Jesteś tutaj
Strona główna > inne >

Grzegorz Braun w Starej Kuźni

26 października br. w Starej Kuźni w Jedliczu gościliśmy posła RP Grzegorza Brauna oraz jego zwolenników, znajomych i przyjaciół. W oczekiwaniu na posła, od wczesnego ranka pod opieką tutejszego przewodnika, kilka godzin wypełniło grzybobranie w pobliskich lasach zwieńczone sukcesem. Następnie wspólne zwiedzanie  Muzeum Przemysłu Naftowego i Gazowniczego im. Ignacego Łukasiewicza w Bóbrce, które mieści się w miejscu najstarszej na świecie kopalni ropy naftowej, przyniosło rozszerzenie nieznanych wiadomości o prekursorskich działaniach na terenie całego Podkarpacia w XIX w. trzech wielkich Polaków z Ignacym Łukasiewiczem na czele. Lekcję prawdziwego patriotyzmu otrzymaliśmy w Muzeum Marii Konopnickiej w Żarnowcu zakończone wspólnym odśpiewaniem Roty napisanej przez poetkę. Uskrzydleni i uzbrojeni w wiedzę źródłową, konfederaci przybyli do Starej Kuźni i wśród starych sprzętów, wystawieni na ostatnie promienie słonecznego lata, wszyscy oddali się wspólnym dyskusjom w oczekiwaniu na posła RP Grzegorza Brauna.

Posła przyjęliśmy chlebem i solą przy akompaniamencie kapeli ludowej Jodłowianie z Jodłowej. Pan Grzegorz przywitawszy wszystkich uraczył nas piękną przemową, po której padł armatni wystrzał na wiwat. W atmosferze przyjaznej i koleżeńskiej aż do późnej nocy trwały niekończące się Polaków rozmowy.

 

426 thoughts on “Grzegorz Braun w Starej Kuźni

 1. Wczoraj patrząc na sesję widziałem jak znowu JU oszukała radnych co do kupna starej targowicy. Uchwałę dała do przegłosowania, która daje jej prawo kupna bez ceny, co za podstęp. Szkoda że tylko kilku radnych się połapało a pozostali zagłosowali za. Jak zwykle wielka trójca była za, czyli Uram, Kopeć i Krajewski. Jak dojdzie do kupna znowu będzie zwoływać mieszkańców by robili zadymę, jak radni nie będą chcieli wyrazić zgodę na kredyt potrzebny na zakup placu. Podobno jest działka podobna w tej samej okolicy i pewnie za mniejsza kasę. Oczywiście pewnie nikt o tym w gminie nie wie bo po co, jak jest na tapecie stara targowica.

  1. 10 tys za ar to duża przesada. W Jedliczu max kwoty to około 5 tys. Ta działka podzielona linia energetyczna ca ja dyskwalifikuje.
   Gratulacje dla negocjatorki.

  1. Parafia potrzebuje kasy a gmina kupuje chociaż nie wie po co ? Może znów tam upichci jakąś instytucje która bedzie bez parkingu. Żłobek najlepszym przykładem, a DPS potwierdzeniem

 2. To wygórowane kwota a burmistrz jaki ma plan co do tej działki? z wypowiedzi wynika że nie ma więc może ktos inny zainteresowany będzie kupnem😶

 3. Czy Pan Poseł Grzegorz Braun jest świadomy przyjaznych relacji i współpracy środowiska z byłym TW i jego otoczeniem? Czy w jego ocenie nie dyskredytuje to przywódców Starej Kuźni. Myślę, że warto wyłożyć Panu posłowi, dokąd przyjechał. Niech się tym zajmie.

 4. Nie ma w wolnej Polsce miejsca w życiu publicznym dla tajnych PŁATNYCH donosicieli UB SB to „śmierć” cywilna
  Swoją drogą G. Braun poruszał temu esebeckich konfidentów

 5. Lolu lolu jak ty wydajesz publiczne pieniądze? tak nie można czy o tym nie wiedziałaś? że każdą złotówkę trzeba było pod lupę i wydawać z głową odejdź będzie to z korzyścią dla całej gmimy

 6. W tej gminie potrzebny ktoś kto potrafi zarządzać wydawać kasę rozsądnie i nie skłócać ludzi a raczej jednoczyć

 7. Lola nie ma zielonego pojęcia o zarządzaniu gminą. Dobiera ludzi niekompetentnych . Trzeba z tym w końcu skończyć. REFERENDUM !!!!!

 8. Czy Pani wie że dalej przedszkole w Potoku zajmuje dalekie miejsce w Konkursie na Przedszkole Roku ? Czy Pani nie wstyd z tego powodu ?

 9. Rzecz się ma w Porębach.
  W ostatnich tygodniach w tej miejscowości wykonano coś koło 200 metrów asfaltu. Sprawa na pewno będzie nagłośniona na oficjalnej stronie gminy z odpowiednim naciskiem na długość . Tenże wspomniany odcinek asfaltu to zapewne jak usłyszymy to zasługa oddanego władzy sołtysa Poręb.
  Ale w czym rzecz; pomijając już fakt, że połowa tego odcinka przebiegająca przez łąkę nie ma uzasadnienia, to szerokość jezdni już warta uwagi. Na oko to około 2,8 m czyli niemalże tyle ile szerokości ma samochód. Jadąc tamtędy od razu ma się lęk czy aby nikt nie pojedzie z przeciwnej strony bo nie było by gdzie się rozminąć. Nikt nie przemyślał tej sytuacji. Marzyło by mi się żeby w takiej konkretnej sytuacji znalazła się pani burmistrz która zdecydowała o tej drodze. Ale chciałbym też żeby na tą drogę wybrali się wszyscy radni ( najlepiej samochodami ) z przewodniczącym komisji Komunalnej na czele.
  Ludzie , jak coś planujecie to się wcześniej zastanówcie.

 10. To co przez łąkę chcielibyście autostradę mieć.? Natężenie ruchu z góry w dół 4 auta na dzień. Chcesz mieć autostradę pod oknami przenieś się z Porąb do miasta. To i przy okazji i myślenie ci się wypośrodkuje. O czym ty marzysz. Jak w błocie żeście jeździli to jakoś się autami rozmijały teraz trzeba wam zatoczki że 3 na tym odcinku zrobić bo się rozminąć nie możecie.

 11. Tyle kasy wydano a droga może byc tylko jednokierunkowa jak można było tak wąską drogę pozostawić to zrobione na odp…

 12. Takie drogi to buduje jedynie ta władza. Świat idzie z postępem a my się cofamy.
  Jak można było taką wąską drogę zrobić w tych porębach. Chyba że założono że dalej tam jeżdżą tylko furmankami.

 13. Jedlicze – Gmina na odpierdol wita! Takie hasło powinno witać wjeżdżających, Jedlicze – Gmina na odpierdol żegna! a takie żegnać zszokowanych wyjeżdżających. To w związku z drogą w Porębach i każdą cenną inwestycją, której zasadność i jakość rozumie tylko JU.
  Osobiście czekam na nagranie z sesji i dyskusję na temat działki parafialnej. Dochodzą słuchy, iż pada argument, że Dom Kultury na tym „obrzynku” ma wizję budować:)) A najbliższy parking razem z placem widokowym we Wrocławiu. Nie głupia osoba powiedziała, że za chwilę Pałac Stawiarskich opustoszeje to chyba lepszego DK nie wyobrażam sobie. Ja pytam po co, z jakim przeznaczeniem ma być ta działka? Nie przekonuje mnie argument Zuzi, z którejś sesji, że to inwestycja:)) Gwarantuję, że za tyle co zostanie ewentualnie kupiona w zyciu się jej nie sprzeda. Jeżeli natomiast JU planuje wesprzeć tym sposobem bezsensowną budowę kościoła w Porębach, to niech ma na baczeniu, że rozkręci się afera na całą Polskę.

  1. Cha cha cha. Dom Kultury na tkim kawałeczku ? Che che che to ta działka nawet na parking za mała. Chyba że ktoś mysli że wszystko takie małe w tym otoczeniu.

 14. Czy ktoś wie gdzie można znaleźć protokół z ostatniej rekontroli RIO w naszym urzędzie ? Czy będzie upubliczniony ?

 15. A dlaczego Jolka ma być negocjatorem z księdzem? Czemu nie radni np. Lipka, Dziura, chłopy co coś wiedzą o budowaniu?

 16. Ludzie rezygnują z fotowoltaiki….I nie dlatego, że JU twierdzi, że ludziom się plany zmieniają, tylko dlatego, że próbuje się ludziom wcisnąć badziewie.

 17. I na koniec. Sesja była zwołana tylko i wyłącznie dlatego, że 30 paźdź. był ostateczny termin, żeby Jolka przedłożyła info o oświadczeniach majątkowych. Reszta to tematy zastępcze. Znowu na odpierdol i w ostatnim momencie.

  1. Dlaczego program fotowoltaiki jeszcze nie ruszył ? Nie wiecie ? To ja wam powiem. Nasza gmina jest w czarnej ….. We wszystkich ościennych gminach mieszkańcy już od dwóch lat korzystają z fotowoltaiki. To dlatego tak jest że w ug pracuja jak mówi sami specjaliści i eksperci ? Nie dajcie się nabrać na te gadki. Znając poczynania JU śmię twierdzić że w tym roku nie zostanie zainstalowana ani jedna instalacja na budynkach prywatnych.

 18. abstrahując od tematu w Polsce czy drewniane skrzynki z warzywami moga być ustawione w ciągu na drodze co ze spalinami co na to sanepid i inspekcja handlowa?zdrowie naszych pociech

 19. Dom kultury w Jedliczu na tym skrawku😂? No tak ,a parking gdzie??? Aaaa pod kościołem jest!. Skąd te pomysły. Jak tak chcą budować to niech szkołę w Dobieszynie rozbudują.Dzieci chodzą do szkoły na 2 zmiany i o 16ej kończą. Miała być rozbudowa ale jest cisza.

  1. dobieszynianeczko, to wszystko to pozorne działania. Już w styczniu miała prawie milion złotych na inwestycje oświatowa w Dobieszynie. Przez cały rok nic nie robiła. Pieniadze nie wykorzystane. Dopiero teraz ogłoszony przetarg na sale gimnastyczną ale oczywiście realizacji w tym roku to już nie bedzie. ROK STRACONY.
   W podobny sposób markuje remont domu ludowego w Męcince. Corocznie jest około 200 tys w budżecie a roboty faktycznie nie widać. To jest tylko mydlenie oczu .
   Faktyczne roboty widać tylko w Jaszczwi, le pamiętajmy że ona jest burmistrzem całej gminy a nie sołtysem Jaszczwi.

   1. Musze tu powiedzieć że Ona robi to co sama uważa za słuszne a nie licząc się z opinią sołtysów czy radnych, tak też jest w Jaszczwi. Mnie interesuje czemu nie zrobiła remontu drogi, skrótu w kierunku kościoła. Ja do Rzeszowa często jadę i tam jest świetny skrót do Bajd i na Rzeszowską, ale z tego co wiem Ona jest w konflikcie z radnym. Pewnie chce pokazać kto jest wadzą i tego odcinka drogi nie zrobiła. Czekam może zrobi znowu coś co będzie jej pomnikiem dla potomnych. W Jaszczwi chyba liczy na długą pamięć ale w kierunku dobrym czy złym? Już wielu poznało się na jej osobie, też i w Jaszczwi.

 20. Wszystko co piszecie to cała prawda. Problem jest w tym , że ta mała osoba ma jakąś swoją wydumaną wizję i ją realizuje. 15 radnych nie jest w stanie zahamować tego pędu a przecież mają nad nią władzę .
  JU nie idzie z postepem. Wydaje jej się że to co robi to jest jedynie słuszne. Problem dla gminy i to na wieki.
  Domy ludowe to przeżytek a ona dalej przy tym tkwi.
  Szkoda gminy bo jest piekna i bogata.

 21. Nie dba był 1.11 i nadal jest syff na rynku jakiego nie widziano od lat gałęzie na poboczach utrudniaja jazde drogowskazy poskręcanie zle informuja jak długo tak będzie?

 22. A ja się pytam pani sołtys z Długiego kiedy będzie rozpoczęta budowa kanalizacji w naszej miejscowości. Mówiła Pani że w tym roku kanalizacja będzie budowana. Kolejna sprawa to co z rozbudowa szkoły ? Jest gotowa dokumentacja z pozwoleniem na budowę.

 23. Budżetem ugm powinien zarządzać człowiek doświadczony i z wyobraźnią i nie kierować się nienawiścią a pracować na rzecz naszej małej Ojczyzny

 24. Kiedy zostanie zrobiony porządek koło DL w Długiem. Pełno śmieci, butelek itp. Za tamtego sołtysa to był błysk.

 25. Słyszałam , że p.dyrektor przedszkola dostała nagrodę. od burmistrza . Czy mogła bym gdzieś zapoznać się z uzasadnieniem przyznania tej nagrody. jakie to zasługi dla edukacji ma p.dyrektor ?

 26. W naszym urzędzie chyba coś złego się dzieje. Burmistrz siedzi w gabinecie do późnych godzin nocnych.
  Różne słuchy o tym chodzą.
  Raczej jest to nie normalna sytuacja. Burmistrz jak kazdy powinien odpoczywać odpowiednią ilość godzin. Zmęczony władca może popełniać błędy, może to się odbić na jego zdrowiu. Już słyszeliśmy o lekarzach pełniących non stop przez pare dni swoje dyżury. I czym się to skończyło ?

 27. Nawet żeby odpoczywala 24 h na dobę to nic nie poprawi sposobu zarzadzania jedyny ratunek to zamienić na inny model może będzie w stanie wyjść z tego bagna

 28. Nie wiem dlaczego tak bardzo późno świeci się w przedszkolu. Czyżby ktoś zapomniał zgasić światło ? A może podobnie jak w urzędzie dyrekcja pracuje.

 29. Czas najwyższy powiedzieć STOP takiej Pani która dzieli i oklamuje i wydaje publiczne pieniądze bez konsultacji i nieprzemyslane inwestycje

 30. Mam pytanie czy przy radzie miejskiej funkcjonuje jeszcze komisja oświaty i sportu. Jeżeli tak to mogła by się zająć działalnością GOSiR. Na tej hali nic sie nie dzieje. Tylko jakies oklepane turnieje. Gdyby nie MUKS to w Jedliczu pod wzgledem sportu mało by się działo.

 31. Wyważone komentarze mieszają się z tak durnymi, że aż oczy bolą od czytania. Trochę mi wstyd.
  Przeglądam właśnie stronkę komercyjnej inwestycji mieszkaniowej w Potoku. Mieszkania się sprzedają, Potok rozrośnie się trochę liczbowo, a kasa do budżetu gminy będzie wpływać większa. Może by tak zatem wyasfaltować jeden z drogowych łączników z DK28? Po oddaniu wszystkich mieszkań siłą rzeczy zrobi się tam dość spore osiedle. Temat uważam za istotny bo taki przyrost ludności gminy to coś nowego w naszych małomiasteczkowych realiach…

  1. Bardzo słuszny wniosek. Radni powinni o to zabiegać, ale znając dotychczasowe poczynania naszej miłościwie panującej to mam wrażenie, że nic z tego nie wyjdzie. W Jedliczu są opracowane ( jeszcze za poprzedniej władzy ) dwa potężne plany przestrzennego zagospodarowania. Środek miasta. Do dnia dzisiejszego nie potrafiła nawet pozyskać gruntów pod budowę drogi, a teren już prawie w 100 % zabudowany. Jolanta ma gdzieś takie sprawy.

 32. Na gminnej stronie takie o to ogłoszenie :Wolne miejsca na wymianę kotłów gazowych”. Ogłoszenie podpisane przez burmistrza gminy.
  Myśle, że burmistrz sama powinna sobie odpowiedzieć dlaczego mieszkańcy nie chcą podpisywać umów na kotły. Zobaczymy czy ten sam los spotka fotowoltaikę.

  1. Czy ta pani niczego nie rozumie ? Zaprasza do podpisywania umów, a żadnych informacji o tych kotłach nie podaje. Czy przeciętny mieszkaniec wywali kasę nie wiadomo na co ? Może burmistrz nie zastanawia się nad wydawaniem publicznych pieniędzy ale mieszkańcy liczą się z każda złotówką i muszą wiedzieć co kupują.

 33. Zastanawiam się dlaczego burmistrz tak mało informuje o tej fotowoltaice. Przecież mogła by napisać jakie to urządzenia, jakiej firmy, kto bedzie wykonywał itp. A tu cisza, zastanawiajaca cisza.

 34. Ten z kkmunalki niech się normalnie ubierze i pójdzie na miasto z pracownikami to załapie w czym problemb* nie ma kto rządzić poddobnir jak w GOK i GOSIR, Ale Podstawa to maLa czarna do domu. To będzie z korzyści dla niej i mieszkańców.

 35. Niech wróci skąd przyszła to będzie czysto kasa sprawiedliwie i z rozumem wydawana a ludzie będą się wzajemnie szanować

 36. Na gminnej stronie jest info pt:’ Teatrzykedukcyjno-profilaktyczny w Podniebylu”. dalej zamieszczone dosłownie 3 zdania „W szkole w Podniebylu 15 X odbył się teatrzyk edukacyjno – profilaktyczny, którego bohaterem był Borsuk Bazyli. Pełne humoru przedstawienie przybliżyło dzieciom tematykę zagrożeń i skutków nieodpowiedzialnego zachowania w ruchu drogowym oraz wobec osób nieznajomych. Wszystkie dzieci wykazały się aktywnością podczas takich zajęć.
  SP Piotrówka
  P.S
  Wielkie gratulacje dla autora tekstu. Naprawdę wysilił się ! Brawo !

 37. Kolejny nabór na stanowisko urzędnicze.
  Zastanawiam się czy Pani burmistrz wie ilu ma pracowników, czy radni orientują się w tych zmianach kadrowych. A może dobrze by było gdyby radni zorientowali się jak to jest w innych gminach.

 38. Dlaczego mamy płacić za zwolnienia i przyjęcia tylu pracowników urzędu a podatnik nie ma zadnej informacji z jakiego powodu pani podejmuje takie decyzje?

 39. Panie Prezesie Wojtynkiewicz ! Koło studni pełny kontener i fura śmieci wokół niego. Wczoraj wiał wiatr i pod domy rozwiewał.
  Czy Pan nie wie co z tym zrobić ? Zebrać i wywieźć w miejsce do tego przeznaczone.

  1. Napisz e’maila do Prezesa JPGKiM, każdy tutaj żale wylewa, jakby nie można było merytorycznie, bezpośrednio do UG, JPGKiM, GOK, GOSiR itd. Nie tak dawno zadzwoniłam do UG, że w lesie w zatoczce walają się śmieci, w godzinę było posprzątane. Swoją drogą gospodarz powinien widzieć co się dzieje, a nie rekcja dopiero po interwencji.

 40. Przecież ma zarabiste pobory i pozostali to my musimy wskazywać co jest do roboty?znak który wprowadza w błąd już 3 miesiące i nikt nie reaguje rynek ulice syf gdzie są odpowiedzialni?

 41. Tego nie przewidział nawet jasnowidz Jackowski. Sołtys z Moderówki zastępcą burmistrza ma być. Z policji się chłop zwolnił, 11 lat służby:)) Jaka był to była ta służba, ale pewniejsza niż ta fucha:)) KMP leży na brzuchach ze śmiechu. Ale nas tu w tej gminie to już tylko mogiła zbiorowa czeka, jak dzielnicowy zacznie rządzić. Grono specjalistów rośnie w tempie zatrważającym.

 42. Kandydat na medal w końcu może coś w tej gminie się zmieni na lepsze!A ktoś kto pisze negatywy oceniając przed rozpoczęciem pracy jest tylko zazdrosnym I zadufanym w sobie ludkiem!czas na zmiany lepsze zmiany!😊

  1. Ale co ten chłopina zrobi? Co on zrobi? Po pierwsze co zrobi przy Jolancie? Nic, bo tez nic ona mu nie da zrobić samodzielnie (patrz poprzednicy). Po drugie, nawet gdyby mu dała coś działać (a przypominam, że nie da), to co on z tego ormo za wiedzę wyniósł? Co z umiejętności nabytych przez 11 lat służby w formacji z gruntu fatalnej, nepotycznej, na funkcjach o wąskim zakresie obowiązków, może się mu przydać w pracy w samorządzie. No chyba tylko to, ze wychodząc z policji powinien być przyzwyczajony do mobbingu. Dzielnicowy jest dowodem na to, że juz nikt sensny, ktoś po ekonomii, rachunkowości, jakimś ostatecznie budownictwie, nie chciał przyjść do Jedlicza. I jeżeli nasz vice-dzielnicowy sądzi, że w gminie wstąpi na nową ścieżkę rozwoju niby zawodowego, to zaprawdę powiadam jest w błędzie. Tu się nikt od 4 lat nie rozwinął:))

 43. Śmiech na sali jakie policjant ma doświadczenie w zarządzaniu itp śmiech na sali . będą jaja jak wytrzyma z yolanda z 3 miesiące i go zwolni wyląduje na łące. W KMP śmiech co gość wyprawia. Ale opinia o nim marna na dzielnicy .

  1. Chyba korpus podoficerski. Ale jako mieszkańcy musimy się przygotować, że wchodząc do gabinetu vice-dzielnicowego mamy mieć przygotowane prawo jazdy, dowód rejestracyjny, ubezpieczenie OC i jedną oponę do sprawdzenia bieżnika. Musimy dbać, aby nasz vice łagodnie przeszedł z jednego bagna w drugie.

 44. W tak szacownym mieście jak Jedlicze nie można znaleźć osoby godnej na to stanowisko? Jedlicze to największa społeczność w Gminie. Mam nadzieję, że to tylko plotki.

  1. w Jedliczu znam parę osób które nadawały by sie na stanowisko z-cy, ale problem jest jeden ….. nie z tym burmistrzem.
   Jak gminna wieść niesie JU prowadziła kilka rozmowy z kilkoma osobami ale dostała kosza.
   Iść w góry to trzeba wiedzieć z kim i mieć do niego zaufanie.

 45. Szanowni Jedliczanie = macie co macie boście miernotę z FAS wybrali więc weźcież wasze pińcet plus idzcie do sklepu nakupcie kiełbasy i wódki – bo to wasze menu codzienne- i tak Dostojewskiego nie przeczytacie i obiecanego ałdi nie kupicie – i żyjcie sobie spokojnym życiem prowincjonalnej dziury bo tak niestety macie zapisane = JU nie winna temu, bo to Wasz wybór ona tylko swym chłopskim sprytem kroi Was jak umie i czyni to skutecznie nad wyraz

  1. Bardzo trafiona uwaga. Naród ma to co chciał. teraz płacimy rachunek tej niemocy. Co miesiąc ponad 10 tys plus oczywiście wszystkie składki. Jak ktoś umie liczyć to zdaje sobie sprawę ile to jest.
   Co za to ? Nic, gmina cofa się w rozwoju. Ościenne gminy uciekaja przed nami.

 46. Poprzedni opuścił szybko dlaczego? bał się odpowiedzialności?teraz nadstawiac garb za jej błędy to niebezpiecznie nie dziwię się że nie ma chętnych

 47. Decydując się na to stanowisko trzeba mieć wyobraźnię i wnikliwe sprawdzać czytać wszystko zanim złoży się podpis bo współpraca z nią to ….????

  1. Kamikadze Boski Wiatr wiedzieli na co się decydują. Wiedzieli, że idą na śmierć. Słuszną, bo zgodną z ich przekonaniami.
   A vice-dzielnicowego zadepczą jak „kaczaka” w drodze do wiadra z wodą:)) zanim łeb podniesie.

   1. Ciekawa jestem jaki bedzie miał zakres obowiązków. Na czym się zna. Moze bedzie z-ca d/s sołectw, albo porządku, albo nie wiadomo czego.
    A jakież to ma wykształcenie ? Żeby się nie okazało że tylko jakiż wieczorowy licencjat. To by była szopka.

    1. Cały świat czeka w napięciu pytając: Co on umie?
     Niebieskie karty zakładać umie. Breloczki rozdawać umie. Umie jechać uprzywilejowanym. Albo nie umie. Umie latarą jebnąć po gałach. Umie nagrywać. Umie…

 48. Pilne! Potrzebuję tytułów wymienionych swego czasu przez panią Arbuz vel Apokalipsa czasopism, dla których rzekomo pisała artykuły.

 49. To ten co z wiczerkim był? i wyjazdy były? Jeżeli tak to powolutku trzeba manatki pakować i wiać,tu musi być ktoś kto potrafi po niej to wszystko doprowadzić do ładu

  1. Czy pani burmistrz orientuje się w kwestii wykorzystania remizy OSP w Porębach. Zapraszam na wizje lokalną ale taką nie zapowiedzianą.
   Dom ludowy miał stać otworem dla wszystkich.

 50. Kto korzysta z tego placu sport-wypoczynkowego w Piotrowce?lepiej za te pieniądze byłoby polatac dziury doposazyc OSP szkoły

  1. Tak sobie wymyśliła p.JU to tak ma być. Nie ważne że to w takiej dziurze, nie ważne że to będzie w sumie kosztować tyle że mógłby kanalizacje zrobić dla Piotrówki. Ważne że pomysł będzie zrealizowany i ważne jest to że jest patelnia.

 51. Ona rzeczywiscie ma przerabane 148cm(na obcasie)i za co się zabierze wszystko do d…..musi być ktoś kto przed każda wydaną złotówka podatnika będzie sie sto razy zastanawiał

 52. Jedno co musze przyznać p.J to to że jest skuteczna w niszczeniu tego co wypracowali poprzednicy. Poza tym to jestem jej działaniami bardzo niemile rozczarowany.

  1. Ja i tak nie zapomnę co dla nas jako społeczeństwa zrobili poprzednicy. Teraz widać jak na ich tle wyglądają obecne rządy. Tzn jak kiepsko wyglądają.
   Gmina rozwijała się w każdej dziedzinie. Przyszło takie co na totalnej krytyce chciało zbudować swoją pozycję. Nic z tego. Cieniutko , cieniutko.

 53. Zamiast targowicy lepiej żeby wybudowano most w Mecince przecież Radni byli za.To wstyd żebyśmy nie mogli w XXI w nie mieli możliwości przejechać do sąsiedniej miejscowości

 54. Chciałbym się zapytać pani sołtys czy miasto Jedlicze dalej musi tak brudno wyglądać. Główna ulica tokarskich zasypana liśćmi i innymi śmieciami.
  Gdzie by nie pojechał np. Krosno, Rymanów, Dukla, Tarnowiec, Wojaszówka to wszędzie jest czysto. U nas się nie da ? A może ktoś komuś robi na złość ?

 55. A w środku co jest piasek czy żwirek zbrylajacy ? Bo drogi co roku DELIKATNIE u nas w Dobieszynie posypane. To też jest eko ,bo jak samo nasypalo to i ma samo stopniec. Chyba że w tym roku mnie zadziwią.

 56. Nie wiem co za leń jest odpowiedzialny za gminną stronę ale mógłby czasem stare i daleko przeterminowane wiadomości usunąć a na to miejsce dać coś bardziej ciekawego.

 57. Gm stronę zaktualizowali piszą o sylwestrze w Długim(ogromne wydarzenie😳)ps.za poprzedniego sołtysa było ok)

 58. Poprzedni sołtys Długiego był prawdziwym gospodarzem. Teraz widzę że zabawa w głowie. A gdzie jest obiecana kanalizacja?

  1. Wolałbym żeby napisali o kanalizacji i rozbudowie szkoły w Długiem a nie o sylwestrze. Ale właśnie u nas są teraz takie priorytety.

 59. A czy inne wioski nie organizują sylwestrów? Wydaje mi się że kanalizacja i szkoła to jest sprawa gminy (pani burmistrz) a sylwestra organizuje rada sołecka.

 60. W Długiem to już nie można przejść drogą bo tak z rowów śmierdzi szambem. Nie mówiąc już o wodzie ze studni.
  Obowiązkiem burmistrza jest zadbanie aby wszyscy mieli kanalizacje. Mamy XXI wiek a ktoś tu pier o imprezach. Zabierzcie się w końcu za kanalizacje !
  Rozbudowa szkoły to naturalny obowiazek.

 61. Może sołtys
  nie ma świadomości co to jest ochrona środowiska i zdrowie mieszkańców?nam trudno oddychać żyjąc przy otwartych szambach

  1. Może dzieci z Długiego zorganizowały by spotkanie z rada sołecką i ich uświadomiły. Dzisiejsze dzieci są bardzo mądre i inteligentne.

 62. Ma kasę i to sołtysa obowiązek być do końca sesji i zabrać glos nie tylko złożyć podpis i chwilę posiedzieć

  1. Od kolejnej sesji trzeba się przyglądnąć jak to jest z tą obecnością.
   Na jedną z ostatnih sesji radna Marć przyszła już w momencie kiedy czytali protokół. Ciekawa jestem czy za tą sesję wzięła diete.

 63. Gminna strona pisze o 85 leciu Koła Gospodyń Wiejskich w Potoku.
  Dobrze , że panie z KGW zorganizowały to spotkanie.
  Pani szef gminny jak zwykle spóźniona i to mocno. to brzydko z jej strony. Wiele osób starszych musiało na panią czekać.
  Niestety dom ludowy zaniedbany. Zrobiony przez poprzedników ale nie szanowany przez następców. Płytki poodpadane, wilgoć w katach, karnisze wiszą na bakier. Za dwa złote kupi kołek i można fajnie to poprawić. W toaletach cuchnie wilgocią.
  Koło domu ludowego bałagan, trawy , mchy itp.
  Sołtys musi się wziąć do roboty bo szybko dom ludowy zapadnie w ruine.
  I tak na koniec zastanawiam się czy pani burmistrz widziała to wszystko okiem gospodyni i czy wyciągnie jakieś wnioski.

  Jest nowy sołtys ale nie wiem czy to dobry wybór.

 64. Pytanie do pani burmistrz i do pewnej pani dyrektor.
  Pytanie jest krótkie: czy pracownik będący na zwolnieniu L4 może przychodzić do pracy za wiedzą pani dyrektor i wykonywać czynności ?
  Jednostka ta jest w zasięgu monitoringu ( kamery ).

 65. Mamy przykład bezgranicznego tupetu.
  Jak podano na gminnej stronie „Największe obiekty, które powstały lub zostały zmodernizowane w ostatnich latach w Gminie Jedlicze:
  – Nowa sala gimnastyczna wraz z zapleczem sanitarno-szatniowym w Szkole Podstawowej w Moderówce (2018r.),
  – Modernizacja boiska piłkarskiego przy Szkole Podstawowej w Długiem (2017 r.),
  – Wielofunkcyjny kompleks lodowisko/kort (2016r.),
  – Place rekreacyjne (2012r.-2019r.)”
  Nic by w tym dziwnego nie było gdyby nie fakt , że znamy stosunek laureata do budowy boiska. W końcu zostało wybudowane w przeważającej części ze środków funduszu sołeckiego.
  Co do lodowiska to wszyscy wiemy jak naprawdę było z tą inwestycją. Inwestycja zakończona procesem sądowym.
  Place rekreacyjne lata 2012- 2019. Tu się zgadza że większość tych placów była zrealizowana przed 2015 rokiem czyli przed rządami JU. Teraz zapraszam na wycieczkę i przyglądnięcie się jak one wyglądają w okresie letnim. Słowem – zarośnięte trawami.
  Zastanawiam się, czy ten kto sporządzał wniosek zawarł w nim chociażby fakt przeniesienia łuczników do Moderówki , czy napisał że kluby sportowe jeszcze w marcu,kwietniu nie miały dotacji.
  A może pochwalono się zielonymi salami fitness realizowanymi przez LGD ? W Potoku dzięki radnemu wycięto krzaki żeby ludzie mogli do niej dojść. W Podniebylu wybudowano nad Chlebianką. Rewelacyjna lokalizacja.
  Jak na razie dużą rzadkością jest aby na tych obiektach ktoś ćwiczył.

 66. Przepraszam. Przed ostatnie zdanie. Ma być w Piotrówce a nie w Podniebylu.

 67. Aż żal patrzeć jak się przemęcza
  Burmistrz Jolanta, Jedlicza tęcza.
  Tańczy, strzela, pielgrzymuje
  Sama gminę wciąż buduje.
  A jeszcze niektórzy rzucają jej kłody pod szpilki!
  To nie ludzie! To wilki.
  To mówiłam ja Apokalipsa, spokojnie oczekując dnia, kiedy to wszystko je…nie.

 68. A tak z innej beczki. Jak mamy wierzyć nowemu vice, jak on jeszcze dobrze się nie rozejrzał a już kręci.
  Otóż, aby zasiąść na vice tronie nie można być funkcjonariuszem. Zatem opowieści, legendy o urlopie bezpłatnym są wyssane z palca. Żadna formacja mundurowa nie weźmie na siebie odpowiedzialności, gdyby coś się działo wokół przebywającego na urlopie. Urlpowany policjant, strażak itd. to nadal funkcjonariusz. Zatem aby zostać samorządowcem na etacie, należało się ZWOLNIĆ!!! Istnieje jednak przepis, że w ciągu 3 lat, taki np. vive może złożyć akces powrotu do służby. Ale czy to oznacza, że jak mu się nie spodoba, to rzuci gminę w każdej chwili, tak żeby nie tracić podejścia? To jest to społecznikostwo?

 69. Jak można uprawiać sport jednocześnie wdychajac cuchnace opary z rowów? czy zapomniano o kolejności inwestycji?

  1. Tą kolejność na pewno wymyśliło grono specjalistów i ekspertów na które często powołuje się JU.
   Ktoś by powiedział ” taki mamy klimat „

 70. Do Pytanie jest krótkie. Pani dyrektor Przedszkola w Jedliczu chyba nie wie jakie mogą być konsekwencje takiego działania, dla niej jak i dla ,,sekretarki”- dziś jest również w pracy na L4. Sprawa dla ZUS i INSPEKCJA PRACY!!!!

 71. Wzywam panią burmistrz do poinformowania odpowiednich organów w związku z sytuacją dopuszczenia do pracy osoby która przebywa na zwolnieniu L4. Jako funkcjonariusz publiczny ma pani taki obowiązek.

 72. Hahaha chyba się przewrócę ze śmiechu. Człowieku czy ty myślisz że ona to czyta. Ta napisz donos do odpowiedniej instytucji i masz po sprawie bo przecież Jedlicze z tego słynie …….

 73. Ludzie z Chlebnej i całej gminy czytajcie gminną stronę. Piszą tam jaką to wykonano modernizację boiska sportowego.
  Własnym oczom nie wieżę. Gmina się postawiła.
  W ramach tej inwestycji wykonali dwa boksy dla zawodników oraz zakupiono dwie wolnostojące bramki.
  Trzeba za to przyznać kolejny medal.

 74. Urzad Gminy i podległe jej jednostki to nie prywatny folwark na zasadzie robta co chceta trzeba zarządzać zgodnie z literą Prawa

 75. W dniu 27 listopada Sesja Rady Miejskiej. Jednym z punktów jest :Przyjęcie uchwały w sprawie rozpatrzenia skargi na działalność Burmistrza Gminy Jedlicze.
  A miało być tak transparetnie, krystalicznie. Urząd miał być przyjazny dla mieszkańców.
  Jestem zawiedziona działalnością burmistrz.

 76. ….ale doczekaliśmy się burmistrza za poprzedniej Władzy rozwijała się gmina i wszystko chodziło jak w zegarku a teraz?

 77. Czy Jolanta ustosunkowała się do wystąpienia p. Piotra Rostka na jednej z sesji? Dużo już minęło czasu. Człowiek żądał konkretnego działania. I gdzie ono?

 78. Fanie wygląda nowa nawierzchnia na ul. A.krajowej.Wieloletnie działania pana byłego starosty Juszczaka przyniosły efekty.

 79. Pan Juszczak J. to Jemu zawdzięczamy naprawę dróg powiatowych w naszej gminie nie trzeba było o to walczyć zawsze kierował się dobrem mieszkańców

 80. Trzeba przyznać że zrobił dużo dla gminy w okresie kiedy burmistrzem był p.Sanocki. Później to jakoś nie było widać roboty. jedynie droga do Dobieszyna, ale wiadomo że dużo wcześniej planowana.

 81. Pan Juszczak i Pan Juszczak…Ty w przyszłość trzeba patrzeć, a nie Pan Juszczak. Od 1 grudnia rozpoczyna się „rozbicie dzielnicowe”! Punk 7 rano, „orzech” na głowę i raportówka ahoj przygodo za pieniądze ludzkie ! Dżolloly po drodze na ramę w Jaszczwi. Zawsze to jakieś nowe doświadczenie:)) Taki powiew świeżości. A i dla mieszkańców rarytas. Osbiście jestem ciekawa inauguracji i przemowy wprowadzającej nowego zastępcę. Ciekawa jestem ile zasług, umiejętności, doświadczenia zostanie wymienionych w peanach powitalnych, a na ile czasu po prostu nie starczy. No i bukiet z jakich kwiatów otrzyma u progu swojej nowej drogi? Białe, niewinne róże? Żółte, pamiętliwe żonkile? Czy, tak po gospodarsku! Trzy goździki bez celofanu! Sądzę, że własnie teraz zapadają w urzędzie, te trudne i ważkie decyzje.

 82. Ja mam pytanie do Pani sołtys z Długiego. W Potoku mówiła Pani o strajku pod gmina. Mogę się przyłączyć tylko kiedy to będzie.

 83. Dziś sesja, o której zaczyna się? W gąszczu ogłoszeń o naborze i wynikach wyborów na stanowiska pracownicze nie jestem w stanie ujrzeć ogłoszenia o sesji RM.

 84. Oczywiście awaria transmisji. Siedzieli wczoraj wieczorem, naprawiali, dziś naprawiali, naprawiają. Nie am takiej drugiej gminy, żeby na każdym kroku był taki syf! nawet w takiej dupereli. To od początku nie działa, bo za dużo majstrowania przy tym jest.

  1. Ale jakich? Czy CBA było w gminie w ostatni piątek? Albo po co nam nowy skarbnik, jak mamy emerytowanego w służbie czynnej? Albo dlaczego do jednej sesji w miesiącu nie są się w stanie przygotować do transmisji? Albo kiedy skończy się wiekuisty nabór do pracy w UG? Albo dlaczego wyremontowane domy ludowe stoją puste? Czego tu się bać?

 85. Sesja przerwana a Jolanta już w kamizelce odblaskowej fotografuje się na tle chodnika. Może lepiej by zrobiła gdyby dopilnowała funkcjonowania przekazu audio z obrad rady. przez rok nie potrafiła sobie z tym poradzić. A przecież to burmistrz odpowiada za stworzenie możliwości technicznych dla takiego przekazu.

 86. Jaja sobie robią z transmisja sesji. Tak jak na każdym kroku. Wiedza ze jest kłopot to naprawiamy przed sesją aby działało wszystko w 1000% ale widać to jest ponad wszystko dla osób odpowiadających za to. Może trzeba zmienić taka osobę na inną bardziej kompetentną

 87. 26 listopada pl. godz. 17 osobiście widziałam jak pod gminą stało auto dostawcy internetu oraz auto na blachach z Łańcuta, biały bus. panowie monterzy byli w sali obrad, swiatło się świeciło. majstrowali. Swieciło się światło w serwerowni piętro niżej. Co robili? Wokół jest masa monitoringu i raczej nie da się łgać, że nikogo tam nie było. Byli, a co robili? Ktoś tu kogoś w chu..próbuje robić.

 88. To jest celowa robota Yolandy. Trzeba ją rozliczyć za to i ciekawe ile zapłaciła firmie która odpowiada za sprzęt który nie działa tylko w Jedliczu

  1. Przecież ten sprzęt jest na gwarancji. Dla mnie to jakaś dziwna sprawa. Od początku nie działa. Kto to odebrał, kto zapłacił fakturę. Dlaczego to tak nie działa. A za serwis to może im dodatkowo płacą ?

 89. Coś mi się widzi, jeśli to prawda że robiła sobie zdjęcia bez przewodniczącego rady to może mieć problem z tą kasą dla powiatu. Ŕadni się zastanowić powinni.

  1. W mojej ocenie to radni byli by głupi jak by teraz po wykonaniu robity zgodzili się na partycypacje w kosztach budowy kawałka chodnika. To ona wcześniej nic o tym nie wiedziała ?
   Powiat musiał mieć zabezpieczenie 100 procentowe aby ogłosić przetarg. Co to w ogóle ma być ?

 90. Po fakcie chce wciskać radnym podjęcie decyzji? A gdzie była parę miesięcy temu? Teraz niech sobie płaci z prywatnych. W sumie foto kosztuje.

 91. Czytam na gminnej stronie tekst pt.Modernizacja placu zabaw przy Szkole Podstawowej w Jedliczu i nie wierzę. Jeszcze niedawno tłumaczyła, a wręcz grzmiała na nawierzchnię placów zabaw przy szkołach. Mówiła kto to wymyślił z tej gumy. Teraz w Jedliczu została wylana taka sama guma różniąca się tym że nie jest z płyt tylko wylewana w całości. Jak choćby ta stara w przy szkole w Dobieszynie.
  Lepsze ” rozwiązanie ” zastosowała w Jaszczwi. Kazała ściągnąć miękką nawierzchnie a wysypała żwirek w który kotki i pieski sikają. W sumie taka przyszkolna kuweta.
  Kto nie wierzy to niech jedzie i sprawdzi.

  1. Nie nie odbyła się. Jolanta z niedowierzaniem odczytała swoje osiągi z ostatniego miesiąca, czyli raport o stanie rozkładu Jedlicza, a następnie odebrało głos i wizję. Sesję odwołano, przełożono. Nincze Sesja:)) Nincze! – że tak zażartuję.

 92. Niech to kupi prywaciarz i zbuduje tam chociażby mieszkaniówkę. Nie wyobrażam sobie zgody na taką transakcję bo to za przeproszeniem frajerstwo. Przepraszam, ale ksiądz proboszcz trochę przegiął. Jeśli jakiś bogaty przedsiębiorca jest w stanie tyle zapłacić, niech kupuje. Gmina nie może pozwolić sobie na taki zakup!

 93. Zuzia niech już zamilknie. Ciekawy jestem czy, z prywatnych pieniędzy by wydała tyle kasy. Jaki market?
  Powołuje się na Warszawę. Ja pier…

 94. Zuziu. porównując działki na Saskiej Kempie z działką na zakręcie w Jedliczu można faktycznie uznać, że jest za pół darmo:))

 95. Dziura ma rację, jest 400 tys. to rozporządzić kasę na potrzeby we wsiach. . Darmo jazda do Szala, nic nie wskórają. 20 tys. może, a to nie ma co du…py sobie zawracać. Skoro jest 400 tys. to je rozdysponować.

 96. Z drugiej strony nie rozumiem dlaczego niektórzy mają taką awersję do zakupu prywatnego działki. Przecież gdyby powstał tu jakiś większy sklep to wszyscy byśmy na tym skorzystali. Gdyby nawet zainteresował się tym deweloper i wybudował kilka mieszkań to również wartość dodana dla Jedlicza. A tu takie pitolenie bo trzeba kilka miejsc na parking w niedzielę i może kiedyś wymyślimy co by tu mogło być by służyło społeczeństwo. Moja rada jest taka jak Kuria puści działkę za 250 – 280 tys. to można w to wchodzić, jeśli nie to podać sobie ręce i życzyć wszystkiego najlepszego. Koniec kropka.

 97. Już godzinę czekamy na uchwałę. Chyba ten specjalista,ekspert nie jest w stanie jej napisać. Pracownik ( ten od poprzedników ) pojechał już do domu i jest kłopot.

 98. Za chwilę zobaczymy na stronie Internetowej Gminy Jedlicze że został ogłoszony nabór na stanowisko pracy hahah poszukujemy specjalistę który napisze uchwałę w 15 min hahahah

 99. Yolanda może dzisiaj zadzwoń do Proboszcza jest czarny piątek to promocja pewnie będzie na działkę z 47% jutro takiej okazji może nie być

 100. To jest wszystko żałosne. Jesteśmy naocznymi świadkami tego, jak Jolancie absolutnie wszystko wymyka się z rąk. Zero ludzi do pracy, zero pojęcia, zero planu, zero realizacji. To jest właśnie upadek, przed którym kroczyła pycha.

 101. Na co to zaprosił wszystkich przewodniczący już po zakończeniu transmisji? Bo obraz urwało ale dźwięk przez chwilę jeszcze był.

  1. Zaprosił na powitanie samochodu strażackiego dla OSP Męcinka. Radni mają tam trzymać plandeke bo nie ma garażu a pada.

 102. W tej gminie nie ma już normalności. Radni siedza i czekają na uchwałę. Miała być za 15 min ale oczywiście była tylko że po godzinie. Czy dobra to się okaże jak pójdzie do RIO i ja po miesiącu zaakceptują.
  Żałosne to wszystko. Nawet ciężko słuchać te bzdury które wciska się ludziom.

 103. Radnej z Piotrówki wystarczyła patelnia i już wszystko akceptuje.
  Dobrze by było zrobić jej test kompetencyjny w zakresie samorządu. Pozostałym pewnie też.

 104. Obawiam się , że JU i Skarbnik nie za bardzo panują nad gminnymi finansami. Jak bedzie opublikowane nagranie z sesji to zauważcie co na temat finansów opowiada JU. Ci którzy cokolwiek znają się na tych sprawach sa w szoku.

 105. Wracając do tematu działki , tej po starej targowicy to dreszcze przez człowieka przechodzą jak JUrbanik opowiada o instytucji kultury którą można by tam było zlokalizować.
  Jak w ogóle można mieć taki pomysł ? Czy w tym urzędzie już nikt taki nie pracuje który mógłby jej to wybić z głowy ?
  Pani Sekretarz Korzeniowska doskonale zdaje sobie z tego sprawę, że lokalizacja na tej działce domu kultury to bardzo zły pomysł. Być może pani sekretarz boi się cokolwiek powiedzieć.
  Już zepsuto otoczenie przedszkola lokalizując tam w jego ogrodzie żłobek. Kolejny nie trafiony pomysł to lokalizacja przy ul. Kościuszki DPS.
  Mam wrażenie, że ci nasi radni są w jakimś amoku i nawet nie próbują podnieść merytorycznej dyskusji.
  I tak na koniec : Państwo Radni , dom kultury ma być jednostką na miarę XXI wieku ! Sam radny Dziura zapytał jak by to było z salą widowiskową.
  Mniejsze miasta , czy nawet gminy maja domy kultury z prawdziwego zdarzenia. Okazałe, z dużym parkingiem itp. Tu w Jedliczu jak powiedziała pani Sekretarz można by było wygospodarować 12 miejsc parkingowych. Śmiech na sali .
  Ludzie opamiętajcie się i nie pozwólcie burmistrz rozpoczynać takich inwestycji bo to spieprzy pod względem lokalizacji tak jak te do tej pory.

 106. Na BIP jest protokół pokontrolny RIO. To tekst dla ludzi o stalowych nerwach. Z treści wynika, że JU nikt nic nie mówił, ona chce dobrze, ale wszyscy ukrywają przed nią, ona jest niczemu nie winna, ze podatki milionowe są nie ściągane, on nic nie wie, nie wiedziała 5 lat. Ja się pytam: komu i za co płacone jest kurwa 11 tys. miesięcznie? Gdzie skarbnik? Gdzie sekretarz jak się publicznie zwala wszystko na pracowników urzędu, żeby tylko dupska chronić? O nie tym razem!

 107. I ja się nie dziwię, że z tym człowiekiem nikt nie chce pracować w tej gminie, bo to jest pętla na szyję, taka praca.

  1. Wszyscy odpowiedzialni tylko nie ona.
   Jest kierownikiem jednostki który bierze 11 tysięcy złotych miesiecznie i odpowiada za całość. Jak tak można zwalać na pracownika.
   Teraz już wiem po co jej jest potrzebny zastępca który nie ma zielonego pojecia o samorządzie.

 108. Gmina Chorkówka nie tak dawno oddała do użytkowania dom ludowy w miejscowości Żeglce.
  Funkcjonalny budynek ( jak na potrzeby tej wioski ) został posadowiony na działce o powierzchni 50 arów, czyli większej niż działka po starej targowicy.
  Jedynym mankamentem tej inwestycji to parking. jest zbyt mały ponieważ na tej 50 arowej działce nie było możliwości wykonania większego.
  Jolancie Urbanik chodzi po głowie budowa obiektu kultury który miałby się zmieścić na działce 40 arowej i to z licznymi ograniczeniami. Świadczy to o tym , że nasz pseudo gospodarz nie ma zielonego pojecia o takich sprawach.
  Zanim Państwo Radni podejmiecie decyzję to zastanówcie się tysiąc krotnie.
  Bzdurą jest że na tej działce może powstać market. Jego budowa też była by ograniczona z tych samych względów. Przy markecie musi być odpowiedni parking, a tu nie ma takiej możliwości. Wystarczy zapytać właściciela jedlickiej Biedronki czy Centrum na jak dużych działkach zlokalizowane są te obiekty.
  a działka nadaje się jedynie na mały parking i może jakąś zajezdnię autobusową.

 109. Coś w tym jest. Jeżeli udałoby się kupić tą działkę w cenie do 250 tysięcy można wtedy myśleć nad centrum przesiadkowym i mini dworcem, tak aby wyrzucić przystanek z rynku, zlikwidować postój autobusów wzdłuż ulicy. Wtedy ten projekt przebudowy rynku poddać korekcie i stworzyć reprezentacyjną część miasteczka dla mieszkańców, która stałaby się wizytówką, a nie jak w pierwszej lepszej wiosce przystankiem zarastającym chaszczami.
  Problem przystanku widoczny jest zwłaszcza teraz gdy w LO mamy podwójny rocznik. Dzieciaki plus mieszkańcy stoją w ciasnocie pod tym blaszakiem w oczekiwaniu na autobus. Bardzo prowincjonalny obrazek. Mam nadzieję, że ta albo inna władza wyrzuci przystanek z rynku.

 110. Działaka to tema t przykrywka, który ma przykryć inne ważniejsze tematy. Bez sensu przedłużać temat działki, która jest za droga, za mała, na którą nie ma pomysłu, bo miasto zaczyna być samowolką, a nie uporządkowaną konstrukcją. Po co brać rzeczoznawcę i mu płacić za usługę wyceny, skoro ta wycena potem nic nie znaczy? Po drugie , moim zdaniem cena 200 tys. też jest wydumana, bo ciekawa jestem czy uwzględnia koszty jakie poniosła przez lata gmina na uzbrojenie tej działki, położenie asfaltu itp. {rzez srodek idzie rura 1,10 m i co z nią zrobią? No bez sensu. Ja ogólnie pierwszy raz widzę takie negocjacje, gdzie kupujący chce kupić nie wiedząc po co i sam się pcha żeby cenę wyższą zapłacić. Bzdura, marnowanie czasu. Są ważniejsze tematy. Przypominam, że w piątek 22 listopada w urzędzie gminy było CBA i zabezpieczyło dokumenty. Po drugie przeczytajcie proszę protokół z RIO (też trzeba było się tłu, żeby udostępnili) i zobaczcie, do jakich manipulacji ucieka sie aby tylko obronić soją dupę! Umoczoną! Po trzecie budżet na 2020 i tu trzeba być czujnym.

 111. Coś więcej o tym CBA? Skąd się tu wzięli i czego szukali?

  Do kiedy wg ustawy Burmistrz ma czas na przedstawienie budżetu 2020?

 112. Ciekaw jestem jakie zadania zostały zawarte na nowy rok dla Jedlicza? Może jakieś spektakularne remonty i budowy nowych dróg? :)Coś się dzieje ze skateparkiem dla dzieciaków?

  1. Co z tego że w budżecie będzie coś założone jak w rezultacie nic nie robi. Najlepszym przykładem jest ten rok . W budżecie były różne środki a wykonanie prawie zerowe. Poza tym uciekają środki unijne. Gmina kiepsko wykorzystuje tą szanse.
   W sumie to burmistrz do kitu. Dużo gada a mało robi efektów nie widać.

 113. Czytałam ostatni protokół po kontroli RIO. Jestem w głębokim szoku. Teraz wychodzi jak działa nasz urząd. MASAKRA.
  Ale w najwiekszym szoku jestem po tym jak szef potrafi wszystko zwalać na pracowników . Gadki typu nie wiedziałam, nie słyszałam itp to są poniżej pasa. Pytam za co bierze 11 tysięcy złotych miesięcznie skoro nic nie wie.
  Wczoraj na sesji też nie odpowiedziała na pytania ( bardzo proste pytania) które zadawali radni.
  jak długo można to tolerować ? Jak długo radni bedą jej utrzymywać tak potężne wynagrodzenie.

 114. Gdyby nie zwolniła doświadczonych pracowników dzisiaj gmina byłaby na 6! teraz zbiera owoce swojej bezmyślności a my już tego lania nie możemy słuchać

 115. Czy ktoś wie kiedy będzie jakieś zebranie z mieszkańcami ? Bardzo chętnie przyjdę zadać naszej władzy parę ciekawych pytań. Radnym też.

 116. No to będzie się działo.
  niech ja dokładnie sprawdzą. Może wyjdzie sposób finansowania pudelka 🙂
  Ktoś pytał co w budżecie na 2020. Tego nikt nie wie. Może radni jak dostali budżet. Najlepsze jest to że do opracowania budżetu ściągła byłą skarbnik bo ta nie mogła sobie poradzić. Tak że nie wiadomo co tam nabazgrały.

 117. Pani Jolu cóż znów się stało że na gminnej stronie nie ma nagrań z sesji. Wpadliście panikę, popłoch czy coś w tym rodzaju ? Ma pani pracowników którzy za to odpowiadają. A to chyba sekretarza działka.
  Prosze się otrząsnąć i brać się do roboty. Emerytów na emeryturę a zatrudnić tych którym chce się pracować.

 118. Na stronie krosnocity.pl jest dostępna informacja o bieżącym stanie jakości powietrza w Krośnie … i ościennych gminach. Można sprawdzić jakość powietrza w Jedliczu mierzoną na ul. Rejtana. Z informacji wynikającej z kliknięcia w ten baner wynika że sponsorem czujnika jest Związek Gmin Dorzecza Wisłoki w Jaśle. Chyba to wiarygodna informacja bo gmina jest członkiem tego związku.
  Super sprawa. Nareszcie mamy czujnik.
  Szkoda tylko że aby sprawdzić jakość powietrza w Jedliczu trzeba wchodzić przez krośnieński portal.
  Czy nie mona sprawdzić jakości powietrza poprzez oficjalną gminną stronę internetową ?
  Może radni zajmą się tą sprawą. We wtorek jest sesja to może ktoś zapyta o co chodzi.

 119. Jest dostępna apka w Google Play – Airly. Z jakością powietrza jesteś na bieżąco.

 120. No i tak. Vice dzielnicowy z Dżokejem już puchary wręcza. Ostro idą. Zacząć urzędowanie od pucharów, to co będzie dalej?

   1. Może tak być. Z tym, że pamiętajmy, że nawet gdybyśmy w drodze losowej postawili na to, że burmistrzem będzie pierwsza osoba, która wysiądzie jutro z Misia, to i tak byłaby lepsza od Dżokeja.

    A przy okazji. Ogłoszony został ranking zamożności samorządów pod względem wpływów do budżetu podatków w przeliczeniu na jednego mieszkańca. Jedlicze są w drugiej grupie od końca ze wskaźnikiem 1589 złotych na głowę. Zapewne byłoby lepiej, gdyby Burmistrz nie zaniedbała ściągnięcia podatków typu 700 tys z podatnika w wstanie upadłości.

 121. A wracając do „vice”. Czy to normalne, że np. Rada czy mieszkańcy z plotek i pudla24 dowiadują się, ze jest jakiś wiceburmistrz? Osobiście uważam, ze to chamówa, brak szacunku do ludzi i instytucji. Dzokejka miała możliwość przekazania wspaniałej info, o tym kto będzie ubezpieczał tyły. Jesteśmy przecież po wysypie sesji.

 122. zapomniał dodać, ze jak w patrolu drogówki jeździł, to komenda cała darła łacha….ale to drobiazg.

 123. Wynagrodzenie obniżyć i przesadzić zza stołu prezydialnego. To nie jest ich miejsce, ale Radnych. Ona nie może siedzieć przy Woźniaku, bo go zadziobie.

 124. Mogą sobie durnoty opowiadać. Skarga jest zasadna, bo to nie jest skarga na wodę, drogę i cuda na kilku tylko na niewłaściwe działanie Burmistrza. Obiecuje, nie realizuje. Co gorsze obiecuje, a nie ma prawa obiecywać.

 125. Gminę może uratować tylko odwołanie oszołoma., łgarza i manipulanta! Ludzie obudźmy się. Pomóżmy tym naszym Radnym, bo skończy ich na naszych oczach!

 126. Kurwa …zawitego terminu! Bryluje…Mądrzy się. Kobieto nie tylko ty skończyłaś prawo! To, że nie ma prekluzyjnego terminu, to nie znaczy, że człowiek ma dwa lata czekać na odpowiedź. Głosujcie już! Zabrać mikrofon. Nie słuchać!

 127. Szok co ta kobieta opowiada, ciężko sie słucha jej bredni. Radni powinni obniżyć jej uposażenie. Puste gadanie.

 128. Chodnik bez wiedzy Rady to jest prokurator. przekroczenie uprawnień. Zobaczymy czy Powiat podłoży się. Poczekajmy….

 129. Tego nie da się spokojnie słuchać teraz mówi, ze jej tylko wystarczy powiedzieć i ona już robi:)) br zuchwały. No tal! No prze….A tabelka 7 % wykonania budżety zapewne o tym świadczy?

 130. Jolanta opowiada właśnie, że Starosta praktycznie przechodził przez Gminę z robotnikami budowlanymi, tak jakby przypadkiem i zaczął budować chodnik…Niesamowite.

  1. Panie Dziura tego nie da się słuchać co pani Burmistrz opowiada . Powinniście obniżyć wynagrodzenie . Kolejna sprawa powinniście teścik ustny przeprowadzić panu Zastępcy z wiedzy jaką posiada aby mógł pełnić taką funkcję

 131. Pani Marc coś kombinuje z planem przestrzennym. Kto jej takich bzdur naopowiadal. Jsk nie ma planu to się robi decyzję o warunkach zabudowy

 132. Marciowa sama chciała żeby samochody ciężarowe jeździły koło szkoły a teraz prosi o pomoc. Mogła wcześniej myslec

 133. Cyt: Podjęłam decyzję o połączeniu zjazdu, czyli wjazdu, czyli zakrętu, czyli drogi powiatowej czyli gminnej, czyli łącznika…

  To jest dno! Łgarz! Manipulant! Dno! Dno! I metr mułu!

 134. Mitomania, megalomania, galopujące chamstwo. Niebezpieczna jednostka, zagrażająca swoim działaniem i zaniechaniem, obecnością całej gminie. Ludzie, to jest ostatni dzwonek!

 135. Jeżeli dyr szkoły mało zarabia to mam pytanie ile godzin tygodniowo pracuje? i dlaczego nie zrezygnuje ze stanowiska?

 136. Podsumujmy z grubsza. 3 posiedzenia, w sumie 16 godzin. Ile to się można było nałgać? Ile naopowiadać? Ile nazmyślać? Ile legend utrwalić? Ile wody nalać….Ale dzięki Bogu, ludzie już tego nie łapią i nie łykają.

 137. Widziałem różnych ludzi którzy potrafią odwrócić kota ogonem ale taki Specjalista i to wybitny jest tylko jeden.

 138. Nowy zastępca mówi : od 11 lat zwiazany z administracją rządową „. Jako dzielnicowy ? czy jko sołtys ?

 139. To co zrobiła dziś Pani Zofia Biedroń z wielką Jolą to mistrzostwo świata. Tak trzymać niech się Jola zastanowi nad swoja dumą bo skończy w psychiatryku po tych tabletkach co zażywa na przerwach

  1. To prawda. Pani Zofia po mistrzowsku obnażyła zuchwałość o arogancję władzy. 6 metrów asfaltu, o jakim była mowa, to żaden Jolanty ukłon w stronę mieszkańców, bo ona nie miała pojęcia o tym asfalcie. Już nawet ja wiem, że to nie żadna jej decyzja o wylaniu 6 metrow asfaltu w Porębach, a chłopom zostało z budowy drogi i bez jej wiedzy to położyli. Kompromitacja Jolanty galopuje. A Pani Bierdroń Mistrz!

 140. Słuchając pani burmistrz mam wrażenie, że jej ciągle wydaje się że ktoś na nią donosi, ktoś ją podsłuchuje, ktoś ją obserwuje itp.
  Widzę, że jest to osoba z gatunku takich które mają manię wyższości. Wydaje im się , że mają do czynienia z głupcami.
  Ale jak by to wszystko co mówi wziąć w całość i wycisnąć to nic wiele mądrego nie zostaje.
  Wczorajsza sesja dała mi bardzo dużo do myślenia. Do tej pory myślałem , że to co niektórzy mówią to jakaś wymyślona sprawa. Dziś mam już pewność. Ta Pani nie powinna pełnić tej funkcji.

 141. Wczoraj podczas sesji udowodniła że jest nieporozumieniem na tym stanowisku. Przez 5 lat jedzie na oszczerstwach, niedopowiedzeniach i walce nie wiadomo z kim. To ma być burmistrz reprezentujący 15 tys gminę ?

  1. Sam sobie odpowiedziałeś na pytanie – bo jest niewydolny. Uchwał nie ma, dziwnym trafem znikają nagrania z sesji. Na nagrania z ostatniej sesji czeka się w nieskończoność. W ościennych gminach nagrania są udostępniane bezpośrednio po zakończeniu sesji, nikt przy nagraniach nic nie kombinuje i jest sprawa klarowna. Wszędzie, tylko nie u nas. Podsumowując – jaki pan taki kram.

 142. Trzeba rozbić ten niezdrowy układ.
  Już niebawem na stanowisko kierownika GOPS ma być powołana synowa z-cy dyr. GoK – z. Jerzyka. Jak to jest że już od roku wiadomo kto ma byc kieronikiem GOPS. Gdzie konkurs ? Jolanta Urbanik obiecywała że wszystko ma być takie przejrzyste.
  W tej gminie nie maa już zdrowych zasad.
  Jedlickim GOKiem rządzi wieczny z-ca dyrektora wspomniany Jerzyk. To już kolejny rok gdzie jednostka nie ma dyrektora a jest tylko z-ca. Zastępca nie istniejącego dyrektora.
  Analogiczna sytuacja w ZOZ.
  Czy to nie jest chore ? Gdzie sa te deklarowane przez Jolante Urbanik zasady. przykładów jest wiecej ale do nich wrócę w odpowiednim czasie.

 143. Widzę że od roku w naszym przedszkolu trwa remont tego samego pomieszczenia. Czyżby jakieś kłopoty techniczne ? Ciekawy jestem czy przed odejściem mojego dziecka z tej placówki ten remont zostanie zakończony.

 144. Ja się cieszę, że GOKiem zarządza Pan Jerzyk, przynajmniej coś się dzieje:-)
  PS. Pani Jolu życzę dużo wytrwałości i proszę pamiętać cała Gmina za Panią !!!

 145. A może wyłonimy przyszłego kandydata na Burmistrza z grona ujadających w komentarzach.
  Wszyscy tacy elokwenti i wszystko wiedzący 😉
  To byłby dopiero cyrk 🙂

 146. Widzę że od roku w naszym przedszkolu trwa remont tego samego pomieszczenia. Czyżby jakieś kłopoty techniczne ? Ciekawy jestem czy przed odejściem mojego dziecka z tej placówki ten remont zostanie

 147. Wywaliła tyle kasy na oczyszczalnie a teraz mówi że może przyjąć ścieki tylko z Długiego. Coś mi to smierdzi

 148. A może mi ktoś powiedzieć gdzie jest ten wspaniały samochodów który był tak witany z OSP Mecinka, bo zaginął po nim ślad.
  A może będzie….

 149. A może Pan Prezes Zarządu gminnego nam powie!, bo tak się chwali wszystkim do około jak on to nie był przy odbiorze tego samochody,jak wspaniałe odbierał, tylko pewnie zapomniał że termin przekazania był 20 listopada a nie 28 listopada.
  Pewnie kolejna…, będzie.

 150. Trzeba zapytać o publiczne pieniadze (ogromne) wydane na oczyszczalnię to nieporozumie żeby kanalizacja dla mieszkancow Poręb była planowana po rozbudowie oczyszczalni co burmistrz opowiada?dzieki Bogu ze jest transmisja ze sesji bo nie wierzylem że można tak się zachowywać

 151. Samochód z Męcinki chyba stoi w prywatnym garażu. to się da sprawdzić. A co do terminu odbioru to również sprawdzimy czy został wykonany i przekazany zgodnie z umową.

 152. Video ze wszystkim tak jest w tej gminie!, kupiło się auto dla OSP Mecinka też za publiczne pieniądze i teraz dopiero mówi się głośno że auto nie zmieści się do ich pseudo remizy. Niech wkoncu się ktoś zainteresuj tą wspaniała gminą.

 153. A to można tak!, kupić auto za pieniądze gminy i Narodowego fundusz i robić sobie z nim co się chce?, ale to dopiero szopka. Co do tego terminu to się osp chwali na Facebooku swoim, a co do odbioru to tak jak pisałem Pan Prezes osobiście był, odbierał a mało tego sam mówi że dopiero przy nim było wszystko robione. To jest dopiero….

 154. p.burmistrz kiedy zostaną usunięte z rowów ścięte ostre gałęzie które leżą na drodze?jadąc przerysowaly mi. galezie samochod jak się okaże że trzeba szpachlowac itd to kto koszty poniesie?

 155. Tomasz-to dama w urzędzie kiedy zacznie pracować? szanować mieszkańców i nie sklocac i mówić prawdę?

  1. Za brak szacunku do ludzi i inne sprawy szybko stąd wyleci. Pudel już nie pomoże. Sponsor też nie pomoże.

 156. Jestem w szoku jak po raz pierwszy oglądałem sesje nigdy bym nie uwierzyła ze tak może zachowywac się kłamać nas osoba na stołku w tej małej Ojczyźnie

 157. Pewien znawca,celebryta i filozof pisze :”Lodowisko w Jedliczu zostało tak zaprojektowane, że jest to obiekt wielofunkcyjny, a więc w odróżnieniu od innych lodowisk, proces mrożenia nie jest bezpośredni ze względu na nawierzchnię kortu tenisowego, która stanowi pewnego rodzaju izolację”.
  Ma namyśli jedlickie lodowisko. To lodowisko za które JU ostatnio odebrała nagrodę. Che che che
  Chłopie jak nie wiesz o co chodzi z tym mrożeniem to nie pisz tego co ci każą. Lód na tym lodowisku można robić juz przy plus 5 stopniach.

 158. Rozumiem, że o nagrania z sesji 27,29.11 mam zwrócić się do Urzędu Marszałkowskiego. 03.12. tez poinformuję, bo chyba bez przesady. Ile można zgrywać. Żałosne to.

 159. Jolanta doskonale zdaje sobie sprawę z tego , że podczas tej sesji radni i nie tylko spuścili jej manto. /dlatego nie chce upubliczniać tej wizerunkowej katastrofy.
  Ponadto jej sposób wypowiedzi , długie przerwy, modulacja głosem moga wskazywć na to że coś jest nie tak.

 160. A nie można by złożyć skargi do Rady Miejskiej na działalność burmistrza? Dzisiaj 6 grudnia a nagrania z 27, 29 listopada i 3 grudnia nie ma?

  1. Można złożyć skargę ,ale zdecydowanie lepiej będzie zorganizować referendum i podziekować tej pani. W społeczeństwie wrze . Powodem są niekompetentni pracownicy i niekompetentna burmistrz.
   Osobiście czekam kiedy to wszystko pierdutnie.

 161. No i ja tu nie podejrzewać, że coś manipuluje się z nagraniami czy z transmisją? Nigdzie tak nie ma. Jest potwierdzenie od rzecznika CBA Temistoklesa Brodowskiego, że CBA prowadzi czynności w urzędzie i jednostkach podległych, a na sesji słyszy się kłamstwa. Jest foto 6 metrów asfaltu zwalonego w polu w Porębach, a na sesji słyszy się, że to była przemyślana decyzja burmistrza wyłożenia asfaltu. Przy tej ilość łgarstw jest sprawa oczywistą, ze odwleka się upublicznienie nagrania. Ale jeżeli okaże się, ze było manipulowane, to będzie prokurator.

Dodaj komentarz

Top