Jesteś tutaj
Strona główna > budowa i remonty >

Mój Rynek- idzie lepsze

Nowe targowisko w Jedliczu
Na gminnych stronach pojawiła się informacja o rozstrzygnięciu przetargu na budowę ogólnodostępnego targowiska „Mój Rynek” w Jedliczu. Z informacji zamieszczonych w BIP wynika, że wyłoniony wykonawca zrealizuje inwestycję za kwotę 2 224 994,87 zł. Oznacza to, że do otrzymanego na ten cel dofinansowania (999 274,00 zł) z budżetu Gminy Jedlicze dołożyć trzeba będzie nie, jak wcześniej zakładano 691 497,75 zł, a 1 225 720,87 zł.
Już w listopadzie ubiegłego roku, gdy pojawiły się pierwsze informacje o otrzymanym dofinansowaniu, nasunęły mi się duże wątpliwości co do celowości tej inwestycji. Zastanawiam się, czy budowa nowego targowiska w sąsiedztwie starej lokalizacji jest na tyle pilna, by wydawać z budżetu taką kwotę oraz czemu służyć ma zaplanowana z takim rozmachem inwestycja? Moim zdaniem wydanie z kasy gminnej ponad 1,2 mln na powyższy cel jest rozrzutnością. Czy fakt możliwości pozyskania środków na dofinansowanie budowy jest wystarczającym (a może jedynym) kryterium decydującym o realizacji?
Nie wiem, jakie były argumenty, którymi uzasadniano wniosek o dofinansowanie. W czasie pisania tego tekstu wysłałem do Urzędu Gminy prośbę o jego udostępnienie. Jak tylko uzyskam odpowiedź – podzielę się uzyskaną informacją. I choć samo skanowanie i wysyłanie e-mailem potrwa najwyżej godzinę, to, znając praktykę kierownictwa Urzędu Gminy w tym zakresie, będzie to za ustawowe 2 tygodnie.
Zgadzam się i potwierdzam, że w środowe przedpołudnia kierowcy jadący ulicą Sienkiewicza oraz piesi przemieszczający się tym odcinkiem zmuszeni są do zachowania szczególnej ostrożności. Ale czy przy nowej lokalizacji sytuacja ta ulegnie zmianie?
No i wreszcie pytanie, czy zachowany zostanie środowy termin handlu, czy też wzorem targowiska krośnieńskiego będzie ono czynne przez cały tydzień? Jeżeli jeden dzień, to czyż wydawanie na to ponad 2,2 mln zł nie jest rozrzutnością? A jeżeli przez cały tydzień – to czy
w Jedliczu jest na to zapotrzebowanie?
Na koniec warto zauważyć, że władze gminy tworzą konkurencję placówkom handlowym funkcjonującym na terenie miasta. Szczególnie tym w Rynku i okolicach. I to, o ironio, finansowaną po części również z ich podatków.

Piotr Rostek

52 thoughts on “Mój Rynek- idzie lepsze

 1. Pytanie jest podstawowe. Czy ludzie będą na tyle głupi by dać sobie namącić przed wyborami w głowach? Bo wiadomo, że teraz wszystko będzie obiecywane i projektowane. Na hura, bezmyślnie. Dżem zagra, pani ładnie powie i się uśmiechnie, gminne wieści to będzie album glorii na cześć najjaśniejszej, itd… Czy ludziom wystarczy inteligencji aby pojęli, że to tylko upudrowana ściema?

 2. Z miasta robią wieś? To chyba jakiś pierwszy przypadek.Słyszałem ale odwrotne sytuacje.

 3. czy włodarze będą kury sprzedawać żeby ratować budżet gminy i jego deficyt?

 4. Targowice chcą zlokalizować w tym bagnie ? Czy się komuś w głowie popier…?
  Państwo władza idźcie pierwsze zobaczyć jak ten teren wygląda ?

 5. teraz już w sklepach zauważa się pustki ludzie kupują to co im niezbędne to po co tyle kasy wydawać na targowicę?

 6. jezeli targowica będzie czynna codziennie to co ze sklepami?w których pracuje wiele ludzi, którzy dzięki zatrudnieniu mogą utrzymać swoje Rodziny

 7. Co za roznica czy zrobi konkurencje miejscowym.
  Tylko kto zrobi ,rolnicy ,drobni handlarze,babki z kwiatkami ipt.?
  Jak wchodzily biedra i reszta to malo
  bylo uzalania ze zdechnie wiekszosc drobniejszych handlarzy i tak bylo.
  Targ czy jak go ta nazywacie jak jest okazja to trzeba chyba go rozkrecac.
  Ta krytyka przypomina nasza zenade polityczna typu opozycja,nie bo nie.
  Tym drugim o lekkim zabarwieniu schizo kato tez nic nie brakuje,plus ze wykonuja jakies ruchy…
  Rzadzacym mozna przypomniec np Splast wynosiny do Krosna,jedyna nie powtarzalna hale unikat w skali … naprawde wielofunkcyjna.
  Wiele parkingow,megafunkcjonalny zamkniety czesto orlik,bez szatni,rozwijajaca sie rafinerie zwijajaca znaczy itp.
  Grunt to dobre samopoczucie,samouwielbienie = dla obu stron.

  1. Parmezan masz racje.Parkingi są dzięki tym złym poprzednikom. Chociażby ten koło kościoła, za cmentarzem , ten koło urzędu gminy. Ta władza nawet nie potrafiła wyasfaltować tego istniejącego koło szkoły. Zobacz co się dzieje rano jak rodzice przywożą dzieci. Po południu to samo przy odbieraniu.
   Widzę to codziennie przy odbieraniu dziecka.
   Marciowa wymyśliła sobie zmianę oznakowania ulicy Stawiarskich wpuszczając na dodatek ciężarówki. To jakiś sajgon.
   Czy uważasz że to jest normalne ?
   Parmezanie, a gdzie te obiecane 80 miejsc pracy w Splaście ? Przecież to miało być przy strefie !
   Wynosiny do Krosna to gadka ale dla tych którzy nie rozumieja pewnych spraw.
   A na koniec Parmezanie powiedz mi jaki wpływ na działalność koncernu paliwowego ma burmistrz z Jedlicza 🙂 Przynajmniej się nie ośmieszaj.

 8. proponuję na nowej targowicy fontanne i prysznic jak sprzedam gów…o to muszę się umyć:)))

 9. czy rolnicy bedą zwolnieni z opłat na nowej targowicy? bo skoro płacą do gminy podatki to mają udział w inewstycji

  1. Raczej będą ponosić większe koszty. Amortyzacja od 2 mln zrobi swoje. A w ogóle to proponuje zapoznać się z zasadami jakie będą tam obowiązywać.

 10. Władzy chyba pomyliły się priorytety. Część gminy nie skanalizowana i w sumie w tej kadencji nic wielkiego nie zrobiono. Jedynie skanalizowano Chlebną bo to jeszcze za sprawą poprzedniej władzy. Trochę kanału dobudowano w Jaszczwi i Moderówce i parę krótkich odcinków. Nawet nie postarali sie o pieniądze unijne na ten cel.
  Wydają tyle kasy na to targowisko a ludzie dalej będą wąchać smrody, nie mówiąc już o skażeniu wód gruntowych.
  To jest jakaś paranoja. Czy ta burmistrz to wie o tym co należało by w pierwszej kolejności zrobić?
  Pakuje pieniądze w domy ludowe ( Jaszczew, Męcinka i Borek ) w targowice na bagnach koło oczyszczalni 🙂 To też świetny pomysł 🙂 ….. a ludzie nie mają gdzie odprowadzać ścieków, nie mówiąc już o wodociągu.

 11. rzadza niestety kurze móżdżki które poza własną „stodołą” nosa nie wychylają a jak wychylają to jedynie płyny do dna – zawodówka rządzi i to niewiadomo czy skończona i wy chcecie z tą ekipą zmiany? ??9

 12. sorry nie wiadomo – wiadomo osobno ale jak widzę smród na przystankach i kaszanę wokół i burmistrza z fałszywym uśmiechem to mam dość – niech spada w kosmos ta pomyłka generacyjna

 13. A jakie będzie przeznaczenie terenu po obecnej targowicy? Czy zostanie on w jakikolwiek sposób zrewitalizowany? Jakby nie było to praktycznie samo centrum miasta, bardzo atrakcyjna lokalizacja. Szkoda byłoby gdyby tam pozostał pusty plac z niszczejącą nawierzchnią…

  1. Musze cię zmartwić. Likwidacji obecnej targowicy nikt nie planuje. To teren Parafii. Jak handlowali tak dalej będą handlować. Nawet nie zadbali o przystanki przy targowicy. Teraz w miastach są takie piękne. U nas stawiają wiaty. To nie ma nic wspólnego z nowoczesnym przystankiem. Jeszcze wiejskie targowisko nam poszerza. Wiocha i tyle.

 14. Zamiast budowac targowice to lepiej np wyremontowac lub wyposazyc szkole, wymienic oswietlenie ulic na ledowe, zlikwidowac spalarnie. Generalnie bezsensu inwestycja, ktora nie przyniesie korzysci mieszkanca..

 15. to nie tylko władza winna ale mieszkańcy że wybrali tak marnych radnych

 16. Hmm…. w modzie i na topie teraz jest korupcja i przekręty najwyższych urzędników poprzez niepotrzebne i nieracjonalne inwestycje w porozumieniu i w zmowie z przyszłym wykonawcą w udawanym wygranym przetargu.Może należy w urzędzie gminy zrobić kontrolę odpowiednich służb o zasadność wydawania na taki cel finansów i kto bierze w łapę za takie niepotrzebne i niekorzystne decyzje.Tematowi oczyszczalni i niejasnych wydatków na jej urządzenia których nie było ukręcono głowę,teraz będzie podobnie,zamydlenie oczu opinii publicznej i mieszkańcom.Prywatny folwark i kolesiostwo urzędników,przyjmowanie do urzędu nowych pracowników z własnych kręgów rodzinnych bliskich znajomych,zamknięta elita wspólnie sobie myjąca ręce…

 17. Kolejny wątek to traktowanie podwładnych. Wiele na ten temat można powiedzieć. Sam Arbuz się przekonał.
  Nie wiem czy władza wie że władzą się tylko bywa.

 18. Po pierwsze targowica jest już teraz nikomu nie potrzebna no chyba że okolicznym wiochom …… pogadać sobie a potem i tak do biedronki idą zakupy zrobić ………
  Powinni zlikwidować to wszystko już dawno …… No chyba że ktoś lubi płacić dwa razy tyle za to samo

 19. Ogólnie rzecz ujmując w gminie to jest taka szarpanina, nic do końca nie doprowadzone. Skakanie po tematach, inwestycja z prędkością wariata. Na zasadzie Panu Bogu świeczkę i diabłu ogarek. Temu tu coś obiecać, tu zacząć, rozgrzebać, jebnąć iść szukać coś następnego. Wirtualne wszystko, na papierach. A rynek? No raczej drugiego Ptak Fashion City tu nie będzie, a kobiety jak czosnek zechcą sprzedać to im taki daszek wystarczy.

  1. Z czosnkiem przyjeżdżają obcy.
   Burmistrz musi publicznie odpowiedzieć na parę pytań.

 20. Urbnik kupuje na Targowicy? Zarabia cosik koło 12 tysiaków miesięcznie ? I co wy na to ludu jedlickie – leszcze

 21. To na targowicy sprzedają papaje, słodkie banany, jabłka rożane i duriany? bo to jest na fotografii, a może jak zrobią targowice za 2 MILIONY DWIEŚCIE TYSIĘCY, to będą rozdawać jak jabłka darmo takie owoce-może GOK sprowadzi za kasę z alkoholówki? -kpiny z nas robią – DWA MILIONY DWIEŚCIE TYSIĘCY na targowicę ! – To by uniwersytet zbudował ! a oni się chwalą że klepki przykleili w szkole i meble kupili dla dzieciaków !!! Kto to wymyślił w chorej głowie ? To też nasze pieniądze !

 22. gow….a, robactwo, smród po rowach a tu targowica za tyle kasy!!!!wpierw trzeba zadbac o zdrowie ludzi i o srodowisko a nie budować targowice i fontanne!!!!!!!!!!!!!!!!!

  1. Yolanda ma daleko w ….. to ze ty nie masz kanalizacji. Dobrze ze ona ma gdzie k….ę spuszczac. Kanalizację wybudował jej poprzednik to teraz gdzie może to ujada na niego.

   1. Oczywiście mam na myśli sieć kanalizacyjna a nie przyłącz. Ostatnio modny temat

 23. Fajnie, że poruszacie problem alkoholu. Krótka ankieta. Co sądzicie o o kimś na stronie umieszcza Słowo na Niedzielę a w knajpie raczy młodzież alkoholem ??? Czy jedno przystoi drugiemu?

  1. Tak, przystoi. I się durnowato nie pytaj i nie prowokuj pseudo rozważań.

 24. parafianko a czy przystoi imprezować w czasie pracy? jakie imprezki odbywają się w DL???8marca będzie na pewno wesoło:)))

  1. Mnie bardziej sen z powiek spędzałoby pytanie czy przystoi pojechać z Klubem AA do Niepokalanowa, mając kompletnie gdzieś problemy tych ludzi, po to tylko żeby agitować do wyborów? To jak już o alkoholu, to jakoś na temat dywagujmy.

   1. Jeżeli ktoś nie ma za grosza samokrytyki to właśnie takie rzeczy wyprawia.
    No cóż ….. jeszcze nie jedno zobaczymy

 25. autobusów i nowoczesnej infranstruktury nie będzie czy to jest działanie na korzyśc mieksznacow

 26. Pytanie do Zagórskiego: Tak się pan nam przedstawiał jako niezłomny, nieugięty, tak się pan przedstawiał jako solidarnościowiec, jeszcze Pan odmówił odebrania odznaczenia od prezydenta RP Komorowskiego. Teraz Panu nie przeszkadza, teraz nie, „honorowy obywatel” b. członek PZPR kpt. jak wyglądała militaryzacja muzeum w stanie wojennym? to jaka jest Pana wiarygodność?

 27. A zaga tak zaga chciała pozbawić honorowego obywatelstwa, może Kaczyński, władze Pis powinny się dowiedzieć o tej dwulicowej postawie, przecież Urbanik nie wiem po co świeczkę 13 grudnia zapaliła

 28. Panu Zagórskiemu trzeba przypomnieć parę wątków. Społeczeństwo powinno o tym wiedzieć.

 29. teraz się wyjaśniło wszystko, kto najwięcej angażował się w krytykę ten otrzymał miejsce przy korycie.

 30. Dobrze Pan teraz zarabia Panie Zaga? Smakuje darmowy katering na imprezach i ciastka żonie ? Etycznie jest co ?

 31. jak mam koryto to juz nie bede krytykował bo oto chodziło-zaga

Comments are closed.

Top