Jesteś tutaj
Strona główna > wideo >

Czwarty Orszak Trzech Króli w Jedliczu

Idą Trzej Królowie
z dalekiej krainy
gwiazda ich prowadzi
do Bożej Dzieciny

Klękają w pokorze
przed Bożym Dziecięciem,
oczy ich radosne
serce płoną szczęściem.

I Boże Dzieciątko
spogląda na gości
i kieruje do nich uśmiech
szczęścia i miłości

I udając się do siebie
za radą anielską
inna drogą powracają
by strzec Boże Dziecko

I królowie – monarchowie
wśród swoich narodów
z wielką wiarą i miłością
głoszą chwałę Bogu

         Alfreda Jarek Duda

W Święto Objawienia Pańskiego, w którym mamy uczcić obecność Boga w historii człowieka, a w tradycji polskiej święto nazwane świętem Trzech Króli, w Jedliczu odbył się już po raz czwarty orszak Trzech Króli. Po Mszy Świętej z kościoła parafialnego pw. św. Antoniego wyruszył barwny pochód wiernych tradycji, za gwiazdą betlejemską na czele oraz Maryją z dzieciątkiem i Józefem, towarzysząc trzem królom i ich orszakom, wspólnie kolędując. Orszak przemaszerował ulicami miasta do szopki betlejemskiej przy Starej Kuźni. Tam trzej królowie wraz z wiernymi pokłonili się Bożej Dziecinie, a w krótkiej inscenizacji przedstawili to historyczne biblijne wydarzenie. Trochę zmarznięci, ale w atmosferze serdecznego i radosnego kolędowania, wszyscy uczestnicy przeżywali wspólnie ten jeszcze świąteczny okres. Miejmy nadzieję, że za rok pomaszerujemy po raz piąty w jeszcze większym gronie, włączając się tym samym w ten ogólnopolski spektakl katolicki.

 

 

157 thoughts on “Czwarty Orszak Trzech Króli w Jedliczu

 1. Dziękujemy Organizatorom wspaniała organizacja, wspólne kolędowanie i oto chodzi w naszej gminie by jednoczyć a nie dzielić.

  1. Słuszna uwaga. Za dużo jest tego dzielenia. Widać to na każdym kroku. Źle to widzę.
   Od 2015 roku ktoś ciągle stawia tezę my i poprzednicy. Jak długo to jeszcze potrwa.

 2. Orszak to wspaniały pomysł i dobrze że nie ma przemówień i wywodów burmistrza

 3. Mam nadzieje że rok 2019 przyniesie nam dobre zmiany i pani zaprzestanie zakłócać nas i dzielić budzet Sprawiedliwie

 4. Brawo radni że postawiliście się pani Burmistrz może by jej obniżyć wynagrodzenie itp a najlepiej odwołać . Wychodzą kłamstwa z kampanii z waszym zdaniem się nie liczy .

 5. Mam takie wrażenie, że Yolanda uważa że jest szefem radnych a oni mają podnosić rękę wtedy kiedy ona zechce.
  Teraz coś drgnęło, pewnie doszli do tego co ludzie już dawno zauważyli.
  Oglądałam nagranie z ostatniej sesji. ŻENADA w wykonaniu Yolandy. Facet mówi w 5 zdaniach a ona na to odpowiada 40 min. Potok słów bez konkretów.
  P.S Bardzo fajnie wypowiadał się radny Dziura, radna Marć i radny Lipka

 6. Jak dało się zebrać z drogi błoto posniegowe przed orszakam to trzeba było jeszcze przejechać tym pluzkiem na Borek w stronę Dobieszyna .

 7. Cytat z wpisu jaki dokonała Apokalipsa „A mnie fascynuje jeszcze jeden temat. W 2011 roku „nasze” miasto partnerskie Sambor na Ukrainie utworzyło plac i pomnik Stepanu Banderu. Co robi burmistrz? W 2016 roku podpisuje akt przyjaźni, który tak naprawdę polega na tym, że Ukraińcy jeżdżą do Jedlicza za kasę państwową. Co roku, 2 stycznia władza Sambora, świętuje pod pomnikiem bandyty, którego wataszkowie wytłukli 200 tys. Polaków nie tylko na Wołyniu, ale jako Galizien SS mordowali na Pawiaku, w Cytadeli, dobijali powstańców w Warszawie. Składają kwaity, śpiewają hymny, oddają salwy człowiekowi, o którym wiadomo, że lepiej byłoby dla Polaków, żeby się nie urodził. Miasta Pabianice, Nowa Sarzyna i inne kiedy okazało się, że ich miasta partnerskie na Ukrainie stawiają pomniki, obchodzą urodziny bandery zerwały z nimi kontakty. Zerwały, bo tak chcieli ludzie i mądra władza. Na najbliższej sesji radni Przemyśla mają dyskutować, czy nie zerwać kontaktów ze Lwowem, z tych samych powodów. Czy tu, w tej gminie ktoś pytał w 2016 roku czy ludzie chcą mieć takich „przyjaciół” na Ukrainie? No nikt, przy zdrowych zmysłach nie brata się z kimś, kto jakby odwrócił się front na zachód, to wsadziłby pierwszy nóż w plecy. Nie namawiam do nacjonalizmu, ale do zdroworozsądkowego podejścia. No wybaczamy, ale pamiętamy. Właśnie dlatego, że nie zapomnimy, jest szansa że drugi Wołyń się nie powtórzy. A tu czytam, że oprócz stania co roku 1 albo 2 stycznia władze Sambora od kilku lat uczestniczą 14. października w Kijowie w „Marszu UPA”. Jest to dzień uznawany za rocznicę powstania w 1942 roku zbrodniczej Ukraińskiej Powstańczej Armii. Ale Jolancie to nie przeszkadza? Mi akurat przeszkadza.

 8. Jak chcesz znać oficjalne stanowisko władz, to zwróć się bezpośrednio do nich i nie oczekuj, że tutaj Ci ktoś odpowie w tej sprawie.

  1. A mamy jeszcze jakąś władze ?
   Kiedy ulic nad skarpą zostanie zabezpieczona ?
   Tyle było szumu i obiecywania. Dom maił zjechać i nagle wszystko stanęło. Cud.

 9. Komentarz Apokalipsy czytam po raz koleiny i wszystko zaczyna układać się w całość ps.odpowiedz jest jedna zamienić na inny model

 10. Slyszalem w sklepie dyskusję ludzi którzy byli zadowoleni z decyzji radnych że wreszcie zablokowali chore pomysly tej babie mówili żeby ja szybko odwołać

  1. Głośno się mówi o tych ostatnich wydarzeniach. W środę byłam na targowicy. Było jak zwykle mało ludzi. Więcej handlujących jak kupujących. Ale wszyscy gadali o tym budżecie, o tych nieporozumieniach. W większości rację przyznawali radnym. Trafił się jeden pan z Jaszczwi który bronił burmistrzyni ale to wiadomo dlaczego.
   Targowica żadna rewelacja. Miejsce dużo gorsze.
   I powiem jeszcze jedno. Słyszy się że w urzędzie też bardzo źle się dzieje. Już ci których przyjęła burmistrzyni szukają pracy. Ale to tak jest jak szef umie tylko ładnie gadać i nic poza tym.
   Pierwsze lata jechała na osiągnięciach tamtej władzy. Nawet się podpinała pod ich robote. Teraz trzeba samemu myśleć i zabiegać no to sie robią problemy. Pewnie szybko dojdzie do referendum.

   1. W urzedzie bardzo zle sie dzieje… kierownik podatkow, inspektor srodowiska, I inni pracownicy odchodza

    1. To też temat i problem dla radnych. Niech się zastanowią dlaczego tak się dzieje. Jak tak dalej pójdzie to Jolanta sama tam zostanie.
     Może kto dokona analizy zatrudnienia i wydatków ponoszonych na administrację. W czasie kiedy każdy dokładnie liczy pieniądze w Jedliczu administracja puchnie. Jakos nie ma tego zjawiska w innych gminach.

 11. Radni Odwagi! powiedzcie Stop glupocie! Jesteśmy z Wami! To co ta baba wyprawia to podroz na Tytaniku

  1. W tym przypadku pasowało by jednak żeby to kapitan pierwszy zszedł z okrętu.

 12. Jak tu się nie śmiać. Strażakom z Męcinki chcą remontować ten garaż który stoi prawie na drodze.
  Pani Burmistrz co to się stało że taka nagła zmiana panów. miało być inaczej.

 13. do leon dzieki radnym plany p.bur pokrzyżowanie i bardzo dobrze bo projekt byl nie do przyjęcia

 14. Radni którzy są już kilka kadencji to nie pozwolą aby ich robiono w bambucho

 15. A ja wrócę do słynnej sprawy łącznicy kolejowej Jedlicze Szebnie. Jak Moderówka mówiła że burmistrz wszystko robi sama bez konsultacji. To jakoś wtedy radni siedzieli cichutko choć zrobiła z nich idiotów. Co to karma wróciła? czy coś innego się stało? Przedtem było ok? a teraz co,? NIE PODOBA SIĘ?

  1. Poprzedni kadencja to była euforia po wygranych wyborach. Wszyscy doskonale wiemy, że Jolanta Urbanik o wiele wcześnie zachorowała na władzę. Do wyborów przygotowywano się nie miesiąc przed ale o wiele dłużej. Szczęśliwym trafem dla Jolanty poprzednik zachorował. Właśnie to przesądziło o tym że została burmistrzem. Ponadto jej czarny pijar.
   Gmina przez 4 lata funkcjonowała na fali tego co jednak ta „zła” poprzednia władza przygotowała.
   Była euforia, imprezki, i sukcesywna propaganda. W tej atmosferze grupa radnych popierających Jolantę Urbanik została uśpiona, pozbawiona czujności. Zawierzyli jej w 100 %.
   Natomiast burmistrz ładnie to wykorzystała. Dawała do zaakceptowania projekty które ci bez zastanowienia się przegłosowywali. nie pytali o szczegóły, o koszty funkcjonowania obiektów po ich zrealizowaniu.
   Przykładem jest oficyna w Jaszczwi, Dom Opieki Społecznej i parę innych. Teraz ta sama grupa radnych z poprzedniej kadencji nagle przebudziła sie i zastanawia się co z tym fantem zrobić.
   Lepiej późno niż wcale.
   A no rozwiązanie mają takie: zażądać konkretnych analiz, projekty , ocenić możliwości finansowe gminy w zakresie finansowania realizacji projektu i później jego utrzymania.
   Radni powinni mieć czas i nie działać pod presją którą jak widzę ciągle się tworzy.
   Powinni , a zwłaszcza nowi radni , wspólnie z doświadczonymi zweryfikować plany Jolanty Urbanik.
   Czy nie ważniejsze są rozbudowy szkół w Dobieszynie i Długiem od remontu za ponad 1 mln złotych oficyny w Jaszczwi ?
   Czy ul. Naftowa jest strategiczna dla gminy skoro chce się na to dać 1 mln złotych ? I wiele innych podobnych pytać.
   I wracając do sedna. Burmistrz po wyborach uwierzyła że jest nie do ruszenia, jest nie omylna , a rada ma tylko przyklepywać jej propozycje.
   Taki znajomy powiedział mi kiedyś coś takiego ” niektórym ludziom nie wolno dawać pieniędzy i władzy bo stracą poczucie rzeczywistości „.
   Radni , to wy jesteście szefem dla burmistrza , a nie odwrotnie.

 16. Chwała Bogu że w porę się Im zapaliło światełko muszą krótko trzymac i nie dac się podstępem wyprowadzić w przysłowiowe maliny

 17. W urzędzie trzeba zrobić porządek. emerytów wysłać na odpoczynek a zatrudnić ludzi młodych z otwartą głową na nowoczesność.
  Skarbnik powinien już odpoczywać bo tu trzeba osobę która potrafi biegle zarządzać gminną kasą.
  Z-ca też już chyba może odpoczywać.

  1. Tak, tak. Oni się już nie odrodza. Czas robi swoje. Emeryci powinni odpoczywać. Młodzi niech się realizują. Kiwać główka to każdy potrafi.

 18. a ten z białym upierzeniwm za co bierze kasę? Na ostatniej sesji ile razy zabral. głos? jej obnizyc o połowę !

  1. Głosu nie zabierał ale podpowiadał w swoim stylu. Zwolnić go i to szybko.

 19. Cytat z wpisu jaki dokonała Apokalipsa „A mnie fascynuje jeszcze jeden temat. W 2011 roku „nasze” miasto partnerskie Sambor na Ukrainie utworzyło plac i pomnik Stepanu Banderu. Co robi burmistrz? W 2016 roku podpisuje akt przyjaźni, który tak naprawdę polega na tym, że Ukraińcy jeżdżą do Jedlicza za kasę państwową. Co roku, 2 stycznia władza Sambora, świętuje pod pomnikiem bandyty, którego wataszkowie wytłukli 200 tys. Polaków nie tylko na Wołyniu, ale jako Galizien SS mordowali na Pawiaku, w Cytadeli, dobijali powstańców w Warszawie. Składają kwaity, śpiewają hymny, oddają salwy człowiekowi, o którym wiadomo, że lepiej byłoby dla Polaków, żeby się nie urodził. Miasta Pabianice, Nowa Sarzyna i inne kiedy okazało się, że ich miasta partnerskie na Ukrainie stawiają pomniki, obchodzą urodziny bandery zerwały z nimi kontakty. Zerwały, bo tak chcieli ludzie i mądra władza. Na najbliższej sesji radni Przemyśla mają dyskutować, czy nie zerwać kontaktów ze Lwowem, z tych samych powodów. Czy tu, w tej gminie ktoś pytał w 2016 roku czy ludzie chcą mieć takich „przyjaciół” na Ukrainie? No nikt, przy zdrowych zmysłach nie brata się z kimś, kto jakby odwrócił się front na zachód, to wsadziłby pierwszy nóż w plecy. Nie namawiam do nacjonalizmu, ale do zdroworozsądkowego podejścia. No wybaczamy, ale pamiętamy. Właśnie dlatego, że nie zapomnimy, jest szansa że drugi Wołyń się nie powtórzy. A tu czytam, że oprócz stania co roku 1 albo 2 stycznia władze Sambora od kilku lat uczestniczą 14. października w Kijowie w „Marszu UPA”. Jest to dzień uznawany za rocznicę powstania w 1942 roku zbrodniczej Ukraińskiej Powstańczej Armii. Ale Jolancie to nie przeszkadza? Mi akurat przeszkadza.

 20. Państwo radni , a szczególnie p. Dziura i pozostali wspierający panią Urbanik. moje pytanie jest krótkie . Jak długo zamierzacie pozwalać na pompowanie pieniędzy w Jaszczew. Nie ma innych miejscowości ?
  Państwo jesteście odpowiedzialni za ten stan rzeczy.
  Czekam na zebrania sołeckie.

 21. Radni i burmistrz czesto wypowiadają się że są radnymi i burmistrzem calej gminy nie przekłada się to na dzielenie pieniędzmi daje się po uwazaniu nie tam gdzie ludzie latami czekaja na przychylność władz

 22. Czy w innych gminach też łatwą ręką daje się na jedna miejscowość(gdzie mieszka burmistrz)miliony a innym symboliczna kwotę za którą gow….się zrobi?

 23. Mam pytanie do jedlickich Władz czy to prawda że gmina jest zainteresowana budynkiem po byłej mleczarni, a później sklepu którego właścicielem jest przedsiębiorca z Jaszczwi ? Nie są to puste słowa ponieważ wysocy rangą przedstawiciele gminy byli tam widziani.
  Czy nasi radni wiedzą coś na ten temat czy dowiedzą się z prasy , albo na sesji nadzwyczajnej.

  1. Może tam planuje przenieść urzędowe garaże 🙂
   Będą dojeżdżać z rynku autobusem lub rowerem.
   Niech rozważą zakup wiaty w Podniebylu.

  2. Wysocy rangą, mówiąc wprost, Pani Sekretarz tam była. ja autentycznie dziwię się Basi, że sygnuje swoim nazwiskiem te dziwolągowate decyzje. I z drugiej strony dziwię się Zagórskiemu, co leżał krzyżem po IPN-ach, narodowiec taki, a teraz ani nie piśnie jak Jolanta z Samborem się kumpluje.

   1. Na szkoły nie ma, JPGKiM wiemy w jakiej kondycji i kto do tego doprowadził, a ona tu takie rzeczy wyprawia ? Oficyne chce remontować ? to może skansen urządzimy.
    Drugo sprawa to garaże na gorce. Kto to widział niszczyć , czy im sie w głowach poprzewracało ?
    A jak z mleczarnią prawda to bedzie jazda.

 24. Radni bez konsultacji z Wami na nic się nie zgadzajcie już dużo placimy za nieprzemyslane inwestycje

  1. Wierzę w mądrość radnych. Różnie to bywało do tej pory ale teraz macie możliwość pokazać że to Rada stanowi prawo a Burmistrz wykonuje.
   Było odwrotnie. CZAS NA ZMIANY.

 25. Do Apokalipsy ten krzyżem leżał a zonusia przed wybirami co wyrabiala z ludźmi? nawet nie dała spokojnie wyjść z kościoła zrobic zakupy ja jej nauk miałam serdecznie dość teraz ma korytko z naszych podatków to jest ok?

  1. Jeżeli prawdą jest to co pisze APOKALIPSA to powiem ze jestem w szoku. Za-ga taka/i prawy a tu masz. No fanie.
   Teraz może Rota napisze jakiś fajny artykulik o kontaktach władzy z władzą z Sambora.

 26. Wynajmę garaż za 38 tys. rocznie. Za tyle gmina będzie wynajmować pi wyburzenia swoich.

  1. Bardzo dobry. Rocznie to 456 tys. 5 takich garaży można wybudować. Nigdy mierny prawniczyna nie będzie ekonomistą. Tu potrzeba gospodarza, ale jak już jest ten pryszcz na tyłku przez 5 lat jeszcze, to trzeba po łapach walić, pilnować, każdego ruchu. Jak ktoś kto twierdzi, bo tak tłumaczy radnym, że „rewitalizacja polega na tym, że coś trzeba wyburzyć, żeby coś zbudować’ – mowa tu o rzeczonych garażach i budowie DPS – to o czym my mówimy. I takie kity ona żeni radnym. Teraz dzięki Bogu te transmisje są to ludzie słyszą co ona bredzi. Radni nie poddawajcie się. walczcie o ludzi i o swoją twarz. Nie ma co się podkładać takiemu człowiekowi. Sami się przekonujecie co to za charakter i co to za postać. Walczcie, a ludzie wam pomogą.

   1. Apokalipsa ty się rozpędziłaś. Ja słyszałam że 38 tys rocznie a nie miesięcznie. Trochę umiaru !

    1. Czy gminę stać na takie szastanie pieniędzmi??? Wszystkie pomysły kosztują!!! Garaże 38 tys. utrzymanie zieleni przy DL w Jaszczw 40 tys daje kwotę 78 tys i tego mozna mnożyć i mnożyć. Przez kilka lat był zatrudniony doradca w UG, pytanie po co ??? A kasa poszła w las !!! Przykładów można mnozyć!!!!

    2. To nawet rocznie. Ty do mnie o umiar apelujesz? Chyba są inni adresaci, którym umiar by się przydał bardziej.

     1. No nie wiem czy tak rocznie…te 38 tys. Ciężko to podzielić na 12 miesięcy. Zresztą rozbiórka starych garaży, adaptacja i utrzymanie nowych. Nigdy 38 tys. nie będzie równało się 38 tys. Wszystkie koszty poboczne są nam nieznane.

 27. W byłej mleczarni ponoć ma być biuro dla soltyski. Sklep na miejscu. Dobra komunikacja. Wszystko pod ręką.

 28. Ja bym chciała żeby radny Dziura i radne Marc i Żychowska bardziej interesowali się poczynaniami Pani burmistrz. Mam wrażenie że obudzili się z ręką w nocniku.
  Rada uchwała i kontroluje. Brakuje tego drugiego a efekty widać gołym okiem.
  Lokalizacja Domu Opieki Społecznej fatalna. Zapiszą się w historii jako ci którzy spartolili robotę.
  Jolanta Urbanik to już w ogóle zapisze się jako ta która zafundowała nam żłobek w ogrodzie przedszkolnym i DPS na paru arach i to blisko skarpy.
  To takie oszpecone decyzję.

 29. Pani Jola to się w posły chyba szykuje. Gminę to ona ma daleko gdzieś. Już nabiera wprawy w rozliczaniu kilometrówki z własnego samochodu.

  1. Od pierwszego dnia urzędowania, marzenia były o „posłowaniu”…:)))

 30. Na moje chłopskie oko w gminie jest jeden problem. Mianowicie radni za bardzo uwierzyli w Jolante Urbanik.
  Kim jest Jolanta Urbanik skoro tak się stało ? Albo kim są ci którzy w nią uwierzyli.
  Pani Urbanik to były urzędnik skarbowy. Wieloletni. Ma więc wpojone pewne przyzwyczajenia. Ponadto jest co by nie powiedzieć mówcą który potrafi przekonywać. Ale przekonuje nie zawsze do dobrych decyzji.
  Radni to kupili. Sami nie mają lepszego przygotowania, nie znają się na wielu sprawach to i łatwo nimi manipulować.
  Przez 4 lata dawali się zwodzić. A wszystko na fali krytyki poprzedniej władzy. Dziś wychodzi na to że to poprzednia władza była lepsza i nie miała takich konfliktów jak Jolanta.
  Ja wierzę, że teraz radni i to wszyscy przejrzeli na oczy i doprowadzą do tego że to burmistrz będzie ich słuchał a nie odwrotnie.
  Zasadnym było by obniżyć jej i to znacznie wynagrodzenie bo niby za co płacą jej ponad 10 000 złotych. Teraz same problemy. Budżet nie uchwalony, a wstyd na całą Polskę.

  1. Pani Burmistrz przede wszystkim nie ma odpowiedniego zespołu pracowników. Radni nie widzą co się dzieje ?
   Co wartościowsi to zwolnieni albo sami sie zwolnili.
   Skarbnik , z całym szacunkiem powinna pójść na emeryturkę. Przecież już spełnia wymogi. Tu jest potrzebna osoba która zna się na zarządzaniu pieniądzem.
   Za-ca podobna sytuacja. Na sesji milczał tylko coś szepcąc do ucha.
   Faktycznie to chyba gmina miała wychodzić z marazmu i hibernacji. Jak na razie to obrano odwrotny kierunek.
   Kierownik od podatków. Bardzo mądra pani. Sama zrezygnowała z funkcji. W tym referacie jak załatwiałem sprawę to na prawdę zrobiła na mnie duże wrażenie swoją wiedzą i kompetencjami.
   W ochronie środowiska to już kompletna katastrofa. Pani Monika, bardzo kompetentna i mądra osoba już podobno na własną prośbę poza burtą.
   Pytam kto tam jeszcze został ? Radni tego nie widzą ?
   Ale to wszystko to efekt przyjmowania zasłużonych.

 31. Ale jak juz radna Krystyna przebąkuje, że za Sanockiego takich cyrków nie było, że chociaz się cyt. „chlali” to zawsze dochodzili do jakiegos porozumienia i ludzie byli zadowoleni. To jak już taka opozycja poprzedniego burmistrza tak mówi, to znaczy że jest ostro.

 32. Jak ma dobrze to wszystko funkcjonować jak ona przez 4 lata nie potrafiła stworzyć dobrego zespołu ludzi którzy będą pomagać w zarządzaniu gminą.
  Ja ja na razie to widze ciągłe ogłoszenia o naborze na stanowiska pracy. Ile ten urząd potrafi pomieścić. Zlikwodowała punkt kasowy, salę USC bo trzeba było stawiać nowe biurka.
  Ilościa niestety nie zastąpi jakości.

  1. Dwa spotkania z radnymi się odbyły. Każde po 6-7 godzin. Ciosa im kołki, ale nie ustępują. Kolejne w poniedziałek. Godziny spotkań typu 7:30 niezwykle niesprzyjające trybowi życia i bycia naszej władzy:)) 7 rano to dla niej noc:))

 33. Absolutnie nie żałuję tej pani. nie jedna osoba przez nią po nocach nie spała, płakała.
  Radni mają rację. Oficyna nie jest najważniejsza. Szkoła w Długiem i Dobieszynie to priorytet. Gdzie jest budowa kanalizacji ? Jesteśmy gminą zacofaną. W Chorkówce kolejne inwestycje kanalizacyjne. A tu nie potrafi się nawet zrobić konkretnej dokumentacji. Dla Długiego już kolejny rok robią i nie moga zrobić. Ciekawy jestem na jakiej podstawie zostały wydłuzone terminy.

 34. Teraz są żniwa GLUPOTY i nie widać końca.DPS zamkniety a gdzie kierownik emerytka? nadal bierze kase? aż tak gmina bogata?

 35. Czy muszą pracować emeryci? Tyle młodych bez pracy gdzie hasła przedwyborcze?

  1. To są jaja. Firma zamknięta a kierownik kasę bierze. Mam nadzieję że komisja rewizyjna zbada ten temat.

 36. Jesteśmy niezadowoleni że dom pomocy zamknięty a tyle było zdjęć P.burmistrz i co teraz?tyle kasy poszło na co to? Pani burmistrz czy konsultowalas z wyborcami?OSP?ps.nie wydawaj bezsensu pieniedzy!

 37. Niech powróci do skarbowki niech zarządza w gminie Ktoś kto potrafi zarządzać i wydawac z rozumem publiczne pieniądze

 38. Zapraszamy panią burmistrz do oglądnięcia jak są odśnieżane drogi i chodniki.
  Bezpiecznie będzie zabrać z sobą łopate. Może się przydać

 39. Smutny obraz gminy. Obecna burmistrz pogubiła się całkowicie. Radni w chaosie zapomnieli, kogo popierali w wyborach i teraz głupio się tłumaczą. Społeczeństwo jednak nie zapomni takich rzeczy. No i poprzedni burmistrz, któremu wciąż wydaje się, że ludzie go kochają i z podziemia wciąż próbuje być aktywny. Mamy w tej chwili zagwarantowane 5 lat komedii gminnej.

    1. Tak. Nie ma szans żeby się odrodziła. Za dużo narozrabiała. Moim zdaniem to początek końca tej pani

     1. Mam na myśli na stanowisku burmistrza. Chyba wszytko zmierza w tym kierunku ze radni postawią jej kontre. Wtedy wróci do skarbówki i tam bedzie się realizować.

 40. I jeszcze jedno szanowni mieszkańcy. Nie miejcie teraz pretensji do rządzących. To WY ich wybraliście 2 miesiące temu. To są obecne elity wybrane prze WAS drodzy mieszkańcy. Więc macie show na jaki zasługujecie. Nie zapomnijcie tylko w terminie płacić podatków bo kary są wysokie.

 41. Dluuugo bedziemy się kompromitowac czy niestac nas na kogoś kto by nadawał się na to stanowisko?

 42. Co to za cyrki wyprawiają tu ludziom pod oknami. Parę kobitek zebrali , coś nucą i oczywiście fotki. Rozumie że w mają śpiewa się pod kapliczkami ale tu ?

 43. Kto odśnieża drogę Dlugie Poreby? może burmistrz Urbanik sprawdzi jak zostało odświeżone po tym odsniezaniu powinna być droga jednokierunkowa!

 44. Na Borku to nie będzie zebrania z mieszkancami?
  Dlaczego nie ma terminu?
  Trzeba rozliczyć sołtysa z tych obiecanek przedwyborczych

  1. Pani Weno gdzie jest obiecane zabezpieczenie przeciwpowodziowe. Dwa samochody ziemi na wał przy Głowackiego to zdecydowanie za mało. Przecież Pani obiecała.

  1. Dobieszynianka masz radnego Dziure wiec go pytaj jak to jest z tym odśnieżaniem. Radny to wpływowa osoba w jedlickim magistracie.

 45. Zakladam działalność ” berety moherowe”cena/szt zależy od dysku ps.zimowe ocieplane, letnie,p/słoneczne.liczę na dofinsowanie z gm

 46. Wyprzedano ok.20 tuż przed kolędowaniem.niestety z pomponem brak ze względu na małe zapotrzebowanie

  1. Cudowne zdjęcia. Berety ok. Ognie piękne. Ludzi masa , faktycznie z 20.

 47. Cała Polska z powodu śmierci Prezydenta Pawła Adamowicza solidaryzuje się w bólu z Gdańskiem. Niemalże na każdej oficjalnej stornie samorządu są świadczące o tym elementy w postaci kondolencji czy czarno-białych stron.
  Nasza gmina jak we wszystkich kwestiach musi się wyróżniać. Dziś uśmiechnięta pani burmistrz.

 48. Ten uśmiech nijak nie pasuje do tragedii jaka wydarzyła się w Naszym Kraju.Koledowanie powinno być w kościele to wlasciwe miejsce by Radować się z narodzin Jezusa a nie na skrzyżowaniu dróg

 49. Co to było! zaczynają modły przy drzewach i rzezbach? Kto wpadł na taki pomysł?jak zawsze ten „serdeczny” do ludzi uśmiech

 50. Po drugiej stronie drogi jest grota. Tam bardziej by to pasowało. Jeden mały problem to to że nie widoczna.

 51. Cała Polska z powodu śmierci Prezydenta Pawła Adamowicza solidaryzuje się w bólu z Gdańskiem. Niemalże na każdej oficjalnej stornie samorządu są świadczące o tym elementy w postaci kondolencji czy czarno-białych stron.
  Nasza gmina jak we wszystkich kwestiach musi się wyróżniać. Dziś uśmiechnięta pani burmistrz.

 52. Do czego doprowadza nienawiść doświadczyłem przez ostatnie lata dlaczego dąży się za wszelką cenę aby tak ludzi wzajemnie sklocic

  1. Szkoda mówić. Karma wraca i wróci. To tylko kwestia czasu.
   Przypomnijmy sobie chociażby artykuły na pewnym nędznym portalu przed ostatnimi wyborami samorządowymi. Dziś osoba odpowiedzialna za to dostaje pensje z naszych podatków.

 53. Smutne że żyjemy w jednej gminie i tak nas porozniono nigdy tak nie było! Ludzie się szanowali i byli sobie wzajemnie życzliwi tak było jak Burmistrzem był Pan Zbigniew Sanocki teraz smutno się tu żyje

 54. Powiem wam coś. Jakim desperatem trzeba być, żeby pod artykułem o Orszaku Trzech Króli tyle jadu nie związanego z tematem wylewać. Jakieś chore emocje Was tu niedługo pożrą całkowicie. Panie Jurku apeluję do Pana. Takie forum nie ma nic wspólnego z opiniami czy wolnością słowa. To nic innego jak dawanie przyzwolenia na hejt. To jest chore.

  1. Hejt to był parę lat temu. Hejt też był przed ostatnimi wyborami. Czytałeś ten służalczy nędzny portalik ? Dziś taki ktoś znajduje pracę w urzędzie i my podatnicy płacimy mu . Pracownik samorządowy ma być nieskazitelny.
   Jack o czym ty w ogóle mówisz ?

   1. To napisz o tym rzetelny artykuł i podpisz się pod nim. A nie siej zamętu pod Orszakiem Trzech Króli.

  2. Chore to jest uciszać ludzi zamiast z nimi merytorycznie dyskutować. Nie wiem co Ty tu chcesz załatwić i komu się podlizać?

 55. Do Pana Zbyszka też apeluję. Wrzuć Pan sobie w końcu na luz. Albo idź pan na sesję i podyskutuj z ludźmi jak człowiek. Może Pan coś dobrego zobaczy i przeżyje wspólnie z innymi.

   1. Zapewne masz na myśli Heroda. W końcu komentujesz Orszak Trzech Króli. W innym przypadku możesz czuć się imbecylem, nieczytającym artykułu, który komentujesz.

 56. Cytat z wpisu jaki dokonała Apokalipsa „A mnie fascynuje jeszcze jeden temat. W 2011 roku „nasze” miasto partnerskie Sambor na Ukrainie utworzyło plac i pomnik Stepanu Banderu. Co robi burmistrz? W 2016 roku podpisuje akt przyjaźni, który tak naprawdę polega na tym, że Ukraińcy jeżdżą do Jedlicza za kasę państwową. Co roku, 2 stycznia władza Sambora, świętuje pod pomnikiem bandyty, którego wataszkowie wytłukli 200 tys. Polaków nie tylko na Wołyniu, ale jako Galizien SS mordowali na Pawiaku, w Cytadeli, dobijali powstańców w Warszawie. Składają kwaity, śpiewają hymny, oddają salwy człowiekowi, o którym wiadomo, że lepiej byłoby dla Polaków, żeby się nie urodził. Miasta Pabianice, Nowa Sarzyna i inne kiedy okazało się, że ich miasta partnerskie na Ukrainie stawiają pomniki, obchodzą urodziny bandery zerwały z nimi kontakty. Zerwały, bo tak chcieli ludzie i mądra władza. Na najbliższej sesji radni Przemyśla mają dyskutować, czy nie zerwać kontaktów ze Lwowem, z tych samych powodów. Czy tu, w tej gminie ktoś pytał w 2016 roku czy ludzie chcą mieć takich „przyjaciół” na Ukrainie? No nikt, przy zdrowych zmysłach nie brata się z kimś, kto jakby odwrócił się front na zachód, to wsadziłby pierwszy nóż w plecy. Nie namawiam do nacjonalizmu, ale do zdroworozsądkowego podejścia. No wybaczamy, ale pamiętamy. Właśnie dlatego, że nie zapomnimy, jest szansa że drugi Wołyń się nie powtórzy. A tu czytam, że oprócz stania co roku 1 albo 2 stycznia władze Sambora od kilku lat uczestniczą 14. października w Kijowie w „Marszu UPA”. Jest to dzień uznawany za rocznicę powstania w 1942 roku zbrodniczej Ukraińskiej Powstańczej Armii. Ale Jolancie to nie przeszkadza? Mi akurat przeszkadza.

 57. Do Jack puściły ci nerwy? chciałabyś tylko ty pisać i komentować? jak widać nie udalo się to cieszy Wielu którzy Maja Prawo wyrazić swoje zdanie i za to podatnik nie płaci musisz się pogodzić z tym ze poprzedniego Burmistrza teraz bardzo Wielu docenia.Jack komentuj na j24 bo tam skromniutko?

  1. Nie puściły mi żadne nerwy. I kompleksy byłego burmistrza też mnie nie obchodzą. Co najwyżej śmieszy mnie wylewanie głupich żali pod Orszakuem Trzech Króli.

 58. Przestało padać a na drodze gminnej błota posniegowego wbrud jak może byc dobrze jak pługi przy odśnieżaniu były wysoko uniesione trzeba czekac do maja zeby bezpiecznie przejechać

 59. Przyszła odwilż to przynajmniej nie ma błota pośniegowego na drodze. A i JPGK weźmie oddech.

 60. Ale za to są góry lodowe na poboczach?,a to stopnieje ale na wiosnę.

 61. Jak można było pozostawić w samym rynku tak zalodzone chodniki jak przysypie śnieg to pieszy będzie zmuszony iść ulicą.Dlaczego tak zaniedbane i nie zostało to iczyszczone?

 62. Tak! widziałam jak wczoraj ktoś się przewrócił na rynku i to w parku wstyd żeby tyle lodu pozostawić

 63. Rynek jest piękny wystarczy tylko dbac o czystość a teraz to rzeczywiscie na chodnikach tragedia można sobie giry połamać

 64. Czy nasi radni chodzą pieszo ? A może by tak zrobić piesze posiedzenie rady miejskiej . Spacer w okół miast dobrze zrobi a i na własne oczy przekonają sie jak jest.

 65. A co to była za nowa świecka tradycja z tym kolędowaniem na przystanku? Taka paralela mi się nasuwa, z kolędowania Ukraińców pod Kolumną Zygmunta w Warszawie. To pierwszy raz takie qui pro quo:)) I gdzie jest jakiś doradca? Jak taka gmina może funkcjonować bez doradcy?

 66. Dziś telewizja huczy o złej jakości powietrza. Jak jakość powietrza jet w Jedliczu to możemy sobie ocenić na nos bo władza nie chce zakupić monitoringu.
  Szanowni radni czy wy nie jesteście w stanie zabezpieczyć w budżecie na 2019 rok paru tysięcy złotych ?Ważniejsza jest wam oficyna w Jaszczwi od zdrowia waszych wyborców ?

 67. Kto jet odpowiedzialny za chodniki koło sklepów na Borku ? Pani Basia często tam kupuje to może zainteresuje się tym tematem, chyba że juz wyrżnęła orła.

 68. Wpierw zdrowie! trzeba zadbać o środowisko itd itp bo to dla nas najwazniejsze a nie tylko JASZCZEW i 40tys utrzymanie zieleni k. D L. w Jaszczwi p.burmistrz gmina Jedlicze to nie tylko Pani Wieś w ktorej pani mieszka a pozostałe gdzie?

 69. A chodnik na Sikorskiego w stronę Dobieszyna ,kończyny można połamać, taka ślizgawica

 70. Tak źle na chodnikach to jeszcze nie było. Przyszła zima i problem. W Jaszczwi też tak jest? Kolega w pracy mówił że tam ciągle sypia piachen.

 71. Szkoda piachu tyle kasy lepiej byloby oczyścić chodniki z lodu bo iść po takich nierownosciach jest bardzo niebezpiecznie

  1. Ja z Borku chce przypomnieć że tu jest na chodnikach bardzo niebezpiecznie. Co z tym MPGKIEM.

 72. Co prawda radni odrzucili pomysł remontu ulicy Naftowej jaki im wstępnie zaproponowała burmistrz ale powrócę do tego tematu ponieważ stojąc dziś na przystanku w oczekiwaniu na autobus dołączyłem do toczącej się na ten temat dyskusji. Pomijając już krytykę, że chcą kłaść asfalt na asfalcie, że są ważniejsze sprawy, jeden z dyskutantów rzucił , że chodzą głosy o tym, że przy tej drodze swoje gniazdko ma wić czy już wije syn jednego radnego. Ciekawe o którego to radnego chodzi i ile w tym prawdy.

 73. Nawet z Jaszczwi w sklepie mówili jak można tyle kasy na dobra drogę wydawać to jakieś nieporozumienie

 74. Nie piskajcie. Naftowej nie wyremontują, ale oficyne w Jaszczwi zmodernizują. Będzie piękny obiekt tak jak dom ludowy którego nie można wynajmować. To jest sukces. Wydać tyle milionów i nie wynajmować.

 75. To co tu grane? u nas wynajmujemy i koniecznie wymaga remontu dom i ani grosza czym się kieruje ta pani?

  1. Też chciałbym wiedzieć czym się kieruje. Wydała parę milionów na remont i teraz nie może go wynajmować. To jest chore

 76. Sesja wkrótce potrzeba zmian w budżecie przed wyborami naobiecywano wyborcom a teraz tylko jej wiocha NAJWYŻSZY CZAS POWIEDZIEC jej NIE!

 77. Radni doskonale wiedzą co jest najważniejsze w poszczegolnych miejscowosciach nie powinni pozwolic na szastanie pieniedzmi podatnika

  1. Radni wiedzą co jest najważniejsze, ale szczególnie wiedzieć powinna pani burmistrz. to burmistrz odpowiedzialny jest za rozwój gminy. Rozwój symetryczny, zrównoważony.
   Jak widać dzieje się inaczej. Promuje się Jaszczew kosztem innych. Jedlicze ( całe ) jest zaniedbane. Radne Patla, Marć, Żychowska czy Woźniak, nie wiele mają do powiedzenia.

 78. Wyraznie powiedziała że nie będzie promować gminy teraz to już nie ma złudzeń że coś się zmieni chyba że radni będą solidarni i powiedzą NIE

 79. 24 stycznia w Warszawie doszło do wydania precedensowego wyroku, w którym sąd uznał prawo każdego mieszkańca Polski do oddychania czystym powietrzem, obarczając odpowiedzialnością za jego zły stan Skarb Państwa, a w szczególności Ministerstwo Środowiska i Ministerstwo Energii. Wyrok nie jest jeszcze prawomocny, ale może pociągnąć za sobą lawinę pozwów mieszkańców kraju zmuszanych do życia w zanieczyszczonym środowisku. W pozwie skierowanym przeciwko Skarbowi Państwa Grażyna Wolszczak twierdziła, że zły stan powietrza dotyka ją na co dzień, ogranicza jej prawa, swobody, prawa człowieka, prawa obywatelskie i dobra osobiste, a winę za to ponosi w szczególności Ministerstwo Środowiska i Ministerstwo Energii, które odpowiada za stan powietrza w kraju. Sąd Rejonowy dla Warszawy Śródmieścia nie miał co do tego wątpliwości i zasądził od Skarbu Państwa na rzecz Stowarzyszenia Unikorn z siedzibą w Krakowie kwotę 5 000 zł wraz z odsetkami za opóźnienie liczonymi od dnia następnego po dniu, w którym niniejszy wyrok się uprawomocni.

  W ocenie sądu w okresie objętym żądaniem pozwu zarówno na terenie Warszawy, jak i całej Polski występowały bardzo znaczące dobowe i średnioroczne stężenia pyłów PM10, PM2,5 oraz benzopirenu w powietrzu, szczególnie w okresie zimowym, wielokrotnie przekraczające poziom docelowy, a Polska należała do najbardziej zanieczyszczonych krajów w UE.

 80. Niestety tak, a do tego nie ma gdzie tego napisać, muszę tu, stan dróg i chodników imponuje mi bardzo, szczególnie na cmentarzu.
  Tak trzymac, ani kroku w przód.

 81. Ten warszawski wyrok to też kolejny argument za tym aby w naszej gminie a szczególnie w mieście był zamontowany monitoring powietrza.
  Radna Ginalska bardzo aktywnie uczestniczyła w spotkaniach w 2018 roku gdzie domagano sie zamontowania takiego urządzenia. Mam nadzieję, że radna nie zaprzestała swoich działań. Warszawski wyrok tylko utwierdza mnie w przekonaniu że takie urządzenie jest potrzebne.
  Przed nami sesja budzetowa. Niech radni wykorzystają ten moment i zabezpieczą w budżecie odpowiednią kwotę na ten cel. Pokażcie że możecie.
  Dziwie się że z-ca burmistrza Zagórski znany tutejszy ekolog siedzi cicho w tym temacie. Może pan Zagórski przekona panią burmistrz do zakupu tego urządzenie. Pan z-ca doskonale zdaje sobie sprawe ze skutków oddychania złym powietrzem.
  Zatem radni zróbcie coś dla środowiska. Oficyna zaczeka.

Comments are closed.

Top