Jesteś tutaj
Strona główna > budowa i remonty >

Dobre wieści z Powiatu na koniec kadencji

13 listopada br. Wojewoda Podkarpacki zatwierdziła wstępną listę rankingową wniosków o dofinansowanie w ramach Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej na lata 2016 – 2019, przewidzianych do realizacji w roku 2019.
Dwie inwestycje drogowe zgłoszone przez Powiat Krośnieński zajęły odpowiednio pierwsze i drugie miejsce na 37 wniosków zgłoszonych przez powiaty z terenu województwa podkarpackiego. Jest to niewątpliwie wielki sukces. Tak więc w przyszłym roku mieszkańcy Targowisk, Widacza i Wróblika powinni się cieszyć z nowych odcinków dróg, które będą dopełnieniem inwestycji rozpoczętych w ubiegłym roku.
Kontynuacja przebudowy drogi Jaszczew – Jedlicze.
Drugie miejsce na liście zajęło zadanie związane z przebudową drogi Jaszczew – Jedlicze. Będzie to kontynuacja zadania realizowanego w roku obecnym przez Powiat Krośnieński przy wsparciu Gminy Jedlicze. W ramach zadania przebudowana zostanie droga na długości 1273 mb, przebudowany chodnik, powstanie zatoka autobusowa oraz wyniesione przejście z aktywnym podświetleniem. Wartość zadania to 1 mln 996 tys. zł przy dofinansowaniu ze środków rządowych w kwocie 998 tys. zł.
21 listopada ślubowanie złożą radni nowej kadencji w Powiecie Krośnieńskim. Liczymy na to, że przebudowa drogi z Jaszczwi do Jedlicza z udziałem środków zabezpieczonych przez ustępujący Zarząd Powiatu znajdzie swój szczęśliwy finał w roku 2019.

11 thoughts on “Dobre wieści z Powiatu na koniec kadencji

 1. Tylko szkoda że mieszkańcy tak podziękowali Panu Juszczakowi w wyborach. TYLE ZROBIŁ A MIESZKAŃCY TEGO NIE DOCENILI

 2. Juszczak sobie w życiu spokojnie poradzi. Ile inwestycji zostało dzięki niemu zrealizowanych w gminie to też wiadomo. Teraz nastała dobra zmiana i obawiam się, że jeśli chodzi o realne wpływy na ściąganie tu pieniędzy to spadamy do drugiej, jak nie do trzeciej ligi. Za to rocznice będą obfitsze.

  1. Ja też mam podobne zdanie. Jaki Juszczak był to wszyscy wiemy …. polityk. Ale trzeba docenić też to co zrobił dla gminy. Dzięki niemu powstało duzo nowych dróg. budynek liceum też duzo zyskał. Przy Zespole Szkól Zawodowych powstała stacja diagnostyczna, zmodernizowane warsztaty i wybudował piekne boisko.
   Moim zdaniem mało sie reklamował z tymi robotami. W gminie byle zasadzenie jakiegoś krzaka i już impreza, zdjecia wstęgi itp.
   Urbanikowa nie pomagała Juszczakowi.
   Ale jak ktos napisał da radę.

 3. Coś mu tam pomagała , ale nie aż tyle ile inne samorządy. Tu dała parę złotych i już że robią wspólnie.

 4. Orientuje się ktoś w którym miejscu przewidziana jest tak zatoka i przejście z podświetleniem?

 5. Gmina dołoży 100 tys i zaraz powiedzą że inwestycja jest wspólnie realizowana.

  1. Ale jak byś to widział ? – jeśli ktoś dokłada cokolwiek to inwestycja jest wspólna i nie ważne ile dołożył czasem liczą się chęci nie kwota…..

 6. Kuszczaka nie będzie, poprzedników nie ma, to na kogo teraz Lolka będzie zwakac swoje niepowodzenia.

 7. Zgodnie z nowymi przepisami obrady Sesji Rady Miejskiej powinny być transmitowane. W takim razie pytam gdzie jest link na tronie UG w Jedliczu z dostępem do transmisji.

 8. Wszyscy Boga zamieszali w swoje ślubowania…nie da się tego słuchać. Ustawka.

Comments are closed.

Top