Jesteś tutaj
Strona główna > wydarzenia >

LO w Jedliczu w nowej odsłonie.

Dnia 18 października 2018 roku w Liceum Ogólnokształcące im. M. Konopnickiej odbyły się uroczystości związane z Dniem Patrona oraz podsumowaniem projektu „Rewitalizacja pałacu Stawiarskich wraz z zabytkowym parkiem”. Program obejmował pokaz musztry, podsumowanie projektu rewitalizacji pałacu Stawiarskich oraz apel słowno – muzyczny w wykonaniu uczniów LO w Jedliczu. Podsumowanie projektu stanowiły krótkie przemówienia i podziękowania: Iwony Pytel – dyrektor LO im. M. Konopnickiej w Jedliczu, Jana Juszczaka – Starosty Krośnieńskiego, Jolanty Urbanik – Burmistrz Gminy Jedlicze, Adolfa Kasprzyka – Wicestarosty Krośnieńskiego, Adama Majkuta – nauczyciela historii w LO w Jedliczu, Anny Zaleszczuk – wnuczki pierwszego Dyrektora LO w Jedliczu Władysława Dubisa, Zdzisława Łopatkiewcza – jednego z pierwszych absolwentów. Inwestycja kosztowała około 4 mln zł, z czego 3 mln zł stanowiło dofinansowanie z Unii Europejskiej. Uczestnicy wydarzenia mieli również okazję zwiedzenia nowo otwartych sal muzealnych pałacu Stawiarskich, nie zabrakło też smacznego poczęstunku.

Oprócz gruntownej modernizacji budynku, zmiany nastąpiły na terenie parku. Został on wzbogacony nowymi alejkami, oświetleniem oraz monitoringiem. Zachęcamy do zobaczenia efektu końcowego rewitalizacji i rodzinnych spacerów po zabytkowym parku nowymi ścieżkami.

Zapraszamy do obejrzenia krótkiej relacji poniżej:

10 thoughts on “LO w Jedliczu w nowej odsłonie.

 1. Jest jeszcze co robić by postawić przysłowiową kropkę nad i. Mam nadzieję, że w przyszłej kadencji powiatu nasi radni upomną się o to.

 2. J24 nadaje jaki niebagatelny sukces Yola odniosła za tej kadencji. Szkoda tylko że te pytania zostały wcześniej przygotowane podejrzewam przez samą burmistrz a odpowiedzi typowo pod publikę.

 3. Niezłomny, Arbuz itd. czy nie zauważyliście, że waszą agitkę wszyscy mają gdzieś. Jak byś się nie spinali to i tak Yola czy jak ją nazwiecie zrobiła tyle konkretnych rzeczy, że Spadochroniarz któremu nawet PiS podziękował może stać z rozdziawioną buzią i podziwiać. Pozdro :).

 4. Czy mi się wydaje , czy faktycznie remont tego pałacu i całego parku kosztował mniej niż remont domu ludowego w Jaszczwi ?

 5. Kilka zapytań do p. Pytel:
  1. Na jakiej podstawie (źródło) Pani twierdzi, że Stawiarscy wprowadzili się 18 X 1925?
  2. Jak komuś odebrano coś w ramach reformy rolnej, to jak w takim razie ten fakt można wesoło” łączyć z p. Dubisem i nową rzeczywistością? co Pani właściwie przygotowała i w jakim kontekście?

  1. W odpowiedzi wyjaśniam :
   1. „O Jedliczu około Jedlicza” Zdzisława Łopatkiewicza
   2. Zapraszam do obejrzenia przygotowanej ekspozycji w Liceum w godz. 0d 7.00 do 18.00

 6. Panie/i Gość remont parku ? Wyremontować można mieszkanie a nie park bo to organizm żywy. O ile się orientuję to te dwie inwestycje były dofinansowane. Skoro piszesz „remont tego pałacu i całego parku kosztował mniej niż remont domu ludowego w Jaszczwi” to znaczy, że Gmina Jedlicze jest o tyle ile wynosi to różnica skuteczniejsza w pozyskaniu środków zewnętrznych 🙂

 7. ..a dla kogo ten. budynek. w Jaszczwi wyremontowany za taka kasę tyle mamy potrzeb aż tu nagle wydano budynek czy nie było mozna za mniejsze pieniadze? pytano wszystkich czy się zgadzają?

 8. Rozumiesz co to jest dofinansowanie ? Lepiej żeby te pieniądze poszły na renowację czegoś tam w Pcimiu Mniejszym ? Może tobie przyjemność sprawia podziwianie walącej się rudery – ja się cieszę, że ratujemy nasze dziedzictwo.

 9. Dlaczego taka niesprawiedliwość? Jedna wioska dostaje taką kasiore ze głowa boli a inna az wstyd w żadnej gminie nie ma tak jak w gminie Jedlicze

Comments are closed.

Top