to, to wp…lić się młodym ludziom z remizą w ciąg autentycznie fajnych domów, nowych to takie…jedlickie. Inaczej nie nazwę. Na razie jestem w szoku. Z tego co opowiadał Woźniak na sesjach to ja rozumiałam, że w inną stronę ta działka. No chyba, ze liczą na to, że to inwestycja, bo akurat w tym miejscu sądzę, że ceny działek pójdą w górę. Zanim plany i etapy nastąpią, może uda się sprzedać z zyskiem i kupić w sensniejszym dla strażaków miejscu. To bym pojęła, reszty posunięć nie bardzo.

    P.S. Niech ktoś weźmie radną Zuzię na. Betleja i pokaże jej jak wygląda działka inwestycyjna, na której się nie straci.

 277. Władza do wymiany. Zastępca przyszedł na pierwsze spotkanie z mieszkańcami Długiego i od razu zaczął od spóźnienia. Do poprzedniej roboty też mógł się spóźniać ?

 278. Odnośnie lokalizacji tej remizy dla OSP Męcinka to podobnie by było gdyby w Podniebylu wybudowali remize dla strażaków z Poręb.
  Zanim strażacy dojada do remizy to i tak wszystko się spali.
  Kompletny bubel lokalizacyjny.

 279. Lokalizacja działki jest tak mądrą decyzją jak i ten nowy samochód dla OSP Mecinka, teraz samochód jest trzymany w Jedliczu bo usilnie kupiło się auto którego nie ma gdzie trzymać.,mało tego on już był uszkodzony.

 280. A może mi ktoś wyjaśni.
  Jakim prawem OSP Mecinka wyjechała nowym samochodem do pożaru w Jedliczu skoro samochód był nie wprowadzony do podziału bojowego?

 281. Na gminnej stronie www pan redaktor Radosław Jermak zamieszcza artykuł podpisany przez GOSiR ” W dniu 29.12.2019 r. w hali GOSiR-u Jedlicze odbyło się Podsumowanie Gminnego Współzawodnictwa Sportowego za rok szkolny 2018/2019″.
  Halo halo Panowie !!! Dziś mamy dopiero 17 grudnia.

 282. Chlop napisał art porobil jej fotki i myślał ze sie nikt nie zorientuje i jeszcze będzie miał nadgodziny😂

 283. Dzieci piszą listy do Mikołaja , a ja piszę do naszej burmistrzyni.
  Pani burmistrz ! Moim marzeniem jest aby pani w końcu poleciła wysprzątać miasto. Może pani nie wie ale idą święta. Wypadało by troche ogarnąć.

 284. Jak się Wam podoba oświetlony rynek? Z roku na rok coraz mniej światełek masakra szkoda było się wysilać i ta choinka to jakaś kpina Władzy

 285. Jeśli remiza powstanie na ul. Betleja między tymi ładnymi domami to współczuję właścicielom tych domów.

  1. Chyba ktoś sie dobrze naćpał lokalizujac tam remize.
   Macie rzady jolanty.

 286. Po prostu radni, i mieszkańcy którzy mieszkają obok tej działki powinni się sprzeciwić bo mają takie prawo, a lokalizację wybierał sam naczelnik OSP Mecinka.

 287. Nikt by u nas nie pozwolil by taka pani robila co chciala gdzie sa wyborcy radni ? instytucje ktore czuwaja nad publicznymi finansami?u nas na to by nie pozwolono

 288. Mamy przweodniczacego RM strazakow i pozwola na takie decyzje? To ma byc prezent pod choinke dla nas? Czy kpina ze strazakow?

  1. Chyba to drugie. Macie samochód który stoi w Jedliczu. Jakiś totalny bezsens.

 289. Ale macie wóz. To jakieś jajo. A dlaczego stał w salonie Fiata? Na coś zachorował?
  Teraz jeszcze remiza w polach i już go nic nie rozmrozi. Tylko na tą remizie to zapewne latka poczekacie.

  1. Do gościa z USA jesteś ciekawy dlaczego samochód stoi w Fiacie ? to jedz do Fiata i się zapytaj. A nie snuj tutaj jakiś teorii spiskowych.

 290. W Piotrowce ustawiony zostal sprzrzęt do cwiczeń w polu czy to prawda że tak jest chętnych że trzeba w kolejce stać?)))

 291. Dlaczego pani burmistrz szczyci się osiągnięciami w sporcie?przecież to osiągnięcia mlodzieży dzieci i pedagogów na jej miejscu powinni znajdować się Ci co na to zaslużyli a burmistrz powinna Ich należycie wynagrodzć

 292. Czy w tym miescie jest jakiś sołtys ? cZy jest jakis radny ? Wydaje mi się że gdzies się pochowali. Idą święta a na ulicach bałagan. Jak nas beda wspominać ci którzy przyjadą w odwiedziny ? Państwo macie trochę wpływu na cokolwiek ?

 293. Pan Przewodniczący Woźniak ma dużo czasu to mógłby zmobilizować JPGKiM do posprzatania miasta

  1. Wybory sołtysa! Źelowa niemota dostała wpierdziel! Gratulacje dla Pani Zosi! Powodzenia i dużo sił i zdrowia w działaniach na rzecz Waszej Wsi.

 294. dlaczego u Was nie ma kto prostych spraw rozwiązać? O Porządek miasta to trzeba u Was się upominać?to za co otrzymuja wynagrodzenie?

 295. Kristofer musi na spokojnie zrobić rachunek dlaczego tak mało głosów otrzymał.

 296. GRATULUJE WYGRNEJ Pani Zofii i dziękuję Mieszkańcom ktorzy glosowali na P.Z.Kusiak

 297. Pani Jolanta nie miała najszczęśliwszej miny.
  Grzecznie powiem, że my potrafimy sobie we wsi sami poradzić bez doradców.

 298. Nadszedl czas powiedziano burrrr….rz STOP! dzielenia i sklocania Ludzi Mieszkancy Moderowki dali przyklad jak walczyć i odsunac niwlasciwą osobę

 299. Miażdżącą przewagą głosów sołtysem sołectwa Moderówka została wybrana Zofia Kusiak. To właściwy człowiek na właściwym stanowisku.
  GRATULACJE !!!!!

 300. Widzisz żeluś jak Cię mieszkańcy lubią hahahaha nawet ujadacze nie pomogli. Pokazałeś klasę jak byłeś radnym że zrobili błąd że wybrali Pana na radnego i teraz nie chcieli popełnić tego samego błędu. Trza się pakować i na escobar wyjechać

  1. Ewidentnie było widać kogo popiera burmistrz. A burmistrz powinien być neutralny. Brakuje jej klasy. Szkoda że nikt nie zapytał o kłopoty.

  2. Do Hihihi jak to mówią ten się śmieje kto się śmieje ostatni. Piszesz o ujada czach czyli o kim ? o mieszkańcach , którzy pytali o to co Pani radna chce zrobić w Moderówce? I podobało ci sie jak Pani Radna zaatakowała mieszkańca . To ci się podoba. ? Zastanów sie kim jesteś!!, Czyżby ujada czem , maruderem. ! Takich jak widzę na tym portalu wiele.

   1. Co tu dużo gadać. Radna jest o co najmniej klasę lepsza od swojego poprzednika. Potrafi mieć swoje zdanie i jest super nauczycielem.

 301. Poprzedni radny z Moderowki ile razy zabral glos w sprawie Moderowki? Tylko podnosil rączki i bil brawo teraz zbieramy tego owoce Pani Z.Kzsiak dostrzega problemy mieszkancow na sesji zglasza problemy oczekuje odpowiedzi od burmistrz jest osoba odpowiedzialna.

  1. Mówi sie tak .. po owocach was poznamy … Owoce pracy Radnego wyśmiewane tu podnoszenie raczek , bicie brawa sa nastepujące: sala gimnastyczna, droga na Budzisz , droga na Czekaju ., droga w Moderówce wsi, projekt stadionu w Moderówce, Pani Zofia dostrzega potrzeby mieszkańców i co ??? Proszę o info chociaz jednej sprawy , która załatwiła ? oczekuje na info co wprowadziła do budżetu. na 2020 rok. Skutecznośc sie liczy a nie gadanie . Wszyscy dotychczasowi soiłtysi widzieli potrzeby mieszkańców i słuzyli im i prosze tu nie obrażać nikogo. Na zaebraniu. oczekiwalismy na informacji a nie biadolenia, mówienia że nie ma współpracy z Radą sołecką mało brakło a byśmy podali jej chusteczke by sobie nosek wytarła. Moderówka a mówic prawdę Białkówka zdecydowała . No to czekamy na sukcesy . Powodzenia …

    1. Do Erazm . Myslisz że przegralismy ? hmm tu nie chodzi o przegrana lub wygrana tu chodzi o wieś nie o nasze przegrane czy wygrane. Radna Zofia jest kiepskim radnym i wróżę jej że będzie kiepskim sołtysem. Obyśmy sie mylili.

 302. Jest Pani Zosia Kusiak sołtysem Moderówki! Wygrała, jak to mówią ostatnio w kręgach władzy, kolosalną:)) ilością głosów. Ale zanim wygrała było tak. Posłuchajcie….
  Sala wypełniona po brzegi.
  Głos zabrał Vicedzielnicowy, który ustępując z funkcji sołtysa podsumował swoje dokonania:
  – Zbieraliśmy śmieci. Zbierałem ja, dzieci, gospodynie i Żysztof Baciuszka. Zrobiliśmy wybory. Urnę ustawiał Żysztof Baciuszka. Stojącą tu choinke ubierał Żysztof Baciuszka. Piosenkę o Mai śpiewał Żysztof Baciuszka…Tak się szczęśliwie składa, że Żysztof Baciuszka jest tu z nami i jest kontrkandydatem radnej Kusiak na sołtysa. – powiedział Vicedzielnicowy, wskazując na Baciuszkę dumnie stojącego pod własnoręcznie wystrojoną choinką.
  – To wielki działacz. Wielki społecznik… – przez sale przeszedł szum – Urna, śmieci, choinka…
  – Fiu, fiu – zagwizdał ktoś z podziwem
  Mała Iliminatorka siedząca po środku prezydialnego stołu zacierała drobne rączki z radości. Zwycięstwo było bliskie. Żysztof to jej wierny giermek. To po jego plecach wsiadała na konia władzy. To jego modelowała jak Plastusia na swój obraz i podobieństwo.
  Krążący po sali Jedlicki Pudel24 był przygotowany do fotorelacji i kolejnego zajebistego, dziennikarskiego majstersztyku.

  A tu…

  Głosowanie obnażyło prawdziwe zdanie na temat obecnej władzy i autentyczny stosunek do Gminy prowadzonej przez Urbanik. Nie do Baciuszki, bo Baciuszka nawet nie wie co się z nim dzieje, w czym on bierze udział, i że jest już nawet nie pionkiem, a filcem pod pionek w tej całej grze. Pani Zosia otrzymała ponad 100 głosów przy 150 obecnych na sali. Ilość ludzi na zebraniu świadczy o tym, że mieszkańcy bardzo się interesują i chcą brać udział w decyzjach. I Pani Zosia to im umożliwia. Jako Radna występuje śmiało werbalizuje prośby ludzi. Wszystkich, nie tylko „swoich”. I wczoraj mieszkańcy jej podziękowali i umocnili mandat Radnego. Każda wieś powinna brać przykład z Moderówki.
  A dla Jolki to poważny sygnał, że przy referendum, jakie zbliża się dużymi kroczami:) nie pomoże nawet układ z kościelnymi kupiony za nikomu niepotrzebną działkę.

  Brawo Pani Zosiu!

 303. Do Apokalipsy zachowam ten komentarz na zaweze! Oby wkrotce pojawilo się podobnych komentarzy 14

 304. Widzę Apokalipso, że piękne teksty piszesz, jestem pełen podziwu za kunszt pisarski. BRAWO ! Mam propozycję…może książkę wydasz np. pod tytułem „Żelazne kraty w Sanoku”. Materiału jest tak dużo, że chyba w trzech tomach się nie zmieści.

  1. Oj. A mi teraz pasuje ustalić, kto komu grzebie nie tam gdzie powinien o gdzie nie ma prawa, albo gdzie to prawo przekroczył ujawniając wiedzę, do której teoretycznie nie powinien mieć dostępu ? I jak znajdę chwile, to może nawet to ustalimy…razem z prokuratorem. Oj, z Sanokiem to chyba inny „przyjaciel” jest związany.

 305. Pytam co z Dziennym Domem Opieki w Żarnowcu? Od roku miał być otwarty i dalej nic się tam nie dzieje. Radni milczą. Nabrali wody w usta.

 306. Dziś o 13 jest sesja budżetowa Gminy Tarnowiec. Jeżeli w Tarnowcu przegłosuję, że nie zabezpieczają pieniędzy na most na Jasiołce, bo tego nie mają w budżecie, to po jakiego wuja Gmina Jedlicze ma blokować 900 tys. na ten rok na inwestycję, o której wiadomo że nie ruszy? Chyba tylko po to, żeby Jolanta w ciągu roku przenosiła środki na inne, jakieś tam swoje niby inwestycje i mordowała sesjami nadzwyczajnymi i autopoprawkami. Radni od sesji w Tarnowcu do komisji jest trochę czasu. Musicie śledzić co tam ustalą, bo tu Was wprowadza w kolejne maliny z tym całym mostem. On nie będzie robiony w 2020.

  1. Tak będzie robiony jak w tym roku rozbudowa szkoły w Dobieszynie. Albo w latach poprzednich remont DL w Mecince. Radni nie kumają o co chodzi.

 307. Marć jest szefem komisji Budżetu i Finansów to sam ten fakt wszystko tłumaczy.

 308. Radni do wymiany. Na ulicach dalej syf. Gdzie jest sołtyska z Jedlicza. Dlaczego nie reaguje. Ludzie obcy przyjeżdżają i mówia że tu cos brudno. Niech w koncu weźmie spray na stół i zrobi porzadek.

  1. Wszyscy macie racje że jest bałagan. ale co z tym zrobić. Ludzie już w sklepach mamrają. Na Borku pełno kurzu przy krawężnikach. Cała Łukasiewicza zaśmiecona. A ta dama nic nie widzi i nie reaguje.

 309. Ona tylko myśli gdzie to by jeszcze sobie mogła zdjęcie zrobić. A porządek nie istnieje u tej pani nie ma czegoś takiego.

 310. A my zadajemy publiczne pytanie do pani burmistrz , do radnych.
  W jaki sposób wynagradzana jest firma sprzątająca ? Czy płacicie Państwo za robotę , czy co miesiąc kasa czy się siedzi czy się leży.
  Jak państwo nie wiecie to my się dowiemy.

 311. Odwolać jak najszybciej bo nie radzi sobie nawet ze smieciami na miescie a jak wydwawane są pieniądze?dlaczego brak współpracy z radnymi?każdy inny będzie lepszy od obecnej

 312. Pani Kusiak sołtyską – gratuluje może sołtysem będzie dobrym, bo nauczycielem była słabiutkim

 313. do hohoho jjest cos nie zabardzo z toba Lolu masz koszmarne sny? myslisz juz o kratach w Sanoku? Chyba masz duzo na sumieniu:((

 314. A my zadajemy publiczne pytanie do pani burmistrz , do radnych.
  W jaki sposób wynagradzana jest firma sprzątająca ? Czy płacicie Państwo za robotę , czy co miesiąc kasa czy się siedzi czy się leży.
  Jak państwo nie wiecie to my się dowiemy.

 315. Moderówka obudzi się jak parę razy pociąg przejedzie nową łącznicą. Stukot, pukot rozjaśni umysły. Dziekujcie tym co wam to sprowadzili

 316. Już się domyślam kto zostanie zawiadowcą stacji Moderówka 🙂

 317. Czemu patrzycie na łącznice tylko przez pryzmat czubka własnego nosa? To inwestycja, która jest istotna dla całego regionu krośnieńskiego i nie tylko. A W y tylko skowyt bo linia ma przechodzić przez wieś. Tragedia. Inni całe życie mieszkają obok torów i żyją. Tego typu myślenie jest mentalnie zakorzenione w małostkowości i egoizmie. Podczas gdy inne regiony rozwijają się gospodarczo, komunikacyjnie, infrastrukturalnie w Moderówce wielkie halo z powodu dogodności bezpiecznego dojechania do stolicy województwa w 1 godzinę. To przykre, że nie wszyscy dostrzegają obiektywnych korzyści dla tysięcy ludzi, patrząc jedynie przez pryzmat swojego podwórka 🙁

 318. Boboliano mowisz o sobie?ty nie mieszkasz w Moderowce to ci wszystko jedno poprzedni radny dlaczego na wszystko się zgadzał? nie mial zielonrgo pojęcia czy nie potrafił skleić zdania? to fakt ze inne gminy rozwijają się i zaden burmistrz nie napuszcza ludzi jeden na drugiego nie ma lepszych i gorszych tak jak jest tutaj

  1. Poprzedni radny raz że się nie odzywał a drugie to nie byłby w stanie powiedzieć cokolwiek przeciwko JU.
   Moderówka nigdy nie miała takiego radnego i mam nadzieję że już nigdy mieć nie będzie.
   On po prostu nie rozumiał swojej roli. Był zadowolony jak popierał wszystko to co wymyśli JU. Teraz mamy tego efekty nie tylko w Moderówce.

 319. Jestem na każdej sesji i mam porownanie jaki był poprzedni radny z Moderówki a jaka jest obecna radna.Pani Z.Kusiak jest aktywna wie o co pytać i takich radnych nam w gminie potrzeba.Poprzedni to porażka.

  1. Burmistrz nie za bardzo ją lubi bo P. Zofia jest konkretna i ma wiedzę samorządowa. Dba też o swoich mieszkancow

 320. Za poprzedniej Władzy to się w głowie nie mieściło zeby taki brud był na święta zawsze dbano o porządek wszędzie,teraz przy tym brudzie to dekoracja świąteczna nie ma uroku

 321. My mieszkańcy z Moderówki będziemy bacznie śledzić decyzje zastępcy burmistrza by czegoś nie przegapić by nam nie wciśnięto czegoś co nie chcemy

 322. Pan z-ca teraz musi się starać. Zobaczymy co zarządów dodatkowo otrzyma Moderówka.

 323. Panie Zastępców albo trzeba schudnąć parę kilogramów albo kupić większą marynarkę bo ta coś obcisla (foto z dziećmi). Wesołych Świąt 😉

 324. Na internetowej stronie GOK jest relacja ze Świątecznego Konkursu Kolęd i Pastorałek. W konkursie uczestniczyły dzieci przedszkolne i ze szkół podstawowych.
  Impreza bardzo fajna. Występy dzieci na bardzo wysokim poziomie. Dzieci pięknie ubrane. Ta część na medal.
  Szkoda tylko , że z Władz nikogo nie było. Było by to dodatkowe uznanie dla dzieci. Jeżeli pani burmistrz nie mogła się wybrać to mogła wysłać z-cę czy sekretarza, a nawet kogoś innego tak aby zaznaczyć udział przedstawiciela gminy. Może nie wiedzą, że dzieci na ten konkurs przygotowują się przez cały rok.
  I tak jeszcze P.S na zdjęciu jest jeden pan z czerwonym licem. Na moje oko albo to nadciśnienie albo coś innego. Idą święta więc trzeba ostrożnie miarkować.

 325. Moje dziecko rzeczywiscie przygotowywało się długo i przeżywało występ sama jestem zniesmaczona ze wladza nas olała mam nadzieję że to są jej ostatnie lekceważenie.ps.albo jej nie ma albo przychodzi z dużym opóznieniem

  1. Wybrana w demokratycznych wyborach. trzeba było na nią nie głosować. Teraz jest to co jest. Radni podobna sprawa. Bezradni.

 326. Przyznam że kiedyś głosowałem za Jolantą U. Teraz żałuje . Takiego bałaganu na Święta to nigdy nie było.

 327. Brudny rynek na Swieta? a radna nie zadziałała zeby choć trochę ogarnąć rynek?co to się porobiło? Chętnie łapy po piniądze podatnika wyciągają a utrrymać porządku nie potrafią?

 328. Zyczę Mieszancom Waszej gminy by w przszłosci nie ulegli domokrązcą ktorzy biegali i namawiali na kompletnie nie nadającą się osobę na burmistrza lecz wybrali osobę doswiadczoną, sprawiedliwą i nie zakłamaną

 329. Trudno w tym dniu nie zĺożyć życzeń osobie zajmującej odpowiedzialne stanowisko otoz pani Jolu zycze aby pani w zdrowiu opusciła to stanowisko i powierzyła je osobie odpowiedzialnej i pracowitej.

 330. O ładnym świąteczny wystroju możemy tylko powspominać.
  Przyszła Jola i mamy to co mamy. Plastikowa choinka i trzy światła na krzyż. Kasa poszła na kary i odszkodowania.
  Obudźcie sie w końcu.

 331. Świeta się kończą a tym razem gdzieś wcięło telebim. Czekałam na wyświetlone życzenia a tu nic. co się stało ? Zepsuł się ?

 332. Apolakipsa do boju wio, bo cisza aż oczy bolą.
  Na saunie ci już nie śmierdzi np?
  Bo przestanę odwiedzać ten wątek.Chyba że to nie poprawne ujęcie, czy to wątek czy nie wątek.

  1. Wio? Ile razy udało ci się kogoś do rozmowy zachęcić taka komendą? Po za koniem w Wigilię oczywiście.

 333. Jaki pan taki kran. nie wiem jak obecnie ale jeszcze niedawno sauna śmierdziała i było w niej brudno.
  Co do utrzymania hali w należytym porządku to mam duże watpliwości. Hala nie ma dobrego gospodarza.

 334. Chodzilismy na halę ale teraz już nie gdyż smierdzi w wc, sprzęt poniszczony poprostu olewatorstwo ps.kto jeszcze uczęszcz i płaci to żądać paragon!

 335. Do Fik masz trudności z utrzymaniem pióra?:)))wkrotce spadnie śnieg to radzę ci tam pisz:)))

 336. Święta mijają. My mieliśmy gości spoza gminy i niestety byli zaskoczeni porzadkiem . Pytali co się tu dzieje. Głupio nam było ale fakty takie .

 337. Trzeba sledzić sesję koniec roku chcę wiedzieć czy będzie sprawiedliwy podział pieniędzy czy sprawiedliwie radni podejmią decyzję w tej kwestii

 338. A Pudel24 już napierdziela na Radnego Lisowskiego. Nie dali rady Radnej Kusiak to się teraz przesiedli na p. Lisowskiego. Panika jakaś. Walą na oślep. A Pan Lisowski niech będzie spokojny. Ludzie mają swój rozum.

 339. Od Pana Lisowskiego niech się odpinkolą bo on troche wie spraw zakulisowych.

 340. Jeszcze dobrze święta nie minęły a ten na tej szczujni już nadaje ? A udaje takiego katolika.

 341. Pasowałoby żeby Pudel teraz drugi „artykuł” napisał:))) Pan Lisowski jest w komisji, ale kolejny Radny odmówił.

 342. Rostkowi i Piekosiowi też składała takie zyczenia po czym dostali właśnie od niej szpica.

 343. Burmistrzyni aż musi na stojąco opowiadać co zrobiła, gdyż na siedząco faktycznie, tej jej roboty, nie widać…

 344. Ale sprawozdanie. Chwali się samochodem dla OSP Chlebna. Niech doda że to auto ma ćwierć wieku.

 345. Tak, to jest jakby transmisja ze świata równoległego, z Kariny Oz czy innego ukrytego w ogrodzie. Oczy same się zamykają.

 346. Dwa postulaty. Pierwszy o wytyczne dla p. Burmistrzyni dotyczące tych odczytów, co to tylko czas marnują. Te bajki znamy i nie lubimy.
  Drugi. Zakupić naszemu Vicedzielnicowemu takiego „rogala” za szyję, żeby głowa nie opadała i słuchawki z tłumaczem z języka „jolkowego” na ludzki. O ile my wszyscy już jesteśmy przyzwyczajeni, o tyle on widać siedzi i się dziwi. No niestety ta władza polega na gadaniu, nie na działaniu.

 347. O moście to chyba potem, a nie pierniczy bo się dorwała. Panie Przewodniczący wyłączyć mikrofon, siad i teraz radni niech mówią.

 348. Zorganizowałam, kupiłam, przywiozłam, zaproponowałam, zaprosiłam…sama, sama, sama, ja, ja tylko ja.

  1. No jak o wystawie gołębi pocztowych pierniczy bez sensu! Co to pamiętniki Funy Hill? Z podziałem, na godziny, co ludzi to obchodzi?

 349. co było wcześniej bo dopiero się włączyłem z transmisją? Proszę o streszczenie w 3 zdaniach.

 350. Ja się pytam po co Pani była przed Świętami u spowiedzi jak dalej pani kłamie a to ciężki grzech.

  1. Dysfunkcyjna społecznie jednostka nie czuje, że kłamie. jest przekonana, że ma rację, jako jedyna mówi prawdę, tylko ona chce dobrze, wszyscy są w zmowie,. To książkowy przykład.

 351. brawo Pani Ginalska. Niech w końcu coś się ruszy z tą Cichą. Mam nadzieję, że Burmistrz tego nie uwali.

 352. Pozwolę sobie sparafrazować Gandhiego.

  Najpierw ignorowała Radę. Potem się z nich śmiała. Teraz ich straszy. Potem będzie z nimi walczyć. A na końcu oni z nią wygrają.

 353. Nie będzie jej na sesji budżetowej? *jaja.
  A od kiedy Pani sekretarz jest dyrektorem generalnym?

  1. :))) Generalissimus Maximus

   A dlaczego ten Vice nie pójdzie na mecz piłki? To jest kuriozum!

 354. I teraz powinni w chu…zagrać tak jak ona i zmienić porządek obrad. Przegłosować budżet a potem przerwać sesję. To jest dom wariatów.

 355. Osobiście zastanawiam się nad Basią Korzeniowską. Przecież to kobieta ze swoim rozumem niby. W imię czego, w imię jakiej udręki, męki, kary za jakie grzechy, nie wiem czego jeszcze ta kobieta trwa w takim cyrku? Pracownicy twierdzą, ze chodzi płacze po urzędzie, to po co tam siedzi? Ma już prawa emerytalne. Po co Ci to Basiu? Po co? Grilluj, czytaj książki, odpoczywaj, a nie dawaj się tak rzeźbić.

 356. Przyjdzie czas, to ja powiem jak wygląda odławianie zwierząt, ile kosztuje i jak się nimi potem obchodzi Pan w Lesku z tymi zwierzętami. To będzie wisienka na torcie. Wyłapać mają zgodnie z prawem kolesie z JPGiK. Czemu unika się takiej odpowiedzi?

 357. Domyślam się, że po pytaniu Radnego Lipki czy wnoszący o dotację klub w Moderówce jeszcze istnieje, dopiero zaczną „niektórzy” główkować po wyjściu z sali obrad.

    1. Bzdury gadasz, powiedział że klub będzie grał do końca rundy, czyli do wiosny.

 358. Jakiemu burmistrzowi powierza się wykonanie uchwał? temu, który spierdolił po raz kolejny z sesji?

 359. Pani Skarbnik mówi o zapasach finansowych. To jakieś novum w finansach publicznych.

 360. Szkoda mi naszego Wice. Teraz ma przykład, że zgodził się na bycie popychadłem, gdyż burmistrzyni nie potrzebuje zastępcy, a ochroniarza. Wracaj chłopie do swoich…

   1. Slpńczy się jak z doradcą z Jaszczwi. Dostanie ultimatum od baby-żony i się skończy. Zadna mądra baba nie pozwoli na takie relacje…Dajmy czas

 361. Sama się ożarła, ochlała, odpoczęła i teraz Radnych będzie mordować.

 362. Tyle mowi burmistrz o dobrej współpracy i poszanowaniu lludzi sledzac sesje oczekiwało wielu że usłyszy od burmustrz rozwiązanie problemów które nas nurtują a tu otrzymujemy lekceważenie opuszcza sesję z uśmiechem i samozadowoleniem

 363. Bredzi ta kobieta. Nie zna się na finansach. Jakie ostre cięcia? Jolu powiedz ile kosztuje administracja, jakie płacisz kary i odszkodowania.

 364. Czy to odczytywanie nie można bardziej rzeczowo, konkretnie po chłopsku? Irytuje mnie to krasomówstwo.

 365. Konieczny audyt na oczyszcalnie wydała ogromne pieniądze i nadal jest niewydolna?odwołać bo rzeczywiście po niej zostanie bagno

  1. Ja bym pierwsze przebadal. Jak będzie okazja to trzeba o to za wnioskować.

 366. Ze kłamie to głośno dzisiaj o tym mówiono a co publicznymi pieniędzmi? skoro nie wiemy gdzie leży prawda?

  1. WIESZ co Apokalipsa ona to trochę tobą zalatuje. Za tę wypowiedz powinna zostać ukarana. To skandal by taka osoba nas reprezentowała !! skandal!! mozna dyskutować o wszystkim ale na takim poziomie Pani Radna z Borku to na pastwisko.

 367. Jakie 3 inwestycje planuje powiat na 2020? Coś Radny Dziura wspomniał o przeciekach. Wiadomo coś więcej?

  1. On wie że cos wie ale co wie to niewiadomo. Dziura do domu ochłonoć bo gadasz takie głupoty że ręce opadaja.

 368. Radna Patla nie krzycz opanuj emocje . Dzesz się tak przekupa na rynku. powiedz spokojnie. Naucz sie kultury wypowiedzi.

 369. Pani Patla cudownie o Nas. O swoich Wyborcach . Pani Tereso jesteśmy za Panią!!!

 370. Mam dziś czas i oglądam z doskoku sesję. Deja vu tego co było rok temu. Ten układ Rada – Burmistrz nie ma prawa istnieć w perspektywie kolejnych długich lat tej kadencji. To jest dramat dla NAS mieszkańców i naszej Gminy!

 371. Gosciu nie maci tylko niemotę poucza.Szanowni Radni rozumiem Was ale przestańcie bawić się z nią bo jej to odpowiada im więcej Was ignoruje i z Was kpi tym bardziej daje jej to siłe do beznadziejnego bez końca gadania.konieczne Referendum bysmy nie zniknęłli w porę trzeba reagować i nie pozwolić pięknej gminie aby ją zaorano

 372. P. Wozniak ma rację gość od inwestycji kpl. Nie zna sie na robocie, widać to po odbiorze każdej inwestycji, jakie cuda później wychodzą.

 373. w tej sytuacji jedynym wyjściem jest REFERENDUM. Może radni obawiają się tego ale uwierzcie mi że mieszkańcy chcą wypinkolić Jolante. Z tą kobieta najwyraźniej coś się dzieje

 374. Radni pownni powiedzieć Stop! nie dzieje się dobrze więc nie czekajcie aż będzie całkowicie źle bo może o to chodzi by do tego doprowadzić i Was za to obciążyć.Niebezpieczny jest jej spokój

 375. Uff. Dopiero do siebie doszedłem po oglądnięciu tej sesji.
  Piszecie tu o swoich spostrzeżeniach to może i ja coś napisze.
  Generalnie to może nie bedę oryginalny , ale uważam , że burmistrz gminy Jedlicze powinien zachować pewną klasę i pokazać , że jest bezstronny.
  Słuchanie sprawozdania głoszonego przez panią burmistrz juz dało mi pierwszy sygnał o tym że sesja bedzie ” ciekawa”. Jak pamiętam to pani burmistrz nigdy podczas odczytywania sprawozdania które przygotowali jej pracownicy nie robiła tego w tak szczegółowy sposób i tak rozwleczone w czasie. Przecież zdawała sobie sprawę z tego , że sesja będzie długa ze względu na ilość uchwał a przede wszystkim na uchwalanie budżetu. Moim zdaniem zrobiła t z premedytacją.
  Jej dyskusje, wycieczki osobiste do radnych itp potwierdzają moją wcześniejszą tezę , że jest lekko mówiąc złośliwa.
  Kolejny element który utwierdził mnie w tej jej złośliwości to przedstawianie budżetu, a czytanie listy wniosków które spływały z poszczególnych miejscowości a później pokazanie że prawie wszystkie pominęła to było już nie miłe w moim odczuciu.
  Radni zachowali się z klasą. Ja wiem , że jedlicki pudel odwróci kota ogonem , ale ci którzy to oglądali na pewno mają wyrobione swoje zdanie.
  Pani Wenencja Żychowska to mistrzostwo świata. Pan Dziura podobnie. Pani Kusiak, pani Marć, pan Lisowski też zachowali sie super.
  Pani z Piotrówki to taki trochę folklor. A już to jej stwierdzenie o tym PiS-ie to masakra.
  Tak naprawdę to mi szkoda tych pracowników którzy muszą gadać tak jak tego oczekuje od nich p.Jolanta. Pani sekretarz może już pójsć na emeryturkę wiec nawet dla swojego zdrowia powinna to zrobić.
  Pani skarbnik , delikatna kobieta, inteligentna, ale brak wiedzy. Niestety brak wiedzy. Jeszcze dużo musi się uczyć. Nie wiem czy warto brnąc w to wszystko.
  Zastepca burmistrza sami widzicie. Został zignorowany przez szefowa która wychodziła a obowiazki przekazała sekretarzowi. Jak on się poczuł ? Panie z-co teraz wie pan w co pan wdepnął ?
  W powietrzu czuje pat. Radni pewno nie ustapią a burmistrz ani tyle.
  Dziwie się pani Joli ze przy tak dużym budżecie nie potrafi pogodzic sie z radnymi. Tu ewidentnie brakuje dobrej woli ze strony p. Jolanty.
  Pan Dziura ładnie wypunktował panią burmistrz. BRAWO !!

 376. Kompletnie sie nie zgadzam. Wypowiedz jest tendencyjna jednostronna. Uważam ogromna wina leży po stronie Radnych , którym brak podstawowej wiedzy nie mówiąc o kulturze osobistej. Burmistrz zas powinna spóścić z tonu . Zgoda i jeszcze raz zgoda. Nie ma jej to won z zajmowanych stanowisk i funkcji. Spektakl wczorajszy nogdy nie powinien mieć miejsca. To Hańba w wykonaniu osób , które zostały przez nas wybrane . To hańba dla nas wyborców.

  1. Ja widziałem spektakl w wykonaniu Jolanty. Radni po prostu odpierali atak.
   Burmistrz do wymiany.

   1. Przede wszystkim Witam wszystkich :-). Niestety nie było mi dane oglądać w całości sesji RM w Jedliczu ale to co zobaczyłem woła o pomstę do nieba: z jednej i z drugiej strony nic tylko zieje jadem. Panie i Panowie z tej mąki chleba nie będzie. Zarówno Radni jak i Burmistrz do wymiany bo się „nie dogadają” . Państwo Radni miejcie choć trochę szacunku do swoich wyborców i złóżcie mandaty – to samo tyczy się do Burmistrza UGJ . Mam nadzieję że nowo wybrani nasi przedstawiciele z innym burmistrzem dogadają się, bo w tej chorej sytuacji to szkoda swojego zdrowia. Jest tyle mądrych ludzi w naszej Gminie. Trzeba doprowadzić do jak najszybszego „obalenia” obecnej władzy i nie tylko Burmistrza ale także i Radnych – no chyba że Radni i Burmistrz nie mają cywilnej odwagi na to aby złożyć mandaty bo kasa nie będzie się zgadzać to pozostawię bez komentarza.

    1. Nie wiem dlaczego czepiasz się radnych. Cóż takiego złego widziałeś w ich wystąpieniach ? Boli cię to że wykazali kłamstwa, że olała mieszkańców nic nie dając na miejscowości, że realizuje jakiś swój dziwny plan.
     To jest nie udolna osoba na tym stanowisku. Sekretarz, skarbnik do wymiany.
     Wiekszość pracowników do wymiany.

     1. Ja się nie czepiam. Ktoś napisał zgoda buduje niezgoda rujnuje i jak tam maja wyglądać sesje RM za między innymi moje pieniądze to ja się na to nie zgadzam. Brak dobrej woli zarówno z jednej jak i drugiej strony. Lepiej się obrzucać „błotem” publicznie – ludzie na to patrzą i śmieją się z całej naszej Gminy. Najlepiej skwitował to mieszkaniec na koniec sesji myślałem że spadnę z krzesła. Co by nie pisać miał on sporo racji. Powinna zebrać radnych w jednym pomieszczeniu zamknąć drzwi na klucz przed tym dodając, że nie wyjdziemy poza te drzwi póki nie wypracujemy wspólnego zdania bo dobro gminy jest najważniejsze i póki wszyscy tego nie zrozumieją to będziemy tu siedzieć. Mogą się obrzucać mięsem ile tylko im się podoba niech każdy wyleje żale a po wyjściu ma być zgoda i wzajemny szacunek. W innym wypadku jak pisałem wyżej powinni podać się do dymisji.

  2. Tak w tej gminie Jedlicze nie było a to dlatego bo nie było na stanowisku JOLANTY URBANIK!

   1. Zastanawia mnie tylko jedno jak w pierwszej kadencji potrafili się wszyscy dogadać to o co chodzi teraz ? Może ktoś mnie oświeci bo że tak to powiem „głupi jestem”,

    1. W pierwszej kadencji wierzyli jej bezgranicznie. Jest to osoba która ładnie mówi i potrafiła tak manewrować że byli jej oddani.
     Wiadomo było że wcześniej czy później tak się to skończy.
     Wygrała kolejne wybory i uwierzyła w to że radni już do niczego nie sa jej potrzebni. Ma fatalnych doradców. O tym może później napisze.

 377. Usunąć nie Radnych bo Oni mowią głosem mieszkańców usunąć burmistrza!jak tak można żeby ludzie płacili podatki i tyle milionow w budżecie i trzeba prosić burmistrz o remont szkoły sali samochodu osp kanalizację drogę itp ona ma problem współpracy z zespołem i nigdy nie będzie dobrze ONA MUSI ODEJŚĆ!!

  1. Jak się orientuje to w Polsce jeszcze nigdy nie odwołano rady. Były referenda gdzie odwołano wójta czy burmistrza. To trzeba zrobić w tej gminie.
   Ja jako mieszkaniec nie chcę burmistrza który kłamie. Wczoraj radny Twaróg ładnie to wykazał na podstawie OSP.
   Koniec zabawy. Trzeba działać.

  2. NIE DLA ESBECKICH METOD DONOSICIELSTWA ,
   SPRAW KARNYCH DONOSICIELSTWA UKRYTYCH NAGRAŃ NIE DLA PODŁYCH METOD

   1. Popieram. Nie dla takich kłamców, oszustów itp. To co robi to faktycznie wygląda na to że doskonale zna te metody.
    Lekceważy radnych, bzdety opowiada. Zniszczyła tylu porządnych ludzi.

 378. Radni muszą się zabrać za rozliczenie GOK. Coś mi wygląda na to że może to być ciekawe. Kolejny rok nie m dyrektora. pan rządzący posługuje się pieczątką z-ca dyrektora a w jednostce nie ma dyrektora. Prawda że to ciekawe.

 379. Do Zygmunt i ty się poznałeś na niej a długo biłeś brwo widzisz że byłeś w błędzie cztery lata stracone ludzi zniszczyła a teraz na ciebie kolej przekonasz się wkrotce;))))

 380. Czekajcie bo nie zapamiętałem głównych założeń projektu budżetu. Co tam się znalazło? Zabezpieczenie na most w Męcince, kasa na oczyszczalnie ścieków? 400 000 zł na reczy dopiero do ustalenia? Coś tam dla Piotrówki i Żarnowca? Remonty podłóg w szkołach? DPS?

  Przedmówcy mają rację. Ten budżet podobnie jak rok temu nie zostanie uchwalony, znów będzie przeciąganie liny, nerwówka, emocje. Przykro się patrzy na ten spektakl. Jako mieszkaniec, podatnik mam dość i mam uzasadnione obawy o przyszłość naszej gminy. Do końca kadencji 4 lata. Wyobrażacie sobie taki sposób procedowania na kolejne ważne lata? To ostatni czas by w perspektywie unijnej do 2025 pozyskiwać możliwie jak największe środki dla gminy. Później już będzie zapewne skromniej. Czy w takiej niezgodzie, otwartym konflikcie możemy mówić o dobru gminy? Jej rozwój jest poważnie zagrożony. Coś trzeba z tym zrobić bo to wykracza poza ramy normalności.

  Przecieram oczy ze zdumienia i zastanawiam się jak to możliwe, że w tak ważnej kwestii nie mogą wypracować chociaż w 50% konsensusu. Dlaczego Burmistrzowa nie może ując kilku postulatu radnych? Dlaczego tak ciężko im idzie dogadanie terminu spotkania? Obrzucają się publicznie jak dzieci w piaskownicy, zarzucając sobie brak woli. Co mnie to obchodzi jako mieszkańca? Oczekuję od osób u władzy dobrze wykonywanej pracy! Prawda jest taka, że minie kolejny rok, a w Jedliczu wciąż będzie panowała stagnacja, brak rozwoju i brak absolutnie nowych inwestycji. Brzydzi mnie gdy spaceruje po mieście i czuje wręcz stęchliznę zużycia infrastruktury, brud i smutek na ulicach. Czasem małym nakładem sił i środków można poprawić estetykę miasta, trzeba jedynie dostrzegać potrzeby i szybko na nie reagować. W projekcie budżetu nie widzę tej wrażliwości.

 381. Tak Zuziu masz rację w kwestii traktowania ” po macoszemu” wiosek z południa to co zaproponowała Marć to nie jest do przyjęcia gdzie potrzeby innych miejscowości? czy za taką kwotę zostanie wreszcie rozwiązany problem oczyszczalni?Komisji finansow i budzetu koniecznie merytorycznie dobrze przygotowany doradca

 382. Nie bronię radnych bo pamiętam jak się zachowywali jeszcze parę lat temu. Żyli w jakimś totalnym amoku. Nie widzieli otoczenia. Ale był to rezultat taktyki jaka zastosowała wobec ich Jolanta U.
  Teraz nastąpiło przebudzenie ale o 5 lat za późno.
  Władzy nie wolno dawać tym którzy nie mają pojęcia.
  Jolanta U nie ma zielonego pojęcia o finansach. Straszne jest to że obstawia się ludźmi podobnymi. Podporzadkowuje ich sobie. Na efekty nie trzeba było długo czekać. Skarbnik i była skarbnik B z całym szacunkiem nie na to stanowisko. Przykre jest to jak pracownicy pidsmiechuja się z tych osób.
  Radni robią co mogą ale przed nimi ściana która trzeba zburzyć jak mur berliński. Nie ma innego sposobu na uzdrowienie sytuacji.

 383. Wystarczy posłuchać wypowiedzi Pani ktora kiedyś pracowała w urzędzie jako skarbnik i tłumaczyla obecnej burmistrz jak się proceduje wazne sprawy wg jakiej kolejnosci.Najwiekszym błędem obecnej było pozbycie się doświadczonyçh pracowników i na tym są najbardziej poszkodowani petenci bo ona kasę zbiera co m-c i to jaką!

  1. Bardzo sie dziwię, że radni do tej pory nie obniżyli jes wynagrodzenia. Są dla niej pracodawcą a ona tak ich traktuje.

 384. Radni są swiadomi jak ich traktuje jestem w szoku co widziałam i słyszałam na sesji co ta kobieta mowi i jak traktuje Radnych to jest niedopuszczalne Radni są solidarni i to jest budujące

 385. Mam dziwne wrażenie, że radni i burmistrz robią sobie tzw. ustawkę. Na sesjach mało się nie pozabijają ale jakby co to krzywdy sobie nie robią.

  1. Ja mam inne wrażenie.
   Pani burmistrz pokazała za co ma z-cę . Wychodząc z sesji ewidentnie wskazała że sekretarz ją reprezentuje. Ale na sali siedział oficjalny zastępca burmistrza. Jak on się w tym momencie poczuł ?

   1. Mnie się wydaje, że zastępcy kamień spadł z serca. Jolanta dobrze o niego zadbała. Z jego wiedzą i przygotowaniem gdyby musiał odpowiadać na pytania to Wenencja, Ryszard i Krystyna zjedli by go na przystawkę.

 386. Dla mnie hit, jak zaczęła radnego Dziurę straszyć nie wiadomo czym. Przepraszać się kazała.

 387. Tomku jaka to ustawka?bedąc burmistrzem chciałbyś medialnie być tak skrytykowany? i jednym głosem uznany za nieudacznika?to już nie przelewki prawdopodobnie szykuje się wielu aby jej to powiedzieć

 388. Przy okazji przypominam, że to jest gmina miejsko-wiejska, a nie Wersal Jedlicki. Tu od zawsze potrzeba chłopa, baby, gospodarza w gumowcach, a nie paryżanki w Louis Vitton. Osobiście tez nie odczuwam potrzeby, aby na sali plenarnej Rady Miasta, panowały jakieś bontony i celebry. Tam trzeba mówić prawdę i tylko prawdę. Kompletnie nie ma znaczenia, czy ktoś się uniesie, czy użyje mocnych sformułowań. Prawda to prawda. Dlatego jestm przeciwna kneblowaniu ust Radnym, przez Burmistrzynię przytykami do tego co „przystoi” co nie. Łapią Burmistrzynie na kłamstwach, niedociągnięciach, nie umie wytłumaczyć racjonalnie, lawiruje, miele, kręci, to na co konwenanse? Łżesz, zasłaniając się dobrem mieszkańców i dlatego radni werbalizują konkretne zarzuty. Nie kłam, nie wykorzystuj stanowiska, nie mać, słuchaj ludzi i byłoby dobrze. A ponieważ ten człowiek nie zna słów ukorzyć się, przemyśleć, nawrócić to raczej nie można spodziewać się rewelacji. Trzeba będzie wywlec jak Jagnę w „Chłopach”. I tak podejrzewam, że niebawem.

  1. Do czego Ty nieszczęsna kobieto się jeszcze posuniesz w tych wypowiedziach,pomoc medyczna jest nie Burmistrz potrzebna a zgadnij komu ?ZGADŁAŚ ?????

 389. To ona powinna przeprosić wyborcow za kłamstwa za tego na pudlu „wrobla” co usiłuje opluwać ludzi za obitnice złożone na zebraniach z mieszkańcami za nieprzemyślane inwestycje za które podatnik płaci i wiele innych rzeczy

  1. Pani burmistrz odstawiła kiepski teatrzyk. Ja oglądajac jej wystąpienie miałem wrażenie że zaraz trzeba będzie jej udzielić pomocy medycznej, specjalistycznej.
   Może po opublikowaniu nagrania sama je przeglądnie tak na spokojnie i zastanowi sie nad ty co zrobiła.
   Przeprosiny dla mieszkańców to za mało tu trzeba ją usunąć z zajmowanego stanowiska.

 390. Tak Tomku ,a poza kamerami podjeżdżaja z życzeniami do Burmistrz I to parami .

 391. Od nowego roku bedzie nowy kierownik GOPS. Ciekawa jestem w jakim trybie zatrudniona. Głośno sie mówi że ma to być synowa wiecznego z-cy dyr z GOK. Czy tu nie widzicie związku ?

 392. Po raz kolejny zadaję pytanie co jest z Dziennym Domem Opieki Medycznej w Żarnowcu. Mija już ponad rok jak obiekt jest zamkniety. Jak radni pytali co sie dzieje to burmistrz informowała że jest remont. Co było nie prawdą.
  Przypominam, że miał to być sztandarowy projekt Jolanty Urbanik zakończony klapą. Totalną klapą.
  Czy dziś pani Urbanik z podniesioną głową może powiedzieć że nie była to wtopa ?
  Obiekt generuje koszty pokrywane przez jedlicki ZOZ.
  Czy to jest gospodarskie zarządzanie gminą ? NIE !!!!!

Comments are closed.

Top