Jesteś tutaj
Strona główna > inne

Mistrzowie w biegach narciarskich

GIMNAZJALIŚCI ZE SZKOŁY PODSTAWOWEJ W JEDLICZU MISTRZAMI WOJEWÓDZTWA W BIEGACH NARCIARSKICH.

Szczegółowe wyniki na stronie:http://sport.ustrzyki-dolne.pl/strona-2167-wojewodzkie_igrzyska_w_biegach.html

Najważniejsze wojewódzkie zawody szkolne w biegach narciarskich dla Szkół Podstawowych w ramach Igrzysk Dzieci dla klas 6 i młodszych oraz Igrzysk Młodzieży Szkolnej dla klas 7, 2 i 3 gimnazjum odbyły się na trasach biegowych im. Stanisława Nahajowskiego w Ustianowej w dniu 13 i 14 lutego 2018r. Zawody otworzyli zarówno w pierwszy jak i drugi dzień: Jacek Bigus – Dyrektor Podkarpackiego Wojewódzkiego SZS w Rzeszowie oraz Czesław Luty – Prezes Bieszczadzkiego SZS w Ustrzykach Dolnych.

Wtorek 13.02.2018 rywalizowali chłopcy i dziewczęta urodzeni w 2005 roku i młodsi. Młodzi narciarze startowali indywidualnie a na czas drużyny liczyła się suma czasów 4 zawodników, osobno wśród dziewcząt i chłopców. Obowiązywał styl klasyczny i dystans 2 kilometrów, start interwałowy co 30 sekund. Szkołę Podstawową reprezentowali: Nikola Mróz, Otylia Biedroń, Monika Mróz, Roksana Wojnarska, Maja Kochańska, Bartosz Bil, Szymon Zdzieba, Adrian Wojnar, Michał Tuleja, Jakub Masłyk. Wyniki naszych narciarzy w ramach Igrzysk Dzieci były następujące:

Chłopcy

14 m. – Bil Bartosz

15 m. – Szymon Zdzieba

25 m. – Adrian Wojnar

31 m. – Michał Tuleja

41 m. – Jakub Masłyk

Drużynowo chłopcy uplasowali się na 4 miejscu w województwie.

 

Dziewczęta

4 m. – Nikola Mróz( 0,4 sekundy zabrakło do brązowego medalu)

24 m. – Otylia Biedroń

35 m. – Maja Kochańska

39 m. – Monika Mróz

40 m. – Roksana Wojnarska

Drużynowo dziewczęta uplasowały się na 6 miejscu w województwie.

Drugi dzień zmagań to Igrzyska Młodzieży Szkolnej dla 7 klasy i 2,3 gimnazjum. Zarówno chłopcy jak i dziewczęta rywalizowały na dystansie 3 kilometrów. Również obowiązywał styl klasyczny i start interwałowy. Szkołę Podstawowa reprezentowali: Michał Janocha, Karol Maciejowski, Jakub Biskup, Kamil Mróz oraz wśród dziewcząt tylko Wewiórska Aleksandra, gdyż jedna dziewczyna z naszej drużyny się rozchorowała i niestety nasza szkoła nie miała drużyny. Rewelacyjnie spisali chłopcy z Jedlicza którzy zwyciężyli drużynowo i zostali Mistrzami Województwa Podkarpackiego w biegach narciarskich i będą reprezentować województwo podczas Ogólnopolskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej które odbędą się początkiem marca w Białce Tatrzańskiej. Wyniki naszych zawodników były następujące:

3 m. – Michał Janocha – medal brązowy

4 m. – Karol Maciejowski

6 m. – Jakub Biskup

10 m. – Kamil Mróz

Drużynowo chłopcy uplasowali się na 1 miejscu i zostali Mistrzami Województwa Podkarpackiego.

12 m. – Aleksandra Wewiórska

Opiekunami drużyn byli: Piotr Bril i Robert Gleń

GRATULUJEMY.

Udostępnij na

69 komentarzy do “Mistrzowie w biegach narciarskich

 1. Gratuluję Otylce Biedroń oraz wszystkim uczestnikom, cieszą nas wyniki oraz fotki.Szczególne podziękowania dla Pana Brila.

 2. Bril byłby dobrym kandydatem na burmistrza. Jest inteligenty, zorganizowany i lubi ludzi.

 3. Wedłig mnie się nie nadaje, a czy pokona Urbanik (jeśli wystartuje) z dużą przewagą?

 4. Urbanikowa wystartuje ale jest bez szans. Niech posłucha co o jej metodach zarządzania myślą wyborcy. Chyba się mocno rozczaruje.
  Bril to dobry pomysł.

 5. Czy to jest post polityczny czy sportowy. Wy nie mozecie obyc sie bez tych glupkowatych komentarzy. Moze lepiej dzieciom pogratulowac.

 6. Gratuluje Radnej Marć, że tak zarządza komisją sportu i z takimi, że szok sukcesami teraz mamy sport dla dzieci i młodzieży, że takie mają nabyte umiejętności dzięki Pani Radnej i Radnym innym ,ze wogóle ja się uczę mandaryńskiego bo pojedziemy z tym na olimpiadę do Pekinu – który jest w Chinach (to żeby radni wiedzieli gdzie dokładnie pojedziemy)

 7. Gratuluje dzieciom, ale również chce pogratulować radnym że to dzięki nim i tylko nim tak się rozwija jedlicki sport. Brawo radni , brawo TY

 8. W Krośnie i okolicznych gminach nowe autobusy marki m. in Volvo, nowe przystanki itd tylko nie w Jedliczu!
  Tu już została chyba przekroczona granica, w moim przekonaniu Urbanik powinna zrezygnować natychmiast z funkcji

  1. Może to nie zły kandydat. Są zapewne lepsi. Kto by nie był to na pewno będzie lepszy od obecnej.
   Nie wiem Olu czy czytałaś na krosno24 artykuł o nowoczesnych autobusach. Polecam.

 9. Do Mariusza
  a gdzie mamy pisac i komentować, może w agencji tu nie można tam też, wszystko co nas otacza jest polityką, a poza tym nie obrażaj innych ludzi

 10. Mamy z Długiego wywalczyły projekt budowę szkoły a co z naszymi dziećmi jak będą dojeżdżać inni komfortowo, a ludzie z Jedlicza albo niczym albo „trupami”

  1. Gmina będzie wam promować szybkie rowery.
   Oczywiście żartuje.
   Wstyd mi za to że mamy tak myślących włodarzy. To nie tylko burmistrz i z-ca, rada też jest cieniutka. Dobrym przykładem na to było nagranie z komisji gdzie omawiano sprawę pana Golenia. Brak słów.

 11. Z ust jakiejś osoby podczas którejś sesji Rady usłyszałem stwierdzenie, że w takiej formie jak zaproponowało Krosno porozumienie o wspólnym uczestnictwie w projekcie jest niemożliwe. To ja się pytam, jakie były te uzgodnienia i oczekiwania zarówno Jedlicza jak i Krosna? Czy naprawdę nie dało się porozumieć? Niech w końcu jakieś media lokalne, może Wy, może któraś gazeta, albo portal krośnieński wybierze się do UM Krosno, do UG Jedlicze i popyta jak to będzie funkcjonować w przyszłości? Jako użytkownik połączeń MKSu odczuwam niepokój czy w perspektywie najbliższych miesięcy MKS nie ograniczy połączeń, albo wręcz wypowie umowę. Ludzie jeżeli to działanie ma na celu zwiększenie udziału prywatnych firm transportowych to ja się na to nie zgadzam! To marginalizowanie gminy i miasta Jedlicza. Komunikacja miejska to dobrodziejstwo, które odróżnia nas od zapyziałego pierdziszewa, w którym psy d*** szczekają. Jeżeli decyzja o odstąpieniu była jednak podyktowana uzasadnionymi przesłankami to oczekuję od gminy uargumentowania decyzji!

  1. Zapewne nigdy od Gminy nie usłyszysz uzasadnienia. Jeżeli już to takie które będzie bronić Gminy, ale czy rzetelne , tego już nie byłbym pewny.
   Ten twój czy twoja radna mówi to co im każą mówić, albo to co usłyszą na komisjach. A słyszą to co istotne dla Władzy.
   jeżeli wszystkie ościenne gminy podpisały porozumienie to mam rozumieć że tamtych włodarzy nabito w butle ? Nie ! Oni po prostu myślą innymi kategoriami, znają problemy i co najważniejsze znają się na zarządzaniu gminą, majątkiem komunalnym.

  2. Gmina Jedlicze nie jest w zwadzie tylko z Morzem Bałtyckim, bo nie ma do niego dostępu.

 12. Ktoś napisał :”Mamy z Długiego wywalczyły projekt budowę szkoły”.
  Czy tak powinno być w tej gminie aby MAMY walczyły o projekt rozbudowy szkoły ?
  To Burmistrz powinien przyjść i poinformować, że trzeba szkołę rozbudować. To jest jakieś kuriozum na skalę kraju.

 13. Antek jak nie znasz konkretów to głupot nie pisz,to co te mamy z Długiego na ringu walczyły?,dobrze wszyscy przecież w Długim wiedzą że te mamy zostały napuszczone wiadomo też przez kogo o zrobienie zamieszania i propagandy.

  1. To ty głupoty opowiadasz. Gdyby nie mamy i wszyscy mieszkańcy to by żadnego projektu rozbudowy szkoły nie było. Może powiesz że burmistrz wystąpiła z taką propozycją.
   Doskonale wiem jak to było.
   Lubicie przeinaczać fakty ale to jeszcze do listopada.

 14. A gdzie jest ten projekt pytam?,i jacy wszyscy mieszkańcy?. Kilka mam które posłuchały wiadomo dobrze kogo,tylko dlaczego nikt nie wspominał o rozbudowie szkoły jak burmistrzem był kto inny?.

  1. Pewnie dlatego nikt nie myślał o tym ponieważ jak wiesz parę lat temu nie było takiej potrzeby. To nowa reforma oświaty spowodowała że w szkole przybędzie dzieci. To już za nowej władzy. Do tego dochodzą skutki 500+. Tego też nie było za poprzedników.
   Co jak co ale te uwarunkowania powinna wziać pod uwagę J.U i przystąpić do roboty a nie czekać jak się ludzie upomną. Upomnieli sie bo widzieli że potrzeba jest a nikt się nie bierze do roboty.

 15. I jeszcze jedno pieniądze z funduszu sołeckiego dawać na projekt szkoły tylko niech Ci fachowcy co mamy wprowadzili w błąd niech najpierw powiedzą ile ta rozbudowa będzie kosztowała i skąd wezmą pieniądze na realizację tego projektu o ile im kasy starczy na kompletny projekt ze wszelkimi uzgodnieniami i pozwoleniem.Dobrze pamiętam czasy jak w Długiem kilka ładnych lat temu sami to mieszkańcy zadecydowali w głosowaniu co budują szkołę czy dom ludowy,i jak liczne wtedy były klasy to szkoły nie trzeba było.

  1. Chłopie zastanów się co piszesz. Pamiętasz czasy 25 lat do tyłu. może cały czas byłeś na rauszu to ci szybko zleciało.
   Zapewne szkołę rozbuduje inny burmistrz więc na zapas to się nie martw. Idź walnij piwko i głupio nie dyskutuj rudy baranie.

 16. Ty się Kazek nie podniecaj!!!,tak rozbuduje jak Ty z nim będziesz rządził.

 17. Teraz już tak na poważnie dobrze wszyscy wiemy jak jest był burmistrzem Pan Z.Sanocki też wypisywano różne bzdury na jego rządzenie że to żle tamto żle jak zawsze i wszędzie,teraz jest inny burmistrz Pani J.Urbanik też jest żle i tak dalej,wiadomo przecież że sami oni nie zasiedli na stołku jako burmistrz tylko zostali wybrani przez mieszkańców tej gminy.Więc nie pisz tutaj Kazek twoich teorii i nie baranuj tutaj nikogo,i zastanów się co piszesz.

  1. Takiego złego rządzenia to w gminie nawet za komuny nie było.To moja opinia z którą pewnie dużo osób się zgodzi.

 18. A czy mieszkaniec gminy był kiedyś w szkole w Długim.?a najlepiej w czasie przerwy. Najlepiej się komentuje gdy nie zna się realiów.

 19. Mieszkaniec gminy tak był w szkole w Długiem jak Yolanda na oczyszczalni przez pierwsze dwa lata.

 20. Więc odpowiadam najpierw Tobie Mieszkanka:Tak byłem i to nie raz gdyż do tej szkoły chodziłem ładnych parę lat temu,pamiętam czasy jak klasy liczyły ponad 20 osób i wtedy nikomu to nie przeszkadzało było dobrze,więc dobrze wiem jak ta szkoła wygląda i jakie są warunki.A że na obecną chwilę nie mieszkam w Długiem nic to nie zmienia.I Ty Komunalny pewnie pisałeś o sobie że nie byłeś w tej szkole bo siedzisz na oczyszczalni ścieków.

 21. A może nikt w ubiegłych latach nie wspominał o rozbudowie szkoły podczas rządów tamtej władzy gdyż było by to nie na rękę bo uczuła i do tej pory uczy żona byłego zastępcy burmistrza.Tylko zaraz nie piszcie że to nie było potrzebne czy reforma oświaty.Lepiej napiszcie że jest to kampania wyborcza.

  1. A ja właśnie napiszę. Podejrzewam, że do 2016 roku nikt nie myślał o rozbudowie szkoły bo nikt nie wiedział o zamierzeniach PiS-u. to przecież problem pojwił sie w chwili jak weszła nowa reforma. Wtedy szybko przeliczono że dzieci zaraz przybędzie . D tej pory było 6 klas. A jak wiesz teraz będzie 8 klas. Ponadto 00 plus też zrobiło swoje. Rodzice są myślący i zdają sobie sprawę z tego że za parę lat będzie duży kłopot lokalowy.
   A co do żony zastepcy to dla mnie jest jasna i logiczna sprawa. Tamta władza nie kierowała się tym że żona kogoś pracuje , tylko kierowali sie potrzebami.
   To tylko za komuny tak było że sie wszystko załatwiało. Na dzisiejszy czas się nie wypowiadam.

 22. A ja wybieram się na fisharmonię z okazji Dnia Kobiet wraz z brankami zaciężnymi, zwanymi dalej elektoratem 65+. Nabucham się NIVEA i wrócę uduchowiona.

 23. Tak ujadacie na poprzedników, ale ja tak się zastanawiam dlaczego właśnie poprzednicy nie ujadają na byłego burmistrza Wieczorka, byłego naczelnika już Ś.Pamięci.Mam takie wrażenie, że wszyscy obecni mają pretensje do poprzedników tak jak by to tylko oni byli poprzednikami. A wcześniej to nic nie było ? Trzeba wspomnieć o byłym Przewodniczącym Rady Jerzyku który dzisiaj siedzi w GOK. On też był poprzednikiem.
  Cholera Panowie . Dlaczego nie wypacykowaliście tak gminy żeby dzisiejsza władza siedziała w cieplutkich gabinecikach, brała kolosalną kasę i chodziła z imprezy na imprezę.

 24. Kiedyś były inne możliwości. Obecnie są inne. Kwestia tego jak wykorzystuje się te właśnie możliwości. A skoro ktoś twierdzi, że 3 lata dopiero się rozglądał, dobierał personel, to nie chcę pytać ile takich okazji przeszło przez ten czas koło nosa. Jeżeli ktoś myśli, że bycie samorządowcem, a w szczególności burmistrzem czy wójtem, to jest po to żeby mu się w pas kłaniać, albo podziwiać kreacje, albo kiedy wół choćby pierdzi to obora ma słuchać, to grubo się myli. Wracałam z psami z górek i patrzę na ten przystanek za 15 tys. Czy to warto było takie sieroctwo budować? Autentycznie tamte zielone były już lepsze. Taką wiatkę to naprawiać będą co miesiąc. Ludzie stoją a i tak im na głowę pada, gdyż podpowiadam, że o 6.57 do autobusu nr 2 czeka czasami nawet 15 osób w Mecince. Ja wiem, że do ‚malucha” wsiadało po 18 osób, ale chyba nie o to chodziło? No bo nie podejrzewam, że „sztuka dla sztuki”?

  1. To, że przegra, jeżeli wogóle wystartuje, to wg mnie pewne tylko teraz ważne, żeby była to dotkliwa, potężna przegrana, a po wyborach audyt

 25. 15 osób…
  A czytałem jakieś głupie komentarze w sieci z powątpiewaniem czy aby ludzie faktycznie jeżdżą MKSem do Krosna? Praktycznie cała nasza młodzież uczy się w Krośnie….

  1. Oczywiście, że jeżdżą. Na tym przystanku, na rozjeździe w Jaszczwi stoi najwięcej. Ludzie do pracy jadą, do lekarza. Nawet specjalnie z Męcinki raz jeden 2 chyba po 9 rano jedzie jako 11 pod szpital. Tylko, że to trzeba trochę tyłek ruszyć, albo ludzi słuchać, a nie na deszczu czy mrozie postawić naród w takich stróżówkach. Ja wiem, że jak się o 10 jedzie to tam nikt nie waruje po tych przystankach, bo ludzie już…dawno w pracy a dzieci w szkołach i faktycznie może się wydawać, że to tylko zbędny wydatek. Bo tak, wydatek jest zbędny, bo to powinna być inwestycja na lata, która oczywiście przeszła i to se ne wrati.

 26. Ja wciąż nie mogę przełknąć tego, że władza wycofała się z porozumienia w sprawie nowych autobusów w ramach MOF. To hańba nawet jeżeli pierwotne założenia finansowe nie były do końca pomyślne dla budżetu gminy. Był czas by negocjować, ale widocznie w urzędzie brak ludzi, którzy skutecznie potrafią przedstawić swoje racje, a w razie konieczności osiągnąć akceptowalny kompromis. HAŃBA!

 27. Tak właśnie, Wstyd i hańba!
  Może to praktyczna realizacja prostackiej maksymy: , cuda trzeba poczekać…”

 28. Ktoś mówił że mają pół budynku GS wydzierżawić bo podobno w budynku gminy nie ma gdzie posadzić nowych pracowników.. Do przyjęcia ma jeszcze parę osób które zapier z ulotkami podczas wyborów, paru dyżurnych do pisania postów no i trochę znajomych np. znajomych radnych.
  Gdzieś to towarzystwo trzeba upchać.

  1. Jak w schronisku PTTK. Na karimatach, dostawkach, kocach, liczy się dach nad głową i że jest gdzie herbaty ciepłej się napić. Matka Pszczoła …po prostu. Sorry. Słuchałam godzinę temu w Radio Rzeszów wiadomości m.in. na temat MKS i gmin ościennych z wyłączeniem Jedlicza. Planach, realnych działaniach i dochodzę do wniosku, że Jedlicze czeka degradacja komunikacyjna. Wydaje się to o tyle debilne, że najbliżej położony silny ośrodek, bez względu na to czy potraktujemy go jako noclegownię, czy w drugą stronę jako miejsce pracy dla przyjeżdzających, pozostanie bez stałego połączenia, bądź na bardzo lichym poziomie. Każdy kto myśli, że szybko takie luki wypełnią prywaciarze, jest w błędzie. Skończy się tak jak z Komańczą, bo bezmyślny urzędnik jeden czy drugi wycofał się z logicznego układu z przewoźnikami. Powiem tyle. Fascynuje mnie historia i przeszłość miejsc, ludzi, społeczności. Wiadomo, że to nie te czasy, które opisywał ks. Sarna chwaląc się traktem, telegrafem, koleją…Ale ja z boku patrząc mam wrażenie, że tak upłycono, zmęczono to miejsce, bez pamięci o przeszłości, że ciężko będzie z ludzi tu coś wykrzesać. Montowanie nowych obelisków na grobach ludzi, którzy należą do wszystkich, nie tylko do Roty czy Burmistrz, jest nie uczciwe. A przy okazji: nad ranem było jakieś ostre polowanie blisko wsi. Gdzie są info dla mieszkańców o odstrzałach czy, że dzieci do nagonki będą szły? Pytam, żeby się nie zaplątać.

 29. kiedys pisano na j24 ze zmniejszy się bezrobocie i teraz jest jasne jaki był zamysł ” pani”- przyjęcia do gminy wiadomo kogo i po co? przecież to są podatnika pieniądze to łatwo się nimi szasta.Audyt musi być!!!!!

 30. Na forum piszecie żale, lamenty,ujadacie,wyzywacie tak jest najlepiej anonimowo,nikt was nie zna i nie kojarzy na ulicy,nikt nie wie kto się ukrywa pod danym pseudonimem.Jak tak wam źle to trzeba mówić głośno, a nie po katach psioczyć.Takie moje zdanie.

 31. Słowo na niedzielę, zablokowane komentarze.Prawidłowo.Bardzo dobrze.Ksiądz bardzo mądrze i dosadnie napisał.Dziś na gorzkich żalach też mądrze i ciekawie mówił. A ten drugi co tak czoło marszczył .Ogólnie cieszy że już nie będziecie się kąsać pod Słowem na niedzielę.Słodkich snów wam życzę.

 32. Gosciu prywatnie to mnie nie interesujesz ale skoro otrzymujesz kasę podatników to będziesz rozliczany czy tego chcesz czy nie.

 33. Audyt musi być ponieważ gołym okiem widać że coś jest nie tak. JPGKiM pierwsi do rozliczenia.

 34. audyt wykaże kto, ile i za co otrzymał kasy w JPGKiM na pewno wkrótce sie dowiemy.

 35. OLIWIA BRIL I PAULA PASTERCZYK – BRĄZOWE MEDALISTKI OGÓLNOPOLSKIEJ OLIMPIADY MŁODZIEŻY W SPORTACH ZIMOWYCH – BIEGI NARCIARSKIE. Czytamy na stronie MUKS, pierwszy medal w sprintach. Trzeba jednak dodać, że startowało aż 3 drużyny a brązowe medalistki miały stratę do 1 miejsca 10 minut.

 36. Coś się wystrzelano z tematami ,tutaj, i u prawdziwego dziennikarza?!?

  1. Otwieram gminna strone a tam baner Gmina Jedlicze 824 tysiące. Patrzę niżej to samo.Zaraz zagładę do skrzynki na listy i do lodówki bo pewnie też to będzie.
   Nikt za 12 tysięcy laski nie robi.
   Pytam dlaczego tak mało?

 37. Współczuję temu co robi sonadaż na ulicy. Przemarzniety na kość.

 38. czy wiadomo na co GOK wydał 30 tysięcy w rozliczeniu dni jedlicza bo dalej nie wiadomo ???

 39. Gratulacje
  Tylko oby choć jeden z tego teamu się wybił i pokazał talent w prawdziwych zawodach bo to jest na razie amatorka
  Bo już byli tacy ,,mistrzowie” co w poważnej rywalizacji dobiegali na 50-60 miejscach a tu uchodzili za gwiazdy ……

 40. Gmina informuje, że będą nagrody dla sportowców, działaczy, trenerów …” Pierwsze niech wszystkich jednakowo traktuja a później nagrody dają

Comments are closed.

Do góry