Jesteś tutaj
Strona główna > wydarzenia >

NARODOWE CZYTANIE POLSKICH NOWEL

Zapraszamy 7 września 2019 r. (sobota) w godz. 10.00-12.00 do Muzeum w Żarnowcu na WOJEWÓDZKĄ ODSŁONĘ NARODOWEGO CZYTANIA POLSKICH NOWEL.
W programie odczytanie przez zaproszonych gości fragmentów ośmiu nowel: Dym Marii Konopnickiej, Dobra pani Elizy Orzeszkowej, Katarynka Bolesława Prusa, Orka Władysława Stanisława Reymonta, Sawa (z cyklu Pamiątki Soplicy) Henryka Rzewuskiego, Mój ojciec wstępuje do strażaków (ze zbioru Sanatorium pod Klepsydrą) Brunona Schulza, Sachem Henryka Sienkiewicza, Rozdzióbią nas kruki, wrony… Stefana Żeromskiego.
Narodowemu Czytaniu towarzyszyć będą występy muzyczne w wykonaniu młodzieży Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Żarnowcu.

362 thoughts on “NARODOWE CZYTANIE POLSKICH NOWEL

 1. Pudel mnie wyblokował:)) bidny….
  Zastanawia mnie jedno pytanie. Jak gmina, w której brakuje połowy pracowników, a rotacja tych którzy są jest destrukcyjna, pakuje się w „liderowanie”? Kolejna ambicja burmistrzyni jak się domyslam?

  1. Doskonale świadczy to o tym że Jolanta nie umie oszacować potencjału jakim dysponuje. ona żyje w jakimś amoku. Szkoda że nie dopuszcza do siebie tych głosów które są najczęściej głoszone a dotyczą funkcjonowania jedlickiej administracji.

 2. „Gmina Jedlicze bierze największą odpowiedzialność
  To właśnie Gmina Jedlicze, 11 września 2018 roku zobowiązała się w ramach zawartego porozumienia międzygminnego, do wspólnego przygotowania wniosku, realizacji i jednocześnie jako lider przedsięwzięcia- do prowadzenia i rozliczenia całości zadania”.

  Pisze Pudel Jedlicki.

  Tomku, dopisz proszę że „11 września 2018” czyli w rocznicę ataku na nowojorskie WTC, podjęto tę kluczową dla Naszej Gminy Jedlicze, myśl:)) Jak u Lenina, Stalina…budowy na obszczymurku DPS. Skąd ta empatia? Skąd w głowie Osoby, akurat ta potrzeba? Czyżby jakieś wyrzuty sumienia?

 3. Najpierw się buduje a później się zastanawia,czy to się opłaca budować tylko dla zdjęć to poroniony pomysł może by ta pani wpierw nabyła wiedzy jak funkcjonują DPS i jakie są ich koszty utrzymania

  1. Obawiam się że ta pani wszystko wie najlepiej. A koszty tej wiedzy pokrywamy my podatnicy.

  2. A co mają koszty utrzymania do budowy tym bardziej DPS ? Człowieku – to jakby szpital miał być dochodowy. Nie sądzisz że jako człowiek należą ci się godne warunki egzystowania na stare lata? Nie każdy ma rodzinę która się nim zajmnie w życiu jest różnie. Powiem kolokwialne zasra**m obowiązkiem tego państwa gminy etc… jest pomaganie ludziom w trudnych sytuacjach i nie ważne ile będzie to kosztować pieniędzy. Powiem jeszcze jedno a właściwie napiszę pieniędzy się nie liczy pieniądze się wydaje tym bardziej na taki cel.

 4. Dlaczego decyzje podejmuje sama nie konsultujac się w ważnych sprawach z doświadczonymi osobami i tym samym naraża nas na ogromne koszty które musimy niestety my pokryć

  1. Czy państwo radni mogą powiedzieć kiedy były przeprowadzone konsultacje społeczne w przedmiocie budowy DPS?

   1. Ja bym zapytał kiedy Jolanta Urbanik przeprowadziła jakiekolwiek zgodne z obowiazujacym w tym zakresie prawem konsultacje społeczne.
    Pamiętam jak w 2014 roku wrzeszczała że wszystko bedzie konsultowac ze społeczeństwem.
    Potem była łącznica itp

 5. „Nabór na wolne stanowisko urzędnicze „Referent, podinspektor, inspektor w Referacie Inwestycji i Rozwoju w Urzędzie Gminy w Jedliczu”.
  I teraz pytam pania Jolante po co kolejny pracownik do inwestycji jak wy w tym roku prawie nic nie robicie.
  Przepraszam, chyba że kolejny pracownik żegna się z tym urzędem.

 6. Jednego się wygryza i nastepnego przyjmuje rozsądnie jest odejść pracownikowi jak kopać się z koniem

  1. Ludzie przychodzą do pracy, trochę się rozglądną i dają dyla. Gdyby nie było bezrobocia to została by sama … z sekretarzem 🙂

 7. W naszej gminie pracuja bez stresu bo mamy Szefa super! nie rozumiem dlaczego tak pracownicy w waszej gm odchodza az tyle

  1. W każdej gminie ludzie pracują bez stresu. Tu w 2015 roku przeprowadzono prawdziwą rzeź. Niewinnych fachowców wywaliła z pracy. Kiedyś poczuje jak to jest. Mam nadzieję że nawet szybko.

 8. Wesoły autobus wrócił i czas najwyższy wyjść z biura i zobaczyć jaki syf w rowach na dzialkach gm rynku te wory nadal nie zabrane

 9. porządku to oni nigdy się już nie nauczą. Pamietam jak gmina wyglądała przed rządami JU. Było pieknie, czysto , schludnie, wory nie zalegały po parę dni. pobocze drogi przez las było zawsze wykoszone, krzaki powycinane.
  Co dziś mamy kiedy kobieta rządzi ? BAŁAGAN !!!
  A wydawało by się że kobieta szybciej zadba o porządek.

 10. Wykosili wreszcie trawy przy barierce ochronnej na Borku w stronę Dobieszynia ,aż widniej się zrobiło,brawo, gdzie to żeby przy drodze takie trawy w kolano rosły.

 11. W lesie przy ul. Brzozowej worki ze śmieciami już kilka dni się walają przy koszach i nikogo to nie wzrusza, drzewa i gałęzie po wiosennej wichurze do dzisiaj leżą na poboczach przyrośnięte pokrzywami, brak mi słów, żeby dosadnie to skomentować. Żenada w całej rozciągłości.

 12. Do rzadzenia trzeba mieć glowe na karku by potrafić wydawać rozsądnie gminną kasę i mieć wszystko pod kontrolą kiedyś tak było idac do gminy z problemem zostało wszystko załatwione petent nie odszedł z kwitkiem

 13. Pisać sobie możecie, a oni i tak nic nie zrobią. Mam wrażenie że to celowa robota. Do póki dalej będzie ten sam burmistrz i prezes kkmunalki to dalej będzie bałagan.

 14. Na tablicach informacyjnych wiszą zawiadomienia o procedurze wydania decyzji o lokalizacji skateparku na działce 2xxx (nie pamiętam numeru). Ktoś kto to czytał orientuje się o jaką działkę chodzi?

  1. Nie ważne która działka. Oprócz planów i szeroko pojętej propagandy nic nie zrobi. Plany, decyzję itp. To tak jak z remontem domu ludowego w Mecince. Od 2015 roku jest remontowany i dale nic tam nie ma a obiekt stoi zamknięty.
   To wszystko to pic na wodę.

 15. Miały D.Ludowe tetniec życiem kulturalnym wybrańcy mieli zaangażować dzieci młodzież i starszych do współpracy i co? a stalo się odwrotnie bo od 2015 budowano mur miedzy ludźmi

 16. Mnie intetesuje kiedy ruszy ta obiecana rozbudowa Szkoły Podstawowej w Dobieszynie? Plotki szły że od maja , a tu wrzesień się kończy i cisza. Wie ktoś coś na ten temat? Dzieci chodzą na dwie zmiany i niektórzy kończą lekcje o 16, za miesiąc będzie o tej porze noc. A nie DPS w głowie.

  1. Mam wrażenie że X zrobi wszystko żeby opóźnić rozbudowę szkoły. Trzeba zmienić władze

 17. U nas także mówiła o inwestycjach koniec roku a tu NIC jej się wydaje ze ludzie będą zadowoleni z niezrealizowanych obietnic

  1. Ja mam wrażenie że X uważa , że ludzie to nie myślą, nie pamiętają co mówiła, co obiecywała.
   W ogóle jej rządy to teraz tak z perspektywy czasu oparte są na propagandzie, obietnicach .
   Dlaczego ta gmina została tak podzielona ? Sami odpowiedzmy sobie na to pytanie

 18. Szokujący wpis na jednym z portali co s o radnych o wapnie i kamieniach jak można tak napisac jaki język jestem oburzona

 19. A gdzie jest jakiś reportaż z wyjazdu do Niemiec? Bo naród zacznie myśleć, że nasza delegacja obory narobiła jakiejś?

 20. A w filii GOK w Jaszczwi jakie są obecnie inicjatywy, co się dzieje? miałby być jakiś objazd z dyrektorem Muzeum Rzemiosła po co? i co z tego wynika? Czas chyba już, żeby radni zajęli się regulaminem GOK i sprawą konkursu na stanowisko dyr

  1. Kiedy w Jaszczwi będzie zapowiadane w styczniu przez jerzyka kiszenie kapusty i ogórków ?
   Miały być takie fajerwerki .

 21. To ten na portalu określa Burmistrz „wapnie” ?oj nieładnie o niej tak mówić mimo, że DPS to niewypał ale nazywanie takiej osoby to jest rzeczywiście po chamsku

  1. A ja ci powiem ze pewnie powstanie. To będzie kula u nogi naszego budżetu zafundowana przez JU.skutki tej decyzji odczuwać będą kolejne pokolenia.

 22. Budowa DPS to tak wypali jak DPS w Zarnowcu nie oddam nigdy rodziców bo w domu jest im najlepiej a poza tym pozwala mi zwiazac koniec z koncem

 23. Zastanawiałam się, kiedy wy się zorientujecie, że DPS to nie jest „dom spokojnej starości”? Jolce pasuje, że wszyscy myślą i dyskutują na temat DPS, jakby to miało mieć charakter domu spokojnej starości, dla emerytów, dla staruszków bez rodzin. Ludzie! DPS jest dla ludzi niezdolnych do samodzielnej egzystencji z powodu wieku też, ale również dla tych co z powodu choroby np. alkoholowej, niepełnosprawności itp. nie mają gdzie się podziać. I kurna nie ma zmiłuj się, że my tu w romantycznym Jedliczu będziemy przyjmować tylko pogodnych staruszków?

  Nie można podlinkować na „Orgu” dlatego wkleję cały tekst z Super Nowości, DPS pod Przemyślem (chyba bardzo bliskiemu swoją drogą naszej władzy)

  PRZEMYŚL, KRAJ. Przemyscy radni z koalicji odwiedzili Dom Pomocy Społecznej. Była to dość szokująca wizyta.

  W styczniu dwaj przemyscy radni pofatygowali się do Domu Pomocy Społecznej na przemyskiej Lipowicy. Ot tak, żeby sprawdzić jak jest w placówce podległej miastu. Okazało się, że jeden z pensjonariuszy wrócił ze szpitala kompletnie… pijany! Co ciekawsze, jak dowiedzieli się radni, w placówce zasadniczo pić alkoholu nie wolno, ale gdy przebywająca tam osoba wróci „z miasta” pijana, to nic jej nie można zrobić, bo… jest jakby u siebie w domu.

  Jednocześnie fakt, iż problem alkoholowy dotyka wielu pensjonariuszy takich placówek, jest tajemnicą poliszynela. Zanim ktoś zechce „porzucać gromami” na nowych przemyskich radnych, co to bez przerwy gdzieś wpadają z wizytą, niech wie, że nie tak dawno, bo 12 lutego minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska nakazała wszystkim wojewodom cykliczne kontrole w tego rodzaju placówkach. Czyżby „zmałpowała” pomysł przemyskich radnych?

  Dokładnie 19 stycznia szef komisji rodziny, polityki społecznej i zdrowia przemyskiej Rady Miejskiej, Paweł Zastrowski (KO) oraz radny z Kukiz’15 Marcin Kowalski wybrali się do DPS-u na przemyskiej Lipowicy. Choć nie mówią o tym, raczej wiadomo, że mieli sygnały o problemach z alkoholem w placówce, bo o tym od dawna się słyszy. „Wpadli” niespodziewanie, popołudniu i zastali miłą panią, która chętnie odpowiadała na ich pytania. W końcu padło to o alkohol. – Ku naszemu zdumieniu pracownica DPS-u powiedziała nam, że właśnie przywieziono chorego pensjonariusza, który był w szpitalu na cyklicznym zabiegu i jest kompletnie pijany – relacjonują Zastrowski i Kowalski. – Dodała, że kiedyś był zapis w regulaminie na ten temat, ale podczas jednej z kontroli wyższego szczebla nakazano usunięcie go, bo jak tłumaczono wówczas, pensjonariusze w placówce są na takich zasadach, jakby byli w swoich domach – wyjaśniają przemyscy radni. W praktyce wygląda to tak, że gdy pracownicy placówki widzą u kogoś alkohol, to go zabierają, ale pijanej osoby nie mogą nie wpuścić, ani zastosować wobec niej żadnych sankcji – dodają Zastrowski i Kowalski. Do tego wszystkiego radni dowiedzieli się, że stan nietrzeźwości pracownica DPS-u ustaliła na podstawie woni, jaką wydzielał pensjonariusz, bo co prawda alkomat jest „na stanie” placówki, ale nie ma doń ustników. Radni postanowili odwiedzić opisanego pensjonariusza, który, delikatnie mówiąc, nie wydawał się być tym zachwycony, bo obelżywie wyrażał się o „gościach”, a także o personelu DPS-u. Na odchodne radni przeprowadzili mały „eksperyment”: innego pensjonariusza, nieświadomego z kim rozmawia zapytali gdzie tu blisko można kupić alkohol. Bez problemu wskazał im nieodległy adres.

  Tymczasem niecały miesiąc później Elżbieta Rafalska, minister rodziny, pracy i polityki społecznej w rządzie PiS nakazała wszystkim wojewodom cykliczne kontrole w tego rodzaju placówkach, by, jak podkreślała w specjalnym piśmie, sprawdzać, czy są one prowadzone prawidłowo i czy ich mieszkańcy czują się bezpieczni. Zaznaczyła przy tym, by jej polecenie potraktować bardzo poważnie. Niektórzy prześmiewczo mówią, że to niezapowiedziana wizyta radnych w DPS-u na Lipowicy w Przemyślu była inspiracją dla pani minister i jej polecenia. Najpewniej to tylko taki żarcik, ale problem jak widać jest i przykre, iż dotychczas nikt się nim nie zajmował. Czyżby nie wypadało?

 24. Nie będę próżna i nie wrzucę swoich tekstów, ale

  tu z Lublina, o którym tez pisałam tekst z Wyborczej.

  0- Przemycają alkohol, piją w pokojach, awanturują się i nie zgadzają się na terapię, a my mamy związane ręce – pomoc społeczna żali się na nadużywających alkoholu mieszkańców domów pomocy społecznej.
  „W naszym domu jest jeden wielki problem, to jest pijący mieszkańcy. Jeden z nich (…) jak wypije, to terroryzuje mieszkańców. Wyzywa nas, jednego to nawet w sobotę z wózka zrzucił i straszył że go zabije. I nie tylko jego straszył tego dnia. On wyzywa personel. (…) Pomórzcie nam, boimy się, że kogoś naprawdę zabije. Zareagujcie, POMOCY!!!!!!!!!!!!” – maila takiej treści dostaliśmy od zdesperowanych mieszkańców Domu Pomocy Społecznej dla Osób Niepełnosprawnych Fizycznie przy ul. Kosmonautów w Lublinie.

  W sobotę policjanci z III komisariatu interweniowali tam trzykrotnie. Pierwszy raz około godziny 13., funkcjonariusze zostali wezwani do awantury z udziałem pijanych mieszkańców domu. Drugi raz już wieczorem około godziny 20., a trzeci kilkadziesiąt minut później. Właśnie do pana Edwarda, który groził innemu pensjonariuszowi. Został odwieziony do policyjnego aresztu, z powrotem w domu opieki był już w poniedziałek.

  To nie jest pierwsza podobna awantura, której bohaterem jest ten mężczyzna. Wiosną zaatakował sparaliżowanego mieszkańca domu, po tym incydencie na jakiś czas trafił do szpitala psychiatrycznego. Ostatecznie dyrekcja DPS-u zdecydowała się wystąpić do sądu o przeniesienie pana Edwarda, bez jego zgody, do DPS-u dla osób przewlekle psychicznie chorych. 19 lipca 2010 roku Sąd Rejonowy w Lublinie skierował pana Edwarda do placówki w powiecie krasnostawskim, bo właśnie tam jest najwięcej w województwie miejsc w DPS-ach dla osób przewlekle psychicznie chorych. A w Lublinie takiej jednostki nie ma.

  Dlaczego mimo decyzji sądu pan Edward nadal jest przy ul. Kosmonautów? Miejsc w tego typu DPS-ach brakuje, tylko w powiecie krasnostawskim na przyjęcie do placówki dla psychicznie chorych czekają obecnie 22 osoby, pan Edward jest na 16 miejscu.

  – Mam adnotację od lubelskiego Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie, że przypadek pana Edwarda jest bardzo pilny, ale dopóki nie zwolni mi się łóżko, nic nie możemy zrobić – mówi Krzysztof Mazurek z Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Krasnymstawie.

  Specjaliści pomocy społecznej w Lublinie przyznają, że problem pijących mieszkańców DPS-ów jest poważny i jak do tej pory nie ma prawnych możliwości jego skutecznego rozwiązania. W schroniskach dla bezdomnych naczelną zasadą jest to, że osoba pod wpływem alkoholu nie może zostać przyjęta. Ta reguła nie obowiązuje w DPS-ach.

  – Podstawą skierowania do domu pomocy społecznej jest orzeczenie MOPR o potrzebie całodobowej opieki. Nawet jeśli uda się sądownie uchylić skierowanie, okazuje się, że nie ma miejsc w innym domu opieki, a podopiecznego nie możemy przecież wyrzucić na bruk – mówi Jacek Jabłczyński, dyrektor Domu Pomocy Społecznej dla Osób Niepełnosprawnych Fizycznie przy ul. Kosmonautów. I dodaje: – Nie jesteśmy w stanie postawić strażnika przy każdym alkoholiku, zresztą DPS nie jest przecież więzieniem. Robimy co możemy, odbieramy alkohol, jeśli kogoś przyłapiemy na piciu, oferujemy terapię ze specjalistą ośrodka leczenia uzależnień, ale niewielu podopiecznych, mających chorobą alkoholową, chce się leczyć. Wtedy pozostaje tylko staranie się w sądzie o skierowanie na przymusowe leczenie. Ale jeśli nie przyniesie efektów, to osoba i tak do nas wraca.

  – Radzimy sobie w ten sposób, że do sklepu mogą chodzić tylko z opiekunem, a lokalni sklepikarze są uprzedzeni, żeby nie sprzedawać alkoholu naszym pensjonariuszom. A kiedy już dojedzie do wezwania policji i nasz mieszkaniec spędza noc w izbie wytrzeźwień, to potem koszty takiego pobytu potrącamy z jego kieszonkowego. Na zasadzie „nabroiłeś, to teraz za to zapłać” – to sposoby stosowane przez DPS-y w regionie. Nie zawsze jednak są skuteczne, tym bardziej, że alkohol do DPS-u może przynieść ktoś z odwiedzających.

  Antoni Rudnik, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Lublinie przyznaje, że problem radzenia sobie z osobami nadużywającymi alkoholu wśród lokatorów DPS-ów nie jest nowy i dotyczy całego kraju.

  – Blisko połowa mieszkańców DPS-ów dla osób przewlekle psychicznie chorych w naszym powiecie ma zdiagnozowane zmiany osobowości, które są efektem długotrwałego nadużywania alkoholu. Są do nas kierowani nie tylko z województwa lubelskiego – podsumowuje Krzysztof Mazurek.

  Podpis pod zdjęcie: Pracownicy lubelskiego domu pomocy społecznej przy ul. Kosmonautów szczególnie martwią się tym, że pijany podopieczny mógłby skrzywdzić kogoś jeżdżącego na wózku inwalidzkim, albo na stałe przykutego do łóżka.

 25. Jolanta nigdy nie mówiła o żadnych emerytach, staruszkach chcących spokojnie dożyć. I też nie wyprowadzała z błędu, kiedy dyskusja zeszła na boczne tory i rozterki moralne, na temat rodziców staruszków.
  Kara pieniężna, o ile taka w ogóle miała by być, to mały pikuś, przy tym całe konsekwencje na całe pokolenia ta lokalizacja.

  I to dopiero jest majstersztyk manipulacji z e strony władzy! Nie powiedziała i nie skłamała!

  Chapeau bas!

 26. Na pudlu znów straszenie. To fajnie zbiega się z sesją która ma się odbyć w najbliższą środę o godzinie 16. Oczywiście nadzwyczajna :):)

 27. Pudel to sobie może…
  Gmina może zostać liderem do końca projektu, czyli go rozliczyć, pilotować, jednocześnie nie realizując projektu Jolanty, budowy i utrzymywania pijackiej meliny, za gminną kasę. Inne gminy wykonają swoje projekty i tyle. Nie wierzę, aby UM dopuścił do sytuacji, że projekt nie zostanie zrealizowany w innych gminach.
  A dla radnych nauczka, żeby nigdy ale to nigdy nie być liderem żadnego projektu! A przynajmniej do czasu, aż Jolantę zabiorą. Bo czuję, że gdzieś ją zabiorą…:))

 28. I prawda jest taka. Już w styczniu, po tym jak zaczęła szaleć z budżetem, latać po gazetach na radnych, trzeba było uwalić pensję i słać skargi na Burmistrza do Wojewody. A tak, dziś ona dalej lata i informuje po swojemu, a taka Leniart nic nie wie co się wyrabia.

  1. Jak każdy DPS jest dla osób, które same sobie nie radzą czyli starszych, niepełnosprawnych i chorych bez ograniczeń wiekowych. I tak jak w każdym DPS trafiają tam ludzie, o których MOPR stwierdzi, że nie są sobie w stanie sami poradzić. Najczęściej do DPS trafiają osoby w różnym wieku. A tu u w jedliczu rozmawia się o DPS, tak jakby miały tu mieszkać wyłącznie emeryci. I to jeszcze tacy, za których rodziny płacą. Nie ma tak. Z meliny, z ulicy do DPS – to najczęstsza rekrutacja pensjonariuszy. Z tą tylko różnicą, ze bezdomego pijanego do noclegowni nie wpuszczą, a DPS nie ma prawa nawalonych ani wyrzuciuć, ani nie wpuścić. A tu o DPS mówi się ciągle jak o „domu spokojnej starości” myląc pojęcia.

    1. No własnie to nie będzie dom spokojnej starości, Raz jeszcze powtarzam. To będzie DPS = melina dla całego powiatu.

 29. Mało tego. Czy ktoś zapytał w MOPS kto tak naprawdę czeka z gminy w kolejce do DPS? Bo jeżeli są to osoby chore psychicznie i upośledzone, to ich też nie położy nikt w jedlickim DPS, bo dla tych ludzi są selekcjonowane, specjalne DPS. A takich osób jest najwięcej.
  Sprawdzają mi teraz w dziale prasowym KMP w Krośnie ilość interwencji policji w DPS w powiecie. Dam znać jak dostanę odp.

  Tu trzeba ratować gminę, przed pomysłami chorej władzy! Wszelkimi sposobami, uwolnić się od burmistrzyni. Bo przepadniemy!

 30. Do Apokalipsy dziękuję za obszerne wyjaśnienie teraz mamy wiedzę z jakimi problemami będziemy się borykać jak nie daj Boże ta wybuduje DPS

  1. Nie.
   Burmistrz jeździ po wszystkich gminach i urzędach i opowiada, że trzeba radnych zmusić do przegłosowania budowy tego DPS. Tym samym nie wypełnia decyzji RM i już powinna iśc skarga do Wojewody. Z automatu. W wyciśniętych od wójtów pismach (tez się zastanawiam na jakiej podstawie Pani i Pan złożyli takie deklaracje, bez uchwały swoich Rad Gminy? Czyżby tez swoich radnych mieli za nic, jak nasza burmistrzyni, naszych Radnych?) jest tylko mowa o EWENTUALNZM!!! dochodzeniu zwrotu poniesionych nakładów i wielkości dofinansowania, a nie jakich odszkodowań to raz. Jest jeszcze pismo z Urzędu Marszałkowskiego, które jest dla Jolanty nie wygodne, a w którym jest wyraźnie napisane, że gminy „mogą dochodzić” „gdyby nie dostały”. W sprawie DPS najgorsze jest to, ze z chorej ambicji Jolanty wpakowała Jedlicze w „liderowanie”. Ale i z tego jest wyjście. Nie bać się żadnych kosztów. Odwalić projekt inwestycji zostawić resztę urzędnikom z UM. Dam sobie wszystko uciąć, ze inwestycje w gminach ościennych nie ucierpią. A cała sprawa byłaby już dawno rozwiązana, gdyby burmistrz słuchała Rady i po jej decyzji, pojechała polubownie złatwić sprawę w UM deklarując udział w projekcie do końca na etapie prowadzenia i rozliczeń. A ona najpierw wydzwaniała tam, a potem wszędzie latała i napier…na radnych zamiast rozwiązać sytuację.
   A cokolwiek by się nie działo, to i tak ona jest za to odpowiedzialna!
   Dlatego…na jej miejscu to każdego dnia, tak gdzieś około 6 rano, byłabym czujna. Miec w torbie 2 pary majtek, dwie podkoszulku, jedne kapcie, jedne buty sezonowe, jeden sweter, okrycie wierzchnie i kosmetyki bez alkoholu w przeźroczystych opakowaniach:)) I tym się martwić, a nie o DPS ludzi mordować.

 31. Żeby tomuś wypłacać odszkodowanie to ten ktoś musi być pokrzywdzony i musi być prawomocny wyrok. Jak do tej pory nikogo takiego nie ma.

 32. A do tego, jak zostanie przegłosowany DPS i Naftowa :))) przecież razem, to przez najbliższe dwa lata nic nie będzie dla ludzi zrobionego nigdzie!!! A ta, zostawi po sobie spektakularne inwestycje z cyklu jaja kukułcze i pójdzie wpizdu!
  Na zebraniu PIS już dziękowała Kuchcińskiemu i Piotrowiczowi:)), że pomogli w dofinansowaniu NAFTOWEJ!!! Już pomijam, ze oni nie wiedzą o czym ta do nich mówiła, ale jak mogli przytomni działacze PiS z Jedlicza, dopuścić do takiej niewiedzy prominentów ugrupowania, o tym co ta wyrabia w gminie z ludźmi?

  Wy też ruszcie tyłki. A nie tylko Radni i Radni!

 33. Masz Rację tylko jedna uwaga z taczkami po nią powinni ci którzy biegali od domu do domu namawiajac na UJ( a sami w to nie wierzyli)

  1. Pięć lat straconych. Może radni zreflektują sie i doprowadzą do referendum. Tak dalej być nie może. Gmina tonie

 34. Dlaczego mają być winni Radni? w raporcie pokontrolnym z RIO wyraźnie jest napisane kto odpowiada za dzialalnosc UGm

 35. Czy to prawda że dom ludowy w Długiem został sprywatyzowany ? Cały czas tam gra jakaś prywatna orkiestra. Kto płaci za prąd ?

  1. Nic na ten temat nie wiadomo. Ale to co się tam ostatnio dzieje to tak właśnie wygląda. Ciekawa jestem czy pani władza o tym wie. Może się kapnie jak dostanie rachunki za prąd.

 36. Pani Teresko nie tylko w Długim w nowowybudowanych obiektach nikt nie wie dlaczego i kto spotyka się do poznych godzin świeci się światło a czasem do rana a co…….. zaplaca podatnicy czyli my!

 37. Nieee bo to nie z jej kieszeni za wszystko zapłacimy ps. co państwowe to podatnika-niestety

 38. Drodzy mieszkańcy piszcie o konsekwencjach budowy DPS w Jedliczu, aby wesprzeć Radnych by kategorycznie odrzucili projekt DPS. Są przyparci do muru, a jutro jest sesja nadzwyczajna w tej sprawie. Jeśli ulegną naciskom mogą już nie przychodzić na komisje i sesje, bo w budżecie Gminy zabraknie pieniędzy na inne cele. Gmina Jedlicze będzie najpierw budowała DPS. W tym roku trzeba bagatela dorzucić ponad milion. W 2020 trzeba wyposażyć dom za następne 1, 5 miliona zł , a w następnych latach dokładać do jego funkcjonowania, nie mówiąc o problemach, a których można poczytać powyżej na tej stronie.

 39. Wierzę ze budowy DPS nie zaakceptują Radni doświadczeni DPSw Zarnowcu nie mogą przecież poprzec nastepnej nierentownej budowy.Mają pełną wiedzę jak to będzie finkcjonowalo i nas podatników nie mogą w pszyszlosci narażać na ogromne koszty

 40. Szanowni Radni zapytacie rodzicow (i nie tylko) czy chcieli by opuścić rodzinny dom i odejść do DPS jest doskonale wyjaśnione w komentarzu dla kogo szczególnie ten budynek zostanie wybudowany

 41. Pani Radna z Piotrowki majac pełna wiedzę czy Pani zamierza akceptować budowę DPS? mam nadzieję że NIE

 42. Radni Nie róbcie nam starym ludziom i naszym dzieciom wnukom takiego „PREZENTU”

 43. Ja w szczególności apeluję do p. Piotra Woźniaka, Kopeć, Krajewskiego. Proszę przestać bać się Jolanty. Wstrzymanie się od głosu to pokazanie rozterek podszytych strachem. Głosowanie „za” to już tylko strach. Nie głosujcie z lęku o zemstę, z jakiegoś wygodnictwa, czy dla świętego spokoju. Głosujcie dla Gminy i ludzi. Jolki za chwilę nie nie będzie, a ludzie zostaną z tymi gównianymi jej pomysłami, dalej bez wody albo zalewani powodzą, bez kanalizacji, bez dróg a nie autostrad w lesie, z walącymi się na łeb sufitami w szkołach, z ruinami placów zabaw, ze łgarstwem, kłamstwem i chamstwem jako popłuczynami po tej władzy.
  Wiem, ze musicie nastawić się na bój, bo ta osoba nie bierze jeńców. Ale miejcie siłę, wiedząc że to Wy jesteście u siebie, na zawsze, a Jolanta przeminie.

  Przy okazji zapytam co ze sprawą żłobka? Sprawa powinna do końca roku usłyszeć werdykt. Opinia biegłych na niekorzyść gminy. Jolanta chwytała się różnych tricków, w tym złożenia skargi (bezzasadnej skądinąd na mecenasa firmy budowlanej), do adwokackiego sądu koleżeńskiego. Ile odszkodowania trzeba będzie zapłacić?

  Także walczcie i pamiętajcie. To wy jesteście u siebie, bo Jolanta jest tylko epizodem w historii Jedlicza.

 44. Jak działa DPS to się dowiedzialam poprzez Jedlicze org byłaby tragedia gdyby Radni zgodzili się na budowę mam nadzieję że nie potwierdzą się slowa za-cy burmistrza który bardzo nieładnie na sesji określił Radnych

  1. Dziś o 16 kolejna nadzwyczajna sesja. Urba chce znów przymusić a raczej wymusić na radnych aby się zgodzili na Naftową i DPS. Mam nadzieję że mają trochę rozsadku i nie dadzą się zastraszyć

 45. Ja słowo o żłobku, bo tam dyskusja na Pudlu, a mnie Pudel zablokował i nic nie mogę napisać:))

  Sprawa w sądzie na temat żłobka, przeciwko Gminie jest o to, że JOLANTA WADLIWIE ROZWIĄZAŁA UMOWĘ Z FIRMĄ, KTÓRA ZACZĘŁA BUDOWAĆ ŻŁOBEK! WADLIWIE!!! Skutków nie muszę tłumaczyć.

 46. I jeszcze DPS. Sorry bo na raty myślę.

  Przetarg na DPS pierwszy niedoszacowany o 1 mln. Drugi o 500 tys. rozstrzygnięty dawno temu?
  Dlaczego Jolka walczy o te 500 tys. chociaż ustawa zobowiązuje ją do rozpisania kolejnego przetargu lub unieważnienia?
  Za kogo ona tak walczy? Za firmę budowlaną? Oj Jola…Jola….

  1. A czy prawdą jest że zmieniła specyfikację przetargową i np. zamieniła rurki miedziane na plastikowe ? Żeby się nie okazało że to jakiś szajs.

 47. Dlaczego w każdym z listów tych niby zatroskanych wójtów, podaje inną podstawę prawną?

 48. Zajebiste pismo Jolanta wysłała do marszałka:)) Przysięga, że dołoży wszelkich starań, „aby ochronić interesy gmin partnerskich”.

 49. Jola, bezprecedensowe to nie jest ostre słowo:))

  Zuziu, jakich 9 osób:)) 12 osób, a nie 9 głosowało tak jak sumienie im podpowiedziało.

 50. Drodzy moi, nie wierm po co ta dyskusja, jak przegłosowaliście, że na sesję zwyczajną przenosi się procedowanie. Pakujcie się i do domu:))

 51. Teraz Radni usłyszeli łgarstwo. Pudel w ramach dostępu do informacji publ. opublikował listy do gminy….Tak, to skąd wiedział o co zapytać, o dlaczego o listy akurat zapytał?

 52. No i z 24 wymienionych beneficjentów, jedna tylko osoba kwalifikuje się do Jedlicza. Pozostali to osoby psychicznie chore i tu nie będą. No co tu wymyślać.

 53. Apokalipso – Uważa Pan, że faktycznie korzystniej odpuścić budowę domu opieki i w efekcie nie mieć domu opieki + zapłacić odszkodowanie w wysokości ponad 3.6mln zł? Wie Pan, że za kwotę kilkukrotnie razy mniejszą niż wspomniane 3.6mln zł można wybudować dom opieki nie ponosząc start w wyniku odszkodowania? Dodatkowo gdy przyjdzie gminie zapłacić odszkodowanie, nie będzie funduszy na szkołę, remonty czy inne bardzo potrzebne mieszkańcom przedsięwzięcia?

  1. Pani Apokalipsa uważa, że tak. Lepiej raz ponieść konsekwencje samowoli i manipulacji Burmistrza, niż jak „frankowicz” ciągnąć biedę przez pokolenia. A rozliczenie Burmistrza w tej i wielu innych kwestiach, leżeć będzie po stronie odpowiednich służb. Houk.

 54. No i ze statystyki przedstawionej przez Jolantę, wynika, ze jedna osoba ta na wózku, kwalifikuje się do jedlicza. Rezsta musi być tam gdzie jest, bo są to osoby niepełnosprawne umysłowo, wymagające specjalnego ośrodka. Boże…

  1. Teraz brawo a jak było pisane pod innym nickiem Arbuz na nią? Może ktoś przypomni?

 55. Trzeba sprawdzić daty kiedy wpłynęło pismo, kiedy pudel wystąpił i kiedy oficjalnie otrzymał. Czy ta urba to ma za grosz uczciwości?

  1. Toż podrzucą, zamienią daty, tak jak w przypadku wystąpienia pudla w godzinach pracy na sesji, jak jeszcze pracował.

 56. Jedlickiemu Pudlowi, Pierdzioszkowi z Supersamu i Ormowcowi marzy się władza:)) Oj Boże…
  Takim ormowcem to dobrze być. Co sesja to wolne w pracy. Ciekawe?

 57. Mam wrażenie że radni i burmistrz nie wiedzą jaka jest różnica pomiędzy DPS-em a Domem Spokojnej Starości. Pamietam jak dwa lata temu tłumaczono o DSS a nie o DPS

  1. Chciała wziąć radnych abordażem:)) o dawała do przegłosowania Naftową i DPS. Oczywiście pogróżki. Wyjęła listy od wójtów, których radni nie mieli do wglądu. Ustalili prawie jednogłośnie ( Susi była przeciw) że przenoszą głosowanie na sesję zwyczajną. Potem ta im groziła cudami, i łgała jak zawsze. Następnie Zuzia z Piotrówki udzieliła głosu (poważnie:)) mieszkańcom. Głos zabrał z pyskówką właściciel spożywczaka, jedlicki pudel, kobiety zmanipulowane i chłop co jeździ rowerem po Naftowej i jest mu ciemno. Ogólnie celem był Radny Dziura, którego pudel zaatakował, że był na wycieczce w Samborze, a teraz jest przeciw. Radny odpowiedział, że to nie była wycieczka, tylko był tam z pewną misją. Nie powiedział dlaczego pojechał, ale ja powiem. Radny Dziura zawiózł do dzieci ze szkoły w jednej miejscowości pieniądze jakie zebrali radni i podarował tym dzieciom ufundowany przez siebie komputer do szkoły. Szkoda, że tego nie powiedział w twarz gn…wi, który jak na razie tylko żeruje na gminie i ludziach. Następnie się rozeszli. Jolka miała już te usta opadnięte na jedna stronę. Po przerwie głosowali sołeckie tematy i…przeniesienie 7 tys. na przegraną sprawę z pracownikiem w sądzie pracy.
   Mniej więcej tyle.

 58. Dlaczego nie był poruszony problem Domu Ludowego w Długiem? Kanalizacja to już w tym roku miała być budowana. A szkoła kiedy zostanie rozbudowana?., To Prytania do pani soltyski.

 59. Nie wiem coś mi tu podpis mój zacny czasami ucina:)) Ale mało ważne

  Już dziś najpierw na mailu, następnie na biurku wojewody, tylko po wczorajszym syfie jaki zrobiła na RM, powinny znajdować się przynajmniej 4 skargi na działanie burmistrza. Publicznie nie wymienię.
  Ale wszystkie ręce na stół, jak mówi Radna:))
  I my ludzie, mieszkańcy musimy pomóc Radzie. Jolka im tam przyprowadza kiboli, bojówkarzy i biedne zmanipulowane staruszki i robi sobie z nich tarczę. I na to już nie ma społecznego przyzwolenia.

 60. Poprzedni Sołtys znał się na wszystkim duzo zrobił dla naszej wsi a obecna nadajae się tylko do KGW bo w waznych sprawach nie ma zielonego pojecia

 61. Bycie sołtysem to nie śpiewanie to odpowiedzialna funkcja i z tego trzeba się wywiązać a jeżeli nie to niech zrezygnuje i zajmie się tylko śpiewaniem

 62. Che che. Podobno Długie odcinają od internetu ogólnie dostępnego w DL. I co na to pani Ewa ?
  Świat idzie z postępem a Długie sie cofa. To jest sprawa bezprecedensowa.
  I śmiem twierdzić , że to wam zafundowała nasza 🙂

 63. Kruk szkoła w Długiem nie wiem po co ma być rozbudowana jak w klasach jest po kilku uczniów,

 64. Halinka a co według Ciebie zrobił ten super soltys Długiego,tyle samo co i teraz będąc radnym.Czyli NIC!!!.

 65. na wycieczce do Niemiec razem z mężem była jedną z najważniejszych osób w autokarze

 66. do Grześ tak dbasz o Długie? wedlug ciebie wystarczy to co jest prawda? Jesteśmy zniesmaczeni twoim podejsciem do naszych problemów

 67. co dla gminy zrobiła pani sołtys z długiego że razem z mężem została zaproszona na wyjazd do Niemiec zawsze reprezentowała nas władza gminy a teraz zbieranina wstyd szkoda że niema nagrania z autokaru zaraz po ruszeniu

 68. A ja sobie notuje co pani Ewa załatwiła dla mieszkańców.jak na razie mam mało pracy bo nie ma co notować.

 69. Domy Ludowe Remizy wszystkie obiekty gminne powinny byc pod lupą (media) bo my podatnicy za to płacimy

  1. Nie wiem czy pani Jolaa nie wie jak to działa czy po prostu nie chce wiedzieć. Warto by było czasem kuknąć np na remize w Porębach czy ten dom ludowy.

 70. U nas OSP działa jak należy a tam w tej wiosce po co wybudowała i komu? rozsądnie byłoby nas czy inna jednostkę wyposażyć czym ta kobieta się kierowała?

 71. Jak już został poruszony temat OSP to ja mam takie pytanie.
  Czy gmina powinna oficjalnie na swoje stronie internetowej pisać jaką kwotę ma na samochód dla danej jednostki OSP?,czy skoro jest to przetarg na samochód nie powinno być podane.

 72. do DGDG wrecz prosisz o o to, a może jest już złożone.Pycha kroczy przed upadkiem.

 73. Kiedy przetarg na rozbudowę szkoły? Dokumentacja leży w ratuszu. A kanalizacja kiedy rusza? Pani sołtys obiecała że w tym roku.

 74. Słuchałem sesji i wypowiedzi pudla24 oraz tego pana od sklepu zachowują się jak cwaniaki bez kultury osobistej z takimi odzywkami to w kryminale mogli by szaleć . Chyba że przed sesją najedli się szaleju .

 75. Ja na sekundę, bo mam dużo na głowie.
  Co to za persona, filozof z szuwarów, który na podlu24 się podpisuje Kruczek? Swoiste poczucie humoru z tendencją do postawy awanturnika. Ale czego wymagać od chłopa, który ogląda tylko pogodę w dzienniku i 40-latka.

  PS. Pudel, to żałosne. Ludzie dają czerwone łapki, a ty tak ustawiłeś, że z automatu wskakuje też zielona. Mnie wyblokowałeś:)) to już kij ci w ryj, ale takie gówniażerskei metody…. Toż ty już 30 lat, a ty ciągle jak srajdak jakiś…

  1. To plantator. Mam wrażenie że też ciągły degustator.
   Ale zadziwiający jest fakt jak osoby w takim wieku 30-40 latków potrafią się zachowywać. Czy to zachowanie wynieśli z domu ? Czegoś tu nie rozumie. Jakie szkoły ukończyli ? A może pokażą swoje dotychczasowe dokonania w pracy społecznej i samorządowej.
   Trzeba też mieć na uwadze to że jest inspirator tego zamieszania.

 76. Czy sformulowanie wapno i ojciec chrzestny nie zniewala funkcji publicznych?

 77. Dlaczego podczas sesji pani sołtys z Długiego nie zabiera głosu i nie walczy o budowę kanalizacji i rozbudowę szkoły. Czyżby uważała że są to inwestycje które spokojnie mogą zaczekać ?
  Czy warunki w jakich pobierają nauke dzieci z Długiego są wg pani sołtys w porządku ?
  Czy nie należało by szybko przejść do budowy kanalizacji po to żeby oczyścić wody które pijemy, żeby środowisko było czyste, żeby w rowach nie cuchło ?
  Czy pani sołtys wreszcie zacznie działać ?

 78. Ja to tak naprawdę nie wiem co to za jakaś funkcja sołtys? Co to jest? Chłop czy baba od roznoszenia kwitów od podatku i tyle. J atu tylko słyszę sołtys z Moderówki, Sołtys z Długiego. Tak poczytają i potem szaleją, bo im się wyobraża, że jakąś władzę mają nie wiadomo jaką. Ale to tylko na Podkarpaciu, jak Boga kocham, bo nigdzie takich „działaczy” nie ma. Mało tego, w większości Polski to sołtys z komuną się kojarzy do dziś, z radą narodową i ORM-o. A tu ja pier…władza wykonawcza sołectwa:)) O kant dupy takich działaczy i takie działaczki. I w Niemczech, i z wieńcem, i z księdzem pod kościołem (ile razy jadę to stoi działaczka na czerwono wystrojona). Toż dajcie ludziom samym coś zrobić, a nie reprezentujcie już tak na siłę. Wcześniej o sołtysach słowa nie było słychać i jakoś się nie zawaliło. A teraz sołtysi i sołtysi.

 79. sołtyska powinna byc zaangazowana i monitowac burmistrz na sesji o szkole kanalizacji a ta działaczka mysli że została wybrana tylko do roznoszenia ulotek?

  1. Mieszkańcy Długiego już widzą że nie za bardzo dobrze wybrali.
   Był sołtys ŚP Stanisław który całym swoim sercem działal dla społeczeństwa. Ogromną ilość czasu spędzał w domu ludowym począwszy od jego budowy aż później do konca swoich dni. To był gość który nie bał się roboty tylko pracował. Jak trzeba było to malował, jak trzeba było to brał za łopatę itp itd.
   Sołtys Janek też nie odstawał od Stanisława. Z reszta długi okres czasu razem działali. Na schodach jak odpadły płytki to z innymi panami kupowali materiał i naprawiali. Takich robót było dużo. To na pewno pamiętają mieszkańcy.
   Teraz nastał jakiś dziwny trend.
   Pytam co zz kanalizacją, co ze szkołą ? Sołtys milczy.
   Na samych imprezach nie pojedzie.

 80. Dobra. Ta sesja była słaba. I to nie dlatego że Kopernik była kobietą:)), tylko dlatego, że Przewodniczący Rady nie daje rady. Pan Wożniak, przy całej sympatii, jest przewodniczącym na czas pokoju i przy procedowaniu z normalną władzą. Kiedy w grę wchodzi jazda bez trzymanki, Jolka przejmuje stery i miesza, a Przewodniczącemu ręce się trzęsą, głos drży i to wprowadza chaos na sali. Zuzia udziela głosu bojówkarzom, burmistrzyni 2 godziny tołkuje chociaż nie powinna. Ogólnie jest porażka. Dlatego uważam, że dala własnego zdrowia i dobra gminy, Pan Piotr jako myślący człowiek, powinien ustąpić z funkcji przewodniczącego, a na to miejsce dać jakiegoś mniej wystraszonego człowieka. To pewne. Smutne, ale prawdziwe.
  O skończyć z tymi grzecznościami, bo to jest nie warte tego. Tu ma być jak w Legii Cudzoziemskiej, maszeruj albo giń. Tu nikt nie doceni, że ktoś jest dobrze wychowany. Chyba widać jakie metody są najskuteczniejsze. Łgarstwo, mielenie ozorem, zasłanianie się trollownią, ataki, manipulacje. Takie są zasady narzucone przez władzę.

 81. Gdyby była odpowiednia iwlasciwa osoba na stanowisku
  (jak to było przez 16 lat) to panował by ład i porzadek i nie byłoby między ludźmi takiej nienawiści jaką ta wprowadziła pana Piotra powinien Ktos zastapic

 82. Ja tu sobie pozwoliłam zgrać fragment sesji w formie steno. I proszę przeczytać, jakich cennych i zakładam, że uczciwych informacji udziela kierownik GOPS. No Jolka zdaje się nie brać tego pod uwagę. Po pierwsze tego, że są miejsca wkoło, po drugie tego, ze gross beneficjentów z gminy, to osoby z chorobą psychiczną, po trzecie, że jak ktoś bierze matkę czy dziadka do Chmielnika, to zakładam, że nie dlatego żeby miał dziadek daleko do Jedlicza, tylko żeby bliscy, np. mieszkający w Rzeszowie, mieli bliżej do dziadka.

  Oto zapis.

  Radana Wnencja Żychowska: Może zadam teraz pytanie, żeby mieć do pani kierownik Ireny Wilusz,ja już kiedyś to pytanie jest zadawałam. Pani kierownik zechciałaby pani odpowiedzieć, jakie mamy domy pomocy społecznej w sąsiedztwie Gminy Jedlicze? I od razu drugi człon pytania: Jak długo trzeba czekać na przyjęcie do DPS każdego beneficjenta Domu Pomocy Społecznej?

  Kierownik GOPS: aktualnie w domach pomocy społecznej przebywa 24 mieszkańców naszej gminy. Siedem osób przebywa w DPS dla osób przewlekle somatycznie chorych, 10 osób przebywa w domu pomocy dla osób przewlekle psychicznie chorych, pięć osób przeprowadzono dla osób dorosłych niepełnosprawnych intelektualnie, jedna osoba w Domu Pomocy Społecznej dla dzieci niepełnosprawnych intelektualnie, jedna osoba w Domu Pomocy Społecznej dla osób niepełnosprawnych fizycznie. Osoby przebywają w domach pomocy społecznej na Żwirki i Wigury w Krośnie, w Domu Pomocy Społecznej na Kletówki w Krośnie, w Domu Pomocy Społecznej w foluszu w Iwoniczu Zdroju na Floriańskiej, dziecko mamy Iwoniczu w Domu Pomocy Społecznej na ul Długiej, w Domu Pomocy Społecznej w Moczarach, Dom Pomocy Społecznej w Rudzie, Dom Pomocy Społecznej dla osób przewlekle psychicznie chorych, Dom Pomocy Społecznej w Dębicy i Chmielniku. Mamy sprawy w przygotowaniu wnioski o umieszczenie w domach pomocy społecznej dla osób psychicznie chorych dla osób niepełnosprawnych intelektualnie. Sprawy są podane do sądu są, gdyż te osoby powinny być umieszczone w domach pomocy ale nie wyrażają zgody. Także na tą chwilę nie mamy nowych wniosków.

  Radna Wenencja Żychowska: Pani Kierownik, pani bardzo obszerną informacje dał,a to tę informację znamy z komisji, ale ja prosiłam o informację jakie domy pomocy społecznej w sąsiedztwie Gminy Jedlicze mamy i jak długo trzeba czekać na miejsce w DPS?

  Kierownik GOPS: Najbliżej położony jest Dom Pomocy Społecznej w Krośnie na ul Żwirki i Wigury. Tam w tej chwili oczekiwanie jest trzy cztery miesiące na przyjęcie. Dom Pomocy Społecznej w Foluszu tam w tej chwili jest miejsce, na która osoba zostaje tam skierowana ja na bieżąco. Nie śledzę, w których domach pomocy są miejsca wolne dopiero w momencie kiedy mamy wniosek. Mamy zaświadczenie od lekarza, z którego wynika aby jakiego typu Domu Pomocy dana osoba powinna być skierowana i wtedy dopiero zrobię rozeznanie w domach pomocy społecznej o tym profilu. Czy są miejsca póki co no nie spotykaliśmy się z tym żeby był długi okres oczekiwania Dom Pomocy Społecznej. Najgorzej jest w Krośnie.

  Radna Wenencja Żychowska: Ale zdarza się pani kierownik tak, że na przykład dyrekcja dps-ów sąsiadujących z gminą Jedlicze, czy dalszych dzwoni na przykład do państwa, z propozycją, że są puste miejsca? Czy nie mamy pensjonariuszy dla nich?

  Kierownik MOPS: Nie powiem, tak każdy dom pomocy społecznej zabiega o to, aby mieć pełny stan bo to jest związane z kosztami, prawda…Więc zdarzają się takie przypadki owszem, że domy pomocy społecznej dzwonią do nas z zapytaniem czy nie mamy osób do umieszczenia. Zdarzają się owszem takie przypadki

  Radna Wenencja Żychowska: Dziękuję bardzo dziękuję pani kierownik

 83. Cytat z burmisytrzyni, z ostatniej sesji, który jest jednocześnie odpowiedzią co zrobić?

  „Co Urząd Marszałkowski ma zrobić? Co ma sobie…. jak ma podejść do tematu Urząd Marszałkowski? Jeżeli dla oceny czy pozostali nasi partnerzy mogą zachować dofinansowanie czyje utracą? Musi być przygotowana od nowa cała dokumentacja projektowa, cała dokumentacja z przeliczeniem wszystkich wartości, wskaźników, kryteriów.”

  Chyba jasne jakie jest rozwiązanie….

 84. Dziekuje An0 bo nie każdy ma możliwość sledzic sesję.Wszystko przemawia na NIE a mimo to do tego malutkiego rozumku nie dociera wierzę że Radni nie pozwolą na budowę DPS bo mamy inne wazniejsze potrzeby

 85. Ale są i starzały z cyklu „złote usta”:

  „Dzienny Dom Opieki Medycznej, program pilotażowy finansowany z Ministerstwa Zdrowia Dzięki temu programowi i tej wielkiej pracy pani dyrektor i osób zaangażowanych z ramienia ośrodka zdrowia przy moim ogromnym wsparciu, nie ukrywam, pozyskaliśmy jako gmina pomieszczenia, które od lat stały w Żarnowcu jako piwnice! Zawilgocone! W stanie po prostu tragicznym!” – mówi burmistrz.

  I co to pozyskała za piwnice w Żarnoiwcu! Dla gminy pozyskała. I te piwnice teraz to jest dzięki niej, co najmniej pierwsze piętro:))

  A co było zalane w czasie ostatnich podtopień w Żarnowcu, jak nie te „cudownie pozyskana” piwnice?

 86. Radnym przez rok tłumaczyła i to w żywe oczy , że w DDOM w Żarnowcu nic się nie dzieje bo remontują pomieszczenia. Mieszkańcy chodzili i zaglądali a żadnego remontu nie widziano.
  Ale podczas ostatnich ulew pechowo zalało te piwnice i remont przepowiadany musi być. Taka to natura. Kto by pomyślał że tak sie stanie.
  Swoja drogą to jak długo jeszcze ta ” zapomniana, zalana” piwnica bedzie stać pusta.

 87. Ona oczekuje współpracy???trochę późno zorientowali się że robi ich w bambuko no lepiej późno niż wcale

  1. Opinia o naszej władzy jest fatalna. Zapracowała na to od pierwszych dni swoich rządów. doprowadziła gminę niemalże do ruiny. Zastój, marazm .
   Gdzie by nie popatrzył to bałagan i bród.

 88. Trudno spać spokojnie wiedząc, że “grabarze” gminy …mieszkają w Jaszczwi i na ulicy Grabiny.

  Pozwolę sobie sprostować pierwsze zdanie z jakże cennego wpisu na pudlu.

  O potem już z górki.

  Stanowisko Marszałka Województwa – Jolka za wszelką cenę chce ze sprawy typowo gminnej i samorządowej zrobić sprawę polityczną. Chodzą słuchy ze łaziła jak ćma po UM w Rzeszowie i opowiadała jak to ona tu walczy z komunistami, lewakami. Do Kurowskiej miała niby poleźć. Udaje teraz PiS.

  A ja przypominam, że mam nagranie, w którym burmistrz, trzymając w ręce gazetę, taki period samorządowy i oglądając zdjęcia z wręczenia jakichś statuetek nazwała marszałka Ortyla…..(…)

  I raczej to niech wam spać nie daje…

 89. An0 nie mogę milczeć po Twoim komentarzu wiele i ja takich sytuacji pamiętam jak można być tak fałszem obłudnym zaklamanym czlowiekiem jak może taka osoba zajmować ważne stanowisko? Czy w raporcie RIO jest chociaż jedno zdanie pozytywne?

 90. To, że raz, czy dwa nabierają się ludzie na uśmiechy naszej „Makowej Panienki” nie znaczy, że mają trwać wiecznie w niewiedzy w jakim tonie, jakimi słowami, z jaką pogardą wypowiada się o ludziach, za ich plecami. Nawet o tych, którzy nadal myślą, że są w jej łaskach.

 91. Najwyższy czas zakończyć tą tragikomedie przecież mieszkańcy tej gminy nie zasłużyli by ona z nas drwila kłamała i nami gardzila co miesiąc górę pieniędzy bierze dzięki podatnikom i za co?

  1. Podzielono ludzi. Zauważcie z jakim jadem pudel pisze. Nie które wypowiedzi na sesji , szczególnie gości , też nie były do końca wyważone.

 92. Ale sklepikarz miał wystąpienie, poziom rynsztoka. Ciekawe jaki ma w tym interes, żeby zniżać się do takiego poziomu.

 93. Ja ponieważ, domyślam się do jakiego stanu doprowadzeni są radni przez Jolantę i bojówkarzy, spieszę ze słowem wsparcia. Osobiście rozumiem, że są zmęczeni, bo tylko wariat by nie był po takiej psychodeli. Osobiście zrozumiem, tych co zagłosują „za”, ale zrozumiem tylko w ten sposób, że zagłosują tak dla świętego spokoju, gdyż za takim głosem nie przemawia żaden racjonalny argument. Pozytywny wynik głosowania będzie wyłącznie pokłosiem manipulacji, serii kłamstw oraz rzeczy karygodnej, czyli szantażu. Do tego, włączono w sprawy niepolityczne i lokalne, politykę na szczeblach, które nie mają zielonego pojęcia co się w tej gminie wyrabia. Mam informacje, którą otrzymałam tuz po tym jak burmistrzyni opuściła siedzibę PiS w Krośnie, iż wczoraj znowu wierciła dziury w brzuchach tym ludziom. Ja osobiście, nie uległabym tym naciskom i walczyłabym do końca głosując przeciw fatalnej inwestycji.
  Niemniej jednak, jeżeli nawet to przejdzie, to Ci którzy zagłosują przeciw niech nie traktują tego jak porażki. Bo przyjdzie niebawem taki dzień, że Jolanta odpowie za to wszystko co wyprawia. I dopiero to będzie zgodne z prawem.

 94. Bezczelność władzy polega na tym, że ludzie do niej mówią dziesiąty raz to samo, a ona przez lata mówi to samo, że wie, że ona wszystko wie i tylko mówi…i od kiedy kojarzę, to żadna prośba radnych i ludzi, nie została zrealizowana.

 95. O taka kobiecina z Moderówki, jest świetnym przykładem na to, jak natłukła głupolom do pustych łbów kłamstw o dożywaniu w jedlickim DPS dziadków i babć z gminy….Słuchać się nie da. I oni teraz słow, w słowo powtarzają po pudlu i po burmistrzyni bzdury.

  1. Pani z Moderówki jeszcze nie dawno była kontra. Ale do DPS przejedzie pociągiem przez łącznicę koło jej domu 🙂

 96. Woźniak aut! Ja bym chciała, żeby on był taki zasadniczy wobec Jolki czy pudla, jak wobec Ginalskiej czy Kusiak.

 97. 6 rano, kochana burmistrzyni, majtki dwie pary, sweter i buty, pasta do zębów….Czas się zbliża. Tylko to uratuje gminę.

 98. Nauczka dla radnych. Nie dać pozwolenia już na nic, nigdy więcej. Na nic. Żadnych liderów, nic.

 99. Metoda zdartej płyty. I tak do końca, aż radni przegłosują Naftową. W tym czasie, Polna, Cicha to jedna wielka breja.

 100. I już powinna iść skarga do wojewody na burmistrzynię w związku z publiczna deklaracją, że radni którzy głosowali przeciwko mogą się nie starć o nic!

 101. Radna Ginalska zadała pytanie na którym miejscu w priorytetach jest Cicha? Czemu Burmistrz nie odpowiedział????

  1. Prostę …. bo nie ma zamiaru jej robić. Gdyby chciała ta ulice robić to działała by w tym temacie. Przez 4 lata ne zdążyła zakończyć wykupów działek. W tym tempie to dożywocie.

   1. Ona nic nie ma zamiaru robić oprócz spektakularnych pseudo-inwestycji typu dwór i teraz DPS. Z DPS to dopiero się zacznie. Jeżeli ktoś myśli, że to koniec, to jest w błędzie.
    A wszystko to, tylko po to, że jej się wydaje, że ona sanockiego przebiła w inwestycjach:))
    Podejrzewam, że uważa że i Stojowskich przebiła! Oni pokolenie budowali dwór, a ona w pół roku opierdol…iła temat:))

 102. Radnej z Piotrówki nie puszczajcie więcej na przerwę. Wraca coraz bardziej…odważna. jakiegoś likworu polali, czy co?

 103. Kolejne zapytanie ofertowe dla OSP Dobieszyn. Cały rok ogłasza przetarg i nie może go doprowadzić do realizacji. To cały rok trwa. Czyżby nie miała poczucia czasu ?

 104. Radna z Piotrówki dostała wytyczne o powtórne głosowanie. Zadanie wykonała wzorowo tylko że głosowania nie było. Che che che

   1. Zuzia miała kartkę i jak u Barei i czytała „piosenkę pana Korkoracza, najbardziej bym chciała usłyszeć”
    Tak się szczęśliwie składa, że pan Korkoracz jest tu z nami?

 105. Lokalne wypłukanie piasku na chodniku przy ulicy Rejtana. Zapraszam p. burmistrz aby osobiście się przespacerowała i potwierdziła swoje słowa.

 106. Soltys nawet mamę przyprowadziła może będą występy? Ciekawe co ta mamusia mówiła? Czy tylko wypiła kawę i zjadła paluszki na nasz koszt

 107. Pani sołtys z Długiego t była na sesji czy nie była. A może tylko podpisać liste. Jak sołtysi mają płacone ? Za udział w sesji , czy za podpis na liscie ?

 108. DPS przy ulicy Kościuszki to porażka. Jolanta U zafundowała miastu pryszcza w totalnie złej lokalizacji.

 109. Burmistrz chwali sie że będzie instalacja do bioetanolu drugiej generacji. Czy ktos się zastanowił ile tej słomy zakład musi składować ? Czy ktos wie jak śmierdzi ugnita słoma ? Będziemy mieli kolejny syf w Jedliczu ?

 110. Mnie interesuje dlaczego burmistrz nic nie robi aby wyremontować drogę w Porębach. Dlaczego nie buduje sieci kanalizacyjnej w Piotrówce tylko szambo płynie rowami.

 111. Otóż mam nieodparte wrażenie, że temat Naftowej niebawem powróci wielkimi kroczami:))
  O DPS jeszcze niejedna wojna będzie, zanim przetnie wstęgę:))

 112. Ja z wczoraj wszystko rozumiem, oprócz jednej rzeczy. Niezwykle niekoleżeńskiego, a ze strony przewodniczącego, wręcz chamowatego zachowania wobec Pani Ginalskiej. Drodzy Radni, to było słabe. I jak znajdziecie chwile, to sobie zobaczcie nagranie. Przy okazji wspomnę, że w poprzedniej kadencji. tym samym tonem i w taki sam sposób było „skakanie” do p. Ani Zaleszczuk. I jednak okazało się, że trzeba było jej słuchać i dziś uniknęlibyście wielu zmartwień i nerwów.
  A Woźniak za wczorajsze zachowanie powinien p. Małgosię przeprosić.

 113. Myślałam że pękne ze śmiechu jak JU powiedziała że szkoda że wcześniej nie była burmistrzem bo by gmina lepiej wyglądała.
  To jest chorobliwe stwierdzenie. Ta kobieta moim zdaniem jest szkodnikiem i każdy dzień jej rządów to strata dla gminy

 114. Naftowa padła bo burmistrzyni prowadzi jakąś dziwną gre w stosunku do radnych. Wydaje mi się że są niedoinformowani w tym przypadku co do założeń technicznych, parametrów tej drogi.
  Ona ma wrażenie że na wszystkim się zna a pozostali maja respektować jej postanowienia. I tu się myli.

 115. Czy ktoś kumaty może napisać dlaczego kosztorys Naftowej jest tak ogromny? Tak na chlopski rozum gdybym musiał strzelić kwotę stawialbym że wylanie nowego asfaltu na odcinku 845 m nie powinno kosztować więcej niż 500 tysięcy złotych?!

  A i jeszcze ta cicha. Mam odczucie, że po tym głosowaniu to remontu tej ulicy to się nie doczekamy….

  1. Z tym kosztorysem to jakaś dziwna sprawa. Wszyscy wiedzą że miało być remontowane 845 m drogi, ale już nie wiadomo na jakim odcinku miało być wykonane oświetlenie uliczne. Chodzą słuchy że na długości 2 km.
   Cicha mogła by być szybko budowana i to z tego samego programu co Naftowa. Warunek to posiadanie dokumentacji technicznej , a tej Jolanta Urbanik nie wykona. Będzie szukać powodów aby jak najdłużej tego nie zrobić. Jedynym rozwiazaniem jest odsunięcie od władzy Jolanty. Wtedy nie bedzie takich problemów jak np. z Naftową.
   Jolanta jest bardzo złym gospodarzem tej gminy. To nasze wspólne nieszczęście. Od stycznia ma w budżecie 800 tys złotych na rozbudowę szkoły w Dobieszynie. Do dziś nic nie zostało zrobione, a znając życie to do końca roku też nic nie zrobi.
   Ma paru popleczników, ale to są osoby które w pewien sposób są od niej uzależnione.
   Pani z Piotrówki nie da się komentować.

  2. Ale własnie jest szantaż! Wszyscy wiedzą, że radny który zagłosuje inaczej niż Jolanta chce, ma przejebane. I to powinno byc przedmiotem skargi do wojewody, z dołączonym nagraniem z ostatniej sesji, gdzie stosowanie przemocy psychicznej jest na porządku dziennym.

   Półchłopek, jak same nazwisko wskazuje niby na chłopski rozum tłumaczył, że to projektant ma takie parametry i nie może ich zaniżać przy projektowaniu kosztów:)) Takie tłumaczenie…dla chłopów pańszczyźnianych.

   1. Polchlopek jak mówił to widać było w jakim jest stresie. Chłop cedzil słowa żeby nie podpaść bo od dzisiaj mógłby mieć koszmar.

 116. I czym w takim razie jest ta cała inwestycja jak nie rozbujanym marnotrawieniem kasy? Burmistrz na siłę planuje inwestycje, które są albo przeskalowane, albo niepotrzebne. Żenujące jest argumentacja o wysokim dofinansowaniu, pokazywanie tej kwoty 1,2 mln i zapewnianie o swojej nieomylności i doskonałości w opiniowaniu priorytetów inwestycyjnych. Złożyli wniosek i przeszedł bo to kasa publiczna i nikt nie patrzy na racjonalne argumenty. Gdyby przyjechał tu ktoś z Warszawy czy Rzeszowa i zobaczył jak istotna jest ta arteria, jak to ona łączy drogi powiatowe, którymi tak naprawdę jeździ garstka mieszkańców, jakie firmy przy niej się znajdują to by się złapał za głowę nad marnotrawieniem kasy. Apeluję o opamiętanie się i włączenie myślenia. Ten remont jest potrzebny i należy go zrobić, ale w zupełnie innej skali. Adekwatnej do rangi tej drogi!

  1. Świeta prawda.
   Radni powinni być bardziej konkretni, powinni jej narzucać zadania do wykonania , a nie odwrotnie. Sami widzimy jakie są jej pomysły. To są oderwane od rzeczywistości mrzonki.
   Absolutnie nie interesuje ja to ze ludzie np. w Piotrówce piją skazona wodę. Nie ma tam kanalizacji i nie planuje nic z tym zrobić.
   Radna z Piotrówki ani razu nie zapytała o kanalizację. Za to dziękowała za inwestycję w postaci zakupu patelni. Czy to nie jest chore ?
   Pani radna to wielka pomyłka.
   Ale wracając do burmistrz. oprócz kanalizacji daleko gdzieś ma rozbudowe szkół w Dobieszynie i Długiem. W sporcie wszystko na minimum. urząd funkcjonuje jak folwark. Szkoda gadać.

  2. Wczoraj został ukuty nowy termin „jedlicki okręg przemysłowy”. Firmy, które tam jeżdżą powinny dołożyć się do remontu tej drogi…tak swoją drogą:))

 117. Naftowa prowadzi do jedlickiego okręgu przemysłowego, zdaniem Jolki:))
  Przyznam, że z uwagi na głos fałszem i bezczelnością opływający burmistrzyni, musiałam kilkakrotnie przerwać słuchanie i wyjść na powietrze, ale na to się załapałam.

 118. ale jaja w po raz pierwszy czytam że trzeba burmistrz prosić o kanalizację ha ha ha mamy XXI wiek a u tej kobity sredniowiecze

 119. Jolant Urbanik ma o sobie mega manie wielkosci.
  Nikt poważny i zdrowo myślący nie wypowiedział by się tak jak to ona zrobiła , że gdyby wcześniej była burmistrzem to gmina by o wiele lepiej wygladała.
  Ja powiem tak ….. mieszkańcy gminy mają ogromnego pecha że to właśnie ona jest burmistrzem. W tym wszystkim mieli trochę szczęścia że wcześniej nie została wybrana.

 120. Do pani UrbanikJ może pani chciała powiedzieć gdyby panią nie wybrano to gmina by o wiele lepiej wyglądała wówczas miałaby pani rację.

  1. Pani Jola to tragedia dla gminy.
   Trzeba być bezczelnym żeby takie bzdety opowiadać. Tupeciara.

 121. Trzeba powiedzieć prawdę Pani burrrr weszła pani w gotowe gdzie nie popatrzeć to zasługa poprzedniej Władzy a mówić to se możesz (…….)

 122. W związku z otrzymaniem „potężnego dofinansowania” na „dedykowany dla seniorów” DPS i „remont drogi naftowej wraz z oświetleniem” szukam „merytorycznych argumentów” w postaci dokumentów do drugiego przetargu. Czy zaglądający na stronę „wysokiej klasy stażyści” i „wspaniali eksperci” gminni mogą mi zdradzić, gdzie jest drugi przetarg ma „transparentnie prowadzonej” stronie www? Radnym „nie przystoi” pytać 15 raz już o to samo, bo im się jak widać nie udziela informacji żadnych.

 123. Szkoła w Dobieszynie została wybudowana w 19 wieku ,teraz mamy 21 wiek a szkoła nadal pozostała w 19 wieku. Ten korytarzyk na którym odbywa się wf to rozpacz,dzieci chodzą na dwie zmiany , zajęcia kończą o 16 . To nie jest łaska że to trzeba dzieciom rozbudować to jest mus. To powinno być,to się należy. W tym roku w szkole odbędzie się głosowanie a nie w Domu ludowym. Kto nie widział to zobaczy ten 19 wiek.To jest wstyd. Dlatego też niektórzy swoje dzieci wożą do Krosna. Nie szkoda tych dzieci? A nie dps.To jest wstyd ….

 124. Wczoraj rano, tj. 5 października, sobota, Jolanta rozesłała do radnych sms, w treści którego „zapraszała” radnych na godzinę 19 do gminy, w związku „iż nie przegłosowana jest ul. Naftowa wraz z oświetleniem”.
  Powiem krótki, tyle razy ile w tej gminie obecna władza pogwałciła demokrację i samorządność, to jak za Pol Pota w Kambodży.

  Czy ten człowiek rozumie co to jest uchwała Rady ? Czy ten człowiek rozumie, ż eto co wyrabia z radnymi to zakrawa na uporczywe nękanie? Co ten człowiek ma w głowie wymuszając jakieś nieformalne spotkanie, w urzędzie, po nocy?
  Za kogo ten człowiek uważa się, strasząc na ostatniej sesji, imiennie!!! tych radnych, którzy głosowali przeciwko Naftowej, że dla swoich miejscowości nic nie dostaną?
  To jest opętanie? Psychopatia? Socjopatia? Z całą pewnością dysfunkcja społeczna. I ti powinno być przedmiotem notatki służbowej Rady do Wojewody.
  Ludzie, świat musi się w końcu dowiedzieć, co wyczynia się z ludźmi w Gminie Jedlicze. Bo tu kamień na kamieniu nie zostanie.

 125. To jest niewiarygodne co ona wyprawia.
  Jestem w szoku.
  Radni powinni natychmiast poinformować odpowiednie organa.
  Jak urzędnik może zapraszać do urzędu i to w godzinach nocnych na nieformalne spotkanie. Co to ma znaczyć ?

 126. Takie poniżanie ludzi było od pierwszej chwili teraz doświadczają tego Radni trudno uwierzyć że taka osoba może być na stanowisku

  1. Tak będzie mącić że za chwilę radni przeproszą za wszystko i kolejny raz zagłosuj za Naftowa. Wyjdą na…….

 127. Dobra zostawmy na chwilę Naftową. Orientujecie się kiedy wchodzi ekipa na budowę tego łącznika od GOKu? I druga sprawa wymiana nawierzchni na placu zabaw będzie realizowana przed zimą? Z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam

 128. Nie zostawmy naftowej, gdyż to jest syf. Dowiedziała się, iż na zebraniu nocnym było 5 radnych i lansowany jest model, radni są namawiani, zmuszani, żeby stwierdzić że niby sami się pomylili w głosowaniu nad Naftową, mają zwołać sami sesję nadzwyczajną! I Woźniak obdzwania teraz tych którzy nie byli i napier..dala w nich, żeby głosowali za! Hańba! Wstyd! Brak honoru! Targowica!

  Ka wiem kto był na zebraniu i tym bardziej się dziwię, że brak reakcji!

  To jest PROKURATOR!!!! I to zostanie dopilnowane. W Jedliczu będzie komisarz. Top pewne.

  A na Pudlu już się zaczyna pieprzenie, że radni sami chcieli spotkania. Gówno prawda! Chyba te tumany. które się podkładają. Po stokroć Targowica! Ludzie bez honoru i zasad!

  1. I niech zwołują czas najwyższy. Prokurator – hahahaha – Ale pisać Pani wolno (Krowa co dużo ryczy mało mleka daje). Już miał byc prokurator sąd nie wiem jeszcze kto a tu taka klapa czyżby była Pani mało wiarygodna?

 129. Mamy przykład na to jak tu są „zgodnie z prawem” załatwiane sprawy.
  Tu się człowiek pyta o plac, o jakieś budowy. Nic nie jest zrobione, a jak będzie robione w mrozy to kant dupy taka robota.

 130. Jeszcze do tego pijawka pudla przyprowadziła, manipulanta ma spotkanie!
  Ludzie z kim wy do stołu siadacie? Z kim rozmowy? Z kim te gierki? Z kim negocjacje?
  Samorządność i demokracja została w tym kurwidołku pogrzebana raz na zawsze!

 131. Cos mi się wydaje że część radnych na tupniecie nogą spiernicza, są i tacy którzy za patelnie prawie po łapach całują.

 132. No i co takie tłuki oprócz patelni dla wsi załatwią? Swoją dupę wożą za publiczne pieniądze i te mordy rozmazane wszędzie tylko pchają. Dawno nie byłam tak wściekła.
  Radna z Piotrówki jedzie kurwa z Jolką promesę odbierać na Naftową! Pozują, brylują. To teraz niech odwiozą, też obie.

  O pewnie, że się boją bo jest mściwa i nieobliczalna. Każdy kto zna, to wie że ta znajomość to jak cyrograf podpisać i pakt z diabłem zawrzeć. Ci co zawarli, to oczywiście, że posrani.
  Nie chce mi się już ani myśleć ani pisać o tym gównie….

  1. Radna z Piotrówki prosiła aby nie upolityczniać . A co ona robi jak nie upolitycznia odbierając wraz z Jolantą promesę u pisowskiego starosty. Dlaczego wszyscy samorządowcy sami przybyli po promesy a nasza bur z radną z Piotrówki ? Była tam niby jako kto ?

   1. Dziś Zuzia popier…lala przez cały telewizor za plecami Kaczyńskiego jak był w Krośnie. Łeb z odrostami w pierwszym kadrze. Dobrze niech się lansuje, ale to nie było spotkanie dla ludzi z ulicy. To było wyłącznie na zaproszenia, dla takich Zuź pełnych entuzjazmu. Normalny człowiek tam nie wszedł, nawet jak chciał. A Zuzia…Jak sobie przypomnę, na powtórce sobie proszę obejrzeć kto nie widział, jak baba 60 lat fikać i klaskać i piszczeć zaczęła jak radny Lipka powiedział, że zagłosuje za DPS. To nie jest zrównoważona osoba. Taka akurat do duetu odbierającego promesę.

    1. W której minucie dokładnie Nasza Kochana Zuzia maszerowala . Ja myślę że ona przy następnych wyborach będzie startować na Burmistrza Gminy Jedlicze. Wierzę i będę na nią głosował. W końcu będzie normalnie

 133. Zuzia na promesie. Ale kim był, w jakim charakterze był asystent pudel na zebraniu z radnymi? To jest ciekawe. I dlaczego nie dostał od radnych śniegowca na wejście? Narada z burmistrzem i radnymi czy ze zbieraniną chłystków, manipulantów i obszczymurków?

  1. Zuzia to nabrała wiatru w żagle, bo jej się natenczas wydaje, że ona ma poważanie, estymę, że do sporu wnosi taką rozwagę, że tak łagodzi. A tak naprawdę to kawał egoistki jest i to zarozumiałej, bo tylko oczy chodzą w koło głowy, gdzie tu się pokazać, gdzie zaistnieć, gdzie przed kamerę wepchać, gdzie do zdjęcia. Zuzia nie wie jeszcze, że jest karmą Jolki na czas słuszny. Jeszcze chwila i Zuzia przestanie być potrzebna, bo Jolka tez nie głupia, żeby paszczaki co byle co chlapią ciągać za sobą w nieskończoność. Zuzia jak się rozgada to nie zna umiaru.

 134. Dowiadując się o takich faktach z komentarzy, aż trudno uwierzyć, że to się dzieje na prawdę. Przez chwilę uwierzyłam w to, że radni się wreszcie opamiętali, ale widzę że niestety nie.

  1. Przewodniczący jest tragiczny. Miał lepsze chwile, ale w ogólnym rozrachunku nikt mnie nie przekona, że on jakąś mądrością czy dobrem społecznym się kieruje. Ten człowiek kieruje się pieniędzmi z uposażenia w Radzie i sołectwie, no to jedyne jego źródła dochodu. I to jest w tym wszystkim najtragiczniejsze. I wieje się jak piskorz, żeby tego grosza nie stracić, nawet za cenę honoru.

    1. Na BIP przecież jest oświadczenie. 16 784 złote za 2018 rok. o 223 umowa zlecenie zapewne też z UG. Innych dochodów brak. Ale ciul tam z kasą.

     Będzie powtórka z nagrania sesji to zwróćcie uwagę jak 5 tys. po cichu, za plecami rady, poszło na OSP Mecinka. Dobrze niech mają, ale forma jak to było rozegrane budzi poważne wątpliwościm co do bezstronności takiego radnego. Lipka zauważył to, że 5 tys. o którym nikt nie mówił ani słowa nikomu, mogłoby pójść na naprawę wozu bojowego w Jaszczwi, który stoi niesprawny i wyłączony z przydziału. A tu, zaczęli się Woźniak z Jolką wić, spoglądać…że tu radny Wożniak prosił o te 5 tys.
     Jak za plecami Rady tak prosił? Kiedy prosił? Na żadnej sesji nie prosił. To gdzie się załatwia takie prośby? Przyzwolenie na realizowanie takich próśb pokątnych, to jest właśnie skrajne upodlenie.
     Ja żebym nie była złym prorokiem, ale czuję że ten samochód w Męcince nie będzie pracował…takie mam przeczucie.

     Tu jest robienie w chu…Męcinki i to jeszcze rękoma samych męciniaków.
     Ale, obym się myliła.

     1. Niech ma płacone, ja nie wróg. Trudno, zeby za darmo pracowali. Ale niech się zachowuje jak człowiek z jakimiś wartościami, charakterem a nie jak piąta kolumna.

 135. Ja pier..le w końcu załapałem dlaczego ludzie z Jedlicza nie śmieją się w cyrku 🙂 Patrząc na Wasz gminny cyrk to w pełni zrozumiałe. Współczuję takich włodarzy…

 136. Przeczytajcie ważne! pil udawa l ze pije wylewal alkohol i nagryw bo wodka rozwiazuje jezyk udwala ze pije wylewal i dono

 137. ciekawe rzeczy piszesz ogólnie ludzie są teraz nieufni jeden na drugiego donosi, brat na siostrę s sąsiad na sąsiada jak popełni przestępstwo czyn zabroniony, wróg na wroga kabluje, ludzie sobie nieufają jak dawniej bo niektórzy mogą mieć wszyte ukryte kamery dyktafon

  1. Wszędzie węszy. Chodzi i robi zdjęcia np na myjni. potem je z lolą analizują, patrzą co widać a czego nie widać. Chodzi za ludźmi i z ukrycia nagrywa. To wsza.

 138. Mój Boże….Zuzia z Jolą tak cisnęły na DPS, bo przyjaciel, proboszcz z Kopytowa prosił (Zuzia na sesji nawet mówiła, że ksiądz nalega na DPS) gdyż on tu izbę pamięci musi zrobić z tego projektu. Oj…no i chyba nie zrobi…gdyż księcia zawiesili za czyny o charakterze pedofilskim. Beneficjenci się wykruszają:))

 139. w Męcince od 5 lat opowiada się o remoncie domu ludowego. Cóż to miało nie być. Nawet miał być plac zabaw . Jak wygląda to widać. W domu ludowym jak było tak jest. Ciekawy jestem jak chodzi winda o której pisała w sprawozdaniu.

  1. Woźniak jest mało skuteczny. Jako przewodniczący rady powinien wszystko załatwić. Jak wyzej pisza wziął kupe kasy jako diety i to wszystko.

 140. OSP w Męcince dostaje nowy samochód strażacki. To fajnie. Ale nie wiem w sumie gdzie go będą trzymać. Mówi się , że pod gołym niebem, inni że gdzieś w namiocie , a jeszcze inni że będą mieć nowy samochód ale garażowany będzie w Moderówce. Jak tak to troche daleko jak by się paliło.

 141. Ciekawy to ja słyszałem że OSP Męcinka będzie się łączyć z OSP Jaszczew,bo skoro Pan naczelnik z Męcinki działka w Jaszczwi to co to za naczelnik?,takiego to od razu powinno się wyrzucić z jednostki,a samochód i cały przetarg ma wiele co powinno ujrzeć światło dzienne i wtedy byśmy zobaczyli wszystko.

 142. Władek pewnie nie długo i cała prawda odnośnie przetargu jak i samego auta wyjdzie na jaw jak to wszystko się odbywało!

 143. Mnie interesuje kiedy w końcu zaczną budować kanalizację w Długiem. Kolejny rok nic ię nie dzieje. Co w tej sprawie robi pani sołtys Ewa. Ileż to można czekać.

   1. W rowach takie samo szambo jak na tym portalu. Administrator nie panuje nad niczym. Temat: „NARODOWE CZYTANIE POLSKICH NOWEL” raczej mało ma wspólnego z tym co jest w komentarzach.

    1. Masz racje z tym że narodowe czytanie se świadomością ze w rowach jest szambo, kosze przepełnione, syf na ulicach i brak kanalizacji w Długiem, Porebach, Piotrówce i Podniebylu ….nie ma sensu.

 144. Chcę podziękować za portal jrdlicze org bo mogę (i mieszkancy tej gminy)wyrazić moje niezadowolenie z pewnych nieprzemyslanych inwestycji wykonanych i zaplanowanych przez burmistrz.Na sesji nie wypowiadam się bo obawiam się że lol bedzie przez pudela mnie kompromitować

 145. Apropos narodowego czytania. Jezeli można to chciałabym wskazać fragment z „Sanatorium pod klepsydrą”, który odczyta Jolanta:))

  Bezczeszczenie publiczne Schulca. Inaczej tego nie nazwę.

 146. Odsłuchuję nagranie sesji i radykalnie twierdzę, że większego manipulatora nie widziałam i powiem wprost, jeżeli jej się w porę nie wypierdoli, to przepadnie ta gmina i my razem z nią.

  Pani Ewa Okólska, dobry i mądry człowiek. Ja w przeciwieństwie do burmistrz, wiem i rozumiem o co Pani pytała.

 147. Po pierwsze, wielka sobie krzywdę robią pracownicy gminy, mocując tego naszego Jaruzelskiego w gadaniu durnot. To że Joker z Piotrówki (po makijażu rozmazanym poznać można) popiera, to jak znam życie, gdyby ktokolwiek siedział na krześle burmistrza i tak by popierała.

  I czekam dnia, że Jaruzelski z Jokerem same zostaną. I to niedługo.

 148. Krach ! Zainwestowała w tak dużą ilość banerów, bilbordów , a tu masz taki kiepski wynik.
  Jedno jest pewne …. ilością banerów wyborów się nie wygrywa.

 149. Bardzo dobrze ze BJ nie wygrała bo nic nie zrobiła dla naszej gminy nie potrafi skleić paru poprawnych zdań

  1. Ja myślę ze ludzie zbuntowali się przeciwko tak dużej ilości banerów. To było siłowe wchodzenie na naszą swiadomosc. Po prostu przesadził.

 150. Do Pani Burmistrz. Szanowna Pani ja rozumie, że Pani nie ma poczucia estetyki, ale ma Pani odpowiedzialnych, a jak sama Pani mówi samych ekspertów i specjalistów. Chcę szanownej Pani zwrócić uwagę na koszenie poboczy przy ulicy Brzozowej na odcinku przez las. Już chyba drugi raz w tym roku ktoś się zlitował i przejechał po tych trawach rotacyjną, ale jak Pani być może pojedzie tamtędy do domu to proszę zwrócić uwagę na to że na pewnym odcinku po tej rotacyjnej jeszcze ktoś przeszedł i wykosił wokół lamp. Ale na dużym odcinku już tego kogoś zabrakło. Wygląda to paskudnie i niechlujnie. Już nie wspomnę o tym rowie wzdłuż tego odcinka drogi . Rowu nie widać bo teraz tam rosną już sporej wielkości krzaki.
  Nijak to się ma do Pani opowieści o wspaniałej gminie, o tym jak cudownie Pani zarządza.
  No niestety brak Pani tego czegoś.
  Trochę skromności by wypadało. Prostej sprawy nie jesteście w stanie załatwić tak od początku do końca.

  1. w sumie to nie ważne czyja droga. Mamy gospodarza gminy który powinien dopilnować tych spraw. Jakoś dziwnie dawniej się dało , teraz same trudności.
   Swoją drogą co na to radni powiatowi ? Jakoś od wyborów samorządowych widuje się ich tylko i to sporadycznie na imprezach organizowanych przez mieszkańców. Chyba na tym nie ma polegać rola radnego.
   Mamy członka zarządu powiatu który ma duże możliwości aby spowodować dokładne koszenie . Z resztą to powinna być norma.

 151. Podatnicy płacą za byle jakość wykonanej usługi odpowiedzialni za to pracownicy powinni monitorować a burmistrz nie powinna zapłacić za partactwo

 152. Dziadostwo urzędnicze w postrzeganiu bieżących spraw razi w oczy zarówno po stronie gminy jak i powiatu. Czy normalne jest by ogrodzenie parku od roku było uszkodzone? To ja się pytam dlaczego starostwo nie może tego w końcu wyremontować?

  1. Zajmują się polityka a nie normalnym zarządzaniem. Czy radny powiatowy Józefowicz wie o czym mówię?

 153. A ja mam pytanie do tych co piszą na temat starostwa. Zapytaj tych którzy nie zadbali o te sprawy w trakcie poprzedniej kadencji. Gdzie był Starosta były kandydat na burmistrza, który nie zadbał o naprawę i remont, gdzie radny z pslu mieszkaniec Jedlicza, ten drugi z peło także z Jedlicza? Gdzie byli i co zrobili w tym temacie. Odpowiem NIC. Więc dobrze, że widzicie problem, zgłoś nowym radnym problem i zobaczysz efekt. Bo Ci działają dla dobra mieszkańców.

 154. Do Tadek i reszty: za drogi powiatowe i ich otoczenie tj. pas odpowiada Powiatowy Zarząd Dróg, który należycie wywiązuje się z tych zadań. Pamiętajcie, ze jak robia coś w Gminie Jasliska czy Dukla, to nie zostawią tego tak o, bo ktoś ma widzimisię i na już chce w Jedliczu. Z tegi co się orientuje każde sygnały są przekazywane i PZD wykonuje określone zadania – więc zamiast pisać farmazony to lepiej skontaktuj się z przedstawicielem powiatu (czyt.radnym) i zgłoś problem. Odnośnie ogrodzenia przy LO to są procedury, terminy itp. W domu możesz zrobić w kilka dni, tutaj potrzebna jest dokumentacja, projekt, przetargi itp.a to trwa. Temat jest znany i podobno w najbliższym czasie ogrodzenie będzie zrobione.

  1. Jestem przekonany, że poprzednie dwa wpisy dokonała ta sama osoba podpisując się ” Mieszkaniec ” i ” Mieszkaniec Męcinki”. 🙂 Trochę zorientowana osoba 🙂
   Nie bronie tu byłego Starosty. Ale obiektywnie rzecz biorąc chciałbym aby obecny zarząd powiatu z naszymi radnymi szczególnie reprezentującymi partie rządzącą tyle zrobił dla gminy co ich poprzednik.
   Tłumacząc cytuję : Pamiętajcie, ze jak robią coś w Gminie Jaśliska czy Dukla, to nie zostawią tego tak o, bo ktoś ma widzimisię i na już chce w Jedliczu”.
   C h ł o p i e !!! Ogarnij się. Trzeba dobrze organizować pracę tak żeby zadania były wykonywane w Duki, a i w Jedliczu czy innej gminie też .
   Faktem jest że mosty należało by odświeżyć i przynajmniej pomalować. Jeden nawet nosi imię M.Konopnickiej. Pod starostwo podlega Powiatowy Urząd Pracy wiec Mości Panie może trzeba pomyśleć żeby kogoś z bezrobotnych wziąć na jakąś umowę, a nie tylko dawać plusy.
   W ogóle co to za narracja mówiąca o tym, że to nie dopilnował poprzedni starosta. Rządzicie już od roku i taką drobną sprawę można było w tym czasie załatwić.
   Co do utrzymania czystości i porządku na chodnikach i poboczach to mam prośbę aby się nie kompromitować. Część z nich jest już dokładnie zarośnięta trawą.
   Ogrodzenie przy LO to już ponad rok tak stoi. Wszystkie dokumenty załatwia się w … Starostwie. W tym temacie kitu też nie należy wciskać.
   Brać się za robotę bo za chwile śnieg spadnie i nie wiem na kogo wtedy będziecie narzekać.

 155. Usterek w parku jest więcej. Część z nich do drobne akty dewastacji gówniarzy. Takie rzeczy trzeba widzieć i szybko usuwać. Starostwo ma pod sobą tylko 3 szkoły i nie ma co zwalać, że procedury, że terminy. Trzeba dbać i tyle!

  1. Poprzedni starosta wyremontować obiekt a obecną władza nie radzi sobie z upilnowaniem porządku. Drobne usterki trzeba na bieżąco usuwać. Panowie z powiatu otrzasnijcie się.

   1. Pamiętaj, że Powiat jest organem prowadzącym Liceum, tam natomiast jest Dyrektor szkoły, który tym zarządza….

    1. Cała prawda. Oprócz tego że szefem dyrektora jest Starosta. To on sprawuje nadzór nad działalnością dyrektora. Jak o tym nie wiesz to poczytaj przepisy.

 156. Na gminnej stronie takie o to ogłoszenie : Zakup i dostawa pieciu niszczarek na potrzeby Urzędu Gminy Jedlicze”.
  To co ? Już zaczynacie sprzątać po sobie ?

 157. No to mamy sukces , ogromy sukces. Tego sukcesu nikt nie podważy. Jak napisano na gminnej stronie w Potoku na odcinku blisko 130 metrów wykonano asfalt .
  Cieszcie się Potoczanie.
  Kolejna tak wielka inwestycja pewnie za rok 🙂

 158. Włodarze Gminy porywają się na realizację popisowych projektów: Rewitalizacji Rynku, budowy DPS, budowy europejskiego skrzyżowania na ulicy Naftowej, do których z budżetu gminy mają być przeznaczone miliony, a w każdym kątku Gminy „bieda aż piszczy”. Jako mieszkanka Gminy mam już dość tego , aby nasza Gmina ciągle w czymś liderowała. Żyjmy sensownie, normalnie i dobrze.

 159. Kiedy zostaną wyczyszczone i wykoszone rowy? przez niedbalstwo znów będą podtopienia to chyba żart żeby tyle kasy przeznaczyć na naftową przywróciło się jej w głowie

 160. Tak czytam o tej ulicy Naftowej, nawet kiedyś się tamtędy przejechałami i faktycznie uważam, że nie jest w najlepszym stanie. Jak zresztą większość gminnych dróg, ale zdecydowanie większy dramat, to jest koło przedszkola w Potoku, codziennie przywożę dziecko, zresztą nie tylko ja, tylko dziesiątki innych rodziców z całej gminy, tam nie ma jak przejechać żeby w dziurę do połowy koła nie wpaść. Czy to jest naprawdę taki ogromny koszt, żeby położyć kawałek asfaltu na ten kawałek parkingu? Zalepić te dziury, albo poszerzyć tą drogę od krzyżówki do bramy, do ogrodzenia, tak żeby to oberwane pobocze nie uniemożliwiało zaparkowanie wzdłuż jezdni? Jak jest mokro, to wszędzie błoto, woda stoi w dziurach w jezdni, no koszmar. Dyrekcji Przedszkola nie przeszkadza taki stan rzeczy? Albo ciągle otwarta brama, ja rozumiem, że tam ktoś mieszka ale jak otwiera bramę w kierunku ulicy, to nie można tam wyminąć się z autem jadącym od strony skrzyżowania. Dramat.

  1. Rodzicu masz w zupełności rację. Ten pasek żwirowiska wzdłuż ogrodzenia istnieje od 2014 roku. Jolanta Urbanik miała 5 lat czasu żeby to przykryć nawierzchnią asfaltową. Myśle że w tym czasie była kilkakrotnie w przedszkolu ale na imprezie. Ona ma daleko w d takie sprawy.
   Dyrektor przedszkola to totalne nieporozumienie. Sekretarke jej zatrudnili bo sobie nawet z papierami nie radzi. Ale od burmistrza z okazji Dnia Edukacji dostała nagrodę jak to napisali za zaangażowanie włożone w edukację dzieci i młodzieży oraz osiągnięcia. Śmiechu warte. Rączka rączke myje.
   Dyrektorka była bardzo zaangażowana ale w kampanie wyborczą Jolanty Urbanik. Latała z ulotkami od domu do domu.

 161. Dlaczego nikt nie napisze o OSP Jaszczew. Czy to nie sensacja że zakupili samochód bojowy za wyłącznie własne pieniądze by utrzymać stan bojowy jednostki, która jest w strukturach KSRG

  1. Takie sytuacje powinni opisywać sami strażacy. To oni mają największą wiedzę w tym temacie. To jest bulwersująca sprawa. Podobna do tej z Podniebyla.
   Krąży takie info że lepiej się nie wypowiadać bo można sobie zaszkodzić. Pewnie tak jest faktycznie.

 162. Tak to prawda.
  Straż w Jaszczwi prosiła, czekała na”nowy” samochód, bo stary odmówił już posłuszeństwa, aż w końcu sami podjęli słuszną decyzję.
  Ktoś powinien o tym zrobić reportaż ,wstyd na skalę krajową i jeszcze raz wstyd!

  1. Obszerny reportaż zrobi prokurator. Ciekawa jestem jak gmina im odda założone pieniądze? Może teraz skodą zapłaci?

 163. Straż w Jaszczwi jest stowarzyszeniem i może sobie sama kupować co zechce. Gmina pomaga ponieważ straż też w momentach zagrożenia jak powódź prosi o pomoc. Natomiast burmistrz nie może poczuwać się jak właściciel Stowarzyszenia.

 164. Drogi Robercie. Oczywiścież, że się nie musi, a nawet nie może się poczuwać jako właścicieel stowarzyszenia. Jednakowoż z twojego wywodu można wnioskować, że związek burmistrza z obroną cywilną, jako ustawowym obowiązkiem samorządu, jest azaliż przelotny i uaktywnia się tylko w okolicach wyborów. Jednakowoż stowarzyszenia OSP powinny być zasilane w pierwszej kolejności z budżetu gminy, gdyż inaczej to nie miałoby sensu i za każde gaszenie pożaru OSP umeblowane we własnym zakresie , wystawiałoby rachunek gminie.

 165. Ja z innej beczki proszę mi powiedzieć jak moje dziecko ma wrócić ze szkoły bezpiecznie na chodniku po kolana liście a drogą niebezpiecznie czy burmistrz widziała ile liści na chodniku i na rynku???

  1. Popieram ten głos. Takiego bałaganu w żadnej gminie nie ma. Co ta burmistrz sobie wyobraźa. Gdzie są radni

 166. Rzuciłam oko na stronę gminną i zastanawiam się, kiedy zaczną pisać o wynikach klasówek w wszystkich szkołach. A druga rzecz, dlaczego GOK mając tak wybitny dobrostan w postaci zabytkowego Dworu Stojowskich w Jaszczwi, robi znowu jakiś spęd na orlenowskiej sali? Toż w przepięknej scenerii zabytkowego parku miało być centrum kołduna, kartofli bryzganych i ogóra kiszonego.

  1. Nie czepiaj się. Przecież gminną stronę prowadzą sami wysokiej klasy specjaliści i eksperci.
   Swoją drogą czekam na kiszone ogórki z Dworu Stojowskich. Z-ca dyrektora przecież to obiecał.
   Swoją drogą to od paru miesięcy podobno mamy nowego dyrektora Biblioteki. Nigdzie nie doszukałem się oficjalnej informacji kto to jest i od kiedy.

 167. Ja nie rozumiem jednej rzeczy, może mnie ktoś oświeci, po co gmina na siłę pisze projekty na to, na co akurat dają pieniądze? Dają na DPSy – piszemy na DPS, dają na fontannę – piszemy na fontannę, dają na jakiś pomnik – dobra piszemy na pomnik, dają na jakąś pierdołę, z którą nie wiadomo co zrobić – piszemy! Po co, ja się pytam? Skoro tzw pierwsze potrzeby mieszkańców nie są zapewnione. Nie ma dróg w dobrym stanie, nie ma chodników, nie ma kanalizacji, oświetlenia, wodociągów, parkingów, szkoły wymagają remontów i rozbudowy. Po co komuś fontanna na rynku, jak ludzie muszą szambo pompowac co tydzień i wieczorem iść do sklepu po bułki z latarką w ręku?

  1. Nie wiem czy mam rację, ale odpowiedź jest taka…… JU chce sie wykazać jak największą ilością ściągniętych środków z UE. Jednak nie ważne jest dla niej czy to akurat w tym momencie ma uzasadnienie. Faktem jest że w południowej części gminy nie ma kanalizacji , ludzie pija skazoną wodę bo szambo w rowach. JU od 2015 roku generalnie nic z tym nie robi.
   Pamietam jej wypowiedź jak mówiła ze problem oświetleń dróg załatwi KOMPLEKSOWO, że poprzednicy budowali oświetlenia małymi odcinkami. Dziś pytam co w tej kwestii zrobiła w ciągu 5 lat. Jak ciemno było tak dalej jest.
   To wszystko wynika z tego że ona nie ma pomysłu na rozwój gminy.

   1. Wy się nie pytajcie co Jolka może zrobić dla was. Pytajcie się, co wy możecie zrobić dla Jolki.

    Poczekajcie jeszcze parę dni, jak da czadu, to będziemy się starać o azyl w Chorkówce:)) jesteśmy dopiero u progu wydarzeń.

    Oj będzie ona w samotności pasjanse układać:)) Jak Piłsudski na starość.

 168. Bo to typowo damska logika rozumowania.

  Trzeba myśleć niestety.

  Zagadka z jakiego serialu pochodzą te 2 wyrażenia? ☺
  Niby satyra, ale w przypadku naszej gminy do bólu aktualne i prawdziwe.

 169. To jedyna gmina w której uszczęśliwia się ludzi na siłę a nie rozwiązuje się poważnych problemów mimo, że mieszkańcy i Radni o nich monituja

 170. Na stronie Nowiny24 trwa głosowanie na Przedszkole na Medal. Z gminy zostało zgłoszone przedszkole z Potoka. Po parunastu dniach otrzymało 1 głos.
  Jak widać nawet pracownicy nie zagłosowali. Nie wiem kto wpadł na taki pomysł zeby zgłaszać to przedszkole ale wiem , że dla Pani Burmistrz ten wynik powinien coś powiedzieć. Szczególnie trzeba się zastanowić jak to przedszkole jest zarządzane skoro nikt na nie nie chce głosować.

 171. Filip, co Panią Burmistrz to obchodzi, pamiętam jak jeden ze strażaków OSP też w plebiscycie Nowiny 24 doszedł daleko w skali kraju i co? Usłyszałem to z nagrania sesji co mnie oburzyło. Myślę że najbardziej Pani Burmistrz chodzi o wizerunek ale swój, wywiady, zdjęcia a takich nie było więc po co sobie głowę zawracać? W sytuacji przedszkola może będzie inaczej.

  1. Panią Burmistrz to raczej nic nie obchodzi. Ale tu taki konkurs i żeby nie wspomnieć nawet na gminnej stronie ?! Potem będą mówić jak to dbają o reputacje.
   Co się dziwić jak dyrektorka przedszkola nawet nie raczyła dać notki na internetowej stronie przedszkola. Skąd rodzice maja wiedzieć że coś takiego jest.
   Swoją drogą to ta strona przedszkola umarła w momencie kiedy funkcję przestała pełnić poprzednia dyrektor Pani Krystyna.

 172. Pani Krystyna była wspaniałym dyrektorem miała świetne podejście do dzieci rodziców i pracowników potrafiła się wypowiedzieć i znaleźć w każdej sytuacji

  1. Pamiętam jak gnojona była Pani Krystyna. Robiono wszystko żeby ją oczernic. Karma wraca. Kwestia tylko czasu.

 173. Poprzednia dyrektorka była bardzo dobrym gospodarzem. Ciągle coś się działo w tym przedszkolu. Co rocznie prowadziła dużo remontów, a przedszkole piękniało. Widać było jej gospodarskie podejście. Oczywiście to super pedagog którego dzieci bardzo lubią. Nie lubiana była i jest tylko przez jedną osobę.

 174. Wracałam dziś na Podkarpacie przez Lubelszczyznę, na której w pełni trwa kampania buraczana. Na krajowej drodze nr. 19 wali na oślep traktor z naczepami pełnymi buraków. Koła latają na wszystkie fronty. Buraki (jak bony dydy) z tych burto-naczep na samochody lecą. Pod koła ludziom. Traktorzysta, którego z zza kierownicy takiego Massey Fergusson nie widać, ma jeden cel! To on jest tu kierowcą, za wszelką cenę chce się utrzymać na szybkim pasie ruchu. To nic, że pogubi buraki, rozwali naczepy, na koniec rozpierdoli traktor! On i tak będzie pierwszy! On pokaże! Dojedzie goły, bosy, na felgach, ale…jemu wydaje się, że wygrał.
  No i na ten obraz i podobieństwo rzeczy się mają w Jedliczu.
  Nasz traktorzysta, do wymiany!

   1. RIO wróciło. Zapewne zachwycone wspaniale prowadzoną gminą, urzędnicy przyjechali, aby obcować z ideałem. Aż dziwne, że sami wrócili, a nie z „tragarzami”:)) z innych służb, żeby zabezpieczyć ten skarb narodowy w postaci niektórych dokumentów. Ale coś czuję, że i „tragarze” się zbliżają.

 175. UG ogłosił kolejny nabór na stanowisko urzednicze. Ruchami kadrowymi w tym urzędzie ktoś na serio powinien się zająć. Czy nikomu nie zapaliła się lampka, że takiej rotacji kadrowej nigdzie nie można spotkać? Czy radni nie zastanawiają się skąd taka rotacja. Ja zastanawiam się czy trzeba być aż tak nie udolnym żeby przez 5 lat nie skompletować obsady kadrowej jak by nie było małego urzędu.

 176. Dość 5 lat zmarnowanych doswiadczonych do pracy ludzi wyrzuciła na brug totalny bałagan a co z publiczna kasą jak byla wydawana? Raporty RIO są czytelne

 177. Trwa głosowanie w Konkursie Przedszkole Roku.
  Z gminy z głoszono przedszkole z Potoka. Patrze na wyniki głosowania a tam 1 głos !!!!
  Pani dyrektor !!! Coś trzeba działać.

 178. Szkoda że wspaniała P.Krystynę zwolniła i dlaczego? pamietam jak Jej kłody podkładka teraz zbieramy tego żniwo

 179. Pytanie do pani dyrektor przedszkola: W zwiazku z tym że przedszkole , filia w Potoku uczestniczy w konkursie chcę zapytać dlaczego na internetowej stronie przedszkola nie mia takiej informacji.
  jako mieszkańca wstyd mnie jak patrze a tam w rankingu 1 głos. Nie mam pojecia kto ten głos oddał ,ale myśle że gdyby zagłosowała dyrektorka i burmistrz to by było już 2 głosy a nie 1.
  Miała pani tak świetnie zarządzać.

  1. Strona, to jedna rzecz. Gdzie jest profil na Facebooku? Przedtem dało się prowadzić i wszyscy rodzice byli na bieżąco, cały czas były jakieś wpisy i zdjęcia, a teraz co się stało? Nie da się?

 180. Po 5 latach co doczekaliśmy? jak tak można? To sa publiczne pieniądze wierzę że wszystko zostanie sprawdzone i ten dla nas ważny Urząd będzie funkcjonował jak należy bo obecnie to tragedia

  1. Jeżeli przyjmuj się nie wykwalifikowanych, tzw. swoich i innych pociotków i zasłuzonych to efekt jest taki że nie sa w stanie sobie poradzić. Dlatego próbuje się nadrobić ilością. To prowadzi do nikąd. Efekty już są. Wystarczy przeczytać wystąpienie pokontrolne RIO. Wyszła cała prawda o tych wspaniałych specjalistach z byłym skarbnikiem na czele i oczywiście JU.

 181. Dzienny Dom Opieki w Żarnowcu dalej zamknięty. Sztandarowy projekt JU tak właśnie wygląda.
  Brawo radni bezradni. Szef komisji zdrowia milczy. Milczy jak zawsze.

 182. I tak można tworzyć nieprzemyslane inwestycje za publiczne pieniądze a to co konieczne to tylko zbywa i kłamie msm nadzieję,że takie wydawanie kasy zostanie zatrzymane

 183. Radni maja wiedzę i wybraliśmy Ich by powiedzieli jej STO! bo to nie są jej prywatne pieniądze, które może wydawać jak jej się zechce

  1. Ale się ubawiłam. Radni to sobie mogą. Robi nimi co chce. Podskakują jak wszy ale są totalnie bezskuteczni. Dziura taki chojrak i co ? Siedzi juz jak myszka albo wcale na sesje nie przychodzi che che che.

 184. Zostali wybrani nie po to by slepo akceptowali wszystko nie sprawdzajac czy to ma jakieś uzasadnienie czy nie lecz trzymali rękę na pulsie bo to podatnika pieniądze

 185. Jak zobaczyłem fotkę na blogu nasze jedlicze rynek ścięte gałęzie leżące juz tydzień na drodze drogowskazy postawione odwrotnie itp to pytam burmistrz czy pani jest burmistrzem calej gminy Jedlicza czy tylko Jaszczwi?

 186. Nareszcie jest ten defibrylator. Oby nigdy nie musiał być użyty. Wydaje mi się ze dobrze by było zamontować taki w kościołach. Tam też przebywa dużo ludzi a i czasem zdarzają się sytuacje zasłabnięć.

 187. Pozor, pozor!
  Z placu po byłej targowicy zniknęła tabliczka z informacją o sprzedaży. To znaczy, że gmina zabukowała sobie zakup czy ksiądz upchnąl prywaciarzowi? 🙂

 188. Oglądam sobie teraz wywiad z prezydentem Szczecina. Chłop zarabia miesięcznie 8 tys. zł.
  Dla przypomnienia Szczecin miasto przeszło 400 tys.

  1. to że JU zarabia grubo ponad 10 tys to tylko i wyłącznie wina radnych, bezradnych. To dzięki nim tyle bierze kasy.
   Moim zdaniem ona nie zasługuje nawet na 5 tys.

 189. A ja za te wszystkie niewypały dałbym jej najniższe wynagrodzenie jakie jest możliwe.

 190. Szkoda dla niej kasy wymienić na czlowieka który by nie kłamał ludzi i potrafił rządzić jak należy to niech dobrze zarabia obecnej zero

 191. trzeba wydawać rozsądnie publicznie pieniądze bo kupno atrakcyjnej dzialki może okazać się niemożliwe

Comments are closed.

Top