Jesteś tutaj
Strona główna > ekologia >

Bliżej NATURY – turystycznie i sportowo

Bliżej NATURY – turystycznie i sportowo
Działanie pierwsze – wyznaczamy ścieżki do rekreacji ruchowej.
W marcu br. w ramach V edycji programu Tesco „Decydujesz, pomagamy” został rozstrzygnięty konkurs na najciekawsze lokalne inicjatywy społeczne. Projekt Międzyszkolnego Klubu Sportowego „Podkarpacie” i grupy „Cybanci” dostał grant pierwszego stopnia na jego realizację.
Celem projektu jest przystosowanie i oznaczenie istniejących ścieżek na Zawodziu , w dolinie Jasiołki (teren od nieczynnego mostu na Jasiołce do kładki w Męcince) do wędrowania, biegania, jazdy na rowerze, a w zimie do biegów narciarskich.
Wnioskodawcy wspierani przez członków Stowarzyszenia Turystycznego „Cyba” i zainteresowane osoby przystąpili do działania. Określili w terenie możliwy przebieg tras spacerowych. Zdjęcia
doliny z drona dobitnie ukazują mozaikę zagłębień, bobrowe korytarze i różnorodność siedlisk przyrodniczych.
Stowarzyszenie Turystyczne Cyba” zawarło porozumienie z Nadleśnictwem Kołaczyce, które zrealizuje przedłużenie ścieżek w dolinie, na obszar lasu, na pobliskim wzniesieniu. Trasa pobiegnie
od stawów retencyjnych w Potakówce , przez grodziska do Podbuczyny.
O kolejnych działaniach będziemy informować na bieżąco. Wszystkich, których zainteresował nasz projekt , zachęcamy do kontaktu. Oferujemy przedstawienie prezentacji o Europejskiej Sieci
Ekologicznej Natura 2000, do której należy dolina Jasiołki i szczegółowe zapoznanie z założeniami projektu.
Fotografie wykonał Przemysław Saj.
Dorota Mróz

4 thoughts on “Bliżej NATURY – turystycznie i sportowo

  1. Trasa będzie miała kształt pętli i można będzie wybrać dowolną odległość do przejścia, nawet do ok. 12 km. Dokładną długość podamy po jej oznaczeniu.

   1. Bardzo ciekawa inicjatywa. Piękny teren. Często tam zaglądam. Mam jednak prośbę abyście Państwo złożyli do gminy wniosek o likwidację wysypanych tam śmieci. Jak czytałem w BIP gmina w budżecie ma kwotę 14 tys złotych na takie zadania.
    Mogli by też ustawić tablice informujące o zakazie wysypywania śmieci.
    Jak będzie sucho to może zabrać tam panią 🙂 i zobaczy o co chodzi.

   2. Jeżeli zostanie to zrobione z głową to jest szansa na jedną z większych atrakcji gminnych. Szykuje się ciekawa opcja dla miłośników przyrody, rekreacji i sportu.

Comments are closed.

Top