Jesteś tutaj
Strona główna > wydarzenia >

Święty Mikołaj

Święty Mikołaj był biskupem Miry. W tradycji przedstawiony jako starzec z okazałą brodą, często w infule i z pastorałem, z workiem prezentów i pękiem rózg w ręce. 6 grudnia (w rocznice śmierci świętego) grzecznym dzieciom przynosi prezenty, a niegrzecznym – rózgę. W najbliższy czwartek, Święty Mikołaj odwiedzi o godzinie 18:00 Starą Kuźnię. Serdecznie zapraszamy rodziców z dziećmi!

133 thoughts on “Święty Mikołaj

 1. Dziś Święty Mikołaj. Co nam przyniósł ?
  PODWYŻKĘ ZA ŚMIECI !!!! Było 7 złotych , a będzie 11 złotych !!
  Burmistrz dostała nowa pensję , jedyne 10.620 zł.
  Bedzie ? Bedzie 🙂

 2. „Mamy zaniedbania na drogach ” …. To co kobieto robiłaś przez te 4 lata ?

 3. Pani Marć, przemieszcza się „po rowach, po fosach, duże obszary się przemieszcza”. To dla niej nic nowego, jak twierdzi.

  Ale…bidulka burmistrzyni słabiutko coś wygląda. Czy jej rower tak nie służy?

 4. O kur!!!!! Pani Marć. Zobowiązuję Panią do zebrania śmieci z całego swojego obwodu, bo Pani uważa że to mieszkańcy Jedlicza powinni szukać oszczędności, żeby Gospodarkę Komunalną ratować. Pani pierwsza. Wolontariuszka! Ja już nie chcę być wredna, ale proszę posprzątać „swoje podwórko” potem pani zacznie sprzątać świat. Kuriozum.

  1. Coooo? Mieszkancy mają szukać oszczędności ? Od władzy należy zacząć . 10.620 obniżyć do 7.000. Niech więcej administracje wypasają. Urzędnicy już sie tam nie mieszczą. Urzędników mało to dodatkowo firmy prawnicze wynajmują.

 5. prezydent Warszawy zarabia 12 436 zł…a wasza Yolanda TYLKO 1816 zł mniej …ho ho ho WARSIAWKĄ prawie jesteście …Prezydent Rzeszowa p.Ferenc 10 848… do swietnie rozwijajacego się Rzeszowa brakuje parę złotych…Brawo Wy

  1. A dodajmy, że nie robi nic! Sadząc po jej minie na wczorajszej radzie, gdzie nawet kawę „gryzła” i patrzyła jak na dziwiowisko, to ona nawet nie wie co się wkoło niej dzieje. Z rzeczy merytorycznych oczywiście. jak znam życie jedyną myślą było, jak urobić nowych radnych, żeby nie dyskutowali „niewygodnie” na wizji. Przed nami 5 lat kompromitacji elektoratu i to on line. I te ustawki z Dziurą i Marciową. To widać! Ludzie, jeżeli Dziura twierdzi, że podwyżką za śmieci gmina chce zmobilizować osoby które nie segregują śmieci do ich segregowania, a potem okazuje się ze takich gospodarstw na cała 13 tys. gmine jest 180 to chyba pan Dziura…do dzieci w przedszkolu chciał dotrzeć ze swoją retoryką. Zna się na więziennych metodach, to niech im „kwity” wypisze i może ich cmoknąć. A po pierwsze nie łagać. Roztrwoniliscie kase z nadwyżek wypracowanych przez ekipę Sanockiego. nazwijmy sprawy po imieniu, naruszyliście „żelazną kasę” spółki, a teraz stoicie goli i weseli i wmawiacie ludziom, że to ich wina, że komunalka na pysku leży. Mistycznym głosem Pani Skarbnik, sama to powiedziała, że wydane jest więcej niż zarobione. Instytucją, która jest następna w kolejce do położenia na łopatki i polityka burmistrzyni i jej sity, zajmie się prokurator. Oj teraz na łapki ludzie patrzą.
   Nowi radni. Lux. Jak na pierwsze starcie – zuchy jesteście.

 6. To macie! Za śmieci tyle płacić! Ludzie trzeba chyba drugą Francję urządzić.

 7. Komunalna załatwiona. Teraz podwyżka śmieci chcą ratować sytuację. Za późno. Trzeba było 4 lata myśleć.

 8. Podwyżka chcą zmobilizować ludzi do segregacji śmieci? Czy im sie w głowach poprzestawialo. Teraz ludzie nie podpiszą umów na odbiór śmieci i będzie palenie w piecach ile fabryka da. Spalarnia w kazdym domu będzie. To tylko do telewizji sie nadaje.

  1. Podwyżka cen za śmieci to rozpaczliwa próba ratowania JPGKiM.
   Jolanta kapka się że firma tonie.
   Podejrzewam że radni nie są tego świadomi.

   1. Radni, jak radni. Gdzie jest rada nadzorcza komunalki? Druga rzecz. Chce wiedzieć jak wyglądają negocjacje z PGE dotyczące cen prądu dla samorządu? O ile trzy spółki dostarczające prąd odstąpiły od radykalnych podwyżek dla gospodarstw domowych, o tyle samorządy mają podwyżki rzędu 70 %! Z której „kupki” przeniesie gmina, komu zabierze, kogo oszwabi, żeby zapłacić za iluminacje i choinki i kościelne oświetlenia? Z całym szacunkiem. Nic nie wie co się wkoło niej dzieje. Ona myśli, że to jak w galerii: kiecka jest po 100, a jak się poczeka to będzie taniej. Zaczną teraz wypadać trupy z szafy. Budżet niedoszacowany przez 4 lata. Myślała , że jak wyśle komornika do ponad 250 gospodarstw, co jej zdaniem nie pałacą za śmieci, to się poratuje. Połowa ludzi już w gminie nie mieszka, mieszka w Irlandii, wszędzie ale nie tu. Ludzie się wyprowadzają i nie rozwiązują umów. W nawet nie wiecie ilu macie kontrahentów. Wory stoją. Jadą biorą a pojęci anie mają czy ktos ma umowę, czy jej nie ma:)) Naklejkę z czipsów można przykleić na worek, a wy udajecie, że panujecie nad sytuacją. Porażka! A śmieci…to mały miki…

 9. To mamy władzę! Podobno będą jeszcze podwyżki za kanalizację i podatek tez pójdzie w górę. Trzeba sie pakować i wypie…….ac z tej gminy.

  1. Ta Pani czekała z tym do wyborów. Teraz pokazuje swoje prawdziwe oblicze.

 10. Od stycznia 2019 moje segregowane smieci będę wywoził pod drzwi UG Jedlicze.

 11. Przytocki 10.940 brutto a nasza Gertruda jedyne 10 620 za brak pojęcia o kierowaniu gminą.

  1. To świadczy o głupocie radnych. Zawsze mogą ten błąd naprawić.

 12. Mam wrażenie, że jedliccy radni nie znają sytuacji finansowej JPGK. Może dobrze by było aby nowa Komisja Gospodarki Komunalnej przyglądnęła się skrupulatnie finansom tej firmy. O tym że komunalka jest w bardzo złej kondycji finansowej mówi sie już od paru dobrych miesięcy. Czyżby radni byli głusi na takie sygnały ?
  Wystarczy poprosić o sprawozdania finansowe a tam jest napisane czarno na białym.

 13. Transmisja ze sesji pozwoli obiektywnie ocenic radnych ktorzy potrafią podjąć dyskusję po odsluchaniu mam wrażenie jakby nie wiedzieli po co zostali wybrani co chodzi o podwyżkę smieci to jestem w szoku panie Dziura „popisal” sie pan

  1. Dziura tak mówił jak by był adwokatem JPGKiM i jak by bronił podwyżki.

 14. Skład poszczególnych komisji to był wcześniej zaplanowany? Radni wertowali te kartki jakoby pogubili się kogo mają zgłosić?

 15. Najwyraźniej pigubila się radna Patla. Chyba sobie kartki pomyliła.

 16. Otrzymaliśmy podwyżkę za śmieci no i targowica dla bogatych bo opłaty nie małe teraz juz trudno zwiazac koniec z końcem ona ma tyle kasy to nie rozumie biednych

 17. Podobało mi się tłumaczenie na temat opłat za korzystanie z targowiska. Piętnaście minut kluczenia wokół tematu, opowiadania dyrdymałów a tu nowy radny Lipka jednym zdaniem wszystko to podważył.
  Zachęcam wszystkich do odsłuchania tego fragmentu z sesji. 3h11min10s
  Cha cha jak mówi Zagórski rolnik będzie musiał podpisywać oświadczenia po rygorem odpowiedzialności karnej że jest rolnikiem. A paragrafem go , paragrafem !!!
  W środę będą stać w kolejce do podpisywania takich oświadczeń.

 18. To jeszcze nie koniec co nam zafunduje władza. Będziemy płakać i płacić dzięki durnemu wyborowi ciemnogrodu. A czy ktoś zaprotestuje? Skąd, nawet gdyby śmieci byly po 25 zeta od osoby i tak nikt sie nie sprzeciwi bo młodzi zarabiaja w euro a dojrzałym sie nie chce.

 19. ” Czy opona jest gabarytem ?”
  I otóż jest pytanie. Nie wiem jaka oponę miała pani radna na myśli, czy oponę od roweru czy od kombajnu. Problem jest skomplikowany.

 20. Dziękuję Pani Radnej Uram z Piotrowki ze zabrala głos w sprawie obnizenia opłat dla rolników korzystajacych ze stoiska.

 21. Śmieci po 11 złotych ! To jest skandal !!
  Jak mi wiadomo w ościennych gminach kwoty opłat za odpady niemalże co roku były urealniane. U nas w gminie Jolanta Urbanik nie zrobiła tego.
  Teraz po 4 latach jak widzi że przedsiębiorstwo ledwo dyszy podnosi cenę śmieci o 60 %.
  Przespali 4 lata a teraz obciążają mieszkańców. To jest nieudolne zarządzanie spółką i nadzór nad nią.
  Jak wiemy prezesem spółki jest osoba z Jaszczwi.

 22. 60% to dla naszych rodzin to rozpacz jestem samotnym emerytem jak to wszystko opłace do tej pory nie segregowalam bo nie moglam i to ma jeszcze być drozej

 23. Od nowego roku proponuje przywozić śmieci pod urząd gminy. Burmistrz zapłacić bo ma z czego. Trzeba sprawę nagłośnić by ludzie wiedzieli jakich radnych wybrali.

 24. Nie dawno bo 8 grudnia na hali GOSiR odbył się turniej piłki siatkowej o puchar Burmistrza Gminy Jedlicze. Impreza całkiem fajna. Występowało 5 zespołów w tym z Rzeszowa, Kopytowej, Świerzowej i Widełki.
  Z gminy Jedlicze nie wystawiono drużyny. To wielki wstyd. Mamy piękną halę sportową i to wszystko.
  Jeszcze parę lat temu na tej hali organizowane były nawet międzynarodowe mecze siatkówki. Kibice pamiętają występy Resovi, drużyny Omanu czy słowackie. Wtedy też Jedlicze miało swoją drużynę siatkówki.
  Od 2015 roku nastąpiło załamanie. Nowy dyrektor nie ma pomysłu na sport. Gościmy obce drużyny nie wystawiając swojej.
  Obiekt już ponad 10 letni wymaga pilnego remontu podłogi. Kto tam chodzi to widzi w jakim ona jest stanie.
  Burmistrz chętnie wręcza nagrody pozując do zdjęć, ale nie pamięta, że o takie obiekty po prostu należy dbać.

 25. Może jak poczyta komentarze to się weźmie do roboty bo za taką kasę jaką bierze co miesiąc to nasza gmina powinna być pod kazdym wzgledem na pierwszym miejscu

 26. Jak przez 4 lata za wiele nie wysilała się to nie licz że teraz będzie lepiej. Mamy fatalną władzę i po temacie.

  1. Jak by nie było intensywnie eksploatowana przez tyle lat to musi się ją podreperować. Problem w tym że od 4 lat żadnych większych remontów nie przechodziła. Jak się tak zapuści i zaniedba to później będzie ciężko odgruzować.

 27. Przez te cztery lata nie widać by coś nowego przybyło, poprzednie lata to mnóstwo projektów, chociażby ścianka wspinaczkowa, boisko plażowe, zielone fitness, sauna, gabinet masazu, lodowisko z funkcją kortu tenidowego, nie mówiąc o siłowni etc… Ciekawe zawody, teraz brak kreatywnosci…

 28. Paczki k.przystanku w Jedliczu to są z piaskiem?często gololedz przydać się ?

 29. No myślałam że padnę ze śmiechu. Wchodzę dziś tj. 11.12.2018 na oficjalną stronę gminy ( BIP ) patrzę i oczom nie wierzę. Skład Rady Miejskiej bez zmian. Dalej osoby, które już nie są radnymi. Nikt nad tym nie panuje ? Kto jest odpowiedzialny za aktualizację ? Pani Sekretarz nie czyta ?

 30. P. Pedagog, hala jest pięknie… Zje.. a, raczej pomyliły się literki Pani.

  1. Tak tak. Tyle lat eksploatacji bez remontu to można śmiało powiedzieć że zajechana.

 31. Syndrom Dorosłych Dzieci Alkoholików. Dopuszczenie do władzy jednostki psychopatycznej. równało się z upadkiem. Ona nie wiedziała w co wpaść, czy w gówno, czy w maść. To było. Teraz jest większa tragedia. Utrzymanie przy władzy jednostki psychopatycznej. Ona nam wszystkim, wszystkim po kolei, zaczyna uzmysławiać że to nasza wina, nasza ludzi, mieszkańców, radnych, wszystkich pospołu, że pada komunalka, że syf, że ona chce a jej nie dają. Jesteśmy za nią odpowiedzialni. To fakt. Ale na największych polach bitewnych nikt nie reanimował na wpółżywego trupa, a go zwyczajnie dobijał. To mądra i rzeczowa taktyka. Ja nie chcę przez 5 lat nosić w lektyce wariata. Król jest nagi!

 32. Cztery razy czytałem, przecierałem oczy , nie wierzyłem, ale jednak to fakt.
  Radna Krystyna Marć w tej kadencji będzie pełnić funkcję Przewodniczącej Komisji Budżetu i Finansów. GRATULUJE !
  Nie, nie, to nie żart. Poznaliśmy Panią Krystynę jako szefa od oświaty. Dużo się działo. Np. przez parę lat próbowano wyremontować dach na szkole w potoku, a później schody przy szkole w Jedliczu. Parking też został pokryty odpadem ze skrobania asfaltu.
  Teraz szefowa Komisji Budżetu i Finansów. Przygotowanie zawodowe ? Zespół Szkół zawodowych w Jedliczu. Praktyka w finansach ? Pobór podatków i składek na Spółki wodne. GRATULACJE !
  Sugeruje aby nowa przewodnicząca przyglądnęła się ( sama ) finansom JPGKiM.
  Czekam na pierwsze fachowe analizy.

  1. Wtedy nie było Zespołu Szkół Zawodowych. Była Zasadnicza Szkoła Zawodowa, a to jest różnica.

 33. Jeśli pani Marć jest szefową finansów to zrobimy jej treścik z tabliczki mnożenia ?. Zobaczymy czy sobie poradzi hahaha

 34. Wybór przewodniczacych (w ważnych komisjach) nie jest przypadkowy ale skrupulatnie przemyślany.Jestem zdziwiona że biorą radni na siebie ogromna odpowiedzialność oby kiedyś ta najważniejsza nie obciazyla Ich winą za nieudolność zarządzania

 35. Mam pytanie do Krystyny Marc czy poinformuje wyborców o sytuacji finansowej MPGKiM? i na bieżąco będą wyborcy informowani ?

 36. Pani Marc nie jest świadoma jakie ciąża na niej obowiązki. Ta funkcja robicie jej krzywdę.

 37. Jeżeli sytuacja finansowa MPGKiM jest deficytowa to radna powinna jak najszybciej zareagować uświadomić pracowników i mieszkancow.OCZEKUJEMY!

  1. Firma jest kompletnie zdołowana. Wystarczy przyglądnąć się sprawozdaniom finansowym.
   Radni muszą się przebudzić.

 38. Wy nie znacie Pani Marć. Komenda krośnieńska do dziś nie może się otrzepać z jej występów. To jest niebezpieczny człowiek. Zero zasad. Nie patrzy syn, sąsiad czy po prostu inny człowiek…po trupach. Nie ma świętości.

 39. Ja rozumiem, że skoro kondycja finansowa komunalki nie pozwala jej wyjechać do odśnieżania to my, mieszkańcy mamy odśnieżać drogi? No bo jak chcemy jeździć to chyba tak?Wiem, że gwieździe może się wydawać że jest odśnieżone, bo w Jaszczwi krajówka jest czarna. Ale jak podniesie te rolety z okien i się rozejrzy trochę to może się zorientuję…że padało:))

  1. Też to zauważyłem. Nie wiem czego się boi ale rolety ciągle zasunięte.
   Drogi praktycznie nie posypane. Ślisko . Chodniki nie lepsze.

 40. A propos segregowania śmieci. Panie Dziura! Ja stara panna, bezdzietna matka:)) wystawiam raz na 4 -5 miesięcy. Nie podrzucam, nie palę śmieci. Staram się ich nie produkować! Wodę kupuję w szklanych butelkach. Wędlinę robię sama. Jogurt robię sama. Wodę gazowaną robię z syfonu starodawnego. Kompostownik na obierki! Ja nie mam co segregować! Pojmiesz to jeden z drugim! Że ktoś nie jest taką chamowatą trollownią jak wy? Co ja mam segregować? I dlaczego mam płacić podwójnie, potrójnie za swoją ekologiczność? Tym bardziej, że komunalka wszystkie wory segregowane i niesegregowane wrzuca w jeden sort!

 41. I na koniec dodam. Nigdy ale to nigdy nie dostałam żadnego worka z nadrukiem na wymianę! Komu dają…nie wiem.

 42. Dają na wymianę na segregowane, chociaż trudno nazwać to dawaniem. Worki porozrzucane są przy drodze, jak się uda, każdy kolor osobno i tam gdzie spadną tam leżą, chyba że wiatr im pomoże to trzeba szukać, nie zawsze z pozytywnym skutkiem. Po zwróceniu uwagi w JPGKiM, żeby worki panowie przynajmniej przez ogrodzenie przerzucili dowiedziałam się, że to w trosce o psy, właściciele posesji nie chcą by im worki wrzucano. O psach wolno biegających nikt nie pomyślał, wiem że nie powinny luzem biegać, ale biegały, biegają i biegać będą.

  1. A jak ja, dalej stara panna, bezdzietna z psami, nie mieszkam tuż przy asfalcie, tylko muszę szarpać się z workiem do drogi? To tak ma być? I co ma worek do psa biegającego luzem?

 43. Pewnie padnie argument, że psy zabrały bo na pewno zostawiają. Ja nie raz zbierałam worki w rowie. A swoją drogą, może sąsiedzi nie wiedzą ile worków wystawili i zabrali wszystkie.

 44. Mam dom po fajnych ludziach, którzy zapewne z uwagi na daty ich śmierci oddawali śmieci „za poprzedniej władzy”, czyli za Pana Sanockiego. I po nich, zostały mi worki. Obrandowane worki na śmieci nie segregowane. To ja nie wiem jak to było? Co się pozmieniało? Starsze osoby, po których mam dom, też nie segregowały a nie robiono z nich w czasach Sanockiego zwyrodnialców. Ja też nie jestem bandytą ekologicznym. Powtarzam jestem skromnie żyjącą, samotną osobą, z której moja gmina star się zrobić zbrodniarza.

 45. Przecież to jest Pani wola czy Pani segreguje, czy nie. Może Pani zadeklarować segregowanie i nie mieć odpadów segregowanych,jak ich Pani nie produkuje. Proste i logiczne, przynajmniej dla mnie. A w czarne worki na odpady zmieszane trzeba zaopatrzyć się samemu, JPGKiM takich worków nie daje na wymianę.

  1. Nie segreguję, bo nie segreguję. I tak deklaruję. Chyba uczciwiej od tych, którzy twierdzą że segregują a walą jak popadnie.

 46. Wolę być doceniana za to kim jestem, a nie za to kim chciałabym być. Worki do niesegregowanych mam w kolorze bezowym.

 47. I jestem daleka, aby dla świętego spokoju zaspokoić nomenklaturę słowną p. Dziury. Gdyż…nie uważam, że dzięki mnie pada komunalka.

 48. W komunalce źle się dzieje.
  Jest fatalnie zarządzana. To widać. I ta rada nadzorcza. Oni biorą też odpowiedzialność za to co sie dzieje.

  1. Ciekawa jestem kiedy któryś z radnych nabierze odwagi i spróbuje konkretnie sprawdzić tą sytuację. Radni maja takie możliwości.

 49. Krośnieński portal pisze „Nowe linie MKS to kolejny element realizacji projektu „Rozwój transportu niskoemisyjnego na obszarze Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Krosno”. Nasze miasto realizuje go wraz z gminami Chorkówka, Korczyna, Miejsce Piastowe, Wojaszówka i Krościenko Wyżne.”.
  Pytam gdzie Jedlicze.

 50. Nad Jedliczem smog. Ludzie pala czym tylko się da.
  Czy nasza władza nie zrozumie tego ze potrzebne są czujniki ?
  Mam taką cichą nadzieję że Państwo Ginalscy zrobią coś z tym problemem. Pan Ginalski jako radny powiatowy i Pani Ginalska jako radna gminna to osoby które pamiętam bardzo mocno angażowały się w działania proekologiczne. teraz mają większe możliwości to liczę na to że doprowadza ten temat do końca, a rezultatem będzie montaż tych czujników.

 51. W powietrzu można siekiere zawiesić. Smog jak koń.
  A tak przy okazji to co jest z fotowoltaika? Tyle szumu było i ucichlo.

 52. Początek przymrozkow a drogi fatalne czy już od teraz trzeba interweniowac o posypanie piaskiem?

  1. Przecież umowa nie podpisana…700 tys brakuje. Po sól muszą dopiero pojechać.

 53. Boczne drogi fatalne. Niech ta Jola siądzie w samochód i przejedzie się np. do Podniebyla czy Piotrówki

 54. Krośnieński portal krosno24 alarmuje dzisiaj o jakosci powietrza nad Krosnem. Prosza mieszkańców aby nie wychodzili zdomów.
  Czy podobny system nie mógłby być zamontowany w Jedliczu. Przecież tu z powietrzem jest gorzej jak w Krośnie. Ja rozumie że ktos powiedział nie bo nie. Ale my jako mieszkancy musimy domagać się normalności przynajmniej w tym temacie.
  Co to znaczy nie bo nie ? Z takim uporem maniaka daleko nie zajdzie.
  Jako podatnik żądam od władz montażu takich urządzeń.
  Jak komus nie pasuje to niech wyjeżdża stąd chociażby na wschód. Może tam jego miejsce.

  1. Pomiernika nie ma gdyż, jak słyszałam kiedyś z jej ust, „nawet jakby był to nic nie wnosi”, bo nie może byc argumentem w dyskusji z przedsiebiorcą. Było to powiedziane oczywiście w kontekście rozprawy administracyjnej, która jak widzimy, sama nic nie wniosła. I nie wniesie…czego możemy być pewni. Sam pomiernik byłby dla Jolanty ogromną przeszkodą, bo chociaż „nie administracyjnie” to jednak dokumentowałby skalę jaką z premedytacją mieszkańcy gminy są truci. I to nie przez przedsiębiorcę, bo ten działa w prawie, tylko przez marazm urzędu. Gdyby takie pomiary były robione oficjalnie, musiałaby wówczas podjąć kolejne kroki jakie podejmują samorządy, w których normalni, zyczliwi mieszkańcom włodarze, podejmują odpowiednie kroki w celu zminimalizowania skutków smogu. Nikt tam nie zamyka przedsiębiorstw a nakłada na nie obowiązek modernizacji, zmiany technologii etc. Mieszkańcom zapewnia się wówczas darmowe przejazdy autobusami miejskimi i podmiejskimi, doposaża się w aparaty tlenowe przychodnie. Tu wiemy, znamy, widzimy, odsuwa się wszystko w czasie jak najdalej. A ludzie zdychają powoli. Podaję konkretny przykład. Ja, genetycznie mam niedobór czerwonych krwinek. Połowe tego co stanowi minimum. Nie dalej jak wczoraj badałam krew, bo robię to systematycznie i poprosiłam o wynik ze stężenia karboksyhemoglobiny. Jolu, juz Ci tłumaczę: związek o którym piszę, to coś co powstaje w wyniku związania hemoglobiny zawartej w czerwonych krwinkach z dwutlenkiem węgla. Taki twór nie transportuje już tlenu i w zależności od jej stężenia, przy 60-70% dochodzi do śmierci przez tzw. zaczadzenie. Poprosiłam o ten wynik, ponieważ po tym jak przedwczoraj „dali czadu” i rafineria i spalarnia (gorsza bezwzględnie jest rafineria) to myślałam, że zejdę. Objawy przy zaczadzeniu, takim systematycznym, długotrwałym są ….uważaj Jolu…takie jak przy stanach nerwicowych, epizodach depresyjnych itp. Bóle głowy, rozdrażnienie, nudności, absolutny brak snu. Ludzie tu się leczą na depresję czy nerwicę, a oni są po prostu systematycznie truci, zaczadzani. Stężenie wczoraj 3%. Jolanta trujesz nas swoją „polityką” patrzenia wyłącznie na swoją dupę! Konkludując, gdyby od Jolki zależało to, pozabierałby nam nawet zegarki twierdząc, ze posiadanie chronometru nie ma wpływu na czas, bo on i tak płynie… Ludzie nic nie powinni wiedzieć, nic mówić, nic rozumieć.

 55. Orlen i Jolka wyłonili zwycięzcę konkursu „drzewko za butelki”.

  Może ja pokrótce wyjaśnię…bo nikt normalny tego nie pojmie…a Bareja by mi nie wybaczył.

  Akcja „drzewko za butelki” polegała na zbiórce butelek, nie po wódce, ale plastikowych dzięki Bogu. Za największą ilość zebranych butelek dziecko dostawało sadzonkę. Oto wyniki konkursu

  Zwycięzca zebrał UWAGA 20 tys. butelek! Dziecko jednego z organizatorów vel pracowników dodajmy…Jak to możliwe? Bez snu, bez jedzenia. Skąd? Wyjaśnia nam to jeden z komentarzy na jedlickimpudlu24: ’ A dlaczego nie mogło zebrać? Wystarczy duży zakład pracy np. Nowy Styl, gdzie pracownicy mają do picia wodę butelkowaną i codziennie wypijają jej kilkaset butelek. Łatwo policzyć ile butelek tygodniowo można zebrać. Dobra wola przełożonego i są Twoje”.

  Zwycięzca otrzymał drzewko jakieś tam i stał dumny. Koszt najtańszej sadzonki 0,30 groszy sosna dwuletnia.

  Te dzieci, które nie miały znajomości po zakładach, gdzie butelkują wodę i piją na miejscu…dostały po UWAGA plastikowej czapce z daszkiem:))) z nadrukiem logotypu naturalnie. Koszt czapki, nawet w hurcie w tanich gadżetach – 4,70 za sztukę.

  O logikę się już od dawna nie pytam w tej gminie, ale gdzie tu EKOLOGIA?

  1. Kto wymyślił że ten konkurs odbywa się w zimie?
   Drzewka maja sadzić w zamarznietej ziemi? I to ma być edukacja?
   Littosci! Niech ktoś w końcu zacznie myśleć.

 56. Aktualności periodu „Głos wołającego na puszczy”.

  1. Za swoją nieugiętą postawę, ocierająca się o dysfunkcję psychiczną, urzędniczym stanowiskiem został uhonorowany Redaktor naczelny jedlickeigopudla24.pl Niebawem będziemy świadkami „rykowiska” do jakiego dojdzie w pokoju ds. promocji, reklamy, prasy, książki i ruchu naszego urzędu. Bolec tylko będziemy, jeżeli po podjęciu pracy urzędniczej ucierpi jedyny w swoim rodzaju grafomański portal służebny, gdyż po prostu będziemy lamentować.

  2. Dochodzą wieść iż dziewięcioro radnych z komitetu samej Niewielkiej Iluminatorki zgłosiło na komisji budżetowej votum separatum odżegnując się od pomysłu wydania 1,3 mln złotych na rozbabranie rynku, ze środków własnych gminy, a nie jak było łgane wcześniej z dofinansowania ze środków unijnych. Z niecierpliwością czekamy na protokół z posiedzenia komisji i miejmy nadzieję dołączony do niego dokument ze stanowiskiem radnych. Chylimy czoła przed brawurą radnego Otwora, który podjął się oficjalnego wykonu tegoż dokumentu. Jeżeli ich intencje są prawdziwe, to są jeszcze nadzieje nawet dla takich twardogłowych jak Frau Parć i Miss Florencja.

  3. Nie wytrzymali wreszcie i przysłowiowe „łyżki odłożyli” czyli inaczej zwolnili się na amen, prawnik gminny i autentycznie najrozsądniejsza z pracownic ochrony środowiska (doceniam, chociaż mogło to w emocjach wyglądać inaczej). Zrezygnowała z funkcji kierowniczej pani od podatków. Gminna strona www puchnie od nowych naborów. My podpowiadamy, że w Jysk są aktualnie rewelacyjne ceny na fotele obrotowe, bo niedługo może zabraknąć miejsc siedzących w urzędzie.

  5. Stanowiska urzędnicze nie lubią próżni i jak donosi „Głos wołającego na puszczy” stanowiska obsadzane są kolejnymi rodzinami i pociotkami. Mama (kierownik) z ciocią (sekretarz) w gminie ma biurka, w GOKU- ma pracować córka! Zona w ZEASiP, siostra w oświacie no i maż Ptaszek już na etacie:). Jedynym logicznym, po za nepotyzmem, wytłumaczeniem takiego stanu rzeczy jest ekologia. jednym samochodem, do jednego urzędu, przyjeżdża cała rodzina…i emisja spalin diametralnie spada.

 57. Pani Jolu, drzewka sadzi się albo na wiosnę, albo jesienią. Ale nigdy w zimie .
  Brak słów.
  Typowy przykład bylejakości.

 58. Tak smród nie ma czym oddychać! I co burmistrz w tej sprawie robi? Drzewka w zimie będzie sadzić? To może żart? ale przez wiele lat było nie przemyślanych pomysłów to i sadzenie w zimie jest możliwe.Radni mam taką nadzieję że będą reagować właściwie i nie pozwolą szastac publicznymi pieniędzmi

 59. Ja się zastanawiam, kto teraz skleci jakie pismo w referacie ochrony środowiska jak odejdzie jedyna osoba, która tam coć kuma? No a pani kierownik od podatków, to się wcale nie ma co dziwić. Tak jak burmistrz ją traktowała przy tych najmłodszych, to musiało się tak skończyc. I tak za długo wytrzymała.

 60. Mam taką cichą nadzieję, że radni z Otworem na czele zainteresują się sytuacją w urzędzie. Zwykły mieszkaniec już dawno zastanawia się dlaczego w tym urzędzie tyle zwolnień i tyle ogłoszeń o pracy.
  Teraz kolejne odejścia. Faktem jest że pani Monika to bardzo kompetentny pracownik. Kiedyś załatwiałem u niej sprawę i muszę powiedzieć że byłem pod wrażeniem jej wiedzy, doświadczenia i podejścia do petenta.
  Takich ludzi powinno się doceniać i robić wszystko aby zostali.
  Ale w tym urzędzie po 2014 roku dzieją się dziwne sprawy. Pani Monice po odejściu ( wymuszonym ) kierownika nikt nie zaproponował tego stanowiska a ogłoszono konkurs i przyjęto osobę delikatnie mówiąc bez odpowiedniej wiedzy.
  Pani Monika na pewno szybko znajdzie odpowiednią pracę a UG w Jedliczu znów pewno zatrudni jakiegoś swojaka. Tylko im życzyć powodzenia.

 61. Koło szkoły w jedliczu postawili 3 donice z jakimiś palmami i zamiast na zimę schować to stoją tzn leżą padnięte na wiosnę wywali się i kupi nowe przecież gmina taka bogata

  1. To jest marnotrawstwo publicznych pieniędzy. Gdzie jest komisja rewizyjna? Tak się dba o pieniądze podatnika?

 62. Chwała Bogu że paru klakierów odeszło może teraz Radni będą nad kazda wydaną złotówka z naszych podatków skrupulatnie rozliczać Panią burmistrz

 63. Przywiozłem dziś wnuka na lodowisko , patrzę a tam taki ogromny telebim. Pytam jakiegoś gościa co to jest. Jaką imprezę planują. A on mi na to z szyderczym uśmiechem … nie widzisz Pan ? Tam są życzenia od pani burmistrz.
  Ludzie czy was już do końca popier..oliło? Kto za to zapłaci ?
  Czy panią Marciową nie razi ten widok ? A co na to Wenencja ? A reszta radnych ?
  27 grudnia jest sesja Rady Miejskiej. Mam nadzieję że ktoś rozsądny zada pytanie o cel i koszty tego telebimu.
  A i lokalizacja. Na przeciwko kościoła i Domu Przedpogrzebowego. Prawie codziennie ktoś tam leży, ludzie modlą się, wszyscy w smutku , a ta już nie powiem kto będzie się wciskać z życzeniami.
  Pani Urbanik jak pani czyta ten post to niech się pani dobrze zastanowi nad tym o robicie. A może ktoś celowo panią w to wkręca.
  Wesołych Świąt !!!!!

  1. jak Ci nie odpowiada to sie wyprowadź! 56 % społeczeństwa zdecydowało o imponujacym wyniku!

   1. 56% z 50% mieszkańców. To faktycznie imponujący wynik.
    Jak dobrze pamiętam to o tysiąc głosów mniej niż cztery lata temu. CIENIUTKO

    1. I dodajmy, że bez kontrkandydata. Naprawdę nie am się czym chwalić i dziękować to nie obywatelom, a rodzinie i pociotkom. Nikt więcej nie głosował. Jeszcze chwila i oni też się przewiozą.

 64. Urbanikowa nie ma sumienia pieniądze wywala w błoto i tyle ale macie mieszkańcy czego chcieliście niech stawia telebimy na każdej ulicy i niech leci żwirek i muchimorek

 65. Kolejni, profesjonalni urzędnicy odchodzą…to daje dużo do myślenia. Szkoda ludzi, ale zdrowie najważniejsze!! Urzędy dookoła potrzebują gotowych do pracy ludzi. Dacie rade!!!

  1. Pani Monika to super urzędnik. Kobieta z klasą. Nic dodać nic ująć.
   Pani kierownik Sabina to pomimo młodego wieku skarbnica wiedzy i doświadczenia w bardzo wymagającej dziedzinie jaką są podatki.
   Ale żeby to docenić to samemu trzeba posiadać chociażby minimum wiedzy.

  2. Przyjąła na miejsce niepełnosprawnego p.Mateusza którego zwolniła ,swojego przydupasa , może on ???

 66. Czy Radni nie mogą czy nie chcą przekonac p.burmistrz że życzenia w tym miejscu to nie miejscu

 67. Ja mam taki pomysł. Na wierzy kościelnej chyba jest jeszcze jedno wolne miejsce po zegarze.Od strony rynku. Może tam umiejscowić zdjęcie. Będzie spoglądać na nas wszystkich. Każdy kto będzie przejeżdżał będzie mógł rzucić okiem.
  Telebim umieśćmy w lesie na wjeźdźie do Jedlicza. Goście będą witani z całą atencją.
  To takie moje pomysły. Może dyrehtor od kultury by je rozważył.

 68. Czytam na blogu, że ten telebim jest finansowany z pieniędzy jakie szły na dwór w Jaszczwi? No ale chyba nie unijnej puli, bo w to nie uwierzę. Jak już to pewnie z tej kupki, którą gmina dołożyła czyt. „przeparli pieniądze” bez wiedzy rady miasta i jest telebim? Jakie tu robienie w chu…odchodzi, to az ciężko uwierzyć. Jak by się okazało, że gmina jest w karuzelach vat-owskich i innych mafiach paliwowych, to się nie zdziwię. Mnie już nic nie zdziwi.

 69. Przyjąła na miejsce niepełnosprawnego p.Mateusza którego zwolniła ,swojego przydupasa , może on ???

  1. Nie wierzę żeby zwolniła osobę niepełnosprawną , pokrzywdzoną przez los. To mi się w głowie nie mieści. Sprawa jak nic dla ogólnopolskiej TV.
   Jeszcze na dodatek przed Świętami.
   Panie Zgórski jak to sie ma do tej etyki.

   1. Panie Mateuszu na gminie nie kończy się świat , głowa do góry. Wiem że trudno jest zdobyć pracę osobie niepełnosprawnej , ale trzymam za pana kciuki , a zło które panu wyrządzono na pewno powróci do tej osoby co to uczyniła. Powodzenia

  2. Podejrzewam, że jak już to nie przedłużyła mu umowy. No a jak zatem ma się konieczna proporcja w zatrudnieniu osób niepełnosprawnych w UG? Czy ja dobrze rozumiem, że to ogłoszenie z 3 grudnia o naborze na stanowisko urzędnicze w tej promocji, w którym pisała że ma mieć ta osoba stopień niepełnosprawności i podała (bez sensu w ogłoszeniu taka informacja), jaki jest odsetek niepełnosprawnych zatrudnionych przez gminę, to na ten wakat wsadziła Pudla Jedlickeigo? Rozumiem, że ma jakiś stopień niepełnosprawności …..

 70. Wydaje mi się że jak oficjalnie składa się życzenia to wypadało by przykryć ramiona. To nie środek lata i plaża.

  1. Ona na ambonę niedługo wejdzie. To ciężko nazwać życzeniami świeckiego urzędnika. To przemowa arcybiskupa Dziwisza co najmniej…A przy okazji albo „nowego” albo „do siego” . Nie ma szczęśliwego nowego, do siego roku. Tzn. nigdzie nie ma…w Jedliczu jest.

 71. Żałuję, że Jolanta nie słyszała tego co mówili ludzie wychodzący z kościoła.

 72. żęnada w walonkach ledwo okrzesana – macabre
  módlmy się aby zachowała resztki rozumu

 73. Co rocznie w Jedliczu harcerze przekazywali Światełko Betlejemskie. To już była taka tradycja.
  W tym roku niestety nie miał kto przywieźć i zorganizować uroczystego przekazania Światełka Betlejemskiego. a szkoda bo to była piękna uroczystość z udziałem harcerzy i mieszkańców.
  Zamiast tego telebimu fajniejsze byłoby światełko.

 74. Brak choinki w sali konferencyjnej czyżby dlatego że to Nasze Swieta a nie Ukain?

  1. Urząd jest zaniedbany pod każdym względem.
   Niech zatrudni kolejnego Słowika

 75. Przez 16 lat kiedy Burmistrzem był Pan Z. Sanocki nie zatrudniano takich i nie sklocano mieszkańców chociaż mnieli odmienne zdanie a teraz każdy wie jakie sa relacje trudno będzie wrócić do normalnosci

 76. ukrayna w gumiakach na szpilce – a pamiętacie jeszcze przypowieść wilk w owczej skórze… egzorcysta tylko może pomóc

 77. Proponuję wycieczkę drogą wjazdową do Jedlicza „przez las”, wizytówka tonie w śmieciach i jak widać nikogo to nie obchodzi.

  1. Miasto nie lepsze. Centrum, Borek, Męcinka kupa śmieci, piasku. Nikt nie sprząta.
   Takiego mamy gospodarza.

 78. W sobotę to nasz UG pracował ? Coś mi się wydawało że widziałam tam jak się świeciło i samochody pewnych osób. Jeden radny od wschodu też darł w tamtą stronę. Czyżby jakieś rozmowy budżetowe ?

  1. Negocjacje trwają. Ja jestem ciekawy czy pan Dziura dotrzyma słowa i zorganizuje spotkanie z radnymi. To będzie taka próba jego wiarygodności.

    1. Jeżeli tak zrobi, to będzie miękkim chu…robiony. Ludziom w oczy nie spojrzy.

     1. Po jego zdecydowanym i merytorycznym wystąpieniu na ostatniej sesji teraz gdyby się wycofał to strzał w kolano. Zwycięzcą zostanie Jolanta a pozostali przegrani.

 79. Fajną mieliście tą sesje. Tylko troche zabrakło jednego elementu. W poprzedniej kadencji było dużo całowania, uśmiechów. A teraz nic !!!!

Comments are closed.

Top