Jesteś tutaj
Strona główna > religia

Objawienia Maryjne w Gietrzwałdzie (1877r)

Tajemnica Gietrzwałdu

To już drugi raz, kiedy jako członkowie Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży możemy podzielić się z innymi tym, co nas inspiruje i ciekawi.
Tym razem zwracamy uwagę na Objawienia w Gietrzwałdzie, z których pierwsze niedawno, bo 27 czerwca, miało swoją sto czterdziestą pierwszą rocznicę.

Gietrzwałd ma swoją tajemnice, którą trzeba odkryć. A są to objawienia Maryjne, gdzie Matka Boża rozdaje łaski uzdrowienia i nawraca na wiarę. Miejsce zapomniane, dalekie od wielkiego świata, bo Maryja wybiera to, co małe i słabe w naszych oczach.
Tu odnalazła dwie ubogie i niewykształcone dziewczynki: 13-letnia Justyna Szafryńska i 12-letnia Barbara Samulowska. Miejscem objawień było drzewo klonowe, stojące niedaleko świątyni.

„Gdy z wieży kościelnej odezwał się dzwon, Maryja na klonie obrała swój tron.”

Objawienia były szczególnym darem Bożym i trwały od 27 czerwca do 16 września 1877r. codziennie w czasie nabożeństwa różańcowego, Wizjonerki zadawały pytania, na które odpowiadała Maryja i prosiła: „Odmawiajcie gorliwie różaniec”.


Na polecenie Matki Bożej obie dziewczynki poszły do klasztoru.
Dużą rolę dla rozszerzenia kultu Matki Bożej Gietrzwałdzkiej odegrał proboszcz ks. Augustyn Weichsel, który był świadkiem wydarzeń i wszystkie zapisał, a były to trudne czasy pod władzą pruską.
8 IX 1877r. Najświętsza Panna pobłogosławiła źródełko za lasem i figurę.

„Otworzę wam źródło obfite wśród łąk, ta woda uleczy, wybawi was z mąk.”
Przypadki uzdrowień są bardzo liczne. Oto kilka z nich:
 Uzdrowienie z krwotoków  Wyleczenie nogi z ran  Uzdrowienie głuchoniemej  Uzdrowienie paralityczki  Uleczony guz na głowie  Odzyskanie widzenia
Wszystkie inne uzdrowienia i łaski są wpisane do Księgi Łask.
Maryja i dzisiaj zaprasza Cię do Gietrzwałdu, byś zobaczył co kryje w sobie to cudowne miejsce.
Może czegoś szukasz…? Jest Ci źle… ? Jesteś smutny…?
Przyjedź, a Matka Bożą wysłucha Twoich problemów i udzieli Ci wielu łask. Wystarczy tylko szczerze i pokornie o to poprosić.
„Niech przyjdą tu wszyscy i modlą się w głos. Ja wszystkich wysłucham, odwrócę zły los.”

Opracował KSM Jedlicze

Udostępnij na

Jeden komentarz do “Objawienia Maryjne w Gietrzwałdzie (1877r)

Comments are closed.

Do góry