Jesteś tutaj
Strona główna > budowa i remonty >

Nowy tor do jazdy z  przeszkodami

Do redakcji wpłynął tekst wysłany przez niezadowolonego mieszkańca Jedlicza z prośbą o umieszczenie go na portalu jedlicze.org, co niniejszym czynimy.

Ulica 3-go Maja-i tor do jazdy z  przeszkodami

Ta droga to  tor przeszkód albo jeszcze lepiej  droga dla ćwiczenia jazdy po bezdrożach.     

W 2016 roku nowe władze gminy postanowiły wyjść naprzeciw apelom mieszkańców  osiedla Jedlicze Centrum i położyć nawierzchnię asfaltową na granicy ulicy 3-go Maja i Polnej.

Droga remontowana była tak zwaną metodą nowatorską!

Ta nowatorskość polegała na tym,  że właściwie dziś po tym „asfalcie” prawie nie ma śladu. To znaczy asfaltu…nie widać…

W ostatnich tygodniach na tym odcinku podjęto się  kolejnego eksperymentu drogowego. Eksperyment ten polega na tym, że głębokie doły w drodze  postanowiono wypełnić świeżym błotem, wygrzebanym nie wiadomo skąd. 

Nasza władza liczy pewnie na to, i słusznie, że mieszkańcy po błocie nie będą jeździć. Jak mieszkańcy nie będą jeździć po błocie, to  zmniejszy się ruch na tym odcinku. Zmniejszenie ruchu zahamuje degradację eksperymentalnego asfaltu” sprzed dwóch lat.

I to jest nowatorskie podejście, unikalne i godne opatentowania.

A może władza  postawi kolejny znak, tym razem  „Zakaz ruchu”.

Ale na zakazie ruchu władza gminna daleko nie zajedzie, a po błocie to na pewno donikąd .

181 thoughts on “Nowy tor do jazdy z  przeszkodami

 1. To nie tylko tam tak fuszerka, zamiast wyszutrowac kawalek drogi ani 100 m niema,to posmarkali po dziurach z miesiac temu i dziś już znaku nie ma co to za robota? Ja podatki płace mam jezdzic po błocie ,jakbym chciał jeździć po błocie to bym dom wybudowal w lesie a nie w bogatym Jedliczu.

 2. Doskonałe wykonanie , droga w Potoku również wykonana na najwyższym poziomie. Dziury zasypane kamyczkami i polane lepikiem , kamyczek na całym asfalcie rozsypany , lepi się do podeszwy , nie da się normalnie przejść nie niszcząc butów. Zapraszam Panią burmistrz na spacer po okolicy.

 3. A ja z innej beczki.
  Pogoda nas nie rozpieszcza. Kolejny dzień pada i pewnie jeszcze dalej będzie padać.Oby nie doszło do powodzi bo kto nas będzie chronił ?
  Strażacy z Jedlicza mają uszkodzony samochód, OSP Męcinka podobna sytuacja. A czym przyjadą w razie „W” strażacy z Dobieszyna i Długiego ?
  Mam nadzieje, że OSP Jaszczew załatwi problem przy pomocy OSP Żarnowiec i OSP Poręby.

  1. To coś nie przypomina remizy strażackiej. Pani burmistrz chyba nie widziała jak powinna wyglądać prawdziwa remiza. niech się przejedzie do innych gmin, chociażby ościennych to zobaczy. w Porębach to coś przypomina jakiś zwykły dom.

 4. Pisałem już wielokrotnie o tym odcinku drogi. To w moim odczuciu największa KOMPROMITACJA władz gminy. W czasie gdy wykonywany jest chodnik na ulicy Kolejowej nikt nie chce zauważyć problemu tego 200 metrowego połączenia ulic Polnej i 3 Maja. Buduje się tam coraz więcej domów. Ludzie brodzą w błocie bo wielmożni samorządowcy od lat mają ich gdzieś. To jawne plucie w twarz. Kiedy w końcu zrozumie, że ta okolica to prężnie rozwijająca się dzielnica mieszkaniowa? Kiedy zacznie być wdrażany plan zagospodarowania przestrzennego dla tej okolicy? (łącznik z ul. Tokarskich) Plan, który realnie podniesie stopień zurbanizowania miasta, przyniesie realny efekt rozwoju! Bo przecież powstałaby nowa ulica, uzbrojone zostałyby kolejne działki, zwiększyłaby się zabudowa jednorodzinna i być może usługowa? Naprawdę tak trudno to dostrzec i zrozumieć?? Czy Ci ludzie w urzędzie są kompetentni? Czy dobro miasta leży im na sercu? Szczerze wątpię!

  1. Jems, oczywiście zgadzam się z Tobą. Plan przestrzenny obejmuje nie tylko łącznik pomiędzy ul. Polną a Tokarskich. Plan przestrzenny swoim zasięgiem obejmuje tereny od torów kolejowych aż do cmentarza i kościoła. To obszar który leży w centrum miasta i jest przeznaczony pod budownictwo mieszkaniowe.Realizacja tego planu została praktycznie przerwana po objęciu przez Jolantę Urbanik funkcji burmistrza. Nawet nie dokończyła wykupu gruntów pod planowane inwestycje drogowe. Nic nie zrobiono pod względem uzbrojenia terenu w sieć kanalizacyjną i kanalizacji burzowej.
   To są zaniedbania które będą się ciągły latami.
   Najlepszym przykładem jest ten krótki odcinek ul. 3-go Maja. To kompromitacja. Zostały wydatkowane pieniądze publiczne, a efekt …… Szkoda słów.
   Ludziom sugeruje się budowę własnych oczyszczalni przydomowych. Już takie powstały.
   W przypadku tego obszaru nie trzeba mieć pomysłu bo już to zostało zaprogramowane. Wystarczy mieć tylko dobre chęci , których jak na razie brak.

   1. Bo tu trzeba wyobraźni i odrobiny wizjonerstwa połączonego z dobrym planowaniem i zarządzaniem by wdrożyć w życie ten plan. Przede wszystkim trzeba być zorientowanym na potrzeby i możliwości rozwoju miasta. Założę się, że Pani Burmistrz była może w tym miejscu przypadkiem ze 2 razy w życiu i w ogóle nie czuje problemu. W każdym razie za to zaniechanie obecna władza jest u mnie przekreślona. Dziwię się mieszkańcom, że tak długo tolerują obecny stan rzeczy. Trzeba zrobić trochę szumu bo inaczej nic się nie zmieni. Chociaż i tak nie wierzę by obecna opcja ruszyła palcem.

 5. Jak Jedlicze długie i szerokie tak dziury długie i głębokie ważne że kasę Wekendowi i innym dobra zapłacili i ludzie nie na dziurach się „Pobawili”- Skoda P.Burmistrz terenowa i doły i dziury przeskoczy i tak po”Wyborach” popatrzy ludziom w oczy ???

 6. Pytam gdzie jest wszechmocna radna Marć ?
  Kolejna kompromitacja naszej władzy. Proponuje wysypać żużlem z kotłowni. Będzie lepszy efekt. A może wpadniecie na genialny pomysł łatania dziur destruktem po frezowaniu asfaltu. Wtedy telewizja z wozem satelitarnym.

 7. Musze powiedzieć, że za tej władzy miasto jest traktowane po macoszemu. Bardzo mało robi się konkretnych rzeczy.. Dopiero teraz w 4 roku kadencji ponieważ tuż tuż wybory coś grzebią. Ale takie pociągnięcia jak z tym błotem na ulicy 3-go Maja utwierdzają mnie w przekonaniu że źle zagłosowałem w 2014 roku. Pani Urbanik niestety nie nadaje sie na to stanowisko. nie wspomnę już o takich radnych jak Marć, Żychowska, Patla, Tucki czy Twaróg. Z całym szacunkiem , ale to moim zdaniem źli radni którzy powinni być wymienieni na innych szczególnie młodych.
  Podobnie z-ca do wymiany.

 8. Ludzie , o czym tu gadać. Tu chodzi o branie kasy. O to to dobrze zadbali.
  Dla przykładu podam, że Prezydent Ferenc z Rzeszowa zarabia 10.940 brutto , a nasza Jolanda która zarządza malutkim w porównaniu z Rzeszowem budżecikiem zarabia 10.620 brutto. To tylko 320 złotych mniej.
  Radni czy wy o tym wiecie ? To są jakieś totalne jaja.

 9. No za tą drogę to powinien ktoś beknąć . Żeby roku droga nie wytrzymała- porażka władzo . Co pani Marć na to ? I jej nowatorskie pomysły .
  Trafne inwestycje władzy :
  ścieżka rowerowa- tzn parking dla mieszkańców
  żłobek-brak chętnych dzieci
  modernizacja oczyszczalni-dalej śmierdzi i stosy gówien
  droga na 3-Maja- nie wytrzymała roku
  Kładka na wierzbowej- sama konstrukcja – za poprzedniej władzy dało się po niej przejść
  Dalej nie będę wymieniał bo szkoda pisać a jest co pisać .
  Następnie w kampanii wyborczej pani Urbanik bardzo przeszkadzało że zatrudnia się ludzi z poza gminy. Jak jest teraz ? więc odpowiedz jest prosta większość zatrudnionych ludzi jest właśnie z poza gminy.Co do porządku na ulicach Jedlicza i okolic można powiedzieć otwarcie że jest brudno trawa rośnie na chodnikach itp piasek do tej pory na osiedlach zalega po zimie 🙂 koryta zatkane itp. Ciekawe czy się ktoś ogarnie. Władzo to jest Jedlicze a nie Ukraina . Tutaj by Pani Burmistrz pomógł Pan Kononowicz on w kampanii mówił że trzeba na ulice wyprowadzić Policję itp . myślę że jak by zobaczył jak czysto jest to by wyprowadził pracowników komunalki na ulice .

 10. Miejcie trochę wstydu i skoscie te metrowe pokrzywy i chaszcze przy drodze prowadzacej na cmentarz w Dobieszynie. Ludzie tamtedy jeżdżą i na cmentarz i na stadion i plac zabaw tam jest.Tą drogą na skróty można dojechać do Swierzowej i wstyd co ludzie myślą jak tamtedy jadą.

 11. Che che. Ostatnio tak gadał że miałem wrażenie że jest celowo wysłany przez pewną Panią.
  Ale tak sobie pomyślałem, do czego to doszło aby szukać wsparcia u takich osób. Trzeba być już mocno zdesperowanym.

  1. Sprostuje wypowiedź bo to co tu napisane to czysty absurd pracownicy zlobka wycinki trawe a to dowód na to ze są ludzie w gminie którzy są w stanie sami się zorganizować i pomagać sobie nawzajem a nie… Pisać zbędne komentarze…. Nie macie oczy pisać zajmijcie się własnym życiem a nie wypatrujcie sensacji z byle powodu….. Gratuluję tylko dobrej spostrzegawczosci w terenie i obserwacji….

  1. Arbuzie nie znasz się na innowacyjnej ekonomii. 🙂 to co ta pani opowiada to bzdura. A za nią powtarza z-ca. Dlaczego obniżyła zadłużenie ? Bo co roku nie wykonywała budżetu i zostawało kasy. Proste jak budowa cepa.
   Jeżeli nie podnosiła podatków i nie ograniczała wydatków rzeczowych to pytam jakim cudem ? Ba , zwiększała i to bardzo wydatki płacowe bo mnoży stanowiska pracy.
   Komu oni chcą wciskać tą głupotę ?

  1. No tak. Ja takich rachmistrzów to ja znam. Pewien klub sportowy kradł mi gaz przez 2 lata. Poważnie. Po tym jak przypadkiem się o tym dowiedziałam, to nie dość, że targowali się ze mną o stawkę jak z Gazociągiem Jamałskim, to na koniec byli w stanie udowodnić, że tak naprawdę to w globalnej skali, podwyżkach, brutto, netto, tara to ja zaoszczędziłam w sumie, no jakby nie liczyć…..jakby nie liczyć 3 tys.

   Nic mnie tak nie wycieńcza jak słuchanie takich perfidnych, głupot.

 12. A jeszcze o tej drodze co na zdjęciach. Ona jest skończona, zaczęta czy co jej jest? Szukam na stronie gminnej reportażu oraz obszernej relacji z otwarcia tej inwestycji, gdyż chciałam zobaczyć jak ta droga wyglądała po odbiorze. Ale ponieważ na stronie to już tylko przysłowiowych szczura i ku…rwy brakuje, taki sajgon, to nie znajdę. Jakieś maszyny tam utwardzały cokolwiek, czy tylko najgrubszy z brygady chłop przeszedł i udeptał? A ten co to odbierał, to tyłem do kierunku jazdy go przywieźli na odbiór?

 13. A te kurhanki i mogiłki po bokach w jakim celu? Bo to jest taka droga, co każdy o niej wie, tylko nikt jej nie widział. Poważnie. Każdy mi tłumaczył, która to droga. Wszyscy, a ja za każdym razem jej szukałam i nie mogłam znaleźć, bo życiu nie pomyślałabym, żeby w to coś skręcić. Dojeżdżałam na koniec asfaltu i …ja nie wiem czy tam nie było znaku drogi ślepej nawet, a jak zginął to myślałam, że „jakiś obuz zdjął” :)))

  1. To mniej więcej jest obraz naszych rządów.
   Są zachwyceni sobą, głoszą pierdoły o niby tych wielkich osiągnięciach ale jak sie popatrzy tak na chłodno to nie ma co z tego wycisnąć.
   Dziś koło żłobka krzątają się ile wlezie żeby zdążyć na uroczyste otwarcie 6 sierpnia. To jakaś paranoja. Może będą chodniki malować. Zachowanie jak za Gierka.

 14. A propos sprawy w GOK-u, to uważam, że warto uświadomić podatników na temat procesu sądowego i jego kosztów, w Przedszkolu. Radni jakimś dziwnym trafem, po zmianie władzy, nie są zainteresowani tym tematem. Cisza jak makiem zasiał.

  1. No właśnie. Ja to bym chciała poznać elektorat np. tej pani o nietypowym imieniu, która od radnej przypomina raczej animatorkę w grupie przedszkolnej maluchów. Ta co się tak wije, co zawsze coś poprawia, a to szal, a to pulower, a to narzutkę. Czy wy ludzie nie macie wśród siebie bardziej asertywnego, delikatnie mówiąc reprezentanta? Mniej baletu, więcej na temat i z sensem? Nie ma tam jakiego przytomniejszego kogoś?

   1. Arbuzie zapewne mówisz o przedstawicielce z naszego Borku. Dla mnie tez jest to śmieszne jak lata,biega, nadskakuje itp. Robi sztuczne zamieszanie. Ale codziennie przejeżdża kolo pełnego śmieci kosza i tego nie widzi. Kosz kolo ławy , w łąkach.To jest żałosne.

    1. To proszę powiedz jej, jak ją spotkasz, że takie podlizywanie się nie za wiele jej da, gdyż im dalej w tyłek się wchodzi, tym głębiej jest się w du..pie. Wiem, że władza raczej śmieje się z tych swoich giermków, bardziej niż im ufa.

     1. Tak. Jest trochę inteligentniejsza i wykorzystuje to a te piękne cieszą i biegają. Szkoda, że nawet mając 60+ tak się dają wykorzystywać.
      Remont domu ludowego w Borku to też wymysł chorej wyobraźni. kto to widział pchać w tą szczerupę ponad milion złotych. Obiekt nad rowem, malutki, bez parkingu.

     2. No Borek Dom Ludowy cudnie. Kolejna wizualizacja. Zapewne zlecona na zewnątrz, bo jak domniemuję z Autocadem to raczej tam nikt nie pracuje. Koszty takich zleceń nie są małe. Nie znam cen obecnych, ale wiem że za projekt obiektu hotelowego, 10 lat temu na Łętowni pod Strzyżowem, gmina zapłaciła 60 tys. w biurze architektonicznym. I tak każda inwestycja…planowanie, rysowanie, ktoś z jakimś uprawnieniami….wszystko kosztuje, a co najgorsze zostaje wyłącznie na papierach.

 15. Ja tu oglądam. I….aż …aż nie wierzę. 250 lat praw miejskich i co to, pytam się poważnie, jest? Ten duet konferansjerski? Lokalni Kydrynński i Wojtczak, aż nie mogłam oczom uwierzyć. Oniemiałam. Ale się tak zapytam? Kto tu obchodził 250 lecie? Miasto czy Jolanta?

  Życie nie szczędzi mi emocji….a to jedna z mocniejszych rzeczy jakie ostatnio widziałam.

  1. Dobrze że cie tu chwile nie było bo nie musiałaś oglądać tych parodii. 250 – lat praw miejskich a ta sobie wręcza nagrody za działalność w 2017 roku.Kpina. Przemilczała praktycznie cały ten okres. Wynajęła facet, który coś próbował z kartki ale to było cieniutkie i nie na temat.
   A tak w ogóle to nie słyszałem, a byłem , żeby witała imiennie Starostę i radną wojewódzką.

   1. Tego co tam sylabizuje przy stole? Koszałek Opałek taki.

    O jednym aspekcie promocji gminy Jedlicze zapomnieli. Jedlicze i okolice to od wieków zagłębie i Mekka gejów i lesbijek. Miron Białoszewski, Soliński, Konopnickie i cała reszta. Ja nie wiem dlaczego jeszcze na to nie wpadli. Już tam zaraz siadajcie i googlojcie. To rozwojowa koncepcja.

 16. A na koniec już Dni Jedlicza….Kiedyś, na tym forum, napisałam o Harpynie. Nie mieli prawa znać tego, bo nie. I co? Już na Dniach Jedlicza ….gra Harpyna z moim kolegą Bartkiem na saksofonie. Tu trzeba uważać co się pisze, bo tumany czytają, robią i udają, że to ich. Jak ja nie cierpię takich ludzi…ale czego tu się spodziewać.

  1. Wystarczy ze wywala milion złotych na dom ludowy w Borku i będą się tym szczycić. Nie stety nie mają pomysłu na zagospodarównie tych obiektów. Jak sobie przypominam to w kampanii wyborczej deklarowała jak to pięknie zagospodaruje te obiekty. I na tym się skończyło.

 17. Ale po co wogole ruszać tą chatke na Borku. Komu to jest potrzebne. Spotykają się na czytanie poezji i złote gody i głosowanie. Kto to wymyślił ? Ja w to nie mogę uwierzyć i śmiech mnie bierze,ale jeżdżę tamtędy i widzę że zrobili prowizorycznie bramy ,zagrodzone a nic się tam nie dzieje.Przynajmniej we wtorki dzieci miały tam świetlice, to ogrodzili i zamknięte spokoj. Wakacje są dzieciaki się nudzą ,to i świetlice im zamknęli. Nie draznijcie ludzi.

 18. A gdzie będzie jakiś parking ?Podziemny czy na dachu? No za taką kasę to i mogą wybudować lądowisko dla helikopterów. I nam faktycznie kopary opadną. Bo fantazja,fantazja jest od tego……moja jest zbyt ograniczoną nie moge sobie nic w tym miejscu wyobrazić prócz zrównania tego szpetnego budynku z ziemią i ewentualnie zrobieniu w tym miejscu parkingu przy stadionie,bo jak jest mecz to ludzie po rowach parkują.

  1. A może tam kiedyś będzie przedszkole… w przyszłości. I twój synek mały będzie przechodził…w przyszłości…

   Ludzie potrzebują tej drogi. Droga była ujęta w planie budżetowym. „Wykonana”. Kosztowała. A dalej jej nie ma.

  1. Tak. Jest to metoda typu „Gościniec”. Skanska dopiero to podpatruje. Rozpracowuje technologię. Kiedy ją zacznie wdrażać? Fachowcy chwilowo zamarli. Głowią się.

   XIX-wieczny chłop, w drodze za stodołą miał lepiej utwardzone, bo dwie łubianki popiołu spod kuchni wysypał i nie wyrywało mu spod chodaka jak leciał.

   A tu inwestycja goni inwestycję.

   Yolanda zastała Jedlicze murowane, a zostawi?

 19. Ja uważam, że ta droga jest bardziej potrzebne niż np. remont domu ludowego w Borku czy te nieszczęsne ścieżki rowerowe. Ścieżki rowerowe to wymysł nie do końca przemyślany.
  No cóż, nasza władza nie myśli pro rozwojowo. Nie mają pojecia o rozwoju miasta. 4 lata w plecy.

 20. Przejechać drogą w tym Jedliczu nie można jak w Chinach na tych rowerach jeżdżą.Najgorsze te chwiejace się babcie na rowerach, które zawsze mają pierwszenstwo. I biegacze SPALINOWI. Bo to niby dla zdrowia,ale biegać po Jedliczu i okolicznych drogach pomiedzy samochodami i wdychac spaliny to raczej nie dla zdrowia. Jakby chcieli biegac dla zdrowia to po bocznych drogach i po lesie. Nikt nie podziwia. A jest chęć zaistnienia.

 21. Ja dziś w trochę nie na temat. Otóż 12 lipca Urząd Marszałkowski poinformował, że m. in. Gminie Jedlicze przyznane zostało dofinansowanie dla projektu z działania 3.1 Rozwój OZE – projekty parasolowe (rpo.podkarpackie.pl/index.php/wyniki-naborow-wnioskow/1250-3-1-rozwoj-oze-projekty-parasolowe-nabor-nr-rppk-03-01-00-iz-00-18-001-16). Chodzi o instalacje fotowoltaiczne dla mieszkańców.
  Pomimo, że minęło już blisko 2 tygodnie u nas cisza. Na stronie Gminy Dukla, która jest partnerem w projekcie stosowna informacja pojawiła się już przed tygodniem. Jak myślicie, co jest powodem tego milczenia?

  1. Pewnie przygotowują pijar jak to ugryźć.
   Podobno mieszkaniec zapłaci dużo węcej niż głoszono.
   A czy w tym przypadku to sie mieszkańcowi opłaci ? Gmina musi podać dokładnie warunki otrzymania dotacji.
   P.S
   Dziękuję Panu Rostkowi , że poruszył ten temat bo może to będzie bodziec dla władzy żeby się trochę zmobilizować.

     1. Tych którzy z różnych przyczyn odeszli. Nie koniecznie zwolnionych ale i ci którzy sami odeszli. Zapytaj Yolande to ci dokładnie odpowie.

   1. Ale że jakich zebrań bo z tego co wiem to zebranie zwołuje rada osiedla sołtysi a burmistrza się na nie zaprasza przynajmniej tak mi się wydaje. To nie zebrania wyborcze choć i te się zaczną zapewne. A z tego co mi się wydaje to „stara gwardia” nie robiła zebrań z mieszkańcami.

 22. Powiem ,że nawet lubie czytac jak sie tak żrecie i napier..axie po sasiadach.
  To znak ,wszystko po staremu,idziemy w dobrym kierunku.
  Oby po conajmniej 200 komentow zawsze bylo.
  A ,jest dobry tekst o biegaczach spalinowych,zgadzam sie.

 23. super bórmiszcz sie chwali ekologiczna gmina – a to wykwintny żart- smród wieczorami , mieszkańcy w temacie spalacza na razie olani środkowym strumieniem, busy syf zamiast ekoautobusów MOF, a kanalizacja się należy nam jak psu miska – bur bur miszczunia – róż i puder nie pomogą 50-plus

 24. Biegacze spalinowi to fajne określenie. Ja pomimo tego biegałem, biegam i biegać będę. Niestety środowisko mamy takie a nie inne. Podejrzewam że w Bieszczadach jest podobnie od tych węglowych kociołków.
  Tu niestety mieszkańcy nie są do końca świadomi czym oddychają bo Władza odmówiła instalacji urządzenia pomiarowego. Przynajmniej wiedzieli byśmy w które dni nie należy biegać.
  A tak w ogóle obecni włodarze bardzo mało inwestują np. w budowę sieci kanalizacyjnej. Kanalizacje dla Chlebnej załatwili poprzednicy i na tym praktycznie sie skończyło. No trochę wybudowała w Jaszczwi i Moderówce 🙂

   1. Podpisanie dofinansowania jak wszystko jest gotowe to naprawdę sztuka. Przecież trzeba wsiąść do samochodu i pojechać do Rzeszowa a tam złożyć podpis. Wyczyn nie z tej ziemi. Ale za 10 tys miesięcznie laski nie robi

 25. I kolejna, wyższa matematyka, po zaciągnięciu kredytu.

  Jeżeli zaciągam kredyt wysokości 4,5 mln z którego spłacam 1,9 mln innych kredytów, których już wcześniej nabrałam….to ja dołożyłam sobie długów, czy ich odjęłam?

  No i kolejne pytanie: czy sobie, czy następcy?

 26. Jestem pod ogromnym wrażeniem naszej władczyni. Zawłaszczyć sobie wybudowanie kanalizacji w Chlebnej to naprawdę wyczyn.
  Faktycznie wybudowane zostało 12 km sieci w 4 miesiące.
  Pani Urbanik nie ma pojęcia o procesie inwestycyjnym.
  Uchwałę o przystąpieniu do budowy tej sieci podejmowali radni poprzedniej kadencji. Cały proces planowania, wykonania dokumentacji technicznej trwał prawie dwa lata.
  Mieszkańcy społecznie angażowali się np w uzyskanie zgód na wejście w teren. Funkcjonował komitet kanalizacji który zbierał pieniądze, a później się z nich rozliczył.
  Po uzyskaniu dokumentacji technicznej Gmina ( Władza poprzedniej kadencji ) przygotowała poprawny merytorycznie wniosek o dofinansowanie inwestycji. Gdyby nie to to do tej pory nie było by kanalizacji w Chlebnej.Wniosek został pozytywnie oceniony i znalazł się na liście rezerwowej . Po przetargach na inwestycje z listy podstawowej pojawiły się oszczędności, które Urz. Marszałkowski przeznaczył na kolejne inwestycje, w tym dla Chlebnej.
  Rola Jolanty Urbanik była taka aby wsiąść w samochód i pojechać podpisać umowę na dofinansowanie.
  Pracownicy, oczywiście ci których nie zdążyła zwolnić przygotowali przetarg, który podpisała J.U.
  Kanalizacje wybudowała firma, a nadzór prowadził inspektor któremu zapłacono nie małe pieniądze.
  Ja jestem ciekawy ile razy Jolanta Urbanik była na inwestycji podczas jej realizacji.
  Pokory i jeszcze raz pokory.

 27. W tej chwili nie ma ograniczeń .
  Celem jest kolejna kadencja. Za wszelką cenę. Będzie się ludziom opowiadać wszystko co chcą usłyszeć. Będzie się deklarować wszystko co chcą mieć. Ale pierwsze trzeba ją rozliczyć z tego co miała zrobić w tej kadencji. To nastąpi.
  Trzeba pokazać osiągnięcia, ale też trzeba pokazać porażki których jest więcej niż osiągnięć.
  Mieszkańcy zasługują na lepszego burmistrza. Ten jest najgorszym nawet biorąc pod uwagę naczelników.

 28. dowiedziałem sie z pisma zastępcy dlaczego tylu zwolniono …..cyt.”nie należy Im utrudniać obranej przez siebie ścieżki rozwoju zawodowego” BRAWO!!!mam pytanie do Pana czy Pan zna obecną sytuację materialną tych RODZIN?

   1. I znowu ta ich matematyka i statystyka….

    Chyba proste, że jeżeli zatrudniam 45 osób potem wywalam 24 – bo chyba błąd się zakradł w PIŚMIE URZĘDOWYM – co jakby nie było jest ponad połową ówczesnych pracowników – to potem żeby mieć na stanie 47 osób, to ile gminni matematycy wyliczyli, że potrzeba było zatrudnić?

    Na moje oko, niosę pomocną dłoń: 45 – 24 = 21 osób + 26 nowych = 47 ludzi.

    Co by tu nie wypisywali, to była to czystka. Zdziesiątkowano stary skład i wszystko w temacie.

    A takim udowadnianiem sobie, że nie są wielbłądami, to wybaczcie ale kompromitacja na całego.
    O lekkim piórze autora dokumentu nie wspomnę….Ad acta też to idzie, to pasowało mniej brylować i żonglować własnymi uniesieniami i ocenami.

 29. Najbardziej widać jak urząd skupia się na stworzeniu warunków pracownikom do merytorycznej pracy. Jak sobie przypomnę „pokot” w każdym praktycznie dziale, jak wyrywają sobie xero, drukarki, co kto może…..o to tak….to się zgodzę.

  1. Albo nagonka i psychiczny najazd aż delikwent rozważy sam czy kopać się z koniem czy opuścić zaprzęg. No cóż niektórzy dali się wkręcić w takie działania zanim przejrzeli na oczy że jednak z innej perspektywy to inaczej zupełnie wygląda

 30. Ciekawe co mieszkancy powiedzą na remont domu ludowego w jaszczwi i alejki nie wspomnę o tych kwiatach co sądzą bez sensu o ilości ile jest ze cala gminę by obdzielil w te kwiatki jaki to sens wywalenie tyle pieniędzy szok i tak Jola wybory przegrasz

 31. Paniusia yola robi was w trąbę i tyle – wiocha jedlicka jest i pozostanie – najgorsze że tkwi w umysłach , oddajcie jeszcze dzieci do żłobka to je wychowają koleżanki yoli na odobnym poziomie co ona …dobre nie !

 32. Przeczytałem na blogu naszejedlicze wpis dotyczący ruchów kadrowych w urzędzie gminy. Autor tekstu poruszył jedynie urząd. A może ktoś się zajmie zwolnieniami w innych gminnych jednostkach. Jedną dyrektorkę to nawet prokuratorem straszono. Ciekawy jestem jaki finał miała ta sprawa.
  Widzę , że robi się coraz ciekawiej 🙂

 33. Na blogu przeczytałem o przedszkolnym ogrodzie. Tak mi się wydaje że pani dyrektor albo nie ma wyobraźni albo propagandą chce przykryć fakt że dzieci nie mają się gdzie pobawić. To co widać na zdjęciu to ogródek dla paru dzieci a nie prawie dla 100 !!!
  Gdzie ci nasi radni ? Gdzie szef komisji oświaty ? Teraz pokażcie jak działacie ! To są efekty decyzji o lokalizacji w tym miejscu budynku żłobka.

  1. Wspaniały ogród a ogrodzenie jeszcze wspanialsze. Jak można ogrodzić plac zabaw dla dzieci taką siatą z ostrymi prętami? W drugim dniu zajęć połowa przedszkola się wynabija na te druty. Ja rozumiem, że to najtańsze ogrodzenie ale bez przesady, żeby tak ostro zakończone przęsła dzieciom postawić. Ja po płotach chodziłam. Dzieci chyba, aż tak obecnie się nie różnią? Brak wyobraźni czy absolutna nieodpowiedzialność?

 34. Ja też czasem chodzę.I widzę że wiele ludzi z Dobieszyna lubi do Jedlickiego Kościoła chodzić.To kiedyś też była nasza parafia.0d ok 30 lat mamy swój Kościół ,ale ludzie jeżdżą i tu i tu.

 35. Kiedyś to festyny były, zabawy teraz nic się nie opłaca. O wymyślili sobie modę i biegają, jakby się orobili to by patrzyli gdzie na chwilę nogi wyciągnąć a jak zapytać to takie wszystko zmęczone i znudzone.

Dodaj komentarz

Top