Jesteś tutaj
Strona główna > wydarzenia >

Z głową w chmurach

W pogodny, czerwcowy, niedzielny wieczór w Starej Kuźni w Jedliczu odbyło się kolejne uroczyste otwarcie wystawy obrazów, tym razem Joanny Dyląg Faliszek. Młoda artystka, absolwentka Uniwersytetu Rzeszowskiego od trzech lat mieszka i tworzy w Jedliczu. Wszystkie prace, które znalazły się na wystawie to przegląd całej twórczości Pani Joanny. Ostatnio artystka fascynuje się niebem, chmurami i niezgłębioną przestrzenią, która nas otacza. Efektem tych poszukiwań twórczych Pani Joanna dzieli się z nami właśnie dzisiaj, zapraszając do oglądania i przeżywania poszczególnych dzieł. Podczas trwania wernisażu można było skosztować tradycyjnych ciast domowych oraz raczyć się cydrem kuźniowym z zeszłorocznych zbiorów.

Wystawę można oglądać do 15 czerwca.

Młodej artystce życzymy  w tej rozpoczynającej się podróży artystycznej samych szczęśliwych przygód.

 

 

777 thoughts on “Z głową w chmurach

 1. Szkoda tych fajnych ludzi. Ich kosztem politykierzy typu Stara K.. próbują zbić sobie kapitał. Stary Kuźnio – ufunduj stypendium dla takich ludzi. Wtedy się wykażesz. A nie żeruj na nich.

  1. Zdecydowanie więcej w dziedzinie kultury robi Stara Kuźnia niż GOK pod wodzą Jerzyka.
   Może dyrechtor poinformuje nas co się dzieje w domu ludowym w Jaszczwi, filii GOK. Podobno nie za wesoło po tym remoncie za miliony.
   Kiedy sprawa ujrzy światło dzienne ?

 2. Zdecydowanie to ludzie nie kupują tych wypocin tych samych klakierów, tą samą śpiewką próbujących zaklinać rzeczywistość. Jak jest widzimy. Trollizm się nie sprzedaje – każdy potrafi myśleć.

  1. Ludzie mają swój rozum i potrafią ocenić rzeczywistość.
   na dzień dzisiejszy Stara Kuźnia górą.

 3. Czy to prawda że budynek w Jaszczwi za kasę podatnika wyremontowany za ogromne pieniądze rozsypuje się?Kto rozliczy i obiektywnie oceni wydawanie publicznych pieniedzy?

 4. Radni powinni zawnioskować o informację burmistrza na temat stanu technicznego domu ludowego w Jaszczwi. Te niepokojące doniesienia świadczą o tym że coś tam się dzieje.
  Wydatkowano ogromne pieniądze na remont obiektu. Nie przypominam sobie żeby były upublicznione jakiekolwiek zdjęcia z wnętrza po remoncie. Na Borku elegancko przedstawiono i jest ok. Kto nie był to może zobaczyć na fotkach. Potencjalna osoba która chciała by zarezerwować obiekt na jakieś przyjcie musi widzieć jak on wygląda.

 5. Burmistrz Gminy Jedlicze ogłasza otwarty i konkurencyjny nabór na wolne stanowisko urzędnicze: Referent, podinspektor, inspektor w Referacie Gospodarki Przestrzennej i Nieruchomości w Urzędzie Gminy w Jedliczu.

  1. Śmiechu warte. który to nabór w tym roku ?
   Jolanta zapisze się w kartach historii jako ta od zwolnień i przyjęć.

  2. Ja też bym uciekał z gminy jak bym miał takich radnych do współpracy …….

 6. Gdyby na stanowisku burmistrza była inna osoba to chętnie podejmę pracę obecnie na pewno nie

 7. Nie dla esebckich metod nagrywania donosów szpiegowania i dyktafonó nigdy przenigdy!

  1. Tak. Trzeba skończyć z tymi sbckimi metodami. Ludzie się boją.
   Melisy brakuje w okolicznych aptekach.

 8. Usunac powód i pracownicy nie beda sie zwalniać i wszystko bedzie super funkcjonowało

 9. Priorytetem była kanalizacja! a nie targowica otwarta raz w tygodniu mądrych pracownikow zwolniła i zarządzanie tak duzym budżetem ja przerasta

 10. Ale tak po prawdzie. to kogo oni szukają? Inspektora, ale od czego? Z tego ogłoszenia kompletnie nic nie wynika, albo ja nie pojęłam.

  1. To jest uniwersalne ogłoszenie. Biorą tego kto się trafi.
   Wg Yolandy każdego można przyuczyć. A co.

   1. Takie sezonowe:) W dziale szparagi okolice Monachium, zbiór winogron pod Lionem, inspektor na okres próbny Jedlicze.

    1. Pan przyjdzie, a my zdecydujemy czy pan zna się na liczeniu, na mierzeniu, czy na komputerach:))

 11. Przedni poranek:)) Tu ludzie drzwiami i oknami spier…z gminy, a Burmistrzyni …konferansjerkę odstawia zapraszając na pokazy filmu o Łukasiewiczu. A przy okazji, czy taki Łukasiewiecz, żyjący w związku kazirodczym, przy w tak pilnowanym przez władze pionie moralnym, miałby szanse zostać choćby woźnym w szatni trampkarzy, w dzisiejszej Gminie Jedlicze?

 12. Na 1000-lecia woda dalej się leje. Kto za to zapłaci ?
  Czy szef rady nadzorczej JPGKiM z Warszawy tego nie widzi ?

  1. Wiadomo, że zapłacą odbiorcy wody 🙂 Dzisiaj otrzymałam f-rę z nowymi wyższymi cenami wody i kanalizacji.

   1. Zofio te podwyżki zafundowała nam władza. Burmistrz jeszcze chciała podwyższyć cenę za śmieci ale radni się nie zgodzili.

  1. Podobno wciskają kit że to nie z wodociągu. Ale jak to jest z kanalizacji to dlaczego taka czyściutka ta woda i nie śmierdząca.
   Przez parę miesięcy musiały wycieknąć setki kubików jak nie tysiące.
   Moim zdaniem ogromna strata

  2. Nie zmarnowało. Dostałam bez odczytu 400 pln brutto:)) rachunku. Jednoosobowe, gospodarstwo domowe.

 13. Smutne jest żerowanie przez kilkoro nieciekawych ludzików na osobach które mają coś do powiedzenia. Może warto zmienić nazwę witryny na jedlicze.trolling.pl ?

  1. O jakim ty żerowaniu mówisz ?
   Bardzo dobrze że jest ta witryna bo mieszkańcy mogą się dowiedzieć o wielu ciekawych rzeczach.

 14. Dzięki tej witrynie mam obiektywne spojrzenie na zarządzanie naszymi pieniędzmi jak do tej pory nie jest dobrze powinna nastąpić ZMIANA

 15. Nowy budynek kupę kasy wydała gmina a chwasy wkrótce będą przerastaly budynek WSTYD!

 16. Plaga komarów przenosi zaraze na ludzi z syfu jaki jest w rowach kiedy zacznie rozwiązywać powazne problemy mieszkancow?za co ona tyle kasy bierze?

  1. Co tam komary, ważne że będą dni Jedlicza na targowicy.
   Nobel za lokalizację 🙂 Ktoś sie musiał nie źle napić żeby wymyślić taką lokalizację.

 17. Antek to chyba jakiś żart to miejsce nawet na handel raz w tygodniu się nie nadaje a na dni Jedlicza nie powinna otrzymac zezwolenia

  1. Ktoś wydał pozwolenie. Koło Biedry nie ma przejścia. Będą jaja. Chyba że zagór będzie stał na środku i bedzie kierował ruchem.

 18. Czy nasze służby komunalne nie mogły by lepiej sprzątać ? Przy chodnikach wystające chwasty, brudno. Skoszona trawa ( byle jak ) zalega na poboczach.
  Pani burmistrz ! Nie wstyd Panią ? Pani nie widzi takich rzeczy ?

 19. Codziennie jeździ do pracy i nie widzi traw na chodniku przy Armii Krajowej? W Dobieszynie to samo, Brzozowa nie lepsza. Tragedia. Takiego gospodarza co nic nie widzi, od czasów Tadeusza W. Jedlicze nie miało. Wtedy też trawy rosły. To zwykły, słaby urzędnik jest a nie gospodarz. Szkoda że nie można ogłosić otwartego konkurencyjnego naboru na stanowisko burmistrza.

  1. Jestem już starszej daty mieszkańcem.
   Za Tadeusza W. było tak samo jak teraz albo jeszcze gorzej. Pamiętam jak mieliśmy Syrenkę i jechaliśmy drogą przez las. Pomijając to że była w bardzo złym stanie to na dodatek gałęzie ocierały o samochód. Teraz za chwilę będzie podobnie.
   Porządek zrobił Z.S. on dbał o gminę. Nie do pomyślenia było żeby był taki bałagan jak teraz czy za Tadeusza W.
   Radni powinni doprowadzić do referendum i należało by wybrac prawdziwego gospodarza a nie damę która nie ma bladego pojecia.
   Jedno co mogę jej przyznać to to że jest gadająca jak maszynka.

 20. Krytykują już nawet Ci którzy ja popierali i biegali z ulotkami pytaja dlaczego wybudowała taką targowice? dlaczego zamknięty dom pomocy w Zarnowcu? dlaczego tyle kasy do Jaszczwi? ….a tak zapewniała że będzie transparetnie

  1. To prawda. kiedyś rozmawiałam z osoba która dała by się pokroić za Jolante. Jak znajomy przed tamtymi wyborami cos o niej powiedział nie tak to mu chciała oczy wydrapać.
   Teraz nagle zmiana o 180 stopni. Ale też ma argumenty. Jeszcze te czystki w urzedzie które nie wyszły na dobre. to wstyd żeby porządni urzędnicy z gminy musieli szukać pracy po innych gminach.
   Nie można takiej odwołać ?

 21. Zamiast ją odsunąć to doświadczeni wspamiali pracownicy zostali zwolnieni dlaczego???????

 22. W najbliższą środę Sesja Rady Miejskiej. Mam nadzieję że Państwo radni podniosą problem wycieku wody przy ulicy 1000 lecia.
  Woda cieknie już dwa miesiące. To jest nie wiarygodne że tak długo problem nie został rozwiązany. Dodatkowo jest to łuk drogi co stwarza zagrożenie dla kierowców a szczególnie jednośladów. Czy prezes z JPGKiM czeka aż znów coś się wydarzy ?

 23. Na gminnej stronie www jest art „I Piknik Rodzinny w Samorządowym Żłobku w Jedliczu”.
  Fajnie że była taka impreza, ale jak zobaczyłam zdjęcia to już się zrobiło nie fajnie. te pierwsze zdjęcia. Uważam że wolała bym żeby pani Jola sfotografowała się gdzieś np. jak pomaga w sprzątaniu , jak koszona jest trawa, gdzieś na budowie, ale niestety takich nie ma.
  Czy rolą burmistrza jest ciągły udział w imprezach i fotografowanie się przy każdej okazji ?

  1. Człowiek, który w życiu nie zaznał co to praca, co to robota, który prześlizgał się na ludzkich garbach, który wszystkich ma za gorszych od siebie, tak własnie pojmuje swoją rolę. Dla takiego człowieka, bycie burmistrzem równa się z niekończącym się free stajlem:)) Oj Jolka, Jolka jak ty marnie skończysz…zabawa nie trwa wiecznie.

 24. Komu wody potrzeba to w Moderówce rozdają spod sali DL… Ludzie wożą na potęgę mauzerami do basenów… Za darmo jest to przyjeżdżajcie. Nie ma limitów więc brać komu potrzebna jest

  1. A komu płacą ? Woda z urządzenia samorządowego. Kto na to pozwolił ?
   Sołtys panuje nad tym ?

 25. Wszyscy czekamy na sesję absolutoryjną. Sesję, która jednocześnie ma odnieść się do raportu. Osobiście bardzo boleję nad tym, że do dziś nie zostali dopuszczeni strażacy. Strażacki, jedlicki trup siedzi schowany w szafie i wypadnie z niej niestety dopiero po absolutorium. Jolanta już o to zadbała. Mają rację Pani Marć i Pani Żychowska mówić, że wyciągamy ręce do OSP przy każdej biedzie, nie dając im w zamian nic. Obiecałam, że nie ujawnię pewnych spraw, puki sami strażacy tego nie będą sobie życzyli. Ale źle mi z tą wiedzą. I wstyd i hańba dla munduru. I nie wiem czy wytrzymam…

 26. W środę Sesja to znów bedziemy słuchać godzinnych monologów. Jak nie ma Yolandy to nawet to sprawnie idzie. Mówią co do nich należy, głosują i ida do domu.
  P.S Apokalipsa jak byś miała nie wytrzymać to śmiało wal.

 27. Trzeba wejść w zakładkę po prawej stronie ” Z urzędu” . W historii jest program sesji.

 28. ometkowana już ćwiczy miny , zwłaszcza spoglądanie z wysokości na tych nieometkowanych,
  byle loki się nie rozsypały bo reszta rozsypie się z pewnością – klaps , scena1: akcja , scena 2 reakcja scena 3- koniec, klapa , scena 4 jak słodkim końcu dnia

 29. Dla mnie to prosta piłka.
  radni jak maja j… to zagłosują przeciw i po sprawie na ten rok. W moim odczuciu maja ogromne wsparcie ze strony mieszkańców.

 30. Piknik Rodznny to zabawa dla maluchów czy burmistrz? wyjedz w teren i zobacz jak wyglądają rowy ulice dachy budynki żeby nie było płaczu ze na zeszyty leje deszcz

 31. Panie Zagórski co z dachem na szkole w Jedliczu ? Dlaczego go nie naprawiacie ?
  Co z innymi stropodachami ?
  Pójdzie Pan na emeryturę zostawiając taki problem ?

 32. Gmina ma dużą nadwyżkę budżetowa za poprzedni rok bo wiele zadań jak zwykle nie wykonano więc można te pieniądze przeznczyć na budowe dachu. Chyba że Jolanta przeznaczy je na jakąś drogę do Jaszczwi gdzie nie ma ani jednego domu.

 33. Radni nie pozwolą na jej kaprysy publiczne pieniądze muszą być rozsądnie wydawane

 34. Pomysły inicjatywy to tylko jej i pracowników? a dlaczego Radnych pominięto?

 35. A co znów kogoś nie uszanowano .Nie ośmieszajce się. Do piaskownicy nie do polityki!!!!!

 36. My jesteśmy normalną gminą. Jakim cudem opętanic, który z takim przyciskiem nienawidzi ludzi …

 37. Po co to czyta jak ten dokument jest w internecie. Uważa że ludzie nie umieją czytać? Ma ich za de…?

 38. I wtedy wchodzę JA, cała na biało i cała w okularach:)))I słucha mnie tylko stulejkowiec w pampersie, bo reszta jednak musi wyjść…na siku:))

 39. Co to za osiągnięcia? to sportowcy uczniowie i ich nauczyciele no i „walka”Radnych o środki.Tyle statystyki a kiedy będą informacje ile środków do Jaszczwi co z domem opieki co z kanalizacja?ilu pracownikow odeszło z Urzedu i dlaczego?

 40. Szkoła ludowa 3 zdania. Kpina. Nic się tam nie dzieje. O Magnolii więcej gada niż o szkole ludowej.

 41. Gdyby nie rok uchwalenia Konstytucji 3 Maja, gdyby nie wybuch II wojny światowej, gdyby nie śmierć Betleja, Wojnara itd…to Jola nie miałaby co robić.

 42. To co ona czyta to nie raport !! To opowiadanie. Nudne opowiadanie.
  Pytam gdzie jest informacja o realizacji przyjętej przez Radę Strategii Gminy, planów rozwoju itp.
  Przerwijcie jej to bajdurzenie . Szkoda czasu.

 43. Pani burmistrz proszę zobaczyć w jakim stanie jest sprzęt w GOSIR proszę Przewodniczacego aby zaczęła wyborców informować o konkretach

 44. Z tym ZOZem to nie jest tak jak mówi. Nie jest różowo.
  Dlaczego na rehabilitację w Jaszczwi trzeba tak długo czekać. Czemu nie powie że za jej rządów został obcięty kontrakt na te usługi.
  Co z dziennym domem opieki w Żarnowcu. Dlaczego od października jest to zamknięte a ZOZ ponosi koszty utrzymania. Miało być tak super. Zabrała pomieszczenia strażakom i nic sie tam nie dzieje.
  Dlaczego nie ma dyrektora tylko jej kolega który nie ma pojęcia o zarządzaniu pełni obowiązki dyrektora.
  A może ujawni ile dobrych specjalistów odeszło z ZOZ.
  A może radni zainteresują się tym czy ilość zapisanych do ZOZ spada czy rośnie.

 45. Racjonalna polityka finansowa 🙂 cha cha. Pewnie przykładem dom ludowy w Jaszczwi i ul. Naftowa che che

 46. O czym ta aba opowiada. Ja nie chce słyszeć o planach, koncepcjach itp. ja chce usłyszeć co dobrego zrobiła w 2018 roku

 47. Do rolnika rooobiiila DZIEKOWALA STRAŻAKOM?dlaczego ona nie pracuje za „dziekuje”?

 48. Tego nie da się słuchać !! Co mi tu będzie kit wciskać. Gołym okiem widać że nic nie robi. Drogi zaniedbane, pobocza nie wykoszone. Mam wrażenie że tych słuchaczy ma za głupków.
  Prawie milion na inwestycje oświetleniowe a w tym tylko 74 punkty oświetleniowe.

 49. Targowica !!!! Teraz karetka nie ma jak wyjechac. Ludzie handlują przed bramą bo bilety za drogie. Kpina

 50. Niech się zapyta rolników co myślą o targowicy.
  Budynek dla OSP w Porębach. Tylko dla kogo ? W Porębach kanalizacji nie ma a ta buduje remize za prawie pół miliona. Dobrze by było jak by wieczorem przyjechała i zobaczyła jak działają

 51. Podawanie przedmiotu działalności JPGKiM wg PKD to są jakieś jaja. Ile z tego rzeczywiście wykonują, bo do rejestru można wpisać wszystko.

 52. JPGK na plusie za tamten rok bo radni wyrazili zgodę na zwiększenie kapitału o wodociąg w Potoku. To wirtualny plus
  Firme ratowała targowica i schodami przy szkole. Gdyby nie to to byli by bankrutami

 53. To nie ambitne plany , to fanaberie .
  A czemu nie wspomni o radnych. Wstydzi się ich ?
  Gdyby nie radni to by nic nie zrobiła.
  Dalej nie zmieniła myślenia ?

 54. Ja bym jej nie udzielił wotum zaufania. Nie zasługuje. Absolutorium też nie.

 55. Ogromną burza nad urzędem. Duże wyładowania. To znak od niebios po tym raporcie

 56. ani jednej pozytywnej opinii Radni są świadomi i nie pozwolą na wciskanie kitu

 57. Wody odchodzą:)) Przesiedziałam 5 h w kolejce do lekarza słuchając elaboratu. I nie wiem co mnie bardziej umordowało. Miałam iść na sesję, ale autentycznie …muszę się położyć. Nawet ja mam dosyć.

 58. Raport powinni wcześniej zaakceptować Radni bo ten do kosza … a kiedy beda odpowiedzi?im słodszy głośnik tym bardziej niebezpiecznie i wiecej jadu

  1. Tu już nie ma o czym gadać. raport won. Chociażby ze względu na zakres czasowy.

 59. Gdyby Dante żył w Jedliczu i budował obraz własnego Piekła na bazie jedlickich doświadczeń, to absolutnie na każdym poziomie byłaby Jolka. Czapa dymi od słuchania.

 60. Jolu, ja dysponuję tabelą wynagrodzeń jakie fundujesz pracownikom. Także…tennnn

 61. A teraz sobie wyobraźcie taką postać mieć w domu? To chłop w purpurze, jako męczennik powinien być pochowany.

 62. Panie” dyrechtrze ” GOK a co ci się udalo?wyjazd na ukaine?

 63. A p. Jerzyk krawaty wiąże, usuwa ciąże. Kisi ogórki, maluje, tańcuje. Gdyby nie te kobiety z kół GW, to nic by się nie działo.

 64. Ale swoją drogą nasi Radni powinni mieć dofinansowanie lub wręcz refundację za pieluchomajtki:)) To jest obłęd. Tyle czasu na zamkniętym zaworze.

 65. Wg Urbanikowej za dzienny Dom w Żarnowcu odpowiada Stachowicz. Piękna spychalszczyzna

 66. Ale Wam mydli oczy jedno i to samo w koło. Nie powinniście jej przeglosowac tych wypocin.

 67. Panie Zagórski tak żeś się Pan zgodoł że czas najwyższy powiedzieć że odchodzę na emeryturę

 68. Robili spisy. Były konferencje i zdjęcia do GW. Co tu się nie miało dziać? Wyszła kpina

 69. Przyjaciele na Ukrainie:))) Przyjaciele na Ukrainie silnikami z Mercedesa pompują wodę i kotłują bursztyn robiąc sobie poksiężycowy krajobraz. Jak my będziemy przyjaciół z Ukrainy słuchać to daleko nie zajdziemy.

 70. Kanalizacji burzowej zero. A panie Niepewny koniec półrocza to już za tydzien

 71. O godz 16 20 po raz pierwszy wypowiada się Zagórski na temat azbestu na Ukrainie p.Marc słusznie mu zwróciła uwagę

 72. Krzyśka po co teraz remont. Już za plecami zima. W Jaszczwi wszystko wykoszone i to wystarczy

 73. Ukraina jej w głowie. Kobieto zrób referendum co o tym mieszkańcy myślą to się dowiesz.

 74. Ona jest za wspaniała na takie Jedlicze:)) Ona powinna być ministrem na Ukrainie

 75. Co ta skarbnik pieprzy. Niech już idzie na emeryturę i odpoczywa pod tym lasem

 76. Zagórski chłopie uspokój nerwy bo Ci żyłka strzeli. I zmień leki lepiej bo się nie da słuchać tego co opowiadasz

  1. To bat na burmistrza. Jeden brak zaufania to jeszcze nie problem ale po drugim jest referendum o odwołaniu burmistrza.

 77. Sekretarz. Skarbnik i zastępca powinni już dawno być na emeryturze. Urząd to nie przechowywania emerytiw

 78. uwazam ze zagorski troche sie zagalopowal i powinien przeprosic radnych za ten „ brak rozumu

 79. Clow całej tej sytuacji jest zachowanie Jolanty. To w głowie normalnego człowieka nie mieści się. Ta mimika. Te gesty. Te opętanie w oczach. Lekarza….no chyba czasami można poprosić o pomoc jak się sobie nie radzi. Przyznać się. Ludzi posłuchać. Wyobraźcie sobie 5 lat z takim kimś? Nikt nie wytrzyma.

 80. W jakim terminie jest ponowne głosowanie o udzielenie absolutorium?

  A dziś ile Radnych było na nie? Bo nie oglądałem tego fragmentu

  1. No tylko, że ani w Łańcucie ani w Solinie burmistrze nie zachowywali się na sesji jak Jolanta.

 81. Można się było domyślać takiego głosowania. Widać jak ich traktuje to się nie dziwie

 82. Jak mógł Zagórski tak się wypowiedzieć o Radnych -irracjonalne pozbawione rozumu”wierze w mądrość Radnych ze będą konsekwentni do końca.Ps.wśród Radnych jest kandydat na burmistrza☺

  1. Niech idzie na emeryturę. Dość kasy nabrał a mało się orientuję.
   Dziś wyszła buta Skarbnika zcy sekretarza nie mówiąc już o burmistrz. Nie przyjęli z godnością tego glosowania

   1. do xxxx brawo? czy ty wiesz co to oznacza. chyba nie dosłyszałes bank nie da gminie kredytu zobaczymy jak wtedy bedziesz sie cieszył.Człowieku ogarnij się, Radni powinni odpowiedzieć za działanie na szkodę gminy.

    1. Wcale nie. To nie prawda że bank nie udzieli kredytu. Poczytaj misio przepisy to się dowiesz. Bank nie udziela kredytu burmistrzowi tylko gminie.
     w moim przekonaniu to i bez tej uchwały Jolanta jest nie wiarygodna
     Nie udzielenie wotum zaufania to jeszcze nic strasznego, ale dwukrotnie z rzędu to już ma skutek w postaci referendum w sprawie odwołania burmistrza.
     Wg mnie ona nigdy nie powinna być burmistrzem . To jest katastrofa. podobnie jak ten skarbnik i zastepca. Dziś siedział 12 godzin i tylko radnych obraził. Co za buta ?

    2. Wcale nie. To nie prawda że bank nie udzieli kredytu. Poczytaj misio przepisy to się dowiesz. Bank nie udziela kredytu burmistrzowi tylko gminie.
     w moim przekonaniu to i bez tej uchwały Jolanta jest nie wiarygodna
     Nie udzielenie wotum zaufania to jeszcze nic strasznego, ale dwukrotnie z rzędu to już ma skutek w postaci referendum w sprawie odwołania burmistrza.
     Wg mnie ona nigdy nie powinna być burmistrzem . To jest katastrofa. podobnie jak ten skarbnik i zastepca. Dziś siedział 12 godzin i tylko radnych obraził. Co za buta ?

 83. Nikt nie zapytał ile ludzi odeszło z gminy w 2018. Ilu przyjęła po znsjomosci

  1. Zagórski powiedział to co mysli większość mieszkańców . Radni do natychmiastowego odwołania skandal działanie na szkodę Gminy po raz drugi. Proponuje rozpocząc procedurę odwołania radnych

 84. Co tam robiła ta obca kobieta. Co to był za cyrk. Jakieś kwiatki. Gratulacje?
  Ona była postawiona?

 85. Kwaty To odwrócenie uwagi po tym jak burmistrz oddrzucono raport same odarowane były bliskie płaczu?

 86. Panie Dziura złóż Pan wniosek i głosować.
  Kręci wami jak marionetkami

 87. Ta z Piotrowki to jakaś szalona. Niech popatrzmy ile środków idzie do Jaszczwi.
  Jako jedyna głosował za raportem. Teraz płaczę?

 88. Pani Uram na pewnym portaliku dawno pisano że południe bedzie na szarym końcu opluwano wyśmiewano ludzi to doskonale pamietamy

 89. Dalej tych radnych krytykuje.
  Co pierniczy o szkole w Dobieszynie zabierając im kasę. Nic nie zrobi. Gra na zwłokę.

 90. Pani burmistrz po co wybudowano remize w Porebach? Dołożyć strażakom tym na których można liczyć w czasie pożaru powodzi

 91. Pani burmistrz myśli inaczej. Długie będzie miało pół projektu kanalizacji. Che che

 92. Panie Dziura nie odpuszczaj ona obiecywala nie raz i na tym się kończyło

 93. Wywalić Skarbnika zastępcę i sekretarza. Przyjąć kompetentnych i po problemie. Oczywiście burmistrz aut

 94. Pani radna z Piotrowki lepiej może żeby się nie odzywała. Trochę ma zielone pojęcie o samorzadzie

 95. Gdyby zostali poprzedniej Wladzy pracownicy i Burmistrz Pan Sanocki to Nasza Gmina byłaby na pierwdzym miejscu to co się teraz dzieje to brak kompetencji w zarządzaniu brniemy w przepaść niestety

  1. Bardzo źle się dzieje w naszej gminie. Dziura miał rację. Na jego miejscu przesluchalbym nagrania z sesji budżetowej. Jak dobrze pamiętam to Dziura ma racje

 96. Co tu myśleć o tej sesji ? Burmistrz odkryła się dzieki pytaniom radnych. Sądzę, że w Dobieszynie w tym roku ani łopaty w ziemie nie wbiją.
  W Długiem o kanalizacji też muszą jeszcze zapomnieć. Bedzie ale jak sama powiedziała pół dokumentacji. 🙂 Śmieszne to
  Do remizy w Dobieszynie nie doda 34 tysiecy ale za chwile skarbnik mówi że trzymają póltora miliona bo jak by brakło na DPS czy na coś innego. To w takim razie nie ma na remize ?
  A na koncu ten list to porażka

 97. Radni won do domu plewić grządki . Pociagnąć ich do odpowiedzialności yoż to działanie na niekorzyść gminy nas mieszkańców, Skandal

  1. Gosiu idź spać. Radni nareszcie pokazali jaką mają moc sprawczą. Bardzo dobrze, że tak zrobili. To się jej składała już od dawna.
   Pan Ryszard Dziura powinien na spokojnie przesłuchać fragment z jednej sesji kiedy burmistrz opowiada o inwestycji w Dobieszynie.
   Wyjdzie czarne na białym. wtedy powinien to przedstawić na kolejnej sesji.
   Dziś radni zachowali sie ok. Rozumie Panią z Piotrówki. Brak doświadczenia no i zabierana jest np na Ukraine.

   1. Pani z Piotrówki, to niedługo dostanie takiego samego szpica jak pozostali radni. Tylko pani z Piotrówki nie ma tyle siły co p. Marć czy p. Wenencja. I zacznie się dopiero lament i żal. Pani z Piotrówki już za wszystkim jest na tak, nawet głosowała, żeby skarbnik nie odchodziła. Odlot.

 98. A ja ciekawa jestem kto się zdecyduje być z-cą burmistrza w Jedliczu i skarbnikiem.
  Przy tej szefowej to naprawdę musiała bym się głęboko zastanowić.
  Jak dodadzą ( pewnie za tydzień ) nagranie z sesji to przesłuchajcie i zobaczymy do jakich dojdziecie wniosków.
  Ja boje się o zdrowie co niektórych. Zdrowie psychiczne.
  Swoją droga ile trzeba wziąć tabletek i jakich żeby jednak tak taką sesję przeżyć ?

 99. Jest taki plan, że Słowik ma zostać zastępcą p. Jerzyk w GOPS. To oznaczałoby już koniec świata.

  1. Jak by ptaszek został powołany na z-ce burmistrza to gwarantuje że o 9 miesiącach od wyborów powstanie Komitet który uruchomi procedurę referendum w sprawie odwołania burmistrza.
   Mówimy dość temu !!!!!

 100. Jeszcze wieeele nas zaskoczy bo każdy z nich na nią ma haka i
  ona będzie fugami szła do nich ale nie dajecie się zwieść temu falszywemu uśmiechowi

 101. Radna z Piotrowki będzie czekać. Tylko do wyborów i szpic. Woźniakowa wroc będą krzyczeli mieszkancy

 102. Jestem Lonek.
  Ja też chętnie przystąpię do takiego Komitetu.
  Pamiętam jak ptaszek z obrażał radnych a wczoraj burmistrz czyta list w jego obronie. Dobrze by było żeby ten list został opublikowany. Wyborcy musza widzieć na własne oczy te fanaberie.
  Słuchałem jak czytała ten list. Pomyślałem że jest mistrzem w odwracaniu sytuacji.
  A miała być taka super burmistrz. Gdyby nie ten przekaz z sesji to bym nie uwierzył jaka jest na prawdę.

 103. Końcówka sesji to pokaz niemocy prawników jakimi dysponuje urząd. Prosta uchwała a oni wydzwaniają po ludziach . Wstyd

  1. To młodzi i nie doświadczeni ludzie. Muszą się jeszcze dużo uczyć żeby godnie zastąpić tych którzy musieli odejść z tego urzędu. Ale to efekt polityki kadrowej Jolany U. która w moim przekonaniu doprowadziła do takiego stanu. kiedyś urząd będzie musiał długo się odradzać po rządach tej pani.

 104. Radnym gratuluje dobrej sesji. W końcu pokazaliście kto ma władze nad burmistrzem. To nic nadzwyczajnego. Tak powinno być juz dawno. Cieszę się że zrozumieliście sposób zarządzania gminą.
  Jestem zniesmaczony postawą burmistrza a szczególnie z-cy burmistrza. Jego wypowiedzi są fatalne. Ma miesiąc do emerytury i na samym końcu taka pokazówka.
  Panie Skarbnik i Sekretarz jakaś masakra. Szlochy jak by co najmniej ktoś umarł. Kobiety nie płaczcie tylko zastanówcie się dlaczego radni nie udzielili wotum zaufania. Sama Sekretarz nie przygotowała nic o urzędzie jako jednostce. Moim zdaniem sama się do tego przyczyniła.
  Starsza pani skarbnik z całym szacunkiem ale z zarządzaniem finansami nie wiele ma wspólnego.
  Burmistrz nie przygotowany do pełnienia funkcji otoczony 3 osób ( z-ca, sekretarz, skarbnik ) które już powinny być na emeryturze to złe zestawienie. Gmina potrzebuje mądrych, wykształconych a przede wszystkim młodych prężnych osób. Wtedy będą efekty.
  Mam taką propozycję aby te 4 wymienione osoby usiadły przy kawie i na spokojnie jeszcze raz obejrzały nagranie z tej sesji. Wnioski same się nasuną.
  Szkoda gminy bo została rozmontowana dość skutecznie.
  Jeżeli ktoś liczy na to że ta sesja była przełomowa i będzie już tylko lepiej to wydaje mi się że się grubo myli. Lepiej będzie dopiero wtedy kiedy trzon władzy zostanie wymieniony.
  XD

 105. A Słowik to kto to? Ten co szacunku nie ma do starszych? Jemu to by się najpierw przydał turnus dobrego wychowania plus rozmowa z psychologiem

 106. Jak możne pracodawca wydawac dwie różniące się opinie o pracownku jedna negatywną druga pozytywną co jest powodem że pani zmieniła zdanie? strach? a pani skarbnik ze strachu byłaby płakała czy ze szczęścia?

 107. Zagórski też płakał? Za co ten nabrał kasy z naszych podatkow ??? i oświadczył że odchodzi czy tego gościa nie wstyd? a tak zapewniał Wyborców no i jego zonusia że przed nami lepsze jutro i co? Nic! poza wysoką emeryturą za siedzenie

 108. Nie doczekanie twoje ,aż mieszkańcy zaczną wołać Woźniakowa wróć. ?????

  1. Pani Jola z Podniebyla była zdecydowanie lepsza radną jak obecna. Dlatego uczynimy wszystko żeby z powrotem została radną. Mieszkańcy są oburzeni tym co się dzieje tzn. nic sie nie dzieje.Krzaki wyłażą na drogi. samochód można porysować gałęziami. Trawy nie koszone. Dziury w drogach. jak była pani jola W. radną to tak nie było. Było dużo lepiej.

   1. Nie wiem w czym była lepsza, bo także niczym się nie interesowała. Tylko dziękowała Pani Burmistrz nie wiadomo za co 🙂 Jakiekolwiek problemy to rozwiązywali sołtysi a nie Pani Jola z Podniebyla. Jednym słowem można podsumować, że Piotrówka z Podniebylem nie mają szczęścia do wybranych radnych 🙁

 109. Mimo, że resztkami sił oglądałam prawie cała relację to czekam na umieszczenie jej na stronie gminnej. Czy to dziś będzie? Bo to jest też pogrywanie w przysłowiową gumę lub klasy. To powinno być po sesji w kilka chwil, gdyż coraz bardziej zainteresowane gminą media, miałby szansę na udostępnienie informacji w krótkiej, przystępnej formie. A tak…12 godzin jazdy na rondzie do odsłuchania w chwili kiedy będą już nie aktualne. Poinformowałam UM w Rzeszowie o braku nagrania. W trybie niezwłocznym, to znaczy już, natychmiast nie bacząc na długi weekend. Albo służba, albo grill.

  1. Możesz się szybko nie doczekać. Oni gdzieś mają twoje interwencje i ten UM. Wiem ze w każdej gminie nie ma problemu z takim nagraniem. u nas jeszcze się nie zdarzyło tak żeby od początku dobrze funkcjonowało. Jaki pan taki kran

   1. To może nasz Kadafi od dróg strategicznych wyłączy Wolne Miasto Jedlicze i dołączymy do grupy miast-państw podobnie jak Mako czy Singapur:)) I zobaczymy czy bez pomocy województwa i powiatu da sobie radę. Dostaje dotacje. Musi się liczyć. Przestanie się liczyć, przestaną się liczyć z nią. A Gmina Jedlicze Bogu ducha winna.

  2. Do Apokalipsa . Jak tam zaległosci ? Miałaś nas poinformować o tym co sie dzieje w Moderówce ? I co żródło wyschło ? Z niecierpliwościa czekam .

 110. Podobno na kolejnej sesji Yolanda chce aby przeglosowac aby mieszkańcy Naszej Gminy mówili po Ukrainsku obowiązkowo

 111. No cóż po tej ostatniej sesji utwierdziłam sie w przekonaniu ,że obecnie wybrani radni to osoby , które nigdy nie powinny się tam znaleśc.Brak profesjonalizmu ” liczę się tylko ja” moje zdanie moje wizja, a mieszkańców mają daleko w tyle. Swoimi decyzjami działaja na szkodę gminy czzyli nas mieszkańców, ( Naftowa , nie zatwierdzenie zmian w budżecie ) . Wszystko to ma swoje skutki. Jakie to sie wkrótce przekonamy. Wybrani zostali w wyborach demokratycznych po to by słuzyć mieszkańcom. Jak służą to było widać i słychać na sesji. My was tam wybralismy po to byście wszyscy razem pracowali w zgodzie. Zarcie sie na sesji świadczy o czym ? To co pokazali to masakra , dno, ząb za ząb. Kto komu dowali . To jest żałosne.

  1. Nic dodać nic ująć. Brawo !!!!!!! Myśmy wybrali i my możemy odwołać!!!!!!

 112. „Brak profesjonalizmu ” liczę się tylko ja” moje zdanie moje wizja, a mieszkańców mają daleko w tyle”. To bardzo pasuje do p.Yolandy
  Myślę, że ona jest w jakimś amoku i myśli że ma do czynienia z ludzmi którzy nic nie kumają. Wyraziła to na ostatniej sesji.

 113. Czy mógłby mi ktoś powiedzieć co to była za kobieta prawdopodobnie w dresach latająca po sali narad z kwiatkami ?

  1. To był code dress:)) o który upominali się mieszkańcy twierdząc, że radni źle się ubierają. A białe róże symbolizują wszystko co białe, może nawet wtórne dziewictwo. Przy tych motogodzinach przesiedzianych w urzędzie wszystko może odrosnąć, zarosnąć. Dodajmy, że bezowocnych. Tak czuję ze za tymi bukietami stoi więcej łez, niż tylko te na sali obrad. Biała, kompletowana w pośpiechu żakardowa spódnica z białym tuzurkiem, dopełniają….bladości tego wszystkiego. Pani Skarbnik to dobra kobieta. Slepa, ale dobra. Gdyż w UG nie zatrudnia się ludzi, tylko ich od siebie uzależnia. Wyłapuje się ich proste strony, potrzeby i tak się na nich żeruje. I tak trzyma się ich po nocach potem się opowiada jak wiernie siedzieli i słuchali bajdurzenia. Tak wchodzi się systematycznie w prywatne życie tych ludzi, chociazby z tego powodu, że wkurwiony mąż czy dziewczyna dzwonią o 22 i pytają: gdzie ty jesteś?
   W pracy….W żadnej pracy. I na koniec …bukiet:))

 114. Twoja psychoanaliza powala .Moja droga Abko muszę Ci uzmysłowić ze to Ty jesteś uzależniona od tego portaliku.

  1. Jaguś nie denerwuj się.
   Swoją drogą to co to była za kobieta w tym dresie co biegała z kwiatkami a później chciała coś wydukać. Ja nie rozumie po co ona tam polazła. Ani to radny ani sołtyska , nie ubrana stosownie do chwili . Burmistrz tak cudownie w tej garsoneczce wyglądała. I te przygotowane kwiaty. No cóż mina nie tęga. Sytuacja nie do pozazdroszczenia. Raport taki duży i kolorowy. Tyle zdjęć i tabelek. Porównania i te sprawy. A tu maż ci babo placek. Nie przegłosowali.
   I wieść poszła w świat. A tak przez 5 lat jechała na propagandzie. 103 strony nie uratowały.
   Teraz smród na całą Polske.
   A to wszystko przez tych emerytów. Oni nie myślą po nowoczesnemu. Pani Helena to już niech idzie spokojnie odpoczywać pod ten las. A … teraz tam pewnie dużo komarów. Swoją drogą to kiedy w gminie bedzie oprysk na komary ?
   Cholera to dziś nie moge zrozumieć o co jej chodziło z tym listem w sprawie ptaszka.
   Ptaszek jak gminna wieść niesie ma być zastępcą zastępcy od kultury :). No bo jest zastępca dyrektora ale dyrektora już parę lat nie ma. A to tylko w Jedliczu jest to możliwe.

  2. To nie portalik tylko społeczny portal na wysokim poziomie i zaglądam tak często jak mogę. I lubię, chcę i będę zaglądać gdyż twoja psychoanaliza z kolei…nie powala.

 115. jak określił zastępca Radnych to się w głowie nie mieści on obraził i to jest nagrane jak jest się na takim staniwisku to oblguje go kultura i szanowanie ludzi tym bardziej Radnych

 116. Obrazić radnych Abulka ,Ty chyba kpisz. Pan Zagórski to człowiek bardzo spokojny zrównoważony a przede wszystkim kompetentny i wyprowadzić z równowagi taka osobę jest szalenie trudno .To co zrobili radni to nie ocena pracy Pani Burmistrz i całego zespołu tylko dalsza walka o władzę, złamali wszelkie zasady które ich obowiązują jako radnych .Takie zachowanie radnych nie może przejść bez echa.Panie Zagórski serdecznie dziękujemy za trud włożony w rozwój naszej gminy i jeśli Pan nie postanowi jednak zostać to bardzo dziękujemy za wszystko.

 117. Panie Lipka powiedział Pan ze mial takie prawo i tak Pan zagłosował. Drogi Panie owszem gdyby z budżetem był o coś nie tak wtedy owszem. Budżet jest oceniony przez odpowiednie organy bardzo wysoko .Państwo radni??????????..

 118. Hipokryzja i tyle w tym temacie! Dziurkacz jeden wstydu nie ma. Już zapomniał dzięki komu i przy kim miał takie poparcie. Tyle lat walczył o ład i spokój w gminie i co nagle mu to nie odpowiada zachowuje się gorzej niż małpy w zoo nie ma szacunku do kobiety siedzącej obok niego. Żre i śmieje się jednocześnie mówiąc w jej stronę to już nie chodzi o to że jest burmistrzem ale chodzi o to że dobre maniery tego uczą!!!! Lubi być on w centrum uwagi więcej mówi niż przewodniczący Cooo do korytka teraz Cię ciągnie??? Dobieszyn się wstydzi za takiego radnego z kim nie rozmawiam to każdy miwi dość! !!!! Dobrych ludzi się tępi. Pani burmistrz jest za dobra. Lat wstecz jak i teraz widać że się nie zmienił tylko na chwilę by nas omamić ukrył swoją prawdziwą twarz. Pan były burmistrz był mocniejszy charakterem i nie dał się jego manipulacją. Niewdzięcznik jeden! To my z całą rodziną my zaufali a on tak się odwdzięczył! Wstyd Panie radny nam za pana! Hipokryta do potęgi !!! Dobieszyn oburzony! Teraz nagle spokój przeszkadza radnym. Tyle lat walczyli z p. S przykro na to wszystko patrzeć.

  1. Bardzo się cieszę że ktoś to zauważył. To musi mieć ciąg dalszy z rękoma do kobiety ,byłem Tak zniesmaczony ze dobrze że nie mogłem nic zrobić bo nie wiem co by się stało, Wstyd to jest radny i mezczyzna .Druga sprawa to chyba tak były burmistrz by sobie na takie chamstwo nie pozwolił. Pani Burmistrz jest bardzo silna pracowita osoba I mnóstwo ludzi ja wybrało. Więc my wyborcy musimy powiedzieć tkim zachowaniem kategorycznie nie .Pan o którym jest mowa powinien za to odpowiedzieć.

  2. Ale obok p. dziury nie siedziała kobieta, tylko p. Wożniak. A jeżeli chodzi ci o Burmistrza to on nie powinien mieć tu żadnej płci. To jest urzędnik. I co on miał po rękach jak całować jak opowiadała banialuki. Wy i te wasze Wersale. Dlatego uważam, że baba nie nadaje się na takie stanowisko w żadnej gminie jak nie nazywa się przynajmniej Łukacijewska. A swoją drogą jeżeli ktoś uważa, że wyznacznikiem kobiecości jest jednakowoż azaliż odrzucanie włosków kopytkiem, to grubo się mylicie. Suwereny….

 119. Janku dobrze piszesz z burmistrzem Sanockim by nie wygrał bo nie miał żadnego poparcia teraz przy Pani obecnej się wykreował i burmistrzem pewnie chce zostać hahahaha są lepsi! !!!!!!!!!

 120. Pewnie całą noc nie spaliście tylko myślicie co się stało.Jeszcze nic wielkiego się nie stało. Po prostu radni kapli się że nic się nie robi. Radni przestali nabierać się na to mamienie, na to opowiadanie, na te uśmieszki itp. Gmina potrzebuje rozwoju. Tego drodzy Państwo nie ma. To tylko opowieści Jolanty.
  Nie bronie nikogo bo siedze w UK ale obserwuje co sie dzieje.
  Zagórski jaki kompetentny ? Coś tam może łapie ale do kompetencji takiej pełnej to mu bardzo daleko. Może i spokojny ale przypominam sobie co wyprawiał z p.S.
  Bzdury do pana Lipki SUWERENIE piszesz. Skąd wiesz że wykonanie budżetu zostało ocenione bardzo wysoko. Przez kogo ? Może sam skarbnik sobie tak oceniła albo sama burmistrz.
  RIO wydało pozytywną opinię a nie bardzo pozytywną. RIO ocenia pod względem rachunkowym a nie merytorycznym. Ocena RIO to tylko 50 % oceny ogólnej. Musisz poczytać.
  Janku piszesz o Dziurze że „Tyle lat walczył o ład i spokój w gminie”. Hmmmm. Może teraz Pan Ryszard powie jak i kto opowiadał o tym braku ładu, kto tak naprawdę był tym co tak szczuł na p. S.
  W gminie nigdy tak źle się nie działo za poprzedniej Rady i Burmistrza. Nikt nie słyszał o takich rzeczach. Czy ty np. posunąłbyś sie do tego aby wyrzucić tylu kompetentnych pracowników ? Jaką krzywdę im zrobiła. Dobrych ludzi tępila. Przecież oni mogą to wszystko potwierdzić. Oni żyją. Już nie powiem jak się wypowiadała o burmistrzu który był chory.
  I nie opowiadaj o tej normalności bo ci nikt nie uwierzy.
  Obserwuje że rada przejrzała na oczy i prubuję wprowadzić normalność. Czy się uda ? Zobaczymy.
  Prześledź tylko co mówiła w styczniu o rozbudowie szkół w Długiem i Dobieszynie , a co powiedziała na ostatniej sesji.
  Janku podpisałeś się że z Dobieszyna, a ja czuje że z Jaszczwi.
  Dobrego weekendu !!!

 121. I to wlasnie jest kolejna manipulacja władzy. Już lansuje się opinię, że ktoś tam skoczył za rękoma do Jolanty. Ja która widziałam dyskusję wiem, że tak nie było, ale inni mieszkańcy, którym uniemozliwiło się obejrzenie relacji i sprawdzenie faktów już mają zasiane ziarno nieprawdy. Otóż nikt nie skakał z rękoma. Ja wręcz przeciwnie podziwiam opanowani Rady, bo mało kto wytrzymałby 12 godzin takiej jazdy. Pewne jest jedno. Po niej spłynie to jak po kaczce. A każdy z tych ludzi regenerować będzie się dniami jak nie tygodniami. Ja po samej tylko transmisji nie mogę się otrząsnąć.

 122. Suwerenie może trochę o transparętności.
  Pytam kiedy był organizowany konkurs na z-cę dyr GOK. Dlaczego przez tyle lat nie ma dyrektora ? A może ptaszek znajdzie tam swoją ostoję ?
  Dlaczego przez tylę lat nie ma dyr. ZOZ tylko z-ca ?
  Nie chce być wróżbitą ale czuje że z-ca kierownika GOPS będzie pani o imieniu Wiola, że kierownikiem biblioteki pani o imieniu Anna, że konkursy na dyrektorów dwóch szkół wygrają dwie siostry . .. z Jaszczwi. Może się mylę, ale nadejdzie czas sprawdzenia moich wróżb.
  Wtedy Suwerenie co poiesz ? Że radni nie dobrzy, że Dziura przeszkadza ? A może że wróżka jest zbyt przewidująca?

  1. Myśle , że nie chodzi o to czy się nadają lub nie. Chodzi o sposób powoływania na stanowisko. Jeżeli już dziś przed konkursami wiadomo kto ma być to po co ta cała parodia. Jak to wpływa na świadomość młodych ludzi którzy często lepiej myślą od tych pseudo rządzących.
   Przecież taki młody człowiek ma świadomość jak to się dzieje. nie oczekujmy że w jego oczach będzie kreował się taki pogląd na władzę.
   Gdyby dziś niezależna firma zrobiła przegląd kompetencji naszych urzędników to uwierz mi, że mało by kto tam pozostał.
   Sekretarz jest dyrektorem urzędu, a jaki ma wpływ na cokolwiek to doskonale wiemy.

 123. konsekwencją nie udzielenia wotum zaufania powinno być obniżenie wynagrodzenia dla burmistrza. Czy radni są konsekwentni to czas pokaże.

 124. Jak się tłumaczy na język ukraiński ” jednakowoż „.
  Gminne Wieści proponuje wydawać w wersji dwuęzycznej

  1. Yak pravylo, v Ukrayini takoho slova nemaye:)) Nikt normalny nie wierzy w jakiś dialog z Ukraińcami (nie mylić z Rusinami czy Łemkami). Słabo wierzyłabym ludziom, którzy mając wojnę we własnej Ojczyźnie wolą dawać łapówki żeby wywinąć się od wojska albo wyjeżdżają tworząc współczesną ekonomiczną diasporę. Mało tego 3,5 mln Ukraińców, robi absolutnie wszystko aby się nie asymilować z Polakami. Proponuję Jolancie przejechać się np. do podwarszawskich Ząbek i zobaczyć jak z własnej woli, siedząc na polskich uposażeniach typy 500+ tworzą getto gdzie strach wejść. Romskie obozowiska budzą większe zaufanie. Ja to bym chciała zobaczyć jak to Burmistrzyni, będzie robiła z nimi transgraniczne projekty? Z najbardziej skorumpowanym krajem w Europie jak to będzie rozliczane. Jak ona im te groszówki zacznie czytać po 3 godziny to się skończy przyjaźń.

 125. po tej sesji ci nasi urzędowi emeryci bedą odchodzić na emerytury w takim niesmaku. myślałam ze z-ca to taki facet z klasa ale jak wypalił do tych radnych to się za głowe chwyciłam.

 126. Ostatnia sesja to lekcja dla burmistrz z której powinna wyciągnąć wnioski.Za-ca powinien na koniec odczytać raport ze swojej pracy a nie tak się odnosić do Radnych.Pan Dziura i część Radnych mieli Rację!

 127. On tak się nadawał na zastępcę jak wcześniej ten młody który miał być gwiazdą jedlickiego samorządu. Jaki szef taki zastępca.

 128. BRAK WOTUM ZAUFANIA !!!!!
  To zapisze się w historii i biografii Jolanty Urbanik.
  Intensywnie na to pracowała i dalej pracuje żeby ten ” sukces ” powtórzyć .

 129. Proszę na następnej sesji o to by na temat Naftowej wypowiedział się Pan Woźniak .Z góry dziękuję.Poniewaź to On jest sołtysem tej drogi a wydaje mi się że mieszkańcy jako jego wyborcy sa ciekawi jego zdania.

 130. Do Naftowej cyt.On jest sołtysem tej drogi”ha ha drogi należą do gminy lub nie! wykonano drogi ślepe ,do lasu, remizy (prawdop dla 3strazalow)dps zamkniety teraz ponosimy koszty itd to nie jest Przewodniczacego decyzja ani wina ze tak są wydawame nasze pieniądze

  1. Tak. wielu ludzi tam mieszka. podobnie jak w innych rejonach. Ja jestem za położeniem asfaltu , ale na odcinku od drogi powiatowej w stronę kopalni, do skrzyżowania z drogą która leci od Męcinki do Jaszczwi. Z tym jak najbardziej trzeba sie zgodzić.
   Ale nie na pozostały odcinek który jest w bardzo dobrym stanie. Ktoś kto wymyślił ściąganie asfaltu na całym odcinku powinien odpowiedzieć przed Prokuratorem. Czy tak sie nie stanie to jeszcze nie wiadomo.

 131. Nigdy nie było mowy o ściąganiu asfaltu .Czekamy na wypowiedź naszego radnego Woźniaka. Na sesji rady było mówione o tym kawałku drogi .Mieszkańcy również o tym wiedzieli .Więc jakie ściąganie nowego asfaltu.?

  1. A co opowiadał Zagórski? A swoją drogą to niby co miało kosztować 2.5 mln
   Jestem zniesmaczona nasza władza

 132. Wymyslcie coś nowego bo to się robi nudne.Nakręcił was ktoś. Czy płyta się wam zacięła?

 133. Burmistrz bez wotum zaufania musi ponieść konsekwencje finansowe w postaci obnizonego wynagrodzenia

 134. Burmistrz nie otrzymała wotum zaufania. Szkoda że dopiero teraz po czterech fatalnych latach rządów.
  Podczas dyskusji nad raportem o stanie gminy nie wiele miała do powiedzenia. Pytania przekierowywała na pracowników. miałem wrażenie że stanowili parasol ochronny. ale słabiutki parasol.
  Pani Skarbnik i Sekretarz żenada. Nie przystało na osoby pełniące takie funkcje.
  Najlepszym wyjściem bedzie emerytura.

 135. Nareszcie pojawiło sie nagranie z ostatniej sesji.
  Zapraszamy do kabaretu . Szczególnie pod koniec sesji

 136. początek sesji to 3 godzinny monolog. można to sobie pominąć. Chyba że ktoś ma mocne nerwy.

 137. Ale Marciowa wypaliła 🙂 4.07.30 mówi o sekretarkach a za chwile o tym że przeglądy techniczne nie były robione. Bo jak by były robione to by szkoła nie wygladała jak wygląda. Nie było by problemu z dachem. Mówi że szkoła tak wygląda jak jeszcze ona chodziła do tej szkoły.
  ZGROZA
  Odpowiedzieli jej że przeglądy z mocy prawa sa robione corocznie. wiec Marciowa próbowała kłamać ?
  Przez wiele lat była szefem komisji oświaty. Dziś wygaduje takie herezje że szkoła wygląda tak jak ona do niej chodziła. to w takim razie co robiła jako szef od oświaty ?
  Swoją droga to trzeba być ślepcem żeby nie zauważyć jak szkoła przez wiele lat zmieniła swój wygląd. Gołym okiem widać zmiany. Ja też tam chodziłem i pamiętam jak palacz szuflował węgiel do dwóch piecy CO. Dziś są tam piec gazowe. Szkoła została praktycznie przebudowana a ta takie bzdety opowiada. A zewnątrz ile zostało zrobione. Boisko ze sztuczną nawierzchnią, miasteczko ruchu drogowego, plac zabaw, z remontem którego pieprza się już kolejny rok.
  Czy radny może lać to co mu ślina na język przyniesie ? Czy nie odpowiada za słowa ? A może pani radna z niewiadomych przyczyn po prostu straciła pamięć.
  Sesje rady powinny być miejscem poważnej dyskusji, a nie opowiadania nie prawdziwych historii.

 138. 9 godzina 35 minuta zaczyna się lekka tyrada zakończona wystąpieniem Radnego Dziury. I tu proszę posłuchać i zobaczyć, czy radny nie miał racji i czy ‚skakał z rękoma”? Stalowe nerwy chłop ma!

 139. Marć opowiada że szkoła w tragicznym stanie. Pani , gdzie Pani była przez tyle lat jako radna, szef od oświaty i przewodnicząca zarządu osiedla.
  Kolejna wypowiedź radnej Wenencji 4.12.50. Też opowiada w podobnym stylu jak Marć.
  Mam propozycję aby panie zapoznały sie ze szzkołą. Tego typu wypowiedzi obrażają dyrektorów którzy rządzili ta szkoła. Dyr. Żychowski – dużo robił dla szkoły, dyr.Zioło – 🙂 , dyr. Zima – podobno był bardzo prężny. Dyr.Szmyd , dyr, Baran i obecnie dyr Smarzowska.
  Wygląda na to że nawet w ostatnich latach kiedy Pani Marć i p. Żychowska były w tzw. koalicji rządzącej nic w tej szkole nie zrobiono.
  Teraz narzekają ? Brać się za robotę a nie płakać !!!

 140. Ale się Yolanda śmieje fałszywie z radnego Dziury trochę kultury pani Urbanik może lepiej aby pani się przeprowadziła na Ukrainę bo Wszyscy mieszańcy i Radni nawet z Pani otoczenia mają dość tego co Pani robi

 141. 115 miejsce naszej GMINY to satysfakcja? Czy rozpacz? Mając prawie70 mil i co zostalo zrobione?jak funkcjonuje oczyszczalnia? Ile miejscowosci nie ma kanalizacji ?Ośrodek czyli my placimy za zamkniety dom opieki w Zarnowcu a targowica z ktorej korzystaja tylko w środę a lokalizacja to niewypał

  1. Pani burmistrz to mistrz w odwracaniu kota ogonem. Dla niej 115 miejsce to wielki sukces. A pamiętać należy że jesteśmy bardzo bogata gminą , jedną z najbogatszych w woj. podkarpackim.
   Ciągle, z uporem maniaka ona i skarbnik powtarzają o obniżaniu zadłużenia. To jest baja dla grzecznych dzieci, dla tych którzy nie znają sie na finansach.
   W gminie jest wielu naprawdę dobrych finansistów którzy na te opowieści z przekąsem przymrużają oko.
   Przez 5 lat uciekło nam dużo pieniędzy z UE bo Jolanta postanowiła nie brać kredytów inwestycyjnych.
   Radni nie rozliczyli Jolanty za nieudolne zarządzanie , za opasły w urzędników urząd.
   Wszystkie samorządy starają się racjonalnie wydawać pieniądze, szczególnie na administracje. Ile u nas wywalono kasy na odprawy ? ile kosztowały sprawy sądowe ?
   I ile Jolanta Urbanik wzięła ekwiwalentu za niewykorzystany urlop.
   Mam nadzieję że Skarbnik i z-ca w odpowiednim czasie wykorzystają zaległe urlopy.

 142. Tylu odeszło wielu przyjęto a to skutkuje finansowo My za to płacimy odprawy itp dlaczego tylko tak jest w naszej gminie?a inne gminy cieszą się wspaniałymi wynikami

  1. Trzeba zrobić Raport ale za 5 lat rządów Jolanty Urbanik. Jest wiele ciekawych rzeczy które powinny sie w nim znaleźć.
   Bilans strat jest ogromny.
   Skończyć z propagandą sukcesu a zająć się robotą.

 143. Wysłuchajcie wypowiedzi naszego skarbnika 6 godzina 37 minuta.
  Może lepiej niech ta pani juz idzie na tą emeryturę.
  Sekretarz się wzrusza. A to fest.
  Też na emeryturę.

 144. Dziś odbyło się otwarcie ofert na fotowoltaikę na budynkach prywatnych. Bardzo ważna sprawa dla mieszkańców.
  Zgodnie z prawem na BIP powinna być informacja o firmach które złożyły swoje oferty.
  kogoś prawo nie obowiązuje ?

 145. Godzina 11 i 15 minuta Pani się chyba nie słyszy co Pani opowiada terror itp Niech sie pani pochwali ile pani pracowników z Urzędu Gminy zwolniła i jaka atmosfera panuje że nikt nie chce z Panią pracować . Może najwyższy czas powołać się do dymisji a jak nie to może należy Panią odwołać i wysłać Panią na Ukrainę do swoich przyjaciół itp . Żygać mi się chce tym co Pani opowiada na sesjach nawet Pani najbliżsi radni mają Panią dosyć . STOP DLA METOD ze Skarbówki

 146. ” Polityczne naciski …….” Pani Burmistrz , a jaka to partia na Panią naciska ?

 147. Po słowach Pani Zuzi z Piotrówki, że jest dumna ze 115 miejsca gminy pozwolę sobie sparafrazować słowa Zagórskiego: Ten raport jest powodem do dumy! Sapkowskiego, Lema, Tolkiena i Braci Grimm

  I to: Kto jest zwycięzcą? Ja jestem zwycięzcą! Kto jest zwycięzcą?….

  To jest nieprzebrana kopalnia kabaretu. Zagłębie wręcz. Druga Zielona Góra.

 148. A pani Zuzia z Piotrówki jest tak zkołczowana::)) w swoim zachwycie, że najbardziej motywujący trener personalny stwierdziłby, że to już nie pozytywne myślenie, a euforia jako stan chorobowy albo przedawkowanie Spamilanu. Z takim pozytywnym myśleniem też można przesadzić, podobnie jak z operacjami plastycznymi czy botoksem.

 149. Tłumaczenie p. Sekretarz, że odrzucenie votum to ocena pracowników, którzy po nocach siedzą i tam bez snu, bez jedzenia , aż zaczną podśmiardywać:))
  to tak, w takim wydaniu to masz Basiu rację. Normalny, rzetelny, sprawny, znający swoją wartość pracownik pracuje w godzinach pracy urzędu i nie musi siedzieć po nocach a ma zrobione. A że doprowadziliście do tego, że musicie z każdym papierem, nawet tym do podtarcia dupy, czekać aż wam zaakceptuje, potwierdzi, zobaczy czy dobrze, czy po jej, potem po 7 razy jak ćmoki stoicie, czekacie, To ta, odwalenie votum to nie tylko zasługa burmistrza ale i wasza. Smutne to, ale prawdziwe. Przy stole siedzą pracownicy, których połowę sklepowa by o dowód pytała jakby piwo chcieli kupić, to czemu tu się dziwić. Emeryci i sztubaki. Może trzech co wie co mówi i zdanie jakieś ma. Jak pomnik wdzięczności czterech śpiących, dwóch walczących. A teraz lament i Pane da! Pane da!

 150. Uwazam gdyby ta nie dyktowala pracownikom jak i co maja pisać w raporcie to z pewnością raport byłby napisany tak by Radni go zaakceptowali a teraz winę ponosza pracownicy?

  1. Sama jest winna tej sytuacji. To ona wydała polecenia jak ma wyglądać raport. Miało być dużo tabelek, kółek, zdjęć.
   Z tego raportu jak by go ścisnął to nie ma co wycisnąć

 151. Można by raport z imprez Pani Burmistrz zrobić 🙂 Na ilu była imprezach i tu można się rozpisać ile zdjęć zostało wykonanych na danej imprezie dalej można to rozbić na ilu zdjęciach wykonanych pozuje a na ilu nie .

 152. Pani Sekretarz mówi : wiele wyjazdów do Rzeszowa, do Krakowa, do Warszawy”
  Mam taki wniosek żeby Państwo radni sprawdzili ile razy w ciągu kadencji pani Urbanik była w Warszawie i Krakowie załatwiajac sprawy dla gminy i ile gmina na tym skorzystała.

 153. Koniecznie sprawdzic ile podatnika kosztują wyjazdy(wszystkie) jaki cel czy wyjazd samochodem prywatnym itd itp

 154. To raz, a dwa uważam, że należy poprosić o zestawienie kosztów jakie zostały wygenerowane przez obecną władzę na niezrealizowane kosztorysy inwestycyjne. To nie są tanie rzeczy. Trzy byle jakie bezmyślne kosztorysy i taka remiza dyskusyjna byłaby zrobiona za te 34 tys. Jak wie, że nie jest w stanie wykonać inwestycji od a do z, w tym ogłosić przetargu na wykonanie w pierwszym kwartale, żeby była jakaś konkurencja, to po co robi kosztorys przy takich amplitudach cenowych na rynku? To są wywalone setki tysięcy złotych. Jak nie lepiej.

 155. A ja tak dla mądrych głów małą dykteryjkę mam.
  Kojarzycie państwo film pt. Co mi zrobisz, jak mnie złapiesz? Barei. Pamiętacie jak dyrektor Pol-Pimu Tadeusz Krzakoski (Kowalewski) za namową Dydały (Tym) wyjechał na kilka dni na roboczą wizytę na Węgry. Pamiętacie co było jak wrócił? Czuję, że jest dobry, podobny czas i w Jedliczu:)) na podobne zmiany.

 156. Jestem w szoku po występach podczas ostatniej sesji pani Sekretarz, pani Skarbnik i z-cy. Jak widać panie sa bardzo mocno powiązane emocjonalnie z burmistrz. Nie wiem ile w tym było szczerości a ile aktorstwa. Cała sytuacja przypominała film z pewnego półwyspu.
  Z-ca dał popis. Pomimo wypowiedzi pana lipki który zaprotestował nazywać się …… Pan Zagórski jednak nie przeprosił.
  To sie po prostu w głowie nie mieści.
  Jak słychać było, a teraz już coraz częściej głosy o referendum to nie wierzyłem. po ostatniej sesji widzę że jest to jak najbardziej realne.
  Dobrze że z-ca i skarbnik idą na emeryturę ale z nimi powinna się zabrać pani sekretarz. Widać u niej wypalenie zawodowe.
  Jednym słowem – urząd został skutecznie rozmontowany.

 157. Jestem w szoku po ostatniej sesji. Zaczynam bać się naszej rady .Wygląda na to że jest to zorganizowana grupa działająca na szkodę gminy.

  1. Tola za takie słowa o zorganizowanej grupie możesz karnie odpowiedzieć. Wystarczy tylko żeby odpowiedni wniosek zlozyli

  1. Jedliczanin masz rację.
   Radni są zorganizowani. może teraz zaczną cos budować.
   Sami chyba doszli do wniosku że urząd został rozkopany, nie ma kto pracować. Dziesiątki odejść. to nie jest normalne.
   W inwestycjach cisza. Jest półrocze i praktycznie nic się nie robi. kasa zostanie a burmistrz powie że zaoszczędziła i znów obniżyła zadłużenie. w tym tępie to po 2020 roku gmina będzie miała duży plus ale w rozwoju pieroński minus.

  1. Jak mają być tak trafione jak DDOM, DPS, Naftowa czy wiele innych to uważam że mają rację.
   To co wyprawia Jolanta Urbanik to śmiech na sali. nie wiem kto jej doradza ale widać że nie ma zielonego pojecia.
   Nawet bałaganu nie potrafią sprzątnąć.

 158. Che chee che. W budżecie prawie milion na szkołe w Dobieszynie. Mamy połowę roku i nawet ptaki nie śpiewają o tej inwestycji. I to też przez radnych ?

  1. Zejdź ze słońca. Radni w poprzedniej kadencji pozwalali jej na co tylko chciała. I co? I co takiego wspaniałego zrobiła? Schody za 150 tys. w cenie budowy domu? Rynek w miejscu, że przez lata będzie piekło co środa? Te pustaki co stoją po Żarnowcach? I dziś wyzywa ich od stalinowców. Lepiej po wniosku p. Dziury, aby jak najszybciej zwołać sesję nadzwyczajną, bo skoro takie pilne te aneksy, te lamenty, to co robi burmistrzyni? Jedzie na urlop (tak słyszałam). To chyba raczej nie przyspieszy prac na których rzekomo tak jej zależy. I co? radnych wina za opóźnienie? Mieli kamieniami w samolot rzucać?
   A propos urlopu. Ile uropu nie wykorzystanego mają Zagórski i Biernacka? Znajć termin swojego odejścia powinni go wykorzystać! No dowiemy się. I przestańcie mnie wkurwiać już pisaniem o Radzie, ze to grupa zamknięta, zorganizowana z konotacją spiskowej. Ludzie chcą dobrze, to są bombardowani przez władzę, ubliża się im na każdym kroku, montuje jakieś składy za plecami, w błąd co 5 minut wprowadza, złośliwie utrudnia się procedowanie. Jakieś idiotyczne przytyki o braku wiedzy, braku chęci. Ci znowu z gminy jak opętani. Jak to siedzą po nocach. Ja może przypomnę, jak byłam częścią faktycznie zorganizowanej gminnej grupy, która siedziała 3 godziny czekała na JU w urzędzie i bała się zadzwonić i przypomnieć o sobie, a ta spała w domu! Wyspana przyjechała i do 1 w nocy mogła sobie siedzieć. To kto tu jest głupi? Siedźcie tak dalej i potem płaczcie. Ale wspomnicie moje słowa: i tak zawsze będzie wasza wina, czy wina radnych jak coś się nie powiedzie. Pracownicy, zostaliście wpuszczeni w taki kanał, że bojąc się o swoje tyłki i gniew wielebnej, wolicie po tchórzowski szukać winy w Radzie niż wskazać prawdziwego winnego! Żadne kwiaty, żadne bukiety.

   1. Swoją drogą przez przez 4 lata Jolanta odebrała ponad 22 tys. ekwiwalentu za urlop. Do tego dodać jeszcze jeden ekwiwalent i remiza w Dobieszynie za 34 tys. brakujące byłaby zrobiona. Uwierzcie, że nie wszyscy siedzą tam tak w tym urzędzie bezinteresownie. I nie wszyscy wypisują karty urlopowe nawet jak jada na ten urlop.

    1. O! Biernacka 11 690 złotych ekwiwalentu za urlop. Za ostanie lata. Aż do tabeli musiałam zajrzeć podpisanej przez Burmistrza:)) Roczna pensja dla niektórych.

     1. O i na takie oto działania, trzymana jest ta niby żelazna rezerwa! Na konsumpcję po prostu. I jak p. Patla pyta na co zostaną przeznaczone te zaoszczędzone pieniądze, mając nadzieję że na jakieś pożyteczne dla mieszkańców, nawet najdrobniejsze inwestycje, to oczywiście w majestacie prawa, bo jakżeby inaczej, kasa zostanie przeżarta przez urząd. Wszystko w temacie. I nie tylko o urlopy chodzi.

 159. Pytanko mam odnośnie nowego chodnika na rejtana., który to ma byc podobno ścieżką rowerową. Dlaczego jeszcze nie został oznaczony znakami poziomymi że mogą z niej korzystać rowerzyści. Co niektórzy nadal pomykają drogą obok chodnika aż w końcu dojdzie do tragedii. Czy w urzędzie są jeszcze jacyś odpowiedzialni ludzie którzy pracują solidnie i doprowadza do końca to co zaczęli.

 160. O proszę jacy święci.
  Ekwiwalenty za nie wykorzystany urlop :
  22 tysiące Urbanik
  11 690 zł Biernacka
  A ile Zagórski ? Czekamy na info.

   1. Nie wzięła ekwiwalentu ale wzięła nagrodę w innej wysokości. To pewnie przez te upały brak mojej koncentracji.

   2. Tak tu jest inne nazwisko również przy tej kwocie. Proszę wybaczyć Pani Biernacka. Takie czytelne tabele. Reszta się zgadza.

  1. To są oficjalne dane, podpisane przez burmistrza. O co kaman? Mieszkańcy mają do nich prawo.

 161. W tabeli z urlopem go nie ma. To chyba wykorzystał.

  Ale za to dostał nagrodę 8400 za 2018 rok.
  Stałe wynagrodzenie brutto 7240 per miesiąc.

  Nagroda Korzeniowskiej 7620 złotych za 2018 wynagrodzenie 8200 z hakiem. za 2018. Teraz były podwyżki.

  Biernacka nagroda za 2018 to 6720 złotych

  Dałabym te tabele on line, ale nawalili mi w nich Bogu ducha winnych ludzi, których nie ma co tu upubliczniać. Wszystkich pracowników z gospodarki itd.

 162. A jeszcze dodam, że wynagrodzenia np. kierowników referatów też się różnią, nie wiadomo dlaczego. I to na tyle, że niektórzy kierownicy zarabiają tyle samo co inspektorzy, albo i mniej. To za to tak siedzicie po nocach?

  1. Katorżniczą, dwunastogodzinną z piekłem i ciągłym atakiem, ocierającą się co chwila o absurd? O ten wariant pytasz?

  1. Nie wiem. Ale widzę żeś leniwy, więc z oświadczenia p. Dziury za 2018 widzę, ze zarobił za sesje i komisje, w których zasiadał 8760 złotych. To sobie policz i sprawdź dokładnie. I jeżeli o mnie by chodziło, to żeby wołami mnie ciągnęli do takiej roboty, w takich warunkach, za taki grosz, to w życiu bym nie poszła. Pani Wena Radna i Sołtys 11 tys. Pan Woźniak, na każde zawołanie przecież – Radny i Sołtys 15 tys. za rok. No nie wiem czy to takie korale mecyje.

  1. Nie tajemnica, tylko są dosyć obszerne i też wymagałby komentarza w niektórych miejscach. Ale nie mam czasu na opisy, do gminnych wypocin. Na proste pytania nie umieją prosto odpowiedzieć.

   1. Oficjalną drogą uzyskane, wyczekiwane tabele, przesuwali termin ich tworzenia, jak porodu….Ale są:))

 163. Tu gra taką porządną, oszczędną a proszę bardzo lekka reką bierze 22 tysiące i to jest ok.

 164. W Dobieszynie o rozbudowie szkoły w tym roku to sobie mogą pomarzyć. podobnie z remizą.

 165. Czy nasi radni z szefem komisji oswiaty na czele znają demografię dla Dobieszyna ? Chca rozbudowywać szkołe a może się okazać że dzieci nie bedzie. Przeprowadzona była analiza ? Czy tak jak z dziennym domem w Żarnowcu ?

  1. Radni niech odpowiedzą co chcą. Ja uważam tak. A co jeżeli demografia Dobieszyna zależy właśnie od rozbudowy tej szkoły? A co jeżeli podniesienie standardu życia obecnych mieszkańców zależy od tego, czy będą mieli przyzwoitą szkołę na miejscu i nie będą musieli wozić dzieci do Krosna? Są głosy, że Dobieszyn może zostać wchłonięty przez Krosno i ewentualna rozbudowa szkoły odbędzie się kosztem gminy jedlickiej. No i co z tego? Raz, że zanim to nastąpi (Krosno nie ma, aż takich możliwości ani zapędów agrarnych) miną wieki. Dwa, że nawet jeżeli żadna z wchłoniętych przez Krosno miejscowości nie utraciła tożsamości. Trzy, że zachowanie gminy jedlickiej, nie dam, ja wam pokażę, ja śama, ja siama to mamy już na przykładzie przystanków. Autonomia Jedlicka bez współpracy z lokalnymi samorządami ościennymi nie ma sensu. Pomyślcie. Nawet jak 10 lat nowa szkoła będzie służyła dzieciom (to chyba priorytet ostatnio miał być) pod auspicjami gminy jedlickiej, to czy nie warto? A potem nawet jezli pojawi się chęć wchłonięcia Dobieszyna przez Krosno, to czy nie od mieszkańców to będzie zależeć. Jolanta będzie miała wtedy już 105 lat i będą jej delegacje wpadać do domu z bukietami, tak jak ona wpadała ludziom na kwadraty. I tyle:))

 166. Proponuje wysłuchać nagrania z sesji 9godz. 23 min 50 sek. Jolanta przyznaje że urząd jest nie wydolny. niby co takiego robią że nie wyrabiają.
  Odpowiedź prosta – źle zorganizowany urząd.
  To się w głowie nie mieści co zrobiła z tego urzedu.

 167. A stawianie Rady naprzeciw Urzędnikom! Bratobójcza wojna! Wajna Narodnaja! To Wam i Radzie i Urzędowi zaproponowała Burmistrz! Stoicie teraz po dwóch stronach dialogu, chcecie rozmawiać. Czy Burmistrz zabrania dialogu między pracownikami a Radą?

 168. Żeby zaistniała jedna z przesłanek do wypłaty ekwiwalentu za urlop niewykorzystany, musi zostać rozwiązana umowa o pracę. Jak się ma, to co piszesz do p. Skarbnik? Za jaki okres są te dane?

   1. Spodziewałem się takiej odpowiedźi. Od kiedy do kiedy. W przeciwnym razie manipulujesz nastrojami.

 169. Słuchałam nagrania z sesji. Co prawda noc nie przespana ale wartało.
  Nie wiem co się dzieje z nasza panią burmistrz. Jestem załamana.
  Radni musza cos zrobić bo w mojej ocenie z ta osoba nie bedzie mozłiwa jakakolwiek współpraca.

 170. Szanowny Panie Radny.
  podczas ostatniej sesji RM burmistrz zleciła radzie pewne rzeczy dotyczące szkoły w Dobieszynie.
  tak się zastanawiam czy nie jest to przekroczenie uprawnień.
  Na stronie internetowej krosnocity jest art dot. sytuacji w gminie Korczyna. Tam wójt przegrał sprawę i uznano że przekroczył swoje uprawnienia. Nie wiem , ale ta sytuacja w mojej ocenie jest podobna do tej z naszego podwórka.
  Art. pt. zarządzenie wójta niezgodne z prawem.

 171. Dlaczego nie ogłosiła kolejnego przetargu na dokumentację kanalizacji dla Poręb ?

 172. W tym 34 stopniowym upale dzieje się tragedia to dotyczy całej gminy bo komary przenoszą syf z rowów na ludzi a my musimy edukować burmistrz w kwestii kanalizacii?czy powinno być odwrotnie?

 173. Słuchałam nagrania z tej sesji. No cóż . Mamy to co mamy. Wyborcy tego chcieli.
  Pani radna z Borku podnosiła problem wyposażenia odrestaurowanego domu ludowego.
  Tak się zastanawiam czy pani radna z Borku orientuje się ile kosztowało wyposażenie domu ludowego w Jaszczwi. Tam pani burmistrz nie miała żadnych problemów z finansami.
  Może trzeba dokładnie przyjrzeć sie tej sytuacji.
  W ramach zakupów do domu ludowego w Jaszczwi został nawet zakupiony telebim który stoi koło hali sportowej w Jedliczu. Jak na razie wykorzystywany aby wyświetlać przesłania świąteczne pani burmistrz.
  A może sprzedać to nie tanie urządzenie i za otrzymane pieniądze zakupić wyposażenie domu ludowego na Borku.

 174. Przecież jest nadwyżka budrzetowa, przeglodujecie sobie wyposażenie i macie ,jaki problem?

 175. Burmistrz wytyka radnym że nie mieli inicjatywy uchwałodawczej.
  Teraz jest znakomita okazja. Należy przygotować uchwałę o zmianach w budżecie i złożyć wniosek o sesje. Następnie przegłosować i po ptakach.
  a gdzie jest uchwała o obniżeniu wynagrodzenia burmistrzowi ? Po tej ostatniej sesji powinna być natychmiast podjeta.

 176. Konkurs na stanowisko dyrektora biblioteki to jakas kpina. Przecież tam prawie wcale nie ma konkretnych warunków . Wystarczy wyższe wykształcenie i 5 letni staż.

 177. Dyrektorem biblioteki pewnie zostanie jakiś pupil pani Burmistrza to wymogów nie trzeba spełniać. Porażka co to się nie dzieje

 178. Radni trzymajcie krótko bo pójdziemy z torbami ok.70 mil w budżecie to duża opowiedzialnosc nie można szastac na lewo i prawo.Gdyby usunąć z raportu osiagniecia dzieci młodzieży straży zespołow itp to co by pozostało w tym raporcie??? Liczyłam ze z tego raportu dowiem sie wiecej o osiagnieciach jak i niewykonanych inwestycjach burmistrz dziękuję Radnym że Raportu nie przyjęli

  1. W raporcie pominęła wiele bardzo istotnych spraw.
   Generalnie nie rozliczyła się z obowiązujacych strategi i planów. Wszystko tak lekko potraktowane.
   To też jest potwierdzeniem tego że nie nadaje się do pełnienia tej funkcji. Urząd to nie bajka.
   Zobaczymy co powiedzą strażacy podczas sesji o strażach.

 179. Jest godzina 4 nad ranem Stoję sobie spokojnie na przystanku obok starej targowicy i obserwuję jak z oczyszczalni wywozi się w pośpiechu szlam. Koparka nie nadąża ładować na auta. 4 nad ranem to godzina podejrzana czy to wszystko jest robione na czarno?

  1. Autobus nie ważne jaki.
   Ważne gdzie o tej godzinie wywozony jest ten szlam. To jest kolejna sprawa która powinna być wyjasniona

  2. Czy stanie na przystanku oznacza że czeka się na autobus ? Może czeka się na znajomego lub znajomą i jedzie się razem do pracy .

 180. Do info.dot. odpadów komunalnych.
  Mam pytanie. Jak długo jeszcze osoby, które podpisały deklarację o segregacji i własnym kompostowniku będą dopłacać do Ton odpadów biodegradalnych które wytwarzają Ci którzy orzekli ,że nie posiadają takowych (kompostowników). Liczyć każdemu za każdy kg kto wytwarza. Tym co nie segregują tak samo od kilograma. Jeśli się mylę proszę mnie poprawić.

 181. Kolo oczyszczalni ruszyli ten szlam i jest masakra z komarami. Jak nic z tym nie zrobią to nie wyobrażam sobie w tym miejscu Dni Jedlicza

 182. Słuchałam nagrania z ostatniej sesji.
  Szacun dla radnych !!!!!
  jestem załamana wypowiedzia sołtyski z długiego. może trzeba ją wysłać na jakies szkolenie. Przypominam że sesje sa transmitowane i nagrywane.

 183. Pomniejszanie parkingu przy szkole w Jedliczu idzie pełną parą. GRATULACJE !!!!
  Decyzja rządzących będzie zwieńczona niesamowitym efektem. Od 1 września nauczyciele będą musieli przyjeżdżać zaraz po 6 rano aby znaleźć miejsce parkingowe. W przeciwnym wypadku kolejny parking koło cmentarza.
  Znakomity pomysł !!!!!
  Pamiętam jak ówczesna radna Anna Zaleszczuk wręcz prosiła aby parking budować po drugiej stronie drogi , zgodnie z wytycznymi planu przestrzennego. Wtedy nikt jej nie słuchał.
  Teraz macie efekt swoich decyzji.

 184. Łącząc wypowiedź Pani Sołtys z Wypowiedzią Radnej Zuzi, osiągamy po prostu efekt WOW! Najpierw pospołu dziękują za cuda w tym wymianę …kratki odpływowej sztuk jeden, a następnie nawet nie wiedzą kiedy przechodzą w skargę o niewykoszone rowy, że przez te rowy zalało wieś. No na coś trzeba się zdecydować, że tak powtórzę za Burmistrzynią. Nie da się jednocześnie i chwalić i ganić za to samo.

  1. Pani Zuzia jest mistrzem wypowiedzi.
   To złote usta jedlickiego samorządu.

 185. Pani skarbnik czy pani zwracała uwagę pani burmistrz na niesprawiedliwy podział budzetu?czy mając wiedzę jak są dzielone pieniądze milczała Pani?

 186. Sołtys z Długiego powinna naswietlic problem z jakim się borykamy i mówić o konkretach a nie o grupach radnych

 187. Mam propozycje dla pani sołtys z Długiego żeby może na każdej sesji dawała koncert. To było by lepsze niż dorada łączenia się w grupki.

 188. Poprzedni Sołtys to był super o wszystko dbał na wszystkim się znał i potrafił wszystko zrobić a ta???

 189. Sołtys Skwara jak odpadły płytki to brał się za robotę i naprawial. Teraz Pani sołtys musi robić to samo.

 190. Długie nigdy już nie bedzie miało takiego sołtysa jakim był Pan Skwara. to człowiek który sercem i całym swoim prywatnym czasem angazował się w opiekę nad domem ludowym.

  1. Był świetnym sołtysem a teraz jest super radnym.
   Pani sołtys musi wziąć się za robotę bo naradzie źle to widzę.

 191. Super radnym czyli co niby takiego już osiągnął w czasie swojej kadencji. Proszę nie piszcie takich głupot, jest dopiero kilka miesięcy życzę mu jak najlepiej ale nie przesadzajcie z tymi pochwałami już.

 192. Ja tez chce pochwalić pana skwarę.. Szkoda że nie jest już sołtysem bo jak on był to bardzo dbał o dom ludowy.

 193. Na każdym portalu czyta się że wójt czy burmistrz dostali wotum ufności a w Jedliczu wyjątek dostała ale wotum nieufności hahah jak to pięknie brzmi oby tak dalej.

 194. W Jedliczu czar prysł .Myślała że jak będzie opowiadać bzdety to się ludzie i radni nabiorą.
  Powinni ją rozliczyć z tego ile kasy poszło do Jaszczwi. Co to ma znaczyć ? Mówi o zrównoważonym rozwoju a dysproporcje niesamowite.

 195. Czy ktoś nad porządkiem w Jedliczu panuje? Bo mi się wydaje że chyba nie trawy powyżej kolan masakra kosze pełne nie wywalone. Masakra jakaś. Tak być nie może

 196. Pojawiło się oświadczenie majątkowe Jolanty Urbanik za 2018 rok.
  SZOK
  Stan majatkowy: dom w Jaszczwi plus mieszkanie 39,46 metra kwadratowego o wartości 243.870,81 zł
  Wynagrodzenie : 166.893,89 zł czyli średnio 13.907,82 miesiecznie. To pewnie z ekwiwalentem za urlop ponad 22 .000 złotych.
  Na stanie dwa samochody.
  Do spłaty 81 tys kredytu. Wszystko wspólność majątkowa.
  Dochodów męża nie podała. Ani firmy w której pracuje 🙂 🙂 che che.
  Widać bardzo dobrze się ma.

  1. To nie wszystko !!!
   Na koncie – 36.254,34 złote plus 530 EURO
   Dodatkowo z wynajmu 2.084,48 zł
   Pytam kiedy radni obniżą wynagrodzenie ?

 197. A co można wynająć za 2 tys? O i 48 groszy…sorry:))
  To mało ma na koncie w złotówkach. Bardzo mało. 3 wypłaty. Tak rozpier…la:)) Po 13 tys. miesięcznie? Oj, źle to świadczy o gospodarności. Bardzo źle…

 198. A hrywien ile ma zgromadzonych? I czy jakieś mieszkanie u sąsiadów posiada?

 199. Jej bajdurzenie trzeba zakończyć i walenie kasy gdzie się jej podoba doświadczony dbajacy o gmine sprawiedliwy i nadający sie na burmistrza powinien mieć godne zarobki ale nie ta za co????

 200. Czy ktoś w tym mieście sprząta ? W nie których miejscach chodników już nie widać z trawy.
  Czy p. Zagórski to widzi ?

 201. A Urbanikowa widzi, a ci wspaniali pracownicy których kompetencje tak wychwalają widzą? A osoby odpowiedzialne za realizację umowy na utrzymanie porządku w gminie widzą? Chyba nie, ale jak mogą widzieć skoro oczy krzakami zarosły.

 202. To są jakieś zamiast powiększyć parking koło szkoły w Jedliczu to go pomniejszyli. Ktoś powinien beknac za to

 203. Takiego bałaganu na mieście jeszcze nie było.
  W lipcu padały rekordy ciepła , a w Jedliczu rekord śmieci.

 204. Byłam zobaczyć jak parking robią koło szkoly w Jedliczu. I co widzę zamiast powiększać to pomniejsza się go. Czy Władza robi sobie z nas jaja?

 205. Szkoda że Pani Zaleszczuk nie jest Radną to osoba na która można liczyć dba o gminę jest obiektywna i zawsze była przygotowana merytorycznie na sesję

  1. Dlatego była nie lubiana przez władzę i radnych. Po prostu dużo lepsza od nich a takich się nie lubi.

  1. Chyba tak. Mówi się coś też o prywatyzacji.
   Dzienny Dom Opieki w Żarnowcu nie funkcjonuje ale jak chcesz prywatnie to za tysiąca miesięcznie cię przyjmą. To to nie jest prywatyzacja ?

 206. Skąd ludzie będą mieć na tyle kasy? jak wszystko drożeje w szalonym tempie rodzina będzie sie opiekować i kasa im zostanie

 207. A nasz rząd na uchodźstwie. W słonecznej Italii. Tam odbywają się audiencje. Stamtąd wydawane są polecenia. Dni Jedlicza same się robią. I wjedzie tylko na inaugurację, cała na biało. Bawmy się. Nie dalej jak pół godziny temu rozmawiałam z obecnym burmistrzem podobnego miasteczka. Po dwóch podobnych kadencjach, takich ja mamy obecnie w Jedliczu, chłop nie wie w co ręce wsadzić. Zaniedbana gmina, dziura na dziurze. Syf malaria, ale dwie kadencje rautów, zabaw, plenerów, popierniczonych programów unijnych, za które teraz trzeba 5 lat płacić i utrzymywać. Wypisz wymaluj Jedlicze. Człowiekowi koszula pleców nie dogania, żeby odbudował to co przez lata podobni „byznesmeny” jak nasza przefurgali. Ludzie, im szybciej skończymy tę farsę, tym lepiej dla gminy i dla społeczności. Bo się nie wygrzebiemy za 4 lata takiego rządzenia. A już siedzimy w bagnie po pas.

 208. Mądrzy myślący i doświadczeni opuścili ja bo nie chcą brać odpowiedzialnosci za jej decyzję nawet za-ca opuszcza?jego nie szkoda,szkoda tylko podatnika pieniędzy ktore nabrał

   1. radni widzą, tylko komu z urzędu to powiedzieć, żeby ktoś posłuchał i zrobił, a nie dyskutował i się wymądrzał. ja co roku, patrzeć nie mogę na gminną działkę, w cywilizowanym miejscu,która zarasta na wysokość człowieka. I co roku dzwonię, żeby skosili. I zamiast powiedzieć, tak oczywiście, przepraszamy juz kosimy, to za każdym razem jest dyskusja. jaki numer działki? A kto dzwoni? A kto ma kosić? Numer buta, numer fiuta! Zawsze kończy się piekłem, bo osoba piastująca kierownicze stanowisko, nie wie, a może udaje że nie wie, że taką łąkę to należy wykosić max do połowy czerwca. Teraz to leży, tymotka kwitnie, deszcz wytłukł resztę. Zaczynasz rozmowę w dobrej wierze, a kończysz piekłem, bo ktoś wie tylko, jak wydłużyć urzędniczą procedurę, zamiast zrobić tu i teraz. Taka życzliwa gmina dla mieszkańców.

    1. Mieszkańcy skarżą się na postawę niektórych pracowników. Odpowiadają arogancko.

     1. No tak. Jedlicze są chyba jedyną gminą w Polsce, w której od pewnego momentu nie pracują urzędnicy, a sami „pracownicy merytoryczni” i „eksperci”:)) Taka nowomowa obowiązuje aktualnie. Normalny urzędnik, to by normalnie się zachował, bo wiedziałby że można się poskarżyć na jego zachowanie do przełożonego. A ekspert, ekspert ma wszystkich w dupie, bo jest ekspertem.

 209. Co to ma być k.szkoły? Chyba nie parking! proszę o odpowiedź jeżeli ktoś ma wiedzę

 210. Kiedy będą wykoszone samosiejki w rowach przy drogach gminnych?o mało co nie doszlo do tragedii za-ca powinien na koniec coś dobrego zrobić np zadbac o wykoszenie dzialek gminnych i rowów

 211. Koło szkoły ekipa śpieszy się żeby zdążyć na 1 września pomniejszyć parking. Na dodatek ma to być parking z punktem widokowym. To dla małych ludzi żeby widzieli ponad nie skoszone trawy.

 212. Zamiast powiększyć parking to oni zmniejszyli??? Jak tak można nie dość że pomniejszyli to będzie na wzgórzu to znów jej decyzja?

 213. Oj na pudlu24 szykuje sie kolejny paszkwil tym razem mam rozumieć że na Piotra Woźniaka bo jest na zdjęciu . Będzie się działo na sesji chyba będzie KSW Sesja Jedlicze

  1. Czyżby to było odreagowanie za dobrowolne odejście z pracy? A może to takie zastraszenie radnych? Poogladamy. Poczytam.

 214. Na jakiego Piotra Woźniaka przecież to jest przewodniczący i chyba może wypowiadać się w imieniu rady.

 215. A może pan redaktor pokarze ten bałagan na mieście . Jutro Dni Jedlicza a totalny delikatnie mówiąc nieporządek.

 216. Wkrótce może dowiemy się całej prawdy Panu Piotrowi nic nie można zarzucić jako przewodniczacemu jeżeli już to usunąć ją! i zapanuje zgoda i sprawiedliwy podział środków

 217. Umówmy się, że zarówno pochwała jak i nagana publikowana na jedlickim pudlu są tyle samo warte. Nic! Po prostu nic! Zatem należy się spodziewać kolejnego bełkotu, który co najwyżej znowu wody namąci bez sensu. Także tu nie ma co się nastawiać na sensację:)) Ot taka zabawa, zabawa która tylko wszystkim szkodzi.

    1. Co autoryzowane? Ganianie ludzi po korytarzach czy napadanie ich zza węgła? Już każdego po kolei się czepiają, żeby zobaczyć kto się ugnie. A to, rodem z jakiej epoki metody?

 218. Pomniejszanie parkingu przy szkole idzie pełną parą !! Super !!!!

 219. Pudel samowolnie, bez zezwolenia, wszedł z kamerą napastując ludzi. Pudel niech się nauczy, że oprócz wszechmocnych aktów prawnych, są jeszcze rozum i wolna wola radnych. I im bardziej ludzie ufają niż aktom prawnym na siłę naciąganym dla potrzeb władzy. I dać ludziom pracować. Bezprecedensowe:)) wejście z kamerą …chyba w …już nie powiem w co i komu. Prawie kolonoskopia:))

 220. Ha ha, jak zwykle stopniowanie emocji. Zajawka dno totalne, reszta zapewne nie lepsza. Podniecają się, jakby było czym. Pokazują tylko swoje chamskie zagrywki i tyle. Od kampanii wyborczej w 2014 r. nic się nie zmieniło. Nie tędy droga panie redaktorze, nikt z rozumem na swoim miejscu na takie gierki się nie nabierze.

 221. Ale pudel zaszalał . Ja pinkole. Chłopie co ty wyprawiasz ? W głowach się poprzewracało.

 222. Mam nadzieję, że po tym co opublikował jedyny słuszny jedlicki portal internetowy, radni nie będą mieli wątpliwości jak się to dalej powinno potoczyć.

  1. Bo pudel, to taka nasza, jedlicka, dziennikarska Siostra Godlewska:)) Ja proponuję autentycznie żeby pudel wysłał swoje portfolio, z najlepszymi tekstami, do jakiejkolwiek redakcji i może reakcja specjalistów sprowadzi go na ziemię.

 223. Trwają przygotowania do Dni Jedlicza a bałagan na miecie jaki był taki jest.

 224. Kiedyś to dbano o naszą gminę poprzedni Burmistrz to był super gospodarz i utożsamial się gminą wszystko dopilnowal a szczególnie publiczne pieniądze były wydawane rozsądnie

  1. Przypomnijcie sobie jaki był porządek. miasto było piekne, trawy wykoszone, śmieci wysprzątane. A teraz ? Zgroza.

 225. Na pudlu przeczytałam taki o to komentarz :”Tak po prawdzie burmistrza wybrała większość a więc państwo Radni należy go szanować właśnie z tej racji. Nie szanujecie burmistrza to nie szanuje nas wyborców. Jesteście tam po to by nas reprezentować. Konsultowac swoje decyzję z nami a nie reprezentowac samych siebie. Sprawować swój mamdat staranie a nie opowiadac niesprawdzone historie i obrażać ludzi. Ostatnia sesja to skandal w waszym wykonaniu. Dość tego brać się do roboty. Z takiego gadania nic nie będzie dobrego nawet gdybyście siedzieli do rana. W gminie ma być zgoda tego rządam jako wyborca!!!!!”.
  JAK MYŚLICIE KTO GO NAPISAŁ ?

 226. Wróć Panie Burmistrz Sanocki i zaprowadz porzadek w naszej gminie bo toniemy

 227. Jutro na Dniach Jedlicza będzie dyskoteka pod gwiazdami zamiast piana party będzie szlam party hahaha

 228. A 1920 złotych na zwiększenie środków na policję jest, żeby pilnowała żeby naród się w rzece nie potopił, jest? Czy takie było ważne, że w końcu kitę na plecy zarzuciła i pojechała na wczasy, nie myśląc o bezpieczeństwie mieszkańców?

  1. Może lepiej by było wydać kasę na likwidację komarów bo tam przy tych ściekach to może być jadowicie. che che. Tego Yolanda nie przemyslała.

 229. Zawsze byliśmy na Dniach Jedlicza teraz nie pójdziemy ze względu o bezpieczeństwo mojej rodziny kto to widział żeby na targowicy organizować Dni Jedlicza

  1. Sceneria fantastyczna. Zapach osadu i miliony komarów. To główne atrakcje.
   Kto na to wpadł żeby tam robić impreze. To tak jakbyśmy zrobili imprezę pod gnojownikiem.
   A pfuj !

 230. Ptaszek nie wie co oznacza brak wotum zaufania i teraz lata po radnych żeby mu to wyjaśnili.
  Lata nawet z kamerą żeby sobie odtworzyć jak zapomni co powiedzieli.

 231. Apokalipsa.
  Chciałbym się spotkać Tobą w Dniach Jedlicza.
  Będę miał w dłoniach Gminne Wieści – jedyne wydanie 2019r.

  1. Dni Jedlicza nie moja to bajka. Ale jeżeli ma Pan coś poważnego do zakomunikowania to ja Pana znajdę w inny sposób.

 232. Do Zaremby co Twoja Ci się znudziła? czy chcesz pokazać że na taki biuletyn szkoda kasy?Panie Marku i po co Ci to???

 233. Ptaszek nie rozróżnia wotum zaufania od absolutorium. To jest podstawowa i elementarna wiedza.
  Redaktor jak chce zrobić materiał to powinien się do niego dobrze przygotować. Musi wiedzieć i rozumieć co chce powiedzieć, o co chce zapytać.
  Ja mam takie wrażenie że on chyba dostał gotowe pytania do zadania i po prostu je klepał.

 234. Czekoł żem i czekoł na szoł pudla24 co mioł być o 15.15 5 lipca i co zwiastun ukozoł sie i nic wincy .. Pudel24.pl zaszaloł że ohoho . Ale na zwiastunie widać spaniactwo redaktorka widać ze nie był dobrze wychowany w domu skoro ta cwaniakuje przydała by sie jako terapia u psychiatry .

 235. Dziwi też fakt, że naczelny Słowik pyta przewodniczącego rady, a nie każdego radnego z osobna o nie udzielenie wotum zaufania. Teraz wychodzi po roku czasu że mieszkańcy gminy Jedlicze strzelili sobie w kolano wybierając tak nieudolnego burmistrza. Pozostaje mieć nadzieje że gorzej przez najbliższe 4 lata to już nie będzie w co bardzo wątpię. Mam również nadzieję że naczelny dupolizca Słowik również wyleci z urzędu gminy razem ze swoją mocodawczynią.

 236. Dla ścisłości jeszcze dwa razy Jolka nie dostanie wotum zaufania i na bank rada miejska zafunduje referendum w sprawie jej odwołania. Można mieć nadzieję że za dwa lata Jolka wyleci z podkulonym ogonem. A za Nią pójdzie wychwalający ją ponad wszystko ten marny redaktorzyna z j24.

  1. Nie za dwa lata a za rok. Dwukrotne z rzędu nie udzielenie wotum zaufania automatycznie jest uruchomieniem referendum. Czego jej życzę.

   1. art 28 aa ustawy o samorządzie gminnym
    ust 9. Po zakończeniu debaty nad raportem o stanie gminy rada gminy przeprowadza głosowanie nad udzieleniem wójtowi wotum zaufania. Uchwałę o udzieleniu wójtowi wotum zaufania rada gminy podejmuje bezwzględną większością głosów ustawowego składu rady gminy. Niepodjęcie uchwały o udzieleniu wójtowi wotum zaufania jest równoznaczne z podjęciem uchwały o nieudzieleniu wójtowi wotum zaufania.
    ust10. W przypadku nieudzielenia wójtowi wotum zaufania w dwóch kolejnych latach rada gminy może podjąć uchwałę o przeprowadzeniu referendum w sprawie odwołania wójta. Przepisy art. 28a ust. 3 i 5 stosuje się odpowiednio.

 237. Wniosek w sprawie odwołania organu stanowiącego jednostki samorządu terytorialnego przed upływem kadencji może zostać zgłoszony tylko i wyłącznie przez jej mieszkańców. Musi go poprzeć co najmniej 10 proc. uprawnionych do głosowania, składając na wniosku swoje podpisy.

  – Wniosek o przeprowadzenie referendum lokalnego w sprawie odwołania organu jednostki samorządu terytorialnego bada komisarz wyborczy. Powinien on w szczególności zwrócić uwagę na materię, która będzie przedmiotem referendum, z punktu widzenia jej zgodności z art. 170 Konstytucji RP i przepisami ustawy o referendum lokalnym.
  Zgodnie z art. 170 Konstytucji RP członkowie wspólnoty samorządowej mogą decydować w drodze referendum o sprawach dotyczących tej wspólnoty, w tym o odwołaniu pochodzącego z wyborów bezpośrednich organu samorządu terytorialnego.
  To może pora uruchomić taką procedure skoro nie potrafią sie wspólnie dogadac przyjaciele z podwórka.

  1. Pełna zgoda. Przepis ten dotyczy organu stanowiącego a więc Rady.
   Odwołanie burmistrza to inny tryb.

 238. Zdecydowanie szybciej odwoła burmistrza niż radę. Jedlicka burmistrz ma fatalną opinie, a w zderzeniu z tym że nie ma poparcia u zdecydowanej większości radnych to w sumie skazuje ją na niepowodzenie.
  Ona nie powinna od początku pełnić tej funkcji bo się po prostu nie nadaje. To jest zwykły orator który nie ma pojęcia o zrządzaniu gminą. A jeśli chodzi o gospodarskie podejście to mam ogromne uwagi.

  1. Taki orator, że po miesiącu słuchania, zwykły, szary człowiek zorientuje się, że w koło do samo mieli i kołuje. I że to kupy większej się nie trzyma.

   Zresztą dziś dzień nie do myślenia, dla mnie, po tym jak w jednej chwili usłyszałam z jednego głośnika „…ociemniałym podaj rękę” a z drugiego „…ruda tańczy jak szalona”. To za dużo, nawet jak na moje, stalowe nerwy:))

 239. Na Dniach Jedlicza zabrakło atrakcji typu stoi wóz który szambo pompuje i bryzga na publiczność a na deser ciastka ze szlamu z oczyszczalni posypany barszczem sosnowskiego

 240. Ja myślę że powinna na następny rok przenieść Dni Jedlicza do Jaszczwi bo tam wszystko pcha

 241. Ludzie pod wpływem chwiejnym krokiem na ruchliwej drodze krzyżówka problem by przejechać odcinek drogi bo dni Jedlicza poroniony pomysł w tym miejscu taka impreza

  1. Myślę że Jolanta zrozumiała że ta lokalizacja to niewypał.

   1. Nie chcę być złym prorokiem, ale w mojej ocenie myślenie, że „zrozumiała” nie ma przyszłości. Nawet jak ona to wie i rozumie, to i tak, na złość będzie robić tak , jak ona ze chce a nie ludzie. Nadzieja, że się ułoży, że zapanuje zgoda jest płonna. Nie ma najmniejszej szansy, żeby Jolka szczerze się zmieniła, żeby odstąpiła od zagrywek, knowań,. Teraz będzie naiwaniać w radnych, rękoma tego nieobliczalnego pudla jedlickiego. To jest straszne i dla normalnego człowieka wyczerpujące. Ale tu, każda kontra działa jak siła napędowa, bo ten człowiek jest jednym wielkim poligonem. Musi wojować, musi być przeciwko. I teraz bądźcie pewni, że każda, każda impreza będzie na targowicy, księdzu pod oknem, do białego rana.

 242. Niunia weź się za robotę albo odejdź przyjdzie doświadczony przede wszystkim MĄDRY który potrafi zarządzać

 243. A pudel pod tym „materiałem” faktycznie bezprecedensowym w swoim prostactwie, wywala komentarze niepochlebne, sam chlasta po trzy na godzinę. Parodia. Dobrze powiedzieli i p. Woźniak i p. Patla, że wotum nie ma na obecną chwilę żadnego znaczenia dla gminy jako jednostki. Co najwyżej wskazuje, że jesteśmy ludźmi którzy dali się omotać i wstają z kolan. Odrzucenie wotum zaufania jest jednoznacznie z żółtą kartką wyłącznie dla burmistrzyni. Druga żółta za rok, jak nie poprawi się i arrivederci, praszczaj:)) Czepianie się stwierdzenia radnych, wyrwanego zapewne z kontekstu, że „na chwilę obecną” nie ma to znaczenia, jest zwykłą manipulacją. Pisanie, że nie mają wiedzy, nie umieją, nie znają się, jest bezmózgim powtarzaniem słów Jolanty, które słyszymy w czasie każdej sesji. Nie dostała, bo jej się nie należało. A raport, który jak twierdzi pudel „mówi sam za siebie”, to tak. Faktycznie mówi, że jest niekompletny, nieczytelny, nie wskazuje płaszczyzn zagrożeń, obejmuje nie ten zakres czasowy który powinien, jest naciąganą laurką, na którą nikt się nie nabrał.

 244. Lokalizacja super ,dużo parkingów, porządek, więc co się czepianie mąciciele?Chcemy spokoju i dobrej zabawy!

  1. Jarkowi jako przykładowi elektoratu Yolandy tylko zabawa w głowie. Obyś nie przedobrzył w tych baletach, bo potem na tej ilości parkingów, jakie masz w tej cudownej lokalizacji, samochodu nie znajdziesz. Oj ludzie, ludzie…

 245. I to są święte słowa. Też tak uważam. Zawahali się radni niepotrzebnie i teraz będzie ich katować przy każdej okazji czemu wotum nie, absolutorium tak? Jak widać pudel wyszedł od tej genialnej tezy, że to nielogiczne. Bo nie wiem czy zauważyliście, przy każdej okazji teraz pada sformułowanie „jak nakazuje logika”, „postępując zgodnie z logiką” itp. gdzie założyć należy, odwieczną prawdę, że prawnicza logika nie ma nic wspólnego ze zdrowym rozsądkiem, sensem a z prawdą to już najmniej. Przykład vel kazus (zauważyliście, że Jolanta mówiąc o pracy urzędnika NASZEJ GMINY JEDLICZE, używa sformułowania iż „pracownicy merytoryczni mając do rozwiązania zawiłe kazusy:))
  Wracając do przykładu vel kazusu:

  Budowa kanalizacji w miejscowości Długie. Rozum i wieloletnia praktyka podpowiada: natrafiając na przeszkodę w postaci problematycznej działki, władza jedzie na kontrowersyjną posesję i się dogaduje jak ludzie.

  Prawnicza niby wiedza i logika podpowiada: wyłączyć pierwszy etap do posesji, ustanowić kuratora dla właściciela kluczowej działki, ubezwłasnowolnić człowieka.

  Puenta. Długie jak nie miało kanalizacji tak mieć jej nie będzie, a ponadto dziękujmy Bogu ze Sanocki wybudował w gminie ile tylko mógł, bez ubezwłasnowolnień mieszkańców, bo sposobem proponowanym przez obecną władzę, to pół gminy kuratorów by miała.

  W tej chwili gmina stała się marną kancelaryjką prawniczą, która bez sensu ciśnie na wydłużenie terminów, zamiast dla dobra ogólnego, na jak najszybsze załatwienie spraw.

 246. Kiedy naszą gminę możemy porównywać do ościennych? Gdyby nie poprzedni Burmistrz Pan Sanocki Z. to Nasza Gmina byłaby ma szarym końcu

 247. Jakie to było spotkanie w sobotę po południu na które maszerował ptaszek. Oczywiście wszedł do urzędu.
  Jak mi wiadomo oficjalnie urząd nie pracował. Prosze aby radni na najbliższej sesji zadali takie pytanie.
  Ponadto niech zapytają kto oprócz ptaszka w tym czasie przebywał w urzędzie.
  Sprawa ta nie zostanie zamieciona pod dywan ponieważ jest nagranie. Tak, jest nagranie.

 248. Jedliczaki śpią po tej „wojnie”o 1 w nocy. Dla kogo był ten pokaz sztucznych ogni w niedzielę o tej godzinie?

  1. Dla księdza, żeby pobił rekord w niespaniu. Dla tych co na szóstą do huty. Dla psów, żeby oszalały i rozleciały się we wszystkie strony.

 249. Na ten pomysł mógł wpaść tylko wariat. O 1 w nocy !!! Pytam dla kogo ? Chyba tylko po to żeby wypuścić z dymem parę tysięcy złotych.

 250. Róbcie w Jedliczu imprezy typowe pod dzieci i młodzież bo wakacje są.

  1. Na to musi być zgoda szefa. A jak wiadomo decyzje podejmowane są z dużym opóźnieniem. Często po ptakach

 251. Podobno chodziło o to, żeby fajerwerki z jedlickiej imprezki dyskopolo były widoczne nie tylko w Italii ale i w kosmosie i na Ukrainie – Kosmici już podobno wysłali zapytanie kiedy będzie sesja bo chcą przylecieć i podziękować osobiście jednakowoż władzy

 252. Czy to było powitanie nowego roku? Czy dni Jedlicza? przecież nie wolno fajerwerków dowolnie odpalac co za głupi pomysł!

 253. Jeden kosmita juz jest. Kręcił sie obok sceny i opowiadał dyrdymały.

 254. Myślałem, że już mnie nic nie zaskoczy. Tymczasem okazuje się że jedlicki pudel p.Słowik wyleciał z ciepłej posadki w urzędzie gminy za m.in. natrętne kamerowanie radnych podczas sesji. Oj chyba ten eksperyment Jolancie się nie udał. Ot wychodzi profesjonalizm dziennikarski p.Słowika.

  1. Jaki to dziennikarz? Ty chyba nie widziałeś prawdziwego dziennikarza.

 255. Co ten swir tak biega z kamerą po urzędzie nie pozwoli ludziom spokojnie pracować?nie dość że wszystko się wali to jeszcze tym się popisuje

 256. Dość że zwolniony to jeszcze na czelnosc do Urzędu przychodzić? Kim on jest?

  1. Pytam się co robił w sobote w urzędzie. Z kim był i w jakim celu. Jest nagranie.

 257. Marny ptaszyno nie szczuj bo wystarczająco pracowników upokorzono i wspaniałych zwolniono

 258. Panie Woźniak ten ptasiek wiele spraw nie rozumie musicie zgłosić go na szkolenie on jest zniesmaczony ze burmistrz otrzymala absolutorium?

 259. Wizyta w urzędzie . Uważam to za dobry pomysł. Zadawanie pytań również bardzo chcę poznać sposób myślenia radnych , którzy nas reprezentują. Chcę wiedzieć upewnic sie że nie kieruje nimi prywata tylko dobro ogółu mieszkańców. Po ostatniej sesji zaczęłam w to wątpić. Wydaje mi sie i to jest moje zdanie że radni , burmistrz pogubili sie w tym co robią. Przemawia przez nich złość , nienawiśc, tak to przyjażń przerodziła sie ogromną nienawiść ziejąca z każdego
  wypowiadanego słowa co nie wróży dobrze dla nas wszystkich.Pora na opamiętanie. Panie Piotrze Wożniak szanowny Przewodniczący Rady Miejskiej dobrze że ma Pan swoje zdanie. Czego nie można powiedzieć o Radnej Pani Patlowej.Przykro słuchać.

 260. W jednym Pudel ma rację. Jedlicze pod rządami JU jest jest niewiarygodne i bez głosowania wotum. Tu udzielenie wotum nie ma nic do rzeczy. A teraz posłucham, jak się uda to spokojnie, tego szajsu na pudlu24

 261. Bezprecedensowy wywiad z cyklu Dziad przemówił o obrazu…

  „Dziennikarz” pokroju Pudla, który zadaje pytania z tezą, nie dając szansy na odpowiedź rozmówcy, gdyż sam sobie na wszystko odpowiada, i to odpowiada głupoty, jest faktycznie bezprecedensowy.

  A remonty w szkołach byłyby mniejsze, gdyby Jolka sukcesywnie dawała na pomniejsze naprawy kasę a nie doprowadzała do ruiny.

 262. A gdzie jest ten artykuł, co niby jest czy miał być przygotowywany? Radni obydwoje święci ludzie. Jakby mnie tak napadł, to do dziś „japonki” z zadu by nie mógł wyjąć. Boże! Chroń nas od fanatyków! I wkoło to samo, sam do siebie, sam ze sobą. Tomku, Tomku…życie przed Tobą. Jak Ty zamierzasz je przeżyć z takim charakterem? Zrozum, że Ty nic dobrego nie robisz dla społeczeństwa, wręcz przeciwnie, usiłujesz wypłynąć na podsycaniu konfliktu. Konfliktu, który zapoczątkowała burmistrzyni. I ten „wywiad” z serii: Był z kamerą, ale co chciał to nie powiedział. Takie wmawianie i wkładanie ludziom w usta swoich własnych, chujowatych (przepraszam ale inaczej się nie da) przemyśleń nie jest żadnym dziennikarstwem. To, że się poznęcałeś nad tymi ludźmi i nad nami jako odbiorcami tego paszkwilu, to że na chwilę wzrośnie ci krzywa unikatowych lub nie wejść na portalik, zaowocuje tylko jednym. Może, powtarzam może, jakiś jeleń się nabierze i da ci reklamę na belkę sznurka do snopowiązałki. Wiem, że ci „piniądz” nie śmierdzi, ale czy warto tak się upodlić za te parę groszy? Dziś jesteś w drużynie, której się wydaje że dowala innym merytorycznie i zgodnie z logiką. Jutro, sam możesz dostać kopniaka od swoich mocodawców.

  Ja czekam na ten artykuł, bo przecież domyślam się iż to nagranie i bezpowrotne zmarnowanie ludziom 16 minut z ich życia, to jeszcze nie koniec?

 263. A jeszcze jedno. Pudel , nasz uczciwy, wspaniały, logiczny i merytoryczny Pudel, ustawił pod filmem tak system, że ktoś kto nie po jego myśli chce postawić tzw. Łapkę to automatycznie wstawia się łapka przeciwna. Pudlu, ty oszuście, ty manipulancie! No już takie chwyty gówniarskie? Ciebie trzeba leczyć. Ty zamordujesz tę mieścinę swoim portalikiem i takimi chamowatymi chwytami. Przez moment przyszło mi na myśl, żeby powołać się na etykę dziennikarską, ale to raczej nie ma sensu.
  Pracuję dla trzech ogólnopolskich tytułów prasowych. W jednym z nich mam do czynienia z osobami o mocno radykalnych poglądach, chociażby z byłym Naczelnym Tygodnika „Nie” czy chociażby z Sylwkiem Latkowskiem ze Wprost. Ale przysięgam, że takie zachowanie, taka chamówa, skreśliłaby Pudla raz na zawsze w środowisku dziennikarskim. Pomijam absolutny brak warsztatu, ale to jeszcze by można wyćwiczyć. Dramat!

  1. Hmmm A ja myślałem że Arbuz vel Apokalipsa przestała opowiadać bajki, ale widzę że pracuje już wszędzie i każdego zna – Gratuluję takiego warsztatu i znajomości.

 264. Już się zaczyna kasowanie komentarzy nie wygodnych dla władzy i redaktora na pudlu24

  1. nie wchodzić tam na pudla niech mu piszą sami swoi. Tzn. on i ona.

 265. Fajerwerki o 1 w nocy mistrzostwo świata, psy szczekają, dzieci płaczą, noc zerwana, gratuluję pomysłu. Debilizm ludzki nie zna granic.

   1. Dni Jedlicza rozliczyć co do złotówki. Co do złotówki powtarzam. Ile atrakcji miały dzieci? Co oprócz dmuchańców?

 266. Szkoda tylko tych zmarnowanych lat. Referendum w sprawie odwołania burmistrza może dojść do skutku i to nawet w przyszłym roku, natomiast mieszkańcy gminy musieliby się zmobilizować. Potrzebne jest jak mówi ustawa o samorządzie, aby 3/5 mieszkańców gminy głosowało. Raczej ciężko sądzić by do tego doszło, mimo że Jolanta otrzymała żółtą kartkę. Pozostaje mieć nadzieję by te 4 lata minęły szybko. Następca będzie miał duuuuuużo roboty by ogarnąć pozostały syf.

  1. Ja jestem pewna, że popłynie z wodami sedesu wcześniej. Promiss

 267. Już trzeba myśleć o programie naprawczy po tych rządach. To katastrofa naszej gminy. Smród na całą Polskę. A miało być tak cudownie

 268. Szanowni Radny nie pozwólcie sobie na takie rzeczy jak ta ostatnia akcja pudla. Doskonale wiadomo o co tu chodzi. Na moje oko za tym stoi pewna osoba – pewnie sie domyślacie kto.
  Kim jest pudel ?!
  Ten który odszedł z samorządu ?
  Tak sobie odszedł ?
  A co mu niby nie pasowało ? Atmosfera, a może coś innego ?
  Jak na osobę bez wyższego wykształcenia to była dla niego pracą życia. I tak sobie zrezygnował ?
  Nie dajcie się nabrać na te brednie.
  Teraz przeprowadzał pseudo wywiad z p. Woźniakiem. Widzimy w jakim stylu. Ale jak by co to już nie pracownik jedlickiego magistratu. Resztę dopowiedzcie sobie sami.
  Pozdrawiam z UK

 269. A teraz o tych strasznych dachach, fatalnych stanach szkół, na które niby radni nie zwracają uwagi.

  Bladzi Uchata!

  Ze tak zaklnę w języku zbliżonym do obecnych elit:))

  Retrospektywnie patrząc na unikatowe, bezprecedensowe i barwne:)) wpisy na gminnej stronie www, z ostatnich kilku lat, należy przyjąć logicznie iż, burmistrz była tam, w tych szkołach, wręcz co drugi tydzień. Zdjęcia, foty, ciumki, wręczenia itp. Pytam, czy prze ostatnie lata Pani Dżolloyy nie widziała, że nade łbem rubasznym wisi burchel:)) nadęty od wilgoci? Ze nawet na największy wyglądowo łeb, może to spaść z wielkim hukiem? Jak już Pani Burmistrz nie miała prze 4 lata dobra i bezpieczeństwa dzieci na względzie, to chociaż swoje powinna wziąć pod uwagę. A skoro sama idzie na uroczystości szkolne całkiem nieświadoma zagrożenia….

  Zatem!

  Zarządzam zrzutę na kask dla Burmistrzyni, która odważnie, po prawie podpartych kołkami placówkach edukacji publicznej, jeździła przez całą kadencję bez osłony, narażając swoją głowę pełną przenikliwych koncepcji, na szwank. Jednocześnie postuluję, aby był to kask z wizjonerską przyłbicą, która pozwoli uzmysłowić p. Burmistrz, że to co teraz jest prawie ruiną, jeszcze 3-2 lata temu ruiną nie było.

  Tak zaniedbano gminę skupiając się na szpilkach, rautach, bukietach…

 270. Halo Wóz! Halo Wóz!

  Pudlu24, mam ogromną prośbę. Weź kamerę i w imieniu milionów słuchaczy z Naszej Gminy Jedlicze, zapytaj plizzz Burmistrzynię, dlaczego na stronie gminy nie ma raportu z RIO, tak dumnie wspominanego w twoim poprzednim, spektakularnym i bezprecedensowym wejściu antenowym.

 271. Może w Urzędzie stworzą dla Pudla24 studio telewizyjne i będzie tworzył wypociny antenowe . Teleranek Ukraiński, coś dla starszych Jak zostałam strażaczką oraz coś dla dorosłych pierd…..e na skarbówkę

 272. Gdzie można zobaczyć protokół z kontroli Regionalnej Izby Obrachunkowej

 273. Czy radni a szczególnie Komisja Rewizyjna zapoznali sie z protokołem RIO ?
  Protokół nie udostępniony w BIP w zakładce ” dokumentacja kontroli „. Czyżby Jolanta miała coś do ukrycia ?
  Może dziennikarz śledczy ptasie radio pójdzie do pani burmistrz z kamerą ( podobnie jak do p. Woźniaka ) i zapyta co jest na rzeczy.

 274. Czy jutro ptaszek będzie biegał z kamerą ?
  A może będzie przeprowadzał wywiady z kolejnymi radnymi ?
  Czekamy na protokół z kontroli przeprowadzonej przez Regionalną Izbę Obrachunkową.

 275. Oglądam transmisję ze sesji i nie potrzebuje żadnych wywiadów z radnymi które kompromitują tego z kamerą to WSTYD jaki poziom on reprezentuje

 276. Moim zdaniem loklaizacja Dni Jedlicza nietrafiona, a ten pokaz ogni sztucznych o tej porze porażka

 277. Żeby nie sprawdzić przed sesją to trzeba kompletnie nie myśleć. Gdzie są ci specjaliści eksperci i inni naukowcy.

 278. Oni chcą kosic działki prywatne hahah śmiech na sali a nie mogą sobie poradzić z porządkiem w gminie

 279. Dlaczego on mówi że radni powinni się zająć. Dlaczego nie wspomina o burmistrz który to powinien realizowac

  1. Ale za to jak odpowiada, jak profesor z WWF. Szok! Boi się, że coś chlapną nieprawomyślnego.

   Ostrzegam iż każde pochopne dopuszczenie do głosu Jolanty skutkuje odcięciem fazy u słuchaczy.

 280. Podobno oczyszczalnia była w fatalnym stanie. Zrobiła modernizację a teraz mówi o 19 mln zlitych

 281. Czy „polepszacz gleby” dostaje się za darmo? Jaki jest koszt produkcji tego polepszacza?

 282. Pan prezes na pewno dysponuje kalkulacja wytworzenia 1 tony polepszacza

  1. Boi się i mało tego, nie ma racji, bo po to są komisje. Nie sztuka dla sztuki.

 283. Radni macie Rację! Trzymać budżet pod kontrolą nie pozwólcie by wydawała tylko do Jaszczwi

 284. Zuzia, Zuzia…Jolka trzaska paragrafami jak najęta, to Zuzi nie przeszkadza. Pani Radna z tym poziomem empatii, to by Burmistrzyni Panią za funt kłaków przehandlowała. Jedyna. złota zasada. Zero empatii, zero skrupułów, bo to jest wykorzystywane do cna. Twardo i tylko twardo. Nad radnymi nikt się do tej pory nie litował.

  Ja się zastanawiam nad jedną rzeczą. Jest lipiec

  1. Jest lipiec, a ja się pytam co z tego już niby gotowego budżetu jest zrobione? No nic w zasadzie. Przez pajacowanie z Naftową i innymi cichociemnymi posunięciami władzy, doszło do tego że wszystko stoi w miejscu, a ta dalej się piekli.

 285. Co to za radna której nie potrzeba ustaw paragrafów wystarczy porozmawiac ej Uram Uram co ty opowiadasz? To Urząd Gminy a nie plac zabaw!

 286. Dalej nic w tym Dobieszynie nie robią? * Masakra. A co miesiąc 10 tys do kieszeni.

 287. Jakieś leki rozkurczowe chyba przyjęte:)) I o jka ładnie odkręciła kota ogonem do góry. Jeszcze miesiąc i się okaże, że to Jola była za rozbudową szkoły w Dobieszynie, a radni tylko ją powstrzymywali.

 288. Proszę Radnych aby nie akceptowali podwyżki ps.nie mam tyle kasy co Zagórski to mu łatwo przekonywać do podwyżki

 289. Źle skalkulowali śmieci a teraz chcą naprawiać błąd. Za błędy sami powinni zaplacic

 290. Ta podwyżka to po to aby straty pokryć. Niech ich rozlicza na koniec czerwca.

 291. Co ona mowi znów powie ze to nie ona tylko radni a Wisniowska niech nie mówi. co słyszała bo to niepowaznie tak byc przygotowanym na sesje

 292. Zwiększone ilości odpadów powodują konieczność podwyższenia opłat. W takim układzie podział tej opłaty jest niesprawiedliwy. Ci którzy oddają mniej śmieci dokładają do tych, którzy produkują ich więcej. Najbardziej sprawiedliwą byłaby opłata od ilości worków.

  1. Radni powinni złożyć wniosek o kontrolę komisji rewizyjnej w sprawie kalkulacji za smieci

  2. I tu się zgodzę. Opłata powinna być za worek. I to byłoby sprawiedliwe. Można przecież ustalić oddzielne ceny na segregowany oddzielnie niesegregowany. Siedzi Pan za kierownica niech uzupelnia dane i w czym problem.

 293. Wojaszowka płaci za śmieci 9.18 a my mamy 16zl?to skandal dziadostwo nieudolstwo a nam slodkich. I falszywych slow nie potrzeba

 294. Nie pozwólcie na taka zaj….tą podwyżkę inne gminy potrafią za duze mniejsze pieniadze odbierać śmieci a co robila władza do tej pory?najlatwiej to skubac biedote islodko do nich mowic

 295. Panie Dziura niech pan przerwie to bo mydli wam oczy błędami jakie zrobiła

 296. Przecież od dawna było wiadomo że śmieci były źle skalkulowane. Teraz chce te straty wyrównać podwyzką

 297. Miało być taniej a będzie drożej o 112 procent. GRATULACJE!!!!!!

 298. Dziura, Uram, Woźniak i Kopec głosowali za podwyżka ceny za śmieci.
  To persony non grata

 299. Dziura poszedł dalej bo zaproponował podwyżkę dla tych którzy nie segreguja.

  1. ja zaproponowałabym podwyżkę dla tych co niby segregują, a wystawiają dwa worki kolorowe, reszta czarnych. Bo to tacy generują koszty. Osobiście wystawiam śmieci co trzy miesiące i chociaż nie segreguję, to nie uważam, ze przeze mnie gospodarka ledwo dyszy. jak tak robią. To trzeba rozwiązywac umowę na 2-3 miech i zawiązywac na jeden i potem przerwa. Zobaczymy kto z kim wygra. I to w majestacie prawa.

 300. Muszą dodać że nowa skarbnik ma jeszcze inna rekomendacje. To synowa byłego radnego z Dobieszyn który jak lew walczył z poprzednią władza. Udzielał się też w kampanii przeciwko nim.

 301. Czy w tej instytucji w ostatnich
  3 latach był jakiś faktycznie z prawdziwego zdarzenia konkurs „nieustawka”?

 302. Wszystkie inwestycje w tej gminie, są na etapie pierwszym. Czyli w głowach urzędników, w planach lub na etapie przygotowania dokumentacji.

 303. W Jaszczwi nie miała problemu z wyposażeniem domu ludowego. Na Borku nic nie zrobi bo to jej złośliwość

 304. Liczy że się radni opamietaja. Cha cha cha.
  Ja też na to liczę że jej obniża wynagrodzenie

 305. Panie Dziura ona ma was w……
  Obnizci jej kasę.
  Jak sama mówi musicie dojrzec

 306. Wena teraz dopiero się poznała? Urbanikową zawsze taka była. To wy przejzeliscie na oczy.

 307. Na spotkaniu w Krakowie martwią się o stan Gminy Jedlicze. Podniebyle rządzi!

 308. Pani Wenencjo gratuluję i współczucie Radnym współpracy z burmustrz to jest już. niepokojaceDroga Naftowa-NIE!

 309. Zróbcie referendum. Ludzie was popra.
  Tego szkodnik trzeba odwołać.

 310. Debile nie wiedziały że idzie średnio ciśnieniowy gaz?
  Kto to projektuje. To jakieś szaleństwo.

 311. a co z mostem Mecinka-Brzezowka?co z drogami z dziurami?co z dps w Zarnowcu?ona mowi ze nie wie ze jest skala alewie ile na Jaszczew?

 312. Przeprasza, czy ja dobrze pojęłam że projekt Naftowej, pomimo tego co ustaliła Rada, nie wycofała projektu? Czy ja dobrze zrozumiałam, bo aż cięzko mi uwierzyć?

 313. Czegoś takiego nie widziałam żeby burmistrz w ten sposób potraktował radnych.

 314. W Jaszczwi też czyscili krzesła? Tam kupiono nowe a stare wywalony.
  A wy czyście aż się…..

 315. Ona nie jest gospodarzem. Ona kasuje co miesiąc 10 tys i ma was daleko gdzies

 316. Kurwa mać! Czego wy wymagacie od baby która kanapki nie potrafi zrobić. Za 20 tys. kup ludziom kurwa wyposażenie chociaż kuchni. Gastronomiczne, przemysłowe, wyspa kuchenna, duża kuchnia 6 palników, piekarnik termo z kowektem na GN 16 rozmiar, z FV, dwa stoły przemysłowe 60×160 cm, ściągnięta z Niemiec plus taboret w sumie 12 tys. Kurwa! dam Wam taboret, dam Wam dwa kociołki elektryczne, dam Wam dwa duże termosy z kranem 9 l każdy. I jak Boga kocham dam, bo słuchać już chatko, żeby kobiety tak musiały tak żebrać i to ze swojego. Chamstwo!

 317. Burmistrz każe się radnym opamietać co do ulicy naftowej hahah ona ma ich daleko w D

 318. O zalanych piwnicach w szkołach tak mówi burmistrzyni, że słuchacz gotów pomyśleć, że to kolejny sukces!

 319. Jedyna opcja obciąć jej wynagrodzenie na opamietanie. Jak to nie pomoże to w przyszłym roku nie udzielić jej wotum zaufania i referendum zrobić w sprawie odwołania jej z urzędu. Przecież to są jakieś jaja co ona wyprawia.

 320. Robi co tylko chce. Ma w nosie Radę. Kręci miele miesza i dalej swoje. Nie dadzą jej rady, bo to przypadek nie do pokonania. Tu musiałby stać się cud. Nie da się, nic nie da się zrobić…Ja jestem załamana. Jak można było drugą kadencję dopuścić do koryta. Tu trzeba przejść do radykalniejszych rozwiązań, bo wszelkie rozmowy, dialogi, pertraktacje, głosowania nie mają sensu. To szkoda sił marnować. To trzeba z grubej rury. Tu na łeb się wali, a Zuzia wyjdzie i powie, że wspaniale jest tylko patelni brakuje.

 321. Proponuję ogłosić ogólno-gminną akcję zrzuty na gary do domu ludowego na Borku.

 322. Ja mam do oddania 2 patelnię, 2 średnie i 1 duży garczek oraz 10 talerzy używane ale w dobrym stanie

  1. Ja mogę dorzucić lodówkę i kuchnie gazową.
   Ogłoscie gdzieś oficjalnie to zawiozę

 323. A pani Zuzi mogę odstąpić 10 litrów oleju z pierwszego tłoczenia to może sobie troszkę doleje może coś pomoże aby otworzyła oczy

 324. To nie są już żarty to zaczyna być niebzpieczne Radni jeżeli nie będziecie stanowczy i konsekwentni to nasza gmina zatonie razem z Wami.My jstesmy z Wami!

 325. To nie są już żarty to zaczyna być niebzpieczne Radni jeżeli nie będziecie stanowczy i konsekwentni to nasza gmina zatonie razem z Wami.My jstesmy z Wami!

 326. Jestem a SZOKU jak traktuje Radnych przecież. Oni reprezentuja nas Wyborców

 327. Radni jesteśmy z Wami nie pozwólcie wydawać 70 000 wg widzimisię

 328. Obciąć jej wynagrodzenie. Nie chce żeby z moich podatków był ktoś taki utrzymywany. To się w głowie nie mieści co ona dziś wyprawiała. jak może tych radnych tak traktować.

 329. Dzieki Bogu że jest możliwość ogladania sesji na bieżąco nigdy bym nie uwierzyła że gospodarzem jest taka osoba, szanowni Radni dbajcie o całą gminę i trzymajcie ja na smyczy to osoba nieobliczalna

 330. Po wczorajszych występach burmistrzyni, to chyba już nikt nie ma wątpliwości, dlaczego Rada nie udzieliła wotum zaufania. No jak można udzielić wotum osobie, która nie patrzy na decyzje Rady i pomimo jej sprzeciwu robi po swojemu? Arogancja najwyższego sortu. Zastanawiam się do czego to się jeszcze posunie?

  Czy ja słusznie wiedzę, że na DPS też po przetargu brakuje pół miliona do najniższej oferty?

 331. Tak. Impreza a po imprezie podwyżka.
  Ale np P. Ewie nie smierdzialo to i podwyżkę przemilczy.

 332. Jolanta udowodniła jak postrzega radnych. To się w głowie nie mieści.

 333. Za podwyższeniem ceny za śmieci głosowali : Dziura, Uram, Woźniak i Kopec
  Oczywiście podwyżka na wniosek Burmistrza Jolanty Urbanik.

  1. Cztery za i przeszło? Ci co się wstrzymali też za podwyżkami więc pytam kto przeciwko.

 334. Rozumiem, ze filmu nie da na weekend:)) Tylko raport kazała w nocy wieźć, żeby radni mieli co czytać. Film też powinien być, aby mieszkańcy w wolne popołudnia mogli się zapoznać z koncepcją kolejnej rozruby.

  1. To będzie kolejny film który powinni nasi mieszkańcy oglądnąć. Szczególnie te 70 % które na nią głosowały.

   1. 70% z 50% uprawnionych. Na nią nie głosowało 70% gminy. W życiu! Jakby 70% świadomie na nią głosowało, to by Pudel24 sam nie musiał ze sobą na forum gadać. A na nią głosowało nie całe 30% takich co z komputerem niewiele mają wspólnego.

 335. To historia która się nie powtórzy.
  Jola juz zapisała się w historii z bardzo złej strony. Odpowiada za zwolnionych pracowników.

 336. Czy sztuczne ognie na Dni Jedlicza i na dodatek o wpół do drugiej odbyły się zgodnie z prawem ?

 337. Widzę, iż jedlickipodel24 podjął karczemną próbę odstręczenia przedsiębiorców od roznoszenia ulotek. Chyba z nadzieją, że przestaną rozdawać ulotki i zbiegną cię do pudla, żeby im reklamy, zgodne z prawem, umieścił na przeżywającym pseudo renesans pudelskim portaliku . Płatne naturalnie, gdyż jak wiadomo z pisania samych paszkwili nikt się nie utrzyma. To takie mierne…

 338. Jak daj Boże jutro dadzą film z „obsesji”, na który oczekuję osobiście, gdyż jakobyż nie oglądałam tej części pt. Naftowa, powrót do przeszłości. I zanim obejrzę ten dramat, wróciłam do sesji IX godz.0 47 minuta. Sama powiedziała, że po dwóch blokach jest zmuszona wycofać. No ciekawa jestem argumentacji, logicznej, merytorycznej oprócz „że ta chcę” i w jasyr nie biorę. Po trupach, ale swoje osiągnę.

 339. Nie daleko. Do Iwonicz.
  Zapraszam Panią burmistrz żeby w wolnej chwili pojechała zobaczyć jak ma wyglądać porządek na chodnikach i przy kraweznikach.
  Jak się samemu nie wie to może trzeba podpatrzeć u tych którzy wiedzą jak to zrobić.

  1. A gdzie są nasi radni ?
   Takiego totalnego bałaganu to chyba od wojny nie było.

 340. Na oficjalnej stronie Urzędu Wojewódzkiego zamieszczona jest Ostateczna ( ! ) lista rankingowa wniosków o dofinansowanie w ramach rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej.
  To właśnie z tego programu miała być dofinansowana realizacja modernizacji ulicy Naftowej.
  Na ostatecznej liscie jednak nie ma zadania z gminy Jedlicze. Zadanie nie uzyskało wystarczającej liczby punktów.
  Podczas ostatniej sesji JU stwierdziła że nie wycofała wniosku jak radni zdecydowali a przy tym ich w moim przekonaniu obraziła.
  Wniosek został prawdopodobnie złożony ponownie na 2020 rok.
  Radni mają pełne prawo żądania od burmistrza szczegółów tej sprawy a burmistrz ma obowiązek im udzielić wyczerpującej odpowiedzi.

  1. I tu lepiej, bo po tym co piszesz, dopytałam co nieco i okazuje się, że ten projekt jest tak skonstruowany, że można zgłosić trzy drogi w różnych miejscowościach do jednego wniosku, tylko ze jak na budowę to wszystkie na budowę, jak na modernizację to na modernizację. I to nie jest złe, a nie jedna arteria na w lesie z oświetleniem. Czemu tego nie zgłosi?

   Ale fakt, projekt Naftowej był jak widać fatalny i nie dostał punktów. I nie przez radnych odpadł.

   1. No masz racje, ale ten nowy nabór jest lepszy. Na te trzy drogi. To chyba o wiele lepsze. Jak rzuci się na Naftową, to tamte przepadną, bo kasy nie będzie.

  2. Sorki. Faktycznie droga jest na ostatecznej liście. Poz. 60
   Czy Jolanta podpisze umowę nie mając zabezpieczonych środków ?

 341. Na gminnej stronie informacja o wynikach naboru na dwa stanowiska pracy. W obydwu przypadkach brak chętnych.
  Szanowni radni nic wam to nie daje do myślenia ?

 342. Mnie się podoba odpowiedź na zapytanie Radnej Kusiak dotyczące DDOM z lutego tego roku. Zwłaszcza powoływanie się w przedmiotowej odpowiedzi na art. 26 ustawy o ochronie danych osobowych. ? Tak trzymać.

 343. Ja tak na szybko i z grubsza. Pudel na sesji i potem w swojej „tylewizji” na obronę tezy, że jak można było odrzucić taki dobry raport, użył argumentu iż nie tylko raport był dobry, ale i opinia z RIO. No i już nie prawda, gdyż pokontrolnego raportu z RIO jeszcze nie ma, co najwyżej mogą w gminie mieć takie cząstkowe raporty z samego pobytu kontroli, a nie wnioski pokontrolne. Raport powinien przyjść najpóźniej w przyszłym tygodniu na adres Przewodniczącego RM. Dlatego proponuję stać na twardo i pilnować, bo jak przechwycą to tyle go radni będą widzieć. Przynajmniej przez miesiąc, bo taki jest czas na ewentualne odwołania gminy od zarzutów. Po tym czasie będzie dostępny w BIP RIO. Tak na marginesie, nie byłabym taką optymistką co do raportu, gdyż wieść nie tylko gminna niesie, że były spore problemy w czasie kontroli, a urzędnicy z RIO podobnie jak my mieszkańcy napotkali opór „wyciskarki wolnoobrotowej” , że się tak wyrażę. Także nie wiem na jakiej podstawie Pudel24 tak się podpierał cudownymi wynikami kontroli z RIO, jak jeszcze nikt ich nie zna?

  1. Jak taki fantastyczny protokół z RIO to myślę, że Pudel opublikuje go w całości.
   Prawda pudelku ?

 344. A Radna Zuzia, niech przyjmie do wiadomości, że burmistrze, prezydenci, elekci i delfini z ościennych gmin, w których towarzystwie Zuzia ostatnio chyba, jak na zwyczajną radną coś podejrzanie często bywa (sama chyba raczej nie) wiedzą, gdyż Jedlicze choć bez mostu z każdej strony, to jednak nie Galapagos. I dobrze oni wiedzą wszyscy, że Zuzia awansowała z giermka po którego grzbiecie władza na koń wsiadała, do rangi dwórki, która na sekundę tylo głowę z tyłka władzy wysuwa, żeby się nie udusić z tej miłości. Także Zuzi nikt słowa prawdy nie powie. Mało tego Zuzia niech już skończy te wywiady środowiskowe po ościennych gminach, bo to tez znacząco przyczynia się do postrzegania NASZEJ GMINY JEDLICZE jako domu wariatów. Zuzia niech śpiewa, tańcuje,a le niech tam nie bryluje dla dobra NASZEJ GMINY JEDLICZE.

 345. Co się tak Józi boicie 🙂 Ona tylko potrafi dziękować itp . Ciekawe co by powiedziała na sesji jak by jej w Piotrówce asfalt zwinęli i polikwidowali . Pewnie by wiązankę powiedziała : Dziękuje Pani Burmistrz z całego serca że została wykonana tak piękna inwestycja dziękuje bardzo dziękuje

 346. Józia to kopia zasłużonego strożoka z Długiego :D:D . Tylko czekać kiedy zacznie medale odbierać :D:D:D:D

  1. No ja tak zrozumiałam. dedukuje iż była na tym bankiecie, co to nasza gmina 115 miejsce zajęła. I tam tak rozmawiali co to się wyrabia. Zuzia się wygadała, za późno w język się ugryzła. Jaki byl koszt udziału w tym rankingu oraz koszt wyjazdu delegacji po odbiór, nie wiem czego za 115 miejsce z Zuzią włącznie? Info o zaszczytnym 115 miejscu to można było sms wysłać. Taki to zaszczyt.

 347. Mi bardzo się podobało sformułowanie radnej Zuzi, ze „dobro gminy jest dobrem nadrzędnym”. Dobrze, ale w odniesieniu do jakich innych wartości radna stawia dobro gminy na pierwszym miejscu? Co radna jest w stanie poświęcić dla dobra gminy? Majątek? Rodzinę? Dziewictwo? Obawiam się, że wallenrodyzm w wykonaniu radnej sprowadza się tylko pustego frazesu. I niestety, te wszystkie wsparcia władzy na forum publicznym, zaczynają być coraz komiczniejsze. Im bardziej radna chce powiedzieć coś tak pięknie jak jej muza:)) na stołem prezydialnym, tym gorzej to wychodzi.

  1. Ona niech lepiej zajmie się sprawami Piotrówki. niech nie filozofuje tylko zabierze się za robotę. Dziury w drogach, szkoła nie doinwestowana, brak sali gimnastycznej , a gdzie jakies nowe gary do domu ludowego.

 348. Zapraszamy Zuzie do Podniebyla. tu wszystko zakrzaczone.Drogi dziurawe.

 349. Słucham sesji i jestem w szoku. Jak można tak radę potraktować. Rada co innego a ona co innego. Źle sie to skończy …. dla gminy.

 350. Fajna ta ostatnia sesja.
  Mamy nowego skarbnika. Wychwalany jak swego czasu młody zastępca burmistrza. Oby nie skończyło sie tak jak z tym człowiekiem.

 351. Słucham ostatniej sesji i jestem w szoku co sie tam dzieje.
  Warto przesłuchać całą ale koniecznie od 6 godziny 09 minuty 40 sekundy.
  Przed wypowiedzią burmistrza trzeba wziąć głęboki oddech.

Comments are closed.

Top