Jesteś tutaj
Strona główna > edukacja >

Zagrejcie nam skrzypeczki, zagrejcie cymbały!

Stowarzyszenie Kuźnia od dnia 01.01.2019 r. uruchomiło cykl lekcji gry na skrzypcach i cymbałach. Naukę gry na tych instrumentach prowadzi mistrz muzyki ludowej Stefan Pasterczyk wg zasad nauki tradycyjnej sztuki ludowej. Pan Stefan chce przekazać wiedzę i sposób gry na skrzypcach i cymbałach naszych dziadów i pradziadów. Lekcje trwać będą do dnia 31.12.2019 r.

Na ten cel dostaliśmy dofinansowanie w ramach PROGRAMU Kultura ludowa i tradycyjna ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Mamy nadzieję, że tradycyjna, ludowa gra na skrzypcach i cymbałach znajdzie nowych adeptów, którzy nie pozwolą na zapomnienie o naszym dziedzictwie kultury ludowej.

One thought on “Zagrejcie nam skrzypeczki, zagrejcie cymbały!

  1. Panie Stefanie od dziecka podziwiałem Pana za talent i umiejętność gry chyba na każdym instrumencie muzycznym. Jest Pan kontynuatorem naszej pięknej wielowiekowej ludowej tradycji, ogromny szacunek i wyrazy sympatii, za to co robi Pan dla naszej polskiej kultury. Pana ogromna pasja i kilkudziesięcioletni dorobek muzyczny, przyczynia się do zachowania polskości w naszej małej ojczyźnie. Z całego serca jestem Panu wdzięczny, że pragnie Pan przekazać następnym pokoleniom tak ważną część naszej tożsamości narodowej jaką jest tradycja i muzyka naszych praojców.

Comments are closed.

Top