Jesteś tutaj
Strona główna > budowa i remonty >

Most na Jasiołce w planach

Budowa mostu na Jasiołce łączącego Męcinkę z Brzezówką jest ważna dla nas mieszkańców, więc dopytujemy kiedy wreszcie ruszy budowa. Ostatnio Pani
Burmistrz na zebraniu strażackim w Męcince powiedziała, że most zostanie wybudowany w 2019 roku. Żeby mieć pewność co do tych deklaracji,
poprosiłem na piśmie o parę konkretnych informacji na jakim etapie przygotowania jest ta inwestycja, jakie koszty się przewiduje i z jakich pieniędzy będzie sfinansowana.
Odpowiedziano mi , ale sprawa nie wygląda zbyt konkretnie: termin opracowania dokumentacji technicznej i zezwolenia na roboty określono na 17 grudnia 2018 – ale napisano, że to termin umowny. Szacunkowego nawet kosztu inwestycji nie podano, bo musi powstać dopiero kosztorys inwestorski.
To jak można zaplanować finansowanie inwestycji, skoro nie wiadomo ile pieniędzy potrzeba?
Pytałem z jakich pieniędzy będzie sfinansowana ta inwestycja bo zapewne będzie to duży koszt. Ale ten temat przemilczano.
No i najlepsze: w piśmie napisano, że rozpoczęcie realizacji zadania planowane jest na 2019. A Pani Burmistrz na zebraniu wyraźnie obiecywała, że most zostanie wybudowany w roku 2019.
Chociaż to już będzie poza obecną kadencją naszych włodarzy, to trzymamy za słowo , żeby most zbudowano w roku 2019 jak nam obiecała Burmistrz.
Odpowiedź na moje pismo podpisał Zastępca Burmistrza, więc Pana też trzymamy za słowo.
Poniżej korespondencja w sprawie mostu do wglądu.
Pozdrawiam Panią Burmistrz, Pana Zastępcę Burmistrza i czytelników.

Jerzy Jaworski

58 thoughts on “Most na Jasiołce w planach

 1. Normalnie nie będzie bo ten mały parking dobno mają utwardzac ale cześć idzie pod drogę. Po drugiej stronie jest zarezerwowany teren pod duży parking ale upór wladzy, jakieś nie zrozumiałe chore ambicje i parkingu tam poki co nie bedzie. Może by tak rano władze zaprosić pod szkole.

  1. Jedlicze jest bogate ale zobacz ile kasy idzie do Jaszczwi. Ochłapy tu zostają.
   Radna Marć toleruje to wszystko.
   W tej kadencji w Jedliczu prawie nic konkretnego nie zrobiono oprócz lodowiska, ale to zasługa poprzedniej władzy.

 2. Śmiała deklaracja wobec braku jakichkolwiek szczegółów. Pani Burmistrz o ile w tym wszystkim jest choć ziarenko prawdy mogła chociaż powiedzieć jaki będzie procentowy rozdział poniesionych nakładów pomiędzy gminami Jedlicze i Tarnowiec oraz czy inwestycja w domyśle powstanie z dofinansowania ze środków zewnętrznych. Bo chyba inaczej być nie może na nasze możliwości?! Dziwię się, że wcześniej nikt się tym nie zajął. Przy dobrym wniosku kasa z UE czy nawet od rządu powinna być pewna. 2 sąsiednie gminy, mocno powiązane ekonomicznie i społecznie i brak mostu od zawsze? Seriously? Sorry, ale to zajeżdża Trzecim światem.

 3. Jems, w 2019 roku to chyba ( mam nadzieje że inna władza ) wytną krzaki w miejscu budowy mostu. Chociaż tam Natura 2000 i pewnie nawet na wycinke krzaków nie dostaną pozwolenia.
  Co ona opowiada ? Mydli oczy. Z pisma wynika że nie ubiega sie nigdzie o środki zewnętrzne. Gdyby tak było to by napisała że wniosek jest złożony tu czy tam.
  Ja do firmy składałem wniosek to cała procedura trwała dwa lata. Burmistrz myśli ze ma do czynienia z myślącymi inaczej.

 4. za poprzedniej Władzy to było co podziwiać szkoły, sale, drogi, oświetlenia, kanalizacja itd. itd cmentarz itd.gmina piękniała z każdym dniem wszystkie inwestycje były dopilnowane przez Pana Burmistrza bo znał sie miał wiedzę i dobrych doradców Takiego Gospodarza w Naszej Gminie Potrzeba!!!!

 5. Piszecie wszyscy że za poprzedniej władzy to mieliśmy to czy tamto. Owszem mieliśmy sprawy sądowe straszenie mieszkańców i most który utknął również w sądzie z tego co kojarzę. Kolejna inwestycja która była trafiona to lodowisko którego budowa trwała dłużej bo firma ogłosiła upadłość i kaplica. Za nim się coś napisze na obecną władzę trzeba spojrzeć wstecz. Dlaczego nikt nie pokusi się o to aby zrobić prosty rachunek – Jakie było zadłużenie Gminy u poprzedników a jakie jest teraz i jakie z tego tytułu zostały wykonane inwestycję. Ja to zrobiłem i powiem że wynik jest ciekawy. W pewnym okresie zadłużenie rosło a inwestycji nie było Bóg wie jakich – więc się pytam gdzie szły pieniądze za poprzedników i po co było zadłużać gminę? Kolejna sprawa to dni Jedlicza za poprzedniej władzy – a właściwie pseudo dni pod halą….. Piszecie że koszty itd…. ok ale przedtem nie kosztowały nic? i co na nich było ? Założę się że większość z tych osób co piszą świetnie bawiła się na koncertach. Czytając ten portal od jakiegoś czasu odnoszę wrażenie że w naszej gminie nie dzieje się nic dobrego. No chyba że ktoś robi sobie kampanie wyborczą i po to zostało to założone – aby ludziom mydlić oczy jak to jest źle przyjdzie Pan lub pani X czy Y i z kranów poleci Johny Walker… Panie Jerzy niech pan odpowie po co Panu wiedza z jakich źródeł będzie finansowany most czy to coś zmieni w Pana życiu – chyba nic. W Jedliczu jest grupa pewnych ludzi którzy lubią donosić na innych a to do konserwatora zabytków aby wstrzymać inwestycję – w ogóle mamy same zabytki w gminie…. Ciekawe gdzie zgłoszą most – haha

  1. Mógłbyś podać konkretne sprawy i kwoty. Bo ja ci podam konkretne sprawy .
   Pierwsza to lodowisko. Termin wydłuzony przez Urbanikową o rok i co ? I trzeba było za lodowisko zapłacic wiecej o ponad 0.5 mln złotych. Kpina .
   A co sie stało z sala gimnastyczną w Moderówce ? ( taka malutką ) Firma zeszła z placu budowy .
   A może wypowiesz się na temat budowy żłobka . Też firma zeszła z placu budowy. A jak to jest z tą sprawą sądową.
   A sprawa sądowa z pracownikiem przedszkola ?
   A może powiesz o oskarżeniach byłej dyrektorki przedszkola którą straszyliście prokuratorem. Nawet podjęliście uchwałę rady w tej sprawie.Jaki finał tej sprawy? potraficie oskarżać

  2. Za dużo wywodzisz, o jakich sprawach sądowych piszesz? jakie zastraszanie? twoje wypociny pachną mi prostactwem i chamstwem, obrażasz innych, zobacz co oznacza w słowniku słowo donosić, ludzie składają zapytania, wnioski, przekazują swoje problemy i bolączki itd podając przy tym swoje dane osobowe jak np .Jerzy, to nie ma nic wspólnego z donosicielstwem, a że uważają pomysły Urbanik za absurdalne i poparte oceną jej wiedzy i kompetencji, to już jest walka z wrogiem politycznym, a nie donos

 6. Do Janusza: Słuchaj psycholku. Piszesz w nocy o 1,57. Trzy imprezy na raz dają się mocno we znaki twojej główce.
  Po pierwsze powiedz ile to tych spraw sądowych było i w jakich sprawach. Od paru dobrych lat powtarzasz to jak mantre. Sprawy sądowe to ma obecna władza. Począwszy od spraw sądowych z pracownikami ( wypłacone odszkodowania ), sprawy w gminnych jednostkach ;z dyrektorem ZOZ ( wypłacono ogromną kwotę . Sprawa lodowiska – proszę ujawnić uzasadnienie wyroku.Kto podpisał aneks wydłużający termin realizacji ? Czyżby nie Jolanta Urbanik ? Dlaczego społeczeństwo nie zostało poinformowane o wypłaconej ogromnej kwocie.
  Dlaczego obecna władza pomimo wyroku sadowego w sprawie mostu w Jedliczu nie wyegzekwowała zasądzonych kwot.
  Musisz być mocno naprany pisząc bzdety o zadłużeniu. Polecam artykuł: https://naszejedlicze.wordpress.com/2018/03/02/sprawdzamy-wlodarzy-czyli-prognozowanie-finansow-gminy/
  Inwestycji nie było ? Debil jesteś. Tego w ogóle nie warto komentować.
  Inwestycji to teraz nie ma. 4 zmarnowane lata. Marazm. Co inwestycja to problem. Jak nie wiesz to ci przypomne : sala w Moderówce – problem , żłobek – problem , lodowisko – problem. Znalazło by się jeszcze parę innych 🙂 Wykonawcy też gęby mają 🙂
  Lubicie się bawić i mydlić oczy innym ludziom, ale to już było. Uważacie że ilością imprez kupicie mieszkańców ? Odpowiadam NIE
  Ludzie płacący podatki mają prawo do wiedzy na co ich pieniądze są wydawane. Bawicie się za ludzkie pieniądze i to musicie sobie uświadomić.
  Interesuje mnie z jakich programów będzie sfinansowany most bo to świadczy o tym czy burmistrz ubiega się o pieniądze czy tylko mydli oczy.
  Władza jest na usługach ludu a nie odwrotnie i to musicie sobie uświadomić.
  I kolejna sprawa – zniszczyliście wielu wartościowych ludzi, zwolniliście osoby które na to nie zasługiwały. Ale pamiętajcie, że one żyją i dużo maja do powiedzenia.
  O zastraszaniu ludzi w specjalnym wydaniu 🙂
  Dobrej niedzieli. Lecz kaca

 7. To na ten most mają kasę czy nie mają ?
  Czy tylko będzie ta targowica za ponad grubo 2 miliony w tym bagnie pod oczyszczalnia.
  A na oczyszczalni śmierdzi jak jasna cholera. Składowisko osadu ogromne. Ciekawy jestem czy JPGK ma pozwolenie na składowanie tego gówna.
  Radna Marć nie reaguje.

 8. Panie Jurku niech sie Pan nie przejmuje. Płaci Pan podatki i ma Pan prawo do informacji, rzetelnej informacji na co te pieniądze są wydawane.
  Władze rozlicza się po tym co przez 4 lata zrobiła a nie po ilosci planów i dokumentacji.
  A że prawie nic konkretnego nie zrobili to do wyborów i zmiana warty.

 9. Władza musi sobie uświadomić ze mieszkańcy planów i kitu juz nie kupują.
  Czas minął. Było cztery lata i z tego trzeba się rozliczyć. Zasłaniając się kimś z przed laty to dziecinada. Mnie interesuje dzień dzisiejszy .

 10. Oczywiście że Pan Jerzy ma prawo wiedzieć jak i wszyscy pozostali na co idą pieniądze nasze zresztą i tego nie neguje. Co do imprez to nie wiem może były i się skończyły nie bywam. Nikomu nie zazdroszczę każdy może zostać burmistrzem i pokazać na co go stać. Polska to taki kraj gdzie nie da się wszystkim dogodzić . Ci co myślą że jak przyjdzie „nowa” osoba na stanowisko burmistrza to coś zmieni ? Zanim się wdroży będzie koniec kadencji . Ciekaw jestem co zrobi Pan starosta bo w powiecie pewnie bez szans i trzeba próbować gdzie indziej – no ale pożyjemy zobaczymy jak to się wszystko potoczy. Do ludzi piszących jak to jest źle – panowie i panie więcej optymizmu bo moim zdaniem 4 lata to zbyt mało czasu aby coś konkretnego osiągnąć władze należy rozliczyć po 2 kadencjach jeśli ktoś ich na taką wybierze.

  1. Myślenie poniżej krytyki. Nowy chirurg przychodzi do szpitala. Na stole operacyjnym umiera mu pacjent za pacjentem, odcina nogi zamiast wycinać wyrostki, przeszczepił wątrobę w miejsce nerki…zgubił połowę instrumentów, zaspał na połowę zabiegów, nikt mu już nie chce asystować…Panowie, Panie więcej optymizmu, jeszcze 4 lata i zacznie pomagać i leczyć ludzi a nie ich uśmiercać. Ku…rwa. Są takie zawody i takie branże, gdzie nie ma miejsca i czasu na wdrażanie się i nauki. Tu trzeba przyjść i zapierdalać i nie ma się prawa popełnić błędu. Gminie Jedlicze odebrano właśnie 4 lata powietrza, rozwoju, inwestycji. Gmina to nie szkółka niedzielna, gdzie mała Jola pomyliła paciorek o aniołku i jedyną konsekwencją będzie to że „nauczy się na za tydzień”. Gmina to poważna rzeczpospolita, a prywatna zabawka. A po dwóch tego typu kadencjach…to już może nie być czego rozliczać.

  2. Janusz, gmina i zarządzanie pieniędzmi to bardzo odpowiedzialna funkcja.
   Dawanie komuś 4 lata na eksperymenty to niestety nie jeśli chodzi o ludzkie pieniądze.
   Jak można dać kompletnie nie doświadczonej osobie 12 tys złotych i patrzeć co się będzie działo.
   Powiem jasno i bez ogródek – nasza gmina straciła 4 lata. Chwalenie się w sumie drobnymi kwotami dotacji zewnętrznych to tylko pijar. Spójrz ile środków pozyskały w tym czasie inne gminy.
   A, i jeszcze jedna rzecz. zasłanianie się niby wielkim zadłużeniem gminy to blef.W przepisach wyraźnie określono poziom zadłużenia. Jest to wskaźnik procentowy do dochodów. Proponuje porównanie ile procent maja inne podobnej wielkości gminy, a ile ma gmina Jedlicze. Natomiast biorąc pod uwage przepisy to wniosek jest jeden ; niski poziom zadłużenia ( rok 2014 ) , spokojnie można jeszcze pożyczać jeśli jest taka potrzeba.
   P.S Gmina nie ma skarbnika z prawdziwego zdarzenia. Był dobry to go zmuszono do odejścia.

 11. Przed chwilą najechał na mnie patrol policji. Ja nagrywam każde działanie wokół domu. Wygoniłam intruzów. Wyślą zawiadomienie drogą pocztową. Jestem świadkiem. Mało tego, składam zawiadomienie na bezpodstawne wtargnięcie policji na posesję. I bidok policyjny, który mi powiedział, że pierwszy raz w życiu mu odmówiono przyjęcia „wezwanie jako świadek”, jest autentycznie deklem. Oczywiście że będę tym świadkiem. Tylko …kurwa policji zabraniam piętnowania świadków …osobistymi doręczeniami.

  1. No bez sygnału, ale ja pierwszy raz widzę taką praktykę, żeby policja pierwszy list wiozła osobiście po nocy. Sąsiedzi…w szoku bo przyjechali, bo to afera na pół ulicy. To jest fatalna praktyka moim zdaniem. ja akurat zaprawiona w bojach, ale takie działania powodują napiętnowanie społeczne i niepotrzebne nerwy. Potem dziwią się, że ludzie nie chcą zeznawać albo mówią dla świętego spokoju, że nie pamiętają. Mam tego świetny przykład w dochodzeniu prowadzonym aktualnie przez wojewódzką i CBA pod nadzorem prokuratury okręgowej. Jak zaczęli przesłuchiwać, jeździć to chłopy przestali gadać i przysłowiowy chu… Trzeba było normalnie po chamsku wyciągać, nagrywać żeby cała praca na marne nie poszła. A ta sprawa dotyczy po części forum. To tak przy okazji.

 12. No… i przy okazji ogarnęłam temat …Marć. Na początek krótko. Jeżeli ktokolwiek myśli, że radna ma wpływ na działania policji i komendy miejskiej w krośnie, to jest celowo wprowadzany w błąd. Dajcie mi kilka dni a relacja z „bujnych” żyć latorośli ujrzy światło dzienne. Matko, myj owoce przed podaniem dziecku.

  1. To juz chyba lepiej skończyć porządne liceum niż jakieś wydumane studia na dziwnej uczelni. Jakby się nadawał to i po gimnazjum by się nadawał. Mnie tylko zastanawia po jakiego wała tak kręcić i kołować.

Dodaj komentarz

Top