Jesteś tutaj
Strona główna > ludzie >

Dwa kamfinioki

Po kapeli ludowej Kamfinioki, która działała długie lata przy Rafinerii Nafty w Jedliczu i odnosiła znaczące sukcesy, pozostały tylko wspomnienia. Większość członków kapeli odeszła już przygrywać i wyśpiewywać św Piotrowi.

Do dziś jednak główny założyciel kapeli Jan Hawrot, w doskonałej kondycji przygrywa na swoich cymbałach w Białobrzeżanach z Krosna, a drugi kamfiniok, Stefan Pasterczyk, równie zasłużony w środowisku twórców ludowych naszego regionu, wspomaga swoimi skrzypkami Tarnowcoków z Tarnowca. Namówieni na wspomnienie o kapeli, podzielili się nim z nami, zarażając nas swoim optymizmem. Zachęcamy ich gorąco do reaktywowania Kamfinioków. Niejedna kapela chciałaby mieć taką trzydziestoletnią tradycję.

Życzymy Im by jak najdłużej byli żywym świadectwem kultywowania prawdziwej, tradycyjnej nuty ludowej naszego Podkarpacia.

16 thoughts on “Dwa kamfinioki

  1. Nie obecna ,a była władza.Czekajcie jak to Był o?Na Internecie sa gdzieś wpisy .

 1. Szkoda że Panowie nie dopowiedzieli że jak stali sie nie rentowni dla rafinerii to zostali przejęci przez Gminę a raczej trafili pod skrzydła GOK gdzie mieli możliwość dalej prowadzić swoją działalność.
  To dzięki GOK-owi mieli gdzie ćwiczyć, jeździli koncertować, na przeglądy. Wtedy też dostali nowe stroje.
  Szkoda że obecna władza nie zadbała żeby ich zatrzymać przy GOK. To była piękna wizytówka naszej gminy.

 2. Pamiętamy to dzieki poprzedniej Władzy zespół Kamfinioki występował często w pieknych strojach był naszą wizytówką i było głośno o naszej gminie a teraz zostaly tylko wspomnienia to wielka szkoda że obecnej nie zależy

 3. Kamfinioki koncertował nawet w Bawarii. To był super zespół.
  Gdzie jest komisja oświaty z Kopciem na czele?

 4. Radna od kultury już nie wrzeszczy żeby im pomagać?
  Wielka szkoda tej kapeli.
  A gdzie dyrektor od kultury?

 5. Super film warto zobaczyc zespół Kamfinioki zawsze był utożsamiany z Jedliczem GOK komisja kultury postarają się by nasza gminę reprezentował nasz zespół

 6. Poprzednia władza jeszcze ich utrzymywała. Przyszła nowa która obiecywała bardzo dużo. A jak wyszło to widac

 7. Ogólnie w kulturze źle się dzieje. Kolejny rok nie ma dyrektora. Ten po liceum nie radzi sobie.
  Ciekawa jestem czy na balonach będzie w ramach urlopu.

 8. Doskonale pamietam jak za Burmistrza Pana Sanockiego zespół występował nawet za granicą dziękując- jedlicze org.możemy Ich ponownie podziwiać i wspominać bo na GOK nie ma co liczyć

 9. Na ulicy Sienkiewicza, praktycznie w rynku powyżej ciastkarni kolejny tydzień pod koszem leży kupa śmieci,gnoju na którym już zieleni sie trawa.
  Ktoś robi mieszkańcom na złość że tego nie zbierze ?
  Wstyd nasza władzo, wstyd prezesie komunalnej.
  Może trzeba wam to przynieść pod urząd, a może zaprowadzić za rączkę i pokazać palcem.

 10. Ładna elewacja na domu ludowym w Borku. Tylko oszpecona tymi skrzynkami w centralnym punkcie tak jak by to było najważniejsze.

 11. burmistrz teraz parking na Borku i to koniecznie bo po co remont za tyle kasy a parking zdecydowanie za mały

 12. Dziękuję panu Sanockiemu za wspieranie Kamfinioków …i jak sobie przypominam gmina wspierała wielu artystów , teraz dyrektor GOK nie kuma czaczy a o kulturze ..jakiejkowiek bladego pojęcia nie ma a słowotokowa Yola ani tyle..

Comments are closed.

Top