Jesteś tutaj
Strona główna > budowa i remonty >

Idzie nowe

Gmina Jedlicze znalazła się na Liście  Projektów ogłoszonych przez Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego na dofinansowanie  w ramach osi priorytetowej III Czysta Energia , działanie 3.1 Rozwój OZE -projekty parasolowe , nabór nr RPPK.03.01.00-18.001/16 .

Poprosiliśmy o komentarz  w tej sprawie Panią Radną Województwa Podkarpackiego , mieszkankę Gminy Jedlicze dr inż.  Joannę Bril .

      – Cieszę się z tak dobrych wiadomości dla Jedlicza , środki przeznaczone na ten cel z pewnością przyniosą pożądany efekt . Jestem bardzo zadowolona i niezmiernie się cieszę , że nasza Gmina Jedlicze otrzymała dofinansowanie do fotowoltaiki . Możliwość  stworzenia infrastruktury , służącej bezpośrednio Mieszkańcom Gminy , która pozwoli zaoszczędzić wydatki na energię elektryczną jest bardzo ważna .

Pozyskanie dotacji na  tego typu dofinansowania nie należy do łatwych. Sam Projekt przygotowuje   Wnioskodawca, choć czasem zdarza się tak , że studium wykonalności, czy program funkcjonalno-użytkowy zleca się firmom jednak zewnętrznym , natomiast sam wniosek też bywa różnie . Podpis składa na końcu Wnioskodawca .Pierwsze wybory  projektów nastąpiły w sierpniu 2017 roku , potem w miarę zdobywania dodatkowych środków , dofinansowywano kolejne projekty z list rezerwowych , następowało to we wrześniu i grudniu 2017 roku i następne podejścia objęło te projekty , gdzie znalazł się też projekt naszej gminy czyli 10 lipca 2018 roku . Mam nadzieję i ufam , że jeszcze uda się dofinansować projekty , które nadal  oczekują na liście rezerwowej .

Konkurs musi opierać się na ustalonych wcześniej kryteriach oceny, które są obiektywne ! W efekcie konkursu powstaje lista rankingowa, uszeregowana według punktów , które uzyskały poszczególne projekty. W tym konkretnym przypadku , projektów było o wiele więcej niż dostępnych środków . Dlatego konieczne były starania o to : aby , zwiększyć środki w RPO ( czyli Regionalnym Programie ) na projekty ,,parasolowe ‘’dotyczące odnawialnych źródeł energii. I tutaj właśnie największą rolę odgrywa Samorząd Województwa , który poprzez starania Zarządu stara się zapewnić jak największe środki , tam gdzie są one potrzebne .

Jako Radni  Województwa w ramach kontaktu z Zarządem Województwa Podkarpackiego czy  poprzez bezpośrednie rozmowy z Panem Marszałkiem Województwa, Członkami Zarządu   staramy się mobilizować i czynimy wszystko w ramach naszych kompetencji , o odpowiadanie pozytywnie na  zgłaszane do nas potrzeby mieszkańców województwa .

Dzięki wysiłkom w tym zakresie , kolejny już raz zwiększone zostały środki na odnawialne źródła energii , a dzięki temu trafiły one także   do Gminy Jedlicze . Wybierając kolejne projekty z listy rankingowej . Instytucja zarządzająca programem czyli Zarząd Województwa mając kolejną pulę środków przyznała dofinansowanie kolejnym oczekującym samorządom. W tej puli znalazła się Gmina Jedlicze, która wraz z Gminą Dukla złożyły jeden wspólny wniosek. Proces ten  odbywa się zawsze zgodnie z kolejnością na liście rankingowej , gdyż inna sytuacja byłaby tutaj niedopuszczalna !

Pracując w Komisji  Rozwoju Regionalnego Sejmiku , jako jej członek  systematycznie analizujemy postępy w realizacjach RPO ( Regionalnego Programu Operacyjnego ) oraz  badamy , w których obszarach występują największe potrzeby . Tutaj właśnie w tym przypadku Województwo zwiększyło środki , a jego organem  jest Sejmik Województwa Podkarpackiego , gdzie mam zaszczyt i przyjemność pracować . Jako Radna Województwa jestem usatysfakcjonowana i jest wielkim zaszczytem dla mnie , że mogłam uczestniczyć i swoją pracą w Sejmiku oraz Komisjach być  pomocną w pozyskaniu przez Gminę środków na fotowoltaikę . Mam nadzieję, że Gmina szybko przedstawi mieszkańcom tę ofertę i w rezultacie zrealizuje projekt , co przełoży się na fakt że mieszkańcy będą płacić mniej za zużytą energię.

124 thoughts on “Idzie nowe

 1. Radni beda oceniani czy uczciwie reprezentowali wyborców czy byli skuteczni w rozwiązywaniu ich problemów i czy prowadzili merytoryczną dyskusję czy tylko bili brawo i dziękowali.Jest wiele młodych wykształconych i myślących i mam nadzieję, że będą kandydować i nastąpi ZMIANA.

 2. Podczas uroczystości otwarcia żłobka burmistrz uhonorowała osoby które w sposób szczególnych przyczyniły się do powstania żłobka. A to Sekretarz, a to kierownik inwestycji i inspektor od inwestycji.
  A ja pytam za co ? Może ktoś uzasadni np zasługi Sekretarza. 🙂 A ci panowie od inwestycji ? To ich obowiązek, my im za to płacimy. Łachy nie robią.
  Trzeba było uhonorować radnych za to że przyszli i robili frekwencje.

 3. Z tymi menedżarami zarządzającymi placówkami oświatowymi to wcale nie głupi pomysł. Na przykładzie naszej gminy, na palcach jednej ręki można policzyć pedagogów którzy sprawdzili się w roli dyrektorów ( ja doliczyłem do dwóch ).

  1. Boguś a czy ty wiesz że do takiego menagerka trzeba zatrudnić z-c dyrektora d/s pedagogicznych ? To nie za darmo. Skoro oświata nie jest dofinansowana to po co tworzyć dodatkowe koszty ?
   Pokaż mi szkołę podstawową gdzie zarządza menager.
   Żarnowiecka szkoła to malutka placówka. Aż menagera potrzebuje ? Wstyd !!!!
   To kolejny zasłużony ?

 4. W Żarnowcu menadżer. Szkoła wiejska. Szkoła podstawowa, do której chodzą przymusowo dzieci…Żarnowca. Menadżer to może być w LO, gdzie absolwent podstawówki może wybierać to albo inne. Finanse takiej podstawówki, to raczej rzeczy przewidywalne. Ja rozumiem wszystko z czasem, postępem z osiągnięciami…ale urągania elementarnym zasadom. Żłobek otwarty. Rajstopy: kryształ, w kolorze gołębia spod Sukiennic. Garsonka, len w kolorze maliny, biżut lekki jak zawsze acz gustowny. Włos kędzierzawy. Lok szalony. Ok. A ja pytam się: Co z firmą, która nie wybudowała żłobka? Jak sprawa w sądzie? Czy nie w sądzie?
  Może gmina poszła na ugodę i wypłaciła sporną kwotę?
  Oj, tyle pytań….

  1. Temat zamieciony pod stół.
   A ja się pytam ile dzieci jest w żłobku a ina ile została przyznana dotacja.
   Żłobek potrzebny, to fakt, ale nie w tym miejscu. Zrujnowano dzieciom przedszkolnym ogród, miejsce do zabawy.

 5. Bardzo dziekujemy Pani Burmiszcz że jej marzenie żeby juz od niemowlaka nasze dzieci wychiwywali obcy ludzie a nie matki , bardzo dziekujemy ,że pani burmiszcz popiera wychowywanie zieci nie w rodzinie tylko w złobku- tak panią chowano też – to wspaniale !! Bardzo sie cieszymy że mamy taka dobra burmiszcz

 6. Dziura już kampanie zaczyna wybory się zbliżają to i najwyższa pora organizować turniej o swój puchar a co robił przez 4 lata? By się nie ośmieszal bo mieszkańcy i ksiądz z Dobieszyna się poznali haha że radny musi do Jedlicza jeździć do kościoła

  1. Przede wszystkim radni. Rozgonić to towarzystwo wzajemnej adoracji. Rada ma patrzeć na ręce burmistrzowi, a nie go całować po rękach. To jest kpina z wyborców i z ośmieszanie się na każdym kroku. I teraz nie patrzeć na obietnice, tylko na to co i JAK!!! zrobione zostało przez 4 lata „rozpoznawania terenu”, bo ciężko to nazwać kadencją. Jak ktoś będzie sugerował, że 4 lata to za mało, że to tylko początek, że się rozkręci, to nie słuchać tylko walić prosto w mordę. Bo to tak nie będzie. Tu nic się nie rozkręci, bo tu już nie ma koncepcji na nic. Proste rzeczy zostały schrzanione. Jeżeli ktoś przez 4 lata nie nauczył się dopatrzeć żeby położono poprawnie 300 m asfaltu, to w mojej ocenie po prostu „nie zdał” i drugiego podejścia nie będzie. 4 lata patrzenia na bukiety, boa, koafiury, etole i skórkowe buty ze strusia…wystarczy. Tu nie Norwegia, żeby aż tak za nic i charytatywnie rozdawać po kilka tys. za bale i rauty niektórym radnym. Trzeba sobie po prostu skalkulować: kto z radnych jest w radzie dla pieniędzy? A kto jest dla idei. W mojej ocenia jedna p. Zaleszczuk wie co to jest praca dla społeczeństwa. Nawet pod prąd, ale zawsze w imieniu tych co ją wybrali. Dla reszty liczy się kasa w domowym budżecie i wyimaginowany splendor. Pozowanie, bukiety, bluzka „motyl”, spodnie rurki, złote klapki. Najgorsze jest to, że to towarzystwo już podzieliło się rolami w przyszłej kadencji. Im jest tak dobrze i będą się bronić rękami i nogami. Ale mam nadzieję, że normalny Męciniak, mieszkaniec Chlebnej, Piotrówki, Moderówki, Jedlicza, Potoku, Podniebyla, Porąb, Dobieszyna czy Żarnowca już się napatrzył i głupot nasłuchał. O Jaszczwi nie mówię, bo oni mają „przesrane” co do zasady….

   1. Większość z nich uzależniona jest od Yolandy. Dlatego nie odwaza się samodzielnie myśleć.
    Teraz rozpoczął się festiwal obiecanek ale pierwsze niech się rozliczać z tej kadencji, fatalnej kadencji.
    W Jedliczu porażka. Pani Marc w sumie nic nie zrobiła. Do wymiany.

 7. Kochani jeżeli u Was panele fotowoltaiczne to …to nowe ,ktore idzie …to jesteście parę lat za największymi wsiami podkarpacia… naprawdę czym zachwyca się pani inżynier to nie wiem …chyba tym ,że wreszcie zapóznione w rozwoju Jedlicze sięgnęło po to o czym inni zdążyli zapomnieć ,że na dachach mają…stracone 5 lat a ile kasy z nienapisanych projektów umknęło ?..lepiej nie liczyć i zdrowszym być (teraz obejrzę te rajtuzy i biżuterię ha ha )

 8. Były mieszkaniec masz rację mydlenie oczu, kilka metrów ścieżki rowerowej do spalarni, żlobek dla kilku dzieci, sala gimnastyczna dla pustej szkoły, kilkadziesiąt metrów kanalizacji z projektu starej władzy a w UG stołków przybyło co niemiara tylko zeby jeszcze ci co siedzą na tych stołkach pojecie mieli co tam robią.

  1. Bo ludzie nie myślą podczas wyborów. Mam nadzieje ze ta propaganda sukcesu juz nic jej nie pomoże. Teraz trzeba rozliczyć ale to solidnie za ostatnie 4 lata.
   Pani Marc tez do zmiany. W Jedliczu nic nie zrobiła czym by się mogła chwalić. Oprócz tego że jabłka rozdawala

 9. Wszystkich chętnych zapraszam na wycieczkę do Jaszczwi. Tam Państwo będziecie mieli możliwość zobaczenia na własne oczy gdzie są wydawane/topione gminne podatki.Głównym punktem programu będzie zwiedzanie zabytkowego domu ludowego.Mieści się tam siedziba filii biblioteki. Cieszy się ogromnym zainteresowaniem ze strony mieszkańców. Wypożyczają książeczki aż miło.
  W domu ludowym jest też siedziba rady sołeckiej. Tam się radzi .
  Po zwiedzeniu obiektu zaplanowaliśmy spacer pięknymi alejkami wokół budynku i na byłym stawie. Obiekt zrealizowany za parę milionów złotych. To należy zobaczyć.
  Później udamy się na wycieczkę do Jedlicza aby zobaczyć między innymi schody przy szkole w Jedliczu i taras przy przedszkolu. Będąc przy przedszkolu zwiedzimy duży i bezpieczny ogród przedszkolny wraz z wypasionym placem zabaw.
  Następnie udamy sie do południowej części gminy pokonując filary na moście przy ulicy Wierzbowej.
  W Chlebnej zobaczymy dom ludowy wyremontowany przez poprzedników ( a pfujj), potem pojedziemy do Piotrówki podziwiać plany budowy parkingu nad Chlebianką ( pomysł z tej kadencji ). Zaglądniemy też do nowej remizy w Porębach. Tam będzie grill w ogrodzie i zwiedzanie remizy. Tłoku nie będzie ponieważ jest tam paru strażaków, w większości w pracy. W Długiem pokażemy planowany cud techniki czyli tłoczenie ścieków pod górę. Przedstawiona zostanie też koncepcja rozbudowy szkoły w wersji zminimalizowanej.
  Na koniec wszyscy odwiedzą nowo otwartą targowicę gdzie będą mogli zaopatrzyć się w suweniry spod Sandomierza, Tarnobrzega itp.

  1. A mi takie staropolskie przysłowie się przypomniało, w związku z mostem a’la skocznia mamucia w Harrachovie.
   Polskie mosty, niemieckie posty, cygańskie nabożeństwo, wszystko to błazeństwo.

   A jeżeli chodzi o Jaszczew, to ja tym ludziom współczuję. Nie ma nic gorszego, jak uszczęśliwianie na siłę. Za takie szczęście ludzie ci płacą cenę podwójną. Raz są stygmatyzowani przez pozostałe wsie, jako wybrańcy. Dwa, za takie przywileje na siłę wciskane, wciskający oczekuje wdzięczności. To są pułapki stare jak świat. Najgorsze jest to, że nikt tych ludzi nie zapytał, czego oni chcą tak naprawę? Nawet razu nie padło pytanie o ich, ich…potrzeby. Bo często jest tak, że ludziom potrzeba prostych, podstawowych rzeczy, drogi, rury z wodą, lustra na trudnym wyjeździe, ale to są mało spektakularne i niemedialne inwestycje więc te się pomija. Starostwo remontuje Stawarskich, to trzeba wszystko rzucić, to co ludziom potrzebne i też zostać „mecenasem sztuki”. Oczywiście, że szkoda aby to zniszczało. Ale to jako całość jawi się tak, jakby bosego bez butów, na siłę ubierać w kapelusz i twierdzić, że jest on mu bardziej potrzebny niż chodaki.
   Ja autentycznie współczuję ludziom z Jaszczwi, bo to co ich czeka, ta presja, ta nagonka, to zaglądanie w oczy, to wzbudzanie poczucia winy, to mantrowanie w koło ile to się dzieje..To są tak płytkie socjotechniki, ale niestety niektórzy im ulegają.

 10. To zajedzcie pod zabytkową szkołę do Dobieszyna w której są bardzo pakowane szatnie o sali gimnastycznej nie wspomnę za to jest korytarz z drabinkami I linoleum zmazywane gumkami.Szkoda słów bo to już mdli od tych podziękowań rodzicom.

  1. Dziękuje, dziękuję, dziękuję. To ze strachu.
   A tak na poważnie. Dobieszyn ma pecha co do radnego . Wcześniejszy radny wojował z władzą, a obecny nie sprzeciwi się bo to kumpel. To taki celebryta. W tych ostatnich latach praktycznie nie wiele w Dobieszynie zostało zrobione.
   Trzeba zmiany na kogoś myślącego po gospodarsku.

  1. Przy tak daleko posuniętym stadium mesjanizmu, jedynozbawstwa jedlickiego, zespołu pychy z upośledzeniem krytycyzmu…wystartuje z całą pewnością. Nie widzi bowiem żadnych przeciwwskazań do tego, żeby zejść z areny. W samoocenie, mocno zdeformowanej, jest jedyną która tu cokolwiek robi, robiła, nadaje się, nikt nie jest jej potrzebny, jest najmądrzejsza, najlepsza. I to jest dramat…

 11. I teraz pomyślcie….Gdyby, uchroń nas Panie, była np. 16 lat, tak jak p. Sanocki, burmistrzem? Tu krzaki z górek i las pod bloki na Tokarskich by doszły! Wodę wiadrami z Wisłoka trzeba byłoby nosić! Gówien wodospady rowami by się lały! Urząd na akord w systemie trzyzmianowym by pracował (czyt. przewalał papiery). Na jedną pisemną odpowiedź z gminy, tworzoną przez 3 prawników i 5 pomocników, po ryzie papieru by szła! A potem z tą odpowiedzią i tak należałoby się udać do tłumacza przysięgłego, który powiesiłby się po przeczytaniu pierwszego zdania. Za to Jedlicze, stałoby się niekwestionowaną stolicą polskiego kabaretu, bo już mało brakuje do tej funkcji. Cuda finansowe by się działy z cyklu zarabiam tysiąc, wydaję 2 tysiące i jeszcze z tego 3 tys. odłożę.

  Apokalipsa!

 12. yyoollkaa wam obieca cuda cuda, za pól miliona kasy co ją zarobiła, idźcie se do biedronki po wasze szampany hehe i kupcie se parówki z przeceny , bo tylko na to was stać a potem se wybierzcie yollkke i dajcie sie ssać jak pies kleszczowi – hehe – a poten na dni jedlicza i pijcie piwo hehe- a czerowny bezbożnik z peło od szycia odzieży biznesmen pożal sie boże i tak zarobi kaske na was – leszczach- ogarnijcie sie i zobaczcie kto kręci lody

 13. Hej w Porębach otwarcie domu strazaka na zakonczenie o 24 00 musiałem spierniczać bo było mordobicie skandal gdzie byli organizatorzy?Pani burmistrz po co są takie imprezy? i komu to potrzebne?

 14. Tyle kasy wywalić na pseudo remize to tylko Yolanda potrafi. Ona chyba w życiu nie widziała jak wygląda prawdziwa remiza.
  Kto to projektował?
  Jedz kobieto np do gminy Miejsce Piastowe i się przygladnij przed podjęciem decyzji.
  Ona musi być odsunięty od władzy. Dla dobra mieszkańców.

 15. Ilu to strażaków jest w Porębach? A tym grucho tem jak pojadą do pożaru?
  Ta remiza to pomyłka, totalna pomyłka.
  Mówi się że to zapłata za wybory. To nie zły rachunek. Oby się nigdzie nie paliło ale czekam na pierwszy wyjazd do akcji.

 16. Uwaga ważne! Jedliczanie przeczytajcie moje świadectwo: miało to miejsce w Rzeszowie w jednym z lokali pił i udwał,że pije, udawał wylewał, że być się nie upic a inni zeby sie jezyk rozwiazal jeden gosc sie zorientowal a co ty masz ty nagrywasz i on zrobil sie czerwony iucieeeeekl uciekal tak było uwierzcie! on do tego jest z dolny i do innych podłych rzeczy

 17. A mi się humor poprawił po ujrzeniu zdjęcia nr. 14 w kolekcji foto z wyścigu kolarskiego, umieszczonej na gminnej stronie. Określenie „uboga krewna z Hajnówki” lub „piąty do brydża” nabrało realnych kształtów i form:)). Nie śmieję się z człowieka, tylko z sytuacji. jakie to faux pas dla urzędnika tej rangi, stanąć między hostessami i być …ubrana tak jak one! Czerwona kieca, czarne szpilki i wyglądać między nimi jak młodsza siostra, co łazi za starszą i jej koleżankami i je małpuje.
  Jak nic przypomniała mi się historia może sprzed 20 lat, kiedy to wybraliśmy się na Sylwestra do nowo otwartej restauracji. Nikt nie wiedział jaki jest wystrój lokalu. Jakież było zdziwienie koleżanki, wystrojonej w modną sukienkę w zebrę, kiedy weszła i okazała się że wewnątrz sa loże obite tapicerką …w zebrę. Przez cały bal siedziały przy stoliku …same ręce i głowa, bo reszta się zlała.

  Foto jest piękne…Zaraz pewnie zniknie z portalu, pod naporem krytyki, ale …zapisałem je sobie na pamiątkę na dysku.

  Malinowe hostessy:))

 18. ja tam chwalę naszą burmiszcz za to że matki wreszcie mogą oddawać już 20 tygodniowe oseski czyli 5 miesięczne niemowlaki obcym kobietom w żłobku, każda matka powinna jak najszybciej oddać swoje niemowlę to jest super sprawa!

 19. Czytam na blogu „naszejedlicze”, że z uwagi na zaporowe ceny oferentów, mocno odskakujące od planów finansowania budowy założonych przez Gminę Jedlicze, parkingu koło szkoły nie będzie. Bo za drogi. Kasę już podzielono. Nikt na sesji nadzwyczajnej, nie zapytał co z nią zrobi GOK czy biblioteka, ale to norma. Nie było p. Zaleszczuk, to sitwa potulnie głosowała mlaskając paluszki.
  Parking jest już tematem rodem ze starożytnej mitologii albo innym mirażem. Podsumowując zaplanowano 150 tys., firma chciała minimum 210 tys. Nie ma z czego dołożyć. Nie ma parkingu. Moim zdaniem, jego i tak miało nie być i cała akcja to ściema i manipulowanie świadomością.

  Pozostał temat schodów w szkole…i on jest dużo ciekawszy. Na schody zaplanowano wydatek 70 tys. Już dziś wiadomo, że kosztować będą przynajmniej dwa razy tyle. Do przetargu dwukrotnie nie zgłosił się nikt, bo dla poważnej firmy to słaba robota, a dla normalnego „chłopa co robi schody” obwarowania formalne jedlickiego przetargu są nie do przeskoczenia. W efekcie schody za 150 tys.!!! wykonuje Komunalka, która jak wiadomo buduje również targowicę i jej tzw.moce przerobowe są raczej ograniczone. Nie trzeba być geniuszem, żeby zorientować się, że jest to nieporadna próba reanimacji trupa jakim jest jedlickie przedsiębiorstwo i sztuczne pompowanie w niego pieniędzy w celu ratowania jednostki, którą samemu, przez nieporadne gospodarowanie przez 4 lata rozkładało się na łopatki. W temat targowicy jeszcze się nie zagłębiłam,ale nastąpi to niebawem, natomiast schody byłam, widziałam i oto co zastałam.
  Schody, za 150 tys. mają przed sobą taką samą gównianą przyszłość co np. droga niby asfaltowa na 3 maja. Po jednym dniu od zdjęcia szalunków …już kładzie się płytki! Chyba trochę za szybko? No za taką cenę, to należałoby się spodziewać jakiejś nowoczesnej technologii a nie betoniarki na przedłużaczu. Kiedyś żeby podwoić wartość trabanata, trzeba było go zatankować do pełna, dziś schody za 150 tys. radykalnie podniosły wartość nieruchomości. Znajomy jest właścicielem jednego z bardziej kojarzonych biurowców w Rzeszowie. Kiedy go budowano w 2012 roku, zdecydował się na najszybszą wówczas na rynku windę. Była bardzo droga. Koszt zakupu i montażu tej windy, do dziś najnowocześniejszej w mieście, w 6 piętrowym budynku wyniósł 800 tys. To komunalka wraz z gminą, za 800 tys. doprowadziłaby swoimi schodami, ludzi najwyżej do połowy pierwszego piętra.
  Uwierzcie…autentycznie widać tę nieczystą taktykę ratowania fatalnie prowadzonej i nadzorowanej spółki za pieniądze podatników. A za to jest przysłowiowy „paragraf”….

  1. Ze 130 tysięcy zabrali 80.000. pozostało im 50.000.
   Taką kwotę mogą wydawać bez przetargu, ale co za 50.000 mozna zrobić. Troche pogrzebią, coś podsypią i powie że robota rozpoczęta, a drugi etap po wyborach. to takie ku…wa czarowanie pieniędzmi podatnika.
   Myśle, że ktoś poważny powinien sie temu wszystkiemu przyglądnąć.

   1. Za 50 tys. to można jedynie utwierdzić błoto w przekonaniu, że to jest jego miejsce, czyli….wyrzucić kasę w błoto.
    Bo tu pozoruje się, że jeżeli wydaje się 4 x 50 tys. to wydaje się mniej niż jak wyda się raz 200 tys.
    Tanie mięso psy jedzą…
    …co ja dziś z tymi przysłowiami???:)))

 20. Schody robi sie metodą mokro na mokro. A tak poważnie schody czy żłobek lub inne nie trafione inwestycje robi sie tylko tak by było ladnie tylko do zdjecia i wytrzymały do wyborów. Przecięcie wstegi fotka podziękowanie grupce osob ktore nie mają pojęcia o remontach i gotowe. Pierwsza zima i wszystko wyjdzie.

  1. Takimi „duperelami” to nawet nie ma co im głowy zawracać. To są „takie tam rozwiązania” i „prace są w toku”. Zakres wyjdzie na końcu. Założę się, że w opisach jest jakaś „niwelacja” i wszystkie jej pochodne.

 21. Yolandzie zapewne o to chodzi aby pokazać że coś się robi. Wykonanie takiego parkingu dzielić na etapy to zwykła niegospodarność. Zawsze przy wiekszej robocie ceny są niższe. Zobaczymy ile w sumie będzie kosztowało to grzebanie na raty.

Dodaj komentarz

Top