Jesteś tutaj
Strona główna > ludzie

Pan Jerzy mówi jak jest

Pan Jerzy Żurowski z żoną Zofią odkrywają przed nami problemy jakie mają z odzyskaniem zwrotu kosztów od gminy za wybudowanie sieci kanalizacyjnej na swojej posesji.
Ustawa mówi, że myśmy powinni wybudować od domu do końca naszej działki, albo do pierwszej studzienki, a pierwszą studzienkę mamy tutaj, to jeszcze krócej jest, ale niech już będzie. Myśmy wybudowali do tego białego domu- mówi Pani Zofia Żurowska pokazując odległy od nas o 100 metrów dom– to powinna wybudować Gmina. Tak mówi ustawa, a jeśli Gmina nie wybuduje to powinna nam zwrócić koszty. No, Gmina jednym zwraca innym buduje, nie ponoszą żadnych kosztów. Tak nie powinno być….

Udostępnij na

30 komentarzy do “Pan Jerzy mówi jak jest

 1. Panie Żurowski , Macierewicz już pokazał na co go stać.
  Na jakiej podstawie mówi Pan że Polska jest rozkradana ?

 2. Jak widać pani burmistrz lubi pisać po instytucjach.
  Do tego musi stworzyć parę opinii prawnych. W rezultacie proponuje panu Jerzemu 50 %. Fajne .
  A , jeszcze go karami straszyła ?

 3. Panie Jerzy !!! Proszę się nie poddawać tylko walczyć o swoje racje.
  Jestem zszokowana tym co Pan opowiada. To niewiarygodne, że mamy takich rządzących.
  Trzymam kciuki i pozdrawiam.

 4. mieszkaniec nie ma szans- to zderzenie z walcem drogowym , to machina urzędników- siedzą upchani ciotki i pociotki w kazdym pokoju i żywią się z naszych podatków jak wampiry

 5. I jak zawsze wina jest tylko teraz rządzących,z tego co słychać w opowiadaniu to sprawa ciągnie się od 2011 roku więc proszę się udać z ponem który tak się dopytuje w tym nagraniu też na ulicę Cichą.

  1. Mieszkańcu a może ty idź na ulicę Cichą. Przecież się znacie 🙂
   A tak na serio , to jak chłop wybudował samowolę to i musiał się liczyć z konsekwencjami.

 6. A kiedy mija okres przedawnienia? Ja za Sanockiego musiałam zrobić na własny koszt 70 metrów kanalizacji pod drogą gminną (nie liczę odcinka na mojej działce) i przekazać gminie. Mam pisemną odpowiedź burmistrza, że gmina swoje zadania realizuje w innych miejscowościach, a w mojej kanalizacja była robiona w ….. roku i BASTA. To było 9 lat temu, to mam jeszcze szansę na zwrot, chociażby w postaci zwolnień z opłat za kanalizację?

  1. Miałaś pozwolenie od gminy ? Dokumentacja techniczna i pozwolenie na budowę ? Jakim prawem weszłaś na drogę gminną i ją rozorałaś?

 7. Panie Żurowski, a tak Pan podczas wyborów popierał panią Urbanik. Latał pan jak …. z piórkiem i namawiał jaka to będzie super i będzie wysłuchiwać obywateli.

 8. Panie Żurawski dzięki Panu wiele dowiedzieliśmy się jak za nasze podatki się pracuje i jak jesteśmy traktowani doskonale Pana rozumiem bo też mamy poważny problem do rozwiązania ma Pan rację o swoje trzeba walczyć!Jedliczeorg-DZIĘKUJĘ!

 9. do Molo, jesteś przy korycie i jeszcze oczekujesz zwolnienia z opłat za kanalizację??? chyba cię dopadła ptasia grypa

 10. Uchwała SN z dnia 22 czerwca 2017 o sygnaturze III SZP 2/16, w której czytamy, że:
  przyłącze kanalizacyjne – to przewód łączący instalację kanalizacyjną w nieruchomości odbiorcy usług, zakończoną studzienką, z siecią kanalizacyjną na odcinku od studzienki do sieci kanalizacyjnej; czyli Państwo Żurowscy wybudowali przyłącz, a ten jest finansowany z środków własnych a nie gminnych

   1. Prawo nie działa wstecz i tu masz rację. Ta uchwała to wiążąca interpretacja dotychczasowych przepisów, bo dotychczas co sąd to inna interpretacja zapisów ustawy. A jak teraz ktoś będzie chciał iść do sądu to ten oprze się na tej wykładni.

Dodaj komentarz

Do góry