Jesteś tutaj
Strona główna > sport

42 Bieg Piastów – Festiwal Narciarstwa Biegowego

42 Bieg Piastów – Festiwal Narciarstwa Biegowego, Jakuszyce 2-4 marca 2018 r.Bieg Piastów 2018 przeszedł do historii. Tegoroczna edycja będzie się kojarzyła zawodnikom z ekstremalnymi mrozami i co za tym idzie – problemami z serwisem nart. Temperatura na starcie biegu głównego sięgała -20 stopni C. W święcie narciarstwa biegowego jak zwykle wzięła udział rekordowa liczba uczestników z całego świata, wśród której nie mogło zbraknąć narciarzy z MUKS Podkarpacie Jedlicze. Jedliczanie wystawili swoich reprezentantów na czterech dystansach. Rekordzista Wiktor Mosoń ukończył wszystkie trzy biegi Worldloppet , przebiegając łącznie 105 km. Trójka naszych zawodników miała przyjemność stanąć na podium w kategoriach branżowych.

Wyniki zawodników MUKS „Podkarpacie” na poszczególnych dystansach:

 Bieg Główny 50 km CL (ukończyło 1461 osób)
58. Robert Gleń
75. Wiktor Mosoń (3 żołnierz)
138. Robert Janocha (3 bankowiec)
184. Dariusz Pasterczyk (3 policjant)
368. Pelczar Andrzej

 30 km FT (ukończyło 429 osób)
45. Wiktor Mosoń (3 żołnierz)

 25 km CL (ukończyło 1393 osoby)
18. Wiktor Mosoń (3 żołnierz)
471. Maria Pasterczyk (46 kobieta)

 7 km CL (ukończyło 763 osoby)
165. Janocha Katarzyna (16 kobieta)

Wysoką 21 lokatę w Biegu Głównym na 50 km CL zajął wychowanek MUKS „Podkarpacie” Jedlicze obecnie reprezentujący AZS AWF Katowice – Wojciech Pelczar.

Udostępnij na

Jeden komentarz do “42 Bieg Piastów – Festiwal Narciarstwa Biegowego

  1. Gratulacje dla wszystkich zawodników. Pięknie reprezentujecie MUKS Podkarpacie i naszą gminę.

Comments are closed.

Do góry