Jesteś tutaj
Strona główna > sport

II Bieg Kowala i Marsz NW w Jedliczu

         W minioną sobotę (22.09.2018 r.) prawie punktualnie, ponieważ na trasie biegu tuż przed startem pojawił się orszak weselny, któremu tradycyjnie wszyscy zawodnicy solidarnie zrobili „bramę weselną”, starszy kanonier Stanisław Kusiak wystrzałem z armaty dał sygnał do startu drugiego Biegu Kowala i Marszu NW. Blisko 110 osób pobiegło i pomaszerowało ulicami Jedlicza, Żarnowca i Dobieszyna. Uczestnicy biegu mieli do pokonania trasę taką jak w ubiegłym roku tj 10 km, „kijkarze” 5 km. Trasa biegu była poprowadzona po 5 km pętli dzięki czemu stanowiła dużą atrakcję dla kibiców.

Parada motocyklowa Stowarzyszenia Sherwood Riders Jedlicze rozpoczęła imprezę biegową. Honorowy patronat nad zawodami objęła Joanna Bril, Radna Sejmiku Województwa Podkarpackiego przyczyniając się do oprawy artystycznej uatrakcyjniającej czas oczekiwania na start oraz czas po zakończeniu rywalizacji (A gdzie to dawniej stroiło z Krosna oraz Vamos z Długiego). O zabezpieczenie na trasie zadbali strażacy z jednostek OSP z Żarnowca, Dobieszyna i Długiego, a dzięki Panu Staroście czuwała karetka pogotowia by w razie potrzeby bezzwłocznie nieść pomoc. Jedlicka Policja dopilnowała by nie doszło do żadnej kolizji drogowej. Po przekroczeniu mety każdy z zawodników został uhonorowany szklanym medalem wykonanym w pracowni Decor ze Zręcina. Na uczestników zawodów czekały napoje oraz posiłek regeneracyjny  przygotowany przez Pizzerię Stara Kuźnia Pub.  Pakiet startowy zawierał pamiątkowy kubek z logo biegu, a  najszybsi zawodnicy wywalczyli oryginalne statuetki z drewna wykonane w Pracowni Artystycznej Form- Art w Jedliczu. Stowarzyszenie Kuźnia w Jedliczu oraz Stara Kuźnia Pub w Jedliczu -organizatorzy biegu- za zaangażowanie w organizację imprezy biegowej serdecznie wszystkim dziękują, a szczególnie Piotrowi Brilowi za merytoryczność w temacie i Wojciechowi Tomkiewiczowi za profesjonalne prowadzenie.

W  kategorii kobiet zwyciężczynią II Biegu Kowala została Magdalena Łączak z Mielca, na drugim miejscu uplasowała się Anna Skóra z Jedlicza, a na trzecim Małgorzata Kalisz z Krosna.

W kategorii mężczyzn II Biegu Kowala zwycięzcą okazał się Wojciech Pelczar z Dobieszyna, drugie miejsce Paweł Krochmal z Warszawy i trzecie Łukasz Medejczyk również z Dobieszyna.

W kategorii kobiet II NW Kowala została Agnieszka Pasieka z Ustrobnej, na drugim miejscu Magdalena Duda z Żurowej, a na trzecim Krystyna Świeboda z Długiego.

W kategorii mężczyzn II NW Kowala na pierwszym miejscu na podium stanął Marcin Michalec z Krosna, na drugim Radosław Niepokój z Wrocanki, a na trzecim Robert Janocha z Krosna.

 

Szczegółowe wyniki:

http://www.pifsport.pl/2018/Wyniki%20Oficjalne%20II%20Bieg%20i%20Marsz%20Kowala.pdf

GRATULUJEMY!

Dzięki Pawłowi Dudzie możemy przeżyć jeszcze raz chwile zarejestrowane w pięknych fotografiach, które prezentujemy poniżej, a na relację filmową jeszcze chwile musimy poczekać.

Przeżyjmy to jeszcze raz- relacja z II Biegu Kowala i NW w Jedliczu przy Starej Kuźni Pub:

 

Udostępnij na

19 komentarzy do “II Bieg Kowala i Marsz NW w Jedliczu

 1. Widzę ze w art najważniejsze było powiedzenie o gościach. O zwycięzcach tylko w link. A to oni byli głównymi bohaterami.

 2. O uczestnikach, czyli głównych bohaterach mówią fotografie. A u Pana Pawła każde zdjęcie to opowieść. Choćby i Zorką 5, kupioną na Hali Mirowskiej:)) stworzy obraz.

 3. Super są fotki Gratuluję uczestnikom i organizatorom szkoda że brak info kto zdobyl 1,2,3 miejsce

 4. Brawa dla organizatorów,biegaczy zwłaszcza dla tak licznej grupy biegaczy i biegaczek z MUKS PODKARPACIE JEDLICZE .

 5. Więcej sportu, mniej folkloru i będzie git. Na razie możemy mówić o festynie sportowym z elementem rywalizacji. Może warto by było bardziej zadbać o zawodników, którzy przyjeżdżają z daleka i w nagrodę otrzymują „pocięty pieniek” z wypalonymi literkami. Ten kierunek nie pozwoli się rozwinąć imprezie. Chyba, że ma się zwinąć po 21 października….

  1. Dla tych sportowców kasa nagrody nie są aż tak wazne. Tu się liczy rywalizacja i dobra zabawa.
   I jak widzisz przyjechała ponad setka osób. Było fajnie.
   Ty zrób imprezę z bogatymi nagrodami.

 6. Nie chodzi o bogate nagrody. Przynajmniej, żeby kojarzyły się z kowalstwem, a nie z tartakiem…

 7. Redkacja jednego z portali ,okalnych napisała pismo do Pis, a ja sie zastanawiam kiedy będzie wysłane wniosek centrali prezesa i zarządu podkarpackiego PSL? sprawa jest bardzo poważana, dotyczy jakości życia publicznego

 8. Dziś na nowej targowicy było zdecydowanie mniej ludzi jak tydzień temu. Handlujących też mniej. Jedna wielka porażka. No i co teraz powiedzie Państwo radni ? Tak sie wam podobał ten pomysł. Porozmawiajcie z handlującymi to się dowiecie co o tym myślą. Lepiej nie mówcie że jesteście radnymi to was łagodniej potraktują.
  Wszyscy wracają do domów po parogodzinnej inhalacji w oparach oczyszczalni.

 9. Skrzyżowanie koło mostu fatalne. Bardzo niebezpieczne dojście. Chodnik kończy się w trawie. Brak pasów. Brak parkingu. Szkoda więcej pisać bo ogólnie to nieporozumienie.

Comments are closed.

Do góry