Jesteś tutaj
Strona główna > Bez kategorii

Iwona Ryczek drugim sołtysem roku

W dniu wczorajszym zakończyło się głosowanie na najlepszego sołtysa i sołectwo w powiecie krośnieńskim .

Już po raz kolejny, pod patronatem Marszałka Województwa Podkarpackiego Pana Władysława Ortyla oraz Wojewody Podkarpackiego Pani Ewy Leniart, wybieraliśmy najpopularniejszego sołtysa i sołectwo w naszym regionie.
Miło nam poinformować ,że na drugim miejscu uplasowała się Pani Iwona Ryczek z Podniebyla uzyskując 620 głosów oraz sołectwo Długie. Jest to ogromne wyróżnienie dla pracy sołtysa , który poświęca swój czas w sposób nieograniczony na rzecz mieszkańców i całego sołectwa. Pani Iwona jest chodzącym wulkanem energii. Oprócz zaszczytnej funkcji sołtysa jest również przewodniczącą KGW w Podniebylu oraz kierownikiem zespołu MAGNOLIA.
Gratulujemy i życzymy dalszej niespożytej energii!
Więcej informacji pod linkiem:
http://www.nowiny24.pl/serwisy/plebiscyty/soltys-roku/a/soltys-i-solectwo-podkarpacia-2018-zakonczylismy-glosowanie-w-i-etapie-plebiscytu,13087897/?utm_source=portal&utm_medium=sg&utm_campaign=start_glosowania
Udostępnij na

121 komentarzy do “Iwona Ryczek drugim sołtysem roku

 1. Nic nowego nie odkryto. Pani Iwona po prostu jest najlepszym sołtysem. Jej wieloletnia praca na rzecz środowiska nareszcie została doceniona i to przez tak wielka rzeszę ludzi.
  Mam nadzieje, że władza nasza przynajmniej w jakiś symboliczny sposób uhonoruje Panią Iwonę.
  Wielkie gratulacje dla Pani Iwony ślę z Anglii.

 2. Super !!! Gratulacje Iwonko !!!
  Gdyby nie ty to nasze Podniebyle źle by wyglądało. Jesteś wszędzie gdzie trzeba. Pilnujesz każdej roboty w naszej wiosce.
  Zespól Magnolia też powstał z Twojej inicjatywy.
  Życzę ci dalszych sukcesów i dużo zdrówka.

 3. Niech zrobią konkurs na najgorszego sołtysa. Z gminy Jedlicze było by paru kandydatów. Numer jeden to Woźniak.

 4. O sukcesie Iwony Ryczek gminna strona milczy. A o kolejnym medalu dla Tucki ego napisali obszerny materiał.
  Jest to wymowne

 5. Pani Sołtys jest osobą z charyzmą, potrafi zjednać sobie ludzi, którzy widać że chcą współpracować. Angażuje się w każde przedsięwzięcie, często kosztem rodziny, ale każdy wie że bez ogromnego zangażowania nic nie powstanie. Zapał, Energia, Uśmiech, Młodość to nieodzowne atuty Pani Iwonki. Gratuluję i życzę, aby w przyszłej kadencji połączyła Pani funkcję Sołtysa z funkcją Radnej Gminy, bo to ma sens, a Pani świetnie sobie z tym poradzi. Brawo:)))))

  1. Popieram. Pani Iwoa powinna też być radną. Nie było by podziałów
   Obecna radna nie nadaje sie na to stanowisko. z dużą kulturą osobistą.

 6. Co się dziwicie… Tuckim straż w całej Polsce stoi 😀 Ząbki pręży na każdej fotce to i Order Uśmiechu dostanie… Było tyle ciekawszych rzeczy do pokazania podczas ostatniej akcji na Orlenie a tu proszę Jożin poszedł do Mikosza i fotka jest… Fenomenalny chłopak i jaki skromny 🙂

 7. Sorry, że znowu nie na temat i pod artykułem o pozytywnym wydźwięku. Na BIPie pojawiła się informacja o przetargu na remont ul. Rejtana.
  I znowu w projekcie wykonanie ścieżki rowerowej przewidziano „kostka brukowa betonowa”. Kiedy w końcu Ci magicy od projektów drogowych w naszym zaściankowym powiecie zrozumieją, że kostka to badziewiasta nawierzchnia pod rower.
  Czy w gminie nikt nie potrafi przeforsować bardziej nowoczesnego i przyjaznego dla rowerzystów rozwiązania?

 8. Gratuluje Iwonie Ryczek to wspaniala osoba to jedyny kandydat na radna obecna mnie bardzo zawiodla trzeba Zmiany by wreszcie zapanowala zgoda

 9. Wszystkich radnych trzeba zmienić.
  Marc do zmiany
  Galuszka do zmiany.
  Kopeć do zmiany.
  WoznIak do zmiany.
  Wszyscy do zmiany

 10. Do chłopa oczywiscie Wszystkich! za co oni taka kasę biorą podatnik musi płacić i nikt się go nie pyta że nie starcza mu na chleb

 11. Najbardziej zawiodłam się na radnej Marc. W Jedliczu nic nie zrobione. Miasto źle wygląda. Coś tam remontują i tyle. Ogromne pieniądze idą do Jaszczwi a miasto zaniedbane.
  Marc do zmiany !

 12. Oj zawiedlismy sie wszyscy tyle krzyku krytyki w poprzednich latach a teraz Nic cisza ulice brudne co sie to stalo? Pelne korytko i nie dostrzega się problemów z ktorymi borykają się ludzie

 13. Do Niezależny:
  Skąd ta pewność, że zostanie radną w gminie Jedlicze? Myślę, że będzie bardzo godny przeciwnik, którego najpierw będzie trzeba pokonać… Piotrówka chyba zobaczyła przez ostatnią kadencję, że mieć radną z innej miejscowści to jakby nie mieć radnej!!! Świadczy chociążby o tym stan dróg oraz inwestycji w Piotrówce. Czas na zmainy. Trzeba mądrze wybrać, chyba że przez ludzi będzie przemawiać zazdrość, pycha to już ich sprawa, decyzja…ale będą z tym żyć kilka lat!!!

  1. Wozniakowa to nieszczęście dla Piotrowki.
   Nic konkretnego nie zrobiła w tej kadencji. Mamy tylu młodych ludzi ze trzeba kogoś konkretnego wybrać. W Jaszczwi asfaltuja drogi robią pałac budują oswietlenia , ta nasza Jola cieszy się ze auto żwiru przywieźli.

 14. W Piotrówce nie narzekajcie bo już po 4 latach zlecono projekt na parking. Będziecie mieli projekt i z tego należy się cieszyć 🙂

 15. Woźniak i ten pan z Jaszczwi za co dostali nagrody ? chyba wszystko ustawiane itp bo kadencja się kończy 🙂 Dlaczego nikt z poprzedniej władzy nie został nagrodzony ?

 16. W Piotrówce kompletnie nic się nie dzieje, nikt nawet nie przyjedzie zapytać jakie mieszkańcy mają problemy…Musi nastąpić „DOBRA ZMIANA” – trzeba wybrać mieszkańca Piotrówki, a nie kogoś z Podniebyla… Nie tak dawno, jakieś dwa lata temu została zrobiona droga dojazdowa do pól..ciekawe czy ktoś się z gminy, czy też nasza radna zainteresowała się jak ta droga wygląda…a raczej jak niknie w oczach…patalogia…wydane pieniądze w błoto…

 17. Jakie nagrody? Przecież radni otrzymuja kasę to za co jeszcze dodatkowe pieniądze? Lepiej byłoby podatki obniżyć

  1. Wożniak uhonorowany. Chyba im się w łepach poprzewracało. Pytam za co ?
   To jest kompromitacja i to wszystko. Wg mnie jeden z najgorszych radnych a ta mu nagrodę daje . Śmiech na sali.

 18. Edku, podatki to ci ona może ale podwyższyć. Podobnie z opłata za ścieki i smieci. Przez 3 lata tego nie robiła i niestety musi nadejść ten moment.
  Jeszcze przed wyborami będzie grać niby tym że nie podwyższała opłat, ale zaraz p wyborach musi to nastąpić.
  Zapytaj kogoś z komunalki jak firma stoi to ci się oczy otworza jak sowie w nocy.

 19. nagroda dla przewodniczacego?slyszalem jego wypowiedzi to mi bylo wstyd bo niewiadomo o czym on mowi niech chłopu znajdzie takie zajęcie by się Piotruś tak nie męczył a nagrody dla tych co zapracowali na nie.

 20. Nie stety w naszej gminie wszystko załatwia się w taki sposób jak nagrodę dla Piotrusia. nie ważne czy ktos coś umie , ważne że jest wierny

 21. Wszystkie filmiki niestety na koszt podatnika a ten dziwny uśmiech to nie wiem co ma znaczyć?

 22. Kiedy w końcu odkszaczą gminne drogi. Na ulicy Wierzbowej nic nie widać na zakrętach. Może by się tym tematem zajęła radna Marc bo na buremis trza nie ma co liczyć.

 23. Tak. Chodzą i doslownie pier…. bez sensu.
  Władza się boi i pewnie ma rację. 4 lata w plecy a teraz panika.
  Eksperyment z Yolanda nie powiódł sie.

 24. Pani burmistrz może przejść się piechotą i zobaczy bliżej na tym upale zasyfione rowy XXI Wiek i mieszkańcy muszą żyć w takim syfie

  1. Dla obecnej władzy na pewno priorytetem nie jest budowanie kanalizacji czyli ochrona mieszkańców przed np. skażoną wodą.

 25. Tyle nagrod otrzymali a Iwona soltys zostala nagrodzona przez burmistrz? Czy radna Wozniak Jola Ją wspiera w ciężkiej i niewdziecznej pracy sołtysa?

 26. Radna Woźniak to raczej nie wspiera a ….. ( przemilcze ). Może w końcu mieszkancy Podniebyla i Piotrówki przejrzą na oczy i jej więcej nie wybiorą. Za te 4 lata nic wielkiego dla tych miejscowości nie zrobiła. Basen ? Co już wymaga kapitalnego remontu ?
  Panią Iwone Ryczek teraz trzeba wybrać. Będziemy jej robić dobrą i mocną kampanie.

 27. Na chłopski rozum mnie sie wydaje że decyzja juz dawno jest przesądzona ze będzie negatywna tylko burmistrz chce ja ogłosić tuz przed wyborami żeby sie lansować jak to niby dba o środowisko .Lud może to kupi.

 28. Radna w Podniebylu Piotrowce powinna zostać Pani Ryczek to osoba szczera nie zakłamania potrafi się kulturalne zachować w każdej sytuacji Obecnej jestem na NIE!

 29. Radni powinni OBIEKTYWNIE oceniać wszystkie problemy mieszkańców i je rozwiązywać bo po to zostali wybrani zawiodłam się bardzo dlatego OCZEKUJĘ ZMIANY NA LEPSZE!

 30. Podobnych zmian trzeba wiecej. W Jedliczu społeczeństwo musi już podziękować radnej Marć. Pani radna musi sie zając innymi problemami.. Sprawami miasta niech się zajmuje ktos kompetentny, wykształcony, o wysokiej kulturze osobistej.
  W Męcince też do zmiany. Kadencja bardzo nie udana w wykonaniu Woźniaka. Tam sie więcej robiło jak był w opozycji . Teraz jest Przewodniczącym Rady Miejskiej i co z tego. Kawałek chodnik ?

 31. Ci ludzie musza odejść dla dobra nas wszystkich nie można cofać się w rozwoju i niszczyć to co zostało zrobione w poprzednich latach musimy dorównać innym gminom

 32. Po co ta druga osoba promocji czy jej praca polega tylko na zamieszczaniu w internecie gotowych tekstów? przecież to generuje koszty, nie lepiej dać środki firmie zewnętrznej od PR

  1. Obawiam się, że za tej burmistrz nie zostanie zainstalowany czujnik powietrza. Myślę, że jest to jej działanie na przekór oczekiwaniom osób ( szczególnie tych z Potoka ) którzy oczekują takiego monitoringu.
   Najprostszym rozwiązaniem będzie wymienić cała władzę łącznie z radnymi w nadchodzących wyborach. Mówię również o radnych bo gdyby mieli chęć zainstalowania takiego monitoringu to by po prostu podjęli uchwałę, a burmistrz jako wykonawca musiała by zrealizować.
   W tej chwili w gminie rządzi burmistrz a radni nie mają wiele do powiedzenia. Marionetkowa rada miejska z super przewodniczącymi na czele.

 33. Obecna wladza pokazala jaki ma stosunek do Piotrowki. Zabawic sie na bogota podczas spotkania wigilijnego byla bardzo chetns, ale zeby cos zrobic….Radna Wozniak out…Pani Ryczek nie chcemy…musi byc to ktos z PIOTRÓWKI. Wyciagnijmy wnioski z ostatniej kadencji!!

 34. Ile kasy zgarnęła radna Wozniak Jolanta z naszych podatkow? Czas na kogos innego chcemy nowa twarz niekoniecznie z Podniebyla

 35. Za 2016 rok p. Wożniak wg oświadczenia majątkowego otrzymała 6.600 zł diety, na ręke.
  Jak wiekszość w tej gminie wszystko z opóźnieniem. Za 2017 pewnie podadzą po kadencji .

 36. Mówicie o Piotrówce, a ja pragnę zauważyć jak zapuszczony i zdewastowany jest stan dróg w Potoku. Nie wiem czy to drogi gminne czy powiatowe, ale ogólnie jest dramat…

  1. Zapomnij o moście. Na pewno będą obiecywać ze w kolejnej kadencji wybudują. To mówili 4 lata temu i nic.
   Trzeba to towarzystwo rozgonic i wybrać konkretnych ludzi.

 37. Spacerowalam dzisiaj po Jedliczu i takiego syfu jeszcze nie było żeby chodniki,korytka,krawężniki były zarośnięte trawa masakra czy władza jest ślepa? Nie stać ich na pracownika aby to usunął albo poczestowal randapem masakra wstyd mi władze za was ale lepiej wydać pieniądze na imprezy itp bo tylko na to Was stać ale już nie długo.

  1. Potwierdzam. Byłam na zakupach i nawet w okolicach urzedu bałagan. Wenencja niech zadziała bo kosz koło ławy pełny i wokół niego . Niech sie troche rozglądnie po terenie

 38. A najlepsza jest latarnia na ulicy Głowackiego na łuku drogi w kierunku pomnika odwrócona w krzaki. Hahaha chyba komuś specjalnie zamontowali aby oświetlala miejsce pracy haha

 39. Kwiatki posadzili ale marniutko wygladają. To trzeba dobrze podlać i z nawozem to coś z tego będzie. W gminie to jest ktos odpowiedzialny za nadzór nad komunalną ?

 40. a podstarzała panienka buszuje po galeriach w mieście RZ – a kampania dopiero przed nami – kicz i maskarada za naszą kasę

 41. Przeciez obiecano że bedzie duzo lepiej a jak sie okazuje to obchodziliśmy sie z ręką w nocniku gdzie to lepsze ktore mialo nastąpić?

 42. Za poprzedniej wladzy ludzie chetnie brali udzial w roznych pracach wystepach bo cieszyliśmy sie jak nasza gmina pieknie z dnia na dzien a teraz dlaczego sa tak zniecheceni?

  1. Co ty piszesz? co ty piszesz? takiej przegranej nie miał nikt w powiecie. jedna i ta sama osoba pisze pod różnymi nickami, jak ci brudno bierz miotłę łopatę apy opalisz

 43. Na tak odpowiedzialnym stanowisku musi byc osoba powazna i doswiadczona bo podejmuje wazne dla mieszkancow decyzje bo bezmyślnie skutkuja na lata i ludzie na tym cierpią

 44. Radna jeździ wieczorową porą może by się tak w dzień przejechała i zobaczyła w jakim stanie są rowy betonowe i krawężniki zarośnięte i zapchane piaskiem po zimie aż wstyd i to koło cmentarza w stronę osiedla . Może trzeba jej kupić lupę aby zobaczyła no chyba ze jej taki syf odpowiada

 45. Takiego syfu w Jedliczu nie było id 100 lat żeby trawa między krawężniki,korytkami była wysokości 45 cm to jest szok ale co dobrego się można spodziewać po niby prezesie z komunalki co chodzi z jedną ręką w kieszeni a drugą trzymając cygar.

 46. Zamykajcie chałupy bo beszczellnie wchodza bez wizytowki i nie wiadomo jaki maja cel i snuja opowiesci bedzie ich coraz wiecej.

  1. Nasza burmistrz chyba nie wie co o tym mówią zwykli mieszkańcy. Nie wiem, może ludzie z jej najbliższego otoczenia utwierdzają ją w przekonaniu ze czyni dobrze?
   Prawda jest ze każdy widzi źe większość to znajomi z komitetu wyborczego.

 47. Pora na dobrą zmianę! Radnym musi być ktoś z Piotrówki!! Pora skończyć z dyktatura w gminie. Tym całym bałaganem kieruje jedna osoba…Trzeba to zmienić. Musi się ktoś sprzeciwić!!

  1. Jak żeś głupi to zapieprzaj. Upublicznijcie ile zarabia niby prezes , bo przez 3 lata prawdziwego prezesa nie zatrudnili.
   To jakis spadkowicz z Krosna tu nam chce porządki robić. Trawy po kolana, drogi nie odkrzaczone, syf na mieście, przy krawężnikach trawa. Kwiatki mdleją bo litrą wody chcą cały skwer podlać , itp itd
   Ryba psuje się od głowy.

 48. Przypomnijcie proszę czym jest ten szlam wywożony z oczyszczalni i czy fakt wywożenia uregulowany jest jakimikolwiek przepisami? Czy nie zagraża on środowisku i człowiekowi? I jaki cel ma samo wywiezienie? Bo chyba dziś odkryłem jedno z takich składowisk….
  Na chłopski rozum proceder woła o pomstę do nieba…

  1. Jest to osad pościekowy. Czyli produkt uboczny oczyszczania ścieków. Wzbogacony jest wapsem. O resztę pytaj w JPGKIM lub UG

 49. No to sie dowiedzialem na krosno.city o spalaczu dlaczego co wazne dla mieszkancow( monitoring) to brak zostanie zakupiony przez p.burmistrz az ludzi choroba zdziesiatkuje? na co czeka?

Dodaj komentarz

Do góry