Jesteś tutaj
Strona główna > ekonomia >

BUDOWA INSTALACJI DO PRODUKCJI BIOETANOLU II GENERACJI

W JEDLICZU PLANOWANA JEST BUDOWA INSTALACJI DO PRODUKCJI BIOETANOLU II GENERACJI

 

W PKN ORLEN trwają wstępne prace projektowe nad budową instalacji bioetanolu drugiej generacji .  Projekt musi spełniać unijne wymogi dotyczące stosowania paliw odnawialnych i biokomponentów w transporcie.  W czasie ostatnich spotkań z Panem Premierem Mateuszem Morawieckim podkreślono wagę i znaczenie tej przedmiotowej inwestycji dla naszego regionu.


Jak przekazuje nam   Radna Sejmiku Województwa  Pani Joanna Bril , która spotkała się z Panem Prezesem PKN ORLEN  i rozmawiała w tej sprawie, inwestycja jest w obecnej chwili w fazie projektowej , analizowane są sprawy  dotyczące pozyskania dostawcy technologii , zrobiono rozeznanie rynku , działalność biznesowa ORLEN Południe S.A. koncentruje się  na  głównych segmentach produktowych zw. produkcją i sprzedażą biopaliw i biokomponentów, parafin oraz rozpuszczalników. Konsekwentnie rozwijane technologie, nacisk na rozwój i szereg działań  stanowi podstawę do rozwoju Spółki ORLEN Południe w kierunku biorafinerii. Uzupełnieniem oferty są produkty uzyskiwane podczas przerobu ropy naftowej i regeneracji olejów. To także , przecież nowoczesny terminal paliw , dzięki któremu właśnie Spółka jest głównym operatorem logistycznym GK ORLEN w południowej Polsce . Dlatego , jako Radna Województwa z Jedlicza , w trakcie spotkań z Panem Prezesem PKN ORLEN w Warszawie,   bardzo jestem zadowolona i cieszę się z tej wiadomości, że to właśnie tutaj na południu województwa w naszej Rafinerii w Jedliczu z dużymi tradycjami planowane są tak bardzo ważne inwestycje. Przecież za tym idzie szereg innych ważnych spraw, jak miejsca pracy w naszej małej ojczyźnie . Mam tutaj na myśli rozwój zakładu w Jedliczu , który należy do spółki Orlen Południe . Konsekwentne działania Rządu Pana Premiera Morawieckiego  znają wagę i znaczenie tej inwestycji . Nasi Parlamentarzyści jak i My Radni Województwa Podkarpackiego, w ostatnich latach na wielu płaszczyznach , i w ramach swojej działalności oraz przebywając w różnych gremiach , a także w czasie spotkań z Panem Premierem Mateuszem Morawieckim , podkreślaliśmy wagę i znaczenie ważności tej przedmiotowej inwestycji dla swojego regionu , sygnalizowano tutaj właśnie od dawana taką potrzebę .

Joanna Bril

Radna Województwa Podkarpackiego

65 thoughts on “BUDOWA INSTALACJI DO PRODUKCJI BIOETANOLU II GENERACJI

 1. Zdjęcie super !!!
  Torebka zajefajna 🙂 A tak na serio to jestem zadowolona że Pani Radna informuje nas o swoich poczynaniach. Ostatnio dowiedziałam sie że w sumie dzięki Pani gmina dostała fotowoltaike. Bez Pani to by cienko było, a i tak jest cieniutko.
  Szkoda tylko że wcześniej Pani nas nie informowała o swoich działaniach.

 2. ” ……w trakcie spotkań z Panem Prezesem PKN ORLEN w Warszawie, bardzo jestem zadowolona i cieszę się z tej wiadomości,……….”

  1. ” ……w trakcie spotkań z Panem Prezesem PKN ORLEN w Warszawie, bardzo jestem zadowolona…”

 3. To osoba na kolejną kadencję. Działa dla regionu miasta oraz całego Podkarpacia. Pani Joasiu powodzenia w wyborach.

 4. Niech Pani startuje na Burmistrza. Gmina potrzebuje zmian. Zagłosuje na Pania

 5. Ja bym się jeszcze wstrzymał z otwieraniem szampana, przed nami wybory….. Poczekajmy chwilę i dowiemy się że plany były, ale niestety….

 6. A co ze strefą ekonomiczną ? Pani Urbanik tak głośno trąbiła o sukcesie. Miało być 80 miejsc pracy. Bardzo proszę władzę i radnych o informacje w tym zakresie. Kto na tym zyskał. Ach tak, jeden gostek z Jaszczwi został zatrudniony.

 7. Wszystko super tylko jeden minus pani że dołączyła Pani do PiS za to ma pani u mnie dużego minusa.

  1. Mogła by nam Pani powiedzieć co Panią skusiło, albo czym Panią skusili ? Zmiana partii to źle Panią stawia w ocenie wyborców. Głosowano na radną z PSL a ta im myk do PiS. Wie Pani o czym to świadczy ?

 8. PSL nie zasłużył na twarz tej pani. Złe ja potraktował . Tylko chcieli jej dla własnych interesów, na ich pomoc nie mogła liczyć to wykorzystał to PiS

 9. Czy naprawdę to takie ważne z listy jakiej partii startowała? Ważne, że coś robi dla mieszkańców gminy i całego województwa. To się powinno liczyć w pierwszej kolejności.

 10. Stałość poglądów politycznych i tzw. kręgosłup ideowy jest dość ważny u polityków, dam przykład Jerzego Borcza, Joanny Kluzik Rostkowskiej czy Kazimierza Ujazdowskiego . Na poziomie samorządowym jest to trochę mniej gryzące w oczy ale są Oni trochę mniej wiarygodni ( jak dla mnie )

 11. Podobnie jest w przypadku kiedy kandydat na szefa samorządu szuka poparcia od lewicy po prawicę. Dla mnie to fałszywa kreatora.

 12. To dobrze ze przeszła do PiS tzn że kobieta myśli,przejrzała na oczy. Ja na nią zaglosuje

  1. Jak tak łatwo przechodzi to nie ma pewności ze jak komuchy zdobędą władze czy tam nie przeskoczy. Osobiście to się brzydze takimi co tak łatwo zmieniają opcje.

 13. Torebeczka jeśli prawdziwa od Gucciego to kosztuje ponad 6 000 zlotych slownie sześć tysięcy- za tyle kasy to niejedna rodzina w Jedliczu żyję przez wiele miesięcy – nie wzbudza to u pani zazenowania chwalić się nowo bogactwem !!!@! Czekamy na habilitację to by było coś ja bym padła na kolana

  1. A gdzie tam 6 tys. To jest Soho o ile się nie mylę wersja Disco – 300 -500 złotych max. Inna rzecz, że kompletnie nie pasuje do żakietu i….sukienki z tego co widzę. Duża torba powinna być, a do zdjęcia wcale bez torby. A tak to wyszła jak inkasent, parkingowy. Ale to już drobiazg. Najgorsze, że ja nie rozumiem co ta pani pisze, co mówi i o co jej chodzi. Jeżeli powyższy tekst wyszedł spod pióra radnej wojewódzkiej, to jestem w szoku. Jest, normalnie w sieci, za darmo, korektor tekstów. Wrzucić przed publikacją, nie bać się….Nie moja to jest bajka. Nie wiem czy dla gminy zamiana ze „strasznie” na „śmiesznie” to byłaby dobra zamiana?

   1. Właściwie nie wiadomo, kto ten artykuł wyrzeźbił. Po przetłumaczeniu na polski, podziale na sensowne zdania podrzędne i analizie po ponownym ich połączeniu wnioskuję, że autorem jest ktoś z radnych województwa podkarpackiego: „jak i My Radni Województwa Podkarpackiego” ale nie sama podpisana bo: „Jak przekazuje nam Radna Sejmiku Województwa Pani Joanna Bril”. Można więc przypuszczać, że umiejętności językowe, interpunkcyjne i logiczne Pani Joanny mogą być większe niż zaprezentowane w tej notatce. (niestety z takim samym prawdopodobieństwem mogą być jeszcze mniejsze). Łukasiewicz, Klobassa i Trzecieski nie uwierzą, że w kolebce światowego przemysłu przetwórstwa ropy naftowej, po szumnej erze czyszczenia olejów przepracowanych, czas na produkcję paliw ze słomy. To wszystko umożliwią nam: „Konsekwentne działania Rządu Pana Premiera Mateusza Morawieckiego”. Ropa – zanieczyszczony olej – słoma. Era ropy naftowej na Podkarpaciu odeszła z jej wynalazcami i ich ideami. Na nasze szczęście nadchodzi dla Jedlicza era słomy a od tej specjalistów mamy niezliczone rzesze. W przypadku braków surowcowych można będzie sięgnąć do buta.

 14. Czy PSL czy PIS to nie ma znaczenia liczy się osoba to samorząd a nie sejm z tego co wiem Pani Joanna nigdy nie należała do żadnej partii politycznej. Głosowałem na nią nie przepadając za PSL bo dla mnie liczy sie osoba a nie szyld partyjny… Poza tym patrząc na efekty pracy w samorządzie Pani Joanny bez najmniejszego zastanowienia oddam na nią swój głos po raz kolejny. Krytykować i zazdrościć potrafi każdy ale zrobić coś społecznie dla naszego regionu nie każdy porafi. A czy torebka za 60 zl czy za 6000 to już nie nam osądzać. Jeżeli ktoś zarobi ciężko pracując na kilku etatach, zarywając noce to zazdrosnych znajdzie się wielu. Mentalność Polaka : zamiast zajac sie swoim podwórkiem to patrzy na podwórko sąsiada i jeszcze chętnie by popatrzył jak się potknie i przewróci. Pani Joanno proszę się komentarzami nie przejmować – ja osoboście gratuluję inicjatywy 🙂

  1. No już też nie opowiadaj, że nie liczy się formacja a osoba w tym przypadku. jakby osoba była taka „mocna” to byłaby bezpartyjna u robiła by to samo, albo jeszcze więcej dla społeczeństwa. A tu jest tak, że jak PSL stał się tematem grząskim i zwiała do PiS. Znam kuluary tej metamorfozy. Jak Ortyl pójdzie w ministry, a niebawem pójdzie, to też pewien wypracowany układ runie.

   Same Dyzmy wszędzie…

  1. To nie podróbka. To masowy Gucci, produkt dla ludzi. Gucci to nie Birkin domu mody Herme. W Graffice w Rzeszowie w Royal Colletion zaopatrują się wszystkie nasze „malinowe hostessy”.

 15. Ja jestem Na NIE! kto przeskakuje z partii do partii to nie moge na taka osobe glosowac jest niewiarygodną

 16. Taka Miana partii to tylko świadczy o tym ze w nosie ma wyborców z PSL a do PiS przeszla dbajac o własny intes

 17. przez tyle lat nie było widać ani słychać a przed wyborami fotki obietnice itd. to marchewka na sznurku

 18. A ja zagłosuje na faceta. Słyszałam że podobno będzie kandydował. Mnie interesują konkrety.

  1. Tylko facet. Ta kobieta nie sprawdziła się. Eksperyment nie wypalił.
   Ona powinna być odwołana po pierwszym roku rządów.

 19. Społeczeństwo oczekuje zmian. Dużo sie mówi , że niestety władza sobie nie poradziła. Ludzie wytykają ogromne zwolnienia, duże pensje, dużo imprez Cyt. władza się bawi. Też narzekają na propagandę, że mało sie robi a ze zwykłego ruchu łopatą robi się szoł.
  W Jedliczu z kolei zawiedzeni radną Marć. Wszyscy myśleli że jak jest blisko rządzących to będzie lepiej, a okazało sie że jak była w opozycji to w Jedliczu było dużo więcej zrobione. Teraz nie ma na kogo narzekać.
  Jednym słowem trzeba pójść do wyborów i zmienić to towarzystwo. Muszą to być nowi ludzie , wykształceni z otwartymi głowami. Jabłka to można sobie rozdawać tak hobbystycznie.

  1. To bedzie coś za kupe kasy. Wierze że mieszkancy odpowiednio to ocenią w dniu 21 października.
   Oczywiście Święto Niepodległości należy czcić ale czy w ten sposób ?
   Ja byłbym pewnie bardziej zadowolony gdyby np. z tej okazji zakupiono konkretny sprzęt medyczny do tut. ośrodka zdrowia, albo ufundowano coś dla szkół.
   Nikt nie ma pomysłu ? A może należy tej naszej władzy coś mądrego podpowiedzieć ? Decyzja jeszcze nie zapadła to może radni na koniec kadencji odważą się coś powiedzieć.

 20. a ja bym chciał żeby cały budżet był na imprezy i skwery i pikniki i kiełbache i mała niech chodzi w stringach na szpilkach i daje szoł – ohyda ohyda i jeszcze raz ohyda w Jedliczu

 21. Pani BBurmstrz ma prawo robić co uważa za stosowne i zgodne z jej programem, ma MANDAT SPOŁECZNY i większość w Radzie to wystarczy wg mnie

  1. ZGADZAM SIĘ !!! Tylko nie może robić głupot, a to niestety sie jej zdarza.
   Wyborcy gdyby wiedzieli o niektórych rzeczach które zrobiła a nie były zapisane w programie wyborczym, to by nigdy na nią nie zagłosowali. Dużo rzeczy z programu wyborczego po prostu nie zrobiła. Np. śmieci miały być tańsze … i co ?
   Moim zdaniem tym sobie najbardziej zaszkodziła i śmiało można powiedzieć że przesądzone juz jest to ze nie bedzie reelekcji.

  2. Nie ma prawa robić co uważa. Gdyby uważała ze np. zakażenie przyjmowania dzieci do przedszkola to tez ok bo wybory wygrała? Może to zły przykład ale taki sens.
   Nie nadaje się na tą funkcję co mieszkańcy potwierdzą podczas wyborow

  3. Nie ma takiego wariantu w pracy samorządowca, że może robić co chce, bo jest wybrana i wszystko jej wolno, tylko dlatego że rada jest zbieraniną lizodupów! Są konsultacje społeczne, są zebrania z mieszkańcami i to one powinny być podstawą do podejmowania decyzji. Ludzie głosując na nią, dali jej przyzwolenie na realizację tych celów, jakie zwerbalizowała w obietnicach. A tych nie dotrzymała. Pytam ponownie: co to ma być ten skwer niepodległościowy? Gdzie jest projekt, kto to wymyślił, ile ma kosztować?

    1. Taka choinka to chyba już wstyd w okolicach placu targowego za 2 mln. Czy są choinki za, minimum, 200 tyś złotych?

 22. Ten wpis kieruję do Radnych, a przede wszystkim do Szefa Komisji Gospodarki Komunalnej . Do burmistrza nie kieruje bo i tak nie słucha obywateli.
  A więc …. polecam wam radni do przeczytania na stronie krosnocity o wybudowanej w Krośnie ścieżce rowerowej. Może jak przeczytacie tekst albo oglądniecie obrazki to się w końcu przekonacie że ścieżek rowerowych nie buduje się z kostki ani w takich miejscach gdzie co 20 metrów jest wyjazd z posesji.
  To co u nas w Jedliczu zostało wybudowane i się buduje na Rejtana to jakieś wielkie nieporozumienie.

 23. Pani Radna zrobiła bardzo wiele i napewno nadal będzie, właściwa osoba na właściwym miejscu oby takich więcej …zupełnie niezrozumiałe są te niektóre komentarze.

   1. Taaak….Po przeczytaniu wie się mniej niż przed.
    Ludzie co to ten skwer niepodległościowy? Bo nie zasnę. Co to za plan i za ile?

    1. Takie ławeczki multimedialne teraz w modzie, które Mariusz z MON dofinansowuje. Może to to? Jakieś „śmieszne” kwoty za ławkę z ekranem (40 tyś. zł) Pomysł z serii 100 przekrętów na stulecie. Przy ekranie „kto za, kto przeciw” do sejmu (2 mln zł) to prawie za darmochę. Koszt takiej ławeczki to pewnie z 5 tyś zł ale jak taka stanie w każdej wsi za 40 tyś zł to już coś.

     1. Jak postawią ławeczkę, rozumiem że w tych krzakach, to co z nią zrobią, jak będzie rewitalizacja rynku?
      Tu 100 razy łbem w ścianę na 100-lecie pasowałoby bardziej.
      Dużo rzeczy jest w modzie, ale czy to rzeczy pożyteczne?

 24. Ja bede glodowac Tylko za Pania Radna Zaleszczuk to jedyna Radna ktora zasługuje na mandat

 25. Dobrze…to multimedia za grube tysiące już mamy….OK. A ja się zapytam o drugi i trzeci punkt obrad RM, mianowicie o ustalenie liczby punktów sprzedaży alkoholu oraz odległości tych punktów od szkół i itp. Czy mnie nie myli intuicja, że plany o jakich mówi się na mieście, czyli skrócenie do 50 m odległości od np. stadionu miejskiego punktu sprzedaży alkoholu jest wymierzone wyłącznie w jednego przedsiębiorcę? Bacznie należy przyjrzeć się radnym w czasie głosowania i zobaczyć kto dołoży ręki do próby zniszczenia człowieka. A jeżeli tak się stanie, to przysięgam, że telewizje stąd nie wyjadą przez najbliższe pół roku. I nikt się nie zasłoni ustawami o przeciwdziałaniu alkoholizmowi, zamknięciem jednego punktu, tego którego właściciel ma odwagę mieć własne zdanie.

  1. Jeżeli tak się stanie że pan Jerzy straci pozwolenie na sprzedaż piwa to świadczyć to bedzie tylko i wyłącznie o pani burmistrz i radnych którzy za taką uchwałą zagłosują.
   Pani Wenencji i Panie Romanie, do was kieruję pytanie jak sie będziecie czuli z tym faktem ?
   Mieszkańcy Borku i nie tylko podziękują wam za to w dniu 21 października.
   Ludzie puknijcie się w te swoje główki i w końcu przestańcie bezmyślnie popierać to co wam ta mała osóbka podstawi do głosowania.

 26. Czy Gucci zapłacił za reklamę torebki która kosztuje tyle co kilkumiesięczne zarobki mieszkańca powiatu?. Na zegarkach pewien minister nie wyszedł najlepiej. Pani Joasiu prosimy o wyjaśnienie skąd taki blichtr. I jak to się ma do portalu który podszywa się pod cnoty chrześcijańskie. Czy to jest skromność?

 27. Na dożynki chyba będzie zespół z Ukrainy. Wstyd. To polskie święto. Brak wyczucia. Ciągnie do swoich ciągnie.

  1. Jolanta to już została chyba menadżerem tych Łanowiczan z Ukrainy. Kolędowanie, dożynki…Już chyba za często. Chyba, że papierosy wożą…bez banderoli…:)) to dobra przykrywka.

 28. O arbuz – prowadzi dysputę sam/a z sobą. Kto go słucha – babka głucha :).

 29. Są tacy dla których nie liczą się ludzie ani kręgosłup moralny – PiS-owi nie po drodze z PSLem który wypromował pewną panią.

 30. Z uwagą przeczytałem artykuł o inicjatywie radnej Joanny Bril w spawie rozdowy zakładu Orlenu w Jedliczu. Natomiast dziwią mnie napastliwe komentarze czytelników. Artykuł wymaga drobnej korekty, bo zlał się w nim komunikat Redakcji z wypowiedzia radnej. Ale to jest wina korektora od redakcji tekstu, a nie Radnej. Dziwny jest także atak odnośnie .. torebki. Radna nie jest celebrytką, założyła niedrogą torebkę na ramię, fukcjonalną. Zarzuty o o nikłą dzialność dla gminy i regionu kuriozalne, przecież w lokalnej prasie i na portalach, jak choćby w Jedliczu, Jaśle i Krośnie można wyczytać o wielu instotnych dla rejonu inicjatywach radnej Bril. Przy czym należy podkreślić, że radna Joanna Bril jest pracownikiem akademickim i działaczem społecznym i samorządowym, a nie aktywistką partyjną. Uznała, że zmieniając klub w Sejmiku Wojewódzkim więcej może zdziałać dla mieszkańców. Dla wyborców liczą się czyny dla dobra mieszkańców konkretnego radnego, a nie kolory partyjne klubu.

 31. Szanowny panie wyborco …mnie dziwi Pana zdziwienie ,że ludzie dosyć mają „chorągiewek” zmieniajacych klub nawet w celu „większej” skuteczności działań dla mieszkańców- a swistak siedzi i …Dosyć efemeryd promujących siebie w ilościach niestrawialnych zwłaszcza przed wyborami ,dosyć działań pozorowanych lub obliczonych na zwiększenie szans …DOSYĆ!!!!

Comments are closed.

Top