Jesteś tutaj
Strona główna > budowa i remonty >

Mój Rynek- idzie lepsze

Nowe targowisko w Jedliczu
Na gminnych stronach pojawiła się informacja o rozstrzygnięciu przetargu na budowę ogólnodostępnego targowiska „Mój Rynek” w Jedliczu. Z informacji zamieszczonych w BIP wynika, że wyłoniony wykonawca zrealizuje inwestycję za kwotę 2 224 994,87 zł. Oznacza to, że do otrzymanego na ten cel dofinansowania (999 274,00 zł) z budżetu Gminy Jedlicze dołożyć trzeba będzie nie, jak wcześniej zakładano 691 497,75 zł, a 1 225 720,87 zł.
Już w listopadzie ubiegłego roku, gdy pojawiły się pierwsze informacje o otrzymanym dofinansowaniu, nasunęły mi się duże wątpliwości co do celowości tej inwestycji. Zastanawiam się, czy budowa nowego targowiska w sąsiedztwie starej lokalizacji jest na tyle pilna, by wydawać z budżetu taką kwotę oraz czemu służyć ma zaplanowana z takim rozmachem inwestycja? Moim zdaniem wydanie z kasy gminnej ponad 1,2 mln na powyższy cel jest rozrzutnością. Czy fakt możliwości pozyskania środków na dofinansowanie budowy jest wystarczającym (a może jedynym) kryterium decydującym o realizacji?
Nie wiem, jakie były argumenty, którymi uzasadniano wniosek o dofinansowanie. W czasie pisania tego tekstu wysłałem do Urzędu Gminy prośbę o jego udostępnienie. Jak tylko uzyskam odpowiedź – podzielę się uzyskaną informacją. I choć samo skanowanie i wysyłanie e-mailem potrwa najwyżej godzinę, to, znając praktykę kierownictwa Urzędu Gminy w tym zakresie, będzie to za ustawowe 2 tygodnie.
Zgadzam się i potwierdzam, że w środowe przedpołudnia kierowcy jadący ulicą Sienkiewicza oraz piesi przemieszczający się tym odcinkiem zmuszeni są do zachowania szczególnej ostrożności. Ale czy przy nowej lokalizacji sytuacja ta ulegnie zmianie?
No i wreszcie pytanie, czy zachowany zostanie środowy termin handlu, czy też wzorem targowiska krośnieńskiego będzie ono czynne przez cały tydzień? Jeżeli jeden dzień, to czyż wydawanie na to ponad 2,2 mln zł nie jest rozrzutnością? A jeżeli przez cały tydzień – to czy
w Jedliczu jest na to zapotrzebowanie?
Na koniec warto zauważyć, że władze gminy tworzą konkurencję placówkom handlowym funkcjonującym na terenie miasta. Szczególnie tym w Rynku i okolicach. I to, o ironio, finansowaną po części również z ich podatków.

Piotr Rostek

52 thoughts on “Mój Rynek- idzie lepsze

 1. Pytanie jest podstawowe. Czy ludzie będą na tyle głupi by dać sobie namącić przed wyborami w głowach? Bo wiadomo, że teraz wszystko będzie obiecywane i projektowane. Na hura, bezmyślnie. Dżem zagra, pani ładnie powie i się uśmiechnie, gminne wieści to będzie album glorii na cześć najjaśniejszej, itd… Czy ludziom wystarczy inteligencji aby pojęli, że to tylko upudrowana ściema?

 2. Co za roznica czy zrobi konkurencje miejscowym.
  Tylko kto zrobi ,rolnicy ,drobni handlarze,babki z kwiatkami ipt.?
  Jak wchodzily biedra i reszta to malo
  bylo uzalania ze zdechnie wiekszosc drobniejszych handlarzy i tak bylo.
  Targ czy jak go ta nazywacie jak jest okazja to trzeba chyba go rozkrecac.
  Ta krytyka przypomina nasza zenade polityczna typu opozycja,nie bo nie.
  Tym drugim o lekkim zabarwieniu schizo kato tez nic nie brakuje,plus ze wykonuja jakies ruchy…
  Rzadzacym mozna przypomniec np Splast wynosiny do Krosna,jedyna nie powtarzalna hale unikat w skali … naprawde wielofunkcyjna.
  Wiele parkingow,megafunkcjonalny zamkniety czesto orlik,bez szatni,rozwijajaca sie rafinerie zwijajaca znaczy itp.
  Grunt to dobre samopoczucie,samouwielbienie = dla obu stron.

  1. Parmezan masz racje.Parkingi są dzięki tym złym poprzednikom. Chociażby ten koło kościoła, za cmentarzem , ten koło urzędu gminy. Ta władza nawet nie potrafiła wyasfaltować tego istniejącego koło szkoły. Zobacz co się dzieje rano jak rodzice przywożą dzieci. Po południu to samo przy odbieraniu.
   Widzę to codziennie przy odbieraniu dziecka.
   Marciowa wymyśliła sobie zmianę oznakowania ulicy Stawiarskich wpuszczając na dodatek ciężarówki. To jakiś sajgon.
   Czy uważasz że to jest normalne ?
   Parmezanie, a gdzie te obiecane 80 miejsc pracy w Splaście ? Przecież to miało być przy strefie !
   Wynosiny do Krosna to gadka ale dla tych którzy nie rozumieja pewnych spraw.
   A na koniec Parmezanie powiedz mi jaki wpływ na działalność koncernu paliwowego ma burmistrz z Jedlicza 🙂 Przynajmniej się nie ośmieszaj.

 3. Władzy chyba pomyliły się priorytety. Część gminy nie skanalizowana i w sumie w tej kadencji nic wielkiego nie zrobiono. Jedynie skanalizowano Chlebną bo to jeszcze za sprawą poprzedniej władzy. Trochę kanału dobudowano w Jaszczwi i Moderówce i parę krótkich odcinków. Nawet nie postarali sie o pieniądze unijne na ten cel.
  Wydają tyle kasy na to targowisko a ludzie dalej będą wąchać smrody, nie mówiąc już o skażeniu wód gruntowych.
  To jest jakaś paranoja. Czy ta burmistrz to wie o tym co należało by w pierwszej kolejności zrobić?
  Pakuje pieniądze w domy ludowe ( Jaszczew, Męcinka i Borek ) w targowice na bagnach koło oczyszczalni 🙂 To też świetny pomysł 🙂 ….. a ludzie nie mają gdzie odprowadzać ścieków, nie mówiąc już o wodociągu.

 4. rzadza niestety kurze móżdżki które poza własną „stodołą” nosa nie wychylają a jak wychylają to jedynie płyny do dna – zawodówka rządzi i to niewiadomo czy skończona i wy chcecie z tą ekipą zmiany? ??9

 5. A jakie będzie przeznaczenie terenu po obecnej targowicy? Czy zostanie on w jakikolwiek sposób zrewitalizowany? Jakby nie było to praktycznie samo centrum miasta, bardzo atrakcyjna lokalizacja. Szkoda byłoby gdyby tam pozostał pusty plac z niszczejącą nawierzchnią…

  1. Musze cię zmartwić. Likwidacji obecnej targowicy nikt nie planuje. To teren Parafii. Jak handlowali tak dalej będą handlować. Nawet nie zadbali o przystanki przy targowicy. Teraz w miastach są takie piękne. U nas stawiają wiaty. To nie ma nic wspólnego z nowoczesnym przystankiem. Jeszcze wiejskie targowisko nam poszerza. Wiocha i tyle.

 6. Zamiast budowac targowice to lepiej np wyremontowac lub wyposazyc szkole, wymienic oswietlenie ulic na ledowe, zlikwidowac spalarnie. Generalnie bezsensu inwestycja, ktora nie przyniesie korzysci mieszkanca..

 7. Hmm…. w modzie i na topie teraz jest korupcja i przekręty najwyższych urzędników poprzez niepotrzebne i nieracjonalne inwestycje w porozumieniu i w zmowie z przyszłym wykonawcą w udawanym wygranym przetargu.Może należy w urzędzie gminy zrobić kontrolę odpowiednich służb o zasadność wydawania na taki cel finansów i kto bierze w łapę za takie niepotrzebne i niekorzystne decyzje.Tematowi oczyszczalni i niejasnych wydatków na jej urządzenia których nie było ukręcono głowę,teraz będzie podobnie,zamydlenie oczu opinii publicznej i mieszkańcom.Prywatny folwark i kolesiostwo urzędników,przyjmowanie do urzędu nowych pracowników z własnych kręgów rodzinnych bliskich znajomych,zamknięta elita wspólnie sobie myjąca ręce…

 8. Po pierwsze targowica jest już teraz nikomu nie potrzebna no chyba że okolicznym wiochom …… pogadać sobie a potem i tak do biedronki idą zakupy zrobić ………
  Powinni zlikwidować to wszystko już dawno …… No chyba że ktoś lubi płacić dwa razy tyle za to samo

 9. Ogólnie rzecz ujmując w gminie to jest taka szarpanina, nic do końca nie doprowadzone. Skakanie po tematach, inwestycja z prędkością wariata. Na zasadzie Panu Bogu świeczkę i diabłu ogarek. Temu tu coś obiecać, tu zacząć, rozgrzebać, jebnąć iść szukać coś następnego. Wirtualne wszystko, na papierach. A rynek? No raczej drugiego Ptak Fashion City tu nie będzie, a kobiety jak czosnek zechcą sprzedać to im taki daszek wystarczy.

 10. To na targowicy sprzedają papaje, słodkie banany, jabłka rożane i duriany? bo to jest na fotografii, a może jak zrobią targowice za 2 MILIONY DWIEŚCIE TYSIĘCY, to będą rozdawać jak jabłka darmo takie owoce-może GOK sprowadzi za kasę z alkoholówki? -kpiny z nas robią – DWA MILIONY DWIEŚCIE TYSIĘCY na targowicę ! – To by uniwersytet zbudował ! a oni się chwalą że klepki przykleili w szkole i meble kupili dla dzieciaków !!! Kto to wymyślił w chorej głowie ? To też nasze pieniądze !

  1. Mnie bardziej sen z powiek spędzałoby pytanie czy przystoi pojechać z Klubem AA do Niepokalanowa, mając kompletnie gdzieś problemy tych ludzi, po to tylko żeby agitować do wyborów? To jak już o alkoholu, to jakoś na temat dywagujmy.

 11. Pytanie do Zagórskiego: Tak się pan nam przedstawiał jako niezłomny, nieugięty, tak się pan przedstawiał jako solidarnościowiec, jeszcze Pan odmówił odebrania odznaczenia od prezydenta RP Komorowskiego. Teraz Panu nie przeszkadza, teraz nie, „honorowy obywatel” b. członek PZPR kpt. jak wyglądała militaryzacja muzeum w stanie wojennym? to jaka jest Pana wiarygodność?

Dodaj komentarz

Top