Jesteś tutaj
Strona główna > wydarzenia

Zagrali i zaśpiewali dla Kubusia!

Zagrali i zaśpiewali dla Kubusia!

Zespół Szkół im. Armii Krajowej w Jedliczu – po raz kolejny okazał się wielki duchem. 25 marca  na sali widowiskowej Orlen Południe  w Jedliczu odbył się VI Koncert Charytatywny „Gramy i śpiewamy dla Kubusia”, którego organizatorami byli uczniowie i absolwenci szkoły. Tym razem prosili o wsparcie dla ośmioletniego Kubusia Moskala z Korczyny.

Kubuś cierpi na dystrofię mięśniową, chorobę genetyczną prowadząca do postępującego i nieodwracalnego zaniku mięśni.
Rodzice codziennie walczą o jak najdłuższą samodzielność dla chłopca. Codzienna rehabilitacja, wyjazdy na konsultacje do kliniki warszawskiej, leki spowalniające przebieg choroby sprowadzane z Niemiec przekraczają możliwości finansowe rodziny. Z tego powodu to dla Niego tym razem zapełniła się scena dźwiękami muzyki.

Symbolicznej inauguracji koncertu dokonała Jan Juszczak Starosta Powiatu Krośnieńskiego, który już po raz szósty przyjął honorowy patronat nad wydarzeniem.

Jak co roku do udziału w koncercie zgłosiło się wielu młodych, utalentowanych artystów o „wielkim sercu”. Na scenie zaprezentowali się uczniowie klasy I C Szkoły Podstawowej im. A. Fredry, pod kierunkiem pani Jadwigi Pelczar (wychowawczymi klasy),wokaliści: Gabrysia Kmon, Ola Dyszkowska, Przemek Mozelwski, Dominika Góra i Maciek Niedziela, Ewa Szpak i Adrian Pawluś oraz Orkiestra Dęta OSP z  Iskrzyni pod kierunkiem Wiesława Wojnara.

W roli prowadzących wystąpili: Piotr Baca i Mateusz Giemza.

Koncertowi towarzyszyła licytacja, którą skutecznie z niezwykłą charyzma poprowadziły panie:  Jolanta Urbanik – Burmistrz Gminy Jedlicze i Barbara Barwikowska – reprezentująca Wolną Grupę Motocyklową SHERIF RIDERSE.

Ale organizatorzy podkreślają, że VI Koncert Charytatywny „Gramy i śpiewamy dla Nikoli” to zaangażowanie i pomoc wielu ludzi, dzięki którym ta impreza miała tak wyjątkowy charakter.  Należą do nich między innymi:  Jan Juszczak – Starosta Powiatu Krosnieńskiego, Jolanta Urbanik – Burmistrz Gminy Jedlicze, Joanna Bril, Wojciech Tomkiewicz, Tomasz Jurzysta – oświetlenie, Adrian Pawluś, Jakub Skibiński, Konrad Bargiel -JACOB SOUND SYSTEM – nagłośnienie, Tadeusz Kruczek – Winnica WIARUS, Patrycja Longawa, Jerzy Duda  – FormArt Jedlicze, Beata Misygar – B&M „TWÓJ STYL”

O tym, że koncerty organizowane przez uczniów naszej szkoły cieszą się z roku na rok coraz większym zainteresowaniem świadczy licznie zapełniona widownia.

Udostępnij na

45 komentarzy do “Zagrali i zaśpiewali dla Kubusia!

 1. Nie interesuje mnie czy burmistrz poprowadziła licytacje z charyzmą, a raczej wolałbym wiedzieć ile własnych pieniędzy dała tak od serca.

 2. Raczej każdy pojedzie oddzielnie. Dzieci sobie, opiekunowie-„wolontariusze”sobie i nauczyciele wych. fizycznego niby instruktorzy nauki pływania sobie.Oby nie wydarzyło się nic złego.

 3. Ktoś bez wyobraźni każe ludziom bez uprawnień prowadzić w wodzie zajęcia z dziećmi. To że umiemy pływać nie uprawnia nas do uczenia innych i to nie indywidualnie ale grupowo.
  Kubusiu trzymamy za ciebie kciuki. Oby inni to zdrowie zachowali.

  1. Coś mi się wydaje ze nasi rządzący nie mają pojęcia o zagrożeniach. A wieczny dyrektor ZEASIP milczy?

 4. Aby można było jechać z dziećmi na basen to potrzebne są uprawnienia instruktora.

  1. Wygooglaj sobie. Sieć odpowie na wszystkie twoje pytania. A potem zapytaj sam siebie czy na tak przygotowaną ofertę wysłałbyś swoje dziecko.

 5. Zeby prowadzić naukę pływania trzeba mieć dostęp do wody i dzieci…ponadto skończone 18 lat, wykształcenie średnie, no chyba, że program jest jakiś wyczynowy to wtedy potrzebny jest trener drugiego stopnia, figurant. Mało tego, instruktorem w zasadzie może być każdy, bo ustawa nie precyzuje kto i komu może wytawić papier. Dlatego ja, jako osoba która pływa siekierą, założyłam klub pływacki. I nikt mi nie miał prawa zabronić. Mnie bardziej zastanawia, co to kuźwa za wolontariusze ….na przymus.

 6. Ale jeżeli to projekt z ministerstwa sportu, to musi, powtarzam musi być człowiek z uprawnieniami. Bez dwóch zdań.

 7. A jak tu jestem zapytam się. Dlaczego zginął ten paszkwil na j24, dotyczący p. Ani. Ja mogę się tylko domyślić, że przyszło zawiadomienie do redaktora, z policji. Ale…jakże nie o ten pseudoartykuł chodzi…

 8. W ratuszu świętowania ciąg dalszy. Dziś Ryszarda. Byłem sprawę załatwić ale się wycofałem. Mogli zrobić wolne i było by po sprawie.
  Czy podatnik dalej ma to tolerować ?

  1. No chyba nie ma tam do wglądu, bo sami zainteresowani nie mogli dostać kopii. W ciemno podpisywali.

   1. Jak to nie dostawali kopii ? To nie mogli sie upomnieć ? Może nie wiedzieli że się im należy ?

 9. Ilość prawników w tym urzędzie jest odwrotnie proporcjonalny do merytoryki…sygnowanych przez nich dokumentów. Pokazać mi proszę, że już tak podpowiem, podstwę prawną do zawierania porozumienia z wolontariuszem z jednostką samorządową. No chyba….że założone jest kolejne stowarzyszenie, kolejna fundacja lub kolejny klub sportowy. Po drugie, za 10 tys….to se gmina może koty marcujące w Jasiołce wytopić, bo pewnie w tym się lubuje, a nie nauczyć dzieci pływać. I to dzieci z tylu szkół. Siłą zostali przymuszeni wszyscy dyrektorzy do optowania za projektem, który tak naprawdę wypompowuje kasę z budżetu poszczególnych, biednych do imentu, wiejskich szkół. Proszę o przedstawienie FV za przewóz. I to już rozbije bank „teoretycznego” dofinansowania. Nie mam nic do przewoźników, bo walczyłam o dowożenie dzieci …bez układów. Ale tak na mój rachunek to za same dojazdy do Krosna, plus postojowe, to 10 tys. ledwie śmignie. Gdzie tu szukać debila, który aż tak nie zna się na kalkulacjach? I wy w tej gminie po szkołach…szok

 10. Dzieci będą dowożone na basen indywidualnie przez rodziców ich na własny koszt

  1. A kto taki obowiązek nałożył na rodziców ? Wszyscy tak dobrowolnie wyrazili chęć ?

  2. Dobrodziejka. W tej dosłownie chwili informuję, że jest chłopak, świetny trener, łącznie z metodą IT, człowiek który trenował w klubie, jego podopieczne są w kadrze Polski, są mistrzyniami kraju na wodach otwartych. Proponuję zatem, jak robi się w chuja nauczycieli, rodziców, wszystkich dorosłych to może, przynajmniej nie powinno się oszukiwać dzieci. On, jako fanatyk pływania i pradziwy wolontariusz, może przyjechać …i nawet na tym wycinku toru jest w stanie nauczyć. W innym wypadku, uważam że kasa została wywalona w błoto. Sztuka dla sztuki.

 11. Korzystając z uroczego poranka, chciałam zapytać, czy to na ten numer GW oczekiwaliśmy w takim napięciu?

  1. Napięcie było ogromne, stopniowane od lata 2017 roku. Aż tu nagle są, są ,są. I co ? ZONG

   1. Dochodzimy do ściany. Nie wiem czy na klęczkach nie czytać? Albo gmina albo ….sanktuarium? Pisze się to arcydzieło specjalnie pod starszych mieszkańców. I tu należy ich ostrzec. A tego typu maniery powinny być karane podobnie jak manewr na wnuczka.

    1. Zdrada wszelkiego systemu wartości. To o to walczyli…p Zagórski wraz z giermkami? O to walczył naczelny GW? Sorry nie naczelny, tylko bidny co umie…więcej zielonego w foto shopie uczynić.

 12. Rany może mnie ktoś oświecić ???..co to GW ..jak wybiorcza nie czytam ..a może Wici Gumne…ale tam nic oprócz zdjęć z drogi krzyżowej nie ma …a propos oj nagrzeszyliśta że taką hurmą za tym krzyżem …no no…o jaki artykuł chodzi???Pozdrawiam

  1. GW to Gminne Wieści, zbeszczeszczone. A artykuł to był taki paszkwil skierowany przeciwko radnej, jedynej sensownej, Annie Zaleszczuk. Był na j24, ale zniknął.

 13. Wczoraj petentom tłumaczono że jest bardzo ważne spotkanie 🙂 Tak się traktuje podatnika

 14. Dzięki za info .była okazja posłuchać kiedyś p. Zaleszczuk i mam bardzo dobre zdanie o tej kobiecie …no ale kto nie z nami ten przeciw nam …ha

 15. Ten basen to trochę wymuszony,nie każdy chce no ale jak taka akcja i cała klasa niby jedzie to trzeba jechać bo sie dziecko nie integruje z rówieśnikami, uważam ze to strach dziecko wysłać a samemu jechać i patrzeć to kto ma czas, też mi wymyślili basen,to do czasu aż coś się stanie

   1. Czy tutaj jakiś, choć jeden, projekt jest napisany na temat i z sensem? Jak można było nie ująć transportu wspólnego? O której te pływanie wypada? No może ten rodzic w pracy jest, może nie ma samochodu?

 16. Pani Ania Zaleszczuk znam Ją od dawna otrzymała mandat zaufania i nie zawiodłam się Ona wie, że bycie radnym nie polega tylko na podnoszeniu rączki i nieustannym dziękowaniu władzy.Pani Aniu ten paszkwil to nie porażka Pani to porażka tych, którzy o tym zadecydowali.

 17. Jak to możliwe że żaden redakatorek nie wylweił artykułu o wczorajszym wypadku?rowerzysta vs autko

  1. Przykra sprawa. może lepiej nie pisać o takich rzeczach bo to zawsze trauma dla bliskich.
   Wyrazy współczucia dla poszkodowanych

 18. Tylko ze redaktorki latajo do kazdej stłuczki obstrzelają aparatami i wio nius.
  Czyżby sie wypalili zawodowo???

Comments are closed.

Do góry