Jesteś tutaj
Strona główna > sport

PODKARPACKA LIGA W BIEGACH NARCIARSKICH

PODKARPACKA LIGA W BIEGACH NARCIARSKICH – 23.01.2019 JEDLICZE, RZUT 2. – 170 STARTUJĄCYCH – WYNIKI.
 Liga Podkarpacka, rzut 2 w Biegach Narciarskich, zawitała do Jedlicza. Na starcie stanęło 170 narciarzy którzy rywalizowali w 14 kategoriach wiekowych. Obowiązywał styl klasyczny i start interwałowy co 10 sekund. W zawodach udział wzięły następujące kluby: MKS Halicz Ustrzyki Dolne, KS Speed Jasło, LUKS Ustianowa, UKS Partyzant Lubatowa, IKN Górnik Iwonicz, UKS Karpaty Klimkówka, MUKS Podkarpacie Jedlicze. Otwarcia zawodów dokonała Burmistrz Gminy Jedlicze Pani Jolanta Urbanik i Prezes MUKS Podkarpacie Jedlicze Piotr Bril. Na każdego uczestnika na mecie czekała ciepła herbata oraz w stołówce szkolnej ciepły posiłek. Medale i dyplomy wręczała Dyrektor Szkoły Podstawowej w Jedliczu Pani Jolanta Smarzowska. Międzyszkolny Uczniowski Klub Sportowy Podkarpacie Jedlicze Składa Serdeczne Podziękowanie Wszystkim Osobom Zaangażowanym w Organizację Zawodów.
Wyniki na stronie: http://www.muksjedlicze.pl
Udostępnij na

266 komentarzy do “PODKARPACKA LIGA W BIEGACH NARCIARSKICH

 1. Oczywiście jak to w tradycji imprez na terenie Gminy Jedlicze nie obyło by się bez spóźnienia Pani Burmistrz. Jest to trochę lekceważenie organizatorów i zawodników.

 2. W tym dniu było bardzo zimno wcześniej przyszedłem żeby kibicować mojemu dziecku i słyszalem komentarze niezadowolonych ze spóźnienia JU

 3. Maestrią w głoszeniu mowy nienawiści są wypowiedzi etatowych trolli portalu który próbuje zbić popularność na podszywaniu się pod głoszenie wartości chrześcijańskich – obrzydliwe.

 4. W którym miejscu jest ta mowa nienawiści bo ja jakoś nie mogę się tego dopatrzeć.
  W żadnym wpisie pod tym artykułem nie widziałem czegoś co by było mową nienawiści. Ktoś napisał o spóźnieniu na zawody. Czy to nie był fakt ? Czy dzieci nie marzły ?
  Ktoś niby spóźnił się na msze. Nie wiem kto bo nie napisane. A z resztą nie obchodzi mnie to kto jak chodzi do kościoła. To jego prywatna sprawa.
  Janie , wydaje mi się, że to ty chcesz tu zasiać jakieś pomówienie.

 5. Zero szacunku dla dzieci aby w tak duży mróz musiały marznac i czekać na królową Jedlicza porażka. Zero szacunku ale czy można się spodziewać czegoś innego? Chyba nie

 6. Do Jan to ze nasze dzieci i rodzice czekały na wasc to mam z tego byc hepi? może ta poczyta komentarze i nie bedzie się spóźniac

 7. Wczoraj w DL w Żarnowcu odbył się gminny opłatek. Impreza tradycyjna, coroczna. Dziwnym zbiegiem okoliczności nie było radnej Marć, radnej z Borku, radnej Patlowej i radnego Dziury. Czyżby to zbieg okoliczności z zawirowaniami podczas uchwalania budżetu na 2019 rok ?

 8. Zrozumiały Kogo tak naprawdę reprezentują i dzięki Komu otrzymaly mandat.Nie można pozwolić na wzajemne się szczucie

 9. Mam nadzieję ze wróci (jak bylo przez16 lat)wzajemny szacunek poszanowanie LUDZI którzy pracowali spolecznie na rzecz swojego środowiska bo nie możemy się zgodzić na Ich ostracyzm tylko dlatego bo promowali nasza gmine za poprzrdniej Władzy

 10. Szkoda że tyle doswiadczonych pracowników zostało zwolnionych za co i dlaczego? przecież na tym cierpi tylko petent ps.kiedy będą nakazy podatkowe? za śmieci tyle kasy a o podatkach nic jeszcze nie wiadomo.

  1. Może nie chcą kasy. Podobno taka super kondycja finansowa naszej gminy. Wystarczy tylko przez pare lat prawie nic nie robić i juz kasa jest.

 11. W. sumie to nie wiem co napisać. Odebrało mi głos.
  W Żarnowcu odbył sie gminny opłatek. Panie z Długiego wspólnie z ukraińskimi gośćmi na scenie śpiewały piosenki i to po ukraińsku.
  Zdolne mamy panie 🙂
  Tak się zastanawiam co sobie o tym pomyśleli goście z Ukrainy.

 12. Ja jestem w szoku, że bez żadnych ogródek fotki wódki na stołach, ludzie gdzie są granice przyzwoitości !!!! Za pieniadze publiczne wódka !!!

  1. Teraz bez obciachu. Katering zamówiony za publiczne pieniądze i hulaj dusza.
   Niech podatnik patrzy jak władz bawi się za jego podatki.

 13. Kłania sie Gminny Program Profilaktyki Przeciwdziałania Alkoholizmowi.
  Na oficjalnej gminnej stronie fotki naszych rajców a na stołach BOLS.
  Czy to ma być sposób na edukację ?

 14. Spóźnia się. lekceważy. Rozwiązanie jest bardzo proste. Nie zapraszać. Nie hołubić. Ręki nie podawać. Tak samo olewać. Ona nikomu do szczęścia nie jest potrzebna. Ni lubi ludzi. Ludzie jej nie lubią. Chciwa. Nieludzka. Roboty babie nie dokładać, szczególnie tej na której się nie zna. Czyli żadnej…Usiadła to niech siedzi. Trudno. Z błędy musimy zapłacić, ale starajmy się zapłacić jak najniższą cenę. Trzeba wspierać radnych, póki jeszcze dyszą. Nie możemy zostawić ich samych hienom.

 15. Pod rządami miniatury burmistrza Jedlicze zaczynają być taką Koreą lekko:)) pomieszaną z Las Vegas. Samowystarczalne z domieszką hazardu. Byle do czerwca. Zaczną się grzyby, jagody inne runa leśne i podratujem budżet gminy. Urodzaj będzie, albo nie:)) i tu właśnie hazard.

 16. Czuwam i nie wierzę, że tak wyruchała:)) z funduszów sołeckich przeciagnęła kilkaset tyś i polatała budżet gminy,.

  Ludzie. Wasze pieniądze wydarła wam z gardzieli.

 17. Opuchnieta. Wściekła. Niewyspana. Złosliwa. Wściekła dla ludzi. Wkurwiona, że ludzie nie godzą się. Wkurwiona, że ludzie mają dzieci. Wkurwiona, że ludzie chcą mieć kanalizację. Wkurwiona, że psy lubią ludzi:)) Ogólnie zła…

 18. Pani Wenencjo. Ja jestem inicjatorem art w Super Nowościach. Tego pierwszego. Prawdziwego. Ten cytowany przez Panią, to Jolki nacisk.

  Pomogę Wam, ile tylko sił mi starczy.

 19. Panie Zagórski gdzie wybudowaliście przedszkole o którym Pan mówi. Jakos nie moge skojarzyć.
  P.S Pańskie wypowiedzi na temat DPS są kiepskie.

 20. Radni którzy złożyli wnioski do budżetu powinni żądać pisemnego uzasadnienia o ich odrzuceniu.
  Należało by ta uchwałę zaskarżyć.

 21. Zaczęłam to słuchać ale po prostu tego nie można znieść jaki to poziom dyskusji.
  No Słucham radnego Lisowskiego tuz po tym jak zagłosował za budżetem gdzie sa pieniądze na oficynę w kolejnym punkcie odnośnie weksla zabezpieczającego finansowanie oficyny ten gość mówi że bedzie przeciw oficynie.
  Panie Lisowski Pan już głosujac za budzetem był za oficyną.

 22. Wróciłem z roboty i najlepsze kwiatki mnie ominęły. Później jak już będzie wrzucona transmisja w całości, osoby, które ją śledzą prosiłbym o wskazanie najistotniejszych fragmentów. Niestety nie mam możliwości czasowych do odsłuchania całości.

 23. Na zebraniu burmistrz powiedziała że działania będą transparentne mam dzisiaj padło wiele pytań ale brak podpowiedzi mam nadzieje że pytający kiedyś otrzymają na piśmie idpowiedz od burmistrz

 24. Dopiero teraz ochłonąłem po tej sesji, a raczej jadce jaką zafundowali nam na koniec miesiąca nasi radni i pani burmistrz.
  W zasadzie to nie mam uwag co do radnych. Ich wypowiedzi były rzeczowe i krótkie bez lania wody. Zaś burmistrz to jest mistrz oplatania wszystkiego w makaron. Nie wiem co chce przez to osiągnąc ,ale myśle, że jak chce tym zmęczyć adwersarzy to jest w dużym błędzie.
  Nie wiem czy zauważyliście to co ja. Mam tu na myśli wypowiedź w pewnym momencie radnego Dziury ( spokojna, konkretna,rzeczowa i bez uszczypliwości oraz krótka ) Burmistrz zaś długo, z przekąsem, bez konkretów ale w taki sposób żeby odwrócić kota ogonem.
  Dziś szacunek dla Dziury, Żychowskiej, Lipki, radnej Kusiak i radnego Skwary.
  To kolejna sesja gdzie nie usłyszałem brzmienia głosu radnego Kopcia, radnego Krajewskiego. Nie wiem czy dał głos radny Twaróg.
  Kto wygrał tą sesję ? Chyba nikt.
  Radni muszą zrozumieć , że to oni rządzą a burmistrz musi pojąć że wykonuje budżet uchwalony przez radę.
  Jak na razie to przeciąganie liny.

 25. W tej kadencji Radni na pewno nie pozwolą na szastanie publicznymi pieniędzmi będą czujni i nie pozwolą by im wciskala kit to widac po dzisiejszej sesji że nie dadzą robić sie w bambuko

 26. kto to widział zeby taką ruinę oficynę w Jaszczwi za takie pieniądze remontować nawet ten z Jaszczwi z tego jest niezadowolony a radni (niektórzy)byli „za”to mnie przeraza ze popiera się takie inwestycje.

  1. Yolanda chyba zdaje sobie sprawę z tego , że radni w końcu przejrzeli na oczy. Myślała że bedzie robić co chce a okazało sie ze powiedzieli STOP.
   Teraz muszą uważać bo jest przebiegła i dalej będzie ich zaganiać w kozi róg. Na moje oko oni i tak są za mięccy w stosunku do niej. Czemu nie przyjrzą się np. zatrudnieniu Słowika. Czemu nie liczą kosztow administracji ? A może w końcu zainteresują się ile firm prawniczych pracuje dla UG i ile to kosztuje.

   1. Zagórski wyraźnie powiedział, że poddasze trzeba będzie remontować, bo się nie mieszczą:)) Czekam na nagranie, bo niestety nie słyszałam całego wystąpienia p. Zaleszczuk. A warto.

 27. Tak mówił wczoraj. Na własne uszy słyszałam. Mówił, że ciasnota i poddasze trzeba będzie zaadoptować. Zatrudnienie waha się +/- dwie osoby, ale nie mieszczą się. Bo jest tyle wyzwań! A każdy ma po jednym wyzwaniu:)) chyba. Ile wyzwań tylu pracowników.

  1. Czegos tu nie rozumie. W innych gminach stan zatrudnienia utrzymuje sie od wielu lat a tu u nas ciągłe ogłoszenia, ciągłe zwiększanie zatrudnienia.
   Pan Zagórski nie liczy kosztów ?
   Ktoś kiedyś powiedział że w Jedliczu jakość zastepuje się ilościa . To chyba prawda.

   1. Rotacja tez jest. Dużo ludzi odchodzi. Nie chcą się z koniem kopać. Żadnych perspektyw rozwoju. Żadnej ścieżki zawodowej. Zero samodzielności w podejmowaniu decyzji i do tego inwigilacja. Permanentna inwigilacja. Normalnie to jest tak, że jak się zwalnia stanowisko kierownicze, to jednak się proponuje któremuś pracownikowi objęcie funkcji. A tu chyba woli się ludzi z Austro-Węgier kogos przyjąć niż swojemu dać szansę.

 28. Mam wrażenie że jedliccy radni zaczęli kumać 🙂 Tylko co wyniknie z tego kumania.
  Zatrudnianie ….. ciekawy temat. Radni bedą się bać ruszyć ten temat ponieważ protegowani paru z nich dostało pracę. Może pan Dziura czy Pani Wenencja spojrzą jak to wygląda, ile kosztuje administracja, ile przybyło etatów. Pewnie dalej będzie przybywać skoro Zagórski mówi o zagospodarowaniu poddasza.
  Może w końcu pójdzie na emeryturę i pozostawi stołek i biurko komuś kompetentnemu.

 29. Chciałam zapytać dlaczego na oficjalnej gminnej stronie nie ma nagrania z wczorajszej sesji.
  Coś przy tym majstrują ?
  Znajomy nagrywał to sie porówna z oryginałem 🙂

 30. Szukają interpretacji ustawy, czy przypadkiem nie wystarczy transmisja (na dodatek z mizerną jakością dźwięku) i tyle, a nagranie dostępne w UG, z BIP-u też na bieżąco usuwają informacje i ogłoszenia.

 31. Na następną sesję przyjadę z kamerą i wówczas będzie transparentność ps.oczekuję transmisji z sesji bo nie mogłem fizycznie uczestniczyć ps. obiecała wykonać tę inwestycję

 32. Płacę podatki i utrzymuje ich transmisja z sesji pozwoli mi obiektywnie ocwniac tych którzy wydają moje ciężko zabronione pieniądze

 33. Dlaczego do tej pory nie ma na oficjalnej stronie informacji o zmianie dyrektora w szkole w Potoku.
  Zatrudnijcie kolejnego ptaszka.
  Zagórski miał racje że trzeba przystosować poddasze.

 34. A masz jakiś problem do nowej Pani Dyrektor, odpowiednia osoba na odpowiednim miejscu. Tylko się cieszyć i do tego osoba z naszej gminy. Brawo dla wszystkich za ten wybór.

 35. Zosiu, nie zrozumiałaś mojego wpisu. Ja sygnalizuje, że w urzedzie zatrudnia sie kolejną osobę od tzw. pijaru a takiej informacji niestety nie ma.
  Do pani dyrektor nic nie mam bo nawet nie wiem jak wyglada.
  Więcej napiszę po pracy. Teraz nie mam czasu.
  miłego dnia

  1. Oczywiście. Komunikacja społeczna gminy leży na łopatkach. Wynika to z bardzo prymitywnego podejścia od mieszkańców. Władza uważa nas wszystkich za głupawych i nie zorientowanych. Tak jak nas traktuje naszych przedstawicieli czyli radnych. Bezczelnie twierdzi, że to ona jest naszą reprezentantką. No nie jest. Muszę zmartwić nie jest niczyją reprezentantką. Oszwabiła ostatnich życzliwych sobie ludzi. Jej poziom komunikacji ze społeczeństwem polega na tym, że nie informuje o wszystkim. Informuje wybiórczo a do tego do rangi komizmu dorasta forma tej informacji. Uznała, że nie ma sensu informować kogokolwiek o zmianie dyrektora. I nie nie poinformowała. Ale za to o zmianie auta dla OSP w Piotrówce poinformowała tak, że ktos kto nie wie o co kaman może wpaść w zachwyt nad obrotnością miniatury burmistrza. Zapomniała tylko podać do publicznej wiadomości, że auto nie mieści się w garażu:)) Szok! Dwie historie mi się przypominają. Kolega w latach 90 kupił sobie wypasiony komputer i długo nie mógł z niego korzystać, bo mu na dyskietki nie starczyło. I druga jak chłop w piwnicy przez lata budował wymarzoną łódź kabinową. Wybudował, tylko nie miał jak jej z piwnicy przez drzwi wyprowadzić. I to takich lotów decyzje zapadają. Pojęcie transparentności ( ten wyraz był modny jakiś rok temu) jest mocno nietransparentne w Jedliczu. Miałam do czynienia z wszechwładnym i transparentnym zwierzchnikiem, który jak twierdził, był na tyle transparentny, że kazał nam wszystkim rozmowy telefoniczne prowadzić „na głośnomówiących”. I…niedajek jak we wtorek CBS go z …transparentnie z chałupy o 6 rano wywlokło. Słowik w gminie ma inne zadanie niż komunikowanie się z ludźmi. Bo też kto z ludzi:)) będzie chciał się z nim komunikować. On jest tam od pilnowania kolegów i koleżanek. Polecam przy okazji zbiór opowiadań Erica-Emmanuela Schmitta „Trucicielka”…tak w związku z obsesją jednostki, która przekłada się na destrukcję całokształtu otoczenia.

 36. Przychodzę z pracy, otwieram kompa i oczom nie wierzę. Na gminnej stronie nie ma opublikowanego nagrania z ostatniej sesji.
  Jaki wniosek ? Albo manipulują nagraniem, albo to wyraz nieudolności.
  Myślę też, że burmistrz boi sie upublicznienia niektórych wypowiedzi, chociażby radnego Ryszarda Dziury, albo radnej Wenencji Żychowskiej.

 37. Łaski tutaj nikt nie robi, nagranie powinno być udostępnione na podstawie art. 20 ust. 1b. Ustawy o samorządzie gminnym. Dla mnie to ewidentne nie przestrzeganie prawa, a to z kolei podstawa do pociągnięcia do odpowiedzialności.

 38. Z tego co widzę ustawa nie precyzuje terminu w jakim takie nagranie powinno zostać udostępnione. Inna sprawa, założę się, że gdyby sesja była jakimś spektakularnym sukcesem Burmistrza pewnie jeszcze tego samego dnia wieczorem nagranie byłoby na stronie gminy.

 39. Dopytuja dlaczego brak transmisji ze sesji im dluzej się zwleka tym bardziej ciekawi wyborcow co tam jest do ukrycia? Droga Pani nie mozna okłamywać szczuc wciskać kit i prowadzić intrygi równocześnie mowic o szacunku i transparetnosci

 40. Słuchałem bezpośredniego przekazu z sesji. Jak nie za bardzo darzę sympatią radnego z Dobieszyna to muszę powiedzieć że na tej sesji radził sobie bardzo dobrze. Urbanikowa w moim przekonaniu opowiadała jak zwykle bzdety chcąc winą obarczyć radnych.A już chwalenie się o tych osiągnięciach to spowodowało u mnie odruch wymiotny. Dokładnie wiem jak było na poprzednich sesjach wiec tylko się uśmiałem.
  Na to co sie ostatnio dzieje w tej radzie to szczególnie zapracowała Urbanikowa.
  Rewelacyjne wystąpienie miała pani Zaleszczuk. Ładnie to podsumowała. To taka esencja tego co było i tego co jest.

 41. W BIP-ie nie ma wielu informacji, które są wymagane do publikacji na podstawie obowiązujących przepisów. Jak znajdę chwilę czasu postaram się zebrać to w całość i na pewno nie zostawię tego dla siebie. A swoją drogą kontrola w UG w tej kwestii by się przydała, bo przepisy sobie a życie sobie, czas powiedzieć dość samowoli i bezkarności.

 42. To wypunktuj wszystko i napisz postach.
  Faktycznie gminna strona jest bardzo nie aktualna.
  Jola nie panuje a sekretarz owi się nie chce.

 43. Spóźnia się zawsze to i nagranie ze sesji pojawi się z opóźnieniem już i tak hucza ze wreszcie radni wypunktowali jej wywody szkoda że nie zostały przekazane pieniadze z oficyny na nasza szkołę

  1. Nawet mieszkańcy Jaszczwi nie za bardzo są zadowoleni z oficyny. Wyraz temu dał Sołtys na ostatniej sesji.
   Trzeba zrobić referendum i podziękować tej pani. Jak ktoś ni ma pojęcia o zarządzaniu gminą to tak się dzieje. Pierwsze 4 lata jechała na rozpędzonym pociągu i płaczu jaką to niby gminę zastała. Ale jak teraz słucham co ona plecie na temat zadłużenia gminy to zaczynam rozumieć nawet i tych jej 9 radnych.
   Ta kobieta i skarbnik nie mają pojęcia o zarządzaniu gminnymi finansami. Nie znają podstawowych mechanizmów finansowych.
   ODWOŁAĆ !!!

   1. Myślę, że Odwołanie byłoby nagrodą, trzeba wypić to co się zgotowało!! Zbiera teraz plony swojego siewu przez te lata, pełne pomówień i kłamstwa. Wypinała pierś do medali nie za swoją pracę!!! To nigdy nie ujdzie płazem!! Nie dziwię się radnym, zwyczajnie dali się omamić , dali się uśpić, stracili czujność…dobrze we wybili się z tej śpiączki!!! Gmina wyszła z długów – może czas najwyższy podać kwoty jakie zostały zwrócone w minionej kadencji z tytułu realizacji projektów unijnych!!! I tu jest całe clou sprawy !!!!

 44. Pojawi albo i nie, może plik został „przez przypadek” skasowany, bo ile czasu wymaga wrzucenie pliku na stronę. Chyba że czekają, aż trochę przycichnie i upchną go w takim miejscu gdzie się nie będzie rzucał w oczy.

 45. Na zebraniach lała i w to ludziska wierzyli ale z radnymi już tak się nie da dzieki Bogu że parę jej pomysłów zablokowali ps.radni weźcie sprawy w swoje ręce

 46. Prymityw i pycha kroczą prze upadkiem co inteligentniejsi, już się zakladają jak szybko to nastąpi a że nastąpi to już po wczorajszym zebraniu wieczornym 100 pewne

 47. Boki można zrywać jak na sesji opowiadała o zadłużeniu, deficycie i coś tam jeszcze.
  Mówiła, że w 2015 roku obniżyła zadłużenie o ponad milion. Zaczęła praktycznie w styczniu 2015 roku pracować i obniżyła zadłużenie. Che che. Może by powiedziała dlaczego obniżyła zadłużenie. Ona nie powie. Ja wam powiem.
  Zadłużenie obniżyła bo nie wykonała założonego budżetu, nie wykonała zadań jakie jej rada zleciła do wykonania. Tu jest ten cud . Ja proponuje żeby dalej nic nie robiła a za parę lat będziemy mieli nadwyżkę środków w miejskiej kasie. Superata .

 48. Co lepsze 5 lat bez inwestycji, czy 5 lat źle dobieranych inwestycji?
  Szlak człowieka trafia jak ludzie z Brzozowej, Polnej toną w błocie…

  1. Myślę, że lepiej nie wydawać na nie trafione inwestycje. Może lepiej niech ktoś po nie przyjdzie posprzątać i ustawić z powrotem wszystko na właściwe tory.
   Kiedyś byłem u kumpla na 3-go Maja i jechałem przez Polną. Tragedia. Środek miasta, rozwijające sie osiedle. Masa domów, a droga jak za czasów Franciszka Józefa. Pomyślałem gdzie jest sołtys Marciowa, gdzie jest radna Ginalska, ale szczególnie to gdzie jest Burmistrz ?! Czy ci ludzie tego nie widzą ?
   A tak poza tematem to słyszałem że Urbanikowa chce dać 750 tys na stadion w Moderówce. No i jak sie to ma do tej Polnej ?
   Wy ja z tej Polnej nie zbierzecie sił to do końca życia bedziecie tonęli w tym błocie.

 49. Panie zagórski właśnie oceniłem pana wypowiedzi. Faktycznie niech się pan lepiej już nie wypowiada. Radny Dziura miał rację.

 50. Decyzja o lokalizacji DPS wyszła od Burmistrza czy któregoś z urzędników? Czy na obecnym etapie możliwe jest ewentualne przeniesienie obiektu na inną działkę?

  1. Chyba wiesz kto się ma za najmądrzejszego. Teraz pomału wychodzą skutki.
   Lokalizacja DPS to taka jak żłobka w ogrodzie przedszkolnym.
   A co do skeyt parku to prawdopodobnie na Borku, na pięknej działce która nadaje się na konkretną inwestycję budowlaną. Może do tego nie dojdzie bo skeyt park to tylko hasło wykonania dokumentacji technicznej.

 51. Retoryka władzy była prosta o przewidzenia. Radni głosowali, to oni są winni. Spodziewam się, ze niektórzy radni poprzedniej kadencji nawet nie mają pojęcia, co jest powypisywane w protokołach z komisji czy sesji? Jakie słowa włożono w ich usta? Ile mistyfikacji? Ile manipulacji? Jola już się nie wita. Już się gniewa. zaraz zacznie atakować. Bądźcie czujni, a ludzie was nie opuszczą.

  1. Wcale bym się nie zdziwił gdyby protokoły nie odzwierciedlały nagrań. muszą to zweryfikować.
   Yolanda po pytaniach czy uwagach radnych świetnie próbowała przerzucać odpowiedzialność na radnych mówiąc że to oni przegłosowywali.

 52. Pamiętajcie, kto przyjął ten chory budżet, pomimo tak wielkiej krytyki. W dyskusji robią wam wodę z mózgu, udają bohaterów a jak głosują?
  Głosowali ZA:
  Ginalska Małgorzata – PiS
  Uram Józefa – PiS
  Dziura Ryszard – Wspólna Gmina
  Lisowski Tomasz – Wspólna Gmina
  Kopeć Roman – Wspólna Gmina
  Krajewski Jan – Wspólna Gmina
  Marć Krystyna – Wspólna Gmina
  Okulska Ewa – Znadnoczeni
  Patla Teresa – Wspólna Gmina
  Twaróg Stanisław – Wspólna Gmina
  Woźniak Piotr – Wspólna Gmina
  Przeciw budżetowi głosowali:
  Żychowska Wenencja – Wspólna Gmina
  Skwara Jan – Mocny Głos
  Kusiak Zofia – Mocny Głos
  Lipka Janusz – Mocny Głos
  TO JEST KONKRET.

 53. Wenencja Żychowska dziwi sie zachowaniem pani burmistrz podczas zebrania w Jaszczwi.
  Pani Wenencjo jeszcze nie raz się Pani zdziwi

 54. Radna Ginalska tym razem nie popisała się. Ważna sesja ale moim skromnym zdaniem zbyt mało dyskutowała. Czyżby to wpływ tzw. czynników zewnętrznych ?

 55. Pani z tupetem informuje że ” wciąż brak zrozumienia rady na czym polega procedura uchwalania budżetu”. Prosi Skarbnika aby ta przedstawiła uchwałę o procedurze. Cha cha czyli żeby przeszkoliła nawet tych jak mówi którzy nie znają uchwały a i tych którzy sami ją uchwalali.
  🙂 widzicie państwo radni że nie rozumiecie procedur ?

 56. Byłam się pomodlić o rozum dla Władzy itp a tu nagle Święto w Jedliczu . 30 rocznica pani dyrektor z Dobieszyna . Pewnie będzie artykuł na pudel24 ze zdjęciami samych najważniejszych .

  1. Szampan był ?
   Modlić się trzeba, może to coś pomoże chociaż wątpię.
   Dla państwa Jubilatów 100 lat !!!
   Będzie imprezka. Może władza zaszczyci, albo co najmniej przedstawiciel rady i samorządu mieszkańców.

 57. Nie wyobraża sobie żeby można było zwiększyć deficyt budżetowy 🙂
  Panie Dziura jak Pan może tego słuchać podczas sesji. Trzeba mieć mocne nerwy 🙂
  Przecież o finansach ta kobieta bzdury opowiada.

 58. Bo dla tej Pani deficyt budżetowy to jest chyba opus magnum jej działalności. Jeżeli koniunktura jest zadowalająca to nie należy się bać i zrobić więcej rzeczy w krótszym czasie. Zwłaszcza, że poziom zacofania cywilizacyjnego na naszych ziemiach wciąż jest znaczący. Przy zachowawczym zarządzaniu finansami gminy i realizowaniu inwestycji, które są newralgiczne chyba tylko dla Pani Burmistrz to czeka nas naprawdę mało rozwojowe 5 lat.
  Tutaj przywołam wypowiedź Pani Zaleszczuk, która dobitnie wypunktowała politykę Burmistrza. Dofinansowania powinno się pozyskiwać na rzeczy najistotniejsze dla gminy, a nie na wisienki na torcie jaką w moim odczuciu niewątpliwie jest DPS. Tym sposobem to my jeszcze długo z błota i za przeproszeniem szamba nie wyjdziemy…

  1. W urzędzie gminy nie ma prawdziwego finansisty który mógłby doradzić burmistrzowi. Burmistrz z wykształcenia jest po prawie. Zatem nie ma pojęcia o finansach. Skarbnik z całym szacunkiem ale cieniutka pod tym względem. Burmistrz jej wierzy i powtarza to ci usłyszy od skarbnika.
   Skarbnik powinna szybko pójść na emeryturę i zastępca też. To nie są osoby na dzisiejszy moment dla samorządu.
   Dla gminy tragedią jest to że w momencie kiedy możemy pozyskiwać środki unijne a niestety na udział własny często trzeba pożyczać pieniądze nasza burmistrz tego nie robi. Nie rozumie tych mechanizmów. Czas środków unijnych szybko minie i zostaniemy z niczym. Tzn. zadłużenia może nie będzie ale inwestycji zrealizowanych też nie będzie.
   Zobacz na chociażby finanse i działanie ościennych gmin jak Iwonicz, Dukla, czy nawet Chorkówka. są daleko przed nami.

 59. O tym właśnie mówię. Skończy się duża kasa z UE jaką mamy w tej perspektywie i zostaniemy z szambiarką w gminie i zapchanymi budżetami do 203x roku na realizację budowy kolejnych odcinków kanalizacji.

 60. Słuchałem dyskusji na ostatniej sesji. Wniosek jest prosty. Dziura, Żychowska i pozostali maja racje.
  Wniosek kolejny to taki ,że radni nadają na innych falach, są bardziej postępowi. Dziura ma racje mówiąc o zadłużeniu. Gmina może się zadłużyć do 60 % dochodów a więc w jedlickim przypadku do około 35 milionów złotych. Może radny Dziura czyta czasem co ludzie piszą i niech wyciąga wnioski.
  Zagórskiego nie da się słuchać. To nie na miarę z-cy burmistrza. Nie podoba mi się to .Mówi jak kaznodzieja.
  Co ma do rzeczy piąte przykazanie którym szafuje.

  1. Zagórski to w ogóle sklep ze śmiesznymi historiami powinien założyć. Masz rację nie da się słuchać.

 61. Śmiech człowieka ogarnia, jak wszechwiedzaca Yolanda, pierdoły opowiada hak to gminę z długów wyciągnęła!!! Szkoda tylko, że nie poda ile wpłynęło zwrotu ze środków unijnych, w związku z inwestycjami wykonanymi przez poprzedników!!! Akurat tu ta pani to mogłaby się jeszcze dużo nauczyć, na szczęście radni nue są w ciemie bici i obudzili się z marazmu!!!

 62. Słusznie piszą. Trzeba było myśleć w tamtej kadencji nad tymi projektami. Bezgranicznie słuchali Jolanty to i mają kwiatki.
  Pan Dziura z pozostałymi nie powinien mieć skrupułów tylko wrócić do niektórych decyzji. Trzeba je z powrotem zweryfikować.
  1. Pierwsza to zatoczka autobusowa w rynku. Miasta wyprowadzają tego typu sprawy z centrów a tu sie kosztem i tak ubogiej zieleni chce asfaltować kolejny pas ruchu. Ktoś na głowę upadł.
  2. Powinni też sprawdzić dokumentację kanalizacji w Długiem. Wg projektu który lansuje Jolanta Urbanik ścieki będą pompowane pod górę w stronę Żarnowca a nie grawitacyjnie do Poręb w stronę Chlebnej. to powinni osobiście sprawdzić bo mnie się wydaje że zostali wpakowani w kanał.

 63. Tak tak Do Długie masz racje trzeba aby radni sprawdzili za czym głosowali w poprzednich latach ona jest j kłuta na cztery łapy w intrygach i zbudowała mur między ludzmi i to się jej udało

 64. Na sesji Pan Zagórski trochę przyparty do muru powiedział, że droga przy Brzozowej w 2020 roku powstanie. No zobaczymy.
  A co z Polną? Pani Radni Marć i Ginalska dopilnujcie tego proszę. Ucywilizujmy w końcu centrum Jedlicza!

  1. Zagórski ma tyle do gadania co ……..
   Droga na Brzozowej to odcinek drogi wewnątrz osiedlowej. Kawałek o którym mówi prowadzi dosłownie do 3 domów. Domów których budowy jeszcze do końca nie zostały zrealizowane.
   Radna Marć opowiada że trzeba budować tam gdzie ludzie oczekują latami.
   W takim razie obiecanki Zagórskiego jak sie do tego mają ?
   Na tej Polnej to faktycznie aż wstyd. Mają plan i możliwości etapowania inwestycji to dlaczego nie realizują.
   Niech się nie wykręcają brakiem dwóch działek. Na Brzozowej dysponują tylko kawałkiem gruntu i tu można ?
   Jems, nie wiem gdzie mieszkasz, ale nie dajcie się robić w balona. Wymówka w postaci niby braku działek jest zła. Inwestycje można realizować etapowo tym bardziej że będzie bardzo kosztowna i nie da się jej zrealizować w 2-3 latach.

   1. Pełna zgoda. Również jestem zdania, że tak duża inwestycja powinna być realizowana etapowo. To że tam się nic nie dzieje jest dla mnie co najmniej zagadkowe….

 65. Proszę się przyjrzeć (zanim nie spadnie snieg)jaki syf jest na rynku ile liści brudu NIGDY TAK NIE BYŁO

 66. Jestem po lekturze. I jestem w szoku czym radna z Moderówki się interesuje. Czyżby w Moderówce nie było ważnych powiem bardzo ważnych spraw tylko studnia??? O której Pani powinna wiedzieć bardzo dobrze gdyż jak sobie przypominam była Pani członkiem Rady sołectwa czyżby członkiem nieaktywnym??? To podpowiem czym warto by się było zająć jeśli Pani nie wie. Po pierwsze sprawa przebudowy w Moderówce budynków na świniarnie gdzie ma być przypuszczalnie kilka tysięcy świń. TO jest ważne dla mieszkańców???? To jest tak były radny milczał ale robił czego efekty są widoczne (sala gimnastyczna, droga na Budziszu, droga na Czekaj, dokumentacja na stadion) to dzięki jego staraniom i przychylność Rady i Burmistrza a Pani co?? z takiego gada nic nie będzie nic!!!!! Zebranie w Moderówce wkrótce zapytam!!!! Co do stwierdzenia że zrezygnowała Pani że swojego sztandarowe projektu placu rekreacyjnego to urósł Pani nosek!!!!! I nie tylko przy tej wypowiedzi. Podono jest Pani nowym radnym czyżby????

   1. Hmmm możesz zaklinać rzeczywistość pisać „po litrze”itp. Ale fakty są faktami spróbuj z nimi podyskutować!!!!

  1. Spokojnie, radna ma na to 5 lat, a Ty juz ją rozliczasz po dwóch miesiącach pracy!!! Lekka przesada !!!!

 67. Cytuje wpis ” Moderówka ” .Były radny milczał ale są efekty.
  Nie moge opamiętać się ze śmiechu. Świetne stwierdzenie. Pewnie zaszkodził ci odór ze świniarni.

 68. Nareszcie jestem zadowolona że w Moderówce mamy taką radną, prawdziwą radną.
  Pani Zofia przynajmniej potrafi wysłowić sie w sposób kompetentny.
  Moderówka zapewne jest szczęśliwa że przez środek wsi będą mieć łącznice … osiągnięcie Jolanty.

 69. Pani burmistrz powiedziała że ma bardzo kompetentny zespół pracowników, że są to wysokiej klasy specjaliści.
  Ja chciała bym zapytać dlaczego z urzędu odeszła pani Monika z ochrony środowiska. To był bardzo kompetentny pracownik. Sprawy załatwiała bardzo konkretnie, kompetentna i bardzo uprzejma.
  A teraz pytanie i wniosek do Państwa radnych abyście Państwo przeprowadzili kontrolę i wyjaśnili czy to prawda, że sprawy które załatwiała Pani Monika np decyzje środowiskowe teraz są załatwiane przez wynajętą do tego firmę.
  Czy to taniej ? Raczej nie. Może trzeba było zadbać o tego pracownika aby się nie zwalniał.

 70. Panie Dziura nie głosowałem na Pana ale w końcu się Pan postawił Pani Urbanik może czas najwyższy aby obniżyć Pani Urbanik wynagrodzenie . Bo do kampanii wyborczej byliście jej potrzebni a teraz ma was gdzieś.

  1. Panie Dziura mieszkańcy oczekują od was konkretnych działań. Dobrze , że postawiliście kontrę Urbanikowej bo ona nie zna się na wielu sprawach. Weźcie sprawy we własne ręce.
   Trzeba wyjaśnić co się dzieje w urzędzie bo sygnały o odejściu pracowników są niepokojące. Zapewne Pan wie co mówiła w Jaszczwi o współpracy z radnymi czyli też z Panem.

 71. Niepokoję się o funkcjonowanie urzędu wiele nieprzemyslanych inwestycji zwalnianie doświadczonych pracowników może doprowadzić do dezorganizacji w pracy urzedu.Radni nie pozwólcie by kiedyś Was za to obciążono

 72. Radni pewno zdają sobie z tego sprawę. Niepokoi fakt że z tego urzedu tak dużo osób chce uciekać. A miał obyć tak przyjemnie.
  Pani chyba robi dobrą minę bo nic innego nie pozostało.

 73. Jak można tyle pieniędzy wydać na Jaszczew na oficyne na nagraniu mieszkaniec zJaszczwi wyraźnie ten pomysł krytykuje i ma racje bo wiele wazniejszych jest spraw na które ludzie czekaja latami

 74. A ja troche z inne beczki.
  Otwór wojował z tamtym, teraz tą. Niech mu pokarze gdzie jego miejsce. Zaczął konfbulować o procedurach i się okazało ze nie ma racji.

 75. Nie wiem czy dobrze słyszałam ale jeden pan opowiadał ze przed 15 listopada nikt z nimi nie uzgadniał budżetu.
  Procedury sa jasne. Musi przeczytać uchwałę tą którą cytowała skarbnik.
  Jeszcze później sugeruje że ktoś manipuluje.

 76. Wszystkim radnym dedykuje uchwałę nr 440/2010 z 2010 roku. Tam jest procedura uchwalania budzetu. Jak się z nią zapoznają to nie bedzie takich wystapień jak na ostatniej sesji.

  1. Procedury procedurami. My tu nie jesteśmy w mieszance ONZ i NATO tylko w małomiasteczkowej, zaściankowej „gmininie”, która dostała się w ręce chodzącego, zwichrowanego „paragrafu”. Dysponuję udokumentowaną wiedzą, że kiedy burmistrz procedury są potrzebne, to się na ie powołuje. Kiedy jej przeszkadzają, to już nie mają takiego ogromnego znaczenia i śmiem twierdzić, ze nawet je pominąć potrafi. Alu na forum nie mogę, acz żaluję, upublicznić dokumentów. Trafiły tam gdzie trzeba.
   Ostatnie wpisy, dokonane jak mniemam, przez ostanie pociotki z bliskich kręgów samej pokonanej i rozłożonej na łopatki burmistrzyni, potwierdzają li tylko moje słowa, że wszystko będzie zwalane na radnych. Albo z Jolką, albo przeciw Jolce. Już z dziury robi się etatowego awanturnika. Już z reszty niby wariatów. Ja uspokoić chcę NASZYCH WSZYSTKICH !!! RADNYCH, że te pojedyncze wyskoki na forum, nijak się mają do ogólnoludzkiego poparcia mieszkańców dla Waszej inicjatywy i postawy.

   Mnie przeraża, że to 5 lat takiej sodomy nas czeka…Ale może Bóg się ulituje nad nami i jakoś pomoże oswobodzić:)) ten łez padół od tego „celnika”. Jakby nie liczył…no jakby nie liczył…tamte 4 lata plus te 5, to daje 9 lat! Chudych lat! To w Starym Testamencie nawet znienawidzonego Faraona, Bóg pokarał tylko siedmioma latami nędzy i nieurodzaju! A tu aż 9 lat takiej czystki, plagi i pomoru:)) Ciężko aż uwierzyć…

 77. nie w złej wierze a raczej jako doradzenie Państwu radnym aby dokładnie czytali przepisy. Wtedy Jolanta nie będzie ich zapędzać w kozi róg. Niestety na dzień dzisiejszy to ona bardziej zna ten przepis niż pan Dziura.
  Co do innych dokumentów to podejrzewam że nie ma wiekszego pojecia.

 78. Na oficjalnej stronie jest relacja jak z pompą żegnano odchodzącego po niespełna 3 latach dyrektora z Potoka.
  W sumie to fajnie, ale mam pewne spostrzeżenie.
  Jak po wielu więcej latach dyrektorowania Pana dyrektora SP w Żarnowcu nie przypominam sobie żeby go tak żegnano, może przeoczyłem , ale nie sadzę. W Żarnowcu dyrektor Jacek bardzo dbał o szkołę , młodzież osiągała bardzo dobre wyniki. Gminna strona też o tym informowała.
  W Potoku jak w każdej szkole. Jest tylko wizja że od września będzie w niej o wiele mniej uczniów.
  Tak czy inaczej obydwu Panom dyrektorom życzę wszystkiego najlepszego.

  1. Na gminnej stronie to tylko ten co wstawia informacje wie gdzie szukać. Normalny człowiek nic nie może tam znaleźć bo to śmietnik, anie strona. Sami bloggerzy ją prowadzą, nie normalni urzędnicy z myślą o ludziach, którzy chcieliby się czegoś dowiedzieć.

 79. Na tej ostatniej sesji dali czadu. Popieram to co mówi pani Wenencja i Pan Dziura. Ale w sumie nie wiem czego teraz chcą. Obudzili się po czterech latach ? Troche za późno.

     1. Są uchwały. trzeba tylko dokładnie się przyjrzeć. Faktycznie w spisie jak się wejdzie na samej górze są uchwały 2018 rok a pod tym uchwały 2019.
      Ten kto to zamieszczał powinien minimalnie pomyśleć i zrobić tak żeby była ciągłość patrząc od dołu.
      Od dołu zestawienia narastająco sa podane od 2015 roku. To dlaczego uchwały z 2019 są pod uchwałami z 2018 roku ?

 80. Radny Lisowski krytykuje wydatki na oficynę ale potem głosuje za budżetem.
  Wg radnego Lisowskiego oficyna jest w takim stanie jak spichlerz w Potoku. Zastanawia się co powinien zrobić Wojewoda.
  Panie radny trzeba jechać do Wojewody i załatwiać sprawy a nie krytykować.
  Swoja droga to czy aby na pewno Wojewoda jest zarządcą parku ? A może to sprawa kogoś innego. Czy Pan radny jest pewien mówiąc o Wojewodzie ?
  W kwestii DPS po wypowiedzi radnego Pani radna Żychowska dobrze powiedziała , że próbował powiedzieć …

 81. Ja tez nie jestem w stanie tego znaleźć. Strona gminna to czeluść. Otchłań. Czarna dziura, która wciąga jak bagno:)) Końca nie widać. Ja nawet nie mam pojęcia już nie jak znaleźć tylko według jakiego klucza szukać? Logika Minotaura jest mi obca więc się poddaję. Ni dla mnie ten labirynt…

 82. Jutro tj. 8 lutego o 16 sesja NADZWYCZAJNA !!!
  W ubiegłej kadencji większość z sesji było sesjami nadzwyczajnymi. Wtedy nie ma ogłoszeń o sesji, raczej nikt nie przyjdzie, radni nie mają czasu na kumanie o co chodzi tylko głosują itp.
  Teraz początek nowej kadencji i już mamy sesję nadzwyczajną. Mam nadzieję, że radni przyglądną się dobrze temu procederowi i wyrażą zgodę na sesje nadzwyczajne ale tylko wtedy kiedy będzie taka potrzeba.

 83. Radny Lisowski na ostatniej sesji mówi :” Nasza miejscowość jest od parunastu lat zaniedbana ,…….. nasi mieszkańcy od parunastu lat borykają się z brakiem wody”.
  Pan radny pewnie nie orientuje się jak Potok zmieniał się na przestrzeni lat. Radny zapewne nie pamięta jak kiedyś wyglądała szkoła, dom ludowy, przedszkola nie było, drogi były w fatalnym stanie, ile wybudowano punktów oświetleniowych, stadion został zmodernizowany itp.
  Panu Lisowskiemu trzeba pewno przypominać o różnych inicjatywach, które tu w Potoku zostały wykonane.
  Potok jako jedna z pierwszych miejscowości ma kanalizację i sieć wodociągową o czym pan radny pewnie nie wie bo mówi że w Potoku mieszkańcy od parunastu lat borykają się z brakiem wody.
  Zauważam , że w ostatnich 5 latach na terenie Potoka nie wykonano kawałka sieci wodociągowej .
  Jeśli już mówi o tym to powinien uściślić swoją wypowiedź. Ogólnikami można wprowadzić w błąd.
  Chociaż faktycznie w ostatniej kadencji Potok nie może pochwalić się spektakularnymi inwestycjami to radny i tak startował z komitetu pani burmistrz . W ciągu tych lat wykonana była jakaś dokumentacja, kawałek dachu na szkole , kawałek dróżki.
  W swojej wypowiedzi radny Lisowski ma zastrzeżenia do pomysłu modernizacji oficyny w Jaszczwi czy budowy DPS podczas głosowania nad budżetem podnosi rękę na TAK.
  Poczekamy na efekty pracy radnego. Zapewne doprowadzi do bumu rozwojowego Potoka.

 84. W Potoku na dzień dzisiejszy problemem jest katastrofalny stan dróg. Tyle, że jako Jedliczanin nie mam wiedzy do kogo one należą. Strzelam, że ta główna przez wieś jest powiatowa, a pozostałe gminne?

 85. Pani ta z gminy kogo pytała co jest ważne dla wyborców?odsłuchano transmisję z sesji to cała prawda SZOK!

 86. Pani radna z Borku Pani Żychowska miała świetne wystąpienia podczas obrad sesji rady. Nareszcie ktoś powiedział całą prawdę.

 87. Na oficjalnej gminnej stronie zamieszczony jest materiał pt.Remont garażu remizy OSP Piotrówka.
  Pomijając już fakt że fatalnie napisany, w ostatnim zdaniu możemy przeczytać , że ” koszt inwestycji wyniósł ……”
  Mam wrażenie , że dla osoby która napisała ten materiał pojecie remont i inwestycja nie stanowią większej różnicy.
  Materiał ten już ponad miesiąc jest na tej stronie. Na pewno władze go czytały, pani skarbnik i wielu innych urzędników. I nikt na to nie zwrócił uwagi.
  A może dla nich to też bez różnicy czy to remont czy inwestycja. Jak go zwał ta go zwał 🙂

 88. Dzisiaj jeden na drugie, brat na siostrę, donosi
  jak siedzisz w knajpie to nie wiesz czy drugi ciebie na coś ukrytego szumidlo nie kreci
  Nie dla takich metod

 89. Ja wiem dlaczego tyle błędów na stronie gminnej. Wiem dlaczego systematyka „Gminnych Wieści” spadła do 2 wydań na rok. Jolu, przyczyną tego jest fakt iż Twoi magicy od słowa, „artyści” reporterzy, wizjonerzy medialni i mózgi kampanii siedzą od strony parkingu Tesco. Siłą rzeczy nabrali manier bab z familoków. Proponuję zakupić dwóm „generatorom ludzkich nastrojów” poduszki pod łokcie, bo szkoda żeby sobie tak ręce, łokcie i inne części potrzebne do pisania odgniatali na zimnych parapetach. Jakby nie patrzeć, rotacja ludzi zwanych wrogami władzy, w okolicach TESCO może wydawać się nasilona szczególnie przed weekendem. Musimy coś jeść. Musimy pić. Musimy czymś dupę podetrzeć. Ogórek kiszony z beczki był w logicznej cenie. Zaprawdę żałosny jest widok wielkiego, czarnego łba w oknie gminy, który śledzi na newralgicznym wyjeździe każdego o kim da się rychło donieść news. – Była, kupowała. Dziś miała pół koszyka. Z psem była. Samochód brudny. W czapce była.
  I to myślenie w druga stronę. Na pewno przyjechała podglądać! Sanocki podgląda! Wszyscy podglądają!
  Stąd apel.

  Jolka, przenieś te swoje smoki do pomieszczenia z oknem z lepszym widokiem na robotę, pracę i to za co im płacisz, a nie za siedzenie ze łbem w roletach.

  1. To niech nie wydziwia. Zejdzie na parking. Pomoże zapakować zakupy. Szybkę umyje. Swoje wyszpieguje a i na coś się ludziom w gminie przyda.

   1. W UG nie ma odpowiedniego nadzoru. Kiedyś byłam w Tesco i też widziałam jak stał w oknie taki facet z wielkim czarnym łbem. Nie wiem kto to był ale na pewno sie nudził.

    1. Jeżeli to co napisałeś jest prawdą to jest to skandal!
     jak można w godz pracy stać w oknie i patrzeć na co? na kogo? po co?

     1. Słowik. Ale nie stał, tylko siedział. I o ile Jermak trochę się umiał schować:)) za onucą w oknie, tak tego „czarnego globusa” widać już od kwiaciarni. Jolki specjaliści.

  1. Nie mogę oglądać bo dziś muszę być trzeźwa a tego na trzeźwo nie da się oglądać. Chodzi mi o wypowiedzi pewnej pani.

 90. Sesja nadzwyczajna! Bez burmistrz Jolanty! Takie ważne! Zagórski jąka się jak upośledzony. Znowu…ostatni dzwonek na głosowanie?

 91. Krótka była ta nadzwyczajna sesja. Władze reprezentował z-ca , ale chyba nie do końca się przygotował.
  Wypowiadał się na temat fotowoltaiki. Czekam na przetarg i jego wyniki.

 92. Słucham tej sesji z niedowierzaniem jak z-ca opowiada o zagospodarowaniu poddasza bo się już nie mieszczą. Dobrze się dysponuje publicznymi środkami. Widać jak nasza władza liczy koszty. A swoją drogą to może któryś z radnych zapyta o stan zatrudnienia w UG w dniu 1 stycznia 2015 a obecnie.

 93. Muszę pochwalić panią Marć. Pani radna na styczniowej sesji podnosiła sprawę budowy budynku ośrodka kultury. Wniosek jak najbardziej słuszny.
  Tylko mam taką uwagę aby przypadkiem ktoś nie wpadł na pomysł adaptacji jakiejś rudery na ten cel.
  Pani Krystyno tak trzymać i walczyć o miasto !!
  Zdecydowanie za dużo pieniędzy idzie do Jaszczwi. To wina radnych że na to pozwalają.

 94. Oficyna pochłonie ogromne pieniądze szkoda że radni wyrazili zgodę na remont tej starej budy mam nadzieję że teraz wnikliwe będą analizować wszystko co zaproponuje burmistrz

 95. Sesja krótka ale radni konsekwentnie. Dziękuję, że radni na moich oczach nie dobili Zagórskiego. My ludzie wiemy o co kamon:)) Radni plus. Rozliczycie z tego o co dopytaliście przed głosowaniem. Dopowiastki Piaskowego Dziadka po głosowaniu…pomożemy rozliczyć. My mieszkańcy.

 96. Jako zastępca powinien mieć wiedzę odpowiadać merytoryczne na pytania a nie opowiadać takie rzeczy jakby miał przed sobą debili

  1. Nasza gwiazda…gdzie jest nasza gwiazda? Dlaczego nie była na wczorajszej sesji? Czyżby Arłamów jej przeszkodził? Jak się wie, że ma się wyjazd „prywatny” ze Splastem do hotelu kilku gwiazdkowego, to nie zwołuje się sesji nadzwyczajnej! Kurwa jego mać!

 97. Wjeżdżając do Jedlicza, już na górce w Potoku czuć zapachy prawdopodobnie z rafinerii albo spalacza.
  Czy wasza władza robi cos w tym kierunku aby powietrze było czystrze ?
  Macie z-cę burmistrza który w poprzednich lata tak prężnie działał w zakresie ekologii. Już mu zapachy nie przeszkadzają ?

 98. Syf piach zalega jeszcze z poprzedniej zimy syf jak Pieron jak tak można zapuscic miasto a najlepsze są te kwiaty padnięte w donicach koło szkoły w Jedliczu. ALE TAK Gmina pogata to nowe kwiatki kupi

  1. Przyjdziesz na zebranie to musisz zapytać o te sprawy. Napewno usłyszysz że jest wspaniałe, cudownie i rewelacyjnie.

 99. Jak wrocilem do gminy to nie wierzę co się tu dzieję jaki syf gdzie gospodarz radni itd itp co tu jest grane? czyżby wladza zapomniała jak było pięknie kiedyś?

 100. W Arlamowie bawila z plastem? Czy są fotki z tej imprezy? bo wyborcy chętnie by zobaczyli jak nasza bawi😁 ps.a my oczekujemy godziwej zapłaty za ciężką pracę

 101. Na pudlu jest brzydki wpis na temat jednego z radnych.
  Państwo radni zweryfikuje zatrudnienie tego ptaszka.
  Niech mu się nie wydaje że wszystko może.
  Zaleszczuk miała racje

 102. Widzieliście newsa z gminnej strony? Wiadomość na honorowym, głównym miejscu: „W Jedliczu powstała Ławka Niepodległości”. Stoi już dobrych kilka miesięcy, już nawet zdążyła zardzewieć, a tu taki kotlet, ale jak się nie ma czym chwalić to dobre i to. Tyle że to z naszych podatków, więc nie kupuję. Otrząśnijcie się wreszcie, czas idzie do przodu, a w UG hibernacja na całego.

 103. Tu wszystko jak zawsze z opóźnieniem inne gminy potrafia zdążyć na czas a to dlatego że nie zwolnili doswiadczonych pracowników

 104. A ta kierowniczka emerytka z domu starców kiedy odejdzie a na jej miejsce powinien byc przyjęty młody po studiach żeby mógł utrzymać rodzinę

 105. Dziś żałoba narodowa po śmierci premiera Jana Olszewskiego. Na telebimie koło lodowiska zapalona świeczka, a parę metrów dalej na lodowisku na dobre rozbrzmiewa muzyka.
  Czy wam już rozum pozabierało ?

 106. Tu znicz i do tego muzyka nie chce pisac co to mi przypomina z szacunku do ludzi ktorzy juz nie żyją.Może to po tych %%% przykre ale prawdziwe

 107. Hej , hej !!! Panie Prezesie budzimy się z marazmu i hibernacji . Drzewa się budzą ! Trzeba je przycinać ! Na co Pan czeka ?
  Panie Prezesie !! Miasto brudne !!!
  Zebranie w Jedliczu dopiero końcem marca . To za długo aby tyle czekać na sprzątanie.
  Hej , hej Panie Prezesie ! Słyszy Pan ?

 108. Ja o tej ławeczce….Pomijając fakt, że wygląda to jak star lodówka. Już odpryski widać. To gdzie to postawiono? Nie znam innego, głupszego miejsca w całym Jedliczu. Na zakręcie, w smrodzie i do tego pod zakładem pogrzebowym. Aż chce się usiąść. A nawet położyć…w garniturze, lakierkach i z gromnicą w ręku.

 109. „Znamy już wpływy dochodowe jakie uzyskaliśmy w roku 2018 z tytułu pobieranych przez Gminę podatków i opłat”. – czytamy na stronie gminnej. U normalnych ludzi to są albo wpływy, albo dochody. Wpływów, wypływów, dochodowo, rozchodowych…nie ma. No nie ma. Bardziej odpowiednia byłaby info na temat tego ile pozyskała gmina ze środków zewnętrznych, a nie to co jest constance i oczywiste. Skarbówkę prowadzi, a nie samorząd?

 110. Nareszcie w Jaszczwi troche odremontowano strzelnice. Pięć lat nic sie tam nie działo i wreszcie ktoś się za to wziął.Terz tylko nie dawać broni w niepowołane rece.
  Odział przedszkolny powinien być o profilu obronnym.

  1. Szczególne uznanie dla fotografa za te „cudne” foto. Ostatnie zdjęcie rury kanalizacyjnej PCV fi 20…bezcenne.Władza w puchówce odblaskowej. Jakby w kniei z szarżującym odyńcem. Absurd goni absurd.

 111. Chciała bym zapytać kiedy rusza modernizacja strychu na budynku urzedu. Pan Zagórski zapowiadał . Na pewno się przyda bo ogłoszono kolejny nabór pracownika tym razem d/s prawnych. Ktoś chyba chce sie obłożyć prawnikami.

 112. Czy przystało fotografować się z karabinem w ręku ? Na pewno zdania podzielone. Ale ja stanowczo mówię, że są pewne granice których nie powinno się przekroczyć.
  To tak jak chodzenie w mundurze strażackim bez pojęcia o gaszeniu pożarów i bez uprawnień.
  A co kolejnym razem ? Może wizyta w komunalnej i fotka z miotłą albo przy szambie ….

 113. Zamiast robienie sobie śmiesznych zdjęć z karabinem to lepiej wzięła by się Pani za porządki w Gminie bo syf na ulicach i chodnikach po zimie

  1. To kolejny rok gdzie w naszym mieście zalegają takie ilości pozimowego piasku. Wszędzie w około po miastach robią porządki, przycinają drzewa. U nas jak zwykle nie da się, albo ktoś komuś robi na złość.
   Czy nasi radni też tak myślą, czy w końcu obudzą się tak jak z ostatnimi tematami ?
   Gdzie są radni z Jedlicza ? Państwo nie widzicie jak to wygląda ? Od kogo młodzież ma brać dobry przykład ? Chyba nie od was.

 114. kolegium Odwoławcze w Krośnie uchyliło decyzje Burmistrza orzekającą o odmowie określenia środowiskowych uwarunkowań dla przedsięwzięcia ” Rozbudowa i przebudowa instalacji termicznego przekształcania odpadów …….. „. Czyli sprawa spalacza.
  Ciekawa jestem z jakiego powodu . Czyżby błędy w decyzji. Podobno burmistrz ma specjalistów wysokiej klasy. Właśnie widać efekty.

 115. Czy Pan z-ca burmistrza przekwalifikował się na specjalistę od ochrony środowiska ? :):)
  Ktoś musi odwalać robotę :):)

 116. Specjaliści wysokiej klasy zwolniono i dlatego tak się dzieje bo ci nowi to nic nie kumaja bo i od kogo mają pozyskać wiedzę?

Dodaj komentarz

Do góry