Jesteś tutaj
Strona główna > wydarzenia

Święty Mikołaj

Święty Mikołaj był biskupem Miry. W tradycji przedstawiony jako starzec z okazałą brodą, często w infule i z pastorałem, z workiem prezentów i pękiem rózg w ręce. 6 grudnia (w rocznice śmierci świętego) grzecznym dzieciom przynosi prezenty, a niegrzecznym – rózgę. W najbliższy czwartek, Święty Mikołaj odwiedzi o godzinie 18:00 Starą Kuźnię. Serdecznie zapraszamy rodziców z dziećmi!

Udostępnij na

58 komentarzy do “Święty Mikołaj

 1. Dziś Święty Mikołaj. Co nam przyniósł ?
  PODWYŻKĘ ZA ŚMIECI !!!! Było 7 złotych , a będzie 11 złotych !!
  Burmistrz dostała nowa pensję , jedyne 10.620 zł.
  Bedzie ? Bedzie 🙂

 2. Pani Marć, przemieszcza się „po rowach, po fosach, duże obszary się przemieszcza”. To dla niej nic nowego, jak twierdzi.

  Ale…bidulka burmistrzyni słabiutko coś wygląda. Czy jej rower tak nie służy?

 3. O kur!!!!! Pani Marć. Zobowiązuję Panią do zebrania śmieci z całego swojego obwodu, bo Pani uważa że to mieszkańcy Jedlicza powinni szukać oszczędności, żeby Gospodarkę Komunalną ratować. Pani pierwsza. Wolontariuszka! Ja już nie chcę być wredna, ale proszę posprzątać „swoje podwórko” potem pani zacznie sprzątać świat. Kuriozum.

  1. Coooo? Mieszkancy mają szukać oszczędności ? Od władzy należy zacząć . 10.620 obniżyć do 7.000. Niech więcej administracje wypasają. Urzędnicy już sie tam nie mieszczą. Urzędników mało to dodatkowo firmy prawnicze wynajmują.

 4. prezydent Warszawy zarabia 12 436 zł…a wasza Yolanda TYLKO 1816 zł mniej …ho ho ho WARSIAWKĄ prawie jesteście …Prezydent Rzeszowa p.Ferenc 10 848… do swietnie rozwijajacego się Rzeszowa brakuje parę złotych…Brawo Wy

  1. A dodajmy, że nie robi nic! Sadząc po jej minie na wczorajszej radzie, gdzie nawet kawę „gryzła” i patrzyła jak na dziwiowisko, to ona nawet nie wie co się wkoło niej dzieje. Z rzeczy merytorycznych oczywiście. jak znam życie jedyną myślą było, jak urobić nowych radnych, żeby nie dyskutowali „niewygodnie” na wizji. Przed nami 5 lat kompromitacji elektoratu i to on line. I te ustawki z Dziurą i Marciową. To widać! Ludzie, jeżeli Dziura twierdzi, że podwyżką za śmieci gmina chce zmobilizować osoby które nie segregują śmieci do ich segregowania, a potem okazuje się ze takich gospodarstw na cała 13 tys. gmine jest 180 to chyba pan Dziura…do dzieci w przedszkolu chciał dotrzeć ze swoją retoryką. Zna się na więziennych metodach, to niech im „kwity” wypisze i może ich cmoknąć. A po pierwsze nie łagać. Roztrwoniliscie kase z nadwyżek wypracowanych przez ekipę Sanockiego. nazwijmy sprawy po imieniu, naruszyliście „żelazną kasę” spółki, a teraz stoicie goli i weseli i wmawiacie ludziom, że to ich wina, że komunalka na pysku leży. Mistycznym głosem Pani Skarbnik, sama to powiedziała, że wydane jest więcej niż zarobione. Instytucją, która jest następna w kolejce do położenia na łopatki i polityka burmistrzyni i jej sity, zajmie się prokurator. Oj teraz na łapki ludzie patrzą.
   Nowi radni. Lux. Jak na pierwsze starcie – zuchy jesteście.

 5. Komunalna załatwiona. Teraz podwyżka śmieci chcą ratować sytuację. Za późno. Trzeba było 4 lata myśleć.

 6. Podwyżka chcą zmobilizować ludzi do segregacji śmieci? Czy im sie w głowach poprzestawialo. Teraz ludzie nie podpiszą umów na odbiór śmieci i będzie palenie w piecach ile fabryka da. Spalarnia w kazdym domu będzie. To tylko do telewizji sie nadaje.

  1. Podwyżka cen za śmieci to rozpaczliwa próba ratowania JPGKiM.
   Jolanta kapka się że firma tonie.
   Podejrzewam że radni nie są tego świadomi.

   1. Radni, jak radni. Gdzie jest rada nadzorcza komunalki? Druga rzecz. Chce wiedzieć jak wyglądają negocjacje z PGE dotyczące cen prądu dla samorządu? O ile trzy spółki dostarczające prąd odstąpiły od radykalnych podwyżek dla gospodarstw domowych, o tyle samorządy mają podwyżki rzędu 70 %! Z której „kupki” przeniesie gmina, komu zabierze, kogo oszwabi, żeby zapłacić za iluminacje i choinki i kościelne oświetlenia? Z całym szacunkiem. Nic nie wie co się wkoło niej dzieje. Ona myśli, że to jak w galerii: kiecka jest po 100, a jak się poczeka to będzie taniej. Zaczną teraz wypadać trupy z szafy. Budżet niedoszacowany przez 4 lata. Myślała , że jak wyśle komornika do ponad 250 gospodarstw, co jej zdaniem nie pałacą za śmieci, to się poratuje. Połowa ludzi już w gminie nie mieszka, mieszka w Irlandii, wszędzie ale nie tu. Ludzie się wyprowadzają i nie rozwiązują umów. W nawet nie wiecie ilu macie kontrahentów. Wory stoją. Jadą biorą a pojęci anie mają czy ktos ma umowę, czy jej nie ma:)) Naklejkę z czipsów można przykleić na worek, a wy udajecie, że panujecie nad sytuacją. Porażka! A śmieci…to mały miki…

 7. To mamy władzę! Podobno będą jeszcze podwyżki za kanalizację i podatek tez pójdzie w górę. Trzeba sie pakować i wypie…….ac z tej gminy.

 8. Mam wrażenie, że jedliccy radni nie znają sytuacji finansowej JPGK. Może dobrze by było aby nowa Komisja Gospodarki Komunalnej przyglądnęła się skrupulatnie finansom tej firmy. O tym że komunalka jest w bardzo złej kondycji finansowej mówi sie już od paru dobrych miesięcy. Czyżby radni byli głusi na takie sygnały ?
  Wystarczy poprosić o sprawozdania finansowe a tam jest napisane czarno na białym.

 9. Transmisja ze sesji pozwoli obiektywnie ocenic radnych ktorzy potrafią podjąć dyskusję po odsluchaniu mam wrażenie jakby nie wiedzieli po co zostali wybrani co chodzi o podwyżkę smieci to jestem w szoku panie Dziura „popisal” sie pan

 10. Skład poszczególnych komisji to był wcześniej zaplanowany? Radni wertowali te kartki jakoby pogubili się kogo mają zgłosić😀

 11. Otrzymaliśmy podwyżkę za śmieci no i targowica dla bogatych bo opłaty nie małe teraz juz trudno zwiazac koniec z końcem ona ma tyle kasy to nie rozumie biednych

 12. Podobało mi się tłumaczenie na temat opłat za korzystanie z targowiska. Piętnaście minut kluczenia wokół tematu, opowiadania dyrdymałów a tu nowy radny Lipka jednym zdaniem wszystko to podważył.
  Zachęcam wszystkich do odsłuchania tego fragmentu z sesji. 3h11min10s
  Cha cha jak mówi Zagórski rolnik będzie musiał podpisywać oświadczenia po rygorem odpowiedzialności karnej że jest rolnikiem. A paragrafem go , paragrafem !!!
  W środę będą stać w kolejce do podpisywania takich oświadczeń.

 13. To jeszcze nie koniec co nam zafunduje władza. Będziemy płakać i płacić dzięki durnemu wyborowi ciemnogrodu. A czy ktoś zaprotestuje? Skąd, nawet gdyby śmieci byly po 25 zeta od osoby i tak nikt sie nie sprzeciwi bo młodzi zarabiaja w euro a dojrzałym sie nie chce.

 14. ” Czy opona jest gabarytem ?”
  I otóż jest pytanie. Nie wiem jaka oponę miała pani radna na myśli, czy oponę od roweru czy od kombajnu. Problem jest skomplikowany.

 15. Dziękuję Pani Radnej Uram z Piotrowki ze zabrala głos w sprawie obnizenia opłat dla rolników korzystajacych ze stoiska.

 16. Śmieci po 11 złotych ! To jest skandal !!
  Jak mi wiadomo w ościennych gminach kwoty opłat za odpady niemalże co roku były urealniane. U nas w gminie Jolanta Urbanik nie zrobiła tego.
  Teraz po 4 latach jak widzi że przedsiębiorstwo ledwo dyszy podnosi cenę śmieci o 60 %.
  Przespali 4 lata a teraz obciążają mieszkańców. To jest nieudolne zarządzanie spółką i nadzór nad nią.
  Jak wiemy prezesem spółki jest osoba z Jaszczwi.

 17. 60% to dla naszych rodzin to rozpacz jestem samotnym emerytem jak to wszystko opłace do tej pory nie segregowalam bo nie moglam i to ma jeszcze być drozej

 18. Od nowego roku proponuje przywozić śmieci pod urząd gminy. Burmistrz zapłacić bo ma z czego. Trzeba sprawę nagłośnić by ludzie wiedzieli jakich radnych wybrali.

 19. Nie dawno bo 8 grudnia na hali GOSiR odbył się turniej piłki siatkowej o puchar Burmistrza Gminy Jedlicze. Impreza całkiem fajna. Występowało 5 zespołów w tym z Rzeszowa, Kopytowej, Świerzowej i Widełki.
  Z gminy Jedlicze nie wystawiono drużyny. To wielki wstyd. Mamy piękną halę sportową i to wszystko.
  Jeszcze parę lat temu na tej hali organizowane były nawet międzynarodowe mecze siatkówki. Kibice pamiętają występy Resovi, drużyny Omanu czy słowackie. Wtedy też Jedlicze miało swoją drużynę siatkówki.
  Od 2015 roku nastąpiło załamanie. Nowy dyrektor nie ma pomysłu na sport. Gościmy obce drużyny nie wystawiając swojej.
  Obiekt już ponad 10 letni wymaga pilnego remontu podłogi. Kto tam chodzi to widzi w jakim ona jest stanie.
  Burmistrz chętnie wręcza nagrody pozując do zdjęć, ale nie pamięta, że o takie obiekty po prostu należy dbać.

 20. Może jak poczyta komentarze to się weźmie do roboty bo za taką kasę jaką bierze co miesiąc to nasza gmina powinna być pod kazdym wzgledem na pierwszym miejscu

 21. Jak przez 4 lata za wiele nie wysilała się to nie licz że teraz będzie lepiej. Mamy fatalną władzę i po temacie.

  1. Jak by nie było intensywnie eksploatowana przez tyle lat to musi się ją podreperować. Problem w tym że od 4 lat żadnych większych remontów nie przechodziła. Jak się tak zapuści i zaniedba to później będzie ciężko odgruzować.

 22. Przez te cztery lata nie widać by coś nowego przybyło, poprzednie lata to mnóstwo projektów, chociażby ścianka wspinaczkowa, boisko plażowe, zielone fitness, sauna, gabinet masazu, lodowisko z funkcją kortu tenidowego, nie mówiąc o siłowni etc… Ciekawe zawody, teraz brak kreatywnosci…

 23. No myślałam że padnę ze śmiechu. Wchodzę dziś tj. 11.12.2018 na oficjalną stronę gminy ( BIP ) patrzę i oczom nie wierzę. Skład Rady Miejskiej bez zmian. Dalej osoby, które już nie są radnymi. Nikt nad tym nie panuje ? Kto jest odpowiedzialny za aktualizację ? Pani Sekretarz nie czyta ?

 24. Syndrom Dorosłych Dzieci Alkoholików. Dopuszczenie do władzy jednostki psychopatycznej. równało się z upadkiem. Ona nie wiedziała w co wpaść, czy w gówno, czy w maść. To było. Teraz jest większa tragedia. Utrzymanie przy władzy jednostki psychopatycznej. Ona nam wszystkim, wszystkim po kolei, zaczyna uzmysławiać że to nasza wina, nasza ludzi, mieszkańców, radnych, wszystkich pospołu, że pada komunalka, że syf, że ona chce a jej nie dają. Jesteśmy za nią odpowiedzialni. To fakt. Ale na największych polach bitewnych nikt nie reanimował na wpółżywego trupa, a go zwyczajnie dobijał. To mądra i rzeczowa taktyka. Ja nie chcę przez 5 lat nosić w lektyce wariata. Król jest nagi!

 25. Cztery razy czytałem, przecierałem oczy , nie wierzyłem, ale jednak to fakt.
  Radna Krystyna Marć w tej kadencji będzie pełnić funkcję Przewodniczącej Komisji Budżetu i Finansów. GRATULUJE !
  Nie, nie, to nie żart. Poznaliśmy Panią Krystynę jako szefa od oświaty. Dużo się działo. Np. przez parę lat próbowano wyremontować dach na szkole w potoku, a później schody przy szkole w Jedliczu. Parking też został pokryty odpadem ze skrobania asfaltu.
  Teraz szefowa Komisji Budżetu i Finansów. Przygotowanie zawodowe ? Zespół Szkół zawodowych w Jedliczu. Praktyka w finansach ? Pobór podatków i składek na Spółki wodne. GRATULACJE !
  Sugeruje aby nowa przewodnicząca przyglądnęła się ( sama ) finansom JPGKiM.
  Czekam na pierwsze fachowe analizy.

 26. Jeśli pani Marć jest szefową finansów to zrobimy jej treścik z tabliczki mnożenia 🤯. Zobaczymy czy sobie poradzi hahaha

 27. Wybór przewodniczacych (w ważnych komisjach) nie jest przypadkowy ale skrupulatnie przemyślany.Jestem zdziwiona że biorą radni na siebie ogromna odpowiedzialność oby kiedyś ta najważniejsza nie obciazyla Ich winą za nieudolność zarządzania

 28. Mam pytanie do Krystyny Marc czy poinformuje wyborców o sytuacji finansowej MPGKiM? i na bieżąco będą wyborcy informowani ?

 29. Jeżeli sytuacja finansowa MPGKiM jest deficytowa to radna powinna jak najszybciej zareagować uświadomić pracowników i mieszkancow.OCZEKUJEMY!

  1. Firma jest kompletnie zdołowana. Wystarczy przyglądnąć się sprawozdaniom finansowym.
   Radni muszą się przebudzić.

 30. Wy nie znacie Pani Marć. Komenda krośnieńska do dziś nie może się otrzepać z jej występów. To jest niebezpieczny człowiek. Zero zasad. Nie patrzy syn, sąsiad czy po prostu inny człowiek…po trupach. Nie ma świętości.

Dodaj komentarz

Do góry