Jesteś tutaj
Strona główna > inne

Jan Juszczak – Kandydat na Burmistrza Gminy Jedlicze

 

Udostępnij na

340 komentarzy do “Jan Juszczak – Kandydat na Burmistrza Gminy Jedlicze

 1. Głosuje na Pana Juszczaka J. i wierzę mocno że w naszej gminie zapanuje spokój i będziemy szli z postępem ŻYCZĘ WYGRANEJ PANU!

  1. To popatrz na powiat jaki mamy postęp. Jak to ktoś piszę Yolanda nie jest złym burmistrzem popatrzcie dookoła na inwestycję a nie plujcie jadem po sobie.
   Śmiejecie się że robi same papiery ale jak nie było nic żadnych planów to z pustego i Salomon nie naleje. Jedno jest pewne że Pan Jan tym że do swojego komitetu przygarnął Piotra stracił sporo głosów bo te kotlety już jedliśmy…… Kolejnym strzałem w kolano to antyreklama na plebani zapewne przyniesie więcej szkody jak pożytku. Ja uważam że jeśli ktoś mówi że nie ma konkretnego programu wyborczego to niestety co może nam zaproponować jako burmistrz. Nie ma co pluć po sobie bo nic to nie da trzeba popatrzeć i logicznie pomyśleć co jest lepsze czy ktoś kto mówi czy ktoś kto robi a później mówi.

 2. Precz z takim burmistrzem. Doskonale wiem ze Tomus sam nie jest w stanie sklucic jednego logicznego zdania

 3. Znana jest ta rodzina z pod lasu.. Tatuś ośmieszy się po raz kolejny. Mama siedzi cichutko i patrzy jak wychowała synka. A może cieszy sie i raduje 🙂

  1. Kacap twoja wypowiedz zalicza się z gatunku tych chamskich niekulturalnych. Masz coś do kogoś z pod lasu to idz lub jedz i powiedz im to a nie wypisuj takich głupot. To jest tylko kampania wyborcza i ludzie mają różne poglądy spokojnie nie denerwuj się bo obrażasz innych a to nie ładnie

 4. Popieram P. Juszczaka J.oby został Burmistrzem.Kazdy z nas jest inny ale być na stanowisku to nie znaczy krytykować ludzi że myślą inaczej czy zapytała pani burrr podatników o zgodę na opluwanie za nasze pieniądze ludzi z naszej gminy? ps.zaden ptak nie sr…..a w swoje gniazdo!

 5. Mam takie pytanie. Czy to prawda że żona redaktorka pracuje w gminnej instytucji, a siostra w jedlickiej podstawówce ? Etat podobno utworzony pod ta panią.
  Jak to prawda to wiem dlaczego tak okropnie boją się zmiany władzy.

  1. W każdej plotce jest ziarno prawdy- również tak słyszałam,więc o czym my mówimy. Z niecierpliwością czekam na wieści o zniszczonych banerach i tak naprawdę kto kogo zatrudnił do ich zniszczenia. J..24 to portal prywatny i niewygodne wpisy od ręki usuwa,tylko i wyłącznie promuje jedną osobę zamiast być bezstronnym portalem. Wstyd Panie redaktorze ! CZAS NA ZMIANY !

 6. Redaktorek chyba najadl się szamba że tak pluje syfem. Ale tym wszystkim steruję cały czas yolanda. Popatrzcie ludzie na siebie co wypisuje się na tym portalu syf24 w niedziele idziecie do kościoła udajecie świętych siedząc w pierwszej ławce a po wyjściu demony z was. Jak redaktorek i cała spółka może popatrzeć ludziom w oczy wstyd zero wychowania itp

 7. Ja jeżeli mam być szczera, to artykuł pt. Ich Troje …w Jedliczu, uważam za najcenniejszy w dotychczasowej twórczości JedlickiegoPudla24. Epicka postać p. Rostka, sfotografowana zza węgła aparatem telefonicznym…stacjonarnym, na dobre zagościła w twórczości JP24. Idąc za sofoklesowskim przykładem, główny bohater, jest postacią wyrazistą i zgodnie ze starożytnym kanonem, otoczony jest powiernikami, przyjaciółmi i wrogami, podobnie jak Antygona, siostrą swą Ismeną czy Edyp – Kreona. O bohaterach wypowiada się w pieśniach chór i tu mamy trzech „chórzystów”. I wizję. I tragedię. I nawet rzucone przez redaktora „do rzeczy” ( nie mylić z do hymnu), po którym powinno nastąpić coś z sensem, myli tylko czytelnika pozostawiając go w stanie sprzed ostrzeżenia:)) A nawet jeszcze gorszym, bo jak do tej chwili niczego nie rozumiał z treści „artykułu”, tak teraz rozumie jeszcze mniej.
  Najciekawszym, kultywowanym od jakiegoś cza su trendem „redakcyjnym”, jest to że dziennikarz JP24 kolejnym artykulikiem tłumaczy co chciał powiedzieć w poprzednim. Nie powiem, jest to innowacyjne i zgoła niespotykane w żadnych innych mediach. Może dlatego, że jak inni piszą, to po przeczytaniu ludzie wiedzą o czym to było. Tu mamy zlepek manii natręctw, chęć napisania o wszystkim w jednym zdaniu. Niepohamowana ochota dowalenia. Zadnie siedmiu pytań, na które treść nie udziela odpowiedzi. Lead o czym innym niż tytuł i treść…

  No co tu dużo mówić…kompletny brak talentu. No i absolutny brak warsztatu. A bez talentu i bez warsztatu pisać nie podobna…:))

  P.S. Ja zaczynam podejrzewać, że tu gdzieś, ktoś prowadzi punkt z dopalaczami. Poważnie.

 8. Zobaczymy 22 października, niech dalej ujadaja, pudelek24 zatonie razem z kapitanem, czarno włosym charakterem w różu. Ludzie nie lubią takiego chamstwa, tak przegrała opozycja i tak samo przegra Wspólna Gmina.

   1. Realista, Tobie piatej klepki brakuje, Yolanda dostała wszystko na tacy podane, a gmina zamiast do przodu to poszla rakiem do tyłu!!! Jakich planów nie miała??? Co ty bredzisz człowieku!!!! Oscienne gminy uczyły się i brały przykład z Jedlicza, idź zapytaj dzisiaj jakia jest opinia ???? Pudelku i jemu podobni, czarowac możecie siebie a nie nas!!! Panie Janie Pan jest nadzieją, że w gminie wróci normalność, punktualność, slownosc i poszanowanie!!! Nie przeszkadza Wam, nawet to że Ciągle wszędzie się spóźnia??? !!! Nawet Gminne Wieści zeszly na psy, bo z niczym nie może zdążyć!!!

 9. Wczoraj odbyły się dwa zebrania wyborcze. pierwsze w Długiem z udziałem Jolanty Urbanik, drugie zaś w Podniebylu z udziałem Jana Juszczaka.
  Jan Juszczak wraz z paroma kandydatami na radnych w miłej atmosferze, przy udziale ponad 30 mieszkańców przedstawił swoje założenia programowe na nadchodzącą kadencję. Pod koniec spotkania do zgromadzonych dołączyło parę osób po zebraniu w Długiem. Miedzy innymi Ryszard Dz. z Dobieszyna. Jaką miał rolę to chyba nie trudno zgadnąć.
  Zebranie w Długiem to porażka kandydatki. Dlaczego ? Otóż dlatego, że pomijając fakt nudnego wystąpienia opartego na krytyce he he poprzedników z całej wioski przyszło tylko 14 mieszkańców. Jolanta Urbanik i jej świta w sumie to o wiele więcej osób niż sami mieszkańcy. To był nalot.
  W śród „świty” była pewna pani z Jedlicza, która miała służyć jako ekspert od finansów. Ale cóż to za ekspert który ponad 20 lat temu pracował w finansach jedlickiego samorządu, a później ponad dekadę przebywał w USA. Ta Pani nigdy nie miała bezpośredniej styczności jako odpowiedzialna za finanse np ze środkami unijnymi. Po zadawanych pytaniach ze strony przywiezionych osób udało się wyczuć że było to skrzętnie wyreżyserowane.
  Ja się pytam pani Urbanik czy zdaje sobie z tego sprawę że mieszkańcy mają świadomość tych działań ? To wszystko takie prymitywnie sztuczne.

 10. Właściwie to nie jest komentarz do tekstu o konkretnym kandydacie. Szukałam jakiegoś forum, by móc podzielić się uwagami na temat oczekiwań mieszkańców wobec kandydatów. Nie znalazłam takiej rubryki, więc piszę tutaj. Wybory to dobry moment, by zapytać kandydatów, jakie jest ich stanowisko w sprawach ważnych dla mieszkańców np. likwidacja spalarni – jeśli władza skutecznie nie sprzeciwi się rozbudowie a właściwie nie opowie się za likwidacją tejże dobrym życiem nie będziemy się długo cieszyć, ceny wody i kanalizacji w Jedliczu. Czas podjąć starania, by woda nie była rarytasem (dla porównania ceny wody i ścieków Rzeszów 11,625zł za 1 m³; Warszawa 9,85 zł za 1 m³; Jedlicze 20,855 zł za 1 m³ ; po dopłacie z Gminy 16,695 zł za 1 m³), inwigilacja ludzi poprzez kody kreskowe na workach ze śmieciami (nie znam miasta lub wsi, gdzie każdy worek ze śmieciami jest podpisany),.

  1. Władza lubi inwigilować, nawet zlecano robić zdjęcia z ukrycia.
   Dziś na facebooku jedlicze.org został zamieszczony fajny nowy spot wyborczy.

 11. Rada miejska do wymiany, Cruella DeUrbanik nie sprawdziła sie, dość zabaw za nasze pieniadze. Mecinka zmobilizujcie sie i zmiencie radnego.

 12. Dlaczego Powiat ma dość tego Supermena skoro jest taki kochany? Dlaczego PiS powiedział mu pa pa? Chyba nie taki fajny jak go jego troliska malują.

 13. mam dość artykułów , które dzielą w ostatnich latach wytworzył się ewidentny podział niebo-piekło ; białe-czarne ; czekam na normalność

  1. Wierzę że jak wybory wygra Jan Juszczak to będzie normalnie. To co się w tej chwili wyprawia za pozwoleniem tej pani to woła o pomstę do nieba.
   My nie damy się zastraszyć. Mam nadzieję, że pewne sprawy zobaczą światło dzienne i ten przyklejony uśmiech trochę zrzednie.

 14. Te metody yolanda i szlam24 powinny wyjść na jaw i uświadomić wyborców czy chcą dalej na nią głosować

  1. Wyborcy już mają informację.
   Czekam na kolejny gnój od pudelka to znów się panu Juszczakowi poprawią notowania ( i tak już bardzo dobre ).
   Urzędnicy mówią że pakowanie idzie pełną parą.

 15. Konieczna kontrola i odpowiedzialność za to co zrobiono nikt nie jest bezkarny wobec prawa tak nie może być dalej to nasze podatki z których każdy musi zapłacić mimo trudnej sytuacji rodzinnej

 16. Wielki sukces i gratulacje dla pani Burmistrz J. Urbanik, gmina Jedlicze została wybrana spośród ok.300 ofert i otrzyma dofinansowanie na budowę Ławki Niepodległości. W Gminie Jedlicze będzie Ławka Niepodległości !

  1. Gratulacje !!! Świetna inwestycja. Chłopaki zmienią ławkę z tej w rynku na ta koło byłego kiosku. Podobno będzie tam internet to będą mogli zamawiać beczułki przez internet. Kebab też bliżej więc cho cho

 17. Przyglądam się tej dyskusji i temu co pisze pudelek J24 i dochodzę do wniosku ze calą tą spirale nienawiści nakręciła Jolanta z paroma młodymi ludzmi którzy nie zdają sobie sprawy z konsekwencji które bedą się ciągły za nimi przez całe życie.
  Jasno widać jej powiązania. Wszystko jest bardzo czytelne.
  Na opamiętanie chyba za późno. Jedyne wyjście to zmiana Władzy do czego serdecznie namawiam.
  21 października idziemy i głosujemy na Jana Juszczaka.

 18. Lubię wracać do lektur….
  „„Mocny Głos”, którego nieformalną siedzibą zdaje się być jeden z jedlickich lokali….” – to wyjątek z ostatniego dzieła JP24.
  No cóż. Komitet obecnej burmistrz, też ma „swój” lokal. Ta chata Wuja Toma, pełna „kebsów” z Biedry, o nazwie pasującej do uboju rytualnego, to przecież rodzinny biznes radnej Marć.
  Swoją drogą ludzie mają bujną wyobraźnię….zakładając, że to ma rację bytu. No cóż, każdy ma taki lokal na jaki zasłużył.

  1. Oczernianie firmy w Internecie stanowi naruszenie dóbr osobistych lokalu o którym piszesz, które podlegają ochronie prawnej na mocy art. 23 Kodeksu cywilnego.

    1. Wybacz. Gotowałam.

     Barszcz czerwony bez zakwasu i gulasz z serc wołowych. Ogórek małosolny …taki drobiazg. Kasza gryczana. Wę Tesco naszym jedlickim dokupiłam chałwę na deser.

     Ja sama sobie lepiej życzę niż RH+. Mam unikalną grupę krwi i nie mogę liczyć na szybką pomoc w tym mieście. Wjazd do lokalnej „karetki” zastawiony przez pomysły ludzi, którzy musieli podskakiwać całe życie, żeby zza ramion kolegów, koleżanek, mieszkańców, zobaczyć…i nie zrozumieć…

 19. Potok w zdecydowanej większości poprze kandydaturę Jana Juszczaka. Na moje oko druga będzie Jolanta i z niewielką różnicą p.Kłosowicz.
  Co do zapiekanek i innych rzeczy z biedry to można je spotkać w znanym lokaliku. Przechodzą proces podgrzewania w mikrofali.

 20. Panie Janie, w Panu nadzieja na przywrócenie normalności, otwartości, transparentności, punktualności – poszanowania drugiego człowieka!! Długoletnie doświadczenie, to ogromna wiedza i pokora do piastowania tak odpowiedzialnego stanowiska .Stawiam na Pana !!!

 21. Wczoraj odbyło się zebranie w Długiem. Zebranie komitetu Jana Juszczaka.
  Konkretne i bez uszczypliwości dyskusje.
  W pewnym momencie ludziom zaczęły się szeroko otwierać oczy po tym co usłyszeli.
  Zastanawiam się jakim cudem tak długo Urbanikowa utzymała się na stanowisku. Powinna teraz wylecieć z wielkim hukiem.
  Gmina obstawiona ogromną ilością banerów, piękny uśmiech, a ze spotkań wynurza się całkowicie inny obraz naszej władzy.
  Ja już nie mam wątpliwości na kogo głosować.

  1. Kiedy zostaną wypłacone pieniądze kierowcom PKS może ktoś wie .Wydaje się że tu niektórzy wiedzwiedzą wszystko.

   1. No własnie kiedy ????? zapytajcie Juszczaka niech powie ile krzywdy wyrządził tym ludziom z PKS-u ich rodzinom !!!!! Fajnie jest siedzieć na stołku brać kaskę i za nic nie odpowiadać.Startuje na burmistrza i opowiada dyrdymały o nie dzieleniu ludzi o wzajemnym szacunku . Dziwnie brzmią te słowa w ustach tego człowieka, Nigdy nie zagłosuje na takiego dwulicowego kandydata.A moje słowa to nie hejt piszę to bo ta dwulicowość dotknęła moja osobę.Każdy ma prawo głosować na kogo uważa to są wybory to są słowa słowa słowa …… nie zawsze prawdziwe a w tym wypadku fałsz i jeszcze raz fałsz.

    1. Bardzo mi przykro że cię to dotknęło . Dużo jest podobnych spraw. W naszej gminie po objęciu władzy przez panią Urbanik wielu ludzi w różny sposób straciło pracę. Pewnie nie wiesz jak się to odbywało , ale muszę ci powiedzieć że wyglądało zupełnie inaczej niż oblicze na banerach tej niewinnej pani. Ludzie pamiętają hasła typu ” wstać od komputera i odejść „. Było też wiele bezpośrednich rozmów na zasadzie proszę się zwolnić. Stosowano różne metody. Za tym wszystkim kryła się ludzka tragedia. Często nie mieli paru złotych na leki czy mleko dla malutkiego dziecka.
     Żeby się pozbyć ludzi zwalniano nawet nie zgodnie z prawem gdzie później sąd przyznawał takiej osobie ogromne odszkodowania płacone z publicznych pieniędzy.
     Ci ludzie w każdej chwili mogą to poświadczyć.
     Władzę trzeba zmienić i zaprowadzić normalność .

 22. Se jaja robisz z Urbanik … przeciez to już było i nie wróci więcej … Tu nie nie baba a chłop jest potrzebny!! Tyle w temacie. Czas wrócic do normalności !! Stawiam na Jana Juszczaka!!!

 23. Dlaczego to na zebraniach nie mówi się o tych domach ludowych, które miały tętnić życiem,GOK miał organizować spotkania dla dzieci we wszystkich domach ludowych. A nie czekają jak ktoś coś zrobi i liczą na zaproszenie,i to były obiecanki cacanki ,więc już dość tej błazenady czas poprzeć innego kandydata czyli Pana Jana konkretny kandydat.☺ Trzymam kciuki!!☺

 24. Czytam to forum i pełen podziwu jestem – jak w kawale z brodą, jaki to tow. Stalin dobry jest. Plac czerwony. Do towarzysza podbiega malec. Wujku daj cukierka. S…dalaj szczeniaku. Komentarz Arbuzów – a przecież mógł zabić. Jaki to pan ….. jest dobry. Ale takie numery nie z nami.

  1. Nie wiem dlaczego nie opublikują kosztów remontu domu ludowego w Jaszczwi. Zapewne boją się żeby mieszkańcy z kosami na nich nie poszli.

 25. My wJaszczwi mamy decydowanie inne ważniejsze potrzeby a tu tyle kasy wyladowala kogo sie pytała?

 26. Droga powiatowa w Jaszczwi ma być gotowa jeszcze w tym roku czy to na razie tylko prace przygotowawcze? Planowany jest chodnik? I czy ewentualnie w tym roku pociągną remont do Brzozowej czy tylko do granicy Jaszczew-Jedlicze?

  1. Jolanta obiecuje wszystko to i może dokona przecięcia wstęgi na drodze wyremontowanej w Jaszczwi.
   P.S Słyszałem że na otwarcie domu ludowego w Jaszczwi nie zaprosiła pana Juszczaka. Jeśli tak to to dyskwalifikuje ją jako polityka

 27. A propos kampanii wyborczej p. Juszczaka zorganizowanej na przeciwko miejsc kultu, o której pisze wyżej jeden z czytelników, to zapraszam do Potoka. W Potoku taka kampania wam nie przeszkadza?

 28. Wory śmieci leżą w rowach czy nie mozna tego sprzątać? zajęta kampania? i wieszaniem banerów? wystarczy wiemy na kogo głosować oczywiście NA PANA JUSZCZAKA

  1. Masz racje wory smieci leżą przy drodze powiatowej na Chrząstówke w Moderówce. Powiedz swojemu pupilowi by sie tym zajął kampania sprzatania świata dopiero za rok .

 29. Pan Juszczak Jan jest doświadczonym i lata praktyki wyprowadzi nasza gmine na prostą potrafi się zachować w kazdej sytuacji i nie będziemy się za Niego wstydzić( jak obecnie)

 30. Świetnie ująłeś – „nie będziemy się za Niego wstydzić( jak obecnie)” – wstydzimy się za niego i nie wiem co by nie zrobił wstydzić się będziemy – szczególnie za złośliwość. Ile razy dzieci musiały uciekać przed samochodami idąc przy drogach będących w jego zarządzie – np. na Borku bo
  z premedytacją chodników przy swoich drogach nie budował ?????? Dobrze, że obecna Burmistrz się tym zajęła, wyłożyła Gminne pieniądze i dało się.

  1. To jak dopilnowala radna z Borku?budowy? Z pleczczkiem w bialych rajstopkach ” nadzorowala”dlaczego nie dopilnowala? ?

 31. A tak a propo – czytając komentarze tutaj widać, że brak jest rzeczywistych wypowiedzi mieszkańców. Poemy chwalące Juszczaka. Wazelinka i przymilne trolle – nie tak się dyskutuje w necie :).

  1. dałeś właśnie rzeczywistą wypowiedż boli cię że nie możecie poniewierać pasażerami jak dawniej

 32. Rozumiem, że „Gminne Wieści” wyjdą przed wyborami i będą peanem pochwalnym dokonań?

  — Boże, jakież te nowe szaty cesarza są piękne! Jaki wspaniały tren, jaki świetny krój.

  Nikt nie chciał po sobie pokazać, że nic nie widzi, bo wtedy okazałoby się, że nie nadaje się do swego urzędu albo że jest głupi. Żadne szaty cesarza nie cieszyły się takim powodzeniem jak te właśnie.

  — Patrzcie, przecież on jest nagi! — zawołało jakieś małe dziecko.

  — Boże, słuchajcie głosu niewiniątka — powiedział wtedy jego ojciec i w tłumie jeden zaczął szeptem powtarzać drugiemu to, co dziecko powiedziało.

  — On jest nagi, małe dziecko powiedziało, że jest nagi!

  — On jest nagi! — zawołał cały lud. Cesarz zmieszał się, bo wydało mu się, że jego podwładni mają słuszność, ale pomyślał sobie: „Muszę wytrzymać do końca procesji”. I wyprostował się jeszcze dumniej, a dworzanie szli za nim, niosąc tren, którego wcale nie było….

  J.Ch. A

  1. tych twoich wywodów nie da sie czytać. Arbazie wyluzuj nie nakręcaj sie do granicy wytrzymałości bo ci skręzyna peknie

 33. Zawsze ceniłem i cenię skromność. Ilością banerów nie wygrywa się wyborów !
  Świadczy to o tym że ktoś na siłę pcha się nam do domów. Ktoś na siłę chce abyśmy go zapamiętali w czerwonej sukieneczce.
  A ja tego kogoś zapamiętam z następujących powodów:
  1. pozbawienia pracy niewinnych osób,
  2. braku pomysłu na zarządzanie gminą
  3. braku pomysłu na rozwój gminy
  4. nie spełnienia obietnicy uaktywnienia domów ludowych i wyprowadzenia GOK na wioski
  5. nie załatwienia sprawy mostu na Wierzbowej
  6. nie uzyskania pozwolenia na budowę mostu na Jasiołce. Sprawa jeszcze w lesie.
  7. wycofania się z MOF w zakresie transportu miejskiego. Właśnie super autobusy wyjechały na trasy, ale nie do Jedlicza
  8. 3 lata nie potrafiła zakonserwować zabytkowej kaplicy i szkoły ludowej w Żarnowcu.
  9. nie utworzyła zapowiadanej szkoły językowej
  10. nie równy podział budżetu pomiędzy poszczególne miejscowości ( bardzo duże dysproporcje )
  11. duża ilość przegranych spraw sądowych. Wypłacane odszkodowania
  12. 3 lata wciskała mieszkańcom Długiego że gmina nie posiada koncepcji kanalizacji . Później się odnalazła :). Bałagan w administracji ?
  13. brak dobrej współpracy z powiatem
  14. nie wybudowała domu pomocy społecznej który był obiecywany w poprzedniej kampanii
  15. miasto i gmina często były brudne
  16. zniszczyła ogród przedszkolny i tam wsadziła żłobek pomimo tego że gmina posiada inne dobre lokalizacje
  17. chciała za to zasiadać w zarządzie Związku Gmin Dorzecza Wisłoki
  18. chciała doprowadzić do zmian w zarządzie LGD
  Ale mieszkańcy Moderówki będą mieli łącznicę niemalże w środku wsi i to wg władzy jest pozytywne.
  Jest jeszcze dużo spraw o których można by było pisać.
  Wierzę że mieszkańcy wystawią jej czerwoną kartkę.

  1. Za łącznie kolejowa przyszedł czas podziękowań. Mieszkańcy Moderówki pamiętają!!!!! Pamiętamy Pani burmistrz pamiętam Panie Juszczak mieszkańcy przyszedł czas na czerwoną kartkę!!!!!!

 34. Czytajcie artykuł na krosno24 o nowych autobusach z programu MOF. To te autobusy z których zrezygnowała Jolanta Urbanik i nie będą jeździć do Jedlicza.
  Czytajcie o tym co straciliśmy i wyciągajcie wnioski

 35. Wetknęli mi w ogrodzenie jakieś śmieci z hasłem Mocny głos . Mocny głos to ten Pan miał jak był starostą. I mocnym głosem mówił nam gdzie nas ma. A teraz słodziak.

  1. Kierowco jest demokracja. Weź i wywal do kosza i po wszystkim.
   Ja tak robię. Dostałem ulotki z PiS i jakiejś dziwnej Wspólnej Gminy to nie pisałem o tym tylko dałem do kosza i po sprawie

 36. Pozwolę sobie w związku z tym zacytować Wyspiańskiego – Miałeś (w oryginale inaczej) PANIE złoty róg – ostał ci się ino PANIE czapkę z piór: czapkę wicher niesie, róg huka po lesie, ostał ci się ino ……. , ostał ci się … :). Pozdro. A tak a gwoli ścisłości zagłosujemy na kandydatkę do której można mówić po imieniu a nie na osobę która wymaga by do niej mówić PAN.

  1. Po imieniu to sobie możesz mówić koleżance lub koledze. Powaga urzędu jakim jest Burmistrz czy Starosta wymaga jednak stosowania pewnych przyjętych kanonów.

   1. nie przejmuj się nim to tylko kierowca puszczą ich na inną trasę i nie mogą wrócić do domu

 37. Panie Starosto Juszczak pare osób krytykuje usiłuje coś wymyśleć ale im to nie wychodzi GLOSUJE NA PANA

 38. O jakim rozwoju gminy mowa? Wybudowanie chodnika, kanalizacji czy oświetlenia to raczej podstawowa potrzeba. Jak ktoś buduje dom to bez drzwi, światła i podłóg? Jak powstanie chodnika wpływa na rozwój. Jaka firma powstała w gminie za czasów byłego i obecnej burmistrz ? Wszyscy są siebie warci, te wszystkie wpisy na forach to mam wrażenie piszę 5 osób. Nikt słowem nie powiedział o jakimkolwiek programie żadnego z kandydatów, hasła gmina dla wszystkich czy inne dyrdymały to może każdy napisać. Miałem chęć zagłosować na „nowego” burmistrza czyli p. Juszczaka ale jak skumał się z TW i byłym zastępca (brak słów) to raczej odpada. Zatem głos pójdzie na tego trzeciego bo program wszyscy mają taki sam, czyli żaden. Druga tura to będzie wybór mniejszego zła, czyli nic dobrego gminę nie czeka.

  1. Przeczytałem te twoje wypociny i muszę ci powiedzieć że coś nie tak z tobą.. Czy każdy kto tu się wypowiada jest nasłany przez jakiegoś tam Jana ? Ludzie, opanujcie się. Np.moje zdanie jest takie a nie inne. A tak w ogóle jak ktoś napisał nie prawdę to zgłoscie to moderatorowi, takie macie prawo.
   Każdy kto sprawuje władzę musi się liczyć z krytyką.
   Władza do wymiany

 39. Tomek, z ciebie taki Długi jak ze mnie piękny. Pan Jan ci pierdoły napisał ty to publikujesz. Co zrobiłeś dla Długiego? Pan Jan chyba nie jest już w stanie posadzić cię na stołku w powiecie. Myślałem, żeby na ciebie głosować ale skoro to prawda co mówią, że bez pryncypała nie istniejesz – sorry – są lepsi.

 40. …..ale ubawiles mnie swoją głupota bedziesz głosował na nią tylko dlatego bo mozesz mówić do niej po imieniu ha ha.Idź i pomodl się o rozum

  1. Tak….Niech idzie do urzędu i walnie tak od progu, hej ty, Jolka. To zobaczy: raz minę, że az go w ziemię wciśnie, dwa jak wygląda traktowanie petenta. Nawet tego co po imieniu mówi. Ja dzięki Bogu, będąc z burmistrzynią na per ty, świadomie z tego zrezygnowałam. dziękuję za takie przyjaźnie. Więcej dobrego zaznałam od ludzi z którymi nie muszę być na ty, a są normalni na tyle, że swobodniej się człowiek czuje w ich obecności niż tych co z nimi na „ty”. Ja jestem przerażona elektoratem kandydatki….sromotnie.

  1. Chłop zwierzył i padł rozkaz – wystraszyć, podeptać, wypędzić – już teraz!! natychmiast!! tak żeby głowy nie podniósł !! Trafiony – NIEZATOPIONY!!!

 41. Jedlicki Pudel 24

  Spokój czarny, jak otaczająca noc, przerwał naraz ostry jak brzytwa dźwięk dzwonka.
  – Mamo…nie ja nie chcę wstawać!! Nie puść mnie dziś do szkoły….Plissss. Jest, aż 4 „polaki” i etyka, a ja nie nawidzę „polaków” i brzydzę się etyką. – w pierwszej chwili pomyślał pudelski rdaktorek.
  Rozejrzał się i upewnił, że całe Jedlicze śpi smacznie i spokojnie. Czuł się jak Batman, który czuwa nad swoim, targanym wojnami bratobójczymi, Gotham Town.
  – O nie…kur…- otrząsnął się z letargu – Co tak brzęczy? Pusta, osuszona wieczorem, butelczyna po przemycanej ze wschodu Urbanówce spadła, czy co? – rozglądał się z niepokojem uważając by nie wdeptać w potłuczone szkło. Butelka stała jednak niewzruszenie, a dźwięk nasilał się wwiercając się wręcz w głowę Redaktorka. – Co to jest? – pomyślał spanikowany i wreszcie zobaczył wibrujący na nocnej szafce przedmiot….
  – O jasna ciasna – zaklął szpetnie odbierając…pierwszy w życiu telefon dzwoniący do redakcji ….

  CDN – chwilowo muszę zająć się innymi political fiction:)))

  1. Ja też znam pewne opowiadanie może przytoczę początek.
   Pewnego dnia w pewnej miejscowości na polu rósł sobie Arbuz.Był piękny dorodny lecz pewnego dnia ktoś domyślił się że nie jest on takim zwykłym arbuzem. Okazało się że potrafi spełniać życzenia (jak złota rybka). Dowiedzieli się o tym POLICJANCI i postanowili to sprawdzić gdyż nie mogli go namierzyć. Lecz dobra wróżka wskazała im miejsce gdzie jest zasadzony CND…….

   1. Jako pierwszy trafił tam Jasiu – znawca okolicy. Patrzy na pole widzi dużą uprawę arbuzów lecz ten jedyny wyróżnia się z daleka. Podchodzi do niego i pyta: czy jest szansa abym został rolnikiem roku — owoc (a może warzywo) odpowiedział mu że za 5 lat jak już przekwitne zostaniesz mianowany na rolnika najlepszego w całej gminie.Będziesz miał trudne zadanie do wykonania gdyż twój poprzednik był człowiekiem który zrobił kawał dobrej roboty. Janek zastanowił się i stwierdził a co mi tam trzeba spróbować może ktoś pomoże w przygotowaniu pola pod siew i uda się jeszcze w tym roku zdobyć tytuł. Na jego nieszczęście idąc przez wieś spotkał swojego kolegę — nie pałali do siebie entuzjazmem, lecz stwierdził a co mi tam zagadam pierwszy. Cześć Pieter co tam u ciebie słychać. A nic ciekawego po tym jak nie udało mi się wygrać konkursu stwierdziłem że muszę odpocząć od tego wszystkiego. Słuchaj ja startuje do konkursu może wspólnie coś poszpącimy a nagroda się podzielimy. Słuchaj mam jeszcze takiego kolegę który ma dużo znajomych może urzyczyl by nam płotu na zawieszenie ogłoszeń ma na imię Batman mieszka nieopodal i znają go dosłownie wszyscy. Cdn bo z telefonu to pisać ciezko.

 42. Ale chcę tylko powiedzieć, że jestem szczęśliwa ze trafiłam do Jedlicza, bo na własne oczy zobaczyłam Sodomę i Gomorę . Ja jak opowiadam kolegom czy z redakcji, czy znajomym kierującym kampaniami polityków z pierwszych stron gazet, to mi po prostu nie wierzą. A to co ujrzałam i przeżyłam, to moje, mam to w głowie i nikt mi już tego nie zabierze:))

  1. O sobie arbuzie piszesz? My wiemy że masz problem z alko. Trafiłaś tu bo Cię już w psychiatryku nie chcieli!

   1. Miała przyjść z tymi swoimi kundlami na spotkania przedwyborcze…. zdygana babaaaa jagaaa hejehe sory w dzwi się nie zmieści buhaaaaa

    1. Nie wiem ale według mnie kogoś obrażasz kolego/koleżanko. Trzeba liczyć się z konsekwencjami tego co piszesz,choć pewnie nie poniżał bym się do zgłaszania bo takie metody już widzieliśmy gdzieś tak mi się wydaje.

   2. Jacy my? Czy dobrze rozumiem, że też jestem śledzona, inwigilowana, grzebie się w moim życiu? Jacy zatem my?

 43. ludzie namawiajcie wszystkich aby szli na spotkanie z panem Janem nie namawiam żeby na niego głosować bo to wasza decyzja ale żeby posłuchać co wam ma do powiedzenia a warto według mnie to jedyny kandydat na burmistrza

 44. Betonie nie mysle Cie przekonywać jeżeli oczekujesz lepszego życia w tej gminie dla swoich dzieci wnuków to nie możesz głosować na osobę która się niesprawdzila

 45. Proszę o konkretną odpowiedź bez złośliwości co było mówione na spotkaniu Jedlicza Centrum bo nie mogłem być obecny. Chodzi mi o konkrety co Burmistrz deklaruje na następne 5 lat gdy wygra wybory? Proszę tylko o konkrety dla Jedlicza Centrum.
  Z góry dziękuję za rzeczową odpowiedź.

  1. Zero konkretów. W większości obecny był tzw swój elektorat oraz rodziny osób powiązanych w różny sposób z urzędem. Była nawet osoba z Krosna. Śmiechu warte.
   Jednym słowem cukrowanie we własnym sosie. Jeden drugiemu.
   Podkreślano zasługi Waśki 🙂 :):):). Radnego który objął funkcję po śmierci ŚP EN. Zasłużony że cho cho.
   Plany ? Raczej powtórka z przed 4 lat. most w Męcince będzie …. 🙂 kto zna realia to może powiedzieć tak – A CZY MAJA POZWOLENIE NA BUDOWĘ. A czy dysponują wszystkimi gruntami pod inwestycję?
   Gdzie tam do realizacji ?
   Dom Opieki Społecznej ? Już cztery lata temu o tym słyszeliśmy.
   Cieniutko , cieniutko.
   Było też pewne novum a mianowicie odbierano głos Annie Zaleszczuk która próbowała włączyć się do dyskusji.
   Teraz zobaczymy co przedstawi Jan Juszczak.

 46. Gminy bębnią o nowoczesnych autobusach i przystankach z MOF. Nasza władczyni tak rządzi że gminy Jedlicze nie było w tym projekcie bo zrezygnowała.
  nowoczesne przystanki powstaną w każdej gminie która uczestniczy w projekcie. Gminy otrzymają 85 % dofinansowania. Gmina Jedlicze NIE. Czy to nie jest strata dla Gminy ? Jak się to ma do gospodarności?

 47. Do tego Batona czy jak mu tam

  Przemyślałam i złożę w poniedziałek zawiadomienie do prokuratury. Po to chociażby, żeby dowiedzieć się kim jesteś. Bo coś wiesz…nie wiem jak wiesz, skąd wiesz, po co ci ta wiedza…czemu jej używasz, czemu ci się wydaje że i dokuczasz? Tego nie wiem, ale dowiem się. A jak dowiem się, że jesteś z administracji, urzędu, policji, czy też jesteś z kimkolwiek związany ze wspomnianej „branży” to ja wtedy…już będę wiedziała co zrobić. A jeżeli jesteś zwykłym obszczymurmiem, to przynajmniej, z niepohamowaną radością będę widziała jak nie umiesz spojrzeć mi w oczy. I ty i twoja dobra wróżka i jeszcze królewicz….

 48. do Baton radzę ci zanim kogoś bedzisz obrażał to mocno się wpierw zastanów czy warto na tę chwilę być animowym „bohaterem”?ps.sprawdź wokół swoich czy nie mają problemów?

 49. Zawsze ceniłem i cenię skromność. Ilością banerów nie wygrywa się wyborów !
  Świadczy to o tym że ktoś na siłę pcha się nam do domów. Ktoś na siłę chce abyśmy go zapamiętali w czerwonej sukieneczce.
  A ja tego kogoś zapamiętam z następujących powodów:
  1. pozbawienia pracy niewinnych osób,
  2. braku pomysłu na zarządzanie gminą
  3. braku pomysłu na rozwój gminy
  4. nie spełnienia obietnicy uaktywnienia domów ludowych i wyprowadzenia GOK na wioski
  5. nie załatwienia sprawy mostu na Wierzbowej
  6. nie uzyskania pozwolenia na budowę mostu na Jasiołce. Sprawa jeszcze w lesie.
  7. wycofania się z MOF w zakresie transportu miejskiego. Właśnie super autobusy wyjechały na trasy, ale nie do Jedlicza
  8. 3 lata nie potrafiła zakonserwować zabytkowej kaplicy i szkoły ludowej w Żarnowcu.
  9. nie utworzyła zapowiadanej szkoły językowej
  10. nie równy podział budżetu pomiędzy poszczególne miejscowości ( bardzo duże dysproporcje )
  11. duża ilość przegranych spraw sądowych. Wypłacane odszkodowania
  12. 3 lata wciskała mieszkańcom Długiego że gmina nie posiada koncepcji kanalizacji . Później się odnalazła :). Bałagan w administracji ?
  13. brak dobrej współpracy z powiatem
  14. nie wybudowała domu pomocy społecznej który był obiecywany w poprzedniej kampanii
  15. miasto i gmina często były brudne
  16. zniszczyła ogród przedszkolny i tam wsadziła żłobek pomimo tego że gmina posiada inne dobre lokalizacje
  17. chciała za to zasiadać w zarządzie Związku Gmin Dorzecza Wisłoki
  18. chciała doprowadzić do zmian w zarządzie LGD
  19 szkoły zaniedbane.
  20. nie wszystkie schody przy jedlickiej podstawówce zostały wyremontowane.
  21. parking przy szkole w Jedliczu wygląda jak pobojowisko
  Ale mieszkańcy Moderówki będą mieli łącznicę niemalże w środku wsi i to wg władzy jest pozytywne.
  Jest jeszcze dużo spraw o których można by było pisać.
  Wierzę że mieszkańcy wystawią jej czerwoną kartkę.

 50. Dlaczego u nas w Domu Ludowym NIC się nie dzieje? Takie pięknie odremintowane Domy za poprzedniej Wladzy powinny tętnić życiem kulturalnym Co robi za duże nasze pieniadze dyrehhhtoor?

 51. Tobie wolno ludzi oczerniać…i nazywać nie obszczymurem. Nieładnie z Twojej strony. Albo porównywać mnie do kogoś….. nie każdy kto tu piszę jest od…. ja akurat to Wojtkowi kibicuję.
  Widocznie trafiłem z twoim wyglądem. „Arbuz” to owoc bardzo ciężki i okrągły. A że jest ciężki trudno go podnieść 😉 Gdybyś miała „nic dynia” tak samo bym napisał. 😉 ps. A wiem tyle ile sama o sobie piszesz po portalach bo arbuz jest jeden

  1. Podzieliłeś się wiedzą, jakiej nie miał prawa wiedzieć żaden użytkownik portalu, żadnego portalu. Dowiem się skąd wiesz, dowiem się co wiesz, dowiem się kto cię umocował. A zapłacisz konsekwencjami prawnymi…niestety ty . Kimkolwiek jesteś i bez względu w jakiej jesteś formie psychicznej i fizycznej. RODO to srodo. Ale jest pewien cudowny artykuł w kk. jest i przekroczenie uprawnień służbowych, jest i dopuszczenie osób trzecich do tego typu info. Bądź cierpliwym…

 52. Jeżeli zawiniles Batonie to winę sam ponosisz i za siebie odpowiadasz takie jest Prawo.teraz szkoda Twoich wyjaśnień

 53. Widziałem program wyborczy Jana Juszczaka i muszę powiedzieć że bardzo mi się podoba. to jest profesjonalne podejście do sprawy.
  Nie znalazłem programu pana Kłosowicza i Pani Urbanik.

 54. Przepraszam. kolega podesłał mi program pana Kłosowicza z facebooka. No tak, taki króciutki raczej jak dla radnego . No ale coś jest.

 55. Wypowiedzi Pana Juszczaka J. bardzo mi się podobają to osoba opowiedzialna i nadająca się na stanowisko Burmistrza

 56. Kampania trwa to że będzie zajadła wiadomo było od początku. Z jednej strony Jan z Drugiej Jolanta a najśmieszniejsze jest to że na pewno wygra ktoś na J. Ale nie mamy wyborów tylko na burmistrza a rada gdzie czemu nikt nie komentuje porównuje chętnie poczytam jakieś ciekawostki kto może się czy pochwalić.

 57. Nie ma to jak szczycić się wybudowaniem boiska przy szkole. Szkoda tylko, że boisko warte ~800tys. Złotych jest dostępne tylko dla uczniów szkoły. Używane jest więc przez 2-3 miesiące w roku, a dzieciaki z Jedlicza mogą je tylko pooglądać zza ogrodzenia. Bardzo to przykre, bo innego nadającego się do użytku boiska np. do koszykówki po prostu nie ma. Chwalenie się taką inwestycją jest więc dla mnie nieporozumieniem. Może ktoś ruszy tą sprawę i udostępni boisko mieszkańcom gminy.

  1. Pamiętam jak w zimie po obfitych opadach śniegu, nasypało około pół metra tego białego g robiono akcję ponieważ zażyczył sobie jeden z radnych aby boisko odśnieżyć bo on chce w piłeczkę pograć. Afera była na 3 fajery. Przypominam że to była już ostra zima. Na boisko chodził zaglądać sam z-c a i nawet Jolanta się pojawiła.
   JPGKiM zakupił sprzęt. Boisko odśnieżono a temu gościowi odmieniło się i nie przyszedł kopać.

  2. Zyziu coś tu jesteś niedoinformowany. Boisko jest czynne praktycznie cały rok. Obłożone też jest do późnych godzin. A wiec jest wykorzystywane. Dyrektorka szkoły dba aby tak było. Chciałeś coś napisać ale nie do końca ci wyszło.
   W koszykówkę grają szczupłe chłopaki 🙂

   1. Nie pisz pierdół, gdyż sam podczas wakacji 2 razy odbiłem się od bramki na to boisko, podobnie też moi znajomi. Ja już swoje lata mam, i nie jest to dla mnie aż tak ważne bo czasu na grę coraz mniej, szkoda tylko młodych. Z resztą podczas otwarcia obiektu wyraźnie było napisane, że boisko ma służyć uczniom szkoły i nie będzie dostępne dla mieszkańców gminy. Więc kto tu jest niedoinformowany?

    1. Z resztą o jakiej pani dyrektor Ty mówisz, skoro te funkcję pełni facet? Jak nie wiesz nawet o jakim boisku mowa to po co się odzywasz?

     1. Ludzie, czy wy wiecie w ogóle co się u nas w gminie dzieje? Wypowiada się każdy, czy to przychylnie czy krytycznie, nie ważne jak. A połowa ludzi g***o wie co dzieje się dalej niż u sąsiada. Dlatego w tym kraju jest jak jest. Wyjdzie ktoś, powie, że da 500zl i już głosują na niego. A pojęcie o sytuacji w swojej gminie ma żadne. Co my więc będziemy mówić o sytuacji w kraju. A jeśli już nawet jakis temat na podany pod sam nos to nie raczy zgłębić tematu, co w dobie internetu zajmuje jakieś 2 minuty.

 58. To że zajadła to jak widzę zależy od jednej osoby. Szkoda bo myślałem że tu w gminie jednak będzie spokojniej.

 59. Widać, że chociaż na tym portalu jest odrobina merytorycznej dyskusji. A na pudlu24 dziwnym trafem kasowane są komentarze. Napisałem, że ponoć chodzą słuchy że jak p.Urbanik przegra wybory to ponoć ma już zapewniony stołek w firmie CellFast gdzie jej mąż jest dyrektorem. I post usunięty. Oj nie ładnie panie Tomaszu Słowik. Mieszkańcy gminy czują mocno po kościach że miłość między Panem a p.Urbanik skończy się po 21 października.

  1. No i niech idzie do prywatnej firmy, przedstawi swoją wizję i dostanie max trzy miechy okresu próbnego. Jak się wywiąże to…może zatrudnią a jak nie, to nie będzie pieprzenia, że się jeszcze nie zdążyła zorganizować, że dwa razy tyle czasu potrzebuje. Do widzenia i krótka piłka. I tu tak samo. 4 lata było na realizację obietnic. Nie zrealizowała nawet 1/3. Nie ma czasu na stwarzanie komfortu pracy nieudacznikom. Nikt mi nie wmówi, że po poprzednich kadencjach aż taki sajgon został, że ona odgruzowuje do dziś. Ja od ponad dwóch lat, mieszkając tutaj widzę postępujący syf. I tu nikt mnie nie przekona, że źle patrzę.
   Konkrety. To co jest międolone, kręcone ze sprawą spalarni? Czy ktoś dostał odpowiedź, konkretną od tej kobiety, na czym stanęła sprawa spalarni?
   Sprawa oczyszczalni ścieków. To samo.
   Ona na zebraniu zapytana o bezsens dojazdu do targowicy mówi: Będziemy myśleć…Teraz kiedy władowano 2,5 mln złotych ona zaczyna dumać?
   A co dalej planuje to nikt nie wie, bo jej się wydaje, że postawienie „upalowanych” jak krowy na sznurkach banerów na wszystkich łąkach w okolicy załatwi sprawę i dalej będzie brać kasę za nic. Ludzie. Od tego roku kadencja jest 5-letnia!!! Uważam, ze gminy nie stać na 5 lat postępującej degradacji. Skupmy się i na koniec ostatnia ważna rzecz.
   Jeżeli jesteście informowani, co podejrzewam, że Jolantę popiera PO, to jesteście okłamywani!!!
   PO nie popiera żadnego kandydata w Jedliczu a już z całą pewnością nie Jolantę! I proszę nie wprowadzać ludzi w błąd, czy raczej nie oszukiwać!

 60. A pudel tak, komentarze usuwa. Lajkuje się jak najęty:)) Był taki komentarz: Jedlicze 24 plus podany na stronie telefon oznacza możliwość całodobowego dzwonienia do redakcji. Nikt nie spodziewałby się,e że dzwoniąc do TAKIEGO PORTALY, dodzwoni się pod zapierdzianą kołdrę redaktora…

  To już go nie widzę…

  Tragedia.

 61. do Arbus Twoj komwntarz przekonał mnie w 100% że nie nadaje się na ten stołek jest za to ŚWIETNA do intryg i udalo się jedynie WYBUDOWAĆ MUR MIĘDZY LUDŹMI

 62. No i na j24 kolejny paszkwil. Pan Zima zamiast mówić o swoim programie jako kandydata, dał się wykorzystać rozgrywkom, na których wyjdzie jak Zabłocki na mydle. Panowie, nie buntuje nie namawiam, ale to już chyba za dużo i chyba nie tylko ja jutro pojadę do prokuratury.

 63. Ubolewam, że chłop dał się w to wciągnąć. Trzeba przyznać, że redaktor stosuje niebywale brutalny sposób dyskredytacji kampanii Juszczaka.

  1. Filia piekła…dziennikarskiego oczywiście:))

   „To jest bomba przeciwko mnie. Ale ja czekam na dowody. Na gębę to jest krem Nivea, ja proszę o dokumenty.” – że zacytuję polityka PO Radosława Sikorskiego.

 64. Panie Zima parę lat temu byliśmy na Sesji i doskonale pamiętam(siedzielismy obok) co pan mówił kiedyś to panu przypomnę.Trzeba mieć tupet zeby Pana Juszczaka prosić o wycofanie kandydatury chyba ze panu chodzilo o urbanik? tylko się pan zagalopowal? bo to juz i wiek?

 65. Ja może jako kandydat do Sejmiku odradzac wspanialemu kandydatowi na Burmistrza P.Juszczakowi kandydowania ale się ” wiosna” osmieszyles tą wypowiedzią

 66. Już kampania w wykonaniu J24 zaczyna być kampanią „na wnuczka”. Starsze, nieświadome konsekwencji osoby są perfidnie do niej wykorzystywane. Perfidnie.

 67. Do Pana Zimy kandydata do Sejmiku- dlaczego dopiero teraz przypomniał pan sobie o pracy z pracownikami urzedu? dlaczego mnie pan obraża( jestem w komitecie Mocny Glos) skoro na oczy mnie nie widziales? wypowiadając ze wstyd”a zwlaszcza z takimi ludzmi tworzyć komitet” trzeba to panie Zima wyjaśnić!

 68. Pan Zima miał zwarcie w głowie i mu styki wywaliło . Przyczyną zwarcia jest trzymanie z yolanda i j24 i styki wywala w mózgu . Ale daleko z nimi nie zajedzie tym kompromitującym artykułem stracił dużo głosów.

  1. Oby…bo tu oszaleć już przyjdzie. Przecież jak to..too wygra, to rozniesie w proch, ludzi dokończy. 5 lat grozi nam!!!! 5 lat!!!! w tym syfie. Pełna mobilizacja. Nie dyskutujemy tylko działamy. Po dzisiejszym wejściu tego prymitywnego artykuliny, żeby mnie do gułagu mieli wywieźć, to nie daruję. Kandydatko! pytam się ciebie kobieto ile będą kosztować śmieci po nowym roku wg. Ciebie? Ile woda za metr sześć.? Ty rozumiesz o co cię ludzie pytają czy nic? Jaka jest decyzja o spalarni? Rozliczenie z firmą budującą żłobek? Co zrobiono z odszkodowaniem dla gminy za projekt mostu w Męcince? Lodowisko! Plac zabaw dla dzieci! Schody za 150 tys. Parking, ul 3 Maja. A na perełkę o ZOZ…poczekajcie.

   Kobieto tu dyskutuj tak, a nie wypuszczasz jakiegoś Yanke Doodle, żeby oczerniał, co dwa dni ludzi paszkwilami. Jeżeli moja strefa buforowa już nie wytrzymuje, to chyba jest za dużo już naprawdę.

   1. Kiedy oni tak od wielu lat działają, inaczej nie potrafią. Poniesli porażkę w 2010 roku, pomimo mocnej nagonki lustracyjnej, ludzie nie dali się zbalamucic. W końcu światełko w tunelu 2014 rok, choroba byłego Burmistrza , wykorzystali walac lustracjami i wykorzystujac chorobę. Tu nie ma żadnej etyki, zwykłej ludzkiej przyzwoitosci.

   2. Arbuzie – było spotkanie np w Męcince (są też inne w innym rejonach Gminy) czemu nie przyszłeś/aś po prostu zapytać myślę że odpowiedz na pytania jaka by nie była została by udzielona. Szkoda twoich wypocin tutaj bo nawet jeśli ktoś to czyta to zapewne nie odpisze. Pewne jest za to że jeszcze się taki nie urodził coby każdemu dogodził 🙂

 69. Kiedy oni tak od wielu lat działają, inaczej nie potrafią. Poniesli porażkę w 2010 roku, pomimo mocnej nagonki lustracyjnej, ludzie nie dali się zbalamucic. W końcu światełko w tunelu 2014 rok, choroba byłego Burmistrza , wykorzystali walac lustracjami i wykorzystujac chorobę. Tu nie ma żadnej etyki, zwykłej ludzkiej przyzwoitosci.

 70. Jak trzeba mieć niskie morale, dotyczy to kundla24 i jolki, żeby kolejne wybory chcieć wygrać kłamstwami, oszczerstwami i obrażaniem kogo tylko się da z przeciwnej strony. Hańba i wstyd taka burmistrzyni dla Jedlicza. Tu ludzie chcą spokojnie żyć i pracować. Nie wierzcie temu fałszywemu uśmieszkowi i słodkiemu głosikowi, to wszystko oszustwo i nienawiść!

 71. Fakt, Pani Yolanta nie wywiązała się z obietnic wyborczych i nie można z tym przejść do codzienności i udzielić jej poparcia w wyborach, musi poniesć konsekwencje, niech wraca tam skąd przyszła i tam niech dalej dzieli ludzi (US).My jako mieszkańcy Poręb jesteśmy jedna z ostatnich miejscowości gdzie uporczywie Burmistrzyni nie wykonala kanalizacji bo jak twierdzi brak pieniędzy , które sa jak widać na inne zbędne inwestycje? w gminie. Szereg wypisanych na tym portalu obietnic i ich brak realizacji wydaje sie być usprawiedliwionym,uzasadnionym działaniem dla wyborców Yoli…,która ciągle odwołuje się do byłego Burmistrza Sanockiego obarczajac go zmyslonymi, demonicznymi zaniedbaniami chociażby na temat oczyszczalni.Z doświadczenia wiem, że wdając sie w rzeczową polemikę z Yolą na konkretny temat to nie posiada ona wiedzy merytorycznej a nadrabiając ugrzecznionym w sumie miłym głosikiem stara sie oglednie ,wymijająco odpowiedzieć jednak nie w temacie a przecież nie o to nam chodzi….,potrzebujemy konkretnego, bezstronnego Burmistrza, który nie będzie dzielił ludzi i posiadał będzie merytoryczną wiedzą jak rządzić Gminą a nie uczył się będzie tego przez kolejne 5 lat. Nasza miejscowoć Poręby, mała, ciasna ale własna a jakże mocno podzielona ! Dlaczego? o co tutaj się dzielić w tym małym ciemnogródku ? Czy w tak małej miejscowości trzeba było tak dużej i kosztownej remizy strażackiej, czy to trafny tak duży wydatek finansowy? czy mieszkańcy sa z tego zadowoleni? odpowiedzi nasuwają sie same, jaki z tego pożytek…?bynajmniej taki że już teraz nie musi sie pić alkoholu przed sklepem….tylko w…. .Sanocki był dobrym gospodarzem Gminy ,zaangażowanym, wiem że to co pisze nie podoba sie jego przeciwnikom którzy lubia obrzucać błotkiem ale czy obecna wladza zasadnie, moralnie postępuje usprawiedliwiając to że nie wywiązuje sie z obietnic, zrzuca wine na poprzednia ekipę rządząca podkreślajac przy niemal każdej okazji niby zaniedbania poprzedniej w które w żaden sposob nie da się wierzyć.Tak to bezstronie wyglada…, tak więc czas na dobra zmianę a nie kolejny czas nauki przez 5 lat….

  1. Dlaczego Poręby nie zostały brane pod uwagę przy budowie kanalizacji Dlugiego? pyta o to prawie sto procent mieszkancow?na spotkaniu z burmistrz Urbanik nie otrzymano konkretnej odpowiedzi dlaczego? mam inne pytanie czy OSP w Porebach może brac udział w pożarach jako jednostka? Czy droga gminna k.krzyza będzie wreszcie wybudowana? i wiele pytan na których brak odpowiedzi.Dlatego głosuje na madrego i doswiadczonego kandydata PANA JUSZCZAKA

 72. A może debata – tylko kto ją zorganizuje z miłą chęcią bym posłuchał tego co mają do powiedzenia….

 73. Wypowiedź z 2015 roku – art. : JEDLICZE: Nowy zastępca burmistrza. Zna języki, był dziennikarzem obywatelskim…:
  „….- Powołanie na zastępcę Kamila Kurowskiego stanowi realizację zmiany modelu polityki społecznej naszej gminy. Stawiając na ludzi młodych, kreatywnych wierzę, iż wspólnie uda nam się wprowadzić nową jakość oraz efektywnie zagospodarować potencjał ludzki gminy Jedlicze. Za cel obieramy aktywizację mieszkańców w różnych sferach życia. Świeże spojrzenie i wykorzystanie wachlarza – niezagospodarowanych dotychczas – możliwości będzie przyświecać naszej codziennej pracy – mówi Jolanta Urbanik Burmistrz Gminy Jedlicze..” – to było jedno z pierwszych mądrych posunięć mościwie nam panującej. Jak się okazuje ani młodość ani języki tu nie pomogły… Następnie młodość zmieniła na starość … i podobnie było z wieloma stanowiskami …

 74. Panie Juszczak J. Życzę Wygranej i oby Pan został Burmustrzem i wprowadzil zgodę między ludźmi bo w obecnej chwili wstyd się przyznać że należy się do tej gminy

 75. ..a ja także chce zmiany dlaczego jedni mogą zarabiać grubą kasę w gminie a drudzy nie?Panie Juszczak ma Pan moj głos

  1. czy wiecie że obecna burmistrz ma pobory nie dużo mniejsze od prezydent warszawy a jakim budżetem zarządza

 76. Pan K.Z dostał pracę w szkole prowadzonej przez Starostwo, a teraz pluje i obraża. Dlaczego głośno nie krzyczał swoich sensacji wiele lat temu? Teraz mu pamięć wróciła. Tania sensacja. Nie zgadzał się? Mógł protestować, nie zgadzać się, odmówić. Gdzie był wtedy jego kręgosłup moralny. Bierność to współuczestnictwo jeżeli jego bajanie jest zgodne z prawdą.

 77. A Widzieliście „ulotki” odręcznie napisane przez byłą księgową gminy, powkładane za wycieraczki aut pod kościołami? Kolejna wyąkorzystana osoba, nieświadoma konsekwencji bierze na siebie odpowiedzialność za to, że władza obecna wykręca się od odpowiedzialności za spalarnie. A czy władza poinformowała bidną kobiecinę, „eksperta od finansów”, która podpisała się swoim imieniem i nazwiskiem, że za chwilę gmina zapłaci właścicielom spalarni odszkodowanie, za utracone korzyści?
  Realista, także ty zejdź na ziemię.

  1. Ja cały czas po niej stąpam. Znam bardzo dobrze obu kandydatów nawet pewnie lepiej jak Ci się wydaje. Jak sam napisałeś Arbuzie jesteś tu od 2 lat więc skąd możesz znać np Pana Jana lub Panią Jolantę na tyle dobrze żeby pisać tak czy siak. Pokażcie jakieś słupki statystyki jak gmina się rozwija lub jak się „zwija” bo to są fakty a nie mity. Do wielu inwestycji powiatowych dołożyła się także Gmina ale o tym już nikt nie pisze ani na jednym ani na drugim portalu. O spalarni było na jednym ze spotkań mówione i mnie satysfakcjonowała taka odpowiedź obecnej władzy. Szkoda że ludzie co nie chodzą na żadne zebranie ba nawet na wybory nie chce się iść ale do powiedzenia zawsze maja najwięcej. Pora się obudzić iść na wybory podobno kraj demokratyczny więc jeśli wygra Jan znaczy to że jest potrzebna zmiana a Jeśli wygra Jolanta to że zmiana nie jest wymagana…….

   1. Na zebrania nie chodzą, bo mają po kokardy słuchania mantry, patrz Potok, 5 osób na zebraniu Jolanty.
    Drogi realisto, oprócz aspektu ekonomicznego, który ty jak widzę, podobnie jak Jolanta masz daleko gdzieś. Dokładnie taką samą retorykę proponuje Jolanta. Co wy wiecie, nic nie ro zrozumiecie, nie ma cie prawa się odzywać, ja wiem najlepiej. Jak jeszcze „odwalasz gałami”, łapiesz się za głowę, podnosisz ręce jak Jozue w czasie wojny z Filistynami i wzdychasz jak Ci coś nie pasuje, to można rzec, że nie tylko znasz kandydatkę, ale jesteś nią przesiąknięty:))

    Ekonomia ekonomią, ale aspekt ludzki też jest istotny. Tu nie potrzeba było wybawcy i ęMesjasza, tylko gospodarza. A jak na razie zaczęto mieszkańców „hartować” jako złoto w ogniu, a efekty ekonomiczne, finansowe są mizerne. Ty nie dziw się, że ja nie chodzę oglądać tych gęb. Uwierz, że kilka miesięcy intensywnego przyglądania się od kuchni temu bagnu wystarczy.

    P.S. Dostałam cynk właśnie, ze mój wniosek do prokuratury wpłynął. No zobaczymy, kto usilnie grzebie w życiu innych.

    1. Nie wiem o co ci chodzi z tym grzebaniem w życiu ale widzę że lubisz wiedzieć wszystko :-).
     Była u nas w gminie już taka osoba co tez lubiła wiedzieć wszystko ale dostała czerwoną kartkę – zresztą nie mnie oceniać. Jedno jest pewne że w małej miejscowości wieści się szybko rozchodzą to nie Warszawa 🙂

     1. No cóż. Ale podobnie jak w Warszawie urzędnika, policjanta, osobę mającą dostęp do danych osobowych obowiązują te same zasady. I jak je łamie, bo chce udać chojraka, to tak jak mówisz: czerwona kartka. Uwielbiam wiedzieć wszystko. Taka branża.

   2. a ja proszę niebiosa żeby jola wygrał czy w tej gminie czy innej byle tylko nie wróciła do US

 78. I apeluję też do pracowników gminy. Nie dajcie się manipulować i otrząśnijcie się. I nie dajcie się poniżać, zastraszać, nie siedźcie jak zbite psy, nie latajcie po tych oknach jak cienie tylko się normalnie uwolnijcie.

 79. Żenada. Niby tacy teraz nieskazitelni. Prawda zawsze się obroni mimo prób odwracania kota do góry ogonem. Jeżeli tacy fantastyczni dlaczego uciekają się do takich metod tanich i niesmacznych. Jest mnóstwo ludzi, którzy mogliby opowiedzieć o działaniach jedynych sprawiedliwych tylko nie chcą się taplać w ich błotku i przeżywać jeszcze raz tych odchodów , podjazdów i knowań na nich skierowanych.

 80. Widzieliście kiedykolwiek, żeby grabie grabiły „od siebie”. Nie wierzę w to, że ktokolwiek będzie przejmował się mieszkańcami gminy u ich problemami, skoro nie przejmują się tym skacząc z kwiatka na kwiatek byle tylko być przy żłobie. Teraz nagle sprawa autobusów (rano autobus linii 11 jechał nowy więc o co chodzi – poza tym 90 procent u tak jeździ samochodem) spalarni, która działa od lat tylko i nagle teraz wszyscy się interesują a nikt na oczy nie widział tego co się tam dzieje bo przecież firma działa a terenie zamkniętego zakładu. A najwięcej do powiedzenia mają ludzie, którzy są tu podobno od niedawna, znają ludzi z pierwszych stron gazet, różnych redakcji i dziwnym trafem kotłują się w takim grajdole jak Jedlicze. Takie cyrki tylko tutaj.

 81. Nie życze sobie, żeby nazywać obecny budynek Urzędu Gminy Ratuszem” w moim przekonaniu zniszczono za poprzednika piękny obiekt o cechach zabytkowych, a co mamy obecnie,a no teraz według mnie mamy brzydki, kiczowaty i jeszcze z tym pretensjonalnym zegarem to tylko budynek Urzędu Gminy ratusz to jest np w Sandomierzu

  1. Do Krysty co ty wypisujesz przecież Urbanik J często robi fotki na tle pięknego budymku zegar jest świetny Krysty tyś coś się czasem nie napi…..a? bo bredzisz

 82. Ale jaja. P.Urbanik nie chce udostępnić P.Juszczakowi domu ludowego w Jaszczwi na spotkanie z wyborcami. Czyżby p.Urbanik bała się że może przegrać w swojej rodzinnej miejscowości?

  1. wspaniale. A jak już się będzie wyprowadzać z urzędu, to zedrze ze ściany nawet karnisze. Bo to jej! Podobnie jak dom ludowy, a wręcz cała Jaszczew.

 83. Ma zupełną rację.Ten budynek był wybudowany w czasach galicyjskich i wiąże się z nim historia oraz przesłanie, został zniszczony w sposób barbarzyński, co na to p. Juszczak, jak się odniesie skoro na pocztówce się nim chwali? może mniej sloganów o asfalcie i krawężnikach, a cokolwiek więcej o dziedzictwie
  U nas jest tylko Urząd Gminy!

  1. Ty uważasz, że taki burmistrz to dla siebie i swoich remontuje, buduje, pozyskuje, naprawia? To tak tu się rozumie pracę samorządowca i społecznika?

   1. To weź jej posłuchaj. Ona już słania się na nogach, od rana do nocy, i po nocach….dla ludzi. No społecznik:))

  2. Czemu nie wpisaliście go do Rejestru Zabytków. To tak bezczynnie patrzyliście i co ? Każdy może zawnioskować o wpis.

  3. Ratusz (niem. Rathaus, ’dom rady’) – reprezentacyjny budynek użyteczności publicznej, zwykle tradycyjna siedziba samorządowych władz miejskich…

 84. No czas najwyższy zacząć się pani Urbanik pakować se swoją klika swoimi dyrektorami, pracownikami których pani pozatrudniala z poza gminy a co tak pani 4 lata temu przeszkadzało że się tak zatrudnia. PANI Urbanik mam nadzieję i mocno w to wierzę że przegra Pani wybory i zostanie wszystko wyłożone brudy na stół mam nadzieję że wyjedzie pani do siebie na Ukraine

 85. Znajomy kolega który pracuje w US mówił mi że jak p.Urbanik 4 lata temu odchodziła odchodziła to pracownicy US bardzo się cieszyli. Mówił że to typ kobiety która po trupach dąży do celu. Czas najwyższy pokazać czerwoną kartkę tej Pani za 4 zmarnowane lata dla naszej Gminy!!!

 86. Już kuźwa…JP24 nadaje….banery zdarte. Pod kamerami! na moje oko typowa prowokacja. O tak zeby pisać i naganiać .

  Nie mniej jednak uwagę moją zwrócił wyraz „bezprzykładana”. Unikat językowy….Niespotykana skala…

  Proponuję wezwać Stowarzyszenia Cywilnych Zespołów Ratowniczych z Psami
  S T O R A T.

 87. Przypomina mi się post na temat ‚rajdu po gminie Jedlicze’. W jego treści możemy przeczytać ‚dlaczego trasa rajdu biegnie przez obiekty i miejsca odnowione za czasów rządów
  p. Sanockiego’ Hmmm… Teraz nasuwa się pytanie ‚Dlaczego na fotografii znajdują się obiekty odnowione w ówczesnej kadencji?’
  Przypomnijmy sobie co zmieniło się (na lepsze oczywiście) za czasów poprzednich rządów… no właśnie 🙂 nic

 88. Na youtube znalazłem nowy film z Janem Juszczakiem a mianowicie jego program wyborczy. Spodobał mi się.
  Ma Pan mój głos.

 89. Pochwalmy się jak zniszczyła zabytkową szkole w Żarnowcu i zabytkową kaplicę w Jedliczu to jej zasługi za to powinna siedzieć. Zgnoili wszystko i rozpier……..

 90. do czego to doszło ludzie ze strachu przed utratą pracy każą wieszać jej banery u siebie nie są świadomi że jak wygra to i tak polecą żenada

 91. Mam nadzieję ze w końcu rozpadnie sie ten cyrk ?zespołowy w naszej gminie gdyz udało sie do niego zrekrutować tylu błaznów….,nie wiem czym sie zachwycili….wybierając ją…i tyle lat zmarnowanych…., ale to tak jest :jak jest dobrze bo trzeba przyznać, że było dobrze w gminie jak rządził p.Sanocki to w naturze ludzkiej jest coś takiego że chca zmiany, bo za długo rządził? bo coś by nowego? a tu wyszlo przeciwnie!!! Wiele pytań i zarzutow na tym portalu pod adresem Yoli i ekipy rzadzącej ale bez odpowiedzi. Ja mam teraz tylko jedno male: czemu Poręby nie zostały przylączone do kanalizacji kiedy kanalizowano Długie???przecież to przejaw niegospodarności?co potwierdza topograficzny rozklad zbiorników retencyjnych, studzienek w okolicznych miejscowościach. Wiele innych obietnic wyborczych…ale buta przemawia przez rzadzących i teraz przyjdzie im za to zapłacić. Głosujmy na p.Juszczaka

 92. Bardzo dobry post, tez jako mieszkańcy Długiego zastanawiamy sie dlaczego kanalizujac naszą miejscowość nie skanalizowano Poręb, przeciez byłoby to dużo taniej a tak ścieki wracaja nie efektywnie przez naszą miejscowość a można było łukiem je puścić przez Poręby do oczyszczalni i bynajmniej mieszkańcy mogliby mieć dzisiaj mniejsze rachunki i byłoby ekonomiczniej tak rozwiązać sprawę. Może jak nastąpi teraz dobra zmiana, która powinna nastąpić to i was też skanalizują dlatego i u nas zagłosuja na Juszczaka

 93. to w porębach nie macie kanalizacji??? Ludzie 21 wiek! a przecież macie takiego sołtysa zatrudnionego w gminie, prawa ręka…..a może on nie chciał bo tak mówią?

  1. Podobno stara ekipa zaprojektowała kanał o zwiększonym przekroju od Chlebnej do Jedlicza żeby była możliwość podpięcia do niego Poreb i Dlugiego. A Urbanikowa robi na opak.

   1. Dlatego glosuje na Pana Juszczaka bo wierzę że rozwiaze problem kanalizacji w Porebach i nie zaakceptuje koncepcji by nieczystości wracały z powrotem prze Długie bo to poroniony pomysł

    1. Jeśli tak byto pokaż proszę dokument. W tej gminie dawno temu wszystko „miało być”, a jak było, to wiemy. Być może kiedyś się komuś tak powiedziało, np przy sprzedaży kiełbasy podczas jakiegoś spotkania przedwyborczego w trakcie ciszy…
     Kiedyś Jan Juszczak wprost stwierdził, że takie spotkanie zorganizował Zbigniew Sanocki w Moderówce, Ja na nim nie byłem, ale skoro publicznie taki poważny zarzut padł, to chyba coś na rzeczy było…. Najlepiej chyba zapytać obydwu panów.

 94. jezeli zlapia tych, ktorzy skrycie zniszczyli banery pani Burmistrz to wydadza mocodawcow tak napisal rafael

 95. Zabawny jest ten troll Arbuz. Chociaż ma ciężki kawałek chleba bo chyba sam w to nie wierzy co pisze. Jedyny plus, że jest ubaw z bredni w których sam się miota. Teksty w stylu UB. Próba skłócania ludzi. Skąd to znamy. Zlecenie ZiBi bis? Zapomnijcie. Miło mi, że dobrze zagłosowałem cztery lata temu i z przyjemnością powtórzę wybór. A „wielcy” politycy może niech się przeniosą do Wawki – to miasto na miarę ich przerośniętego ego.

 96. Pozytywny piszesz o pani Joli? To bardzo nieładnie Ją opisujesz.a ja uwazam że Pan Juszczak jest najlepszym kandydatem przede wszystkim zna się jak poprowadzic inwestycję by nie płacić kar

  1. Jakie kamuflowane sprawy ujawniła Pani/ Pan Arbuz? Przecież teraz nikt niczego nie kryje. Jest przejrzyście. W tej gminie jest miejsce dla każdego. Nie każdy powinien jednak sprawować funkcję publiczną. Pytanie wprost: czy poprzednicy powinni powrócić? jeśli tak, podaj argumenty. Przepraszam, ale ja ich nie dostrzegam… Być może rozmowy ze Zbigniew „uwiodły Arbuza”… Przecież wcześniej również innych uwodziły, skoro sprawował urząd przez tyle lat. Do czasu jednak… Mówiłaś, że mieszkasz tutaj dwa lata (jeśli się mylę, to popraw uprzejmie, a nie zawiadamiaj prokuratury…). Nie znasz zatem przeszłości…. Może zapytaj tego, kto ją przeżył świadomie. Moja teza: szkoda że Jan dał się nabrać. Gdyby „grał” na powiat osiągnąłby wiele więcej. Według mnie, dał się omamić innemu kandydatowi, który obliczył (również wg mnie błędnie), że ma szansę na bycie starostą. Do tego było jednak potrzebne, aby wycofał się Jan. Zawsze Janowi pozostaje Porozumienie dla powiatu. Może zostanie starostą, nie będąc radnym?

 97. Uważam że Pani Jola jedyna słuszna opcja na Burmistrza. Jestem nowym mies?zkancem i dobrze się tu czuje .

 98. Dużo opinii i dużo komentarzy przeciwnych obecnej burmistrz jak widać na tym portalu. Ale nawet u nas w Jaszczwi ludzie są podzieleni.Część jest za a część przeciw p.Urbanik. Sądzić można że to jej ostatnie dni w fotelu burmistrza.

 99. Urbanikowa przyszła po to aby wszystko zniszczyć po poprzedniej władzy. Musimy o tym otwarcie mówić nie bójmy się i uświadomić musimy ile złego zrobiła ile pieniędzy zmarnowała

 100. Jedyna jej zasługa to zbudowanie ogromnej machiny nastawionej na utrzymanie władzy. Rozdmuchana administracja. Nigdzie takiej nie ma pomimo tego że gminy o wiele więcej inwestują. Patrzmy na Rymanów, Dukle czy nawet mniejsze Miejsce Piastowe. Tam administracja przez ostatnie 4 lata nie została powiększona.
  W tej całej machinie jednym z elementów jest pijar oparty na J24, który jak widać realizuje to co zostanie mu zlecone.Był opłacany przez gminne instytucje czego nikt nie zaprzeczy. Niszczy ludzi.Ludzi których uważa za potencjalnych przeciwników. System komunistyczny był podobny.

  1. Przyjąć tylu ludzi po co? przecież to ogromne pieniądze z naszych podatków to niegodpodarnosc inne gminy każdy grosz skrupulatnie liczą i inwestują i nie płacą kar

 101. PSL sięgnął dna. TW Zibi i jego świta w PSL. Promowani przez portalik który promuje również Juszczaka – niby z PiS. Ale z PiS przecież jest Kłosowicz. Coś tu nie halo. Dzieli się z nami słowem Bożym. Ale po drodze mu z ludźmi którzy mają wyjątkowo paskudną przeszłość. Przypomnijmy np. z czyich rąk zginął bł. ks. Popiełuszko. Jaki typ ludzi współdziałał z jego oprawcami?. Dzięki czemu było to możliwe?. Może zatem Arbuz wyjaśni nam jak wam z takimi ludźmi po drodze? Może też rozjaśni nam z jakim typem „moralności” mamy tu do czynienia.

  1. Co ja mam ci człowiecze wyjaśniać? Uprawiasz demagogię i wydaje ci się że tu ze mną „poćwiczysz”. Nie poćwiczysz. Bo nie mam czas. Kilka słów tylko odpowiem.

   Zastanawiam się w imieniu jakiej ty moralności występujesz? Wikłanie p. Sanockiego w mord Popiełuszki to chyba gruba rura, nawet jak na idiotów, których coraz więcej. Twoim zdaniem ludzie mają paskudną przeszłość, a ty masz paskudną przyszłość, jeżeli uważasz, że masz prawo występować w imieniu jakichś znowu „nas” i rozliczać ludzkie życie. Co wy chcecie zrobić już z tym człowiekiem? Wy go zwyczajnie nękacie. Ja nie chcę używać mocnych słów, ale właśnie takimi metodami popycha się ludzi do samobójstw. Kurwa za nic. Zapewniam, że du…pie ludzie mają, że Sanocki miał kontakt z SB czy czym tam chcecie. I co portal? O wszystkim pisze i o każdym kandydacie. Co tu nie rozumieć? Czy tu kiedykolwiek był tekst, który ubliżył komuś, kogoś oczernił? No nie! Słowik dzieli się słowem bożym też dzisiaj. I ma prawo? Ma. Niech się dzieli.
   I ja też się podzielę: dla was Apostoł Paweł też byłby sprzedawczykiem, człowiekiem o podwójnej moralności, a jego przemowa na Areopagu to zdrada. Też mordował, przeszedł z partii do partii. Król Dawid zabijał, oszukiwał cudzołożył, Rachab była nierządnicą, ale to wszystko są bojownicy wiary Bogu najmilsi. To ich wybrał Bóg, a nie tych co siedzieli w synagogach, ładnych, kryształowych.
   To tacy ludzie tworzą historię.

   Także, sprowadzając to na grunt współczesnego Jedlicza, w którym można dostać jobla (bo nie wiesz, kiedy wywołają cię do odpowiedzi na pytanie o zabójstwo Popiełuszki oraz jego związek z zawartością portalu) nie bądźcie jak faryzeusze.

   P.S. Ile masz lat Pozytywny?

   1. sprzedawczyk Paweł, jak zapewne wiesz, nawrócił się, przeprosił, żałował za zło… Padł na kolana … Coś w nim drgnęło… dlatego zapewne słuchasz jego listów apostolskich w każdą niedzielę będąc w kościele (budynek) i będąc w Kościele (jako wspólnocie wiernych). Niektórym, wspomnianymi przez Ciebie, nie było to dane… (nie chcieli, zaprzeczali, brnęli w g…, odchody znaczy się). A zatem donosy (like!), kaska za nie (like!). Brak skruchy (like!). I wszyscy są szczęśliwi… Nieziemski Perfect śpiewa: trzeba wiedzieć, kiedy ze sceny zejść. Niepokonanym. Z pewnością, co najmniej tego zabrakło

 102. Przecież on na spocie czyta. Strasznie to nieszczere. Co to za program który trzeba przeczytać. Może z szacunku dla ludzi warto by go wykuć i recytować z pamięci.]

  1. Twoja kandydatka umie jedno przemówienie na pamięć i od 4 lat je recytuje…w każdej sytuacji. Wystarczy recytatorów.

 103. Czytaj ze zrozumieniem Arbuz. Ja ci nie ubliżałem. Trochę kultury. Wasza obłuda po prostu powala mnie. I to tyle w temacie. Proste. Prawda? Jest mądre przysłowie „Diabeł ubrał się w ornat i na mszę dzwoni” – jest w nim głęboka prawda.

  1. Jak się „rozchodzi” o dyskusję, to ktoś kto zaczyna „grzeczny” post od słów „czytaj ze zrozumieniem”, nie koniecznie do niej dąży. I niech tak zostanie…

  2. Obłuda powiadasz… kampania wyborcza prowadzona nie na rzeczowe argumenty i w rzeczowej dyskusji, tylko polegająca na wycieraniu sobie gęby nazwiskami kilku osób, jest przykładem obłudy wręcz podręcznikowej. Dlatego ty śmiesz nas pouczać w tej kwestii?

 104. Czy to już się zaczęło odliczanie ? ostatnich dni urzędowania obecnej Joli, z rozmów i spotkań widać ewidentnie że stanowczo z wielkim aplauzem….TAK!!! No nie poradziła sobie….

  1. no jak widać ludzie widzą, obserwuja i wyciągają wnioski i czasu na naukę na kolejne 5 lat jej nie dadzą…

 105. Do pozytywny-Jestem z PSL bo jest demokracja i wybieram to co ja chcę! twoje zdanie na ten temat mam głęboko w poważaniu ja fugami do joli sie nie kalam jak ty i kasy z biednych podatników nie czerpie jak ty dlatego decyduje sam za siebie i POPIERAM PANA JUSZCZAKA BO JEST Z NASZEJ MALEJ OJCZYZNY A NIE PRZYBLEDA

  1. Arbuzku, przecież mówiłaś, że jesteś tu krócej niż 4 lata. Dobrze znasz słowa kandydatki, czy ktoś Ci je nagrane przedstawił?

 106. Arbuz – weź swoje srebrniki. Lewituj w swoim kosmosie. Przecież obecna Burmistrz zrobiła więcej dla Jedlicza niż twoi pryncypałowie w ciągu o wiele za długiej kadencji. Drogi – nie ma się do czego przyczepić. Szkoły – wreszcie normalność . Domy Ludowe – standard XXI wieku. Remizy – okazuje się, że jeśli się chce da się zapewnić naszym strażakom godziwe warunki. Kanalizacja – kolejne rejony podłączane. Widać ile może zrobić dobry gospodarz w okresie zaledwie czterech lat. A ile można stracić na szczuciu ludzi na siebie to widzieliśmy. Cieszę się, że mamy możliwość wyboru pomiędzy dobrą gospodynią pełną pomysłów na przyszłość a wypalonym człowiekiem, który wie, że jego czas przeminął.

 107. Może się mylę ale podobno większość członków PSL widząc zdechłe ryby które im podrzucono honorowo zrzekło się członkostwa?

 108. Pozwolisz , że trochę otworze ci te klapki na oczach.
  Drogi – tylko remonty. Nie wybudowała nowej od podstaw
  Szkoły – normalność ? Zapytaj nauczycieli. Schody 3 lata podchodziła do remontu. Ale i tak pozostałe nie wyremontowane.
  Domy Ludowe – A niby co zrobiła w ostatnich 4 latach ? Rozwalony DL na Borku ? A może w Męcince został wyremontowany . Chyba tylko na papierze
  Remizy- Ta w Porębach ? Nie podobna do remizy. Dziś strażacy z Piotrówki podkopują posadzkę bo nie mogą samochodem wjechać do środka. Tak im kazano
  Kanalizacja – Która ? W Chlebnej to efekt wniosku poprzedników.
  Proponuje nie ośmieszać się.
  Dodaj jeszcze punkt Sądy. Tu jest dużo ale spraw i kosztów.
  Administracja – przerost zatrudnienia. Ogromny wzrost kosztów.

 109. Życzę wygranej pani Urbanik i Wspólnej Gminie, musi Pani wygrać dla przyszłości nas wszystkich i wierzę, że tak się stanie

 110. Kolego/Koleżanko „Do pozytywny” – konkretnie. Drogi – ja akurat mam to szczęście, że to co nazywasz „remontem” umożliwiło mi dojazd do pracy nie po szutrówce ale po asfalcie. Jestem za. Co do szkół nie wiem o jakich schodach piszesz – skoro szkoła to dla ciebie schody – wymiękam. Rozwalony DL na Borku 🙂 – aż miło popatrzeć jak idą roboty do przodu. Widać, że konkretna ekipa i efekty widoczne z zewnątrz. Remizy – jednak widzisz, że dzieje się dobrze i w tym temacie – ale to musi być ból dla ciebie. Kanalizacja w Chlebnej – efekt wniosków poprzedników – ilu ich było. Dlaczego tylko w wybranej części Chlebnej. Dlaczego nie pomyślano o reszcie miejscowości. Podobno Długie już w najbliższym czasie też będzie mieć kanalizację – da się? Oczywiście. Trzeba tylko chcieć. Pozdro.

 111. Polecam odwiedzenie portalu facebook profil Pana Rostka i poczytanie postanowienia sądu w sprawie nieprawdziwych informacji jakie zostały podane na pudlu24 przez Kazimierza Zimę. Tym bardziej jest mi wstyd za mościwie nam panującą p.Urbanik i pudla Słowika że dali wciągnąć w ich gierki do dziś myślałem uczciwego człowieka. Tak właśnie wyglądają „Merytoryczne Argumenty” p.Urbanik i p.Słowika.

 112. Ale się dzieje Sad w Krośnie w dniu dzisiejszym zakazał Panu Kazimierzowi Zima upowszechniania nieprawdziwych informacji i kazał za to przeprosić. Nie ładnie tak kłamać

 113. Mam wrażenie , że piszesz z Jaszczwi 🙂 kobieto …
  Kiepska kadencja. DL Borek. Co to znaczy że miło idą roboty. Koniec kadencji a tam ruina.
  Poprzednicy to nie tylko burmistrz to też cała rada. Rada podejmowała decyzje, a burmistrz musiał wykonać.
  Kanalizacja Długiego . Dokumentacja w sumie wymuszona przez mieszkańców. A co dalej ? Co pani burmistrz zrobiła w sumie przez 4 lata w zakresie kanalizacji ? Pozyskała jakieś środki na te inwestycje ? Złożyła jakiś konkretny wniosek ?
  Kiepska kadencja, fatalna.

 114. Pepiu nie jestem Jolą. Nie jestem Janem. Nie jestem Zbigniewem. Mieszkam w tej gminie już kilkadziesiąt lat. Cieszę się, że po kilkunastu latach życia w cieniu post komuny której dziećmi są Jany, Zibiowie mogę zagłosować na kandydatkę która nie ma z nimi nic wspólnego.

  1. To głosuj, masz do tego pełne prawo. Mnie się źle tu żyje przy tej władzy. Ludzie dużo wiedzą jak ludzi traktuje, jakie są relacje przełożony podwładny.

 115. Co ciekawego się działo na spotkaniu dzisiejszym w punkcie katechetycznym? Może ktoś pokusi się o krótką relację? Byłbym wdzięczny.

 116. Trzeba Zmiany abyśmy dowiedzieli się calej prawdy o transparentności i wydawaniu kasy podatnikow Dlatego glosuje na Pana Juszczaka.Zima zapomniał ze zanim się coś wypowie wpierw trzeba pomyśleć

 117. W sumie to nic ciekawego bo ekipa z komitetu Pani Burmistrz swoim zachowaniem nie pozwoliła na merytoryczną dyskusję. Tematem przewodnim był spalacz, ale takich mamy świadomych radnych że zamiast pytać o to Panią Burmistrz to pytali kandydata Pana Juszczaka :).

  1. Zebranie w Jedliczu to jedno wielkie żarcie.
   Przyszła ekipa Urbanikowej po to żeby robić zadymkę. Kto trochę myśli to teraz wie jak wygląda sprawowanie władzy.

  2. Musieli przyjść do domu katechetycznego żeby ją zapytać? Nie mogli na sesji ? Teraz nabrali odwagi , a gdzie byli 2016 roku?

 118. Zima przegrał sprawę w Sądzie. Musi przeprosić burmistrza Pana Sanockiego. I po co pisać głupoty. Dawno mówiłem ze ktos się nadzieje. On startuje do Sejmiku dlatego nie będę na niego glosowal

 119. Może się w końcu opanują. Piszą bzdury a później przeraszają . Kij ma dwa końce. Coś mnie doszło, nie wiem ile w tym prawdy ze ulotki pod kościołem tez juz gdzieś zgloszone i jakieś wpisy.

 120. Zima przegrał, ale kto z nim byłe w sądzie z jego mocodawców? Nikt! O i tak człowieka wykorzystali do swoich celów. Kolejna kobieta z „ulotek” za wycieraczkami. Ludzie się podkładają a oni ich wysysają do cna. I zostawiają na lodzie…

 121. Arbuzie sama wiesz, że kunszt manipulacji opanowany mają do perfekcji i przeważnie raz ludzie dają się nabrać. Później przejrzą na oczy i zrozumieją, że zostali wykorzystani i porzuceni na „pastwę” losu.

 122. Tak się zastanawiam ,czy wam za to płacą za wypisywanie tych glupot i nastawianie ludzi przeciwko sobie.

  1. Akurat to Wam muszą płacic, za głupoty które robicie i ślepo wierzycie w fałszywy usmiech landryny. Kto raz się o was otarł, to wie do czego jesteście zdolni.

 123. Dał się nabrać na „serdeczny” uśmiech? i po co mu to było? za taka kasę jaką otrzymuje co miesiac niech walczy o stołek sama a nie naraża ludzi na przykrości

 124. Raczej jestem pewny że jeden z wpisów wcześniejszych arbuza mówił że Pan Juszczak nie nadaje się na burmistrza więc co się nagle stało.

   1. Masz problem z wyborem szczerze współczuję.Ja głosuję za uczciwośca uczciwośca i zetelnoscia.Wszystko co działo się przez cztery lata nie jest idealne ale i tak o niebo mi się bardziej podoba życie pod zadali Pani Jolanty.

 125. No a wasz Peszko, którym tak się chwaliliście wywalony z pierwszego składu Lechii Poznań. Zastanawiam się, bo nie sprawdzałam tego w Jedliczu, nad szkółką którą pod auspicjami Jolanty tu prowadził. Na stronach gminy tyle tego było. Jeszcze w lokalnej prasie pracowałam, to Jermak podsyłał. A szkółka Peszki o ile pamiętam pod auspicjami Lecha Poznań, to zwykła komercja. Kulisy tego „wała” szkółek akurat znam z innego podwórka, ale tu też …należy wykazać się czujnością. Czas „fryzjerów” którym pomaga obecna władza, jak widać nie minął…

 126. Gdańsk…sorry ja nie piłkarka:)) Lechia to Lechia zawsze Poznań:)) Bo już w jakiej Lechii…on nie był.

 127. Zebranie w Jedliczu to wielka porażka. Pytanie o spalarnię było skierowane do kandydata na Burmistrza i przyszłych Radnych. Chcieliśmy sie dowiedzieć, jakie mają zdanie na temat rozbudowy tego Zakładu. Odpowiedź Pana Starosty była rzeczowa i wiemy że spalarnia będzie istnieć ale trzeba zastosować wszelkie starania aby wykluczyć jej szkodliwość dla mieszkańców. Pozostałe wypowiedzi to wielkie nieporozumienie. Nie było to miejsce ani czas na rozliczanie się pomiędzy sobą obecnych Radnych. Dlatego uważam, że powinna nastąpić wymiana całej „ekipy rządzących” w UMiG Jedlicze.

  1. Jedynie rozsądnie wypowiadał się Pan Rzońca. Chociaż nie lubie faceta bo jest bufoniasty to jednak tu trzeba przyznać że jego zdanie było bardzo rozsądne. Reszta to po prostu targowica. A ta pani z USA to bez komentarza.

 128. Zanim do zebrania. Chciałabym wrócić do Papieża i…Ich Troje. Na Pudlu 24 pisze redaktor jak „najęty”, o wręczeniu obywatelstwa i acwmurowaniu tablicy. Dlaczego zapomina napisać o pogrzebie Papieża? Na pogrzebie Papieża, z wiedzy ogólnej wynika, że było „ich troje”! Sanocki, Rostek i Urbanik! Mało tego, z relacji świadków wynika, że to Urbanik jako przewodnicząca Rady Miasta, zainicjowała, by w powrocie z pogrzebu, zajechać do San Marino. Za publiczne pieniądze. Oj kandydatko….kandydatko…

   1. Wpisz sobie jedlicze-rzym-rzym jedlicze w czymkolwiek i jeżeli znajdziesz po drodze San Marino….to znaczy, że jesteś Jolką walącą kilometrówki za publiczną kasę. Tankujesz… i jedziesz. Podobnie jak do Niepokalanowa z AA , pielęgniarkami, agitką, Jermakiem i bez Sekretarz.

 129. J24 kasuje niewygodne wpisy. Czytajcie „Orgusia”. To trwała relacja jedlickiej dyskusji, jedlickich bolączek, przemyśleń.

 130. Za podatnika kasę zwiedzać jest „ok” podatnik musi mieć wiedzę jak zarządzała publicznymi pieniędzmi jakie premie komu i ile

 131. To jak jeden i druga się nie nadaje na burmistrza to po co się tak żrecie? Widocznie macie w tym interes i tyle w temacie. Zagłosujcie na trzeciego i będziecie mieć spokój. I wilk będzie syty i Manchester City ?? (tylko o co się będziecie żreć wtedy?)

  1. Otóż to. Ja bym chętnie zagłosował na tego trzeciego, ale on to zupełnie sie nie nadaje.
   Młodszy od nich to fakt. Ale bez doświadczenia. Nie pokazał swojego programu. Nigdzie nie widać. Nie ma spotkań z mieszkańcami a powinien mieć bo nikt go nie zna.
   Słowem obarczony dużym ryzykiem że jest gorszy od tej dwójki.

 132. Każda z nas potrzebuje odskoczni. Każda z nas potrzebuje efektu WoW.
  Galeria w Rzeszowie, wycieczka po sukienkę, niedzielny wypad na rajd rowerowy, którego nie było, San Marino, Galeria Rzeszów – nie bądź Jolką. Tankuj za swoje.

  1. A już nie ujadaj Arbuzie. no choć by była w tej galerii to co z tego. ludzki odruch. Wiesz że zalatana. wpadła na sekunde , kupiła pewnie albo i nie jakąś kiece i ok.

 133. Panienka wojenka na ma.

  Raz i dwa, raz i dwa,
  Dziewczynka Wojenka na imię ma.
  Trzy i cztery, trzy i cztery,
  Dziwne ona ma maniery.
  Pięć i sześć, pięć i sześć,
  Wcale lodów nie chce jeść.
  Siedem, osiem, siedem, osiem,
  Wciąż o kości tylko prosi.
  Dziewięć, dziesięć, dziewięć, dziesięć,
  Kto z was kości jej przyniesie?
  Może ja, może ty?
  Licz od nowa: raz, dwa, trzy.

  Gdyby do nas przyszła,
  Skłamałbym, że wyszłaś,
  że na świat nie przyszłaś.
  Kłamałbym jak popadnie,
  Choć kłamać, córeńko nieładnie.
  Nieładnie.
  Nieładnie.

  Gdy dorosły chmurny – marszczy brew,
  Wtedy wojna jest i sika krew.
  Wojna to sport, a sport to zdrowie:
  Skoki do gardła i rzuty ołowiem.
  Zawsze jest powód do użycia noża,
  Płock żąda dostępu do morza!
  Żołnierz na wojnie gnije w okopie,
  żona pisze: brzuch duży i mały kopie…
  Myśli żołnierz – w dupie z wami i waszymi wojnami.
  Myśli żołnierz – w dupie z wami i waszymi wojnami.
  Myśli żołnierz – w dupie z wami i waszymi wojnami.

  Gdyby do nas przyszła,
  Skłamałbym, że wyszłaś,
  że na świat nie przyszłaś.
  Kłamałbym jak popadnie,
  Choć kłamać, córeńko nieładnie.
  Nieładnie.
  Nieładnie.

  Gdyby do nas przyszła,
  żeby ją zaraza ścisła,
  żeby ją zabrała Wisła.

  Jak mnie słyszysz?
  Ja Wisła, Ja Wisła!
  Ja Wisła, Ja Wisła!

  Jak mnie słyszysz?
  Ja Wisła, Ja Wisła!
  Ja Wisła, Ja Wisła!

Comments are closed.

Do góry