Jesteś tutaj
Strona główna > ludzie >

Profesjonalne rytmy reggae w Jedliczu

Boleo & Follow The Riddim to nazwa jedlicko-rzeszowskiego zespołu reggae. Na swoim koncie zespół ma już dwa profesjonalne teledyski oraz pierwszą debiutancką płytę, która pokaże się z początkiem marca 2019 roku. Muzycy mogą pochwalić się sporymi osiągnięciami, jak np. zakwalifikowanie się do udziału w Ostróda Reggae Festival – największym festiwalu muzyki reggae w Polsce.

Piotr „Boleo” Jaworski pochodzący z Cieszanowa, a od 6 lat zamieszkały w Rzeszowie, pojawił się w Jedliczu z racji chęci nagrania płyty w studio „Jacob Sound System”. Nie wszyscy zapewne wiedzą, ze studio to mieści się w Jedliczu, a jego właścicielem jest Jakub Skibiński. Piotr usiłował działać jako solista po rozpadzie jego wcześniejszej cieszanowskiej grupy Niagara. Jednak podczas nagrań postanowił wraz z Kubą połączyć siły.

„..Kilka lat temu poznaliśmy się przez internet, nasz wokalista Piotrek szukał  perkusisty do ówczesnego swojego zespołu z Cieszanowa. Niestety, odległość dla mnie była spora, by dojeżdżać na próby zespołu, więc musiałem zrezygnować. Po 3 latach Piotrek odświeżył nasz kontakt i napisał do mnie w związku z tym, iż chciałby nagrać swoją solową płytę u mnie w studio ” – mówi Kuba Skibiński…

Zaczynem do stworzenia zespołu było istniejące przy ul. Tokarskich w Jedliczu studio nagrań dźwiękowych. Jak już wcześniej wspomnieliśmy ma tam swoją siedzibę Jakub Skibiński, który na co dzień zarządza własną firmą „Jacob Sound System” jako dyplomowany realizator dźwięku. Od lat związany z muzyką reggae. Niektórzy mogą kojarzyć Kubę z dziś już nieistniejącym zespołem reggae: „Inity Sounds”, który zagrał chociażby na Dniach Jedlicza w 2016 roku.

Podczas pracy nad nagraniami płyty Piotrka, pomyśleliśmy „Dlaczego by nie założyć kapeli ?..” Tak też się stało. Kuba razem z Piotrkiem założyli zespół Boleo & Follow The Riddim.

Stworzone przez naszego jedliczanina profesjonalne studio i sala prób zapełniło się zdolnymi artystami. Dwóch z nich specjalnie na próby dojeżdża z Rzeszowa, jeden z Krakowa. Pierwszy koncert w obecnym składzie zagrali podczas „Reggae nad Wisłokiem” w Rzeszowie.

W ten sposób powstał zespół „Boleo & Follow the Riddim”, w którego skład wchodzą:

Piotr „Boleo” Jaworski – wokal
Jakub Skibiński – perkusja
Mateusz Młodziński – gitara basowa
Grzegorz Przepióra – instrumenty klawiszowe
Eryk Jaworski – gitara prowadząca
Wiktor Goclan – instrumenty perkusyjne

Zespół działa niecałe trzy lata. Ten czas okazał się być wystarczający do stworzenia pierwszej płyty, która ukaże się już za 3 miesiące. Patrząc na profesjonalizm muzyków oraz towarzyszący nagraniom specjalistyczny sprzęt, będzie to na pewno kapitalna składanka reggae-utworów, która być może zdobędzie ogólnopolski rozgłos. Muzyka dzieli się na dobrą i złą. Niewątpliwie muzyka zespołu „Boleo & Follow the Riddim” należy do tej pierwszej, zresztą oceńcie Państwo sami.

72 thoughts on “Profesjonalne rytmy reggae w Jedliczu

  1. Brawo chłopaki!!! Jestem pod wrażeniem, że w Jedliczu jest takie studio nagrań, super!!!

 1. Jest tylko reggae Boba Marleya i ewentualnie The Wailers- reszta jakby nie nazwał to nieudolne naśladownictwo chłopaków z wiochy podk/

 2. Zespół pięknie gra. tak trzymać.
  ale myślę że dzisiejsze obrady sesji rady Miejskiej to dopiero hit.
  Radni podczas uchwalania budżetu na 2019 rok postawili kontrę Jolancie Urbanik.
  Uważam, że w zupełności mieli rację. Konkretne wypowiedzi Dziury, p. Wenencji , Marciowej p.Lipki i innych przekonały mnie że to oni maja rację. 40 minutowy monolog ze strony Urbanikowej to nic innego jak zalanie potokiem słów .
  Coś dobrego może się z tego urodzić.

 3. Jak nie jestem za Dziurą, Marć itp to dzisiaj bije im brawo że postawili w końcu kontrę Urbanikowej aby jak najwięcej takich kontr jeszc, ę kolejne posunięcie jak by jej pensje zmniejszyli. Nie ma się co bać róbcie tak dalej

 4. Słusznie Pani Marć zadała pytanie, gdzie są Gminne Wieści??? Kiedyś w promocji był jeden człowiek i informatyk, a Gminne Wieści regularnie wychodziły … dzisiaj trzeba kolejną osobe zatrudnić, Pani Krystyno toż to dopiero SZOK!!!

 5. Postawili kontrę w słusznej sprawie! Może wreszcie będą obiektywni i będą mieć swoje zdanie będą słuchać głosu wyborców

 6. Do budżetu proponuje zakup dodatkowych 10 telebimów aby można było je wstawić na wszystkich drogach dojazdowych do Jedlicza

 7. Slusznie Radna podjęła dyskusję ws. Domu Ludowego na Borku ps.to poroniony pomysł tyle kasy na sklansen żadnego parkingu!

 8. Moi drodzy które fragmenty z nagrania sesji są najciekawsze. Trudno mi odsłuchać przeszło 5 godzin. Byłbym wdzięczny za wskazanie najciekawszych fragmentów.

  1. Słuchaj od 2 godziny 23 minuty. Fragment dotyczący budżetu i pozostała dyskusja.
   Zalecam jednak przed uruchomieniem sprzętu wypić dość dużą lampkę wina.

   1. I we wnioskach końcowych wystąpienie p. Anny Zaleszczuk w materii sprawdzenia rzetelności i nieposzlakowanej opinii Tomasza Słowika, redaktora j24, którego Jolanta przyjęła na etat.

 9. Nie wiem czy zauważyliście jaka zadowolona na koniec sesji była Pani Urbanik. Z czego tu się śmiać. Rada pokazała jej kto ustala lokalne prawo, a kto jest jego wykonawcą. Do tej pory było inaczej , ale jest nadzieja że będzie normalnie.

  1. Ona cały czas tymi niby śmiechami rzucała. Ale to tiki nerwowe raczej. Radna Wenencja to nawet w trakcie wypowiedzi skomentowała.

 10. Super, wreszcie rozsądny, merytoryczny głos radnych. Po to właśnie was wybrali mieszkańcy. Potrzeb jest dużo, budżet nie z gumy, ale trzeba wspólnie wypracować stanowisko. Radni byli przyzwyczajeni do dzielenia kasy na miejscowości. Kazdy z radnych miał swój program wyborczy i z niego musi się rozliczyć. Brawo WY!!!!

 11. Szkoda, że nie przeszedł wniosek w sprawie kontroli, a uważam że powinien te temat pójść na stół, by rozwiać wszelkie wątpliwości…

  1. Sprawę Słowika trzeba wyjaśnić. Coś mi tu śmierdzi. Radni powinni dokonać kontroli bo to bije też w ich.

 12. Ja stanę w obronie burmistrza. To burmistrz jest gospodarzem, to burmistrz ma wiedzę o potrzebach, to burmistrz za to wszystko odpowiada

 13. Wysłuchałam i gratuluję Radnym którzy obiektywnie opiniuja pomysły burmistrz i na niektóre nie wyrażają zgody i maja rację! szkoda że wcześniej nie zakwestionwali nieprzemyślanych inwestycji Pani

  1. Nad remiza w Porebach to się nie zastanowił. Teraz wartalo by po południu skontrolować co tam robią albo usiąść do wspólnej biesiady.

 14. Słuchałem jednym uchem i nie wiem czy dobrze zrozumiałem poprawkę budżetu. Czy po stronie zmniejszeń ucięli przeszło 600 tys. z przebudowy rynku?

 15. Szkoły w potrzebie, strażacy w potrzebie, kanalizacji nie ma w 4 miejscowościach, drogi by remontować itp A JEJ REWITALIZACJI SIĘ CHCE.
  Radni maja rację.

 16. Dosłuchałem o tym rynku. I etap to budowa zatoczki autobusowej. Cała reszta na przyszłość. Zastanawia mnie bardziej kompleksowe podejście do ulicy Naftowej (nawierzchnia + oświetlenie). Zgadzam się, że jest tam kiepski stan, ale w hierarchii potrzeb na 2019 to ja bym to jednak jeszcze zostawił na przyszłe lata. Remont tylko ze wsparciem ze środków zewnętrznych. Absolutnie nie dla realizacji w 100% ze środków własnych. Mam także pewne wątpliwości co do domu opieki społecznej. Jeśli nie wypali dofinansowanie to inwestycję również schowałbym do lodówki. Istotniejsze dla rozwoju gminy jest pojawienie się połączenia mostowego z gminą Tarnowiec.

  1. Generalnie mam odczucie że burmistrz nie ma koncepcji na rozwój gminy. W sumie kiepsko zarządza publicznym groszem.
   Sprawa Słowika jest ciekawa. O podobnych zatrudnieniach było już słychać. Dotyczyły np synowej radnej Kris oraz wielu innych. Znajomy opowiadał jak był na jednym z konkursów i już przed drzwiami widać było kto wygra. Potem się to potwierdziło.
   Urbanikową trzeba rozliczyć. Ona lawiruje.
   Radni obudzili się ale trochę za późno.

  2. Na które, zwróć uwagę, juz trzeci!!! projekt jets robiony. Chociaż pierwszy, ten z czasów p. sanockiego był już gotowy i spełniał wymogi. To zrobili taki, że pozostaje on nie kompatybilny z charakterem drogi po stronie Tarnowca. I kolejne bodajże 80 tys. na następny projekt. Budżet sygnałów…

 17. Wow, brawo Radni. Czy mógłby ktoś opublikować te 18 pkt. o których wspominała Pani Marć i które miała odczytać? Byłbym wdzięczny za przybliżanie tych postulatów.

 18. A nie godołem że Yolanda to niewypał?
  Brawo Dziura i reszta. Widać że 15 radnych może działać wspólnie tylko ta Yolanda.

 19. Słuchałem jak JU odpowiadała radnym po wystąpieniu p. Dziury. Jednym słowem AROGANCJA
  Zauważyła to radna Zychowska.
  Wyglądało to tak jak kłótnia w kuchni żony z mężem.
  Radni niech to jeszcze raz przesłuchają i wyciągają wnioski.

  1. Tak, bo ona zachowuje się jak sfrustrowana baba. Jakie fochy waliła za tym stołem. Jakby mogła to by nogami wierzgała:) I tylko świdrowała wzrokiem te biedne sekretarz i skarbnik. Zwróćcie uwage na sprawę umowy z komunalką! Jolka twierdzi, że przez to ze nie został podpisany budżet!!! od 2 stycznia nie ma kto śmieci wywozić. A ja tu czuję inny szwindel…

 20. Radni nie pozwólcie wyrzucac publicznych pieniędzy w inwestycje niepotrzebne słuchajcie wyborców co jest priorytetem

 21. Jednego też nie pojmuję, p. Marc poruszyła kwestię Ginnych Wieści. Za p. Sanockiego jedna osoba zajmowała się promocją, stroną internetową, dokumentacją fotograficzną wszystkich imprez i inwestycji, wszystko było na bieżąco … teraz to tych ludzi tyle zatrudnionych, a nie ma komu napisac podstawowych informacji. Przeciez tu nie chodzi tylko o przekaz podstawowych informacji mieszkańcowi. Proszę zerknąć wstecz, był to rodzaj kroniki gminnej z której mieszkańcy dowiadują się o najważniejszych faktach z zycia gminy. Czterech lat historii nikt już nie cofnie, to już było. Na stronie internetowej mieszkaniec mógł się dowiedzieć jakie inwestycje są realizowane ze środków zewnętrznych i na jakim jest to etapie – zerknijcie teraz, ostatnie wpisy z lat p. Sanockiego.

 22. Pochwalę radnych, za merytoryczne podejście do swojej pracy. Cztery lata przymykali oczy, teraz interesują ich konkrety i realizacja obietnic. Fakt – duże inwestycje są widoczne, małe się rozmyją. Ale każdy radny ma swój program wyborczy z którego chce się wywiązać, bo inaczej mieszkańcy ich rozliczą.

 23. Słuchałam tej sesji. Powiem tak .. jestem pod wrażeniem konsekwencji z jaką radni zadziałali. Faktycznie to co burmistrz proponuje na 2019 rok to jakiś kiepski żart. To nijak się ma do jakiejś koncepcji rozwoju gminy. to takie ; tu zrobie to, a tu to , a może tu jakiś placyk, a może jakąś fontanna, droga jest ale nie musi być. Nigdy nie byłem jej zwolennikiem bo wiem że osoba z urzędu skarbowego ma inne podejście do sprawy. Tego nie da się wyleczyć. Pierwszą kadencję jechała na rozpędzonym przez poprzednika pociągu. Kiedyś musiało się to skończyć.
  Radni może czytają to co piszę. Jeżeli tak to niech się zastanowią np. nad uchwalanymi budżetami, a później nad tym co faktycznie zrobiła. Jedno do drugiego nijak się ma.
  Dobrze że radni otworzyli oczy. Dobrze że nie ma już np tego który nic nie robił tylko dziękował i kłaniał się w pas. To ten multimedalista .
  W Podniebylu i Piotrówce zamienili siekierkę na kijek. Strasznie to widzę. Ta Pani może lepiej jak by się nie odzywała.
  Szacunek dla Radnej Żychowskiej, Marć, radnego Dziury i Lipki. Panie Ginalska i Kusiak w mojej ocenie bardzo merytoryczne w zakresie oświaty.
  W sumie zdroworozsądkowe podejście. Oby tylko nie dali się omamić i żeby to nie wróciło na poprzednie tory.

 24. Głosowanie 14 do 1 to jak u Szydlo w Brukseli.
  Pani z Piotrowki nie kuma o co chodzi.

 25. Kontrę postawili ale wniosek p. Zaleszczuk odrzucili. Nie dajcie sobą manipulować…

  1. Jest dobrze. Dziura, Woźniak…za wnioskiem. Żelazna ekipa też widzi farsę zatrudnienia tego trolla internetowego.

 26. Radni zachowali się rozsądnie. Nie moze tak być, że ich głos jest pomijany. Tu nie chodzi o przepychanie się i udowadnianie, kto ma rację a jedynie mądre podejście do racjonalnej gospodarki w gminie. Myślę że i projekt unijny MOF, mógł być błędnie przedstawiony, bo gmina mogła tylko na tym zyskać. No ale co się stało to się nie odstanie, teraz z własnych środków trzeba płacic za przystanki. Pytanie czy żłobek był taki konieczny, kiedy dzieciaki przyjmowane są do przedszkola od 2,5 roku, a macierzyńskie wydłużone do roku, do tego urlop wychowawczy dochodzi, no ale ok dofinansowanie było tylko, że utrzymanie już kosztuje. Co z Domem Ludowym w Jaszczwi, pochwalam że jest troska o zabytki, ale pytanie jaki pomysł na dochód??? 40 tys na utrzymanie zieleni przy Domu Ludowym w Jaszczwi a 60 tys na miasto, to chyba coś nie halo?? Wszystko fajnie, ale za takie pieniądze to rozumiałabym, że utrzymane są wszystkie obiekty użyteczności publicznej. Wiadomo, że nikt nic za darmo dzisiaj nie zrobi, ale warto tez posłuchać w tej kwestii co mają do powiedzenia doświadczeni radni, bo nie od dzisiaj pełnią taką funkcję.

 27. Byłem dziś zobaczyć to „coś” w Potoku przy szkole. Inwestycja może i nie jest gminy, ale ktoś musiał wskazać miejsce do montażu. Wisienką na torcie jest ławka stojąca w zarysie fundamentu.

 28. usiłowała Lola ośmieszyć ich ale jej nie wyszło brawo RADNI nie możecie być przysłowiowym Jasiem do bicia

  1. Powiem szczerze, że spodobała mi się postawa radnych. Czy to był jednorazowy akcent to sie okaże. Ale dziś mówię jak jeden z miejscowych artystów TAK TRZYMAĆ !!!

 29. Jestem ciekawy czy radni doprowadza do zmiany w budżecie gminy na 2019 rok ps.chyba nie bo Pani nie zrezygnuje i się nie cofnie

 30. ale jaja na oficyne w Jaszczwi aż milion na zielen k.D Ludowego 40 000 a pozostałe miejscowości Domy Ludowe ile przeznaczono na utrzymanie zieleni?

 31. Znów nie widzę pieniędzy na obiecany przez Marciową most na ulicy Wierzbowej. To ta pani już nic nie ma do powiedzenia ? Cała kasa idzie do Jaszczwi ?

 32. Radni nie powinni pozwolić aby tyle kasy przeznaczać ciągle na Jaszczew może planuje urzad gminy przenieść do Jaszczwi?

  1. Radni chyba właśnie zakumali że przez ostatnią kadencję kasa szła szerokim strumieniem do Jaszczwi. Teraz od początku kadencji też to chciała zrobić. Przystopowali.Zobaczymy jak skutecznie

 33. Zauważyć można że Radni zaczynają rozumieć co jest tu „grane”bądźcie konsekwentni i pozwólcie na samowolke

  1. Oleksy nie bądź taki pewny. Po sesji przeprowadzone były rozmowy dyscyplinujace.
   Jeszcze będą przepraszać za swój wystepek.

  1. Inne media tez będą. Starczy tego urabiania opinii na soją stronę. Ludzie muszą poznać prawdę.

 34. Może w końcu ktoś się zabierze za te mądre decyzję.
  Czy to prawda że Dzienny Dom Opieki w żarnowieckich piwnicach jest już zamknięty?

  1. DDO zamknięty bo ponoć kasy nie ma. Tłumaczy się że remont. He he to ci niepełnosprawni szybko zdemolowali obiekt.

 35. Z góry było wiadomo że ten Dom to poroniony pomysł czy chodziło tylko znów o fotki? dlaczego zgodzili się radni?

  1. Może któryś radny zapyta czy to w ogóle będzie działać.
   Buło tyle chwalenia , fotki , spotkania, a tu wyzamykane na 4 spusty.
   Kolejna kasa utopiona ?
   Co z pracownikami ?

   1. To tam gdzie kierownikiem jest ta emerytka, znajoma dyrektora ? Jak to o to chodzi to też fajnie. Kobita ma emeryture, obiekt zamknięty a ona spaceruje po mieście. Kto jej płaci ?

 36. Martwi mnie ta przebudowa Rynku zakładająca wycięcie w nim zatoczki. Rozumiem, że dokumentacja jest już gotowa i swoje kosztowała…
  Ale wobec wolnego placu po starej targowicy i wygodnym układzie komunikacyjnym, aż się prosi by tam zawędrował główny przystanek Jedlicza!
  To tylko 200 m od Rynku. Ruch ten wydaje się naturalny i rozsądny. Bo jak ta zatoczka jeśli powstanie ma działać? Autobus jadący do Krosna będzie w nią tylko wjeżdżał czy również te przyjeżdżające z Krosna? Wówczas Rynek stałby się zajezdnią. Autobusy może i coraz bardziej eko, ale i tak będą emitować swoje z rury. Nie wspomnę już o zmasakrowaniu przestrzeni publicznej poprzez utworzenie pasa ruchu. To całkowicie sprzeczne w właściwym planowaniem przestrzennym placów miejskich. Taki ruch jedynie zmarginalizuje jedlicki rynek do placyku wiejskiego, gdzie głównym punktem jest właśnie przystanek. Tak jest teraz, ale rynek choć nie duży daje na przyszłość możliwość o wiele lepszej aranżacji przestrzeni.
  Apeluje do Burmistrza. Proszę o wycofanie się z tej inwestycji i zlecenie przeprojektowania koncepcji. Nie cofajmy się, idźmy z duchem czasu, otwierając się na przestrzeń dla człowieka, a nie autobusu. Dodatkową korzyścią będzie utworzenie w Jedliczu centrum przesiadkowego, lub mini dworca. Gmina zasługuje by mieć coś takiego! To jest moim zdaniem jedyna słuszna ścieżka rozwoju miasta. Bo tak odważne i rozsądne planowanie zostanie na lata i będzie świadectwem dla przyszłych pokoleń, że ktoś od wielu, wielu lat zdecydował się zmienić małomiasteczkowy obraz miasta na bardziej nowoczesny i dopasowany do potrzeb i oczekiwań jego mieszkańców.

  1. ja nie rozumiem, dlaczego nie są pokazane opinii publicznej wizualizacje planów. Skoro są to maja być udostępnione ludziom. Czego się boi?

  2. W absolutnie każdym mieście i mieścinie w całej Polsce, przy rewitalizacji rynków, przenoszono z nich zatoki autobusowe w inne, czasami bardzo odległe miejsca. Z rynku w Łańcucie, z rynku w Strzyżowie. I w tych miejscowościach było większe, przestrzenne, pole do popisu. Nie to tu musi być na odwrót. I nie wytłumaczy jej nikt, nikt jej nie przekona. Jedyną szansą na obronę przed destrukcją jaką niesie ta osoba dla gminy, są mądrzy radni. Gdyby były transmisje w czasie ubiegłej kadencji to p. Zaleszczuk nie byłaby taka osamotniona w swojej walce z głupotą i Jolka nie plądrowałaby dalej po gminie.

 37. Jolka jeszcze nie wie że kłamstwo i chamstwo ma krótkie nogi a karma zawsze wraca?

  1. Ona doskonale wie że w wielu przypadkach kłamała.
   Szkoda że radni dopiero teraz obudzili się.
   Dziura powinien być burmistrzem.

Comments are closed.

Top