Jesteś tutaj
Strona główna > wydarzenia

Z głową w chmurach

W pogodny, czerwcowy, niedzielny wieczór w Starej Kuźni w Jedliczu odbyło się kolejne uroczyste otwarcie wystawy obrazów, tym razem Joanny Dyląg Faliszek. Młoda artystka, absolwentka Uniwersytetu Rzeszowskiego od trzech lat mieszka i tworzy w Jedliczu. Wszystkie prace, które znalazły się na wystawie to przegląd całej twórczości Pani Joanny. Ostatnio artystka fascynuje się niebem, chmurami i niezgłębioną przestrzenią, która nas otacza. Efektem tych poszukiwań twórczych Pani Joanna dzieli się z nami właśnie dzisiaj, zapraszając do oglądania i przeżywania poszczególnych dzieł. Podczas trwania wernisażu można było skosztować tradycyjnych ciast domowych oraz raczyć się cydrem kuźniowym z zeszłorocznych zbiorów.

Wystawę można oglądać do 15 czerwca.

Młodej artystce życzymy  w tej rozpoczynającej się podróży artystycznej samych szczęśliwych przygód.

 

 

Udostępnij na

51 komentarzy do “Z głową w chmurach

 1. Szkoda tych fajnych ludzi. Ich kosztem politykierzy typu Stara K.. próbują zbić sobie kapitał. Stary Kuźnio – ufunduj stypendium dla takich ludzi. Wtedy się wykażesz. A nie żeruj na nich.

  1. Zdecydowanie więcej w dziedzinie kultury robi Stara Kuźnia niż GOK pod wodzą Jerzyka.
   Może dyrechtor poinformuje nas co się dzieje w domu ludowym w Jaszczwi, filii GOK. Podobno nie za wesoło po tym remoncie za miliony.
   Kiedy sprawa ujrzy światło dzienne ?

 2. Zdecydowanie to ludzie nie kupują tych wypocin tych samych klakierów, tą samą śpiewką próbujących zaklinać rzeczywistość. Jak jest widzimy. Trollizm się nie sprzedaje – każdy potrafi myśleć.

 3. Czy to prawda że budynek w Jaszczwi za kasę podatnika wyremontowany za ogromne pieniądze rozsypuje się?Kto rozliczy i obiektywnie oceni wydawanie publicznych pieniedzy?

 4. Radni powinni zawnioskować o informację burmistrza na temat stanu technicznego domu ludowego w Jaszczwi. Te niepokojące doniesienia świadczą o tym że coś tam się dzieje.
  Wydatkowano ogromne pieniądze na remont obiektu. Nie przypominam sobie żeby były upublicznione jakiekolwiek zdjęcia z wnętrza po remoncie. Na Borku elegancko przedstawiono i jest ok. Kto nie był to może zobaczyć na fotkach. Potencjalna osoba która chciała by zarezerwować obiekt na jakieś przyjcie musi widzieć jak on wygląda.

 5. Burmistrz Gminy Jedlicze ogłasza otwarty i konkurencyjny nabór na wolne stanowisko urzędnicze: Referent, podinspektor, inspektor w Referacie Gospodarki Przestrzennej i Nieruchomości w Urzędzie Gminy w Jedliczu.

  1. Śmiechu warte. który to nabór w tym roku ?
   Jolanta zapisze się w kartach historii jako ta od zwolnień i przyjęć.

 6. Priorytetem była kanalizacja! a nie targowica otwarta raz w tygodniu mądrych pracownikow zwolniła i zarządzanie tak duzym budżetem ja przerasta

 7. Ale tak po prawdzie. to kogo oni szukają? Inspektora, ale od czego? Z tego ogłoszenia kompletnie nic nie wynika, albo ja nie pojęłam.

   1. Takie sezonowe:) W dziale szparagi okolice Monachium, zbiór winogron pod Lionem, inspektor na okres próbny Jedlicze.

 8. Przedni poranek:)) Tu ludzie drzwiami i oknami spier…z gminy, a Burmistrzyni …konferansjerkę odstawia zapraszając na pokazy filmu o Łukasiewiczu. A przy okazji, czy taki Łukasiewiecz, żyjący w związku kazirodczym, przy w tak pilnowanym przez władze pionie moralnym, miałby szanse zostać choćby woźnym w szatni trampkarzy, w dzisiejszej Gminie Jedlicze?

 9. Na 1000-lecia woda dalej się leje. Kto za to zapłaci ?
  Czy szef rady nadzorczej JPGKiM z Warszawy tego nie widzi ?

   1. Zofio te podwyżki zafundowała nam władza. Burmistrz jeszcze chciała podwyższyć cenę za śmieci ale radni się nie zgodzili.

  1. Podobno wciskają kit że to nie z wodociągu. Ale jak to jest z kanalizacji to dlaczego taka czyściutka ta woda i nie śmierdząca.
   Przez parę miesięcy musiały wycieknąć setki kubików jak nie tysiące.
   Moim zdaniem ogromna strata

 10. Smutne jest żerowanie przez kilkoro nieciekawych ludzików na osobach które mają coś do powiedzenia. Może warto zmienić nazwę witryny na jedlicze.trolling.pl ?

  1. O jakim ty żerowaniu mówisz ?
   Bardzo dobrze że jest ta witryna bo mieszkańcy mogą się dowiedzieć o wielu ciekawych rzeczach.

 11. Dzięki tej witrynie mam obiektywne spojrzenie na zarządzanie naszymi pieniędzmi jak do tej pory nie jest dobrze powinna nastąpić ZMIANA

 12. Plaga komarów przenosi zaraze na ludzi z syfu jaki jest w rowach kiedy zacznie rozwiązywać powazne problemy mieszkancow?za co ona tyle kasy bierze?

  1. Co tam komary, ważne że będą dni Jedlicza na targowicy.
   Nobel za lokalizację 🙂 Ktoś sie musiał nie źle napić żeby wymyślić taką lokalizację.

 13. Antek to chyba jakiś żart to miejsce nawet na handel raz w tygodniu się nie nadaje a na dni Jedlicza nie powinna otrzymac zezwolenia

  1. Ktoś wydał pozwolenie. Koło Biedry nie ma przejścia. Będą jaja. Chyba że zagór będzie stał na środku i bedzie kierował ruchem.

 14. Czy nasze służby komunalne nie mogły by lepiej sprzątać ? Przy chodnikach wystające chwasty, brudno. Skoszona trawa ( byle jak ) zalega na poboczach.
  Pani burmistrz ! Nie wstyd Panią ? Pani nie widzi takich rzeczy ?

 15. Codziennie jeździ do pracy i nie widzi traw na chodniku przy Armii Krajowej? W Dobieszynie to samo, Brzozowa nie lepsza. Tragedia. Takiego gospodarza co nic nie widzi, od czasów Tadeusza W. Jedlicze nie miało. Wtedy też trawy rosły. To zwykły, słaby urzędnik jest a nie gospodarz. Szkoda że nie można ogłosić otwartego konkurencyjnego naboru na stanowisko burmistrza.

  1. Jestem już starszej daty mieszkańcem.
   Za Tadeusza W. było tak samo jak teraz albo jeszcze gorzej. Pamiętam jak mieliśmy Syrenkę i jechaliśmy drogą przez las. Pomijając to że była w bardzo złym stanie to na dodatek gałęzie ocierały o samochód. Teraz za chwilę będzie podobnie.
   Porządek zrobił Z.S. on dbał o gminę. Nie do pomyślenia było żeby był taki bałagan jak teraz czy za Tadeusza W.
   Radni powinni doprowadzić do referendum i należało by wybrac prawdziwego gospodarza a nie damę która nie ma bladego pojecia.
   Jedno co mogę jej przyznać to to że jest gadająca jak maszynka.

 16. Krytykują już nawet Ci którzy ja popierali i biegali z ulotkami pytaja dlaczego wybudowała taką targowice? dlaczego zamknięty dom pomocy w Zarnowcu? dlaczego tyle kasy do Jaszczwi? ….a tak zapewniała że będzie transparetnie

  1. To prawda. kiedyś rozmawiałam z osoba która dała by się pokroić za Jolante. Jak znajomy przed tamtymi wyborami cos o niej powiedział nie tak to mu chciała oczy wydrapać.
   Teraz nagle zmiana o 180 stopni. Ale też ma argumenty. Jeszcze te czystki w urzedzie które nie wyszły na dobre. to wstyd żeby porządni urzędnicy z gminy musieli szukać pracy po innych gminach.
   Nie można takiej odwołać ?

 17. W najbliższą środę Sesja Rady Miejskiej. Mam nadzieję że Państwo radni podniosą problem wycieku wody przy ulicy 1000 lecia.
  Woda cieknie już dwa miesiące. To jest nie wiarygodne że tak długo problem nie został rozwiązany. Dodatkowo jest to łuk drogi co stwarza zagrożenie dla kierowców a szczególnie jednośladów. Czy prezes z JPGKiM czeka aż znów coś się wydarzy ?

 18. Na gminnej stronie www jest art „I Piknik Rodzinny w Samorządowym Żłobku w Jedliczu”.
  Fajnie że była taka impreza, ale jak zobaczyłam zdjęcia to już się zrobiło nie fajnie. te pierwsze zdjęcia. Uważam że wolała bym żeby pani Jola sfotografowała się gdzieś np. jak pomaga w sprzątaniu , jak koszona jest trawa, gdzieś na budowie, ale niestety takich nie ma.
  Czy rolą burmistrza jest ciągły udział w imprezach i fotografowanie się przy każdej okazji ?

 19. Komu wody potrzeba to w Moderówce rozdają spod sali DL… Ludzie wożą na potęgę mauzerami do basenów… Za darmo jest to przyjeżdżajcie. Nie ma limitów więc brać komu potrzebna jest

Dodaj komentarz

Do góry