Jesteś tutaj
Strona główna > budowa i remonty >

MODERNIZACJA PAŁACU STAWIARSKICH WRAZ Z ZABYTKOWYM PARKIEM

Początkiem lutego rozpoczęły się prace związane z modernizacją Pałacu Stawiarskich w Jedliczu, gdzie mieści się Liceum Ogólnokształcące im. Marii Konopnickiej oraz rewitalizacją otaczającego budynek zabytkowego parku. Inwestycja realizowana jest w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014 – 2020. Oś priorytetowa IV. Ochrona środowiska naturalnego i dziedzictwa kulturowego. Działanie 4.4 Kultura.
W dniu 6 lutego w budynku liceum, z inicjatywy starosty krośnieńskiego Jana Juszczaka z udziałem wicestarosty Adolfa Kasprzyka zorganizowano konferencję, na którą zaproszeni zostali burmistrz gminy Jedlicze Jolanta Urbanik, radni powiatu Piotr Bril i Piotr Waśko, radna Rady Miejskiej w Jedliczu Anna Zaleszczuk, projektant krajobrazu Adam Zawadzki, przedstawiciel wykonawcy, którym jest FHU Zalas i lokalne media.

Jak na wstępie podkreślił starosta – Celem spotkania jest przede wszystkim dotarcie do jak najszerszego kręgu mieszkańców, zwłaszcza Jedlicza, z tą informacją co zamierzamy realizować w
roku 2018 w Jedliczu. Z tej przyczyny, że park do tej pory pełnił funkcję ogólnodostępną. Jednak z powodu prac będzie wyłączony z możliwości korzystania, aż do zakończenia projektu. Aby nie
zaskoczyć mieszkańców, chcemy za pośrednictwem władz samorządowych gminy, jak również mediów poinformować o tym społeczność lokalną.
Powiat Krośnieński otrzymał na realizację zadania dofinansowanie w wysokości 2 992 494,38 zł, co stanowi 85% wartości . Całość inwestycji zamknie się w kwocie 3 490 740 zł brutto.
Pałac Stawiarskich wzniesiono w 1925 r. Na potrzeby liceum został adaptowany w 1944 r. i pełni tę funkcję do dzisiaj. Ponieważ na terenie obiektu przez wiele lat nie przeprowadzano kompleksowych prac renowacyjnych, budynek wraz z parkiem uległ postępującej degradacji i wymaga kapitalnego remontu. Intensywnych zabiegów pielęgnacyjnych wymaga także park.
Celem projektu jest poprawa stanu zachowania i zwiększenie dostępności unikalnego zabytkowego Zespołu Pałacowo – Parkowego w Jedliczu oraz zwiększenie atrakcyjności turystycznej Jedlicza i okolic.

Część dotyczącą przebiegu prac związanych z modernizacją budynku przedstawił wicestarosta Adolf Kasprzyk. Zakres prac obejmuje m.in. remont i przebudowę budynku szkoły, prace konserwatorskie przy elewacji budynku, remont tarasu, wymianę pokrycia dachowego, wymianę części stolarki okiennej i drzwiowej oraz części więźby dachowej. Projekt zakłada także wykonanie oświetlenia budynku z zewnątrz, w celu wyeksponowania zabytku i monitoring terenu parku. Powstanie także izba muzealna poświęcona historii rodu Stawiarskich i historii szkoły oraz jej założyciela i długoletniego dyrektora Władysława Dubisa.


Natomiast część związaną z renowacją zabytkowego parku omówił architekt krajobrazu Adam Zawadzki. Na wstępie przypomniał historię parku, którego początki sięgają połowy XVIII wieku. – Park był utrzymany w stylu francuskim, po kilkudziesięciu latach przeprojektowany zgodnie z panującymi trendami w park krajobrazowy. Sporządzona została analiza dendrologiczna drzewostanu. Spośród 830 drzew prawie każde wymaga pielęgnacji, a część jest konieczna do wycinki. Około 80 procent są to nasadzenia i samosiewy, które nie tworzą wartości historycznej. Gospodarka drzewostanem w górnej części parku obejmuje nasadzenie nowych drzew ok. 40 szt., nasadzenie prawie 300 krzewów, nasadzenie krzewów żywopłotowych prawie 3000 szt., wykonanie nasadzeń róż około 500 szt. i wykonanie trawnika ponad 2000 m2 oraz wykonanie i remont alejek spacerowych, montaż elementów małej architektury i płyt kamiennych z opisami.

Park po gruntownym remoncie będzie ogólnodostępny i będzie miał charakter wypoczynkowo – relaksacyjny oraz sportowy. Projekt zadania został zaakceptowany przez Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków. Na zakończenie starosta zaznaczył- Przy składaniu wniosku dopełniono wszystkich formalności i mamy nadzieję, że efekt finalny będzie nie tylko widoczny, ale przyniesie satysfakcję nie tylko nam, ale włodarzom samorządowym gminy i przede wszystkim mieszkańcom Jedlicza.

Burmistrz gminy Jolanta Urbanik dziękując władzom Powiatu Krośnieńskiego, pogratulowała sukcesu w pozyskaniu środków unijnych na tak ważne przedsięwzięcie, podkreśliła, że jest bardzo ważna i długo oczekiwana inwestycja dla wszystkich mieszkańców.

Prace zgodnie z umową zakończą się 31 sierpnia 2018 roku.

A tu wstawiamy link , który zawiera prezentację w/w zagadnienia

prezentacja

Ewa Bukowiecka
Rzecznik prasowy
Starostwa Powiatowego w Krośnie

172 thoughts on “MODERNIZACJA PAŁACU STAWIARSKICH WRAZ Z ZABYTKOWYM PARKIEM

 1. Tylko aby nie zniszczyć górek do jazdy na sankach – ewentualnie tylko poprawić 🙂 Te górki również mają aspekt historyczny.

 2. Na pewno jak zawsze będzie wiele uwag co do wycinki drzew. Ale widzę, że inwestor bardzo skrupulatnie przeanalizował sprawę. Nowe nasadzenia w przyszłości dadzą piękny efekt. To odważna decyzja ale jak najbardziej uzasadniona. Gratulacje!

 3. Super prezentacja. Podoba mi sie to podejście do sprawy. To całkiem odmienne podejście jak gminy która ma remontować dom ludowy w Borku. Mieszkańcy nie widzieli nawet kawałka dokumentacji. Może tylko paru zaufanych. miało być transparentnie.

 4. Starosta powiedział że dopełniono wszystkich formalności. …A uzgodniono z miejscowymi ekologami ? Tu może być problem. Żeby się nie okazało że p.Maria, p.Zofia i inni zorganizują jakąś blokadę? Wtedy termin bedzie zagrożony.

 5. Świetny projekt tylko podskoczyć z radości jeśli zostanie zrealizowany! Brawo dla Pana Starosty Juszczaka za to że podjął się realizacji trudnej i spektakularnej inwestycji. Uda się na pewno !

 6. Na Borku remont domu ludowego???przecież to wygląda jak gołebniko-kurnik,zrównać z ziemią i postawić nowe,przeciez nikt tam imprez typu wesela nie robi. W Jedliczu nie ma i to wstyd lokalu ,czy domu weselnego czy jak kto tam zwał,tylko jeżdżą do Krosna, ewentualnie do pobliskich wiosek z weselami.

  1. Zapewne usiadły sobie kobitki ( znane) i se wymyśliły że ten kurniczek rozciągną w prawo , w lewo , wzdłuż i wszerz. Ot i mamy super pomysł.
   A tak na serio to nie ma gdzie samochodu zaparkować, obiekt prawie na drodze, fosa z tyłu. Ludziom rozum poodbierało. To tak trafiony pomysł jak żłobek koło przedszkola.
   Może p.burmistrz przyjdzie i zobaczy ile zostało miejsca dla dzieciaczków. Wstyd mi za was.
   Taras w przedszkolu może wyburzycie żeby trochę teren powiększyć .

 7. A kiedy będzie budowana skocznia narciarska w parku ?? Bo parę lat temu pan Kopeć miał taki pomysł

  1. Współautor Zima. ten to miał pomysły. Chyba mamuta chciał budować. dobrze że mu wytłumaczyli że to nie za bardzo pomysł.

 8. A ja słyszałem, że dyrektor przedszkola przegrała sprawę sądową z jedną z pań nauczycielek. To kolejna samorządowa sprawa.

  1. Domyślam się, że jak każdy samorządowiec będzie się odwoływać? Czy w wyroku jest nakaz przywrócenia na stanowisko?

 9. Kurnika na Borku nie rozciągną ,szkoda kasy,to nie ma wyglądu ani powierzchni na jakie kolwiek imprezy,mogli by na coś pożytecznego przerobić, chociażby oddział przedszkolny,taras z widokiem na boisko Nafty ?

 10. O skoczni narciarskiej w parku też pierwsze słyszę, no jakby się chlopaczki wybiły z ostatniej belki to by na dachu plebanii wylądowali przy sprzyjających wiatrach i znów problem,bo tam na starej części dach przecieka,nie to znów nieudany pomysł

  1. Ale mogli by dolecieć aż do tej nowej ekologicznej targowicy kolo oczyszczalni

 11. Warto rozważyć wyprofilowanie górki za oficyną. Nosiła ona chyba nazwę Dworska?! W którymś tam roku w wyniku prac ziemnych być może była to kanalizacja lub inny przyłącz górka zmieniła swój profil. Jeżeli w wyniku prac na terenie parku zostanie jakaś ziemia to może nie byłoby dużym problemem i kosztem rozsypać ją za parkiem? Dzieciaki miałby mega frajdę w zimie….
  Dawniej śmigało się tam na sankach i było super.

 12. dom ludowy na Borku przekazac do skansenu Sanoka a nie remontowac to poroniony pomysl

 13. Odnowa Palacu na pewno kosztowna inwestycja ale wspaniala gratuluje Panu Staroscie Juszczakowi

 14. Zauważcie ze Starosta nie bije piany tylko robi. Gmina postawi jedna lampę i juz propaganda jak by nie wiadomo co zrobili

 15. Inwestycje Powiatu Pana Starosty w naszej gminie wykonane super On nie obiecuje gruszek na wierzbie

 16. Czy budynek i park na długo zostanie wyłączony z użytkowania z powodu robót budowlanych? Jak to się przełoży na funkcjonowanie szkoły?
  W poniedziałek dzieciaki wracają po feriach i normalnie nie zagraża to pracom?

 17. Przecież szkoła będzie normalnie funkcjonować.
  Raczej dyrekcja zapewni normalny przebieg lekcji ma tyle by nawzajem sobie nie przeszkadzano.
  A przez park codziennie przechodzi dziesiątki osób także problemu nie ma.
  Co do samego remontu to brawo- nareszcie będzie to liceum nie tylko z nazwy ale i wygląd pierwsza klasa.
  Nowy rok szkolny zaczynać będą w nowo wyremontowanej szkole.
  Brawa dla Starostwa!

  1. Starostwo ma opracowana logistykę bezpiecznego funkcjonowania szkoły. Tak że bez obaw.
   Życzę im pogody na czas realizacji zadania

 18. gdyby wynikly problemy to pani z Borku w bialych rajstopkach z plecaczkiem bedzie „nadzorowac”prace?

 19. Już pierwszy efekt jest widoczny. Po przecince drzew z poziomu ulicy można zauważyć jak okazały jest to gmach. Dawniej faktycznie skryty był trochę przez drzewa. Jak wszystko pójdzie właściwie może być pięknie 🙂

  Nie doczytałem jaki ma być kolor elewacji? Mam nadzieję, że zostanie biały?!

 20. do Olson niech kandyduje to sie przekona jakie bedzie miala „poparcie”ha ha

 21. Apeluję o przebudowanie skrzyżowania z krzyżem na środku. Durniejszego czegoś w zyciu nie widziałam, no chyba ż eto co było we Wróbliku Królewskim. A pan w niebieskim „sejczencie” co wyskoczył jak pierdyknięty niech dziękuje, że ciocia Arbuz była za kółkiem, bo w każdego innego wjechałbyś gościu z impetem. I nie mam do gościa pretensji, choć ciągnęło mnie na ręcznym, kompletnie bez potrzeby, tylko mam pretensje do takich skrzyżowań. To skrzyżowanie miało sens w czas furmanek i dyliżansów a nie w czasach sjeczentów i suwów – nie mylić z dwusuwem typ Wartburg…miałam takiego zucha. Z każdego skrzyżowania wychodził pierwszy. Do tego stopnia, że wyjeżdżając z aresztu śledczego na Kopernika mój Warbi wymusił pierwszeństwo na konwoju z „Dziadem”

 22. A teraz jeszcze o drzewach i ekologach. Przecinka w parku jest potrzebna wręcz konieczna. Każdy kto wyrósł już ze zbierania kasztanów i żołędzi wie, że to jest niezbędne. Ot choćby dlatego żeby szczepy gałęzi na łeb ludziom nie leciały. Był taki dzień że wyłam jak bóbr w moim rodzinnym domu, kiedy widziałam przez okno jak wycinają kasztany 31 sztuk, brzozy, jesiony. Zasadzone rękoma moich dziadków, pradziadków. Klęczałam pod czterema świerkami, bo choinki, żeby nie cięli. Potem jak się dowiedziałam, że na tych świerkach Niemcy mieli rozpiętą radiostację, co oczywiście nie było prawdą, to pozwoliłam wyciąć. Miałam wtedy kilka lat. I taki rozum kilkuletni mają obecnie ekolodzy. Opierdoliłam Wajraka, mówię wprost, bo kiedy była największa jatka…on siedział z Nurią w Argentynie. Wrócił jak zrobiono przecinkę w puszczy i teraz udaje bohatera. Drzewa super, ale trzeba robić nowe pielęgnować cenne okazy, robić nowe nasady. Nie wydziwiać.

  1. Arbuzie, myślę, że teraz to się naraziłaś jedlickim ekologom. Jeden z nich zasiaduje w UG. Ciepła posadka. A jeszcze pare lat temu jego kompani i on sam cuda na kiju tu wyprawiali. Biednego chłopa co wyciął drzewo w jednej z miejscowości chcieli niemalże do więzienia wsadzić. A jak była wycinka drzew na cmentarzu to sprawa trafiła aż do sądu. Jest wiele historii z nimi związanych więc tu też może tak być. Chociaż jak widzę to punkt myślenia zmienia się w zależności od punktu siedzenia.

   1. Jedlickie ekologi to nich się z łeb chwycą. Nie drzewa są tu tematem a smród, moc smrodu. Byłam dziś na takim obozie…nazwijmy to adaptacyjnym z moim psem. W Lesku byłam. Ludzie ja dopiero teraz uświadomiłam sobie, że w takim codziennym oddychaniu powietrze ma zapach. Cudny świeży zapach. O to niech walczą jedlickie ekologi.

    1. Stowarzyszenie z Potoka walczyło o monitoring powietrza ale Władza nie stety ma to w d……Co jest ze spalacz em? Pani burmistrz dlaczego nie ma decyzji?

 23. odpuście sobie – poziom tych pań na lansie w białych czymś tam czymś tam i mini- maskarada wytapetowanych staruszek – reszta szkoda gadać

 24. a tearaz gminny ekolog kasuje kasiorę za siedzenie i potakiwanie oraz nadstawianie się podpisem pod wycinka drzew w gminie hehe – no no, jak to kasa zmienia granice etyki i moralności

 25. Mam kilka pytań odnośnie prowadzonych prac i będę wdzięczny gdyby ktoś kto jest „bliżej” projektu mógł na nie odpowiedzieć:
  1) Czy zakres prac obejmuje remont ogrodzenia w miejscu gdzie ono istnieje i budowę nowego od strony GOSIR i w dolnej części parku?
  2) Czy w ramach prac wewnątrz budynku odnowione zostaną toalety dla uczniów?
  3) Jaki kolor będzie mieć elewacja?
  4) Główna aleja ze starej kostki pozostanie bez zmian?
  5) Planowane są jakiekolwiek prace poprawkowe nad infrastrukturą sportową? (bieżnia, boisko)
  6) Czy dopuszcza się aby tablica informacyjna o wykorzystaniu środków UE, która zostanie postawiona po zakończeniu prac była lepiej wtopiona w park i wykonana z lepszego materiału niż zwykła biała dykta?

  1. A ja mam pytanie czy umiesz czytać ? Jeśli tak to na stronie BIP starostwa jest cały przetarg łącznie z zakresem. Ponadto czytaj powyżej tekst i też się tego dowiesz.

   1. W powyższym tekście i prezentacji nie ma ani zdania na temat przywołanych przeze mnie rzeczach. BIPu nie czytałem bo nie mam czasu na szczegółową analizę projektu. A Ty gościu się tak zawsze czepiasz czy tylko przy weekendzie?

    1. Nie czepiam sie tylko podaje ci info gdzie się możesz o tym dowiedzieć. Nie jestem żadną ze stron.

 26. To srzyżowanie na Borku jest z krzyżem,ale ronda tam nie zrobią, bo i komu by się chciało. A do takich sytuacji tam dochodzi często,jeżdżą na pamiec

  1. To skrzyżowanie to …kalectwo policji przede wszystkim. Już dawno powinni złożyć wniosek o przebudowę skrzyżowania, bo jest po prostu niebezpieczne. Wiem…są nastawieni obecnie na niechronionych uczestników ruchu, ale…ja czy inny Arbuz, też czołgami nie jeździmy. Mój plus, że dali mi w ramach trenirowki, pojeździć na spryciarza, i tylko dzięki temu pan we sejczencie dziś wyszedł cało. I ja też. Ale nie ze się chwalę. Wolałabym, ja stara baba, jechać …za główną, z pierwszeństwem i żeby mi ten św. Krzysztof miło bujał się, równomiernie przy lustereczku.

 27. nie chce się czepiać – ale na slajdzie błąd : iluminacja przez jedno l a nie illuminacja- nie oglądaliście Zanussiego ? Hę?

 28. no oczywiście typowy byk który mnie osłabia: „Na terenie parku rośnie 834 drzewa lub krzewy”, „na terenie parku rosną ….” – powinno być,
  w końcu poprawne przygotowanie 16 slajdów , w tym rysunki projektowe i foty więc gotowce, nie powinno stanowić problemu

 29. jestem starym belfrem więc mnie to porusza, brak precyzji i ładu w pianiu, mówieniu, myśleniu, …tak jak matura zdana – na 30%
  Sam projekt w całości- świetny , i pani wszechładczyni co do zasady nie w smak przed wyborami

 30. W gminie mało się robi pod względem ochrony środowiska.
  nie rozumie też dlaczego nie chce zakupić tego monitoringu powietrza. Ta upartość niczemu dobremu nie służy.

 31. Że co? Jaka ochrona środowiska w Jedliczu?To gdzie była ta ochrona środowiska jak spalacz wybudowano między domami,weź mnie babo nie denerwuj.

 32. Pani od polskiego,typowe stara panna, miła,sympatyczna ale dziwna,od takiej to z daleka bo jak się przyczepi to koniec,nigdy ich nie lubiłam ,bo nikt ich nie lubił. A i tak miałam 5. Się czepia,dyktando to sobie w poniedziałek zrobisz.

 33. Pani woli organizować imprezy i remontować nikomu nie potrzebne domy ludowe jak zakupić monitoring powietrza.

 34. Domy Ludowe w niektorych wsiach pozamykane ogrzewanie na ful a tam Nic sie nie dzieje dlaczego nie mozemy co wieczor posiedziec na sali a nie marznac na zimnie?

  1. W Męcince już kolejny rok wieczny remont. Sołtys myśli że poprzez takie działanie dostanie poparcie w kolejnych wyborach. Z tego co słychać to już nie. Ludziska widzą że obchodzi go tylko własne ja.
   Męcinka nic się nie rozwija. Mostu nie budują, remizy nie budują, starym samochodem strażacy jeżdżą.
   Teraz remont sali bo trzeba sołtysowi przygotować ofice.

 35. ten maly ze strazy przed wyborami mowil ze bedziemy na sali codziennie a teraz ani nie pomysli o nas

 36. inwestowanie w tej „pałac” to strata pieniędzy. Droga władzo, czy w naszym Jedliczu naprawdę już nie ma w jakie inwestycje inwestować?

 37. Pałac i LO to teren Starostwa, a nie Gminy. Czy warto inwestować? To nasz obowiązek! Chwała, że w końcu udało się pozyskać kasę i obiekt może zostać uratowany od zniszczenia. Wybacz, ale pisaniem że to strata pieniędzy jest czystą ignorancją.

  1. Zgadzam się z JEMS-em. Trzeba inwestować. Ta inwestycja jest jak najbardziej słuszna i pożądana.
   Duże wątpliwości mam co do inwestowania w tą nową targowice. Na dodatek pod silosem oczyszczalni. Tu komuś rozum odebrało.
   Przez wiele lat będziemy nadrabiać czas po naszej obecnej władzy. Wydawanie pieniędzy musi się odbywać z głową i kawałkiem rozumu.
   Podam przykład. Inwestowanie w remizę w Porębach to jest nieporozumienie, to tylko wdzięczność za to że podczas wyborów paru chłopków ganiało z ulotkami. U mnie też byli.

 38. Pałac Stawiarskich obok Żarnowca i Starej Szkoły- z ogrodem rujnowanym przez kulturo(tfu)rców pod kiełbachę i ognicho- to jedyne obiekty mające jakiś walor historyczny i będące jakąś atrakcją turystyczną w tej katastrofalnie zarządzanej – mieścinie sorry ale taki mamy real

 39. Jo myśloł ze w tej gminie tak fajnie a tu proszem bardzo. Aż 106 tysiency na promocję. Tak piszom na naszym jedliczu

  1. Bardzo dobry nawet. Leżę akurat w szpitalu i nafazowali mnie trochę, ale i tak pomimo wszystko pokuszę się o podsumowanie, szczególnych rodzinnych oraz koleżeńskich układów w tej instytucji. Tak się składa, że praca całymi rodzinami wcale nie najlepiej wychodzi dla ogółu. Do mojej instytucji też trzema samochodami matka ojciec trójka dzieci. Dwa razy do wigilii zasiadali raz w robocie, drugi raz w domu z opłatkiem. Puenta z tego wyszła taka, że jak pogonili w pewnym momencie jednego, co ich tam upchał to wio było natychmiastowe dla wszystkich. Nikt się nie cackał. A jak zostały rozliczone nadgodziny urzędników? Jak ktoś ma 300 h nadgodzin to chyba trochę jest>

 40. Bardzo się ciesze że nareszcie doszło do remontu pałacu i całego parku. To nie wątpliwie potrzebna inwestycja. Widać, że Starosta stara się jak może. Żal , że nie widać tego po naszej miejscowej władzy. Nie ma spektakularnych inwestycji. Ten rynek na bagnach koło remizy to jakiś nie wypał. Z miast wyprowadza się tego typu targi. to jest brzydkie, nie nowoczesne.Nie mam pojęcia kto podsunoł taki pomysł. Może władza była na wakacjach w Egipcie i tam się naoogladała miejscowych ” suków”. O przestrzeń publiczną należy dbać , a nie ją zakłócać.

 41. Nasi traktują targowicę jak heide park więc trudno się dziwić że dbają o przyjazną dla siebie przestrzeń.Cha cha cha. Ha ha ha

 42. Widzieliście tą nową gazetę ? Nie GW . Podobno już widziano ja w którymś ze sklepów.

  1. A ma jakiś tytuł, czy nazywa się „wszystko tylko nie gminne wieści”?

 43. Wszystkie ręce na pokład wszyscy razem w jednym rytmie na wybory! czas wyboru nowego burmistrza juz czas!
  Brodacz

 44. Wysłannik SLD Adam O pomimo zimy, śliskich dróg jeździ po terenie i mąci w głowach. Nawet słyszałem, że pewna pani prosiła go o poparcie w nadchodzących wyborach. Tonący to się nawet brzytwy chwyta

  1. Potwierdzam. Takich rzeczy to nigdzie nie przeczyta. Brawa dla autora lub autorów.

   1. Dzwoniłam do GS żeby zostawili mi. Nikt nie widział. Napiszcie mi co tam się dzieje w tej gazecie? Coś na poziomie j24 czy raczej opowieści z klechdy? A tytuł jaki? „Takie będą jedlickie wybory, jakie naszego kitu wciskanie”?

  1. Emocje, emocje…Jeżeli jest to tak szykownym dialektem napisane jak „korniku co go trzeba zabić w organach” oraz tym, że wejście na teren kościoła, domyślam się że chodzi o świątynię, grozi śmiercią…to może być …na ostro.

 45. Gazeta super tylko trudno dostać bo ludziska sobie kserują albo wysyłają pdf y – ale dobra, dobra, świetne teksty i foty…… facet w barłogu po spożyciu w podkoszulku ktoś zrobi wrzutkę na tubę

  1. Czyli ludzie spragnieni wiedzy, chcą mieć na piśmie o tym co się „wyrabia”. Foty rozumiem i z przykucu i ze statywu? No nic, skoro nie uda mi się dorwać teraz, to może kiedyś, w szarej strefie ….z drugiego obiegu. jak za Solidarności…

    1. To najważniejsze. Żeby dużo zielonego było, dobrze wycieniowane, odpowiednio ujęte buciki, buźka w ciup, rączki w małdrzyk. Tak powinno być. Drugi Bohdan Butenko albo Papcio Chmiel o ile nie nawet „Na co dybie w wielorybie, czubek nosa Eskimosa”. Czyli rozumiem, że przekazem pozawerbalnym usiłują dotrzeć do odbiorcy. Coś podsłuchali…czegoś się nauczyli.

 46. Jak już wydali to mogli w większym nakładzie. Byłem w sklepie . Już ją prawie miałem a tu jakaś baba prawie z rąk mi wydarła.

 47. Arbuz domyslilas się że kościół to świątynia ? nieeee,mysle ze ty doskonale wiesz co to jest Kosciol. Bo wiesz Arbuzie my mowimy że idziemy do kościoła, lub jedziemy do kościoła, nie używamy nazwy swiątynia, w Jedliczu nie ma synagogi,meczetu,ani cerkwi,naprawdę łatwo się domyślić ,niewiem jakiej ty jestes wiary ale zauwazylam ze to juz nie pierwszy raz wyjeżdżasz z tą świątynią i bardzo się dziwisz jak to można mówić Kościół na świątynię, to jaka jest ta twoja swiatynia i gdzie?bo może ty jeździsz do swiątyni ja jeżdżę do kościoła.I tak juz zostanie. Dziś jest Środa popielcowa,nie pojechałam do Kościoła bo znów męczy mnie przeziębienie,zwróć uwage ze napisałam nie pojechałam do Kościoła ,a nie że, nie pojechałam do Świątyni,księdza który pisze Słowo na niedzielę, zauważyłam że nadal pouczasz, myślisz że oswiecasz,to z jakiej ty jestes wiary ,bo widzisz ksiadz cie nie poucza, nie poprawia,to o czym to świadczy…..

  1. Ja nie jestem wiary. Jak Ty, jestem wyznania. Mogę wierzyć, w to co wierzę, ale nawet ksiądz, Twój czy mój, nie mówi że jesteś wiary katolickiej, czy innej. Ty jesteś wyznania, tak jak ja, też jestem wyznania. Masz bardzo chwiejne podejście do osób, które biorą udział w dyskusji na forum. Dlatego wybacz, nie otrzymasz ode mnie odpowiedzi, bo prawdopodobnie znowu zwyzywasz mnie od kociarzy. A chyba nikt nie zasłużył, żeby usłyszeć obelgę. Podpowiem Ci tylko, że ja z ks. Grzegorzem jestem w stanie porozmawiać merytorycznie o wyznaniu, podstawach wiary. Potrafię podeprzeć się w każdej materii Pismem św. Nie muszę googlować. Nie sądzę, aby ksiądz potrzebował adwokatów. Spodziewam się, że Twoja riposta będzie szybka i kompletnie dziwna. Śmiało.

 48. Popraw się ,bo miałam na Ciebie głosować w wyborach na burmistrza?,poważnie,nie robię sobie jaj.

  1. Umówmy się, że ogrom tragedii, który spadł na to miasteczko przez ostatnie 4 lata musi zostać zrzucony na barki jakiegoś, kogoś …kto na to zasłużył. Albo…innego kogoś, kto jest wstanie wyszarpać z tego bajora całą schedę.

 49. Na burmistrza tylko Yolanda. Robi kampanie. Nawet na zabawy choinkowe chodzi. To są jaja

 50. Ona obnazyla bo jest msciwa,pamietliwa,coś jej zrobili to im daje popalić.

 51. No śmiało Arbuzie,przyznaj się jakiego jesteś wyznania? Bo widzisz ja się swojej wiary w Boga nie wstydzę,jestem dumna z niej,a ty mnie rozczarowujesz Arbuzie,taka oczytana,wykształcona,pisząca do gazet,znajaca wszystkich no chociaż tak piszesz,jeżdżąca suwem oby nie czarnym bo wiesz kto na wsi kupuje czarne suwy i po co,czytałam rowniez twój wpis jak uratowalas biedoka z niebieskiego seicento i czytalam tez o nowej pralko-
  suszarce ktora posiadasz i posiadaniu działek min w Podniebylu,dobrze ze nie na Cergoweja bo tam już raz się jedni zebrali jak miał być koniec swiata i był śmiech?Arbuz a okres i dni plodne kiedy masz? Bo już wszystkim się pochwalilas,ale tym jeszcze nie,chyba ze nie doczytalam,no i nie dowiemy się w co wierzy naszą pani Arbuz,przepraszam, ja kobieta prosta wierzę a inteligentna pani Arbuz wyznaje,wyznaje tylko sie nie przyznaje?

  1. Drogi chłopcze. Jestem ostatnią, która uwierzy że w Jedliczu mieszkają tak wścibskie i niepoprawne baby. Gdybyś był kobietą nigdy nie zapytałbyś mnie o dni płodne czy okres. Gdybyś posiedział chwilę dłużej to być baranku, już nawet przy tych Googlach, to użyłbyś określenia „pochwycenie”. Tak są wyznania noeprotestanckie które wierzą w to dosłownie. Tych planowanych pochwyceń nie było tak mało. Ale nie doczytałeś. Z tego co widać też nie znasz swojego wyznania, ponieważ gdybyś doczytał, to wiedziałbyś czym jest dzień i sąd ostateczny po paruzji. Wiedziałbyś, że katolik też wierzyć powinien w pochwycenie, czyli uzupełnienie Kościoła, z tym tylko błędem że uważa się za jedynozbawczy. A na koniec ciekawostka. Wiesz, że dwóch pilotów w samolocie zawdzięczasz protestantom? Bo gdyby jeden z nich został powołany do Kościoła i pochwycony, to drugi utrzymałby maszynę w powietrzu. Bez względu na to czy na pokładzie byliby katolicy, islamiści czy Putin z rodziną. Wolę pogadać z Tobą o swojej pralce niż o własnym wyznaniu. Nikomu moje wyznanie nie czyni krzywdy.

 52. to może oswiecisz mnie jutro bo idę na mecz,cholera znów niepoprawnie pisze ,wybacz Arbuzie ,taki ze mnie tuman

  1. Przykro mi, że nikt się Tobą i tym co robisz nie interesuje. Wiem, że musisz się pod kogoś podpiąć, żeby zaistnieć. Mecz…..no cóż……Gdyby nie moje wyznanie, pewnie nikt by nie wiedział, że interesujesz się sportem.

 53. Ten wpis świadczy o Tobie. Do kobiety takie teksty ? Coś z psychika masz. Wybacz, ale nie da się tego inaczej skomentować.
  Pozdrawiam NIE ARBUZ

 54. Sorry: zaścianek jedlicki – dajcie sobie spokój myślcie- ceńcie ludzi z otwartmi głowami-inteligentnych- bo inaczej małe złe Was zje w kaszy i nabije sobie kabzę a Wy bedziecie albo milczeć albo klaskać- mniej ciasnoty umysłowej – żonglujcie to wam sie połczą neurony obu półkul – a spalacz macie już na sto % jeszcze sobie poczekacie na decyzje pogrilujecie się – dostaniecie disco wsiowe i kiełbachę na dni jedlicza i będziecie piszczeć z zachwytu – a to dalej ściema

  1. Masz racje. Ona mysli że nas udobrucha disco polo. Dziecko zaprowadzam 1 czerwca do żłobka i nic mnie nie obchodzi. Powiedziała że bedzie gotowy.

   1. Ona może próbować wziąć się na ambicję i sama tam cegły będzie diaksować, piłować, kłaść, cyrkulować, fugować, wykończenówkę, oberlufty, oberlangi …. Po 4 latach sądów z całym światem, po słabym podejściu do lokalnych wykonawców, wsadzaniu na komorników, tak bez uczuć…No to tak. Okna, na piankę jej zastępca będzie obsadzał. A ja osobiście, dzieci do 1 czerwca nazbieram i też stanę w kolejce. Do żłobka.

    1. W sumie to przez 4 lata nic takiego nie zrobiła. A Jedlicze to szczególnie zaniedbane.

 55. naszejedlicze.wordpress.com – poczytajcie sobie i pomyślcie na kogo- nie na co tylko na kogo !!- wydają naszą kasę publiczną

 56. Arbuz Celebrytko nie jesteś taka mądra jak ci się wydaje,już dużo wcześniej zauważyłam ze używasz na forach różnych pseudonimow, nie tylko Arbuz,podkrecacsz czy tez nakrecasz dyskusje, nieraz sobie sama,niewiem po co tu do JEdlicza przyjechalas, ty taka CELEBRYTKA,inteligietna, wykształcona,wyszczekana i na takie zadupie, cuchnace spalacze m,czyżby Cię gdzie indziej nie chcieli juz słuchać. …, tutaj też nie chcą wscieknietej baby ,niektórzy przez twój jad w ogole tu nie zaglądają, przed czym ty Tu uciekłas ?jestem przeciwna temu jak sie rzadzi w naszej gminie,nie podoba mi sie to i innym tez ,ale kiedys czytalam ze pisalas o sobie ze jestes gorsza i od obecnej i od poprzednika ,Bo nikt ci nie podskoczy ,nie chce mi sie juz tego szukac bo to belkot, z sąsiadami też opisywałas ze wojna i nienawiść , tyle nienawisci a zarazem pewnosci siebie,?bo ty sie nikogo nie boisz bo jak gdzies juz pisalas wczesniej i podpalili cie i po sadach targali i straszyli,co ty jestes za czlowiek że z nikim nie będziesz zyc?a co ci zrobili nie po twojej myśli jak pracowałeś w gminie, ze teraz co dziennie musisz spuścić tony jadu ,nie można nieraz już czytać, bo to jest dzien w dzień, ty się sama żresz ze sobą,zastanow sie nad sobą bo czeka Cię samozniszczenie. Jesteś samotna, a to się nie dziwię, nieszczęśliwa I zła. Kobieto nigdy nie jest za późno na zmianę ,może to przez trudne dzieciństwo, albo ci ktoś krzywdę w życiu zrobił, ty masz przyjaciół? Skąd ty jestes i po co akurat tu się zamelinowalas w Jedliczu. Ale ty musisz być nieszczęśliwa. Nie pisz pod różnymi pseudonimami bo nikt nie jest głupi. Życzę ci powodzenia w pracy nad sobą,nigdy nie jest za późno ,a ja będę cie lekceważyć jak inni

  1. A wiesz co? Skoro masz tyle pytań, to odpowiem. Za góra 12 minut jestem pod Twoimi drzwiami. Odpowiem. Nie możesz zostać z tyloma znakami zapytania.

 57. Tylko te dwa psy ci w życiu zostały, niestety są skazane na Ciebie,takie to pieskie życie

  1. Tak, wolę je od …dziwnych, nienaturalnych ludzi. Dwa porządne psy. Dobre. Nigdy nie dokuczyłyby tak jak Ty.

 58. Muszę stanąć w obronie arbuza. Nie można nikogo karcić takimi słowami. To że tu mieszka to dla kogo problem ? Może dla ciebie seledynowa ponieważ arbuz dał się wciągnąć do roboty w UG, a poza tym wielce prawdopodobnie że na dziwnych zasadach. Teraz da się sprawdzić jak to było.
  Pani Jola niby taka prawa a poszła w taki interes? To jest śmierdząca sprawa.
  Teraz wszyscy się boją żeby arbuz za wiele nie powiedział. A arbuz ma wiedzę – b. dużą.
  I muszę wam powiedzieć że nie tylko arbuz.

 59. Musiałam popłakać. Tak zdarza się w moim sfrustrowanym, dwupsowym życiu. Jestem na luzie. Jestem Ok. Tak jak Jolkę wychowali mnie dziadkowie. Sorrewicz. Moją babcię, Żydówkę Rifkę Kubrzańską, uratował ze stodoły w Jedwabnem proboszcz Skrodzki z parafii Przytuły. Skutecznie uratował. Została żoną Piotra i matką mojej matki. Piotr, mój dziadek był hallerczykiem, Błękitnym. Jako jeden z kilku.. Raginis go odesłał, wyszedł żywy z Polskich Termopili. Z fortów pod Wizną. Pradziadek Aleksander budował metro w NY. Czego wy jeszcze chcecie? Za mało? No cóż…żaden przodek nie był Ukraińcem. Sami Polacy.

 60. Nie mam przyjemności w tym żeby poznać takiego człowieka jak ty Arbuzie,nie wpuszczam do domu przyblend,których nie znam,,mój dom moja twierdza.Nie jestem sympatyczna idiotka,a ludzie to h..e,przyjaciolkami nie zostaniemy,toksyczna za bardzo jestes i tyle o mnie,a ty nie rob z siebie ofiary,że dałaś się na jakiś tam podejrzanych warunkach przyjac do gminy,ty jestes inteligietna i cwana nie dalabys sie w ciula zrobic w to nie uwierze.Bij się z U G dalej tylko co ci to da ,a jak przyjdzie nowa władza do gminy i znów polecisz po pracę ?i znów będziesz się msciścić i pisać pod każdym artykułem, ze ci z urzędu są beee. Bronisz sama siebie to już mnie nie smieszy. Nie ,nie chce mi sie z tobą nawet pisać ,tracę mój ceny czas. Nie życzę ci źle ,ale ty niszczysz sama siebie,przez te bitwy i wojny ze wszystkim i wszystkimi,tobie się tak chce ? Nie szkoda ci czasu, nerwów ,zdrowia to pisz ,pisz . Może jednak wystartujesz w wyborach ,poderwiesz tłumy i wygrasz,pomimo że czub z Ciebie ,jak wcześniej napisałam oddam swój głos na Ciebie. Powodzenia . The end

  1. Może przetłumaczę jakoś temu seledynu, że ja nawet przez ułamek sekundy nie pracowałam w gminie. Nawet jednej, złamanej złotówki nie wzięłam z tego przybytku. Prześpij się bido z tym co Ci piszę. Wiem, że nie jesteście w stanie pojąć skąd mam kasę. A od stania w oknach wiedzy nie przybędzie.

  2. Seledynowa. Ustaliłam. Jutro będzie przykro.

   P.S. Ale co ja Ci zrobiłam? Nawet chwilę nie pomyślałam źle o Tobie.

 61. Wariat zakochany w piłce nożnej….albo kretynka w tanich kosmetykach. No co ja mogę? Nic. Skoro nie chcesz ze mną pisać, to nie pisz. Przeżyjemy.

 62. taka jesteś głupia i tak bredzisz ze dopiszę ci PS .Życzę ci żeby Cię wreszcie jaki facet porządnie zaruchał to ci pomoże,nie będziesz obgryzac paznokci?

  1. Co tu się dzieje??? Seledynowa Ty aż taką masz potrzebę??? Walenty się nie spisał wczoraj, że wszem i wobec ogłaszasz co Ci w głowie siedzi!!! Idź Ty się wyspowiadaj kobito!!!

 63. Ale ja ci cały czas dobrze życzę a ty albo nie rozumiesz mojego poczucia humoru ,albo mnie za fiksja nie rozumiesz,nie mozna ci nic powiedziec bo zaraz obraza, a ja się naprawdę śmieje z tego co piszesz ,nie masz do siebie dystansu i fuczysz na mnie ,nie używam tanich kosmetyków, niszczą cerę ,zrobiłaś sobie ze mnie wroga TY sama,a ja Cię chciałam na burmistrza ?

 64. Obrzydlistwo.Pomyśleć głupio, a pisać… a fuj… Seledynowa ogarnij się. Co to za poziom…bagienny

 65. przykro ci dalej ?a jutro bedziesz ze mnie drwic ,nie myślę źle o Tobie . Tulimy??Zadam ci pytanie po co ludziom na forum piszesz wszystko o sobie,?a jak oni cie podpuszczaja,nie przyszlo ci na myśl.

 66. Pedagog mam poziom baginny, podoba mi się to okreslenie,od jutra zmienię pseudonim na Bagienka,Arbuz przeszedł ci ten foch?co znaczy że od stania w oknach pieniedzy mi nie przybędzie? Chyba mnie z kimś pomyliłaś. Ja nie jestem pamietliwa ani msciwa, łapa na zgodę ?

 67. Nie ,naprawdę się mylisz nie mam tak na imię,Eweliny źle mi się kojarzą tak jak Iwony i Asie, nie znam Cię ,nawet nie wiem jak wyglądasz .

  1. O widzisz. To już nie jestem starą, grubą, bezdzietną panną? A już przyzwyczajałam się do tej tożsamości.

 68. Nie? Mowilam że z Ciebie fuczadło. No i dobrze mówię ze masz trudny charakter. Czaczy Arbuz ,zadarlas nosek do góry?

  1. I bardzo trafnie oceniasz. Mam trudny charakter. Podsumuj proszę moje stąpanie po gruncie i jestestwo. Uważam twoje słowo, ocenę za wiążącą.

 69. Arbuzie nie chrzań. Mówisz że nie pracowałaś w urzędzie, nikt ci nie płaciła. To wytłumacz co tam robiłaś wieczorami, skąd miałaś dostęp do różnych rzeczy. A zdjęcia które ci pokazywano to z rodzinnego albumu ?
  itp itd

  1. Zdjęcia? Ach…dziecka Yolandy. Z wakacji. Uwierz, że za darmo oglądaliśmy.

  2. Ja ja jak to ja…dziwna jestem. Ale za jaki grosz, czy za darmochę siedział tam Jermak. Słowik czy sekretarz…to może sobie to ustalcie.

 70. Nie,bo znów źle zrozumiesz ,znam Cię tylko z tego co sama o sobie tu piszesz, nie będę się bawić w psychologa,ale mam takie wyczucie ze udaje mi się odczytać parę cech charakteru,osobowości po wyglądzie, po twarzy,osoby której nie znam,czasem znajomi mnie tak próbują i niewiem jak ale całkiem celnie zawsze mi ten opis wychodzi. Ale ty jesteś ten typ co uważa że -jak się nie będą mnie bali,to się będą ze mnie śmiali,taki z ciebie Piłsudski.Tu na forum. A moze to tylko maska.Nie podsumuje Twojego stapania po gruncie ani jestestwa bo co ja Cię nie znam,nie widziałam Cię.

  1. Skąd taka agresja? Ja zupełnie obcy człowiek. Zasłużyłam? Myśli Pan, że zebrał Pan w sobie tyle mocy, żeby ćwiczyć na mnie? Ja potrafię tak się odwinąć…przypadkiem, że pan żoną rynny przeczyści. Koniec tego szczekania na mój temat.

 71. No i tuklam ci dwa dni ze za duzo o sobie piszesz ,teraz ,czy pozniej będą Cię punktowac, no ale ty lubisz pisać. …….

 72. Przepraszam to forum. Przepraszam, że Państwo biorą udział w jakimś diabelskim spektaklu. Nie ja teatrem, nie ja aktorem, nie ja reżyserem. Wybaczcie.

 73. Arbuz uspokoj się i idź spać,a mówiłam że po co nerwy szarpać, może oni cie tu podpuszczaja ,wiesz jacy są ludzie ,nikt ci dziękuję nie powie,a i zdolni obrócić przeciwko tobie,daj ty spokój z ta politykom ,ja wiem że ty chcesz dobrze ale co ty ludzi nie znasz.

  1. Seledynowa Nie strasz arbuza.
   Arbuz to porządna babka.
   Teraz pomału wycofujesz się ze swoich wpisow?
   Poczytaj co wcześniej pisałaś. Jak traktowalas arbuza.

 74. No i żałuję i się przyznaje,ja umiem,przesadzilam a wy Arbuza wykorzystujecie I podpuszczacie ,a jak co do czego to się od Arbuza odwrocicie.

 75. Ja strasze? Pierwsze słyszę.Coś ci się przewidziło, Zgas światło jak kolo lustra przychodzisz bo się sama straszysz Wero i nie będziesz mogła zasnąć.

 76. Nie odopisałam NIEZALEZNEMU-a z czego mam się spowiadac,co mi w głowie siedzi ?miłość!!!zdrowa jestem ,głowa mnie nie boli? .Miłość to nie grzech. Każdy ma swoją połówkę

 77. A Arbuza przepraszam za wcześniejsze wpisy,myliłam się ,źle Arbuza ocenialam ,blednie postrzegalam .Nie wolno iść w złości spać.

 78. Jestem na tym forum. Czuwam. Czuję się w jakiejś rozsądnej materii odpowiedzialna za komunikację ocierającą się o Arbuza. Ludzie…nie wiem co powiedzieć. Odbierzmy to wszyscy, jako mój osobisty problem…tą tego Seledynową. Ja to dźwignę.Tego nie ma sensu rozbierać na członki.

   1. Dla kogoś zapewne tak. Na podstawie wpisów tego człowieka mam prawo czuć się zagrożona. Nie obrażona, a zwyczajnie jak każda kobieta zagrożona.

 79. Chodź się kiedyś umówimy na kawę ,chociaż i to u mnie ciężko, bo mam dwa urwisy w domu? Co ty na to ?

  1. Prokurator nas już umówi. Zobaczymy co Ci zaproponuje. Na kawę raczej nie licz.

 80. Mnie do prokuratora? A za to tak chcesz mnie karaća? Że pisze na forum,ty jest w dużym błędzie, bo ty mylisz mnie z kimś, jestem pewna ze mnie w życiu nawet nie widziałaś, prokurator oj Arbuz….dlatego zaproponowalam ci kawę, bo zrobilabym wielkie oczy i posmialybysmy się . Nic ci tu nie napisałam,konkretnego co ty czyli by się twojej osoby,bo Cię w życiu nie widziałam,ani nie znam. No to się spotkajmy.Co ci zależy, poznam Cię ,śmieje bo ty zapewne myślisz ze jestem z gminy,ja ci nie zagrażam,a ta wasza polityka to mnie drażni na tym forum ,pod każdym artykułem ,piszą o Dziadku co struga w drewnie ,a pod spodem dwa wpisy nie na ten temat ,a dalej polityka.Orszak 3Kroli a pod spodem 300 wpisów nie na temat

 81. No i widzisz ,sama sobie poczytaj i wyciągnij wnioski ze swoich wpisów ,co o sobie piszesz I jak Cię poprzez twoje wpisy ukazujesz sama siebie. I co piszesz o innych.

 82. Już się znamy. Spokojnie. Ani tata, ani Avon nie pomoże. Tak jak powiedziałam. Z wyłączeniem krośnieńskiej prokuratury.

 83. Mojego taty nie znasz i geby sobie nim nie wycieraj ,a Avon ? Nie używam kosmetyków tej firmy, używam tylko polskich kosmetyków, tylko i wyłącznie,staram się wybierać i kupować wyłącznie polskie produkty,na tym punkcie mam trochę chopla, nie wspieram obcej gospodarki. I nie, Arbuz nie znamy się ,bo miałam o tobie inne wyobrażenie. ,poczujesz się lepiej? A będziesz szczęśliwa? Bo ja ci życzę żebyś była szczęśliwa. Kto ci nie przytakuje ten twój wróg ? I takimi przyklaskiwaczami się chcesz w zyciu otaczać? Obiadek mam gorący nie mam teraz czasu,muszę się zająć rodzinka ,ja mam obowiązki,ja się nie nudzę.Pożycz mi smacznego

 84. Hezbollah, po prostu polskie hezbollah. A ja tu z moim skromnym nazaretańskim podejściem do obiadu. Bez rodzinki…dwa tłuste psy. Żeberka. Ja tak zwyczajnie zjem. Nikim nie muszę się zajmować…

  Przysięgam padnę tu…śmiech czasami pomaga, czasami wyczerpuje.

 85. Seledynowa pięknie się płaszczy. Nie czyste ma sumienie. Dawać ja do prokuratury bo to chyba ciekawe nazwisko

 86. Ciekawe. Są granice ćwiczenia pierdolca. Przekroczyła. Myślała że się wylansuje. Nie, nie uda się.

 87. To już mogą być pod teksty dotyczące moich wierzeń religijnych ,pójdę do sądu ,?za ich obrazę.Tylko niewiem do którego .Nie Arbuz ja żartuje ,nigdy nie byłam na takich akcjach,mam inne ważniejsze wartości w życiu,niż polowanie na innych,nie mam chorego ego,powtarzałem ci ze szkodą nerwow i zdrowia.Tak w życiu dostałam w du.e ze będę się zawsze śmiała,czy z innych czy sama z siebie,tej radości ,w sumie nie wiem czy to radosc czy glupota,a wiec tej głupoty już mi nikt nie zabierze,ja już głupia umrę, oby z uśmiechem na twarzy,a widzisz Arbuz luuuuubisz mnie ,no nie zaprzeczaj,bo byś ze mną nie pisała,.

  1. Tak lubię. Dlatego chętnie postaram się pomóc. Kiedy już wezwie Cię prokurator, przyjadę. Porozmawiamy.

 88. Arbuz nie używaj wulgaryzmy to co piszesz dotyczy mojej osoby, z tego lansowania to się posmialam, całe życie śmieje z takich a ty mówisz ze JA Się LANSUJE. Nie znowu ,źle. I to bardzo. Ja już od szkoły w ostataniej ławce siadalam bo nie lubiłam tych ,przodujacych,ej bo teraz ja Focha szczele

 89. To chociaż pilnik do przepilowania krat mi przywiez,bo jak ty tam gdzie do Ziobry na mnie poskarzysz to już koniec,nie wykupie się,za kalciom nie wyjde,ja prosta kobieta słabo zarabiam ,na spadek nie mam co liczyc, ciotki w Ameryce nie mam z pierdla nie wyjdę. A to tylko przez tego Arbuza co śmiał się ze mnie ale tego nie widzi,a mam tak samo jak ty twoje obraźliwe wpisy dotyczące mojej osoby i TY byś mi krzywdę zrobiła?,jakbyś potem z tym żyła. A taka masz fajna koleżankę ,czy nie widzisz ze jedyną szczerą.

 90. Arbuz nie lepiej żebyś pokazała dla przykładu ,na rynku Jedlickim ,Seledynowa w dyby ,kat mi głowę odciupie i poczujesz się lepiej? Ale byś za mną tęsknila??…A jak nie tak ,to trochę lżej,scena też na jedlickim rynku też dla,przykładu,żeby nie pisać nic o Arbuzie ona może o innych ,ale inni już nie o niej nie,i propozycja kary Kiepski przyniesie smole ,ty Arbuzie pierz ,wytytlacie mnie i szczelicie napis ,tak kończą ci co mają czelność pisac cokolwiek o Arbuzie.

 91. A przestań…rynek ma być wizytówką miasta, a nie kopaliskiem czubowni. W Chlebnej zrobię …odpust.

 92. Nie ,tylko na rynku,jak już mam być dla przykładu,to niech szlachta patrzy

 93. Wypuscilam ich na podwórko na siku,to są psy wy pajace.Jeden rudy kundel ze schroniska a drugi no prawie rasowy. Zjazd ze mnie

Comments are closed.

Top