Jesteś tutaj
Strona główna > wydarzenia

NARODOWE CZYTANIE POLSKICH NOWEL

Zapraszamy 7 września 2019 r. (sobota) w godz. 10.00-12.00 do Muzeum w Żarnowcu na WOJEWÓDZKĄ ODSŁONĘ NARODOWEGO CZYTANIA POLSKICH NOWEL.
W programie odczytanie przez zaproszonych gości fragmentów ośmiu nowel: Dym Marii Konopnickiej, Dobra pani Elizy Orzeszkowej, Katarynka Bolesława Prusa, Orka Władysława Stanisława Reymonta, Sawa (z cyklu Pamiątki Soplicy) Henryka Rzewuskiego, Mój ojciec wstępuje do strażaków (ze zbioru Sanatorium pod Klepsydrą) Brunona Schulza, Sachem Henryka Sienkiewicza, Rozdzióbią nas kruki, wrony… Stefana Żeromskiego.
Narodowemu Czytaniu towarzyszyć będą występy muzyczne w wykonaniu młodzieży Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Żarnowcu.

Udostępnij na

21 komentarzy do “NARODOWE CZYTANIE POLSKICH NOWEL

 1. Pudel mnie wyblokował:)) bidny….
  Zastanawia mnie jedno pytanie. Jak gmina, w której brakuje połowy pracowników, a rotacja tych którzy są jest destrukcyjna, pakuje się w „liderowanie”? Kolejna ambicja burmistrzyni jak się domyslam?

  1. Doskonale świadczy to o tym że Jolanta nie umie oszacować potencjału jakim dysponuje. ona żyje w jakimś amoku. Szkoda że nie dopuszcza do siebie tych głosów które są najczęściej głoszone a dotyczą funkcjonowania jedlickiej administracji.

 2. „Gmina Jedlicze bierze największą odpowiedzialność
  To właśnie Gmina Jedlicze, 11 września 2018 roku zobowiązała się w ramach zawartego porozumienia międzygminnego, do wspólnego przygotowania wniosku, realizacji i jednocześnie jako lider przedsięwzięcia- do prowadzenia i rozliczenia całości zadania”.

  Pisze Pudel Jedlicki.

  Tomku, dopisz proszę że „11 września 2018” czyli w rocznicę ataku na nowojorskie WTC, podjęto tę kluczową dla Naszej Gminy Jedlicze, myśl:)) Jak u Lenina, Stalina…budowy na obszczymurku DPS. Skąd ta empatia? Skąd w głowie Osoby, akurat ta potrzeba? Czyżby jakieś wyrzuty sumienia?

 3. Najpierw się buduje a później się zastanawia,czy to się opłaca budować tylko dla zdjęć to poroniony pomysł może by ta pani wpierw nabyła wiedzy jak funkcjonują DPS i jakie są ich koszty utrzymania

 4. Dlaczego decyzje podejmuje sama nie konsultujac się w ważnych sprawach z doświadczonymi osobami i tym samym naraża nas na ogromne koszty które musimy niestety my pokryć

   1. Ja bym zapytał kiedy Jolanta Urbanik przeprowadziła jakiekolwiek zgodne z obowiazujacym w tym zakresie prawem konsultacje społeczne.
    Pamiętam jak w 2014 roku wrzeszczała że wszystko bedzie konsultowac ze społeczeństwem.
    Potem była łącznica itp

 5. „Nabór na wolne stanowisko urzędnicze „Referent, podinspektor, inspektor w Referacie Inwestycji i Rozwoju w Urzędzie Gminy w Jedliczu”.
  I teraz pytam pania Jolante po co kolejny pracownik do inwestycji jak wy w tym roku prawie nic nie robicie.
  Przepraszam, chyba że kolejny pracownik żegna się z tym urzędem.

  1. Ludzie przychodzą do pracy, trochę się rozglądną i dają dyla. Gdyby nie było bezrobocia to została by sama … z sekretarzem 🙂

 6. W naszej gminie pracuja bez stresu bo mamy Szefa super! nie rozumiem dlaczego tak pracownicy w waszej gm odchodza az tyle

  1. W każdej gminie ludzie pracują bez stresu. Tu w 2015 roku przeprowadzono prawdziwą rzeź. Niewinnych fachowców wywaliła z pracy. Kiedyś poczuje jak to jest. Mam nadzieję że nawet szybko.

 7. Wesoły autobus wrócił i czas najwyższy wyjść z biura i zobaczyć jaki syf w rowach na dzialkach gm rynku te wory nadal nie zabrane

 8. porządku to oni nigdy się już nie nauczą. Pamietam jak gmina wyglądała przed rządami JU. Było pieknie, czysto , schludnie, wory nie zalegały po parę dni. pobocze drogi przez las było zawsze wykoszone, krzaki powycinane.
  Co dziś mamy kiedy kobieta rządzi ? BAŁAGAN !!!
  A wydawało by się że kobieta szybciej zadba o porządek.

 9. Wykosili wreszcie trawy przy barierce ochronnej na Borku w stronę Dobieszynia ,aż widniej się zrobiło,brawo, gdzie to żeby przy drodze takie trawy w kolano rosły.

 10. W lesie przy ul. Brzozowej worki ze śmieciami już kilka dni się walają przy koszach i nikogo to nie wzrusza, drzewa i gałęzie po wiosennej wichurze do dzisiaj leżą na poboczach przyrośnięte pokrzywami, brak mi słów, żeby dosadnie to skomentować. Żenada w całej rozciągłości.

 11. Do rzadzenia trzeba mieć glowe na karku by potrafić wydawać rozsądnie gminną kasę i mieć wszystko pod kontrolą kiedyś tak było idac do gminy z problemem zostało wszystko załatwione petent nie odszedł z kwitkiem

 12. Pisać sobie możecie, a oni i tak nic nie zrobią. Mam wrażenie że to celowa robota. Do póki dalej będzie ten sam burmistrz i prezes kkmunalki to dalej będzie bałagan.

 13. Na tablicach informacyjnych wiszą zawiadomienia o procedurze wydania decyzji o lokalizacji skateparku na działce 2xxx (nie pamiętam numeru). Ktoś kto to czytał orientuje się o jaką działkę chodzi?

  1. Nie ważne która działka. Oprócz planów i szeroko pojętej propagandy nic nie zrobi. Plany, decyzję itp. To tak jak z remontem domu ludowego w Mecince. Od 2015 roku jest remontowany i dale nic tam nie ma a obiekt stoi zamknięty.
   To wszystko to pic na wodę.

Dodaj komentarz

Do góry