Jesteś tutaj
Strona główna > wideo >

Św. Mikołaj- Jedlicze 2018

Święty Mikołaj gościł w Jedliczu
W dniu 6 grudnia obchodzone było wspomnienie Świętego Biskupa Mikołaja. Dostojnie ubrany w biskupie szaty, Święty Mikołaj zawitał do Jedlicza i okolicznych miejscowości, by pokazać wszystkim, że dawanie jest równie radosne jak otrzymywanie.
Mikołajowi towarzyszyli motocykliści Jedlickiego Stowarzyszenia Motocyklowego SHERWOOD RIDERS, którzy już po raz kolejny wcielili się w rolę pomocników Świętego Mikołaja, przygotowując paczki z prezentami dla chorych i niepełnosprawnych dzieci oraz ich rodzeństwa. Razem z Mikołajowym
korowodem trasę przemierzali fotoreporterzy FORM ART MEDIA, którzy uwiecznili całe wydarzenie.
Św. Mikołaj odwiedził w domach Nikolę, Oskara, Oliwię, Blankę, Patryka i Wiktorię spełniając ich marzenia. Wieczorem na Świętego Mikołaja w klimatycznej Starej Kuźni czekały dzieci zaproszone przez motocyklistów i właścicieli Pubu. Św. Mikołaj wszystkich milusińskich obdarował wspaniałymi
prezentami i już zapowiedział swoją wizytę w przyszłym roku. Święty Mikołaj będzie odwiedzał dzieci jeszcze w najbliższą sobotę.
Jedlickie Stowarzyszenie Motocyklowe SHERWOOD RIDERS dziękuje ORLEN OIL Sp. z o.o. za przekazaną na ten cel darowiznę, a Starej Kuźni, Form Art i Form Art Media za pomoc i okazaną gościnność.

61 thoughts on “Św. Mikołaj- Jedlicze 2018

 1. Dziś przesluchalem nagranie z ostatniej sesji. Pomijając już fakt że wszystko było wcześniej zaplanowane to na moją uwagę zwróciła sprawa MPGK i cen za śmieci.
  Mam nadzieję że ktoś przygladnie się tej firmie i sposobie zarządzania.

 2. Śmieci 60%w górę a telebimy koło cmentarza gdzie oplakujemy najbliższych bez wyobraźni tylko swój czubek nosa widzi

 3. 40 tysięcy na utrzymanie zieleni wokół domu ludowego w Jaszczwi czy to jest gospodarnosc? to wyrzucanie kasy w błoto! do czego to doszło w tej gminie? rozum jej odebrało?

  1. Albo 200 tysięcy na samochód strażacki w Mecince a tam nie ma garażu.
   Jolanta pogubiona

 4. Z uwagą odsłuchać należy odpowiedzi burmistrz na pytania radnych to nie wiadomo czy płakać czy się śmiać.Radni nie Pozwólcie by nasza gmina popłynela i by Was kompromitowano

 5. Dziura opowiada o zaniedbaniach. a gdzie ten Pan był w latach poprzednich. A co Pan Dziura zrobił w ostatniej kadencji np. dla poprawy sytuacji w szkolnictwie. Co oni dzisiaj opowiadają. Przecież większość z nich była radnymi od wielu lat. Marciowa opowiada że jest już radną 6 kadencje.
  Opanujta się !!!
  Teraz się otrzepali ?
  Kto zaplanował rewitalizację rynku jak nie rada poprzedniej kadencji w której funkcję radnych pełnił pan Dziura, Kopeć, , pani Marć, pani Żychowska, pan Woźniak, pan Krajewski.
  Trzeba było wtedy myśleć.

 6. Dziura dał kontrę ? Nie możliwe !
  Przed wyborami u niego na ogrodzeniu wisiał baner Urbanikowej a na nim nakleił swój plakat wyborczy. Tak na wysokości głowy, ust 🙂

 7. Wszyscy Radni powinni się wiedzieć i miec na bieżąco wiedzę co jest priorytetem i nie głosować za czym co się niesprawdzi np.ten dom

 8. Poza Jaszczwia są jeszcze inne miejscowości czyżby zapomniała? po co rewitalizacja rynku?przystanki przenieść parę metrów dalej bezmyślnie wydawać publiczne pieniądze nie można!!!

  1. Jolana nie ma pojęcia o rozwoju miasta i gminy. Jeszcze do tego nie doszliście ? Moge sie założyć że ona nie zna założeń strategii rozwoju gminy. Robi tam gdzie ma znajomych a nie tam gdzie nalezy faktycznie.
   Kto jej wbił do głowy tą zatokę autobusową w rynku ? Przecież to poroniony pomysł. Radni też nie myślą ? Powinni jej dać konkretną kontrę i tyle.

 9. Rewitalizacja i zatoczka zostały opracowane i zapłacone projekty mowi Urbanik(czytamy)czy można wydawać pieniądze bez zgody radnych?

 10. Ktoś musi konkretnie sprawdzić wydawanie publicznych pieniędzy bo mi się wydaje że chyba coś tu z przekroczeniem kompetencji.

 11. W Żarnowcu już zamknęli rehabilitację? Przecież to miało być takie rozwojowe.

 12. Ile kasy zostało wydane na rehabilitację w Zarnowcu? dlaczego powstał plan rewtalizacji rynku? czy pani brak pomysłu? Tyle potrzeb w każdej miejscowości a tu tyle kasy wydawać i niszczyć to co piekne

 13. Ta emerytka dalej w Żarnowcu jest kierownikiem ? Nie było kogoś młodszego z gminy ?
  A kiedy emeryt z-ca pójdzie odpocząć i przyjdzie ktoś młody z pomysłami i wyprowadzi gminę z hibernacji ?

 14. Jak to? jeżeli ośrodek zamknięty to ta emerytka bierze kasę??? Koniecznie trzeba to sprawdzić! ps.praca dla młodych

 15. Ostatnio zamiast w pracy to przesiedziala na sesji. Pewnie zjadła opakowanie paluszkow, opila się cherbaty i poszła. Może radni ich z tego rozlicza.

 16. Taka emerytka-kierowniczka bierze kase z naszych podatków to powinna na sesji wyjasnic jaka jest aktualna sytuacja dziennego domu opieki w Zarnowcu z transmisji wynika że nie było w tej kwestji zadnej informacji

  1. Czy to jest ta Pani Krystyna M.? Jak tak to faktycznie powinna siedzieć w ciepłe i cieszyć się emerytura.
   Zabrali pomieszczenia OSP a teraz co dalej?

   1. Przecież ona ma koło 70 lat!! Hej radni, wy to akceptujec ie?
    Fajnych macie radnych

 17. Trzeba na kierownika domu opieki powołać młodą z wyższym wyksztalceniem i przede wszystkim nadająca się na kierownika to ten Dom by na pewno funkcjonowal

  1. Było dużo propagandy jaki to niby sukces utworzenie tego Dziennego Domu Opieki. Strażakom zabrano kawał powierzchni. Potem wielkie otwarcie. I funkcjonowało to dopóki państwo dawało pieniądze.
   Jaki pomysł ma teraz pani burmistrz ? Wieczny remont ?

 18. Gmina dostała dofinansowanie do budowy Domu Opieki Społecznej ………dzięki staraniom Burmistrza Jolanty Urbanik. 🙂 🙂 🙂

  1. O Jola jest wielka, dziękujemy ci .
   Zlikwiduje to w piwnicach a otworzy nowe i tak się będzie krecić.

 19. Do społeczny czy dostała pieniadze czy to były z budżetu to są pieniądze publiczne i należy je wydawać rozsądnie

 20. Jest termin wyborów sołtysów. Czas na zmiany. Paru trzeba wymienić. Pierwszy kandydat do zmiany to sołtys Żarnowca. Już jest za długo.

 21. W naszej miejscowosci jest sołtys wprawdzie nie długo udało mu się sklocic ludzi i dlatego niechętnie mieszkancy angażują się w wspolprace i oczekuja także zmiany

  1. Ja to bym zmienił sołtysa w Porębach. Nic w tej miejscowości sie nie dzieje. Opowiadał że jak go wybiorą na sołtysa to duzo będzie się działo w domu ludowym. Ale to tylko opowiadał. za 4 lata to nie ma sie czym pochwalić. Oświtlenie zrobił sobie do swojego domu.

 22. W dzisiejszym wydaniu gazety ” Super Nowości” w artykule Jedlicze wciąż bez budżetu gminy przeczytałem takie zdanie ” Burmistrz zarzuciła radnym brak odpowiedzialności za budżet”.
  Nad artykułem duże zdjęcie Jolanty Urbanik. Trzeba zobaczyć. Samo mówi za siebie. Pod zdjęciem kolejne stwierdzenie Jolanty Urbanik cyt.”Mają prawo wnosić poprawki do projektu, ale nie na ostatnią chwilę”.
  W tym momencie można polemizować z panią Urbanik ponieważ radny ma prawo w każdym momencie na etapie dyskusji zgłaszać wnioski. Do póki budżet nie jest przegłosowany to podlega dyskusji. Przewodniczący Woźniak po przedstawieniu budżetu otworzył dyskusję. Pytam po co skoro nie można zgłaszać wniosków.
  Każdy zgłoszony wniosek powinien być przegłosowany.
  A tak z np. jasielskiego podwórka. Jeden z radnych podczas uchwalania budżetu zgłosił około 40 wniosków. Wszystkie były głosowane a rajca nie oponował ja pani Urbanik.
  RADNI MACIE RACJĘ !!!!!

  1. Cytat z art.” W projekcie zapisano również 1 mln zł na remont ulicy Naftowej w Jedliczu. Sprzeciwili się temu radni. Burmistrz stwierdziła, że nie jest burmistrzem 15 radnych, ale reprezentuje wszystkich mieszkańców. Nie może być tak, że sołtysi czy zarządzający trzema osiedlami Jedlicza zgłaszają mniej ważne inwestycje dotyczące ich terenów, a jednocześnie odrzucają te strategiczne”.
   Nie wiem czy dobrze zrozumiałem , ale wg Jolanty Urbanik remont ulicy Naftowej to INWESTYCJA STRATEGICZNA ? Chyba dlatego że przy tej ulicy mieszka sołtys z Jaszczwi.

 23. Mieszkam bardzo blisko i widzę jak często są organizowane spotkania nie z mieszkancami tylko ze swoimi te domy to są jak prywatne tylko my za to płacimy

 24. Odslu chuje po raz kolejny transmisję ze sesji i nie mieści się w głowie jak można było tak podzielic budżet? gdzie tu jest sprawiedliwość? jednym miliony a innym ?

 25. Dzienny Dom Opieki zamknięty do remontu 🙂 Che che to ostro te seniory się rehabilitowały jak juz trzeba te piwnice remontować. A może to po imprezach jakie organizowano przed wyborami.
  Pani kierownik, emerytka jak przyjdzie na kolejną sesje to trzeba jej zadać parę pytań.

   1. Martwią się o Ciebie. Faktycznie trochę spadła aktywność. Czyżby brakowało tematów, a może jakaś interwencja ?

 26. WNIOSEK DO RADNYCH
  Wnioskuję o obniżenie wynagrodzenia dla Jolanty Urbanik.
  Uzasadnienie
  Drogi zasypane, śmieci podrożały o 60 procent.
  Dzienny Dom w Żarnowcu zamknięty. Chce zrujnować rynek wsadzając tam zatokę autobusową. Pieniądze pcha do Jaszczwi. Wyzwalniała kupę ludzi a kolejni szukają pracy. Zatrudnia takie ptaszki które wiadomo czym się zasłużyły.
  Rozwój gminy wyhamowany.
  Jej wynagrodzenie tylko parę złotych niższe od Prezydenta Krosna. Widzimy jak Krosno się rozwija.

  1. Myślę, że to dobry pomysł z tym obniżeniem pensji. Przykładem może być gmina Korczyna, która obniżyła wójtowi pensję, żeby go zmotywować – skoro mieszkańcy uważają, że nie zasługiwał na wysoką pensję, bo nic nie robił – to może w Jedliczu też trzeba zmotywować i obniżyć pensję.

 27. Radni weźcie sprawy w swoje ręce nie nie pozwólcie na wyrzucanie publicznych pieniedzy na nieprzemyslane inwestycje i niesprawiedliwe dzielenie budżetu

 28. Jak mają j… to to zrobią. Jak do tej pory to wszystko wskazuje na to że się usamodzielniają. To dobry objaw. Szkoda tylko że tak późno bo nie które sprawy zaszły zdecydowanie za daleko.

  1. Jolanta nie ma pojęcia o zarządzaniu finansami. Dlatego teraz takie klopoty z uchwaleniem budżetu.
   Trzeba ją szybko odsunąć od władzy. Ale pierwsze niech wyjaśnia kto zaproponował dla niej tak wysokie wynagrodzenie.
   Osobiście trzymam za radnych.

 29. Jak znam życie, sama zaproponowała i nikt się nie odważył sprzeciwić, przez 4 lata tak było i chciałabym uwierzyć że Radni zaczęli wreszcie myśleć samodzielnie.

 30. Odsunąć jak najszybciej trzeba powiedzieć STOP GŁUPOCIE! to jedyna droga do powrotu aby bylo normalnie i rzeczywiście Radni decydowali o budżecie

 31. Radni trzymajcie się razem bo w tym wasza siła. STOP GŁUPOCIE, STOP SZEROKIEMU STRUMIENIOWI KASY NA JASZCZEW !
  Jak was będzie zastraszać to się nie bójcie.
  Wywiadów możecie udzielać gdzie tylko chcecie. Jesteście osobami publicznymi.
  Nikt nie ma prawa wam tego zabronić.

 32. Obniżyć wynagrodzenie i odsunąć od władzy bo to coś nie nadaje się na ten stołek jej decyzje o tm świadczą.kiedy przyjechać taczkami?

 33. No i o tym zastraszaniu kilka słów. Artykuł w Super Nowościach, ten osiągalny na necie, to jest drugi artykuł o budżecie gminy. Pierwszy był w ersji drukowanej i spotkał się z ogromnym oburzeniem Jolanty. Był dosadny. Wypowiadał się w nim pan Dziura. Ładnie, merytorycznie. Artykuł rzetelny i dobry. Nie wytrzymała i jej reakcją sa te głupoty co tam wygaduje. Chciała to ma, ale kazdy nawet marny samorządowiec, wie że ona tam bredzi. Dala zdjęcie typu mieszanka obrazu Jezu ufam Tobie z portretem Putina. Tym bardziej się ośmieszyła. Ale jets coś co opinia publiczna musi wiedzieć. Ona zarówno dziennikarzom jak i p. Dziurze zakomunikowała, że na temat gminy tylko ona ma prawo się wypowiadać! To jest szok! Rozumiecie, ta baba uważa, że o tym co się tu wyrabia nie ma prawa nikt nic, nikomu mówić! Osobiście gwarantuję, że media nie zejdą z tematu tego „wała” jakim jest gminna polityka ani na moment. Oddech na plecach!

 34. jak jest rozliczane auto prywatno-służobowe burmistrza? Może to dodatkowa kasa do pensji?

  1. Temat dla komisji rewizyjnej. Niech sprawdza czy przypadkiem nie dorabia swoim a służbowy stoi pod ścianą

 35. A mnie fascynuje jeszcze jeden temat. W 2011 roku „nasze” miasto partnerskie Sambor na Ukrainie utworzyło plac i pomnik Stepanu Banderu. Co robi burmistrz? W 2016 roku podpisuje akt przyjaźni, który tak naprawdę polega na tym, że Ukraińcy jeżdżą do Jedlicza za kasę państwową. Co roku, 2 stycznia władza Sambora, świętuje pod pomnikiem bandyty, którego wataszkowie wytłukli 200 tys. Polaków nie tylko na Wołyniu, ale jako Galizien SS mordowali na Pawiaku, w Cytadeli, dobijali powstańców w Warszawie. Składają kwaity, śpiewają hymny, oddają salwy człowiekowi, o którym wiadomo, że lepiej byłoby dla Polaków, żeby się nie urodził. Miasta Pabianice, Nowa Sarzyna i inne kiedy okazało się, że ich miasta partnerskie na Ukrainie stawiają pomniki, obchodzą urodziny bandery zerwały z nimi kontakty. Zerwały, bo tak chcieli ludzie i mądra władza. Na najbliższej sesji radni Przemyśla mają dyskutować, czy nie zerwać kontaktów ze Lwowem, z tych samych powodów. Czy tu, w tej gminie ktoś pytał w 2016 roku czy ludzie chcą mieć takich „przyjaciół” na Ukrainie? No nikt, przy zdrowych zmysłach nie brata się z kimś, kto jakby odwrócił się front na zachód, to wsadziłby pierwszy nóż w plecy. Nie namawiam do nacjonalizmu, ale do zdroworozsądkowego podejścia. No wybaczamy, ale pamiętamy. Właśnie dlatego, że nie zapomnimy, jest szansa że drugi Wołyń się nie powtórzy. A tu czytam, że oprócz stania co roku 1 albo 2 stycznia władze Sambora od kilku lat uczestniczą 14. października w Kijowie w „Marszu UPA”. Jest to dzień uznawany za rocznicę powstania w 1942 roku zbrodniczej Ukraińskiej Powstańczej Armii. Ale Jolancie to nie przeszkadza? Mi akurat przeszkadza.

  1. To jest bardzo poważna sprawa. Tym powinni zająć się radni.
   Jako mieszkaniec będę się domagał dogłębnego wyjaśnienia sprawy.

Comments are closed.

Top