Jesteś tutaj
Strona główna > sport >

9 medali dla ringowców z Jedlicze i zwycięstwo zespołowe

 
46 MIĘDZYNARODOWE MISTRZOSTWA POLSKI W RINGO – JEDLICZE 2018
9 medali dla ringowców z Jedlicze i zwycięstwo zespołowo.

Jedlicze było gospodarzem 46 Międzynarodowych Mistrzostw Polski w Ringo i gościło czołówkę polskich i zagranicznych ringowców, którzy rywalizowali o mistrzowskie tytuły w 13 indywidualnych kategoriach wiekowych oraz 6 kategoriach deblowych. Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w ringo do Jedlicza zawitały po raz pierwszy i było to bardzo duże wyróżnienie dla jedlickiego klubu. Łącznie w 20 kategoriach sportowych, wystartowało prawie 200 uczestników z następujących drużyn : Białoruś, TG Sokół Litwa, Niemcy, UKS Goszczyn, Kurpiowskie Towarzystwo Ringo, Warszawskie Towarzystwo Ringo, Klub Sportowy Olimpia Miłki, Parafialny Klub Sportowy Jadwiga Kraków, Uczniowski Klub Sportowy Mogielnica, Legnica, Słupsk, Uczniowski Klub Sportowy Arka Umieszcz, Krasne, Międzyszkolny Uczniowski Klub Sportowy Podkarpacie Jedlicze.  Organizatorami mistrzostw byli: Polskie Towarzystwo Ringo, MUKS „Podkarpacie” Jedlicze, Partnerzy: Ministerstwo Sportu i Turystyki, Gmina Jedlicze, Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego, Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Jedliczu, Starostwo Powiatowe w Krośnie, Wojewódzki Dom Kultury w Rzeszowie, Szkoła Podstawowa w Jedliczu, KS Nafta Splast Jedlicze, Justyna i Maciej Zaremba – Właściciele Kwiaciarni „Floris”.

MMP w ringo rozegrano w dniu 30 czerwca 2018 na stadionie KS Splast Nafta Jedlicze. W uroczystości otwarcia mistrzostw uczestniczyli:

Krystyna ANIOŁ-STRZYŻEWSKA – Prezes Polskiego Towarzystwa Ringo.

Włodzimierz STAROSTA – Prezes Międzynarodowej Federacji Ringo.

Antoni STASCH – Wiceprezes ds. współpracy międzynarodowej

Mariusz WANGRYN – Wiceprezes ds. sportowych

Joanna BRIL – Radna Sejmiku Województwa Podkarpackiego, członek komisji edukacji sportu i kultury fizycznej oraz rozwoju regionalnego.

Jan JUSZCZAK– Starosta Powiatu Krośnieńskiego,

Ryszard ZAGÓRSKI – Zastępca Burmistrza Gminy Jedlicze,

Piotr WOŹNIAK – Przewodniczący Rady Miejskiej w Jedliczu,

Grzegorz BRIL – asystent trenera kadry narodowej seniorów w biathlonie, 28 krotny medalista MP w biegach narciarskich i biathlonie, uczestnik Mistrzostw Świata, Pucharu Świata, Uniwersjad w biathlonie.

Jolanta SMARZOWSKA– Dyrektor Szkoły Podstawowej w Jedliczu.

Wojciech FLORCZAK– Dyrektor Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Jedliczu

Bardzo dobrze przygotowana trawiasta płyta stadionu oraz pogoda na szczęście sprzyjały sportowej rywalizacji. Oprócz rywalizacji indywidualnej i deblowej prowadzona była również punktacja zespołowa i klub z Jedlicze zwyciężył w tej punktacji przed drużynami UKS Goszczyn i Białorusi.

Międzyszkolny Uczniowski Klub Sportowy Podkarpacie Jedlicze SKŁADA SERDECZNE PODZIĘKOWANIE WSZYSTKIM OSOBOM KTÓRE POMOGŁY W ORGANIZACJI MIĘDZYNARODOWYCH MISTRZOSTW POLSKI W RINGO A SZCZEGÓLNIE RODZICOM ZAWODNIKÓW KLUBU.

Wyniki na stronie:

32 thoughts on “9 medali dla ringowców z Jedlicze i zwycięstwo zespołowe

 1. Gratulacje dla Piotra Brila. Narobił się Pan przy tej imprezie jak przy każdej. Podpinających zawsze paru będzie ale wiem że to dziki Panu.

 2. Było super….chociaż było dość zimno jak na koniec czerwca to atmosfera gorąca. ..Ringowcy zachwyceni…Cieszymy się ,że Pan Piotr Bril potrafi zachęcić dzieci,młodzież A nawet dorosłych do uprawiania sportu…oby tak dalej

 3. Kiedy w końcu w Jedliczu odbędzie się zebranie z mieszkańcami.
  Mam parę pytań do radnej Marc i pozostałych.

 4. Co ??!! Remont domu ludowego na Borku za milion złotych? Czy kogos juz naprawdę popier…. W Dlugiem miała opory co do rozbudowy szkoły a tu proszę bańka na dom ludowy.
  To się w głowie nie mieści.

 5. Proszę tutaj nie uprawiać polityki, to jest artykuł poświęcony poważnej grze jakim jest RINGO 🙂

 6. A ja mu wtedy mowie …. chłopie wyluzuj, ringo juz było. Brawa dla Brila.

 7. Na Borku to pewnie ten gołebnik zburza i wybuduja cos nowego. Bo nawet wesela nie ma w tym Jedliczu gdzie zrobić. Wstyd zeby takie bogate Jedlicze a nie miało sali.

  1. Jak by zburzyli to by była dobra decyzja.Ale ten goleb nikt będą remontować za 1 mln złotych. KPINA z PODATNIKOW

 8. Ale jaki milion? Kosmiczna suma . Za takie pieniądze to wybuduja budynek wielkosci stadionu nafty. Eee nie wierzę. To pewnie bujda.

 9. ja nie wierze ze te szope na Borku beda remontowac za taka kase no i po co? wywiezc do skansenu i wybudować piękny budynek a nie w taka ruine wykładać nasza kasę

  1. Lenka musisz wiedzieć, że moim zdaniem podjęcie decyzji o remoncie tego budynku i to aż za 1 mln złotych wynika z pewnych „relacji ” a nie gospodarskiego myślenia. Radna z Borku to przecież szef komitetu Jolanty U. Dla niej remont tego obiektu był priorytetem. Pierwotnie zakładano że koszt będzie wynosił ok 700 tys. To i tak wygórowana kwota. Po pierwszym przetargu nie ograniczono zakresu robót a postanowiono zaciągnąć zobowiązanie finansowe na 2019 rok. I dalej całkowity koszt będzie wynosił ponad milion.
   U nas w Dobieszynie ma być rozbudowywana szkoła. Czy nie rozsądniej było pomyśleć aby to zrobić ? Za milion można sporo wybudować.
   Radni milczą. Nic nie mają do powiedzenia ?

 10. Rodzice nie są od pukania do drzwi o szkołę! Proszę popatrzeć jak sie nadal nie widzi jakie piekne szkoly sa w Zarnowcu,Dlugim czy Piotrowce.

  1. Rodzice są wyborcami. To oni decydują na co idą podatki. Tak że nie do końca z tym pukaniem

 11. Nie przesadzajcie w Dobieszynie macie dwa boiska, mało kto tak ma. U nas to bieda.

 12. W Długiem macie Tucki ego. Jego rozliczyć. Za 4 lata to niby co zalatwili dla wyborców. Gdyby nie soltys i dyr szkoły to by nic nie bylo. Rada solecki tez prezna.
  Trzeba nowego radnego. Tucki na emeryturę i niech sobie działa z ta sikawka

 13. Dni Jedlicza a w Alcie strazak z Poreb(w mundurze strazackim)robi zakupy by koledzy sie nie odwodnili ps. to nijak ma sie do odpowiedzialnosci w tym dniu strazaka WSTYD!!!! PANIE BOLKU!

 14. Dni Jedl program słabiutki szczegolnie wystep dwoch klakierkow ktorzy sie wzajemnie promowali i dlatego DZEM wystapil pozno

 15. Grzegorz BRIL – ahahahahahahahaah jaki gwiazdor hahaahahaaha nic nie osiągnął przez całą ,,karierę” kto wam zapłacił za taki opis 😀 żałosne

 16. same sukcesy Pana B. tylko dziwne że nikt poważny nie gra w takie podrzędne sport z resztą jak wyścigi na nartorolkach kółko wzajemnej adoracji

Comments are closed.

Top