Jesteś tutaj
Strona główna > wydarzenia >

Niskoemisyjne autobusy wyjechały na ulice Krosna i sąsiednich gmin

Projekt „Rozwój transportu niskoemisyjnego na obszarze Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Krosno” współfinansowany jest z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020

Niskoemisyjne autobusy wyjechały na ulice Krosna i sąsiednich gmin

13 nowoczesnych autobusów hybrydowych wyjechało 11 października na ulice Krosna i sąsiednich miejscowości. Wszystko to za sprawą wspólnego projektu pt. „Rozwój transportu niskoemisyjnego na obszarze Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Krosno” realizowanego przez Miasto Krosno wraz
z Gminami: Chorkówka, Korczyna, Miejsce Piastowe, Wojaszówka i Krościenko Wyżne.

Z tej okazji samorządowcy spotkali się na wspólnej konferencji poświęconej realizacji projektu. Inicjatywa nie skupia się wyłącznie na ekologicznych pojazdach. Zmodernizowana zostanie infrastruktura przystankowa oraz zbudowany zostanie nowoczesny peron na dworcu autobusowym w Krośnie.

Gminy partnerskie: Chorkówka, Korczyna, Krościenko Wyżne, Miejsce Piastowe oraz Wojaszówka planują również budowę i przebudowę parkingów park&ride oraz bike&ride. Szacowane koszty modernizacji transportu publicznego na terenie Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Krosno wyniosą ponad 38 mln zł.

Wszystkie dostarczone dotychczas autobusy są dostępne dla mieszkańców Krosna i gmin ościennych. Efekty realizacji projektu w postaci nowych, komfortowych i bezpiecznych autobusów z pewnością sprawią, że korzystanie z publicznego transportu zbiorowego stanie się jeszcze bardziej efektywne, a przy tym znacznie przyjemniejsze – mówił Prezydent Miasta Krosna Piotr Przytocki.

Wszystkie autobusy marki Volvo oraz Iveco wyposażone zostały w nowoczesne udogodnienia: klimatyzację, elektroniczną tablicę prezentującą przebieg linii, system zapowiedzi głosowych informujących o aktualnym oraz najbliższym przystanku, porty USB umożliwiające doładowanie urządzeń mobilnych, niską podłogę ułatwiającą poruszanie się po pojeździe oraz specjalnie wydzielone miejsca dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich.

Dodatkowo pasażerowie komunikacji miejskiej w Krośnie mogą korzystać z nowoczesnej aplikacji na urządzenia mobilne myBus online. Aplikacja została przygotowana z myślą o użytkownikach transportu miejskiego, zarówno tych, którzy podróżują codziennie jak i okazjonalnych pasażerów.

Oprócz tradycyjnego rozkładu jazdy, czyli tzw. tabliczki przystankowej, aplikacja wyświetla informacje na temat najbliższych odjazdów. Informacje gromadzone są na podstawie danych uzyskanych ze śledzenia autobusów miejskich przez system GPS.

Realizacja projektu przyczyni się do zwiększenia wykorzystania niskoemisyjnego transportu miejskiego poprzez rozwój i integrację systemów publicznego transportu zbiorowego.

Projekt współfinansowany jest z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020.

51 thoughts on “Niskoemisyjne autobusy wyjechały na ulice Krosna i sąsiednich gmin

 1. Do Rady Miejskiej udało się wejść Pani Ginalskiej. osobiście bardzo się cieszę ponieważ mam taką cichą nadzieję, że ona jako długoletni pedagog na własne oczy przekona się o poziomie intelektualnym niektórych osób.

   1. A ta pani wie gdzie jest jej okreg wyborczy który reprezentuje? Zna jego problemy? Chętnie zadam okrę pytań.

 2. Nowowybranym radnym gratuluję i życzę obiektywnego rozpatrywania wszystkich spraw oraz rzeczowej i merytorycznej dyskusji

 3. Tyle gmin przystąpiło do programu i tyle kasy otrzymali a nasza nie będzie miala nowoczesnych autobusów i innych udogodnień czy zostało to wyjaśnione dlaczego?

 4. GRATULUJEMY Panu byłemu Burmistrzowi Sanockiemu Zbigniewowi za duże poparcie 719 głosów Wyborcy doceniają Jego ogromny wkład w rozwój gminy

 5. No to my i Wy obudziliśmy się w staro-nowej rzeczywistości …patrząc na wybór w moim miescie ..słowa dwa obciach i żenada …patrząc na wasz wybór …dramat i brak perspektyw.
  Zadanie do socjologa …czym kieruje się suwener wybierając po raz kolejny pozorantów ,krzykaczy ,uśmiechaczy …którzy nie posunęli ni o krok inwestycji kreatywnośc myślenia oscyluje coś koło ZERA …moim zdaniem wyborcy nie lubią jak ktoś wyrasta ponad tłum..ot polskie małomiasteczkowe piekiełko…

  1. Jolka została wybrana przez tę połowę z połowy uprawnionych do głosowania, która jej nie zna, albo nie miała żadnego do czynienia z gminą. Myślenie pt. nic się nie działo, nie dotyczyło mnie, żeby nie było gorzej. Ci którzy śledzili internet głosowali przeciwko Jolce. Reszta była niedoinformowana.

   1. Tak arbuzie i zapewne sugerowali się twoimi żenującymi wpisami. Kończ kobieto i wracaj już do tej swojej „Koziej Wólki” bo nic tutaj po tobie.

 6. Będzie miało to co chciało. Obudzi się po pierwszych podwyżkach.
  Na zebraniach przemilczano problem cen wody, ścieków, śmieci, podatków itp.
  Rzeczywistość będzie inna od skrzywionej propagandy.
  Kiedy pierwsza impreza ?

 7. Będzie miało to co chciało. Obudzi się po pierwszych podwyżkach.
  Na zebraniach przemilczano problem cen wody, ścieków, śmieci, podatków itp.
  Rzeczywistość będzie inna od skrzywionej propagandy.
  Kiedy pierwsza impreza ?

 8. Będzie miało to co chciało. Obudzi się po pierwszych podwyżkach.
  Na zebraniach przemilczano problem cen wody, ścieków, śmieci, podatków itp.
  Rzeczywistość będzie inna od skrzywionej propagandy.
  Kiedy pierwsza impreza ?

  1. Nie ma jak zapomnieć się wylogowac i walnąć 3 takie same komentarze z 2 nickow. Oj Zibiludki…

 9. W Podniebylu sarny, jelenie, lisy a nawet jeże od poniedziałku uciekają z krzaków. Coś je wypłoszyło albo ktoś strasznie wkurzony.

 10. Jeszcze niech ktoś napisze że portal na którym wszyscy piszą i się zachwycają naruszył ciszę wyborczą – ciekaw jestem czy ktoś to zgłosił do odpowiednich organów. Dla niewtajemniczonych mogę podesłać screeny na których w ciszy wyborczej widnieją banery kandydatów.

 11. Dlaczego nie można komentować listu TW Marsa ? Panie Juszczak klasa, na przyszłość polecam zmienić doradców. Związek z TW i jego z vice odebrał Panu co najmniej 20 % głosów w tym mój

 12. Mieszkaniec bierz się za robotę bo 5 lat przeminie i znów będzie w gminie całe go…o wyborcy tak zadecydowali nie doradzaj na przyszłość bo nie wiesz co bedzie jutro

 13. dla ciebie 5 lat przeminie, inni skorzystaja pozytywnie z tych 5 lat i kolejenych 5 ty chyba juz nigdy

 14. Dlaczego burmistrz Urbanik nie przystąpiła do tego programu? widzialam nowoczesne autobusy w innych gminach jest czego żałować

   1. No właśnie..autobusy jeżdżą, ale nie dlatego że Urbanik przystąpiła do programu. Przycwaniakowała. Jęździ np. 16 z uwagi na stan i racjonalne obłożenie taboru. To, że przycwaniakowała i ..puszczają tabor i kierowców na linie równiesz Jedlickie (przypominam, że Jedlicze jest krańcową linią !!! i trudno żeby ludzie się przesiadali) skończy się to tym, że …2,11,i 16 nie będą dojeżdzać do Jedlicza.
    Roburami, rowerami. Jolka was podwiezie w drodze do galerii…

 15. Dziś widziałam JEDYNKE jezdzi do Dobieszyna przez Turaszowke czyli tą drogą od kościoła w Dobieszynie w górę, droga tam jest węższa a te Nowe ładne autobusiki wydają się większe i w zimie to nie będzie się można z nim rozminąć ,ale fajne, nowe autobusy.Szkoda że nie ma trasy na MKS z Krosna przez Polanke ,Dobieszyn do Jedlicza ,tylko busik.

 16. Nasza gmina pod tym( i nie tylko) została na szarym końcu szkoda ze nie mamy takich autobusów przystanków itp

 17. Te gminy które przystąpiły do programu z MOF za nowoczesny przystanek który ma własne zasilanie WiFi, gniazdo USB do szybkiego ładowania, płaci 15 % kosztów przystanku czyli około 3.000 złotych.

 18. Nowo wybranej radnej z Pani Zosi Kusiak podsuwam temat wart zainteresowania – wydłużenie linii MKS nr, 2 do Moderówki… To jedyna wieś w gminie nie mająca bezpośredniego połączenia z Jedliczem żadnym środkiem transportu publicznego 🙁

Comments are closed.

Top