Jesteś tutaj
Strona główna > inne >

Rajski ogród w Jedliczu

Nasze ogrody przydomowe z roku na rok pięknieją nam coraz bardziej. Szkoda, że podziwiać je mogą zazwyczaj tylko domownicy oraz najbliżsi sąsiedzi. Może warto wrócić do urządzanego kiedyś, corocznego konkursu w naszej gminie, na najciekawszy ogród przydomowy. Taki nietypowy ogród z modrzewiem karłowatym w roli głównej przedstawiamy poniżej.

PS. Jeśli Państwo uznają, że warto wrócić do konkursu na najciekawszy ogród w naszej gminie to czekamy na zdjęcia i opisy typowanych ogrodów, oraz propozycję regulaminu konkursu.

 

 

70 thoughts on “Rajski ogród w Jedliczu

 1. Gratuluję Panu Mieczysławowi pięknego pomysłu.
  W Jedliczu jest dużo ładnych ogrodów. Szkoda że nie jest kontynuowany konkurs na najpiękniejszy ogród. Niestety nowa , a raczej już stara władza nie kontynuuje tego pięknego konkursu który był ogłaszany przez poprzedników.

 2. Myślę że powinien być wystawiony do konkursu również Jedlicki rynek oraz oryginalne utrzymanie czystości ulic tzn trawy na chodnikach,krawężnikach i nie tylko

 3. Bardzo fajny pomysł z tym konkursem. W internecie można znaleźć wiele regulaminów.

 4. A ja mam prośbę do administrator żeby umożliwił zamieszczanie zdjęć z naszej gminy. Może jakiś baner typu foto z gminy.

 5. A może jakiś jedlicki filantrop mógłby zapoczątkować i zorganizować taki konkurs. Czy Gmina musi to robić? może ktoś prywatny zrobiłby to lepiej i rozwinąłby pomysł?

 6. Z chwile trzeba będzie filantropa żeby się zajął działalnością całej gminy.

 7. Przykro ze oglądamy piekno prywatnie ale nie gminnych ulic rowów rynku ps jedynie czysto na targowicy bo tylko w środę

 8. XXI wiek cieszy że dbamy o ogrody ale smuci w jakich warunkach żyją matka lub ojciec a dzieci pozostawiaja ich na pastwę losu często będąc „wzorowymi” działaczami

 9. Miasto bardo źle sprzątane. Na wioskach boczne drogi też fatalnie wyglądają.

 10. Poprzednia Władza dbała o porządek nie trzeba było przypominać pracownikom o obowiązkach a teraz???

 11. Na stronie BIP w zakładce kontrole jest protokół i wystąpienie pokontrolne z przeprowadzonej przez Regionalną Izbe Obrachunkowa kontroli w UG.
  CZYTAJCIE.
  JA JESTEM PORAŻONA

 12. I mamy podsumowanie kadencji naszej obecnej władzy. RIO pokontrolnie stwierdza wręcz nieudolność zarówno burmistrz jak i jej „ekspertów” szczególnie p. skarbnik. Proszę sobie zajrzeć w dokumenty z RIO. Tragedia! Czekamy na CBA! samo przyjdzie, głupie nie jest.

 13. Na litość odsunięcie to! bo zniszczy to co zrobili poprzednicy Radni Na pewno maja wiedzę i świadomość do czego może ona doprowadzić

  1. Przyjdzie na sesję i będzie sobie schlubiac. To w stylu Jolanty. I jeszcze będzie radnych pouczać.

 14. Nie ma porządku, trzeba to przyznać, trawy pozarastane,to nieestetycznie wygląda.

  1. Teraz to czytaj protokół z RIO to dużo zrozumiesz. Jakieś niesamowite rzeczy.

 15. Skarbnik w ” chwale” idzie na emeryturę. Mam nadzieję że nowa będzie lepsza.
  Czar prysł. Kontrola wykazała słabość tego urzędu. To kpina.
  Burmistrz do odwołania.

 16. Poświęciłam moją umęczoną głowę i przeczytałam protokół. Stwierdzam, że to jest właśnie te brakujące 116 stron, które dopełniają obraz idyllicznej Gminy Jedlicze przedstawiony przez władzę w raporcie. Można powiedzieć, że jest …transparentnie, że w gminie pracują sami eksperci a poszanowanie prawa jest na takim poziomie, że się w łbie nie mieści. A to ledwie wycinek, gdyż kontrola objęła wyrywkową grupę podatników. Nie ściąganie po 370 tys z jednego podatnika podatku albo naliczenie ot tak 12 tys za dużo na kolejnego, rozumiem jako przykład tych wysokich kwalifikacji, jakim się chwaliła władza. Wstyd! czekamy na CBA czy kto tam przyjdzie, bo nie wierzę, że mając taką wiedzę, chociażby o rozliczeniu ekwiwalentu za urlop burmistrzyni, RIO nie złoży zawiadomienia. I to jest ta praworządność.

 17. Pomijam już nie wykonanie uchwały RM w sprawie naftowej. Prokurator jak nic.

 18. Jestem ciekawa, co radna z Podniebyla na ten raport? Czy wie już kto tak naprawdę podeptał dorobek gminy? Kto nadwyrężył jej wizerunek? No kto Pani Zuziu?

 19. Przeczytałam dokładnie jak tak mozna? nieudolstwo widać na codzień to i w dokumentach! wierzę że będą poważne z tego powodu konsekwencje bo to nie jest jej prywatny folwark

 20. A dlaczego na turnieju piłkarskim pod auspicjami, jakby nie patrzeć Burmistrza, pucharki wręczał ten chłopczyna z rękoma złożonymi jak do pacierza? Tylko alby brakuje. To jest ten szacunek dla lokalnej społeczności? Czy może był jakiś fajniejszy raut z dala od Gminy Jedlicze, na którym to nowo poznanym ludziom, da się jeszcze bajki opowiadać o tym jak to wszyscy kłody pod nogi rzucają.

  1. Turniej o Puchar Burmistrza i bez Burmistrza ?
   Jak burmistrz nie mógł osobiście to jest z-ca burmistrza. Za coś kase bierze. A jak i on nie mógł to jest Sekretarz.
   Ale żeby podpierać się pracownikiem który nie dawno rozpoczał prace w UG to faktycznie ignorancja tych którzy ją zaprosili.
   To może lepiej niech zrezygnuje z tego patronatu.

 21. Teraz wyszło jakiego gmina ma skarbnika i burmistrza. Po lekturze protokołu szlak mnie trafia. tym osobą trzeba zabrać władze bo prowadza gminę w złym kierunku. Może referendum ?

 22. Czy to prawda że w Jedliczu tworzy się komitet który chce odwołać p.Yolande ? Ktoś cos wie na ten temat ?

 23. Jedlicki pudel pisze:”W czwartek (18.07) w Jedliczu, policjanci wyeliminowali z ruchu pijanego cyklistę”.
  Czy redaktor mógłby wyjaśnić w jaki sposób WYELIMINOWALI ? To bardzo drastyczne określenie.
  Redaktorku ja bym napisała ze np uniemożliwili mu dalsze poruszanie się pojazdem i został odwieziony np na izbe wytrzeźwień.

 24. Na j24 ptaszynka ani słówka nie ćwierknie o nieprzychylnej opinii z RIO. Odnośnie turnieju w Potoku, to fakt – burmistrzowa się wysługuje chłopakiem, który co niedzielę ze złożonymi rękami służy przy Mszy Św. Wstyd, żeby włodarz lokalnej społeczności miał w głębokim poważaniu (w dupie) tą społeczność. A 25 lipca to chyba nasiadówa będzie w urzędzie bo ma być czynny do 13. Apel do pracowników gminy, aby nagrywać spotkanie z burmistrzową, choćby dyktafonem w telefonie. Zawsze się może przydać w procesie sądowym.

  1. 25 lipca to pewnie dzień gdzie będą żegnać z-cę i skarbnika. Tez sie nie mogę doczekać tego dnia bo liczę że następcy będą zdecydowanie lepsi.
   Imprezka w Moderówce ? 🙂
   Po tym protokole z RIO to powinni cichaczem odejść na ta emeryturkę. Pewnie usłyszymy jacy to zasłużeni poszli.:)
   Skarbnik ” doceniona ” w protokole z RIO.

  2. Nie mówcie, że prawnik gminny do mszy służy? No aż ciężko uwierzyć?

  3. Nie dla nagrań podsłuchiwania w sklepach ukrytych kamerek nie dla esbeckich metod NIE DLA ESBECKICH METOD

 25. Proszę o podanie podstawy prawnej na podstawie której w dniu 25 lipca urząd będzie czynny do 13.00

  1. Szał by night! jest to bezczelność, żeby w godzinach urzędowania pierdo…lnąć wszystko w środku tygodnia i iść całą gminą na balety. To nie ma w tym urzędzie ani jednego mądrego i odważnego, żeby uzmysłowił komu trzeba, że to jest poniżej krytyki? Zresztą jak wszystko co wyłazi sukcesywnie na wierzch.

 26. Ja będę o 14 załatwić sprawę. Jak nikogo nie będzie to dzwonie do telewizji.

  1. Jedynym powodem opuszczenia gminy w środku tygodnia przez wszystkich pracowników może być zamach terrorystyczny, pożar, wąglik i ewakuacja. Noe bo chyba nie to, że skarbnik i zastępca robią bibę pożegnalną w lokalu, który ma dwa wesela w sobotę, a który słynie z tego, że dwa dni wcześniej mają stoły nakryte:)) I pewnie chętniej zrobiliby w piątek po południu tylko się musieli dogadać in że tak powiem pójść na rękę lokalowi gastronomicznemu. No innego wytłumaczenia sensniejszego nie widzę.

 27. Czytaliscie protokół z RIO?
  MASAKRA
  Burmistrz do zwolnienia.
  Od ludzi wymaga, sama ma się kto wie za co a tu proszę.
  Kompromitacja na całej linii.

 28. To nie zarzadanie poważna istytucja to bal maskowy ona wyraznie kpi z Ludzi czy to prawda że szykują się taczki?

 29. Burmistrz zgarnęła tyle kasy za urlop? na targowicy mówili nieraz ze jest na urlopie to o co tu chodzi?

 30. Jak będą całą gminą wracać z tych urodzin czy imienin, to nich przejada od strony Jaszczwi i zobaczą co się drogą wyprawia. Ja rozumiem praca w rowie, ale pól drogi rozwalone. Niech przejadą, zobaczą.

   1. Nawet jeżeli, to chyba jako gospodarze powinni się interesować co się wyrabia mimo wszystko na ich terenie.

 31. Z_ca i skarbnik poszli na emeryturę. Może teraz zatrudnia kogoś lepszego.

  1. Tak, już się wycałowali na odchodne. Nowa skarbnik już jest. Oczekujemy tylko na nowego zastępcę. Po byłej skarbnik, aż tak nie widac upływu tej kadencji. Nie zmieniła się, przynajmniej wizualnie. Za to vice, został mocno nadszarpnięty rydwanem czasu:)) Z wyprężonego prawie bruneta, taka przepastna metamorfoza. Zresztą jak do tej pory, to chyba obaj vice odchodzili w stanie ocierającym się o anemię. No zobaczymy, kto się zdecyduje.

   1. Do Apokalipsy ??świetnie napisane ha ha ha.Nie bedzie lepiej ale będzie weselej

 32. Nowa Pani Skarbnik ma wykształcenie. To duży plus. Ale nie ma długiej praktyki w budżecie samorządowym. To duży minus. Jak nam wiadomo to ktoś inny ma tam to i to ale nie dostał teki Skarbnika.
  Mam nadzieję że skarbnik nie będzie się slizgsc na czyichś plecach.

 33. W sumie to ja się cieszę że skarbnik idzie na emeryturę. Szkoda tylko ze w takiej atmosferze protokołu z RIO i wystąpienia pokontrolnego. To taka laurka.
  chwaliły się wzajemnie z pania burmistrz a tu proszę. Co kawałek w wystąpieniu pokontrolnym piszą: osoby odpowiedzialne Burmistrz i Skarbnik.
  Swoją drogą to pani burmistrz dużo brakuje do emerytury ? może by się załapała na jakąś pomostówkę czy coś w tym rodzaju.

  1. O to mnie rozbawiłaś Krycha.

   Prędzej słońce w miejscu stanie!
   Prędzej stanie w rzece woda!
   Niż się do dymisji poda!

   Fredro wybacz:))

 34. Będzie nam królować niepodzielnie, aż las zejdzie do wsi. Aż Jedlicze całe zarośnie, obrośnie.

 35. burmistrz na pielgrzymce tj na urlopie?w tej Waszej gminie super zaplacano za niewykorzystany urlop(raport RIO)

  1. Zygmuś znów piłeś !
   Gołym okiem widać że to markowy zegar.
   A jak kicz to niech władza zmieni na lepszy, dużo lepszy hehehehehe

 36. Zygmunt dobrze myślisz Nic nie robić brać co miesiąc kasę a zegar po co? żeby wskazywał jak w kratkę i byle jaki przychodzisz do pracy((

 37. Głośno o Waszej gminie same negatywny czy nie można tego zmienić przecież to są publiczne pieniądze i Urzad państwowy

 38. to kompromitacja raport RIO wyraźnie przedstawił(w malym wycinku) nieudolnie zarządzanie

 39. Nie potrzeba żadnych RIO żeby zweryfikować rzeczywistość w naszej gminie, która wkrótce podzieli los wielu wyludniających się z ludzi przedsiębiorczych i mądrych oraz pełnych starzejących się „pogrążonych” w najtańszych pseudodobrach za pincet plus. Tzw włodarz ustawiła wam stragany na kartofle za jakąś niebotyczną milionową kasę, czyli nasz rynek, pare słupów oswietleniowych, zakleiła dziury w drodze i rozswietliła bombastyczny dom kultury tzw w J. za waszą kase ale nie dla was, bo jak nie ma kanalizacji dla wszystkich i zakupy w biedronce to kultura wyższa z gatunku fusion, art op i po-art teatr otwarty itp nie ma racji bytu. Trwa więc teatrzyk dla ludu w przebierankach typu mundur strażacki. Kupujcie tę tandetę i pałaszujcie kiełbasę z dodatkiem MOMU na Dni J. Nic się nie zmieni , bo nie jesteście w stanie zmienić waszego zalanego betonem myślenia. Obserwuję tę siermieżną rzeczywistość na która się pokornie godzicie.

  1. Największą tragedią Jedlicza jest to, że tu autentycznie mało ludzi interesuje się tym co się dzieje. Przez pierwsze lata rządów Jolanta prowadziła skuteczną propagandę, że każdy kto się z nią nie zgadza albo coś ledwie bąknie jej naprzeciw, to człowiek od byłego Burmistrza, sterowany, nawiedzony i głupi. Co było wierutną bzdurą , bo jest garstka ludzi, którzy nie musieli byc przez nikogo uświadamiani, bo sami się uświadomili w szybkim tempie patrząc na poczynania władzy, oraz nie ukrywam jej wymykające się wszelkim normom zachowanie. Każdy potrzebował swojego czasu, żeby zorientować się, że nóżka, skórkowe wrzosowe rękawice we wrześniu, kwiecista kieca w maju, gadanie w koło Panie Macieju, to jest pustostan. Nic za tym nie stoi.
   Niestety dzięki ufności, prostoduszności niektórzy zdecydowanie zbyt późno oprzytomnieli, że tak zacytuje klasyka:)) i dziś siedzi cała gmina nie tylko z rękami w nocnikach ale i z wiadrem pomyj na łbie. I jest wrzesień za chwilę i w gminie nie zostało nic, ale to nic nie zostało zrobione prócz parkinguniuniu:)) koło szkoły. I jak ja słucham tych debat to w zasadzie od kiedy tu mieszkam jest ciągła rozmowa o tym samym. I ciągły impas. I lata mówione było chociażby o tym śmietniku, składowisku i gruzowisku, bo to tak wygląda ten placyk dla dzieci koło szkoły. I dalej nic. Kiedy to będzie naprawiane? Jak dzieci do szkoły wrócą? obecnie cała moc jest skierowana w napierdalanie w Radnych wszystkich razem i każdego z osobna. Z mściwości? Nie wiem.
   Ludzie to musi się skończyć i to raz, dwa. Bo to jak na poligonie w Nowej Dębie. Niby ślepakami strzelali a jednego zabili naprawdę.

 40. biegali od domu do domu w głowie się nie mieści jak może Ich tak traktować nigdy tak nie było

Comments are closed.

Top