Jesteś tutaj
Strona główna > wydarzenia

Patrz w lusterka, motocykle są wszędzie!

Motocykliści z klubu Sherwood Riders Jedlicze oraz policjanci Wydziału Ruchu Drogowego KMP Krosno oraz z KP Jedlicze zorganizowali w sobotnie przedpołudnie (7.04) w Jedliczu na ul. Brzozowej akcję „Patrz w lusterka, motocykle są wszędzie!”. 

Około dwustu kierowców zostało zatrzymanych do kontroli przez policjantów, którzy wspólnie z motocyklistami klubu Sherwood Riders Jedlicze przypominali kierowcom o obecności na drogach jednośladów i apelowali o ostrożność na drogach podczas sezonu motocyklowego. Prócz informacji, motocykliści za zgodą kierowców przyklejali na szyby naklejkę z hasłem przewodnim akcji, która odbyła się już po raz czwarty.

red. fot. Marcin Mikosz

Udostępnij na

34 komentarzy do “Patrz w lusterka, motocykle są wszędzie!

  1. To ta grupa motocyklowa ktora została ze swoim złotem przegoniona spod hali?

 1. Z całym szacunkiem dla tych, którzy z głową korzystają ze swoich jednośladów, ale ja nie wezmę udziału w tej czy podobnej akcji, nigdy. Te naklejki, niech sobie na czole naklei ten, który mi się wepchał przed samochód wyjeżdżając na zmianie świateł, pomiędzy dwoma rzędami samochodów. Albo ten, który z Turaszówki od Żabki, do samej góry potockiej jechał na jednym kole z prędkością, która nawet nie oscylowała w okolicach obowiązującej tam 50. Nie jesteście na drogach świętymi krowami, a takie akcje tylko utwierdza was w takim przekonaniu.

 2. Ja również bardzo ostrożnie podchodzę do motocyklistów choć jestem przekonany, że członkowie jedlickiej grupy jeżdżą chyba raczej spokojnie.
  Za to zwróciłem uwagę na uśmiech pięknej Pani motocyklistki na jednym ze zdjęć. Cudo 🙂

 3. lody kręcone gocckk: przepis: cytryny, kawa, krakersy, orzeszki- zmiksować i wypić 1 haustem hehe

 4. Gdzie jest Komisja Rewizyjna? radny Twaróg, to już w tej sprawie tych 32 tys i tej mitycznej kawy powinno być wdrożone postępowanie
  Kiedy konkurs na dyr GOK? Gdzie nadzór Urbanik?

 5. Artykulik z Super Nowosci

  KROSNO. W zakładzie unieszkodliwiania odpadów zamontowane zostaną biofilitry oczyszczające powietrze.

  W 2020 roku nie będzie już czuć smrodu z krośnieńskiego Zakładu Unieszkodliwiania Odpadów. Firma ta zostanie zmodernizowana i śmieci będą „doczyszczone” dzięki zastosowaniu reaktorów z bioflitrami. Władze Krosna i ponad 20 samorządów podpisały umowę z wykonawcą tej inwestycji, która podejmie się modernizacji zakładu unieszkodliwiania.

  Inwestycja Zakładu Unieszkodliwiania Odpadów zlokalizowana w MPGK przy ul. Białobrzeskiej ma być zrealizowana w ciągu dwóch lat. Jej wartość to ponad 20 mln zł. Roboty wykona spółka Sutco-Polska z Katowic. Modernizacja ma umożliwi automatyzację procesów i zwiększy efektywność procesu sortowania odpadów komunalnych zmieszanych oraz tych, które zbierane są selektywnie.

  Rozładunek odpadów oraz ich proces przetwarzania będzie prowadzony w zamkniętych obiektach. Zdaniem inwestora, wpłynie to na wyeliminowanie uciążliwości zapachowych.

  – Dzięki tej modernizacji nasz zakład znów stanie się jednym z najnowocześniejszych tego typu zakładów w kraju w pełni ukierunkowanym na maksymalizowanie odzysku i segregacji odpadów – mówi Janusz Filc, prezes MPGK w Krośnie. – Całość powietrza z hali będzie ujmowana i oczyszczana w bioflitrach.

  Podczas wykonywania prac modernizacyjnych zmniejszona zostanie ilość przyjmowanych odpadów. Niestety, będzie to problem dla samorządów, bo muszą coś zrobić z odpadami.

  Umowę na zintegrowany system gospodarki odpadowej podpisało ponad 20 gmin. Do tego projektu oprócz Krosna przystąpiły: Besko, Brzozów, Bukowsko. Chorkówka, Domaradz, Dukla, Dydnia, Haczów, Iwonicz Zdrój, Jasienica Rosielna, Jaśliska, Jedlicze, Komańcza, Korczyna, Krościenko Wyżne. Miejsce Piastowe, Rymanów, Wojaszówka i Zarszyn. Dołączą jeszcze: miasto Sanok, gmina wiejska Sanok, Baligród, Cisna, Lesko, Lutowiska, Olszanica, Solina, Tarnowiec i Zagórz.

 6. W dzisiejszym odcinku pokażemy: Jak skutecznie stracić orientację w tym jaką funkcję się pełni. Czy jest się jeszcze samorządowcem czy już monarchią na wzór monarchii brytyjskiej z głową państwa pełniąca wyłącznie funkcje tytularne, która panuje a nie rządzi?

  10 kwietnia 2018r. szóstoklasiści z gminy Jedlicze – uczestnicy „IX Wiosennego Turnieju Wiedzy” wspólnie z Panią Jolantą Urbanik – Burmistrzem Gminy Jedlicze oraz opiekunami udali się na warsztaty edukacyjne do Kampusu Technicznego Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Krośnie…..reszta na gminnej stronie.

  Na podstawie treści zawartych w w/w notatce stwierdzić należy, że ten poziom latania po wszystkich dziurach, życia wiatrem, czy oglądania z szóstoklasistami jak się wrzuca polifoskę do kolby z zasadą, jest po prostu marnowaniem czasu. Z szacunku do dzieci nie zadam pytania: czy faktycznie obecność burmistrza w czasie ICH integracyjnej wycieczki, była taką nagrodą? O ile fajny pomysł, że młodzi ludzie mogli pojechać na taką ekskursję, o tyle fatalne jest ładowanie się im w paradę. Wszystko już było: obowiązki religijne, telewizyjne, symboliczne, polityczne, duszpasterskie, filmowe. Czekamy tylko na realizację ekspansji zamorskiej i kolonie w Indiach …co najmniej. Bo autentycznej, ciężkiej pracy u podstaw, prawdziwej pracy samorządowca chyba się już nie doczekamy.

  1. Cytat z gminnej strony : „Składamy serdeczne podziękowania Pani Jolancie Urbanik – Burmistrzowi Gminy Jedlicze, która była pomysłodawczynią organizacji przedsięwzięcia oraz umożliwiła jego realizację”.
   A ja przypominam tylko, że to Pani Dyrektor Bożena Baran była pomysłodawczynią współpracy z PWSZ w Krośnie w zakresie popularnonaukowych warsztatów edukacyjnych dla uczniów ZSP w Jedliczu.
   Jakieś trzy lata temu podpisała ona dotyczącą wspólnych działań umowę pomiędzy ZSP w Jedliczu, a krośnieńską PWSZ.
   Dzięki temu młodzież mogła corocznie uczestniczyć w arcyciekawych i uzupełniających doskonale program szkolny zajęciach w PWSZ. Prowadzone były bardzo ważne dla młodzieży prelekcje z zakresu udzielania pierwszej pomocy.
   Pomiędzy „starym” i „nowym” budynkiem szkoły ustawiona jest tablica informująca promująca ciekawe kierunki w PWSZ.
   O tym wszystkim nie należy zapominać.

 7. To nic innego jak przedwyborcze rozpaczliwe bieganie wszędzie i ze wszystkimi. Tu chodzi przede wszystkim o zrobienie fotki. Ja mówię. .. nie tedy droga

  1. A podbieranie pomysłów to już mistrzostwo świata. Przy tym człowieku nie powinno się głośno myśleć, bo słowo staje się ciałem….za plecami oczywiście.

 8. A przy okazji felietonu na naszejedlicze. Byłam naocznym świadkiem wkopywania tablicy „na klapsydry” vis a vis przystanku. Otóż, nie jest to nowa tablica, a skądś wyszarpana, bo miała na sobie resztki ogłoszeń. Gdzieś ludziom z innego miejsca w gminie wypruli ich miejsce „na klapsydry” …. Wędrowna tablica.

  1. Tablica może nie nowa, ale miejsce nowe.
   Pewnie bedzie tak nie długo jak przed ostatnimi wyborami. Nastawiała tablic, banerów z tym swoim wyciągniętym paluszkiem tyle, że nie sposób było przejść. nie którzy mieli nawet po dwa w swoim ogrodzie. Najwięcej stawiała przed wejściem do lokalu wyborczego. Totalna masakra.

 9. Niefortunnie się stało, że ktoś w ferworze „pokazywania się” i fotografowania przy każdej okazji, zapomniał, że 10 kwietnia, jak co roku powinniśmy pamiętać o dwóch najtragiczniejszych chwilach w naszej historii: Zbrodni Katyńskiej i Katastrofie Smoleńskiej.
  W tym dniu powinno się raczej zorganizować dla młodzieży lekcję historyczną, a pasjonujące warsztaty edukacyjne z doświadczeniami fizyczno-chemicznymi można było przełożyć na inny czas.
  Oczywiście warsztaty edukacyjne są wspaniałym pomysłem, swoistymi „drożdżami”, na których być może w niedalekiej przyszłości wzrosną prawdziwi młodzi naukowcy.

 10. Pani Burmistrz nachalny lans kosztem odciągania młodzieży od patriotycznych rocznic – zły to przykład dla przyszłych obywateli Ojczyzny naszej!

  1. Bo ona nie ma pomysłu na siebie. Ani ona z PO, bo tam nikt z nią nie chce gadać. Ani z PiS, bo już też …pominę dosadności. Jej się umaniła indywidualność, autonomia, pseudo apolityczność, manifę osobistych przekonań. Gmina to ja, że tak sparafrazuję słowa Ludwiczka:))). Prywatny człowiek, taki jak ja, może sobie pozwolić na równie prywatne zachowania. Zgadzać się albo nie zgadzać, obchodzić rocznicę albo nie. Ale tu, nawet jak sama się nie zgadza, to powinna być alternatywa dla tych mieszkańców, co chcieliby wspomnieć tych co zginęli. Takie zgrywanie bezkompromisowości jest pozą, za którą z całą pewnością się zapłaci.

   1. 12 kwietnia pod siedzibą Starostwa Powiatowego odbyły się uroczystości 78 rocznicy Zbrodni Katyńskiej i 8 rocznicy katastrofy smoleńskiej. Nie zauważyłem aby tam byli przedstawiciele naszych władz. Może się mylę to mnie sprostujcie.

    1. To, że władza, odrzucając aspekt czysto człowieczy, upatruje w tych obchodach podłoża politycznego, którego jako „bezpprizornaja” słusznie się obawia, to nie novum. Historii nie zna, nie wie, nie była, nie rozumie, nie widziała. Jak nie ma ufiskalnione, nie ma rachunków za naboje, nie ma w formie tabelki roboczogodzin sałdatów, to dla urzędnika skarbówki ani Kozielsk, ani Katyń, ani Ostaszków, ani Palmiry…po prostu nie istniały. Ale czy Stowarzyszenie „Rota” z sołtysem Męcinki w szeregach, było? Czy Stowarzyszenie Rota,pamiętało o zamordowanych? Czy tylko uczepiło się, jak bezpański pies, teoretycznie tylko wygodnych, lokalnych „wyklętych”? Tacy działacze, tacy działacze…historycy, patrioci…Kamień w polu więcej wie o przeszłości tej ziemi niż wy wszyscy razem wzięci. Uzurpatorzy.

     1. Warto się zapoznać z działalnością tego stowarzyszenia w okresie przed 2014 rokiem.
      ” Ciekawe ” artykuły pisane przez ciekawe osoby dziś pełniące funkcje publiczne.

 11. Tak. Jedyny człowiek na świecie, który broniąc definicji, ciągle stara się ja udowodnić. Tam teraz w gminie, bardziej odbywają się tzw. zajęcia z „michałków” prawniczych niż praca. Oni się tam, na coraz to nowszych, bardziej rozbudowanych kazusach, douczają się za publiczne pieniądze, na żywo, tego co widzieli, albo i nie widzieli w podręcznikach. Dyskutują. Panelują. Stoją po parkingach z teczkami. Tyją. Szlifują wiedzę, która nigdy nie przyda się Gminie Jedlicze. Gmina Jedlicze może startować do miana „Szkółki dla Przyszłych Prawników”.

 12. Miało być: broni definicji ( z logicznego gruntu pewnej i wcale tego nie wymagającej).

 13. przedstawiona faktura GOK ( NaszeJedlicze) bardzo mnie zasmuciła, że tyle kasy podatnika wydano i na co??????

   1. Mam nadzieję, że te koktajle ktoś dokładnie rozliczy . Faktura powinna być opisana na odwrocie. Ktoś zatwierdził. Ktoś wypłacił.

Comments are closed.

Do góry