Jesteś tutaj
Strona główna > ludzie

Polacy i Żydzi- sama prawda -wykład dr Ewy Kurek

Wczoraj uczestniczyliśmy w wykładzie Pani dr Ewy Kurek, który miał miejsce w sali konferencyjnej Muzeum Podkarpackiego w Krośnie, a dotyczył prawdziwej historii Polaków i Żydów. Zachęcam do oglądnięcia relacji z wykładu. W późniejszym terminie dołączę relację filmową, na której Pani dr odpowiada na pytania uczestników prelekcji.

Udostępnij na

17 komentarzy do “Polacy i Żydzi- sama prawda -wykład dr Ewy Kurek

 1. Wolałbym oglądnąć filmik z posiedzenia komisji gdzie obradowano nad uchwałą antyalkoholową

 2. Przepraszam, że pod wkładem dr Ewy Kurek i nie w temacie.
  Ale pusty śmiech mnie ogarnął, jak zobaczyłem „przebierańca” na otwarciu remizy w Porębach…. zdjęć z remizy brak, za to przebieraniec wszędzie …

 3. Pani dr w sumie operuje faktami, ale typowymi dla ziem dawnego zaboru rosyjskiego. Moją prababkę, chasydkę Rifę Kuberską, uratował ksiądz katolicki, proboszcz o nazwisku Skrodzki w Przytułach (miedzy Radziłowem a Jedwabnem). Osobiście polsko-żydowskiej rozruby nie rozumiem i mało tego, na mój gust to nawet jej nie ma. Do dziś żyją i Żydzi i ich potomkowie i to w takim Jedwabnem i jakoś do oczu sobie nie skaczą. Jedynym, który nie wytrzymał presji swoich czynów z czasów pogromów,był Sleszyński- Polak, który faktycznie gonił do tej stodoły. I to Polacy potem mu nie dawali żyć, po wojnie, bo to zwyczajnie podły człowiek był. Wyjechał z rodziną do USA. Ja nie mam problemu z relacjami polsko-żydowskimi, bo są inne ważniejsze problemy lokalne, doraźne, tu i teraz.
  Ale chętnie posłucham dyskusji po wykładzie.

  P.S. Faktycznie burmistrz przebiera się coraz lepiej…czepiec a’la żona Amisza. Jak na dożynki wyskoczy w zgrzebnej borynówce i porciętach przepasanych postronkiem ze szpagatu, to się nie dziwmy.

  1. Z tymi strażakami w gminie faktycznie coś dzieje się nie do końca normalnie. W maju, jeden działacz strażacki, pożyczył ode mnie kasę. Miał ją potem odpracować kosząc trawnik. Do dziś nie skosił, nie oddał długu. Mało tego, twierdzi że jest za granicą, a widzę oszusta przez okno prawie codziennie. Wyłączył wszelkie sposoby komunikacji i do tego po chamsku pyskuje. Z moich ustaleń wynika, że nie jestem pierwszą oszukaną przez tego „druha”. I tak sobie zaplanowałam, że jeżeli do jutra nie otrzymam zwrotu pożyczki, to zwyczajnie podam personalia na forum, chociażby po to żeby ostrzec przed krętaczem innych ludzi z dobrym sercem.

 4. Czy mozna grilowac na drodze? W Porebach w poblizu nowej remizy stal na drodze gril a w DL migajace swiatla ok godz.22 00 nie trudno bylo o wypadek Kto na taka organizacje zezwala?

  1. Dom ludowy.Dobra i remiza to obiekty gminne. Burmistrz na pewno wie co tam się dzieje.
   O 21.30 jeszcze się w remizie świeciło.

 5. Co to w Porebach wczoraj ok polnocy przy sali i remizie sie dzialo znów byly bojki? To nic dobrego ” nowe twarze” nie wprowadzily tylko woda i pranie po r…u WSTYD!

  1. Pewnie soltys organizuje takie ostre imprezy. Może dotacje z gminy dostali. Albo to ciąg dalszy kropi nią remizy. Brawo Władzom! Wspierać takich

 6. Stowarzyszenie „Porebianie” tak wczoraj imprezowalo? nie moglismy zasnac co sie tam dzialo? Co to bylo za swieto? Po raz drugi otwarcie domu-remizy?

Comments are closed.

Do góry