Jesteś tutaj
Strona główna > edukacja

Bicie rekordu Guinnessa

Bicie rekordu Guinnessa

14 marca 2018r uczniowie klasy siódmej Szkoły Podstawowej w Piotrówce: Ewelina Słota, Julia Pudło, Wiktor Fiałkowski, Szymon Płonka razem z nauczycielem matematyki uczestniczyli w Pikniku Matematycznym podsumowującym IV edycję Programu mPotęga, który zorganizowany został w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Uczniowie korzystali z oferty matematycznych stanowisk z atrakcjami, gdzie mieli okazję zmierzyć się w różnych grach i łamigłówkach, za które otrzymali nagrody. Jednak najważniejszym punktem tego pikniku był dla nas udział w niecodziennym przedsięwzięciu – próbie pobicia rekordu Guinness World Records TM na najdłuższą linię osób prezentujących rozwinięcie liczby π. Nie było łatwo, wymagało to samodyscypliny, wytrzymałości fizycznej, a na dodatek pogoda nas nie rozpieszczała. Uczestniczyło 630 osób, a cały rekord był bardzo szczegółowo dokumentowany z powietrza przez drona z kamerą oraz obserwowany przez bezstronnych świadków rekordu. Mamy nadzieję jednak, że ten wysiłek się opłacał i rekord ten będzie zatwierdzony, ale o tym dowiemy się dopiero za około 2 m-ce. Po tak wielkim wyczynie,uczestniczy otrzymali poczęstunek, certyfikaty uczestnictwa oraz upominek. Następnie zwiedzaliśmy ekspozycję CNK i każdy mógł dowolnie eksperymentować, budować, doświadczać i odkrywać prawa fizyki. Po całym dniu pełnym wrażeń matematyczno-fizycznych, przejechaliśmy metrem do Coser Apartamenty, gdzie zameldowaliśmy się na nocleg. Wieczorem wyjechaliśmy na XXX piętro Pałacu Kultury i Nauki, z którego
podziwialiśmy nocną panoramę Warszawy oraz mieszkając w sąsiedztwie Złotych Tarasów,nie mogliśmy oprzeć się pokusie poczynienia tam zakupów.

Drugi dzień przeznaczyliśmy na zwiedzanie stolicy, a konkretnie takich miejsc jak: Ogród Saski, Grób Nieznanego Żołnierza, gdzie mieliśmy okazję widzieć zmianę warty, Stare Miasto oraz Kolumnę Zygmunta na Placu Zamkowym. Następnie przejechaliśmy na ul.Wiejską, gdzie zwiedziliśmy z przewodnikiem Sejm. Oczywiście udaliśmy się także na Stadion Narodowy PGE, czy pod pomnik Syrenki Warszawskiej przy Wiśle. Ostatnią naszą atrakcją było zwiedzanie Muzeum Powstania Warszawskiego – piękna, niesamowita lekcja historii, która wywarła na nas ogromne wrażenie.

Pragnę nadmienić, że wycieczka ta była nagrodą dla tych uczniów, którzy brali udział w konkursach kuratoryjnych, ciężko pracowali osiągając piękne sukcesy oraz za bardzo dobre wyniki w nauce. Zauroczeni stolicą, zakochani w Warszawie obiecali sobie, że wrócą tutaj, aby studiować i spełniać swoje marzenia.

Autor projektu
Beata Gierlicka

Udostępnij na

7 komentarzy do “Bicie rekordu Guinnessa

 1. Więcej tam wspaniałych nauczycieli….Gratuluję kreatywności i pasji

 2. A na stronie zaleze.com artykuł dotyczący jedlickiego GOK. Znów mi wstyd. Takiego mamy z-ce dyrektora.

 3. 4.158/miesiac wykształcenie LO za-ca dyrektora! czytajcie zaleze.com-cała prawda Panie Boze jak tak mozna??????

  1. Za pełną zgodą i aprobatą Jolanty Urbanik. Takich knotów jest więcej.
   A tu wam będzie puszczać uśmieszki.

  2. To juz jest przesada!
   Brak kompetencji i wielokrotnie naruszone przeisy Skandal

 4. to skandal żeby przyznać taką kase za co? na tym stanowisku powinni być wykształceni młodzi ludzie z pomysłami i zapałem do pracy.

Comments are closed.

Do góry