Jesteś tutaj
Strona główna > ludzie >

Artysta skazany na niezrozumienie

Mało kto wie, że w samym rynku Jedlicza, w piętrowej kamienicy, tuż przy wąskim chodniku, pomieszkuje prawdziwy artysta bez dyplomu. W czasach, kiedy konformizm jest religią jedynie słuszną, a gaz, elektryczność, bieżąca woda, telewizor, komórka, etc są powszechne, żyje ktoś, kto bez tego wszystkiego się obywa. Trudno uwierzyć!

Kiedy przekroczymy próg domu Pana Stanisława, zobaczymy, że wszystkie ściany mieszkania, dźwigają plon Jego kilkunastoletniej twórczości. Są to obrazy, które w większości przedstawiają w sposób sugestywny, odwieczny problem spierania się dobra ze złem. Nawet z sielskich pejzaży wydziera się jakiś smutek i niepokój. Te nieoprawione piętrzą się na półkach i czekają na swoją kolejkę, bo do ich oprawienia Pan Stanisław przywiązuje specyficzną uwagę, jakby same ramy były oddzielnym dziełem. Z na wpół otwartych szuflad widać dziesiątki spisanych papierów. Teksty poetyckie, maczkiem spisana na kolanie proza życia, a jeszcze inne to kształtne nuty na pięcioliniach, które czekają żeby wybrzmieć. Samouk – malarz, poeta, muzyk, jak sam o sobie mówi, dojrzał, żeby swoją sztuką podzielić się z innymi. Autentyczna twórczość artysty jest efektem, skutkiem ciekawego życia, które nie rozpieszczało, a wręcz dostarczało coraz to nowych powodów do jej tworzenia.

Zresztą niech sam twórca opowie o sobie.

PS

Zapraszamy wszystkich, którzy chcą poznać twórczość jedlickiego artysty, czwartego maja do Starej Kuźni w Jedliczu na godz 16.30 na pierwszy wernisaż Pana Stanisława. Będziemy mieć okazję zaprzeczyć powiedzeniu „Cudze chwalicie, swego nie znacie, sami nie wiecie, co posiadacie”

.

629 thoughts on “Artysta skazany na niezrozumienie

 1. Widać niewiele wiecie o tym Panu. Pięknie wam bajek nawciskał. O tym jak się bawił Syn Bamba w Jedliczu pamiętają. O jego jeździe po pijaku zakończonej śmiercią dwóch dziewczyn na obwodnicy Jasła też

 2. Panie Jurku, mam nadzieję że zna Pan całą działalność „artystyczną” tego człowieka, szczególnie lata 80 i 90 ubiegłego stulecia. Proponował bym zasięgnąć języka przed pisaniem tej laurki…..

 3. Do jasnej cholery wyłączcie ten telebim koło lodowiska. Ludzie w kościele skupieni, zadumani a tu coś takiego. To na cmentarzu nawet wali po oczach nie mówiąc już o tych którzy idą chodnikiem albo jadą samochodem.
  Kobieto trochę wyczucia.

  1. Potwierdzam razi po oczach tak ze jadac od koscioła w pewnym momencie nic nie widac a jest tam skrzyżowanie ulic

 4. Jak jakiś kapral czy inny półprzygłup zamierza oceniać sztukę przez prymat „potrącenia na obwodnicy Jasła” to znaczy, że ma pojęcie o malowaniu pasów zwanych dalej „zebrą”. Zapewne ten sam idiota poniewierałby Henri de Toulouse-Lautrec robiącego zdjęcia swoim kupom na plaży. No cóż…myślę, że kupa Lotrec jest więcej warta niż około patriotyczny, strażacki komentarz…nie znającego się na sztuce.

 5. Niektórym bozia dała, większości poskąpiła. I właśnie dla takich wymyslono napierniczające po oczach telebimy, inaczej nic by nie dotarło. Mnie sie to podoba, a podoba mi się rzadko.

  1. Napierniczanie jak mówisz telebimem to włączenie na siłę w receptory odbioru światła. To może być bardzo szkodliwe.

 6. Liczę na to, że któregoś dnia pani Lola zreflektuje się i zobaczy, że Gmina Jedlicze nie jest gminą jednowyznaniową:)) Mieszkają tu ludzie, którzy obchodzą Pamiątkę. Mieszkają ludzie świętujący Pesach. Telebim jest dla wszystkich!:))

 7. Myślę że na telebimie powinny być wyświetlane przegrywane procesy sądowe pani Yolandy

  1. Albo kwoty opłat sądowych i wynagrodzenia pobranego przez wynajęte kancelarie prawne

 8. Mam nadzieję, że Pan Dziura albo ktoś inny pokaże mieszkańcom całą prawdę o wydawanych przez urząd pieniądzach na usługi firm prawniczych.
  Czasem mogą dostać szoku.

 9. No właśnie. Gmina Jedlicze jest najbardziej skonfliktowaną gminą z całym światem. A dlaczego? A dlatego, że włodarz usiłuje rządzić gminą, jak prywatną kanciapą, kantorkiem z grabiami. Bez wyczucia, bez logiki, bez sensu. Nie dalej jak w ubiegły czwartek, Joanna Frydrych poseł na sejm rozsyłała listy do samorządów, nawołujące do wypłaty uposażeń strajkującym nauczycielom. U nas nie ma do kogo wysyłać. To wiemy. Nasza Yolanda po prostu zażerowała na ludzkich postawach i podpięła się pod czyjąś odpowiedzialność. Jakie ma pojęcie nasz burmistrzyni o ludzkich zarobkach? Otóż postaram się to zobrazować. Za dwa dni układania kostki brukowej wokół pomnika w Jaszczwi, Dzollo zapłaciła dwóm sąsiadom 150 złotych. I to z własnej kieszeni:)) Co daje równe 37,50 na łebka tzw dniówki. Co za tym idzie nauczyciel w jej mniemaniu zarabia za dużo, bo całe 40 złotych dziennie. A w moim mniemaniu burmistrz, taki marny jak ten, zarabia również zbyt wiele. Jeżeli Jolanta uważa, że 40 złotych dniówki to luksus, to niech tyle zarobi.

  1. Co do tych nauczycieli to daj spokój bo za to co robią to ani tyle nie powinni dostać. Można płacić ale trzeba wymagać a oni chcieli by kasę a ja pytam za co. Niech robią 40 godzin w tygodniu i niech mają 26 dni urlopu to zobaczymy czy będą strajkować. Do roboty nieroby.

 10. Pozwolę sobie taki mały, świąteczny porządek zrobić. Poniżej wybrane, dyskusyjne umowy z BIP jedlickiego. A to tylko umowy z ubiegłego roku.

  Rejestr umów z 2018 roku
  poz. 184 – Umowa – Likwidacja dzikich wysypisk śmieci na terenie Gminy Jedlicze. Zawarta z JPGKiM . – Sprawdzić protokoły, skuteczność realizacji, koszty. Smieci jak się walały tak dalej się walają.
  poz. 227 – Umowa „Program funkcjonalno – użytkowy przebudowa i modernizacja oczyszczalni ścieków w Jedliczu”. Przedsiębiorstwo Specjalistyczne „INŻYNIERIA” S.C. Andrzej Maliński, Michał Maliński, z/s Ul. Okólna 59 62-510 Konin – Zapytam wprost. Czy ktoś, kiedyś widział ten dokument?
  poz. 280 – Umowa o dzieło – sporządzeni opinii zgodności Raportu o oddziaływaniu na środowisko przedsięwzięcia pn.: „Rozbudowa i przebudowa instalacji termicznego przekształcenia odpadów innych niż komunalne wraz z wyposażeniem infrastruktury gospodarowania tymi odpadami „ z przepisami prawa o ochronie środowisk. Zawarta z Janusz Kurnik Ul. Nowosądecka 20/18, 35 – 305 Rzeszów. Dotyczy spalarni. Wg WSA – zbędna
  poz. 289 – Umowa – wykonanie dokumentacji projektowej rozbudowy Szkoły Podstawowej w Dobieszynie o salę gimnastyczną wraz z zapleczem. Musz Architekci Pracownia Projektowa Marcin Musz Ul. Ks. Sondeja 2/8a 35-011 Rzeszów. Zawarte dwa aneksy. Jakie są powody pozyskania tych, nazwijmy to papierów?
  poz. 322 – Usługa kompleksowej obsługi prawnej na rzecz Zleceniodawcy w zakresie relacji Zleceniodawcy z Krzysztofem Łukszą, prowadzącym działalność gospodarczą pod nazwą KBUD Krzysztof Łukasza. Kancelaria Radcy Prawnego Magdalena Terlecka – Marecka Ul. Jagodowa 14 38-500 Sanok
  poz. 342 – Umowa o dofinasowanie Projektu pn. „Wsparcie energetyki rozproszonej wśród mieszkańców Gminy Jedlicze i Gminy Dukla” w ramach RPO WP 2014-2020. Województwo Podkarpackie. – Co zrobiono do tej pory ? Czy podpisano umowę z wykonawcą specyfikacji przetargowej ?
  poz. 357 – Umowa zlecenie – Opracowanie tekstu historycznego „Lokalne tradycje oręża polskiego związane z odzyskaniem przez Polskę niepodległości”. Z kim i jakiej okazji ?
  poz. 370 – Umowa „Sporządzenie odpowiedzi na wezwanie Gminy Jedlicze do zapłaty kwoty 90 027,19 zł na rzecz firmy AL – MAR Sp. z o.o. w Krośnie”. Kancelaria Radcy Prawnego Magdalena Terlecka – Marecka Ul. Franciszkańska 10 38-200 Jasło.
  poz. 433 – Wykonanie prac polegających na okresowym sprawdzeniu stanu technicznego (pięcioletni przegląd) ośmiu obiektów mostowych znajdujących się na terenie Gminy Jedlicze, stanowiących własność Gminy Jedlicze. RAPORT . – Czy w budżecie gminnym są zabezpieczone środki na remonty tych obiektów ?
  poz. 460 – Umowa zlecenie – Sprawdzenie pod względem formalno – prawnym umowy kredytowej pomiędzy Gminą Jedlicze, a PKO BANK POLSKI S.A. Kancelaria Radcy Prawnego Malwina Żurek – Majerska. – Skoro p. Terlecka ma umowę na kompleksową obsługę prawną to dlaczego są zawierane kolejne umowy cząstkowe?.

  Rejestr umów z 2019 roku
  poz. 60 – Usługa kompleksowej obsługi prawnej Gminy Jedlicze w zakresie relacji Zleceniodawcy z Krzysztofem Łukszą, prowadzącym działalność gospodarczą pod nazwą KBUD Krzysztof Łuksza. Kancelaria Radcy Prawnego Magdalena Terlecka -Marecka ul. Franciszkańska 10 38-200 Jasło
  poz.72 – Umowa – konsultacja prawna z zakresu ochrony środowiska okresie od 01.02.2019 r.do dnia 10.02.2019 r. Kancelaria Prawna z siedzibą w Warszawie ul. Twarda 18 00-105 Warszawa filia ul. Podkarpacka 26 38-400 Krosno
  poz. 77 – Umowa o dzieło – druk czasopisma „Biuletyn Gminne Wieści”. Hedom Sp. z o.o. ul. Kletówki 54 a 38-400 Krosno . Można sprawdzić ile numerów przewidują wydać
  poz. 107 – Umowa zlecenie do reprezentowania w sprawie wniosku Gminy Jedlicze przy udziale UNIQA Towarzystwo Ubezpieczeń Spółka Akcyjna o zawezwanie o próby ugodowej. Kancelaria Radcy Prawnego Magdalena Terlecka Marecka ul. Franciszkańska 10, 38-200 Jasło –
  W rejestrach nie ma umowy na sporządzenie specyfikacji przetargowej na fotowoltaikę.

  Kochani radni. Do ataku:)))

 11. Na ulicy 1000-lecia w Jedliczu około 50 metrów przed przejazdem kolejowym od paru dni z pod chodnika wycieka woda. Prawdopodobnie jest to z nieszczelnego wodociągu.
  W tym miejscu też i chodnik wygląda fatalnie bo to prawdopodobnie efekt tego wycieku.
  Jak na razie nikt z JPGKiM nie reaguje. Po co się śpieszyć. Ludzie i tak straty wody pokryją w co miesięcznych opłatach.

 12. W Męcince nic się nie dzieje. Dom Ludowy w wiecznym remoncie. Sołtys imprez nie organizuje. Miał być plac zabaw ( obiecywany przez władzę na zebraniu ) to go nie ma.
  Most już mieli budować, a tu nawet nie ma pozwolenia na budowę. Władza nie złożyła wniosku o dofinansowanie budowy mostu.
  Barszcz Sosnowskiego jak rósł tak rośnie. Władza wypowiadała walkę z rośliną ale to tylko wypowiadała.
  Władza to wymiany.

 13. W Krośnie będą wymieniać oświetlenie. Jak czytamy” … Całość prac będzie kosztowała około 8,7 mln zł. Miasto otrzymało na tę inwestycję niskoprocentową pożyczkę z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Rzeszowie w kwocie 8,6 mln zł. Istnieje też możliwość umorzenia pożyczki do 10% jej kwoty. Modernizacja oświetlenia to część strategii krośnieńskiego magistratu, która ma prowadzić do termooszczędności i energooszczędności, a finalnie do samowystarczalności energetycznej”.
  A u nas w Jedliczu ? Nie da się bo pani Yolanda nie weźmie grosz pożyczki chociaż jest to dla Gminy opłacalne.
  Cofamy się w rozwoju bo pewni ludzie nie rozumieją prostych mechanizmów ekonomicznych.

 14. Te światła k.cmentarza to poroniony pomysł nietrudno o wypadek oslepia kierowców pieszych telebim postaw k.GOK(dyrehtor nie bedzie bladzil) a nie przy ruchliwej drodze.

 15. Na ulicy 1000-lecia w Jedliczu około 50 metrów przed przejazdem kolejowym od paru dni z pod chodnika wycieka woda. Prawdopodobnie jest to z nieszczelnego wodociągu.
  W tym miejscu też i chodnik wygląda fatalnie bo to prawdopodobnie efekt tego wycieku.
  Jak na razie nikt z JPGKiM nie reaguje. Po co się śpieszyć. Ludzie i tak straty wody pokryją w co miesięcznych opłatach.

 16. Przy tych cenach mnie nie stać na wodę. Mało tego na wodę nie stać mojego sąsiada. Strażaka OSP, który w stroju strażackim, razem z chłopakami z OSP Męcinka usiłował pompować wodę z mojej studni w celu podlania trawnika:)) Woda jest …widocznie droga

 17. Co takiego jest na tej Naftowej, że Jolanta tak się rozochociła? Radni dostali zaproszenie na sesję i znowu w porządku obrad NAFTOWA!!! Zagórski apelował „aby powstrzymać falę wariactwa”. To niech powstrzyma. Daleko nie ma. Drzwi dalej. Niech zapuka i się zapyta, o co tej kobiecie chodzi? Bo nikt już nie wie…

  1. Zagórski tyle ma do gadania co ……………
   Na ostatniej sesji tłumaczył radnym że wniosek został złożony w piątek bo to był ostateczny termin. A co sie wydarzyło że nagle można uchwałę głosować 29 kwietnia.
   Kto tu kogo robi w balona.
   Radni tym bardziej powinni teraz ich rozliczyć , ale to konkretnie z tego zachowania.
   Swoją drogaą to uchwała była już omawiana i głosowana wiec zastanawiam się dlaczego przewodniczący rady w ogóle dał ją do porządku obrad. Czyżby był tylko wykonawcą poleceń ?
   Jak sobie nie radzi i nie ma swojego zdania to może trzeba wymienić pana przewodniczącego na kogoś kto ma swoje zdanie.

  2. Naftowa to ulica w stanie tragicznym bez oświetlenia, może ktoś się pofatyguje,A nie pisze bez wiedzy.

   1. Benia puknij się w główkę.
    Na zdecydowanej długości ulicy nie ma domów. Chcesz sarny straszyć ?
    Problem w tym , że chcieli zrywać nowy asfalt .

    1. I dobrze bo ta wstążka asfaltowa jest niebezpieczna dwa samochody z przeciwka i jest duży problem. ??

 18. Wydatkowanie tak potężnych publicznych pieniędzy na drogę która była nie tak dawno budowana to nic innego jak niegospodarność. Mam nadzieję że ktoś konkretnie zbada tą sprawę.

 19. Do Toska Zagor wie ile co miesiąc mu spływa na konto.Przewodniczyc sesji powinien być ktoś kto do tego sie nadaje tego mi żal stara się i mu nie wychodzi ani w mowie ani w piśmie

 20. Nie może być inaczej. Z nowym tygodniem nowe ogłoszenia:
  Burmistrz Gminy Jedlicze ogłasza otwarty i konkurencyjny nabór na wolne stanowisko urzędnicze: Referent, podinspektor, inspektor w Referacie Gospodarki Komunalnej, Nieruchomości i Ochrony Środowiska w Urzędzie Gminy w Jedliczu.
  2. Nabór na stanowisko urzędnicze: „Referent, podinspektor, inspektor ds. obsługi prawnej Urzędu Gminy w Jedliczu.

 21. Może warto się przyjrzeć, kto buduje lub będzie budował domy przy Naftowej. Być może zagadka z remontem na siłę zostanie rozwiązana.

  1. A może ktoś tam działki zakupił ?
   Ja nie życzę sobie żeby mój podatek poszedł na remont tej dobrej drogi.

 22. O Naftową byłbym spokojny. Wierzę w rozsądek radnych. Nie ma co na siłę grać argumentem dofinansowania gdy i tak trzeba przeszło 800 tys. zł dołożyć z budżetu. Totalna niegospodarność gdyby jakimś cudem to przeszło. Wystarczy, że będziemy realizować inną inwestycję „na siłę” tj. DPS. Nie rozumiem dlaczego akurat ten pomysł Burmistrzowa ujęła w tym wspólnym wniosku z innymi gminami. Ja na jej miejscu wprowadziłbym 2-3 większe zadania polegające na realnej rewitalizacji przestrzeni i poprawy życia Jedlicza. Mam tu na myśli remont sławetnego rynku i adaptację kupionej działki na Borku na teren wypoczynkowo-rekreacyjny + zbudowanie plaży nad Jasiołką albo władowanie kasy w projekt oddolny tych ścieżek wzdłuż Jasiołki (akcja tego koła turystycznego).
  Ewentualnie z tego projektu można było wybudować Dom Kultury!
  Ale cóż padło na jakiś tam 30 osobowy DPS.

  1. A ja nie jestem spokojny o stan emocjonalny nie których osób.
   Głosowanie nad Naftową już sie odbyło. Lepiej, Zagórski opowiadał że złożyli wniosek w piątek żeby termin nie przepadł. Teraz ktoś wychodzi z propozycją uchwały na 30 kwietnia. Pytam …nie po terminie ?
   Jak można tak sie zachowywać.
   Jems, DPS to kolejna wtopa. Nikt się nie zastanowił ile będzie kosztowało utrzymanie tej instytucji.
   Namiastką jest Dzienny Dom Opieki w Żarnowcu który od października jest zamknięty na 4 spusty. A miało być tak cudownie.
   Madrzy włodarze inwestują zupełnie lepiej. Patrz każda gmina .
   Co do terenów wzdł€ż Jasiołki czy plaża byłbym bardzo ostrożny. Tereny zalewowe. Nie można inwestować w infrastrukturę która w jednym momencie może popłynąć. Inna sprawa to w ogóle uzyskanie pozwolenia na budowę.
   Działka na Borku moim zdaniem jest super. Ale tam powinien być zrobiony kompleksowy program zagospodarowania przedstawiony mieszkańcom do akceptacji . Po ich zgodzie należało by to fajnie zagospodarować.
   Co gospocha z Jaszczwi będzie nam narzucać ?

   1. Zgoda co do terenów zalewowych. Napisałem to jako luźna propozycja i w domyśle skonfigurowana w taki sposób by teren po prostu wyrównać, oczyścić i doposażyć w taki sposób by ewentualna większa woda nie zrobiła dużej szkody.szkód. Małym nakładem finansowym dałoby się to zrobić, nawet i bez żadnych projektów.
    Co do reszty to pełna zgoda. DPS to taka niechciana i kosztowna zabawka, która będzie generować jedynie koszty.

 23. Ta gospocha nie słucha nikogo doswiadczeni odeszli i każdy pomysł to niewypał.Dość trzeba to zatrzymać

 24. Jeden z referatów już praktycznie nie istnieje. Ludzie wieją, a kto nie uciekł to szuka pracy. Za chwile zgodnie z przewidywaniami zostanie sama z -zcą i ptaszkiem 🙂

 25. To Radni powinni trzymać wszystko pod kontrolą i wyborców informować narazie dryfujemy nietrudno zatonąc przy takim kapitanie

 26. Ulice Naftowa trzeba wyremontować ale od skrzyżowania z ulicą Janochów w stronę Moderówki.
  Może też kawałek asfalciku koło pana sołtysa 🙂

 27. Wszystko wskazuje na to że niebawem będziemy mieli referendum. Co raz głośniej mówi sie o tym. I coś mi sie wydaje, że ludzie pójdą i zagłosują za odwołaniem naszej pani.

 28. Zagórski wstydził by sie opowiadać takie bzdury o Naftowej. Nie był tam czy co ? A może nie wie która to ulica ?

 29. wierzę w mądrość radnych a szczególnie w ich konsekwencję i powiedzą: proszę Państwa tyle w tej kadencji na Jaszczew. Limit wykorzystany na 20 lat „.
  Pozdrawiam z niedofinansowanej Piotrówki

 30. Własnym oczom nie wierzę. Kolejny nabór na wolne stanowisko.
  Che che. Tam jeszcze ktoś pracuje ?
  Masz kobieto to co zrobiłas 5 lat temu. To jest efekt tych decyzji.

 31. To trzeba zatrzymać i to teraz, radni mają wiedzę co i gdzie jest konieczne do zrobienia nie można pozwolić na wyrzucanie i szastanie gminna kasą

 32. Szkoda że radni przez 4 lata nie widzieli co się
  dzieje, albo nie chcieli widzieć. Wiele spraw poszło za daleko i niestety skutkować będzie wyrzuceniem pieniędzy w błoto, bo albo będą realizowane przyklepane uchwałami bezsensowne pomysły, albo blokując teraz ich realizację przepadnie to co już zostało zrobione. Tak czy inaczej nasze, czyli podatników pieniądze będą zmarnowane na mniejszą lub większą skalę.

 33. Jak pracownicy sami się zwalniają, albo intensywnie szukają pracy to należy sie spodziewać że krach wisi w powietrzu.
  Radni powinni dokonać konkretnej kontroli polityki kadrowej. Chyba że sami w to umaczani.

 34. Tam teraz jeździ komisja za komisja. Byla jakąś dziennikarka i robiła zdjęcia. Facet kamerował.

 35. Czas najwyższy by zablokować chore pomysły gospochy to co wyczynia to skandal żeby tak wydawać nasze pieniądze

 36. Czy jeżeli była komisja, to czy Radni brali udział w tych wizjach:)) lokalnych? Czy byli poinformowani, czy SMS po fakcie? Żeby ta wzmożona eksploatacja nie skończyła się tym, że zrobią obwodnicę Jedlicza na Naftowej i wówczas już tylko krok, aby z uwagi na dogodną komunikację, przenieść wszystko do Jaszczwi:)

 37. Ja bym przeniósł do Jaszczwi pierwsze burmistrza. Niech sobie tam siedzi. Może być w oficynie.

 38. Przypadkowo czytam facebooka , patrze i oczom nie wierzę. Radny Dziura na sesjach dyskutuje i to dość ostro z panią Jolantą a tu na facebooku takie wzajemne wychwalania.
  Idzie się pogubić

 39. Czy to prawda że przeniesie urzad do Jaszczwi? a rynek będzie rewitalizowac

 40. Zbigniew, kiedy w końcu publicznie zabierzesz głos? Nie chowaj się wiecznie za średnim arbuzem bo i tak Cię widać. Oboje jesteście śmieszni i niewiarygodni. Czekamy na twoje przemówienie na sesji, podczas którego publicznie a nie z ukrycia zdemaskujesz wszystkie przekręty. Inaczej jesteś pieniacz i cienki Bolek.

  1. To taka wirtualna filia.
   Tegoroczne Dni Jedlicza na targowicy che che. Powinny nazywać się Jedlickie Cantry. W rody problemy z komunikacją a co dopiero będzie przy tej imprezie. Wszystkich strażaków trzeba zaangażować do pilnowania ruchu.

 41. Fajny materiał o Kamfiniokach.
  Ja pozwolę sobie na pewne uzupełnienie.
  Zespół do roku 2014 działał pod opieką Ośrodka Kultury. W czerwcu 2014 roku kapela osiągnęła duży sukces zajmując 1 miejsce w Przęglądzie Pieśni i Muzyki Ludowej XXX Kropa w Korczynie.
  I tak jak na ironię ta kropa stała sie pewnym symbolem ponieważ za chwile kapela zaprzestała swojej działalności.
  Pytam gdzie są teraz ci którzy tak obiecywali pomoc dla zespołu. co w tej kwestii zrobiła burmistrz i z-ca dyr GOK. Dziś Pani radna Marć też milczy.

 42. W 2017 roku jeden z członków kapeli tłumaczy :”Przed wyborami mieliśmy zapewnienia o finansowaniu i wsparciu zespołu, byłem przekonany, że jak ta opcja dojdzie do władzy znajdą się pieniądze na dalszą działalność kapeli. Tymczasem okazało się coś innego, dorwali się do władzy…. a wtedy nie było już z kim rozmawiać. Miałem dwa spotkania z Panią Burmistrz, która zapewniała poparcie dla dalszego funkcjonowania kapeli. Niestety, rzeczywistość okazała się zupełnie inna.

  Kapela była na wysokim poziomie, wiązało się to z wyjazdami po całej Polsce, co rodziło duże koszty. Poprzednia władza dawała nam 10 tysięcy na rok, dzięki czemu mogliśmy naprawiać i konserwować instrumenty. Po zmianach dostaliśmy zaledwie 3,5 tysiąca na cały rok. Taka kwota nie pokryłaby nawet części wydatków związanych z prowadzeniem naszej działalności. A przecież niektóre elementy instrumentów takie jak struny smyczki po prostu się zużywają i trzeba je wymieniać.

  Większość zaprzyjaźnionych z nami kapel utrzymywana jest z dotacji gminnych, w przypadku gminy Jedlicze mimo zapewnień o chęci wsparcia, woli finansowania Kamfiników nie było”.

 43. Szkoda doświadczonych pracowników Burmistrza którzy odeszli których obrzucano błotem dziś ci sami którzy to robili żałują bo się przekonali co utracili i jak trudno współpracować z osobą która do tego się nie nadaje

 44. Dzisiaj odsłonięcie pomnika mam nadzieję, że odsłonięcia dokonają nie tylko władze i np żyjący żołnierze niezłomni lub ich dzieci, dzieci wyklętych
  żeby tylko nie doszło do profanacji

 45. Czy pani Szok nadal jest w szoku z powodu wyjazdu na wycieczkę jedlickich profesorów czy teraz to już normalne? A może wystąpienie na sesji? Cha cha…

  1. Jak to?! Szkoła jutro nie pracuje? Mam nadzieję że radna od kultury weźmie sprawę na, stół.

 46. Emeryci zrobią miejsce dla młodych nauczycieli dla których braknie godzin?
  A jak jest z zastępcami?,
  Od września nie ma gimnazjum to rozumie że będzie tylko jeden zastępca dyrektora.

 47. Napewno. Szefowa rozważnie wydaje pieniądze więc ekstra wydatków napewno nie będzie. Zresztą dyrektorka da radę z jednym.

 48. Przed nami kolejna sesja Rady Miejskiej.
  Mam nadzieję, że szefowa zadba o to aby nie było problemów z przekazem łącznie wizji i głosu.
  Ostatnio jakoś kiepsko to wygląda. nie chcę wietrzyć teorii spiskowych ale chyba jest ktoś w urzędzie odpowiedzialny za te sprawy.

 49. Każda sesję śledzę bo chcę wiedzieć jak są załatwiane sprawy i wydawane z budżetu gminy pieniądze słyszałam w biedronce jak krytykowali nagrania ze sesji ze sa do kitu i z opóźnieniem

  1. W każdej gminie ten system funkcjonuje normalnie, poprawnie a w Jedliczu jak wszystko pozostałe.
   Znajoma pokazywała mi pismo z urzędu i zrywaliśmy boki w jakim stylu napisane. Pomijając już fakt że z dwumiesięcznym opóźnieniem.

 50. Dziś na stronie krosno24 w zakładce ogłoszenia pomiędzy takimi ogłoszeniami jak : parkieciarstwo, sprzedam suknie, sprzedam samochód, opiekun dla koni, itp pojawiło sie też takie ogłoszenie :
  Praca w Jedliczu
  Burmistrz Gminy Jedlicze prowadzi nabór pracowników na następujące wolne stanowiska:
  – Podinspektora/inspektor w Referacie Organizacyjnym Urzędu Gminy Jedlicze
  – stanowisko urzędnicze w Referacie Gospodarki Komunalnej, Nieruchomości i Ochrony Środowiska
  – Referenta/Podinspektora/Inspektora ds. obsługi prawnej w Urzędzie Gminy w Jedliczu

  Dodam , że to jest ewenement. Czy nas mieszkańców nie wstyd ?
  Do tego został urząd doprowadzony że teraz na grande szuka się pracowników. Niestety więcej odchodzi jak na to miejsce da się zatrudnić.
  Z pokładu już prawie wszyscy uciekli, a pozostali szukają tratwy .

  1. I to w darmowych:)) Ale to dobry portal. Ja przy pomocy tego portalu znalazłam dwóch chłopaków do koszenia trawy i sprzątania podwórka:)) To może i gminie się uda?

 51. Czysta desperacja, że klasyka zacytuję. Jak to nie pomoże, to może by takie ksero-plakaciki z ponacinanymi kuponikami z numerem. na tych samych tablicach, co kleją „kury-nioski” i „skup byków”. Cudko!

 52. Niezły cyrk z tym ogłoszeniem. Polityka kadrowa UG oraz zbiorowy wręcz exodus pracowników pokazuje czarno na białym jak wygląda praca pod kuratelą JU. Niech nie zakłamuje rzeczywistości, że ludzie odchodzą z własnej woli. Ja tu widzę poważny problem, bo owszem w desperacji może i faktycznie znajdują lepszą pracę, ale sama decyzja o ucieczce z pewnością jest podyktowana warunkami pracy. Jest mi zwyczajnie po ludzku żal tych ludzi oraz jako mieszkaniec zaczynam się poważnie obawiać o właściwe funkcjonowanie urzędu. To się nadaje do prasy….

  1. Tym to się powinny zainteresować PIP i prokuratura.
   Dla tych pracowników którzy odeszli i tych którzy szukają pracy tak na prawdę nie najistotniejsze są pieniądze. Oni chcą spokojnie pracować. Nie da się pracować pod ciągła presją.
   Zauważcie, że pracownicy którzy z kimś tam gdzieś przypadkowo rozmawiaj cały czas się rozglądają tak jak by się bali że ich ktoś obserwuje. To jest chore. Ale nie dziwie się ponieważ zostali od 2015 roku prowadzeni w taką psychozę.
   Najlepszym i najrozsądniejszym rozwiązaniem będzie referendum i szybkie odwołanie władzy.

 53. O co tu chodzi? pytali na targowicy ludzie którzy obawiają się o gminę czy może dojść do najgorszego? czy radni coś wiedza na ten temat? Jak trzeba to Ich wesprzemy

  1. Sytuacja jest napięta. Robią dobrą minę ale nie jest różowo. Jak widać szukają pracowników ale na wykwalifikowanych z doświadczeniem to raczej nie ma szans.
   Yolanda i Richard znają się na wszystkim to zasiadą za biurka i zaczną pracować.

  2. ludzie są nieufni poderzliwi oglądaja sie na okolo oj tak oj tak ludzie teraz boją się rozmawiać żeby kto nie małej kamerki przyczepinej do koszuli lub fartucha sklepowego albo dyktafon w kieszeni
   ludzie uważaj co mówią i do kogo

   1. Jestem porażony informacją o tym że pewna osoba w szerokim gronie odebrała telefon a przypadkowo włączyło się odtwarzanie z dyktafonu. Wszyscy byli co najmniej osłupieni.

 54. Czy pozostali pracownicy tez zamierzają odejść? Co się wówczas stanie z gmina? mam nadzieję że Radni będą pytać bo też są odpowiedzialni za tą sytuację

 55. Sesja. Na co to trajkotanie, po siedem razy? Znamy już te naginanie faktów! Już wiemy. Zabrać mikrofon. Przegłosować. Ludzie co przyszli z Jolką, jak czekają, to niech ustawią się w kolejce za tymi co czekają już dłużej. I koniec.

  Radni…wytrzymajcie trajkotkę nakorbowaną jakimś specyfikiem i głosujcie swoje.

 56. Sama właśnie przed chwilą powiedziała, że zobowiązała się wojewodzie, że zabezpieczy środki, bez zgody rady, to ja nie wiedzę przeszkód, żeby sobie Jolanta prywatną pożyczkę wzięła w Providencie, Naftową wyasfaltowała i koniec.

  P.S. Dobry lekarz prowadzący

 57. Przekroczyła kompetencje podejmując działania związane z dokumentacją. Musiała mieć zgodę rady a jej nie bylo

 58. Pan Dziura ma Rację most Mecinka- Brzezowka to priorytet a nie w bardzo dobrym stanie droga Naftowa

  1. Ty hipokryto .Klomca droga ma 40 lat praktycznie już jej nie ma .Brak oświetlenia.

 59. Mowi przemawia gestykuluje a z tego nic nie wynika obwinia Radnych ktorzy są tym oburzeni

 60. Brawo Pani Burmistrz !!!!!!!!!.TAKIE WALECZNE KOBIETY SĄ W POLITYCE POTRZEBNE!!!!!

 61. Do Pacyfik naftowa jest super droga co ona chce robić może zwinie ten asfalt? ja ci przekaże film tej drogi bo może nie widziales jaki asfalcik?

 62. Jaką funkcję pełni Słowik, że jest obecny na każdej sesji? Czy obecność tego urzędnika znajduje się w obowiązkach służbowych jego stanowiska pracy?

 63. Pani Uram, czy jak tam, ta wiedza o środkach unijnych, nie jest wiedzą tajemną. I ma pani rację, że trzeba po nie wyciągnąć rękę. Ale niech Jollloly ustali to wcześniej z Radą, z Panią również.

 64. Pani Uram to mi przypomina scenę z filmu „Co mi zrobisz jak mnie złapiesz” – Piosenkę Pana Korkoracza, najbardziej bym chciała usłyszeć.

 65. Słowik, siedzi na jedlicze.org:)) Zbliżenie w kamerze. Szok! Nie ma co robić. Na dwa telefony jedzie i czyta i odpisuje.

 66. Brawo Pani Krystyna. Kasę na drogi trzeba pchać tam gdzie jest największe zagęszczenie zabudowy i tam gdzie drogi są w najgorszym stanie technicznym!

 67. Symbolem każdej Jolki roboty są „Gminne Wieści”. Tak jak z najmniejszą duperelą, jaką jest wydanie biuletynu, tak ze wszystkim niczym sobie nie radzi. Ani z drogami, ani sadami, ani z niczym. Jak pier…o tych drogach, to jakbym na nocnym spotkaniu redakcyjnym:)) Radnych, jak się zgodzą na te spotkania, czeka spirala niekończących się spotkań z wampirem energetycznym

 68. Debili na tego typu stołkach jest wielu. Magia ich sukcesu polega na tym, że słuchają ludzi i jakoś to leci. Gorzej jak jest kulfon , nie dość że debil to jeszcze zarozumiały.

 69. Uram z Piotrowki i z Podniebyla a martwi się o Moderowke?radna znasz problemy Podniebyla i Piotrowki?

 70. Jolce nie przeszła akcja, jestem poszkodowaną biedną, napadaną kobietą to przeszła do fazy: jesteście idiotami a ja jedyna wiem!

 71. Warto się zapoznać ze skargą na burmistrza która była odczytana na dzisiejszej sesji.
  Burmistrz działała wg swojego widzi mi sie.
  To jest nie dopuszczalne.

 72. Taka sprawiedliwa ze jednemu za rurę proponowała 1 zł !!!! a drugiemu parę tysięcy.
  To jest burmistrz ?

 73. Skarga na Burmistrza to niezwykle rzadka sprawa w samorządzie. Nie przypominam sobie żeby na jej poprzedników wpłynęła przynajmniej jedna skarga. To dziś na sesji mielismy doczynienia z dwoma skargami na Jolantę Urbanik.
  Miało być lepiej, przejrzyściej. Jak jest ? Pokrętnie

 74. Brawo Panie Dziura brawo Pani Żychowska najwyższa pora zająć się obniżeniem wynagrodzenia Burmistrzowi bo was na okrągło wprowadza w błąd i się śmieje z Was. Nie dajcie się pokażcie kto jest górą

 75. Pan Zagórski wypowiada się na temat logiki. Szok! Drugi Rajmund LuLL:))

  I ta druga dr Swięczkowska:)) na przemian z Ziembińskim.

  Dziś mamy przykład na to, jak Jolka utrącała wcześniej skargi. Wygląda na to, że ona wcześniejsze skargi wykładała radnym i tak jak dziś pier..doliła, pierd..oliła, że skarga jest nielogiczna, nie zasadna i macie odrzucić.

 76. Terkocze tak i co z tego wynika. Ona daje szanse mieszkańcom. Szczyt nad szczyty.

 77. Panie Dziura róbcie referendum. My wam pomożemy.
  Na początek obciąć jej wynagrodzenie.

 78. Ja postuluję, aby umożliwić radnym w takich sytuacjach, umożliwienie na koszt gminy konsultacji z kancelarią prawną. Ja nie rozumiem, dlaczego ludzie z RM maja tyle pracy wkładać bez pomocy prawnej, aby „oważ” miała teraz pole do popisu i brylowania pier..ląc godzinę bez sensu.

 79. Jak zaraz zapyta Qu’est-ce rura?
  To odpowiedź brzmi: rura, taki metal w środku dziura:))

  Jolka dziś jak Koszałek Opałek dziś, skryba wręcz, pisze notuje.

  My byśmy chcieli posłuchać nagrań z sesji z poprzedniej kadencji. Nie tych skryptów, głupot popisanych i poprawianych siedem razy.

 80. Komisja dobrze przygotowana więc po co tyle gadania i cytaty wypowiedzi byłych Radnych Zbieramy żniwo nieudolności.

 81. Nie udolna i to wszystko. Kłapie jak karabin maszynowy ale nic z tego nie wynika

 82. Pani Wena! Kocham Panią:)) za tekst: Co za miny Pani robi, take że nie mogę. Zresztą brzydko Pani z tą miną!

 83. Obiektywny(nie na etacie gminy) prawnik zapoznany z problemem powinien wyjaśniać a nie Radni udawadniac paniusi wszystko.

 84. Urbanikowa po wyborach wszystko obiecywała bo wydawało sie jej że to co robili poprzednicy to było be. A teraz po 5 latach okazuje sie że Urbanikowa podjęła taką samą decyzję jak poprzednik.

 85. Mają Informację Prawną Lex, płatny program. Pytam ilu radnych ma do niej dostęp tzn. login i hasło? I czy mogą samodzielnie z niej korzystać?

 86. Panie Ryszardzie. To co mówia o tych dotacjach to bzdura.
  Pomimo tego że budżet był uchwalony na koniec stycznia to gmina działa na podstawie prowizorium budżetowego. Nic nie stoi na przeszkodzie aby to dać szybciej.
  Kwestia tylko zorganizowania pracy. A jak Pan mysli kto to niby ma zrobić ?

  1. A ona nie tylko nie zrezygnuje, ale nie wycofa tego wniosku. Zobaczycie, że to nie koniec tej sodomy.

 87. Kto wczoraj wieczorem był na spotkaniu z radą sołecką ? No kto ? Jak myślicie.
  A tu taki baranek

 88. Rozpada się dom ludowy w Białkówce. Przez 5 lat nic nie robi w tej kwestii.
  Kuźwa i znów poucza radnych jak niedouków.

 89. Pani Kusiak zwraca się z prośba do burmistrza a ta zaczyna od pouczenia o ustawie o samorządzie terytorialnym. Rani chyba nie sa w sądzie czy na prokuraturze.
  Proponuje trochę więcej empatii. 4 lata nic nie dały do myslenia.

 90. Teraz wymienia pracowników których już nie ma w urzędzie. To jakieś stare dane

  1. To teraz do każdego nazwiska, poproszę o tabelę: cel podróży, kilometry, kwota ryczałtu za amortyzację.

   No chyba, że …urzędnicy jeżdżą swoimi autami po poleceniu burmistrza zaczynającego się od słów: Kochaniutki, skocz mi proszę cie na sekundkę…Tak, to wtedy nie potrzeba kolejnej tabeli. A tak, to ukręciła bat kolejny na swoją dupę.

 91. Byli Pracownicy UG w Jedliczu! Słuchajcie! Dowiecie się dlaczego odeszliście z pracy!

 92. Ale buta Ptaszka !!! Powinien zostać dyscyplinarnie zwolniony !!! Natychmiast. Jak można w ten sposób jak by nie było do swoich pracodawców.

  1. Facet do zwolnienia. Tu sesja a on siedzi jak w pijackim barze. To jest niedopuszczalne

 93. Pan Dziura ma racje co dotyczy GOK -u. Usprawiedliwia na siłę organizatorów zamiast zamienić dyrehtora na innego.

  1. do Tadeusza W kiedy bedzię konkurencyjny konkurs w GOK czy może już się odbył?

 94. Bardzo lubi towarzystwo ?zakończ bo kompromitujesz siebie i nas OBNIŻYĆ POBORY LOLLINIE

 95. Che che. Petycje pisał na kolanie.
  Mam nadzieje że Pani Marć i reszta radnych skontroluje sposób w jaki stał się pracownikiem samorządowym

 96. Słowikowi myli się Déjà vu z rozdwojeniem jaźni:))

  A ponadto, jeżeli ktoś musi tłumaczyć, że żartował to znaczy, że nie żartował tylko jebnął jak zawsze.

  Bardzo bezczelny.

 97. Proponuję reasumpcję w kwestii petycji p. Zaleszczuk, odnośnie konkursu na stanowisko młodszego inspektora.

 98. Pani Jolu. Za chwile ptaszek będzie chciał zastąpić panią. Wspomni pani moje słowa.

 99. Czy rodzina Słownika jest zatrudniona w urzędzie? Co to za określenie Radnej jest wyjadaczem to obraża Wyborców Radnej.Mieszkańcu czy widziałeś ul. Naftową? Jest super droga!

  1. W którym sp nie kłam bo to pomówienie! RODO się kłania! Odpowiesz za nieprawdę i rozpowszechnianie po forach danych osób które nie są osobami publicznymi. Dobrej nocy Klos .

 100. Z zaplecza burmistrz nie został Nikt to wypowiedz radnego.Nie wymaga to komentarza.ZMIANA USUNĄĆ to uratuje nas!

 101. Wprowadzenie Słowika do urzędu, to początek końca Jolanty:)) Inna rzecz, że Gmina może tego nie wytrzymać, ale to już inna rzecz.
  Tu niedługo będzie komisarz. Nie ma bata

 102. Szanowni Radni dziękuję Wam za Wasza postawę za obronę prawdy, kierując sie dobrem całej gminy nie pozwólcie dyskryminac ludzi tych tylko dlatego że mają odmienne zdanie.

 103. Podobała mi się postawa radnych. W mojej ocenie w skali 1-10 dałbym takie noty:
  p.Dziura 10
  p. Żychowska 10
  p. Kusiak 10
  p. Woźniak 10
  p. Marć 9
  p. Lipka 9
  p. Patla 9
  p. Lisowski 7
  p. Krajewski .p. Okólska 6
  p. Uram słabe 4
  Burmistrz poniżej oczekiwań. Słabiutka merytorycznie. Gadane to ona ma ale poza tym nic.
  Jestem zbulwersowany postawa pracownika samorządowego. To nie jest ważne że jest na urlopie. W każdym momencie jest pracownikiem samorządowym który musi sie cechować szczególnymi cechami a przede wszystkim wysoką kultura osobistą.

 104. Panie Słowik trudno będzie Panu reprezentować mieszkańców i równocześnie Panią burmistrz odsluchalan relację z sesji i nie jestem zaskoczona pana wypowiedzią bo nie raz czytalam pana komentarze.

  1. Brawo ptaszek!!!! dziurkacz to aż zburaczał. Ludzie po dziurach jeżdżą ale jemu to nie przeszkadza. Wstyd Panie radny.

    1. Za prawdę nikt wstydzić się nie będzie. Bardzo dobrze że jest członkiem zarządu osiedla bo takich ludzi nam potrzeba. A Pani Marć to widać że ma nas w czterech literach. Droga tragiczna ludzie się skarżą. Tak ma wyglądać droga! Dobrze wiedzieć że trzeba radnę zmienić. Biedna już po koszach grzebie.

     1. Marciowej, to wy gówniarze możecie rzemienie u sandałów wiązać!

 105. Jest piekna wiosna słowniki wkrótce tez będą cieniutko i pieknie ćwierkać, kwestja czasu???

 106. Gratuluję wypowiedzi Pani radnej Kusiak i Pani Żychowskiej . Proszę zauważyć jak te Panie zabierają głos. Aż miło posłuchać. Spokojnie, bez emocji a w szczególności na temat.
  Te półgodzinne monologi, słowotoki pewnej pani to porażka. Powinna się uczyć od tych pań.
  Radna z Piotrówki poniżej oczekiwań. może to ją usprawiedliwia że dopiero zaczyna prace jako radna.

 107. Znów nowe ogłoszenie. Ty razem szukają informatyka.
  Pewnie pani powie że realizują swoje plany lub cos podobnego.
  Prawda z pracownikami jest o wiele bardziej gorzka niż się radnym wydaje.

 108. Gdybym na własne uszy i oczy nie słyszała i nie widziała jak leje i kit wciska to uwierzyłabym jaka jest sprawiedliwa chwała Bogu że jest transmisja z sesji.Nie zmienię zdania o burmistrz!

 109. Za ptaszka to Yolanda powinna się wstydzić. To jej pracownik. Ona pierniczy że to jego prywatne sprawy. Moim zdaniem nie do końca bo pracuje w instytucji zaufania publicznego.

 110. Nie mogłem do końca śledzić relacji co się tam później wydarzyło w kontekście młodszego referenta Pana Słowika?

  1. Wypowiadał się w imieniu osiedla centrum, za plecami Pani Krystyny zebrał jakieś podpisy za budową naftowej, czując się trybunem, pyskował radzie, bardzo agresywnie, napastliwie w sposób wręcz chamski. No i w stylu jego „dziennikarstwa” czyli … wniosek w stylu felietonu, którego nikt nie rozumie. No po prostu twórca i tworzywo w jednym. Był, mówił, ale co chciał i po co przyszedł…to nie powiedział:))

 111. Pan chciał ustawiać państwa, radnych.
  Powinni się przyjrzeć temu gościowi.
  Totalna buta.

 112. Słowik to cwaniak po samym chodzie jego widać jaki szpanglik. Bardzo dobrze ze Pan Dziura Pani Marć zareagowali i trochę mu skrzydła ucieli

 113. Kim jest ta osoba która wypowiadał się z ramienia obserwatorów. Bardzo mądrze mówił.

 114. To, że Panie Wenencja, Zofia, Krystyna czy Pan Dziura czy Lipka są zuchy to wiemy. Fajnie Pan Twaróg, Pani Teresa i Pani Okólska Lisowski. No ale Woźniak wczoraj, pomimo tego wstrzymującego się głosu, pokazał pruską szkołę! I Słowkowi i Jolancie. Brawo! Dla mnie nawet nie 10 jak ktoś wcześniej dał, a 11 punktów!

  1. Pan Woźniak był konkretny, nie dał się zwieść podstępem i słowotokiem Yolandy!!! Gratuluję postawy panie Piotrze!!!

 115. Zobaczymy , nie dziwię się tym którzy nie znają tej drogi, ale przynajmniej cztery osoby znają i głosując nie kierowali się realiami tylko jak małe dzieci ,ja Ci pokaże.Panie Wozniak miałemiałem o panu dobre zdanie i bardzo sie myliłem . Ma pan oświetlenie przy swojej ulicy .Wstyd do wąwozów jest zrobione a tu starsze osoby z latarlatarkami wieczorem wychodzą. I to jest ulica miejska .Pytam się gdzie macie sumienie .Nic wam Ci ludzie nie zrobili. Wstyd mi za Państwo radnych.Panie Wozniak ma Pan chodnik pod dom .

  1. Ty się tu nie powołuj na sumienie.
   O tym sumieniu to ci mogę konkretnie napisać.
   Tych czworo to są ci którzy nie myślą samodzielnie. Yolandzie wydawało się że może ludźmi sterować. Jest w bledzir

 116. Z tym, że na jak to nazywasz „wąwozie” do p. Woźniaka nikt nie zrobił chodnika czy oświetlenia za jednym zamachem, a trwało to latami. Asfalt macie. Pobocze jest płaskie na etapie zabudowanym. Nie ma rowów w których można się chować. Zatem nic nie stoi na przeszkodzie wnioskować o brakujące oświetlenie. I tak pomału, jak inni, inne wsie, ulice i przysiółki, doczekacie się swojego. Dla latarenki co z nią niby dwie osoby się plączą po wsi, wydawanie 2 mln z budżetu na raz jest idiotyzmem. Natomiast obwiniać o ten stan rzeczy możecie wyłącznie burmistrzynię. Co wy myślicie, że jej na waszej wygodzie zależy? To ona skłóciła was z radą. Acz miejcie na baczeniu, że prędzej w razie czego, będzie mogli liczyć na tych „złych” radnych niż na Jolkę.

 117. Jak komuś ktoś naopowiadał, że Naftowa to atrakcyjny teren pod zabudowę, a jak drogę zrobią to „dzałkow, arow, hektarow” się nasprzedaje za miliony, to głupi i ten co mówił, i ten co słuchał, a najgłupszy ten w co to uwierzył. Jakakolwiek inwestycja w nieruchomość, w sąsiedztwie kiwona czy przedsiębiorstwa nie jest żadną atrakcją. Dlatego opowieści o zablokowanym rozwoju Naftowej, która gdyby nie Rada, to za 500 lat zostałaby starówką:)) są taką samą bajką, jak 98% reszty opowieści obecnej władzy.

  1. 100 % racja. Wzdłuż Naftowej teren tzw. górniczy. Z wieloma obostrzeniami. Niech nie pierniczy głupot o atrakcyjności inwestycyjnej bo tam akurat na tym terenie obowiązują pewne strefy.
   Opowiadać bajki to możecie grzecznym dzieciom. Trzeba być kretynem żeby myślącym ludziom wciskać takie kity.
   Droga zepsuta ? A wystąpiła do PGNiG o zwrot kosztów naprawy albo żeby sami naprawili . O to szanowni radni pytajcie.
   Wcześniej czy później wyjdzie kto chciał zrobić interes na wpakowaniu 2.5 mln złotych .
   Ptaszek ?
   Czyste ma sumienie ?

 118. Wstyd ,Wstyd,Wstyd Jesteś pewna że sama myślisz Ci co wszystko wiedzą to wiesz co ludzie mówią. Proponuję fotorelację mozna tu wstawiać filmy i zdjęcia .DOBRZE BY BYŁO. POWoŁyWAĆ mi się wolno co to za dyktatura.

 119. Apokalipsa Ty już wszystko wiedziałaś o kierowcach teraz o Nawtowej Babo wyluzuj bo ani tu ani tu nie masz wiedzy.

 120. A propos 98%…

  Co to za legenda o potędze gminy? Jaka to potęga, kiedy Pani Skarbnik, wczoraj wyraźnie powiedziała, ze 98% budżetu idzie na bieżące utrzymanie. W zasadzie wychodzi, że jakby ludzie na fotowoltaikę nie wpłacili 480 tys. (którymi gmina obraca) to nie byłoby grosza. Po drugie co to za superata w gminnym budżecie? Rozumiem, ze wynika z niezrealizowania zadań, no bo co? Jolanta saszetkę z dularami znalazła? Z siepomaga.pl zbiórka ruszyła? Czy co? Czy Stojanowski jej się przyśnił i kazał skreślić 9,11.12 45, 27 i 3.
  Tu nie ma żadnej potęgi. To jest „gebelsowska prawda” czyli kłamstwo powtarzane wiele razy. W albańskim stylu Enver Hodży prowadzona jest gmina. Z ludzi drzeć aż wióry lecą i wydawać, tyle żeby przetrwać udając, że się wie co robi. Jeszcze bunkrów brakuje…

  P.S.

 121. Ile kosztuje co roku remont Naftowej Apokalipsa Ty wiesz wszystko więc proszę odpowiedź.

  1. A co ty k… wiesz? Kto cie tam kiedykolwiek widział? Jaki remont? Co ty bredzisz?

   Nie wdawac sie w dyskusje, traktowac tak jak na to zasluguje. Ignorowac ich i kazdego kto sie z nimi zadaje. I dobrac sie do d… jak najszybciej, powodow jest dosc, a to nie wszystko. To Jedlicze ma im wyjsc bokiem, ku przestrodze.

  2. :))) Zgodnie z logiką zaprezentowaną wczoraj przez krasnali ogrodowych, na pytanie Jedliczanina nie ma odpowiedzi, gdyż zawiera hipotezę: na naftowej co roku przechodził remont. A ponieważ, nie jest to prawdą, że „na naftowej co roku przechodził remont”, to nie można udzielić odpowiedzi ile kosztował.:))
   Co ty myślisz. Każdy umie pieprzyć w „logicznym” stylu

    1. Jedliczanin, no właśnie. Tak jak wczoraj radni nie wiedzieli co i o czym pie…rlisz, tak dziś internauci nie wiedzą co piszesz. Ale pisz, mów, rozwijaj się. Może kiedyś, ładnie cię ubierzemy i zaczniemy po jarmarkach wozić. Ludziom pokazywać.

 122. Zacytuje słowa radnego Dziury ” mieliśmy 4 tłuste lata”
  Panie radny. Na jakiej to podstawie mówi Pan o 4 tłustych latach. Ja jako mieszkaniec powiem że mieliśmy 4 ale bardzo chude lata. 4 lata gdzie gmina nie wykorzystała bardzo wielu szans.
  Kolejne Pana stwierdzenie ” zeszliśmy z zadłużenia ”
  To ja pytam w jaki sposób ? może inni będą się od was uczyć. Proszę sobie porównać budżety od 2015 roku z ich wykonaniem. Odpowiedź jest prosta i jasna – zeszliście z zadłużenia bo corocznie zostawała wam ogromna pula wolnych środków, a była efektem nie zrealizowanego przez burmistrza budżetu. To z czego jest Pan zadowolony.
  Widać tu słabość rady ponieważ nie odpowiednio kontrolowaliście organ wykonawczy.
  Powiem więcej, w tym roku już została wypracowana kwota wolnych środków w wysokości około 800 000 złotych. A wie Pan dlaczego ? Ja odpowiem.
  W budżecie dzięki między innymi Pańskim staraniom oraz radnych została zabezpieczona kwota 850 tys złotych na rozbudowę szkoły w Dobieszynie. Może sie mylę, ale dziś mamy 1 maja, a gmina nawet nie dysponuje gruntem pod rozbudowę. Jak dobrze pójdzie to przetarg zostanie ogłoszony około lipca. Sądzi Pan że zostanie wykonana robota którą rada zaplanowała ?
  Podobnie było i jest z innymi inwestycjami. Chociażby remont DL w Męcince. Od 5 lat obiekt jest w remoncie i dalej nic nie zrobione.
  Czy Pan rozumie ten super cud gospodarczy ?

 123. Puk puk .To ile kosztował remont Naftowej może mi ktoś odpowiedziec?Kochani gdzie się mam tego dowiedzieć.

  1. Zapytaj w urzędzie. Tam są kompetentni. To gminna droga wiec mają w ewidencji.Tak przynajmniej jest w powiecie.

 124. Zadzwonimy do ciebie w nocy, na numer alarmowy. Odbierz tylko!

 125. Wczorajsza sesja to pełna porażka nawiedzonego krasnala. Bardzo się cieszę, że radni od początku kadencji rzetelnie podchodzą do problemów samorządowych i swoich obowiązków. Jak w poprzedniej kadencji byli zaślepieni, akceptowali wszystko co im było podsunięte, to w tej w miare swoich możliwości przygotowują się do sesji.
  Szkoda tych 4 minionych lat bo w tym czasie gmina cofnęła się do tyłu. Bajki o obniżaniu zadłużenia są dla tych którzy nie kumają, dla takiego ptaszka czy innych krasnali.
  Został rozmontowany profesjonalny zespół ludzi. Teraz wciskanie na siłę że odchodzą bo realizują inne ambitniejsze plany.. to bajki rodem z mchu i paproci.
  Ludzie uciekają bo zostali do tego przymuszeni. Jak się komuś nie podoba to za chwile może stanąć armia osób która to potwierdzi.
  Jeden z ostatnich przykładów to p. Monika. Super kompetentny pracownik. Jej historię dużo osób zna. Teraz zasiliła kompetentne grono pracowników w UG w Dukli. Nie szkoda takiego pracownika ?
  Wiem, wiem. Tu nie mogą przewyższać intelektem.
  Jakich ludzi sie zatrudnia to najlepiej było widać wczoraj podczas sesji.
  Konkretny szef powinien temu ….. przerwać bzdurny wywód, przywołać do porządku , a od następnego dnia nie powinien pracować.
  Co było ? Jakaś nie na miejscu gadka.
  Facet mógłby być synem pani Marć i wszystkich pozostałych.
  Czy tak powinien się zachować pracownik samorządowy ?
  Buta i arogancja.
  Radni mają możliwości przeprowadzenia kontroli. Jak pamiętam już taki wniosek był ale go odrzucili. Teraz mogą do tematu powrócić, a jest parę ciekawych wątków.

 126. Ktoś wie czemu nauczyciele nie strajkowali ostatnio u nas?
  I gdzie są teraz?

  1. A co w tym złego że nie strajkowali?
   Teraz mają wolne dni jak większość ludzi w Polsce.

 127. czy przestępstwo umyślne to także zniesławienie pomówienie i wpis do KRK? a etyczna strona?

  1. Obojętnie czy 212 kk (zniesławienie, pomówienie) czy 216 kk (zniewaga) to są przestępstwa umyślne. Po prawomocnym wyroku skazany trafia na min. 3 lata do KRK. A etyka? No cóż?
   Podam może taki kazus. Przypuśćmy, że jakiś człowiek prowadzi swój portal internetowy, który zajmuje się krytyką o charakterze społecznym i politycznym. W artykułach nie ma odwagi pisać wprost. Posiłkuje się zatem trollowsko-hejtowską metoda wpisów pod artykułem. Obraźliwe, kalumniatyczne komentarze, które sam tworzy, dotyczą osób prywatnych i opierają się na kłamstwach. Mnogość tych komentarzy wydaje się być dyskusją wielu osób popierających główny „artykuł”. Odrzucając podejrzenie rozdwojenia jaźni tego człowieka (chociaż ciężko to uczynić) założyć należy, że działa z premedytacją i na wskroś nieetycznie. Gdyby napisał nawet najgorszą rzecz, ale w artykule i się podpisał, to byłby sądzony jak dziennikarz. A jak napisał coś wyssanego z palca i oskarżającego niewinnego człowieka, sam u siebie na swoim forum, w komentarzu pod swoim artykułem, to będzie sądzony jak zwykły troll.
   Osobiście nie zdziwiłabym się, gdyby sąd zechciał powołać biegłych w celu stwierdzenia poczytalności „dziennikarza” w trakcie pisania postów:)) jak sobie poczyta twórczość.
   Co by nie wyszło to kariery w administracji nie wróżę.
   Drugi aspekt, czy „dziennikarz” oznajmił na wskroś etycznemu pracodawcy, że w sądzie jest akt oskarżenia i że to on jest oskarżonym? No nie …wydaje mnie sięee:))

 128. Mieszkańcy twierdzą że na naftowej w tym roku dwa razy byli latać dziury .Niech mi ktoś odpowie czy to noromalne .

  1. Pierwszym razem wysłali pracowników gminy z masą na zimno, a drugi raz firma wykonująca wiosenne remonty. Tak się dzieje też na innych drogach. Czasem robia to jeszcze jesienią.
   Tu z wiadomego względu latali. Gdzie indziej były jeszcze większe dziury ale było pewnie takie polecenie. Nie spekuluje kto tam mieszka, kto tamtędy jeździ, ale wiem że dużo dróg jest w dużo gorszym stanie.

 129. Obiecuję zrobić zdjęcia nakręcić film .Drogi miejskie z podatkami miejskimi.?

 130. Wiarygodna/y sie znalazła.
  Siadaj na rower i jedź. Jak ci sie nie chce to koleżanka jest zorientowana i ci powie. Tzn. zorientowana tylko w drogach w Jaszczwi.
  komisja przejechała drogi i dobrze wiedza gdzie trzeba remontować.
  Co do Naftowej to uważam że trzeba zrobić asfalt od skrzyżowania na A.Krajowej 300 m w stronę wysypiska i 500 m w stronę zachodnią. to wszystko , ale nie zdzieranie na praktycznie nowych odcinkach. Misie nie macie pojęcia o potrzebach mieszkańców.
  Dalej niech nic nie robi to jej zadłużenie spadnie. Od Marciowej i pozostałych wara .

  1. Zgadzam się ten odcinek kategorycznie powinien być zrobiony wraz z oświetleniem

 131. Oglądałam relacje z sesji piękny cyrk. BRAWO DLA RADNYCH POKAŻCIE JEJ KTO TU GÓRĄ JEST. Coś mi się zdaje że po tej sesji psychiatra będzie miał nową klientke hahahaha

 132. Takiego cyrku to jak żyje nie widziałam. Warto by było żeby pokazać mieszkańcom to co władza wyprawia. To co wyprawia pracownik samorządowy zatrudniony w UG przekracza wszelkie normy. Pracownik suto opłacany którego żona pracuje w ZEASiP a siostra w szkole.
  Radny z Żarnowca też się nie odzywa bo córka w szkole zatrudniona.

 133. Ptaszek zero kultury widocznie go rodzice nie nauczyli jak się powinien odzywać do starszych. A karteczki pewnie pisał pod rozkaz pewnej osoby

 134. Popieram Panią radną Marć !!!!
  Pani Krystyno głowa do góry i do dzieła.
  Te ptaszki to nie problem.

 135. Dla dobra gminy trzeba zorganizować referendum i odwołać burmistrza.

 136. Ludzie, czy te wszystkie komentarze są związane z osobą Stanisława Wodzińskiego, bo albo ja nie potrafię czytać ze zrozumieniem,albo jedliczanie cierpią na anafabetyzm wtórny. 281 komentarzy do “Artysta skazany na niezrozumienie” w tym chyba ze dwa dotyczące nie tyle twórczości bohatera wywiadu co jego głosu

  1. A Twój 282 komentarz jest na temat, czy też jesteś wtórnym analfabetą? Uwielbiam takich…parkingowych.

 137. Na org Pani Marc była tyle razy obrażają .Proszę mi wyjaśnić Co ta kobieta uczyniła ze nagle na org stała się bohaterką.

  1. Bohaterką była zawsze, tylko teraz jest pozytywną bohaterką. Prawie wszyscy Radni są bohaterami. Im jak Szawłowi z Tarsu spadała z oczu zasłona i za to ogromny szacunek. Mało kogo stać w tych czasach, aby otwarcie, publicznie zweryfikować swoją postawę.

   1. To jeśli ktoś się z wami nie zgadza to możecie bo obrażać, było pisane o wykształceniu zachowaniu braku kultury i nagle co się stało .

    1. Z jakimi „wami'? Co to za jakiś wyższy level spisku?

    2. Pacyfik a to się stało, że w końcu przejrzeli na oczy i ujrzeli prawdę, a nawet przyznali się do tego!! Jako pierwsza przejrzała na oczy Pani Anna Zaleszczuk, a wierzyła we wszysko co wypływało z ust wszechwiedzącej, sam . Fakt, jest w tym dobra … ale radni stali się bardzo czujni, kwestia by nie dali się ponownie uśpić!!

 138. Brawo radni, bo nareszcie prubują robić to co do nich należy.
  Trochę prostują burmistrza który stracił orientację i wydaje mu się że wszystko może. Wystarczająco dużo zepsuła.

 139. REFERENDUM i Burmistrz do wymiany !!!!
  Przyjdzie ktoś rozsądny i zrobi porządek, oby nie za późno.
  To nie jest prywatny folwark.

  1. Mógł jakiś rozsądny kandydować ludzie nie sa głupi i bardzo źle wyrażają się na temat ostatniej sesji i to nie ze względu na Panią burmistrz a na radnych .

 140. Ponownie powinni Radni dokonać przeglądu wszystkich drog gminnych i ustalić terminy napraw a nie wysyłać pisma do mieszkancow podyktowane przez pania widzimisię.

  1. Jak to ponownie ? To znaczy że teraz źle oceniali podczas ostatniego przeglądu ? Radni doskonale znają problemy ze swoimi i nie tylko drogami.
   Moim skromnym zdaniem to całe zamieszanie wynika z tego że burmistrz zbyt daleko ingeruje w kompetencje radnych, że sama ocenia która droga jest ważniejsza do remontu. Raz że się nie zna, a drugie to, też moim zdaniem kieruje się obiecankami wyborczymi a nie faktami.
   Gdyby niektórzy radni nabrali odwagi i upublicznili zachowanie jaśnie panującej podczas pewnych spotkań to by wam szczeny opadły.
   Bronić będziecie do tego momentu kiedy sami się o tym nie przekonacie.
   Najdłużej broniącym będzie ptaszek z racji tej że żona pracuje w ZEASiP a siostra w szkole no i on który jest pracownikiem urzędu.
   Ktoś dobrze napisał że już 3 miesiące po poprzednich wyborach na oczy przejrzała radna Zaleszczuk , za co była traktowana jak czarna owca. Teraz pozostali radni.
   Kto jest rozsądny i samodzielnie myślący to wcześniej czy później dojdzie do podobnego wniosku.

  1. Młodszemu referentowi:)), ale tylko takiemu, który ma dodatek specjalny i który w czasie idiotycznego wystąpienia potrafi stwierdzić, że wg. ustawy o samorządzie przewodniczący osiedla jest reprezentantem mieszkańców, ale to się tylko tak mówi.
   W tej chwili w gminie u władzy są chore ambicje, poczucie nieomylności, rozchwianie emocjonalne, zaburzenia dysocjacyjne, w skrócie Kaligula.

   A Ty pytasz komu podlegają radni jako jednostki, czy radni jako całość czyli Rada? I czy chodzi Ci o zależność administracyjną (powiat województwo itp.) czy odpowiedzialność prawną. Proszę o doprecyzowanie pytania, tak abyśmy mieli tu jasność, że Twoje pytanie nie wynika z neiznajomości ustawy i abyśmy mogli precyzyjnie ustosunkować się w podpunktach do tego pytania.

   1. Z ust pani władczyni ciągle się przewija etyka zawodowa.
    A jak ona ta etykę postrzega przez pryzmat ostatniego wystąpienia ptaszka.
    Chcąc kogoś oceniać to samemu trzeba być super ok. A czy jest ? Mam duże wątpliwości.

 141. Wreszcie Radni będą samodzielnie myśleć i oceniać uwolnili się od tej .(…….) Dość zakłócania ludzi! Udało się jej zbudować Nienawiść

 142. Teraz jaskrawo widać kto zasiał tyle nienawiści, kto podzielił ludzi.
  Radni przekonali sie na własnej skórze.

 143. Les biznes personnes construisent im melon Detroit jardiner

 144. Uwaga awaria !!!
  Na ulicy 1000-lecia przed torami kolejowymi od paru dobrych dni wycieka woda spod chodnika.
  Chodnik jest rozgrzebany i ogrodzony taśmą. To wszystko na łuku drogi .
  Domyślam się że ktoś próbował usunąć awarię, ale widzę że bez pozytywnego skutku. Teraz woda wycieka jeszcze szybciej w większej ilości.
  Przez parę dni czy tygodni będą to ogromne ubytki wody za które zapłacą mieszkańcy.
  Administratorem sieci jest JPGKiM. Zapewne wie co się dzieje. Nad JPGKiM szefem jest Burmistrz Jolanta Urbanik.
  DLACZEGO NIC NIE ROBICIE ?
  Zapewne za chwile jak ktoś zapyta o wysokie ceny wody to pani będzie tłumaczyć że to przez poprzedników, że to dziura , że to nieudolność. Nie wiadomo co w sumie powie.
  W Krośnie jak powstała awaria to bez znaczenia czy to święto czy nie ekipa przystępowała do natychmiastowego jej usunięcia.
  Może radna Marć coś z tym zrobi, może Przewodniczący Woźniak.
  Teraz wszyscy skłóceni to i w sprawie tej dziury nikt się nie dogada ? to zwykły mieszkaniec ma ponosić koszty nieudolnie administrowanej sieci wodociągowej ?
  Ileż to się będzie lało ?

 145. W związku z Naftową. Tak mi świtało i znalazłam. III sesja godz.3 4 minuta (3:04) W swoim jakże filuternym wystąpieniu (okulary, włos rozwiany itd.) burmistrzyni wyraźnie powiedziała, że Naftowa to nie jest priorytet i jej rozbudowa kiedyś tak, ale nie w 2019 roku. To pop pierwsze. Po drugie sesja miała miejsce 27 grudnia 2019 roku, zatem już wówczas wiedzieli lub wiedzieć powinni, że jest program, który otwiera możliwość dofinansowania Naftowej. Ale o tym ani słowa nie było w wystąpieniu połączonym z przygryzaniem okularów.

 146. Nagle dostała olśnienia i za wszelką cenę chce wywalić z gminnego budżetu ponad 850 tys złotych.
  Całe to zachowanie podczas ostatniej sesji daje dużo do myślenia. Akcja ze Słowikiem też była na prędko zainicjowana.
  Potwierdza to fakt że burmistrz nie ma długofalowej koncepcji rozwoju miasta i gminy.
  Jak to sie ma do przyjętej strategi rozwoju gminy.

 147. Babo daj spokój Naftowej bo się niedobrze robi .Tam mieszkają ludzie nie Burmistrzowa .Ulica istniała kiedy na wiekszości ulic w tej chwili oswietlonych rosły kaczence .Więc Panie Wozniak to Pan powinien pierwszy głosować na Tak. Radni powinni się wstydzić i wiedzą którzy. Nic wam Ci ludzie nie zrobili a zachowywalzachowywalisci jak byście chcieli ukrzyzowac llNaftowa!!!!

  1. Ja wcale takiego wrażenia nie odniosłam. Radni po prostu na sesji nadzwyczajnej odrzucili uchwałę i to wszystko. Temat miał być zakończony.
   To burmistrz na siłę chce przeforsować ten projekt. Wszyscy wiemy że ulic które wymagają pilniejszego remontu jest jeszcze duzo.
   Niech nie opowiadają że inne drogi nie nadają się do tego projektu. Słusznie wskazano nawet most w Męcince. A przypominam sobie jak obiecywano od 2015 roku że już już będzie budowany. Na dziś nie ma pozwolenia na budowę a burmistrz coś zagaja o wymianie działek z ZPRE. Dlaczego wcześniej tego nie zrobiła. Przecież mogła dokonać zamiany przed wykonaniem projektu. Teraz będzie opowiadać że projekt jest ale działki nie ma i nie dostaną pozwolenia.

 148. A tu było wszystko i przez radnych pieniądze poszły w błoto. Nie bo nie i nasze podatki w błoto.Ja mam takie wrażenie że nasi radni zaczynają uprawiać prywate.

  1. Kontrola sprawdzi przez kogo.
   Mam wrażenie że ta prywatna to czyjąś chora, wyobraźnia.
   Chcieli zdzierac nowy asfalt.

 149. Ty kłamco nigdy nie było mowy o nowym asfalcie .Do jednego domu asfaltu i oświetlenie I Państwo radni i rączki w górę. Więc jak to się nazywa.

  1. Czasami trzeba podjąć ciężką i niepopularną decyzję, wręcz salomonowy wyrok. Radni taką decyzję podjęli, gdyż ZOSTALI PRZYSTAWIENI DO MURU!!! Starano się ich wziąć kolejny raz z zaskoczenia, bez rozmowy, bez dyskusji. Nic tu nie przepadły żadne pieniądze. Wręcz przeciwnie. Obecna próba ustawienia wiedzy internautów, że ludziom z Naftowej Rada zrobiła krzywdę, jest niczym innym jak próbą stygmatyzacji tych mieszkańców i tak naprawdę to takie wmawianie im na forum „gorszego sortu” przez żołnierzyki dwa Jolanty, jest robieniem im potwornej krzywdy.
   Widzieliśmy teatr na sesji. Od krzyków, próśb, gróźb po prawie omdlenia. Będzie nagranie to ludzie sobie zobaczą, czy tu chodziło o Naftową, czy o ludzi czy o własne fanaberie władzy.

 150. Wszystkie pomysły burmistrz pod lupą nie pozwolcie szanowni Radni szarogesic się gosposi i marnować publicznie pieniądze

 151. Deszcz wymowa remontowane dziury na Naftowej Parodia. Kiedy trzeci remont.Skandal.

  1. A kto kazał pójść pracownikowi z koszykiem masy i lampa gazową do łatania tych dziur ?

 152. Jak mozna tyle kasy było planować na ta drogę.Gosposia doskonale zna stan dróg w calej gminie i dzieki Radnym wstrzymano tę inwestycję bo w kazdej miejscowości są ogromne potrzeby

 153. Skandal przyjechałem drogi jedlicza i nie tylko oświetleneoświetlenie sa najmniejszye uliczek i2 .3 domy to parodia czepiają się Burmistrz . .Naftowa nadaje się do 3 remontu w tym roku skandal .Radni powinni być oskarżeni o zła wolę i niegospodarnosc .

 154. Zofia spokojnie bez emocji. Każdy zdrowo myślący człowiek nie neguje potrzeby Naftowej. Niemniej nie kosztem 850 tys. zł. Myślę, że wykonanie remontu nawierzchni zamknie się w o wiele mniejszej kwocie i mowa tu o odcinku około 800 m wymagającym naprawy. Jeżeli potrzeba doświetlenia odcinka przed wjazdem na byłe wysypisko to postawienie 3 latarni również nie jest aż tak bardzo kosztowne. Pomyśl bez emocji, że takie pieniądze można zrobić i Naftową i jeszcze jakąś inną pilną inwestycję drogową.

  1. Jems, tam moim zdaniem jest drugie dno.
   W zupełności racja. Jak gminę stać na położenie dwóch odcinków asfaltu o łącznej długości 500 m to kłaść. Ale opatrzmy jeszcze na jeden aspekt, a mianowicie zrównoważonego rozwoju naszej gminy. To jest hasło Jolanty Urbanik. Ale hasło które nie ma faktycznego pokrycia w faktach.
   Jems, jeśli masz trochę czasu to w BIP sa sprawozdania z wykonania budżetu za poszczególne lata. Możesz spokojnie wziąć w rękę kalkulator i dodać pieniądze które szły z budżetu od 2015 roku na Jaszczew i inne miejscowości.
   Nie chce tu porównywać do gminy A,B,C i ekskluziw ale wystarczy mieć te dane i wtedy stwierdzisz że na jednego mieszkańca np w Jaszczwi poszło tyle kasy że np mieszkaniec chociażby Długiego musi na to czekać dziesiątki lat. Czy to jest sprawiedliwe ? Absolutnie nie.
   Taki ptaszek dlaczego tak się rzuca ? Niebawem dostaniesz odpowiedź.

   1. Skąd ta odpowiedź napłynie bo jestem niezmiernie ciekaw szczegółów?

 155. Dziś ksiądz w kościele witał jednostki OSP i między innymi z Poręb. Ja tam nikogo z Poręb nie widziałam.

 156. Moze ktoś mi wytłumaczy taką rzecz.
  W Dukli w dniu 30 kwietnia podobnie jak w Jedliczu odbyła się sesja rady miejskiej. Też zwyczajna.
  W Dukli w tym samym dniu ukazało się nagranie z sesji już jako archiwalne.
  W Jedliczu do dnia dzisiejszego nie ma.
  Za chwile burmistrz powie jak cudownie działa urząd. No nie działa , bo gdyby tak było to by i to nagranie było podobnie jak w Dukli.
  Na naszej gminnej stronie kolejne ogłoszenie. Tym razem szukają informatyka. Nie wiem czy kolejnego czy ten po otrzymaniu podwyżki postanowił sie zwolnić.

  1. Czkamy również szczególne na wystąpienia radnych.Podobno zrobili przedstawienie.

   1. Radni nie, ale Jolanta „nagrała” się więcej niż Modrzejewska w „Elektrze” albo Janda w „Przesłuchaniu”. Od oracji, przez łkanie, łzy prawie, jęki po wariacje na temat prawdy. To jest cyrk! Sądzę iż Radni, podobnie jak mieszkańcy, mogli być w sporym szoku przy takim występie. Niejednym …dodajmy. To prawie 9 godzin ciągłej jazdy bez reguł i żadnych zasad ze strony burmistrzyni. Ci ludzie w purpurze, jak męczennicy powinni wystąpić na sesjach. jak ona tak im dawała czadu przez 4 lata, to nie dziwię się, że dla świętego spokoju głosowali niektóre rzeczy, żeby się odczepiła. Teraz dzięki Bogu są kamery i ludzie patrzą, słuchają i się władza nie am jak za bardzo wyłgać.

   2. Oglądałem. Radni zachowali się super i z klasą. Z resztą potwierdzają to inni którzy oglądali bezpośredni przekaz.
    Wszyscy zgodnie są w szoku po wystąpieniu Tomusia i jego szefowej.

 157. Kto podał liste uczestników OSP proboszczowi? kto Go wprowadził w błąd? ze witał nieobecnych strażaków z Porab za porządek był odpowiedzialny GOK czy burmistrz?

  1. A oprócz budynku jest tam w pełnym składzie drużyna która jest właściwie przeszkolona?

 158. A ja tak zapytam przy okazji. Burmistrz już oddała kasę strażakom z jejdnej wsi, którzy za swoje pieniądze kupili wóz bojowy? Czy dalej twierdzi, ze da im dwa stare samochody z gminy i oni sobie sprzedadzą, żeby kase odzyskać?

  1. A mogła tak sobie dać ? Były one własnością gminy czy Stowarzyszenia czyli jednostek OSP . A jak utylizuje przekazuje majątek to jej czy radnych kompetencja …..

   1. No gdzieś rzekomo skarbnik ją powstrzymała, nie wiem czy skutecznie. Ale dwa stare żuki chciała dać, oczywiście nikogo nie pytała, starżakom co za swoje własne pieniądze kupili samochód. To teraz się chwaliła, że na zarejestrowanie dała i oklejenie tego wozu numerami taktycznymi. A nie wiem, czy kasa wróciła do druhów. raczej nie, skoro Radni nic nie wiedzą. Ze swoich 6 tys. nie wyłożyła,

     1. No gmina. Proste, ze nie miała prawa takiego czegoś obiecać, że druhowie sobie sprzedadzą sami te zuki. Ale, mnie interesuje czy oni w ogóle dostali jakiekolwiek pieniądze z powrotem? Bo oan im naobiecywała, chłopaki znaleźli wóz gdzies w małopolsce i się umówili z wójtem tamtejszym, aona ich wystawiła. I złożyli się i kupili z aswoje. Ale nie powiedziała, że wcale nie da i zeby zrezygnowąli tylko z tymi żukami wyskoczyła. To jest parodia najwiękasza w tej sprawie. Zresztą bedzie teraz ze starżakami chyba jakies psotkanie to można ich zapytać.

  2. Strażacy zgłosić radnym i na sesji zgłosi niech ludzie znają opinie Burmistrz.Jak do tej pory radni niszczą nic nie chcą budować.Kazda odpowiedź Pani Burmistrz jest jasna i zrozumiała.Wszyscy by brali nic nie dając od siebie.Kazdy szarpie w swoją stronę ..Ta jedna Wieś z tego co wiem nie jest pazerna kto wypowiada się za nich i miesza.

   1. Co niby radni niszczą ? Niszczy to ktoś inny osiągnięcia poprzedników.

   2. Ale to ja nie rozumiem. To teraz gdzie się sprawy załatwia z Panią Burmistrz, tak żeby rada nie wiedziała? Gdzie były te jasne wypowiedzi zwerbalizowane? Skora radni nie wiedzą, to gdzie ta transparentność.

 159. Proste to jest jeszcze to, że bezwzględnie przed kampanią nie miała prawa obiecać niczego za publiczne pieniądze. A jak już naobiecywała, to trzeba było radnym postawić sprawę jasno i te 6 tys. ludziom za auto oddać. No bo tak to na czym stanęło? Rozumiem, że nie oddała? Ze swoich niech teraz odda.

 160. Abcia nie wypowiadaj się za tych ludzi bo oni sobie tego nie liczą

 161. Oni jak oni, ale władzy się raczej ciepło zrobiło, bo takie wydawanie publicznych pieniędzy, poza budżetem i bez porozumienia z RM, to się jak nazywa? :)) że tak zażartuję. Oj biedaku…

 162. Widzę, że chętnie byście wszystkim mordy pozamykali na wszystkie sposoby i dalej buszowali.

  1. Aba dlugo Tak możesz jadem pluc .Możesz wiem to pluj tylko sobie dziur w butach nie wypali. bo się pieprzysz.

 163. Jantar nie rozumie twojego wpisu. Kto to Aba ?
  Sprawa tych samochodów to chyba trochę nie jasna.

  1. On dobrze rozumie i doskonale wie, że nie ma tu nic wspólnego z jadem, pluciem i innymi cudami. Za to jest dużo stycznych z „wałkiem”, kolejnym za plecami Rady. Nawet jak się papierów wstecz dorobi nico, to wałek jest wałkiem.

    1. Jak będą w ogóle wiedzieli. Wiele już koni i …jeleni nieświadomie wzięło już udział w Wielkiej Pardubickiej. Niektóre nawet stanęły w nagrodę na podium:)) Ale to tylko chwilowa euforia była.

 164. Kiedy odbędzie się uroczyste poswięcenie i przekazanie samochodu ?

 165. Strażacy byli potrzebni przed wyborami a teraz to kuku???

  1. To nie tylko ty żałujesz. Mój mąż nad ranem zapylał miedzy domami z ulotkami żeby jak najwięcej roznieść a teraz mamy.

 166. czy udał się wernisaż artysty?
  pani radna Kusiak zadała ciekawe, zadziorne pyt dot. poczynań w sprawie filii GOK czy była udzielona odp

 167. A czy coś sie tam w tej filii dzieje ? Była jakaś impreza ?

 168. Jak tam was ? Naftowej nie rozmoczyło ? Da się przejechać ?
  Bo u nas katastrofa. Bez gumofilców ani rusz.

 169. No wlasnie Tak jak u Was kamyczki z remontu wpływają na posesję Dziwne te dziury były latane na kleju chyba z mąki ???.

 170. Jakieś zakłady czy w poniedziałek na stronie gminy będzie zamieszczone nagranie z sesji? 🙂

  1. Nie wiem czy jest informatyk? Może nie ma kto wrzucić tych ponad 9 godzin wzmożonych obrad:))

   1. Niech zatrudni jeszcze paru ptaszków to wszystko będzie super działać.:)

 171. Co jest powodem że nie ma nagrania z ostatniej sesji? czyżby oni także się zwolnili?

 172. Gminna wieść niesie, że ratusz szykuje podwyżki cen śmieci. Jest drogo, będzie jeszcze drożej. Zaciskajcie pasa.

  1. Szykują niespodzianki typu Naftowa, śmieci, a może i ścieki

 173. Zerwe umowę jezeli dojdzie do podwyżek teraz już trudno związać koniec z końcem

 174. Pytam gdzie są Gminne Wieści już pare miesięcy temu miały być.

 175. do Kazek nie będzie wieści bo oczym i to będzie pisać? o sprawach sądowych? o budowie mostu Mecinka-Brzezowka? o zamknietym domu opieki?Niech napisze prawdę i odejdzie!

 176. Nie dadzą to się wrzuci na youtuba. Przecież na tym etapie utraty zaufania do władzy jest oczywiste, że trzeba utrwalać nawet ustawową transmisję. Będą się tak pier…lić to skarga pójdzie do urzędu marszałkowskiego i tyle. No i co da to przeciąganie terminów do granic wytrzymałości? Kompromitacja urzędu tylko postępuje, tu nic sie już nie ukryje i nie odkręci.

  1. Apokalipsa to chyba po twoim wpisie wystraszyli się i dali na stronę.

   1. Dali, ale robota leży:)) Już nic nie zrobię. Muszę po raz drugi przeżyć ten CYRK. Wiadro melisy, popcorn i …wtorek z głowy:))

 177. Na początek proponuję przejrzenie od 0:33 minuty. Uwypuklam:)) zwrócenie uwagi na STAN Pani Burmistrz…

 178. 2:36 tu jest odlot pełen! To koniecznie zwróćcie uwagę. Tu Woźniak, Dziura lux się zachowali.

  1. Zobaczcie jak bezwzględnym człowiekiem jest Jolka. Dla nie j nie ma żadnych wyższych wartości. Kłamie w żywe oczy ludziom i nawet jej powieka nie drgnie.

 179. Dziura i Woźniak ok. krótko i na temat bez zbędnego monolog.
  Jak myśli że ich zagada to się myli

 180. 6 godz,40 minuta – Zaczyna się szorowanie z pyskówką do p. Marć

  7:42 – wystąpienie urzędnika Słowika. Tylko dla ludzi o wielkiej percepcji:))

 181. Radni powinni się opamietac. Zachowali się tragicznie i to widać .Ludzie są zbulwersowani .

  1. A niby który radny źle się zachował ?
   radni są za delikatni dla tych ludzi. Taki ptaszek powinien w tym samym dniu pakować walizy. Jeżeli szef odpowiednio nie reaguje to oznacza że mu pasuje takie postepowanie.
   Pajac mógłby im po mleko latać.

  2. Zbulwersowana to ja jestem twoim wpisem, na dodatek ze służbowego komputera.

 182. Pisze o radnych .Ludzie na nich głosowali .Wstyd i jeszcze raz wstyd nie znajduje kulturalnych słów na to co zrobili.!!

 183. Ptaszek jest członkiem zarządu osiedla ? Che che che. To on nawet nie zna regulaminu tego osiedla.
  Gdyby znał to by nie wyskakiwł z jakąś petycją . Posiedzenie zarządu osiedla zwołuje jego przewodniczący czyli w tym przypadku Pani Marć. A Pani Marć jak powiedziała o niczym takim nie wiedziała.

 184. Co wy jakimś ptakiem co mnie to obchodzi .Ludzi macie gdzieś .Wyborcy wam podziekuja .Nie macie pojęcia co wypada a co nie wstyd.Jest mowa o inwestycji a tam Pani opowiada ze w koszu grzebie .

  1. Bo świnie jej chciałeś podłożyć, sorry inaczej…podkładasz regularnie. Trybun się znalazł. Analfabeta z fakultetem…

 185. Powtarzam po raz drugi. Pierwszy dzień pracy Słowika w gminie, jest również pierwszym dniem upadku Jolanty. Z wielkim hukiem.

 186. Mocno wierzę w to że radni zrobią z tym porządek. Nie może być tak żeby taki człowiek robił drugiemu tyle krzywdy. Pni Krystyna została skarcona i pozostali radni też. Ale to nie tylko oni. Ja pamiętam zachowanie sprzed wyborów.
  Komisja rewizyjna powinna się zając tym przypadkiem. Trzeba wrócić do historii i rozliczyć umów jakie zawierał np GOSiR czy JPGKiM.

 187. Proszę zwrócić uwagę 8 godzina 2 minuta. Wypowiedź p. Marć. Co Słowik miał na myśli, nazywając Radnych „grupą przestępczą”?

 188. 3 minuta 15 sekunda – Jolanta szturcha p. Woźniaka, żeby Słowik mógł się wypowiedzieć, czyli wiedziała co jest treścią tej niby „petycji”. Widać, ze było to ukartowane.

  8 godzina 2 minuta – Jolka już twierdzi, ze Słowik sam z siebie przyszedł na sesję. Odcina się od swojego pomogiera, zanim kur trzy razy zapiał:))

  Taka to sztama:))

 189. Jestem w szoku po tym co usłyszałam na tym nagraniu.
  Brak słów. Zachowanie sikora jest karygodne.
  Ale i burmistrza też że siedząc tam i patrząc co on wyczynia nie zareagowała.
  Radni też byli w szoku. Tu chylę czoła przed pania Marć że opanowała nerwy.
  Taka podpowiedź po tym wszystkim. Musicie Państwo uciać to w zarodku. Taki człowiek jest pracownikiem samorządowym ? Jak to możliwe , w jaki sposób dostał się do tej pracy.
  Urząd to nie folwark.

 190. Jestem w szoku. Co to za masło maślane. Szanowni radni zgoda buduje!!!!.

  1. Januszek wyjdź z szoku. Prawdą jest że zgoda buduje ale jak się słyszy takie rzeczy z ust pracownika samorządowego który opłacany jest z pieniędzy podatników i który powinien służyć mieszkańcom to wybacz ale obojętnie nie można koło tego przejść.
   Burmistrz była świadkiem tego co robił i tego co robi. Wystep na sesji to nie odosobniony przypadek.
   Jest powiedzenie że ryba psuje się od głowy.

 191. Strona główna » Konkurs plastyczny na „Projekt Kartki Wielkanocnej”
  Śmiech na sali. Dziś mamy 7 maja a ci pokazują rozstrzygnięcie konkursu na projekt kartki Wielkanocnej.
  Pani Jolu to było miesiąc temu ? Czy się wam w głowach pomieszało ?

 192. Czy wy w tym Jedliczu braliście pod uwagę przebadanie tej waszej burmistrz? To cos jest dziwnego w jej zachowaniu. To nie jest normalne zachowanie.

 193. Pajace z rady osiedla z Centrum szczują na osiedlu pod Krystyną. Polecieli z wiechciem pod pomnik 3 maja też bez jej wiedzy, a teraz agitują żeby odwołać.

  1. Chciałam podziękować sygnatariuszom petycji, mam tylko jedną pretensję, dlaczego incjatorzy nie przyszli do mnie chociaż nie mieszkam przy ul. Naftowej bardzo chętnie podpisałabym razem z całą rodziną

   1. Halinko droga. Nie przyszli bo tą petycję to sobie można wsadzić do …..

   2. Sygnatariusze:)) No wiesz Halino, w sumie to większość z 28 podpisów pod tym całym aktem erekcyjnym, była z po za Naftowej. I tak jak tu zaznaczyłaś…raczej rodzinami podpisywali:))

    1. KlAMCZUCHA KLAMCZUCHA APOKALIPSAPrzylapalem Cie klamczucho.Nikogo z poza Naftowej tam nie ma .

 194. A ja tak poważnie teraz coś napiszę do Radnych.

  Przez 4 lata świdrowania w głowach Jolanta narzuciła Wam pewną formę komunikacji, która daleka jest od normalnej konwersacji. Jednakowoż, azaliż, co do zasady, etyka, względy formalne, procedować…Tak nikt nie mówi do ludzi mi o ludzkich sprawach. Wy kochani radni usiłujecie wstrzelić się w tę jej idiotyczną formułę i przez to wychodzi kabaret czasami, ona Wam powie, że nie macie pojęcia, Wy się gimnastykujecie, ludzie nie wiedzą o co kaman.

  A tu trzeba przyjąć jedną rzecz za pewną. Nomenklatura słowna Jolki to jak język zaborcy czy okupanta. To obcy język, na siłę narzucony, język krepujący, język niekomunikatywny, język po prostu obcy i zły. Odrzucie język okupanta, a gwarantuję, że w chwili kiedy zaczniecie mówić swoim prostym, ludzkim językiem wszystko szybciej wróci do normy. Ona nie jest warta, żeby się dopasowywać do jej niby standardów. Bądźcie sobą, tak jak na ostatniej sesji. Tacy po prostu.

 195. Państwo Radni czas najwyższy albo Urbanikowej uciąć wynagrodzenie i jeszcze lepsze posunięcie nie dać jej absolutorium

 196. Oczywiście że nie powinna dostać absolutorium. Referendum ogłosić i po sprawie.Można to zrobić jak minie 9 miesięcy od wyborów.
  obniżenie i to znaczne wynagrodzenia to podstawa. Myśle że nikogo już do tego nie trzeba przekonywać.

 197. Pani , co pani bredzi o tych pracownikach samorządowych.
  Facet obraża radnych a pani go tłumaczy ? Prosze nie odwracać kota ogonem. Powinna pani wypinkolić gościa na zbity …. ale pani tego nie zrobi bo mogę sie tylko domyslać dlaczego pani tego nie zrobi..
  Co on mówi kto przemówił głosem rozsądku. On nie ma prawa oceniać czy to jest głos rozsądku. To jego subiektywna ocena.
  A ten drugi gostek to kto to ? O jakich kwiatach on tu opowiada. Panie nie mas pan pojecia.

  1. Ten drugi ” gostek” to mieszkaniec Jedlicza. Który ma prawo jak każdy być na sesji. Czy mam pojęcie, czy go nie mam, myślę że nie Panu to oceniać. Aczkolwiek domniemywam że mam o wiele większe od Pańskiego. Pozdrawiam i miłego dnia życzę, mniej zawiści więcej uśmiechu i pozytywnego nastawienia do ludzi.

   1. Był na sesji jakis facio i bredził jakieś dziwne wywody. Oni są w jakimś amoku.

 198. Facet mówi ” pani burmistrz ma fajny gabinet ”
  To jakiś bywalec ?

  1. Panie Fredek, ten gabinet miałem okazję poznać za czasów panowania Pana Sanockiego. Być może teraz się on różni. Jestem wręcz przekonany że panuje w nim dużo lepsza atmosfera. Ale to niema większego znaczenia w kontekście mojej wypowiedzi na sesji.

 199. Cyt” Pan Rysiek wytłumaczył mi ….”
  To chłopie nie Rysiek tylko z-ca Przewodniczącego Rady Miejskiej.

  1. Panie Fredek, Pan Rysiek może piastować funkcję z-cy Przewodniczącego Rady Miejskiej w Jedliczu. Jednakże nie zmienia to faktu że jest moim pracownikiem, jak wszyscy radni. Dla mnie nie istotne są tytuły i stanowiska. Jako mieszkaniec mam prawo oczekiwać dobrej współpracy między radnymi i Burmistrzem.

   1. Co ty facio opowiadasz. Jakim jest twoim pracownikiem. Radny jest osobą nie zależną i to mu prawo gwarantuje.
    Macie jakieś chore wyobrażenia o samorządzie. Widzę że jest tworzona jakaś nowa klika.

    1. Trele Morele; To widzę że masz problem ze zrozumieniem rzeczywistości. Zatem musisz wiedzieć że każdy pracownik budżetówki jest na utrzymaniu podatników. A jednym z nich jestem ja. Więc jeśli tu mowa o klice, to domniemywam że w gronie osób które są utrzymywane z naszych podatków. A roszczą sobie prawo do bycia alfą i omegą.

 200. „Jak w życiu, nie we wszystkim, wszyscy…ja też mam prawo do oceny. Jestem obywatelem…” – a wszystko to głosem mniszki…I jakby ktoś, kto nie zna posłuchał, to by stwierdził biedna, poczciwa, dobrotliwa kobiecina:)

  1. Pan/Pani Apokalipsa; A czy wie Pan/Pani ile mamy podatków?, i co tak naprawdę przedsiębiorcy opłacają?. Bo po tym zapytaniu wyżej rozumiem że nie wiadomo o co kaman. A i odpisuję tutaj ponieważ tam zablokowana jest możliwość odpowiedzi. Pozdrawiam serdecznie „Facet”

   1. Pan taki zarozumiały raczej…widzę. Wiem co opłacają przedsiębiorcy. Pana wpisy doskonale rozumiem, ale jeszcze bardziej rozumiem Pana intencje. Zaistniał Pan na zebraniu, na obchodach 3 maja z wiechciem, apeluje Pan jak papież o pokój i inne podobne. Ale czy to jest Pana celem? Przy okazji wszystkich „pozdrawiam” „życzę miłego dnia” „więcej uśmiechu” i innych bzdetów bez sensu i tak Pan chce postawić zawsze na swoim, wbić szpile, pokazać wyższość. A ja tego nie lubię. Także mam …raczej w du..pie Pana „pozdrawiam serdecznie” po dziecinnej pyskówce. Jednocześnie życzę więcej pokory młody człowieku i oczywiście uśmiechu:)) I jeszcze żebyś sam, bez zbytnich strat na ciele i umyśle przejrzał na oczy. Oby w porę.

    1. Apokalipsa (z gr. ἀποκάλυψις apokalypsis 'odsłonięcie, zdjęcie zasłony, objawienie' od apokalýptein 'odsłaniać, ujawniać'; apó 'od' i kalýptein 'zasłonić') – w terminologii judaistycznej i chrześcijańskiej literatury religijnej to opis szczególnego rodzaju proroctwa, dotyczącego tego, co ma się wydarzyć w dniach ostatecznych, przekazywanego przez Boga wybranemu prorokowi. Badania historyczne wskazują, że zwyczaj pisania apokalips powstał wśród zhellenizowanych Żydów, a następnie rozpowszechnił się również wśród chrześcijan.
     Dobierając nazwę pod którą się zaistniało dobrze by było to przemyśleć.
     Nie jestem papieżem, tylko zwykłym mieszkańcem,obywatelem tego Państwa i mogę swobodnie wyrażać swoje zdanie. Rozumiem że to jest irytujące wśród ludzi którzy uważają się za alfę i omegę. To nie moja sprawa co kto lubi i mało mnie to interesuje. Natomiast nie rozumiem skąd taki atak na najzwyklejsze ” życzę miłego dnia”. Aczkolwiek zrozumiałe że nie każdemu ten dzień miło upływa, widać to tutaj po pisaniu, wyzywaniu, obrażaniu. Ale mimo wszystko miłego dnia życzę i więcej uśmiechu, to powoduje że mamy mniej zmarszczek, a czas jest niestety nieubłagalny.

     1. No muszę powiedzieć, że własnie tym się kierowałam zmieniając nick, po wygranych przez Urbanik wyborach, na złowieszczą Apokalipsę. Ja domyślam się, że ma Pan dostęp do Wikipedii, jak wielu lokalnych myślicieli i filozofów i niesie ona Panu owocną pomoc w tzw. ciętych ripostach:)) Już Pan ustalił, że nie znam się na podatkach, że nie rozumiem niczego, że się nie uśmiecham i nawet, że źle się nazywam. I co w związku z tym? Bo tak się mną Pan zajął, że chyba zapomniał co miał tu do zrobienia na tym forum i po co Pana wysłano.

 201. Pragnę zwrócić uwagę na dwie sprawy. Pierwsza dotyczy pewnego przekłamania gdy JU mówi o głosie przeciwko głosu. Trochę to jednak niedoszacowana proporcja gdyż ja tu widzę jeden głos przeciwko kilkunastu. Druga kwestia to zadziwia mnie nie owijanie w bawełnę gdy radni mówią o Burmistrzowej. Padają takie zarzuty w stronę JU jak mówienie nieprawdy, po prostu kłamstw, obrazę osobistą jakiej miała dokonać się w stosunku do radnej, obrazę radnych na spotkaniach w sołectwach…
  Ogólnie to dość mocne zarzuty i jeżeli padają one na forum, są utrwalane nagraniem i w dodatku nie spotykają się z kontrą to chyba jednak biorąc pod uwagę wcześniej pisany praktycznie jeden głos większości radnych może świadczyć, że osoba Pani Burmistrz ma poważne problemy ze współpracą i godziwym zachowaniem w stosunku do innych ludzi. Podziwiam determinację tych ludzi i odwagę mówienia o takich rzeczach. Jawi się to na smutny obraz naszego urzędu (polityka personalna UG zapewne nie jest przypadkiem).
  Coś się musi zmienić bo szkoda zdrowia tych ludzi i szkoda szans jakie gmina ma przed sobą w tej kadencji.

  Osobną kwestią jest działalność Pana Słowika. Wielce nieodpowiednia postawa wymuszania na Przewodniczącym dostępu do głosu i zakłócania porządku obrad. Mam nadzieję, że takie wybryki nie będą już miały miejsca w przyszłości. W interesie JU jest odbycie rozmowy wychowawczej z tym Panem.

  1. Jak nie będą. Już poleciał z petycją do Rady. Toż to niebezpieczni ludzie. Oni się nawzajem nakręcają.

 202. Jestem z Radnymi, ten problem za pewnie trwał od dawna aby naszą gminę nie pogrążyć całkowicie trzeba podjąć zdecydowane kroki mam nadzieję że Radni nie pozwolą na degradację i dalsze napuszczanie jeden na drugiego

 203. Zabrać jej część uposażenia i nie dać absolutorium. to tak na początek.
  A, jeszcze zwolnić ptaszka.

 204. Ujawnijcie wynagrodzenie ptaszka to się ludziom oczy otworzą

 205. Uważam, że opinia publiczna powinna także wiedzieć, iz wczoraj odbyło się zebranie z p. Burmistrz, która na sesji zapowiadała, że chce rozmawiać, ustalac, dyskutowac z radnymi. I co? I apiać, przyszła z ludźmi z Jaszczwi:)0 i od nowa Naftowa i od nowa parodia. To zaczyna się robić niebezpieczne. Mało tego, zaczęła podsuwać propozycję radnym, utytułowania właściciela Splastu bohaterem honorowym :)) Jedlicza. A może by tak ludzi zapytać kogo chcą uhonorować obywatelstwem? Ankietę jakąś zrobić? Ta komitywa jest nam powszechnie znana, ale czy aż tak istotna dla miasteczka, żeby obywatelstwo?

   1. lepiej zapytać nawet troje ludzi, niż podejmowac samemu, sobie wygodne decyzje w „pięknym gabinecie”.

    1. Ludzi w gminie jest duzo więcej niż troje.Wiem że Burmistrz nie ma problemu i rozmawia z ludźmi .

     1. Burmistrz to mówi, nie rozmawia. To zasadnicza różnica. Ty jesteś w pracy dziś jako referent z dodatkiem specjalnym, czy jako troll nadworny?

 206. A policja stoi na skrzyżowaniu koło Biedry i musi kierować ruchem w dni rynkowe. Za to, powinna osobiście zapłacić Jolanta. Dwóch funkcjonariuszy, radiowóz, sodoma z gomorą.

 207. Ci kierujący ruchem to ten trzeci pas o którym mówiła Jolanta jak radni pytali o swobodny wyjazd karetki w dni targowe.

 208. Jems napisał :

  Pragnę zwrócić uwagę na dwie sprawy. Pierwsza dotyczy pewnego przekłamania gdy JU mówi o głosie przeciwko głosu. Trochę to jednak niedoszacowana proporcja gdyż ja tu widzę jeden głos przeciwko kilkunastu. Druga kwestia to zadziwia mnie nie owijanie w bawełnę gdy radni mówią o Burmistrzowej. Padają takie zarzuty w stronę JU jak mówienie nieprawdy, po prostu kłamstw, obrazę osobistą jakiej miała dokonać się w stosunku do radnej, obrazę radnych na spotkaniach w sołectwach…
  Ogólnie to dość mocne zarzuty i jeżeli padają one na forum, są utrwalane nagraniem i w dodatku nie spotykają się z kontrą to chyba jednak biorąc pod uwagę wcześniej pisany praktycznie jeden głos większości radnych może świadczyć, że osoba Pani Burmistrz ma poważne problemy ze współpracą i godziwym zachowaniem w stosunku do innych ludzi. Podziwiam determinację tych ludzi i odwagę mówienia o takich rzeczach. Jawi się to na smutny obraz naszego urzędu (polityka personalna UG zapewne nie jest przypadkiem).
  Coś się musi zmienić bo szkoda zdrowia tych ludzi i szkoda szans jakie gmina ma przed sobą w tej kadencji.

  Osobną kwestią jest działalność Pana Słowika. Wielce nieodpowiednia postawa wymuszania na Przewodniczącym dostępu do głosu i zakłócania porządku obrad. Mam nadzieję, że takie wybryki nie będą już miały miejsca w przyszłości. W interesie JU jest odbycie rozmowy wychowawczej z tym Panem.

 209. Szukajcie małego kaftanika na przyszłą sesję…To jest coś niesamowitego. To nie są warunki do pracy i do zrobienia czegokolwiek z takim człowiekiem! Jedlicze się nie podniosa z kolan po tej kadencji. To jest pewne.

 210. Sesja masakra. Sorry , może nie sesja tylko nie które osoby.
  Ptaszek i szefowa to jakaś nie spotykana jazda.
  Radni trzymajcie się razem i zróbcie z tym porządek

 211. 0 godzina 40 minuta – sprawa mostu w Męcince.
  Dosłownie 2 lata temu Jolanta mówiła to samo co tutaj i to samo mi kładła do głowy. O tym skomplikowanym procedowaniu, niezależnym od gminy, procedurach, działkach i negocjacjach. I ja to przyjełam wówczas jako pewnik. Teraz po dwóch latach ona to samo gada i nic nie robi. Twierdzi, że w połowie roku będzie projekt. Wiadomo, że nie będzie. Ona powtarza te łgarstwa, co gorsza wierzy w nie. A prócz tego zaraża nowe osoby takim myśleniem. Pani Józefina:)) czy ten pan z zarostem i w okularach są na tym etapie, na którym ja byłam 2 lata temu. Wierzyłam i przyjmowałam za prawdę. Relatywnie szybko zorientowałam się, że to brednie i kłamstwa. Nie wiem ile czasu potrzebuje np. Pani Józefina, żeby się przekonać i rozszyfrować Jolkę. Jedno jest pewne. Magnetyzm Jolanty jest wielki i każdy kto jest pod przemożnym jej wpływem sam musi się otrząsnąć z tej mantry. Z mojej strony podpowiadam, że szkoda marnować czas ale niestety wiem, że nikt nie jest w stanie nikogo przekonać co do prawdziwych intencji burmistrzyni. Kazdy sam musi się przekonac…tylko czasu szkoda….

 212. Che che che ale się uśmiałem. Co ona wygaduje o tym moście to już się w głowie nie mieści.
  Pamiętam jak przed wyborami samorządowymi w 2014 roku opowiadała ze most wybuduje w ciągu roku.
  Przez ponad 4 lata opowiada o tym i dalej w lesie.
  Teraz opowiada o działce z ZPRE. A gdzie kobita była przez te lata. Trzeba było wszystko załatwiać w między czasie.
  Tego mostu to do końca kadencji nie wybuduje. To tylko mydlenie ludziom oczu.
  Mówi że wie że sesje nagrywane, a to niech powie że jeszcze sama dodatkowo komisje nagrywa. Nawet się jej przypadkowo włączył dyktafonik na odtwarzanie.
  P a r o d j a

 213. Dobrze by było żeby pani burmistrz przed takimi opowieściami posłuchała nagrań z tego co na dany temat mówiła 5, 6, 4 lata temu.

 214. W Długiem to sie nic nie dzieje od momentu wyboru nowego sołtysa. Ja rozumię że musi się wprawić no ale coś trzeba działać.
  Kanalizacja dalej leży, szkoła ma pozwolenie na budowę a tu nic. Nie słyszę aby pani sołtys zabierała głos na sesji w tym temacie.

 215. Tam coś buczał ktoś o PKS, że się nie znam. Jutro na dawnej zajezdni autobusowej konferencja dotycząca postawionych zarzutów zarządowi (w tym ulubionemu prezesowi naszej władzy, co go tak słuchała). Na obecna chwilę 7 osób ma zarzuty postawione, ponad 6 mln zdefraudowane, do tego dochodzą uszczuplanie i ukrywanie mienia przed wierzycielami, przestępstwa przeciwko pracownikom, nie ogłoszenie upadłości na czas, przywłaszczenie mienia znacznej wartości (to pupil…bilingi są), i kilka art. z handlowego tzw. Ale to nie koniec. Bądźcie cierpliwi nadal…wy wiarygodni. Za każdy dzień będzie wam odpłacone.

  1. Może komentator z jedlickiego pudla wybierze się na tą konferencję. Jak tam ma być poruszana persona kolegi szefowej to jak najbardziej.

 216. A może wyśle na konferencję wspólnika z Wydawnictwa Press media, który tak dzielnie bronił remontu ulicy Naftowej na ostatniej sesji w imieniu mieszkańców. Przecież urlop wypoczynkowy nie jest z gumy.

  1. Radni wy przejzyjcie na oczy. Zakonczcie to szaleństwo. Czy wy nie widzicie co się dzieje?

   1. Moherowy przez „h”. Widzą i też uważam, że powinni zakończyć. Referendum.

 217. Wczoraj az policja pilnowala porządku na nowej targowicy co za poroniony pomysł budowac w tym miejscu targowice, na krzyzowce był korek gdyby nie policja to doszloby do tragedii

 218. Urbe tam postawić na środku drogi i niech kieruje ruchem jak taka madra

 219. Jutro kolejna nadzwyczajna sesja. Jestem ciekawa czy pani radna z Piotrówki znów ochoczo zagłosuje za pieniędzmi dla Jaszczwi .
  Wiem że jak się ubiegała o parę groszy na drogę w Podniebylu to jej odpisano że nie ma wolnych środków. A teraz jednak sie znalazły bo to dla Jaszczwi.

  1. Ale szczerze, takie zwoływanie rady co parę dni jest nienormalne! A wręcz popierdolone. Sesja nadzwyczajna jest do tematów nadzwyczajnych. A ona ich tak ciąga jak gówniarzy, z cyklu a….bo ja tu jeszcze zapomniałam, przypomniało mi się. I to jest celowe działanie, że jak nie przyjdą to będzie, ze nie chcą współpracować. Tu autentycznie jest pole do popisu dla specjalisty. I co tydzień piekło. A kiedy praca, ja się pytam? Kto to wytrzyma z takim odlotem?

   1. Chodzi o to aby zwołać radnych a oni żeby nie mieli czasu na przemyślenie problemu.

 220. W Rzeszowie, podkreślam miasto wojewódzkie, do tej pory, w tej kadencji, było 2 sesje nadzwyczajne. I to z ważnych powodów, bo była zmiana radnych m.in. A tu jak na urwańskiej ulicy! I zwołuje sesje, żeby zaciągnąć kredyt na kanalizację, jak ma niby 2 mln. nadwyżki w budżecie. To jest coś niesamowitego. I znowu będzie łapać tych ludzi za słówka…Radni zapierniczają całymi dniami w robocie, społecznie, nie mają chwili dla siebie. A tu będzie ich tak napierdzielać, tak kotłować, nie da ludziom oddechu złapać, będzie kołki na łbie ciosać, aż skłóci. Albo jeszcze lepiej, co próbuje zrobić od jakiegoś czasu, doprowadzi że ludzie ustąpią a niektórzy zrezygnują. I znowu będzie panować nad sytuacją.

  1. Pełna zgoda.
   Mamy kiepskiego przewodniczącego rady który nie bacząc na przepisy podpisuje to co mu podsunie.
   Czy ważnym powodem aby zwołać nadzwyczajna sesję jest zaciągnięcie kredytu długoterminowego ?

 221. Chyba kogoś powaliło zeby mieć 2 mln nadwyzki i brac kredyt.
  A swoją droga to już można brac kredyty ? Tak podkreslała że schodzi z kredytów a teraz pomimo nadwyzki chce zaciągnąć kredyt długoterminowy. O, popatrz jak ja olśniło.

  1. Tak, widziałam. nawet stary wywiad z chyba 2017 roku jest. Stare zdjęcia i całkowita lipa.
   No nic nie mają nam do powiedzenia. Władz się już wypaliła. W tamtej kadencji jechali na osiągnięciach poprzedników a teraz klapa.
   Gminy inwestują na szeroka skalę a tu co mamy ? Przechwalanie i opowiadanie o komplikacjach dot. mostu. Wstyd.

 222. Za poprzedniego Burmistrza to było widać robotę każdą inwestycję dopilnowal osobiście nie wyrzucal kasy na byle co wszystko bylo pod kontrolą a ta jechała na tym i teraz zostało jej. tylko lanie wody przekonali się nawet jej ludzie

  1. Urbanikowa nawet mu do paznokcia u nogi nie dorasta. NA NICZYM SIĘ NIE ZNA JEDYNE NA CZYM SIĘ ZNA TO NA NISZCZENIU Gminy

 223. Ta to nawet dobrze wody nie leje bo sie gubi w tym co gada.

 224. Dziś czytam na stronie ” Zapraszamy do nowego numeru Gminne Wieści”
  Otwieram PDF, a tam nr 1/2018 ( konwalie )
  Gratuluje poczucia humoru. W jakiej wy żyjecie rzeczywistości ?

 225. Pozdrowienia od „Molędy” – powrotu z Tobą z imprezy z Jasła nigdy nie zapomnę !!!

 226. Czy ktoś w koncu dokona przeglądu lamp ulicznych. Jest wiele które się nie świeci. może ktoś by to policzył i naprawił.

 227. Dziś 16,00 transmisja sesji nadzwyczajnej.
  Znów coś wpadło do głowy……

 228. 700 000 tyś znów do Jaszczwi? słuszne pytanie postawił radny burmistrz skąd taka kwota?

 229. 10 dni minęło i wiecej 400 000 tys więcej do Jaszczwi a pozostałe miejscowości?

 230. Pani burmistrz tyle lat zarzadzasz i nadal oczyszczalnia do kitu? to po co budować kanalizację skoro oczyszczalnia niewydolna?

 231. Dla Jaszczwi wydolna. Jak byś chcial np Piotrowke włączyć to już nie wydolna. Kumasz?

 232. Radni bez pomysłu. oprócz radnego Lipki i radnej Kusiak.
  na co pójdzie nadwyżka która powstała z nie wykonanych wydatków w tym inwestycyjnych ? Jak mówi Skarbnik na wydatki bierzące czyli konsumpcyjne. Che che

  1. Nadwyżki nie ma. Tu jest sedno wypowiedzi pani skarbnik. W budżecie są 2 miliony pochopnie nazwane nadwyżką. Na tę nadwyżkę:)) składają się 480 tys. wpłat mieszkańców z fotowoltaiki i zabezpieczone, zaplanowane wydatki na oświatę. Typowa komsupcja. To jest „podziemna gmina” i „kreatywna księgowość”. Ja nie księgowa, nie radna, ale wiem, że to nie są nadwyżki budżetowe, a zwyczajnie skarbonka. Już zaplanowana jako wydatki, a przedstawiana jako nadwyżki.
   Oszustwo.

 233. Radni ode mnie duży plus. Zarówno Ci, którzy zwerbalizowali obiekcje, jak również Ci którzy poparli bez zawahania. Zobaczymy teraz co z tym zielonym światłem zrobi Pani Burmistrz? Moim zdaniem nic. Albo tyle samo co …z mostem w Męcince:))

 234. Jak w tym roku ogłosi przetarg na most to mi kaktus urośnie.
  Sama powiedziała że do konca czerwca dokumentacja, działki z ZPRE nie wymieniła. Naboru wniosków nie było a powiedziała że bez dotacji nie ruszy. To co wygaduje jakies bzdety.

 235. Mieć 2,5 mln wolnych środków i brać kredyt długoterminowy to zwykła niegospodarność. Czy nasi radni nie wiedzą co jest grane ? Czy żaden z nich nie ma pojecia na ten temat.
  Most w Mecince …. baju baju. Już 4 lata o tym gada i dalej sprawy w lesie.

 236. Dziś radni byli bardzo uprzejmi . Wyglądało na to że musieli się wcześniej dogadać.
  Jolanta była w pewnym napięciu, nawet przyprowadziła sobie rade sołecką . Prawdopodobnie obawiała się że będzie ostro. Okazało się że nie. Po przegłosowaniu uchwały o kanalizacji widać było na jej twarzy zadowolenie. radni chyba nie załapali dlaczego. Moim zdaniem osiągnęła to co chciała a ci nie do końca rozumieją o co chodzi z tymi wolnymi środkami, kredytami itp.
  P.S. Ptaszek pewnie dostał zakaz wchodzenia na posiedzenie 🙂

 237. Dziś burmistrz ograła radnych 14 : 1
  Po głosowaniu miała szczęśliwą minę. Radni też się cieszyli tylko w sumie nie wiedzieli z czego.

 238. Szanowni Radni pod wpływem emocji deklarujecie i popieracie pomysły pani to sie zastanowić warto i przemyśleć także! Nigdy pod wpływem impulsu i emocji nie akceptujcie.

  1. Ja mam taką dewizę przeżyj życie zdala od sądów, jak najdalej od karnych żyj tak żebyś nie był „ciągany” w sądzi
   i druga moja zasada winna sie tłumaczy

 239. Oby! ona jest super przygotowana do intrygi i sklocania i napuszczania jeden na drugiego to jej się udaje

 240. Nie dla esbeckich metod donosów przypiętych kametek nagrań ukrytych dyktafonów nie dla takich metod donisów

 241. Pracownicy boją sie wystawić nosa bo czuwa big brader. A w oknie czarny łeb.

 242. Co to za metody nakłaniania do rezygnacji z funkcji ? Będzie o tym głośno .

 243. W gminie jakieś nowe zwyczaje. Na sesje sprowadza się rade sołecką. To obstawa ?
  Czemu radni z pozostałych nie ściągają swoich rad sołeckich.
  Było by wesoło.

 244. Czy w osciennych gminach tez tak pracownicy odchodzą? Do czego dochodzi w tej gminie?

 245. Odchodzą już ci których sama zatrudniła. A głupio tłumaczy powody odejść.

 246. Wara od Marciowej !!!! Wara !!!!
  Niech ta szara eminencja, kulturalna wyjdzie na wieszk.

 247. To nie tylko radną Marć trzeba odwołać.
  Ja bym odwołał jeszcze radną Patle i radną Ginalską.Nie wspomne już o radnym Kopciu. Oni nie walczą o pieniądze, inwestycje dla Jedlicza. Głosują za kredytem na kanalizacje w Jaszczwi . Pozwolili już na dużo środków dla tej miejscowości.

  nie rozwiązują problemów w Jedliczu.

 248. Oglądam Gminne Wieści ( bardzo kiepskie wydanie ) i tak się zastanawiam kiedy z-ca dyr.ZOZ zdobył tytuł doktora. Przynajmniej tak jest napisane na zdjęciu.
  Pewnie dla redaktora to wszystko jedno lekarz czy lekarz z tytułem doktora.

 249. Chcę zapytać kiedy radni z Jedlicza zaczną dbać o miasto, zaczną walczyć o inwestycje dla miasta. Kiedy zajmą się drogami, chodnikami.

 250. Każda milicja na świecie ma swoje osoby zaufane, rózne się określa wspólpracownicy, informatorzy informatorki, albo osoby zaufane to są oczy i uszy służb bez tych źródeł nie da często rady

 251. Od dzis w przedszkolu w Potoku swoją pracę zaczęła żona radnego z Potoka. Nie widziałam naboru na to stanowisko.
  Kolejny zlinkowany.

  1. Na zastępstwo nie trzeba ale tak czy inaczej przysługa jest, i głos kupiony.

   1. To Pan Tomasz już nie podskoczy. To się nazywa że został… ?

 252. …a czy są przyjęcia do pracy w domu opieki w Zarnowcu? pani Krysia nadal jest kierownikiem? nic nie wiadomo o tym ośrodku czy nadal zamkniety?a kierownicy otrzymują za co kasę?

 253. Dlaczego do tej pory nie ma nagrania z sesji która odbyła się w dniu 10 maja 2019 roku ?
  Rozumie, że szefowa bawi na Ukrainie ale jest zastępca który utrzymywany jest z naszych podatków.
  Panie Zagórski co sie dzieje z tym nagraniem ?

 254. Panie Zagórski jest pan zastępca i pobierasz z naszych podatków ogromną kasę dlaczego z opoznieniem jest transmisja? co z fotowoltaika? co z mostem Mencinka-Brzezowka? Czekam na odpowiedź

 255. Pan Zagorski oby do emerytury.
  Transmisji z ostatniej sesji dalej nie ma . Jaka władza taka organizacja pracy. A może wstydzicie sie pokazać co wyprawia pracownik samorządowy.

 256. Dlaczego w BIP w zakładce skargi nie ma opublikowanej skargi na burmistrza którą radni rozpatrywali na ostatniej sesji.
  Złożona skarga na burmistrza została uznana za zasadną.

 257. Pan Zagórski uważa się za takiego prawego. Pytam zatem dlaczego nie publikujecie nagrania z ostatniej sesji z występami waszego pracownika, szczególnego pracownika.

 258. Zachowanie jego to efekty ciągłego skocania usunąć jaśnie panią i wszystko będzie ok

 259. przede wszystkim ten człowiek nigdy nie powinien być zatrudniony w administracji samorządowej czy państwowej.
  Jako podatnik domagam się wyjaśnienia umów jakie z nim jako właścicielem lub współwłaścicielem podpisał GOSiR i JPGKiM.
  To są instytucje utrzymujące się z publicznych pieniędzy i do tego mamy pełne prawo wiedzieć jak było.
  Zapewne było to za zgodą szefowej.
  Komisja rewizyjna powinna zbadać ten wątek.

 260. Wszystko poinno być sprawdzone jak najszybciej by szefii zdążyła wyjaśnić i przełożyć wymagane dokumenty

 261. Dlaczego Jolata Urbanik ma pokrywane koszty użytkowania samochodu prywatnego dla celów służbowych. Gmina posiada samochody osobowe po to żeby nie płacić dodatkowo za samochody prywatne.
  Co sie stało ze skodą skoro burmistrz jeździ swoim. Czy to wychodzi z korzyścią dla gminy ?

 262. Ano fama tako po Jedliczu chodzi że ptaszysko zostało wydmuchane z hukiem z GMINY hahaha

 263. pluł pluł do góry aż się sam oplul ps.wszyscy którzy dzielą i sklocaja tak powinni zakończyć jak plasiek

 264. Jeśli to prawda to niedługo pojawi się już kolejne ogłoszenie o naborze do pracy w UG. Które to już w tym roku? 🙂

 265. Czy to zamierzone i zaplanowane dzialanie – zniszczyć co świetnie działało?

 266. Czekam na ogłoszenie o referendum i ponownych wyborach.
  Gmina jest fatalnie zarządzana.
  Niszczy wszystko.

 267. Gosposia musi odejść. bo źle sie dzieje jak długo będzie trwała podróż na Tytaniku?

 268. W niedziele komunia święta a miasto brudne. Czemu nie sprzątacie ? Gdzie jest rada nadzorcza.
  Gdzie jest burmistrz. Gdzie jest prezes .

  1. widać że cos robią ale do niedzieli nie ma szans żeby było super.

 269. Już na dzień dobry Jedlicze wita trawą po pas w lesie na wjeździe do Jedlicza. Pocięte gałęzie i powywracane drzewa po marcowej wichurze (dla przypomnienia 10 marca), po której odbyła się wielka urzędowa narada, przerośnięte trawą tylko ślepego nie kłują w oczy. Przeraża mnie brak gospodarza w Gminie. Jak można przez ponad dwa miesiące tego nie zauważyć, to jest przy głównej drodze, tym bardziej że na sesji 30 kwietnia Radny Lisowski zgłaszał ten temat. Brakuje mi słów, żeby określić ignorancję jedlickiej władzy.

  1. Przecież ona nie nadaje się na burmistrza. Zca jeszcze gorszy.
   To jest dramat dla gminy.

 270. Droga przez las od Brzozowej do drogi krajowej zapuszczona jest jak dżungla.
  Trawa nie wykoszona, gałęzie drzew sięgają samochodu.
  Nigdy tak za poprzedniego burmistrza nie było. Droga była świetnie utrzymywana, systematycznie pobocza w raz z rowami były koszone.
  Ta burmistrz w ogóle nie czuje takiej estetyki. W sumie jest bardzo złym gospodarzem. Nawet jej radni już sie spostrzegli.

 271. Warto ponadto wspomnieć o awarii wodociągu na 1000-lecia. Mimo wykonanych prac woda wciąż się leje. Już prawie od miesiąca…

  1. To jest kuriozum! Jolka weź nie czytaj forów i nie tłumacz sobie, że piszą dwie osoby złośliwie, tylko wsiądź w coś, a jak nie wiesz w co wsiąść, żeby było transparentniej, to zadzwoń, podjadę po Ciebie, i zobacz na własne oczy, Woda leje się STRUMIENIEM! od miesiąca.

   1. Ale pierdoly tu wypisujecie.Bylam na spacerze nic takiego nie zauważyłam. Nie rozumiem to Pani Jola ma awarię usuwać?

    1. To idź jeszcze raz, przed przejazdem kolejowym na 1000 lecia płynie strumyk.

    2. Tak ! Pani Jola powinna się tym zająć bo jest naszym gospodarzem a my nie życzymy sobie żeby przez te zaniechania pokrywać koszty.

 272. Pytam gdzie sołtys Marc. Gdzie radni. Woda leje się jak rzeczka a ten facio z MPGK nic z tym nie robi.

 273. Abokalibciu jaka Jolka czy to jest twoja koleżanka ,trochę kultury.

  1. Koleżanka. Sama zaproponowała taką nomenklaturę słowną. Tak, jestem z nią na „ty”:))

 274. Pod burmistrza podlega JPGKiM i to burmistrz może wydać polecenie natychmiastowego usunięcia awarii.
  Właśnie tu w tym przypadku winię burmistrza za to że jego podwładny ignoruje ten stan rzeczy.
  KTO ZAPŁACI ZA UTRACONĄ WODĘ KTÓRĄ KUPUJEMY OD KROSNA ?

  1. Skoro usiłowano coś naprawiać, to nie pytaj jak dekiel, myśląc że tu tylko na forum piszemy o tym, że od miesiąca leje się potok wody w kratki ściekowe! Do Mojżesza jeszcze nie było tylko zgłaszane, który uderzeniem laski w skałę mógł wodę zatrzymać:))

 275. Pytam gdzie jest przewodniczący Woźniak. On codziennie jeździ tą droga i doskonale wie o tym problemie.
  Czy Pan Woźniak podjął jakieś formalne działania w tej sprawie ?
  Jest naszym przedstawicielem i ma obowiązek reagować na takie sytuacje. Pewnie za chwile będzie uchwała o podwyżce cen za wodę to będą wszyscy głosować za , a kto zaproponuje rozliczenie prezesa i burmistrza za ten stan rzeczy ?
  Doprowadzają do marnotrawstwa publicznych pieniędzy.

 276. Czy Państwo nie widzicie co sie dzieje z tą awarią ?
  A może zwołajcie sesje nadzwyczajną w tym temacie. Burmistrz ciągle takie zwołuje i biegacie głosować rzeczy które mogą z powodzeniem być rozpatrzone na sesji zwyczajnej.

 277. My, ludzie, mieszkańcy nie jesteśmy w stanie utrzymać „Komunalki:, przy takim jej zarządzaniu i gospodarowaniu. Żebyśmy się tu wszyscy za przeproszeniem posrali, to nie ma bata, żeby te pieniądze, niebotyczne wręcz, jakie za rachunki wpłacamy co miesiąc czy co dwa, żeby one utrzymały całą tę administrację, tych utracjuszy i lejące się miesiącami kaskady awarii. Do mnie, przy jednoosobowym gospodarstwie, przychodzą rachunki takie jakbym młyn wodny prowadziła. Trawy nie podlewam, tuneli foliowych nie mam, z konewkami nie latam, czereśni po 80 złotych nie uprawiam:). Nie mam zespołu obsesyjno-kompulsywnego i nie myję rąk na okrągło, ani też nie uspokaja mnie lecąca woda z kranu pod ciśnieniem 3 atmosfery na wejście. A rachunek przychodzi, bez odczytu 400 złotych! Domyślam się, że płacę nie tylko ja, za takie ubytki jak awarie, takie strugi wody co leją się po asfaltach.

  I dlatego, te płacenie rachunków nawet nie ma sensu, gdyż pieniądze są po prostu „przeżarte” przez darmozjadów.

  1. Maja nas daleko w ….
   W głowie się nie mieści ile zarabia Prezes komunalki. Za co pytam ? Za to że woda leje sie po chodniku już od paru dobrych tygodni ?
   Panie bierz sie Pan do roboty !!!!

 278. JedlickiPudel24 wiem, że jutr ciężki dzień, bo rozprawa nad Pudlem itd. I co więcej wraca Pani, która rozpatrzy wypowiedzenie. Ale, mimo tych okrutnych zrządzeń losu proponuję się pochylić nad tekstem o Wojnarze, zamieszczonym na pudelskiej stronie. Tego nie da się przeczytać „na raz”. Ani na dwa, ani na trzy. Tego nie da się wcale czytać. Doszłam do momentu, że w „paradnym pochodzie” ktoś tam szedł ..na cmentarz. Powtórzę za Miałczyńskim, poloniście z filmów Koterskiego: Kurwa…ja pierdolę. Ogólnie przypomina mi się moja praktyka w Komendzie Policji w Hajnówce jaką odbyłam w 1998 roku. Dzielnicowy z Narewki opisywał „wtargnięcie psa do kurnika sąsiada” . Głupoty takie pisał. ale całkiem bystry komendant mówi do mnie:
  – Pani patrzry, kropki, przecinki średniki. Pani patrzy ile znaków przestankowych, ile interpunkcji. Znaczy, że myślał jak pisał.

 279. W dniu 9 maja na oficjalnej gminnej stronie ukazał się ten sam artykuł co dopiero za tydzień na jedlickim pudlu.
  Na gminnej stronie posted by Radosław Jermak. Podejrzewam że to osoba odpowiedzialna za redakcję oficjalnej strony.
  Zaś na pudlu nie ma informacji kto jest autorem tego tekstu. Nie ma też informacji o tym że tekst został zerżnięty z gminnej strony.
  Chyba można nazwać o zwykłym plagiatem. Mam nadzieję, że burmistrz zadba o rozliczenie z tego faktu odpowiedniej osoby.

 280. Szkoda czasu na czytanie gm.wieści nic ciekawego kiedyś za poprzedniej Władzy gm. wieści były rozchwytywane chętnie czytane bo wiele ciekawych, interesujacych było artykułów.Gmina się rozwijała i piekniala z dnia na dzień to i było o czym pisać, a teraz to kapucha!

  1. Teraz gdyby nie szkoły to by nie było o czym pisać.
   Niech zatrudni jeszcze ze dwóch redaktorów.
   Co jeden to lepszy.

 281. Osiągnięcia uczniów,sportowców, strażaków itp to nie są osiagniecia burmistrza Oni powinni otrzymywać środki z budżetu na wydanie własnego biuletynu

  1. Ale nie przy tej władzy.
   Te GW to naprawdę nic ciekawego. Nasza pani burmistrz nie widzi jak to wygląda ? Dawniej był jeden człowiek i GW wychodziły co 2 miesiące. Zwolniła go bo był z poprzedniej ekipy. Teraz ma tego efekty. Wcale jej nie żałuję.

 282. To jest mocna, męska literatura faktu, w której co druga strona opowiada o „barwnych korowodach” jakie co drugi dzień widzimy w Jedliczu.

  1. To jest jakiś obłęd. Powinni informować o rzeczach bardziej konkretnych.

 283. Na Łukasiewicza wywala wodę ze studzienek. To jest skutek opadów ale przede wszystkim nie czyszczonych systematycznie studzienek. Pani burmistrz teraz niech pani patrzy jaki nadzór był i jest.

 284. Patrze i nie wierze. W Potoku w przedszkolu pracuje żona pana radnego Lisowskiego. Jakoś po cichutku, bez konkursu.
  Pan radny jeszcze przed wyborami taki zapowiadał , tak obiecywał, że wydawało się że Potok przewróci do góry nogami. Oj co to miało nie być.
  Pierwsza rzesz to mamy siłownie na świeżym powietrzu koło szkoły. Nic by w tym dziwnego nie było gdyby nie fakt że można tam ćwiczyć w kaskach ochronnych bo urządzenia tak sa zlokalizowane że można uderzyć w stare fundamenty. Druga sprawa to szybko żona znalazła zatrudnienie che che.
  Tak trzymać !!!!.

 285. Nowo wyremontowany Domek ludowy na Borku no coż ładny jest przyznam. Szkoda ,bo ten rów 2metry od sciany do rana będzie pełny.

 286. Wody przybywa z każdą godzina jest już nieciekawie gdzie i do kogo należy dzwonić jeżeli będzie dom podtopiony i ktoś bedzie potrzebował pomocy?

  1. Do burmistrza dzwoń. Ona jest szefem gminnego zespołu kryzysowego. Chodzi w mundurku to to też zobowiązuje.

 287. Koło Sióstr Michalitek na chodniku fontanna.
  Kolektor musi być nieszczelny. Albo jakieś lewe wpięcia . Komunalka musi działać bo chodnik woda rozbierze.
  Sprawą powinna się zając radna i sołtyska.To nasi przedstawiciele.

 288. Woda wylewa się na ulicę ktoś się tym martwi? Podatnik za wszystko zapłaci RADNI nie powinni zgodzić się na podwyżki osoby za to odpowiedzialne powinny za to zapłacić

 289. Co przez te 5 lat zrobiła pani burmistrz pod względem zabezpieczenia przeciw powodziowego ?
  Wg mojej wiedzy NIC !!!!
  Miały być zabezpieczone tereny przy ul. Głowackiego. W Podniebylu miał być budowany polder który w razie intensywnych opadów zbierał by nadmiar wody.
  Nic pod tym względem nie zrobiła.
  To jest otwarte pytanie również dla radnych. Co w tej kwestii zrobiliście .

 290. Po co tyle kasy wydano na taką targowice? I w tym miejscu? na DPS w Zarnowcu, remont budynku na zBorku ktory może przy duzych opadach popłynąć itd itp nieprzemyślane inwestycje! Trzeba gospodarza który potrafi zarzadzac publicznymi pieniędzmi

  1. Lolu nie denerwuj się. Jaki naród taka władza. Przecież zostali wybrani w sposób demokratyczny. teraz mleko sie rozlało to niech wspólnie sprzatają.
   Halo halo !! Zalewa … proszę coś robić !
   Drogi dziurawe ! Kanalizacji nie ma ! ITP ITD

 291. Z rowów wypływają nieczystości tylko skanalizowanie rozwiazaloby ten problem niestety zbieramy teraz żniwo nieprzemyslanych inwestycji

  1. Zamiast budować kanalizacje to wydają kase na jakieś trzeciorzędne inwestycje.

 292. Gdzie to słoneczko ?,już mi się zbrzydła ta pogoda i te ślimaki ochydne

 293. Awaria infrastruktury podziemnej na ul. 1000-lecia. To tytuł info na gminnej stronie.
  moim zdaniem to nie kolektor burzowy. to awaria wodociągu.wylewa się czysta woda. Teraz podczas tych opadów wyglądało by to zupełnie inaczej. Może warto by było sprawdzić jakie s straty na tym odcinku.
  Prezesie mpgku ruchy .

 294. Niech się władza pochwali o planowanej podwyżce opłat za śmieci z 11,50 na 15 złotych.

 295. Od lipca śmieci 30 % do góry ? Chyba sie im w głowach poprzewracało.

 296. Nie wiem co jest grane ale radni muszą to sprawdzić.
  Na stronie BIP jest ogłoszenie że gmina sprzedaje działki nr 32/20 , 32/22 i 43/8 w Jedliczu – Męcince.
  Czy to nie wyprzedaż działek pod most ? Che che .
  Ale była by checa

 297. No coraz ciekawiej w gminie jeżeli będzie podwyżka śmieci to mnie już nie będzie stać na życie jak lola zarabia ponad 10 tyś to nie ma wyobrazni trzeba jej obniżyć na minimum to może biednych będzie rozumiała

 298. Ja licze na mądrość radnych. ich potencjał intelektualny jest ogromny. Mam nadzieje że nie przegłosują tej uchwały.
  Kto bedzie głosował ZA to wypisze tu grubymi literami jego imie i nazwisko . Niech podatnik wie.

 299. Przy każdej podwyżce cen za śmieci, ścieki czy wodę radni powinni jej obnizac wynagrodzenie.

 300. Dużo posesji jest zalanych przez to że od paru lat nic się nie robi np z krzakami które rosną w rowach. Taki krzak zatrzymuje wode a później ja spietrza.
  Pani Burmistrz może zrozumie że konserwacja rowów to bardzo ważna sprawa.

 301. Nie czyszczenie rowów przynosi efekty.
  A w budżecie na ten rok pani Jolanda zabezpieczyła chociaż 1 zł strikte na czyszczenie rowów ?

 302. Za rządów Teresy May jeśli patrzeć na jej premierostwo tylko poprzez liczby, to werdykt jest miażdżący: 51 ministrów odeszło z jej gabinetu od dnia jej wyboru.
  W końcu podała się do dymisji.
  A teraz porównajcie te ” osiągnięcia” z Jedliczem.

 303. Nie czekać aż odejdą jak od May prościej bedzie zakończyć jej karierę zanim pójdzie gmina na dno.Pani burmistrz proszę sprawdzic przepusty i cos z tym zrobić

 304. Zaproszenie dla Radnych.
  Zapraszam wszystkich radnych do jedlickiej podstawówki aby przyglądnęli się jak po remoncie wygląda sala gimnastyczna.
  Pierwsze pokryto papą dach a przed wyborami wymalowano ściany wewnętrzne.
  Wystarczyło parę dni opadów i wychodzą efekty tych nagłaśnianych robót. Na ścianach zacieki.
  Radni powinni zobaczyć jak wydaje się publiczne pieniądze. Wyborcy zobaczą w niedziele idąc do głosowania.

 305. Dajcie kobiecie odpocząć! Lola kręciła fokstroty przez tydzień na Ukrainie i zapewne tamte realia uspokoiły ją, że w Jedliczu nie jest tak najgorzej. Asfalt zebrany, drugi raz położony, papa na papę, drogi w lasach, las w rowach. Tak ma być. Przyjadą z Ukrainy rewizytą to się zachwycą i tak.

  1. Jak by nie było to dla nich zachód.
   Tak czy inaczej dach spartolony, ściany mokre.
   Co na to dyrekcja ? Trzeba działać. W poniedziałek do ubezpieczyciela i dawaj do roboty.

 306. Do jakiego ubezpieczyciela? Tego z którym się gmina szarpie, ugody jakieś mieli zawierać, nie wiadomo czy nie sądy już? Tu niedługo faktycznie trzeba będzie na Ukrainie ubezpieczać gminne mienie, bo w Polsce nikt nie zechce. Przyjadą dwa „szyity” w skórkowych kurtkach i…będą ubezpieczać:))

  1. Tą sprawą powinna się zająć radna Ginalska. Jest pracownikiem szkoły i doskonale zna ten problem

 307. Z tymi trawami na blogu to mają racje. Paskudnie to wszystko wygląda

 308. To jest niechlujstwo, brak poczucia estetyki a także zła organizacja pracy.

  1. Od niechlujstwa do podtopień droga chyba bliska. Od wtorku ma lać. Jolu, zamów wodery w 5-10-15, ale zamów i przejdź, niech Cię przeniosą po terenach zalewowych. Bo to nie tylko się tak nazywa, ale tak się dzieje. Nie było Cię, ale proponowałabym dopytać co działo się z posesjami w Męcince? Choćby z tą rodziną, która ucierpiała juz nie raz, chociażby z powodu pożaru w 2017 roku. Jolki nie obchodzą jednostkowe przypadki niemedialne.

 309. Od wtorku może ma i lać ale p. burmistrz jest zajęta przygotowywaniem sesji która ma się odbyć dzień później.
  Znów będziemy świadkami jakiegoś lania wody.

 310. Teraz na sesji pewnie będzie głosić że powódź i podtopienia to wina poprzedników

 311. Burmistrz dziękuje strażakom z następujących jednostek OSP Chlebna, OSP Dobieszyn, OSP Jaszczew, OSP Jedlicze, OSP Jedlicze – Męcinka, OSP Moderówka, OSP Piotrówka, OSP Podniebyle, OSP Potok, OSP Żarnowiec .. za udział w akcji powodziowej.
  Ładny gest.
  Pytam a gdzie była jednostka z Poręb. Dostali remize za prawie pół miliona to i powinni pierwsi lecieć jak jest problem.
  Może pani Yolanda teraz zrozumie że należy inwestować z głową. A może to był błąd pisarski i zapomniano o nich wspomnieć. Tak czy inaczej remiza w Porębach to kolejna pomyłka.

  1. Niech nie dziękuje, tylko niech ortalionowy beret zakłada, kaloszki i nie stoi nie czeka co ludzie zrobią sami, tylko studzienki idzie czyścić, rowy kosić, krzaki wycinać.

 312. Czy to prawda że w tej remizie składowali słome i siano jak w wiejskiej stodole ?

  1. W Porębach w remizie świeci się do późnych godzin nocnych. Nikt nie może skontrolować ? co oni tam robią.

Comments are closed.

Top