Jesteś tutaj
Strona główna > sport >

PODKARPACKA LIGA W BIEGACH NARCIARSKICH

PODKARPACKA LIGA W BIEGACH NARCIARSKICH – 23.01.2019 JEDLICZE, RZUT 2. – 170 STARTUJĄCYCH – WYNIKI.
 Liga Podkarpacka, rzut 2 w Biegach Narciarskich, zawitała do Jedlicza. Na starcie stanęło 170 narciarzy którzy rywalizowali w 14 kategoriach wiekowych. Obowiązywał styl klasyczny i start interwałowy co 10 sekund. W zawodach udział wzięły następujące kluby: MKS Halicz Ustrzyki Dolne, KS Speed Jasło, LUKS Ustianowa, UKS Partyzant Lubatowa, IKN Górnik Iwonicz, UKS Karpaty Klimkówka, MUKS Podkarpacie Jedlicze. Otwarcia zawodów dokonała Burmistrz Gminy Jedlicze Pani Jolanta Urbanik i Prezes MUKS Podkarpacie Jedlicze Piotr Bril. Na każdego uczestnika na mecie czekała ciepła herbata oraz w stołówce szkolnej ciepły posiłek. Medale i dyplomy wręczała Dyrektor Szkoły Podstawowej w Jedliczu Pani Jolanta Smarzowska. Międzyszkolny Uczniowski Klub Sportowy Podkarpacie Jedlicze Składa Serdeczne Podziękowanie Wszystkim Osobom Zaangażowanym w Organizację Zawodów.
Wyniki na stronie: http://www.muksjedlicze.pl

453 thoughts on “PODKARPACKA LIGA W BIEGACH NARCIARSKICH

 1. Oczywiście jak to w tradycji imprez na terenie Gminy Jedlicze nie obyło by się bez spóźnienia Pani Burmistrz. Jest to trochę lekceważenie organizatorów i zawodników.

 2. W tym dniu było bardzo zimno wcześniej przyszedłem żeby kibicować mojemu dziecku i słyszalem komentarze niezadowolonych ze spóźnienia JU

 3. Znam takiego facia który do kościoła przychodzi po kazaniu. Ni wiem kogo lekceważy.

 4. Maestrią w głoszeniu mowy nienawiści są wypowiedzi etatowych trolli portalu który próbuje zbić popularność na podszywaniu się pod głoszenie wartości chrześcijańskich – obrzydliwe.

  1. „Maestrią w głoszeniu mowy nienawiści są wypowiedzi etatowych trolli”
   no właśnie.., wypisz wymaluj.

 5. W którym miejscu jest ta mowa nienawiści bo ja jakoś nie mogę się tego dopatrzeć.
  W żadnym wpisie pod tym artykułem nie widziałem czegoś co by było mową nienawiści. Ktoś napisał o spóźnieniu na zawody. Czy to nie był fakt ? Czy dzieci nie marzły ?
  Ktoś niby spóźnił się na msze. Nie wiem kto bo nie napisane. A z resztą nie obchodzi mnie to kto jak chodzi do kościoła. To jego prywatna sprawa.
  Janie , wydaje mi się, że to ty chcesz tu zasiać jakieś pomówienie.

 6. Zero szacunku dla dzieci aby w tak duży mróz musiały marznac i czekać na królową Jedlicza porażka. Zero szacunku ale czy można się spodziewać czegoś innego? Chyba nie

 7. Do Jan to ze nasze dzieci i rodzice czekały na wasc to mam z tego byc hepi? może ta poczyta komentarze i nie bedzie się spóźniac

 8. Wczoraj w DL w Żarnowcu odbył się gminny opłatek. Impreza tradycyjna, coroczna. Dziwnym zbiegiem okoliczności nie było radnej Marć, radnej z Borku, radnej Patlowej i radnego Dziury. Czyżby to zbieg okoliczności z zawirowaniami podczas uchwalania budżetu na 2019 rok ?

 9. Zrozumiały Kogo tak naprawdę reprezentują i dzięki Komu otrzymaly mandat.Nie można pozwolić na wzajemne się szczucie

 10. Mam nadzieję ze wróci (jak bylo przez16 lat)wzajemny szacunek poszanowanie LUDZI którzy pracowali spolecznie na rzecz swojego środowiska bo nie możemy się zgodzić na Ich ostracyzm tylko dlatego bo promowali nasza gmine za poprzrdniej Władzy

 11. Szkoda że tyle doswiadczonych pracowników zostało zwolnionych za co i dlaczego? przecież na tym cierpi tylko petent ps.kiedy będą nakazy podatkowe? za śmieci tyle kasy a o podatkach nic jeszcze nie wiadomo.

  1. Może nie chcą kasy. Podobno taka super kondycja finansowa naszej gminy. Wystarczy tylko przez pare lat prawie nic nie robić i juz kasa jest.

 12. W. sumie to nie wiem co napisać. Odebrało mi głos.
  W Żarnowcu odbył sie gminny opłatek. Panie z Długiego wspólnie z ukraińskimi gośćmi na scenie śpiewały piosenki i to po ukraińsku.
  Zdolne mamy panie 🙂
  Tak się zastanawiam co sobie o tym pomyśleli goście z Ukrainy.

 13. Szkoda że Panie z Długiego nie postarały się by delegacja z Ukrainy śpiewała polskie piosenki

 14. Śpiewały niby po ukraińsku nie znając znaczenia słów.
  Pani Ewo niech się Pani nie wyglupia.

 15. Ja jestem w szoku, że bez żadnych ogródek fotki wódki na stołach, ludzie gdzie są granice przyzwoitości !!!! Za pieniadze publiczne wódka !!!

  1. Teraz bez obciachu. Katering zamówiony za publiczne pieniądze i hulaj dusza.
   Niech podatnik patrzy jak władz bawi się za jego podatki.

 16. Wodka Bols no i taniec do 00 oj nie zazdroszczę tym co musieli posprzątać salę po takiej imprezie

 17. Kłania sie Gminny Program Profilaktyki Przeciwdziałania Alkoholizmowi.
  Na oficjalnej gminnej stronie fotki naszych rajców a na stołach BOLS.
  Czy to ma być sposób na edukację ?

 18. Spóźnia się. lekceważy. Rozwiązanie jest bardzo proste. Nie zapraszać. Nie hołubić. Ręki nie podawać. Tak samo olewać. Ona nikomu do szczęścia nie jest potrzebna. Ni lubi ludzi. Ludzie jej nie lubią. Chciwa. Nieludzka. Roboty babie nie dokładać, szczególnie tej na której się nie zna. Czyli żadnej…Usiadła to niech siedzi. Trudno. Z błędy musimy zapłacić, ale starajmy się zapłacić jak najniższą cenę. Trzeba wspierać radnych, póki jeszcze dyszą. Nie możemy zostawić ich samych hienom.

 19. Pod rządami miniatury burmistrza Jedlicze zaczynają być taką Koreą lekko:)) pomieszaną z Las Vegas. Samowystarczalne z domieszką hazardu. Byle do czerwca. Zaczną się grzyby, jagody inne runa leśne i podratujem budżet gminy. Urodzaj będzie, albo nie:)) i tu właśnie hazard.

 20. Czuwam i nie wierzę, że tak wyruchała:)) z funduszów sołeckich przeciagnęła kilkaset tyś i polatała budżet gminy,.

  Ludzie. Wasze pieniądze wydarła wam z gardzieli.

 21. Opuchnieta. Wściekła. Niewyspana. Złosliwa. Wściekła dla ludzi. Wkurwiona, że ludzie nie godzą się. Wkurwiona, że ludzie mają dzieci. Wkurwiona, że ludzie chcą mieć kanalizację. Wkurwiona, że psy lubią ludzi:)) Ogólnie zła…

 22. Pani Wenencjo. Ja jestem inicjatorem art w Super Nowościach. Tego pierwszego. Prawdziwego. Ten cytowany przez Panią, to Jolki nacisk.

  Pomogę Wam, ile tylko sił mi starczy.

 23. Radny z Potoka. Tak:)) Wspaniale. Spichlerz w Potoku. Nikt nie pochylił się nad tym budynkiem.

 24. Podstawa do odwołania burmistrza. Padły argumenty.

  Gmina nie jest organem wykonawczym!! Babo!!!

 25. O czym mówi Zagórski? Co mnie to obchodzi kiedy będzie w domu starców kto narusza piąte przykazanie?

 26. Panie Zagórski gdzie wybudowaliście przedszkole o którym Pan mówi. Jakos nie moge skojarzyć.
  P.S Pańskie wypowiedzi na temat DPS są kiepskie.

 27. Radni którzy złożyli wnioski do budżetu powinni żądać pisemnego uzasadnienia o ich odrzuceniu.
  Należało by ta uchwałę zaskarżyć.

 28. Zaczęłam to słuchać ale po prostu tego nie można znieść jaki to poziom dyskusji.
  No Słucham radnego Lisowskiego tuz po tym jak zagłosował za budżetem gdzie sa pieniądze na oficynę w kolejnym punkcie odnośnie weksla zabezpieczającego finansowanie oficyny ten gość mówi że bedzie przeciw oficynie.
  Panie Lisowski Pan już głosujac za budzetem był za oficyną.

 29. Wróciłem z roboty i najlepsze kwiatki mnie ominęły. Później jak już będzie wrzucona transmisja w całości, osoby, które ją śledzą prosiłbym o wskazanie najistotniejszych fragmentów. Niestety nie mam możliwości czasowych do odsłuchania całości.

  1. Pierwsze wypij sete. To co jest w tej chwili to tragedia. Burmistrz w mojej ocenie nie wie o czym mówi.

 30. Dlaczego Zagórski nie odpowiedział kto będzie korzystał z samochodu prywatnego na cele służbowe??

 31. Na zebraniu burmistrz powiedziała że działania będą transparentne mam dzisiaj padło wiele pytań ale brak podpowiedzi mam nadzieje że pytający kiedyś otrzymają na piśmie idpowiedz od burmistrz

 32. Dopiero teraz ochłonąłem po tej sesji, a raczej jadce jaką zafundowali nam na koniec miesiąca nasi radni i pani burmistrz.
  W zasadzie to nie mam uwag co do radnych. Ich wypowiedzi były rzeczowe i krótkie bez lania wody. Zaś burmistrz to jest mistrz oplatania wszystkiego w makaron. Nie wiem co chce przez to osiągnąc ,ale myśle, że jak chce tym zmęczyć adwersarzy to jest w dużym błędzie.
  Nie wiem czy zauważyliście to co ja. Mam tu na myśli wypowiedź w pewnym momencie radnego Dziury ( spokojna, konkretna,rzeczowa i bez uszczypliwości oraz krótka ) Burmistrz zaś długo, z przekąsem, bez konkretów ale w taki sposób żeby odwrócić kota ogonem.
  Dziś szacunek dla Dziury, Żychowskiej, Lipki, radnej Kusiak i radnego Skwary.
  To kolejna sesja gdzie nie usłyszałem brzmienia głosu radnego Kopcia, radnego Krajewskiego. Nie wiem czy dał głos radny Twaróg.
  Kto wygrał tą sesję ? Chyba nikt.
  Radni muszą zrozumieć , że to oni rządzą a burmistrz musi pojąć że wykonuje budżet uchwalony przez radę.
  Jak na razie to przeciąganie liny.

 33. W tej kadencji Radni na pewno nie pozwolą na szastanie publicznymi pieniędzmi będą czujni i nie pozwolą by im wciskala kit to widac po dzisiejszej sesji że nie dadzą robić sie w bambuko

 34. kto to widział zeby taką ruinę oficynę w Jaszczwi za takie pieniądze remontować nawet ten z Jaszczwi z tego jest niezadowolony a radni (niektórzy)byli „za”to mnie przeraza ze popiera się takie inwestycje.

 35. Pogarda z jaką Jolka zwraca się do radnych jest karygodna. Zarozumiała…

  1. Yolanda chyba zdaje sobie sprawę z tego , że radni w końcu przejrzeli na oczy. Myślała że bedzie robić co chce a okazało sie ze powiedzieli STOP.
   Teraz muszą uważać bo jest przebiegła i dalej będzie ich zaganiać w kozi róg. Na moje oko oni i tak są za mięccy w stosunku do niej. Czemu nie przyjrzą się np. zatrudnieniu Słowika. Czemu nie liczą kosztow administracji ? A może w końcu zainteresują się ile firm prawniczych pracuje dla UG i ile to kosztuje.

   1. Zagórski wyraźnie powiedział, że poddasze trzeba będzie remontować, bo się nie mieszczą:)) Czekam na nagranie, bo niestety nie słyszałam całego wystąpienia p. Zaleszczuk. A warto.

 36. Tak mówił wczoraj. Na własne uszy słyszałam. Mówił, że ciasnota i poddasze trzeba będzie zaadoptować. Zatrudnienie waha się +/- dwie osoby, ale nie mieszczą się. Bo jest tyle wyzwań! A każdy ma po jednym wyzwaniu:)) chyba. Ile wyzwań tylu pracowników.

  1. Czegos tu nie rozumie. W innych gminach stan zatrudnienia utrzymuje sie od wielu lat a tu u nas ciągłe ogłoszenia, ciągłe zwiększanie zatrudnienia.
   Pan Zagórski nie liczy kosztów ?
   Ktoś kiedyś powiedział że w Jedliczu jakość zastepuje się ilościa . To chyba prawda.

   1. Rotacja tez jest. Dużo ludzi odchodzi. Nie chcą się z koniem kopać. Żadnych perspektyw rozwoju. Żadnej ścieżki zawodowej. Zero samodzielności w podejmowaniu decyzji i do tego inwigilacja. Permanentna inwigilacja. Normalnie to jest tak, że jak się zwalnia stanowisko kierownicze, to jednak się proponuje któremuś pracownikowi objęcie funkcji. A tu chyba woli się ludzi z Austro-Węgier kogos przyjąć niż swojemu dać szansę.

 37. Mam wrażenie że jedliccy radni zaczęli kumać 🙂 Tylko co wyniknie z tego kumania.
  Zatrudnianie ….. ciekawy temat. Radni bedą się bać ruszyć ten temat ponieważ protegowani paru z nich dostało pracę. Może pan Dziura czy Pani Wenencja spojrzą jak to wygląda, ile kosztuje administracja, ile przybyło etatów. Pewnie dalej będzie przybywać skoro Zagórski mówi o zagospodarowaniu poddasza.
  Może w końcu pójdzie na emeryturę i pozostawi stołek i biurko komuś kompetentnemu.

 38. Chciałam zapytać dlaczego na oficjalnej gminnej stronie nie ma nagrania z wczorajszej sesji.
  Coś przy tym majstrują ?
  Znajomy nagrywał to sie porówna z oryginałem 🙂

 39. Szukają interpretacji ustawy, czy przypadkiem nie wystarczy transmisja (na dodatek z mizerną jakością dźwięku) i tyle, a nagranie dostępne w UG, z BIP-u też na bieżąco usuwają informacje i ogłoszenia.

 40. Na następną sesję przyjadę z kamerą i wówczas będzie transparentność ps.oczekuję transmisji z sesji bo nie mogłem fizycznie uczestniczyć ps. obiecała wykonać tę inwestycję

 41. Płacę podatki i utrzymuje ich transmisja z sesji pozwoli mi obiektywnie ocwniac tych którzy wydają moje ciężko zabronione pieniądze

 42. A te z powiatu to niby po co tam był? Ciastek nie było, kanapek nie było to posiedział chłopisko i poszedł

 43. Dlaczego do tej pory nie ma na oficjalnej stronie informacji o zmianie dyrektora w szkole w Potoku.
  Zatrudnijcie kolejnego ptaszka.
  Zagórski miał racje że trzeba przystosować poddasze.

 44. A masz jakiś problem do nowej Pani Dyrektor, odpowiednia osoba na odpowiednim miejscu. Tylko się cieszyć i do tego osoba z naszej gminy. Brawo dla wszystkich za ten wybór.

 45. Zosiu, nie zrozumiałaś mojego wpisu. Ja sygnalizuje, że w urzedzie zatrudnia sie kolejną osobę od tzw. pijaru a takiej informacji niestety nie ma.
  Do pani dyrektor nic nie mam bo nawet nie wiem jak wyglada.
  Więcej napiszę po pracy. Teraz nie mam czasu.
  miłego dnia

  1. Oczywiście. Komunikacja społeczna gminy leży na łopatkach. Wynika to z bardzo prymitywnego podejścia od mieszkańców. Władza uważa nas wszystkich za głupawych i nie zorientowanych. Tak jak nas traktuje naszych przedstawicieli czyli radnych. Bezczelnie twierdzi, że to ona jest naszą reprezentantką. No nie jest. Muszę zmartwić nie jest niczyją reprezentantką. Oszwabiła ostatnich życzliwych sobie ludzi. Jej poziom komunikacji ze społeczeństwem polega na tym, że nie informuje o wszystkim. Informuje wybiórczo a do tego do rangi komizmu dorasta forma tej informacji. Uznała, że nie ma sensu informować kogokolwiek o zmianie dyrektora. I nie nie poinformowała. Ale za to o zmianie auta dla OSP w Piotrówce poinformowała tak, że ktos kto nie wie o co kaman może wpaść w zachwyt nad obrotnością miniatury burmistrza. Zapomniała tylko podać do publicznej wiadomości, że auto nie mieści się w garażu:)) Szok! Dwie historie mi się przypominają. Kolega w latach 90 kupił sobie wypasiony komputer i długo nie mógł z niego korzystać, bo mu na dyskietki nie starczyło. I druga jak chłop w piwnicy przez lata budował wymarzoną łódź kabinową. Wybudował, tylko nie miał jak jej z piwnicy przez drzwi wyprowadzić. I to takich lotów decyzje zapadają. Pojęcie transparentności ( ten wyraz był modny jakiś rok temu) jest mocno nietransparentne w Jedliczu. Miałam do czynienia z wszechwładnym i transparentnym zwierzchnikiem, który jak twierdził, był na tyle transparentny, że kazał nam wszystkim rozmowy telefoniczne prowadzić „na głośnomówiących”. I…niedajek jak we wtorek CBS go z …transparentnie z chałupy o 6 rano wywlokło. Słowik w gminie ma inne zadanie niż komunikowanie się z ludźmi. Bo też kto z ludzi:)) będzie chciał się z nim komunikować. On jest tam od pilnowania kolegów i koleżanek. Polecam przy okazji zbiór opowiadań Erica-Emmanuela Schmitta „Trucicielka”…tak w związku z obsesją jednostki, która przekłada się na destrukcję całokształtu otoczenia.

 46. Nagranie będzie tylko jeszcze muszą dograć kilka sekwencji 🙂

 47. To się chwyci przewodniczącemu za nie opublikowanie nagrania z ostatniej sesji.

 48. Boją się opublikować nagranie ? Che che ale heca.
  Znów dla radnych pole do popisu.

 49. Przychodzę z pracy, otwieram kompa i oczom nie wierzę. Na gminnej stronie nie ma opublikowanego nagrania z ostatniej sesji.
  Jaki wniosek ? Albo manipulują nagraniem, albo to wyraz nieudolności.
  Myślę też, że burmistrz boi sie upublicznienia niektórych wypowiedzi, chociażby radnego Ryszarda Dziury, albo radnej Wenencji Żychowskiej.

 50. Łaski tutaj nikt nie robi, nagranie powinno być udostępnione na podstawie art. 20 ust. 1b. Ustawy o samorządzie gminnym. Dla mnie to ewidentne nie przestrzeganie prawa, a to z kolei podstawa do pociągnięcia do odpowiedzialności.

 51. Z tego co widzę ustawa nie precyzuje terminu w jakim takie nagranie powinno zostać udostępnione. Inna sprawa, założę się, że gdyby sesja była jakimś spektakularnym sukcesem Burmistrza pewnie jeszcze tego samego dnia wieczorem nagranie byłoby na stronie gminy.

 52. Dopytuja dlaczego brak transmisji ze sesji im dluzej się zwleka tym bardziej ciekawi wyborcow co tam jest do ukrycia? Droga Pani nie mozna okłamywać szczuc wciskać kit i prowadzić intrygi równocześnie mowic o szacunku i transparetnosci

 53. Słuchałem bezpośredniego przekazu z sesji. Jak nie za bardzo darzę sympatią radnego z Dobieszyna to muszę powiedzieć że na tej sesji radził sobie bardzo dobrze. Urbanikowa w moim przekonaniu opowiadała jak zwykle bzdety chcąc winą obarczyć radnych.A już chwalenie się o tych osiągnięciach to spowodowało u mnie odruch wymiotny. Dokładnie wiem jak było na poprzednich sesjach wiec tylko się uśmiałem.
  Na to co sie ostatnio dzieje w tej radzie to szczególnie zapracowała Urbanikowa.
  Rewelacyjne wystąpienie miała pani Zaleszczuk. Ładnie to podsumowała. To taka esencja tego co było i tego co jest.

 54. W BIP-ie nie ma wielu informacji, które są wymagane do publikacji na podstawie obowiązujących przepisów. Jak znajdę chwilę czasu postaram się zebrać to w całość i na pewno nie zostawię tego dla siebie. A swoją drogą kontrola w UG w tej kwestii by się przydała, bo przepisy sobie a życie sobie, czas powiedzieć dość samowoli i bezkarności.

 55. To wypunktuj wszystko i napisz postach.
  Faktycznie gminna strona jest bardzo nie aktualna.
  Jola nie panuje a sekretarz owi się nie chce.

 56. Spóźnia się zawsze to i nagranie ze sesji pojawi się z opóźnieniem już i tak hucza ze wreszcie radni wypunktowali jej wywody szkoda że nie zostały przekazane pieniadze z oficyny na nasza szkołę

  1. Nawet mieszkańcy Jaszczwi nie za bardzo są zadowoleni z oficyny. Wyraz temu dał Sołtys na ostatniej sesji.
   Trzeba zrobić referendum i podziękować tej pani. Jak ktoś ni ma pojęcia o zarządzaniu gminą to tak się dzieje. Pierwsze 4 lata jechała na rozpędzonym pociągu i płaczu jaką to niby gminę zastała. Ale jak teraz słucham co ona plecie na temat zadłużenia gminy to zaczynam rozumieć nawet i tych jej 9 radnych.
   Ta kobieta i skarbnik nie mają pojęcia o zarządzaniu gminnymi finansami. Nie znają podstawowych mechanizmów finansowych.
   ODWOŁAĆ !!!

   1. Myślę, że Odwołanie byłoby nagrodą, trzeba wypić to co się zgotowało!! Zbiera teraz plony swojego siewu przez te lata, pełne pomówień i kłamstwa. Wypinała pierś do medali nie za swoją pracę!!! To nigdy nie ujdzie płazem!! Nie dziwię się radnym, zwyczajnie dali się omamić , dali się uśpić, stracili czujność…dobrze we wybili się z tej śpiączki!!! Gmina wyszła z długów – może czas najwyższy podać kwoty jakie zostały zwrócone w minionej kadencji z tytułu realizacji projektów unijnych!!! I tu jest całe clou sprawy !!!!

 57. Pojawi albo i nie, może plik został „przez przypadek” skasowany, bo ile czasu wymaga wrzucenie pliku na stronę. Chyba że czekają, aż trochę przycichnie i upchną go w takim miejscu gdzie się nie będzie rzucał w oczy.

 58. Na zebraniach lała i w to ludziska wierzyli ale z radnymi już tak się nie da dzieki Bogu że parę jej pomysłów zablokowali ps.radni weźcie sprawy w swoje ręce

 59. Prymityw i pycha kroczą prze upadkiem co inteligentniejsi, już się zakladają jak szybko to nastąpi a że nastąpi to już po wczorajszym zebraniu wieczornym 100 pewne

 60. Boki można zrywać jak na sesji opowiadała o zadłużeniu, deficycie i coś tam jeszcze.
  Mówiła, że w 2015 roku obniżyła zadłużenie o ponad milion. Zaczęła praktycznie w styczniu 2015 roku pracować i obniżyła zadłużenie. Che che. Może by powiedziała dlaczego obniżyła zadłużenie. Ona nie powie. Ja wam powiem.
  Zadłużenie obniżyła bo nie wykonała założonego budżetu, nie wykonała zadań jakie jej rada zleciła do wykonania. Tu jest ten cud . Ja proponuje żeby dalej nic nie robiła a za parę lat będziemy mieli nadwyżkę środków w miejskiej kasie. Superata .

 61. Co lepsze 5 lat bez inwestycji, czy 5 lat źle dobieranych inwestycji?
  Szlak człowieka trafia jak ludzie z Brzozowej, Polnej toną w błocie…

  1. Myślę, że lepiej nie wydawać na nie trafione inwestycje. Może lepiej niech ktoś po nie przyjdzie posprzątać i ustawić z powrotem wszystko na właściwe tory.
   Kiedyś byłem u kumpla na 3-go Maja i jechałem przez Polną. Tragedia. Środek miasta, rozwijające sie osiedle. Masa domów, a droga jak za czasów Franciszka Józefa. Pomyślałem gdzie jest sołtys Marciowa, gdzie jest radna Ginalska, ale szczególnie to gdzie jest Burmistrz ?! Czy ci ludzie tego nie widzą ?
   A tak poza tematem to słyszałem że Urbanikowa chce dać 750 tys na stadion w Moderówce. No i jak sie to ma do tej Polnej ?
   Wy ja z tej Polnej nie zbierzecie sił to do końca życia bedziecie tonęli w tym błocie.

 62. Nie ma nagrania bo pewnie Yolanda zastanawia sie nad tym co mówiła.

 63. W godzinach popołudniowych pojawiło się nagranie z ostatniej sesji. KABARET

 64. Panie zagórski właśnie oceniłem pana wypowiedzi. Faktycznie niech się pan lepiej już nie wypowiada. Radny Dziura miał rację.

 65. Polecam odsłuchać wypowiedź Pani Anny Zaleszczuk – 4godzina 51min 30 sek.

 66. Na pewno odsłucham bo musze znać prawdę i wiedzieć na co moje podatki są przekazywane

 67. Decyzja o lokalizacji DPS wyszła od Burmistrza czy któregoś z urzędników? Czy na obecnym etapie możliwe jest ewentualne przeniesienie obiektu na inną działkę?

  1. Chyba wiesz kto się ma za najmądrzejszego. Teraz pomału wychodzą skutki.
   Lokalizacja DPS to taka jak żłobka w ogrodzie przedszkolnym.
   A co do skeyt parku to prawdopodobnie na Borku, na pięknej działce która nadaje się na konkretną inwestycję budowlaną. Może do tego nie dojdzie bo skeyt park to tylko hasło wykonania dokumentacji technicznej.

 68. I jeszcze jedno pytanie, na jakiej działce planowany jest ten skatepark?

 69. Jolka dostała na sesji paroma kamieniami, jak przysłowiowy dinzaur:))

 70. Retoryka władzy była prosta o przewidzenia. Radni głosowali, to oni są winni. Spodziewam się, ze niektórzy radni poprzedniej kadencji nawet nie mają pojęcia, co jest powypisywane w protokołach z komisji czy sesji? Jakie słowa włożono w ich usta? Ile mistyfikacji? Ile manipulacji? Jola już się nie wita. Już się gniewa. zaraz zacznie atakować. Bądźcie czujni, a ludzie was nie opuszczą.

  1. Wcale bym się nie zdziwił gdyby protokoły nie odzwierciedlały nagrań. muszą to zweryfikować.
   Yolanda po pytaniach czy uwagach radnych świetnie próbowała przerzucać odpowiedzialność na radnych mówiąc że to oni przegłosowywali.

 71. Pamiętajcie, kto przyjął ten chory budżet, pomimo tak wielkiej krytyki. W dyskusji robią wam wodę z mózgu, udają bohaterów a jak głosują?
  Głosowali ZA:
  Ginalska Małgorzata – PiS
  Uram Józefa – PiS
  Dziura Ryszard – Wspólna Gmina
  Lisowski Tomasz – Wspólna Gmina
  Kopeć Roman – Wspólna Gmina
  Krajewski Jan – Wspólna Gmina
  Marć Krystyna – Wspólna Gmina
  Okulska Ewa – Znadnoczeni
  Patla Teresa – Wspólna Gmina
  Twaróg Stanisław – Wspólna Gmina
  Woźniak Piotr – Wspólna Gmina
  Przeciw budżetowi głosowali:
  Żychowska Wenencja – Wspólna Gmina
  Skwara Jan – Mocny Głos
  Kusiak Zofia – Mocny Głos
  Lipka Janusz – Mocny Głos
  TO JEST KONKRET.

 72. Wenencja Żychowska dziwi sie zachowaniem pani burmistrz podczas zebrania w Jaszczwi.
  Pani Wenencjo jeszcze nie raz się Pani zdziwi

 73. Radna Ginalska tym razem nie popisała się. Ważna sesja ale moim skromnym zdaniem zbyt mało dyskutowała. Czyżby to wpływ tzw. czynników zewnętrznych ?

 74. Pani z tupetem informuje że ” wciąż brak zrozumienia rady na czym polega procedura uchwalania budżetu”. Prosi Skarbnika aby ta przedstawiła uchwałę o procedurze. Cha cha czyli żeby przeszkoliła nawet tych jak mówi którzy nie znają uchwały a i tych którzy sami ją uchwalali.
  🙂 widzicie państwo radni że nie rozumiecie procedur ?

 75. Byłam się pomodlić o rozum dla Władzy itp a tu nagle Święto w Jedliczu . 30 rocznica pani dyrektor z Dobieszyna . Pewnie będzie artykuł na pudel24 ze zdjęciami samych najważniejszych .

  1. Szampan był ?
   Modlić się trzeba, może to coś pomoże chociaż wątpię.
   Dla państwa Jubilatów 100 lat !!!
   Będzie imprezka. Może władza zaszczyci, albo co najmniej przedstawiciel rady i samorządu mieszkańców.

 76. Nie wyobraża sobie żeby można było zwiększyć deficyt budżetowy 🙂
  Panie Dziura jak Pan może tego słuchać podczas sesji. Trzeba mieć mocne nerwy 🙂
  Przecież o finansach ta kobieta bzdury opowiada.

 77. Bo dla tej Pani deficyt budżetowy to jest chyba opus magnum jej działalności. Jeżeli koniunktura jest zadowalająca to nie należy się bać i zrobić więcej rzeczy w krótszym czasie. Zwłaszcza, że poziom zacofania cywilizacyjnego na naszych ziemiach wciąż jest znaczący. Przy zachowawczym zarządzaniu finansami gminy i realizowaniu inwestycji, które są newralgiczne chyba tylko dla Pani Burmistrz to czeka nas naprawdę mało rozwojowe 5 lat.
  Tutaj przywołam wypowiedź Pani Zaleszczuk, która dobitnie wypunktowała politykę Burmistrza. Dofinansowania powinno się pozyskiwać na rzeczy najistotniejsze dla gminy, a nie na wisienki na torcie jaką w moim odczuciu niewątpliwie jest DPS. Tym sposobem to my jeszcze długo z błota i za przeproszeniem szamba nie wyjdziemy…

  1. W urzędzie gminy nie ma prawdziwego finansisty który mógłby doradzić burmistrzowi. Burmistrz z wykształcenia jest po prawie. Zatem nie ma pojęcia o finansach. Skarbnik z całym szacunkiem ale cieniutka pod tym względem. Burmistrz jej wierzy i powtarza to ci usłyszy od skarbnika.
   Skarbnik powinna szybko pójść na emeryturę i zastępca też. To nie są osoby na dzisiejszy moment dla samorządu.
   Dla gminy tragedią jest to że w momencie kiedy możemy pozyskiwać środki unijne a niestety na udział własny często trzeba pożyczać pieniądze nasza burmistrz tego nie robi. Nie rozumie tych mechanizmów. Czas środków unijnych szybko minie i zostaniemy z niczym. Tzn. zadłużenia może nie będzie ale inwestycji zrealizowanych też nie będzie.
   Zobacz na chociażby finanse i działanie ościennych gmin jak Iwonicz, Dukla, czy nawet Chorkówka. są daleko przed nami.

 78. O tym właśnie mówię. Skończy się duża kasa z UE jaką mamy w tej perspektywie i zostaniemy z szambiarką w gminie i zapchanymi budżetami do 203x roku na realizację budowy kolejnych odcinków kanalizacji.

 79. Słuchałem dyskusji na ostatniej sesji. Wniosek jest prosty. Dziura, Żychowska i pozostali maja racje.
  Wniosek kolejny to taki ,że radni nadają na innych falach, są bardziej postępowi. Dziura ma racje mówiąc o zadłużeniu. Gmina może się zadłużyć do 60 % dochodów a więc w jedlickim przypadku do około 35 milionów złotych. Może radny Dziura czyta czasem co ludzie piszą i niech wyciąga wnioski.
  Zagórskiego nie da się słuchać. To nie na miarę z-cy burmistrza. Nie podoba mi się to .Mówi jak kaznodzieja.
  Co ma do rzeczy piąte przykazanie którym szafuje.

  1. Zagórski to w ogóle sklep ze śmiesznymi historiami powinien założyć. Masz rację nie da się słuchać.

 80. Śmiech człowieka ogarnia, jak wszechwiedzaca Yolanda, pierdoły opowiada hak to gminę z długów wyciągnęła!!! Szkoda tylko, że nie poda ile wpłynęło zwrotu ze środków unijnych, w związku z inwestycjami wykonanymi przez poprzedników!!! Akurat tu ta pani to mogłaby się jeszcze dużo nauczyć, na szczęście radni nue są w ciemie bici i obudzili się z marazmu!!!

 81. Słusznie piszą. Trzeba było myśleć w tamtej kadencji nad tymi projektami. Bezgranicznie słuchali Jolanty to i mają kwiatki.
  Pan Dziura z pozostałymi nie powinien mieć skrupułów tylko wrócić do niektórych decyzji. Trzeba je z powrotem zweryfikować.
  1. Pierwsza to zatoczka autobusowa w rynku. Miasta wyprowadzają tego typu sprawy z centrów a tu sie kosztem i tak ubogiej zieleni chce asfaltować kolejny pas ruchu. Ktoś na głowę upadł.
  2. Powinni też sprawdzić dokumentację kanalizacji w Długiem. Wg projektu który lansuje Jolanta Urbanik ścieki będą pompowane pod górę w stronę Żarnowca a nie grawitacyjnie do Poręb w stronę Chlebnej. to powinni osobiście sprawdzić bo mnie się wydaje że zostali wpakowani w kanał.

 82. Tak tak Do Długie masz racje trzeba aby radni sprawdzili za czym głosowali w poprzednich latach ona jest j kłuta na cztery łapy w intrygach i zbudowała mur między ludzmi i to się jej udało

 83. Na sesji Pan Zagórski trochę przyparty do muru powiedział, że droga przy Brzozowej w 2020 roku powstanie. No zobaczymy.
  A co z Polną? Pani Radni Marć i Ginalska dopilnujcie tego proszę. Ucywilizujmy w końcu centrum Jedlicza!

  1. Zagórski ma tyle do gadania co ……..
   Droga na Brzozowej to odcinek drogi wewnątrz osiedlowej. Kawałek o którym mówi prowadzi dosłownie do 3 domów. Domów których budowy jeszcze do końca nie zostały zrealizowane.
   Radna Marć opowiada że trzeba budować tam gdzie ludzie oczekują latami.
   W takim razie obiecanki Zagórskiego jak sie do tego mają ?
   Na tej Polnej to faktycznie aż wstyd. Mają plan i możliwości etapowania inwestycji to dlaczego nie realizują.
   Niech się nie wykręcają brakiem dwóch działek. Na Brzozowej dysponują tylko kawałkiem gruntu i tu można ?
   Jems, nie wiem gdzie mieszkasz, ale nie dajcie się robić w balona. Wymówka w postaci niby braku działek jest zła. Inwestycje można realizować etapowo tym bardziej że będzie bardzo kosztowna i nie da się jej zrealizować w 2-3 latach.

   1. Pełna zgoda. Również jestem zdania, że tak duża inwestycja powinna być realizowana etapowo. To że tam się nic nie dzieje jest dla mnie co najmniej zagadkowe….

   2. do tadka
    Jak nie naruszasz prywatności ludzi, nie pomawiasz i plotek nie rozsiewasz, nie wymieniasz nazwisk w sklepie lub w miejscu publicznym to przecież nie powinieneś się obawiać, że ktoś nagra lub podsłucha i doniesie, może będziesz miał np sprawę karną oraz zasądzone spore zadośćuczynienie cywilne, więc o czym piszesz? to jest bełkot

 84. Proszę się przyjrzeć (zanim nie spadnie snieg)jaki syf jest na rynku ile liści brudu NIGDY TAK NIE BYŁO

 85. Dlaczego Zagórski o szczegółach chce rozmawiać w referacie a nie na sesji?

 86. Mam pytanie czy nakazy podatkowe można w sklepie otrzymywać gdzie RODO?

 87. Nie wolno nakazów podatkowych wydawać w sklepie, gdyby taki przypadek miał miejsce NIE WOLNO!

 88. Jestem po lekturze. I jestem w szoku czym radna z Moderówki się interesuje. Czyżby w Moderówce nie było ważnych powiem bardzo ważnych spraw tylko studnia??? O której Pani powinna wiedzieć bardzo dobrze gdyż jak sobie przypominam była Pani członkiem Rady sołectwa czyżby członkiem nieaktywnym??? To podpowiem czym warto by się było zająć jeśli Pani nie wie. Po pierwsze sprawa przebudowy w Moderówce budynków na świniarnie gdzie ma być przypuszczalnie kilka tysięcy świń. TO jest ważne dla mieszkańców???? To jest tak były radny milczał ale robił czego efekty są widoczne (sala gimnastyczna, droga na Budziszu, droga na Czekaj, dokumentacja na stadion) to dzięki jego staraniom i przychylność Rady i Burmistrza a Pani co?? z takiego gada nic nie będzie nic!!!!! Zebranie w Moderówce wkrótce zapytam!!!! Co do stwierdzenia że zrezygnowała Pani że swojego sztandarowe projektu placu rekreacyjnego to urósł Pani nosek!!!!! I nie tylko przy tej wypowiedzi. Podono jest Pani nowym radnym czyżby????

   1. Hmmm możesz zaklinać rzeczywistość pisać „po litrze”itp. Ale fakty są faktami spróbuj z nimi podyskutować!!!!

  1. Spokojnie, radna ma na to 5 lat, a Ty juz ją rozliczasz po dwóch miesiącach pracy!!! Lekka przesada !!!!

 89. Cytuje wpis ” Moderówka ” .Były radny milczał ale są efekty.
  Nie moge opamiętać się ze śmiechu. Świetne stwierdzenie. Pewnie zaszkodził ci odór ze świniarni.

  1. Jak mówią śmiech to zdrowie…. życzę właśnie zdrowia.

 90. Nareszcie jestem zadowolona że w Moderówce mamy taką radną, prawdziwą radną.
  Pani Zofia przynajmniej potrafi wysłowić sie w sposób kompetentny.
  Moderówka zapewne jest szczęśliwa że przez środek wsi będą mieć łącznice … osiągnięcie Jolanty.

 91. Pani burmistrz powiedziała że ma bardzo kompetentny zespół pracowników, że są to wysokiej klasy specjaliści.
  Ja chciała bym zapytać dlaczego z urzędu odeszła pani Monika z ochrony środowiska. To był bardzo kompetentny pracownik. Sprawy załatwiała bardzo konkretnie, kompetentna i bardzo uprzejma.
  A teraz pytanie i wniosek do Państwa radnych abyście Państwo przeprowadzili kontrolę i wyjaśnili czy to prawda, że sprawy które załatwiała Pani Monika np decyzje środowiskowe teraz są załatwiane przez wynajętą do tego firmę.
  Czy to taniej ? Raczej nie. Może trzeba było zadbać o tego pracownika aby się nie zwalniał.

  1. A gdzie ich ma? I czemu w tajemnicy trzyma? Dlaczego nie pokaże? :))

 92. Panie Dziura nie głosowałem na Pana ale w końcu się Pan postawił Pani Urbanik może czas najwyższy aby obniżyć Pani Urbanik wynagrodzenie . Bo do kampanii wyborczej byliście jej potrzebni a teraz ma was gdzieś.

  1. Panie Dziura mieszkańcy oczekują od was konkretnych działań. Dobrze , że postawiliście kontrę Urbanikowej bo ona nie zna się na wielu sprawach. Weźcie sprawy we własne ręce.
   Trzeba wyjaśnić co się dzieje w urzędzie bo sygnały o odejściu pracowników są niepokojące. Zapewne Pan wie co mówiła w Jaszczwi o współpracy z radnymi czyli też z Panem.

 93. Niepokoję się o funkcjonowanie urzędu wiele nieprzemyslanych inwestycji zwalnianie doświadczonych pracowników może doprowadzić do dezorganizacji w pracy urzedu.Radni nie pozwólcie by kiedyś Was za to obciążono

 94. Radni pewno zdają sobie z tego sprawę. Niepokoi fakt że z tego urzedu tak dużo osób chce uciekać. A miał obyć tak przyjemnie.
  Pani chyba robi dobrą minę bo nic innego nie pozostało.

 95. Jak można tyle pieniędzy wydać na Jaszczew na oficyne na nagraniu mieszkaniec zJaszczwi wyraźnie ten pomysł krytykuje i ma racje bo wiele wazniejszych jest spraw na które ludzie czekaja latami

 96. A ja troche z inne beczki.
  Otwór wojował z tamtym, teraz tą. Niech mu pokarze gdzie jego miejsce. Zaczął konfbulować o procedurach i się okazało ze nie ma racji.

 97. Nie wiem czy dobrze słyszałam ale jeden pan opowiadał ze przed 15 listopada nikt z nimi nie uzgadniał budżetu.
  Procedury sa jasne. Musi przeczytać uchwałę tą którą cytowała skarbnik.
  Jeszcze później sugeruje że ktoś manipuluje.

 98. Wszystkim radnym dedykuje uchwałę nr 440/2010 z 2010 roku. Tam jest procedura uchwalania budzetu. Jak się z nią zapoznają to nie bedzie takich wystapień jak na ostatniej sesji.

  1. Procedury procedurami. My tu nie jesteśmy w mieszance ONZ i NATO tylko w małomiasteczkowej, zaściankowej „gmininie”, która dostała się w ręce chodzącego, zwichrowanego „paragrafu”. Dysponuję udokumentowaną wiedzą, że kiedy burmistrz procedury są potrzebne, to się na ie powołuje. Kiedy jej przeszkadzają, to już nie mają takiego ogromnego znaczenia i śmiem twierdzić, ze nawet je pominąć potrafi. Alu na forum nie mogę, acz żaluję, upublicznić dokumentów. Trafiły tam gdzie trzeba.
   Ostatnie wpisy, dokonane jak mniemam, przez ostanie pociotki z bliskich kręgów samej pokonanej i rozłożonej na łopatki burmistrzyni, potwierdzają li tylko moje słowa, że wszystko będzie zwalane na radnych. Albo z Jolką, albo przeciw Jolce. Już z dziury robi się etatowego awanturnika. Już z reszty niby wariatów. Ja uspokoić chcę NASZYCH WSZYSTKICH !!! RADNYCH, że te pojedyncze wyskoki na forum, nijak się mają do ogólnoludzkiego poparcia mieszkańców dla Waszej inicjatywy i postawy.

   Mnie przeraża, że to 5 lat takiej sodomy nas czeka…Ale może Bóg się ulituje nad nami i jakoś pomoże oswobodzić:)) ten łez padół od tego „celnika”. Jakby nie liczył…no jakby nie liczył…tamte 4 lata plus te 5, to daje 9 lat! Chudych lat! To w Starym Testamencie nawet znienawidzonego Faraona, Bóg pokarał tylko siedmioma latami nędzy i nieurodzaju! A tu aż 9 lat takiej czystki, plagi i pomoru:)) Ciężko aż uwierzyć…

 99. nie w złej wierze a raczej jako doradzenie Państwu radnym aby dokładnie czytali przepisy. Wtedy Jolanta nie będzie ich zapędzać w kozi róg. Niestety na dzień dzisiejszy to ona bardziej zna ten przepis niż pan Dziura.
  Co do innych dokumentów to podejrzewam że nie ma wiekszego pojecia.

 100. Na oficjalnej stronie jest relacja jak z pompą żegnano odchodzącego po niespełna 3 latach dyrektora z Potoka.
  W sumie to fajnie, ale mam pewne spostrzeżenie.
  Jak po wielu więcej latach dyrektorowania Pana dyrektora SP w Żarnowcu nie przypominam sobie żeby go tak żegnano, może przeoczyłem , ale nie sadzę. W Żarnowcu dyrektor Jacek bardzo dbał o szkołę , młodzież osiągała bardzo dobre wyniki. Gminna strona też o tym informowała.
  W Potoku jak w każdej szkole. Jest tylko wizja że od września będzie w niej o wiele mniej uczniów.
  Tak czy inaczej obydwu Panom dyrektorom życzę wszystkiego najlepszego.

  1. Na gminnej stronie to tylko ten co wstawia informacje wie gdzie szukać. Normalny człowiek nic nie może tam znaleźć bo to śmietnik, anie strona. Sami bloggerzy ją prowadzą, nie normalni urzędnicy z myślą o ludziach, którzy chcieliby się czegoś dowiedzieć.

 101. Na tej ostatniej sesji dali czadu. Popieram to co mówi pani Wenencja i Pan Dziura. Ale w sumie nie wiem czego teraz chcą. Obudzili się po czterech latach ? Troche za późno.

 102. Dlaczego do tej pory nie opublikowano uchwał z ostatniej sesji ?

  1. Dalej nie ma uchwał z ostatniej sesji na BIP. Panie Woźniak co jest grane ?

     1. Są uchwały. trzeba tylko dokładnie się przyjrzeć. Faktycznie w spisie jak się wejdzie na samej górze są uchwały 2018 rok a pod tym uchwały 2019.
      Ten kto to zamieszczał powinien minimalnie pomyśleć i zrobić tak żeby była ciągłość patrząc od dołu.
      Od dołu zestawienia narastająco sa podane od 2015 roku. To dlaczego uchwały z 2019 są pod uchwałami z 2018 roku ?

 103. Nie wiem co chciał powiedzieć radny Lisowski. Tak jakoś chaotycznie się wypowiadał.

 104. Radny Lisowski krytykuje wydatki na oficynę ale potem głosuje za budżetem.
  Wg radnego Lisowskiego oficyna jest w takim stanie jak spichlerz w Potoku. Zastanawia się co powinien zrobić Wojewoda.
  Panie radny trzeba jechać do Wojewody i załatwiać sprawy a nie krytykować.
  Swoja droga to czy aby na pewno Wojewoda jest zarządcą parku ? A może to sprawa kogoś innego. Czy Pan radny jest pewien mówiąc o Wojewodzie ?
  W kwestii DPS po wypowiedzi radnego Pani radna Żychowska dobrze powiedziała , że próbował powiedzieć …

 105. Zapraszamy do oglądania kolejnej sesji. Tym razem nadzwyczajnej. 8 lutego godzina 16.

 106. Ja tez nie jestem w stanie tego znaleźć. Strona gminna to czeluść. Otchłań. Czarna dziura, która wciąga jak bagno:)) Końca nie widać. Ja nawet nie mam pojęcia już nie jak znaleźć tylko według jakiego klucza szukać? Logika Minotaura jest mi obca więc się poddaję. Ni dla mnie ten labirynt…

 107. Jutro tj. 8 lutego o 16 sesja NADZWYCZAJNA !!!
  W ubiegłej kadencji większość z sesji było sesjami nadzwyczajnymi. Wtedy nie ma ogłoszeń o sesji, raczej nikt nie przyjdzie, radni nie mają czasu na kumanie o co chodzi tylko głosują itp.
  Teraz początek nowej kadencji i już mamy sesję nadzwyczajną. Mam nadzieję, że radni przyglądną się dobrze temu procederowi i wyrażą zgodę na sesje nadzwyczajne ale tylko wtedy kiedy będzie taka potrzeba.

 108. Radny Lisowski na ostatniej sesji mówi :” Nasza miejscowość jest od parunastu lat zaniedbana ,…….. nasi mieszkańcy od parunastu lat borykają się z brakiem wody”.
  Pan radny pewnie nie orientuje się jak Potok zmieniał się na przestrzeni lat. Radny zapewne nie pamięta jak kiedyś wyglądała szkoła, dom ludowy, przedszkola nie było, drogi były w fatalnym stanie, ile wybudowano punktów oświetleniowych, stadion został zmodernizowany itp.
  Panu Lisowskiemu trzeba pewno przypominać o różnych inicjatywach, które tu w Potoku zostały wykonane.
  Potok jako jedna z pierwszych miejscowości ma kanalizację i sieć wodociągową o czym pan radny pewnie nie wie bo mówi że w Potoku mieszkańcy od parunastu lat borykają się z brakiem wody.
  Zauważam , że w ostatnich 5 latach na terenie Potoka nie wykonano kawałka sieci wodociągowej .
  Jeśli już mówi o tym to powinien uściślić swoją wypowiedź. Ogólnikami można wprowadzić w błąd.
  Chociaż faktycznie w ostatniej kadencji Potok nie może pochwalić się spektakularnymi inwestycjami to radny i tak startował z komitetu pani burmistrz . W ciągu tych lat wykonana była jakaś dokumentacja, kawałek dachu na szkole , kawałek dróżki.
  W swojej wypowiedzi radny Lisowski ma zastrzeżenia do pomysłu modernizacji oficyny w Jaszczwi czy budowy DPS podczas głosowania nad budżetem podnosi rękę na TAK.
  Poczekamy na efekty pracy radnego. Zapewne doprowadzi do bumu rozwojowego Potoka.

 109. W Potoku na dzień dzisiejszy problemem jest katastrofalny stan dróg. Tyle, że jako Jedliczanin nie mam wiedzy do kogo one należą. Strzelam, że ta główna przez wieś jest powiatowa, a pozostałe gminne?

 110. Pani ta z gminy kogo pytała co jest ważne dla wyborców?odsłuchano transmisję z sesji to cała prawda SZOK!

 111. O czym tam będą jutro na tej nadzwyczajnej sesji obradować? Coś trzeba na szybko uchwalić?

  1. Nie wiadomo o czym bo nie publikują ogłoszeń. Znów jakaś niespodzianka?

 112. Pani radna z Borku Pani Żychowska miała świetne wystąpienia podczas obrad sesji rady. Nareszcie ktoś powiedział całą prawdę.

 113. Na oficjalnej gminnej stronie zamieszczony jest materiał pt.Remont garażu remizy OSP Piotrówka.
  Pomijając już fakt że fatalnie napisany, w ostatnim zdaniu możemy przeczytać , że ” koszt inwestycji wyniósł ……”
  Mam wrażenie , że dla osoby która napisała ten materiał pojecie remont i inwestycja nie stanowią większej różnicy.
  Materiał ten już ponad miesiąc jest na tej stronie. Na pewno władze go czytały, pani skarbnik i wielu innych urzędników. I nikt na to nie zwrócił uwagi.
  A może dla nich to też bez różnicy czy to remont czy inwestycja. Jak go zwał ta go zwał 🙂

 114. Dzisiaj jeden na drugie, brat na siostrę, donosi
  jak siedzisz w knajpie to nie wiesz czy drugi ciebie na coś ukrytego szumidlo nie kreci
  Nie dla takich metod

 115. Przyjechali znajomi jak zobaczyli rynek jaki syf to nie mogli zrozumieć władza radni tego nie widzą?

 116. Ja wiem dlaczego tyle błędów na stronie gminnej. Wiem dlaczego systematyka „Gminnych Wieści” spadła do 2 wydań na rok. Jolu, przyczyną tego jest fakt iż Twoi magicy od słowa, „artyści” reporterzy, wizjonerzy medialni i mózgi kampanii siedzą od strony parkingu Tesco. Siłą rzeczy nabrali manier bab z familoków. Proponuję zakupić dwóm „generatorom ludzkich nastrojów” poduszki pod łokcie, bo szkoda żeby sobie tak ręce, łokcie i inne części potrzebne do pisania odgniatali na zimnych parapetach. Jakby nie patrzeć, rotacja ludzi zwanych wrogami władzy, w okolicach TESCO może wydawać się nasilona szczególnie przed weekendem. Musimy coś jeść. Musimy pić. Musimy czymś dupę podetrzeć. Ogórek kiszony z beczki był w logicznej cenie. Zaprawdę żałosny jest widok wielkiego, czarnego łba w oknie gminy, który śledzi na newralgicznym wyjeździe każdego o kim da się rychło donieść news. – Była, kupowała. Dziś miała pół koszyka. Z psem była. Samochód brudny. W czapce była.
  I to myślenie w druga stronę. Na pewno przyjechała podglądać! Sanocki podgląda! Wszyscy podglądają!
  Stąd apel.

  Jolka, przenieś te swoje smoki do pomieszczenia z oknem z lepszym widokiem na robotę, pracę i to za co im płacisz, a nie za siedzenie ze łbem w roletach.

  1. To niech nie wydziwia. Zejdzie na parking. Pomoże zapakować zakupy. Szybkę umyje. Swoje wyszpieguje a i na coś się ludziom w gminie przyda.

   1. W UG nie ma odpowiedniego nadzoru. Kiedyś byłam w Tesco i też widziałam jak stał w oknie taki facet z wielkim czarnym łbem. Nie wiem kto to był ale na pewno sie nudził.

    1. Jeżeli to co napisałeś jest prawdą to jest to skandal!
     jak można w godz pracy stać w oknie i patrzeć na co? na kogo? po co?

     1. Słowik. Ale nie stał, tylko siedział. I o ile Jermak trochę się umiał schować:)) za onucą w oknie, tak tego „czarnego globusa” widać już od kwiaciarni. Jolki specjaliści.

  1. Nie mogę oglądać bo dziś muszę być trzeźwa a tego na trzeźwo nie da się oglądać. Chodzi mi o wypowiedzi pewnej pani.

 117. Proponuję panu Dziurze aby dobrze zapoznał się z uchwałą o procedowaniu budżetu.

 118. Sesja nadzwyczajna! Bez burmistrz Jolanty! Takie ważne! Zagórski jąka się jak upośledzony. Znowu…ostatni dzwonek na głosowanie?

 119. Krótka była ta nadzwyczajna sesja. Władze reprezentował z-ca , ale chyba nie do końca się przygotował.
  Wypowiadał się na temat fotowoltaiki. Czekam na przetarg i jego wyniki.

 120. Słucham tej sesji z niedowierzaniem jak z-ca opowiada o zagospodarowaniu poddasza bo się już nie mieszczą. Dobrze się dysponuje publicznymi środkami. Widać jak nasza władza liczy koszty. A swoją drogą to może któryś z radnych zapyta o stan zatrudnienia w UG w dniu 1 stycznia 2015 a obecnie.

 121. Muszę pochwalić panią Marć. Pani radna na styczniowej sesji podnosiła sprawę budowy budynku ośrodka kultury. Wniosek jak najbardziej słuszny.
  Tylko mam taką uwagę aby przypadkiem ktoś nie wpadł na pomysł adaptacji jakiejś rudery na ten cel.
  Pani Krystyno tak trzymać i walczyć o miasto !!
  Zdecydowanie za dużo pieniędzy idzie do Jaszczwi. To wina radnych że na to pozwalają.

 122. Oficyna pochłonie ogromne pieniądze szkoda że radni wyrazili zgodę na remont tej starej budy mam nadzieję że teraz wnikliwe będą analizować wszystko co zaproponuje burmistrz

 123. Sesja krótka ale radni konsekwentnie. Dziękuję, że radni na moich oczach nie dobili Zagórskiego. My ludzie wiemy o co kamon:)) Radni plus. Rozliczycie z tego o co dopytaliście przed głosowaniem. Dopowiastki Piaskowego Dziadka po głosowaniu…pomożemy rozliczyć. My mieszkańcy.

 124. Jako zastępca powinien mieć wiedzę odpowiadać merytoryczne na pytania a nie opowiadać takie rzeczy jakby miał przed sobą debili

 125. Podział budżetu byłby sprawiedliwy gdyby nie uśpiono Ich przepionym uśmiechem i lukrowaniem

 126. Potrzebowała braw i piania żeby wygrać a teraz okazywanie miłości jest jej zbyteczne

  1. Nasza gwiazda…gdzie jest nasza gwiazda? Dlaczego nie była na wczorajszej sesji? Czyżby Arłamów jej przeszkodził? Jak się wie, że ma się wyjazd „prywatny” ze Splastem do hotelu kilku gwiazdkowego, to nie zwołuje się sesji nadzwyczajnej! Kurwa jego mać!

 127. Wjeżdżając do Jedlicza, już na górce w Potoku czuć zapachy prawdopodobnie z rafinerii albo spalacza.
  Czy wasza władza robi cos w tym kierunku aby powietrze było czystrze ?
  Macie z-cę burmistrza który w poprzednich lata tak prężnie działał w zakresie ekologii. Już mu zapachy nie przeszkadzają ?

 128. Syf piach zalega jeszcze z poprzedniej zimy syf jak Pieron jak tak można zapuscic miasto a najlepsze są te kwiaty padnięte w donicach koło szkoły w Jedliczu. ALE TAK Gmina pogata to nowe kwiatki kupi

  1. Przyjdziesz na zebranie to musisz zapytać o te sprawy. Napewno usłyszysz że jest wspaniałe, cudownie i rewelacyjnie.

 129. Jak wrocilem do gminy to nie wierzę co się tu dzieję jaki syf gdzie gospodarz radni itd itp co tu jest grane? czyżby wladza zapomniała jak było pięknie kiedyś?

 130. W Arlamowie bawila z plastem? Czy są fotki z tej imprezy? bo wyborcy chętnie by zobaczyli jak nasza bawi? ps.a my oczekujemy godziwej zapłaty za ciężką pracę

 131. Na pudlu jest brzydki wpis na temat jednego z radnych.
  Państwo radni zweryfikuje zatrudnienie tego ptaszka.
  Niech mu się nie wydaje że wszystko może.
  Zaleszczuk miała racje

 132. Widzieliście newsa z gminnej strony? Wiadomość na honorowym, głównym miejscu: „W Jedliczu powstała Ławka Niepodległości”. Stoi już dobrych kilka miesięcy, już nawet zdążyła zardzewieć, a tu taki kotlet, ale jak się nie ma czym chwalić to dobre i to. Tyle że to z naszych podatków, więc nie kupuję. Otrząśnijcie się wreszcie, czas idzie do przodu, a w UG hibernacja na całego.

 133. Znów się pogubili.
  Na tronie nie ma nagrania z ostatniej nadzwyczajnej sesji.

 134. Tu wszystko jak zawsze z opóźnieniem inne gminy potrafia zdążyć na czas a to dlatego że nie zwolnili doswiadczonych pracowników

 135. Kiedy urzędowi emeryci ustąpią miejsca młodym, wykształconym i prężnym ludziom ?

  1. A kto wg Ciebie z prężnych, młodych i wykształconych ma szansę wygrać tam konkurs?

 136. A ta kierowniczka emerytka z domu starców kiedy odejdzie a na jej miejsce powinien byc przyjęty młody po studiach żeby mógł utrzymać rodzinę

  1. Przecież DDOM jest zamknięty. To za co ona bierze kasę? Panie Dziura czy Pan o tym wie?

 137. Dziś żałoba narodowa po śmierci premiera Jana Olszewskiego. Na telebimie koło lodowiska zapalona świeczka, a parę metrów dalej na lodowisku na dobre rozbrzmiewa muzyka.
  Czy wam już rozum pozabierało ?

 138. Na telebimie powinni puszczać filmy jak się nasza śmietanka gminna bawi i %%%%%

 139. Tu znicz i do tego muzyka nie chce pisac co to mi przypomina z szacunku do ludzi ktorzy juz nie żyją.Może to po tych %%% przykre ale prawdziwe

 140. Hej , hej !!! Panie Prezesie budzimy się z marazmu i hibernacji . Drzewa się budzą ! Trzeba je przycinać ! Na co Pan czeka ?
  Panie Prezesie !! Miasto brudne !!!
  Zebranie w Jedliczu dopiero końcem marca . To za długo aby tyle czekać na sprzątanie.
  Hej , hej Panie Prezesie ! Słyszy Pan ?

 141. Ja o tej ławeczce….Pomijając fakt, że wygląda to jak star lodówka. Już odpryski widać. To gdzie to postawiono? Nie znam innego, głupszego miejsca w całym Jedliczu. Na zakręcie, w smrodzie i do tego pod zakładem pogrzebowym. Aż chce się usiąść. A nawet położyć…w garniturze, lakierkach i z gromnicą w ręku.

 142. „Znamy już wpływy dochodowe jakie uzyskaliśmy w roku 2018 z tytułu pobieranych przez Gminę podatków i opłat”. – czytamy na stronie gminnej. U normalnych ludzi to są albo wpływy, albo dochody. Wpływów, wypływów, dochodowo, rozchodowych…nie ma. No nie ma. Bardziej odpowiednia byłaby info na temat tego ile pozyskała gmina ze środków zewnętrznych, a nie to co jest constance i oczywiste. Skarbówkę prowadzi, a nie samorząd?

 143. Nareszcie w Jaszczwi troche odremontowano strzelnice. Pięć lat nic sie tam nie działo i wreszcie ktoś się za to wziął.Terz tylko nie dawać broni w niepowołane rece.
  Odział przedszkolny powinien być o profilu obronnym.

  1. Szczególne uznanie dla fotografa za te „cudne” foto. Ostatnie zdjęcie rury kanalizacyjnej PCV fi 20…bezcenne.Władza w puchówce odblaskowej. Jakby w kniei z szarżującym odyńcem. Absurd goni absurd.

 144. Chciała bym zapytać kiedy rusza modernizacja strychu na budynku urzedu. Pan Zagórski zapowiadał . Na pewno się przyda bo ogłoszono kolejny nabór pracownika tym razem d/s prawnych. Ktoś chyba chce sie obłożyć prawnikami.

 145. Czy przystało fotografować się z karabinem w ręku ? Na pewno zdania podzielone. Ale ja stanowczo mówię, że są pewne granice których nie powinno się przekroczyć.
  To tak jak chodzenie w mundurze strażackim bez pojęcia o gaszeniu pożarów i bez uprawnień.
  A co kolejnym razem ? Może wizyta w komunalnej i fotka z miotłą albo przy szambie ….

 146. Zamiast robienie sobie śmiesznych zdjęć z karabinem to lepiej wzięła by się Pani za porządki w Gminie bo syf na ulicach i chodnikach po zimie

  1. To kolejny rok gdzie w naszym mieście zalegają takie ilości pozimowego piasku. Wszędzie w około po miastach robią porządki, przycinają drzewa. U nas jak zwykle nie da się, albo ktoś komuś robi na złość.
   Czy nasi radni też tak myślą, czy w końcu obudzą się tak jak z ostatnimi tematami ?
   Gdzie są radni z Jedlicza ? Państwo nie widzicie jak to wygląda ? Od kogo młodzież ma brać dobry przykład ? Chyba nie od was.

 147. kolegium Odwoławcze w Krośnie uchyliło decyzje Burmistrza orzekającą o odmowie określenia środowiskowych uwarunkowań dla przedsięwzięcia ” Rozbudowa i przebudowa instalacji termicznego przekształcania odpadów …….. „. Czyli sprawa spalacza.
  Ciekawa jestem z jakiego powodu . Czyżby błędy w decyzji. Podobno burmistrz ma specjalistów wysokiej klasy. Właśnie widać efekty.

 148. Czy Pan z-ca burmistrza przekwalifikował się na specjalistę od ochrony środowiska ? :):)
  Ktoś musi odwalać robotę :):)

 149. Specjaliści wysokiej klasy zwolniono i dlatego tak się dzieje bo ci nowi to nic nie kumaja bo i od kogo mają pozyskać wiedzę?

 150. Szkoda tej pani Moniki z ochrony środowiska. Była bardzo kompetentna.
  Teraz przy tej decyzji odnośnie spalacza wychodzi polityka kadrowa.

   1. Szkoda zdrowia. Lepiej sie zwolnić.
    Pani Monika faktycznie znała się na pracy. Interesowała się sprawami ekologii, zależało jej aby miasto wyglądało czysto, aby były nasadzone ładne kwiatki w fajne kompozycje. Zauważalny jest brak takiego pracownika w UG.
    Może była za mądra w stosunku do niektórych osób.

 151. Za mądra do jakich osób?Konkurencja dla palacza czy kierowniczki?czy dla kogo?

  1. Zainteresujesz się jak pójdziesz załatwić coś do gminy, a tam ani be, ani me, ani kukuryku. Gro pracowników gminy, nawet tych uchodzących za wiernych, szuka pracy w ościennych gminach lub instytucjach. Nikt mi nie wmówi, że UG to „fajnackie” miejsce do pracy. Raczej stresujące mocno…

  2. Ja na twoim miejscu zastanowiła bym się dlaczego tylu pracowników chce zmienić pracę.

 152. Kto jest odpowiedzialny za to że w mieście jest tak brudno . Takiego bałaganu to dawno nie było.

 153. Nie mogłem uwierzyć że 60 procent za śmieci za 7 osób muszę zapłacić to chyba jakieś nieporozumienie skąd wziąć tyle kasy?

 154. Brudno, brudno…
  Bo pani minister tańczy!
  Biega, skacze, fruwa, pływa
  W tańcu w ruchu wypoczywa.

  Wilna wariacja na temat piosenki z „Pana Kleksa”.

 155. Bardzo brudno. Czemu nikt sie tym nie zajmie.
  A ja nie wiem kogo prosić żeby załatwił taką sprawe. Otóż wzdłuż ulicy Rejtana na wysokości przedszkola i Medikora wyznaczona jest droga rowerowa. Chciałem dziś tamtędy przejechać ale się nie dało bo na tej drodze stoją zaparkowane samochody. Może radna Patla coś pomoże a może radna Wenencja.
  Bardzo proszę zająć sie tą sprawą.

 156. Gdzie są nakazy podatkowe? Co się stało że jeszcze nie ma?
  Urząd sprawnie działa?

 157. Przypominam se 🙂 jak jechali po zibim na j.net że w urzędzie nie da się pracować terror zastraszanie itd, tera to samo tu, ale dajecie w doope hahahaha.
  Taki słodki softhate.
  Świetna riposta Łopala rynce opadają można rzec.

  1. Widze że ten z j.net i pudlowy pracują w ug. ZASŁUŻENI . Pracownicy samorządowi z takim doświadczeniem, z taką kartą …. Krystaliczni

 158. Yyy, jeszcze nie widziałem jak się sprząta piasek z chodników w lutym w trakcie zimy, chyba że sąsiedzi emeryci.

  1. Jedź do innych miast to zobaczysz jak w lutym przy sprzyjających warunkach sprzątają piasek. Pewnie mało widziałeś.
   A w urzedzie to jeszcze ktoś pracuje ? 🙂

 159. Ale w jedliczach nigdy ja tego nie widział. Do tego my to raczej nie miasto, Miastko?
  Kwiecień jak wyłaża pucowac syf z chodników, zawsze, więc teraz się napinacze?

 160. Mnie wstyd spacerować z moimi znajomymi(przylecieli z Anglii) przez Jedlicze bo tyle brudu nigdy wczesniej nie było

  1. Już mniej brudne bo w nocy spadł świeży śnieg. Troche to zasypał, ale nadal brudno.

 161. W kontekście ostatniego tekstu na blogu naszejedlicze.pl.

  Rozgryzłam już dawno mechanizm skutecznego załatwiania spraw w tej gminie. Pisałam jakiś rok temu. Przypomnę, że aby skutecznie załatwić sprawę w tej gminie należy uświadomić sobie priorytet, że nawet najlepszy pomysł, taki jak zgłoszony przez zacnego radnego Lipkę defibrylator, nie zostanie zrealizowany gdyż to nie jest „ich” pomysł. W tej gminie realizuje się pomysły władzy a nie radnych czy mieszkańców. A ponieważ władza jako taka, własnych pomysłów nie posiada, to należy umiejętnie podrzucić swoją ideę, w taki sposób, aby była przekonana, że to jej spersonalizowana koncepcja. Innymi słowy aby skutecznie nabyć defibrylator należało uciec się do fortelu np. podrzucenia przypadkiem ulotki o defibrylatorach, wysłania z byle jakiego adresu e-mail oferty defibrylatorów, wynajęcia chłopa z donośnym głosem co by z babą o podobnych decybelach przeprowadzili rozmowę pod drzwiami gabinetu o sprzęcie ratującym życie i tym, że u nas by się przydał i ze byłby pierwszy w okolicy. O wtedy, po paru próbach daję gwarancję, że defibrylator byłby na ścianie wschodniej i zachodniej i pod telebimem i wstęg byłoby jak „na papieża”. Władza nie słucha ludu, władza go podsłuchuje.

  A tak p.s. przy okazji. Czy do pręznie działającego MOSiR trzeba chodzić z własnymi klamkami do drzwi? I drugie pytanie: Czy ktoś suszy szmaty, mopy i inne podobne w tej saunie? Tam jest taki grzyb, zacieki, że następnym razem z koszem pójdę i sobie na penicylinę kropidlaków nazbieram. A to będzie dobra inwestycja, bo 2 tys. na szczepienia profilaktyczne i polityka prozdrowotna obecnej władzy, doprowadzą do tego, że kulkami z chleba i pajęczyny ludzie się będą leczyć.

 162. Władza panuje nad wszystkim:))) A co stało się z gabinetem masażu??? Kolejne pytanie – co nowego wdrożono??? Nic nie widzę, oprócz tego że bidaki nie mogą nadążyć z tym co jest ???

  1. Kto mówi o nadążeniu. To co jest nawet nie potrafią dobrze wykorzystać.
   Patrz szkoła ludowa w Żarnowcu. Cicho, głucho i bez pomysłu. Pieczenie ziemniaków dopiero późną jesienią.
   Dyrehtor od kultury nie ma koncepcji co z tym zrobić.
   Jakoś panie zaprzestały jeżdżenia na zimną kawę 🙂 przesyt ? 🙂

  2. To jest skutek, potem jest rozpacz, łzy że jest wyrok skazujący np za stalking plotkami ale to jest skutek, a nie przyczyna

 163. Ale jaja bar Rh+ zawiesił działalność. CZYŻBY BIEDRONKA PRZESTAŁA JUŻ DOSTARCZAĆ ZAPIEKANKI?

   1. Cieszę się, że na tym forum mam miejsce edukacja prawnicza, tak to prawda, stalking trzeba zgłaszać na policję! rozpowszechnianie o kimkolwiek plotek, naruszanie prywatności może być przestępstwem art. z kodeksu kar

    1. Tak tak. Typowe przykłady par lat temu na net i całkiem nie dawno na pudlu. To się jeszcze nie przeterminowane.
     Zainteresowani powinni wrócić do tematu

 164. Ile razy jestem w UG tyle razy widzę tego ptaszka jak chodzi po korytarzu i filuję. Teraz rozumie po co go zatrudniła.

 165. Dostaliście zawiadomienie o zmianie opłaty za śmieci ? Nie wiarygodne .. 60 % w górę.
  Przed wyborami w 2014 roku Jolanda krytykowała cenę za śmieci mówiąc że jest za wysoka. no to teraz dowiedzieliśmy się jak jest. 60 % w górę !!!!
  Nasza 7 osobowa rodzina rocznie zapłaci o 1000 złotych więcej !!!!! Skąd brać te pieniądze ?

  1. A czy ktoś wie, czy w naszej gminie jest zniżka na śmieci dla rodzin posiadających Kartę Dużej Rodziny? Tak jest w Krośnie i w innych gminach – 50% zniżki dla takich rodzin, ale musi być uchwała na to.

   1. Chyba nie ma takiej karty. Ale radni mogą wnioskować. Zobaczymy jak zachowa się nasza władza.

 166. Tak tak. Bardo kiepsko był przygotowany.
  O jakimś zamęcie , niesnaskach pomiędzy klubem sportowym a osp opowiadał przedstawiciel gminy.
  Skąd miał takie informacje, kto mąci.
  We wsi są już domysły kto maci.

 167. Mieszkańcy oburzeni postawą władz. Remizy w Potoku nie ma i zanosi się na to że szybko nie będzie. Wyczuwalne jest to że ktoś gra na zwłokę.
  Domyślcie się kto.

  1. Wyluzujcie już z tymi remizami, szkoły są ważniejsze, dzieci nie mają warunków do nauki.

   1. Tak jest. Edukacja jest najważniejsza ale bezpieczeństwo też ważne. Władza nie ma pojęcia o tym zagadnieniu. Chyba widzisz jak sa rozdysponowywane środki. W Męcince będą kupować samochód , a praktycznie nie ma normalnego garażu. Stoi taka powojenna buda prawie na drodze. Dostaną kase na kolorowy tynk i ma być ok. Straszne to.

   2. O co chodzi z tymi decyzjami podatkowe? co były wreczane w sklepie mnie zreszta ciekawi czy osoba ktora prowadzi sklep miala pozwolenie przetwarza

 168. Oj, znów poszło coś nie tak. Kolejni pracownicy składają wypowiedzenia.

  1. To jest cudowny przykład funkcjonowania administracji za rządów Yolandy.

 169. Wyluzowac pasuje, toż to jakiś matrix z remizami.
  Warto by się szkołami zająć jak to długie wskazuje i poziomem nauxzania

 170. Chyba zaczęli remonty dróg.
  Wczoraj na ulicy Naftowej biegało trzech facetów z workiem jakiejś czarnej masy i lampą gazową w ręku. Zasypywali dziurę i grzali palnikiem.
  Technologia z XV wieku. Brawo WY.
  To ta innowacyjność 🙂

 171. W Porębach zainstalowano 5 urządzeń rekreacyjnych, tzw. siłownia na wolnym powietrzu.Całość zapłacona przez Lokalną Grupę Działania ” Kraina Nafty ” gdzie wice prezesem jest Pan Chochołek z Piotrówki.
  Jednak zdjęcie oczywiście zrobiła sobie Pani Jolanta no bo jak że by inaczej.
  Ja mam tylko taką nadzieję, że przynajmniej raz w tygodniu sołtys poćwiczy (przyda mu się ), a urządzenia będą systematycznie eksploatowane, nawet przez strażaków.
  Z tymi podziękowaniami to przesada. Biorą sporą kasę z naszych podatków wiec jest to ich obowiazek.

  1. – Chodzisz na siłownię?
   – Chodzę.
   – A ćwiczysz?
   – Nie, wystarczy że chodzę:))

   Pisząc programy o cokolwiek musicie wziąć pod uwagę kompatybilność z wchodzącymi kolekcja Monnari, Laurenta, boomy wyprzedażowe w Royal Collectione. Wasze inwestycje muszą korelować z outfitami Burmistrzyni. Podpowiem, że w tym sezonie nosi się mniej pagonów, mniej elementów militarnych, także mundury muszą odejść do lamusa, a więcej będzie koktajli, odczytów, prelekcji, wernisaży, finisaży i projekcji. Bankietowy anturaż, aż kusi o większą ilość dodatków, drobiazgów. Tu cekin, tam baskinka….a robota ku…wa leży. I za pięć lat, jak człowiek jakiś tu stanie i się rozejrzy, to jak bediun jakiś albo inny nomad zobaczy przed sobą pustynię, opuszczoną od Boga i ludzi.

   P.S. A tak by the way. Do fotografa. Jak się z góry robi zdjęcie komuś, kto ma 150 to wychodzi takie coś jak na zdjęciu, jak z Cartoon Network, laboratorium Dextera. Sam łeb i kopyta.

  2. Mogła sobie zrobić fotkę w Potoku na podobnym placu z tymi zabawkami.
   Tu wielki niesmak bo w tym miejscu pasuje jak kwiatek do kożucha.

 172. No dokładnie jako chęci zrobienia fotki Potoku nie było. Dalej to wygląda tak jak w momencie założenia?

 173. Ja w związku z artykułem na blogu. No ja jakichś drastycznych podwyżek w skali kilku lat za odbiór śmieci przez Krosno nie widzę. 40 złotych za 1 MG przez 5 lat, to nie jest jakieś szaleństwo. To co tej Jolce podrożało, aż tak że teraz ludzie za to mają płacić? I dlaczego tylko jej? Może znowu ją ktoś oszukuje?:))

 174. W JPGKIM trzeba zrobić solidny audyt. Ale nie przez gminnych urzędników.

 175. GOSiR organizuje zawody siłowe w wyciskaniu sztangi leżąc.
  Pani Burmistrz lubi się fotografować to i z sztangą trzeba machnąć odpowiednią fotkę, leżąc.

 176. Samorządowe Przedszkole w Jedliczu prowadzi rekrutację na nowy rok szkolny. Na formularzu WNIOSEK O PRZYJĘCIE DZIECKA DO PRZEDSZKOLA NA ROK SZKOLNY 2019/2020 w pozycji IX Dokumenty niezbędne do potwierdzenia kryteriów w pkt 4 żąda się „Zaświadczenie z Urzędu Skarbowego lub kserokopia pierwszej strony zeznania podatkowego z ostatniego roku kalendarzowego „.
  Zastanawiam sie co z osobami które po dniu 1 stycznia 2019 roku stały się mieszkańcami naszej gminy.
  Czy w tym przypadku nie należało by żądać zaświadczenia z urzędu gminy – ewidencja ludności, a nie wysyłać ludzi do urzędu skarbowego , chyba że na zasadzie komplikacji.
  Ogłoszenie o składaniu wniosku dość lakoniczne.
  Wnioski można odebrać w biurze dyrektora, tylko problem jest jeden, nie ma informacji w jakich godzinach, a dyrektor na pewno często w podróży i zapewne nie siedzi plackiem 8 godzin.
  Znajomi próbowali uzyskać wniosek w biurze dyrektora , ale pocałowali klamkę.
  Wzór wniosku dostępny na oficjalnej stronie przedszkola.

  1. Dobrze….a co z rodzicami, którzy prowadzą działalność gospodarczą na terenie innego powiatu czy gminy, tam maja ją zarejestrowaną i tam się rozliczają np. a tu mieszkają? Jaki adres ona będzie miała na pierwszej stronie PIT-u? Ile to intelektów się „nad tym pochylało”?. Człowiek-kłoda. Człowiek-przeszkoda. Zaczyna już US kierować i gminą jednocześnie. W US zapewne już się cieszą, na durne zaświadczenie, z aktóre zapewne trzeba zapłacić. Tumany! Ludzie czasami na bilet autobusowy nie mają, żeby z gminy wyjechać. po pół roku w Krośnie nie byli. Zamiast pomóc, uprościć, to na każdym kroku ludziom kłody pod nogi rzucacie!

   „Wskazanie w rocznym zeznaniu podatkowym od osób fizycznych, Gminy Jedlicze jako miejsca zamieszkania obojga rodziców (opiekunów prawnych) kandydata”.

   Ludzie! 5 lat takiej udręki! Dyrektorka raczej sama tego nie wydumała.

   1. Należy przez to rozumieć, że dziecko, które mieszka w Jedliczu z jednym rodzicem, nie ma szans na przyjęcie do przedszkola? Toż to jawna dyskryminacja.

 177. Czy dzieci które wyszły że żłobka mają pierwszeństwo w dostaniu się do przedszkola?

 178. Z urzędu dostałem kwitek aby uiścić opłatę za posiadanie psa. Oczywiście moja Roksa zawsze jest opłacona. Inaczej być nie może.
  Ale w sumie mam wątpliwość czy płacić bo na części odcinka wyraźnie pisze , że jest to opłata od posiadania psa za 2018 rok.
  Ja za 2018 rok zapłaciłam więc w sumie nie wiem o co chodzi.
  Dobrze by było żeby burmistrz sprawdzała takie kwity które idą do mieszkańców.

 179. Na gminnej stronie internetowej trzy ogłoszenia o naborze na stanowiska pracy.
  Czyżby w UG pracownicy pokazywali Władzy pa pa ? W środowisku to dość głośna sprawa. Może radni zastanowią się w czym rzecz.
  Jak tak dalej pójdzie to niedługo Yolanda z Ryszardem sami zostaną na placu boju. W sumie to do tego doprowadzili że ludzie pomimo bezrobocia odchodzą z UG.

 180. jak można namówić kogoś że jak strzela fotkę hollywood style to zęby musza być nieskazitelnie wybielone – bo żółte gryzą się okropnie z czerwonym i czarnym

 181. Kończę pracę z tą „Panią” bo chcę pracować ze zdrowym pracodawcą o mądrym szefem

   1. Było przez jakiś czas włączone, ale widocznie to niedopatrzenie ze strony moderatora. Na tą chwilę nie można komentować.

 182. Niby cienko, ale szczerze powiedziawszy to zestawienie nie ma sensu. Sama kwota nijak się ma do faktów, bo nie sposób porównać potrzeby inwestycyjne Warszawy i np. Przytuł ( teoretycznie najbiedniejsza gmina w Polsce) W Przytułach 2 tys mieszkańców w całej gminie, nikt nie starał się o dofinansowania np. na Muzeum Powstania Warszawskiego. I jakby na jednego mieszkańca przeliczyć to 4 mln. jakie pozyskały wspomniane Przytuły, to lepiej wypadną od Rzeszowa. Taka tabelka powinna być podzielona na partycje pod względem liczby mieszkańców, czy jakiś inny motyw przewodni. Inna rzecz, że w przypadku Jedlicza tej pozyskanej kasy w ogóle nie widać. Ja nie wiem, gdzie to wsadzone, w co upchane? No ten dwór w Jaszczwi…a tak to ja tu autentycznie nie widzę nic. Dziury. Brudno. Chaszcze. To jest sztuka dostać 24 mln i je rozpieprzyć tak, ze znaku po nich nie ma.

 183. jedlicze.net – żyrandol
  jedlicze24.pl – żyrandol
  Kto następny?

  1. Właściciele tych portali bardzo dużo złego zrobili w naszym społeczeństwie. Z socjologicznego punktu widzenia zaszczepili nienawiść. Społeczeństwo zostało bardzo podzielone.
   Teraz żeby to zmienić potrzeba bardzo dużo czasu.
   Na pewno obydwaj zapiszą się w historii Jedlicza.
   Pan z net jak i z pudla zostali docenieni przez naszą władzę i pracują w urzędzie.
   Pracownik samorządowy powinien mieć nieskazitelną opinię. A tak nie jest.
   Mam skopiowane wiele art z jednego i drugiego oraz tzw. komentarzy.

  1. Sugerujesz że ma inną pensję niż osoby zatrudnione w urzędzie na tej samej grupie zaszeregowania?

   1. Jems złóż wniosek o informację publiczną i się dowiesz. nie pytaj o konkretne nazwisko a o stanowisko.

 184. Ptaszek stoi, nieźle. W oknie jasna rzecz.
  Jednak jedlicze to brudne ulice

 185. Wszędzie w każdym mieście jest już sprzątane.
  W Jedliczu paskudnie, zwały piachu, który po pierwszych ulewach trafi do kanalizacji burzowej. Papiery, jakieś plastiki. to codzienny obrazek.

 186. Pojawiło się kolejne ogłoszenie o naborze na wolne stanowisko pracy. myślałam , że w ciagu tych prawie 5 lat już sobie przygotowała kadrę. A tu niespodzianka. Kolejne nabory. Czyżby pracownicy uciekali z tej administracji ? A może to inny powód.

 187. Ja w związku z tekstem na blogu i magicznych, ocierających się o mistycyzm wyjaśnieniach Dżollloly. Tworzenie aury jakoby ZOZ był odrębnym bytem od Gminy, jest zwyczajnym wprowadzaniem w błąd opinii publicznej. Bo co to znaczy, że „wszelkie koszty ZOZ ponoszone są z budżetu własnego ZOZ”? Albo, że emerytkę zatrudnia ZOZ? No sorewicz ZOZ to nie jest fundacja czy prywatna spółka, tylko jednostka gminy.
  Ale bezspornie najważniejsze jest to, że absolutnym brakiem dalekowzroczności było inwestowanie w takiego strupa. Nie czarujmy się. Srodowisko małomiasteczkowe, rodziny wielopokoleniowe, już minęły czasy że się dziadka na mróz wystawiało, żeby szybciej żywot zakończył. Po drugie, taki staruszek co ma 1000 złotych to realny, stały dochód gospodarstwa domowego, a nie „kurnika” gminnego. Ogólnie wszystkie inwestycje w domy opieki czy teraz ten plan budowy domu spokojnej starości, podobny jest w swojej logice jak wycieczki do Czarnobyla.

  P.S. Pani Burmistrzyni niech się przejedzie w środę na rynek. Pustynia.

  1. Można rozumieć , że jeżeli są braki kadrowe to sięgamy po sprawnego emeryta. W tym przypadku coś mi tu nie pasuje. Emeryt i to z poza naszej gminy , na dodatek zatrudniony jako kierownik.
   Śmierdząca sprawa.
   Tylu młodych ludzi z terenu gminy szuka pracy. Dużo młodych i wykształconych wyjechało za chlebem w różne zakątki świata.
   Gdzieś jest drugie dno.

 188. Pan Jerzyk…właśnie naświetlił stan obiektu w Jaszczwi, w który wsadzono miliony. „Jest tam bardzo dużo klitek” :)) że zacytuję.
  W dworze jest wszystko: kuchnia, klitki, sołtys, biblioteka tylko brakuje oddziału terenowego Policji Skarbowej i….pomysłu po co to wszystko zostało wyremontowane. Szok!

  I główne założenie, żeby się nie pokłócić…Boże…

 189. Najważniejsza kuchnia.
  Coś czuję że będzie się tym zajmował jak szkoła ludowa w Żarnowcu. Czyli wcale.

 190. Na najwyższą ocenę w kategorii „falandyzacja” przepisów zasługuje interpretacji burmistrzyni przepisów o powołaniu czy też nominowaniu dyrektora samorządowej instytucji kultury. No wiem, że gmina w zasadzie została bez prawnika, czyli z jedynym samozwańczym znającym się na wszystkich gałęziach iuris, czyli z naszą burmistrz, ale wystarczyło powiedzieć. Ludzie, ja muszę zostawić Jerzyka w GOK, a jakikolwiek konkurs to dla niego klęska. A tu opowieści z krypty. A już legenda o tym jak w każdej chwili mogą się w Jedliczu pojawić Związki Artystów Polskich na czele z Fronczewskim, których zasięgać opinii trzeba…przebiła wszystko.

  1. Tak dla jasności, Burmistrz może mieć swojego kandydata na stanowisko dyrektora, ale swojego kandydata — mimo że nie ma obowiązku przeprowadzenia konkursu — zgłosić mogą także pracownicy ośrodka kultury, np. poprzez przedstawicieli związków zawodowych. Tego pani Burmistrzyni już nie dodała.

 191. Brawo Pani Weno! Ja Panią uzupełnię. Pracownicy z UG odchodzą przez atmosferę i zachowanie, postawę władzy. A może przez mobbing?

 192. Niech radna Wenencja zapyta tych którzy odeszli o motywy zakończenia współpracy a UG.
  Moze dostać szoku

  1. No i Jolka na Radę zrzuciła odpowiedzialność za exodus pracowników. Niesamowite! Bezczelność!
   bardzo zastanawia mnie także, co to za kryterium oceny moralnej i etycznej urzędnika? Nie pojmuję? Taka ocena, to chyba „dyskryminacja” się nazywa? Kto ma w tej gminie mandat do oceny etycznej kogokolwiek? Co to jest?

 193. Ale jaja. Żeby zwalac exodus pracowników na radnych to po prostu coś niesamowitego.
  Radni powinni powołać specjalna komisje.
  W tej chwili to już nie ma kogo zatrzymywać. Jeszcze moment i sama zostanie.

 194. Do Pani Wenencji Żychowskiej.
  Bardzo dziękuje za poruszenie tematu ” migracji ” pracowników z Urzędu Gminy.
  Pani Jolanta Urbanik zapisze się w historii jedlickiej administracji samorządowej jako ta która dokonała tak potężnych zmian kadrowych. Na początku zwalniała tych na najwyższych stanowiskach, późnij zeszła niżej , aż wreszcie już sami pracownicy odchodzą z tego urzędu.
  To jest szaleństwo bo inaczej tego nie można nazwać.
  Odpowiedzi jakiej udzieliła Pani radnej pewnie nikt by się nie spodziewał. Dowiedziałam się, że np. Pan Krzysztof odchodzi przez radnych 🙂 🙂
  , że ludzie szukają lepszej pracy z większym wynagrodzeniem. A jak Pani myśli czy ci którzy poszli do Chorkówki ( biedniejszej gminy ) to dostali lepsze wynagrodzenie ? Jak byli potraktowani.
  Czy ktoś kto postanowił dojeżdżać do Krościenka dwa razy dalej za te same pieniądze to też zrobił to z pobudek ekonomicznych ?
  Dużo można by było pisać , chociażby o pracownikach korzystających z porad psych.
  Nie dajcie się państwo robić w banbuko. Prawda jest okrutna.
  P.S Czy burmistrz ma oceniać osoby pod względem moralnym ? Coś niesamowitego. Ale jak już to robi to niech spojrzy na własne podwórko i swoich idoli.

  1. Czyli w Urzędzie wprowadzony jest terror psychiczny że nikt nie wytrzymuje i się zwalnia nawet Ci co zostali zatrudnieni przez Panią Urbanik

 195. Co mnie obchodzi ze ktos jezdzi do Kroscienka czy Chorkowi co mnie to emerytury minely czasy ze sie pracowało w jednym miejscu do emerytury
  a tak poza tym jakie rozświetlacze polecacie?

 196. Pani Wenencjo a gdzie była Pani przez ostatnie 5 lat ? Nie widziała Pani co się wyprawia jeśli chodzi o zatrudnienie ? Teraz sobie Pani przypomniała ?
  Ludzie byli niemalże wyrzucani. Płakali po nocach. Często mieli bardzo trudna sytuację.

 197. Ktoś powinien zawiadomić Państwowa Inspekcję Pracy, a ta powinna przeprowadzić np anonimową ankietę. Wtedy być może wyszły by na światło dzienne pewne sprawy.

 198. Na gminnej stronie jest nagranie z ostatniej sesji ( wczoraj ).
  Jestem pełna podziwu dla Pani Wenencji Żychowskiej za to że poruszyła temat pracowników UG. Ale odpowiedź pani burmistrz na to jest delikatnie mówiąc nie na miejscu.
  Pani Wenencjo można skontaktować się z tymi którzy odeszli z UG i zapytać o powody takiej decyzji. można też zapytać o traktowanie.
  Wtedy dowie się Pani całej prawdy. Zapewne większość teraz będzie chciała mówić bo już nie jest powiązana z tym urzędem.
  Podczas rozmowy proszę ubrać czapkę bo na pewno włosy będą się jeżyć.

 199. Jak widać ciężko słucha się czy dyskutuje z osobą na źle dobranych tabletkach. Podpora farmakologiczna powinna otworzyć jasność spojrzenia na sytuację, otworzyć czakram kontaktowania z rzeczywistością, a nie utwierdzić w nieomylności czy wręcz w chamstwie. Aż ciężko uwierzyć, że w jednym człowieku może być tyle zła, i tyle złości, i takie pokłady bezczelności, egoizmu, taki brak empatii i tyle jadu. Ta osoba wysysa całą energię z ludzi. Relacji nie da się obejrzeć w jednym ciągu. To ponad ludzkie siły.

 200. Apokalipsa masz rację. Ta osoba bardzo źle działa mi na puder.
  Słuchać tych jej wywodów nie da się tak ad choices. Pani Wenencja ma rację, ale i pozostali radni wydaje mi się że trzeźwo myśl. Radna z Moderówki , radna Ginalska czy Pan Lipka.
  Niech ci Państwo jeszcze posłuchają co mówi społeczeństwo to dopiero wtedy otworzą oczy.

 201. Tego nagrania z ostatniej sesji nie da się słuchać .
  Państwo radni wy nie widzicie co się dzieje ?
  Statut GOK pod Jerzyka. Żadnego konkursu na dyr tej placówki nie będzie. Widzieliście jak się cieszyła po przegłosowaniu tej uchwały ? To ich plan.
  Znów was wyrolowano.

 202. Około 90% naszej kadry pedagogicznej zarabia min. 5,3 tys. zł. , czyli raccej niemało. Ale komentarze radnych-byłych nauczycieli to z butów wydzierają. Uwaga że warunki pracy w mieście są gorsze niż na wsi potwierdza opinie że ta cała Karta Nauczyciela to relikt przeszłości i nie przystoi do rzeczywistości, 14 dodatków !!!! .
  A na komentarz Pana Kopcia że podane kwoty są to wynagrodzenia brutto spuśćmy zasłonę milczenia. Kto uczy nasze dzieci ?!!!

  1. Idz do szkoły uczyć zobaczysz jak jest kolorowo, jakie wspaniałe są dzieci i ich rodzice.

 203. Martwi mnie to co usłyszałem w kontekście ul. Cichej. Między wierszami da się odczytać, że z tą ulicą nie wydarzy się nic jeszcze przez x lat. Na miejscu mieszkańców mocno bym się wkurzył. Ta ulica powinna już dawno być wykonana. Tam już jest naście domów. Kolejne się budują. Znając życie odpowiedź będzie, bo trwa skup działek, bo problemy prawne, bo niejasna struktura własnościowa, bla bla bla.

  1. Już dziś mogą przystąpić do projektowania drogi. Gadka o wykupach to kiepskie alibi.
   Wiem co mówię.
   Patrząc na to co się dzieje to uważam że jedynym rozsądnym wyjściem jest referendum. Burmistrza trzeba odwołać.

   1. Ale zanim to nastąpi, a nastąpi obwalić jej pensję. Szkoda każdego grosza wpakowanego w tę otchłań.

    1. Tak. Pensje jej trzeba natychmiast obniżyć.
     Nie wiem czym się kierowali radni że w 2014 roku ustalili jej tak wysoką. Dużo wyższą od poprzedniego burmistrza który był z odpowiednim przygotowaniem, wieloletnią praktyką i przede wszystkim bardzo dużo zrobił dla naszej gminy.
     Teraz radni powinni się zreflektować i znacznie obniżyć jej wynagrodzenie. To będzie takie małe oczyszczenie i tak gęstej atmosfery wokół tej pani.

 204. Płace nauczycieli to wielka manipulacja medialna spowodowana celowym działaniem Ministerstwa Edukacji. Aby nie pokazywać mizerii finansowej tego zawodu, wliczają wszystkie dodatki, a jest ich 17 w miesięczne zarobki nauczycielskie. Który pracodawca na wypłatę miesięczną wypłaca swojemu pracownikowi część odprawy emerytalnej ,którą dostanie za 30 lat, czy część dodatku pogrzebowego, który dostanie rodzina?
  Aktualne wynagrodzenia nauczycieli w roku 2019 po podwyżkach. Podwyżki wyniosły od 121 zł do 166 zł:
  dla nauczyciela stażysty – 2.417 zł (o 123 zł więcej);
  – dla nauczyciela kontraktowego: 2.487 zł (wzrost o 126 zł);
  – dla nauczyciela mianowanego: 2.681 zł (wzrost o 143 zł);
  – dla nauczyciela dyplomowanego: 3.317 zł (wzrost o 166 zł)- jest to najwyższe uposażenie, źródło MEN 2019.
  Aktualne ogłoszenie sklepu „Biedronka” w terenie naszego powiatu- „Przyjmę pracownika – za wynagrodzenie 2 600 zł”
  W tym poście nie da się opisać wszystkich argumentów, bo post musiałby zajmować kilka ekranów, Ciąg dalszy nastąpi…….

  1. Masz rację. Społeczeństwo jest zmanipulowane przekazem rządu. Te kwoty 5 tys. są wydumane. Nauczyciele utrzymują się przy życiu na jakimś poziomie dzięki lekcjom prywatnym, korkom, dorabiają jako edytorzy, korektorzy. Pracuję z takimi osobami więc mam żywe przykłady. A mało tego. W większości szkół po zmianie władzy przyniesiono dyrektorów „w teczkach” i atmosfera pracy czasami jest nie do pozazdroszczenia. Z uwagi na temat jestem członkiem grupy nauczycielskiej na FB i czasami włos się jeży na głowie z czym ci ludzie muszą walczyć, zamiast uczyć dzieci. Mój pradziadek, nauczyciel, geograf założył pierwszą polską podstawówkę na ziemiach odzyskanych. Niby z powołania pedagog, a i tak zawsze powtarzał, że największe przekleństwo to „obyś cudze dzieci uczył”. I chyba miał rację…

  2. tak jak wielką manipulacją są informację na bilbordach ZNP że wynagrodzenie nauczyciela stażysty wynosi ileś tam z ( * ) że to jest wynagrodzenie zasadnicze.

  3. Bzdura, to co tu podajesz to wynagrodzenie podstawowe bez tzw wysługi lat i szeregu innych dodatków. W 2019 r. wyliczone na podstawie KN i ustawy budżetowej średnie wynagrodzenia nauczycieli wynoszą brutto: 3 045,21 zł dla nauczyciela stażysty; 3380,19 zł dla nauczyciela kontraktowego; 4385,10 zł dla nauczyciela mianowanego; 5603,19 zł dla nauczyciela dyplomowanego. Polecam poczytać przepisy, polecam też zapoznać się z definicją jednorazowego dodatku uzupełniającego, że nie wspomnę o pensum, godzinach ponadwymiarowych ekstra płatnych i świadczeniu urlopowym w wysokości o którym zwykli beneficjenci ZFŚS mogą tylko pomarzyć.

 205. Reakcja Burmistrzyni po pytaniu Pana Lipki o auta prywatne wykorzystywane do celów służbowych graniczyła z histerią! Tu nie ma co głupa kleić, bo ludzie koło pióra mają czy dyr. przedszkola ma 125 km limitu! Nas interesuje dlaczego, mając skodę służbową, bujasz się prywatną peżociną? Jak to jest rozliczane? Czy dlatego, że w godzinach pracy zdarza się penetrować galeryje okoliczne co było punktowane niejednokrotnie? To należy wyjaśnić!

  1. Skodą jeździła 4 lata i nagle jej zbrzydła ? Czy może tak ją zdewastowała że teraz boi sie nią jeździć? A może bedzie chciała wytłumaczyć radnym że trzeba kupić nowe auto.
   Ja proponuję jeden z samochodów strażackich z Podniebyla.

 206. Co prawda nie ma w planach „powiększenia floty gminny” to może by pomniejszyć? Są teraz takie sprytne elektryczne, małe, zgrabne toyotki:)) Albo taka marka mało popularna, z Indii TATA:)) Bardzo ekonomiczna. No rozumiem, że może skoda za duża, niewygodna. Może na zjazdach samorządowców wstyd jakiś wytranżalać się pół godziny z fotela. No ale nikt nie uwierzy, że charytatywnie peugeot jest używany. A jeżeli tak, to też jest to niepotrzebna łaska, bo jest dobre auto i takie manify są zbędne.

 207. Yolanda powinna w Urzędzie Gminy zatrudnić psychologa żeby wspierał ją na sesjach hahahaha ona tego psychicznie nie wytrzyma ta fryzura i mina mówi samo za siebie jak by ją tajfun ……

  1. Fryz a’la Michael Jackson …jakby:)) wersja mniej luksusowa.

   Tu nie da się nie żartować:)

 208. Biega po galeriach. Znajoma widziała ją w galerii Rzeszów. A druga w VIVO jak były z Barbarą.

 209. Najlepszym rozwiązaniem dla Gminy jest referendum. Tu nie ma co już dyskutować z p.Y. Ją po prostu trzeba odwołać. w innym przypadku gmina będzie brnęła w ślepy zaułek.

 210. Pani Urbanik nie rozumie pytania jakie zadała Pani Żychowska ? Nie rozumie dlaczego ludzie odchodzą z urzędu ? Che che che.
  Wszyscy rozumieją o co chodzi a ona nie rozumie. Dziwne

 211. Słucham wypowiedzi na sesji i własnym uszą nie wierzę. Ta burmistrz robi sobie żarty z Pani Żychowskiej. No i to upominanie to nie przystoi.

 212. Pani Radna,
  Mówi Pani o lokalizacji skateparku, że chyba będą potrzebne jakieś konsultacje społeczne.
  Powinna Pani ruszyć w teren , zebrać podpisy i złożyć wniosek o przeprowadzenie na Borku konsultacji społecznych. W przeciwnym wypadku burmistrz właśnie tam wsadzi ten skatepark.
  Nie ma na co czekać. Przepisy jasno mówią jak sie robi konsultacje społeczne.
  Pani Radna, tak trzeba. A działka zaraz za ławą nie była by dobrym miejscem ? A może zawrzeć umowę z Parafią i w miejscu starej targowicy. wygospodarować kawałek terenu. A na terenie szkoły podstawowej za boiskiem ze sztuczną nawierzchnią ? A okolice oczyszczalni przy nowej targowicy ? A może zagospodarować kawałek działki przy ul. Wierzbowej . Jeszcze nie dawno rosła tam wierzba energetyczna .
  Miejsc jest dużo.
  Burmistrz powinna wskazać co najmniej 5 proponowanych lokalizacji. Było by z czego wybierać no ale zapewne nie orientuje się w możliwościach.

 213. Radna Marć bulwersuje się , że przy równoległej ulicy do ulicy Cichej po jednej stronie mieszkańcy mają adres zamieszkania przy Cichej a po drugiej stronie przy 3-go Maja.
  Chcę zauważyć że przy ulicy Topolowej jest podobnie i nikogo to nie dziwi.
  A tak reasumując ; pani Urbanik wypowiedziała się że należy zastanowić się nad nowym operatem co starczy na parę lat. Ma się rozumieć że już w tym momencie wychodzi z założenia ze nie będzie budować tej ulicy ?
  Jak się pani Marć na to zgodzi to tej ulicy nie będzie do póki burmistrzem będzie tę osoba.

  1. Zwróciłem na to uwagę we wcześniejszym komentarzu. Mieszkańcy mają wręcz wspaniałą perspektywę na kolejne lata…

 214. Radna z Piotrówki podczas ostatniej sesji zwróciła uwagę na zły stan samochodów służbowych w UG.
  A ja pani radnej chce zwrócić uwage na zły stan dróg gminnych, brak kanalizacji w paru miejscowościach, konieczne remonty szkół, brak placówki służby zdrowia w południowej części gminy, brak zabezpieczenia przeciwpowodziowego itd itd.
  Pani radna nie ma doświadczenia ,ale przed zabraniem głosu należy przemyśleć czy aby nie ma potrzebniejszych spraw do załatwienia.

 215. Słusznie na blogu piszą że z tą fotowoltaika jest coś nie tak. Za długo ciągnie się ta sprawa przetargu.

 216. Często padło słowo no i oraz zaplecze kuchenne to jest przesada, za bardzo nie rozumiem o co chodzi z tą współpraca z Muzeum im. Kotuli brak konkretów, a o rzemiośle w Jaszczwi? ilu u nas było tak naprawdę wybitnych rzemieślników? brak konkretów, ogólnie chciejstwo i za tym głosowali radni?

  1. Gdybyś zapytała za czym głosowali to pewnie mieli by dziwne miny

  2. Ja chyba znam odpowiedź. Tak mi się wydaje. 1,5 roku temu Jolka czekała na TVP Rzeszów i pytała czym nietypowym może się pochwalić. A ponieważ wtedy jeszcze kontakt ze mną mieli, to naprowadziłam ich na teorię Franciszka Kotuli na jaką natrafiłam w jego książce „Po rzeszowskim podgórzu błądząc”, z której wynika, że do późnych wieków na tych terenach, a szczególnie w Jaszczwi, mogły być kultywowane słowiańskie, pogańskie obrzędu. Swiadczyć miał o tym znaleziony własnie w Jaszczwi krzyż z charakterystycznymi postaciami bożków pogańskich. On jest do dziś w muzeum w Sanoku. Umieszczona w nim postać jest bardzo podobna do takiej wmurowanej np. w ścianę wschodnią kościoła w Strzyżowie. O tamtej postaci mówi się, że pochodziła z pogańskiej góry Chełm. No i Kotula połączył tam te dwie historie i kilka innych. No jest to ciekawostka, ale dla ludzi którzy coś tam wiedzą. I tak podejrzewam, ze oni stąd tego Kotulę, bez sensu, z grobu podnieśli, bo akurat rzeszowskie muzeum im. Franciszka Kotuli to ma koło pióra Jaszew jako taką. No chyba, że będzie miało objazdową wystawę…ale nie sądzę, aby jakieś cenne zbiory wozili po świecie. Reasumując, sadzę że te głupoty fastrygowane na poczekaniu przez przyszłego dyrektora!!!!!!! są pokłosiem tego zdarzenia a za jego słowami raczej nie stoją żadne czyny.

   1. Każdy ma równe szanse, transparentny konkurs musi się odbyć, a tak na marginesie te wywody od zapleczu kuchennym, kawa dla seniora, kiszenie kapusty to wg mnie drugorzędne rzeczy, ogólny wyraz: żenujące wystąpienie

 217. Słuchając sesji ładnie się rozbawiłam jak jerzyk opowiadał o działalności GOK i tego co niby ma zamiar zrobić w Jaszczwi. Radni chyba to kupili. W sumie najważniejszą rzeczą było żeby przegłosowali Statut GOKu bo wtedy burmistrz może mu bez konkursu powierzyć stanowisko. To tzw. transparentność w wykonaniu burmistrza.

  1. radni to niech się teraz ogarną i odkręca to głosowanie. Wrobili ich ładnie w dyrekcję bez konkursu. Jest jeszcze formalna szansa wycofać się z tego.

 218. Radni mają możliwość przygotować projekt uchwały, zawnioskować o sesję i przegłosować.
  Jeżeli tego nie zrobią to będzie oznaczało że popierają taki styl rządzenia i zatrudniania na dyrektorskich stołkach.
  Czym się różni dyrektor np szkoły czy przedszkola od dyrektora GOK. Tamci muszą startować w konkursach a ten nie. Swoją drogą Jerzyk pełni funkcję z-cy dyrektora. Problem w tym , że w GOK od paru lat nie ma dyrektora. To kogo on zastępuje ?
  Radni powinni szybko rozwiązać ten problem.
  Podobna sytuacja w ZOZ.
  A tak nawiasem mówiąc są sygnały że bardo często w godzinach pracy przebywa w jednym z jedlickich sklepów. Śniadanie kupuje ? 🙂

  1. A jak było z dyrektorem ZEASiP… Pan Świdrak był
   ciagle p.o dyrektora, a jak pojawił się konkurs na to stanowisko to cicho było o wynikach, a na stronie
   http://zeasip.jedlicze.pl/ zniknęło p.o przy nazwisku pana Świdraka. Pytam, gdzie są wyniki ogłoszonego konkursu na to stanowisko, dlaczego nie zostało opublikowane?

 219. Pada deszcz a piasek z dróg i chodników wpływa do kanalizacji burzowej. Później pani będzie głosić że mamy nie wydolną kanalizację.
  Trzeba się ubrać w kalosze i pójść zobaczyć jak to wygląda.

 220. Nad Polską wichury. W gminie zerwało dachy, laguny czy tam riviery na oczyszczalni:)) złożyło rozkraczony blaszak. Jest źle.

  Co zrobiłaby normalna władza?

  Normalna władza ubrałaby ortalion, pelerynę gumowce, przejechała się po gminie, naocznie oszacowała wielkość strat. Dzięki temu już z miejsca można byłoby usuwać skutki.

  Co robi władza lokalna?

  Przez pół niedzieli szuka w szafie „coś siwego” tak żeby wyglądać skromnie i na umartwioną siostrę szarytkę bezhabitową. Zwołuje naradę, na której jest fotograf, eseista i garstka zszokowanych uczestników, którzy tłumaczą niewieście co wiało? dokąd wiało? czemu wiało? co wywiało i czy jeszcze będzie wiać? Po wysłuchaniu opowieści o wichurze, niewiasta dalej nie przechodzi do działań, gdyż najważniejszym jest przedstawienie pospólstwu fotorelacji z narady oraz zdjęć z terenu.

  Dlatego jestem ogromną przeciwniczką osadzania kobiet z przypadku na tego typu samorządowych stanowiskach. Normalny chłop, gospodarz nawet by nie pomyślał o tych głupotach, zdjęciach, ujęciach i podziękowaniach …Gospodarce Komunalnej, ze w sobotę…Jest to teatr, który autentycznie źle się skończy. Nasza burmistrz już się próbuje szykować w posły jakieś i z telewizora wyoglądane głupoty wciela w życie. Może 5-6 lat temu odbyła się konferencja na temat bezdomności …w Hotelu Marriott. I tu mamy taką mikroskalę, ale też głupoty.

  1. Tych zachowań po prostu nie da sie komentować. Ogólnie żenada.
   W teren nie pojedzie bo się pewnie boi że jakaś blach spadnie z dachu.
   Ci pracownicy zamiast siedzieć i głupot wysłuchiwać powinni jechać szacować szkody.
   Poszkodowani właśnie tego oczekują ,a nie oglądania relacji z czyjegoś nieszczęścia.

  2. Był normalny Gospodarz, któremu nigdy takie głupoty nie przychodziły do głowy, ubierał gumowce i w teren razem ze strażakami do roboty, często przez całą noc jak trzeba było. A tu cyrk na kółkach, z którego nic nie wynika !!!

   1. Czy pracownik samorządowy ma do pracy przychodzić w dresie? Patrz foto z narady.

 221. Wczoraj odbyło się zebranie wiejskie w Długiem. Wybrano nowego sołtysa Panią Michniewską . Dotychczasowy sołtys Jan Skwara nie ubiegał się o tą funkcję, a szkoda .
  W zebraniu uczestniczyli tez niektórzy radni rady miejskiej. Była ostra wymiana zdań pomiędzy burmistrz a radnym Dziurą. Jako mieszkaniec jestem oburzony postawą burmistrza. mam nadzieję, że ktos zaprowadzi normalność w tej gminie.

  1. I radni niech się nie boją, niech działają. Ludzie są za radnymi, kiedy walczą o mieszkańców. Będzie ciężko, bo Jolanta się nie zmieni. Nic nie pojęła i nic nie pojmie. Dlatego długa batalia przed nami wszystkimi. Chyba nie muszę uświadamiać kto wywołał tę bratobójczą wojnę przed wyborami? Chyba nie muszę uświadamiać kto ma za nic społeczeństwo i reprezentantów społeczeństwa czyli radnych? Chyba nie muszę przypominać, że w najczarniejszym scenariuszu czeka wszystkich 5 lat 'sajgonu”. Walki z tak poprzecznym człowiekiem, blokerem jakiegokolwiek postępu, gospodarności, która wyczerpuje. Te 5 lata było zaplanowane nie na działanie, bogacenie gminy, tylko na 12 miesięcy x 5 lat x 12 tys. = 720 tys. na czysto. Plan jest wcielany w życie. No chyba, że….

   1. Na pewno nie twoja zabłocona ulica. Jej na pewno nie będzie. Chyba że się wszyscy zbierzecie i np. zaprosicie telewizje.
    Tą ulice można robić etapami. Opowieści że nie ma wykupionych wszystkich działek to tylko wymówka.
    Pamiętam jak radna mówiła że to chyba tylko dwie lub trzy działki i to na odcinku gdzie nie ma domów. Od ulicy Polnej wszystkie działki uregulowane.
    Zwykła niechęć blokuje tą inwestycje.

 222. Zaczyna się robić bardzo nie przyjemna sytuacja. Nie wiem jak to teraz bedzie. Kto będzie wygłaszał mowy pochwalne, kto bedzie całował , kto bedzie kwiaty wręczał.

 223. Radni bardzo ładnie najwyższy czas obniżyć pensje Urbanikowej i zwołać referendum aby ją odwołać. PANIE Dziura nie dawajcie się nabierać na obietnice Urbanikowej bo byliście jej tylko potrzebni aby wybory wygrać a teraz ma Was w D czas najwyższy aby ją odwołać nie bójcie się. CHYBA WAM ZALEŻY NA dobru Gminy. Zobaczcie ile ludzi już zwolniła z Urzędu ile złego zrobiła ile pieniędzy przepadlo itp

 224. No i czar pękł.
  Miało być tak pięknie, tak cudownie , a jak jest to widzieliśmy w Długiem.
  Yolanda zostanie sama. Pracownicy uciekają. Władza nie nadąża z ogłaszaniem konkursów na stanowiska. Radni też sie odsuwają.
  ZOSTANIE SAMA z dyrektorem GOK.

 225. Dziś miała być przerwa w dostawie wody. Woda była przez cały dzień.
  Można było napisać krótkie info ze nastąpiła zmiana.
  Nie było komu?

  1. Cha cha no i mamy nowe ogłoszenie . Tym razem potrzebny „Inspektor ds. obsługi prawnej Urzędu Gminy w Jedliczu”.
   Najlepiej to się obłożyć prawnikami.

 226. Władzy nie wiadomo, że gdzie się mieszka i pracuje tam się chu…jem nie wojuje. Sama została.

 227. Młodzieżowa Rada Miejska w Jedliczu za utworzeniem miejsca rekreacji, relaksu i aktywnego wypoczynku- czytamy na gminnej stronie.
  Sprawa lokalizacji jeszcze otwarta.
  jak to będzie tak trafiona lokalizacja jak żłobka czy planowanego domu opieki to gratuluje.
  Najlepiej zabrać to sobie do Jaszczwi.

 228. Kolejny konkurs na stanowisko urzędnicze nie wyłonił kandydata. Czy to coś wam mówi ? To jest efekt zarządzania . Nikt nie chce tu pracować. A jak ktoś przyjdzie to za chwile szuka pracy.
  Coś mi się wydaje że za chwile sami zostaniecie z tymi papierami. I dobrze.

 229. Jedlicze – Centrum – 22.03.2019 r. (piątek) godz.17:00 Sala Gminnego Ośrodka Kultury w Jedliczu, ul. Tokarskich 22

 230. Oj oj zebraniu w Jedliczu będzie musiała iść do psychologa i na chorobowe ale się jej piórka wybierze już się nie możemy doczekać, Nie chciał bym znaleźć się na jej miejscu na tym zebraniu.

  1. Nic tam nie będzie. Ludzie są leniwi. Tylko sołtysa trzeba zmienić. Ta już za długo. Brak pomysłów.

Comments are closed.

Top