Jesteś tutaj
Strona główna > wydarzenia

Projekt muralu- „Cichociemni”

    Ogólnopolski sukces licealistek z Jedlicza

Historią warto się interesować, a gdy jeszcze tym zainteresowaniom towarzyszy talent plastyczny, to sukces jest w zasięgu ręki. Takich zdolnych uczniów  w Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Konopnickiej w Jedliczu jest sporo.

Uczennice pierwszej klasy jedlickiego liceum – Klaudia Ginalska zajęła I miejsce, a  jej koleżanka – Monika Czupryn została wyróżniona w ogólnopolskim konkursie na projekt muralu poświęconego żołnierzom Cichociemnym.

    W tym konkursie historyczno- plastycznym należało stworzyć pracę  wykonaną  dowolną techniką w formacie A3, upamiętniającą konkretne wydarzenie z historii Cichociemnych, do której trzeba było dołączyć  krótki opis i datę tego wydarzenia.

Organizatorzy konkursu, którymi są Liceum Ogólnokształcące Centrum Szkół Mundurowych w Białymstoku, Związek Polskich Spadochroniarzy VI Oddział w Białymstoku oraz Fundacja im. Cichociemnych Spadochroniarzy Armii Krajowej, zadbali o cenne nagrody rzeczowe. Niebanalną nagrodą główną  jest wykonanie zwycięskiego projektu muralu, podpisanego imieniem i nazwiskiem autora. Uroczyste odsłonięcie muralu, na które zostanie zaproszony laureat, odbędzie się w maju.

Gratulujemy!

Udostępnij na

Jeden komentarz do “Projekt muralu- „Cichociemni”

Comments are closed.

Do góry