Jesteś tutaj
Strona główna > wydarzenia

Dziecięcy i młodzieżowy przegląd konkursowy pieśni ludowej NUTKA 2019 w Jedliczu

Wystrzałem armatnim, punktualnie o 15.00 w sobotę 9 czerwca 2018 r. rozpoczął się pierwszy dziecięcy i młodzieżowy przegląd konkursowy pieśni ludowej NUTKA 2018 w Jedliczu przy Starej Kuźni z inicjatywy Stowarzyszenia Kuźnia. W klimatowym, rustykalnym otoczeniu rozbrzmiały nuty tradycyjnych piosenek ludowych zagłuszanych czasami odgłosami żywego inwentarza, który na stałe wpisany jest w pejzaż obejścia Kuźni. Przy warsztacie stolarskim zasiadł powołany zespół Jury (Ewa Michniewska, Czesław Drąg, Stefan Pasterczyk i Jerzy Duda), który miał nie lada problem, by sprawiedliwie ocenić wszystkich wykonawców, a było ich prawie stu, w pięknych, kolorowych, ludowych strojach. Przegląd konkursowy prowadził jako konferansjer nieoceniony Wojciech Tomkiewicz, który niezwykle ciepło i miło podnosił na duchu występującą młodzież. Te kilka godzin spędzone w tym miejscu i w tym czasie było oczywistym dowodem, że tradycja pieśni ludowej, a tym samym tradycyjne wartości polskiej wsi nie zanikają, lecz są kultywowane przez kolejne pokolenia. Chwała za to rodzicom i opiekunom.

Tak było w zeszłym roku! Do dziś z rozrzewnieniem wspominamy tamte chwile i przypominamy sobie uśmiechnięte, radosne twarze uczestników i ich rodziców. Nie sposób, żeby i w tym roku  dziecięcy i młodzieżowy przegląd konkursowy pieśni ludowej NUTKA 2019 w Jedliczu przy Starej Kuźni miałby się nie odbyć. Dlatego poniżej ogłaszamy trochę zmodyfikowany regulamin konkursu NUTKA 2019

Regulamin-nutka2019

Czekamy na zgłoszenia! Na zakończenie przeglądu konkursowego, około godz 18.00 wystąpi grupa artystyczna MASKARADA z GOK Chorkówka z widowiskiem obrzędowo muzycznym ” Hej , Sobótka , Sobótka …”

A dla przypomnienia poniżej album foto z zeszłego roku.

 

Udostępnij na

Dodaj komentarz

Do góry