Jesteś tutaj
Strona główna > ludzie >

Jedlicki artysta

Od kilku dni na ścianach Starej Kuźni w Jedliczu można oglądać obrazy jedlickiego artysty Stanisława Wodzińskiego. Wernisaż połączony z krótkim recitalem twórcy odbył się w minioną sobotę. Przybyli goście mieli okazję zapoznać się z dziesięcioletnim dorobkiem Pana Stanisława wreszcie wystawionym na pokaz publiczny. Dorobek ten stanowi kilkadziesiąt obrazów oraz sporo szkiców, które można było swobodnie przeglądać. Do tej pory można było niektóre tylko dzieła artysty obejrzeć w witrynie pracowni przy ulicy Łukasiewicza, w której tworzy i mieszka Pan Stanisław, przystając na chodniku.

Twórczość artysty zaskoczyła chyba wszystkich bardzo pozytywnie swoją dojrzałą formą oraz ilością prac. Analizując każdy obraz z osobna dochodzimy do wniosku, że chociaż Pan Stanisław to samouk, to już bardzo sprawnie pokazuje w swoich dziełach swoją koncepcję świata, dostarczając ciekawych doznań estetycznych widzom. Zabiera nas w podróż po swoim niełatwym do zrozumienia świecie, prowokując do nowych odkryć. Mamy nadzieję, że jesteśmy świadkami początku drogi artystycznej Pana Stanisława Wodzińskiego i że artysta nie jedno jeszcze przed nami odkryje.

Na wernisażu artysta chętnie opowiadał o swoich odczuciach związanych z tworzeniem oraz symbolice ukrytej w swoich pracach. Dał się nam również poznać jako  jako wytrawny poeta i muzyk, mający wiedzę ponadprzeciętną. Życzymy artyście kolejnych, twórczych lat.

 

 

Zachęcamy do oglądnięcia krótkiego reportażu poniżej, no i oczywiście do zapoznania się z twórczością artysty w Starej Kuźni na żywo. Wystawa czynna do 17 maja. Zapraszamy.

5 thoughts on “Jedlicki artysta

  1. Gratuluje wszystkich prac. Mają one swój styl. Widać że artysta zawarł w nich swoje spojrzenie na świat.
    Pewnie zaraz trafią sie etatowi krytykanci ale tym nie należy się przejmować.
    Artyście życzę kolejnych wizji i pomysłów.
    Oczywiście Kuźnia jak zawsze na medal.
    Pozdrawiam

Comments are closed.

Top