Jesteś tutaj
Strona główna > sport >

Półmaraton Pamięci Senatora Stanisława Zająca

– Trzcinica, 28 kwietnia 2018 r.

Jedliccy biegacze wzięli udział w VII Półmaratonie Pamięci. Nasi zawodnicy mieli okazję rywalizować na urokliwej – wymagającej trasie prowadzącej ze Święcan do Trzcinicy. Jak zwykle nie obyło się bez sukcesów. Trzeci w kategorii open mężczyzn był Robert Gleń, wysoką piątą lokatę zdobył Wiktor Mosoń. Miejsca na podium w klasyfikacjach wiekowych kobiet przypadły Pauli Pasterczyk i Brygidzie Bożek. Duże słowa uznania należą się naszemu najbardziej doświadczonemu zawodnikowi  – Marianowi Jajeśnicy, który mimo niesprzyjających warunków pogodowych ukończył zmagania w świetnej formie.

Miejsca zawodników MUKS Podkarpacie Jedlicze:

 Kobiety
7. Pasterczyk Paula 1K1
8. Bożek Brygida 3K2

 Mężczyżni
3. Gleń Robert
5. Mosoń Wiktor 3M4
34. Bril Piotr
35. Pasterczyk Dariusz
57. Bożek Adrian
68. Jajeśnica Marian

171 thoughts on “Półmaraton Pamięci Senatora Stanisława Zająca

 1. Wszyscy super. Jeszcze żeby tak hala lepiej funkcjonowała.

  1. Tak jak teraz GOSiR działa dobrze to nigdy jeszcze nie było. Gratulacje dla Dyrektora za nowe pomysły i szereg imprez.

   1. Florek , chyba ci zaszkodziła ta majówka. Co ty wygadujesz. Ten Pan w GOSiR to zwykłe nieporozumienie. Sami wiemy w jaki sposób został dyrektorem. Przecież pierwszy konkurs na dyr wygrał zupełnie ktoś inny. Można spokojnie do sprawy wrócić.
    A swoją drogą gdyby nie pracownicy to ten Pan cieniutko by gwizdał.
    Dyrektor Piękoś to był dyrektor. Znał się na wszystkim, prawdziwy fachowiec. Ale został potraktowany tak jak większość nie wygodnych.

    1. Zgodzę się że Pan Piękoś był dobrym dyrektorem, ale obecnemu nie można nic zarzucić. Pełni tę funkcję całym swoim sercem, poświęca temu każdą wolną chwilę, zrezygnował z kariery trenerskiej na rzecz GOSiRu i to trzeba uszanować i być mu wdzięcznym.

 2. 4 lata zastoju. Co ten niby obecny dyrektor zrobił dla rozwoju gminnego sportu? Jakieś nowe formy , nowe pomysły?
  Jaki pan taki kran.

 3. Jakby były mistrzostwa Polski w „nicniewiedzeniu” to tu spokojne można wystawiać czarnego konia z GOSiR.
  A teraz z innej beczki.

  Jaką trasą należy zaplanować kolejną mistyfikację zwaną pochodem, aby Yollloyyy – że tak zajodłuję – zauważyła problem z walającymi się po całym mieście zdechłymi szczurami? I to nie wędrowne, te brązowe, przypadkowe tylko czarne szczurzyska kanałowe. Przynajmniej kilogramowe. Dziś leżą świeże. Sygnalizuje to jakiś poważniejszy problem, bo o ile mi wiadomo to one sobie tak nie peregrynują.

  1. nie zawracaj głowy Yolandzie jakimiś szczurami. Yolanda zajmuje się poważnymi sprawami bo idą wybory. Tu medal , tam medal itp.

   1. Wczoraj jak pensjonarka, nie mylić z pensjonariuszką, siedziała w granatowym kitlu na wieczorku poezji ekumenicznej w Targowiskach. Szuka poparcia gdzie może. A tam zong. Nie ona była główną zaproszoną. To nie te poglądy. Siedziała kruszyna taka zadumana. A w tym czasie, w gminie która póki co, jeszcze jest pod iuris wielmożnej, wywozi sie kawałkami hałdy syfu na pola. Leeeeżyyyy tego po całej gminie kilkaset ton, w tym w jednym kawale ok. 300 ton. Do 8 lat więzienia, tak mówi kodeks święty k.k. A to, że szczury uciekają z kanałów, to chyba jakby zaczyna iść w parze z nadmienioną historią.

    A nasza „Zosia” ?

    Niechaj mnie Zośka o wiersze nie prosi,
    Bo kiedy Zośka do ojczyzny wróci,
    To każdy kwiatek powie wiersze Zosi,
    Każda jej gwiazdka piosenkę zanuci.
    Nim kwiat przekwitnie, nim gwiazdeczka zleci,
    Słuchaj — bo to są najlepsi poeci.

    …..

    itd.

    1. Pytam gdzie są ekolodzy z tym brodatym na czele ? Tyle syfu nie przeszkadza ? Na oczyszczalni zrobili sobie składowisko odpadu.Teraz jeszcze do tego ekologiczna targowica i bedzie super.

 4. Kilka słów w związku z wpisem na naszejedlicze. Jak zawsze super, z jajem i w sedno.

  W nawiązaniu do tego wpisu apeluję, do wszystkich którzy mają jakieś pomysły, własne, autorskie, nietuzinkowe….aby się nimi….

  …broń Boże nie dzielić z Yolllooyyyy, ponieważ wiem to ja i setki oszukanych, iż metodą harpii podsłucha, wykorzysta i podpisze się pod autorstwem. O ile w podstawówce był sposób na takie pseudo koleżanki, to tu gorzej z „wypierdoleniem” takiego czegoś z ławki. Ale ducha nie gaśmy.

 5. ja się pytam za jakie zasługi albo zasługę dla Straży i Strażaków Ochotników ta przebrana w mundur strażaka paniusia którego nie jest godna bo jedyne co zrobiła bohaterskiego to pewnie gasiła grila wodą- to jest po prostu szarganie munduru i godności Strażaków narażających życie ! Wstrętne to i ohydne

 6. dostała medal od Strażaków- kończę bo to żałosne sceny

 7. i przepraszam to forum i wszystkich za wpis nie pod tym artykułem co trzeba- ale uważam że trzeba pisać że zawłaszcza się wszystko to co tworzą ludzie i tworzą ludzie oddani OSP w gminie Jedlicze i ktos ma czelność dostac medal kto nic nie zrobił aby mundur strażacki nosił – pomsta !! jak się nie boi ktoś św. Floriana – i wielu przy tym stole co ssiedizłam mysli jak ja tylko strach mówić – ale trzeba mówić

 8. Ktoś o ten medal zawnioskował, ktoś napisał uzasadnienie i ktoś go przyznał. A ze wzięła bez skrupułów to inna melodia

  1. Drugi Breżniew. I metody jak za Breżniewa. Tez latał po wszystkich obchodach, też go obczepili medalami i też zostawił ruinę po sobie.

 9. I przy okazji jak tu jestem zapytam:
  Czy radny, który na sesję rady w T-shirt Bahama Mama z Pepco, w kondukcie na 3 maja idzie jako radny cza jako przedstawiciel służb mundurowych? I już nie chodzi o to, że w rękawicach takich jakby mu się biszkopt w kuchni palił, albo szedł bałwana lepić, tylko o to, że jezeli jako radny to garnitur, a jako służba mundurowa to z mundurowymi w rzędzie. Ja w życiu nie wiedziałam, żeby klawikordy paradowali przed komendantem policji czy straży. Ale tu „breżniwy” już nie patrzą.

   1. Ale on to sobie może mieć. W netykiecie nie ma części wspólnych. Ale „breżniewy” są głuche i ślepe na głos ludu, że król i tak jest nagi.

 10. Trzeba wybrac osobe doswiadczona do zarzadzania gmina i zakonczyc „udawanie w zarzadzanie” zakonczyc te szopke to tylko nam przynosi Wstyd !

  1. Wszędzie już się z nas śmieją.
   Ta Pani nie ma zielonego pojecia o zarzadzaniu.
   Moim zdaniem gmina straciła 4 lata. Praktycznie to nie ma sie czym kobieta pochwalić. Żlobki powstały w polsce jak grzyby po deszczu. Gmina Miejsce Piastowe buduje już drugi, a u nas nie mogą dokończyć pierwszego. Nawet błagali o wydłużenie terminu.
   Sala gimnastyczna w Moderówce …. termin wydłużany. Co inwestycja to problem.

   1. O planowaniu, o negocjacjach, o inwestycjach, o wydatkach, o wizerunku gospodarza, o historii gminy i o jej teraźniejszości, o komunikacji werbalnej i po za werbalnej, o mierzeniu możliwości na zamiary, o codzienności ludzi, o wartościach ponadczasowych, o życiu…- o tym może nie wiedzieć również.
    Wie za to dobrze, co to galanteria skórzana, dodatki do „nowa dostawa” w Royal Collection w galerii, trendy modowe, wyspać się jak inni na nią czekają, prowadzić sztuczną politykę gaszenia sporów i antagonizmów, szczególnie tam gdzie ich nie ma, a kiedy ich brakuje do zaistnienia, chorobliwego alter ego negocjacji, burzenie kolejnych, wyimaginowanych. Stara taktyka ludzi bez wizji. Wysoko konfliktowa osoba (ang. HCP – High Conflict Personality) cechuje się zaburzeniami osobowości typu B (zaburzenia antyspołeczne, borderline, histrioniczne, narcystyczne). Wszystko

 11. Napisałaś, że skradła Ci pomysły, idee
  Jakie?
  Skąd ta diagnoza o osobowści Borderlibe?

  1. A tam zaraz mnie. Wszystkie pomysły są cudze. Ja to drobiazg. BorderLine? To chyba tylko forma jaką przybiera wiele zaburzeń. Forma nie wzbudzająca podejrzeń. Do diagnozy to tu jeszcze daleko. Ale chyba każdy tzw. samograj ma coś nie tak, tym bardziej że pasuje się na stanowiska które ewidentnie wymagają współpracy z innymi.

    1. No właśnie. Do prowadzenia autobusu czy wywrotki z piachem ludzie muszą przejść testy, a do prowadzenia gminy nie.

 12. Co sie jej udalo? …wybudowac ogromny mur miedzy ludzmi tylko wybor madrej doswiadczonej osoby na stanowisko burmistrza pozwoli przywrócić wzajemny szacunek.

 13. Żadnych doświadczonych, żadnych doświadczonych! tylko młoda osoba, perspektywiczna, z wiedzą, pomysłami i pasjami

 14. Juz dziś wiadomo ze ona nie wygrał kolejnych wyborów ponieważ jej elektorat bardzo się zawiódł i większość z nich zagłosuje przeciwko Yollandzie

 15. Koniec kompromitacji!musimy nadrobic staty i dorównać osciennym gminom

  1. To będzie niezwykle trudne. Zapóźnienia są ogromne. Jesteśmy w ogonie.
   Rozumie, że władza będzie forsować swój punkt widzenia. Będzie zachwycona sama sobą. Bedzie wciskać mieszkańcom jakie to były lata świetności. Ale fakty są zupełnie inne. Wystarczy rzetelnie zrobić parę porównań w stosunku do choćby ościennych gmin.

 16. Już niedługo ta kompromitacja potrwa, wybory za kilka miesięcy, z przyjemnością, pójdziemy do urn, aby wesprzeć każdego kandydata, a Urbanik ( jeżeli wystartuje?) żeby była bez szans
  Tylko za co ponad 10 tys?

 17. Dlaczego J24 nic nie pisze o wypadku który sie wydarzył dziś w godzinach rannych na ul.Brzozowej ? Zawsze podawał z wielka gorliwością relacje z tego typu zdarzeń.

 18. Ktos tu wyżej pisał o szczurach. Nie wierzyłem dopóki dziś nie widziałem jednego martwego na głównej ulicy miasta. Skąd to wyłazi? Z drugiej strony nie zdziwiłbym się gdyby się okazało ze ktoś je podrzuca. Nic mnie już w tym grajdole nie zdziwi.

 19. Na targowicy mowiono ze wiedza kto i gdzie zostawia rozne świństwa trzeba takiego dopasc

  1. Ten leży nadal. Dwa inne niedaleko Biedry. W rożnych miejscach od 1,5 tygodnia leżały. Jak podrzucić szczura? Bez sensu. Wyłażą same.

 20. Jak moga tak lezec? Czy loolo brygid zdaje sobie sprawe jakie to dla ludzi niebezpieczne?szczury wychodza bo chcialy zrobic porzadek na ulicy?

 21. Jak nie będzie szczurów w takim bałaganie. Na oczyszczalni hałda osadu, ulice nie sprzątane, trawa nie koszona itp. SYF . Nikomu to nie przeszkadza. W końcu ktoś musi zrobić zdjęcie i wysłać do prasy albo szczura do UG

 22. Nad Jedliczem przeszła ulewa. Woda płynęła ulicami. Niestety kanalizacja nie była w stanie jej pomieścić. A czy pan członek zarządu JPGKiM dokonał przeglądu studzienek ? Wszystkie są drożne ?
  Mam nadzieje że radna MArć weźmie ten temat na stół.

 23. Szanowny podatniku teraz nie ma dyskusji teraz sa tylko podziekowania za kase ktora biora za siedzenie i wypita kawe a szczury beda biegac bo jest syf

 24. Dzień 9 maja 2018r. z pewnością zostanie na długo zapamiętany w Szkole Podstawowej w Jedliczu przez wszystkich fanów nowoczesnych metod i form nauczania języków obcych. W tym dniu dokonano oficjalnego otwarcia nowej profesjonalnej pracowni językowej ufundowanej przez Radę Rodziców, która aktywnie działa przy szkole. Zbiórka środków na remont i wyposażenie nowej sali językowej trwała 2 lata. Za zebraną kwotę zakupiono specjalistyczny komputer z jednostką centralną systemu językowego, zestawy słuchawkowe na 24 stanowiska oraz biurka i krzesełka. Koszt pracowni wraz z odnowieniem pomieszczenia wyniósł 35 tysięcy złotych. Do uroczystego przecięcia wstęgi zostali zaproszeni: Burmistrz Gminy Jedlicze – Pani Jolanta Urbanik,” czytamy na jedlicze.pl WOW czyli pani burmistrz podpięła się sprytnie pod kasę wyłożoną przez rodziców- to raptem 3krotność pensji burmistrza w tym hyperparanoic city- I”m deeply impressed WOW

  1. Mam takie pytanie. Ile własnych pieniędzy na ten cel dała p.Urbanik i p. Waśko ? Jeżeli dali przynajmniej po 100 złotych to ok.Ale jeżeli nic nie dali to WON

   1. I drugie moje marzenie: usłyszeć symultaniczne tłumaczenie jakiejkolwiek jej wypowiedzi. Medal dla tłumacza. Tłumacz musiałby mieć pierwiastek akrobaty i wariata, żeby nadążyć za „cugiem” myślowym opętanym nienawiścią do ludzi, którzy ją za uszy starali się wyciągnąć.

  2. Marzeniem moim jest usłyszeć równoważnik zdania w języku angielskim wypowiedziany przez tę osobę. Byłam świadkiem jak kiedyś nuciła pod nosem: „Lost on you”. Po 15 minutach śpiewania, trójka obecnych w pomieszczeniu osób zadała pytanie: Co to?

   „Onju plask on goston fru…”

   Także tak…

 25. Kiedy po raz kolejny na koszt podatnika przyjadą goście z Ukrainy ?

  1. Odstawmy nacjonalistyczne nuty. To już przerabiano. Już chodzili z orłami na piersi, a teraz „pedałują” w gminnym dymano. Ukraińcy to najmniejszy wróg w tej schizofrenii.

 26. I w związku z inwazją Miszczaków na gminę…Zły news dla Jermaka…Odpłyniesz z wodami sedesu. Tak Ci podziękują.

  1. Mało tego, sekcyjna i przekazywana genetycznie. I da się ją ukryć. Lata całe. Do czasu kiedy człowiek czesze się, ubiera za dużą kasę, ma ciągły dopływ gotówki.. teoretycznie jest równoważny. Błędem jest myśleć , że ten co bryluje po foto destynacjach jest zorientowany po co tu jest. Odczuwalna jest wyraźna maniera narcyzmu. Uwielbiania się, aż po padanie w megalomanię. Typowy syndrom dziecka z patologii, które wskoczyło w „next one” schodek… Teraz zrobi wszystko żeby nie oderwać się od kasy. Nie maiała wcześniej takiego źródła. Gmina nic dla tego człowieka nie znaczy. ..Skąd mogę to wiedzieć? Bo przez lata miałam sposobność czerpać wiedzę od ludzi wycofanych społecznie. Normalnie taka jednostka kończy jako osoba bezdomna. Ona stworzyła sobie legendę. Fajtera. Utrę tę tę legendę niebawem. Przemyśl to nie korale mecyje. I nie Ukraina.

   1. Wyrażała się po plecach jednej osoby która pewnie najchętniej by zniszczyła. Świętowała przedwcześnie.

     1. Starała się wspiąć. Wychowali na swoich grzbietach pijawkę. Wyłacznie od ludzi, mądrych, myslących zależy żeby tej „pijawy” pozbyć się. Od Jermaka i zagórskiego wiem, że tylko dlatego, że tylko dlatego optowali za Jolką żeby …ktokolwiek byleby nie Sanocki.
      Dziś …jeden i drugi są …wycieraczkami Jolki. Jermak: Ja bardzo liczyłem, ze Zagórski jest ..inny ( piszę z nagrania…) Dla nas było ważne wtedy, każdy tylko nie on ( Sanocki).

      Ile wy pan zagórski, łacznie z Pana żoną, która ….ale to poczekajcie na wezwanie z prokuratury…Radek Jermak…Co to miało być? Każdy z Was, wie że popełnił bład stawiając na Jolkę, która ma za nic gminę i Was?

 27. Arbuzie, ciebie tu jeszcze pewnie nie było jak toczyli z tym panem wojnę. Mieszkańcy doskonale to pamiętają. Burmistrz niemalże przepłacił to życiem. Jak oni dziś mogą mu popatrzeć prosto w oczy ? I to są katolicy ?

  1. Mieszkańcy, oni akurat pamiętają że ich Burmistrz walczył ile sił o gminę.Ku teraz wiem. Do dziś mam, nawet od ludzi, którzy mieszkają za granicą skromną prośbę, żeby pozdrowić „ich burmistrza” Pana Sanockiego.

  1. Co ty możesz wiedzieć? 70 procent chciało zmiany, ludzie mieli dość i pozbyli się
   Teraz potrzebujemy nowego kandydata

   1. Chcieli bo był po chorobie i wyglądał jak wyglądał. Do tego chamska kampsnia.
    Teraz mają to co chcieli .
    4 lata w plecy. Miasto zaniedbane.Gmina zaniedbana. Zrujnowany ogród przedszkolny. Ale 12 tysiakow kasuje. Totalny przerost zatrudnienia. Masa spraw sądowych. To jest efekt 70 procent na TAK.

    1. Może będę bezczelna. Ale na mój kobiecy ogląd, to obecna Jolanda, usiłuje spełnić swoje zemsty około damsko- męskie. Namoje dosyć celne oko, to chłopy typu zwierzchnicy jej nie chcieli rucszyć. Opiekowali się jak półsierotą. I tak wychodowali żmiję.

   2. 70 procent było za nią. Teraz 90 procent jest przeciwko Yolandzie.

 28. Zapraszam na ulicę 3 go Maja.Tu jest super nawierzchnia drogi. Jak sama Marc mówiła to nowoczesna technologia.
  P.S. Gdyby popadalo to proszę zabrać gumowce.

 29. Jedlicze – wybrali głowy wielkości orzeszków laskowych – They have what they want – Tha’ts all

 30. Od rana Jolanta zaprasza w Radio Rzeszów na rowery…do gminy Jedlicze. Dobrze. Ale…człowiek który tak nie cierpi tej ziemi, tych ludzi, tego co zostało tu zrobione, zaprasza do czego? Czym oprócz tego co zastała po poprzednikach może się pochwalić? Do wszystkich, którzy przyczynili sie do, powiem wprost, zgnojenia p. Sanockiego mówię: spotykam ludzi, zwyczajnych nie wydumanych, nie filozofów takich od pseudo patriotyzmu, normalnych chłopów, normalne baby. I ci ludzie mówią, że 4 lata zmarnowane. Sanocki, fanatycznie zakochany w tej ziemi, co wieczór wsiadał na rower (to mówią jego sąsiedzi) i jeździł, nie żeby wszyscy się od niego odpier…lili tylko szukał ludzkich potrzeb. Miał ekipę. Miał ludzi bardzo mocnych. I cały ich dorobek poszedł w niwecz przez ambicje garstki nacjonalistów na parasolu których Jolka weszła na salony. Koniec, kur…wa, koniec!

  1. Cała prawda.
   Nie można pozwolić na to żeby cały dorobek został zgnojony przez osobę która nie ma zielonego pojęcia o zarządzaniu samorządem.
   Ale to nie tylko ona. Przewodniczący
   Rady Miejskiej to kolejna ” wielka ” postać.

   1. A temu co ten człowiek wyprawia z rodziną z niepełnosprawnym dzieckiem, to się …pochylę…jak to mówi Jolanta. Oj… z wodami sedesu popłynie. Takich rzeczy nie odpuszczam. Prawa ręką Joli…Najłatwiej sobie dobrać chłopa co ma tyle za uszami do pomocy? Dyscyplinarnie zwolniony za handel spirytusem? Jego praca polega na tym, że? No właśnie na czym? Wiem na czym polega jego heros. Jego heros polega na 60% rodziny w Męcince. Ale kres herosu jest niedaleki. Ciocię Arbuz pan Piotrz wkurzył dwulicowością. Mordowaniem ludzi. Krzywdzeniem dzieciaka, któremu trzeba pomóc. Pan Pioter nie wyjdzie na prostą po tym co robi. Ciocia Arbuz tego dopilnuje.

   1. Gdyby miała łeb na karku to wiele rzeczy. W lipcu przyjeżdżają do mnie przyjaciele z Ekwadoru, Belgii i Włoch. Już są wręcz podnieceni, że u nas pracują kiwony. To jest nasza ogromna tradycja. Ja wychowana na zjawisku Karlina, nie miałam pojęcia że jest takie miejsce z takim potencjałem i tradycją.
    Jolka nie cierpi tej gminy i dlatego nie umie zakomunikować światu, że jest takie miejsce.

 31. Dzisiaj obchodzimy uroczystość upamiętniającą 83 rocznicę śmierci Marszałka Józefa Piłsudskiego.

 32. Czytam te wpisy ” Arbuza” i uważam, ze jeżeli jest prawdaą to co mówi Arbuz to jest pełna podstawa do wytoczenia procesu tym ludziom. Pozdrawiam – mecenas

  1. Ja rozumiem że to może brzmieć jak fikcja, ale to jest prawda. Partykularne interesy tych ludzi wzięły górę nad dobrem elementarnym. Dobrem zwykłego człowieka.

 33. Nie przesadzajmy z tym rujnowaniem ogrodu przedszkola. Owszem teren został zaadaptowany i mocno ograniczył swoją powierzchnię zieloną, ale wydaje mi się, że pop remoncie tarasu i ponownej adaptacji da radę zrobić na pozostałej przestrzeni całkiem zgrabną strefę zabaw dla dzieci.
  Mnie bardziej w tej inwestycji martwi zagrożenie zakorkowania o newralgicznych godzinach tego odcinka drogi i marnego małego parkingu. Miejsca postojowe służą głównie Medicorowi. Do tego mamy przedszkole i teraz jeszcze żłobek. I to pod tym kątem wybór lokalizacji jest dla mnie dość problematyczny.
  Swoją drogą czy gmina nie posiada atrakcyjnych działek? A może warto było po prostu coś kupić i postawić żłobek w nie tak gęsto zabudowanym terenie?

  1. Lokalizacja żłobka fatalna !!!
   Do przedszkola chodzi około 100 dzieci. Taka ilość potrzebuje terenu, swobody. Dzieci muszą sie wyszaleć. Zdewastowano jak by nie było piekny teren. Przykro patrzeć jak teraz te małe dzieciatka chodzą po mieście wąskimi chodnikami. Grupy ” ćwiczą” pod płotem rafineryjnym, na parkingu, wdychając opary ciężkich frakcji ropy. To jest skandal.
   Tylko cymbał i dureń mógł wymyślić taką lokalizację.
   Gmina posiada wiele działek na których można było zlokalizować żłobek. Jedną z nich jest działka w samym centrum Borku. To działka ( chyba 1521/3 )którą gmina zakupiła od prywatnej osoby, a zlokalizowana jest przy ul. Konopnickiej, za zabudowaniami Państwa Kicińskich. Jeszcze tam stoi jakaś szopka. Działka duża. Było by gdzie zlokalizować budynek a i parę miejsc parkingowych. Położona jest praktycznie u zbiegu dróg z Dobieszyna, Żarnowca i od centrum Jedlicza.
   Moim zdaniem to była by świetna lokalizacja.
   Takie decyzje niestety cofają nas w rozwoju.
   Brak słów.

   1. Zgodzę się, że można było lepiej wybrać lokalizację. Jasne jest, że żłobek to budynek użyteczności publicznej i nie są to czasy gdy tego typu architektura stanowi sama w sobie perełkę, no ale przenosząc ten żłobek nawet tam gdzie piszesz poprawilibyśmy choć trochę stopień zurbanizowania naszego nędznego miasteczka. Pusta działka gdzie stoi szopa i rośnie trawsko mogłaby zostać przywrócona do życia. Tak buduje i rozwija się miasta. Tak tworzy się tkankę miejską przyjazną człowiekowi. Niestety poziom polskiej urbanistyki pozostawia wiele do życzenia. To nie jest jedynie problem Jedlicza. Takich paradoksów budowlanych w skali kraju jest tysiące.
    Ale żeby tak nie dobijać władzy, to dopowiem, że mimo liczebności przedszkola istnieją podziały na grupy wiekowe i nie ma raczej potrzeby ze względu bezpieczeństwa by wszystkie dzieci latały po trawie. Zazwyczaj ustawia się tak zajęcia i harmonogram by płynnie jedne dzieciątka bawiły się na świeżym powietrzu, a inne robiły w tym czasie jakieś inne pożyteczne rzeczy. Przykładowo wypełniały swoje książeczki 😉

    1. Dziś nowoczesne przedszkole to również i odpowiednia infrastruktura okalająca sam budynek. Mam tu na myśli ładny i przestronny plac zabaw, ogród oraz parking dla rodziców. Tak trzeba myśleć.
     Miasto ma przygotowane i uchwalone bardzo ładne plany przestrzenne. Ktoś to przygotował i uchwalił, ale przyszły 4 lata nierobów i ludzi którzy nie mają pojęcia o rozwoju miasta o jego przestrzeni.
     Gdyby te plany były przynjmniej w części realizowane to uwierz , że miasto wyglądało by zupełnie inaczej. Pani Urbanik wstrzymała rozwój miasta.
     Niby powstała jakaś droga rowerowa, ale to nie jest oznakowane, to nie jest droga rowerowa.
     Jems powiedz jak się zmieniło miasto ?
     Co nowego zostało wybudowane, ale takiego konkretnego.

     1. Jako mieszkaniec Jedlicza muszę z przykrością powiedzieć, że NIC 🙁

      Nie będę tu wymieniał chodnika na Borku i w Męcince bo wstyd odnosić się do dwóch pobocznych inwestycji (ważnych dla ludzi, ale wciąż pobocznych).

   2. Bo tu się zaczęto zachowywać jakbyśmy mieszkali na Mokotowie. Piętrówki. No chyba, ze się planuje przehandlować …inne lokalizacje. Oj …ja patrzę na łapki…

 34. a dzieci nadal przeganiane na plac zabaw koło Rafinerii przez ruchliwe ulice – niech sobie zaczerpną w młode płuca trochę spalin i troche kurzu i syfu na trawce przemysłowej- paranoja po jedlicku, brawka ! jakieś lokalne móózzzgii to wymyśliły, moźe zaprosicie panie przedszkolanki włodarza do zabawy na parkingu , on to lubi

 35. jems, przyjacielu inteligentny i mądry jak imaginuję sobie, o żłobek przecież nie chodzi tylko o foty przy otwarciu- a potem ? A kogo to obchodzić będzie co potem! A decyzja spalaczowa – termin do końca maja …

 36. Ale propaganduszka. Arbuz taki nieświeży. Trolle Yudy stękają kwakają a zatwardzenie jak było tak jest – może warto zakalca zjeść?. Adres znacie, czyści kichy z siłą wodospadu.

 37. Arbuz świeży. Wyciągnie na światło dzienne tyle teczek, że uklękniecie. Ci nacjonaliści, ci z orłami na piersiach, też mają teczki. Oj runie ten monument, runie ta gmina podziemna.

  1. Arbuz powinnaś to zrobić i to jak najszybciej. Chyba, że tylko tak pleciesz.

 38. Jedynym celem obecnych przy korycie na czele z „wladczynia” bylo zniszczyc Pana Sanockiego, ktory dbal o gmine jak o wlasny dom. Zapewni sobie lola przyszlosc a mieszkancy gminy zostana z reka w nocniku.

  1. To mocno niespełniona kobieta. Nigdy człowiek, który nie lubi ludzi, ziemi, historii, tradycji, a uwielbia 12 tysięcy, nie będzie godnie reprezentował Jedliczan. Każdy człowiek z wydumaną przeszłością przepadnie w tym miejscu. Tu musi być ktoś mocno osadzony w realiach i przywiązany do tych stron.

 39. Nie mozemy nic od tych obecnych madrego i dobrego oczekiwac przeciwz pamiętamy jaka byla kampania ile klamstw paszkwili niektorzy poswiecili cala swoja rodzine nawet psa tylko po to zeby dostac się do koryta WSTYD!

 40. Ciężko będzie znaleźć drugiego Sanockiego. Może łatwiej kogoś kto będzie kontynuował jego misję. 4 lata …pozamiatane. Tyle możliwości dofinansowań, kasy z Europy, wszystko przepadło. Niech wreszcie zacznie gadać ta pieczarkarnia. Przecież wiemy że ona was knebluje. Jest jeden odważny?

  1. Oj Arbuzie ,
   Ale będziemy mieli piękną targowice !!! Wspaniała łąka koło oczyszczalni. Będą piękne stragany gdzie miejscowi ” producenci” będą sprzedawać swoją ekologiczną żywność wyprodukowaną na polach, praktycznie wokół rafinerii.
   Nad straganami rozciągać się będzie linia średniego napięcia, która nie ma oddziaływania na ludzki organizm. To wszystko sprawi że żywność i samo miejsce będzie konkurować do kolejnego konkursu ……

 41. Komu potrzebna nowa targowica to jest tylko wywalenie pieniędzy ok 1,7 mln złotych. Jeszcze wybudowali na terenie zalewowym chore pomysły władzy. Będą sprzedawać ekologiczne warzywa itp tuż obok oczyszczalni ścieków która śmierdzi gorzej niż stajnia. A może ten syf z oczyszczalni będą sprzedawać na targowicy haha

  1. Tym syfem jak na razie uszczęśliwiają mieszkańców wywożąc na pola. Ciekawy jestem jak im później będą smakowały plony z tych pól.
   Targowica to taki prezent dla mieszkańców 🙂

 42. Spacerowalam kiedyś koło parku i byłam z mężem zobaczyć na budowę targowicy była godzina 21 albo po a z oczyszczalni wyworzony był ten syf. Chyba podejrzana godzina aby takie rzeczy robić

  1. W biegłym tygodniu syf wywozili w sobotę 🙂 w godzinach dobrze wieczorowych. Coś z tym nie gra bo jakoś w dziwnych porach. A swoją drogą to dlaczego nie ogłoszą wszystkim mieszkańcom że można to sobie zabrać na pole. Ktoś jest uprzywilejowany ?
   Może wartałoby żeby burmistrz oficjalnie poinformowała mieszkańców dlaczego to tak jest.

  2. Wywożą na pola. Nie wszystko zostało zaorane i lezą takie kupki w Męcince po rowach, na górce w Jaszczwi koło kiwona. I chyba ze 400 ton w winnicy w Moderówce.

   1. Arbuzie podaj lokalizację tych osadów z Moderówki. Na takie składowanie jest potrzebne zezwolenie . Tam jest stowarzyszenie , które zajmuje się takimi sprawami. Ekologiczna Moderówka.

    1. sołtys z Moderówki powinien zareagować. ponadto to stowarzyszenie. Przecież te osady odciekają i wszystko idzie w wody gruntowe. potem pija wode ze studni bo w Moderówce nie ma wodociągu.

 43. A jak już tu jestem to pytam: czy gmina z Jolantą na czele raczyła poinformować mieszkańców, że przegrali dokumentnie z banda swoich niby prawników, proces o lodowisko? I musieli zapłacić kasę z cyklu pół miliona? Z czego pytam się, z jakiej puli te pieniądze zostały wygospodarowane? Gros kasy w tej gminie idzie na prawników coraz dziwniejszych, sądy i reperkusje wyroków.

 44. Czas na zmiane! Czlowieka ktory bedzie utozsamial sie z nasza gmina prawdziwego gospodarza i potrafil sprostac obowiązkom i nie wymyslal coraz to nowa intrygę

 45. 110 postów na tematy nie związane z artykułem. Idziecie na rekort, cza zrobić takie zawody, bedzie medol..

  1. A Ty jesteś z komisji dyscyplinarnej czy spec od ortografii? To jest jedyne miejsce gdzie można napisać prawdę.

 46. Arbuzie wybierz się na zebranie wiejskie to usłyszysz jak jest wspaniale, cudownie itp. Jak sie to niby gmina rozwija.

  1. Jestem wyklęta. Na ich zebrania nie mam wstępu. Ale liczę na światłych ludzi. Wierzę, że jest nas więcej niż trzy osoby.

   1. Co się martwisz. Masz tu wielu sojuszników.
    Na zebranko trzeba pójść ale przed wyborami.

 47. Ja bardziej zastanawiam się, pod kogo zamierza się podczepić jolanda? O ile pan Pioter zasadził jej śniegowca, bo się zorientował…To pan Rzońca mógł jeszcze nie wpaść na pomysł, że ktoś próbuje na nim usmażyć swoją pieczeń…(zajechałam lekko Tomaszem z J24, celowo:)))

 48. No i od poniedziałku. Bijemy się z walecznym. Jermak. Mam taki zrzut z ekranu gdzie Radek, twierdzi, a twierdzi to do swojej ówczesnej kobiety, że ja „nie mam piątej klepki”. Dokładnie tak to ujął. Człowiek, który mnie ciągnął do pracy w gminie. Ja takich rzeczy nie daruję. Nie mogę tego przemilczeć

 49. Czy w związku z tymi faktami wytoczy mu Pani i innym proces o naruszenie dóbr oraz odszkodowanie?

 50. Arbuzie. Oni wykorzystają wszystkie twoje wypowiedzi. Tam siedzi sztab prawników i analizuje twoje słowa. Ten brodą ty od tych spraw. Wiem bo jestem blisko.

  1. Wiem. Bo nie mają sami nic do powiedzenia. faktycznie trzeba sztabu prawników na mnie. :)))

 51. Co mogę powiedzieć. Jestem Tatarką. Tutaj nikt tego nie zrozumie. Na taką trafili.

 52. Piszesz i walczysz o ludzi i gminę dlatego jak piszesz niektórzy robią z Ciebie „wariaitkę” „psychiczną”

 53. Może władza zrobi coś z pracownikami i prezesem komunalki . Chodzi o zostawianie worów na śmieci na środku drogi a potem się chodzi i zbiera jeśli wiatr nie zabierze. Jedzie samochód z pracownikiem komunalki i pan łaskawca zamiast wyjść z auta i dać worek za ogrodzenie to zostawiają przed . A może robią to złośliwie ??

  1. W tamtym roku stoczyłam batalię o te worki. Rozmawiałem z panami zbierającymi, nawet z prezesem komunalki jak również pisałam kartki z prośbą o wrzucanie worków za ogrodzenie przez pewien czas było dobrze. Ale się zmieniło znowu szukam worków po fosach. Pasuje się przypomnieć.Zaczne pisać kartki może panowie przeczytają. Ciekawe czy dziś wrzucą – wątpię bo pada.

 54. Ulala,ale żeście nawypisywali…
  To może,ktos wytstuka,ktorzy to patrioci tak walczyli o zwycięstwo mrs.urbanik?
  Teraz do zdjec sie pozuje,a ta www tez jest lekko dziwna ,hahah, z resztą jedlicka społeczność jest tak zamulona I zawistna ,że tu nic nie pomoze.

  I nie z powodu tylko
  sanockich czy urbanikow itd. Czy kogo tam jeszcze aha lub tez reprezenatywnej twarzy krystyny.
  Ps.Arbuz rozpedził się ,obserwuje…

  1. Arbuz dla nie których to problem.
   Osobiście uważam, że ma w sumie jeszcze najbardziej nie zależne spojrzenie na to co się dzieje.

   1. CBA niech dobrze zbada fakturki ze sklepu spożywczego na Dni Jedlicza.

 55. Jedno trzeba przyznać w mieście i gminie jest porządek, czysto, są zadbane tereny i wykoszone, widać, że jest gospodarskie podejście. Są też potknięcia, ale jak to mówią nie od razu Kraków…
  Tylko chyba snikersa złość bierze

  1. Chyba się opiles.Gdzie masz ten porzadek. Wszędzie syf. Zobacz jak przez las wykosili trawe. Kosze pełne. Piasku full.
   Chyba ze dla ciebie to normalne.
   Władza do wymiany

   1. Mało tego. Mnie już jaśnisty szlag trafia jak gówniarze cisną na Sanockiego. Co ty jeden z drugim wiecie? Co wy wiecie o ludzkich ścieżkach?

     1. Arbuz wie więcej niż się wam wydaje. Osobiście mam nadzieję że rozpracuje te wasze układziki, fakturki, sponsoringi itp.

 56. Te marnoty nie dorastaja do piet Panu Sanockiemu to Jemu zawdzieczamy ze przez 16 lat nasza gmina mozna bylo sie pod kazdym wzgledem pochwalic i za to Mu wielkie dzieki.

 57. O czym piszesz? Sanocki przegrał z kretesem i nie tylko on, jego Komitet tez do Rady Miejskiej z marnym,wynikiem wproqwadził radnych
  Obecny układ jest jedyna gwarancja na normalnie funkcjonująca gminę. Na kampanie trzeba zresztą mieć znaczne środki, zobaczymy kto z trolii wystartuje?

  1. Splast zatrudni małżonka? Splast dostanie strefę, teoretycznie ekonomiczną? Taki sponsor mało komu się zdarza.

  2. Jak gmina normalnie funkcjonuje to ty jesteś nie normalny. Chyba nie wiesz jak to działa. Z reszta po co ci gadać jak niedługo sie dowiesz.
   Na kampanie mozna wyać tyle ile prawo przewiduje. to że wydano zdecydowanie wiecej to jest faktem. ale to nie zgodne z prawe,. teraz tak nie bedzie. przekonasz sie.

   1. Na kampanię można wydać. Natomiast co się ma za tę kampanię, to inna inszość.

  3. Dziś proporcje były by zupełnie inne. Naród jest zawiedziony.
   Glosowalam ja i rodzina na Jolante. Juz tego nie zrobię.

 58. Yolka może startować ale w afrykańskiej kampanii ale nie tutaj nic nie robi syf jak pieron jak tak można postepować. Arbuzie musisz zrobić wszystko aby ta pani już nie wygrała i straciła poparcie mieszkańców w wyborach

 59. Czy nie ma kandydata na burmistrza z Jedlicza? Osoby ktora by byla znana i dbala o cala gmina i nie dzieliła ludzi na wg swojego widzimisię ? Po co aż z Ukrainy?

 60. Z obecnej władzy nie ma żadnego kandydata nawet . A co do radnych to wszyscy do wymiany z grona pani Urbanik.

  1. Tak źle to w gminie jeszcze nie było. Dobrze że pada deszcz to troche umyje ulice. Bród gdzie nie popatrzeć. Radna z Jedlicza zaszyła sie gdzieś w domowych pieleszach i ma to wszystko w poważaniu.
   Niestety nowoczesna nawierzchni drogi nie wytrzymała porannego opadu deszczu … nie idzie przejechać. Brawo p.urbanik. Tak trzymać

 61. Radna krzykaczka z górki dlaczego pani nie interweniuje że taki syf w Jedliczu ?? Dlaczego pani siedzi cicho jak mysz pod miotłą w sprawie kładki na wierzbowej i budynku nad skarpą ? kratki pozatykane opady deszczu i woda z korytek wylewa się na drogę dlaczego są omijane boczne uliczki co do sprzątania . Dlaczego pani nie interweniuje nic .. Może trochę odwagi . Chyba że taki bałagan wam nie przeszkadza aż strach pomyśleć co się dzieje w budynku Gminy 🙂

 62. Nie macie dobrego kandydata ,głosowanie „byle nie Sanocki”…głupie i się zemściło…szkoda że na gminie …jeżeli jest parę osób co chcą by zatrzymać tę degrengoladę może zwróćcie się do ZS …nie odmówi ,może coś poradzi to łebski gość …kocha to miejsce ,zna się na finansach i projektach unijnych …wrócić pewnie nie wróci za dużo Go kosztowała ta walka (czasem życie kształtuje inne priorytety)…Pozdrawiam myślących mieszkańców

 63. Problem jest jeden tutaj nie ma ludzi co myślą . 98% nienawiść do Władzy byłej

 64. Nienawiść ???Za to że to zapyziałe miasteczko wprowadził w XXI wiek ???…że macie halę jak z kosmosu ,tyle kasy z Unii sciągniętej ???LUDZIE …gdyby u nas taki ktoś się objawił mógłby być zielonym ludzikiem ,gejem czy kimkolwiek …byle chciało mu się chcieć …Różnicę po paru latach rządów Yolandy widać gołym okiem….

 65. żłobek hehe dobrze że nie żłóbek – hicior!- 5 miesięcznego oseska oddać obcym babom na cały dzień do niańczenia- extras!

 66. Dobrze, że jesteś już tylko byłym i oby tak pozostało

 67. Dobrze ze wsadziliscie du…..y w gotowe i liczycie kase ktora splywa wam co miesiac na konto za co? Potrzebny jest prawdziwy gospodarz!

  1. Jak ją w listopadzie kopna w d to faktycznie już się nie odrodzi.
   Waśko na burmistrza albo Pani Bril

 68. Tajemnica ? Sensacji nie będzie. Myślę że chodzi tylko o likwidację z pieczątki P.o.

 69. ZMIANA MUSI NASTAPIC! My podatnicy nie bedziemy wyrzucac pieniędzy w błoto i na intrygi obecnej szkoda mi tego malenstwa wybrala sie z motyka na ksiezyc.

 70. Do Lucek czyżby jakieś fatum nad nasza gminą?…….no nieeeeee!

Comments are closed.

Top